PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا راهنمایی کنید برای 5770

ali4561m
15-07-2010, 11:37
سلام من این کارت 5770 رو خریدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوال اول اینکه چجوری اورکلاکش کنم آیا لازمه؟الان دماش رو 42 درجه است با خود نرم افزار ati نوشته و gpu850 ومموریش هم زده 1200 با خودنرم افزار ati . آیا نرم افزار دیگه ای بهتر است نصب کنم؟درجه اش الان 42 هست خوبه؟وقتی بانرم افزار خودش میبرم حداکثر gpu clokرو حداکثر 960 داره و مموری کلوک هم 1440 مگه مموری کلوکش نباید 4800 باشه چرا 1440 آخرشه؟سرعت فن رو هم گذاشتم رو100 دما حداکصر 49 شد.خوبه؟سرعت فن رو چقد تنظیم کنم ؟
cpu:e5200-ram:2gb-main:asus p5kpl-epu
یه چیز دیگه من الان بازی call of duty رو داشتم بازی میکردم بازی رون بود رو تنظیمات high ولی انگار بعضی جاها یه عطسه میکرد و لی خیلی خفیف تو اسپلینتر که به نظرم بالاتره گرافیکش اینجور نیست وقتی از بازی خارج شدم دما رو 76 بود زیاد نیست ؟دلیلش چیه ولی زود برگشت رو 57 بعد 5 دقه هم شد 51مشکلی هست چرا رفت رو 76 من اصلا اورکلاک هم نکردم؟

alborz_k
25-07-2010, 20:50
سلام من این کارت 5770 رو خریدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوال اول اینکه چجوری اورکلاکش کنم آیا لازمه؟الان دماش رو 42 درجه است با خود نرم افزار ati نوشته و gpu850 ومموریش هم زده 1200 با خودنرم افزار ati . آیا نرم افزار دیگه ای بهتر است نصب کنم؟درجه اش الان 42 هست خوبه؟وقتی بانرم افزار خودش میبرم حداکثر gpu clokرو حداکثر 960 داره و مموری کلوک هم 1440 مگه مموری کلوکش نباید 4800 باشه چرا 1440 آخرشه؟سرعت فن رو هم گذاشتم رو100 دما حداکصر 49 شد.خوبه؟سرعت فن رو چقد تنظیم کنم ؟
یه چیز دیگه من الان بازی call of duty رو داشتم بازی میکردم بازی رون بود رو تنظیمات high ولی انگار بعضی جاها یه عطسه میکرد و لی خیلی خفیف تو اسپلینتر که به نظرم بالاتره گرافیکش اینجور نیست وقتی از بازی خارج شدم دما رو 76 بود زیاد نیست ؟دلیلش چیه ولی زود برگشت رو 57 بعد 5 دقه هم شد 51مشکلی هست چرا رفت رو 76 من اصلا اورکلاک هم نکردم؟
سلام. این قدر سوال پرسیدی که می ترسم بعضی هاشون رو جا بندازم! :دی
اولین و مهمترین نکته!! شما فرکانس حافظه رو بال انتخاب کردین که به احتمال زیاد دلیل اصلی اون مشکلات رد بازی همین هست به علاوه این که مموری بسیار حساس هست و احتمال آسیبش بسیار بالاست ،پیشنهادش رو تا 1350 کم کنید .
کلأ نرم افزار ها فرکانس اصلی رم رو نشون می دن و برای به دست آوردن فرکانس موثر باید عدد مورد نظر رو ضرب در 4 کنید ، پس مشکلی نیست .
دما هم بسیار مناسب هست . کلأ دمای زیر 100 برای کارت گرافیک خطرناک نیست .
مسلمأ در بازی فشار بیشتری به کارت گرافیک می اد که افزایش دما به خاطر اون هست .
در کل وقتی قدرت کارتتون کافی هست ، دلیلی برای اورکلاک نیست . این جوری هم ریسکی وجود نداره و هم مصرف و نویز کم می شه .

HardWare Professor
25-07-2010, 20:59
سلام من این کارت 5770 رو خریدم

دوست عزیز وقتی مموری gddr5 باشد نوع محاسبه کلاک حافظه تفاوت دارد
یعنی 1200 gddr5 مساوی 4800 mhz قابل استفاده.
مثال دیگر:کلاک مموری 4890 رادئون 975 است از نوع gddr5 یعنی چی؟
یعنی 3900 مگاهرتز قابل استفاده
بهترین برنامه اورکلاک کارت گرافیک ati همان کاتالیست خودش است
شما هسته 5770 را تا 920 و مموری را تا 1330 بالا ببرید بعد یرای یک ساعت وارد
بازی سنگین و گرافیکی شوید اگر مشکلی پیش نیامد بدانید در اورکلاک موفق بوده اید

a1i
27-08-2010, 08:34
دوست عزیز وقتی مموری gddr5 باشد نوع محاسبه کلاک حافظه تفاوت دارد
یعنی 1200 gddr5 مساوی 4800 mhz قابل استفاده.
مثال دیگر:کلاک مموری 4890 رادئون 975 است از نوع gddr5 یعنی چی؟
یعنی 3900 مگاهرتز قابل استفاده
بهترین برنامه اورکلاک کارت گرافیک ati همان کاتالیست خودش است
شما هسته 5770 را تا 920 و مموری را تا 1330 بالا ببرید بعد یرای یک ساعت وارد
بازی سنگین و گرافیکی شوید اگر مشکلی پیش نیامد بدانید در اورکلاک موفق بوده اید

منم مشابه این گرافیکو برای یک نفر گرفتم ... دماش در حالت عادی بدون کار خاصی رو 45 هست و با Furmark تست میگرفتم تا 63 و 64 هم بالا رفت مشکلی نیست؟

و کلا برای اور گارت گرافیک ATI از همون نرم افزار کاتالیست باید استفاده کرد؟ الان حضور ذهن ندارم اما قسمتیش که دما و CoreClock و سرعت فن رو زده فکر کنم AMD OverDrive بود؟؟ خاموش هست ... چطوری میشه فعالش کرد؟؟ به سیستم دسترسی ندارم که باهاش ور برم ... برای اطلاعات خودم می پرسم .

و اینکه بهترین تنظیمات برای اورش چیه؟؟ برای مثال سرعت فن دیفالتش رو 30% بود و ...

بسیار ممنونم.