PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سریال نون و ريحون

nar nia
03-08-2010, 18:18
ادامه تصويربرداري «از پذيرفتن خانواده معذوريم» در سفره‌خانه سنتي؛
آخرين اخبار و جديدترين تصاوير از سريال «فرزاد مؤتمن»

خبرگزاري فارس: تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «از پذيرفتن خانواده معذوريم» به كارگرداني «فرزاد موتمن» در سفره‌خانه‌اي سنتي ادامه دارد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرگزاري فارس، فرهاد آييش و سعيد پيردوست در سفره خانه‌اي در خيابان مازندران جلوي دوربين «موتمن» مي‌روند.
اين مجموعه كه براي پخش شبانه از شبكه تهران در ماه مبارك رمضان توليد مي‌شود، داستان 5 دوست است كه با يكديگر يك حمام را به سفره خانه سنتي تبديل مي‌كنند ولي اتفاقاتي رخ مي‌دهد كه تصميم مي‌گيرند ديگر ازدواج نكنند.
در نخستين تجربه سريال سازي فرزاد موتمن، بازيگراني چون: برزو ارجمند، علي قربانزاده، اميرحسين رستمي، رضا داوودنژاد، مهران رنجبر، شبنم قلي خاني، بهنوش بختياري، بيتا سحرخير، مليكا شريفي‌نيا، گلاره عباسي، پرستو صالحي و داريوش كاردان حضور دارند.
ديگر عواملي كه با مجموعه تلويزيوني «از پذيرفتن خانواده معذوريم» همكاري دارند، عبارتند از:
نويسنده: عباس نعمتي و طلا معتضدي، دستيار اول كارگردان: بهرنگ توفيقي، مدير تصويربرداري: امير كريمي، تصويربردار: هادي پويان، صدابردار: حسين غفاري، طراح صحنه: مهدي بداقي، طراح لباس: رعنا اميني، طراح چهره‌پردازي و چهره‌پرداز آقايان: دانيال حقيقت، چهره‌پرداز بانوان: ميترا آقاميري، مدير تداركات: حميد پرهيز، برنامه‌ريز: شكوفا كريمي، دستيار تهيه: سيدمحمد حامدرضوي، مدير توليد: محمدصادق آذين، مجري طرح: موسسه فرهنگي هنري سيماي مهر، محصول گروه فيلم و سريال شبكه تهران.

sourena
03-08-2010, 18:22
سريال طنزه يعني؟؟؟

nar nia
03-08-2010, 18:23

pedram_sad
03-08-2010, 18:42
اون از اون 2 تا سریال شبکه دوم و سوم
اینم از این
هر چی عتیقه بوده اینجا جمعا

mmiladd
03-08-2010, 18:44
اين موتمن همون موقع كه ديوانه اي از قفس رو ساخت فهميدم هيچي بارش نيست..!

RoYaYeEe_NiIiLi
03-08-2010, 19:42
این چیه؟
طنزه؟
عجباااااا
من نمیدونم این عطاران کجا رفته؟چرا کشید کنار از سریالای ماه رمشون
ماه رمضونم یا سریال طنز نمیسازن که آدم بیشتر یاد بدبختیاش بیفته یا اگه میسازن انقدر مسخرس که آدم گریش میگیره پای فیلم

alidata2010
03-08-2010, 19:51
اه اه اون پسره توی عکس پست اول خیلی بازیگر ضایعیه فیلمو به گند میکشه:2:

Hamid Hamid
03-08-2010, 21:35
اه اه اون پسره توی عکس پست اول خیلی بازیگر ضایعیه فیلمو به گند میکشه:2:
اتفاقآ خيلي بازيگر خنده ايه:27: ازين آدم چلمنگاس كه راه ميرن پاهاشون گره ميخوره به هم:31:.
اما خب قطعآ كسي به پاي سريالهاي رضا عطاران نميرسه.اگه دقت كرد باشيد سريالاش از درون مردمه.تو جامعه.
مهران مديري هم كه ديگه جاي خود داره

nar nia
10-08-2010, 15:19
لطفا نام سریال رو در عنوان تاپیک به «نون و ریحون» تغییر بدین
چون نام سریال عوض شد

ScKAT LeFT
10-08-2010, 16:56
این همه سایت !!!

نمیتونستی از فالس نیوز نذاری؟؟؟

nar nia
11-08-2010, 16:17
نخستين سريال فرزاد مؤتمن روي آنتن شبكه تهران؛
پخش «نون و ريحون» از پنج‌شنبه آغاز مي‌شود

خبرگزاري فارس: «نون و ريحون» نخستين سريال تلويزيوني فرزاد موتمن از پنجشنبه 21 مرداد ماه به مناسبت ماه مبارك رمضان هرشب ساعت 23.20 روي آنتن شبكه تهران مي‌رود.

به گزارش خبرگزاري فارس، «نون و ريحون» كه براساس فيلمنامه‌اي از عباس نعمتي جلوي دوربين رفته، در ژانر كمدي توليد شده و در آن مسايل روز سياسي و اجتماعي جامعه مورد نقد و بررسي قرار گرفته است.
«نون و ريحون» داستان پنج جوان است كه تصميم مي‌گيرند ازدواج نكنند.
رضا داوودنژاد، برزو ارجمند، اميرحسين رستمي، علي قربان‌زاده، مهران رنجبر، مليكا شريفي‌نيا، گلاره عباسي، شقايق دهقان، بيتا سحرخيز همراه با مائده طهماسبي، خسرو احمدي، سوسن مقصودلو و سعيد پيردوست بازيگران اين سريال هستند.
سريال تلويزيوني «نون و ريحون» اين روزها مراحل پاياني تصويربرداري خود را به مديريت ابوالفضل كريمي پشت سر مي‌گذارد، اين مجموعه 26 قسمتي به تهيه‌كنندگي سيدمحمود رضوي در گروه فيلم وسريال شبكه تهران تهيه و توليد مي‌شود.
با توجه به حال و هواي مجموعه، اين سريال در «شب‌هاي قدر» به مدت چهار شب پخش نمي‌شود.
عواملي كه در تهيه و توليد اين سريال همكاري دارند، عبارتند از:
مجري طرح: موسسه فرهنگي و هنري سيماي مهر/ مدير توليد: محمدصادق آذين/ مدير تصويربرداري: ابوالفضل كريمي / مدير صدابرداري: حسين غفاري / تدوين: حميدرضا قرباني/ طراح صحنه: مهدي بداغي/ طراح لباس: رعنا اميني / طراح گريم: دانيال حقيقت و ميترا آقاميري / موسيقي متن: سعيد ذهني/ برنامه ريز: شكوفا كريمي/ دستيار اول كارگردان: بهرنگ توفيقي/ گروه كارگرداني: مهدي صفوي و علي جمالي/ منشي صحنه: سعيده دليريان / مدير تداركات: حميد پرهيز/ تصويربرداران: هادي پويان و سعيد براتي/ گروه تصوير برداري: عليرضا افشار، بهرام مشاعي، حسن لشكري، مهيار ميررسالت پناهي و دلاور كيواني/ گروه صدابرداري: حميد محمودي و پيمان غفاري/ دستيار صحنه: بهرام سربازي/ دستيار لباس: صفورا صفاري/ گروه چهره‌پردازي: مارال ميرعليپور و سعيد مؤذني/ عكاس: ثريا شهيدي و تصويربردار پشت صحنه: امير احمدي.

Amir_oscar
11-08-2010, 20:01
احتمالا مثل هر سال همه ی شبکه های استانی هم پخشش می کنن...

pcforlife
11-08-2010, 20:53
اين موتمن همون موقع كه ديوانه اي از قفس رو ساخت فهميدم هيچي بارش نيست..!
اونو که معتمدی ساخته بود!!:20: ایشون علی الحساب فیلم سخیف پوپک و ماشالا رو ساخته بودن!!:27:
دوستان اینقدر زود راجع به سریال های ماه رمضون قضاوت نکنید!:18: بذارید دو قسمت ازش رد بشه بعد مورد عنایت قرارش بدید!!:31:
به نظر میرسه این سریال تنها سریال طنز تو ماه رمضان هستش!:13: باید قدرشو بدونیم!!:31: بازیگراشم، ای‏ی‏ی‏ی... بدک نیست... راستی فرهاد آییش هم توش هست...؟! اگه باشه که خیلی خوفه!:20:

nar nia
14-08-2010, 19:08
سریال «نون و ریحون»، کاری که «گل آقا» سالهای سال می‌کرد

شبکه تهران، طی چند سال اخیر در ماه رمضان، فقط سریال می ساخت که سریالی ساخته باشد تا از گردونه سریال سازی عقب نماند؛ سریال هایی که معمولا دیده نمی شدند و فقط می آمدند و می رفتنتد. اما سریال مناسبتی امسال شبکه تهرانی ها در حالي كه ديگر سريالها چنگي به دل نميزند، نشان می دهد که آنها حسابی به خودشان آمده اند. آنها بعد از چند سال سريال سازي متوسط، با دستی پر آمده اند تا ناکامی چند سال اخیر خود را جبران کنند.

به گزارش خبرنگار «تابناک اجتماعی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])»، «نون و ریحون» سریال ماه رمضانی شبکه تهرانی ها که تا پيش از پخش حتي در بخشهاي خبري با نام (از پذيرفتن خانواده معذوريم) معرفي شده بود ‏ و حالا دو قسمتی از آن روی آنتن شبکه تهران رفته تاكنون نشان داده بر خلاف فضاي ديگر سريالها سریال شاد و مفرحی است که تلاش دارد با رعایت اصول اخلاقی به نقد مسائل اجتماعی و سیاسی روز جامعه بزند؛ کاری که «گل آقا» سال های سال می کرد. او با زبان طنز و بدون آنکه اصول اخلاقی را زیر پا بگذارد، مسائل و آدم های سیاسی را مورد نقد قرار می داد، نکته ای که متاسفانه طنز پردازان تلویزیون در این سال ها از آن غافل بودند و برای خلق موقعیت کمدی به هر چیزی و هر کسی از آفتابه و کاسه دستشویی و انواع صداها گرفته تا لگدپراني و... بند می کردند و از گفتن هیچ حرف رکیکی هم برای بالا رفتن بار کمدی کارشان ابا نداشتند.

اما ظاهرا اين سريال تلاش دارد با دور نگه داشتن خود از این فضا، کمدی شریف، اما گزنده ای را ارائه دهد. ای کاش تلویزیون تحملش بالا باشد و اجازه دهد تا این سریال با حرکت روی این مسیر، مسائل روز اجتماعی و سیاسی جامعه را با روش اصولی که در پیش گرفته به نقد بکشد و اتفاق تغيير نام براي سكانسهاي سريال پيش نيايد.

اما به باور نشاندن حرف هایی که سریال قصد بیان آن را دارد، نیازمند خلق فضایی نو و بکر بوده که فرزاد موتمن کارگردان سریال موفق به انجام این کار شده است.

او در نخستین تجربه سریال سازی خود با گرد هم آوردن تعدادی از عوامل حرفه ای سینما در پشت دوربین مثل برادران کریمی در مقام مدیر تصویربرداری و استفاده از بازیگران جوان و پر مخاطب، سریال صمیمی و گرمی ساخته تا مخاطب را در آن وقت شب بعد از بيش از 15 ساعت روزه حسابی سر حوصله بیاورد.

با توجه به عملکرد شبکه تهران در سال های اخیر، اين سريال نشان تغییرات مخاطب طلب مدیران جدید شبکه تهران می دهد، که توانسته اند با دعوت از عوامل حرفه اي توليد و تهيه، در کنار نویسنده ای چون عباس نعمتی که در كنار تجربه چند ساله نظارت بر كليه خروجي هاي سيما سریال های پر مخاطبي چون «اولين شب آرامش، تا صبح و شب می گذرد» را در كارنامه دارد و استفاده از یکی از تکنیکی ترین کارگردان های سینما، سریالی آبرومند و مفرح را برای شبهای رمضان مردم تهران فراهم کند.

mehdi_360
14-08-2010, 19:24
دیشب برای اولین بار دیدم این سریال رو ، همون موقع گفتم 100 رحمت به فاصلها :دی

فاصله ها در مقابل این مثل لاست بود:دی

dimah2005
14-08-2010, 20:23
این چیه؟
طنزه؟
عجباااااا
من نمیدونم این عطاران کجا رفته؟چرا کشید کنار از سریالای ماه رمشون

فکر نکنم دیگه ایشون رو توی تلوزیون ببینیم،

------------------------------

از سریال های ماه رمضون من فقط این یکی رو نگا میکنم، نبینم کسی بد بگه ازش ، زنگ اخر وایسه :27:

هی بالایی این کجا لاست کجا؟

far2009
14-08-2010, 20:30
چه فیلم جالبیه ! هی میره جلو بعد دوباره بر می گرده یک چیز دیگه میشه :31:

ali-07
14-08-2010, 20:32
بنظر من که خیلی باید قشنگ باشه(نسبت به سریال های ایرانی میگم نه در مقایسه با لاست)
حداقل از اون جراحت و کنار زاینده رود که بهتره :دی

*IN*
14-08-2010, 20:37
این قضیه از کوه میومدم پایین رسیدم به یه دریاچه و ...و اونجا که میگفت تا سه میشمرم قطع کیم یه ذره آشنا نبود؟؟؟

pcforlife
14-08-2010, 20:38
حداقل از اون جراحت و کنار زاینده رود که بهتره :دی
نفرمائید!:31: به نظر من این دو تا سریال تا حالا خیلی خوب بود... به خصوص در مسیر زاینده رود...:20:
نون و ریحون هم خوبه:20:... ولی طنزش یه خورده جلفه...:13:نه...؟

Javad-ht
15-08-2010, 09:30
این قضیه از کوه میومدم پایین رسیدم به یه دریاچه و ...و اونجا که میگفت تا سه میشمرم قطع کیم یه ذره آشنا نبود؟؟؟

تو فریندز دیدی؟!:27:
تازه دیشب هم اونجا که میرن هتل باز از رو فریندز تقلید کردن!
کلا نویسنده این سریال فیلمنامه ای ننوشته!
تماما از روی سریال های طنز خارجی کپی کرده!:2:(فریندز:40:-آشنایی با مادر-گود لاک چاک)

ali-07
15-08-2010, 09:47
نفرمائید!:31: به نظر من این دو تا سریال تا حالا خیلی خوب بود... به خصوص در مسیر زاینده رود...:20:
نون و ریحون هم خوبه:20:... ولی طنزش یه خورده جلفه...:13:نه...؟
شوخی کردم آره اون 2 تای دیگه هم کم کم دارن خوب میشن:46:

dimah2005
15-08-2010, 19:08
گرچه پایدا فقط همین یدون رو نگا می کنم

ولی واقعا سریال لوسیه ، دوستان هم اشاره کردن که کپی برداریه ، حتی ورنداشته بومی سازی کنه، نمونه

علی قربان زاده: ببین من دادشتما حواست باشه، من این داستانو به هرکی که گفتم عاشقم شده ،

یا یه جای دیگش، داره با اون یکی دلقک صحبت می کنه،در مورد برخورد اول می گه: "با من ازدواج میکنی" ، که دو تا مرد همچین به قربان زاده بد نگا می کنن انگار چی گفته ،

من موندم الان به چز دلقک بازی چیزی داشت این؟ کسی اخه متوجه این شوخی میشه؟ اصلا همچین چیزی تو ایران داریم؟

بعد هم دیگه این سیمای ضرغامی لطف بزرگی به دختر ها داره ،
تو همه سریالاشون(و تله فیلم هاشون )یا جندن ، یا کلاه بردار عشقین یا شدیدا دنبال شوهرن...

