PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وصل كردن همزمان دو هارد

kamran2082
25-04-2006, 12:24
چطور مي تونم هارد IDE قديمي رو به كامپيوتر جديدم كه هارد ساتا داره وصل كنم و اطلاعاتش رو انتقال بدم؟
مي تونم همزمان 2 تا هارد داشته باشم؟

*سینا*
25-04-2006, 12:37
چطور مي تونم هارد IDE قديمي رو به كامپيوتر جديدم كه هارد ساتا داره وصل كنم و اطلاعاتش رو انتقال بدم؟
مي تونم همزمان 2 تا هارد داشته باشم؟
با سلام
شما اگه مین بردتون ساپورت کنه دوتا IDE رو می تویند بدون در آوردن سی دی رام این کارو بکنید به این صورت که هارد ساتا تون باید مستر بذارید و اون هارد ای دی ای رو رو اسلیو به این صورت سیستم شما با هارد ساتا بالا میاد و اون هاردتون به عنوان درایو های جدید شناخته میشه اگه هم مینتون یه جای فیش IDE داره باید یکی از اون IDE ها رو کنده و هاردتون رو با همون شرایط وصل کنید تا سیستم بالا بیاد.

mojtaba_z
25-04-2006, 13:52
ربطي به ساتا و Ide نداره ,بعد از وصل کردن و شناسایی هارد (به روش معمولی) از داخل بایوس , قسمت ترتیب بوت شدن سیستم باید هارد اصلی خود را معرفی کنی
موفق باشی

Ehsan65
26-04-2006, 13:16
من این کاری که آقاسینا گفت رو کردم یعنی هارد Ide رو بدون جامپر گذاشتم که اسلیو بشه بعد کامپیوتر رو روشن کردم ولی انگار هارد Ide وجود ندارد.لطفا کمک کنید؟

*سینا*
26-04-2006, 14:50
من این کاری که آقاسینا گفت رو کردم یعنی هارد Ide رو بدون جامپر گذاشتم که اسلیو بشه بعد کامپیوتر رو روشن کردم ولی انگار هارد Ide وجود ندارد.لطفا کمک کنید؟
با سلام
مادربوردتون چیه؟
شما باید در تنظیمات بایوس هم ساتا رو فعال کنید هم IDE رو اگه مادربوردتون رو بگوید بیشتر می تونم راهنماییتون کنم
راستی شما از اسلیو بودن هاردتون مطمئن هستین؟

Ehsan65
29-04-2006, 18:13
سلام
نوع مادربرد من k8u-x هست.در ضمن نمي شه هارد ساتا رو اسليو كرد؟
ممنون

*سینا*
29-04-2006, 18:29
سلام
نوع مادربرد من k8u-x هست.در ضمن نمي شه هارد ساتا رو اسليو كرد؟
ممنون
خوب بستگی داره که شما بخواین با کدوم هارد بیان بالا یعنی سیستم عامل روی اون باشه برای اسلیو کردن هارد ساتا باید اونو مثلا اگر مادربوردتون چهارتا ساتا داره به این ترتیب ساتا1-2-3-4 شما باید به ساتا 2 وصل کنید یا 4 البته تو اکثر مین هایی که من بستم این جوری بوده این هم باید همین طوری باشه

Ehsan65
29-04-2006, 18:37
هارد من دو تا ساتا داره بنابراين بايد به دو بزنم.
منظورتون از اينكه ide رو فعال كنم جيه؟