PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب سیستم سوپر CNG بر روی خودروهای دوگانه سوز

Penryn
23-07-2010, 19:03
کسی تجربه ای از این سیستم داره?
به اسم سوپر CNG
قیمتش 46000 تومنه که در یکی از نمایندگیهای معتبر دوگانه سوز کردن خودروها دیدم تبلیغش رو زده بود
البته اگه کسی همونجا ماشینش را دوگانه سوز کرده باشه 40 تومن میگیره
کارشم روانکاری سوپاپها و... هستش که در زمان استفاده از CNG انجام نمیشه
ظاهراً مایع مخصوصی داره که با مخزن کوچکی نصب میشه و همراه گاز تزریق میشه تو سیلندر

hamed malekpour
23-07-2010, 19:20
من که الام می شنوم اگه درسته می شه بیشتر توضحیح بدهید کنجکاو شدم؟

Penryn
23-07-2010, 19:28
یکشنبه میخوام بدم نصب کنند گفتم اینجا شاید کسی تجربه داشته باشه

Penryn
25-07-2010, 12:20
نصبش کردم
یه مخزن داره و داخلش محلول نفتی مخصوصش را باید ریخت
کپسول 60 لیتری گاز را هر 8 تا 10 بار که گاز زدیم باید یه قوطی محلول مخصوص بریزیم داخل مخزن
این برای من میشه سالی یکبار! شایدم 2 سال یکبار!
توصیه میکنم هر کی دوگانه سوز داره نصبش کنه تا سوپاپها و سیت سوپاپها و پیستون و رینگ پیستونها آسیب نبینه
اینم تصاویرش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tatu_lover1366
25-07-2010, 21:36
راستش به نظر بنده که منطقی نمی آد
چون اگه به داخل سیلندر تزریق بشه شما در عوض بدست آوردن یک سری فواید , یک سری مشکلات رو بدست می آورید
مثل بد سوختن سوخت در داخل سیلندر که ناشی از اضافه شدن یک ماده اضافه به سوخته که برای سوختن در موتور ساخته نشده مناسب نیست
و یک مطلب دیگه هم اینجا مورد داره
فرض مطلب اینه که اضافه کردن این ماده به سوخت باعث روانکاری سوپاپهای سوخت میشه اما سوپاپهای دود این وسط چه تکلیفی داره
البته این فرضیات بنده هست , امیدوارم در عمل این وسیله براتون کاربرد داشته باشه
فقط حتما نتیجه استفادتون رو بعد از چند وقت برای همه بفرستید که اگه مفید بود سایرین استفاده کنند

Penryn
26-07-2010, 10:20
مثل بد سوختن سوخت در داخل سیلندر که ناشی از اضافه شدن یک ماده اضافه به سوخته که برای سوختن در موتور ساخته نشده مناسب نیست
مواد افزودنی مجاز مشکل که ندارن هیچ
فایده های زیادی هم برای موتور دارن
سوپاپ دود چه در حالت بنزین و چه در حال گاز خیلی توفیری با هم نمیکنه
اگه میخوای تآثیر دراز مدتشو بدونی ایندو جا رو ببین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

vahid_203
27-07-2010, 17:21
سلام بچه ها ..

کس دیگه ای از این دستگاه استفاده نکرده بیاد یکم بیشتر توضیح بده ...

