PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریو Rio

صفحه ها : 1 [2]

pooria-ir
13-02-2012, 22:22
سلام
ممنون از شما
فقط مشخصات و اندازه دقیق لاستیک را برام بگید.195/*/15
ستاره چی باشه؟70 یا 65 و یا ....
ممنون

من خودم فاق 50 انداختم
دقیق یعنی این
195/50/15
هم قیافه ی ماشین رو جالب میکنه،هم سواری ماشین و هندلینگش بهتر میشه:46:

ali reza 222
14-02-2012, 21:42
سلام
ریو مدل 85 پیدا کردم به قیمت 10500 با یکسال بیمه کامل.بدون رنگ و خط و خش.
آیا قیمتش خوبه؟یا بگردم یکی دو مدل بالاتر پیدا کنم؟
ممنون

mohamad skystar
14-02-2012, 22:26
سلام
ممنون

مدل 85 قیمتش مناسبه.
مدل بالاترم باید بودجه رو افزایش بدی.

pooria-ir
14-02-2012, 23:36
سلام
ممنون

با اجازه اساتید
قیمتش رو که فرمودن خوبه
اما ار بتونی بگردی یه 84-5 بکر گیر بیاری واقعا عالیه
بکر یعنی کارکرد پایین + بدنه سالم
خیلی دقت کن تو خرید،من یک ماهه ماشین دست دو خریدم،الان میفهمم بعضی چقدر شیادن،2 جا نشون دادم قبل از خرید نفهمیدن ماشین چه مشکلاتی داره،نتیجش این شده که تا الان که خدمت شما هستن 530 تومن خرج ماشین شده !!!
خیلی دقت کن
تو ریو به صدای موتور دقت کن،چخ چخ نباید داشته باشه،صدا باید کاملا یکنواخت باشه بعد از گرم شدن موتور
به کناره ها و لبه های گلگیر دقت کن،چون ریو مشکل مونتاژی نداره،بالاخص مدل های پایین ترش،پس نباید یه جا ببینی فرضا فاصله ی چراغ بیشتر شده با گلگیر،یه جا دیگه چسبیده،این ها نشون میده که ماشین ضربه خورده
به رنگ سپر هم دقت کن،ببین با بدنه یه دست هست یا نه،چون اگه سپر ریو عوض شه،خیلی کم پیش میاد که بتونن رنگ رو به شفافی رنگ بدنه در بیارن
بازم موارد زیادی هست،اگه خواستی بدونی من در خدمتم :10:
:40:

ali reza 222
15-02-2012, 21:57
با اجازه اساتید
قیمتش رو که فرمودن خوبه
اما ار بتونی بگردی یه 84-5 بکر گیر بیاری واقعا عالیه
بکر یعنی کارکرد پایین + بدنه سالم
خیلی دقت کن تو خرید،من یک ماهه ماشین دست دو خریدم،الان میفهمم بعضی چقدر شیادن،2 جا نشون دادم قبل از خرید نفهمیدن ماشین چه مشکلاتی داره،نتیجش این شده که تا الان که خدمت شما هستن 530 تومن خرج ماشین شده !!!
خیلی دقت کن
تو ریو به صدای موتور دقت کن،چخ چخ نباید داشته باشه،صدا باید کاملا یکنواخت باشه بعد از گرم شدن موتور
به کناره ها و لبه های گلگیر دقت کن،چون ریو مشکل مونتاژی نداره،بالاخص مدل های پایین ترش،پس نباید یه جا ببینی فرضا فاصله ی چراغ بیشتر شده با گلگیر،یه جا دیگه چسبیده،این ها نشون میده که ماشین ضربه خورده
به رنگ سپر هم دقت کن،ببین با بدنه یه دست هست یا نه،چون اگه سپر ریو عوض شه،خیلی کم پیش میاد که بتونن رنگ رو به شفافی رنگ بدنه در بیارن
بازم موارد زیادی هست،اگه خواستی بدونی من در خدمتم :10:
:40:
سلام
ممنون از پاسختون.والله خیلی دوست دارم زیر و بم ماشین خریدن را بدونم ولی احتمالا حتی کسی هم که خیلی سر در میاره شاید سرش کلاه بره.
امشب ماشین را آورد دیدم اول گفته بود بی خط و خش ولی یک قسمت از رکاب سمت شاگرد فرو رفتگی داشت و یک قسمت از سر کلگیر سمت راننده را بدون رنگ درآورده بودند.خلاصه خورد تو ذوقم.نکته ابهام آمیز تر اینکه طرف خودش ماشین را یکماه پیش خریده حالا میخاد بفروشه.ترسم از اینکه نکنه مشکلی داره.
موندم چه کنم.
ممنون

ali reza 222
15-02-2012, 21:59
سلام
اول گفته بودند ماشین بدون خط و خش هست ولی امشب که دیدمش دیدم رکاب سما شاگرد فرو رفته و سر گلگیر سمت راننده بدون رنگ درش آوردن.نکته ابهام آمیز هم اینکه طرف یکماه پیش خریده حالا میخاد بفروشه.میگم شاید مشکلی داشته باشه.
راستی بیمه نامه این ریو مدل 85 بنام شرکت سایپا بود یعنی ممکنه؟

pooria-ir
15-02-2012, 22:51
سلام
اول گفته بودند ماشین بدون خط و خش هست ولی امشب که دیدمش دیدم رکاب سما شاگرد فرو رفته و سر گلگیر سمت راننده بدون رنگ درش آوردن.نکته ابهام آمیز هم اینکه طرف یکماه پیش خریده حالا میخاد بفروشه.میگم شاید مشکلی داشته باشه.
راستی بیمه نامه این ریو مدل 85 بنام شرکت سایپا بود یعنی ممکنه؟

خرید اینجور ماشینی ریسکه (با توجه به اینکه بعد 1 ماه میخواد بفروشه)
شما بگرد سند دست اول گیر بنداز به نظرم
به اون نکاتی هم که گفتم دقت کن + یه دیاگ هم بده ماشین رو بزنن
چه شهری هستین شما ؟

kipofu
26-02-2012, 23:59
این فیلتر کابین کجاست ؟ همون که تو داشبرد هست ؟:13:

pooria-ir
27-02-2012, 15:09
این فیلتر کابین کجاست ؟ همون که تو داشبرد هست ؟:13:

آره دادا
پشت داشبرده

shiraz_2010
06-03-2012, 20:07
سلام....

من الان یه سایپا 141 دارم...می خوام اگه خدا بخواد از بین ریو و ال نود یکی رو بخرم.....خودم بیشتر نظرم روی ریو هست..به دلیل قطعات ارزان تر...ظاهر بهتر...

میشه از نظر امکانات داخلی و ایمنی یه توضیح کلی بدید؟؟آیا توی مدل های جدید abs و airbag وجود داره؟؟آیا صدای موتور کم شده؟؟
برا من که قدم بالای 185 هست راحته؟؟(البته از پراید که مطمئنم راحتره:31:)همچنین برای سرنشینان عقب؟؟
مسئله مهم هم قیمت در حال حاظر؟؟همچنین ریو الان نسبت به اوایل کیفیتش بهتر شده یا نه؟؟منظورم اینه که ریو صفر بگیریم پشیمون نمیشم؟؟یا بگردم دنبال کارکرده؟؟
راستی ریو دنده ای به غیر از مدل LS مدل دیگه ای هم داره؟؟

ببخشید سوال هام زیاد شد...

mohamad skystar
06-03-2012, 21:10
سلام....

من الان یه سایپا 141 دارم...می خوام اگه خدا بخواد از بین ریو و ال نود یکی رو بخرم.....خودم بیشتر نظرم روی ریو هست..به دلیل قطعات ارزان تر...ظاهر بهتر...

میشه از نظر امکانات داخلی و ایمنی یه توضیح کلی بدید؟؟آیا توی مدل های جدید abs و airbag وجود داره؟؟آیا صدای موتور کم شده؟؟
برا من که قدم بالای 185 هست راحته؟؟(البته از پراید که مطمئنم راحتره:31:)همچنین برای سرنشینان عقب؟؟
مسئله مهم هم قیمت در حال حاظر؟؟همچنین ریو الان نسبت به اوایل کیفیتش بهتر شده یا نه؟؟منظورم اینه که ریو صفر بگیریم پشیمون نمیشم؟؟یا بگردم دنبال کارکرده؟؟
راستی ریو دنده ای به غیر از مدل LS مدل دیگه ای هم داره؟؟

ببخشید سوال هام زیاد شد...

دوست من.
ریو امسال تولیدش متوقف میشه.
ایربگ هم نتونستن روش نصب کنن.
اما ABS داره.
ریو از نظر فنی ماشین پرشتاب و کم مصرف و در کل مناسبی هست.
برای خانواده ماشین خوبیه.اما ارتفاع کمش کاهی اوقات تو مسیرهای ناهموار مشکل ساز شده.
ریو کیفیت مطلوبی داره نسبت به پراید
ریو با گیربکس اتوماتیک هم تولید شد اما خرابی ایجاد کرد و کسی استقبال چشمگیری ازش نکرد.
بین ریو و تندر به نظر من تندر از عملکرد بهتری برخوردار هست.
تندر 90 فول با 2 ایربگ میتونه خودروی ایمن تری باشه.
فضای داخلیش از ریو بیشتره.
از نظر فنی هم که مطلوب و عملکرد مناسب داره.

مصطفی
06-03-2012, 22:28
همین امروز از اخبار رادیو شنیدم که تولیدش کاملا متوقف شده ولی سایپا گفته تا 10 سال قطعاتش رو تامین میکنه . به جهت مشتری مداری و سپاس از آنان

shiraz_2010
06-03-2012, 23:24
خوب برای منی که می خوام سال آینده صفرش رو تهیه کنم مشکلی به وجود نمیاد؟؟

در ضمن من چند جایی که راجع به تندر جستجو کردم به این نتیجه رسیدم که مناسب نیست به این دلایل:
قطعات گران و بعضا کمیاب در شهرستان ها
من شنیدم که بدنه اش دو تیکه هست...یعنی اگه تصادف بشه باید کل بدنه مورد نظر تعویض شه
ظاهر بسیار مسخره
...................
مثل اینکه باید برم سراغ 206 :41:

amin_pwa
14-03-2012, 13:25
با سلام خدمت عزیزان من باطری ریو رو عوض کردم . رادیو پخش بعد از تعویض باطری قفل شده . چه طوری باید بازش کنم .
بردم گارانتی گفتن باید ببری ایس اش رو بسوزونی می گم کدش رو ندارین می گن نه کد ریو اصلا بیرون نیست منم گفتم ...... تو سرتون با گارنتی تون باطریش که به هم ندادین خودم از بیرون گرفتم ( ماشین صفر 6 ماه کار نکرده باتریش تمام شده باطری نداشتن به هم بدن !) حتی نمی دونستن باطری ریوم اسیدیه ! جالب این بود که 2 روز قبل از اینکه ماشین باتریش تمام بشه بردمش گارنتی می گم به نظرم باتریش داره تموم میشه تعمیرکاره می گه باتریش اتمی به این زودی ها تموم نمیشه .... ( همه چی با سند موجود هست اگر دوستان راهی واسه شکایت دارن بفرماییند تا من شکایت کنم و خسارت بگیرم )
اصلا از اصل ماجرا دور شدم ایت قدر اعصابم خورد کردن ..
ماشین رو بردم پیش یه رادیو ضبط حرفهای طرف امد بازش کرد دید هیچ جا پسوردش نیست گفت باید ای سی اش بسوزه !
جای دیگم بردن گفتن اگه پسوردش رو نداری تنها راه همینه !
دوستان اگر راهی هیت تا بدون دردسر مشکل حلشه بفرمایید . شهرستان هستم و واسم مقدور نیست برم تهران . باتشکر

amin_pwa
15-03-2012, 19:26
باریک االه به گارانتی ضبط بدونه هیچ هزینهای واسم درستش کرد . واقعا مرد بود :20:

Lord_HaMeD
01-04-2012, 19:57
سلام به همگی دوستان عزیز
یه سوال در مورد بخاری و کولر ریو دارم
بخاری این ماشین چطوره ؟
مثلا در مقایسه با ماشین 405 چطوره ؟
یه وقت مثل بخاری پراید که نیست ؟؟؟ :31: ماشین و روشن میکنی تا مقصد از سرما میلرزی بعد که رسیدی تازه گرم میشی :دی

mohamad skystar
01-04-2012, 23:45
سلام به همگی دوستان عزیز
یه سوال در مورد بخاری و کولر ریو دارم
بخاری این ماشین چطوره ؟
مثلا در مقایسه با ماشین 405 چطوره ؟
یه وقت مثل بخاری پراید که نیست ؟؟؟ :31: ماشین و روشن میکنی تا مقصد از سرما میلرزی بعد که رسیدی تازه گرم میشی :دی

سلام.
نه دوست من بخاری و کولر ریو خیلی خوب کار میکنه
خصوصا بخاریش که واقعا عالیه.
کولرش هم مناسبه و خوب سرد میکنه.
کولر و بخاری ریو نسبت به پراید غیر قابل توصیف هست.

Ali_Best
21-04-2012, 17:35
سلام دوستان
آقا چرا تولیدش متوقف شده؟!
ما میخواستیم یکیشو بگیریم!
ای بابا

حالا قیمتش چنده؟ و نسبت به قبل عید چقدر تفاوت قیمت داره؟

pooria-ir
21-04-2012, 18:21
سلام دوستان
ای بابا

کلا تو ایران ماشین های بی دردسر و کم خرج خیلی رو خط تولید نمیمونن ! سیلو...ریو...ماتیز...
بگذریم
الان حدودا 16 تومن هستش قیمتش،و 0 اش هم مدل 90 گیر میاد
ضمنا قیمت همه ی ماشین ها هم بالا رفته،ریو هم به همین منوال

Ali_Best
21-04-2012, 20:48
کلا تو ایران ماشین های بی دردسر و کم خرج خیلی رو خط تولید نمیمونن ! سیلو...ریو...ماتیز...
بگذریم
مرسی آقا
حالا قیمت قبل عید چقدر بوده؟

mohamad skystar
21-04-2012, 20:58
سلام دوستان
ای بابا

قیمتش تا 17 میلیون هم رسید اما مدل 90 قیمتش حدود 15500000 تومان هست
به دلیل اینکه سایپا نتونست ایربگ روش نصب کنه تولید نشد.

---------- Post added at 09:58 PM ---------- Previous post was at 09:57 PM ----------

بگذریم

نه دوست من هر خودرویی که از خط تولید خارج شده و جمعش کردن تمام دلیل داره.

pooria-ir
22-04-2012, 21:36
مرسی آقا
حالا قیمت قبل عید چقدر بوده؟

قبل عید حدود 14500 بود

نه دوست من هر خودرویی که از خط تولید خارج شده و جمعش کردن تمام دلیل داره.

بله،منکر این نیتسم که دلایل دیگه هم داشته،که از بی عرضگی سایپا نشئت میگیره
اما،واقعا ریو خرابیش پایین بود،من پیش تعمیرکار ها هم میرفتم همینو میگفتن،به خاطر همین قیمت قطعات یدکیش رو خیلی بالا بردن که فروش کمش جبران شه
مثلا خرابی جلوبندی تو ریو واقعا به ندرت اتفاق میفته،مگه اینک هدیگه داغونش کنن
مثلا مال ما مدل 87ئه،از روز اول هم رینگ 15 زیرش بوده،اما جلوبندیش فابریکه،70 تا هم راه رفته
اما پژو ماشالله،خیلی استهلاکش باالائه،و عمر مفید قطعاتش پایین تره

mr6768
24-04-2012, 11:16
چه مدل های ریو ABS دارن ؟
و اینکه آیا رانندگی با ریو نرم هست و در مقایسه با 206 هاچ بک لذت بخش هست ؟

mohamad skystar
24-04-2012, 17:38
چه مدل های ریو ABS دارن ؟
و اینکه آیا رانندگی با ریو نرم هست و در مقایسه با 206 هاچ بک لذت بخش هست ؟

برخی از مدل های 88 و کلیه مدل های 89 تا 90 دارای ABS هستن.
رانندگی باهاش نرم و لذت بخش هست فقط عیبی که داره اینکه ارتفاع ریو در کل نسبت به 206 چایین تره
و گاهی اوقات مشکل ساز میشه

pooria-ir
24-04-2012, 22:27
برخی از مدل های 88 و کلیه مدل های 89 تا 90 دارای ABS هستن.
رانندگی باهاش نرم و لذت بخش هست فقط عیبی که داره اینکه ارتفاع ریو در کل نسبت به 206 چایین تره
و گاهی اوقات مشکل ساز میشه

امیدوارم از بجث ها و مخالفت های من ناراحت نیشن :10:
ارتفاع ریو پایین تره،بله
اما حسنه
اولا که هندلینگش به دلایل مختلف و یکیش همین پایین بودن اکسل و ثقل ماشین،خیلی خیلی از 206 بهتره،اصلا قابل مقایسه نیست !
2-باد زیر ماشین نمیفته،باز هم برعکس 206،و دیگه اینکه،اکسل ریو رو شما اگه از زیر نگاه کنین،میبینین که،نسبت به جلوی ماشین در ارتفاع بیشتر قرار داره،ساده بگم،سپر جلو ارتفاع کمتری نسبت به اکسل عقب داره،بنابراین،اگر زمانی قرار باشه چیزی به زیر ماشین گیر کنه،که واسه ما حتی 1 بار هم پیش نیومده،قاعدتا اول باید سپر ماشین بگیره و هیچ وقت به اکسل نمیرسه
کلا ریو از نیم رخ حالت شیب دار هستش،یعنی هرچی رو به جلو میاد ارتفاع ماشنی کم میشه
من تا 20 میلیون تومان ریو رو مناسب ترین گزینه واسه خانواده های سطح متوسط میدونم،که اونقد درامد ندارن که بخوان در طول سال خرج تعمیرات بالای ماشین رو متقبل بشن

