PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در استفاده از سرویس وایمکس ایرانسل

eng.j.mehrdad
30-07-2010, 02:39
با سلام

من یک سرویس خانگی وایمکس با سرعت 128 خریدم و مودم WIFI خریدم ، حالا یک مشکل مسخره دارم!
در خونه ما دو لپتاپ هست و دو تا کاربر داریم. وقتی اولین کاربر وارد وایمکس می شه و از پورتال ایرانسل با وارد کردن شناسه و پسورد می گذره و وارد اینترنت میشه .
لپتاپ دوم به محض این که می خواد به اینترنت وصل بشه باز پورتال ایرانسل جلوش ظاهر می شه و ازش می خواد که وارد سیستم بشه ، ولی وقتی همون مشخصات رو وارد می کنی اینبار پیغام خطا میده و وارد سیستم نمیشه و لپتاپ دوم نمی تونه از اینترنت استفاده کنه !
یعنی فقط یک نفر (دستگاه) می تونه از وایمکس استفاده کنه در آن واحد !!
برای حل مشکل باید چیکار کنم ؟

edvard_kachal
30-07-2010, 08:47
سلام ... دوست عزیز ..

خودت داری میگی یک سرویس اونوقت چطور میخوای واسه دو تا سیستم اینکار رو انجام بدی .....

وقتی یک اکانت میگیری پس یک ای پی به تو داده میشه .... و و قتی به یکی از دستگاهات ای پی رو میگیره پس دومی نمی تونه از اون ای پی استفاده کنه ...

حسين 1966
30-07-2010, 10:54
مي تونيد اين روش رو هم امتحان کنيد که لپتاپ دوم رو با اولي شبکه کنيد و دومي رو با کابل به اولي وصل کنيد و از اينترنتش استفاده کنيد

Exir
30-07-2010, 11:10
مودم تنظیم نیست اصلا آیپی اضافه نمیخواد مودم خودش باید dhcp داشته باشه به پی سی ها آیپی مجازی بده !

تو مودم نگاه کنید ببینید احیانا چیزی مثل ppoe مودم های adsl نداره که بهش پسورد بدید خودش وصل شه به اینترنت ؟

esfehanei
30-07-2010, 11:27
تو تبلیغات ها هم نشون میداد چند نفر با یه مودم کار میکردن
ولی نظر جناب حسین1966فک کنم بهتر باشه

joe_satriani
30-07-2010, 12:48
با سلام
خوب شايد مودمتون واي فاي نيست؟؟
مطمئنيد؟

eng.j.mehrdad
30-07-2010, 14:38
وقتی جواب یک مشکل رو نمی دونید ، لازم نیست راه حل بدید آقایون و خانوم ها ...
ببخشید ولی واقعا هیچ کمکی نکردید !
شاهکارش پست بالایی بود که تو وایرلس (بدون سیم) بودن مودم شک کردن ! اونم تو تنها سه مدل مودم ایرانسل !
دوست خوب وقتی بدون سیم و به کمک وایرلس به اینترنت وصل می شوی کابل نامرئی که نداری مسلما !!
مشکل تو وصل شدن دومین لپتاپ بود !

مشکل حل شد به کمک خودم !
برای کسایی که شاید این مشکل واسشون پیش بیاد :
در کنترل پانل داخلی مودم WiFi مود رو از Bridge به Route تغییر بدید و همه چیز حل میشه !

---------- Post added at 04:38 PM ---------- Previous post was at 04:35 PM ----------

سلام ... دوست عزیز ..

خودت داری میگی یک سرویس اونوقت چطور میخوای واسه دو تا سیستم اینکار رو انجام بدی .....

وقتی یک اکانت میگیری پس یک ای پی به تو داده میشه .... و و قتی به یکی از دستگاهات ای پی رو میگیره پس دومی نمی تونه از اون ای پی استفاده کنه ...

کمی در فلسفه شبکه های محلی (LAN) اندیشه کنید ، مثلا کافی نت !!

KING_DESIGNER
30-07-2010, 14:52
شما باید دقیقا همین روت رو انجام میدادید.
اینجا هم شده yahoo ask یارو نوشته صاایران کجاست ؟؟؟ یکی جواب داده یکی از واحدهای نظامی ایران وابسته به ناسا !!

mohammadi4net
30-07-2010, 15:20
مي تونيد اين روش رو هم امتحان کنيد که لپتاپ دوم رو با اولي شبکه کنيد و دومي رو با کابل به اولي وصل کنيد و از اينترنتش استفاده کنيد

مودم تنظیم نیست اصلا آیپی اضافه نمیخواد مودم خودش باید dhcp داشته باشه به پی سی ها آیپی مجازی بده !

تو مودم نگاه کنید ببینید احیانا چیزی مثل ppoe مودم های adsl نداره که بهش پسورد بدید خودش وصل شه به اینترنت ؟

نباید به کسی که براتون وقت گذاشته بی احترامی کنید ،این دوتا پیشنهاد منطقی هستند .هرچند بعضی جواب ها واقعا بی ربط و عذاب آور هستند.