PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریو Rio

صفحه ها : [1] 2

pooria.rio
27-07-2010, 11:29
ریو یک خودرو سواری، محصول شرکت کیا موتورز کره جنوبی است. ریو در ایران توسط شرکت سایپا تولید می‌شود.

منبع ":ویکیپدیا فارسی

نوع خوردو

سواری

نوع موتور

انژکتوری

نوع گیربکس

5 دنده معمولی

اتوماتیک 4 سرعته(Option)

نام تجاری

LS

نوع کاربرد

سواری شخصی

سال شروع ساخت

1384

نوع موتور

DOHC - چهار سیلندر

قطر سیلندروکورس

83.4*75.5 mm

حجم موتور

1493 cc

نسبت تراکم

9.5:1

حداکثر گشتاور kg.m/rpm

4500/

13.5

حداکثر قدرت Ps/rpm

5500/

97

جعبه دنده

نوع

دستی

اتوماتیک

نسبت تبدیل

دنده 1

3.417

2.800

دنده 2

1.895

1.540

دنده 3

1.296

1.000

دنده 4

0.968

0.700

دنده 5

0.780

-----

دنده عقب

3.272

2.333

دیفرانسیل

نسبت تبدیل

4.167

3.736

ظرفیت خودرو

حجم روغن موتور

3.4 lit

حجم مخزن سوخت

45 lit

ظرفیت آب سیستم خنک کننده

6 lit

عملکرد

مصرف سوخت تركيبي

6.9 لیتر در صد كيلومتر

حداکثر سرعت

175 کیلومتر در ساعت

سیستم سوخت رسانی

ظرفیت باک

45 lit

محل باک

عقب در زیر صندوق و صندلی عقب

نوع پمپ سوخ رسانی

الکتریکی - مستقر در باک

نوع سوخت رسانی به سیلندرها

انژکتوری - چند نقطه ای

تجهیزات

سيستم تهويه مطبوع

دارد

سيستم قفل مركزي

دارد

شيشه بالابر برقی درب هاي جلو و عقب

دارد

شيشه ها رنگي

دارد

آنتن متحرک روی سقف

دارد

دورسنج موتور

دارد

فیلتر جلوگیری از آلاینده های تبخیری

دارد

گرم كن شيشه عقب

دارد

سیستم رادیو + (CD Player(MP3

دارد

ساعت دیجیتال

دارد

کمربند ایمنی صندلیهاي جلو و عقب

دارد

آینه هاي جانبي قابل تنظیم از داخل

دارد

برف پاک کن دو سرعته جلو با تایمر قابل تنظیم

دارد

صندلی های جلو قابل تنظیم (گودی کمر + کفی صندلی)

دارد

رینگ اسپرت

آپشن

درب بازکن صندوق عقب از داخل

دارد

سیستم تغذیه سوخت انژکتوری

دارد

فرمان هیدرولیک

دارد

سیستم ترمز ABS

آپشن

سيستم ضد سرقت (Immobilizer)

دارد

پروژكتور جلو

آپشن

گيربكس اتوماتيك

آپشن

ايربگ راننده و سرنشين جلو

آپشن

منبع

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تصاویر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3)w1.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehran_286
27-07-2010, 20:38
پوریا جون دستت درد نکنه تا حالا تاپیکی در مورد ریو ندیده بودیم

فقط 2 تا سوال
اول این که حدودا قیمت ها رو بزار
2 این که بنویس این ماشین گازسوز نداره تا بقیه گمراه نشن
3 فرق قیمت اتوماتیم با دنده ای چنده و چه تفاوت هایی هستش

با تشکر

pooria.rio
27-07-2010, 21:19
پوریا جون دستت درد نکنه تا حالا تاپیکی در مورد ریو ندیده بودیم

فقط 2 تا سوال
اول این که حدودا قیمت ها رو بزار
2 این که بنویس این ماشین گازسوز نداره تا بقیه گمراه نشن
3 فرق قیمت اتوماتیم با دنده ای چنده و چه تفاوت هایی هستش

با تشکر

مخلصیم !
حدود قیمت ها برای تیپ LS ... سیزده میلیون و خورده ای و برای اتوماتیک هم شونزده و خورده ای هستش
2-ضمنا همون طور که آقا مهران گفتن این ماشین گازسوز نشده تا الان پس گمراه نشین :دی
3-فرق قیمت رو که گفتم و تفاوت هاش اینه که اتومات اینها رو اضافه داره : 1-گیربکس اتومات 2-کمربندهای تنظیم شونده 3- ABS
4- ایربگ 5- نمد زیر کاپوت 6- رینگ اسپرت الومینیومی 7-عایق کاری بیشتر اتاق
فعلا همینا یادمه،حالا اگه موردی یادم اومد بعدا اضافه میکنم :11:

mehran_286
28-07-2010, 13:02
آقا پوریا یه سوال فنی ماشین اگر اوتومات باشه مصرفش بیشتره یا دنده ای ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

D r i v e r
28-07-2010, 14:41
آقا پوریا یه سوال فنی ماشین اگر اوتومات باشه مصرفش بیشتره یا دنده ای ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تا جایی که میدونم بیشتر ماشین های اتومات به دلیل ضرایب گیربکسشون مصرف بیشتری دارن
البته هستن ماشین هایی که شاید زیاد تفاوتی هم نداشته باشن:46:

heinrich_himmler
22-08-2010, 21:50

ماشینهای گیبکس اتومات نسبت به مدلهای مشابه دارای گیربکس دستی مصرف سوخت بالاتر، شتاب و سرعت کمتری دارند.
علت هم بیشتر مربوط به سیستم کلاچ اتوماتهاست که هیدرولیکیه.

irinn65
13-09-2010, 23:42
اتوماتیک15250000
دنده ای12705000
اخرین قیمت نمایندگی

arsecid
14-09-2010, 11:36
سلام
من یه ریو دارم که حدود 16000 کیلومتر کار کرده تا حالا هم به غیر از تعویض روغن و فیلتر هوا و تنظیم باد هیچ کاری براش نکردم. یه خورده جدیدا دنده هاش خوب جا نمیره که می خوام برم نشون بدم به مکانیک. به نظر شما دیگه کجا های ماشین لازم است که بازدید بشند یا تعویض بشند؟ دیاگ لازم هست؟
البته یه آچر کشی هم باید بشه فکر کنم. مصرف سوخت هم توی شهر هر صد تا 9 لیتره . اگر زیاده چه کار باید بکنم؟
ممنون

irinn65
15-09-2010, 03:27
سلام
من یه ریو دارم که حدود 16000 کیلومتر کار کرده تا حالا هم به غیر از تعویض روغن و فیلتر هوا و تنظیم باد هیچ کاری براش نکردم. یه خورده جدیدا دنده هاش خوب جا نمیره که می خوام برم نشون بدم به مکانیک. به نظر شما دیگه کجا های ماشین لازم است که بازدید بشند یا تعویض بشند؟ دیاگ لازم هست؟
البته یه آچر کشی هم باید بشه فکر کنم. مصرف سوخت هم توی شهر هر صد تا 9 لیتره . اگر زیاده چه کار باید بکنم؟
ممنون
نباید بیشتر از 7.5یا8بسوزونه نشون بدی بهتره
ریو یکی از مزایاهاش اینه که تو شهر خیلی کم میسوزونه...

pooria-ir
15-09-2010, 10:19
دوستان تو آخرین مسافرتمون حدود 990 کیلومتر مسافت + 4نفر سرنشین + بنزین عادی و فیلتر هوا با کارکرد 3000 کیلومتر دقیقا 61 لیتر بنزین زدیم

farshad bugatti
17-09-2010, 10:57
قبلا من تو ریو خیلی تو مسافت طولانی ننشسته بودم و باهاش هم رانندگی نداشتم!
تو این ماه دو سه بار رانندگی درست و حسابی باهاش کردم! با خیلی ها سر اینکه سر و صدا توش زیاده بحث داشتم اما مطمئن نبودم! اما با رانندگی باهاش کاملا مشهوده که صدای موتور داخل اتاقه! یعنی صداش هم شبیه پرایده و انگار پراید رو دوپینگ کردی!
شتابش به خصوص در دورهای پایین و دنده یک خوبه اما در کل رانندگی باهاش دلچسب نیست!

pooria-ir
17-09-2010, 17:05
قبلا من تو ریو خیلی تو مسافت طولانی ننشسته بودم و باهاش هم رانندگی نداشتم!
تو این ماه دو سه بار رانندگی درست و حسابی باهاش کردم! با خیلی ها سر اینکه سر و صدا توش زیاده بحث داشتم اما مطمئن نبودم! اما با رانندگی باهاش کاملا مشهوده که صدای موتور داخل اتاقه! یعنی صداش هم شبیه پرایده و انگار پراید رو دوپینگ کردی!
شتابش به خصوص در دورهای پایین و دنده یک خوبه اما در کل رانندگی باهاش دلچسب نیست!

صدای موتور میاد تو اطاق اما نه در حد پراید،این رو میگم چون قبل از ریو پراید داشتیم
نمیدونم این فرضیه ی غلط چیه که همه میخوان یه جوری ریو رو به پراید بچسبونن
اگه اینطوری باشه باید سراتو رو هم بگیم ریو و همینجوری به ترتیب ....

farshad bugatti
17-09-2010, 21:18
صدای موتور میاد تو اطاق اما نه در حد پراید

من نگفتم در حد پراید اما در کل صداش جالب نیست!

نمیدونم این فرضیه ی غلط چیه که همه میخوان یه جوری ریو رو به پراید بچسبونن
اگه اینطوری باشه باید سراتو رو هم بگیم ریو و همینجوری به ترتیب ....

قرار نیست مثلا پراید و ریو به هم شباهت دارن باید ریو و سراتو هم به همدیگه شباهت داشته باشن!
اینی که من دیدم رو میگم! کاری با دیگران ندارم! قبلا شاید از رو دهن اینو و اون از ریو میگفتم خودم امتحان کردم و دیدم!
ریو ماشین خوبیه اما اونقدر ها هم اشن دهن سوزی نیست که ازش طرفداری میکینید! به جای تعصب واقع بینانه به موضوع نگاه کنید!

pooria-ir
17-09-2010, 21:53
من نگفتم در حد پراید اما در کل صداش جالب نیست!

قرار نیست مثلا پراید و ریو به هم شباهت دارن باید ریو و سراتو هم به همدیگه شباهت داشته باشن!
اینی که من دیدم رو میگم! کاری با دیگران ندارم! قبلا شاید از رو دهن اینو و اون از ریو میگفتم خودم امتحان کردم و دیدم!
ریو ماشین خوبیه اما اونقدر ها هم اشن دهن سوزی نیست که ازش طرفداری میکینید! به جای تعصب واقع بینانه به موضوع نگاه کنید!

بحث تعصب نیست،چرا هرکی دیدگاهش با شما متفاوت باشه میگین تعصب ...؟
اتفاقا تو رنج قیمت خودش آش دهن سوزیه،نمیدونم شما با چی مقایسش میکنین که میگین جالب نیست خیلی ....با مزدا 3 ؟؟؟ یا آوانته ؟؟؟
تو این قیمت 405 + سمند ساده + 206 تیپ 2 هست
با کدوم یکی از اینا میشه مقایسش کرد ؟
405 : مصرف سوخت بالا،موتور قدیمی،تجهیزات و امکانات بسیار پایین در حد پراید
سمند ساده:مثل 405 مصرف سوخت بالا،موتور قدیمی،اصطحلاک بالا،شکستن پیاپی دسته موتور و در برخی موارد لاستیک سایی
206 تیپ 2 : تجهیزات و امکانات پایین،موتور فوق العاده ضعیف،جدیدا هم که به دلیل تغییر برخی قطعات با مشابه چینی مصرف سوخت شدیدا بالا رفته !

farshad bugatti
17-09-2010, 22:34
ریو خودش چی داره که میگید امکانات 405 در حد پرایده؟!
سمند هم که جای خودشو داره و در بعضی موارد خیلی خوبه اما مشکلاتشو قبول دارم!
در مورد 206 هم تا جایی که من میدونم با تغییراتی که روش انجام شده مصرفش پایین اومده! اصلا به فرض اینکه جدیدا قطعات چینی بهش اضافه شده! به ریو فکر میکیند اضافه نشده!
بازم میگم تیپ 2 امکاناتش کمه! اما ریو چی داره؟!
نگفتم ریو ماشین بدیه! اما خب اینا اومدن معایب و مزایای هر کدوم رو گذاشتن کفه ترازو و قیمت گذاشتن روش!
ریو تو رنج خودش انتخاب خوبیه! اما نه از همه لحاز! خودش مشکلات ریز زیادی داره!
نه ماشین جاداری هست مثل سمند و 405! نه ماشین سرکشی هست مثل تندر! و نه قیافه ی جذابی داره مثل 206!

pooria-ir
17-09-2010, 22:38
تو ایران بحث سر سانروف و تنظیم ارتفاع اینا نیست،بالاخص ماشین های زیر 20 ملیون یه ضبط سی دی خور (mp3) + آینه های بالابر برقی عقب خودش کلی امکانات محسوب میشه
مصرف 206 اومده پایین ؟؟؟ پس بی خبرین
یه سر به اینجا یزنین تا ببینین V8 هست که 100/15 میسوزونه و خیلی موارد مشابه

+ قیمت قطعات 206 خیلی بالاتر از ریو هستش از این جهت هم اصلا خریدش به صرفه نیست و از همه چی مهم تر موتورشه که نمیشه ازش گذشت ...

irinn65
18-09-2010, 04:09
کسانی که چند وقت ریو داشتن میدونن چه ماشینیه اماکسان دیگه فقط انتقاد میکنند!
ریو اولا قیمت بسیار خوبی داره دوما کیفیت بسیار خوبی داره سوما بسیار کم مصرفه حتی از پرایدم کمترچهارما قدرت و شتاب خوب و سبکی پنجما اصطحلاک کم ششما قطعات ارزان
اونهاییم که میگن صدای موتور داخل کابین میاد چارش فقط کاور درب موتوره دیگه عیبی موند؟!اهان کی میگه جادار نیست اتفاقا خیلیم جادارو راحته...دیگه چی؟!:31:
گواه این حرفام میتونه پیش فروش شدن ریو تا اخر سال باشه که چقدر طرفدارداره اما 405و206چی ریخته کسی نیست بخره!:5:
حتی 405و206شیشه بالابرعقب ندارن!:39:به چیشون باید نازید
حالا این همه مزایا کدوماشو ماشینهای دیگه دارن در این قیمتها!

pooria-ir
18-09-2010, 10:31
کسانی که چند وقت ریو داشتن میدونن چه ماشینیه اماکسان دیگه فقط انتقاد میکنند!
ریو اولا قیمت بسیار خوبی داره دوما کیفیت بسیار خوبی داره سوما بسیار کم مصرفه حتی از پرایدم کمترچهارما قدرت و شتاب خوب و سبکی پنجما اصطحلاک کم ششما قطعات ارزان
اونهاییم که میگن صدای موتور داخل کابین میاد چارش فقط کاور درب موتوره دیگه عیبی موند؟!اهان کی میگه جادار نیست اتفاقا خیلیم جادارو راحته...دیگه چی؟!:31:
گواه این حرفام میتونه پیش فروش شدن ریو تا اخر سال باشه که چقدر طرفدارداره اما 405و206چی ریخته کسی نیست بخره!:5:
حتی 405و206شیشه بالابرعقب ندارن!:39:به چیشون باید نازید
حالا این همه مزایا کدوماشو ماشینهای دیگه دارن در این قیمتها!

با بخشی از حرفات موافقم،با بخشی دیگش نه
قیمت ریو هم مثل سایر همکلاس هاش بالائه،یعنی هیچ کدوم انقد ارزش ندارن،ریو با ABS+ آیننه برقی + صندلی برقی و خیلی آپشن ها و قطعات ریز و درشت دیگه قیمتش تو آمریکا 6500 دلار بوده ....
متوجهین ؟؟...
دیگه نیازی نیست بیشتر بگم..مصرف سوخت خوبی هم داره با توجه به 1500 و 97 اسب بخارش ،تو شهر حدود 7 و تو جاده هم حدود 6،یه زمانی 206 کمتر از این بود ولی تو نمونه های جدید به دلیل استفاده از قطعات نامرغوب شدیدا مصرف سوخت رفته بالا و کیفیت ماشین اومده پایین و با اصطحلاک پایین هم که گفتی کاملا موافقم.
صدای موتور هم که داخل کابین میاد نمد کاپوت حدود 20 % تاثیر داره ولی نمیتونه مشکل رو کامل حل کنه
از نظر جاداری هم به نظرم برای یه حانواده ی 4 نفر کاملا مناسبه + اینکه صندلی ها خیلی راحت هستن و کیفیت ساخت خوبی هم دارن،برعکس صندلی ماشین هایی مثل ال 90 که نیمکت مانند هستن...

total_overdose
18-09-2010, 12:02
سلام دوستان.من وارد بحس نمیشم اما نکته ای بود گفتم بگم.
این مواردی که مثلا میگن فلان ماشین یه مصرف خیلی عجیب داره بخاطر وسایل چینی باید بگم اینا ایراد دارن.قرار نیست همه اینطور باشن.
ما تو خانواده 3تا 206 تیپ 2 صفر گرفتن و یه وی 8.هیچ کدوم مصرف عجیبی ندارن.:46:

pooria-ir
18-09-2010, 12:08
سلام دوستان.من وارد بحس نمیشم اما نکته ای بود گفتم بگم.
این مواردی که مثلا میگن فلان ماشین یه مصرف خیلی عجیب داره بخاطر وسایل چینی باید بگم اینا ایراد دارن.قرار نیست همه اینطور باشن.
ما تو خانواده 3تا 206 تیپ 2 صفر گرفتن و یه وی 8.هیچ کدوم مصرف عجیبی ندارن.:46:

کاملا صحیحه :10:
منم نگفتم همه اینطورین،میگم چیزیه که جدیدا زیاد شده
شما میتونین به همون لینکی که معرفی کردم مراجعه کنین

total_overdose
18-09-2010, 12:22
کاملا صحیحه :10:
منم نگفتم همه اینطورین،میگم چیزیه که جدیدا زیاد شده
شما میتونین به همون لینکی که معرفی کردم مراجعه کنین
والا ما از بس تو این سایت میچرخیم سر درد گرفتیم:31:
آره دیگه بیشتر شده.
خوب یچیزیم هست میزان تولید بالاتره عیوب هم بیشتر پیداست.
آقا پوریا مثل موبایل تا حدودی:31: مثل اینه بگی که من 5800 خراب بیشتر دیدم تا ال جی کوکی:31:

farshad bugatti
18-09-2010, 14:32
شما مقایسه رو اغز کردید و ماشین های دیگه رو مثال زدید! و زود در مقابل انتقاد من واکنش نشان دادید!
این تاپیک مخصوص ریو هستش و من مزایا و معایبش رو گفتم!
خوب کمی انتقاد پذیر باشید و زود ناراحت نشوید!

pooria-ir
18-09-2010, 16:51
شما مقایسه رو اغز کردید و ماشین های دیگه رو مثال زدید! و زود در مقابل انتقاد من واکنش نشان دادید!
این تاپیک مخصوص ریو هستش و من مزایا و معایبش رو گفتم!
خوب کمی انتقاد پذیر باشید و زود ناراحت نشوید!

انتقاد با کوبیدن فرق میکنه
شما مزایای سایر ماشین ها رو میگی اما حرف از ریو که میشه نمیدونم به چه دلیل سریع جبهه گیری میکنید و ...
من ناراحت نشدم،میدونم این ماشین هم ایراداتی داره،اما اینم میدونم اگه قرار باشه مزیت یا عیبی براش ذکر بشه حتما باید با توجه و با در نظر گرفتن ماشین های هم قیمت خودش باشه
اگه من مزیتی میگم در مقایسه با ماشین های هم قیمت و اگه عیبی میگم در مقایسه با همین ماشیناس
دید تعصب گونه هم ندارم،تو تاپیک های متعدد خود شما دیدین که من لیست ایرادات ریو رو نوشتم

شهرام_ایرانی
28-09-2010, 17:53
سلام دوستان
میخوام برم ریو
بخرم صفر
میشه راهنمایی بفرمائید که چه طور ماشینی هستش
و در کل پیشنهاد شما چیه ؟؟؟
تولیدات جدیدش خوبه با قطعات بدی به کار رفته ؟؟؟
قیمت قطعاتش چنده ؟؟؟؟

pooria-ir
29-09-2010, 00:22
سلام دوستان
میخوام برم ریو
بخرم صفر
میشه راهنمایی بفرمائید که چه طور ماشینی هستش
و در کل پیشنهاد شما چیه ؟؟؟
تولیدات جدیدش خوبه با قطعات بدی به کار رفته ؟؟؟
قیمت قطعاتش چنده ؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
تو رنج قیمت خودش با توجه به رقباش (405 و 206 تیپ 2 ) ماشین خوبیه
کم مصرف + اصطحلاک پایین + شتاب بالا
کیفیتش هنوزم خوبخ اما نباید انتظار ریو های نیمه ی اول 87 و قبلش رو داشته باشین،چون روز به روز درصد ایرانی سازیش داره بیشتر میشه
اما هنوزم کیفیت قابل قبولی داره
قیمت قطعاتش هم کلا 2 جوره،یکی ایرانی و یکی کره ای اصلی
که قیمت متفاوت و کیفیت بسیار متفاوت تری دارن
به طور مثال چراغ عقب کامل ایرانیش 43 تومن ولی کره ایش 87 تومنه،اما خوب به همین اندازه شما میتونین تفاوی کیفیت رو هم احساس کنین
یا تسمه تایم ایرانی 18 تومن ولی کره ای 31 تومن هستش
حلاصه بگم قیمت قطعات کره ایش به نسبت قطعات ماشینی مثل 405 بالاست اما واقعا از لحاظ کیفیت خوبن

soooot
29-09-2010, 04:13
1- فقط کارخونه ای گاز سوزش نیست یا اینکه کلا این ماشین رو نمیشه گاز سوز کرد و تجهیزات برای گاز سوز کردنش وجود نداره؟
2- صدای داخل کابینش در مقایسه با 206 تیپ 2 چطوره؟
3- راحتی صندلی هاش ( صندلی راننده ) نسبت به 206 تیپ 2 چطوره؟
4- لذت رانندگیش نسبت به 206 تیپ 2 چطوره؟
5- ضمنا فکر کنم از وقتی کیا اعلام کرد ایران رو تحریم کرده قیمتش شده 13800000 تومن، درسته؟

pooria-ir
29-09-2010, 13:04
1- فقط کارخونه ای گاز سوزش نیست یا اینکه کلا این ماشین رو نمیشه گاز سوز کرد و تجهیزات برای گاز سوز کردنش وجود نداره؟
2- صدای داخل کابینش در مقایسه با 206 تیپ 2 چطوره؟
3- راحتی صندلی هاش ( صندلی راننده ) نسبت به 206 تیپ 2 چطوره؟
4- لذت رانندگیش نسبت به 206 تیپ 2 چطوره؟
5- ضمنا فکر کنم از وقتی کیا اعلام کرد ایران رو تحریم کرده قیمتش شده 13800000 تومن، درسته؟

1-کلا تجهیزات گازسوزش موجود نیست خدا رو شکر ،که موتورش بیاد پایین :دی
2-206 تیپ 2 رو حدود 4 سال پیش توش نشستم خاطرم نیست در چه حدی بود اما چتد هفته پیش تو یه دونه v8 نشستم صدای داخل کابین ریو کمی بیشتر از اونه
3-صندلی هاش به خصوص جلو خیلی راحت و استاندارده
4-از نظر شتاب و هندلینگ خوب مشخصا از تیپ 2 بهتره،و هندلینگش با لاستیک های استاندارد خیلی هم بهتر میشه
5-والا قیمت رو 100% مطمئن نیستم اما آخرین قیمتی که داشتم 13400 هستش

soooot
29-09-2010, 20:14
اینکه صندلی هاش خوب هست درست.
ولی در مقایسه با 206 تیپ دو چطوره؟

farshad bugatti
29-09-2010, 22:19

1-کلا تجهیزات گازسوزش موجود نیست خدا رو شکر ،که موتورش بیاد پایین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

چرا من شنیدم ریو رو گاز سوز میکنن! با 800 هزار تومن!

irinn65
30-09-2010, 04:08
اینکه صندلی هاش خوب هست درست.
ولی در مقایسه با 206 تیپ دو چطوره؟
ریو که چند سرو گردن بالا تره اصلا از لحاظ موتوری و داخلی یه چیز دیگست
به 206تیپ2میگن پراید پیشرفته چون حتی شتابشم مثل پرایده مقداری!
نظر شخصی:من فقط به تیپ 5علاقه دارم که ثبت نامم کردم اون اسمش 206هستش:31:در غیر اینصورت فقط ریو...

pooria-ir
30-09-2010, 11:06
چرا من شنیدم ریو رو گاز سوز میکنن! با 800 هزار تومن!

ئه ؟
ممنون از خبر به روزت،من آخرین بار فروردین بود آمار گرفتم گفتن تجهیزات استانداردش موجود نیست،حالا شاید جدیدا وارد شده ...

farshad bugatti
01-10-2010, 07:24
ئه ؟
ممنون از خبر به روزت،من آخرین بار فروردین بود آمار گرفتم گفتن تجهیزات استانداردش موجود نیست،حالا شاید جدیدا وارد شده ...
والا منم باورم نمیشد تو اگهی همشهری خوندم! که یه جایی است که برای ریو و سایر ماشینا این کارو میکنه!
حالا به قول شما نمیدونم استاندارده یا نه!

irinn65
03-10-2010, 00:10
ریو بخاطر تحریم شدن ایران از سوی کیا500تومان گران شدخیلی حیف شد یه ماشینی تو مملکت داشتیم که هم قیمتش خوب بود هم کیفیتش و هم مصرفش که اونم پرید امیدوارم قیمتش دوباره کاهش پیدا کنه...

Iranian boy10
03-10-2010, 22:18
سلام ، ريو آپشن دار (ايربگ،رينگ اسپرت،abs،گيربكس اتوماتيك و پروژكتور جلو ) چند درميياد ؟
پروژكتور جلو چيه ؟
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

irinn65
04-10-2010, 00:35
سلام ، ريو آپشن دار (ايربگ،رينگ اسپرت،abs،گيربكس اتوماتيك و پروژكتور جلو ) چند درميياد ؟
پروژكتور جلو چيه ؟
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif
قیمتش حدود16تومان هستش که قرار بود تواین مدل پروژکتور داشته باشه که بازم روش نزاشتن البته اونقدر گران نیست اما بقیه چیزارو داره...

pooria-ir
04-10-2010, 13:50
پروژكتور جلو چيه ؟

اگه گیربکس اتوماتیک و اربگ مد نظرتون نیست به نظرم بهتره مدل معمولی رو بگیرین و خودتون آپشن های مدنظرتون رو بهش اضافه کنین

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:49 PM ----------

راستی یه خبر

از ابتدای سال 89 ECU ریو های تولیدی آپگرید شده،شتاب بالاتر رفته و مصرف سوخت کاهش پیدا کرده،ریوهای قدیمی رو هم میشه برد آپگرید کرد :46:

farshad bugatti
04-10-2010, 14:21
از ابتدای سال 89 ECU ریو های تولیدی آپگرید شده،شتاب بالاتر رفته و مصرف سوخت کاهش پیدا کرده،ریوهای قدیمی رو هم میشه برد آپگرید کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

عین این خبر در مورد 206 هم بود! اما دیدیم که با تعویض ECU هم مصرفش زیاد شد و هم شتابش کمتر شد!
البته مصرفش کمتر شده بود اما اونقدر قطعات قلابی زدن روش که مصرفش هم به هم ریخت!
کم کم ریو رو هم به سرنوشت 206 دچار میکنن!

pooria-ir
04-10-2010, 14:41
عین این خبر در مورد 206 هم بود! اما دیدیم که با تعویض ECU هم مصرفش زیاد شد و هم شتابش کمتر شد!
البته مصرفش کمتر شده بود اما اونقدر قطعات قلابی زدن روش که مصرفش هم به هم ریخت!
کم کم ریو رو هم به سرنوشت 206 دچار میکنن!

