PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خداحافظی کارلس پویول با فوتبال ملی

Ezel
14-07-2010, 13:55
خدا حافظی پویول با فوتبال ملی

سایت گل- طبق گزارش منتشره درروزنامه مارکا، پویول دیگر توان لازم را برای ادامه حضور در ترکیب لا روخا نمی بیند.بدین ترتیب شاهد حضور ستاره کاتالان تیم ملی اسپانیا در دیدار دوستانه این تیم که روز یازدهم آگوست مقابل مکزیک برگزار خواهدشد، نخواهیم بود.

در ماه نوامبر سال گذشته بود که کارلس پویول تصمیم گرفت تا برای خداحافظی از فوتبال ملی محدودیتی تعیین کند و اعلام کرد که پس از پایان یافتن رقابتهای جام جهانی با پیراهن "لاروخا" خداحافظی می کند. او اکنون این ایده را نهایی کرده است.

کارلس پویول با بالای سر بردن جام قهرمانی جام جهانی قصد دارد تا کارنامه فوتبالی اش در عرصه ملی را ببندد و معتقد است که پرونده او درتیم ملی اسپانیا بسته شده است. البته قرار بود که تصمیم پویول تا دیدار او با بیسنته دل بوسکه و فرناندو ایئرو به صورت معلق باقی بماند ولی پویول به سرمربی تیم و مدیر ورزشی فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرد که تصمیمش ترک تیم ملی فوتبال اسپانیاست.

پویول انرژی روانی لازم برای تحمل فشار دو جانبه حضور در ترکیب تیم بارسلونا و انجام بازیهای تیم ملی را در خود نمی بیند و بدین ترتیب نام پویول را برای دیدار دوستانه 11 آگوست ماتادورها مقابل مکزیک نخواهیم دید.

این ستاره آبی اناری پوش اولین دیدار ملی اش را در نوامبر سال 2000 برگزار کرد و نکته جالب توجه اینجاست که اولین و آخرین بازی ملی پویول، هر دو مقابل هلند برگزار شد.

این در حالی است که بیسنته دل بوسکه از پویول درخواست کرد تا 10 بازی دیگر تحمل کرده تا بتواند پس از انجام صدمین بازی ملی اش از فوتبال در عرصه ملی خداحافظی کند ولی این طور به نظر می رسد که او توان لازم برای ادامه حضور در تیم ملی را ندارد و در همین جا باید با بازیکن باتجربه و مدافع توانای تیم ملی اسپانیا خداحافظی کنیم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

-------------------------------------------------------------

به عنوان یک رئالی معتقدم که در این چند سال گذشته کاپیتانی تیم ملی اسپانیا به حق شایسته و برازنده کاپیتان پویول بود اما حیف که نشد که بشه ... :41:

Masoud-Susa
14-07-2010, 14:04
خدا می دونه چند سال طول می کشه تا دوباره اسپانیا یه بازیکن محکم و با غیرت مثل پویول رو تو ترکیبش ببینه....:37:

HardWare Professor
14-07-2010, 14:06
حیف شد////////

errmii
14-07-2010, 14:26
خداحافظ
دست علی به همرات

B L A S T E R
14-07-2010, 19:27
مدافع واقعا خوبیه !

به عنوان یک رئالی معتقدم که در این چند سال گذشته کاپیتانی تیم ملی اسپانیا به حق شایسته و برازنده کاپیتان پویول بود اما حیف که نشد که بشه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]میشه بپرسم چرا ؟ !

کاسیاس 111 تا بازی ملی داره و پویول 90 تا !

پس طبیعتاً حق کاسیاس بوده کاپیتانی !

mahdishata
14-07-2010, 19:31
فكر نميكنم اونچنان به تعداد بازي ملي مربوط باشه.....بايد ديد توانايي بازيكن تو جمع كردن تيم و حرف شنوي بازيكنان ازش چه قدره.....

s-b
14-07-2010, 19:48
فكر نميكنم اونچنان به تعداد بازي ملي مربوط باشه.....بايد ديد توانايي بازيكن تو جمع كردن تيم و حرف شنوي بازيكنان ازش چه قدره.....
تایید میشه کاسیاس با خودش هم قهره بهش هم بگی برو اونطرف شروع میکنه به گریه
اینو به عنوان یه بارسایی نمیگم واقعا حقیقته اگه طرفدار رئال هم بودم همینو میگفتم

Ezel
14-07-2010, 21:26
میشه بپرسم چرا ؟ !

