PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوستان کمک

police-force
29-07-2010, 21:34
دوستان کمک داشتم سیستم رو از گردو خاکی که توش جم شده بود تمیز می‌کردم که اشتباهی‌ CPU رو در اوردم و دوباره جا زدم ،اما وقتی‌ که سعی‌ کردم سیستم رو دوباره روشن کنم روشن نشد ،امکانش هست CPU که سوخته باشه ؟سیستم کاملا از کابل برق موقعی که این اتفاق افتاد جدا بود .

TREASURES
29-07-2010, 21:54
سی پی یو رو یه بار دیگه در بیار و این دفعه با دقت بیشتری جا بزن ....
دقت کن که کانکتور های برق مین بورد درست وصل شده باشن....

police-force
29-07-2010, 22:21
سی پی یو رو یه بار دیگه در بیار و این دفعه با دقت بیشتری جا بزن ....
دقت کن که کانکتور های برق مین بورد درست وصل شده باشن....

دوباره همین کارو کردم این دفعه با دقت بیشتر جا زدم همه چیز سر جاشه کانکتور های برق مین بورد درست وصل شده ,موقع روشن کردن سیستم برق به حالت فلش میادو تقریبا همه فن‌های خنک کننده میچرخه دوباره خاموش می‌شه دیگه نمی دونم چیکار کنم :41:

TREASURES
30-07-2010, 10:59
,موقع روشن کردن سیستم برق به حالت فلش میادو تقریبا همه فن‌های خنک کننده میچرخه دوباره خاموش می‌شه دیگه نمی دونم چیکار کنم
میتونی با یه پاور دیگه تست کنی؟

police-force
30-07-2010, 11:19
میتونی با یه پاور دیگه تست کنی؟

یعنی احتمالش هست پاور سوخته باشه و به سی پی یو و قطعات دیگه آسیبی نرسیده باشه ؟

TREASURES
30-07-2010, 11:40
یعنی احتمالش هست پاور سوخته باشه و به سی پی یو و قطعات دیگه آسیبی نرسیده باشه ؟
ببین این طور نمیشه تشخیص داد که دقیقا مشکلش چی هست باید یکی یکی قطعات تست بشن از جمله پاور و سی پی یو و مین بورد و حتی رم و گرافیک :41:

xerxes again
30-07-2010, 12:15
سی پی یو که گارانتی نداره؟
امکانش هست بد جا زده شده باشه و نیم سوز شده باشه.
اگه نیم سوز شده باشه تصویر میده ولی ضعیف شده.
یه بار خودم داشتم سیستممو می بستم سی پی یو از دستم افتاد بدون این که بفهمم پایه هاش کج شد و من سی پی یو رو جا زدم که سوخت.
اکثراَ سی پی یو ها گارانتی ندارن. گارانتی با 20 تومن عوض کرد. البته گارانتی نداشت:46:

alborz_k
30-07-2010, 12:56
دوستان کمک داشتم سیستم رو از گردو خاکی که توش جم شده بود تمیز می‌کردم که اشتباهی‌ CPU رو در اوردم و دوباره جا زدم ،اما وقتی‌ که سعی‌ کردم سیستم رو دوباره روشن کنم روشن نشد ،امکانش هست CPU که سوخته باشه ؟سیستم کاملا از کابل برق موقعی که این اتفاق افتاد جدا بود .
سلام. اول از همه از قرار گرفتن درست قطعات مطمئن بشین . اگه قطعات رو دو باره باز کردین ، با یک مسواک و الکل تمیزشون کنید و بعد خشک شدن دوباره ببندینشون .
پردازنده هیچ وقت اشتباه جا نمی ره!!!! مگه این که با فشار خیلی زیاد پایشو بشکنید!! پس اگه درست جا زدین احتما آسیب به پردارنده خیلی خیلی کمه . فقط با دقت به سوکت نگاه کنید که پایه رو نشکسته باشین .
رم ها رو با دقت چک کنید!! اکثر مشکلات عدم بوت شدن به خاطر رم هست . بهتره یک بار cmos رو با برداشتن جامپرش به حالت اولیه بر گردونید .

TREASURES
30-07-2010, 13:20
شما فن سی پی یو رو بردارید انگشتتون رو بگذارید رو سی پی یو و بعد سیستم رو روشن کنید اگه سی پی یو گرم بشه پس نسوخته .... ( به پایه های سی پی یو هم دقت کنید که خم یا شکسته نشده باشن )
رم رو تو اسلات دیگه بگذارید....
با یه پاور دیگه هم تست کنید....
اگه اینا جواب نداد به احتمال زیاد مین مشکل داره....

alborz_k
30-07-2010, 19:48
شما فن سی پی یو رو بردارید انگشتتون رو بگذارید رو سی پی یو و بعد سیستم رو روشن کنید اگه سی پی یو گرم بشه پس نسوخته .... ( به پایه های سی پی یو هم دقت کنید که خم یا شکسته نشده باشن )
رم رو تو اسلات دیگه بگذارید....
با یه پاور دیگه هم تست کنید....
اگه اینا جواب نداد به احتمال زیاد مین مشکل داره....
پردازده اگه سوخته باشه ، بازم گرم می شه!!! لامپ نیست که! :دی:
دوستمون مدل پردازنده رو هم نگفت که بدونیم باید روی پین های پردازنده تمرکز کنیم یا سوکت مادربرد! :دی