والا بچه ها توی TT راضین از این ورژن جدیداش
البته اینطور که مشخصه از لحاظ سخت افزاری ECU تغییر نکرده،نرم افزارش رو تعییر دادن،شایدم بخاطر همینه گند نزدن توش :دی

farshad bugatti
04-10-2010, 15:58
والا بچه ها توی TT راضین از این ورژن جدیداش
البته اینطور که مشخصه از لحاظ سخت افزاری ECU تغییر نکرده،نرم افزارش رو تعییر دادن،شایدم بخاطر همینه گند نزدن توش :دی
کاش اینطور باشه!
اما باز اگه تغییراتی روش بدن که مصرفشو کم کنن قدرتش هم کمتر میشه! عین تیپ 5!
و با افت کیفیتی که از این به بعد میکنه که دیگه بدتر هم میشه!

Iranian boy10
04-10-2010, 18:05
اگه گیربکس اتوماتیک و اربگ مد نظرتون نیست به نظرم بهتره مدل معمولی رو بگیرین و خودتون آپشن های مدنظرتون رو بهش اضافه کنین

اگه خودم آپشن هاشو بعداً اضافه كنم قيمت چقدر پايين درميياد ؟ چه سودي داره ؟!

pooria-ir
05-10-2010, 00:12

وقتی خودت بیای تو بازار اولا با تنوع بیشتری رو به رو هستی،دوما با توجه به بودجه ای که کنار گذاشتی میتونی بهترین انتخاب رو تو هر مورد داشته باشی
وقتی خودت بیرون انتخاب کنی،مطمئنا از مشابه کارخونه ای ارزون تر در میاد

irinn65
05-10-2010, 01:44
کدوم اپشن میتونی اضافه کنی جز رینگ بزرگتر دوست من!ریو اتوماتیک تمامی اپشن ها با گارانتیو داره
شاید بشه یه ای بی اس فله ای نصب کنی که اونم با گارانتیت خداحافظی باید کنی!

pooria-ir
08-10-2010, 11:05
دیروز رفتم تسمه تایم ماشین رو عوض کردم
کیلومتر 45000
طرف آشنا بود ،بهم گفت کلا 2 جور تسمه تایم داریم واسه ریو،یکی 18 و یکی 32 تومن
سایپا 18 تومنی رو فابریک میزاره روی ریو :13:
که از 40000 کیلومتر به بالا هر احتمالی واسش هست،و در صورت پاره شدن حداقل 1-1.5 به ماشین خسارت وارد میشه
من رفتم از چراغ برق اصلی ریو رو به قیمت 30 تومن گیر انداختم،با مارک lKIA و پلمپ،ضمنا حواستون هم باشه،سیم کلاچ تقلبی با مارک کیا و نوشته ی آبی اومده،که طولش اندازه ی سیم کلاپ پرایده،اما روی ریو میزارن !!!
با قیمت 8500،اصلی ریو با مارک HICE و بسته بندی HYUNDAIE با رنگ آبی و قیمت 12500 عرضه میشه

Iranian boy10
08-10-2010, 14:36
قيمت ريو گفتيد معموليش بدون آپشنش 14400 تومن؟
تو شهر ما انقدر ريو زياد شده كه نگو ! :31:
آپشن دارش الان 16 تومن ميشه ديگه ؟

pooria-ir
08-10-2010, 18:06
قيمت ريو گفتيد معموليش بدون آپشنش 14400 تومن؟
تو شهر ما انقدر ريو زياد شده كه نگو ! :31:
آپشن دارش الان 16 تومن ميشه ديگه ؟

این قییمت 14400 رو از کجا گرفتی ؟
ضمنا آخرین خبری که گرفتم اینه که دنده اتوماتیک ها گیربکسشون از چین میاد و کیفیت خیلی پایینی دارن بهتره نخرین

atms87
08-10-2010, 18:32
بچه ها ممنون از این همه راهنمائیاتون.واقعا استفاده کردم

irinn65
09-10-2010, 01:35
این قییمت 14400 رو از کجا گرفتی ؟
ضمنا آخرین خبری که گرفتم اینه که دنده اتوماتیک ها گیربکسشون از چین میاد و کیفیت خیلی پایینی دارن بهتره نخرین
بخاطر تحریم این قیمت اعلام شد هم خبر خودرو هم عصرخودرو هم تایید کردن!
اتفاقا گیربکس کاملا کره ای هستش روشم زده یه زمان ریو 2قطعش چینی شد کیا فهمید یه چند ماهی اصلا تولید قطع شد پس سایپا نمیاد دوباره این کارو بکنه چون تعهد داده!فقط در صورتی میتونه که قطعه کوچکش ایرانی ساز بشه البته با کیفیت نه چین چون از قراردادش این بود...

esteglaly
09-10-2010, 15:28
کاستی های ریور در مقایسه با 405
1- فرمون ریو ثابت هستش
2- کمربند ها ثابت هستش
3- اینه ها بصورت دستی تنظیم میشه
4- موتور 1500 سی سی
5- شتاب کم در دنده ها ی 3 و4و5 در مقایسه با 405
6. نداشتن ترمز ای بی اس
7. رانندگی کسل کننده

pooria-ir
09-10-2010, 19:21
کاستی های ریور در مقایسه با 405
1- فرمون ریو ثابت هستش
2- کمربند ها ثابت هستش
3- اینه ها بصورت دستی تنظیم میشه
4- موتور 1500 سی سی
5- شتاب کم در دنده ها ی 3 و4و5 در مقایسه با 405
6. نداشتن ترمز ای بی اس
7. رانندگی کسل کننده

سلام :دی
1-درسته :دی
2-سری جدید مثل اینکه اضافه شده
3-به جاش شیشه بالابر عقب برقیه
4-خوب 1500 سی سی باشه ! شتاب و شاید سرعت بیشتر از 405 داره
5-نگو اینو دیگه :دی
6-مدل فول داره
7-از 405 مطمئنا بهتره

اما مهمترین عیب 405 رو نگفتی
موتور قدیمی،پراصطحلاک،پرمصرف و کم شتاب

farshad bugatti
09-10-2010, 21:31
موتور قدیمی،پراصطحلاک،پرمصرف و کم شتاب

موتور 405 انصافا کم شتاب نیست اما بقیه چیزا رو قبول دارم! نسبت به قدرتش و گشتاورش شتاب قابل قبولی داره.

شتاب و شاید سرعت بیشتر از 405 داره

تو شتاب اولیه که ریو خیلی خوبه اما تو سرعت های بالا از 405 کم میاره!

6-مدل فول داره

که نسبت به امکاناتش خیلی گرونه!

7-از 405 مطمئنا بهتره

نه هیچ وقت نمیتونه لذت سواری 405 رو داشته باشه!

irinn65
10-10-2010, 01:01
موتور 405 انصافا کم شتاب نیست اما بقیه چیزا رو قبول دارم! نسبت به قدرتش و گشتاورش شتاب قابل قبولی داره.

405TU5 بنظرم خیلی بهتر شده هم کم مصرف هم نرمه اونو باید با ریو مقایسه کرد مدل قدیمی405 که کم میاره البته تو2 3سال اخیر!اصلا نمی ارزه....
ریو کیفیت قطعات بالایی داره-405کیفیت قطعاتش پایینه!

pooria-ir
10-10-2010, 19:04

من نمیگم 405 کم شتابه،در مقایسه با ریو گفتم،تو شتاب ،مخصوصا شتاب اولیه آدم کاملا کمبود رو حس میکنه،من هر وقت پشت 405 و سمند نشستم لش بودن ماشین رو کاملا حس کردم

در مور گرون بودن مدل فول خوب به نظرم باید با رقباش مقیسه بشه،مثلا ال 90 فول که ریو حدود 1 تومن گرونتره اونم با توجه به گیربکس اتواتش فک نمیکنم غیر منطقی باشه :46:

مورد آخرم یه توضیح بده تا متوجه منظورت بشم:10:

dr-ali
11-10-2010, 16:01
-چرا از هر جا میپرسم, کسی ریو اتوماتیک ندیده چه برسه به دادن اطلاعات دربارش که جواب داده یا نه؟ اصلا تولید شده؟
-امروز چند تا نمایندگی رسمی فروش سایپا زنگ زدم تا میگفتم ریو میگفتن نداریم و گوشیو میذاشتن! معمولیش نیست! این بخاطر تحریم هاست؟

pooria-ir
11-10-2010, 17:38
-چرا از هر جا میپرسم, کسی ریو اتوماتیک ندیده چه برسه به دادن اطلاعات دربارش که جواب داده یا نه؟ اصلا تولید شده؟
-امروز چند تا نمایندگی رسمی فروش سایپا زنگ زدم تا میگفتم ریو میگفتن نداریم و گوشیو میذاشتن! معمولیش نیست! این بخاطر تحریم هاست؟

ریو اتوماتیک تولید شده اما خیلی محدود !
اطلاعاتشم کامل هست،میتونین نو خود سایت سایپا مطالعه کنین
این محدود بودن دلایل مختلفی داره،از جمله کنترل عرضه و تقاضا برای این ماشین،تا جایی که اطلاع دارم میشه گفت زیو تنها ماشین زیر 20 تومنه که تا حالا فروش اقساطی نداشته،به نام فروش فوری هستش اما معمولا 2-3 ماه بعد تحویل میدن،البته تحریم هم بر این کاهش تولید بی اثر نبوده،همچنین باعث افزایش قیمت شده

irinn65
12-10-2010, 03:31
بعضی از نمایندگی ها دارند منظورم مهم هاست دوستمون درست میگن به خاطر تحریم کم یاب شده دنده ای وای بحال اتوماتیک الان دنده ای9تومان میگیره بهمن تحویل میده که شاید اسفند هم بشه بخاطر این مسائل!
تو روزنامه که پره اتوماتیک صفر!

pooria-ir
15-10-2010, 22:12
برای جلوگیری از پایین رفتن تاپیک :دی

Alijo0on
19-10-2010, 01:15
من قصد خرید ریو رو دارم اما به اصرار پدرم بین پرشیا و ریو موندم !
خوب مطمئنا ریو نسبت به پرشیا مصرف سوخت کمتری داره که این خیلی برام مهمه ...

میخوام ببینم این معایبی که دوستان میگن ، که مهمترینش صدای اتاقه ، تا چه حد جدیه ... و راه حلی داره ؟
به مزایاش کاری ندارم چون واقعا تو مقایسه با ماشین های هم رده بنظر خوب میاد ، بهترم از همه کره ایی بودنشه که عین پراید 76 های کره ایی خوبه ...

و اینکه تویه رنج قیمت ریو چه ماشینه دیگه یی میتونم پیدا کنم که همین مشخصه هارو داشته باشه ، مرسی

mm00
19-10-2010, 10:13
ريو هم مثل اينكه گرون شده و احتمالا روي قطعاتشم تاثير بزاره همونطور كه الان روي قطعات 206 افزايش قيمت ها محسوسه
تو فكر اين بودم تيپ 2 رو بفروشم و ريو بخرم ولي مثل اينكه مدل 84 85 هم طرف 9.5 10 تومان هست درسته؟

pooria-ir
19-10-2010, 15:06
من قصد خرید ریو رو دارم اما به اصرار پدرم بین پرشیا و ریو موندم !
خوب مطمئنا ریو نسبت به پرشیا مصرف سوخت کمتری داره که این خیلی برام مهمه ...

میخوام ببینم این معایبی که دوستان میگن ، که مهمترینش صدای اتاقه ، تا چه حد جدیه ... و راه حلی داره ؟
به مزایاش کاری ندارم چون واقعا تو مقایسه با ماشین های هم رده بنظر خوب میاد ، بهترم از همه کره ایی بودنشه که عین پراید 76 های کره ایی خوبه ...

و اینکه تویه رنج قیمت ریو چه ماشینه دیگه یی میتونم پیدا کنم که همین مشخصه هارو داشته باشه ، مرسی

شما پرشیا رو که کلا بگذر ازش :دی
دلایلش رو هم بچه ها بارها اینجا گفتن :46:
این صدای موتور فکر میکنم یه کم بزرگنمایی شده در موردش،تقریبا تا زیر 3000 صدا خیلی کمه،بعد از 3000 صدای موتور محسوسه،و بالای 4000 زیاده،اما بد نیست،حالت اسپرتی داره
شما با نمد کاپوت و یا عایق کاری از تو کاپوت میتونین این صدا رو کاهش بدین
تو این رنج قیمت تا 14 میلیون اگه با مصرف سوخت مشل ندارین تنها پیشنهاد من سمند lx هستش
اما اگه بودجتون بیشتره،تا 18 تومن میتونین سمندTU5 , سمند EF7 و یا 206v8 رو به لیستتون اضافه کنین

Alijo0on
19-10-2010, 19:53
شما پرشیا رو که کلا بگذر ازش :دی
دلایلش رو هم بچه ها بارها اینجا گفتن :46:
این صدای موتور فکر میکنم یه کم بزرگنمایی شده در موردش،تقریبا تا زیر 3000 صدا خیلی کمه،بعد از 3000 صدای موتور محسوسه،و بالای 4000 زیاده،اما بد نیست،حالت اسپرتی داره
شما با نمد کاپوت و یا عایق کاری از تو کاپوت میتونین این صدا رو کاهش بدین
تو این رنج قیمت تا 14 میلیون اگه با مصرف سوخت مشل ندارین تنها پیشنهاد من سمند lx هستش
اما اگه بودجتون بیشتره،تا 18 تومن میتونین سمندTU5 , سمند EF7 و یا 206v8 رو به لیستتون اضافه کنین

پوریا عزیز میشه دلایل اینکه پرشیا رو کلا بزارم کنار یه بارم برای من بگی ، میخوام باهاشون پدرم بکل قانع کنم ...:8:
در مورد ریو هم یکی از دلایل خیلی روشنش ، مصرف سوختشه که همه میگن خیلی کمه . وگرنه بنظرم اگه L90 قیافش بهتر بود میرفت جز انتخابهام ... ولی فعلا ریو هم از نظر ظاهری مناسبه هم مصرف سوخت و هم شتاب
پشت L90 تیپ 1 نشستم شتابش فوق العاده بود ، آیا ریو هم همین شتاب داره ؟:20:

در مورد سمند و چون مصرفش بالائه بیخیال میشم ، 206 هم بخاطر خرج وسایل بالاش میزارم کنار ...:46:

pooria-ir
19-10-2010, 21:46
پوریا عزیز میشه دلایل اینکه پرشیا رو کلا بزارم کنار یه بارم برای من بگی ، میخوام باهاشون پدرم بکل قانع کنم ...:8:
در مورد ریو هم یکی از دلایل خیلی روشنش ، مصرف سوختشه که همه میگن خیلی کمه . وگرنه بنظرم اگه L90 قیافش بهتر بود میرفت جز انتخابهام ... ولی فعلا ریو هم از نظر ظاهری مناسبه هم مصرف سوخت و هم شتاب
پشت L90 تیپ 1 نشستم شتابش فوق العاده بود ، آیا ریو هم همین شتاب داره ؟:20:

در مورد سمند و چون مصرفش بالائه بیخیال میشم ، 206 هم بخاطر خرج وسایل بالاش میزارم کنار ...:46:

در خصوص اینکه چرا پرشیا رو بیخیال شی
1-مصرف بالای سوخت
2-تکنولوژی پایین موتور خودرو
3-بازدهی پایین در مقابل حجم مناسب (1800 سی سی اما بازدهی از ماشینایی مثل ریو 1490 و ال 90 1600 پایین تره)
4-قیمت بسیار بالا در مقابل ارزش پایین(قیمت الان 18100 هستش،آیا واقعا به اندازه ی این قیمت رزش داره ؟ یعنی میشه با سایر ماشین هایی که حدود 18 تومن یا پایین تر هم هستن مقایسش کرد ؟ مثلا ال 90 E2 که حدود 16 تومنه،یا ریو اتوماتیک یا سمند TU5 ؟
شما حدود 4 میلیون بیشتر از یه glx که خودش هم از زده خارجه داری پول پای این ماشین میدی،اما آیا واقعا میرزه ؟
ضمنا یکی از مهمترین معضلاتش اینه که اخیرا شدیدا کیفیت ساختش کشیده پایین

ال 90 هم از ریو بهتره اگه بتونی با قیافش کنار بیای
اما یه ایراد داره اینه که به اصطلاح ماشین قدیه و زودتر از ماشینی مثل ریو یا 405 خطر واژگونیش هست
ضمنا شتاب ال 90 از ریو بیشتره،اما ریو هم شتابش کاملا قابل قبوله

irinn65
20-10-2010, 04:00
خب مشخصه پدرا بیشتر دنبال اینطور ماشینها مثل پرشیان جوونهام دنبال ریو و ال 90 و 206 کاملا سلیقه ای هستن اما دوران پرشیا405دیگه گذشته سفیدشم که شده مثل پراید همه دارند اما ریو نرم تره راحت تره اصطحلاکش کمتره سبک تره ارزانتره مطمئن تره با کیفیت تره....

pooria-ir
20-10-2010, 09:15
اما ریو نرم تره راحت تره اصطحلاکش کمتره سبک تره ارزانتره مطمئن تره با کیفیت تره....

البته سبکیش خیلی بیشتر نیست
ریو : وزن با باک 45 لیتری 1137
پرشیا : وزن با باک 70 لیتری 1190

Alijo0on
20-10-2010, 09:31
ال 90 هم از ریو بهتره اگه بتونی با قیافش کنار بیای

از چه لحاظی از ریو بهتره ؟؟

یه چیزه دیگه ریو ها رو که از عقب میبینم یه چیزی میله مانند عقب ماشین بین دو چرخ هست که خیلیم ارتفاعش پایینه ، اون چیه ؟
یه وقت مشکل ساز نشه ! آخه خیلی پایینه دست اندازا و سرعت گیرای مام که قربونش برم از 100 % استانداردی فقط 10 % استانداردن اونم برای بلندیشون !!! میگم یه موقع ماشین سنگینه گیر نکنه بهشون یا اصن ارتفاع میزنی ماشین و داستان نشه ...

خب مشخصه پدرا بیشتر دنبال اینطور ماشینها مثل پرشیان جوونهام دنبال ریو و ال 90 و 206 کاملا سلیقه ای هستن اما دوران پرشیا405دیگه گذشته سفیدشم که شده مثل پراید همه دارند اما ریو نرم تره راحت تره اصطحلاکش کمتره سبک تره ارزانتره مطمئن تره با کیفیت تره....
آره دقیقا ، اما خب میشه نظرشو برگردوند ...:31:

pooria-ir
20-10-2010, 09:45
[COLOR=DarkSlateGray]از چه لحاظی از ریو بهتره ؟؟

یه چیزه دیگه ریو ها رو که از عقب میبینم یه چیزی میله مانند عقب ماشین بین دو چرخ هست که خیلیم ارتفاعش پایینه ، اون چیه ؟
یه وقت مشکل ساز نشه ! آخه خیلی پایینه دست اندازا و سرعت گیرای مام که قربونش برم از 100 % استانداردی فقط 10 % استانداردن اونم برای بلندیشون !!! میگم یه موقع ماشین سنگینه گیر نکنه بهشون یا اصن ارتفاع میزنی ماشین و داستان نشه ...

[COLOR=DarkSlateGray]

اون اکسل ماشینه
تا حالا هم حداقل برای ما هیچ مشکلی نداشته،و اصلا هم هیچ جا حتی تو خاکی و دست انداز گیر نکرده

farshad bugatti
20-10-2010, 17:07
از چه لحاظی از ریو بهتره ؟؟

میشه گفت اگه کلی حساب کنیم تندر از هر لحاز از ریو بهتره!

چرا بعضی ها من شنیدم با این قضیه مشکل داشتن! اما خب مساله زیاد مهمی نیست!

pooria-ir
20-10-2010, 19:35
چرا بعضی ها من شنیدم با این قضیه مشکل داشتن! اما خب مساله زیاد مهمی نیست!

چه مشکلی؟:10:

irinn65
21-10-2010, 02:39
میشه گفت اگه کلی حساب کنیم تندر از هر لحاز از ریو بهتره!

حتی گرونی قطعات و زیبایی؟!!!

Alijo0on
21-10-2010, 13:15
بعضی دوستان گفتن تندر 90 بهتر از ریو ئه ...

الان بین این دوتا دودل شدم ، و راستش تصمیم روئه ریو هست
اما میخوام بدونم L90 چه مزیتهایی نسبت به ریو داره ؟؟؟
و اینکه ریو چند تا تیپ داره ؟ ممکنه قیمتشونو بهم بگید ؟

pooria-ir
21-10-2010, 13:41
بعضی دوستان گفتن تندر 90 بهتر از ریو ئه ...

الان بین این دوتا دودل شدم ، و راستش تصمیم روئه ریو هست
اما میخوام بدونم L90 چه مزیتهایی نسبت به ریو داره ؟؟؟
و اینکه ریو چند تا تیپ داره ؟ ممکنه قیمتشونو بهم بگید ؟

برتری های ال 90 فول (15800 میلیون) نسبت به ریو LS (معمولی) 13500 میلیون :

1-شتاب بالاتر
2-ایمنی بیشتر ( به واسطه ی وجود اربگ و ABS)
3-امکانات بیشتر

برتری های ریو نسبت به ال 90

1-فراوانی قطعات
2-قیمت مناسب قطعات اصلی در مقابل قطعات اصلی و گران ال 90
3-مکانیکی ساده تر و وحود تعمیرکار بیشتر (اگه توضیح بیشتر خواستین بگین)
4-پایین تر بودن ثقل بدنه ی ریو نسبت به ال 90 که باعث کاهش میل به انحراف و در نهایت چپ کردن ماشین میشه

اینایی که گفته شد مقایسه ال 90 فول با ریو معمولی بود،اما اگه بخوایم ریو فول اتومات رو با ال 90 E2 ،مقایسه کنیم به چز مورد اول من برتری دیگه ای نمیبینم

pooria-ir
21-10-2010, 14:34
این 2 تا رو هم یه نگاه بکن

البته به این یکی زیاد اطمینان ندارم :

Alijo0on
21-10-2010, 18:06

1-شتاب بالاتر
3-امکانات بیشتر

1-فراوانی قطعات
4-پایین تر بودن ثقل بدنه ی ریو نسبت به ال 90 که باعث کاهش میل به انحراف و در نهایت چپ کردن ماشین میشه

اینایی که گفته شد مقایسه ال 90 فول با ریو معمولی بود،اما اگه بخوایم ریو فول اتومات رو با ال 90 E2 ،مقایسه کنیم به چز مورد اول من برتری دیگه ای نمیبینم

خیلی گلی پوریا جون سریع و کامل جواب میدی ...:11:
حالا من تصمیم رویه اون ریو فول هست ، فقط آپشناش قابل حذف اضافه هست ؟
مثلا اتومات نباشه اما ایربگ و abs اینا داشته باشه ... (کلا میشه بگی ریو فول نسبت به معمولی چیا اضافه داره و تفاوت قیمتشون چقده ؟)
و اینکه اون امکانات بیشتر L90 چیا هست دیگه ؟:10:
من امروز رفتم ریوئه یکی از آشناها رو گرفتم واقعا ماشین خوبیه البته این مدل فک کنم معمولی بود جز سری های اولش ، شنیدم اگه رینگ و لاستیک بندازی صفحه اش داغ میکنه و به مشکل میخوره اما اگه رو رینگ خودش فابریکی لاستیک پهن بندازی چیزی نمیشه ، درسته ؟:18:

pooria-ir
21-10-2010, 19:00
خیلی گلی پوریا جون سریع و کامل جواب میدی ...:11:
حالا من تصمیم رویه اون ریو فول هست ، فقط آپشناش قابل حذف اضافه هست ؟
مثلا اتومات نباشه اما ایربگ و abs اینا داشته باشه ... (کلا میشه بگی ریو فول نسبت به معمولی چیا اضافه داره و تفاوت قیمتشون چقده ؟)
و اینکه اون امکانات بیشتر L90 چیا هست دیگه ؟:10:
من امروز رفتم ریوئه یکی از آشناها رو گرفتم واقعا ماشین خوبیه البته این مدل فک کنم معمولی بود جز سری های اولش ، شنیدم اگه رینگ و لاستیک بندازی صفحه اش داغ میکنه و به مشکل میخوره اما اگه رو رینگ خودش فابریکی لاستیک پهن بندازی چیزی نمیشه ، درسته ؟:18:

ریو اتومات تا اونجایی که میدونم آپشن هاش قابل تغییر نیستش
یعنی نمیتونی بگی مثلا دنده اتومات نباشه ولی اربگ و اینا داشته باشه
توی تیپ اتومات ریو،تا اونجایی که میدونم امکانات با ال90 برابره ولی ریو یه چیزای ریز بیشتر داره،مثلا تا اونجایی که یادمه ال 90 ضبطش audio هست ،اما ریو MP3(مطمئن نیستن اگه اشتباهه دوستان تصحیح کنن)
یا من خودم طراحی داخلی ریو بیشتر به دلم میشینه،و صندلی های ریو خیلی خیلی از صندلی های ال 90 راحت تر و زیباتر هستن
2تا جا لیوانی هم جلو داره :دی
ضمنا نمد کاپوت هم به صورت فابریک رو مدل فول هستش !
چیزی که در مورد رینگ ولاستیک هم بهت گفتن اصلا درست نیست،ما خودمون 2 سال و نیم میشه تقریبا ریو داریم از روز اول روش رینگ ولاستیک 195/15 بوده،تا حالا هم هیچ مشکلی نداشته،در واقع میشه گفت سایز اصلی ریو همینه ،سایپا زحمت میکشه و میدزده ازش ...:13:
من توصیه میکنم اگه گرفتین حتما رینگ و لاستیک رو عوض کنین
:10:

Alijo0on
21-10-2010, 19:36
در مورد رینگ و لاستیک که حتما ...
همین زیو ئه معمولی رو میشه سفارشی کرد مثلا abs و اینا روز گذاشت یه پولی اضافه بگیرن ؟...
خودت چی پیشنهاد میکنی پوریا جون ؟

pooria-ir
21-10-2010, 23:58
در مورد رینگ و لاستیک که حتما ...
همین زیو ئه معمولی رو میشه سفارشی کرد مثلا abs و اینا روز گذاشت یه پولی اضافه بگیرن ؟...
خودت چی پیشنهاد میکنی پوریا جون ؟

ریو معمولی رو میتونین بیرون ببری روش ABS بزاری،منتها نه هرجایی،مراکز تخصصی
چندجایی از گیربکس ریو اتومات بد شنیدم + اینکه مصرف سوختش از ریو معمولی مطمئنا بیشتره و شتابش هم کمتره،به نظرم معمولیش رو بگیر و طبق سلیقه ی خودت تغییرات رو توش اعمال کن

irinn65
22-10-2010, 02:27

1-شتاب بالاتر
3-امکانات بیشتر

1-فراوانی قطعات

بابا دمت گرم این مقایسه واقعا منطقیه که ریوی معمولی با ال90فول مقایسه میشه!!!شما باید باE1مقایسه کنی...

pooria-ir
22-10-2010, 11:41
بابا دمت گرم این مقایسه واقعا منطقیه که ریوی معمولی با ال90فول مقایسه میشه!!!شما باید باE1مقایسه کنی...