hamed malekpor جان شما تو تبریز جایی رو گیر آوردی که داشته باشه و نصب کنه ؟

Penryn
01-08-2010, 00:35
4 آذر 1386

شتاب دهنده خودروهاي گاز سوز در مرحله توليد

دستگاه سوپر سي ان جي شتاب دهنده سرعت خودرو هاي گاز سوز به زودي وارد بازار مي شود . سازنده دستگاه سوپر سي ان جي گفت : اين دستگاه با 30 ميليون ريال هزينه و دو سال کار تحقيقاتي ساخته شده و هم اکنون براي توليد 20 هزار دستگاه از آن به قيمت هر دستگاه 30 هزار تومان مجوز صادر شده است که به زودي وارد بازار مي شود
محمدعلي قاسمي افزود : اين دستگاه ازخرد شدن سوپاپ ، نشيمنگاه سوپاپ ، لاغر شدن رينگ وسرسيلندر خودرو به علت قابليت خورندگي گاز و درجه حرارت بالاي آن جلوگيري مي شود و شتاب خودرو نيز افزايش پيدا مي کند.
اين دانشجوي مبتکر شيرازي گفت : دستگاه سوپر سي ان جي بين فضاي ريگلاتور و قبل از انژکتور خودرو نصب و با ترکيب ماده ارگان متاليک پتاسيم با گاز سي ان جي موجب روان کاري و روان سوزي گاز سي ان جي در موتور خودرو مي شود .
قاسمي گفت : به ازاي هر دو سيلندر گاز 40 سي سي مکمل ارگان متاليک پتاسيم افزوده مي شود که با تاييد شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران و مرکز تحقيقات او ام وي اتريش هيچ اثر مخرب زيست محيطي نيز ندارد.
دانشجوي مرکز آموزش عالي شهيد باهنر شيراز افزود : اين دستگاه که در اداره ثبت اختراعات کشور به شماره 38326 درتاريخ 16-10-85 به ثبت رسيده است از هفت قسمت ، جداره بيروني ، رادياتور اب مخزن گاز و ترکيبکننده گاز و مکمل مجاري ورودي گاز به مخازن گاز مکمل ، مجاري خروجي واضطراري براي شتاب گيري ناگهاني يا ترمزهاي ناگهاني تشکيل شده است .
قاسمي 20 ساله اهل شهرستان ممسني است وتاکنون 30 مورد ابتکار داشته که 13 مورد آن در اداره کل ثبت شرکتها و مالکيت صنعتي به ثبت رسيده است .

MCI
02-08-2010, 10:12
اين دستگاه ازخرد شدن سوپاپ ، نشيمنگاه سوپاپ ، لاغر شدن رينگ وسرسيلندر خودرو به علت قابليت خورندگي گاز و درجه حرارت بالاي آن جلوگيري مي شود و شتاب خودرو نيز افزايش پيدا مي کند.

با دارا بودن این همه مزایا برای موتور خودرو میشه گفت که عالیه.
اگه پیداش کنم حتما نصبش میکنم.

kasra2002
06-09-2010, 10:12
جالب بود من گیر نیاوردم هنوز

yoosef_st
13-09-2010, 09:32
برای موتور پایه گاز سوز مثل روآی سال هم لازمه همچین سیستمی نصب کنیم؟

Penryn
13-09-2010, 11:23
برای موتور پایه گاز سوز مثل روآی سال هم لازمه همچین سیستمی نصب کنیم؟
مگه روای سال موتور EF7 داره?!؟
اگه این موتور روشه پس سوپر CNG لازم نیستش
چون هدف اصلی سوپر CNG اینه از خوردگی سوپاپ و سیت سوپاپ و آسیب به واشر سرسیلندر که از آلیاژهای سازگار با بنزین هستن جلوگیری شه
ولی اگه موتور از پایه گازسوزه پس نوع این آلیاژها مقاومتره و با گازم سازگاره.از این نظر سوپر CNG لازم نداره
ولی سوپر CNG ضریب اکتان گاز و کیفیت سوختنشم بالا میبره و.. که جزو مزایای جانبیشه

amirr13
13-09-2010, 11:58
خوردگی سوپاپ ها بر اثر حرارت بالای سوختن گازه نه ترکیب شیمیایی اون ، که با مخلوط کردن با ماده ای خنثی بشه.
دوستانی که از سوپر cng و این سری توهمات استفاده میکنند ، توجه کنند که هرچیزی که تو موتور بره یا در اثر انفجار سوخته میشه و میشینه رو جداره موتور و سوپاپ و شمع یا با دود میاد بیرون که میشه آلودگی هوا ، در ضمن نسبت سوخت به هوا رو هم انگولک میکنه!
ما بر اثر سن و سالمون میگیم بازیه و تبلیغ و مثل مابقی چیزا

ولی از اونجایی که تو ایران نمیشه با توهم و خرافات مقابله کرد ، شما بخرین خوبه عالیه ، تازه بنز آلمان هم سفارش داده از اطریش (احتمالا اتریش وقتی با ایران همکاری کرده که اطریش مینوشتن ) براش بیارن.