این ماشین بسیار و بسیار بی خرج و بی آزاره،یعنی روغن خوب + مکمل واسه بنزین بریزین،و خیلی هم به موتورش فشار نیارین،تا 100 هزار کیلومتر خیلی خوب جواب میده،بعد از اون هم خرج های روتین داره،اما ماشالله خانواده پژو ...
حالا مزایای خانواده پژو
در یک عبارت بخوام بگم،هندلینگ 405 بهتره،و کلا از لحاظ لذت و کیفیت رانندگی + طراحی داخلی از نظر من از ریو سرتره+ ایمنی یک ستاره بیشتری 206 نسبت به ریو
همین و دیگر هیچ

و گزینه عالی دیگه تا 20 میلیون،ال 90
اما خرج فوق العاده بالا،یه مثال ساده بزنم،تسمه تایم ریو با تعویض میشه حدود 35 تومن(20 تسمه +15 دستمزد)
حالا ال 90 : 140 تومن تسمه تایم + تعمیرگاه های بیرون 160 تومن دستمزد تعویض و نمایندگی ها حدود 60-90
قیمت قطعات بدنه هم ال 90 سرسام آوره،تازه اگه گیر بیاد !
نظر سایر دوستان رو هم شنوا هستم :)

unknown47
18-05-2012, 15:44
درود
دوستان تولید ریو متوقف شده!؟!

yashgin128
18-05-2012, 16:09
به نظرتون ریو بهتره یا 405؟

mohamad skystar
18-05-2012, 18:48
درود
دوستان تولید ریو متوقف شده!؟!

مدل های 91 هستن
اما اواخر تولیدش هست

---------- Post added at 07:48 PM ---------- Previous post was at 07:48 PM ----------

به نظرتون ریو بهتره یا 405؟

بستگی به ملاک های شما برای انتخاب خودرو داره

Highbury
02-06-2012, 12:00
انتخابم رفته بود روی 405 که دیروز یکی از دوستانم در مورد ریو صحبت کرد. میگفت ABD گذاشتن و دنده اتومات هم داره.
اما امروز متوجه شدم که توقف تولید شده.
تو بازار دنده اتوماتش چه قیمتی داره؟ و اینکه حالا که تولید نمیشه قطعاتش وارد میشه یا اونا هم فرت شده؟

mohamad skystar
02-06-2012, 12:28
انتخابم رفته بود روی 405 که دیروز یکی از دوستانم در مورد ریو صحبت کرد. میگفت ABD گذاشتن و دنده اتومات هم داره.
اما امروز متوجه شدم که توقف تولید شده.
تو بازار دنده اتوماتش چه قیمتی داره؟ و اینکه حالا که تولید نمیشه قطعاتش وارد میشه یا اونا هم فرت شده؟

ریو به دلیل عدم نصب ایربگ از طرف شرکت سایپا تولیدش متوقف شد.
نمونه های اتوماتیکش زیاد جلب توجه نکرد چون مشکلاتی داشت که باعث شد شرکت فراخوان بده و خیلی ها ناراضی بودن
از گیربکش اتوماتیکش.
نمونه دستیش بهتر هست.
قطعاتش هم هست اما خوب نسبت به قبل کمی گرون تر شده.
ریو دنده اتوماتیک صفر کیلومتر حدود 17500000 تومان قیمت داره.

Highbury
02-06-2012, 13:05
ریو به دلیل عدم نصب ایربگ از طرف شرکت سایپا تولیدش متوقف شد.
نمونه های اتوماتیکش زیاد جلب توجه نکرد چون مشکلاتی داشت که باعث شد شرکت فراخوان بده و خیلی ها ناراضی بودن
از گیربکش اتوماتیکش.
نمونه دستیش بهتر هست.
قطعاتش هم هست اما خوب نسبت به قبل کمی گرون تر شده.
ریو دنده اتوماتیک صفر کیلومتر حدود 17500000 تومان قیمت داره.
عجب! یعنی اوضاعش انقدر خراب هست که از خریدش منصرف بشم؟ اتومات رو منظورمه
2- این دوستم خیلی تعریف کرد و میگفت تا چند سال مشکلی برات پیش نمیاره چون ماشین بی دردسری هست، چون هم قدرت خوبی داره و هم اصل کره هست! بنظر شما چه دنده ای چه اتومات ارزش خرید داره؟ قیمت دنده ایش چند هست؟
ممنون محمدجان، این مدت خیلی کمک کردی

mohamad skystar
02-06-2012, 14:27
عجب! یعنی اوضاعش انقدر خراب هست که از خریدش منصرف بشم؟ اتومات رو منظورمه
2- این دوستم خیلی تعریف کرد و میگفت تا چند سال مشکلی برات پیش نمیاره چون ماشین بی دردسری هست، چون هم قدرت خوبی داره و هم اصل کره هست! بنظر شما چه دنده ای چه اتومات ارزش خرید داره؟ قیمت دنده ایش چند هست؟
ممنون محمدجان، این مدت خیلی کمک کردی

خرید ریو دنده ای اگر از نظر فنی و بدنه سالم باشه ارزش داره چرا که نه.
ریو ماشین خوبیه و مدل 91 صفرش حدود 16500000 تومان هست.
از نظر مصرف سوخت و شتاب هم خیلی خوبه و در کل این ماشین از عملکرد قابل قبولی برخوردا هست
البته نوع دنده ایش

eiman256
13-06-2012, 08:39
تا جایی که میدونم بیشتر ماشین های اتومات به دلیل ضرایب گیربکسشون مصرف بیشتری دارن
البته هستن ماشین هایی که شاید زیاد تفاوتی هم نداشته باشن:46:

دوست عزیز ماشین اتومات از نظر مصرف بنزین باصرفه تره ، این به خاطر به موقع و سریع عوض شدن دنده به صورت اتومات هست .
ولی دور از جونتون اگه افتاد به تعمیر خوب مسلما خرجش با گیربکس معمولی فرق داره
اگر گیربکس اتومات دارید یا میخواید تهیه کنید حتما روغن و واسکازین مخصوص همون ماشین رو استفاده کنید
طبق تجربه خودم گفتم
2 سال پیش مزدا 323 اتوماتمون گیربکسش خراب شد و تقریبا 2 تومنی پیاده شدیم و دلیلش هم فقط به خاطر روغن بود چون مخصوص مزدا استفاده نکرده بودیم
ولی اگه همه چیز سرجای خودش باشه و روغن مخصوص رو استفاده کنید خیلی عالی هست ، مخصوصا برای ترافیک

mehdi_08
13-06-2012, 11:20
دوست عزیز ماشین اتومات از نظر مصرف بنزین باصرفه تره ، این به خاطر به موقع و سریع عوض شدن دنده به صورت اتومات هست .
ولی دور از جونتون اگه افتاد به تعمیر خوب مسلما خرجش با گیربکس معمولی فرق داره
اگر گیربکس اتومات دارید یا میخواید تهیه کنید حتما روغن و واسکازین مخصوص همون ماشین رو استفاده کنید
طبق تجربه خودم گفتم
2 سال پیش مزدا 323 اتوماتمون گیربکسش خراب شد و تقریبا 2 تومنی پیاده شدیم و دلیلش هم فقط به خاطر روغن بود چون مخصوص مزدا استفاده نکرده بودیم
ولی اگه همه چیز سرجای خودش باشه و روغن مخصوص رو استفاده کنید خیلی عالی هست ، مخصوصا برای ترافیک
برعکس ماشین های دنده ای از مصرف کمتری نسبت به ماشین های اتومات برخوردارن

Iranian boy10
03-07-2012, 16:36
خرید ریو دنده ای اگر از نظر فنی و بدنه سالم باشه ارزش داره چرا که نه.
ریو ماشین خوبیه و مدل 91 صفرش حدود 16500000 تومان هست.
از نظر مصرف سوخت و شتاب هم خیلی خوبه و در کل این ماشین از عملکرد قابل قبولی برخوردا هست
البته نوع دنده ایش

سلام . میشه بگید مدل 91 ریو رو میشه از کجا خرید ؟!
الکترونیکی که نمیفروشن؟!

kING ANSHAN
10-07-2012, 23:33
درود دوستان.ظاهرابا حذف شدن ریوازسایت فروش.این تاپیک هم کم رنگترشده.بایدخدمت دوستان بگم که توماشینهای2010به بالابخاطرتکنولوژی بالا واستفاده از گیربکسهای ضریب بالا یابه زبانه عامه بدوت محدودیت دنده.وبصرفه ترشدن موتورهای گازوئیلی مصرف این خودروها از نمونه دستی خیلی کمترشده.

mohamad skystar
11-07-2012, 11:19
سلام . میشه بگید مدل 91 ریو رو میشه از کجا خرید ؟!
الکترونیکی که نمیفروشن؟!

تولیدش داره متوقف میشه بنابراین مشخص نیست شرایط فروش بزارن براش یا نه
احتمال هست که دیگه تو لیست فروش نیاد.

karvas
15-08-2012, 01:04
درود دوستان.ظاهرابا حذف شدن ریوازسایت فروش.این تاپیک هم کم رنگترشده.بایدخدمت دوستان بگم که توماشینهای2010به بالابخاطرتکنولوژی بالا واستفاده از گیربکسهای ضریب بالا یابه زبانه عامه بدوت محدودیت دنده.وبصرفه ترشدن موتورهای گازوئیلی مصرف این خودروها از نمونه دستی خیلی کمترشده.
خودت میگی 2010 ریو خیلی سال پیش تولیدش تو کره متوقف شده ریو رو نمیدونم ولی 206 اتوماتش صدی یک لیتر از دنده ای بیشتر میسوزونه طبیعتا مصرف ریو اوتومات هم باید از دنده ای بیششتر باشه

vahidreza_sh
30-08-2012, 15:28
دوستان با توجه به عدم تولید ریو و کیفیت بالای این خوردرو میخواستم قیمت ماشینمونو بدونم که این مشخصاتشه:
ریو LS مدل شهروی 90
رنگ نقره ای متالیک
کارکرد 12500 تا
لاستیک 175/70/13 کومهو پاورمکس کره ای که به صورت فابریک زیر ماشین بود.
نصب زه درب و همرنگ کردن با بدنه
نصب پروژکتور جلو اصلی کیاموتورز
نصب فیلتر تهویه اصلی کیاموتورز
نصب پارکابی فابریک ریو با نوشته Rio Kiamotors
نصب نمد کاپوت فابریک کیاموتورز
روکش صندلی همرنگ تریم داخلی
نصب گل پخش کن های فابریک کیاموتورز
یک سال بیمه بدنه و شخص ثالث تخفیف دار و بیمه کامل+بدنه تا 15 شهریور 92
--------------------------------------------
یه سری لوازم یدکیش رو هم خریدم که همراه ماشین هست مثل :
لنت جلو اصلی کیا موتورز
لنت عقب اصلی کیا موتورز
فیلتر روغن اصلی کیا موتورز
فیلتر سوخت اصلی کیا موتورز
فیلتر تهویه اصلی کیاموتورز.