پس طبیعتاً حق کاسیاس بوده کاپیتانی !البته این کاملا سلیقه ای هستش اما به نظر من :

1- کاپیتان نباید دروازه بان باشه چون برخی مواقع در میانه زمین یا هر نقطه دیگه ای مسائل و درگیریهایی به وجود میاد که مطمئنا نقش کاپیتان هر تیم در کنترل کردن موقعیت پیش اومده غیر قابل انکاره و چه بهتر که کاپیتان از خط دفاع یا خط میانی انتخاب بشه ( که سر الکس فرگوسن بر همین عقیده هست )

2- برای انتخاب کاپیتان یک تیم نباید صرفا تعداد بازی ملی ملاک باشه ، چیزی که به نظر من مهم تر از هر چیزه شخصیت کاریزماتیک یک بازیکنه ( که دوستان اشاره کردند) ، و به نظر من پویول شخصیت بسیار کاریزماتیک تری نسبت به کاسیاس داره ،

3- در مورد حق هم به یک جمله از یکی از مدیران سابق ارشد فروم اکتفا میکنم : " ما اینجا به دنبال حق نیستیم " . :31::دی:دی

Alireza SM
14-07-2010, 22:29
احتمالا فكر ميكنه تيم ملي كاتالان قراره تشكيل بشه و تو اون بازي كنه !!

B L A S T E R
14-07-2010, 23:04
تا اونجا که من میدونم پویول هم همچین شخصیت کاریزماتیکی نداره !
اتفاقا سلبقه ای نیس ! ملاک کاپیتانی تعداد بازیای ملی هست !

تایید میشه کاسیاس با خودش هم قهره بهش هم بگی برو اونطرف شروع میکنه به گریه
کاسیاس یه ساله اینطوری شده ولی نه اینطوری که شما میگی ! پیاز داغ هم حدی داره عزیز من !

- کاپیتان نباید دروازه بان باشه چون برخی مواقع در میانه زمین یا هر نقطه دیگه ای مسائل و درگیریهایی به وجود میاد که مطمئنا نقش کاپیتان هر تیم در کنترل کردن موقعیت پیش اومده غیر قابل انکاره و چه بهتر که کاپیتان از خط دفاع یا خط میانی انتخاب بشه ( که سر الکس فرگوسن بر همین عقیده هست )

صرفا" نباید "اشتباهه !
خیلی از تیما کاپیتانشون دروازه بان هستن ! اتفاقا وقتی بازیکنا بدونن کاپیتانشون قدرتمنده در یه مورد مثل دروازه بانی خیلی بهش اتکا میکنن ! کاسیاس هم که پنالتی و موقعیت حساس زیاد گرفته !
برخلاف نظر شما حتی پویول کاپیتان سوم هم نباید باشه !
کسی که میاد پرچم کاتالان در میاره و پیرهن بارسا به زور تن فابرگاس میکنه و واسه دوربین زبون درازی میکنه زیاد برای کاپیتانیه یه تیم جالب نیس !
ممنون !

ع.ص
14-07-2010, 23:10
مدافع واقعا خوبیه !
میشه بپرسم چرا ؟ !

پس طبیعتاً حق کاسیاس بوده کاپیتانی !

مگه به بازی بیشتره؟

به تجربه است.الان تو بارسلونا ژاوی بازی های بیشتری نسبت به پویول کرده(بخاطر اینکه 2سال قبل از پویول اومد)اما الان بازوبند کاپیتانی دست کیه؟پویول:40:

B L A S T E R
14-07-2010, 23:40
به تجربه است.الان تو بارسلونا ژاوی بازی های بیشتری نسبت به پویول کرده(بخاطر اینکه 2سال قبل از پویول اومد)اما الان بازوبند کاپیتانی دست کیه؟پویول[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خودت جواب خودتو دادی دوست من !
خوب تجربه هم از بازی بدست میاد ! تو بازیای ملی کاسیاس از پویول با تجربه تره !