Penryn
13-09-2010, 13:29
خوردگی سوپاپ ها بر اثر حرارت بالای سوختن گازه نه ترکیب شیمیایی اون ، که با مخلوط کردن با ماده ای خنثی بشه.
اشاره ای نکردم به ترکیب شیمیایی شدن و این صحبتا عزیز
گفتم آلیاژهای موتورهای فعلی سازگاره با بنزین.یعنی با سوخت بنزین
مگه بنزین با آلیاژ موتور ترکیب میشه! که حالا گازم بخواد ترکیب شه یا نشه!
شما مثل اینکه پست من رو درست متوجه نشدی
پستهای قبلی منو یه بار دیگه مطالعه کن.به لینکهایی که گذاشتم و به فورومهای تخصصی خودرو ختم میشه مراجعه کن اطلاعات و تجربیات خوبی در اونجا مطرح شده

در ضمن نسبت سوخت به هوا رو هم انگولک میکنه!
شما مثل اینکه توجه نداری که خود استفاده از گاز , تنظیم موتور رو بقول خودت: انگولک بیشتری میکنه! استفاده از محلول نفتی مخصوصی که در سوپر CNG استفاده میشه اثر منفی این بقول شما: انگولک گاز روی ECU رو کاهش میده.از طرفی ضریب اکتان گاز رو بالا میبره.پس اثر ضربه و بدسوزی گاز پایین تر میاد.بیشترین آلایندگی متان از آلایندگی هیدورکربنیه پس سوپر CNG در این زمینه هم تأثیر مفیدی ایفا میکنه

دوستانی که از سوپر cng و این سری توهمات استفاده میکنند ، توجه کنند که هرچیزی که تو موتور بره یا در اثر انفجار سوخته میشه و میشینه رو جداره موتور و سوپاپ و شمع یا با دود میاد بیرون که میشه آلودگی هوا ،

ما بر اثر سن و سالمون میگیم بازیه و تبلیغ و مثل مابقی چیزا

ولی از اونجایی که تو ایران نمیشه با توهم و خرافات مقابله کرد

عزیزم یه قدری عفت کلام و مطالعه ی بیشتر داشتن و بعد اظهار نظر کردن ضرری بشما نمیزنه....

amirr13
13-09-2010, 14:02
درود
بر برادر بزرگ ، من هیچ ادعایی ندارم و نخواهم داشت و کوچیک و بی سواد هر جمعی هستم این از من.
اما برسیم به بحث سوپر CNG
اول اینکه تا معلوم نشه این ماده چیه نمیشه رو عملکرد اون بحث کرد.
اگه این ماده اینقدر جادو میکنه و اینقدر ارزونه که کمپانی های خودرو سازی خودشون به راحتی میزارن رو ماشین و این همه خرج موتور EF7 نمیکردن که موتور پایه گاز درست کنن.

آیا این محلول ، دمای احتراق رو کم میکنه؟ آیا این محلول خاصیت پوشانندگی و ضد خوردگی داره؟ آیا این ماده با گاز واکنش میده که زنجیره ی ساختاری اونو تغییر میده یا به قول شما اکتان اونو افزایش میده؟ آیا این محلول با اون درصد ترکیبی که شما فرمودید در صفحه ی اول همین تاپیک (پس از ده بار سوخت گیری یک بار شارژ شود!)
واسه ماشین من میشه 160 کیلو گاز و این ظرفی که شما گذاشتی من میگیرم 1 کیلو باشه و این یعنی درصد 1 به 160 !
اصولا چنین درصدی میتونه کارایی داشته باشه ، حالا اون همه که شما گفتی نه یه دونشو ساپورت کنه؟

دوست گرام ، درسته شما بزرگ مایی و با تجربه ای و ما هم بچه ایم و بچگونه حرف میزنیم ، اما دلیل نمیشه صرف تبلیغات هر چیزی واقعی باشه.

با احترام فراوان به جناب Penryn

Penryn
13-09-2010, 14:50
خوب ما هم بنای تبلیغات نداریم.ضمناً این تجربه ی شخص من نیست و شما میتوانید به لینکهایی که اشاره کردم نیز مراجعه کنی

آیا این محلول ، دمای احتراق رو کم میکنه؟ آیا این محلول خاصیت پوشانندگی و ضد خوردگی داره؟ آیا این ماده با گاز واکنش میده که زنجیره ی ساختاری اونو تغییر میده یا به قول شما اکتان اونو افزایش میده؟ آیا این محلول با اون درصد ترکیبی که شما فرمودید در صفحه ی اول همین تاپیک (پس از ده بار سوخت گیری یک بار شارژ شود!)
چیزهایی که مسلمه بلی دمای اتاقک احتراق که در گاز بالاست بوسیله ی سوختن یه محلول نفتی که بحال تبخیر درامده کاهش پیدا میکنه و تأثیر طولانی مدت حرارت بالا یه قدری کاسته میشه.این باید بخشی از کار باشه
بنظر من گاز مصرفی ما دارای گوگرد بالایی هست و بالکل خاصیت خورندگی داره و شکی در اون نیست حالا باید دید ایا بر روی این موضوع هم تأثیر مثبت داره یا نه.فعلاً که عکس برچسبش رو گذاشتم تا کلیات تأثیرات این مکمل رو ببنید
ضمناً ظرف مخصوص این سیستم ظرفیت خیلی کمتر از یک کیلو و این صحبتها داره.