بعد یکی میاد تو تلوزیون می گه سریال های خارجی از زن چهره فلان وبهمان و بیسار نشون میده

nar nia
15-08-2010, 20:07
کلا هر سال شبکه پنج بدترین و ضعیفترین و کم بیننده ترین سریال رو داره
امسال هم همینطوره
من که هیچیشو هنوز ندیدم
تو چند سال اخیر هم یادم نمیاد سریالای ماه رمضون شبکه پنج رو دیده باشم به جز اونی که جواد رضویان و سیروس گرجستانی بازی کرده بودن و بعضی قسمتاشو دیدم

*IN*
15-08-2010, 23:00
وای چقدر سر اونجا که تو خواب دختترو تو زندون دید خندیدم:31:
چرا اینقدر زود تموم شد؟؟؟فکر کنم پیام بازیرگانیه وسطشم نشون نداد

dimah2005
15-08-2010, 23:01
این موتمن تنش مثل اینکه می خواره

میگه چرا برا کف روزنامه کیهان و اطلاعات نگرفتی؟ بعدش پیام بارزگانی میره (من نفهمیدم عمدی بود یا سهوی)

بعد هم میگه می خوان یکی رو کله پا کنن ، تو ستون خوانندگان کلش می کنن،

تیکه شیشه نوشابه خالیشم که خدا بود !!

لاغر شدی!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maziar_69
15-08-2010, 23:09
امشب خیییلییی باحال بود.
کلی خندیدیم.
اون تیکه تو آگاهی هم باحال بود. :دی

*IN*
15-08-2010, 23:17
تیکه شیشه نوشابه خالیشم که خدا بود !!
آره گفت اینجا هیچ شیشه نوشابه ایی ندیدم که توش نوشابه باشه...:31:
بنظرتون از فردا شب از زمان کلش چنددقشو میزنن؟؟؟

TURBO_BOY2006
15-08-2010, 23:31
قسمتهای قبل تو اوتوبوس بودن یاحال بود...
تا یه چیز میخواست بین دو نفر رد بدل شه 100 تا چیز بهش اضافه میکردن مهریه رو از 14 تا بردن 2500 تا:31:

dimah2005
15-08-2010, 23:36
آره گفت اینجا هیچ شیشه نوشابه ایی ندیدم که توش نوشابه باشه...
بنظرتون از فردا شب از زمان کلش چنددقشو میزنن؟؟؟

همه چی بستگی به ستون خوانندگان کیهان داره:31:

به شبکه سه هم گیر داد باهال بود!!! :27:

راستی چرا قسمت اولش راوی یه دختره بود الان فرهاد ائیش ؟ ؟ گرچه صدای فرهاد ائیش بهتره!!!

*IN*
15-08-2010, 23:44
راستی چرا قسمت اولش راوی یه دختره بود الان فرهاد ائیش ؟ ؟ گرچه صدای فرهاد ائیش بهتره!!!
اول قسمت 2 توضیح داد که تو سونوگرافی گفتبودن دختره ولی وقتی به دنیا اومده معلوم شده پسره:31:

mhv_kntu
15-08-2010, 23:51
وقتی تیکه هاشون رو از سزیال های طنز آمریکایی می گیرن همین میشه دیگه!

dimah2005
16-08-2010, 00:01
وقتی تیکه هاشون رو از سزیال های طنز آمریکایی می گیرن همین میشه دیگه!

اه یعنی اونا هم کی.هان بچه ها دارن؟ او.ین درکه هم دارن ؟
---------------

قبول دارم خیلی از شوخی هاشون دزدی هست، حتی بیشتر از اون،

ولی دیگه توی دوران بی مدیری و عطارانی چه کنیم؟،

همون مسافران که مدتها بساطمون توی تاپیکش پهن بود و کلی می خندیدم ، بعد ها معلوم شد کپی دست چندمی از یه سریال امریکاییه !! (نقل قول از یکی از دوستان ، خودش بیاد خودشو معرفی کنه )

M . Sayid
16-08-2010, 11:12
سلام
اگه سوتی دادم ببخشید:31::31:
این سریال در مورد پسریه که به خواستگاری هر دختری میره بعدش دختره ازدواج می کنه؟؟

اگه اینجوریه کسی میتونه بگه از روی چه فیلمی کپی کردن این ایده رو ( اسمه فیلمه یادم رفته)

Sara
16-08-2010, 12:14
سلام
اگه سوتی دادم ببخشید:31::31:
این سریال در مورد پسریه که به خواستگاری هر دختری میره بعدش دختره ازدواج می کنه؟؟

اگه اینجوریه کسی میتونه بگه از روی چه فیلمی کپی کردن این ایده رو ( اسمه فیلمه یادم رفته)

Good Luck Chuck ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nar nia
16-08-2010, 13:12
شوخی‌های قابل تأمل «نون و ریحون» با ناجا

خبرآنلاین: مجموعه تلویزیونی «نون و ریحون» که به صورت شبانه و به مناسبت ماه مبارک رمضان از شبکه تهران پخش می‌شود در 4 قسمت گذشته جدای از اینکه نشان داده یک فانتزی اجتماعی است، با انتخاب موقعیت‌ها و شوخی با برخی مشاغل از جمله نیروی انتظامی، نمایشگر «وجه انتقادی» این مجموعه را نیز بوده است.

بنابر این گزارش، در قسمت چهارم این مجموعه که یکشنبه‌شب از شبکه تهران پخش شد، دختری که خود را معشوق یکی از جوان‌های قصه به نام عباس جازده بود، به جرم کلاه‌برداری از مردان ـ شبیه به داستان بیتا در فاصله‌ها ـ دستگیر شد.

وقتی «عباس» به ملاقات سمیرا رفت، دیالوگ‌های قابل تاملی از سمیرا شنید که آنها را نشانه تنبه او و عامل آزادی‌اش برداشت کرد و به او یک فرصت دوباره داد و او را از زندان بیرون آورد که با تذکر مامور زندان مواجه شد که به عباس گفت: ودتون وسیله دارین یا بگم بچه‌ها با ماشین گشت برسوننتون؟

برخی دیالوگ‌های سمیرا - که در خواب عباس حاضر شده بود ـ از پشت میله‌های زندان و در پاسخ به دیالوگ عباس مبنی بر اینکه « مگه در زندان چه اتفاقی می‌افته که همه زاهد و عابد می شن؟» بدین شرح بود:

ـ من اینجا فرصت‌های زیادی برای تفکر و فکر کردن به خودم داشتم، البته جلسات گفتمان با بازجوها نیز به این خودشناسی خیلی کمک کرد.

- ما اینجا رژیم غذایی داریم، اینجا دکتری وجود دارد که مراقب تغذیه ماست و نمی‌گذارد غذای پرچرب به ما بدهند.

- اگر بگم اینجا شیشه نوشابه خالی دیدم که از نوشابه توش خبری نبود، دروغ نگفتم، چون به ما دوغ می‌دن!

این در حالی است که در همین قسمت، دستگیری «سمیرا» نیز به دو شکل به تصویر کشیده شد؛ در نوع اول، تعدای کماندو و برخی نیروهای ضربت ناجا با ورود به رستوران و درگیری مسلحانه «سمیرا» را به سبک فیلم‌های مافیایی دستگیر کردند که صدای راوی عنوان کرد: این همه واقعیت نیست و سمیرا به شکل دیگری دستگیر خواهد شد.

در سکانس بعدی سمیرا، بعد از آنکه چک‌های مردان اغفال شده را از بانک به پول تبدیل کرد با توقف یک پیکان قدیمی، بدون هیچ حرفی، فهمید که دستگیر شده است! ضمن اینکه راننده‌ پیکان برای باز کردن در عقب ماشین دچار مشکل شده بود و به سختی در را برای سمیرا باز کرد! و روای نیز در توضیح این سکانس گفت: ما در قصه خود واقعیت‌هایی را عنوان می‌کنیم که به واقع وجود دارد و سریال ما اهل کلاه‌برداری از بیننده نیست اگر دنبال آن جور واقعیت‌ها هستید باید سریال‌های شبکه سه را تماشا کنید!

شایان ذکر است شوخی با مطبوعات هم در این قسمت از سریال وجود داشت به طوری که از روزنامه های «کیهان و اطلاعات» به خاطر قطع بزرگ و مفید بودن برای استفاده‌هایی غیر از خواندن یاد شد.

همچنین در خصوص ستون خوانندگان مطبوعات نیز از قول یکی از جوانان سفره خانه عنوان شد: ستون خوانندگان یک نشریه از تیتر یک مهم‌تره، ممکنه در تیتر یک اشتباهی رخ بده اما در این ستون محاله! میشل فوکو می‌گه، یک نشریه، مخلفاتی است که اطراف ستون «خوانندگان» شکل می‌گیره!

داستان مجموعه «نون و ریحون» که از شبکه تهران به صورت شبانه پخش می شود، روایت زندگی چند جوان است که در برخورد با مسائل زندگی روزمره، روایت‌های خود را به تصویر می‌کشند، این مجموعه را «فرزاد موتمن» کارگردانی کرده است که به تازگی فیلم «پوپک و مش ماشالله» را بر پرده سینماها داشت.

RoYaYeEe_NiIiLi
16-08-2010, 13:37
اول قسمت 2 توضیح داد که تو سونوگرافی گفتبودن دختره ولی وقتی به دنیا اومده معلوم شده پسره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کی پسره؟:31:
اصلا این راوی چی کارس؟:31:
من یه قسمت این سریال رو هم ندیدم:13:
میگم که تکرار نداره؟

*IN*
16-08-2010, 13:55
کی پسره؟:31:
اصلا این راوی چی کارس؟:31:
من یه قسمت این سریال رو هم ندیدم:13:

راوی داستان بچه یکی از ایناست که اخر سریال به دنیا میاد:31:

Maziar_69
16-08-2010, 13:56
تکرارش روز بعد ساعت 17:40

yahoda
16-08-2010, 14:21
توی تکرار سریال بخشی از صحبتهای دختره توی زندان حذف شده . ( مثل صحبت از شیشه نوشابه های خالی !!! و مباحثه با بازجوها )

dimah2005
16-08-2010, 18:48
مثل اینکه کیهان واطلاعاتشم سانسور شده !!!

M . Sayid
16-08-2010, 18:55
مثل اینکه کیهان واطلاعاتشم سانسور شده !!!

شبکه زاگرس همشو پخش کرد یه نیم ساعت پیش تموم شد البته اگه تکرار بوده

Mahdi/s
16-08-2010, 19:12
تنها سریالی که ماه رمضون دنبال میکنم اینه.....تا الانش خوب بوده.....چون طنز هم هست فکر کنم مخاطباش بیشتر باشن...

masoudtr
16-08-2010, 20:18
اين ماجراي نوش ابه خا لي چيه؟
به منم بگيد ؟

فهميدم:31:

RoYaYeEe_NiIiLi
16-08-2010, 21:00
این سریال بدی نیس:31:
چیزای باحالی داره...راوی خوبی هم انتخاب کردن...من از صدای این آییش خوشم میاد:31:
امیدوارم بدتر نشه و بهتر بشه...بعد از چند مدت یه خنده روی لبامون آوردن

dimah2005
16-08-2010, 22:23
اين ماجراي نوشابه خالي چيه؟
به منم بگيد ؟

جریان سریال ؟
یا برا چی معروف شده؟

ویرایش: تف تو روحشون ، تکراری پخش کردن ، گویا وقت نکردن این قسمت رو چک کن ، تکراری پخش کردن

ویرایش 2 : به دلیل پاره از مسائل و از انجا که من جادوگر نیستم ، هیچ دوست ندام مجبور به غیب کردن اجسام خاص شوم ، بخشی از متن نوشته شده پاک شد،

Javad-ht
17-08-2010, 00:36
این قسمت سر جمع 17-18 دیقه شد بدون تکراریا!:18:
چه قدر از سر و تهش زدن خدا داند!

Sara
17-08-2010, 13:34
به خاطر تیکه هاش سانسورش کردن تا درس عبرتی باشد برای سازندگان سریال ! منم تنها سریالی که دنبال میکنم همینه . درسته یه سری از شوخیهاش کپی برداریه اما خب بازم جالبه . کلا فضای جدیدی داره در مجموع .

Sara
17-08-2010, 13:35
اين ماجراي نوشابه خالي چيه؟
به منم بگيد ؟

مسعود جان سئوالهای س.ی.خت نپرس ! یه سرچ تو گوگل بزن برادر .

yahoda
17-08-2010, 13:54
سبک ساخت سریال شبیه فیلمهای رامبد جوان میمونه .

M A M M U T
17-08-2010, 22:19
بفرمایید این هم لینک دانلود اون قسمت های زندان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

M . Sayid
17-08-2010, 23:00
جریان سریال ؟
یا برا چی معروف شده؟

ویرایش: تف تو روحشون ، تکراری پخش کردن ، گویا وقت نکردن این قسمت رو چک کن ، تکراری پخش کردن

ویرایش 2 : به دلیل پاره از مسائل و از انجا که من جادوگر نیستم ، هیچ دوست ندام مجبور به غیب کردن اجسام خاص شوم ، بخشی از متن نوشته شده پاک شد،

اگه میشه بگو چرا معروف شده؟

shahab_f
17-08-2010, 23:01
من این قسمتش رو فقط دیدم ، سه تا تیکه اش کپی برداری از سریال How I Met your mother سیزن 4 بود ، اونم یکی از اپیزود هاش ، جایی که همسر آینده ی «تد» ، «استلا» ، ترکش کرده:
1- اونجا که 24 ساعت از بهم خوردن ازدواجش گذشته میگه من از گذشته درس گرفتم و موضوع رو پشت سر گذاشتم
2-اونجا که یه نقشه تهیه کرده که نقاط قرمز جاهاییه با همسر آینده اش قبلا رفته
3-اونجایی که ریشش رو بلند میکنه
:41: کاش یه خورده از خودشون ابتکار به خرج میدادن

Maziar_69
17-08-2010, 23:01
امشب چقد باحال بود. :دی
مخصوصا اون قسمتی که هر کانالی میزدن اسم سمیرا میومد. :دی

pcforlife
17-08-2010, 23:06
امشب چقد باحال بود. :دی
مخصوصا اون قسمتی که هر کانالی میزدن اسم سمیرا میومد. :دی
خداییش اون یه تیکش ترکیدم از خنده! :27:
هر چی سریال های شبکه های دیگه دارن افت می کنن، نون و ریحون داره بهتر میشه...:20:

Maziar_69
17-08-2010, 23:14
نون و ریحون خدایی قسمت اول چیزی برای گفتن نداشت. ولی الان 3 شبه بدجوری ترکونده. :دی

خدایی ببینین به چه فلاکتی افتادیم که بعد چند وقت یه طنز گذاشتن برامون کلی ذوق کردیم.
همینشم ازمون نگیرن...

