PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن سيستم موقع فيلم نگاه کردن

Alishmas
30-07-2010, 11:01
سلام.
موقع نگاه کردن فرمت هاي تصويري مخصوصاً mkv و mp4 سيستمم سرعتش مياد پايين به طوري که حتي موس تيکه تيکه جا بجا ميشه ، و خود فيلم هم بعد از يه مدتي اسلوموشن ميشه و هماهنگي صدا و تصوير به هم ميريزه و ....

البته سيستمم خيلي قديميه ( cpu 2 و رم 256 ) اما باز هم فکر نميکنم بايد اينطوري بشه !!

قبلاً با يک سيستم خيلي ضعيف تر که cpu 1 داشت بدون هيچ مشکلي اين فيلم ها رو نگاه ميکردم و فقط موقع تماشاي فيلم هاي hd اين مشکل پيش ميومد اما الان موقع تماشاي همين فيلم هاي معمولي هم سيستم اينطوري ميشه !

البته الان فقط موقع تماشاي فيلم اينطوري ميشه ، وگرنه سرعت باز کردن پنجره ها و کار کردن با سيستم خوبه .

حالا ميخواستم ببينم مشکل از چيه ؟

من خودم به ويندوز شک دارم چون ويندوزم xp sp3 Vista Live edition هست ، شنيدم که اينجور ويندوز ها سرعت سيستم رو کاهش ميده .

Carl
30-07-2010, 14:56
سلام..
خب با این اطّلاعاتی که شما دادی، قسمت عمده‌ی مشکل مربوط می‌شه به سیستم قدیمی (نه ویندوز).

برای خودم هم پیش اومده در مورد فیلم‌هایی که BitRate بالایی دارن، سیستم کم می‌آره (سیستم من هم نسبتاً قدیمیه)

Properties مربوط به فیلم رو نگاه کن، معمولاً فیلم‌های با Video BitRate بیشتر از ۱ مگابایت (البتّه بستگی به سیستم داره) روی سیستم‌های قدیمی، با فریم‌ریت کم‌تری اجرا می‌شن.

- هاردت هم اگه زیادی پره، خلوتش کن.

- اگه فیلم رو از روی CD یا DVD اجرا می‌کنی، کپی‌ش کن روی هارد.

- قبل از اجرای فیلم، می‌تونی Ram رو با یه Optimizer خالی‌تر کنی.

- اگه از KMPlayer استفاده می‌کنی، تو منوی راست‌کلیک داخل برنامه، از قسمت (Video (Advanced گزینه‌ی (Preset: Speed (1GHz رو انتخاب کن.

- برنامه‌های اضافی و غیرضروری رو اگه می‌تونی، Uninstall کن یا حداقل کاملاً ببند.

- یه ویندوز بهتر نصب کن.

امیدوارم بهتر شه.