ع.ص
15-07-2010, 11:15
خودت جواب خودتو دادی دوست من !
خوب تجربه هم از بازی بدست میاد ! تو بازیای ملی کاسیاس از پویول با تجربه تره !

حالا به نظر شما یه دروازه بان که بی تحرک یه جا ایستاده تا سالی یه بار یه حمله از تیم مقابل بشه و یه خودی نشون بده تجربه اش بیشتره یا یه مدافع که همیشه در حال حرکت هستش و معمولا در حملات شرکت میکنه؟

H A M A S
15-07-2010, 11:20
حالا به نظر شما یه دروازه بان که بی تحرک یه جا ایستاده تا سالی یه بار یه حمله از تیم مقابل بشه و یه خودی نشون بده تجربه اش بیشتره یا یه مدافع که همیشه در حال حرکت هستش و معمولا در حملات شرکت میکنه؟

همین کاسیاس بود که قهرمانی اسپانیا رو خرید!!!
و گرنه الان روبن قهرمان ملی هلند بود!

yuseph
15-07-2010, 11:23
باید هم خداحافظی میکرد...
بازی فینال جام جهانی که یادتون نرفته؟
پس خوب دیدین روبن چه بلای سر پویول اورد....بقول عادل فردوسی پور((چکارکرد این پویول یه متر جلوتر بود بعد 2متر عقب افتاد))
خیلی کنده این بشر.هر آدم عاقلی جاش بود این تصمیم رو میگرفت.

Alireza_SA
15-07-2010, 11:28
پس خوب دیدین روبن چه بلای سر پویول اورد....بقول عادل فردوسی پور((چکارکرد این پویول یه متر جلوتر بود بعد 2متر عقب افتاد))

احسنت
سنش بالا رفته. این طوری سنگین تره

s-b
15-07-2010, 12:27
مهم افتخار 6 تایی کردن بعضی ها بود که اون در زمان کاپیتان بود ای ول میگم بهش
اسمش دیگه رفت تو تاریخ

Masoud-Susa
15-07-2010, 13:29

خیلی از تیما کاپیتانشون دروازه بان هستن ! اتفاقا وقتی بازیکنا بدونن کاپیتانشون قدرتمنده در یه مورد مثل دروازه بانی خیلی بهش اتکا میکنن ! کاسیاس هم که پنالتی و موقعیت حساس زیاد گرفته !

کسی که میاد پرچم کاتالان در میاره و پیرهن بارسا به زور تن فابرگاس میکنه و واسه دوربین زبون درازی میکنه زیاد برای کاپیتانیه یه تیم جالب نیس !

اتفاقا پویول نمونه ی کامل یک شخصیت کاریزماتیکه تعجب می کنم همچین حرفی میزنی:18:
---
قدرتمندیشون رو تو فصل قبل و بازی های تدارکاتی روئیت کردیم!!!
اگه بخواهیم این رو ملاک قرار بدیم ،باز هم پویول از کاسیاس سر تره(به جز یکی دو مورد کاملا نبض دفاع تیم تو دستش بود):)
در ضمن یادتون باشه اگه همین پویول نبود که الان اسپانیا باید بازم در حسرت بردن جام به خونه میموند...:13:
---
اگه قبلش رو هم خوب نیگاه می کردی می دیدی که پویول چطور به آرم روی پیراهن تیم ملی(آرمی که نماد پادشاهی اسپانیا هم روش هست)بوسه میزد دیگه این حرف رو نمیزدی.در ضمن تعصبش هم از نحوه ی بازی کردن با جون و دلش برای اسپانیا واضح بود....اون بقیه چیزها هم که گفتید ربطی به انتخاب کاپیتان تیم نداره.
پ.ن:خواهشا یه طرفه به بحث نیگاه نکنید

این رو قبول دارم .سن که بالا میره این مشکلات برای یه بازیکن بوجود میاد.
پ.ن:همه که علی دایی نیستن!!! :27:

V A H í D
15-07-2010, 13:34
نمی دونم چرا بهترین بازیکن نشد پویول !
باید از اون طلایی ها بهش می دادن ! فک کنم بهش قیچی می دادن بهتر بود ! موهاش خیلی بلنده اگه بزنه سرعتش هم بیشتر می شه !