*IN*
17-08-2010, 23:32
من این قسمتش رو فقط دیدم ، سه تا تیکه اش کپی برداری از سریال How I Met your mother سیزن 4 بود ، اونم یکی از اپیزود هاش ، جایی که همسر آینده ی «تد» ، «استلا» ، ترکش کرده:
1- اونجا که 24 ساعت از بهم خوردن ازدواجش گذشته میگه من از گذشته درس گرفتم و موضوع رو پشت سر گذاشتم
2-اونجا که یه نقشه تهیه کرده که نقاط قرمز جاهاییه با همسر آینده اش قبلا رفته
3-اونجایی که ریشش رو بلند میکنه
:41: کاش یه خورده از خودشون ابتکار به خرج میدادن

اونجاییم که هی میگفت من خوبم هم مال HIMYM بود،یکی دو قسمت اول فصل 3 که رابین رفته آرژانتین

Lady Negar
17-08-2010, 23:39
چند نكته جالب:(البته نويسنده اش خودم نيستما):
1- نحوه دستگیری سمیرا در نون و ریحون هم جالب بود ، موضوع تو یک رستوران اتفاق می فته یعنی همه در حال بخور بخور هستن...
2- پشت سر عباس و سمیرای نون ریحون یک نفر با روزنامه ایران که روزنامه رسمی دولته و جلوی خودش را گرفته نشسته و هیچ عکس العملی از خودش نشون نمی ده ، شاید هم می خواد بگه تمام فتنه ها زیر سر روزنامه و رسانه ها بوده.... تازه وقتی سه تا تیر هم به صورت اشتباهی به روزنامه می خوره اتفاقی برای شخص روزنامه خون نمی یوفته و به روزنامه خوندنش مشغوله
3- در درگیری پلیس با سمیرا دو نفر به راحتی مشغول همان بخور بخور خودشون هستند و اصلا به این کارها کاری ندارند.
4- نکته جالب اینکه گوینده میگه سمیرا اینجوری دستگیر نشده و این همه واقعیت نیست.
5 وقتی اون لباس شخصیه آیینه عقب و کند و انداخت زمین دقیقا یاد دوران خدمت افتادم ، من تو فرماندهی نیروی مقاومت بسیج تهران خدمت می کردم. بچه های ترابری ماشین هاشون بدون آیینه عقب یود .....
6 خوب حالا بریم سراغ زندان ، اول سمیرا شروع میکنه به حرف زدن و از موضوع نفت سفره صحبت می کنه
7 بعد عباس در نون و ریحون میگه : مگه در زندان چه اتفاقی می افته که همه عابد و زاهد میشن؟؟؟(كه خوب منظور داره)
8- سمیرا هم گفت : اگر بگم اینجا شیشه نوشابه خالی دیدم که از نوشابه توش خبری نبود ، دروغ نگفتم !!!!! اینجا بود که دیگه خداییش ترکوند ! بنده خدا های که از شیشه نوشابه چقدر خاطره دارن ، اما جدی جای شکرش باقی که نوشابه خالی اون هم بدون گاز استفاده می شده!! بابا نمی دونم دولت چه مشکلی با شیشه نوشابه داره که به این سرعت قسمت شیشه نوشابه رو در تکرار سریال نون و ریحون حذف می کنه
4- آهان راستی یادم افتاد وقتی روزنامه ها رو با فرقون آوردند گفت روزنامه کیهان بیار اون ها قطعش بزرگتره و به درد تمیز کردنم می خوره!!!!

Maziar_69
18-08-2010, 00:36
آقا اینقدر نگین که این قسمتش کپی این سریال بود اون قسمتش مال اون یکی بود.
نصف بیشتر مردم ما این سریالهایی که میگین رو نمی بینند.
واسه ما چه فرقی داره.
فقط بشین بخند دیگه. :دی

dimah2005
18-08-2010, 00:45
5 وقتی اون لباس شخصیه آیینه عقب و کند و انداخت زمین دقیقا یاد دوران خدمت افتادم ، من تو فرماندهی نیروی مقاومت بسیج تهران خدمت می کردم. بچه های ترابری ماشین هاشون بدون آیینه عقب یود .....

چه نکته های ظریفی!!!

این بیشتر به سخنان چندی پیش یکی از مسئولین به راننده اش مربوط میشه (خدا چه نکته ظریفی الان کلی خندیدم)

btheme
18-08-2010, 00:49
آره من كه قسمت اول خيلي جا خوردم چون داشت عين ماجراي چطور با مادرتان آشنا شدم بود رو روايت ميكرد ، ولي دوستمون راست ميگه چون من مثلا اكثرا سريال ها يا فيلم هايي ازشون الگو گرفتن و ايرانيزه كردن رو ديدم ولي به جرات ميگم كمتر كسي تو ايران متوجه ميشه ولي خوب جاي شكرش باقيه امروز حداقل بدون جرح و تعديل و تكرار پخش خدا به داد قسمت هاي بعدي برسه، يك دفعه سريال رو 20 قسمته تمومش نكنن:31: ...

Lady Negar
18-08-2010, 02:13
من فكرنكنم اين سريال به سرانجام برسه..................مثل بزنگاه!سانسور ميشه و آخرفيلم هم عوض ميكنن

M . Sayid
18-08-2010, 08:50
یه بنده خدایی میاد تو برنامه دیروز امروز فردا از فیلما ایراد میگیره و میگه فلان جا دارن خلاف حرف خدا نشون میدن(کاری به درست و غلط حرفاش ندارم) حالا ازین طرف میاییم از رو فیلماشون کپی برداری می کنیم
حداقل یه حرفی میزنن روش وایسن

یه سوال برام پیش اومده کسی می تونه چندتا فیلم ایرانی معرفی کنه که توش یکی از پلیس ها جزو شخصیت بد داستان بوده باشه؟؟

dimah2005
18-08-2010, 20:45
یه سوال برام پیش اومده کسی می تونه چندتا فیلم ایرانی معرفی کنه که توش یکی از پلیس ها جزو شخصیت بد داستان بوده باشه؟؟

فیلم یا سریال؟

تو سریال ها
شلیک نهایی ، یادم شخصیت پلیس منفی داشت (ای یادش بخیر چه سریالهای باهالی می ساختن اون زمونا ، فکر کنم اون موقع مردم بودیم)

4MaRyAm
18-08-2010, 20:49
من که بین سریالهای امسال رمضان فقط نون و ریحون رو دنبال میکنم

Mahdi/s
18-08-2010, 23:02
این قسمتش هم عالی بود مخصوصا با اون تیکه ای که به رادان انداختن...:27:

Lady Negar
18-08-2010, 23:04
مخصوصا با اون تیکه ای که به رادان انداختن...
موافقم!..........:31:
يه تيكه هم گفت شما پليسا چه خوب حرف ما جوونا رو ميفهميد!

Javad-ht
18-08-2010, 23:14
ریگی و رادان باحال بود!:27:
این قسمت هم مثل 2 قسمت پیش 20 دیقه بیشتر نشد!

btheme
19-08-2010, 01:41
آره تيكه كلانتريش خيلي خوب بود، اتفاقا انداختن توپ هم با اينكه تروكاژ كامپيوتري بود ولي خوب در اومده بود

molaali
19-08-2010, 11:17
سريال قشنگي از آب دراومده
اي كاش تا آخر همينطور پيش بره.

yahoda
19-08-2010, 14:58
سبک سریال خیلی شبیه کارهای "رامبد جوان" شده .
بنظر من با اومدن "فرهاد اییش" بهتر هم میشه .
ولی زمان هر قسمتش خیلی کمه

*IN*
20-08-2010, 00:11
امشب خیلی باحال بود!!!
"میدونی عشق مثل سیر ترشیه هر چی بیشتر بمونه جابیفته خوشمزه تر میشه":31:

RoYaYeEe_NiIiLi
21-08-2010, 16:31
این عموئه چه قدرتی داشت
سه سوت مخ همشون رو ز:31:
من نفهمدیم که اونجا که داشتن وسایلاشونو آتیش میزدن،موبایل اون دوستشون رو چرا انداختن تو آتیش؟:31:
و اینکه اون دوس چاقشون یعنی از صحنه خارج شد ؟
این راویه بچه ی کیه؟هنوز مشخص نشده؟:31:

*IN*
21-08-2010, 16:34
دیشب چی شد؟؟؟
من نتونستم ببینم:41:

dimah2005
21-08-2010, 23:02
امشب محمود افغان رو کردن اشرف افغان! با دوبله اینکار رو کردن !!!!

اینم از ویکی پدیا !!!!!!!!

دو تا تیکه جالبم برا اماکن و مدل مو های وزارت ارشادم داشت ،

Sara
22-08-2010, 00:12
این راویه بچه ی کیه؟هنوز مشخص نشده؟:31:
من صدای خانومه رو بیشتر دوست داشتم . یکی از دوبلورهای معروف هم هست این خانوم ، یادم نیست دقیقاً اگه اشتباه نکنم دوبلور صدای آن شرلی بود .

Mahdi/s
22-08-2010, 12:31
این راویه بچه ی کیه؟هنوز مشخص نشده؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]صدای خود فرهاد آئیشه دیگه....
==
راستی این 2 قسمت اخیر کمی ضعیف شده ها....

S c a r l e t t
22-08-2010, 15:57
میگم اون قسمت موبایل فردی چی بود اتیش زدن ؟؟؟؟؟

مگه فرید از زن ها فراری نیس؟؟
هوم؟

nar nia
22-08-2010, 16:44
آیا" نون و ریحون" سیاسی است؟

عباس نعمتی نویسنده سریال "نون و ریحون" در پاسخ به این پرسش که برای خیلی از بیننده های سریال "نون و ریحون" شاید این سئوال پیش بیاید که آیا روند اشارات سیاسی این فیلم ممکن است ادامه یابد گفت:باید ببینیم بازخوردش چطور است اگر جواب بدهد دوست دارم که این فضا را ادامه بدهم اما این مسیر صبوری می خواهد.نمی شود سریع و زود از آن استفاده کرد.

عباس نعمتی نویسنده سریال "نون و ریحون" در پاسخ به این پرسش که خیلی ها معتقدند سریال پر از نشانه های سیاسی و اجتماعی است گفت:اگر بخواهیم اینجوری فکر کنیم که از همه چیز می شود برداشت سیاسی کرد. اینها حرف است چون ما محبتمان کم شده است. اینها ربطی به سیاست ندارد. خب این برداشت ها را کردید بعدش چی؟ما هم کارمان چند تا تکه سیاسی دارد.

"گلاره عباسی" بازیگر نقش فرشته در این سریال و در پاسخ به این سئوال همشهری جوان که این تکه های سیاسی به سریال چسبانده شده است می گوید:چیزهایی که من در صحنه دیدم هیچکدامشان تحمیلی نبود.هیچ اتفاقی در این مجموعه به زور نبود و حتی خنداندن مخاطب به آنها اجبار نشده است.دیالوگ ها همه موقعیتهای کمدی بودند و تلاشی برای تکمیل شدن چیزی نشده است.

اما فرزاد موتمن کارگردان این سریال می گوید:نون و ریحون ویژگی خاصی دارد که گوشه نگاهی هم به اتفاقات سیاسی داشته است.وی ادامه می دهد:کمدی یعنی شوخی با 3 چیز که یکی از آنها سیاست است.

alidata2010
22-08-2010, 16:45
خیر سرشون فیلم ساختن حالا چرا اصفهانی؟:31:

4MaRyAm
22-08-2010, 16:49
خیر سرشون فیلم ساختن حالا چرا اصفهانی؟:31:

داداش تاپیک فیلمو اشتباه اومدی :27:

S c a r l e t t
22-08-2010, 21:35
مگه فیلم اصفهانه؟

alidata2010
22-08-2010, 22:20
نه من اشتب زدم تاپیکو اشتباه اومدم:31:

HOJ-JAT
23-08-2010, 09:41
یک چند قسمت پیش عباس یک شعر خیلی قشنگ از حافظ درس میداد در باره شیدا و نگار بود کسی یادش نیست دقیقش چی بود؟

4MaRyAm
23-08-2010, 17:23
یک چند قسمت پیش عباس یک شعر خیلی قشنگ از حافظ درس میداد در باره شیدا و نگار بود کسی یادش نیست دقیقش چی بود؟

شیدا از آن شدم که نگارم چو ماه نو
ابرو نمود و جلوه گری کرد و رو ببست

این بود؟!!!!!!!!!

molaali
23-08-2010, 19:01
ممنون همين بود.

dimah2005
23-08-2010, 23:07
باز هم امروز شاهد قطع شدن صدا در پاره ای از فیلم بودیم ، که گویا داشتن در مورد مسائل اقتصادی صحبت می کردن !!!

من کشته مرده این همه .... ..... هستم

Carl
23-08-2010, 23:51
اون‌جا که درباره‌ی هدیه صحبت می‌کردنو می‌گی؟ گمون نکنم سانسور بوده‌باشه ها.. آخه اینا معمولاً روی این حرفا، یه سری حرف دیگه می‌ذارن، قطع‌کردن دیگه قدیمی شده.. [البتّه باید تو تکرارش معلوم بشه]

*IN*
24-08-2010, 00:39
نه اونجایی که داشت در مورد ماه عسل حرف میزد ، بعد از اومدن سربازا،اونجا صداش قطع شد

hamid_diablo
24-08-2010, 08:09
سربازا،اونجا صداش قطع شد
یه سریال تقریبا طنز _انتقادی ساختن
بعدش میان صدا قطع میکنن آخه چه کاریه
در ضمن کمی داستان داره مزخرف میشه

Behsood
24-08-2010, 08:20
شیدا از آن شدم که نگارم چو ماه نو
ابرو نمود و جلوه گری کرد و رو ببست

این بود؟!!!!!!!!!
عاشق نشین!
نکنین این کارو!
خودتونو خاک برسرنکنین!