چند تا بنگاه که بردم و اونا گفتن 14 تومن و منم گفتم زیر 16.5 نمیدم.در عین حال ماشین خیلی خاطرخواه داره.هر جا از کوه خیابون ایست میکنم مردم میان میگن فروشیه ؟ نمونش دیروز که تو قسمت پارک اتوبان پارک بودم یه سنمد LX سال اومده بود و میگفت فروشیه و مدلش چنده و بنگاه چند برمیداره؟ گفتم قیمت من 16.5 تا 17 هست.
حالا دوستان نظر بدن که این ماشین چقدر می ارزه؟(با توجه به قیمت 19 میلیونی الانش)

mohamad skystar
30-08-2012, 19:35
دوستان با توجه به عدم تولید ریو و کیفیت بالای این خوردرو میخواستم قیمت ماشینمونو بدونم که این مشخصاتشه:
ریو LS مدل شهروی 90
رنگ نقره ای متالیک
کارکرد 12500 تا
لنت جلو اصلی کیا موتورز
لنت عقب اصلی کیا موتورز

چند تا بنگاه که بردم و اونا گفتن 14 تومن و منم گفتم زیر 16.5 نمیدم.در عین حال ماشین خیلی خاطرخواه داره.هر جا از کوه خیابون ایست میکنم مردم میان میگن فروشیه ؟ نمونش دیروز که تو قسمت پارک اتوبان پارک بودم یه سنمد LX سال اومده بود و میگفت فروشیه و مدلش چنده و بنگاه چند برمیداره؟ گفتم قیمت من 16.5 تا 17 هست.
حالا دوستان نظر بدن که این ماشین چقدر می ارزه؟(با توجه به قیمت 19 میلیونی الانش)

دوست من خریدار وقتی میخواد ماشین شما رو بخری رو عرف بازار به این موارد توجه نداره که
شما از چه نوع لنت یا فیلتر یا هرنوع لوازم یدکی دیگه ای استفاده کردین.
قیمت ماشین اینجوری مشخص میشه:
اول مدل خودرو
دوم شرایط بدنه میزان تصادف و رنگ شدگی و سایر آسیب هایی که امکان داره به نقاط ماشین صدمه زده باشه.
سوم کارکرد خودرو و بررسی موتور و سایر قطعات فنی
چهارم بیمه و داشتن تمام مدارک

شما هر نوع لوازمی که رو ماشینت بستی مثل پرژکتور اصلی یا فیلتر های اصلی اینا رو قیمت حساب نمیشه
قیمت ماشین شما با این شرایط بازار و افزایش قیمت ریو صفرکیلومتر تا مرز 20 میلیون تومن همین که گفتین درسته
حتی بیشترم میتونید بفروشید .

karvas
19-09-2012, 23:04
ریو LS مدل شهروی 90
رنگ نقره ای متالیک
کارکرد 12500 تا
لنت جلو اصلی کیا موتورز
لنت عقب اصلی کیا موتورز

اگه ماشینت تمیز بدون رنگ باشه خط خش هم نداشته باشه صفرش هرچه قدر باشه 2ملیون کم میشه معمولا 60 الی 70 درصد ارزش بمه هم محاسبه میشه

Alijo0on
22-09-2012, 21:08
ریو LS مدل شهروی 90
رنگ نقره ای متالیک
کارکرد 12500 تا
لنت جلو اصلی کیا موتورز
لنت عقب اصلی کیا موتورز

عزیز جان رفیقمون صفحه قبل درست گفت
دلال یا مصرف کننده اول کار نگاش به مدل و رنگ و خرودگی ماشین تا سیستم 4 میلیونی و نمیدونم فلان لاستیک و ... ....
اگه ماشینت واقعا سرحال و درسته بهترین کار اینه که تو روزنامه آگهی کنیش و فقط بدی به مصرف کننده و گرنه دلال ازت زیر قیمت برمیداره که یه چیزیم روش بخوره و شما ضرر میکنی ...
و یا اگه وقت آزاد داری برو پارکینگ خرید و فروش ماشین حکیمیه و عبدل آباد و اینا ... البته اگه از تهرانی :دی

saeid_sale
10-10-2012, 00:07
سلام،یه یک ماهی هست ماشین اولمو که ریو 88 هست گرفتم،abs نداره می خواستم ببینم خوبه abs کنمش یا همین سیستم ترمز خودش خوبه،چقدر هزینه برمی داره و می ارزه؟اگه خوبه اینکار چه لوازمی استفاده بشه خوبه،نمایندگی ها ببرم؟مشهد ساکنم

mohamad skystar
10-10-2012, 00:16
سلام،یه یک ماهی هست ماشین اولمو که ریو 88 هست گرفتم،abs نداره می خواستم ببینم خوبه abs کنمش یا همین سیستم ترمز خودش خوبه،چقدر هزینه برمی داره و می ارزه؟اگه خوبه اینکار چه لوازمی استفاده بشه خوبه،نمایندگی ها ببرم؟مشهد ساکنم

برای نصب ABS روی خوردباید بالای 500 هزار تومان هزینه کنید
به مراتب سیستم ABS خیلی کارساز و مفید هست و اگر میبینید براتون صرف داره انجامش بدین

alisahaf70
25-10-2012, 19:41
دوستان می خواستم بگم حواستون به تعویض تسمه تایمش باشه چون تسمه ی دیفالت کارخونه آشغاله من تو 19000 پاره کردم بدبخت شدم
اونجا که بودم ریوهایی بود که 10 هزار پاره کرده بود حتما عوض کنید تسمه تایم دیفالت ماشین رو اگه تا الان عوض نکردید

lanzik
25-10-2012, 20:41
اینو راست می گه تسمه ریو منم تو 15000 پاره شد :|

pooria-ir
26-10-2012, 00:22
من تسمه فابریک رو رو ۵۰ تا عوض کردم.الانم ۷۸ تا راه رفته ماشین
محیط نگهداری و شرایط استفاده از ماشین هم خیلی رو عمر تسمه موثره.مثلا ماشین من جز موقعی که دانشگاهم،یا در حین حرکت،تو پارکینگه و سرما و گرما و افتاب نمیخوره
:-D