Masoud-Susa
15-07-2010, 13:48
بدین ترتیب نام پویول را برای دیدار دوستانه 11 آگوست ماتادورها مقابل مکزیک نخواهیم دید.

پویول در بازی دوستانه اسپانیا و مکزیک بازی می‌کند

آینده این مدافع میانی در تیم ملی هنوز مشخص نیست.

سایت گل – کارلس پویول قصد ندارد به بازی در سطح ملی با پیراهن اسپانیا پس از قهرمانی جام جهانی ادامه دهد.
با این حال روزنامه آس گزارش داده که این مدافع در بازی دوستانه اسپانیا و مکزیک که 11 آگوست برگزار می‌شود حضور خواهد داشت. او بلافاصله پس از این بازی درباره آینده‌اش با بیسنته دل‌بوسکه و فرناندو ایئرو، مدیر ورزشی اسپانیا صحبت خواهد کرد.
دل‌بوسکه به شکلی علنی پویول را تشویق به ماندن در تیم ملی کرده تا او حداقل به رکورد 100 بازی ملی برسد. پویول در حال حاضر 90 بازی ملی دارد.

S@nti@go_s&k
15-07-2010, 14:05
به مدافع تیم ما توهین نکنین :31::دی

Ezel
15-07-2010, 14:19
اتفاقا سلبقه ای نیس ! البته کاریزماتیک بودن یک شخصیت ( یا همون توانایی روحی رهبری ) ، واحد و کمیت نداره که در قالب مقدار عددی بیان بشه ، اما حتی اگر بخواهیم از مساله کاریزماتیک بودن هم صرفنظر کنیم در تیمی که 7 بارسایی و 3 رئالی حضور دارند به نظر من بهتره که کاپیتان از اکثریت باشه نه اقلیت ، اون هم وقتی که شخصیت کاریزماتیکی مثل کاپیتان کارلس پویول رو در اختیار دارند .

در رابطه با تعداد بازیهای ملی هم لازم به ذکره به عنوان مثال در تیم پرتغال تعداد بازیهای ملی سیمائو از رونالدو بیشتره ، ولی رونالدو کاپیتانه ، و کاپیتانی بر اساس تعداد بازی ملی هم وحی منزل نیست ، کما اینکه در تیم ملی ایران هم با وجود اینکه بازیهای ملی استیلی بیشتر از دایی بود اما از یک برهه به بعد در حضور استیلی دایی کاپیتان بود. به همین علت گفتم که سلیقه ای هست ،

البته این نظر منه و میتونه اشتباه باشه . :40::11:

davy jones
15-07-2010, 15:16
این دعوای رئالی ها و بارسایی ها همیشه بوده و هست و خواهد بود:13:

Ezel
15-07-2010, 22:07
این دعوای رئالی ها و بارسایی ها همیشه بوده و هست و خواهد بود

البته من هم مثل دوست خوبم جناب BLASTER رئالی هستم اما در زمینه کاپیتانی با همدیگه هم عقیده نیستیم .:46:

B L A S T E R
15-07-2010, 22:10
به هر حال هر کسی نظری داره دیگه . . . :20:

این دعوای رئالی ها و بارسایی ها همیشه بوده و هست و خواهد بود:13:
مزش به همینه خدا وکیلی :31:

nw_nk
02-08-2010, 10:03
پویول: تا یورو 2012 در تیم ملی می‌مانم

او در وبلاگ شخصی‌اش از مقامات فدراسیون و بیسنته دل‌بوسکه هم قدردانی کرده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(فینال جام جهانی - کارلس پویول با جام)

سایت گل - کارلس پویول، مدافع بسیار ستایش‌شده بارسلونا و تیم ملی اسپانیا در وبلاگ شخصی‌اش نوشت که فعلا از تیم ملی کناره‌گیری نمی‌کند و تا پایان یورو 2012 در این تیم خواهد ماند.