این لایه دوم این بود! :31:

nar nia
24-08-2010, 15:04
ميرباقري قبل از خداحافظي، پشت صحنه «نون و ريحون» را ديد

خبرگزاري فارس: معاون سابق سيما با حضور در پشت صحنه مجموعه تلويزيوني «نون و ريحون» از نزديك در جريان ساخت اين سريال قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، مرتضي ميرباقري كه تا شب گذشته معاونت سيما را بر عهده بود به همراه مسعود احمدي مدير شبكه تهران، محمدرضا معصوم‌زادگان مدير گروه فيلم و سريال شبكه تهران، جابري مدير روابط عمومي شبكه تهران، محمود رضوي تهيه كننده مجموعه تلويزيوني «نون و ريحون» از پشت صحنه سريال «نون و ريحون» به كارگرداني «فرزاد موتمن» بازديد كردند.
بنابراين گزارش، لوكيشن مورد بازديد معاون سابق سيما، رستوراني سنتي حوالي ميدان امام حسين(ع) بود و تقريبا تمام بازيگران اصلي كار حضور داشتند.
ميرباقري لحظاتي پيش از اذان مغرب در جمع سازندگان مجموعه «نون و ريحون» حضور يافت و پس از صرف افطار در اين جمع، از پشت صحنه و لوكيشن سريال ديدن كرد.
در اين بازديد كه در فضايي دوستانه صورت گرفت، علي قربان‌زاده، برزو ارجمند، اميرحسين رستمي، رضا داوودنژاد و مهران رنجبر، ميرباقري را به گوشه‌اي برده و دقايقي با او به طور خصوصي گفت‌وگو كردند.
به گزارش خبرگزاري فارس، «نون و ريحون» كه براساس فيلمنامه‌اي از عباس نعمتي جلوي دوربين رفته، در ژانر كمدي توليد شده و در آن مسايل روز سياسي و اجتماعي جامعه مورد نقد و بررسي قرار گرفته است.
رضا داوودنژاد، برزو ارجمند، اميرحسين رستمي، علي قربان‌زاده، مهران رنجبر، مليكا شريفي‌نيا، گلاره عباسي، شقايق دهقان، بيتا سحرخيز همراه با مائده طهماسبي، خسرو احمدي، سوسن مقصودلو و سعيد پيردوست بازيگران اين سريال هستند.
سريال تلويزيوني «نون و ريحون» اين روزها مراحل پاياني تصويربرداري خود را به مديريت ابوالفضل كريمي پشت سر مي‌گذارد، اين مجموعه 26 قسمتي به تهيه‌كنندگي سيدمحمود رضوي در گروه فيلم وسريال شبكه تهران تهيه و توليد مي‌شود.
با توجه به حال و هواي مجموعه، اين سريال در «شب‌هاي قدر» به مدت چهار شب پخش نمي‌شود.
مجري طرح: موسسه فرهنگي و هنري سيماي مهر/ مدير توليد: محمدصادق آذين/ مدير تصويربرداري: ابوالفضل كريمي / مدير صدابرداري: حسين غفاري / تدوين: حميدرضا قرباني/ طراح صحنه: مهدي بداغي/ طراح لباس: رعنا اميني / طراح گريم: دانيال حقيقت و ميترا آقاميري / موسيقي متن: سعيد ذهني/ برنامه‌ريز: شكوفا كريمي/ دستيار اول كارگردان: بهرنگ توفيقي/ گروه كارگرداني: مهدي صفوي و علي جمالي/ منشي صحنه: سعيده دليريان / مدير تداركات: حميد پرهيز/ تصويربرداران: هادي پويان و سعيد براتي/ گروه تصوير برداري: عليرضا افشار، بهرام مشاعي، حسن لشكري، مهيار ميررسالت پناهي و دلاور كيواني/ گروه صدابرداري: حميد محمودي و پيمان غفاري/ دستيار صحنه: بهرام سربازي/ دستيار لباس: صفورا صفاري/ گروه چهره‌پردازي: مارال ميرعليپور و سعيد مؤذني/ عكاس: ثريا شهيدي و تصويربردار پشت صحنه: امير احمدي.

---------- Post added at 04:04 PM ---------- Previous post was at 04:04 PM ----------

داوود نژاد: حامد بدشانس‌ترین آدم روی زمین است

بازیگر نقش حامد در مجموعه "نون و ریحون" این شخصیت را به دلیل فراز و فرود فراوان بدشانس‌ترین فرد روی زمین دانست.

رضا داوودنژاد درباره حضور خود در مجموعه تلویزیونی "نون و ریحون" به خبرنگار مهر گفت: از حضور در این سریال احساس رضایت می‌کنم. تا کنون واکنشهایی که از مردم درباره این مجموعه دیده‌ام بسیار خوب بوده است. ما قبل از شروع کار با وضعیت این مجموعه آشنا بودیم و می‌دانستیم که به دلیل تاخیر در شروع تصویربرداری این سریال در شرایط ویژه‌ای قرار دارد.

وی درباره جدا بودن شخصیت حامد از دیگر بازیگران این مجموعه و چگونگی هماهنگ شدن با آنها گفت: این مسئله خواست نویسنده بود. از ابتدا در فیلمنامه قرار بر دو بخش بودن فضای داستان بوده است. اما قرار است هرچه جلوتربرویم من نیز به جمع بچه های رستوران اضافه شوم.

وی ادامه داد: آقای موتمن دست من را برای ارائه کارهای بداهه خیلی باز گذاشتند. من هم با توجه به نظر کارگردان و در چهارچوب متن از بازی بداهه استفاده می‌کنم. اما کارگردان کنترل درستی بر روی این شخصیت‌ها دارند. من تلاش کردم فضایی که در خانواده با آن روبرو هستم برای تماشاگر جذاب ودیدنی باشد. می‌خواستم حوصله تماشاگر وقتی که از فضای سفره‌خانه دور می شود سر نرود.

داوونژاد درباره ریسک پذیرفتن این نقش که احتمال منفی بودن آن می‌رود خاطر نشان کرد: حامد ذاتا شخصیت بدی نیست. روند داستان او را در شرایط سختی قرار می‌دهد. در معرفی این شخصیت آمده که او می‌تواند بدشانس‌ترین آدمی باشد که روی کره زمین زندگی می‌کند. مسائل ناگهانی برای او زیاد به وجود می‌آید. ما چهارچوب کلی داستان را می‌دانیم. امیدوارم هرچه بیشتر در دل داستان فرو می‌رویم موفق‌تر عمل کنیم.

وی درباره شتابزدگی در تولید این مجموعه گفت: بعضی از نظرها متفاوت است. عده‌ای معتقد هستند داستان هرچه جلوتر می‌رود شخصیتها بیشتر قوام می یابند. مردم عادی معتقد هستند شخصیتها در روند قصه جذابتر شده‌‌اند.

*IN*
24-08-2010, 22:47
بابا؟
به من گفت بابا،ای قربون اون بابا بابا گفتن برم!!!!!!!!

hamidkabiri6270
25-08-2010, 01:19
یه سریال تقریبا طنز _انتقادی ساختن
بعدش میان صدا قطع میکنن آخه چه کاریه
در ضمن کمی داستان داره مزخرف میشه

به نظر من سریال خوبی از آب در اومده.این حامد بدبخت فکر کنم کم کم پشیمون بشه از اینکه زن گرفته.هنوز هیچی نشده مادرش را باید شوهر بده:31:

hamid_diablo
25-08-2010, 14:00
عاشق نشین!
نکنین این کارو!
یه بار دیگه این حرف رو بزنی
میزنم تو گوش آواتارت
مگه امضامو نمیخونی
من عاشق کایرا نایتلی شدم
بفهم

yahoda
25-08-2010, 14:29
نقش "شریفی نیا " خیلی کمرنگ و اصلا بی رنگه .

nar nia
25-08-2010, 15:22
رنجبر: موتمن انگیزه حضورم در "نون و ریحون" شد

بازیگر مجموعه "نون و ریحون" دلیل حضورش در این مجموعه را حضور کارگردان، تهیه‌کننده و عوامل حرفه‌ای در پشت دوربین دانست.

مهران رنجبر درباره تجربه بازی در این سریال به خبرنگار مهر گفت: من قبلا در سریال "تاوان" به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی حضور داشتم. "نون و ریحون" دومین تجربه من در زمینه کارهای تصویری است. 14 سال تئاتر کار کردم که برای بازی در این مجموعه اقای محمدرضا شریفی‌نیا من را به کارگردان معرفی کرد.

وی ادامه داد: من بازیگر کارهای جدی هستم و فکر می‌کنم این سریال آخرین کار طنزی باشد که انجام می‌دهم. سیاوش شخصیت جدی است که در موقعیت‌های طنز قرار می‌گیرد و اتفاقهای مضحکی برایش می‌افتد. خوشبختانه این مجموعه به هیچ عنوان کمدی سخیف و مبتذل نیست و به ورطه لودگی نمی‌افتد.

این بازیگر افزود: اگر ساخت این مجموعه زودتر آغاز می‌شد کیفیت آن بالاتر می‌رفت و فشار کمتری بر گروه تولید وارد می‌شد. بازخورد این مجموعه از طرف مخاطبان بسیار خوب است. من از بازی خودم رضایت کافی ندارم. صادقانه باید بگویم انتظارم از خودم بالاتر بود.

رنجبر گفت: حضور موتمن به عنوان کارگردان در انتخاب این نقش بسیار مهم بود. همچنین حضورسید محمود رضوی که تهیه‌کننده فیلم "درباره الی" است باعث حضورم در این مجموعه شد. گروه تولید همه از حرفه‌ای‌های سینما هستند. حضور امیر کریمی پشت دوربین باعث دلگرمی همه شده است.

بازیگر مجموعه "تاوان" ادامه داد: تک بعدی شدن سریالهای مناسبی باعث از دست دادن مخاطبان شده است. وجود مجموعه‌های شاد و مفرح روحیه تماشاگران ومردم روزه‌دار را عوض می‌کند.

مهران رنجبر درباره حذف قسمتهایی از بازی‌اش گفت: بعضی از قسمتهایی که من بازی داشتم و سکانس‌های حساسی بود دچار ممیزی شد. من این سکانس‌ها را عاشقانه دوست داشتم و متاسفم ازاینکه حذف شدند. به هر حال وقتی با گروهی از افراد شوخی می شود نباید به کسی بربخورد و اعتراض کند. چون اگر ما از یکدیگر انتقاد نکنیم دیگران این کار را انجام می‌دهند.

nar nia
25-08-2010, 15:30
عباسی: طنز در "نون و ریحون" کنترل شده است

بازیگر مجموعه "نون وریحون" با اشاره به اینکه استفاده از طنز و بداهه در این سریال کنترل شده است اعتقاد دارد کارهای روتین جذابیت خاصی برای بازیگر به وجود می‌آورند.

گلاره عباسی بازیگر نقش فرشته در مجموعه تلویزیونی"نون و ریحون" درباره‌ شخصیت خود به خبرنگار مهر گفت: من قبلا در مجموعه" ترانه مادری" نیز بازی کرده‌بودم که آن نیز سریالی بود که هر شب پخش می‌شد. اما فشار این مجموعه سخت تر است چون ما هر شب باید کار را برای پخش آماده کنیم واین مسئله انرژی زیادی از گروه می گیرد.

وی ادامه داد: برای من بازی در کارهای روتین جذابیت خاصی دارد. چون من به عنوان بازیگر می توانم نتیجه کار وبازخورد ان را نزد مخاطب ببینم. این مسئله خستگی هنگام کار از بین می‌برد.

وی افزود: درست است نقشی که من بازی می‌کنم تا اندازه‌ای در ارتباط با بعضی از بازیگران نیست. اما به هر حال در پشت صحنه با آنها برخورد دارم وتلاش می کنم تا خیلی از فضای سفره‌خانه دورنباشم. من تا کنون تجربه طنز نداشتم اما بقیه بازیگران همه تجربیات بسیاری در این زمینه داشتند و من از کمک انها استفاده می کردم.

وی خاطر نشان کرد: رضا داوودنژاد به عنوان بازیگر مقابل در شناخت من از فضای داستان خیلی موثر بود. همچنین آقای نعمتی نیز به عنوان نویسنده در نگارش شخصیت من با دقت عمل کردند تا جنبه‌های طنز شخصیت به درستی پرداخت شود. امیدوارم نتیجه کار نیز مورد پسند مخاطبان قرار گیرد.

عباسی بیان کرد: از اینکه متن دیر به دست بچه ها می‌رسد ناراضی نیستم. البته این کاردشواری های خاص خودش را دارد اما از طرف دیگر جذاب است. چون هر روز با یک موقعیت تازه وجدید روبرو می شویم. و تجربه متفاوتی است. کارهای روتین همگی این خاصیت را دارند.این مسئله باعث نشده کیفیت کار پائین بیاید چون کارگردان ونویسنده احاطه کاملی بر فضای مجموعه دارند.

وی افزود: تلاش گروه نویسندگان این مجموعه بر این بوده که کار افت نکند و کیفیت آن تا پایان حفظ شود. در این مجموعه گروه بازیگران با نظارت کامل کارگردان از بداهه استفاده می‌کنند. مسائل طنزی که در این اثر مطرح می‌شود همگی از قبل در متن وجود داشته وبازیگران تلاش کردند این شوخی‌ها را از آن خود کنند.

وی درباره استفاده از لهجه آذری در این مجموعه گفت: من آذری نیستم اما چند سال قبل در یک تئاتر در نقش دختری آذری حاضر شدم . در این کار نیز من از نظرات آقای بهرنگ توفیقی دستیار کارگردان که آذری هستند استفاده می کردم ونظر ایشان را نیز در پایان هر صحنه درباره درست بودن لهجه جویا می شدم. آقای موتمن نیز با زیاده‌روی در لهجه موافق نبودند بنابراین همه‌چیز کنترل شده بود.

moraddad
25-08-2010, 18:41

بهتر !!!:)

M . Sayid
25-08-2010, 19:07

بهتر !!!:)

فکر کنم اشتباه اومدین

این سریال هم دیگه داره بی مزه میشه اوایل خیلی بهتر بود.....

moraddad
25-08-2010, 19:31
فکر کنم اشتباه اومدین
اشتباه چیه آق سعید ؟! همه که alidata نیستن ! :31:
منظورمون ملیکائه ! ملیکا شریفی نیا ...
(حداقل منظور من این بود ! :31: yahoda رو نمیدونم ! )

shah abas
25-08-2010, 23:11
من قسمت ۱۳ رو نگاه کردم. این قسمت ماه عسل رفتنشون دیگه خیلی تخیلی بود. دیگه داره خیلی بلاهای فضایی میاد سر این حامد. می خوام فردا زنگ بزنم روابط عمومی انتقاد کنم. می خواستم ببینم تو این قسمت ۱۴ که من فردا شب باید دانلود کنم ببینم اتفاق خاصی نیفتاد؟ زنگ می زنیم ضایع میشیم ها!

moraddad
26-08-2010, 12:42
می خوام فردا زنگ بزنم روابط عمومی انتقاد کنم
حتما انتقادتو به گوش جان میسپارند ! :31:
اصلا اونجا نشستن که انتقادهای مردمو گوش کنن که تو سریالای بعدیشون برای بالا بردن سطح کیفی به کار ببندن !

shah abas
26-08-2010, 13:05
دیگه همچین اواضاع بی ریخت هم نیست فکر کنم. حداقلش صدا و سیما تو برنامه های خنثی اش یا بخش های خبری تو گزارش های خنثی ترشون به انتقاد ها گوش میدن.

yahoda
26-08-2010, 13:32
اشتباه چیه آق سعید ؟! همه که alidata نیستن ! :31:
منظورمون ملیکائه ! ملیکا شریفی نیا ...
(حداقل منظور من این بود ! :31: yahoda رو نمیدونم ! )