اگه این ماده اینقدر جادو میکنه و اینقدر ارزونه که کمپانی های خودرو سازی خودشون به راحتی میزارن رو ماشین و این همه خرج موتور EF7 نمیکردن که موتور پایه گاز درست کنن.
اصلاً صحبت از جادو .... نیستش.مدتهاست که تأثیر مفید مکمل های مختلف سوخت بنزین و حتی قرصهای مکمل اثبات شده.چطور باید تعجب کنیم که مکمل سوخت گاز هم تآثیر مثبتی داره
دوباره تکرار میکنم این مکمل نمیتونه تأثیرات منفی گاز بر روی موتورهای سازگار با سوخت بنزین رو مطلقاً از بین ببره بلکه سعی در کاهش اون داره.به همین دلیله که خودروسازها رفتن سراغ موتور سازگار با CNG

ضمناً نمیدونم چرا حس میکنم شما دائم میخواین از موضع نفی با موضوع مواجه شین
تبلیغاته
توهماته
خرافاته
...

اینجوری واقعاً بعیده با هیچ استدلالی شما مجاب شی..

Penryn
13-09-2010, 15:00
آیا این محلول ، دمای احتراق رو کم میکنه؟
همین حالا راننده هایی که ساعات طولانی با خودروی دوگانه سوز رانندگی میکنن طبق ابتکار خودشون اومدن یه سیستمی مشابه سوپر CNG البته خیلی ابتدایی تر و غیر استانداردتر توی خونه شون میسازن و میذارن سر راه گاز ورودی به موتور و داخل محفظه ی اون گازوییل میریزن!
اینو هیچ منبع معتبری بهشون نگفته ولی طبق تجربه ی طولانیشون متوجه شدن اینکار تأثیرات مخرب گاز رو کاهش میده
حالا سوپر CNG مشابه همونه ولی روش صحیحتر و اصولی تری پیش پای طالبانش میذاره

amirr13
13-09-2010, 15:56
دوست من آقای من ، گرامی ، قرار نیست هر ابتکاری صحیح باشه ، قرار نیست هر ابتکاری جواب بده.
این عمل پشتش اون حرفیه که در اوایل اومدن گاز میزدن ، اینکه گاز خشکه و چون خشکه سوپاپارو داغون میکنه و این دوستان گرامی هم گازوئیل تو حلق موتور میکنند تا سوختشون چرب بشه.

که این کار از مبنا اشتباست.

گازوئیل چه کاربردی داره؟ بر اثر احتراق تو اون فشار منفجر که نمیشه.
قضیه چرب بودن و روغن کاری هم که از پایه باطله
فقط یه مقدار مواد اضافه تو موتور در حرارت بالا اکسید میشن ، که احتمالا بعد یه مدت شما هم شمع هاتو باز کنی اثر مخربشو خواهی دید ، هرچند که این تزریق اونقدر کمه که این قضیه نیاز مدت زیایه

برسیم به سوپر سی ان جی:
خوشحالم که شما بر خلاف من واقع بینی و بیان کردی که این قضیه جبران کننده نیست و فقط بهبود دهنده است!
شما قضیه ی همون درصدی که من عرض کردم رو مدنظر قرار بده و کلاه خودتو قاضی کن و ببین چقدر (بافرض صحیح بودن تمام تبلیغات روی بسته بندی ) این تزریق موثر خواهد بود.

کاری رو که شما با این مبلغ میکنی ، با کمی رسیدگی به موتور و رعایت شرایط موتور ها ی دوگانه سوز ، میشه بدست آورد و صرف تزریق چیزی عملا اتفاقی نمی افته ولی برخی معتقدن که تاثیر داره ، حالا ما توضیح دادیم و اونایی که بخوان بخرن میخرن و اونایی هم که نخوان بخرن با کمی تحقیق مطمئنا نخواهند خرید.