H.Operator
30-07-2010, 22:02
منم با البرز موافقم چون این دوستمون نگفته سی پی یوش از چه برندی هست که هی میگید شاید پایه هاش خم شده باشه(تازه اگرم خم شده باشه حتمآ که نمی سوزه من یکبار مال خودم x3 720 رو باز کردم اما موقع بستن دقت نکردم یکی از پایه ها خم شده بود و وقتی می خواستم سیستم رو روشن کنم مثل مال همین دوستمون میشد بعد اومدم سی پی یو رو درآوردم دیدم ای دل غافل یک از پایه ها خم شده که با دم باریک صافش کردم و سیستم هم روشن شد بدون هیچ مشکلی و الان هم داره کار میکنه):31:.

police-force
30-07-2010, 22:40
سلام. اول از همه از قرار گرفتن درست قطعات مطمئن بشین . اگه قطعات رو دو باره باز کردین ، با یک مسواک و الکل تمیزشون کنید و بعد خشک شدن دوباره ببندینشون .
پردازنده هیچ وقت اشتباه جا نمی ره!!!! مگه این که با فشار خیلی زیاد پایشو بشکنید!! پس اگه درست جا زدین احتما آسیب به پردارنده خیلی خیلی کمه . فقط با دقت به سوکت نگاه کنید که پایه رو نشکسته باشین .
رم ها رو با دقت چک کنید!! اکثر مشکلات عدم بوت شدن به خاطر رم هست . بهتره یک بار cmos رو با برداشتن جامپرش به حالت اولیه بر گردونید .

تقریبا همه چی‌ رو چک کردم پایه‌های سی‌ پی‌ یو رو هم چک کردم سالمن خم هم نشده

پردازده اگه سوخته باشه ، بازم گرم می شه!!! لامپ نیست که! :دی:
دوستمون مدل پردازنده رو هم نگفت که بدونیم باید روی پین های پردازنده تمرکز کنیم یا سوکت مادربرد! :دی

مدل پردازنده و مین برد

Base processor
Athlon 64 X2 (B) 4000+ 2.1 GHz (65W)
• 2000 MT/s (mega transfers/second)

• Socket AM2

Chipset
GeForce 6150SE nForce 430
Motherboard
• Manufacturer: Asus

• Motherboard Name: M2N68-LA

• HP/Compaq motherboard name: Narra2-GL8E

alborz_k
30-07-2010, 22:54
تقریبا همه چی‌ رو چک کردم پایه‌های سی‌ پی‌ یو رو هم چک کردم سالمن خم هم نشده

مدل پردازنده و مین برد

Base processor
Athlon 64 X2 (B) 4000+ 2.1 GHz (65W)
• 2000 MT/s (mega transfers/second)

• Socket AM2

Chipset
GeForce 6150SE nForce 430
Motherboard
• Manufacturer: Asus

• Motherboard Name: M2N68-LA

• HP/Compaq motherboard name: Narra2-GL8E
حالا موقع روشن شدن سیستم، پردازنده داغ می شن؟! :دی
به احتمال خیلی زیاد مشکل از ماژول های رم هست ، کلأ این قطعه با کوچکترین تکونی یا به طور کاملأ درست نصب نشدن ، باعث بوت نشدن سیستم می شه . اون رو رو با الکل و مسواک به طور کامل تمیز کنید و کاملأ در جای خودشون سفتشون کنید .
جامپر cmos رو عوض کردین تا پاک بشه و به صورت Default در بیاد ؟

H.Operator
30-07-2010, 23:02
بهتره بری سیستم آشنا یا مال رفیقت رو بیاری (البته باید پایه amd باشه) و قطعات رو یکی یکی تست کنه به نظرم این بهترین راهه.چون وقتی یک سیستم رو می خوای تمیز کنی به همه چیزش دست می زنی و نمیشه به همین راحتی فهمید از چی بوده ولی یک احتمال میدم اونم اینکه وقتی خواستی به مادربوردت دست بزنی بدنت الکتریسیته ساکن داشته و اگر دستت رو به چیپست مادربرد زده باشی می تونه مشکل آفرین و گاهی هم باعث تعویض مادربرد بشه(این اتفاق برای دوستم دقیقآ افتاد که با تعویض مادربرد حل شد البته مادربردش گارانتی نداشت که فکر نکنم مال شما هم داشته باشه درسته؟

police-force
31-07-2010, 00:15
بالاخره بعد از کلی‌ چک کردن قطعات، مشکلو پیدا کردم پاور سوخته بود واسه بار سوم :sad:.
حالا بنظرتون چه نوع پاور و فنی‌ نصب کنم که هم سیستمو خنک نگاه داره وهم سرو صدای مس پاور قبلی‌ رو نداشته باشه و هم اینکه موقع بازی modern warfare 2 نسوزه!:31: پاوری که الان سوخته sp-atx-650wtn-pfc هستش .

Enemy Killer
31-07-2010, 00:42
سعی کن green بخری خیلی سفارش می کنن در ضمن حتما 500 باشه یک مقداری گرون هست ولی عمر داره

TREASURES
31-07-2010, 14:42
بالاخره بعد از کلی‌ چک کردن قطعات، مشکلو پیدا کردم پاور سوخته بود واسه بار سوم
من از همون اول میدونستم پاوره.....:31: تو پست 4 هم بهت گفتم با یکی دیگه تست کن :20:
حالا میتونی یه گرین 380 بخری که جواب میده یا برای اطمینان بیشتر یه 435 بخری که تفاوت قیمت آنچنانی هم با هم ندارن....

پردازده اگه سوخته باشه ، بازم گرم می شه!!! لامپ نیست که! :

من یه SEMPRON 140 رو که سوخته بود تست کردم اصلا گرم نمیشد ....