اتفاقا عمدا این کارو کردم :دی
آخه اکثرا ملاک مقایسه رو همین میگیرن که میگن ال 90 از تمامی جهات برتره ! :13:

farshad bugatti
22-10-2010, 17:03
اتفاقا عمدا این کارو کردم :دی
آخه اکثرا ملاک مقایسه رو همین میگیرن که میگن ال 90 از تمامی جهات برتره ! :13:
من وقتی میگم تندر از همه لحاز بهتره یا از بیشتر جهات بهتره از لحاز فنی و اپشن و کیفیت ساخت و عمر بالای قطعاتش و قیمت خوبش نسبت به رقباش! میگم!
چند روز پیش با رئیس فدراسیون اتومبیل رانی داشتم صحبت میکردم میگفت که تندر از لحاز ساختاری (زیر بندی و جلو بندی ) و سایر قطعات خیلی محکم تره! حت ریو رو هم پرسیدم گفت که تو رالی داغون میشه! اما تندر و 206 خیلی عالی هستن! اصلا ریو رو تعریف نمیکرد!
ریو ماشین خوبیه به خاطر اینکه مصرف خوبی داره شتابش خوبه و کیفیت ساختش هم قابل قبوله! و نسبت به قیمت خودش (تا 13 میلیون) ماشین خوبیه.
اگه به ظاهر تندر ایراد گزرفته بشه باید بگم که شما اول بدونید که هدف از طراحی قوطی مانند تندر رو بدونید بعدا ایراد بگیرید! تندر یه ماشین اقتصادی هستش و دلیل این شکل بودنش رو هم خواستن از یک ابعاد کوچیک یک فضای بزرگ در بیارن که خودتون تو مسافرت هیچ گاه نمیتونید راحتی تندر رو در سایر ماشینا حتی میتونم بگم تو زیر 20 میلیون پیدا کنید.

pooria-ir
22-10-2010, 19:05
من وقتی میگم تندر از همه لحاز بهتره یا از بیشتر جهات بهتره از لحاز فنی و اپشن و کیفیت ساخت و عمر بالای قطعاتش و قیمت خوبش نسبت به رقباش! میگم!
چند روز پیش با رئیس فدراسیون اتومبیل رانی داشتم صحبت میکردم میگفت که تندر از لحاز ساختاری (زیر بندی و جلو بندی ) و سایر قطعات خیلی محکم تره! حت ریو رو هم پرسیدم گفت که تو رالی داغون میشه! اما تندر و 206 خیلی عالی هستن! اصلا ریو رو تعریف نمیکرد!
ریو ماشین خوبیه به خاطر اینکه مصرف خوبی داره شتابش خوبه و کیفیت ساختش هم قابل قبوله! و نسبت به قیمت خودش (تا 13 میلیون) ماشین خوبیه.
اگه به ظاهر تندر ایراد گزرفته بشه باید بگم که شما اول بدونید که هدف از طراحی قوطی مانند تندر رو بدونید بعدا ایراد بگیرید! تندر یه ماشین اقتصادی هستش و دلیل این شکل بودنش رو هم خواستن از یک ابعاد کوچیک یک فضای بزرگ در بیارن که خودتون تو مسافرت هیچ گاه نمیتونید راحتی تندر رو در سایر ماشینا حتی میتونم بگم تو زیر 20 میلیون پیدا کنید.

فرشاد جان حالا شما چرا به خودت گرفتی،من دقیقا منظورم با اونایی بود که تو هر تاپیکی زیر 20 میلیون گفته میشه بدون اینکه نیازها و خواسته ها رو بدونن فورا میگن ال 90 !
ما که شکی سر مشخصات فنی و توانایی ال 90 نداریم،تو پست های قبلی هم مطرح کردم اگه دقت کرده باشی
ضمنا هدف از طراحی قوطی مانند ال 90 رو هم میدونستم چندجا هم خونده بودم،هدف از این که یه طرفشم چراغ دنده عقب نداره میدونم :دی به خاطر پایین آوردن هزینه ها !
اما من به عنوان مصرف کننده با محصول نهایی کار دارم و با توجه به خواسته هام که یکیش طراحی چشم پسند هستش ال 90 رو انتخاب نمیکنم چون با سلیقم جور در نمیاد :10:

farid.z
23-10-2010, 00:45
سلام دوستان عزیز
من می خوام ریو بخرم از ریو یی که خریدین راضی هستین ؟

یا صبر کنم با ABS بخرم ؟

متشکرم از راهنماییتون ...

irinn65
23-10-2010, 01:06
اتفاقا صحبتهای اولتون مزیتهای ریو هستش جز اپشن.
واینکه ما کاری به رالی و کورس گذاشتن نداریم که بگیم ال90یا206بهتره!!ریو تو رالی داغون میشه!!
ما باید در شهر و جاده باید بگیم چی بهتره نه رالی!
ال90از لحاظ فنی خوبه نه اقتصادی...ریو هم از لحاظ اقتصادی خوبه هم نسبتا فنی...

30vil
23-10-2010, 11:31

از اون حرفا بودا که از رییس انجمن بعیده !:18:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] fars+1387_carx1+2009.jpg&width=350&height=200

[QUOTE]در کلاس 1600، فرامرز پور ناصر و آرش رامین یکتا از تیم سایپا – ریو با اختلاف خوبی قهرمان رالی شیراز شدند/QUOTE]

اینم در مسابقات سال 87 که تندر هم بود اما ریو با وجود موتور 1500 در کلاس 1600 شرکت کرد و اول شد

farshad bugatti
23-10-2010, 16:08
از اون حرفا بودا که از رییس انجمن بعیده !:18:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] fars+1387_carx1+2009.jpg&width=350&height=200

[QUOTE]در کلاس 1600، فرامرز پور ناصر و آرش رامین یکتا از تیم سایپا – ریو با اختلاف خوبی قهرمان رالی شیراز شدند/QUOTE]

اینم در مسابقات سال 87 که تندر هم بود اما ریو با وجود موتور 1500 در کلاس 1600 شرکت کرد و اول شد
این از کدوم حرفا بود؟!!! چیزی رو که متوجه نشدید زود قضاوت نکنید خواهشا!
من نگفتم که ریو تو رالی نمیتونه راه بره! من گفتم زود داغون میشه! یعنی یه بار هم میگم داشتم رئیس فدراسیون رو میبردم هتل که تو راه ازش در مورد ماشین چنتا سوال کردم که میگفت ریو تو رالی خیلی زود داغون میشه!
من نگفتم از لحاز توان حرکتی چیزی کم داره! حتی تو شتاب اولیه بهتر از تندر و 206 و پرشیا و ... هستش!
شاید تونستم منظورم رو بفهمونم!

ال90از لحاظ فنی خوبه نه اقتصادی...

1000 بار من به شما تذکر دادم که از چیزی که سر در نمیاری نظر نده!
اصلا تو ایران من میتونم بگم هیچ ماشینی مثل تندر ارزشش نسبت به پولش بیشتر نیست!

30vil
23-10-2010, 17:08
[QUOTE=30vil;5545129]از اون حرفا بودا که از رییس انجمن بعیده !:18:

این از کدوم حرفا بود؟!!! چیزی رو که متوجه نشدید زود قضاوت نکنید خواهشا!
من نگفتم که ریو تو رالی نمیتونه راه بره! من گفتم زود داغون میشه! یعنی یه بار هم میگم داشتم رئیس فدراسیون رو میبردم هتل که تو راه ازش در مورد ماشین چنتا سوال کردم که میگفت ریو تو رالی خیلی زود داغون میشه!
من نگفتم از لحاز توان حرکتی چیزی کم داره! حتی تو شتاب اولیه بهتر از تندر و 206 و پرشیا و ... هستش!
شاید تونستم منظورم رو بفهمونم!

1000 بار من به شما تذکر دادم که از چیزی که سر در نمیاری نظر نده!
اصلا تو ایران من میتونم بگم هیچ ماشینی مثل تندر ارزشش نسبت به پولش بیشتر نیست!

شما نظر خودتو دادی و قابل احترامه اما مطمئنا درست نیست

اولا از اون رئیس فدراسیون این دفعه دیدیش بپرس که تیم ریو سایپا با ریو چند بار قهرمان 1600 شده ؟

دوما رئیس فدراسیون که جلوبندی کار نیست برو از چند نفر جلو بندی کار بپرس ریو جلوبندیش چطوره

سوما حرفای شما فنی نیست به خاطر همین من و خیلی از دوستان متوجه نمیشیم :31:داغون میشه یعنی چی :31: فنی تر حرف بزن ناظر عزیز

ما تو رشته خودمون به مهندس ناظر میگیم کسی که نا نداره ظر بزنه ( زر بزنه )

شما که اینهمه نا داری بهتره تو تاپیک ریو در مورد تندر حرف نزنی و بحث رو منحرف نکنی ناظر عزیز

pooria-ir
23-10-2010, 20:32
سلام دوستان عزیز
من می خوام ریو بخرم از ریو یی که خریدین راضی هستین ؟

یا صبر کنم با ABS بخرم ؟

متشکرم از راهنماییتون ...

توقع و انتظاراتتون رو از ماشین بگین

farshad bugatti
23-10-2010, 22:20
شما نظر خودتو دادی و قابل احترامه اما مطمئنا درست نیست

اولا از اون رئیس فدراسیون این دفعه دیدیش بپرس که تیم ریو سایپا با ریو چند بار قهرمان 1600 شده ؟

دوما رئیس فدراسیون که جلوبندی کار نیست برو از چند نفر جلو بندی کار بپرس ریو جلوبندیش چطوره

سوما حرفای شما فنی نیست به خاطر همین من و خیلی از دوستان متوجه نمیشیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gifداغون میشه یعنی چی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif فنی تر حرف بزن ناظر عزیز

ما تو رشته خودمون به مهندس ناظر میگیم کسی که نا نداره ظر بزنه ( زر بزنه )

شما که اینهمه نا داری بهتره تو تاپیک ریو در مورد تندر حرف نزنی و بحث رو منحرف نکنی ناظر عزیز

اقا من معذرت میخوام! دیگه نمیدونستم وقتی بگم داغون میشه یعنی باید فنی گفت!
کلا میگفت زیر بندی ریو نسبت به سابر ماشینا تو رالی ضعیف تره! انصافا من خودم طرفداری کردم از ریو! خب از من بزرگتر بودن زیاد بحث نکردم اما بدجوری زدن تو سر ریو! حالا شما سوال فنی بپرس منم جواب بدم هر جور بگی من در خدمتم.

pooria-ir
23-10-2010, 22:29
فرشاد عزیز حرفات در بست قبول،ازت دروغ نشنیدم تا حالا :10:
اما یه نکته،زیر بندی به قول اون عزیز واسه رالی ضعیف،اما به نظرم چیزی که واسه من که یه خریدارم،مهم اینه که تو شهر و جاده و هر از گاهیی خاکی خوب بتونه راه بره،کم نیاره و جلوبندی و اتاقش زود از کار نیفته، و زود صدا نگیره که ریو از این جهات هیچ مشکلی نداره
حالا اینکه تو رالی زود میاد پایین و داغون میشه و اینا... فک نکنم برای یه فرد عادی خیلی اهمیت داشته باشه

farid.z
25-10-2010, 23:53
سلام
یک ریو هست 89 با ABS سفید صفر میگه 14500 و یک ریو ذغالی 87 20 هرارتا کارکرد تمیز میگه 12200 از اساتید خواهش میکنم جواب من رو بدن کدومو بگیرم ....
چون از خیلی ها شنیدم از مدل 88 به بالا خیلی از ریوها مشکلات فنی دارند.
از همکاریتون تشکر می کنم.

pooria-ir
26-10-2010, 11:10
سلام
یک ریو هست 89 با ABS سفید صفر میگه 14500 و یک ریو ذغالی 87 20 هرارتا کارکرد تمیز میگه 12200 از اساتید خواهش میکنم جواب من رو بدن کدومو بگیرم ....
چون از خیلی ها شنیدم از مدل 88 به بالا خیلی از ریوها مشکلات فنی دارند.
از همکاریتون تشکر می کنم.

افت کیفیت افت کرده ،اما نه اینکه کیفیت بد باشه
سال 87 رریو تو رده خیلی خوب ها بود،الان تو رده ی خوب ها
یه چیز طبیعیه افت کیفیت خودروهای داخلی ریو هم یکی از اوناس
من پیشنهادم اینه که اگه دست دو خیلی تمیز و مطمئن بود بخر،اگه نه همون 0 بهتره
ریو حتی با افت کیفیت الانشم از خیلی خودروهای داخلی مثل 405،سمند،پرشیا بسیار بسیار با کیفیت تره

farid.z
29-10-2010, 16:39
سلام دوستان
من بالاخره ریو سفید صفر 89 ABS دار گرفتم 14250
من ریو 85 دوستم رو یک روز سوار بودم 99000 تا راه رفته شتاب عالی داشت این که میگم شتاب عالی یعنی واقعا عالی چون قبلا تیپ 5 مدل 84 ecu 7.4.4 داشتم.
اما این ریو 89 اصلا راه نمیره ...چیکارش کنم؟ کمک کنید کلافه شدم از دستش.

pooria-ir
29-10-2010, 17:37
سلام دوستان
من بالاخره ریو سفید صفر 89 ABS دار گرفتم 14250
من ریو 85 دوستم رو یک روز سوار بودم 99000 تا راه رفته شتاب عالی داشت این که میگم شتاب عالی یعنی واقعا عالی چون قبلا تیپ 5 مدل 84 ecu 7.4.4 داشتم.

اول اینکه مبارکتون باشه
دوم اینکه تیپ LS با ABS گرفتین ؟
در مورد شتابش بید بگم که خیلی چیزا میتونه باشه،شما از لحاظ صدای موتور تفاوتی با قبلی حس میکنین ؟
الان چندتا راه رفته ماشین ؟

farid.z
29-10-2010, 17:43
سلام
ABS گیریبکس دستی .صدای موتور زیاد تره. 120 تا

ess_1362
29-10-2010, 19:57

سلام
اكثر اتومبيل هاي مجهز به ECU پيشرفته تا قبل از كيلومتر 1500 اكثر قابليت هاي فنيشون غير فعال هست و كند بودن خودرو هم كاملا طبيعي هست
من به شما توصيه مي كنم تا قبل از كيلومتر 1500 طبق دستور شركت سازنده با خودرو رفتار كنيد و انتظار زياد از خودرو نداشته باشيد

ABS گیریبکس دستی .صدای موتور زیاد تره. 120 تا

متاسفانه صداي زياد موتور ريو يكي از ايرادات اين خودرو هست كه بارها و بارها در مورد اون تذكر داده شده(هم خودم كه سابق ريو داشتم و هم ساير دوستان)
اين مورد خيلي قابل حل نيست و تنها راهي كه كمي اين صدا را كاهش ميده نصب نمد درب موتور و نمد مخصوص FIRE WALL هست
البته انتظار معجزه نداشته باشيد ولي در كاهش صدا تا حدودي تاثير داره

amin.sci
30-10-2010, 17:24
سلام
فرید جان مبارک باشه ، آقا از ترمزش راضی هستی؟ اگه میشه نسبت به ماشینای دیگه بگو.

farid.z
30-10-2010, 23:58
سلام امین جان .ممنون
فقط میتونم بگم ترمزش عالیه حتی میتونم بگم 20 تا 30 درصد بهتر از تیپ 5 عمل میکنه .کاش بجای این ترمز خوب یک کمی شتاب داشت...

کلاچ هم که دیگه نگین که پا درد گرفتم

irinn65
31-10-2010, 00:51
سلام امین جان .ممنون
فقط میتونم بگم ترمزش عالیه حتی میتونم بگم 20 تا 30 درصد بهتر از تیپ 5 عمل میکنه .کاش بجای این ترمز خوب یک کمی شتاب داشت...

همون بهتر که شتاب نداشته باشه چون با ماشین صفر کی رانندگی پرشتاب میکنه:31:
هرچیزی که نو باشه سفته بعد از مدتی حله....

farid.z
22-11-2010, 09:56
سلام دوستان عزیز

دوستان کمکم کنید صدایی مانند لاستیک رو آهن کشیدن از طرف چپ ماشین طرف راننده از جلو تا عقب صدا میده خیلی زیاده در جاده صاف هم صدا میده.ماشین 800 کیلومتر راه رفته صفر ABS داره شتابشم خیلی کمه.فرمان رو هم وقتی میچرخانم یه صدایی شبیه همان صدا از جلو ماشین میاد اعصاب خوردکنه .

pooria-ir
22-11-2010, 19:13
سلام دوستان عزیز

دوستان کمکم کنید صدایی مانند لاستیک رو آهن کشیدن از طرف چپ ماشین طرف راننده از جلو تا عقب صدا میده خیلی زیاده در جاده صاف هم صدا میده.ماشین 800 کیلومتر راه رفته صفر ABS داره شتابشم خیلی کمه.فرمان رو هم وقتی میچرخانم یه صدایی شبیه همان صدا از جلو ماشین میاد اعصاب خوردکنه .

موقعه ی خاموشی صدا میده یا روشنی یا هر دو ؟ تو دنده یا خلاص ؟
ضمنا هر چی فک کردم نفهمیدم صدای کشیدن لاستیک رو آهن چجوریه ؟ :دی

farshad bugatti
22-11-2010, 21:14
سلام امین جان .ممنون

واقعا نظرتون عجیبه!!!
ترمز که عمرا به تیپ 5 برسه! یعنی میشه گفت تیپ 5 از لحاز ترمز یه سروگردن نه تنها از ریو بلکه تو بین هم قیمتی هاش سرتره!
در مورد شتاب هم که اگه ماشین صفر کیلومتره زیاد بهش فشار نیار و سعی کن از بنزین سوپر استفاده کنی تا خوب اببندی بشه
حداکثر تا 10 - 15 هزار کیلومتر شتابش درست میشه!

فرمان رو هم وقتی میچرخانم یه صدایی شبیه همان صدا از جلو ماشین میاد اعصاب خوردکنه .

در هنگام حرکت یا در حالت ساکن؟!

دوستان کمکم کنید صدایی مانند لاستیک رو آهن کشیدن از طرف چپ ماشین طرف راننده از جلو تا عقب صدا میده خیلی زیاده در جاده صاف هم صدا میده

دقیقا از کجای ماشین؟! متوجه نمیشم!

total_overdose
22-11-2010, 22:11
سلام دوستان عزیز

سلام
ببین دوست عزیز چنتا ایراد میتونه داشته باشه
1:بلبرینگ ماشین ایراد داره که با توجه به نویی ماشین بعیده (البته هیچ چیز در ایران بعید نیست)
2:گردگیر سر پولوس برخورد داره با چیزی یا پاره شده بازم اینم کمی بعیده و صداشم مثله آهن رو آهن نیست.
3:لنت ترمز شما با دیسکتون برخورد داره که خودم حدسم رو اینه.
حالا این مورد آخر چنت دلیل میتونه داشته باشه
1 جنس لنت افتضاح.
2 ایراد در دیسک.
3 ایراد در بسته شدن لنت ترمز.
4 بخاطر نو بودن که اگه این مورد باشه با چنتا ترمز سنگین و یکمی کارکرد بره بالاتر و ساییده شدن قسمت های مزاحم درست میشه.

farshad bugatti
22-11-2010, 23:30
سلام
ببین دوست عزیز چنتا ایراد میتونه داشته باشه
1:بلبرینگ ماشین ایراد داره که با توجه به نویی ماشین بعیده (البته هیچ چیز در ایران بعید نیست)
2:گردگیر سر پولوس برخورد داره با چیزی یا پاره شده بازم اینم کمی بعیده و صداشم مثله آهن رو آهن نیست.
3:لنت ترمز شما با دیسکتون برخورد داره که خودم حدسم رو اینه.
حالا این مورد آخر چنت دلیل میتونه داشته باشه
1 جنس لنت افتضاح.
2 ایراد در دیسک.
3 ایراد در بسته شدن لنت ترمز.
4 بخاطر نو بودن که اگه این مورد باشه با چنتا ترمز سنگین و یکمی کارکرد بره بالاتر و ساییده شدن قسمت های مزاحم درست میشه.

همین که یا لنت و دیسک با هم استهکاک دارن یا اینکه واقعا جنس لنت ها افتضاحه!
حتی چند روز پیش تو یه پرشیا دیدم که تو 12 هزار تا کارکرد لنت هاش تموم شده بود و صدا میداد!!!

javabmikham
23-11-2010, 00:19
سلام دوستان عزیز

نه عزیز جان اصلا نگران نباش ریو منم همین صدایی که میگی داشت بردم نماینگی البته قبل اتمام گارانتی براش صدارو توضیح دادم یه آچار کشی کرد اون صدا دیگه قطع شد

ali1323
06-12-2010, 16:38
نه عزیز جان اصلا نگران نباش ریو منم همین صدایی که میگی داشت بردم نماینگی البته قبل اتمام گارانتی براش صدارو توضیح دادم یه آچار کشی کرد اون صدا دیگه قطع شد
من و بابام خر شديم سال پيش يكي يه دونه ريو گرفتيم/
قبلا هم خودم پرايد داشتم بابام دوو سي يلو
ريو نسبت به دوو اصلا قابل مقايسه نيست
هر دو تا ماشين هم ترمزهاش ضعيفه
صداي موتوري كه داخل ماشين مياد نسبت به پرايد يكسانه و نسبت به دوو مضخرررررررررررف

irinn65
07-12-2010, 03:38
من و بابام خر شديم سال پيش يكي يه دونه ريو گرفتيم/
قبلا هم خودم پرايد داشتم بابام دوو سي يلو
صداي موتوري كه داخل ماشين مياد نسبت به پرايد يكسانه و نسبت به دوو مضخرررررررررررف
چه عجب یکی ایراد گرفت:31:الان دیگه با ABSداره وارده بازار میشه اما اونقدرم که میگی کسی از ضعیفی ترمز چیزی نگفته!صدای موتورم با کاور نسبتا بهتر میشه...درسته با تحریم قطعات ساخت داخلش افزایش پیدا کرده اما بهترین ماشین تو هم رده و قیمتیه خودشه....

pooria-ir
07-12-2010, 11:30

ایراداتی که گفتی میشه گفت درسته،البته ترمزهای ریو از سیلو قویتره،چون من هردو رو تست کردم
ضمنا صدای موتور از پراید کم تره،این صدای موتور هم که میاد تو اطاق به خاطر عایق کاری نامناسب سایپا هستش که با کمی حوصله و حدود 60-40 تومن خرج میشه تا حدود زیادی حلش کرد
اما کاشکی نکات مثبت رو هم میگفتی،مثلا اینکه هندلینگ ریو با سایز استاندارد رینگ و لاستیک از سیلو بهتره،یا از نظر کشش و مصرف سوخت

muhakh
29-12-2010, 14:27
با سلام به دوستان یه سوال داشتم
تولید ریو متوقف شده؟ من به هر نمایندگی که سر زدم گفتن فروش نداریم.

mb2006
29-12-2010, 17:23

متوقف نشده دوست عزیز
فعلاً از پیش فروش یا فروش فوری ریو خبری نیست .
ولی فکر کنم برای دهه فجر پیش فروش اعلام کنند.

Alijo0on
29-12-2010, 20:35

بنظر ، چونکه ایران در حال تحریم بسر میبره
واردات قطعات برای مونتاژش فلا متوقف شده و به مرور روئسای دولتی به فکر ساختن قطعات افتادن :2:
و اینکه کلا ریو داخلی بشه و همش ایرانی ساز شه ! چه شود ؟!
برای همین فعلا خط تولیدش بستس !

pooria-ir
29-12-2010, 21:16

دوست عزیز تولید متوقف نشده اما شدیدا کاهش پیدا کرده
چون کیا خیلی خیلی محدود قعه به ایران میده

muhakh
31-12-2010, 19:02
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم.
این پیشنهادات و مزایایی که برای ریو دوستان میگن شامل ریو کار کرده هم می شه؟ به خصوص در مورد قیمت.

heinrich_himmler
04-01-2011, 17:44
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم.
این پیشنهادات و مزایایی که برای ریو دوستان میگن شامل ریو کار کرده هم می شه؟ به خصوص در مورد قیمت.
برای خرید ریو دسته دوم دوستان به شدت به یک نکته توجه داشته باشند. موتور خودرو سالم باشه!
اکثر افرادی که اقدام به فروش خودروی ریوشون می کنند یا تصادف شدید داشتند یا بر اثر پاره شدن تسمه تایمینگ مجبور به تعمیر اساسی موتور شدند.

pooria-ir
04-01-2011, 20:52
برای خرید ریو دسته دوم دوستان به شدت به یک نکته توجه داشته باشند. موتور خودرو سالم باشه!
اکثر افرادی که اقدام به فروش خودروی ریوشون می کنند یا تصادف شدید داشتند یا بر اثر پاره شدن تسمه تایمینگ مجبور به تعمیر اساسی موتور شدند.