در مورد برجسته کردن هم توضیح بدم ، من معمولا چون زیاد مینویسم عادت کردن لپ کلام رو برجسته کنم .

sise
13-09-2010, 17:42
سوال از دوستان:
این مکملهایی که گاهی در پمپهای گاز به فروش میرسن دقیقا چی هستند و چقدر مفیدند؟ سبز رنگ هم هستند داخل یه بطری شیشه ای.
ممنون

amirr13
13-09-2010, 18:52
دوست گرام تو اون منابعی که شما اعلام کردی من خوندم و چیزی توش پیدا نکردم که تایید باشه ، اگه صرف افرادی که اونجا حرفی زدن ملاکه منم اونجا عضوم ، پس حرف منم ملاکه؟

من اول نوشته ام عرض کردم که نمیشه تو این مملکت چیزی رو تغییر داد ، شما مستندات علمی مگه ارائه کردین تا من علمی ارائه کنم

شما به کدوم یکی از سوالات من جواب دادید که انتظار پاسخ دارید.

احساس میکنم دارین از چهارچوب گفتمان خارج میشین دوست عزیز ، اینجا قراره اطلاعات share بشه ، شما نه تولید کننده این محصولید نه در سود کمپانی شریک ، منم که مدیر کارخونه ی رقیب نیستم.

بهتره شما به راه خویش روید و ما هم با همین اندک آموخته به راه خویش.

باز اگه توهینی شد به بچگیه حقیر و به بزرگی و سروریتون ببخشید.

دیگه پررو پررو به ادامه ی بحث نمیپردازم ، اگه علاقه به ادامه داشتید در پروفایلم اعلام دارید من تا ابد در خدمتم

Penryn
13-09-2010, 19:33
دوست عزیز شما که 1- صحت خبر ابداع سوپر CNG در پست شماره 8 رو بردی زیر سوال و گفتی توهم زده!

2- توضیحات شرکتی که محصول رو عرضه میکنه گفتی تبلیغاته!
3- تجربیات و توضیحات ما هم که توهمات شخصیه!
4-تجربه ی همه ی کسانیکه توی فرومهای تخصصی خودروی phalls و tuningtalk از تآثیر کاملاً مثبتش اطلاع داده بودن را هم رد کردی! لینکهاش در پست 6 بود

پس بی خیال ادامه ی بحث! حق با شماست و من خیلی خیلی از شما عذرخواهی میکنم:20:

yoosef_st
13-09-2010, 20:23
حالا یه سوال اساسی:
اینایی که میگن و میگین راسته یا طبق معمول دروغ و خالی بندیه، بعد 2 ماه دیگه میبینیم نصف ماشینایی که بستن آتیش گرفتن یا موتورشون ترکیده یا...
هوم؟:13:

Penryn
13-09-2010, 21:04
حالا یه سوال اساسی:
اینایی که میگن و میگین راسته یا طبق معمول دروغ و خالی بندیه، بعد 2 ماه دیگه میبینیم نصف ماشینایی که بستن آتیش گرفتن یا موتورشون ترکیده یا...
هوم؟:13:

مگه میخوای بمب ببندی رو ماشین?!؟:13: نه معلوم شد سوپرCNG به گروه خونی تو نمیخوره همینجوریش عرق کردی! :31::tongue:
دو ماه بعد?!؟ نقل قولهای زیر مال دو سال قبله بد نیستش بخونی.خودم که مشکلی ندیدم بلکه با خیال راحت تر از قبل میزنم رو گاز.این نقل قولایی که میذارم از tuningtalk و phalls هستش لینکهاشو قبلاً گذاشتم.مگه نگاه نکردی?!؟ من لینکها رو واسه پرنده های آسمون که نذاشتم عزیز

21 August 2008, 11:17 AM
من يه پرايد دارم كه 1 سالي هست گاز سوز كردم
اوايل گاز خيلي اذيت ميكرد. توي ترمز‌هاي ناگهاني ماشين خاموش ميشد. شتاب اوليه خوبي نداشت
بعد از طي همه اين مشكلات، اقدام به نصب سوپر cng كردم كه مكمل سيستم cng هست.(قيمت بين 45-55)
حالا همه اين مشكلات حل شده و گاز حدود 85-90 درصد مثل بنزين شده.
قبلا با گاز نميتونستم سر بالايي رو با چهار تا سرنشين برم ولي حالا سر بالايي+چهارسرنشين+كولر راحت جواب ميده.

