PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : IP Address

aminnnn73
17-07-2010, 13:42
سلام

من سوالی داشتم و جدیدا یک مشکل - اگر واقعا مشکلی باشه - برام پیش اومده و نیاز به راهنمایی دارم.

با استفاده از IP به چه اطلاعاتی می شه دست پیدا کرد و در چه حد؟

مدتی هست که کسپراسکای 2010 نصب کردم. شاید باورتون نشه اما اوایل روزانه چیزی حدود 300 Network attack داشتم. الان کمتر شده. گزارشی که کسپراسکای از این حملات می داد، حاوی ای پی به خصوصی بود. البته فقط یک ای پی نبود و این حملات از طریق چندتا ای پی مختلف اما محدود انجام می شد.

من از ADSL "وی پی ان" استفاده می کنم. برخی از این حملات از ای پی هایی انجام می شد که کلا عددش ناآشنا بود اما تعداد زیادی اش از ای پی هایی بود که با سه رقم اول IP ای که من در قسمت option --- وارد کرده بودم، یکسان بود!

برای مثال اگر من در قسمت option ای پی 111.111.1.1 رو وارد کردم و وصل شدم. حالا گزارش هایی که کسپراسکای می داد از ای پی هایی مثل 111.111.1.51 یا تفاوت در عدد های دیگه ای توی قسمت چهارم IP بود.

می خواستم بدونم که الان خطری منو تهدید می کنه؟ چون کلا سرور اینترنت ما خیلی مشکوکه! سرعت اینترنت من 128 هست اما خودتون می تونید ببینید: لینک عکس>

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

راستی یک سوال دیگه هم داشتم. همونطور که گفتم این سرور اینترنت ما خیلی عجیبه. من هنوز نمی دونم از چه نوع حالتی استفاده می کنم.

می گن بالای پشت بوم یک چیزی گذاشتن. من که هنوز خودم ندیدم. بعد یک سیم فرستادن خونه ما و من از طریق یک کارت شبکه وصل شدم و با وی پی ان کانکت می شم. الان این Lan هست یا Adsl?!

راستی یک مدتی هم اصلا فیلتر نداشتم! با قسمت ای پی چک کن سایت وبگذر چک کردم ای پی خودم رو دیدم زده مال کشور کویت. یک مدت کویت بود و یک مدت امریکا.

Gam3r
18-07-2010, 13:56
با استفاده از IP به چه اطلاعاتی می شه دست پیدا کرد و در چه حد؟

با داشتن آي پي ميتونيد بفهميد كه كشور، شهر و استان طرف كجاست
همينطور ميتونيد بفهميد كه از چه شركتي سرويس اينترنت ميگيره
و همينطور اگه حرفه اي تر باشيد ميتونيد شماره تلفن طرف و آدرس خونش رو هم بگيريد !!

می گن بالای پشت بوم یک چیزی گذاشتن. من که هنوز خودم ندیدم. بعد یک سیم فرستادن خونه ما و من از طریق یک کارت شبکه وصل شدم و با وی پی ان کانکت می شم. الان این Lan هست یا Adsl?!

وايرلس به اينترنت بدون سيم معروفه ...
اگه مودم و سيم كشي داريد يعني اي دي اس ال هستش !

aminnnn73
18-07-2010, 17:46
در مورد اون حملات اینترنتی به من راهنمایی نکردید. ای پی طرف رو کسپراسکای بهم نشون می ده. برام عجیبه که چرا سه قسمت اول ای پی اون با ای پی ای که من باهاش وارد اینترنت می شم یکی هست. تازه چندین تا ای پی این شکلی داره و فقط همیشه رقم آخر متفاوته. ممکنه من از طرف سرورم در حال ه+ک شدن باشم؟

MaSoUd555
18-07-2010, 20:17
در مورد اون حملات اینترنتی به من راهنمایی نکردید. ای پی طرف رو کسپراسکای بهم نشون می ده. برام عجیبه که چرا سه قسمت اول ای پی اون با ای پی ای که من باهاش وارد اینترنت می شم یکی هست. تازه چندین تا ای پی این شکلی داره و فقط همیشه رقم آخر متفاوته. ممکنه من از طرف سرورم در حال ه+ک شدن باشم؟

وقتی فقط سه رقم آخرش متفاوته یعنی از رنج آیپیه شماست

در حال حاضر اینترنت سکیوریتی رو طوری قرار بده که هر کانکشن ورودی یا خروجی رو آلارم بده بعد آیپی هایی که قصد ارتباط باهات رو دارند چک کن هم OUT هم IN

بعدش 100 درصد باید توی اون قسمت نوع حمله یا پرتی که قرار بوده بهش وصل بشند رو هم نشون داده باشه

البته نمیدونم کاسپر همچین امکاناتی داره یا نه

سرور مگه بیکاره؟؟؟:31:فکر کنم آخرین آیپی توی رنج مال روتر سروره یعنی xxx.xxx.xxx.254 اینو از بچه های شبکه بپرس:20:

در ضمن با آیپی نمیشه اطلاعات زیادی بدست آورد مگر تخمین محلی که میشینه
مگه اینکه باباتون رئیس کل مخابرات باشه:20:بشه شمارشو بدست بیاری یا کسی بیاد برات قانون شکنی کنه بهت بگه چون جزو اطلاعات خصوصیه افراد و فقط دست بالاییها میدنش:46: