PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Android or Bada

ask_bl
05-08-2010, 09:41
سلام به دوستان
میخواستم صبر کنم تا LG Optimus Q بیاد تو بازار برم بگیرم ،تا اینکه Samsung S8500 Wave رو دیدم .
از همه نظر Samsung S8500 Wave سرتر از LG Optimus Q هست ،به غیر از OS !
حالا میخوام در مورد سیستم عامل Bada بدونم !
میخوام ببینم تنوع نرم افزاری داره !
میشه چیزهایی که میخوای رو پیدا کرد !
Android چه طور ؟
به نظر شما کدوم رو بگیرم ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Guts
05-08-2010, 10:35
در حال حاضر Android سیستم‌عامل خیلی بهتریه حداقل از نظر نرم‌افزاری اما Bada هم سیستم‌عامل آینده داریه سامسونگ خیلی داره روش تبلیغات می‌کنه و سرمایه‌ی زیادی روش گذاشته، حالا باید دید چی میشه چون سیستم‌عامل جدیدیه؛ خاصیت Android اینه که نرم‌افزار مجانی خیلی زیاد داره.

runner
05-08-2010, 10:58
ask_bl تو رو چه به گوشی خریدن!!!
تو همون 1100 بسته!!:27:

fire159
05-08-2010, 11:00
100% آندروید بهتره /
بادا شاید خوب باشه اما الان هیچ چیزش معلوم نیست . و معلوم نیست چه آینده ای داشته باشه . ممکنه پیشرفت کنه و یا در یکی دو تا گوشی کارش تموم شه .
فراموش نکنید که الان آندروید حتی سیستم عاملهای قوی مثل آیفون و بلک بری رو هم پشت سر گاشته و هر روز داره کاملتر میشه .

maziarzar
05-08-2010, 11:11
برای مقایسه بین این دو سیستم عامل هنوز زوده چون تعداد نرم افزار های بادا کمه وتازه یه گوشی مجهز به این سیستم عامله
درحال حاضر اولویت با اندروید هست ...... تاببینیم بعدا چی پیش میاد!!!!؟

wayoo
05-08-2010, 11:14
bada سیستم عاملی که فعلا در یه گوشی داره استفاده میشه یعنی همون s8500 wave با این حال 427 تا برنامه مجانی تو سایتsamsungapps.com تو قسمت ایران براش هست وکلی هم برنامه پولی مثل یه سری بازی ها تو قسمت کشورهای دیگر
تازه هیچ گوشی اندرویدی تا رنج 500 تومان و یا بالاتر توانایی رقابت از نظر cpu و کیفیت نمایشگر وکلی امکانات دیگه رو با wave نداره!
ولی خب اندروید سیستم عاملی که دیگه جا افتاده و از این لحاظ بهتره. ولی اگر اندروید می خوای جز چندتا مدل مث dsire
galaxy s کلا ارزش خرید نداره .

ask_bl
05-08-2010, 11:18
یعنی میگین این همه امکانات سامسونگ رو ول کنم برم ال جی رو بگیرم ،فقط به خاطر سیستم عامل ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مقایسه بین این دو سیستم عامل هنوز زوده چون تعداد نرم افزار های بادا کمه وتازه یه گوشی مجهز به این سیستم عامله
درحال حاضر اولویت با اندروید هست ...... تاببینیم بعدا چی پیش میاد!!!!؟
اولویت از بین این دو تا گوشی چیه ؟
با در نظر گرفتن تمام خصوصیات .

ask_bl تو رو چه به گوشی خریدن!!!
تو همون 1100 بسته!!:27:
جرات داری بیا تو پروفایلم یا تو یاهو تا بت بگم .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4870x2
05-08-2010, 14:38
LG Optimus Q اصلا برای اینجا نیستش
برای کره هستش
نسخه جهانیش میشه LG Optimus One

The LG Optimus One cell phone has 3.8-inch touch screen display, an OMAP3630 processor, HD camera, HDMI/DNLA support, and Android 2.2 Froyo, sounds pretty damn awesome
که wave از هیچ نظر ازش برتری نداره!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(اون بالایی هستش: دی)

ask_bl
05-08-2010, 14:42
LG Optimus Q اصلا برای اینجا نیستش
برای کره هستش
نسخه جهانیش میشه LG Optimus One

که wave از هیچ نظر ازش برتری نداره!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(اون بالایی هستش: دی)
نه ،من منظورم همون LG Optimus Q بود که ،بله حق با شماست مخصوص بازار کره هست .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
- - - - - - -
Optimus One کدومه !
من که تا الان ندیدم !