او نوشته است: «سلام به همه. راجع به موضوع کناره‌گیری از تیم ملی بسیار فکر کردم و تصمیم گرفتم دو سال دیگر در تیم ملی بمانم. من با هم‌تیمی‌ها، مربی، فرناندو ایئرو و دوستان صحبت کردم و به این نتیجه رسیدم.»

به این ترتیب پویول در یورو 2012 که در لهستان و اوکراین برگزار می‌شود به همراه دیگر بازیکنان به دنبال دفاع از قهرمانی خواهد بود.

2010/8/1

yuseph
02-08-2010, 12:13
انصافا خیلی وقت بود که نخندیده بودم...
نمی دونم چرا یاد جمله فردوسی پور در فینال2010افتادم...
((چه کرد این پویول.یه متر جلوتر بود دومترعقب افتاد))
اسپانیا با وجود همچین بازیکنانی در 2012حتمادیدن خواهد داشت.

Dr.FANOOS
02-08-2010, 13:17
خدا رو شگر چند سالی هست که اسپانیا دیدنهیه و طرفدار های تیم های دیگه مجبورند به گزافه گویی بپردازند....

B L A S T E R
02-08-2010, 13:29
شاید سرعتش خوب نباشه ! ولی در این که مدافع خوبیه شکی نیس!

pcforlife
02-08-2010, 13:38
:31:

شاید سرعتش خوب نباشه ! ولی در این که مدافع خوبیه شکی نیس!

تائید میشه!!!:20:

MORINIO
02-08-2010, 14:38

فعلآ که چه بخوایم چه نخوایم همه تیما زیر اسپانیا هستن !

Ezel
02-08-2010, 18:20
پویول: تا یورو 2012 در تیم ملی می‌مانم

سایت گل – کارلس پویول، مدافع بسیار ستایش‌شده بارسلونا و تیم ملی اسپانیا در وبلاگ شخصی‌اش نوشت که فعلا از تیم ملی کناره‌گیری نمی‌کند و تا پایان یورو 2012 در این تیم خواهد ماند.

او نوشته است: «سلام به همه. راجع به موضوع کناره‌گیری از تیم ملی بسیار فکر کردم و تصمیم گرفتم دو سال دیگر در تیم ملی بمانم. من با هم‌تیمی‌ها، مربی، فرناندو ایئرو ( هیرو) و دوستان صحبت کردم و به این نتیجه رسیدم.»

به این ترتیب پویول در یورو 2012 که در لهستان و اوکراین برگزار می‌شود به همراه دیگر بازیکنان به دنبال دفاع از قهرمانی خواهد بود.

Dr.FANOOS
02-08-2010, 21:01

malaki_mall
02-08-2010, 21:49
فعلآ که چه بخوایم چه نخوایم همه تیما زیر اسپانیا هستن !

ها ایی زیر اسپانیا یعنی چی؟:18:

jyjy
02-08-2010, 22:23
سن پویول را نگاه کن بعد این مقایسه کن.اون موقع که روبن اصلا نمی دونست فوتبال چیه پویول داشت بازی میکرد
خداییش بازی های پویول وقتی جوان بود را نگاه کن که با چه سرعت وقدرت بازی میکنه.بااین حال بازم تو این سن خیلی خوب وباقدرت بازی کرد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yuseph
05-08-2010, 00:06
سن پویول را نگاه کن بعد این مقایسه کن.اون موقع که روبن اصلا نمی دونست فوتبال چیه پویول داشت بازی میکرد
خداییش بازی های پویول وقتی جوان بود را نگاه کن که با چه سرعت وقدرت بازی میکنه.بااین حال بازم تو این سن خیلی خوب وباقدرت بازی کرد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حرف شما قبول.
اما این یه قانونه که سن بازیکن اگه رفت بالا توانایش کم وکمتر میشه!!!
این یه واقعیته خو...
مقایسه کردی یاد ((فرناندوهیرو))اگه درست کفته باشم .افتادم...بازیکن بزرگی بود...افسوس که زمانش تموم شد.
پویول هم هینطور فرقی نداره.
مطمئن باش الان دلبوسکه سخت دنبال جایگزین پویول میگرده.