-من خیلی زیاد از گاز استفاد میکنم هر روز یه باک گاز میزنم
-ماشین با گاز خیلی خوب استارت میخوره و مشکلی ندارم باهاش
-یکی از آشناها میگفت که یه چیزی به ماشینش اضافه کرده به اسم سوپر CNG میگفت ماشین خیلی پر قدرت شده

سلام به دوست خوبم
من كارم كلا CNG سي ان جي و سيستمهاي مرتبط با اون هست و بيشتر تو زمينه اي سي يو و مشكلات اون كار ميكنم
همينطور به طورتخصصي روي پرايد و اميدوارم كه بتونم به سوالات شما پاسخ بدم
اين قراردادن قوطي گازوييل رو كه فرموديد وجود داره ولي كاراصولي ترش استفاده از دو مدل محصول سوپر سي ان جي هست كه به راحتي قابل نصب هست يكي وطني و اون يكي خارجيبا قيمت بالا
دراين دستگاه شما مقداري روغن با مشخصات خاص ميريزيد كه كار روغن كاري سوپاپها رو انجام ميده و و در مسير ورودي هوا و قبل از ميكسر نصب ميشه و با مكش هوا و پيچ تنظيم اين دستگاه شما ميتونيد به راحتي ميزان ورودي روغن رو كنترل كنيد
مدل ايراني اين محصول در دورهاي بالا زياد كارايي نداره ولي براي دورهاي پايين خوب كار ميكنه
در ضمن مدلهاي خارجي ديگري هم داره كه در اونها رغن دان دستگاه به صورت خشابي هست و راحت ميتونيد روغن تزريق كنيد و اينم بگم كه مصرف روغن اين دستگاه كم هست و اگه واقعا روي گاز زياد كار ميكنيد از اون استفاده كنيد
يه پيشنهاد ديگه و اونم اينكه ميتونيد بجاي اين كارها هنگام كار روي گاز هر 45 دقيقه يه 5 دقيقه با بنزين كاركنيدتا سوپاپها كاملا خشك كار نكنند توي زمان طولاني .

بعدش هم یه سوپر یس ان جی نصب کن شتاب و خفه کردن توی دور پایین تا حد چشمگیری بهتر میشه.
و...

yoosef_st
13-09-2010, 23:37
خب، ببین دوست عزیز
من تکرار کنم، ماشینم روآی سال هست، دوگانه سوز هم هست. اینجوری هم که تو مشخصاتش تو سایت ایران خودرو و اینور اونور نوشته پایه گازسوز باید باشه. حالا اینکه اون موتور نمیدونم چی چی روش نیست و اینا و چه دوروغ یا راستی به ما تحویل دادن رو نمیدونم.
اما من هیچ کدوم از این مشکلاتی که نقل کردین رو ندارم.
همین الانش هم ماشین من با گار خیلی بهتر از بنزین کار میکنه.
حالا بازم به نظرتون اینو ببندم رو ماشین یا نه؟
بعد این توصیه ای هم که اینجا گفته بودین:

يه پيشنهاد ديگه و اونم اينكه ميتونيد بجاي اين كارها هنگام كار روي گاز هر 45 دقيقه يه 5 دقيقه با بنزين كاركنيدتا سوپاپها كاملا خشك كار نكنند توي زمان طولاني .
این علمی و منطقیه؟

Penryn
14-09-2010, 05:45
خب، ببین دوست عزیز
من تکرار کنم، ماشینم روآی سال هست، دوگانه سوز هم هست. اینجوری هم که تو مشخصاتش تو سایت ایران خودرو و اینور اونور نوشته پایه گازسوز باید باشه. حالا اینکه اون موتور نمیدونم چی چی روش نیست و اینا و چه دوروغ یا راستی به ما تحویل دادن رو نمیدونم.
اما من هیچ کدوم از این مشکلاتی که نقل کردین رو ندارم.
همین الانش هم ماشین من با گار خیلی بهتر از بنزین کار میکنه.
حالا بازم به نظرتون اینو ببندم رو ماشین یا نه؟
بعد این توصیه ای هم که اینجا گفته بودین:

این علمی و منطقیه؟

ببین قبلاً کاملاً گفتیم
متورهای پایه گازسوز آلیاژها و طراحی و تنظیم ECU متناسب با سوخت گاز دارن.پس لزومی نداره نگران استفاده از گاز باشی و دنبال سوپر CNG و... بری.این صحبتهای ما برای از پایه بنزینیها هستش..