منظور منم مطمئنا ایشون بوده . :10:

داستان و موضوعاتش یه کم پراکنده شده و چنتا موضوع داره روایت میشه اینطور که پیش میره اخر سر کلی از جریانات سریال بدون سرانجام میمونه .

pcforlife
27-08-2010, 10:35
جسارت در تلویزیون جذاب است
شوخی‌های سریال «نون و ریحون» با ناجا، زندان و بازجوها

سینمای ما - «من اینجا فرصت‌های زیادی برای تفکر و فکر کردن به خودم داشتم، البته جلسات گفتمان با بازجوها نیز به این خودشناسی خیلی کمک کرد.» مجموعه تلویزیونی «نون و ریحون» که به صورت شبانه و به مناسبت ماه مبارک رمضان از شبکه تهران پخش می‌شود در چهار قسمت گذشته جدای از اینکه نشان داده یک فانتزی اجتماعی است، با انتخاب موقعیت‌ها و شوخی با برخی مشاغل از جمله نیروی انتظامی، نمایشگر «وجه انتقادی» این مجموعه را نیز بوده است.
بنابر این گزارش، در قسمت چهارم این مجموعه که یکشنبه شب از شبکه تهران پخش شد، دختری که خود را معشوق یکی از جوان‌های قصه به نام عباس جازده بود، به جرم کلاه برداری از مردان ـ شبیه به داستان بیتا در فاصله‌ها ـ دستگیر شد.
وقتی «عباس» به ملاقات سمیرا رفت، دیالوگ‌های قابل تاملی از سمیرا شنید که آنها را نشانه تنبه او و عامل آزادی‌اش برداشت کرد و به او یک فرصت دوباره داد و او را از زندان بیرون آورد که با تذکر مامور زندان مواجه شد که به عباس گفت: ودتون وسیله دارین یا بگم بچه‌ها با ماشین گشت برسوننتون؟

برخی دیالوگ‌های سمیرا - که در خواب عباس حاضر شده بود ـ از پشت میله‌های زندان و در پاسخ به دیالوگ عباس مبنی بر اینکه « مگه در زندان چه اتفاقی می‌افته که همه زاهد و عابد می شن؟» بدین شرح بود:
ـ من اینجا فرصت‌های زیادی برای تفکر و فکر کردن به خودم داشتم، البته جلسات گفتمان با بازجوها نیز به این خودشناسی خیلی کمک کرد.
- ما اینجا رژیم غذایی داریم، اینجا دکتری وجود دارد که مراقب تغذیه ماست و نمی‌گذارد غذای پرچرب به ما بدهند.
- اگر بگم اینجا شیشه نوشابه خالی دیدم که از نوشابه توش خبری نبود، دروغ نگفتم، چون به ما دوغ می‌دن!
این در حالی است که در همین قسمت، دستگیری «سمیرا» نیز به دو شکل به تصویر کشیده شد؛ در نوع اول، تعدای کماندو و برخی نیروهای ضربت ناجا با ورود به رستوران و درگیری مسلحانه «سمیرا» را به سبک فیلم‌های مافیایی دستگیر کردند که صدای راوی عنوان کرد: این همه واقعیت نیست و سمیرا به شکل دیگری دستگیر خواهد شد.
در سکانس بعدی سمیرا، بعد از آنکه چک‌های مردان اغفال شده را از بانک به پول تبدیل کرد با توقف یک پیکان قدیمی، بدون هیچ حرفی، فهمید که دستگیر شده است! ضمن اینکه راننده‌ پیکان برای باز کردن در عقب ماشین دچار مشکل شده بود و به سختی در را برای سمیرا باز کرد! و روای نیز در توضیح این سکانس گفت: ما در قصه خود واقعیت‌هایی را عنوان می‌کنیم که به واقع وجود دارد و سریال ما اهل کلاهبرداری از بیننده نیست اگر دنبال آن جور واقعیت‌ها هستید باید سریال‌های شبکه سه را تماشا کنید!
شایان ذکر است شوخی با مطبوعات هم در این قسمت از سریال وجود داشت به طوری که از روزنامه های کیهان و اطلاعات به خاطر قطع بزرگ و مفید بودن برای استفاده‌هایی غیر از خواندن یاد شد.
همچنین در خصوص ستون خوانندگان مطبوعات نیز از قول یکی از جوانان سفره خانه عنوان شد: ستون خوانندگان یک نشریه از تیتر یک مهم‌تره، ممکنه در تیتر یک اشتباهی رخ بده اما در این ستون محاله! میشل فوکو می‌گه، یک نشریه، مخلفاتی است که اطراف ستون «خوانندگان» شکل می‌گیره!
داستان مجموعه «نون و ریحون» که از شبکه تهران به صورت شبانه پخش می شود، روایت زندگی چند جوان است که در برخورد با مسائل زندگی روزمره، روایت‌های خود را به تصویر می‌کشند، این مجموعه را «فرزاد موتمن» کارگردانی کرده است که به تازگی فیلم «پوپک و مش ماشالله» را بر پرده سینماها داشت.

منبع خبر: سینمای ما
آدرس منبع خبر:

pcforlife
27-08-2010, 10:44
اظهار نظرهای جالب فرزاد موتمن، کارگردان سریال «نون و ریحون»
ما هم مثل بینندگان نمی‌دانیم سرنوشت سریال و شخصیت‌ها به کجا ختم می‌شود!

سینمای ما - فرزاد موتمن کارگردان سریال مناسبتی "نون و ریحان" اخیرا اظهارات جالبی داشته که از جمله مهمترین آنها بی اهمیت بودن ساخت برنامه های تلویزیونی برای وی و اطلاع نداشتن از انتهای داستان مجموعه طنز نون و ریحان است. گزیده چند بخش از این حرف‌ها را بخوانید:
• فیلمنامه روزانه به ما تحویل داده می‌شود و در بعضی از قسمت‌ها ما هم مثل بینندگان نمی‌دانیم که سرنوشت سریال و شخصیت‌ها به کجا ختم می‌شود. گاهی اوقات هم صحنه‌هایی را می‌گیریم که نمی‌دانیم، قبل و بعد آن چیست! و شاید این موارد کار را سخت می‌کند. البته بگذارید به جای سخت بگویم، ویژه.
• من به این دلیل می‌گویم ویژه، چون با یک فیلمنامه مدون و آماده روبه‌رو نیستیم و با یک جور کار که شاید بتوان به آن گفت« working progress». یعنی یک کار در حال پیشرفت. در حینی که کار را انجام می‌دهید، آن را پیش می‌برید. همان‌طور که نویسنده هم در حین تدوین و دیدن کار بازیگران و شخصیت‌های داستان قصه را می‌نویسد. ما هم روزانه، با صحنه‌هایی که اتفاق می‌افتد و شکل می‌گیرد، خودمان و ایده‌هایمان را برای عملی کردن آنچه که روی کاغذ نوشته شده است، شکل می دهیم. بازیگران هم همین طور.
• اصولا خیلی آدم تلویزیون نیستم. ولی برایم بسیار کار دم دستی است. من در سینما روزی یک دقیقه یا دو دقیقه مفید می‌گیرم، اما اینجا روزی20 دقیقه مفید می‌گیریم. چون برایش سیستم داریم. یعنی می‌دانیم چه کار کنیم تا این مقدار را بگیریم. من این مجموعه را در متد تلویزیون می‌سازم، دکوپاژ، میزانسن‌ها، بازی بازیگران، ریتم و طعم کار تلویزیونی است. همین به ما اجازه می‌دهد که خیلی سریع‌تر کار کنیم.
• چون اسمم هم خیلی جاها بد در رفته بود که می‌گویند من کند هستم و حساسم و هزینه برای تهیه‌کنندگان می‌تراشم، می‌خواستم به دیگران ثابت کنم که اگر بخواهم می‌توانم.
•بعضی از صحنه‌هایی که می‌بینید، کار من نیست کار بهرنگ توفیقی دستیارم است اما اسم من روی آن است. (خنده)
• نون و ریحون ویژگی خاصی دارد که گوشه نگاهی هم به اتفاقات سیاسی جامعه داشته... کمدی یعنی شوخی با سه چیز که یکی از آنها سیاست است.

آدرس منبع خبر:

nar nia
27-08-2010, 16:04
شقايق دهقان:
فرصت نداشتم از بيرون به بازي خودم نگاه كنم
نقشم پررنگ‌تر مي‌شود

بازيگر سريال «نون و ريحون» گفت: اين سريال نقش اول ندارد و شخصيت‌ها در يك اندازه در خلال قصه نقش دارند، فقط در بعضي قسمت‌ها برخي شخصيت‌ها پررنگ‌تر و يا كم‌رنگ‌تر مي‌شوند.

شقايق دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) با اشاره به اين‌كه پررنگ يا كمرنگ‌ بودن نقش شخصيت‌ها در سريال «نون و ريحون» به يك اندازه است، اظهار كرد: در برخي قسمت‌ها يكسري شخصيت‌ها پررنگ‌ترند و بعضي شخصيت‌ها به حاشيه مي‌روند.

وي ادامه داد: قسمت‌هايي كه تاكنون از شخصيت من پخش شده، قسمت‌هايي بوده كه اين شخصيت كمرنگ بوده‌است، اما با صحبت‌هايي كه با نويسنده‌ و كارگردان شده قرار براين است كه هر قدر قصه جلو مي‌رود، اين شخصيت داستان بيشتري داشته باشد.

وي با بيان اين‌كه «نون و ريحون» اولين تجربه‌ي همكاري‌اش‌ با فرزاد موتمن(كارگردان) محسوب مي‌شود، در اين زمينه گفت: در ابتداي كار، ارتباط برقرار‌كردن با شيوه‌ي كارگرداني فرزاد موتمن برايم سخت بود، اما هر بازيگري از اين‌كه كارگردان روي بازي‌اش سخت‌گير باشد، خوشحال مي‌شود.

وي گفت: از اين‌كه مي‌بينم بعضي معتقدند نقشم متفاوت بوده است، خوشحالم و فكر مي‌كنم زحمات كارگرداني در قبال من به ثمر رسيده است.

شقايق دهقان درباره بداهه‌گويي در اين سريال، عنوان كرد: فكر مي‌كنم، متن‌ها آنقدر گويا هستند كه لازم نيست چيزي عوض شود يا بداهه اضافه شود؛ تغييرات در حد اين است كه بعضي جملات كوتاه شود يا مطلب كوچكي اضافه شود.

وي با اشاره به نزديك ‌بودن زمان ضبط و پخش سريال «نون و ريحون»، اظهار كرد: نزديكي زمان ضبط و پخش باعث مي‌شود فرصت نداشته باشم تا از بيرون به بازي خودم نگاه كنم.

nar nia
28-08-2010, 18:06
حیف "نون و ریحون"!

عصرایران - چند دهه اي است که نسل هاي متاخر کشور با سوالات شبه فلسفي روزگار مي گذرانند ، سوالاتي که از "ابتدا مرغ بود يا تخم مرغ؟" شروع و به "علم بهتر است يا ثروت؟" کشيده شد ؛ سئوالاتي که چند نسل از ما از ابتداي دبستان تا آخرين روزهاي دانشگاه و حتي پس از آن پاسخي براي خود نيافتيم و حال که فرزندان ما هم از ما در اين باره سوال مي کنند به شيوه اي فيلسوفانه آنها را به تامل بيشتر براي کشف پاسخ سوال شان دعوت مي کنيم و طوري عرصه را برآنها ميچينيم که بخت برگشته ها در اين خيالند که سوال مجدد در اين رابطه گناهيست نابخشودني .

طبیعی است مدیران کنونی کشور هم که همه هم نسل های ما هستند نیز در این سئوالات فلسفی مانده اند و این سئوالات فلسفی برایشان ادامه داشته است. در رأس این عزیزان مسئولین محترم صدا وسیما قراردارند که در انواع مختلف سئوالات فلسفی گیر افتاده اند و پاسخ روشنی برای خود و مخاطبان خود نمی یابند.و بنابر این انتظاری نیست به غیر از سرکار گذاردن خود و مخاطبان که تو خود بگرد تا جواب خود یابی !

سئوالاتی از قبیل اینکه "بی طرف بودن بهتر است یا حمایت؟" ، "مناظره بهتر است یا مجادله؟" ، "نقد عالمانه بهتر است یا نقد جاهلانه؟" ، "سریال بهتر است یا سخنرانی؟" ، "ملودرام بهتر است طنز؟" و در آخر اینکه "طنز آفتابه و زیر شلواری بهتر است یا طنز اجتماعی سیاسی ؟"

در یک سال اخیر و پس از تمدید حکم 5ساله سید عزت الله ضرغامی در ریاست صدا و سیمای جمهوری اسلامی توسط مقام معظم رهبری و مشخص نمودن راهبرد امید و آگاهی توسط ایشان برای این سازمان ، اگرچه سازمان صدا و سیما در حوزه آگاهی بخشیدن به جامعه گامهای رو به جلو ، اما متزلزل (مانند برخی مناظره ها) برداشت اما در بحث امید بر خلاف مسیر ترسیم شده حرکت نمود و فضای تلخ و سرد سریال های یک سال گذشته سیما باعث شد تا موج شدیدی از انتقادات صدا و سیما را نشانه بگیرد و جای خالی طنز واقعی در این عرصه به شدت احساس شود.

واقعیت این است که دو کارگردان مهم طنز سالهای اخیر سیما دیگر حاضر به ساخت سریال برای تلویزیون نیستند و این بیشتر به عدم تحمل مدیران شبکه ها از تیز بودن زبان طنز بر می گردد ؛ یکی از این کارگردان ها سریالی را آماده نمایش در شبکه ویدئوئی نموده و دیگری به بازی در فیلمهای سینمائی مشغول است ، حتی کارگردانی با سطح کیفی پائین تر که قرار بود برای ایام نوروز شبکه دو سریالی را آماده نماید در لحظات آخر قبل از شروع فیلمبرداری پروژه توسط مدیران شبکه متوقف و بهانه اصلاح متن آورده شد و رئیس سازمان صدا و سیما از طنز رو حوضی "زن بابا " به عنوان طنز نو نام برد؛ طنزی که از هیچ گونه لودگی و شوخی جنسی دریغ نداشت.

بعد از این قضایا وفشارهای مختلف ، صدا و سیما مصمم شد برای ماه رمضان و برای خروج از زیر فشارهای مختلف و اتهام ساخت سریالهای تلخ و ملودرام های ناامید کننده ، اقدام به ساخت سریالی طنز در شبکه تهران نماید ؛شبکه ای که به زعم خیلی از منتقدین در چند سال گذشته سریال قابل توجهی نداشته و آخرین شاهکارهای آن به دوره مدیریت اصغر پورمحمدی مدیر کنونی شبکه 3 در شبکه تهران بر می گردد، سریال هایی که هنوز در ذهن مخاطبان زنده مانده است.