4870x2
05-08-2010, 14:47
Optimus One کدومه !
من که تا الان ندیدم !
جزو گوشی های ال جی هستن که منتظره اندروید 2.2 بیاد تا عرضه بشن!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بالایی Optimus One هستش
پایینی Chic که یکم ارزون تر و ضعیف تره!
یه سوال
برتری wave به Optimus Q چیه؟: دی

Dark.Life
05-08-2010, 15:00
برتری wave به Optimus Q چیه؟: دی

برتری اصلیش اینه که تو بازار موجوده :دی

دوست عزیز یا ویو بخر یا اگه آندروید میخای i9000
آندرویدهای زیادی هستن و نیازی نیست برای optimus صبر کنی
مثله x10 و مایلستون و دیزایر

hoha881
05-08-2010, 15:00
اندروید سیستم عامل بهتریه .
البته اگه برنامه های بادا رو بشه کرک کرد واقعا عالی میشه از لحاظ تعداد بازی های خفن داره به اندروید نزدیک میشه .

4870x2
05-08-2010, 15:03
برتری اصلیش اینه که تو بازار موجوده
باور کن می دونستم جوابی برای گفتن نداری: دی
گفتم میگی super amoled هستش که خوب شد نگفتی: دی
چون Q هم IPS هستش: دی

Dark.Life
05-08-2010, 15:07
باور کن می دونستم جوابی برای گفتن نداری: دی
گفتم میگی super amoled هستش که خوب شد نگفتی: دی
چون Q هم IPS هستش: دی

اصلاً من نگاش نکردم
اینجا تاپیک مشاورست نه مقایسه دوتا گوشی که ربطی به هم ندارن
و مهمترین نکته واسه خرید یه گوشی موجود بودن اونه
وقتی optimus موجود نیست دیگه بحثی باقی نمیمونه

اگه آندروید میخای به ترتیب :
1- i9000
2- xt720
3- desire
4- milestone
5- x10

4870x2
05-08-2010, 15:10
اینجا تاپیک مشاورست نه مقایسه دوتا گوشی که ربطی به هم ندارن
حسن خودتی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dark.Life
05-08-2010, 15:13
حسن خودتی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آره چطور مگه ؟!

abas68
05-08-2010, 17:23
اگه بخوای اندروید بگیری که قابلیتهای s8500 داشته باشه باید i9000 یا نکسوس وان بگیری که هر کدومش 250 تومن از s8500گرونتره .

R@R#M@N
05-08-2010, 17:29
نکته بزرگ اینه که بادا رو سامسونگ زده و آندروئید رو گوگل
خودت یخورده فک کنی میتونی متوجه بشی کدوم بهتره :دی و ساپورت کدوم بهتر خواهد بود
نکته بعدی اینه که بادا فقط برای سامسونگ هست ولی آندو روی سونی و سامسونگ و الجی و موتورولا و .... هست

اگه میخای برای سیستم عامل انتخاب کنی شکی نیست آندو بهتره ولی اگه برای امکانات میخای انتخاب کنی ویو گوشی خیلی خوبی هست (تو این قیمت)

abas68
06-08-2010, 18:14
منظور من سخت افزار و دروبین بود با نرم افزارهای از پیش نصب شده روی s8500 . از این نظر با اون دو تا برابری میکنه ولی با توجه به قیمت s8500 بهتره

peditx
17-10-2010, 01:48
بچه ها من لازم یاداوری کنم که تخصص من linux و تخصص گوگل سرچ کردن توی سایت های به درد نخور!!!! البته بی انصافی نکنیم اما دوتا مثال میزنم شما بگید نظرتون چیه! من می گم بهترین فسدفود ایران چمنه یا پدر خوبه یا اصلا هایدا حالا اگه فردا هایدا ماشین لباسشویی بزنه شما پارس خزر می خری یا هایدا یا پدر خوب؟؟؟؟؟؟