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

unknown47
25-11-2012, 20:05
بچه ها ریو صفر گیر میاد؟(قیمت؟)
اصن به نظرتون خریدش به صرفه هست؟

pooria-ir
25-11-2012, 21:48

شاید گیر بیاد.اما اگرم گیر نیومد یه کم کارکرد تمیز بگیر

چرا خریدش نباید به صرفه باشه؟؟

karvas
25-11-2012, 23:10

اگه خوبش گیرت اومد خیلی خوبه بخر به نظر من همه چیز بهش جمع هست هم پر قدرته هم نرمه مثل 206 سفت نیست هم قشنگه مثل ال 90 بی ریخت نیست فقط تنها ایرادی که بهش میگیرن صدای موتور زیاد داخل اتاق میاد

unknown47
25-11-2012, 23:59
در مقایسه با 405 slx چطوره؟
قطعاتش گیر میاد؟
میخوام واسه چند سالی توی دستم باشه
قصد دارم برم توی آژانس,مصرف سوختش چطوره؟(درمقایسه با پراید)
عوض کردن رینگ و لاستیکش بده؟(نتونستم تمام پستا رو بخونم ولی چنجا خوندم عوض کردنش خوب نیست واسه ریو)
میخواستم پراید! بخرم دیدم 13-14 میلیون دادن واسه پراید فقط پول دورریزی ازون جاییم که تنوع ماشین و قیمتاشون دست آدمو خیلی باز گذاشته ! میخواستم بدونم ریو چطوره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

Pourya-pc
26-11-2012, 04:58
در مقایسه با 405 slx چطوره؟
قطعاتش گیر میاد؟
میخوام واسه چند سالی توی دستم باشه
قصد دارم برم توی آژانس,مصرف سوختش چطوره؟(درمقایسه با پراید)
عوض کردن رینگ و لاستیکش بده؟(نتونستم تمام پستا رو بخونم ولی چنجا خوندم عوض کردنش خوب نیست واسه ریو)
میخواستم پراید! بخرم دیدم 13-14 میلیون دادن واسه پراید فقط پول دورریزی ازون جاییم که تنوع ماشین و قیمتاشون دست آدمو خیلی باز گذاشته ! میخواستم بدونم ریو چطوره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
قطعاتش موجود هست ، چرا که نه! البته برخی از قطعات به شدت نایاب یا گرون هستند
مصرف سوخت بسیار پایینی دارد ، کمی از پراید بیشتر و از 405 موتور tu5 خیلی کمتر میسوزونه
برای خرید ریو تمیز باید بالای 18 ملیون هزینه کنید ( حداقل )
در همین تاپیک انواع بحث ها درباره ریو شده میتونید بخونید و استفاده کنید

pooria-ir
26-11-2012, 11:09
آقا جان ریو تمیز بخری و کارکرد پایین،تا 3،4 سال آرامش داری کامل
مال ما مدل 87 هنوزم داره مثل اول میتازه
بابام ال 90 داره.منکه خیلی نمیتونم باهاش کنار بیام به عنوان یه جوون! فقط نرم و آرامه واقعا.همین !

از نظر استهلاک،ریو اصلا با ۴۰۵ slx قابل مقایسه نیست.ماشین فرانسوی بالاخص پژو واقعا پر استهلاکن و جیب خالی کن
اما کره ای ها و ژاپنی ها کاملا برعکس !

unknown47
26-11-2012, 13:02
رینگ و لاستیکشو میشه عوض کرد؟

total_overdose
26-11-2012, 14:49
قطعاتش موجود هست ، چرا که نه! البته برخی از قطعات به شدت نایاب یا گرون هستند
مصرف سوخت بسیار پایینی دارد ، کمی از پراید بیشتر و از 405 موتور tu5 خیلی کمتر میسوزونه
برای خرید ریو تمیز باید بالای 18 ملیون هزینه کنید ( حداقل )
در همین تاپیک انواع بحث ها درباره ریو شده میتونید بخونید و استفاده کنید
ببخشید رو چه حسابی میگین ریو کمتر از slx tu5 میسوزونه!!!
پدر من slxداره ترکیبی 7تا7.5 میسوزونه! جاده 5.5 همش تو شهر بودن کولر هم 8! فکر نمیکنم ریو کمتر از این بسورونه!
اما در مورد راهنمایی دوستمون!
شخصا به شما برای تاکسی تلفنی ریو رو پیشنهاد نمیدم! اگر برای استفاده شخصی بود موضوع فرق میکرد... شما میخواین با این ماشین کار کنین تو ترافیک این وضع رانندگی ها خدایی نکرده مالیدگی تصادف تعویض قطعات داشته باشین آیا قیمت و راحتی و در دسترس بودن قطعات ریو با slx یکیه؟ تازه از جادارتر بودن و نرمتر بودن slx که برای کار بهتره بگذریم !!!
عمویه بنده ریو داره بر بخاطر بی توجهی باکش به جایی گرفت کمی سوراخ شد تغریبا کل شهرو و کل تهران و نمایندگی هارو گشتیم گیرمون نیومد مجبور به مرمت شدیم که اونم یه مدت کوتاه جواب داد سر آخر یدونه استوک با قیمت 400هزارتومن از کشور همسایه گیر آوردیم...

total_overdose
26-11-2012, 14:58
رینگ و لاستیکشو میشه عوض کرد؟

بله دوست عزیز اتفاقا رینگ خودش خیلی مناسب نیست از نظر سایز!
14 یا 15 بندازید! ما 14 انداختیم خیلی بهتره!

pooria-ir
26-11-2012, 15:11
بله دوست عزیز اتفاقا رینگ خودش خیلی مناسب نیست از نظر سایز!
14 یا 15 بندازید! ما 14 انداختیم خیلی بهتره!