از این رو ، مسوولان سیما ، سفارش ساخت یک مجموعه طنز با رویکرد اجتماعی - سیاسی دادند و بر حمایت خود از آن تاکید کردند که اقدام ارزشمندی به شمار می رفت و بدین سان، مجموعه " نون و ریحون" کلید خورد .

این سریال در روزهای اول پخش در ماه رمضان بااقبال و استقبال مخاطبان و منتقدان روبه رو شد و آن را اقدامی ارزشمند و طنزی در رده طنزهای "گل آقا" دانستند اما دیری نپائید با پخش سکانسهایی از این سریال که حرفهایی سیاسی را به نمایش گذاشت مثل همیشه و طبق پیش بینی همگان تلویزیون پا پس کشید و شروع به خودسانسوری آن نمود ؛ اقدامی که مسئولین آن را تائید نموده و آن را در حد همه سریالها وبرنامه های سیما دانستند . حتی نویسنده سریال نیز سانسور را حق طبیعی تلویزیون دانست و از آن حمایت کرد ! حمایتی که به نظر به منظور جلوگیری از سانسور بیشتر عنوان شد.

با این حال ، سانسور "نون و ریحون" به حدی شدت گرفت که برخی منابع نزدیک به سیما خبر می دهند در یک قسمت از آن ، 17 تکه آن ، مشمول سانسور شده است تا محصول نهایی که بر روی آنتن می رود ، نه طنزی اجتماعی و سیاسی ، که تکرار مکررات بی مزه تلویزیون باشد و صد حیف!

آیا صدا و سیما ، که زمانی تنها با سانسور فیلم ها و سریال های خارجی ، در برابر تهاجم فرهنگی می ایستاد ، این بار سانسور سریال هایی که خود می سازد را نیز در دستور کار قرار داده تا بتواند مخاطبان بیشتری را جذب کند و مثلاً به جنگ با شبکه های ماهواره ای برود؟!

اما نکته اساسی همان سوالهای فلسفی ابتدای یادداشت است که ظاهرا برای مدیران رسانه ملی بی پاسخ مانده و در عصری که جنگ نرم به اوج خود رسیده و شبکه های فارسی زبان با هدف از بین بردن زیر ساختهای فرهنگی کشور و تغییر باورها و تبدیل نابهنجاریها به هنجارها پا به عرصه مبارزه گذاشته اند ، مسوولان رسانه ملی ما هنوز در وادی خودسانسوری بی منطق هستند ، خود سانسوری که باعث شده سریالی جذاب ، نجیب و دارای پیامهای اخلاقی ، اجتماعی و با چاشنی سیاسی ،در کوتاه ترین زمان ممکن ، به یک سریال تقریبا بی خاصیت تبدیل شود .

به راستی در جایی که شوخی زن خواستن در نیمه شب، سنگ توالت ،آفتابه و شوخی های در لفافه جنسی در سیمای جمهوری اسلامی پخش می گردد چرا نباید شوخی های سیاسی از این رسانه پخش شود؟
مگر نه اینکه شوخی های سیاسی به محبوبیت یک نظام سیاسی کمک می نماید؟ (و این اصل در بسیاری از کشورهای دنیا ، به عنوان یک راهبرد سیاسی - هنری از سوی حکومتگران مورد حمایت قرار می گیرد.)
آیا تلویزیون جمهوری اسلامی ، به دنبال افزایش محبوبیت نظام کشور نیست؟ آیا تلویزیون در پی ایجاد توازن در فضای سیاسی جامعه نیست؟

اینها نتیجه همان بی پاسخ ماندن سئوالات اولیه فلسفی مدیران سیماست سئوالاتی که هنوز برای ما بی پاسخ مانده که علم بهتر است یا ثروت ، مرغ ابتدا بود یا تخم مرغ و در آخر شوخی آفتابه بهتر است یا شوخی سیاسی؟ که به جد تلویزیون نشان داد که آفتابه را بیشتر می پسندد چون مدعی ندارد اما سیاست مدعی داشته و خطرناک است.

nar nia
28-08-2010, 18:12
سانسور سریال ماه رمضان به چه قیمتی

در روزهای اخیر، شاهد رخدادهای عجیبی در رسانه ملی هستیم؛ رخدادهایی که نمی توان منبع و ریشه آن را حدس زد.

به گزارش «تابناک اجتماعی»، در ماه رمضان، رسانه ملی، پخش سریالی طنز «نون و ریحون» را از شبکه تهران آغاز کرد که پس از چند ماه فشار به شبکه های گوناگون برای ساخت یک سریال طنز خروجی شبکه تهران در همان روزهای ابتدایی به دهان بیشتر منتقدان سازمان خوش آمد.

اما پس از پخش بخش چهارم سریال که رخدادهای فتنه یک سال گذشته را هوشمندانه و لطیف به طنز کشید و از قرار معلوم و بنا به گفته مرتضی میرباقری، معاون اسبق سیما در بازدید از پشت صحنه این سریال، همه این سکانس ها با هماهنگی و اطلاع رسانه ملی بوده، تیغ تیز سانسور به جان این سریال افتاده است، به گونه ای که حتی معاون اسبق سیما از گفتن آن ابایی نداشته و آن را بیشتر از دیگر سریال ها نمی داند.

نکته قابل تأمل، سانسورهایی است که احتمالا بی دلیل و از ترس فشارهای دیگران بر صدا و سیما در بخش هایی از این سریال در حال انجام بوده و در جاهایی مشهود است که بخش هایی از داستان همانند فیلم های سینمایی خارجی - که از تلویزیون جمهوری پخش می شود - می پرد؛ اما وقتی هزینه آن بالا می رود که دست دوستان در انجام این اصلاحات رو شده و برخی از افراد فرصت طلب، آن را دستاویزی برای به سخره گرفتن نظام و رسانه ملی می نمایند.

مصداق این بحث، سکانسی است که در اینترنت گذاشته شده و سایت های معاند نظام نیز تغییرات درون آن را تحریف تاریخ نامیده اند و برای تاریخ کشور، نقش دایه مهربانتر از مادر بازی می کنند؛ کسانی که تا امروز، ذره ای برای تاریخ این مرز و بوم زحمتی نکشیده و رنجی نبرده اند، به میدان آمده و داعیه دار تحریف تاریخ شده اند.

چرا آقایان این دیالوگ را عوض کرده اند که امروز صدای بیگانگان در دفاع از تاریخ این مرز و بوم به صدا دربیاید؟ آیا این به معنی ترس از یک جریان خاص است که تحمل هیچ نقد و شوخی را با خود نداشته و می تواند فشار بسیاری به رسانه ملی بیاورد؟ آیا این ترس و واپس دادگی باید به اندازه ای باشد که بیگانگان از آن سوءاستفاده کنند؟
و آیا همه سانسورهای این سریال از همین دست است؟!
پس وا اسفا!

و در پایان اینکه جامعه ای که در آن، مسئولان بنا به گفته معاون اسبق سیما، باید سطح تحمل خود را نسبت به طنز بالا ببرند و معلوم است هیچ تحملی برای طنز و شوخی با خود ندارند، بهتر است تلویزیون سریال طنز نسازد و به سمت همان ملودرام های معمولی با داستان های تکراری برود تا مجبور نشود به هر قیمتی، سانسور کند.

shah abas
28-08-2010, 18:39
لینک دانلودی چیزی از این قسمت های سانسور ندارید؟
بعد دوستانی که تو شبکه استانیشون نگاه می کنند٬ سانسوری نسبت به اینی که تهران یا شبکه جام جم پخش می کنه (همینی که ایران پرود میزاره برای دانلود ) میبینند؟
شبکه استانی آذربایجان غربی که قشنگ حذف می کنه٬ البته نه چیزهای مهم . مثلا اون تیکه آخر یه قسمت که توش میگه برو ۳۰ ۴۰ تا خاش خاش بگیر. یا اون قسمتی که پدر عروس میگه حامد این کارارو نکن فکر می کنند دیوونه ای و برای فامیل هاش توضیح میده و ...

molaali
28-08-2010, 20:37
همين طور داره تنزل پيدا ميكنه. ديگه اصلاً نميشه با قسمت هاي اولش مقايسش كرد.

shah abas
28-08-2010, 22:31
سریالی که کارگردان و بازیگرش نمی دونند بعضی صحنه هارو چرا بازی می کنند٬ سریالی که همزمان داره فیلم برداری میشه٬ نباید بهتر از این بشه. اینا به کار سریال سانسور هم میشه:دی

dimah2005
28-08-2010, 23:39
این قسمت خیلی جالب بود

اونجاش که خانوم نازدار :31: می گفت نه اخلاق خیلی خوبه ، اصلاح خیلی خوبه ، جوونا نباید معتاد شن، (بیچاره نمی دونست مضامین عشقی همانا بدتر و دهشکناک تر از اعتیاد کراک و شیشه هستش)

، اونجاشم که خانوم نازدار به اقای نازدار گفت با این موها چی جوری داری میری تو این سازمان

nar nia
29-08-2010, 14:43
در شب‌هاي قدر،
«جراحت» و «ملكوت» پخش مي‌شوند
توقف پخش «نون و ريحون» و «در مسير زاينده‌رود»

همزمان با آغاز شب‌هاي قدر پخش سريال‌ «نون و ريحون» و «در مسير زاينده رود» متوقف مي‌شود و سريال‌هاي «جراحت» و «ملكوت» پخش خواهند شد.

به گزارش خبرنگار سرويس تلويزيوني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شبكه اول سيما طي روزهاي يكشنبه و دوشنبه( هفتم و هشتم شهريورماه) مجموعه داستاني «سوزنبان» را پخش خواهد كرد. اين شبكه همچنين (نهم شهريورماه) خلاصه قسمت‌هاي سريال «در مسير زاينده رود»(به كارگرداني حسن فتحي) را به روي آنتن مي‌برد و از چهارشنبه(دهم شهريورماه) پخش سريال مناسبتي اين شبكه به روال عادي بازخواهد گشت.

شبكه دو سيما كه از روز گذشته پخش سريال «قسم» را آغاز كرده است، اين مجموعه سه قسمتي را دوشنبه و چهارشنبه پس از گفتگوي ويژه خبري به روي آنتن مي‌فرستد؛ ضمن اينكه پخش سريال مناسبتي « ملكوت»(محمدرضا آهنج) در شب‌هاي قدر ادامه دارد.

شبكه سه سيما در شب‌هاي قدر سريال «جراحت» را پخش خواهد كرد. اين شبكه سه‌شنبه سريال عسگرپور را به روي آنتن نمي‌فرستد تا يك فيلم سينمايي جايگزين اين سريال باشد.

شبكه تهران كه سريال « نون و ريحون»(فرزاد موتمن) را پخش مي‌كند در شبهاي قدر اين سريال را به روي آنتن نمي‌فرستد. اين شبكه در باكس « نون و ريحون» سريال «شايد براي شما هم اتفاق بيفتد» را قرار داده است. همچنين جشن رمضان در شبهاي قدر به سوگ رمضان تغيير نام مي‌دهد و روز شهادت نيز فيلمي سينمايي با نام « فقط دوساعت» از اين شبكه پخش خواهد شد. سريال « نون و ريحون» از پنج‌شنبه مجددا به روي آنتن شبكه تهران مي‌رود.

به گزارش ايسنا، همزمان با فرا رسيدن شب‌هاي قدر، ويژه برنامه‌هاي احيا و سخنراني شب 19 ، 21 و 23 ماه مبارک رمضان( يکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه) مهديه تهران، حرم امام رضا(ع) ، حرم حضرت معصومه (س) ، مسجد اعظم قم ، مسجد دانشگاه تهران ، حرم حضرت عبدالعظيم (ع)، مدرسه شهيد مطهري، حرم شاه چراغ، حسينه همدانيها، مسجد مقدس جمکران، دانشگاه امام صادق (ع)، مصلاي تهران و امامزاده صالح (ع) به طورزنده ازشبکه‌هاي يک، دو، سه ، چهار، تهران و قرآن پخش مي‌شود.

nar nia
29-08-2010, 14:51
انتقاد بازيگر «نون و ريحون» به ديگر سريال‌هاي ماه رمضان
«مردم دوست دارند سر سفره‌ افطار سريال شاد ببينند»

مهران رنجبر بازخوردها را نسبت به سريال «نون و ريحون» خوب دانست و ابراز عقيده كرد: به نظرم برخي سريال‌هاي ماه رمضان درامشان ضعيف است و الكي مردم را غمگين مي‌كنند.

اين بازيگر كه ايفاگر نقش «سياوش» است در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: سريال «نون و ريحون» تاثير خوبي بر روي مردم مي‌گذارد؛ ماه مبارك رمضان است و مردم دوست دارند سر سفره‌هاي افطارشان بنشينند و لحظات شادي داشته باشند.

مهران رنجبر پذيرش ايفاي نقش در «نون و ريحون» را به خاطر كارگردان (فرزاد موتمن) و تهيه‌كننده اين سريال(رضوي) و همچنين محمدرضا شريفي‌نيا دانست و افزود: بعد از انتخاب نقش و قبول كار، فهميدم متن به چه صورت است.

وي ادامه داد: كار كردن با فرزاد موتمن و محمود رضوي لذت‌بخش است و كاراكترم در «نون و ريحون» نيز بسيار جذاب است.

اين بازيگر گفت: سعي كرده‌ام اين كاراكتر را جدي بازي كنم، اما چون در موقعيت‌هاي كميك قرار مي‌گيرد، كاراكتر طنز شده است.

رنجبر با اشاره به اين‌كه كار بسيار فشرده و سخت است‌،‌ اظهارنظر كرد: شبكه‌هاي ديگر نيز بي‌معرفتي مي‌كنند؛ به خصوص شبكه اول سيما كه پخش سريال «در مسير زاينده‌رود» را يك ربع ديرتر شروع مي‌كند و يك ربع از سريال حسن فتحي با سريال «نون و ريحون» تداخل پيدا مي‌كند.

وي كارگرداني فرزاد موتمن را بر روي بازي‌هايش تاثيرگذار دانست و گفت: اين كارگردان بازي‌هاي استرليزه و بسيار فشرده و حرفه‌اي را دوست دارد؛ همكاري با فرزاد موتمن تجربه بسيار خوبي برايم بود، زيرا در «تاوان» بازي من خيلي پرحرارت بود و در «نون و ريحون» بسيار استرليزه است.

رنجبر ادامه داد: البته ما مشاور كارگردان هم داشتيم، آقاي آييش با ما كار مي‌كرد و معلم بسيار خوبي بود.

اين بازيگر درباره بازي كنار بازيگران اين سريال اظهار كرد: بازيگران «نون و ريحون» خيلي با تجربه بودند اما عاشقانه و دوستانه كار كرديم.

nar nia
30-08-2010, 17:54
عليرضا داوودنژاد:
نقشم در «نون و ريحون» كاملا جدي است
مسؤولان براي فشردگي كار در سريال‌هاي مناسبتي راهي بينديشند

عليرضا داوودنژاد گفت: فشردگي كارها باعث مي‌شود عوامل، كار خودشان را كنند و تنها به فكر پيشبرد خوب مجموعه باشند.