سلام
میشه دلیل این حرفتون رو بگین ؟

Alijo0on
04-01-2011, 22:27
سلام
میشه دلیل این حرفتون رو بگین ؟

بنظرم منظورشون این بود که مصرف کنندگان ریو همینطوری راضی به فروش ماشین نیستن
چون تقریبا تو رنج قیمتیه خودش ماشین ایده آلی هست ، مگه اینکه تصادف داشته باشن و دیگه به دلوشون نشینه ماشین !:20:

mehrdadk-jam
25-01-2011, 23:47
یه سئوالی داشتم،من وقتی جهت کانالها رو تغییر میدم ب پای شیشه ،تهویه داخلی خاموش میشه و کولر روشن میشه،باز برمیگردونم کولر خاموش میشه ،تهویه روشن میشه ،این قضیه طبیعیه یا یه مشکل تو سیستم برقی داره ماشینم؟
ممنون

vahidreza_sh
26-01-2011, 00:12
با سلام به همه
میخوام ریو صفر بخرم.در چند مورد میخوام دوستان بنده را راهنمایی کنن.
ابتدا که ریو وارد ایران شد مدلش RS بود که طبق عکسهای توسایت سایپا دستگیرش همرنگ بدنه نبود.آینه ها هم همینطور ولی بعدش مدلش شد LS که تو این مدل دستگیره ها همرنگ بدنه.آینه ها همرنگ بدنه.زه دربها همرنگ بدنه بودند که تو عکسهای سایت سایپا به خوبی مشخصه ولی الان از همرنگ بودن که خبر نیست بلکه زه دربها رو هم برداشتن و وصل نمیکنن و به گفته نمایندگی،شرکت زه درب.پروژکتور.عایق درب کابوت رو جداگانه میفروشه.میخواستم بدونم که چرا اینطور شد؟
در مورد قطعات ریو میخواستم بدونم که آیا تولید داخله یا کره ای هستش چون نمایندگی گفت موتورش پلمپ از کره میاد ولی یکی از دوستان دریکی از پستهای گفته بود که بعضی از وسیله ها تولید داخله مثل تسمه تایم که گفته بود بعد از 40000 کیلومتر، کارکردش با خداهه و چون ایران بصورت فابریکی جنس سایپا رو میزاره باید بلافاصله عوض کنی و کره ای بندازی و این حرف با حرف نمایندگی که گفت موتور پلمپه تناقض داره؟
در مورد گیربکس هم بگید که ساخت کجاهه.من شنیدم که وارداتی از چین میاد درسته؟
همینطور در مورد سایر قطعات مثل کولر.شیشه بالابر. و بلبرینگ.پلس و سایر قطعات اصلی دیگه.
با تشکر

pooria-ir
26-01-2011, 15:17
با سلام به همه
میخوام ریو صفر بخرم.در چند مورد میخوام دوستان بنده را راهنمایی کنن.
ابتدا که ریو وارد ایران شد مدلش RS بود که طبق عکسهای توسایت سایپا دستگیرش همرنگ بدنه نبود.آینه ها هم همینطور ولی بعدش مدلش شد LS که تو این مدل دستگیره ها همرنگ بدنه.آینه ها همرنگ بدنه.زه دربها همرنگ بدنه بودند که تو عکسهای سایت سایپا به خوبی مشخصه ولی الان از همرنگ بودن که خبر نیست بلکه زه دربها رو هم برداشتن و وصل نمیکنن و به گفته نمایندگی،شرکت زه درب.پروژکتور.عایق درب کابوت رو جداگانه میفروشه.میخواستم بدونم که چرا اینطور شد؟
در مورد قطعات ریو میخواستم بدونم که آیا تولید داخله یا کره ای هستش چون نمایندگی گفت موتورش پلمپ از کره میاد ولی یکی از دوستان دریکی از پستهای گفته بود که بعضی از وسیله ها تولید داخله مثل تسمه تایم که گفته بود بعد از 40000 کیلومتر، کارکردش با خداهه و چون ایران بصورت فابریکی جنس سایپا رو میزاره باید بلافاصله عوض کنی و کره ای بندازی و این حرف با حرف نمایندگی که گفت موتور پلمپه تناقض داره؟
در مورد گیربکس هم بگید که ساخت کجاهه.من شنیدم که وارداتی از چین میاد درسته؟
همینطور در مورد سایر قطعات مثل کولر.شیشه بالابر. و بلبرینگ.پلس و سایر قطعات اصلی دیگه.
با تشکر

سلام دوست عزیز

موتور ریو کره ی هستش و وکیوم
اما دلیل نمیشه که تسمه تایم کره ای باشه
تسمه تایم فابریک مال خود سایپا هستش که شرط احتیاط اینه که توی 45000 تا با نمونه ی کره ای عوضش کنید
صمنا دستگیره درها + آینه بغل از روز اول مشکی بوده و هست
و صربه گیر درها هم از اول دزدیده شده به وسیله سایپا

اما اکثر قطعات اصلی ریو کاماکان کره ای هستش و کیفیت خوبی دارن

vahidreza_sh
26-01-2011, 18:08
سلام دوست عزیز

موتور ریو کره ی هستش و وکیوم
اما دلیل نمیشه که تسمه تایم کره ای باشه
تسمه تایم فابریک مال خود سایپا هستش که شرط احتیاط اینه که توی 45000 تا با نمونه ی کره ای عوضش کنید
صمنا دستگیره درها + آینه بغل از روز اول مشکی بوده و هست
و صربه گیر درها هم از اول دزدیده شده به وسیله سایپا

اما اکثر قطعات اصلی ریو کاماکان کره ای هستش و کیفیت خوبی دارن

با سلام و تشکر بابت پاسختون.
اما یه سوال دیگه منظور از وکیوم چیه که شما گفتیتد"موتور ریو کره ی هستش و وکیوم" و اینکه گیربکسش مال کجاهه؟

pooria-ir
28-01-2011, 01:09
با سلام و تشکر بابت پاسختون.
اما یه سوال دیگه منظور از وکیوم چیه که شما گفتیتد"موتور ریو کره ی هستش و وکیوم" و اینکه گیربکسش مال کجاهه؟

وکیوم یعنی اینکه موتور بصورت کامل و نه بصورت CKD از کره وارد میشه،توی ایران فقط میزارنش روی ماشین
اتفاقا ما حدود 1 ماه پیش دیسک و صفحش رو عوض کردیم،گیربکسشکم باز کردن که چک بشه ،اونهم تماما کره ای بود و آرم Kia روش حک شده بود

irinn65
28-01-2011, 01:54
فروش نقدی ریو صفر با ABSقیمت13700تومان

vahidreza_sh
28-01-2011, 19:47
وکیوم یعنی اینکه موتور بصورت کامل و نه بصورت CKD از کره وارد میشه،توی ایران فقط میزارنش روی ماشین
اتفاقا ما حدود 1 ماه پیش دیسک و صفحش رو عوض کردیم،گیربکسشکم باز کردن که چک بشه ،اونهم تماما کره ای بود و آرم Kia روش حک شده بود

پس با این حساب باید تسمه تایم هم کره ای باشه دیگه.مگه تسمه تایم همراه موتور نیست و اینکه ماشینتون رو کی تحویل گرفتین منظورم اینه که مال امساله یا سال قبل؟
مرسی

heinrich_himmler
28-01-2011, 20:46

پوریا جان درست میگن. در مورد تسمه تایم ما به طور معمول 15000 کیلومتر زودتر از حد تعریف شده یعنی در 45000 تا 50000 تسمه رو عوض کرده اما معمولا هم از مارک کنتینانتال آلمان به قیمت حدودی 20000 تومن استفاده می کنیم که در حال حاظر بهترین مارک تسمه تایم در بازار برای ریوست.

---------- Post added at 08:46 PM ---------- Previous post was at 08:44 PM ----------

یه سئوالی داشتم،من وقتی جهت کانالها رو تغییر میدم ب پای شیشه ،تهویه داخلی خاموش میشه و کولر روشن میشه،باز برمیگردونم کولر خاموش میشه ،تهویه روشن میشه ،این قضیه طبیعیه یا یه مشکل تو سیستم برقی داره ماشینم؟
ممنون
این سیستم جهت رفع سریع بخار شیشه به طور اتوماتیک طراحی شده و کاملا طبیعیه.

pooria-ir
28-01-2011, 20:51
پس با این حساب باید تسمه تایم هم کره ای باشه دیگه.مگه تسمه تایم همراه موتور نیست و اینکه ماشینتون رو کی تحویل گرفتین منظورم اینه که مال امساله یا سال قبل؟
مرسی

نه عزیز تسمه تایم جدائه و نمیدونم ایرانیه یا خارجی
اما مشخصه که نمونه ی اصلی کره ای نیستش
چون وقتی با نمونه ی کره ای کنار هم میزاری کیفیت ساخت زمین تا آسمون فرق میکنه
ماشین ما مدل 87 ئه و دیروز کیلومترش رسید به 50000

---------- Post added at 08:51 PM ---------- Previous post was at 08:47 PM ----------

پوریا جان درست میگن. در مورد تسمه تایم ما به طور معمول 15000 کیلومتر زودتر از حد تعریف شده یعنی در 45000 تا 50000 تسمه رو عوض کرده اما معمولا هم از مارک کنتینانتال آلمان به قیمت حدودی 20000 تومن استفاده می کنیم که در حال حاظر بهترین مارک تسمه تایم در بازار برای ریوست.
.

ببخشین من جسارت کردم جواب دادم،پاسخ شما رو ندیدم
این تسمه تایمی که من انداختم چند جا قیمت کردم بین 32-34 قیمتش متغیر بود
و توی بسته بندی قرمز کیا با هلوگرام عرضه میشه و برچسب سایپا هم داره

pooria-ir
28-01-2011, 20:58
این سیستم جهت رفع سریع بخار شیشه به طور اتوماتیک طراحی شده و کاملا طبیعیه.

این قضیه ای که از قدیم میگن اگر ماشین توی دنده باشه و AC روشن بکنین به دینام و کلاچ کولر فشار میاد حقیقت داره ؟

1clik
28-01-2011, 21:48
سلام دوستان قيمت كاركردش چند ميشه ظاهرا پايين ترين مدلش 86 هستش جند گير ميارم
در ضمن فروش اين ماشين چطوره ؟

heinrich_himmler
28-01-2011, 22:57
این قضیه ای که از قدیم میگن اگر ماشین توی دنده باشه و AC روشن بکنین به دینام و کلاچ کولر فشار میاد حقیقت داره ؟
نه به این شکل پوریا جان.
وقتی کلید AC رو می زنی سیستم یه برق مثبت میده به کلاچ برقی کمپرسور کولر و کلاچ، فولی هرزگرد رو با کمپرسور درگیر می کنه و کمپرسور شروع میکنه به دوران با سرعت اون لحظه موتور. به همین علت میگن موقعی که می خواین کولر رو روشن کنین دور موتور حتی الامکان پایین 3000 باشه. توجه داشته باش که زدن کلید AC به معنی روشن کردن کولر نیست! کولر موقعی روشن میشه که هم کلید AC در وضعیت ON باشه و هم فن دمنده داخلی روشن باشه.
با روشن شدن سیستم کولر هر دو فن بیرونی (رادیاتور بخاری و کولر) با دور تند روشن میشن، یه برق مثبت کلاچ کمپرسور و یه برق برای دمنده داخل رو هم به سیستم اضافه کن. دینام باید این بار رو تامین کنه که می کنه اما یه کم به تسمه فشار میاره که دلیلش سخت تر چرخیدن دینام به علت زیر بار بودنه. همین.
تو تابستون سعی کنین هر چند دقیقه برای چند لحظه کلید AC رو خاموش کنین. اینم به این علته که درسته که خود کمپرسور هر چند لحظه اتومات می کنه و یسره کار نمی کنه اما تا زمانی که AC و فن دمنده داخل روشنه فنهای بیرونی با تمام قدرت کار می کنن و امکان داره داغ کنن. پس بهتره یه استراحتی به اونا بدی و تو این مدت از سرمای موجود در اواپراتور که به وسیله دمنده به داخل میاد استفاده کنی.
ضمنا اینم بگم که در اکثر خودروها، سیستم به طور اتوماتیک در دورهای بالای 3000 برق مثبت کمپرسور کولر رو قطع می کنه تا کمپرسور از مدار خارج بشه و به کمپرسور فشار نیاد پس شما علنا در دورهای بالاتر از 3000 کولر ندارین مثل پراید. :31:

pooria-ir
29-01-2011, 00:24
سلام دوستان قيمت كاركردش چند ميشه ظاهرا پايين ترين مدلش 86 هستش جند گير ميارم
در ضمن فروش اين ماشين چطوره ؟

پایین ترین مدلش مال خرداد 84 هستش

شما مدل 86 تمیز میتونی با حدود 10-10500 گیر بیاری

1clik
30-01-2011, 00:59
84 چند میتونم گیر بیارم؟ خرج این ماشین جه جوره؟

pooria-ir
30-01-2011, 10:01
84 چند میتونم گیر بیارم؟ خرج این ماشین جه جوره؟

شما 84 رو رو پایه ی 9 تومن میتونی گیر بیاری
ولی پیشنهادم اینکه که یکم (2 تومن ) بزار رو پولت یه 87-86 بگیر
ببین از نظر خرج و اصطحلاک خیلی ماشین به صرفه اییه، و اگه هرچی که عوض میکنی روش قطعات اصلی بزاری با خیال راحت میتونی ازش استفاده کنی
ماشین ما الان روزی 30 کیلومتر راه میره،2 سال و نیمه که داریمش،تو این مدت به جز اشتباهی که نمایندگی سایپا کرد و سر اینکه سپر ماشین صدا میداد و اینا فک میکردن جلوبندیشه و زحمت کشیدن کل جلوبندی ماشین یعنی : کمک جلو سمت راست ،جعبه فرمون کامل ، پلوس ها جفتشون،طبق و خیلی چیزای ریزه دیگه که یادم نمیاد رو مفتی برامون عوض کردن :دی و همشونم سالم بودن ما فقط 3 بار با ابن ماشین رفتیم تعمیرگاه اونم واسه اینا بوده که بهت میگم (جدا از تعویض روغن و تعویض لنت که چیزای مصرفی هستن)

1-صدای زیر ماشین که با آچار کشی قطع شد
2-تعویض باطری که ایرانی بود و تو خیابون یهو تعطیل کرد کلا !!! :13:
3-تعویض دیسک و صفحه و تسمه تایم

واقعا ماشین بی آزاریه،اگه بخوای با هم گروه هاش یعنی 405 ،206 ،سمند و ال 90 مقایسش کنی با اطمینان میگم که از همه کم اصطحلاک تر و کم خرج تره
از یه طرف قیمت قطعات اصلیشم خیلی پایینه مثلا دیسک و صفحش با دستمزد تعویض درومد حدود 90 (68 دیسک و صفحه ی کامل + دستمزد)

مکانیکشم کم دردسره،مثلا شما اگه بخوای تمسه تایم ال 90 رو عوض کنی کلا باید یه طرف جلوی ماشین رو بریزی پایین یعنی باید سپر + رادیاتور و خیلی چیزای ریز ودرشت دیگه باز شن،اما ما تسمه تایم ریو رو تو 2 ساعت دادیم برامون عوض و تنظیم کردن.

فقط یه چیز بگم بهت دست 2 که میخوای بگیری حتما حواست باشه ماشین از جلو عقب نخورده باشه،هم ریو و هم ال 90 خیلی خیلی رو تصادف از جلو و عقب حساسن

بازم سوالی بود درخدمتم :10:

eamiri
05-02-2011, 16:49
سلام
ما در شیراز به تازگی یک ماشین ریو مدل 87 به قیمت تومان 10500000 خریداری کردیم .
اول اینکه صاحب قبلیش اصلا بهش رسیدگی نکرده بوده و فقط مصرف کرده مثل خارجیا .
حالا که به دست ما رسیده میخوایم ببینیم چه قطعاتی سالم هست و چه قطعاتی مشکل داره و باید تعمیر یا تعویض شود . مانند تسمه تایم ، لنت ، دیسک صفحه و .....
حال شما هر جور میتونین من رو رهنمایی کنیم .
مثلا بگین چطور می تونیم قطعات مختلف را تست کنیم و چند تا تکنیک فنی ماشین رو بگین تا روش تست کنم .
بعد بگین برای امور تعمیراتی و فنی به نمایندگی ببریم یا نه . تعمیرگاه خوب برای ریو سراغ دارین بگین .
قطعاتش را از کجا و چه مارکهایی خریداری کنیم .
کلا هر جور که میتونین من رو راهنمایی کنین ممنون .

pooria-ir
05-02-2011, 18:11
سلام
ما در شیراز به تازگی یک ماشین ریو مدل 87 به قیمت تومان 10500000 خریداری کردیم .
اول اینکه صاحب قبلیش اصلا بهش رسیدگی نکرده بوده و فقط مصرف کرده مثل خارجیا .
حالا که به دست ما رسیده میخوایم ببینیم چه قطعاتی سالم هست و چه قطعاتی مشکل داره و باید تعمیر یا تعویض شود . مانند تسمه تایم ، لنت ، دیسک صفحه و .....
حال شما هر جور میتونین من رو رهنمایی کنیم .
مثلا بگین چطور می تونیم قطعات مختلف را تست کنیم و چند تا تکنیک فنی ماشین رو بگین تا روش تست کنم .
بعد بگین برای امور تعمیراتی و فنی به نمایندگی ببریم یا نه . تعمیرگاه خوب برای ریو سراغ دارین بگین .
قطعاتش را از کجا و چه مارکهایی خریداری کنیم .
کلا هر جور که میتونین من رو راهنمایی کنین ممنون .

سلام دوست عزیز
اول شما باید اطلاعات کامل به ما بدی بعد میشه راهنمایی کرد :11:
ماشین چقدر راه رفته ؟ و از نظر تصادف چه طور بوده وضعیتش ؟

brave_ie
05-02-2011, 18:38
قیمت صفر این ماشین با آپشن های زیر در صورت وجود چنده؟
ABS
AIRBAG
فقط اولی رو داشته باشه چی؟
قطعات این ماشین در حال حاضر کره ایه؟
کارکردش ارزش خرید داره؟
ممنون:10:

eamiri
05-02-2011, 19:19
سلام دوست عزیز
اول شما باید اطلاعات کامل به ما بدی بعد میشه راهنمایی کرد :11:
ماشین چقدر راه رفته ؟ و از نظر تصادف چه طور بوده وضعیتش ؟

یه 55 هزار کیلو متری رفته ضربه جلو عقبش نخورده و لی دو تا کو چو لو بقلاش داره .
تسمه گفته عوض نکرده و اینا خودش رسما اعلام کرده به ماشین نرسیده

pooria-ir
05-02-2011, 20:48
قیمت صفر این ماشین با آپشن های زیر در صورت وجود چنده؟
ABS
AIRBAG
فقط اولی رو داشته باشه چی؟
قطعات این ماشین در حال حاضر کره ایه؟
کارکردش ارزش خرید داره؟
ممنون:10:

با abs.airbag به صورت دنده اتومات موجوده که 16 و خورده ای قیمتشه
قطعات اصلی نمونه های صفر تو بازار کره ای هستش,اما کم کم دارن ایرانیش میکنن,ولی میشه گفت کماکان بالای 70 قطعات کره ای هستش (تعلیق و فنربندی - جلوبندی-موتور به طور کامل - گیربکس-دیسک و صفحه تزیینات داخل اطاق -تزیینات خارجی و ...)

اگه کارکرده تمیز یعنی مثلا 86-87 که ضربه نخورده باشه و کارکردش زیر 25000 باشه به نظر من ارزش خرید رو داره و از صفر هم ارزشش بیشتره چون کیفیت قطعات بالاتره

---------- Post added at 08:46 PM ---------- Previous post was at 08:44 PM ----------

یه 55 هزار کیلو متری رفته ضربه جلو عقبش نخورده و لی دو تا کو چو لو بقلاش داره .
تسمه گفته عوض نکرده و اینا خودش رسما اعلام کرده به ماشین نرسیده

حتما حتما قبل از هرکاری و قبل از هر راه رفتنی تمسه تایمش رو عوض کنین ,شدیدا خطر بریدن تسمه تایم داره که در این صورت حداقل 1 میلیون به ماشین خسارت وارد میشه
در درجه 2 هم تعویض دیسک و صفحه + چکاپ کامل جلوبندی و گیربکس

ماشین موقع پیچوندن فرمون صدا نمیده ؟ مثلا صدای تق مانند ؟
موتور کپ نمیکنه یا صدای سوپاپ تو دورهای بالای 2500 نداره ؟

---------- Post added at 08:48 PM ---------- Previous post was at 08:46 PM ----------

اگه شمع ها عوض نشده,باید عوض شن + روغن واسکازین ریو باید هر 20 هزارتا عوض شه + چک کردن سلامت وایر ها و در صورت نیاز تعویض...
بازم اگه چیزی به ذهنم رسید میگم بهت

eamiri
05-02-2011, 21:00
حتما حتما قبل از هرکاری و قبل از هر راه رفتنی تمسه تایمش رو عوض کنین ,شدیدا خطر بریدن تسمه تایم داره که در این صورت حداقل 1 میلیون به ماشین خسارت وارد میشه
در درجه 2 هم تعویض دیسک و صفحه + چکاپ کامل جلوبندی و گیربکس

ماشین موقع پیچوندن فرمون صدا نمیده ؟ مثلا صدای تق مانند ؟
موتور کپ نمیکنه یا صدای سوپاپ تو دورهای بالای 2500 نداره ؟

---------- Post added at 08:48 PM ---------- Previous post was at 08:46 PM ----------

اگه شمع ها عوض نشده,باید عوض شن + روغن واسکازین ریو باید هر 20 هزارتا عوض شه + چک کردن سلامت وایر ها و در صورت نیاز تعویض...
بازم اگه چیزی به ذهنم رسید میگم بهت

ممنون .

واو چقدر کار
خوب حالا یه سوال اساسی توی شیراز صبح بابام برای تسمه تایم برده نمایندگی گفتند 80 هزار تومان حالا به نظرتون برای کلیه این کارها بریم نمایندگی یا یه تعمیر کار خوب تو شیراز پیدا کنم ؟؟/؟؟؟
اصلا کسی شیراز جای خوب سراغ داره ؟؟؟

total_overdose
05-02-2011, 21:03
ممنون .

واو چقدر کار
خوب حالا یه سوال اساسی توی شیراز صبح بابام برای تسمه تایم برده نمایندگی گفتند 80 هزار تومان حالا به نظرتون برای کلیه این کارها بریم نمایندگی یا یه تعمیر کار خوب تو شیراز پیدا کنم ؟؟/؟؟؟
چه خبره 80 تومن؟ با تسمه تایم؟ باز هم زیاده!

eamiri
05-02-2011, 21:57
در شیراز
لطفا اگه کسی نمایندگی معتبر و با انصاف میشناسه توی پیام خصوصی pm بده . همچنین تعمیر کار متخصص و با انصاف .
اگه هم آدرس فروش آزاد قطعات سایپا را دارین بدین طفا .
در شیراز

pooria-ir
05-02-2011, 23:03
ممنون .

واو چقدر کار

نه.خیلی زیاد گفته
شما به نظر من تسمه تایم رو از خود بازار بخرین
2 تا مارک هست
یکی از دوستان عزیز و خیلی معتبر و با اطلاعات مارک کنتینانتال آلمان رو پیشنهاد دادن،که قیمتش حدود 20 تومنه
من خودم واسه ماشین تسمه تایم فابریک (اورجینال)کیا گرفتم،که تو بسته بندی قرمز کیا و با هلوگرام کیا هستش و روش نوشته MADE IN KOREA،قیمت این تسمه تایم بین 30-34 تومنه
نهایتا با دستمزد تعویضش براتون در میاد 50 تومن،یعنی 30 تومن تسمه تایم با 20 تومن دستمزد تعویض
اما حتما در اسرع وقت این کارو انجام بدید

eamiri
06-02-2011, 16:30
کسی نگفت توی شیراز بری تعمیرات و خرید قطعات ریو کجا برم ، پیام خ هم نداد کسی !! چکار کنم ؟ سایت دیگه ای سراغ دارین بگین تا برم اونجا مطرح کنم .

eamiri
07-02-2011, 23:14
^^
:41::21::grrr::42::42::41:

heinrich_himmler
08-02-2011, 00:40
کسی نگفت توی شیراز بری تعمیرات و خرید قطعات ریو کجا برم ، پیام خ هم نداد کسی !! چکار کنم ؟ سایت دیگه ای سراغ دارین بگین تا برم اونجا مطرح کنم .

نمایندگی سایپا فعلا معتبر ترین جای ممکن برای تعمیرات و خرید قطعاته. برای خرید قطعات همچنین می تونید از عاملیتهای فروش قطعات هم بهره ببرید.

pooria-ir
08-02-2011, 00:54
دوست عزیز لازم نیست انقد پست بدین که نظم تاپیک بهم بریزه
مطمئن باشین که اگه کسی بدونه راهنماییتون میکنه

من الان سرچ کردم براتون،اینرو پیدا کردم

eamiri
08-02-2011, 01:37
دوست عزیز لازم نیست انقد پست بدین که نظم تاپیک بهم بریزه
مطمئن باشین که اگه کسی بدونه راهنماییتون میکنه

من الان سرچ کردم براتون،اینرو پیدا کردم

ببخشید پست اضافی زدم بلدم نیستم پاک کنم
ممنون
باید برم بپرسم ببینم چند میگه ، گفتم که نمایندگی قبلی 80000 تومان گفت
البته یه تسمه کنتینانتال آلمان گرفتیم 22000 تومان دیگه فکر نکنم نمایندگی ازمون قبول کنه .

heinrich_himmler
08-02-2011, 19:08
ببخشید پست اضافی زدم بلدم نیستم پاک کنم
ممنون
باید برم بپرسم ببینم چند میگه ، گفتم که نمایندگی قبلی 80000 تومان گفت
البته یه تسمه کنتینانتال آلمان گرفتیم 22000 تومان دیگه فکر نکنم نمایندگی ازمون قبول کنه .
ربطی نداره. اونا فقط دستمزد تعویض رو می گیرن و بس. شما هر تسمه ای که بخوای باید جا بزنن.

eamiri
10-02-2011, 16:28
ای کاش هیچ وقت به اون نمایندگی نرفته بودیم ، دوستان عزیز :41:
شرح :
بالاخره به یکی از نمایندگی های سایپا ماشین را سپردیم اول که گفت این تسمه خوب نیست برو یه دونه اصلی کیا بخر بیار ما خودمون هم نداریم !!! . 33 هزار تومان اونجا دادیم خدا رو شکر کنتیتال رو پس گرفت . بعد ماشین را گذاشتیم گفتند شب خبرتون میدیم
امروز رفتیم ماشین رو گرفتیم به سلامتی 130 هزار تومان برامون فاکتور زده بود . :18::ohno:
حالا کارای که نوشته اینا هست به خلاصه :
قطعات :
بلبرینگ کلاچ 6900 تومان
دیسک کلاچ 19500 ت
صفحه کلاچ 29500 ت
تیغه برف پاک کن چپ و راست 3900 و 2500 (جالبه تغه چپ 1400 ت از راست گرون تره :ohno:) جدا از اینکه الکی خودش عوض کرده بود

اجرت :
عملیات مربوط به انتقال قدرت، زمان : 8 ساعت 65000 ت
عملیات مربوط به تزیینات، زمان : 25 دقیقه 2000 ت

خلاص حسابی تکوندمون کلی کار دیگه هم هنوز ماشین داره . لنت ، بوستر ، چراغ ، قفل در طرف شاگرد و.....
از من به شما نصیحت ماشینتون دست این ..وم خور ها ندید . بلا نسبت با انصاف هاشون .

pooria-ir
10-02-2011, 20:22
ای کاش هیچ وقت به اون نمایندگی نرفته بودیم ، دوستان عزیز :41:
شرح :
بالاخره به یکی از نمایندگی های سایپا ماشین را سپردیم اول که گفت این تسمه خوب نیست برو یه دونه اصلی کیا بخر بیار ما خودمون هم نداریم !!! . 33 هزار تومان اونجا دادیم خدا رو شکر کنتیتال رو پس گرفت . بعد ماشین را گذاشتیم گفتند شب خبرتون میدیم
امروز رفتیم ماشین رو گرفتیم به سلامتی 130 هزار تومان برامون فاکتور زده بود . :18::ohno:
حالا کارای که نوشته اینا هست به خلاصه :
قطعات :
بلبرینگ کلاچ 6900 تومان
دیسک کلاچ 19500 ت
صفحه کلاچ 29500 ت
تیغه برف پاک کن چپ و راست 3900 و 2500 (جالبه تغه چپ 1400 ت از راست گرون تره :ohno:) جدا از اینکه الکی خودش عوض کرده بود

اجرت :
عملیات مربوط به انتقال قدرت، زمان : 8 ساعت 65000 ت
عملیات مربوط به تزیینات، زمان : 25 دقیقه 2000 ت

خلاص حسابی تکوندمون کلی کار دیگه هم هنوز ماشین داره . لنت ، بوستر ، چراغ ، قفل در طرف شاگرد و.....
از من به شما نصیحت ماشینتون دست این ..وم خور ها ندید . بلا نسبت با انصاف هاشون .

اول اینکه حق نداشتن بدون هماهنگی با شما قطعات رو عوض کنن
دو اینکه قیمت دیسک و صفحه یکم مشکوکه
ما ماه پیش دیسک و صفحه فابریک رو از بازار خریدیم 60 تومن + 7 تومن بلبرینگ کلاچ
اگه امکانش هست پیگیری کنین که چه قطعاتی استفاده کردن

ess_1362
10-02-2011, 21:57
کجا رفتی؟
به نظرم بدجوری شما را گاز گرفتن!!!:31:
اینها بدون هماهنگی با شما حق ندارن قطعات را تعویض کنند
من چند مورد ماشین را بردم حریت(پیرنیا)
با من خوب حساب می کردن ضمن اینکه فقط مواردی را که من می گفتم تعویض می کردن

eamiri
14-02-2011, 01:48
اول اینکه حق نداشتن بدون هماهنگی با شما قطعات رو عوض کنن
دو اینکه قیمت دیسک و صفحه یکم مشکوکه
ما ماه پیش دیسک و صفحه فابریک رو از بازار خریدیم 60 تومن + 7 تومن بلبرینگ کلاچ
اگه امکانش هست پیگیری کنین که چه قطعاتی استفاده کردن

شما از قیمت قطعات براتون سوال پیش اومده یااجرت ؟
کمه یا زیاده ؟
من تحقیق کردم اینجور که از قوطیش معلوم بود مارک کیا قوطی قرمز رنگ با برچسب سایپا همه قطعات همین قوطی ها رو داشت.

pooria-ir
14-02-2011, 10:05
شما از قیمت قطعات براتون سوال پیش اومده یااجرت ؟
کمه یا زیاده ؟
من تحقیق کردم اینجور که از قوطیش معلوم بود مارک کیا قوطی قرمز رنگ با برچسب سایپا همه قطعات همین قوطی ها رو داشت.

هم قیمن قطعات و هم اینکه حق تعویض نداشتن بدون اجازه شما
شاید یه ماشین 1000 نت عیب داشته باشه شما میبری میگی فقط میخوام روغنش رو برام عوض کنین که مثلا میشه 25 تومن هزینه
بعد موقعی که بیای یه فاکتور میزارن جلوت 800 تومن :blink:
برمیگردن میگن ما همه ایراداتشو رفع کردیم !!
نمیشه که
با اجازه کی آخه ؟[COLOR="Silver"]

vahidreza_sh
22-02-2011, 23:30
دوستان،ما تو دهه فجر طی پیش فروش سایپا ریو ثبت نام کردیم.اینطور که از نمایندگی ها و مطالب نوشته در اینجا متوجه شدم،ماشین مورد قبولیه.فقط یه سوال دارم اونم در مورد فضای داخلی اتاقه.ما یه خانواده 5 نفره هستیم.از نظر قد من و داداش کوچیکم حدود 1.90 و داداش بزرگ و پدرم حدود 1.85.مادرم هم حدود 1.65.از نظر هیکل هم متوسط هستیم.نه زیاد چاق و نه زیاد لاغر.آیا از نظر فضای داخلی جای مناسبی برای ما داره یا نه چون داداشم میگه جاش اندازه پرایده شاید هم تنگتر.مال الان خودمون پراید مدل صبا داریم.پشت وقتی من و داداش کوچیکم و مادرم میشینیم یه هواسخته. لطفا" راهنمایی کنین.

یه سوال دیگه هم دارم.آیا در مورد عایق کاری سایپا چیزایی رو حذف کرده؟مثلا" کف ماشین زیر موکت مثل اینکه سری های قبلی یه نمد سرتاسری کلفت برای کاهش سر و صدا داشت.میخواستم ببینم سایپا اینو هم مثل پروژکتور و عایق کابوت و خیلی چیزای دیگه دزدیده یا نه؟

با تشکر

hamed malekpour
11-04-2011, 21:10
فکر می کنید روزی چند تا ریو تو ایران مونتاژ می شه آیا پیش فروش این ماشین وجود داره یا نه؟

pooria-ir
11-04-2011, 22:52
دوستان،ما تو دهه فجر طی پیش فروش سایپا ریو ثبت نام کردیم.اینطور که از نمایندگی ها و مطالب نوشته در اینجا متوجه شدم،ماشین مورد قبولیه.فقط یه سوال دارم اونم در مورد فضای داخلی اتاقه.ما یه خانواده 5 نفره هستیم.از نظر قد من و داداش کوچیکم حدود 1.90 و داداش بزرگ و پدرم حدود 1.85.مادرم هم حدود 1.65.از نظر هیکل هم متوسط هستیم.نه زیاد چاق و نه زیاد لاغر.آیا از نظر فضای داخلی جای مناسبی برای ما داره یا نه چون داداشم میگه جاش اندازه پرایده شاید هم تنگتر.مال الان خودمون پراید مدل صبا داریم.پشت وقتی من و داداش کوچیکم و مادرم میشینیم یه هواسخته. لطفا" راهنمایی کنین.

یه سوال دیگه هم دارم.آیا در مورد عایق کاری سایپا چیزایی رو حذف کرده؟مثلا" کف ماشین زیر موکت مثل اینکه سری های قبلی یه نمد سرتاسری کلفت برای کاهش سر و صدا داشت.میخواستم ببینم سایپا اینو هم مثل پروژکتور و عایق کابوت و خیلی چیزای دیگه دزدیده یا نه؟

با تشکر

فضای داخلیش از پراید تنگ تر نیست به هیچ وجه،حا پاهاش بیشتر از پرایده،اما چون آیرودینامیک تره،سقف طرحش گردتره،قاعدتا فضای سقفش تو قسمت عقب کوتاه تر و خمیده تر از ماشینایی مثل پراید و 405 هستش
نظر من اینه که حتما قبلش تو ریو بشینین بعد بخرین

فکر می کنید روزی چند تا ریو تو ایران مونتاژ می شه آیا پیش فروش این ماشین وجود داره یا نه؟

دقیق نمیدونم،اما میدونم تعداد رو خیلی کم کردن که هم قیمت رو ببرن بالا هم به مشکل قطعات برنخورن
یه مدت محدودی پیش فروش گذاشتن،اما الان رو خبر ندارم

vahidreza_sh
14-04-2011, 14:05

تعداد تولید ریو حدود 60-61 در روز هست.
در مورد پیش فروش یه سر به سایت سایپا بزن برای فروردین شرایط پیش فروش گذاشته که برای پراید فقط نوع sl وبرای تیبا و ریو هم شرایط هست . تیبا سود 18 درصد و ریو 12 درصد

mohamad skystar
14-04-2011, 17:07
ریو هم مثل تندر 90 دچار نواسانات میشه تو تولید و فروش.
خودروی خوبی هست مصرفشم مناسبه.

mahz
27-04-2011, 11:01
سلام دوستان

آيا خودروي ريو ، گاز سوز ميشه ؟؟؟

با حدود 10 ميليون تومان، امكان خريد ريو دست دوم يا خودرويي مثل 206 صندوقدار گازسوز هست ؟

اگر راهنمايي بفرماييد، متشكرم.

pooria-ir
27-04-2011, 14:09
سلام دوستان

آيا خودروي ريو ، گاز سوز ميشه ؟؟؟

با حدود 10 ميليون تومان، امكان خريد ريو دست دوم يا خودرويي مثل 206 صندوقدار گازسوز هست ؟

اگر راهنمايي بفرماييد، متشكرم.

بله میشه،اما نه بصورت استاندارد با کیفیت و کارایی مناسب

با 10 تومن میتونین مدل 86 بخرین

mahz
27-04-2011, 14:32
بله میشه،اما نه بصورت استاندارد با کیفیت و کارایی مناسب

با 10 تومن میتونین مدل 86 بخرین

عدم كيفيت مناسب گازسوز شدن، بدليل 16 سوپاپ بودنش هست؟

ضمنا نوع LS چه تفاوتي با نوع معموليش داره؟ (مشخصات فني هردو در سايت سايپا يكسانه!!!)

amin_pwa
28-04-2011, 09:17
من ریو دیروز تحویل گرفتم . رنگش نقره هست .
نمی دانم چرا بعضی افراد این را با پراید مقایسه می کنند اخه پراید کجا ریو کجا شاید به خاطر ارم kia روش این فکر رو می کنند :13: ولی اخه اگه این جوری باشه باید ژیان را با زانتیا مقایسه کرد ... ولی این کجا و ان کجا .
100% از تمام ماشین های هم قیمت خودش بهتر هست . سمند و انواع پژو ها پیشش صفر که چه عرض کنم منفی اند .
من ماشین ایران خورد داشتم انواع پژوهاش را حتی سمندش موقع دنده عوض کردن بین 2-3 یا 3-4 دنده جا نمی رفت باید باهاش بازی می کردم تا جا بره فرض کنید تو خیابون در هنگام سبقت واسه دنده معکوس بسم الله بسم الله می رفتم تا دنده جا بره ولی ریو سالار هست . ...... باریک الله کیا موتور :27:
ماشینم پلاک نداشت داشتم می اوردم خونه دیدم کنارم سمت چپ رونیز و پشتش هم زانتیا هست . تعجب کردم اخه همیشه این ماشین ها مثل جت از کنارم رد می شدن . طبق صدای ماشین و لرزش ماشین حدس مس زدم سرعتم مثلا 40 تا 50 باشه یهو نگاه کردم به سرعت سنج دیدم ای وای من سرعت 110 کلی تو ان لحظع حال کردم . انگار نه انگار که با این سرعت می رفتم . ...... باریک الله کیا موتور :27:
از شانس ما ان زمان بارانی بود برف پاکن ماشین محشر هست ...... باریک الله کیا موتور :27:
واقغا رنگ قشنگی داره به قول دوستان اگه شما پراید - سمند - پژو - ریو که همه شان نقره ای باشند را کنار هم بگذارید متوجه می شید که نقره ای این کجا نقره ای انها کجا ........ باریک الله کیا موتور :27:
صندوق عقبش واقعا جادار هست به نظرم اشتباه می گن که 4 نفره هست باید بگن 6 نفره هست چون 2 نفر تو صندوق عقبش جا می شن ....... باریک الله کیا موتور :27:
نمی گم با ریک الله سایبا چون وقتی ماشین را تحویل گرفتم عقربه بنزین تقریبا رو اخرش بود مسول نمایندگی گفت 9 تا بنزین داره و لی وقتی رفتم پیپ بنزین که بنزین بزنم 31 لیتر زدم کامل پرشد چون باکش 45 لیتری هست پس تو ماشین 14 لیتر بنزین بود که باز هم کمی باشد .:13:
ولی .... ها نمد روی موتور که باعث کاهش صدای موتور می شد را نداده بودن گفتن خودتون باید بخرید ولی باز من زیاد صدای موتورش را نمی شنیدم . تو کابین خیلی کم صدای موتور می امد. پیاده می شدیم کنار ماشین می ایستادی زور می زدی یکم چه چه موتور را می شنیدی .:21:
ضبطش هم با عشق بود usb - mp3 را می خونه .
فنرش هم محشره من که طبق پژو های قبلی که داشتم و طبق صداش موتور سرعت هماهنگ می کردم رو این ماشین از سرعت گیر با سرعت بیشتر از همیشه رفتم بین 65 تا 75 اصلا سرعت گیر حس نکردم البته از این سرعت گیر های پهن . یه طورایی نرمیش شبیه زانتیا برادرم هست .:8:
فعلانه به نظرم توضیخات کاملی از اولین رانندگی من با سالار ماشین ها :40: ریو .
فقط لاستیک مناسب ریو چه سایزی بابد باشه . هر وقت ماشین از ایران خودرو می خریدم به خاطر کیفیت بد لاستیکش فرداش لاستیکش را عوض می کردم . این جا چه طوریه ؟
یه چیزی که واقعا ناراحتم کرد این بود که تو شب ماشین روی صفحه سرعت سنج بر خلاف ماشین های دیگه نور بالا و پایین را نشون نمی ده . ولی زیاد مهم نیست چون دکمه هایی که نور بالا و پایین را تنظیم می کنیم یه طوری هست که دست بزنی یا ببینی معلومه که تو چه وضیعتی .
در ضمن ریو مه شکن نداره منظورم ان پروژکتور های پایین تو سپرش را می شه بعدن خودمون بگذاریم ؟

vahidreza_sh
28-04-2011, 11:25
من ریو دیروز تحویل گرفتم . رنگش نقره هست .
نمی دانم چرا بعضی افراد این را با پراید مقایسه می کنند اخه پراید کجا ریو کجا شاید به خاطر ارم kia روش این فکر رو می کنند :13: ولی اخه اگه این جوری باشه باید ژیان را با زانتیا مقایسه کرد ... ولی این کجا و ان کجا .
100% از تمام ماشین های هم قیمت خودش بهتر هست . سمند و انواع پژو ها پیشش صفر که چه عرض کنم منفی اند .
من ماشین ایران خورد داشتم انواع پژوهاش را حتی سمندش موقع دنده عوض کردن بین 2-3 یا 3-4 دنده جا نمی رفت باید باهاش بازی می کردم تا جا بره فرض کنید تو خیابون در هنگام سبقت واسه دنده معکوس بسم الله بسم الله می رفتم تا دنده جا بره ولی ریو سالار هست . ...... باریک الله کیا موتور :27:
ماشینم پلاک نداشت داشتم می اوردم خونه دیدم کنارم سمت چپ رونیز و پشتش هم زانتیا هست . تعجب کردم اخه همیشه این ماشین ها مثل جت از کنارم رد می شدن . طبق صدای ماشین و لرزش ماشین حدس مس زدم سرعتم مثلا 40 تا 50 باشه یهو نگاه کردم به سرعت سنج دیدم ای وای من سرعت 110 کلی تو ان لحظع حال کردم . انگار نه انگار که با این سرعت می رفتم . ...... باریک الله کیا موتور :27:
از شانس ما ان زمان بارانی بود برف پاکن ماشین محشر هست ...... باریک الله کیا موتور :27:
واقغا رنگ قشنگی داره به قول دوستان اگه شما پراید - سمند - پژو - ریو که همه شان نقره ای باشند را کنار هم بگذارید متوجه می شید که نقره ای این کجا نقره ای انها کجا ........ باریک الله کیا موتور :27:
صندوق عقبش واقعا جادار هست به نظرم اشتباه می گن که 4 نفره هست باید بگن 6 نفره هست چون 2 نفر تو صندوق عقبش جا می شن ....... باریک الله کیا موتور :27:
نمی گم با ریک الله سایبا چون وقتی ماشین را تحویل گرفتم عقربه بنزین تقریبا رو اخرش بود مسول نمایندگی گفت 9 تا بنزین داره و لی وقتی رفتم پیپ بنزین که بنزین بزنم 31 لیتر زدم کامل پرشد چون باکش 45 لیتری هست پس تو ماشین 14 لیتر بنزین بود که باز هم کمی باشد .:13:
ولی .... ها نمد روی موتور که باعث کاهش صدای موتور می شد را نداده بودن گفتن خودتون باید بخرید ولی باز من زیاد صدای موتورش را نمی شنیدم . تو کابین خیلی کم صدای موتور می امد. پیاده می شدیم کنار ماشین می ایستادی زور می زدی یکم چه چه موتور را می شنیدی .:21:
ضبطش هم با عشق بود usb - mp3 را می خونه .
فنرش هم محشره من که طبق پژو های قبلی که داشتم و طبق صداش موتور سرعت هماهنگ می کردم رو این ماشین از سرعت گیر با سرعت بیشتر از همیشه رفتم بین 65 تا 75 اصلا سرعت گیر حس نکردم البته از این سرعت گیر های پهن . یه طورایی نرمیش شبیه زانتیا برادرم هست .:8:
فعلانه به نظرم توضیخات کاملی از اولین رانندگی من با سالار ماشین ها :40: ریو .
فقط لاستیک مناسب ریو چه سایزی بابد باشه . هر وقت ماشین از ایران خودرو می خریدم به خاطر کیفیت بد لاستیکش فرداش لاستیکش را عوض می کردم . این جا چه طوریه ؟
یه چیزی که واقعا ناراحتم کرد این بود که تو شب ماشین روی صفحه سرعت سنج بر خلاف ماشین های دیگه نور بالا و پایین را نشون نمی ده . ولی زیاد مهم نیست چون دکمه هایی که نور بالا و پایین را تنظیم می کنیم یه طوری هست که دست بزنی یا ببینی معلومه که تو چه وضیعتی .
در ضمن ریو مه شکن نداره منظورم ان پروژکتور های پایین تو سپرش را می شه بعدن خودمون بگذاریم ؟

سلام.مبارکه.ایشالا سلامتی.راستش ما هم تو دهه فجر ثبت نام کردیم و رنگش هم نقره ای هست و تحویلش شهریوره.میتونم بدونم شما کی ثبت نام کردی و تحویلش با تاخیر بوده یا خیر؟ براتون قیمت تمام شدش چقدر بوده ؟ مدل موتورتون MT2-ABS هست دیگه؟میدونید فرقش با قبلیا چیه؟دقیقا" حرف شما رو تایید میکنم که بعضی ها اینو با پراید مقایسه میکنن.ما راستش در حال حاضر پراید 79 داریم که از صفر کیلومتر دست خودمونه و واقعا" هم خوب بوده ولی وقتی یه جاش خراب میشد میبردیم تعمیرگاه دل به کار نمیدادن و میگفتن پرایده دیگه.بگذریم. به قول شما باریک الله کیا موتورز و من هم میگم لعنت به سایپا به دلایلی مثل : دزدین پروژکتور جلو.نمد کاپوت.رینگ و لاستیک فابریک.سیستم تنظیم نور چراغ از داخل.نبود سیستم ABS (الانا اگه نیروی انتظامی نبود اینو هم نداشت).چراغ نقشه خوان.و....

من از تمام نمایندگی ها و اونایی که ریو داشتم سوال کردم گفتن ماشین خوبیه ولی بعضی ها هی روش عیب میزارن و میگن صدای موتورش زیاده و از این جور حرفا.
یه سوال دارم.فضای داخل کابینش چطوریه؟ برای ما که خانواده 5 نفره با قد دو نفر 192 و دو نفر 185-188 و یه نفر 165 و هیکل متوسط نشستن داخلش سخته؟ صندلیهاش چطوره؟ راحته؟ ضمنا" روی داشبورد شما دکمه تنظیم نور چراغ از داخل رو داره(چون سمت چپ فرمون یه جای مربعی خالی هست و توی دفترچه ریو هم این دکمه تنظیم نور رو داره)؟ رینگ و لاستیکش چه سایزیه؟ایرانیه؟ در مورد رینگ و لاستیک تا اونجا که من سوال کردم میگن رینگ فابریک 14 اینچ بوده که سایپا کرده 13 ولی بهر حال بهترین رینگ و لاستیک رو گفتن رینگ 14 با لاستیک 185/65.به این خاطر میگم بهترین چون گفتن از این سایز بالاتر به جلوبندی و جعبه فرمون فشار میاره.. شما هم اگه رینگ و لاستیک رو عوض کردی به ما بگو که چه نوع رینگی گرفتی ؟ اسپرت یا معمولی. به نظرم یه رینگی مثل سمند سال برای ریو باشه ماشین واقعا" خوشکل میشه.

در مورد سوالات شما (قیمتها از نمایندگی هست) : قیمت پروژکتور 95000 تومان با بسته بندی سایپا.نمد زیر کاپوت اصلی 28000 تومان.یه سری چیزای دیگه هم هست مثل آینه برقی تومان95000.زه فابریکی دربها 30000تومان .چراغ نقشه خوان و جای عینک آفتابی 28000 تومان.چراغ سقف کره ای 7000 تومان.فیلتر هوای داخل اتاق 20000 تومان. البته یه سری از قیمتا رو از لینک زیر گرفتم که یکی از دوستان کل هزینه ای که رو ریو انجام داد رو برامون لیست کرد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد مصرف سوختش هم بعد از اینکه یه مدت کار کردین بگین چقدره؟ آیا واقعا" 6.9 هست یا که کمتره؟ البته میگن مصرف ایده آل بعد از 5-6 هزار تا معلوم میشه.

در مورد علامت چراغ نور بالا و پایین فکر میکنم نور پایین که حداقل باید معلوم باشه چون تو عکساش دیده بودم و من دفترچه ریو رو که از سایت سایپا دانلود کرده بودم هر تو چراغ رو گفت که نشون میده ولی اگر هم نشون نداد جای چراغ نور بالا تو صفحه کیلومتر هست میتونین وصلش کنین.اگر هم هر دو رو نشون نمیده شاید سایپا یادش رفته سوکتاش رو وصل کنه آخه از سایپا بعید نیست.

لطفا" شما هم تجربیات رانندگی با این ماشین رو در اختیار ما بزارین.

amin_pwa
28-04-2011, 20:41
بهتر بود که سوالات را با 1 2 3 مغلوم می کردی . ولی با این حال خودمان درست می کنیم .

سلام.مبارکه.ایشالا سلامتی.راستش ما هم تو دهه فجر ثبت نام کردیم و رنگش هم نقره ای هست و تحویلش شهریوره.میتونم بدونم شما کی ثبت نام کردی و تحویلش با تاخیر بوده یا خیر؟ براتون قیمت تمام شدش چقدر بوده ؟

من هم همین دهه فجر بود به نظرم هر چی بود قبل 22 بهمن . :20:
2 هفته قبل دعوت نامه امد گفتن تا اخر اردیبهشت می دیم . ولی باریک الله خوب سریغ بودن به قول یارو گفتنی پول رو رو مرده بگذاری زنده می شه :46:
مثل اینکه از سال قبل 100 تومن گرون تر شده . به نظرم 1370 یا 1380 بود چون سود داشت 1340 واریز کردیم کلا .

بقیه را صبر کن برم ببینم .

لطفا" شما هم تجربیات رانندگی با این ماشین رو در اختیار ما بزارین.

چون هنوز سندش نیومده پلاک ندارم . فعلانه با پژو این ور انور می رم . کلا 40 دقیقه با هاش رانندگی کردم تا برسم خونه . ان قدر هم به نظرم همه چیز را گفتم .

amin_pwa
28-04-2011, 20:55
فضای داخل کابینش چطوریه؟ برای ما که خانواده 5 نفره با قد دو نفر 192 و دو نفر 185-188 و یه نفر 165 و هیکل متوسط نشستن داخلش سخته؟ صندلیهاش چطوره؟ راحته؟

الان چکش کردم . صندلیاش محشره . با اینکه من صندلی را خیلی می خوابونم ولی باز وقتی می رم غقب برام جا هست . شبیه کاناپست . جالبه . شاید چون نو این طوریه . احساس را حتی کردم.

ضمنا" روی داشبورد شما دکمه تنظیم نور چراغ از داخل رو داره(چون سمت چپ فرمون یه جای مربعی خالی هست و توی دفترچه ریو هم این دکمه تنظیم نور رو داره)

نکته جالبی اشاره کردی تازه دیدمش . عجب دزدی سایپا . جای دکمه هست ولی کو دکمه ..

رینگ و لاستیکش چه سایزیه؟ایرانیه؟

این هم مثل ایران خودرو کلا ... لاستیکش یزد تایر 13 هست .

در مورد علامت چراغ نور بالا و پایین فکر میکنم نور پایین که حداقل باید معلوم باشه چون تو عکساش دیده بودم و من دفترچه ریو رو که از سایت سایپا دانلود کرده بودم هر تو چراغ رو گفت که نشون میده ولی اگر هم نشون نداد جای چراغ نور بالا تو صفحه کیلومتر هست میتونین وصلش کنین.اگر هم هر دو رو نشون نمیده شاید سایپا یادش رفته سوکتاش رو وصل کنه آخه از سایپا بعید نیست.

البته گفتم که مهم نیست . مثل پژو من نیست پژو فشاری بود یعنس یه بار می زدی می شد نور بالا بار دوم می شد نو پایین . این مثلا می دی بالا نور پایین و همون طوری می مونه . می دی پایین نور پاینه و همون طوری می مونه واسه همین اگه ببینی یا لمسش کنی معلومه تو چه وضغیتی هست .

امید وارم کمکت کرده باشم .:31:

mahyar2525
01-05-2011, 16:29
سلام.ميخوام بدونم كه امسال ريو ls ايربگ نبايد داشته باشه؟؟؟؟؟؟
ما 2 سال پيش تيبا ثبت نام كرديم دعوت نامه هم الان اومدش اما منصرف شديم .ميخايم ريو بگيريم.اما ريو ايربگ نداره چرا :41:

moriss
02-05-2011, 18:08
هنوز هم ريو ثبت نام ميكنن؟

مدتي بود كه بخاطر تحريم ثبت نام نميكردن

amin_pwa
03-05-2011, 15:33
هنوز هم ريو ثبت نام ميكنن؟

مدتي بود كه بخاطر تحريم ثبت نام نميكردن

برای تحریم ریو مشکل نداره . چون مال کره هست ان هم ما را زیاد تحریم نمی کنه . تحریم بیشتر رو ماشین های مثل تندر تاثیر داره.

moriss
04-05-2011, 18:52
برای تحریم ریو مشکل نداره . چون مال کره هست ان هم ما را زیاد تحریم نمی کنه . تحریم بیشتر رو ماشین های مثل تندر تاثیر داره.