یا سونی ژاپن اگه ماشین بزنه شما اونی که بنز زدرو می خری یا سونی؟؟؟

ازهمه ی این حرف ها که بگذریم ما در هسته لینوکس چیزی به نام محدودیت ریجستر نداریم! فارسی بکم اگه دو ورژن اوبونتو و فدورای لینوکس رو تست کرده باشید می فهمید که آنچنان فرقی بین نرم افزار ها و مخزن ها نیست و حتی در خیلی مسایل مشترکن برنامه ها یعنی تو هر دو می شه استفادشون کرد!
حالا ما اسم اوبونتو رو میذاریم گوگل اندروید کروم و اسم فدورا رو میداریم بادا یا بر عکس و حالا معادله رو حل می کنیم!!! حالا جالب تر از همه اینه که ما تو لینوکس به وصیله ی مخزن خیلی سادهی winehq برنامه های ماکروسافت exe رو هم اجرا می کنیم و جا داره اینجا حتی به ویندوز موبایل بگیم آخیییییییییییییییی!!! بیاین بیشتر دلمون واسه ماکروسافت بسوزه!!!!!

پس شما هم با من دعا کنید که به سرعت هرچه تمام تر اوپن سرس ها پیشرفت کنند که دزد سر گردنه آقا بیل گیتس با پول ما بیشتر خوش به حالش نشه!!!!!
به امید روزی که تکنولوژی اونقدر پیشرفت کنه که زندگی رایگان در دنیای مجازی فقط یه رویا نباشه! فقط برای تکنولوژی شرکت ها و دولت ها پول بسیار کلان خرج کنند!!!!!!

شاد باشید

peditx
17-10-2010, 02:04
بچه ها من لازم یاداوری کنم که تخصص من لینوکس و تخصص گوگل سرچ کردن توی سایت های به درد نخور!!!! البته بی انصافی نکنیم اما دوتا مثال میزنم شما بگید نظرتون چیه! من می گم بهترین فسدفود ایران چمنه یا پدر خوبه یا اصلا هایدا حالا اگه فردا هایدا ماشین لباسشویی بزنه شما پارس خزر می خری یا هایدا یا پدر خوب؟؟؟؟؟؟

تا اونجایی که یادمه گوگل آخرین نرک افزاری که ساخته بود یه تولباره جاوا بود که بالای اینترنت اکسپلورر میومد و مک کافی ویروس می دیدشو پاکش می کرد! یا الان 5 ساله که سیستم عامل پی سی اش تو راه و نویدش میا وسه ما اما هی لفتش میده واسه نشر نسخه ی نهاییش!!! بتاشم که اصلا نسبت به باقیه لینوکس ها ضعیف بود!

ازهمه ی این حرف ها که بگذریم ما در هسته لینوکس چیزی به نام محدودیت ریجستر نداریم! فارسی بکم اگه دو ورژن اوبونتو و فدورای لینوکس رو تست کرده باشید می فهمید که آنچنان فرقی بین نرم افزار ها و مخزن ها نیست و حتی در خیلی مسایل مشترکن برنامه ها یعنی تو هر دو می شه استفادشون کرد!
حالا ما اسم اوبونتو رو میذاریم گوگل اندروید کروم و اسم فدورا رو میداریم بادا یا بر عکس و حالا معادله رو حل می کنیم!!! حالا جالب تر از همه اینه که ما تو لینوکس به وصیله ی مخزن خیلی سادهی winehq برنامه های ماکروسافت exe رو هم اجرا می کنیم و جا داره اینجا حتی به ویندوز موبایل بگیم آخیییییییییییییییی!!! بیاین بیشتر دلمون واسه ماکروسافت بسوزه!!!!!