اين بازيگر در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به اينكه ديدن علاقمندي مردم به سريال «نون و ريحون» باعث مي‌شود انرژي بگيريم، اظهاركرد: در بازخوردهايي كه گرفته‌ايم راجع به من نقدي نشده ‌است كه بخواهد روي كارم تاثير بگذارد.

وي تصريح كرد: به قدري اين كار فشرده است كه اگر كسي هم نقد كند، تمام عوامل به دنبال كار خودشان هستند و فقط سعي مي‌كنند با اين فشار كاري و وقت كم، مجموعه را خوب پيش ببرند.

وي گفت: از روز نخست كه كار توليد اين سريال را شروع كرديم، مي‌دانستيم كه به مشكل كمبود زمان و فشردگي كار برمي‌خوريم و اين دقت كم براي توليد برنامه‌هاي مناسبتي مساله‌اي است كه مسؤولان بايد براي آن راهي بينديشند.

اين بازيگر تلويزيون و سينما درباره همزماني توليد و پخش برخي مجموعه‌ها، گفت: خوبي اين نوع كارها اين است كه وقتي بازخوردش را در بين مردم مي‌بينيم، مي‌فهميم كار در چه سطحي است و سعي مي‌كنيم اشكالات را برطرف كنيم.

داوودنژاد با اشاره به اينكه نقشي كه در سريال « نون و ريحون» ايفا مي‌كند كاملا جدي است و موقعيت است كه باعث به وجود آمدن طنز مي‌شود، يادآور شد: بازي در آثار جدي را تجربه كرده‌ام؛ به طور مثال در فيلمي به نام «مرهم» بازي كردم كه كار جدي است.

milad_takjoo
31-08-2010, 18:44
انتقاد بازيگر «نون و ريحون» به ديگر سريال‌هاي ماه رمضان
«مردم دوست دارند سر سفره‌ افطار سريال شاد ببينند»

.

والا یه چهار پنج روز اول ماه روضون این سریال شاد بود...الان همین هم غمگین و پراز دروغ شده و با دروغ میخوان مردم رو بخندونن...

molaali
31-08-2010, 19:52
والا یه چهار پنج روز اول ماه روضون این سریال شاد بود...الان همین هم غمگین و پراز دروغ شده و با دروغ میخوان مردم رو بخندونن...

حرف دل من رو زدي الان شوخي هاش فقط ختم ميشه به روابط بين زن و مرد شوخي هايي كه ديگه براي كسي جذاب نيستند.
جزاي كسي كه با سياست شوخي كنه همينه ديگه!!!

shah abas
31-08-2010, 19:55
البته این قسمت آخریش زیاد بد نبود. این شوخی هاش با ممیزی کمی جالبترش کرده بود.

molaali
31-08-2010, 20:01
البته این قسمت آخریش زیاد بد نبود. این شوخی هاش با ممیزی کمی جالبترش کرده بود.

توي استان ما سريال يه قسمت از تهران عقب هستش پس من اون قسمتي كه شما ميگي رو نديدم و مد نظرم نبود.

shah abas
31-08-2010, 20:09
اینجاهم عقب است. فکر کنم تمام استان ها یک روز دیرتر پخش می کنند. اما می تونید از وب سایت های ایرانی دانلود کنید یا به صورت آن لاین ببینید.
--------------------------------------------------------------------------
دو تا سوال از آقای مولایی و دوستانی که یک روز عقب تر می بییند تو شبکه استانیشون
۱-تو این چند روز شما هم دو قسمت دو قسمت دیدید؟
۲-این لحظات رو یادتون میاد؟ چون شبکه استانی ما نشون نداد:
مهماندار هواپیما حامد رو تهدید به صدا کردن گارد پرواز می کنه
پدر فرشته میگه حامد بس کن وگرنه فامیل ها فکر می کنند تو دیوونه شدی و بعد به فامیلاش میگه از دوست داشتن زنش هست.(تو همون هواپیما که اصرار می کرد دور بزنند و برگردند)
حامد به یکی می گه برو ۳۰ ۴۰ تا خاش خاشی بگیر. یکی از اون ور میگه خاش خاش دو رو باشه.

molaali
31-08-2010, 20:18
اینجاهم عقب است. فکر کنم تمام استان ها یک روز دیرتر پخش می کنند. اما می تونید از وب سایت های ایرانی دانلود کنید یا به صورت آن لاین ببینید.
--------------------------------------------------------------------------
دو تا سوال از آقای مولایی و دوستانی که یک روز عقب تر می بییند تو شبکه استانیشون
۱-تو این چند روز شما هم دو قسمت دو قسمت دیدید؟
۲-این لحظات رو یادتون میاد؟ چون شبکه استانی ما نشون نداد:
مهماندار هواپیما حامد رو تهدید به صدا کردن گارد پرواز می کنه
پدر فرشته میگه حامد بس کن وگرنه فامیل ها فکر می کنند تو دیوونه شدی و بعد به فامیلاش میگه از دوست داشتن زنش هست.(تو همون هواپیما که اصرار می کرد دور بزنند و برگردند)
حامد به یکی می گه برو ۳۰ ۴۰ تا خاش خاشی بگیر. یکی از اون ور میگه خاش خاش دو رو باشه.

منظورتون از دو قسمت دو قسمت چيه؟ نه يك بار شبها پخش ميشه و در طول روز تكرارش رو ميده. تو اين ايام هم كه پخش نميشه.

بله هر سه صحنه رو از شبكه ي استانيه ما پخش كرد.

shah abas
31-08-2010, 20:48
یکی دو شب شبکه استانی ما دو قسمت دو قسمت رو با هم پخش کرد. چند روز پخش نکرده بود. یعنی مثلا قسمت ۱۴ و ۱۵ با هم.

بله هر سه صحنه رو از شبكه ي استانيه ما پخش كرد.
پس این شبکه استانی ما الکی حذف کرده بود.

mohammadirani
02-09-2010, 22:07
امشبم پخش نمیشه؟

MaaRyaaMi
03-09-2010, 17:44
فکر کنم پخش بشه

nar nia
04-09-2010, 17:18
مؤتمن: «نون و ريحون» شب گذشته به پخش نرسيد

خبرگزاري فارس: كارگردان مجموعه تلويزيوني «نون و ريحون» درباره علت پخش نشدن اين سريال در شب گذشته _12 شهريور- گفت: قرار بود اين مجموعه روي آنتن برود ولي به دليل كمبود زمان ما نتوانستيم سريال را به پخش برسانيم.

فرزاد مؤتمن در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس درباره اين كه چرا مجموعه «نون و ريحون» شب گذشته روي آنتن نرفت؟ گفت: ما با كمبود زمان مواجه هستيم و علي رغم تمام تلاشي كه داشتيم نتوانستيم سريال را براي پخش به آنتن برسانيم.
وي ادامه داد: ولي پخش از امشب از سر گرفته مي‌شود و سريال به روال سابق خود روي آنتن خواهد رفت.
مؤتمن اظهارداشت: در حال حاضر كار تصويربرداري در لوكيشن قهوه خانه، واقع در خيابان مازندران ادامه دارد و احتمال مي‌دهم كه كار تصويربرداري تا پس از عيد فطر نيز ادامه داشته باشد.
وي در پاسخ به اين سؤال كه احتمال دارد پخش اين مجموعه تا پس از ماه رمضان نيز ادامه داشته باشد؟ ‌پاسخ داد: هنوز چيزي قطعي نشده و در اين باره آقاي محمود رضوي تهيه كننده كار بايد پاسخگوي شما باشند.
«نون و ريحون» كه براساس فيلمنامه‌اي از عباس نعمتي جلوي دوربين رفته، در ژانر كمدي توليد شده و در آن مسايل روز سياسي و اجتماعي جامعه مورد نقد و بررسي قرار گرفته است.
مجري طرح: موسسه فرهنگي و هنري سيماي مهر/ مدير توليد: محمدصادق آذين/ مدير تصويربرداري: ابوالفضل كريمي / مدير صدابرداري: حسين غفاري / تدوين: حميدرضا قرباني/ طراح صحنه: مهدي بداغي/ طراح لباس: رعنا اميني / طراح گريم: دانيال حقيقت و ميترا آقاميري / موسيقي متن: سعيد ذهني/ برنامه ريز: شكوفا كريمي/ دستيار اول كارگردان: بهرنگ توفيقي/ گروه كارگرداني: مهدي صفوي و علي جمالي/ منشي صحنه: سعيده دليريان / مدير تداركات: حميد پرهيز/ تصويربرداران: هادي پويان و سعيد براتي/ گروه تصوير برداري: عليرضا افشار، بهرام مشاعي، حسن لشكري، مهيار ميررسالت پناهي و دلاور كيواني/ گروه صدابرداري: حميد محمودي و پيمان غفاري/ دستيار صحنه: بهرام سربازي/ دستيار لباس: صفورا صفاري/ گروه چهره‌پردازي: مارال ميرعليپور و سعيد مؤذني/ عكاس: ثريا شهيدي و تصويربردار پشت صحنه: امير احمدي.

*IN*
07-09-2010, 23:10
خیلی با حال بود این قسمت
"بابا اون پدر زنت که منو ببینه ورمیداره چوب میکنه تو ک...چشم"
مثل اینکه اگه خدا بخواد مراد و هانیه با هم عروسی میشن...

bleu2u4u
07-09-2010, 23:34
بعد اینکه دختره کرم رو داد به پسره (نمیدونم چرا برعکس جراحت که اسم همه ی شخصیت هاش تو ذهنمه اسم هسچکدوم از شخصیتهای این سریال تو ذهنم نمونده) هم یه دیالوگ فوق س.کس.ی رد و بدل شد
واقعا این کار یه سبک جدیدی تو طنزهای تلویزیونی بود که بخاطر شرایط بد پخش اش تاثیرش رو از دست داد
شاید اگر مثل باقی سریالهای طنز شبکه 5 پخش میشد خیلی بیشتر دیده میشد

marvel_malayer
08-09-2010, 11:36
چقدر فیلمنامه این سریال با فیلم inception از لحاظ زمان نوشتن شبیه هم هستن :31:

من تو یه سایت خبری خوندم که نوشته بود درصد بیننده خانه به دوش بیشتر از این سریال تو ماه رمضون بوده

molaali
08-09-2010, 14:17
من تو یه سایت خبری خوندم که نوشته بود درصد بیننده خانه به دوش بیشتر از این سریال تو ماه رمضون بوده

خانه به دوش كجا اين كجا؟ به نظر من قابل مقايسه نيستن.

marvel_malayer
08-09-2010, 15:49
خانه به دوش كجا اين كجا؟ به نظر من قابل مقايسه نيستن.

منظورم تکرار خانه به دوش که امسال از شبکه سه پخش میشه با اینکه حتی تکراره از نون ریحون بیشتره

molaali
08-09-2010, 16:25
آها گرفتم....

Hasan.M
09-09-2010, 16:58
مجموعه تلويزيوني «نون و ريحون» در يكي از قسمتهايش كه دوشنبه شب پخش شد، نظارت و مميزي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بر حوزه كتاب را زير سوال برد و ناظران و بررسي كنندگان را كه نويسندگان و صاحب قلمان متعهدند، افرادي «بي سواد» خطاب كرد.
به گزارش جهان ،کیهان نوشت:مجموعه نون و ريحون كه از شبكه پنجم يا شبكه تهران سيما پخش مي شود، پيشتر با متهم كردن نظام به سركوب و شكنجه به ياري جريان فتنه شتافته بود. اين مجموعه كه به موضوع «رمضان» ارتباطي ندارد، توسط فردي كارگرداني شده است كه در كار مبتذل سينمايي قبلي خود نيز چهره واپس گرا و خشني از متدينين و نظام اسلامي ترسيم كرده بود.
در حالي كه در صدا و سيماي جمهوري اسلامي، مراحل تصويب يك طرح، انتخاب عوامل و ساخت و پخش يك اثر، مراحل نظارتي خاصي را پشت سر مي گذارد، ساخت و پخش مجموعه ياد شده، جاي شگفتي دارد!
جالب است كه شبكه پنجم قصد دارد، پخش مجموعه ضد نظام نون و ريحون را تا پس از عيد فطر نيز ادامه دهد! نويسنده اين سريال در دوران اصلاحات با چاپ مقاله اي موهن و ضد ديني در «نشريه موج» موجبات اعتراض مراجع و مردم مسلمان را برانگيخت.
در حالي كه مديريت فعلي شبكه پنجم به عنوان چهره اي مومن و متعهد به نظام شناخته مي شود، اما گماردن برخي نيروهاي مسئله دار نتيجه طبيعي اش، ساخت مجموعه هايي نظير نون و ريحون است.
در گذشته سابقه نداشت رسانه ملي كه بايد مبلغ و مدافع نظام باشد، نه نقد، كه خود تبديل به تريبوني براي تكرار حرفها و اتهامات رسانه ها و دولتها و گروهكهاي ضد انقلاب شود!
منبع : جهان نيوز

---------- Post added at 02:28 PM ---------- Previous post was at 02:26 PM ----------

نمايش فضا هاي غير اخلاقي توسط نون و ريحون با هدف نقد اجتماعي !!

dimah2005
09-09-2010, 17:14
با این همه پرویی نمی دونم چرا روشون نمیشه پخششو قطع کنن

البته کاری کردن بد تر از قطع پخش

سریال قبلی دیر تر پخش می کنن تا نصف فیلم رو کسی نتونه ببینه!!!!!!!!!

--------------------------------------

کلا فیض می بریم از این همه آ.ب

zahedy2006
09-09-2010, 17:20
«نون و ريحون» اینبار سیاست وزارت ارشاد را مسخره کرد

این علامت تعجب ها رو خود شما گذاشته بودید؟

nar nia
09-09-2010, 17:31
کیهان: «نون و ریحون» یک مجموعه ضد نظام است

مجموعه تلویزیونی «نون و ریحون» در یکی از قسمت‌هایش که دوشنبه شب پخش شد، نظارت و ممیزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر حوزه کتاب را زیر سوال برد و ناظران و بررسی کنندگان را که نویسندگان و صاحب قلمان متعهدند، افرادی «بی سواد» خطاب کرد.

مجموعه نون و ریحون که از شبکه پنجم یا شبکه تهران سیما پخش می شود، پیشتر با متهم کردن نظام به سرکوب و شکنجه به یاری جریان فتنه شتافته بود. این مجموعه که به موضوع «رمضان» ارتباطی ندارد، توسط فردی کارگردانی شده است که در کار مبتذل سینمایی قبلی خود نیز چهره واپس‌گرا و خشنی از متدینین و نظام اسلامی ترسیم کرده بود.

در حالی که در صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مراحل تصویب یک طرح، انتخاب عوامل و ساخت و پخش یک اثر، مراحل نظارتی خاصی را پشت سر می گذارد، ساخت و پخش مجموعه یاد شده، جای شگفتی دارد!