خب مشكل دوو سيلو هم همين بود. كره اي بود ولي جنرال موتور خريدش بعد هم ايران رو تحريم كرد ديگه دوو متوقف شد

HADI roni
07-05-2011, 16:17
سلام.
میخواستم بپرسم قیمت صفر این ماشین چنده؟

vahidreza_sh
07-05-2011, 18:00
سلام.
میخواستم بپرسم قیمت صفر این ماشین چنده؟

با توجه به سایت سایپا مدل MT2-ABS قیمتش 13720000تومنه.

kING ANSHAN
09-05-2011, 21:52
سلام.من تازه باشماآشناشدم.نزدیکه15ساله بادنیایی خودرو آشنای دارم.بایکی ازمجلهای خودرویی همکاریدارم واطلاعاته خودرویم بدنیست.دست دوستی بسوی همه شماکشیدست.خوشحال میشم منودوسته خودتون بدونید.دیروزسایپابودم ریوثبت نام داره.سعی میکنم آخرین خبرهای ریوروواستون بزارم.اگه سوالی بودباکمال میل درخدمت هستم. مبلغ از6تا9ملیون پیش پرداخت (بنابمیله مشتری)مابقی درزمان ارساله دعوتنامه وبه روز سودمشارکت%12 سودانصراف%10 زمانه تحویل:انتخابه مشتری یکی ازماههای مردادویاشهریور 90
طبق این برگه که دستمه شمارنگه ماشین وآپشن هارودرزمان ارساله دعوتنامه انتخاب میکنیدوقبلش جنبه پیشنهادی داره. مدارک لازم:1)گپی شناسنامه وکارته ملی2)ادرس وکدپستی محل سکونت وتلفن وهمراه3)این گزینه مربوط به محصولاته پارس خودرواست)گپی قبض آب برق دفترچه بیمه.لازمه بگم فقط درصورتی سودانصراف میدن که20روزازقراردادگذشته بشه.سرتونه دردآوردم شرمنده

kING ANSHAN
09-05-2011, 22:38
چرا داداش راننده داره وشاگرد آپشنه.اطلاعاتی خاستی درخدمتیم.کاره خوبی کردی پس دادید تیبارو.نمونه اولیشو(PRF)تست کردم.واقعآشرم دارم بگم مگه مردوموچقد....؟گفتیم شایدچون نمونهس بعددرست میشه ولی چندروز پیش آشنامون گرفت که دیگه حاضرنشدم حتی توش بشینم.تومایه شترگاوپلنگ

mahyar2525
10-05-2011, 10:08
چرا داداش راننده داره وشاگرد آپشنه.اطلاعاتی خاستی درخدمتیم.کاره خوبی کردی پس دادید تیبارو.نمونه اولیشو(PRF)تست کردم.واقعآشرم دارم بگم مگه مردوموچقد....؟گفتیم شایدچون نمونهس بعددرست میشه ولی چندروز پیش آشنامون گرفت که دیگه حاضرنشدم حتی توش بشینم.تومایه شترگاوپلنگ

آخه ما دیروز 6508000 ریختیم اما حرفی از ایربگ نبودش.فقط abs
قیمتش هم 13720000
و تاریخ تحویل هم 31/3/90
تازه 500هزار تومن پول تخفیف تیبارو حذف کردن!!!!!!!!!

amin_pwa
10-05-2011, 11:34
من که هنوز اندر کف ریو ام . دیروز سر یه پیچ خیلی خیلی تند می خواستم دور بزنم بعد دیدم یا ابولفضل چرا فرمون نمی چرخه دیدم ای وای من سرعتم ١٣٠ تا اصلا حواسم نبود سرعتم خیلی زیاده با ان پیچ سرعت بیشتر از ٦٠ تا تو دره می افتی و فاتح چرخ جلوم داشت از جاده خارج می شد که ترمز گرفتم باریک الله abs خیلی سریع سرعتم و کم کرد بعد پیش ایستادم تا یه تنفسی تازه کنم چند تا از ماشین هایی که ان ور خط می امدن همه شاخ در اورده بودن فکر کردن تو دره می افتم . خدا شکر ماشین خیلی خوبیه و ما را نجات داد . ولی عجب صندلیاش راحته از مبل خونمون راحت تره واسه همین راحتیش سرعت زیا د حس نمیشه . از این به بعد باید بیشتر به سرعتم نگاه کنم دیگه نمیشه با صدای موتور سرعت حدس زد .

vahidreza_sh
10-05-2011, 12:20
سلام.من تازه باشماآشناشدم.نزدیکه15ساله بادنیایی خودرو آشنای دارم.بایکی ازمجلهای خودرویی همکاریدارم واطلاعاته خودرویم بدنیست.دست دوستی بسوی همه شماکشیدست.خوشحال میشم منودوسته خودتون بدونید.دیروزسایپابودم ریوثبت نام داره.سعی میکنم آخرین خبرهای ریوروواستون بزارم.اگه سوالی بودباکمال میل درخدمت هستم. مبلغ از6تا9ملیون پیش پرداخت (بنابمیله مشتری)مابقی درزمان ارساله دعوتنامه وبه روز سودمشارکت%12 سودانصراف%10 زمانه تحویل:انتخابه مشتری یکی ازماههای مردادویاشهریور 90
طبق این برگه که دستمه شمارنگه ماشین وآپشن هارودرزمان ارساله دعوتنامه انتخاب میکنیدوقبلش جنبه پیشنهادی داره. مدارک لازم:1)گپی شناسنامه وکارته ملی2)ادرس وکدپستی محل سکونت وتلفن وهمراه3)این گزینه مربوط به محصولاته پارس خودرواست)گپی قبض آب برق دفترچه بیمه.لازمه بگم فقط درصورتی سودانصراف میدن که20روزازقراردادگذشته بشه.سرتونه دردآوردم شرمنده

با سلام و تشکر از شما.ما هم ریو ثبت نام کردیم و تحویلش شهریوره.موقع ثبت نام فقط رنگ رو پرسیدن.آیا ما میتونیم موقع ارسال دعوتنامه آپشن های مد نظرمون رو بگیم؟(منظورم اونایی هست که سایپا حذف کرده)
مثلا"
1- پروژکتور
2-زه همرنگ دربها
3- آینه برقی
4-همرنگ بودن آینه با بدنه
5-نمد داخل کاپوت
6-تنظیم نور چراغ از داخل
7-نصب رینگ 14 اینچ اسپرت با لاستیک 185(البته این مورد رو هم بنا به گفته دوستان سایپا دزدیده فقط تنها کاری که نکرده حذف رینگ اسپرته چون از اول نداشته)
8-چراغ نقشه خوان

kING ANSHAN
10-05-2011, 13:41
سلام دوست عزیز.متاسفانه آپشنهای ریومحدودآ.ظاهرآآقایون معتقدآگذاشتن اپشن سودهی اونو کم میکنه.وهمینطوری دارن روسرمیبرن مردم.راستشوبخواهی مقصرماهستیم.تنها اپشنهای ریوکه تظمینی واسه گرفتنشون هم نیست1)پرژکتور2)اینه برقی3)نمد4)ای بی اس.البته اینارونمایندگیه اهواز گفته ولی خودم توبازارریوهای دیدم که امکاناتش خیلی بیشتربودکه احتمالآ خودمالک گذاشته.اگه سوالی هست درخدمتم

kING ANSHAN
10-05-2011, 14:37
حامدجان سلام.فعلآبین صورت میتونم جواب بدم.اما جواب شما دوست عزیز2خروجی داره:1)اطلاعاتی که سایپامیده2)مجموع اطلاعاتی که بچه های مجله های خودروی زحمت میکشن وتهیه میکنن. 1)طبق پورتاب این خودروساز"132دارای موتوره8سوپاپه/حجم1323/قدرته63/5500/گشتاوره2800/102/توان وزنی74/توانه خروجی47/سرعت170/شتابه15ثانیه/طول عرض ارتفاه3952/1605/1455/وزن850باگاز920/تایر165/65ار13/مصرف شهری9.5جاده5.3ترکیبی7.0/مخزن سوخت37/بون ایربگ/ترمزجلودیسکی عقب کاسه ای/قفل مرکزی باریموت کنترلایموبلایزرقطع کن سوخت/فرمون سفارشی هیدرولیک/کولر/رادیوسی دی با4باند/صندلی دستی/چراغ معمولی مه شکن جلو سفارشی/گارانتی18ماه یا36هزار/قیمت7.900_8.700/اما حامدجان خروجی دوم که بین ماودوستان راستودروغ این مثلآخودروسازارو رومیکنیم چیزه دیگه ای میگه.طبق دیاگ ما قدرته این ماشین درسایت خروجی بسته بهکیفیته قطعات استفاده شده از52تا69اسب بخاربودوتمامیه نمونهادارای مشکل ازجمله کولرسنسورگازجلوبندی ومتاسفانه متاسفانه ایرادهای عجیب غریبه موتورکه ناشی ازاستفاده قطعات معیوب ومرجوعی وبندازبندازه سایپاست.نمونش خوده من پراید86خودمووقتی گرفتم موتورش دسته دوم بود وقتی موتوروباز کردیم بیشتر بچه هابغض کردن.چطورراضی میشن باجون مردم اینطور بازی کنن.این ماشین ایرادهای زیادی داره مخصوصآایمنیش.ولی اگه رعایتش کنی تاقبله تصادف خوبه امااگه بتصادف رسیدسروکارت با ملکول کاتبینه ها؟شوخی کردم تنت سلامت باشه مواظب سلامتی خودتون باشید.

vahidreza_sh
10-05-2011, 18:31
سلام دوست عزیز.متاسفانه آپشنهای ریومحدودآ.ظاهرآآقایون معتقدآگذاشتن اپشن سودهی اونو کم میکنه.وهمینطوری دارن روسرمیبرن مردم.راستشوبخواهی مقصرماهستیم.تنها اپشنهای ریوکه تظمینی واسه گرفتنشون هم نیست1)پرژکتور2)اینه برقی3)نمد4)ای بی اس.البته اینارونمایندگیه اهواز گفته ولی خودم توبازارریوهای دیدم که امکاناتش خیلی بیشتربودکه احتمالآ خودمالک گذاشته.اگه سوالی هست درخدمتم

بله.همینطوره که شما میگین.شرکت دیگه داره آخر دودره بازی رو رو این ماشین پیاده میکنه تا سود بیشتری نصیبش بشه.من از نمایندگی که ماشینو ثبت نام کردیم همون موقع پرسیدم گفته بود که تمامی قطعاتی که من در بالا ذکر کردم رو بصورت جداگانه سایپا در اختیار نمایندگی قرار میده و اونا هم در صورت درخواست مشتری روش نصب میکنن. باز به قول شما اگه اون 3 مورد(به غیر از ای بی اس که اجباریه) رو که شما گفتی رو روی ماشین نصب کنن هم خوبه.پروژکتور و نمد مهم نیست که شرکت ببنده یا نبنده ولی آینه برقی مهمه چون شنیدم باید یه خورده سیم کشی ماشین دست بخوره.

kING ANSHAN
10-05-2011, 23:56
دوست عزیزوحیدرضاجان سلام.بعنوان برادر کوچکترکه این اشتباهوکردم ونزدیک4ملیون تویه پراید ریختم ازت خواهش میکنم به خودروهای زیر15تا20تومن دست نزنیدچون نتنهاآرزشی توفروشش نداره بلکه توذوقتون هم میخوره.بازاره ماشین واقعآشلم شولواست.اگه هم خدانکرده ضربهی هم بخوره بهش که دیگه واویلا.آمابه انتخهبت آفرین میگم.معلومه دودتاروخوب بلدی.تادست تو فنیش نبردن ماشینه خوبیه.قول بهت میدم اگه رعایتش کنی5سالی خوش رکابت باشه.مبارکت باشه

vahidreza_sh
12-05-2011, 00:04
دوست عزیزوحیدرضاجان سلام.بعنوان برادر کوچکترکه این اشتباهوکردم ونزدیک4ملیون تویه پراید ریختم ازت خواهش میکنم به خودروهای زیر15تا20تومن دست نزنیدچون نتنهاآرزشی توفروشش نداره بلکه توذوقتون هم میخوره.بازاره ماشین واقعآشلم شولواست.اگه هم خدانکرده ضربهی هم بخوره بهش که دیگه واویلا.آمابه انتخهبت آفرین میگم.معلومه دودتاروخوب بلدی.تادست تو فنیش نبردن ماشینه خوبیه.قول بهت میدم اگه رعایتش کنی5سالی خوش رکابت باشه.مبارکت باشه

با سلام و تشکر از لطفت.راستش ما در حال حاضر پراید داریم مدلش هم 79 هست(کره ای).از صفر کیلمتر دست خودمون بوده .واقعا" حق با شماست که میگی اگه مراعات کنی کار باهات نداره.همین ماشین ما که حدودا"11 سال از عمرش میگذره تا 5 سال اول هیچ خرج آنچنانی رو دستمون نذاشت.البته روغن و لاستیک و ... که طبیعیه.بعدش باهاش یه مدت داداشم رفت تاکسی تلفنی که یه خورده بهش فشار اومد و روش خرج کردیم و بعد از تاکسی تلفی درش آوردیم ولی کم کم داشت رو دستمون خرج مینداخت.همینکه قصد تعویضش رو حدودا" 2-3 سال پیش داشتیم شد عین صفر کیلومتر.بعد منصرف شدیم.حدودا" یک سال و نیم پیش پدرم تصادف بدی داشت که یه 206 رفت از بین ما و یه پاترول لایی بکشه که سپر عقبش گیر گرد به پاترول و بعد خورد به ما و از گلگیر عقب تا گلگیر جلو رو جمع کرد.بعد صافکارمون هم دل به کار نمیداد و ماشین رو بد جم کرد.از اون موقع به بعد یه خورده سر و صدای ماشین زیاد شده و پدرم هم بعد تصادف دیگه از این ماشین زده شد و هر موقع توش میشینه از بعضی صداهایی که میده اعصابش خورد میشه.(به زنم به تخته هنوز هم بین هم مدلیهاش یه سر و گردن بالاتره.خواستی عکساشو برات میزارم)منتظر شرایط فروش بودیم حالا سایپا ریو رو پیشفروش نمیکرد و پدرم هم از سمند و پژو خوشش نمیومد و هم اینکه مصرفشون بالاست.خلاصه بالاخره تو دهه فجر بین ریو و تیبا با نظر خواهی از دوستان و نمایندگی ها همه با اتفاق گفتن ریو و ما هم ریو ثبت نام کردیم و از اون به بعد رفتم تو بهرش که دیدم واقعا" ماشین خوبیه(به زنم به تخته).ببخشید که سرت رو درد اوردم.

kING ANSHAN
12-05-2011, 01:10
آقا وحیدسلام.آولا خوشحالم که خوش رکاب بوده آما اگه سرجلویاعقب ضربه خورده حتی.حتی اگه صافکارسنگتموم هم گذاشته باشه به اون ماشین اعتباری نیست وزودتر ردش کن.تو برگه شرایط فروش مگان وال90هم هست.خاستی واست بفرستم.برکت باشه.

vahidreza_sh
13-05-2011, 14:06
آقا وحیدسلام.آولا خوشحالم که خوش رکاب بوده آما اگه سرجلویاعقب ضربه خورده حتی.حتی اگه صافکارسنگتموم هم گذاشته باشه به اون ماشین اعتباری نیست وزودتر ردش کن.تو برگه شرایط فروش مگان وال90هم هست.خاستی واست بفرستم.برکت باشه.
سلام عزیز.از لطفی که در حق ما میکنی ممنون.راستش مگان رو که صحبت نکن(پولشو نداریم:27:) ولی در باره ال 90 همه تعریفشو میکنن ولی از ظاهرش خوشمون نمیاد.یادمه سایپا چند وقت پیش فیس لیفت این ماشین رو رونمایی کرد که قیافش بهتر شده بود ولی شرایط فروش براش نذاشت.این مدلهایی که در حال حاضر تو بازاره فقط مدل E2+Lp (فول) ارزش داره.جای داخلش هم از ریو بیشتره.فقط تنها مشکل قیافشه.آیا سایپا مدل فیس لیفت رو برا فروش گذاشته.اگر هست لطف کن شرایط رو بگو وگرنه نمیخواد زحمت بکشی.
بازم از لطفت ممنون

kING ANSHAN
13-05-2011, 21:22
آقاوحید سلام.راجب ال90 پرسید.ال90 دوموشکل بزرگ داره1)بدنه2)ساپورته شرکت مادر.اول بدنه نمیدونم خبرداری یانه دوپوستس.یعنی اگه خدای نکرده تصادف بکنی قابل صافکاری نیست.بایدعوض بشه وخوب بعدش رنگشه وهزاربلبشوی دیگه.دومآ بااین وضعیت اگه تحریم جدیتربشه و بلای دووسرش بیادچکارش بکنیم.معلومه شماهم ازقشرمتوسط جامعه هستید.پس باید دووتاروخوب یادبگیری.فیس لیفتشو از نزدیک دیدم وبهمن پارسال بابچه ها تست زدیم.موتورهمونه فقط پارکابیهاوچراغ عقب وارم جلو فرق میکنه که بنظردوستان هم توفیس بک وهم توقیمت اغراق شده.اون موقع حرفه16.5بودولی الانو خبرندارم.اگه بکارت میادواست میپرسم.

vahidreza_sh
14-05-2011, 15:01
آقاوحید سلام.راجب ال90 پرسید.ال90 دوموشکل بزرگ داره1)بدنه2)ساپورته شرکت مادر.اول بدنه نمیدونم خبرداری یانه دوپوستس.یعنی اگه خدای نکرده تصادف بکنی قابل صافکاری نیست.بایدعوض بشه وخوب بعدش رنگشه وهزاربلبشوی دیگه.دومآ بااین وضعیت اگه تحریم جدیتربشه و بلای دووسرش بیادچکارش بکنیم.معلومه شماهم ازقشرمتوسط جامعه هستید.پس باید دووتاروخوب یادبگیری.فیس لیفتشو از نزدیک دیدم وبهمن پارسال بابچه ها تست زدیم.موتورهمونه فقط پارکابیهاوچراغ عقب وارم جلو فرق میکنه که بنظردوستان هم توفیس بک وهم توقیمت اغراق شده.اون موقع حرفه16.5بودولی الانو خبرندارم.اگه بکارت میادواست میپرسم.

با این توضیحاتی که دادی و قیمتش پس دیگه صحبتش نیست.پس میچسبیم به ریو.از راهنماییهات ممنون.

e_hsan
08-06-2011, 16:18
من ليست قيمت رو از سايت سايپا دانلود كردم . مال خرداد 90
ريو اتومات15390
ريو با سيستم ضد سرق 12850
ريو 13745mt2-abs

ميخواستم بدونم ريو mt2با معموليها فقط فرقشون تو abs هست يا چيز ديگه اي هم هست .

خريد ريو 87 با كاركرد پايين بهتره يا صفر 90 ؟؟؟

vahidreza_sh
11-06-2011, 16:51
من ليست قيمت رو از سايت سايپا دانلود كردم . مال خرداد 90
ريو اتومات15390
ريو با سيستم ضد سرق 12850
ريو 13745mt2-abs

ميخواستم بدونم ريو mt2با معموليها فقط فرقشون تو abs هست يا چيز ديگه اي هم هست .

خريد ريو 87 با كاركرد پايين بهتره يا صفر 90 ؟؟؟

در مورد قیمتا که راستش بهمن 89 قیمتش 13500000 بود و الان شده 13745000.وای به حال ما که تحویل شهریوریم.معلوم نیست چقدر قیمت بره بالا.

اینطور که من از نمایندگی سوال کرده بودم میگفت مدل MT2 فقط ABS داره ولی من نمیدونم چرا قیمتش اینقدر فرق داره!!!!!!!!!!!!!!!!!! (وقتی پرسیدم جوابی نداشت)

در مورد صفر یا کارکرده نظر شخصی بنده ماشین صفر ارزش داره مخصوصا" برا ریو چون تا اونجا که میدونم هنوز حدود 80-85 درصد قطعاتش کره ای هست.پس قابل اطمینانه.ولی اگه یه آشنا داشته باشی که بخوای ازش بخری و میدونی که ماشینو اذیت نکرده و مراعات کرده خوب میشه ازش خرید ولی از غریبه به هیچ وجه.

vahidreza_sh
16-06-2011, 22:48
دوستانی که ریو صفر تحویل گرفتن بگن کولرش ایرانی شده یا هنوز کره ایه؟
سرماش چطوره ؟
تو حالت ایستاده سرماش چطوره ؟
در حالت درجا آمپرش بالا میره یانه ؟

total_overdose
16-06-2011, 23:01
دوستانی که ریو صفر تحویل گرفتن بگن کولرش ایرانی شده یا هنوز کره ایه؟
منظورت از کولر موتور کولر هست؟ امکان نداره فعلا ایرانی بشه:31: ماله پراید 405 و ... حتی ایرانی نیست!

vahidreza_sh
16-06-2011, 23:32
منظورت از کولر موتور کولر هست؟ امکان نداره فعلا ایرانی بشه:31: ماله پراید 405 و ... حتی ایرانی نیست!

آره.منظورم همون کمپرسوره یا به قول شما موتور. ولی اینو بگم برای پراید و 405 رو تا اونجا که من میدونم ایران میزنه اونم شرکت سردساز خودرو.میتونید برید تو سایت این شرکت ببینید
اما درباره ریو : سرماش چطوره ؟
تو حالت ایستاده سرماش چطوره ؟
در حالت درجا آمپرش بالا میره یانه ؟

mahyar2525
24-06-2011, 00:48
با سلام.
عزیزان،من کاپوتو که باز کردم یه کلمه فارسی ندیدم!
کولرش کره ایه،و فوق العادست.
فقط موندم چرا به ما بدون ایربگ دادن!
مگه امسال اجباری نبود!

---------- Post added at 01:48 AM ---------- Previous post was at 01:44 AM ----------

با سلام.
کولرش کره ایه،و فوق العادست.افت هم خیلی نا محسوسه!
مگه امسال اجباری نبود؟
در ضمن سایپا تا کی میخواد بدزده از ریو؟

ess_1362
24-06-2011, 09:49
کولرش هنوز هم کره ای هست
ولی یک ایراد کوچیک داره
رادیاتور برای تهویه فقط از یک فن استفاده میکنه که دورش هم چندان بالا نیست
همین دیروز اتفاقا داشتیم با فن ماشین خودم تستش می کردیم که در گرمای هوای شیراز آمپر رفت بالا
در کل با وجودی که صاحب ریو خیلی تعصب داشت قرار شد فن خنک کننده را در صورت امکان با فن از نوع ماشین من عوض کنه

خودرو ریو مدل 85 هست با 80 هزار کیلومتر کارکرد
موفق باشید

vahidreza_sh
24-06-2011, 12:47
کولرش هنوز هم کره ای هست
ولی یک ایراد کوچیک داره
رادیاتور برای تهویه فقط از یک فن استفاده میکنه که دورش هم چندان بالا نیست
همین دیروز اتفاقا داشتیم با فن ماشین خودم تستش می کردیم که در گرمای هوای شیراز آمپر رفت بالا
در کل با وجودی که صاحب ریو خیلی تعصب داشت قرار شد فن خنک کننده را در صورت امکان با فن از نوع ماشین من عوض کنه

خودرو ریو مدل 85 هست با 80 هزار کیلومتر کارکرد
موفق باشید

منظورت رادیات کولر هست یا رادیات آب ؟یعنی فن ماشینای صفر عوض شده و ایرانی هستش و دورش کمتر از کره ای هاست؟

vahidreza_sh
24-06-2011, 13:00
با سلام.
کولرش کره ایه،و فوق العادست.افت هم خیلی نا محسوسه!
مگه امسال اجباری نبود؟
در ضمن سایپا تا کی میخواد بدزده از ریو؟

خدا رو شکر که هنوز قطعاتش اصلیه ولی فکر کنم موتور برف پاککنش ایرانی شده باشه البته تا اونجایی که به من خبر دادن.
در مورد ایربگ باید بگم که قرار بود تا شهریور حداقل یه ایربگ رو ماشینا باشه ولی جدیدا" که تله تکس رو خونده بودم سردار مومنی گفته بود تا اول دی همه ماشینا یک ایربگ دارن و تا آخر سال همه باید به 2 ایربگ مجهز بشن و به سایپا هم مهلت یه ماهه دادن که روی سایپا 131-111-132-141 ها (حیف اسم پراید که روی این ماشینا بزاریم بخاطر همین از کلمه سایپا استفاده کردم) ایربگ بندازه.

در مورد دزدی سایپا این دیگه چیز جدیدی نیست.الان لیست قطعاتی که سایپا دزدیده بهت میگم که ببینی این شرکت دیگه آخر کلاهبرداریه :
1-آینه برقی
2-چراغ سقفی همراه با چراغ مطالعه
3-فیلتر کابین
4-پروژکتور جلو
5-نمد داخل کاپوت
6-چراغ جلو همراه تنظیم ارتفاع
7-زه دربها
8-گلپخش کن ها
9-رینگ فابریک 14 اینچی با لاستیک 185/65
10-عایق کاری پشت داشبورد به منظور عدم ورود صدا به داخل کابین(این کار رو هم انجام نمیده)
11-ABS هم بود که نیروی انتظامی گیر داد ؛وصلش کردن(اونم با کشیدن یک میلیون روی قیمت ماشین)
و شاید چیزای دیگه هم باشه که من یادم نیست.
همین موارد بالا که گفتم به جز ABS حدود یک میلیون میشه و یک میلیون هم بخاطر ABS گرفتن میشه 2 میلیون سود خالص علاوه بر سود معمول خودشون

kING ANSHAN
24-06-2011, 18:44
درودبردوستان عزیزم.ببخشیداین مدت بعلت بیماری نتونستم بسایت سری بزنم.اما کولر ریو:خوشبختانه هنوز خارجیه.ولی در اب وهوای مثل اهواز کمی امپرمیکشه.که البته با بکارگیریه فن قویتر حل میشه.اما اگر جاهای خنکتری زندگی میکنیدمشکلی نیست.کنداسور کولر ریو ساخت رادیاتورایران هست که استاندارکمپانی دولول میباشد.اگه بتونید اونو4لول کنید نیازی به تعویض فن هم نیست.البته این کار بنظرمن بسیاربهترازتعویض فن میباشد.سال پیش گرمای شدید اهواز باعث شد در سرتاسر جادهها ریوهای روببینید که گرم کرده بودن.ریومثل پراید روی سر رادیاتور ومخزن ابش خیلی حساس هستن.اگه بعدازمدتی اونوتعویض نکنید دچار این مشکل میشید وازطرفی اگه جنس خوب نخرید مشکل حل نمیشه.البته ندونم کاری خودم وندونستن این مسله باعث شد بیش از180هزارتومن خرج کنم تامتوجه این مسله شدم.اگه این مشکلو دارید درمرحله اول این 2قطعه رو چک کنید.دوستون دارم.تنتون سالم.موفق باشید

ess_1362
24-06-2011, 18:48
منظورت رادیات کولر هست یا رادیات آب ؟یعنی فن ماشینای صفر عوض شده و ایرانی هستش و دورش کمتر از کره ای هاست؟

دوست عزیز من ریو ندارم و ماشینم چیز دیگه است
منباب مقایسه عرض کردم (هرچند که بنظر میاد مقایسه من بی ربط بودکه شما گمراه شدین)
تا اونجایی که من ماشین را زیر و رو کردم ریو یک فن بیشتر نداره و همین یکم در کار کولر مشکل ایجاد می کنه
مثلا پراید یک فن کولر داره و یک فن رادیاتور که فن ها در یم مقطع قرار گرفتن
ضمن اینکه این خودرو دارای نمد داخل درب خودرو ، پروژکتور های جلو و فاقد abs بود

vahidreza_sh
24-06-2011, 20:08
درودبردوستان عزیزم.ببخشیداین مدت بعلت بیماری نتونستم بسایت سری بزنم.اما کولر ریو:خوشبختانه هنوز خارجیه.ولی در اب وهوای مثل اهواز کمی امپرمیکشه.که البته با بکارگیریه فن قویتر حل میشه.اما اگر جاهای خنکتری زندگی میکنیدمشکلی نیست.کنداسور کولر ریو ساخت رادیاتورایران هست که استاندارکمپانی دولول میباشد.اگه بتونید اونو4لول کنید نیازی به تعویض فن هم نیست.البته این کار بنظرمن بسیاربهترازتعویض فن میباشد.سال پیش گرمای شدید اهواز باعث شد در سرتاسر جادهها ریوهای روببینید که گرم کرده بودن.ریومثل پراید روی سر رادیاتور ومخزن ابش خیلی حساس هستن.اگه بعدازمدتی اونوتعویض نکنید دچار این مشکل میشید وازطرفی اگه جنس خوب نخرید مشکل حل نمیشه.البته ندونم کاری خودم وندونستن این مسله باعث شد بیش از180هزارتومن خرج کنم تامتوجه این مسله شدم.اگه این مشکلو دارید درمرحله اول این 2قطعه رو چک کنید.دوستون دارم.تنتون سالم.موفق باشید

با سلام و تشکر و آرزوی سلامتی برای شما.منظورتون از دو لول و چهار لول چیه؟

kING ANSHAN
08-07-2011, 23:03
وحیدرضا درودبرتو.منظورم رادیاتور موتورماشینه داداشی.تعداد لولهای ابی که تو اون هست 2عددکه تو گ کم میاره.ولی اگه ازنمونه4لوله استفاده کنید مشکل حل میشه

vahidreza_sh
09-07-2011, 10:33
وحیدرضا درودبرتو.منظورم رادیاتور موتورماشینه داداشی.تعداد لولهای ابی که تو اون هست 2عددکه تو گ کم میاره.ولی اگه ازنمونه4لوله استفاده کنید مشکل حل میشه

با سلام بر شما و عرض ارادت.این رادیات 4 لولی که گفتید رو نمایندگی ها دارن که ما روی ماشین وصل کنیم؟
ساخت کره هست یا ایران؟
آیا رادیات فابریک ریو 4 لوله که سایپا زحمت حذف اینو هم کشید؟

با تشکر

kING ANSHAN
11-07-2011, 12:42
وحیدجان درود.فابریکش4لوله.طبق کاتلوگه کیا.ولی نمونه 2لولش هم هست که تو بعضی مناطق استفاده داره.ظاهرآسایپانمونه2لول رو انتخاب کرده.این رادیاتور تا اونجاکه ازدوستان تومجله پرسیدم ایران رادیاتور صادراتی است.نمونه خارجیش هم هست.اما همین4لوله ایرانیش هم خوبه داداشی.مشکلی نداره.سعی کن از نمایندگی چیزی نگیری.تو بازار هست.مطمئن تره.خیلی دوستون دارم .بای

Reza Razor
22-08-2011, 10:35
سلام بر دوستان ریویی ... یه خواهش داشتم . یه عکس از نمای کنول داخلی ماشین میذارین ؟

vahidreza_sh
22-08-2011, 13:10
سلام بر دوستان ریویی ... یه خواهش داشتم . یه عکس از نمای کنول داخلی ماشین میذارین ؟

دوست عزیز.میت.نی بری تو سایت سایپا و نمای 360 درجه داخلی ماشینو دانلود کنی ببینی.(البته برای دیدن نیاز به نرم افزار flashplayer داری)

alisahaf70
24-08-2011, 23:07
دوستان اگه بخوایم روی ریوی معمولی ABS نصب کنیم هزینش چقدر می شه؟ و کجاها باید انجام داد که مطمئن باشه

vahidreza_sh
25-08-2011, 12:48
دوستان اگه بخوایم روی ریوی معمولی ABS نصب کنیم هزینش چقدر می شه؟ و کجاها باید انجام داد که مطمئن باشه

دوست عزیز به نظر من مطمئن ترین جا نمایندگی هست.