پس شما هم با من دعا کنید که به سرعت هرچه تمام تر اوپن سرس ها پیشرفت کنند که دزد سر گردنه آقا بیل گیتس با پول ما بیشتر خوش به حالش نشه!!!!!
به امید روزی که تکنولوژی اونقدر پیشرفت کنه که زندگی رایگان در دنیای مجازی فقط یه رویا نباشه! فقط برای تکنولوژی شرکت ها و دولت ها پول بسیار کلان خرج کنند!!!!!!

شاد باشید

peditx
17-10-2010, 02:04
بچه ها من لازم یاداوری کنم که تخصص من لینوکس و تخصص گوگل سرچ کردن توی سایت های به درد نخور!!!! البته بی انصافی نکنیم اما دوتا مثال میزنم شما بگید نظرتون چیه! من می گم بهترین فسدفود ایران چمنه یا پدر خوبه یا اصلا هایدا حالا اگه فردا هایدا ماشین لباسشویی بزنه شما پارس خزر می خری یا هایدا یا پدر خوب؟؟؟؟؟؟

تا اونجایی که یادمه گوگل آخرین نرک افزاری که ساخته بود یه تولباره جاوا بود که بالای اینترنت اکسپلورر میومد و مک کافی ویروس می دیدشو پاکش می کرد! یا الان 5 ساله که سیستم عامل پی سی اش تو راه و نویدش میا وسه ما اما هی لفتش میده واسه نشر نسخه ی نهاییش!!! بتاشم که اصلا نسبت به باقیه لینوکس ها ضعیف بود!

شاد باشید

LiverBarca
17-10-2010, 02:10
بادا بهتره...

گرافيكار
17-10-2010, 03:29
من هر جفتشو دارم
يعني خودم گالكسي دارم خانمم ويو
بعد از حدود 2 ماه تحقيق هم به اين دوتا گوشي رسيدم
از نظر سرعت فرقي باهم ندارن
از نظر اينترفيس هم تقريبا شبيه هم هستن
يكي از تفاوتاشون كوچيكشون مثلا اينه كه وقتي روي دكمه منو كليك كني توي ويو آيكنها از توي دكمه منو درميان كه خيلي قشنگه ولي توي گالكسي
صفحه هوم اسكرين توي صفحه منو محو ميشه
كلا گفتم به جز چند تفاوت تقريبا شبيه هم هستن
البته آندريود گالكسي وگرنه مثلا اچ تي سي كلا اينترفيسش فرق ميكنه
اگه اهل برنامه باشي كه آندرويد كاملا برتره
به نظر من حتي ستينگ كاملتري هم داره

rawen.west69
17-10-2010, 14:14
الان دیگه شکی نیست که آندو از بادا بهتره
تا چندوقت دیگه از iOS هم جلو میزنه:27:صبر کنید حالا:27:

در ضمن وقتی htc و samsung هستند، چرا LG ؟؟؟!!!؟!!؟!؟:13:

bibak_fa
18-10-2010, 00:49
سلام به دوستان
میخواستم صبر کنم تا LG Optimus Q بیاد تو بازار برم بگیرم ،تا اینکه Samsung S8500 Wave رو دیدم .
از همه نظر Samsung S8500 Wave سرتر از LG Optimus Q هست ،به غیر از OS !
حالا میخوام در مورد سیستم عامل Bada بدونم !
میخوام ببینم تنوع نرم افزاری داره !
میشه چیزهایی که میخوای رو پیدا کرد !
Android چه طور ؟
به نظر شما کدوم رو بگیرم ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
صد در صد اندرویید گزینه ی بسیار بهتری نسبت به بادا میباشد چون اندرویید غولی مثل گوگل پشتشه که تا الان خودشو نشون داده و ساپرت خوبی از اندرویید کرده....
ولی در مورد بادا هنوز چیزی مشخص نیست ایا ممکنه سامسونگم ساپرتی مثل گوگل داشته باشه یا نه....
من اندرویید را بسیار بهتر میدونم