PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دود سفید اگزوز ناشی از چیست ؟

mahdi7610
17-07-2010, 18:20
سلام

یه پیکان مدل 83 انژکتوری دارم . الان 2 روزه از اگزوز دود سفید مایل به ابی هوایی میده . دودش خیلی خیلی زیاده
وقتی هم ماشین را روشن میکنم پرت پرت میکنه . با دنده سه که میرم انگار با دنده یک داری میری اصلا ماشین حرکت نمی کنه گاز که میدی یه دفعه شتاب بسیار زیادی مگیره

مشکل از کجاست ؟

ess_1362
17-07-2010, 20:20
دود سفيد و علت آن :
چون خودرو شما انژكتوري هست و دودش هم رنگ سفيد مايل به آبي هست پس فرضيه كثيف بودن انژكتور و كاربراتور و .... منتفي هست.
شما آخرين بار كي روغن موتور عوض كردي؟چقدر روغن موتور داخل ENGINE ريختي؟
دقت كنيد وقتي ماشين گرم هست اين دود را ميده يا از همون اول كه روشن مي كني دود ميده؟

اگر ماشين از همون اول دود ميده و به گرمي و سردي موتور ربطي نداره و چون ميگيد ماشين جون نداره متاسفانه يك يا چند تا از رينگ هاي روغن آسيب ديده و بايد هر چه سريعتر موتور باز بشه و رينگ پيستون(اعم از روغن و كمپرس) به همراه واشر پايه سوپاپ ها تعويض بشه

ولي اگر فقط وقتي ماشين گرم ميشه دود بيرون ميده و وقتي درجا كار مي كنه دودش كم كم بيشتر ميشه حدس ميزنم فقط واشر پايه سوپاپ ها به علت ريختن روغن بيش از اندازه به درون موتور آسيب ديدن و باز هم بايد سر سيلندر باز بشه

به هر حال اگر شما مجبور بشي كه سر سيلندر را باز كني(به هر دو علت فوق) به نظر من كاملا منطقي هست كه هم رينگ پيستون را عوض كني و هم واشر پايه سوپاپ ها تا بعدن دوباره مجبور نشي كل خرج را مجددا متحمل بشي

mahdi7610
17-07-2010, 21:56
دود سفيد و علت آن :
چون خودرو شما انژكتوري هست و دودش هم رنگ سفيد مايل به آبي هست پس فرضيه كثيف بودن انژكتور و كاربراتور و .... منتفي هست.
شما آخرين بار كي روغن موتور عوض كردي؟چقدر روغن موتور داخل ENGINE ريختي؟
دقت كنيد وقتي ماشين گرم هست اين دود را ميده يا از همون اول كه روشن مي كني دود ميده؟

اگر ماشين از همون اول دود ميده و به گرمي و سردي موتور ربطي نداره و چون ميگيد ماشين جون نداره متاسفانه يك يا چند تا از رينگ هاي روغن آسيب ديده و بايد هر چه سريعتر موتور باز بشه و رينگ پيستون(اعم از روغن و كمپرس) به همراه واشر پايه سوپاپ ها تعويض بشه

ولي اگر فقط وقتي ماشين گرم ميشه دود بيرون ميده و وقتي درجا كار مي كنه دودش كم كم بيشتر ميشه حدس ميزنم فقط واشر پايه سوپاپ ها به علت ريختن روغن بيش از اندازه به درون موتور آسيب ديدن و باز هم بايد سر سيلندر باز بشه

به هر حال اگر شما مجبور بشي كه سر سيلندر را باز كني(به هر دو علت فوق) به نظر من كاملا منطقي هست كه هم رينگ پيستون را عوض كني و هم واشر پايه سوپاپ ها تا بعدن دوباره مجبور نشي كل خرج را مجددا متحمل بشي

سلام

ممنون از اطلاعات مفید و کمکتون

راستش روغن موتور تقریبا 20 روز پیش عوض کردم و توی این 20 روز 100 کیلومتر هم ماشین کار نکرده .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اینا نمیدونم . چون خودم نبرده بودم .

وقتی که ماشین کار میکنه و گرم میشه دود میده . اول دودش زیاد نیست اما رفته رفته دودش خیلی زیاد میشه و وقتی ماشین وایستاده و کار میکنه هم دودش همون طور زیاد هست .

ماشین را بردم پیش مکانیک . گفت موتور سالم هست و هیچ مشکلی نداره . بعدش شمع ها را در اورد و تمیز کرد و دوباره جا زد . میگفت وقتی شمعها را خشک میکنی و جا میزنی دوباره خیس میشن .
فقط همین کار را کرد و مشکل حل شد .

بعدش گفت اگه باز مشکل پیش اومد احتمالا مشکل از سرسیلندرها هستش .

چند روز دیگه هم قراره برم عروسی شهر دیگه ، میترسم تو جاده واسم مشکل ساز بشه . منم که زیاد به فنی خودرو وارد نیستم .

Penryn
17-07-2010, 22:14
ببین
دود سفید (منظور بخار آب هستش)= ورود آب به موتور.دلایل: ترک خوردن بدنه ی موتور و ورود آب به موتور-سوختن واشر سر سیلندر و قاطی کردن آب-...
دود آبی= روغن سوزی داشتن.دلایل:درست کار نکردن رینگ پیستون و نیاز به تعویض اونها-در بدترین حالت احتمال گشاد شدن سیلندر و نیاز به بوش گذاشتن
دود سیاه=ورود بیش از حد بنزین به سیلندر.دلایل:تنظیم نبودن کاربراتور در ماشینهای کاربراتوری-بهم خوردت تنظیمات کامپیوتر کنترل کننده ی انژکتور(ECU)

مشکل شما احتمالاً ناشی از روغن سوزیه.

ess_1362
18-07-2010, 10:33
راستش روغن موتور تقریبا 20 روز پیش عوض کردم و توی این 20 روز 100 کیلومتر هم ماشین کار نکرده .

وقتی که ماشین کار میکنه و گرم میشه دود میده . اول دودش زیاد نیست اما رفته رفته دودش خیلی زیاد میشه و وقتی ماشین وایستاده و کار میکنه هم دودش همون طور زیاد هست .

با توجه به مواردي كه شما اشاره كردي كسي كه روغن را براي شما تعويض كرده احتمالا بيش از حد روغن داخل موتور ريخته كه واشر پايه سوپاپ ها آسيب ديده
به نظر من اگر هنوز مشكل وجود داره بايد به يك تعمير كار مجرب تر مراجعه كنيد چون سر سيلندر بايد باز بشه

AIRO
18-07-2010, 10:45
رینگ روغن اتوموبیل شما ضعیف کرده و واشر سر سیلندر سوخته و باید عوض بشه
برای همین هم آب همراه با کمپرس از اگزوز خارج می شه و باعث کم شدنم قدرت موتور می شه !

(اتوموبیل شما کلا باید موتورش تعمیر بشه)

mahdi7610
18-07-2010, 23:21
سلام

ولی من به مکانیک نشون دادم و گفت موتور هیچ ایرادی نداره . حتی خودش با ماشین چند دور هم زده و میگه مشکلی نداره . البته الان ماشین خدا رو شکر مشکلی نداره . و خودم هم احساس میکنم که مشکل برطرف شده . فقط مکانیک میگفت مصرف ماشین یه خورده بالا هستش و بهتره یه تنظیم موتور هم بکنی . که البته من هفته پیش تنظیم موتور کرده بودم .

حالا که فعلا مشکلی نیست تا برم عروسی و برگردم .

ممنون از راهنمایی های مفیدتون .

موفق باشید :)

meto_895
19-07-2010, 11:38
شاید بخار باشه چون ممکنه اب وارد موتور شده باشد و شاید تو بنزینت اب وجود داره

MCI
27-07-2010, 21:40
من یه سوال دارم.
تفاوت تعویض روغن موتور پراید با فیلتر روغن و تعویض بدون فیلتر روغن چقدره.
یعنی وقتی روغن عوض میکنی با فیلتر روغن. باید 4 لیتر کامل روغن تو موتور ریخته بشه یا استانداردش 3.5 لیتره .

mra680
18-08-2010, 12:08
من یه سوال دارم.
تفاوت تعویض روغن موتور پراید با فیلتر روغن و تعویض بدون فیلتر روغن چقدره.
یعنی وقتی روغن عوض میکنی با فیلتر روغن. باید 4 لیتر کامل روغن تو موتور ریخته بشه یا استانداردش 3.5 لیتره .
اوصولا نيم ليتر اضافه در موقع تعويض ----- روغن ميريزن
البته ----- ها روي بدنشون مقدار لازم نوشته شده

mra680
18-08-2010, 19:08
از اين به بعد جاي ----- بنويسيم صافي:31:

arman486
12-09-2010, 19:47
دوست عزيز واشر سر سيلندر شما ترك مويي داره آب و ضد يخي كه در مخزن شما هست ميره روي پيستون و ميسوزه بسرعت به داد اون برسيد و بديد براتون واشر رو چك كنه اين بلا سر من در اومده بود

mahdi7610
14-09-2010, 11:23
دوست عزيز واشر سر سيلندر شما ترك مويي داره آب و ضد يخي كه در مخزن شما هست ميره روي پيستون و ميسوزه بسرعت به داد اون برسيد و بديد براتون واشر رو چك كنه اين بلا سر من در اومده بود
سلام

متاسفانه هنوز من با این مشکل دارم دست و پنجه نرم می کنم .

چند بار بردم پیش مکانیک میگه مشکل از سوپاپ ها و سرسیلندر نیست .

میگفت مشکل از شمع ها هستش . همه شمع ها را عوض کردم ولی ماشین هنوز اون قدرت اولیه را نداره . وقتی گاز میدم احساس میکنم ماشین به زور داره میره .

اون روز از قم رفته بودم بیرون موقع برگشتن توی 10 کیلومتری دود سفید از اگزوز زد بیرون و ماشین به تلپ و تلپ کردن افتاد و خاموش شد .

دیگه هم روشن نشد . بعد از این که شمع ها را دستکاری کردم دوباره روشن شد اما نمیدونید با چه مکافاتی اومدم خونه .

فکر کنید 10 کیلومتر را توی یک ساعت اومدم خونه :31: ماشین حرکت نمی کرد که .

بردم پیش مکانیک یه کم با شمع ها ور رفت و گفت برو شمع دو پلاتینه بگیر . شمع ها را عوض کردم اما به خدا هنوز ماشین اون ماشینی نیست که من سوار می شدم .

خودم هم که از فنی ماشین بدبختانه سر در نمیارم .

چی کار کنم ؟

بی باک بی بال
14-09-2010, 15:41
ماشین وقت گازشو تخته می کنی به ریپ زدن می افته یا نه ؟

mahdi7610
14-09-2010, 16:38
ماشین وقت گازشو تخته می کنی به ریپ زدن می افته یا نه ؟

اره وقتی با سرعت 60 به بالا میری کاملا نشون میده ماشین مشکل داره .

مثلا با 80 تا میرم انگار دارم با 50 تا میرم . فشار عجیبی هم به ماشین میاد

موقعی که با بنزین کار میکرد انگار اصلا بنزین را خام خام می سوزوند .

بی باک بی بال
14-09-2010, 20:34
نه منظور این که ماشینتو خلاص کن چند تا گاز تمیز بهش بده

D r i v e r
16-09-2010, 07:14
سلام
ماشینتون آب کم نمیکنه؟

mahdi7610
16-09-2010, 08:23
سلام
ماشینتون آب کم نمیکنه؟

سلام

نه اصلا آب کم نمی کنه .

فقط وقتی گازسوز کردم چون شیلنگ ها را از هم جدا کرده بودن و شیلنگ جدید زده بودن ابش کم شده بود که دوباره اب ریختم .

الان ماشین مشکلی نداره و کار می کنه اما من احساس می کنم اون قدرت و سر زندگی قبل را نداره .

بی باک بی بال
16-09-2010, 08:46
می تونه مشکل از سیتم سوخت رسانی باشه یا فیلتر هوات باشه یا فیلتر بنزینت ماشین نفس کم میاره در نتیجه بد کار می کنه

روغن ماشین کیه عوض کردی ؟

---------- Post added at 09:46 AM ---------- Previous post was at 09:44 AM ----------

گفتی ماشینت چیه؟

sramirimanesh
15-11-2010, 11:10
سلام من يك پژو 206 تيپ 3 دارم
سه هفته پيش روغن عوض كردم (روغن TOTAL)
ولي الان صبح كه ماشين رو روشن مي كنم و ماشين سرده خيلي دود سفيد داره. ولي بعد از گرم شدن ماشين دود قطع مي شه.
رفتم تعميرگاه. گفت سرسيلندر سوخته و بايد عوض بشه.
اما بعد از تعويض سرسيلندر و لاستيك پايه سوپاپ هنوز وقتي ماشين سرده دود ميكنه.
نميدونم مشكل از چيه.
مكانيك ميگه بايد ECU چك بشه. ولي اونها هم گفتن احتمالا اين دود نيست بخار آب است و چند روز ديگه برطرف ميشه.
ولي بعد از گذشت 5 روز هنوز دود سفيد وچود داره. (البته بايد چند تا گاز قوي به ماشين بدم تا دود خارج بشه)

mra680
23-12-2010, 10:47
سلام من يك پژو 206 تيپ 3 دارم
سه هفته پيش روغن عوض كردم (روغن TOTAL)
ولي الان صبح كه ماشين رو روشن مي كنم و ماشين سرده خيلي دود سفيد داره. ولي بعد از گرم شدن ماشين دود قطع مي شه.
رفتم تعميرگاه. گفت سرسيلندر سوخته و بايد عوض بشه.
اما بعد از تعويض سرسيلندر و لاستيك پايه سوپاپ هنوز وقتي ماشين سرده دود ميكنه.
نميدونم مشكل از چيه.
مكانيك ميگه بايد ECU چك بشه. ولي اونها هم گفتن احتمالا اين دود نيست بخار آب است و چند روز ديگه برطرف ميشه.
ولي بعد از گذشت 5 روز هنوز دود سفيد وچود داره. (البته بايد چند تا گاز قوي به ماشين بدم تا دود خارج بشه)
سلام
فقط خرج بيخود كردي عزيز
وقتي سر سيلندر و گيت سوپاپ تعويض ميشه كه داخل بخارت خبري از گرده روغن باشه
اين حالت عادي توي فصل سرما بيشتر از اين خرج نكن درست ميشه

Babak
31-12-2010, 18:20
سلام
ماشینتون آب کم نمیکنه؟

سلام
اگه کم کنه در این وضعیت ( دود سفید) به چه معناست؟