جالب است که شبکه پنجم قصد دارد، پخش مجموعه ضد نظام نون و ریحون را تا پس از عید فطر نیز ادامه دهد! نویسنده این سریال در دوران اصلاحات با چاپ مقاله ای موهن و ضد دینی در «نشریه موج» موجبات اعتراض مراجع و مردم مسلمان را برانگیخت.

در حالی که مدیریت فعلی شبکه پنجم به عنوان چهره‌ای مومن و متعهد به نظام شناخته می شود، اما گماردن برخی نیروهای مسئله دار نتیجه طبیعی اش، ساخت مجموعه هایی نظیر نون و ریحون است.

در گذشته سابقه نداشت رسانه ملی که باید مبلغ و مدافع نظام باشد، نه نقد، که خود تبدیل به تریبونی برای تکرار حرف‌ها و اتهامات رسانه ها و دولت‌ها و گروهک‌های ضد انقلاب شود!

amin khan
09-09-2010, 17:32
میگم مشکل تیتراژش چی بود که قطعش کردن؟

Gamemaster
09-09-2010, 20:08
منظورت شعر اهرش ديگه اره؟

molaali
09-09-2010, 20:36

ببينم اين بهنوش بختياري_ پرستو صالحي_ شبنم قلي خاني_ داريوش كاردان/ قراره بعداً اضافه بشن؟!؟!
سريال كه به آخر رسيده.

*IN*
10-09-2010, 00:22
نشون داد امشب؟؟؟

Mahdi/s
10-09-2010, 00:25
نشون داد امشب؟؟؟ نه فیلم سینمایی گذاشتن زیذ نویس نوشت را شب ساعت 11:15

*IN*
10-09-2010, 00:26
در حالی که مدیریت فعلی شبکه پنجم ....
یعنی چند وقت دیگه طرف خاطره میشه

Hasan.M
10-09-2010, 11:24
با این همه پرویی نمی دونم چرا روشون نمیشه پخششو قطع کنن

البته کاری کردن بد تر از قطع پخش

سریال قبلی دیر تر پخش می کنن تا نصف فیلم رو کسی نتونه ببینه!!!!!!!!!
نه عزيزم اين فيلم قبلا باز بيني واصلاح شده وخودشون اجازه دادن تا پخش بشه !!!
به خاطر اين كه اول به شما نشونش بدن وبعد بگن بده كه شما بفهمي اين بده (يه روشه طرزيق فرهنگه )

---------- Post added at 08:53 AM ---------- Previous post was at 08:52 AM ----------

این علامت تعجب ها رو خود شما گذاشته بودید؟
نه خير خبرنگار جهان نيوز گذاشته بود :20:

---------- Post added at 08:54 AM ---------- Previous post was at 08:53 AM ----------

ببينم اين بهنوش بختياري_ پرستو صالحي_ شبنم قلي خاني_ داريوش كاردان/ قراره بعداً اضافه بشن؟!؟!
سريال كه به آخر رسيده.
والا من هم همين سوال توي ذهنم است ولي نتونستم جوابي پيدا كنم:20:

elahe_n12345
10-09-2010, 17:02
یه دیالوگ فوق س.کس.ی رد و بدل شد

سلام. می شه بگین چه دیالوگی بود؟؟!!:18: آخه من ندیدم!

Mahdi/s
10-09-2010, 23:00
ببخشید یکی برای من توضیح میده چی شد..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18::18::18: واقعا تموم شد..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pcforlife
10-09-2010, 23:01
من 6 تا بچه قدو نیم قد میخوام که فاصله سنیه اولی با آخری، 6 سال بیشتر نباشه!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ع.ص
10-09-2010, 23:07
!
من نفهمیدم چی شد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

اصلا این سریال بود؟؟؟؟؟؟؟

تازه تو جشن رمضان هم ازشون تقدیر کردن!

dimah2005
10-09-2010, 23:08
این قسمت اخرش بود؟

یا فرداست ؟ (تلوزیون ما تصویر رو نصفه نشون می ده)

اگه امروز بود که کیهان کار خودشو کرد ،

----------------

نفهمیدیدم بچه چی شد ،
----------------

با سرنوشت شقایق دهقان کلی حال کردم

mohammadirani
10-09-2010, 23:18
چه مزخرف تموم شد
گفته شده بود تا بعد عید فطر هم ادامه داره ولی مثل اینکه نصفه و نیمه تمومش کردند

*IN*
10-09-2010, 23:20
من ندیدم چه جوری ماست مالیش کردن؟؟؟

pcforlife
10-09-2010, 23:23
مگه قسمت آخرش بود!؟!:18:

tik-tak
11-09-2010, 00:05
این سریال رو همون نصفه نیمه ول میکردن که بهتر بود تا تموم کردنش .
اگه یادتون باشه قسمت اول همه ایناها توی بیمارستان بودن و بالای سر یک نوزاد وصدای نریشن یک خانوم بود که میگفت میخوام براتون داستان این چند نفر رو بگم و ماجرای من که قراره به دنیا بیام !!!!!!!!!
این چه ربطی به آخر فیلم داشت من که متوجه نشدم .
نه به 3 . 4 قسمت اول نه به این اواخر . انگار نه انگار که این ادامه همون فیلمه و کارگردان و نویسنده همش یکی بوده .
راستی امشب این مراد هم با این تیکه کلام خدا یا خدایا که دیگه شورش رو در اورده بود ا:2:خر هر یک جمله خدایا هدا میگفت !!!

Mahdi/s
11-09-2010, 00:26
خیلی مسخره بود..بچه چی شد...؟؟
اونا چی شدن..........اصلا ته ماست مالی بود...تنها سریالی که میدیم همین بود که اینم..:2:

Mahdi/s
11-09-2010, 00:26
خیلی مسخره بود..بچه چی شد...؟؟
اونا چی شدن..........اصلا ته ماست مالی بود...تنها سریالی که میدیم همین بود که اینم..:2:

molaali
11-09-2010, 08:35
يكي بگه چطوري تمومش كردن؟

tik-tak
11-09-2010, 10:08
يكي بگه چطوري تمومش كردن؟

خیلی مسخره .
خان عمو اعتراف کرد که گلچهره نازداره .
ریحانه با اونی که به عنوان شوهر معرفی کرده بود ازدواج کرد .
هانیه هم به مراد جواب بله رو داد ولی مراد می خواست نظر هانیه رو عوض کنه تا سهمش رو از سفره خونه از دست نده .
جواز رستوران رو هم که حامد به نام فرشته زده بود ، فرشته و بهاره تصمیم گرفتن رستوران رو فقط مخصوص خانومها کنن و آقایون رو راه ندن .

به همین خنکی !!!:2:

marvel_malayer
11-09-2010, 10:30
اصلا داستان این سریال چی بود؟

Cleeev
11-09-2010, 10:39
خدایا خدایا...

این چقدر مسخره تموم شد... فقط خدایا خدایاش موند.....

به شدت به نظر میاد خیل عظیمی از سریال حذف شد....! به نظر از اثرات اون قسمتیه که توش حرفای بد بد سی ا c زدن... وای وای وای... چطور جرأت کردن چنان گلطی بکنن...؟

molaali
11-09-2010, 10:48
خیلی مسخره .
خان عمو اعتراف کرد که گلچهره نازداره .
ریحانه با اونی که به عنوان شوهر معرفی کرده بود ازدواج کرد .
هانیه هم به مراد جواب بله رو داد ولی مراد می خواست نظر هانیه رو عوض کنه تا سهمش رو از سفره خونه از دست نده .
جواز رستوران رو هم که حامد به نام فرشته زده بود ، فرشته و بهاره تصمیم گرفتن رستوران رو فقط مخصوص خانومها کنن و آقایون رو راه ندن .

به همین خنکی !!!:2:
خب....
واقعاً همينجوري تموم شد؟
واقعاً كه.

من فكر كنم اينا ميخواند اين سريال رو ادامه بدند. آخه مگه ميشه اينجوري تمومش كنند؟

vahidgame
11-09-2010, 14:55
من فقط سه چهار قسمت اوشو دیدم بعد ولش کردم
ایول به خودم :31:

dimah2005
11-09-2010, 15:02
ای کسانی که سریال نگاه می کنید ایا به قدرت ح.ک ایمان اوردید؟ دید چگونه با یک مقاله یه سریال رو ناکوت می کنه ، و اینگونه بود که ما به او قدرت انجام هر کاری رو با نوشتن بهش دادیم
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

واقعا قسمت اخرش بود؟ یه سریال رو دنبال می کریدم ، که یه هفته نشون نداد ، نصف سریال هم با سریال قبلیش تداخل داشت* همش هم که سانسور شد ، اخرشم که پیچید ،

واقعا این رسانه میلی چه انتظاری داره من دفعه بعد بشیم پای سریال های مزخرفشون؟ که بعدش یه بسته فرهنگی 100 صفحه ای رو در قالب یه سریال 20 قسمتی بکونه تو مخم ؟
----------------

*: همه خونه می شینن 4 تا فیلم رو نگا می کنن بعد حاضر نیستن بخاط من که فقط یکی نگا می کنم بیخیال 15 فیلم شن !!!!!

Lady Negar
11-09-2010, 15:41
من فكرنكنم اين سريال به سرانجام برسه..................مثل بزنگاه!سانسور ميشه و آخرفيلم هم عوض ميكنن

ببینید اصلا معلوم بود ضرغامی میتنگه به سریال
من خیلی وقت پیش هم اینوگفته بودم.
اتفاقا از همون موقع هم دیگه نگاش نکردم/
چون اینجوری آدم آخرش واقعا یه حس بدی بهش دست میده

shah abas
11-09-2010, 20:15
خب منم قسمت آخر رو دیدم.ولی احتمال میدم امروز قسمت جدید رو پخش کنند. یه تغییری مثل قسمت دوم که صدای اون بچه مردونه شد.
----------------------------------------
اما آخرش در نهایت به شخصه کارشناس مسائل کانادا و تماس با ایران شدم:دی
(دوستانی که از اینترنت دانلود می کنند می دونند)

RoYaYeEe_NiIiLi
11-09-2010, 20:53
جدی جدی تموم شد؟:31:
من همش به خودم امید میدادم که نه این تموم نشده...امشب قسمت آخره:31:
عجبا...خوب شد فقط 3/4 قسمتشو بیشتر ندیدما:31:

farshidshd
12-09-2010, 09:48
بی معنی بود/.. خیلی بی معنی. اصلا معلوم نشد کی چی میخواد...

آخرشم به سود خانمها تموم شد!

molaali
12-09-2010, 11:30
واقعاً وحشت ناك ترين پايان براي يك سريال بود

meto_895
12-09-2010, 14:09
فیلم خوبی بود نشون داد مردا چه قدر مظلومن زتا چقدر...:31:

رستوران از دست مردا دراوردند تازه رستورانم کردن زنانه وای تو اون رستوران چی بشه ته خندست :31:

همش درباره ی این و اونو غیبت حسادت چیبشه:31:

jomong666
12-09-2010, 14:45
چرا این جوری تموم می کنن
:18::18:
سریال خوب شروع شد ولی آخر سرهم بندسی شد

برای نویسنده متاسفم

آخه آدم داستانی رو که بهش پر و بال داده رو این قدر مسخره تموم میکنه .

:41:

molaali
12-09-2010, 19:19
فیلم خوبی بود نشون داد مردا چه قدر مظلومن زتا چقدر...:31:

رستوران از دست مردا دراوردند تازه رستورانم کردن زنانه وای تو اون رستوران چی بشه ته خندست :31:

آخه برادر من مملكت اين قدر ها هم ... نيست. رستوران سند داره و اون پسرا هم هر كدوم سهم داشتند. حالا همين طوري زنا اومدند گرفتنش ... . اينا همش ضعف نويسندست

pcforlife
13-09-2010, 22:44
فرزاد موتمن کارگردان سریال توضیح داد
داستان حذف شوخی‌های سیاسی «نون و ریحون»

سینمای ما - عباس نعمتی اصرار داشت این شوخی​ها در متن وجود داشته باشد تا به نوعی تلویزیون نیز نسبت به اتفاقاتی که در یکسال گذشته در جامعه رخ داده، واکنش نشان دهد. اما بعد از پخش اولین قسمتی که این شوخی​ها در آن وجود داشت با واکنش گسترده​ای روبرو شدیم.
فرزاد موتمن، کارگردان مجموعه تلویزیونی «نون و ریحون» که شب‌های ماه مبارک رمضان از شبکه تهران پخش می‌شد، در خصوص حذف شوخی‌های سیاسی - اجتماعی این مجموعه و خروج کامل این بخش از فیلمنامه در قسمت‌های مختلف «نون و ریحون» گفت: پیش از آنکه ساخت مجموعه را شروع کنیم در جلساتی با مدیران شبکه پیشنهاد قرار گرفتن این شوخی​ها از سوی آقای نعمتی نویسنده متن مطرح شد.
وی اضافه کرد: نویسنده ما اصرار داشت این شوخی​ها در متن وجود داشته باشد تا به نوعی تلویزیون نیز نسبت به اتفاقاتی که در یکسال گذشته در جامعه رخ داده، واکنش نشان دهد. اما بعد از پخش اولین قسمتی که این شوخی​ها در آن وجود داشت با واکنش گسترده​ای روبرو شدیم.
کارگردان فیلم سینمایی «پوپک و مش ماشالله» تصریح کرد: بعد از پخش آن قسمت، این شوخی​ها به صورت بلوتوث روی گوشی​های موبایل رد و بدل شد و شبکه​های تلویزیونی خارجی روی آن مانور دادند. در این زمان بود که مدیران شبکه ترجیح دادند از این شوخی​ها عقب​نشینی کنند و در نتیجه تعداد زیادی از شوخی​های اینچنینی از مجموعه حذف شد.
موتمن همچنین به تغییر فرم «نون و ریحون» بعد از این حذفیات اشاره کرد و گفت: به هرحال کار از نظر فرم لطمه خورد اما از ابتدا نیز بسیار تعجب کرده بودم که با وجود این شوخی​ها در مجموعه موافقت شده بود.
وی توضیح داد: در ادامه هم بعضی دیالوگ​ها تعدیل شد. به هرحال توجه​ها به این سریال جلب شده بود و باید به گونه​ای عمل می‌کردیم که این هیچ مشکلی برای ادامه کار به وجود نیاید.

Hasan.M
15-09-2010, 18:06
از اين سريال به دليل اين كه بهتون فهموند كه ديگه به تلويزيون نگاه نكنيد تقدير شد :31:
اصلااين فيلم بازبيني شده بود واز ----- هم عبور كرده بود وخودشون عمدا پخشش كردند:5:حالا هركي ميخواد بگه خودشون مخالفند بگه من باور نميكنم :5:

pooyaabi
16-09-2010, 17:35
دوستان من دو سه قسمت اخرش رو نتونستم ببينم رفته بوديم سفر
يكي ميشه بگه چي شد اخرش؟
لطفا با جزئيتا بگه :31:
شرمندتونم

shah abas
16-09-2010, 18:54
تو این سایت می تونید تمام برنامه های صدا و سیما از یک ماه قبل رو ببنید.(با Netxfer هم می تونید دانلود کنید):