Penryn
14-09-2010, 05:50
این علمی و منطقیه؟
بلی معلومه.همون کاریه که خیلی افراد میکنن
فقط یه مسأله داره
این تغییر گاز به بنزین و برعکس را نباید مکرر انجام بدی چون برای مجموعه ی سیستم گاز ضرر داره
خود من فقط برای راههای نسبتاً طولانی و بیشتر , میزنم روی گاز و برای راههای کوتاه فقط بنزین
حتی از نصب کپسول CNG تا حدی پشیمونم.چون روازنه نهایتاً 40 کیلومتر رفت و آمد دارم و سهمیه ی بنزین تابستون توی کارتم دست نخورده مونده.حتی در آینده با تهیه ی بنزین آزاد بازم هر جور حساب کنی استفاده از بنزین بصرفه تر از نصب سیستم 750 تومنی CNG هستش که فقط وزن ماشین رو اضافه میکنه و ضرر میزنه به موتور و خیلی راه بره 150 کیلومتره
با دیدن ملت که میرن سیستم CNG نصب میکنن :jealous: منم جو گیر شدم و فردای بعد از تحویل ماشین صفر رفتم دادم گازسوزش کردن!!:tongue:

yoosef_st
14-09-2010, 09:28
بلی معلومه.همون کاریه که خیلی افراد میکنن
فقط یه مسأله داره
این تغییر گاز به بنزین و برعکس را نباید مکرر انجام بدی چون برای مجموعه ی سیستم گاز ضرر داره
خود من فقط برای راههای نسبتاً طولانی و بیشتر , میزنم روی گاز و برای راههای کوتاه فقط بنزین
حتی از نصب کپسول CNG تا حدی پشیمونم.چون روازنه نهایتاً 40 کیلومتر رفت و آمد دارم و سهمیه ی بنزین تابستون توی کارتم دست نخورده مونده.حتی در آینده با تهیه ی بنزین آزاد بازم هر جور حساب کنی استفاده از بنزین بصرفه تر از نصب سیستم 750 تومنی CNG هستش که فقط وزن ماشین رو اضافه میکنه و ضرر میزنه به موتور و خیلی راه بره 150 کیلومتره
با دیدن ملت که میرن سیستم CNG نصب میکنن :jealous: منم جو گیر شدم و فردای بعد از تحویل ماشین صفر رفتم دادم گازسوزش کردن!!:tongue:
خب مالِ من خدا رو شکر از پایه دوگانه سوز بود. منتها با این صحبتهایی که این چد روز از شما و بچه های فروم شنیدم، ظاهرا ایران خودرو در حال حاضر فقط یک موتور پایه گاز سوز داره (همون EF7 که گفتین)
رو همین حساب به شک افتادم که نکنه الکی میگن این پایه گاز سوزه و این مشکلاتی که برای موتور های بنزینی هست بعدا برای ماشین خودم هم پیش بیاد...
(شما مگه ماشینت چی بوده که 1 روز بعد از تحویل رفتی گاز سوز کردی؟

whiteshark
09-10-2010, 11:07
سلام
سوپر cng فقط یک منبع از یک نوع مکمل هست که بوسیله آب عبوری از رادیاتور گرم میشه و بصورت گاز درمیاد و همراه گاز در سیلندر تزیق میشه و خشکی گاز را کمی از بین میبره و من خودم بشخصه چند تا از اون را نصب کردم و اینکه شتاب زیاد میشه و با کولر و چند نفر بهتر جواب میده همه توهم هست فقط به نرم تر کار کردن موتور و کمتر آسیب دیدن موتور کمک میکنه درضمن دمای احتراق گاز را هم پایین نمیاره و همچنان دمای احتراق بالای گاز به موتورهایی که برای بنزین طراحی شدند آسیب میزنه لطفا هرچیزی را دقیق بررسی کنید .دوستانم در تیونیگ تاک هم فقط در همین حد در مورد سوپر سی ان جی صحبت کردند و بقیش نقل قول از دوست و آشنا میباشد
در ضمن موتور ef7 که به موتور ملی معروف هست فقط روی خانواده سمند بسته میشه و هیچ روآ سال یا پارسالی به این موتور مجهز نیست و همه روا ها از موتر بدرد نخور پیکان بهینه شده با کد ohv استفاده میکنند و فرق روآ سال با روآ معمولی فقط در اتاق هست که به 405 معمولی تبدیل شده.
خوب حالا شما که فرق موتور پیکان با موتور ملی را نمیدونید چطور میخواید در مورد نحوه سوختن گازو سایر مکمل ها داخل موتور با هم بحث کنید.
با تشکر وحید

irinn65
10-10-2010, 02:50
خب مالِ من خدا رو شکر از پایه دوگانه سوز بود. منتها با این صحبتهایی که این چد روز از شما و بچه های فروم شنیدم، ظاهرا ایران خودرو در حال حاضر فقط یک موتور پایه گاز سوز داره (همون EF7 که گفتین)
رو همین حساب به شک افتادم که نکنه الکی میگن این پایه گاز سوزه و این مشکلاتی که برای موتور های بنزینی هست بعدا برای ماشین خودم هم پیش بیاد...
(شما مگه ماشینت چی بوده که 1 روز بعد از تحویل رفتی گاز سوز کردی؟

نه دوست من ایرانخودرو فقط EF7پایه گاز نیست میشه گفت بهترین موتور پایه گاز هست و ملیه ...روا سال و 206وی10که البته دیگه تولید نمیشه هم پایه گاز سوزه و نیازی به سوپر سی ان جی نداره!
عموم برای پراید گذاشته عین پایه گاز سوز شده راحت با پراید بنزینی کورس میزاره!:31:

nikaien
10-10-2010, 07:56
چرا يكي به دوستمون نميگه كه روا پايه گاز سوز نداره!
پايه گاز سوز ef7 هستش كه توي بعضي از سمند ها هستش نه روآ
روآ موتور پيكان داره دوست من ديگه تكرار نكن پايه گاز سوز!

whiteshark
11-10-2010, 10:47
سلام
آقا این مکمل سوپر cng که مارکش ایگارد هست را از کجا میشه پیدا کرد؟
با تشکر وحید

Penryn
28-10-2010, 17:03
سلام
آقا این مکمل سوپر cng که مارکش ایگارد هست را از کجا میشه پیدا کرد؟
با تشکر وحید
از خود مراکز نصب کپسول.از همونجایی که سوپر cng نصب کرده

mej ddd
22-11-2012, 16:16
آقا خودم که تعمیر و نصب سی ان جی دارم بهتون میگم اینا همش چرته!!!
اونا فقط میخوان اون مکملهاشونو به خورد ملت بدن ... شتاب کمی بیشتر میشه اما اثر روی روانکاری و ... همش کذبه محضه
شما اگه واقعا مخواین موتور ماشینو از اثرات مخرب گاز حفظ کنید به لینک زیر یه سر بزنید وبلاگ خودمه راجع به همین موضوع
mej.blogfa.com
:sq_8:

ramin_pilot
02-12-2012, 17:30
سلام خسته نباشید
ببخشید من یه پراید دارم باهاش کار میکنم می خواستم بپرسم cng بهتره یا lpg با توجه به صف های طولانی cng و گردن شدن قیمت آن الان کدوم بهتره؟
آیا برای معاینه فنی lpg رو رد می کنند ؟
قیمت کدوم بهتر و ارزون تره ؟
ممنون می شم اگه کمک کنید ، مرسی

heinrich_himmler
05-12-2012, 23:09
یه بار بطور مفصل در مورد این مزخرفات توضیح دادم فکر کنم یک یا دو سال پیش بود. کلی درگیری پیش اومد موافقاش هیچ دلیل قانع کننده ای جز عموم نصب کرده داییم توصیه کرده نداشتن!! (جدی)،، پیگیری چند تا از دوستا باعث شد کل تاپیک بسته شه که یه جورایی محل کسب بعضیها هم شده بود. الانم دوباره همون برنامه اینجا شروع شده. کل بچه های نصب تعمیر و تولید CNG میدونن این برنامه فقط چاپیدن جیب مردمه. اما کو گوش شنوا.

mej ddd
05-12-2012, 23:27
بابا خودتون یه کم ابتکار به خرج بدبن یه سیستم دست ساز تزریق دقیق گازوییل به وکیوم روی گاز تهیه کنید بخدا حالشو میبرین.من دارم استفاده میکنم 2 ساله

mohamad skystar
06-12-2012, 01:24
ادامه مباحث در تاپیک زیر: