PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خداحافظ هکر کوچک!

satttanism
14-07-2010, 23:27
به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی exophase جئوهاتز معروف‌ترین و جوان‌ترین هکر آیفون و مبتکر روش جیلبریک ساده برای همیشه از دنیای هـک و جیلبریک خداحافظی کرد.
این هکر ۲۱ ساله هفته گذشته و در بروز رسانی وبلاگ خود اعلام کرده بود که موفق به جیلبریک آیفون ۴ شده است و بزودی نرم افزار مربوطه را در وبلاگ خود قرار می‌دهد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

او پس از اعلام خداحافظی خود صفحه توئیتر خود را نیز مسدود کرده است اما در وبلاگش که به تازگی آن را نیز بسته در خصوص دلایل کناره‌گیری خود از صحنه جیلبریک و هـک آیفون نوشته است:
“متاسفم، به احتمال فراوان این خبر بدی برای کاربران آیفون است، من از زمانی که کار بر روی هـک را شروع کردم و این وبلاگ را تبدیل به مسائل فناوری کردم، خیلی چیزها را از دست دادم و به پیشنهادات و نظرات اهمیت فراوانی می‌دادم”
وی در ادامه افزوده است که : من این نکته را نمی‌دانستم که تا وقتی به مردم چیزی ندهید آنها به تو اهمیت نمی‌دهند، ولی اکنون این نکته را درک کردم. امشب دیر است و فردا در مورد اینکه چکار خواهم کرد، فکر می‌کنم.
وی درادامه تاکید کرده است که دلیل اصلی منتشر نکردن نرم‌افزار جیلبریک “آیفون ۴″ فنی و تکنیکی نیست. موضوع این است که این کار هیچ‌وقت تمام نمی‌شود و مردم بعد از blackra1n در خواست آنلاک می‌کنند و بعد از blacksn0w مردم درخواست Untethered می‌کنند و این چرخه ناتمام و خسته کننده شده است.
وی همچنین خاطرنشان کرده است که “من با این روش دوستان و دشمنان زیادی را برای خود دست و پا کرده بودم اما روزهای زیادی را نیز از دست دادم.”

کارشناسان با اعلام شگفتی از خداحافظی ناگهانی و یک‌باره اولین هکر آیفون، ترس او از بازداشت‌شدن و یا حتی اینکه شاید او با استیو جابز معروف به توافق مالی جالبی رسیده باشد را از دلایل این خداحافظی می‌دانند.
لازم به ذکر است طبق قوانین آمریکا در صورت تحت تعقیب قرار گرفتن جئو هاتز به دلیل هـک ایفون وشکستن قانون کپی‌رایت او برای ۱۵ تا ۲۵ سال راهی زندان می‌شد.
جرج فرانسیس هاتز در ۲ اکتبر ۱۹۸۹ در آمریکا بدنیا آمد و توانست برای اولین بار آیفون را هـک و جیلبریک کند و در این اواخر حتی در اندیشه هـک کنسول هک‌ناپذیر “پلی استیشن ۳″ بود که شرکت سونی با ارائه فریمور جدید این اقدام او را ناکام گذاشت.

نشریه معتبر فوربس از هاتز به عنوان یکی از نوابغ آینده و کسی که شاید بتواند مغز انسان را نیز هـک کند، نام برده بود. هاتز توانسته بود در ماه مارس سال ۲۰۰۸ نیز به عنوان یکی از ۱۰ نابغه زیر ۲۰ سال دنیا از سوی نشریه معتبر “PcWorld” انتخاب شود.
به هر صورت دنیای جیلبریک و هـک آیفون نابغه بزرگی را از دست داد و گمان نمی‌رود به این زودی‌ها کسی بتواند جای او را پر کند.

صفحه هاتز در ویکی‌پدیا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FGeohot)