ما هم ۱۵ انداختیم و داریم از نظر هندلینگ،زیبایی و ترمز حالشو میبریم :دی

total_overdose
26-11-2012, 15:20
ما هم ۱۵ انداختیم و داریم از نظر هندلینگ،زیبایی و ترمز حالشو میبریم :دی

اگه اشتباه نکنم ریو تو کشورای دیگه بلکل با رینگ 14 قروش میرفته! امان از دسته این 2تا ماشین ساز دزد ایرانی!
راستی ریو رو هنوز دارین شما؟ باباشو سوزوندینا :دی مگه تیپ 2 نگرفته بودی؟

Alijo0on
26-11-2012, 17:03
انصافا ریو تو دسته ماشین های بصرفه و خوب هست الان برای خرید تو رنج مقایسه با بقیه همه قیمتهاش ( نه هم ردیفهاش ) :|

ریو ماشین حداقل 6-7 سال پیشه نه مث پژو 405 و یا پرشیا که ماله حداقل 10 سال پیشه و موتور و تجهیزات همونطوری قدیمی ! البته از حق نگذریم پژو 405 و مخصوصا پرشیا راحتی و نرم خاص خودشو داره ولی مصرف فوق بالاش این آپشنشو کمرنگ میکنه
یا اینحال ریو این راحتی و نرمی و داره همچنین L90 ولی فقط زشته به نسبت ریو وگرنه جفتشون ماشین هایه بروز تری هستن تو رنج 20 میلیون ، یادش بخیر با 12 میلیون میشد خشک شو خرید :|!

pooria-ir
26-11-2012, 21:06
اگه اشتباه نکنم ریو تو کشورای دیگه بلکل با رینگ 14 قروش میرفته! امان از دسته این 2تا ماشین ساز دزد ایرانی!
راستی ریو رو هنوز دارین شما؟ باباشو سوزوندینا :دی مگه تیپ 2 نگرفته بودی؟

ریو تو امریکا با سایز ۱۴ و ۱۵ فروخته میشد

یه تیپ 2 خریدم،بابام ریو رو برداشت،4 ماه هفتصد هزارتومن خرجش کردم،مثل سگ پشیمون شدم فروختمش،:-D
بابام ال 90خرید.منم ریو رو برداشتم.ماهه بخدا

total_overdose
26-11-2012, 21:12
ریو تو امریکا با سایز ۱۴ و ۱۵ فروخته میشد

یه تیپ 2 خریدم،بابام ریو رو برداشت،4 ماه هفتصد هزارتومن خرجش کردم،مثل سگ پشیمون شدم فروختمش،:-D
بابام ال 90خرید.منم ریو رو برداشتم.ماهه بخدا

نمیدونم چکار این 206 میکنن :دی کساییم که پشتش میشینن....
ما یه مدل 83 داریم فقط روغن و فیلتر هیچیش عوض نشده :31:

pooria-ir
27-11-2012, 10:49
نمیدونم چکار این 206 میکنن :دی کساییم که پشتش میشینن....
ما یه مدل 83 داریم فقط روغن و فیلتر هیچیش عوض نشده :31:

خودت داری میگى ۸۳ !
اون فرانسویه برادر من
گرچه با همین ماشین هم که گفتی به خاطر کولینگ ضعیفش مشکل دارم :-D
آمپر آبشون انقد بالا پایین میکنه که روح و روان آدم بهم میریزه

pooria-ir
27-11-2012, 10:53
عمویه بنده ریو داره بر بخاطر بی توجهی باکش به جایی گرفت کمی سوراخ شد تغریبا کل شهرو و کل تهران و نمایندگی هارو گشتیم گیرمون نیومد مجبور به مرمت شدیم که اونم یه مدت کوتاه جواب داد سر آخر یدونه استوک با قیمت 400هزارتومن از کشور همسایه گیر آوردیم...

شما باک پیشکش،در مخزن هیدرولیک ال ۹۰
رو برام گیر بیار،دو ماهه ما رو انداخته به دوشواری :D
کل ماشینای که قطعاتشون ازون ور میاد الان اوضاشون همینه
یچیز باحال بهت بگم،2هفته پیش برا دایاق سپر پراید 5 ساعت گشتم.نبود !!

heinrich_himmler
03-12-2012, 19:05
شما باک پیشکش،در مخزن هیدرولیک ال ۹۰
رو برام گیر بیار،دو ماهه ما رو انداخته به دوشواری :D
کل ماشینای که قطعاتشون ازون ور میاد الان اوضاشون همینه
یچیز باحال بهت بگم،2هفته پیش برا دایاق سپر پراید 5 ساعت گشتم.نبود !!
الان همون قضیه دوشواریه پوریا جان. کلا قطعه تعطیل. اون در مخزن هیدرولیکم زودتر میگفتی برات پیدا می کردم.

pooria-ir
04-12-2012, 22:54
الان همون قضیه دوشواریه پوریا جان. کلا قطعه تعطیل. اون در مخزن هیدرولیکم زودتر میگفتی برات پیدا می کردم.

به به
چاکر آق بابک

آقا مگه اینجا ببینمت:-D
فعلا که دیگه روغن کم نکرده.کماکان ریو بی آزارترینه و ۱۳۱ واقعا سرویس کرده ! هر روز یجاش خرابة !

unknown47
06-01-2013, 23:53
دوستان مصرف ترکیبی ریو حدودا چقدره؟

mohamad skystar
07-01-2013, 00:51
دوستان مصرف ترکیبی ریو حدودا چقدره؟

مصرف سوخت ترکیبیش در شزایط عادی حدود 7.5 لیتر هست.

ramin_pilot
12-01-2013, 19:02
سلام خسته نباشید ، ببخشید الان رنج قیمت ریو تمیز مناسب قیمت چنده ؟
مرسی

mohamad skystar
12-01-2013, 19:03
سلام خسته نباشید ، ببخشید الان رنج قیمت ریو تمیز مناسب قیمت چنده ؟
مرسی

سلام دوست گرامی
تو بخش مشاوره خرید براتون توضیح دادم.

hesihesi
09-05-2020, 04:49
دوستان ریو سوار میشه بگین شلنگهای رادیات بخاری کجای ماشین قرار داره اگر با عکس نشون بدین که چه بهتر و دوم محل سنسور کیلومتر با عکس ممنونم

hesihesi
09-05-2020, 04:51
دوستان ریو سوار میشه بگین شلنگهای رادیات بخاری کجای ماشین قرار داره اگر با عکس نشون بدین که چه بهتر و دوم محل سنسور کیلومتر با عکس ممنونم