davy jones
05-08-2010, 03:18

تو بازی الان پویول رو با بازی مالدینی وقتی سن و سال الانه پویول رو داشت مقایسه کن تا متوجه بشی که سن و سال یه بحثه کیفیت فوتبال و آمادگی بازیکن یه بحث دیگه اس. اگه همین الان به پویول بگن که 7 سال دیگه به بازی کردن ادامه بده و تازه در سالهای آخر هم دو بار باید بتونی با بارسلونا تا فینال بیای بالا و یه بارش رو هم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا بشو.
به نظرت میتونه این کار رو بکنه؟

kaka22
05-08-2010, 03:45
down with puyol

masud-000000
05-08-2010, 11:53
پویول تا حالاش کارش حرف نداشته...با اینکه طرفدار اسپانیا و بارسام اما این دلیل نمیشه که واقعیت ها رو هم نادیده بگیریم... به نظر من موندنش ریسک بزرگیه و میتونه گرون واسش تموم بشه!:13:

down with puyol
شمام بهتره وقتی حرفی واسه گفتن ندارید در فشانی نفرمایید.لطفا!:)

B L A S T E R
05-08-2010, 13:06
پویول بهتره خداحافظی کنه مثل زیدان تو اوج خدافظی کنی همیشه تو اذهان میمونی !

jyjy
05-08-2010, 18:55
دوست عزیز درنابغه بودن مالدینی بحثی نیست.مالدینی یه عجوبه بود وفکر نکنم کسی به پاش برسه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بحث امادگی وکیفیت که مطرح کردی.مطمئن باش تمام این بازیکنان که تواین سطح حرفه ای بازی میکنند تماما از امادگی بسیاربالایی برخوردارند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پویول هم توی جام جهانی انصافاخیلی خوب بازی کرد.واین هم مطمئنم مالدینی هم اگه جای پویول بود حتما توی اون استارد از روبن کم میاورد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توی فوتبال غیر ممکنی وجودنداره.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 07:55 PM ---------- Previous post was at 07:53 PM ----------

پویول بهتره خداحافظی کنه مثل زیدان تو اوج خدافظی کنی همیشه تو اذهان میمونی !

اینم نظریه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jyjy
05-08-2010, 19:04
حرف شما قبول.
اما این یه قانونه که سن بازیکن اگه رفت بالا توانایش کم وکمتر میشه!!!
این یه واقعیته خو...
مقایسه کردی یاد ((فرناندوهیرو))اگه درست کفته باشم .افتادم...بازیکن بزرگی بود...افسوس که زمانش تموم شد.
پویول هم هینطور فرقی نداره.
فرناندو هيرو هم بازیکنی خوبی بود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یادمه بعد از قهرمانی اسپانیا توی جام جهانی خیلی خوشحال بود وگفته بود: اين افتخار براي اسپانيا بي‌سابقه است

Retired User
06-08-2010, 00:22
اصلا
جانشین پویول (حتی طبق گفته خودش ) سرجیو راموسه
با ورود احتمالی مایکون به رئال, راموس میره وسط و تو تیم ملی هم میتونه همون وسط بازی کنه نه سمت راست

دلبوسکه باید دنبال جانشین راموس باشه(واسه سمت راست) که اونجا آربلوا رو میشه نام برد

من کاملا از خداحافظی پویول استقبال میکنم
یه بارسایی کمتر دی: دی:

kaka22
06-08-2010, 14:05
شمام بهتره وقتی حرفی واسه گفتن ندارید در فشانی نفرمایید.لطفا!
شما نظر خودت رو بده به نظر دیگران هم کاری نداشته باش ملتفت شدی؟؟؟؟؟