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:45 PM ----------

دوستان عزیز.ریوی ما تو قسمت رویت وضعیت خودروی مشتری زده "آماده تخصيص".به نظر شما چند روز دیگه تحویل میشه؟

pooria-ir
26-08-2011, 11:58

حدود 400 تومن میشه که نمایندگی های منتخب انجام میدن

---------- Post added at 12:58 PM ---------- Previous post was at 12:57 PM ----------

[/COLOR]دوستان عزیز.ریوی ما تو قسمت رویت وضعیت خودروی مشتری زده "آماده تخصيص".به نظر شما چند روز دیگه تحویل میشه؟

یه تماس با خود نمایندگی بگیر بپرس ازشون

hamed999
26-08-2011, 15:44
سلام چرا سایپا ریو رو اقساطی نمیفروشه مثل پراید و تیبا (میترسه دیگه کسی نخره ازشون پراید و تیبا )
همش پیش فروش

pooria-ir
26-08-2011, 17:49
سلام چرا سایپا ریو رو اقساطی نمیفروشه مثل پراید و تیبا (میترسه دیگه کسی نخره ازشون پراید و تیبا )
همش پیش فروش

به دلیل همون مسائل تحریم و اینا ... که خودتونم ازش با خبرین،تولید ریو خیلی پاییه،که البته خوبه چون سطح کیفیش بهتر میمونه
به همین دلیل هم هست که فقط حالت فروش نقدی داره،اونم نه همیشه !

kING ANSHAN
27-08-2011, 19:59
درودبردوستان گلم.شاید فهمیدید قراره قیمت خودروتا30درصدافزایش پیداکنه.دلیلشون هم اینه که چرا دلال سودکنه.ماقیمت پایه بازار میفروشیم.نمیدونم کی قراره با این اوصاف پراید12ملیونی بخره یا ریو رو 15ملیون پول بده.خدابخیرکنه.فقط گفتم تا اگر قراره بخرین زوذتر اقدام کنید.هرجاهستید نفس حق نگهدارتون باشه

vahidreza_sh
29-08-2011, 13:56
دوستان بالاخره امروز ریوی ما تحویل شد.منتها بدون پلاک و پدرم هم زیر بار نرفت و از نمایندگی تحویل نگرفت و گفت هر موقع پلاک اومد اون موقع تحویل میگیرم.فقط یه چیزی رو دراش اون برچسب پلمپ رو نداشت.به نظرتون دودره بازی نمایندگی بوده یا نه؟ چون الان قائمشهر بارونیه فقط جا پای راننده یه خورده کثیف بود.

خدا رو شکر لاستیکاش کره ای بود اونم مارک Komho Powermax STAR که تا به حال این مارک رو تو بازار ندیده بودم.شده مثل مارک لاستیک پرایدمون که سال 79 تحویل گرفته بودیم مارکش Komho powermax II بود که این مارک هم اصلا" تو بازار نبود و خیلی هم با کیفیت و عالی بود.ایشالا اینم همونطوریه.

در مورد قطعات هم،وقتی من کاپوت رو زدم بالا.به جز موتور برف پاکن که آرم سازه گستر رو داشت و شلنگهای کولر هم همینطور و رادیات کولرش رو که دوستان میگفتن ایرانی شده و باطریش که اتمی بود (قبلیا اسیدی بودن) و ایرانی (مارکش رو نمیدونم چی بود.به این خاطر گفتم ایرانی چون آرم "کنترل شد روش داشت") بقیه وسیله هاش تماما" آرم کیا روشون بود حتی درپوش رادیات آب.قاب فیوز های داخل کاپوت و حتی لوله های مربوط به فیلتر هوا که روشون آرم کیا + برچسب با نوشته های عربی و کره ای و انگلیسی بود.

بعد رفتم سراغ تزیینات داخلی و امکاناتی که سایپا حذف کرده ببینین چی کشیدم.موقع ثبت نام وقتی بهشون گفتم پروژکتور دارین گفتن آره.آیینه برقی : آره و..... ولی الان گفتن هیچ کدوم از اینا رو نداریم. ببین که دیگه آدم جوشی میشه (خیلی خیلی نامردن)

دیگه اعصابم خورد شد و وقت کردم دقیق تزیینات داخلیش رو بررسی کنم واومدم خونه.

ess_1362
29-08-2011, 16:32
اول که مبارک باشه
کلا اکثر خودرو ها برچسب پلمب درهاش موقع تست باز میشه
همینطور زمانی که نمایندگی خودرو را تحویل میگیره از شرکت باربری تمام قسمتها را خودش بازدید می کنه که مشکلی نداشته باشه
پس از این بابت مشکلی نیست
فقط بررسی کنید که آیا abs داره یا نه؟ چون خیلی مهم هست
تاجایی که من می دونم ریو آینه برقی نداره

vahidreza_sh
29-08-2011, 19:30
اول که مبارک باشه
کلا اکثر خودرو ها برچسب پلمب درهاش موقع تست باز میشه
همینطور زمانی که نمایندگی خودرو را تحویل میگیره از شرکت باربری تمام قسمتها را خودش بازدید می کنه که مشکلی نداشته باشه
پس از این بابت مشکلی نیست
فقط بررسی کنید که آیا abs داره یا نه؟ چون خیلی مهم هست
تاجایی که من می دونم ریو آینه برقی نداره

خیلی ممنون.درباره ABS آره داره.چهار کاناله هست.آرم روش هم زده بود MANDO KIA
در مورد آیینه برقی باید بگم چرا.ریو آیینه برقی داره ولی تو ایران بصورت فابریک نصب نشد و از نمایندگی ها خودت باید تهیه کنی.

vahidreza_sh
29-08-2011, 19:46
توليد ريو تا آخر سال متوقف مي‌شود

معاون مهندسي و كيفيت سايپا با بيان اينكه شركت كيا با نصب ايربگ بر روي ريو موافقت نكرده است، گفت: توليد اين محصول تا پايان سال متوقف خواهد شد.

مرتضي شفيعي در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: طبق برنامه زمانبندي شده، مهلت نصب ايربگ (كيسه هوا) بر روي ريو و همچنين سايپا 131، 141 و 111 به عنوان محصولات خانواده ايكس100 ابتداي آبان ماه تعيين شده است.

وي تصريح كرد: به اين ترتيب تا آبان فرصت داريم كه اقدامات لازم براي نصب ايربگ بر روي اين خودروها را انجام دهيم.

شفيعي در پاسخ به اين سؤال كه آيا پلا‌ك‌گذاري ريو و سايپا 111 همچنان متوقف است يا خير؟ گفت: به ما اعلام كردند كه اين مشكل حل شده ولي اطلاعي ندارم كه پلاك‌گذاري صورت مي‌گيرد يا خير.

مدير يكي از نمايندگيهاي سايپا نيز در اين مورد با اشاره به توقف پلاك گذاري ريو، به فارس گفت: در حال حاضر ثبت نام براي فروش ريو از طرف سايپا انجام مي‌شود ولي شماره گذاري اين خودرو از حدود يك ماه پيش متوقف شده است.

يكي از خريداران ريو نيز در اين مورد به فارس گفت: نمايندگي سايپا با دريافت 7 ميليون تومان، وعده تحويل يك دستگاه ريو در آذر ماه را داده كه با توجه به توقف شماره‌گذاري مشخص نيست اين وعده عملي شود يا خير.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
----------------------------------------------------------------
آخه یکی نیست به اینا بگه که :
آیا "معاون مهندسي و كيفيت سايپا" مطمئنه که کیا با نصب ایربگ موافقت نکرده!!!
آخه شرکتی به این عظمت اونم کیا که روی ریویی که تو ایران هست بصورت فابریک ایربگ داشته و سایپا حذفش کرده الان مخالف نصبش باشه و آبروی خودشو ببره.
جای تعجبه.این سیاست کاری سایپاییهاست که میخوان تیبا رو با افزایش قیمت جایگزین ریو کنن و این ریو رو که اگه قیمت بیش از این بدن طالبش خیلی کم میشه(چون اینا به بهانه ABS یک میلیون کشیدن رو قیمت ماشین وای بحال اینکه بخوان ایربگ هم بندازن)ریو 2010 یا 2011(نمیدونم کدوم مدل) رو وارد بازار کنن نه به قیمت اصلی کیا (ریو 2011 به قیمت اصلی کیا به صورت فول حدود 12.5 میلیون تومن هست اونم برا مشتری).به قیمت خودشونکه حتما" حدود 20 میلیون خواهد بود.

vahidreza_sh
30-08-2011, 14:34
با سلام به همه دوستان.امروز از نمایندگی زنگ زدن گفتن مشکل پلاک حل شده و بیاین تحویل بگیرین و ما هم رفتیم ولی ماشین ما مشکل عدم تطابق اطلاعات وارده از سایپا با اطلاعات موجود در راهنمایی و رانندگی رو داشت و یه نامه دادن و گفتن شنبه برو راهنمایی و رانندگی و مشکل رو حل کن و پلاک رو تحویل بگیر.

خلاصه ماشینو آوردیم خونه.خداییش خیلی باهاش حال کردم.تو سمند LXسال هم قبلا" نشسته بودم ولی این خیلی نرم بود.سرعت هم نداشتم یعنی دنده 4 50 تا میومدم ولی وقتی یه نیش گاز میدادم تو همون دنده ماشین میپرید.ترمز عالی.کلاچ خیلی نرم.دنده یه خورده سفت جا میرفت.فرمون عالی.کولر عالی.
فقط یه چیزی: حالت عادی که فن بخاری رو روشن میکنی دورش عادیه ولی وقتی کولر رو میزنه دورش بیشتر میشه این طبیعیه؟

pooria-ir
31-08-2011, 00:48
با سلام به همه دوستان.امروز از نمایندگی زنگ زدن گفتن مشکل پلاک حل شده و بیاین تحویل بگیرین و ما هم رفتیم ولی ماشین ما مشکل عدم تطابق اطلاعات وارده از سایپا با اطلاعات موجود در راهنمایی و رانندگی رو داشت و یه نامه دادن و گفتن شنبه برو راهنمایی و رانندگی و مشکل رو حل کن و پلاک رو تحویل بگیر.

خلاصه ماشینو آوردیم خونه.خداییش خیلی باهاش حال کردم.تو سمند LXسال هم قبلا" نشسته بودم ولی این خیلی نرم بود.سرعت هم نداشتم یعنی دنده 4 50 تا میومدم ولی وقتی یه نیش گاز میدادم تو همون دنده ماشین میپرید.ترمز عالی.کلاچ خیلی نرم.دنده یه خورده سفت جا میرفت.فرمون عالی.کولر عالی.
فقط یه چیزی: حالت عادی که فن بخاری رو روشن میکنی دورش عادیه ولی وقتی کولر رو میزنه دورش بیشتر میشه این طبیعیه؟

مبارک باشه :10:

مال ما مدل 87،مردی شده واسه خودش :دی
ایشالله چرخش بچرخه برات
اون زیاد شدن صدای فن موقع کولر کاملا طبیعیه،نگفتی که ABS داره یا نه ؟
ضمنا به فکر باش که یه دست لاستیک و رینگ پهن تر وبلند تر بندازی :46:

vahidreza_sh
31-08-2011, 11:11
مبارک باشه :10:

مال ما مدل 87،مردی شده واسه خودش :دی
ایشالله چرخش بچرخه برات
اون زیاد شدن صدای فن موقع کولر کاملا طبیعیه،نگفتی که ABS داره یا نه ؟
ضمنا به فکر باش که یه دست لاستیک و رینگ پهن تر وبلند تر بندازی :46:

خیلی ممنون.
87 که دیگه واقعا" مردی برا خودش.
آره ABS داره چهارکاناله و روشم زده MANDO KIA
راستش من هم تو این فکر بودم که لاستیک و رینگ بگیرم.موقع ثبت نام لاستیکاش ایرانی بود و تا قبل مرداد هم یزد تایر روش بود.پدرم هم قبول کرده بود که برای تعویض لاستیک یکدفعه رینگو هم عوض کنیم تا این حد هم پیش رفتیم که قبل از تحویل ماشین رینگ و لاستیکش رو بگیریم.ولی از وقتی که متوجه شدیم لاستیکاش رو کره ای گذاشتن پدرم گفت نمیخواد عوض کنیم.هر چقدر هم اصرار کردم قبول نکرد.گفت ایشالا برا دفعه بعد که میخوایم لاستیک بگیریم یه دفعه اون موقع رینگ و لاستیک رو عوض کنین.
بدبختی اینه که یه مارکی گذاشتن روش که به هیچ وجه تو بازار نیست.(Kumho Power STAR).شده دقیقا" مثل پراید 79 مون که تحویل گرفته بودیم زیرش لاستیک Kumho Powermax II بود و به هیچ وجه تو بازار نبود و وقتی بعد 4 سال برا تعویضش رفتیم هیچ جا اون مارک رو نداشتن و میگفتن که مدل خیلی خوبیه و فقط هم شرکت وارد میکنه و تو بازار نیست.(با دیدن لاستیک زاپاس میگفتن).اینم شده عین همون.

vahidreza_sh
31-08-2011, 11:46
دوستان وقتی حالت بخاری ماشینو میزنی آیا شدت بادش کمتر از حالت باد سرد باید باشه؟(از هر یک از دریچه ها:جلو-زیر و...)
من احساس میکنم که شدتش کمتره ولی همسایمون که دید گفت فکر میکنی که کمه ولی فرقی نداره.

ess_1362
31-08-2011, 19:07
دوستان وقتی حالت بخاری ماشینو میزنی آیا شدت بادش کمتر از حالت باد سرد باید باشه؟(از هر یک از دریچه ها:جلو-زیر و...)
من احساس میکنم که شدتش کمتره ولی همسایمون که دید گفت فکر میکنی که کمه ولی فرقی نداره.
بستگی داره که دریچه تهویه روی چه حالتی تنظیم شده باشه!!
اگر دریچه روی حالت گردش هوای داخل باشه قدرتش بیشتره
ولی اگر روی حالت هوای بیرون خودرو باشه اگر شیشه ها بالا باشه به تبع بدلیل بسته بودن محیط داخل قدرتش کمتر میشه

pooria-ir
31-08-2011, 20:52
خیلی ممنون.
87 که دیگه واقعا" مردی برا خودش.
آره ABS داره چهارکاناله و روشم زده MANDO KIA
راستش من هم تو این فکر بودم که لاستیک و رینگ بگیرم.موقع ثبت نام لاستیکاش ایرانی بود و تا قبل مرداد هم یزد تایر روش بود.پدرم هم قبول کرده بود که برای تعویض لاستیک یکدفعه رینگو هم عوض کنیم تا این حد هم پیش رفتیم که قبل از تحویل ماشین رینگ و لاستیکش رو بگیریم.ولی از وقتی که متوجه شدیم لاستیکاش رو کره ای گذاشتن پدرم گفت نمیخواد عوض کنیم.هر چقدر هم اصرار کردم قبول نکرد.گفت ایشالا برا دفعه بعد که میخوایم لاستیک بگیریم یه دفعه اون موقع رینگ و لاستیک رو عوض کنین.
بدبختی اینه که یه مارکی گذاشتن روش که به هیچ وجه تو بازار نیست.(Kumho Power STAR).شده دقیقا" مثل پراید 79 مون که تحویل گرفته بودیم زیرش لاستیک Kumho Powermax II بود و به هیچ وجه تو بازار نبود و وقتی بعد 4 سال برا تعویضش رفتیم هیچ جا اون مارک رو نداشتن و میگفتن که مدل خیلی خوبیه و فقط هم شرکت وارد میکنه و تو بازار نیست.(با دیدن لاستیک زاپاس میگفتن).اینم شده عین همون.

مبارک باشه
کیفیت لاستیک یه مسئلس،سایزش یه مسئله دیگه
این سایز واقعا هم از نظر ظاهری هم از نظر فنی زار میزنه واسه ریو
شما اگه لاستیکش رو پهن تر و بلندتر کنی هم هندلینگش بهتر میشه،هم ترمز گیری ماشین بهتر میشه و هم سواریش
ظاهرشم که دیگه جای خود داره
به نظرم ارزش داره :10:

kING ANSHAN
01-09-2011, 14:03
وحیدرضاجان تبریک.امیدوارم خوش رکاب باشه واستون.من برج3 ثبت نام کردم متاسفانه مجبوربفروشش شدم.الان میخام ثبت نام کنم.ولی یه اما اگرهای تواین کارانداختن که ادم تکلیف خودشونمیدونه.یدفه میگن گرون میشه.یدفه میگن تا اخرسال بیشترتولیدنمیشه.واسه امکانات یه دفه میگن اینه برقیه یبار دیگه میگن نداره.ما نمیدونیم با این جماعت شترمرغ چکارکنیم داداشی.اگه تولیدش متوقف بشه که خیلی بدمیشهخ

---------- Post added at 03:03 PM ---------- Previous post was at 03:00 PM ----------

پوریا داداشی درود برتو.تونظرت راجب رینگو لاستیک ریوچیه دادا؟چی بزاریم بهتره؟چه مارکی؟چه سایزی؟

pooria-ir
01-09-2011, 14:47
وحیدرضاجان تبریک.امیدوارم خوش رکاب باشه واستون.من برج3 ثبت نام کردم متاسفانه مجبوربفروشش شدم.الان میخام ثبت نام کنم.ولی یه اما اگرهای تواین کارانداختن که ادم تکلیف خودشونمیدونه.یدفه میگن گرون میشه.یدفه میگن تا اخرسال بیشترتولیدنمیشه.واسه امکانات یه دفه میگن اینه برقیه یبار دیگه میگن نداره.ما نمیدونیم با این جماعت شترمرغ چکارکنیم داداشی.اگه تولیدش متوقف بشه که خیلی بدمیشهخ

---------- Post added at 03:03 PM ---------- Previous post was at 03:00 PM ----------

پوریا داداشی درود برتو.تونظرت راجب رینگو لاستیک ریوچیه دادا؟چی بزاریم بهتره؟چه مارکی؟چه سایزی؟

والا اول بگم که خیلی بعیده تولیدش متوقف شه،فعلا ماشین های فرانسوی که تحریمشون شدیدتر هست دارن تولید میشن،این که کره اییه...
خیلی بعیده به نظرم

در مورد رینگ و لاستیک : والا خیلی وقته سر نزدم به بازار،من خودم 87 رینگ Viva خریدم که Taiwan پشتش حک شده بود،تا الان هم مشکلی نداشته،اون موقع حلقه ای 85 خریدیمش
لاستیک هم مارک های خوبی مثل Kumho.toyo الی آخر هستن،فقط بگم هرچی میخری بخر فقط لاستیک آج 7یی 8یی نرخ،چون اصلا پایدار نیست و فقط زیبایی داره

سایز لاستیک هم به نظر من 195/15 و 185/15 واسه ریو مناسبه،من خودم 195/15 گذاشتم،سواری خوبی داره الان

vahidreza_sh
02-09-2011, 11:46

خیلی ممون.
در مورد توقف تولید که باید بگم فعلا" معلون نیست چی کار میخوان بکنن.البته آلان پیش فروش کردن با سود 6 درصد و تحویل آذر 90.

ولی حرف مهندسین سایپا واقعا" عجیبه که میگه "کیا به ما اجازه نصب ایربگ نمیده".آخه مگه میشه.این ماشین که بصورت فابریک 2 تا ایربگ داشته و سایپا مثل بقیه چیزا از روش کنده.حالا این دروغ به این بزرگی رو میزنن!!!!

دیروز داشتم دفترچه راهنمای ماشینو میخوندم دیدم سایپا دزدیش فراتر از این حرفا هست و خیلی امکانات بیشتر از این که هست رو از ریو حذف کرده.مثل آلارم جاماندن سویئچ داخل خودرو - کپسول آتشنشانی!!!!!!(دیگه به اینم رحم نکرده) - چراغای پشت آمپر مثل گرمکن عقب و خیلی چیزای دیگه شما بهتر از من میدونید.

دوستان یه سوال.دیروز که جعبه آچار ماشینو باز کردم فقط داخلش پیچ گوشتی و آچار چرخ بود و خبری از انبر دست و آچار تخت و اینجور چزا نبوده.آیا برا شماها هم همینطوریه؟

pooria-ir
02-09-2011, 17:14
بچه هایی که جدید خریدن 2 تا چیز یادتون نره
-اول اینکه فیلتر هوای اتاق رو بزارین،چون از روش پیچوندن !
-دوم اینکه حتما حتما روی جای دست های جلو (قسمت نقره ای) یه محافظی چیزی بکشین چون رنگش میره

vahidreza_sh
02-09-2011, 20:18
بچه هایی که جدید خریدن 2 تا چیز یادتون نره
-اول اینکه فیلتر هوای اتاق رو بزارین،چون از روش پیچوندن !
-دوم اینکه حتما حتما روی جای دست های جلو (قسمت نقره ای) یه محافظی چیزی بکشین چون رنگش میره

ممنون پوریا جان.همه از دزدی های سایپا اطلاع دارن و از شما هم برا اینکه مجدد یاداوری کردی ممنونم
یه سوال : این فیلتر هوای اتاق رو از کجا نص میکنن؟ یه جا خونده بودم که از داخل اتاق و پشت در داشبورد یعنی اینکه در داشبورد رو در میارن و از اون پشت داخل جایی که داره وصل میکنن.آیا این حرف درسته یا از داخل کاپوت وصل میکنن؟
خودمون میتونیم وصل کنیم؟

مرسی

pooria-ir
02-09-2011, 20:24
ممنون پوریا جان.همه از دزدی های سایپا اطلاع دارن و از شما هم برا اینکه مجدد یاداوری کردی ممنونم
یه سوال : این فیلتر هوای اتاق رو از کجا نص میکنن؟ یه جا خونده بودم که از داخل اتاق و پشت در داشبورد یعنی اینکه در داشبورد رو در میارن و از اون پشت داخل جایی که داره وصل میکنن.آیا این حرف درسته یا از داخل کاپوت وصل میکنن؟
خودمون میتونیم وصل کنیم؟

مرسی

والا بابام واسه ما رو خودش برد نصب کردن براش
دقیقا یادم نیست،اما تا اونجایی که میدونم طبق همون حرف شماست،یعنی از توی اطاق و پشت داشبورد،قیمت زیادی هم نداره اما حتما باید بزارین :46:

vahidreza_sh
02-09-2011, 20:55
پوریا جان یه سوال دیگه.تو حالت خلاص وقتی گاز میدی دور موتور ماشینتون تیکه تیکه بالا میره و به همین صورت تیکه تیکه پایین میاد یا اینکه نرم بالا میره و نرم پایین میاد؟(منظورم بدون وقفه هست)

اگه یکدفعه گاز بدی تیکه تیکه بالا و پایین میشه ولی اگه نرم گاز بدی نرم بالا و پایین میشه.برا شما چطوریه؟

(منظورم اینه که مثلا" از دور موتور یک تا 2 میره بعد یک مکث میلی ثانیه ای داره بعد دوباره بالا میره مثلا تا 3 باز هم یه مکث و...)

گفتم تو حالت خلاص چون از نمایندگی تا خونه رو هم نرم گاز داده بودم و هم حواسم به دور موتور نبود که ببینم چجوریه و تا الان هم که پلاکمون تو نیروی انتظامیه(بخاطر عدم تطبیق مشخصات) فقط تو خونه روزی یک بار روشن میکنم.

pooria-ir
03-09-2011, 14:13
پوریا جان یه سوال دیگه.تو حالت خلاص وقتی گاز میدی دور موتور ماشینتون تیکه تیکه بالا میره و به همین صورت تیکه تیکه پایین میاد یا اینکه نرم بالا میره و نرم پایین میاد؟(منظورم بدون وقفه هست)

اگه یکدفعه گاز بدی تیکه تیکه بالا و پایین میشه ولی اگه نرم گاز بدی نرم بالا و پایین میشه.برا شما چطوریه؟

(منظورم اینه که مثلا" از دور موتور یک تا 2 میره بعد یک مکث میلی ثانیه ای داره بعد دوباره بالا میره مثلا تا 3 باز هم یه مکث و...)

گفتم تو حالت خلاص چون از نمایندگی تا خونه رو هم نرم گاز داده بودم و هم حواسم به دور موتور نبود که ببینم چجوریه و تا الان هم که پلاکمون تو نیروی انتظامیه(بخاطر عدم تطبیق مشخصات) فقط تو خونه روزی یک بار روشن میکنم.

کاملا متوجهم چی میگی،دور موتور پله ای بالا و پایین میشه...
هیچ مشکلی نداره و کاملا طبیعیه،مال ما همینطوریه،مال خیلی های دیگه هم همینطوریه،از یکی از تعیرکارای متخصص سایپا هم پرسیدم گفت مشکلی نداره

mahni1390
03-09-2011, 17:46
سلام دوستان.
من ریو 85 دارم و میخوام بفروشم و اتوماتیک بگیرم. جالبه کل نت شخم زدم . هیچ نظری از اتوماتیک های جدید و پارسال نیست. کسی اطلاع داره.؟؟؟؟

چند تا نکته : واسه منم داخل جعبه آچار ؛ آچار چرخ و پیچ گشتی بود همراه دستکش کار.
فیلتر اتاق درست زیر داشبورد هست باید درش بیارید.عوض کردنشم راحته.
دوستان ( طبق تجربه ) حتما هر 18000 کیلومتر شمع ماشینو عوض کنین و حتما همراه صافی بنزین عوض کنین.
برای افزایش عمر دیسک و صفحه حتما اول کلاچ را کامل رها کرده سپس گاز بدین.( تغییر دنده از 1 به بعد )

دوست عزیز همه ماشین های انژکتوری دور موتور پله ای افزایش داره.

vahidreza_sh
03-09-2011, 21:34
سلام دوستان.
من ریو 85 دارم و میخوام بفروشم و اتوماتیک بگیرم. جالبه کل نت شخم زدم . هیچ نظری از اتوماتیک های جدید و پارسال نیست. کسی اطلاع داره.؟؟؟؟

چند تا نکته : واسه منم داخل جعبه آچار ؛ آچار چرخ و پیچ گشتی بود همراه دستکش کار.
فیلتر اتاق درست زیر داشبورد هست باید درش بیارید.عوض کردنشم راحته.
دوستان ( طبق تجربه ) حتما هر 18000 کیلومتر شمع ماشینو عوض کنین و حتما همراه صافی بنزین عوض کنین.
برای افزایش عمر دیسک و صفحه حتما اول کلاچ را کامل رها کرده سپس گاز بدین.( تغییر دنده از 1 به بعد )

دوست عزیز همه ماشین های انژکتوری دور موتور پله ای افزایش داره.

داخل فوروم tt یه بخش هست که مربوط به گیربکس اوتوماتیکه،بهش سر زدی؟
اینم آدرسش :

در مورد دور موتور که گفتین،برای ریو ها پله ایه(اینطور که از بقیه دوستان هم پرس و جو کردم) ولی برا پراید و سمند و پژو 405 که اقوام دارن رو دیدم اینطور نیست

vahidreza_sh
07-09-2011, 13:48
دوستان امروز رفتم بازار که برای ریوی صفرمون لوازمی که سایپا دزدیده رو نصب کنم.(قبلش بگم که موقع تحویل از نمایندگی بهشون گفته بودم که این لوازم رو دارین یا نه گفته بودن نه و برید از نمایندگی های بزرگ بگیرید)
رفتم فروشگاه مجاز قطعه سایپا گفتم نمد - پروژکتور - زه دربها و... رو میخوام. طرف گفت که دیگه جنسهای اصلی برای ما نمیاد و باید جنس متفرقه ببندی.یعنی سایپا دیگه برای ما اینا رو نمیفرسته و تو لیست قطعات ریو هم دیگه نیست.حتی گفت الان اگه لنت ترمزتون رو بخواین عوض کنین دیگه جنس اصلی نیست و باید متفرقه ببندی!!!!!

گفتم که من تماو این لوازم رو دیدم که تو بسته بندی کیا با لیبل و هالوگرام سایپا بوده و دوستام نصب کردن.یارو گفت دیگه خبری از اون جنسها نیست.
گفتم زه درب فابریک چی؟ گفت اصلا" شرکت زه درب نمیاره.گفتم من خودم تو بسته بندی مخصوص دیدم.گفت شرکت یه سری وارد کرد و بین نمایندگی ها پخش کردو دیگه تموم شد.
در کل کلا" من رو ناامید کرد از بستن جنسهای فابریک کیا.
یعنی واقعا" دیگه این جنسهای فابریک تو بازار نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد رفتم یه نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش که بسته بود و برگشتم.به نظر شما نمایندگی های بزرگ یا مرکزی این قطعات رو دارن یا نه؟
چطوری میتونم بفهمم که نمایندگی مرکزی استان ما کجاست ؟(من اهل مازندران و شهرستان قائمشهرم)
از شما عزیزان آیا کسی امسال (سال 90) برای ماشینش این قطعات رو بسته(منظورم قطعات اصلی هست نه متفرقه بازاری)؟

hosein53
07-09-2011, 14:17
توی سایت سایپا قسمت نمایندپیهای پس ازفروش مشخص شده که چه نمایندگیه ایی واسه ریو هست؟

mahni1390
11-09-2011, 10:34
سلام دوستان برای همین مسائل هست که ریو فقط قراره تا پایان امسال تولید بشه
توی اخبار اعلام کردن که :
ریو فقط تا پایان امسال مهمان سایپا خواهد بود.

vahidreza_sh
11-09-2011, 13:11
سلام دوستان برای همین مسائل هست که ریو فقط قراره تا پایان امسال تولید بشه
توی اخبار اعلام کردن که :
ریو فقط تا پایان امسال مهمان سایپا خواهد بود.

بله.این کارا از شرکتی مثل سایپا (سایپا لگن) بعید نیست.
از ماشینی با این کیفیت خوب تمام امکانات و وسایلش رو برداشته (حتی به کپسول آتشنشانی داخل صندوق و آچار و پیچگوشتی جعبه ابزار هم رحم نکرد و برداشت) و حالا هم به بهانه عدم اجازه کیا به سایپا برای نصب ایربگ!!!!!!‌(در صورتی که ریو از اولش دو تا ایربگ داشت) داره خط تولیدش رو متوقف میکنه تا تیبا رو باجهش قیمتی بیاره جای ریو و پرایدا رو هم بیاره جای تیبا و به قول خودش ریو 2010 رو با قیمت 17 تا 20 بده دست مردم.(قیمت اصلی ریو 2011 کیا حدود 12.5 میلیونه اونم با امکانات کامل)

mahni1390
15-09-2011, 12:02
دوستان من 3 روزه یه اتواتیک گرفتم. خیلی خوب و روون کار میکنه. جالبیش اینه که کولر هم میگیری هیچ تاثیری روی قدرت و شتابش نداره. و مثل پژو نیست.
فقط دنده عقبش به قول معروف وحشیه. باید قلقش دستتون بیاد.
من خودم ریو 85 داشتم. اینو که سوار شدم کاملا تفاوت جنس کره ای با ایرانی توش محسوسه. مخصوصا توی صندلی و پشت سری صندلی ها.

kING ANSHAN
22-09-2011, 22:09
داداش وحید وپوریا درود برشما.داداشی گلم من توش موندم نمیدونم چکارکنم.بنظرشما ریو بگیرم یا نه با این اوضا؟تا20ملیون مشکلی ندارم.بنظرتون چکار کنم.تازگیها پرشیاباموتور 20 اومده.همینطور سورن ای ال ایکس باموتور ملی.موندم توش که چی بگیرم

vahidreza_sh
24-09-2011, 02:15
داداش وحید وپوریا درود برشما.داداشی گلم من توش موندم نمیدونم چکارکنم.بنظرشما ریو بگیرم یا نه با این اوضا؟تا20ملیون مشکلی ندارم.بنظرتون چکار کنم.تازگیها پرشیاباموتور 20 اومده.همینطور سورن ای ال ایکس باموتور ملی.موندم توش که چی بگیرم

عزیز منظورت از پرشیا با موتور 20 همون پرشیا 2000 هست؟ یعنی دوباره دارن صفرش رو تولید میکنن؟

والا نظر من رو اگه بخوای پرشیا خوشگله ولی مصرفش بالا هست اگرچه دوگانه سوز باشه هم فرقی نداره.(منظورم پرشیا معمولیه که صدی 9 مصرفشه)
سورن هم قشنگه واگه دوگانه باشه و زیر 20 تومن و با موتور ای اف 7 ارزش داره در غیر این صورت خیر.
به نظر من تو محصولان ایرانخودرو در درجه اول اگه بخوای دوگانه بگیری فقط سمند LX و الان هم موتور ملیش هست میشه سمند ال ایکس با موتور ای اف 7 پایه گاز سوز
اگر نه میریم سراغ 206 که بازم من مدل صندوقدار وی 8 رو توصیه میکنم که مصرفش 6.6 هست.البته مدل وی 2 هم هست و تو کاتالوگ زده دوگانه که اگه باشه اونم خوبه با مصرف بنزین 7.4 (اگه دوگانه این مدل باشه ارزش داره).

از سایپا هم فقط ریو رو داره که خداییش خیلی ماشین خوبیه.تو این قیمت خودش خیلی عالیه با این شتاب و مصرف و ... . ریوی ما که صفره و تا حالا 800 تا کار کرده مصرفش صدی 7.2 بوده که میگن بعد 5000 تا میاد پایین و میشه همون 6.5.

P!nk
24-09-2011, 22:43
شرایط اقساطی هم میدن الان؟چند ماهه تحویل میدن چه اقساطی چه فروش ویژه؟؟

mohamad skystar
24-09-2011, 23:53

سلام دوست من.
داشتم اتفاقی تو این تاپیک گشت میزدم که به پست شما برخوردم.
گفتم نظری داده باشم.
اول یه مورد رو خدمت شما بگم و اینکه برای رسیدن به جوابتون بهتر بود موضوع خرید خودرو
رو تو بخش مشاوره خرید خودرو مطرح میکردین خیلی زود به نتیجه میرسیدین.
مشکلی نیست انشالا دفعه دیگه/

خوب میایم سر انتخاب شما.
البته من ملاک های شما رو برای خرید خودرو نمیدونم اما بودجتون تا سقف 20 میلیون تومان هست
2 نکته رو خدمت شما عرض کنم:

1. سورن ELX در حال حاظر فقط با موتور قدیمی XU7 با 1800 CC داره عرضه میشه و فعلا از موتور ملی
خبری نیست.موتور ملی الان فقط روی سمند LX نصب میشه.

2.پژو پارس با موتور TU5 داره عرضه میشه و تازه یک ماهه تو لیست فروش شرکت قرار داره.
پارس با این موتور دوباره محبوب شده و خیلی طرفدار پیدا کرده و فعلا فروشش نقدی با قیمت
18600000 تومان هست.

اگر قصد خرید پارس با موتور TU5 رو دارین شک نکنید که گزینه خوبیه.

شرایط خرید پارس :

شرایط خرید سورن ELX :

kING ANSHAN
25-09-2011, 01:51
محمد جان ممنون داداش گلم.ولی فکرکنم پارس دنده اتوماته.من دستی دوست دارم.اگه باشه حتما میخرم

kING ANSHAN
25-09-2011, 03:28
وحیدجان داداشی درودبرتو.منظورم پرشیا بامتور206بودتی یو5.ازنظرمصرف خیلی پائین اومده وقدرتش هم بالاست.ولی206امکاناتش بیشتره والبته یکم پشتش زشته.من به شخصه اگه پرشیابامتوره206اومده باشه ودنده دستی باشه حتمامیگیرم.چونزیباتراز206شد ه ودیگه مشکل مصرفم نداره.سورن هنوزبامتورقدیمی تحویل میشه وسمندهم متور ملیش خوبه ولی یادمون باشه هنوز قطعات یدکیش تو بازارنیست داداشی.وخدای نکرده اگه خراب بشه.حسابی تودردسرمیفتی.اگه چیزی بنظرت میرسه بهم بگو دادا.ممنون تنت سالم باشه عزیز

pooria-ir
25-09-2011, 21:11

سلام عزیز:11:
والا تا 20 تومن انتخاب های خیلی بهتری نسبت به ریو دارین،اگر میتونین با قیافه ال 90 کنار بیاین اصلا تو خریدش شک نکنین،ماشین خیلی خوبی هستش
اگر بودجتون بیشتره،میتونین رو پرشیا ای ال اکس و همینطور 206 V8 فکر کنین،به هر حال اگه ب.دچتون از 16 تومن بیشتره گزینه های بهتری نسبت به ریو دارین
گرچه ریو هم با توجه به قیمتش انتخاب خوبیه :10:

mahni1390
26-09-2011, 11:43
سلام مجدد خدمت دوستان
اولا خدمت همه دوستان بگم شک نکنین که ریو توی ماشین های تا 20 میلیون اول هست .سراغ ماشین دیگه نرید من با همشون رانندگی کزدم. نرمی و راحتی ریو رو هیچ کدوم ندارند. ( در مورد پرشیا اتومات هم میدونین که آزمون استاندارد ردش کرد و دیگه تولید نمیشه. پشت اونم نشستم داییم داشت یه ماه نشد فروختش خیلی افتضاحه اصلا موتورش جواب اون اتاقو نمیده. حتی موتورش جواب اتاق 206 صندوقدار هم نمیده. خیلی تنبلن. )

می خوام تجربه این 2 3 هفته خودمو با ریو اتوماتیک خدمتتون بگم
واقعاماشین راحتیه. نرم شتابش خیلی خوبه.
چند تا نکته هست که لازمه بگم:
دنده عقبش کمی وحشیه. یعنی بر خلاف جلو که نرم شروع به حرکت میکنه و شتاب میگیره، دنده عقبش خیلی سریع شتاب میگیره و اگه جایی که فاصله بین دو ماشین کم باشه پارک کرده باشین دفعات اول سخته از پارک در اومدن.

***مهم ***: نکته دوم که دو سه بار بهش بر خوردم اینه که ممکنه ماشین استارت نخوره اصلا. و طبق تجربه من مشکل اینجاست که ممکنه موقع سوار شدن زانوی راست شما به دکمه روی دنده بخوره و دنده از حالت پارک به حالت دنده عقب بره. که در اون صورت اصلا استارت نمیخوره. پس دقت کنین دنده روی حالت پارک باشه.

مسئله بعدی هم بر میگرده به خود دنده اتوماتیک بودن. و اینکه ما آموزش لازم رو ندیدیم- حتما میدونین که کنترل ماشین تقریبا با پدال گاز هست و نحوه فشار دادن آن روی نحوه شتاب گرفتن و نگرفتن خیلی موثر هست -
منظورم از بیان این مورد این بود کمی حوصله می خواد تا عادت کنین بهش.

pooria-ir
26-09-2011, 19:52
سلام مجدد خدمت دوستان
اولا خدمت همه دوستان بگم شک نکنین که ریو توی ماشین های تا 20 میلیون اول هست .سراغ ماشین دیگه نرید من با همشون رانندگی کزدم. نرمی و راحتی ریو رو هیچ کدوم ندارند. ( در مورد پرشیا اتومات هم میدونین که آزمون استاندارد ردش کرد و دیگه تولید نمیشه. پشت اونم نشستم داییم داشت یه ماه نشد فروختش خیلی افتضاحه اصلا موتورش جواب اون اتاقو نمیده. حتی موتورش جواب اتاق 206 صندوقدار هم نمیده. خیلی تنبلن. )

می خوام تجربه این 2 3 هفته خودمو با ریو اتوماتیک خدمتتون بگم
واقعاماشین راحتیه. نرم شتابش خیلی خوبه.
چند تا نکته هست که لازمه بگم:
دنده عقبش کمی وحشیه. یعنی بر خلاف جلو که نرم شروع به حرکت میکنه و شتاب میگیره، دنده عقبش خیلی سریع شتاب میگیره و اگه جایی که فاصله بین دو ماشین کم باشه پارک کرده باشین دفعات اول سخته از پارک در اومدن.

***مهم ***: نکته دوم که دو سه بار بهش بر خوردم اینه که ممکنه ماشین استارت نخوره اصلا. و طبق تجربه من مشکل اینجاست که ممکنه موقع سوار شدن زانوی راست شما به دکمه روی دنده بخوره و دنده از حالت پارک به حالت دنده عقب بره. که در اون صورت اصلا استارت نمیخوره. پس دقت کنین دنده روی حالت پارک باشه.

مسئله بعدی هم بر میگرده به خود دنده اتوماتیک بودن. و اینکه ما آموزش لازم رو ندیدیم- حتما میدونین که کنترل ماشین تقریبا با پدال گاز هست و نحوه فشار دادن آن روی نحوه شتاب گرفتن و نگرفتن خیلی موثر هست -
منظورم از بیان این مورد این بود کمی حوصله می خواد تا عادت کنین بهش.

شما فعلا داغی عزیز :دی

استارتر همین تاپیکی که میبینی منم(آیدی قبلیم) و خودمم 3 ساله دارم ریو سوار میشم،زیر و بمش دستمه،شما داری متعصبانه نظر میدی،واقعا زیر 20 تومن خیلی گزینه های بهتری هست،ال 90 مثلا
ریو از نظر فنی چه برتری هایی نسبت بهش داره ؟ همینطور 206 V8
فقط تنها برتری ریو نسبت به این 2 اینه که استهلاکش کمتره
خواهشا واقع بینانه نظر بدین

P!nk
26-09-2011, 20:17
با این حساب تندر 90 چطوره در مقایسه با ریو؟؟

pooria-ir
26-09-2011, 20:23
با این حساب تندر 90 چطوره در مقایسه با ریو؟؟
(****این نکات رو باید به پست قبلیم اضافه میکردم***)
من خودم به شخصه ضعف ال 90 رو تو طراحیش میدونم،هم خارجی هم داخلی
خیلی خیلی حالت 4 گوش داره ماشین و در واقع یه طراحی اقتصادی و جادار،داخل اتاق هم خیلی از نظر طراحی و ظاهر به دل نمیشینه
از دیگر ضعف هاش قیمت بالای قطعاتش هست که در مقایسه با ریو خیلی بالاست،همینطور اصطلاحا قد بودن ماشین،که از نظر پایداری از ریو ضعیفتره
نقاط قوت : کشش و شتاب بیشتر-موتور بسیار کم مصرف و با توان بالا-کم صداتر بودن موتور داخل اتاق نسبت به ریو-کیفیت ساخت بالاتر
شاید چیزای دیگه هم باشه،اما الان همینا به ذهنم رسید

P!nk
26-09-2011, 22:46
واقعا قیافش تو کت من نمیره هر کاری میکنم
با این حساب اختلاف دو سه میلیون ارزش خریدن ال 90 رو داره یا همون ریورو باید گرفت؟

mohamad skystar
27-09-2011, 09:59
با این حساب اختلاف دو سه میلیون ارزش خریدن ال 90 رو داره یا همون ریورو باید گرفت؟

تندر 90 حتما ارزش خرید داره شک نکن

kING ANSHAN
29-09-2011, 05:29
درود بر دوستان گلم.انگار یادتون رفت قراربود منو راهنمای کنید.اولا دراین شکی نیست که ریو یک ماشینه فوقالعاداست تو کلاس وقیمته البته کاذب خودش.وکسی هم که اینوقبول نداره بنظرمن مقرضانه حرف میزنه.اینم همه قبول داریم هرچی قیمت خودروبالاتر بره امکانات وکیفیتش بهترمیشه.پس نمیشه مثلا206اس دی رو با ریومقایسه کرد.دوما من بیشتر هدفم ازاین بحث این ماشینای هست که باموتوره206اومدن تو بازار.طبق مقایسه منودوستان206با1058کیلوگرم وزن.که درنوع اس دی به 1104کیلومیرسه بامتور110اسبیش.عالی نشون میده.حالا اگه این موتورو روی 405که1100کیلوهست یاپرشیای1190کیلوی.یاسمند1200ک لوی بزاریم چه جوابی پس میده؟بنظرشمافقط وزن به تنهای رومصرف وقدرت اثرمیزاره یا چیزای دیگه هم هست؟مثل طول ارتفاع عرض ایرودینامیک والاخر؟من میخام دوستان بحث بازکنن تا بقیه(البته خودمومیگم)چیزی یاد بگیرم.ماهی بهم ندیم بلکه ماهی گرفتنو یاد بدیم بهم دیگه.من دارم یه تحقیق کامل راجب این موضوع انجام میدم واسه چاپ.هرکی دوست داره کمکی کنه ممنون میشم.لاقل داداششو راهنمای کرده واسه خرید ماشین.مخصوصا پارس ال ایکس که جدیده ومتور110اسبی206روشه.امکاناتش هم بد نیست.هرجاهستید تنتون سالم لبتون خندون ودلاتون شاد باشه همیشه.داداشی قربونتون بره.مواظب خودتون باشید

becareful
03-11-2011, 23:33
دوست عزیز من سواری دوتاش رو گرفتم ریو واقعا ماشین خوبیه.البته الان گرون شده اون موقع با 13 یه ریو میشد بگیری الان نه. دوم دنده l90 از ریو خیلی سر تر و راحت تره جارفتنش و... بعد دو عیب ریو اینه که تسمه تایمشون پاره میشه(شاهد عینی خودم که یک عموم در 13000 تا تسمه ترکوند یکی دیگر از اقواممون هم روی 65000 تا:31:و چند سری هم توی روزنامه نوشته سایپا چقدر دردسر برای ماشین های گارانتی دار ریوش درست شده که همه تسمه میترکونن. ولی ماشین خوبیه . و رنگ داخلی در ها و جا دستیش نمیدونم چرا پاک میشه.

madanchi11
23-11-2011, 11:52
سلام

آموزش فنی ریو را ندارید؟ در تاپیک بذارید

باتشکر

kING ANSHAN
05-02-2012, 16:16
سلام دوستان.چندروزپیش توابادام(منطقه ازاد اروند)یه ریوی 2012دیدم.باورکردنی نبود این ریوباشه.باصاحبش حرف زدم واجازه دادتاباهم یه دوری بزنیم.خوب ازاول واستون میگم.این ریوازنوع5درهاچ بک بود.که مطمئنن روی پلت فروم هیوندای ای20ساخته شده.طراحی خوب وشبیه ماشینهای کوپه است.جلوپنجره طرح جدید.فرم خمیده طرح عقب.که زیادشبیه اسپریچ شده.چندوقت پیش تومجله ماشین چاپ شدواگه دوست داریدتهیه کنیدشماره348.کابین ریوازموادومونتاژدراندازها ی بهترینهای هم رده خودش برخورداربود.داشبوردازپلاس یک نرم وباکیفیت بود.فرمان خوش دست وکلفت چرمی.نشاندهندهای کامپیوتری.مدرن وامروزی است.درکلاس خودجادارترین ماشینه.صندوق باری درحدود288لیتری.است.4نوع موتورکه2بنزینی2تاگازوئیلیس ت.گونه3سیلندرگازوئیلی1/1لیتری توربو75اسبقدرت و170نیوتن گشتاورشه.بقیه موتورهاروتوضیح نمیدم که سرتون دردنیاد ولی این یکی دارای یه موتوره4سیلندر1/4لیتری16سوپاپ بنزینی.با109اسب بخارقدرت در6300دورموتور.و137نیوتن متردر4200دوردردقیقه بودومصرفش19/6کیلومتربرهرلیتربود.شتابش هم11/5ثانیه که یکم ضعیف بنظرمیرسه.183حداکثرسرعتش بود.سامانه بازکننده بدون کلیدوقتی توی کابین نشستیدکابینوبزرگترازانتظا رمیبینید.دندهاش خیلی راحت واروم جامیرفت.کلاجش نرم بود.ترمزهابدون نفص وسیستم فنربندیش سفت بود.تنها امتیازمنفیش صدای زیادکابین بودکه ظاهراهنوزاین مشکل برای ریو حل نشده.والبته شتابگیری اروم این خودرو بچشم میومد.قیمتش درمدلهای بنزینی.از10هزارتا16هزاردلار تفاوته.ولی نصبت به نسل قبلی وهمردهای فعلی خودش خیلی بهتر ارزیابی شده.باتوجه به قیمت.خیلی خلاصه گوی کردم.واسه جزئیات.ببخشید.اما ازتجربه نشستن پشت رول ماشین بایدبگم.بنظرمن نگارنده کمی کم لطفی به این خودروکرده.ریوبسیار راحت نشون داد.والبته خیلی جادارهم بود.درنسل قبلی ردیف عقب واقعا تنگ وازاردهنده بودواسه مسافتهای طولانی.ولی این مشکل رفع شده.ازچندنفرخواستم ردیف عقب بشینن ودوبار تیک اپ کردم.ماشین خیلی باتومانینه ویک وقارخاص دورگرفت.چطوربگم.اگه206رونده باشید.دیدیدکه واسه تیک اپ زدن چقدوحشی وسریع عمل میکنه واگه ناشی باشید احتمالاکنترلشوازدست میدید.ولی ریواینطورنبود.نه اینکه سنگین باشه وتنبل .بلکه خیلی باوقاراروم درورمیگرفت.من بهش میگم ماشینای خجالتی.ولی وقتی رفتی2دیگه داستان فرق کرده.خلاصه من خیلی لذت بردم ازاین ماشین.فقط وقتی سواراینجورماشینهامیشین میفهمی چقدردارن توسرمون میزنن وحقمون خورده میشه.خدا حقشونومیزاره کف دستشون.امیدوارم یه کمکی به دوستانم کرده باشم.قراره اهوازهم در طرح منطقه ازاد ادقام بشه.که دراین صورت ماشینهای بیشتری روخواهیم دیدوفرصت کنیم تا واستون چک کنیم.تا درودی دیگر بدرود.

hossein.az
05-02-2012, 17:11

درسته كه قيافه تندر شايد با سليقه ما ايرانيا درست جور در نياد مثلا خود من هر موقع قبلا سوار ميشدم نكاهم كه به داشبورد ميافتاد بي غرض ياد تانك ها مي افتادم يا دستكيره هاي داخل
ولي در كل ماشين بسيار باكيفيت ،ايمن،كم صداتري نسبت به ريوست
اكه با ماشيني مثل تندر درست بسازي كاملا بي خرجه و خريدش واقعا مي ارزه

---------- Post added at 05:11 PM ---------- Previous post was at 05:08 PM ----------

اكه تا ٢٠ تومن مشكل نداري
بارس elx , سمندef7، تندر ٩٠ نظر منه

hossein.az
05-02-2012, 18:34
درود بر دوستان گلم.انگار یادتون رفت قراربود منو راهنمای کنید.اولا دراین شکی نیست که ریو یک ماشینه فوقالعاداست تو کلاس وقیمته البته کاذب خودش.وکسی هم که اینوقبول نداره بنظرمن مقرضانه حرف میزنه.اینم همه قبول داریم هرچی قیمت خودروبالاتر بره امکانات وکیفیتش بهترمیشه.پس نمیشه مثلا206اس دی رو با ریومقایسه کرد.دوما من بیشتر هدفم ازاین بحث این ماشینای هست که باموتوره206اومدن تو بازار.طبق مقایسه منودوستان206با1058کیلوگرم وزن.که درنوع اس دی به 1104کیلومیرسه بامتور110اسبیش.عالی نشون میده.حالا اگه این موتورو روی 405که1100کیلوهست یاپرشیای1190کیلوی.یاسمند1200ک لوی بزاریم چه جوابی پس میده؟بنظرشمافقط وزن به تنهای رومصرف وقدرت اثرمیزاره یا چیزای دیگه هم هست؟مثل طول ارتفاع عرض ایرودینامیک والاخر؟من میخام دوستان بحث بازکنن تا بقیه(البته خودمومیگم)چیزی یاد بگیرم.ماهی بهم ندیم بلکه ماهی گرفتنو یاد بدیم بهم دیگه.من دارم یه تحقیق کامل راجب این موضوع انجام میدم واسه چاپ.هرکی دوست داره کمکی کنه ممنون میشم.لاقل داداششو راهنمای کرده واسه خرید ماشین.مخصوصا پارس ال ایکس که جدیده ومتور110اسبی206روشه.امکاناتش هم بد نیست.هرجاهستید تنتون سالم لبتون خندون ودلاتون شاد باشه همیشه.داداشی قربونتون بره.مواظب خودتون باشید

سلام .دوست عزیز لطفا این مطلب را در تاپیک مربوط به خودش مطرح کنید .ممنون

ali reza 222
12-02-2012, 23:31
سلام
خواستم بپرسم فاصله سپر جلوی ریو از سطح زمین چند سانتیمتر هست؟و آیا از 206 پایینتره؟
راستش میخام ریو بخرم ولی ورودی پارکینگ خونه شیب داره و میترسم کفش به زمین گیر کنه.با 206 تست کردم لب به لب وارد پارکینگ شدم.
ممنون

pooria-ir
13-02-2012, 00:15
سلام
خواستم بپرسم فاصله سپر جلوی ریو از سطح زمین چند سانتیمتر هست؟و آیا از 206 پایینتره؟
راستش میخام ریو بخرم ولی ورودی پارکینگ خونه شیب داره و میترسم کفش به زمین گیر کنه.با 206 تست کردم لب به لب وارد پارکینگ شدم.
ممنون

تقریبا میتونم بگم براربرن،چون ما هم ریو داریم هم 206
گیر نمیکنن به پارکینگ
ضمنا واسه ریو یه دست لاستیک 195/15 واجبه
انتخا خوبی هم میکنی،بین 206 و ریو،ریو رو انتخاب کن
100 البته مدل های 0 نه،چون کیفیت ساخت اومده پایین،بگرد یه 87-6 تمیز گیر بنداز لذت ببر :46:

ali reza 222
13-02-2012, 16:36
تقریبا میتونم بگم براربرن،چون ما هم ریو داریم هم 206
گیر نمیکنن به پارکینگ
ضمنا واسه ریو یه دست لاستیک 195/15 واجبه
انتخا خوبی هم میکنی،بین 206 و ریو،ریو رو انتخاب کن
100 البته مدل های 0 نه،چون کیفیت ساخت اومده پایین،بگرد یه 87-6 تمیز گیر بنداز لذت ببر :46:
سلام
ممنون از شما
فقط مشخصات و اندازه دقیق لاستیک را برام بگید.195/*/15
ستاره چی باشه؟70 یا 65 و یا ....
ممنون