PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 90 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Mr.Unco
11-07-2010, 09:18
سلام بر تمامی دوستان وکنکوری های گرامی

مدیر گرامی انجمن فرموده بودند بعد از کنکور آزاد می توانید تاپیک کنکور 90 را ایجاد کنید.

کنکور آزاد به اتمام رسید با کسب اجازه از ایشان تایپک کنکور 90 را افتتاح میکنیم

با تشکر از Marichka (مدیر بازنشسته)

با آرزوی موفقیت برای کنکوری ها 89

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توجه مهم!!
با توجه به بالا بودن فعالیت در این تاپیک و افزایش روزانه تعداد زیادی پست به اون دوستانی که از لحن نا مناسب استفاده کنند یا به هر نحوی خارج از چارچوب قوانین انجمن فعالیت کنند در وهله ی اول اخطار دریافت می کنند و در صورت ادامه ی رویه دسترسی اونها به این انجمن محدود خواهد شد!

1- لطفا هر گونه سوال و تست رو با توجه به رشته ی تحصیلی در زیرشاخه ی مربوطه و در تاپیکی که در اون زیرشاخه برای این کار در نظر گرفته شده مطرح بفرمایید. (تست ریاضی در بخش ریاضیات و ...)

2- پرسش و پاسخ های شخصی رو فقط در پیغام خصوصی پیگیری بفرمایید.

3- پستهای پشت سر هم رو حتما در یک پست ارسال بفرمایید. در صورت مشاهده به دلیل بالا بودن تعداد پستها پستهای بعدی حذف خواهند شد.

4- برای معرفی نمونه سوالات آزمون ها هم از تاپیک استیکی که به همین منظور در همین زیرشاخه قرار داره استفاده بفرمایید و این قبیل موارد رو در این تاپیک ارسال نکنید.

موفق باشید:11:

Amirdb
11-07-2010, 09:37
یعنی تاپیک کنکور 89 دیگه بسته میشه:37::37::37:

---------- Post added at 09:37 AM ---------- Previous post was at 09:36 AM ----------

برای اینکه این پستم اسپم نباشه چند تا توصیه کوچیک:
1-وقت خودتون رو تو این تاپیک ها هدر ندید.اما اگه یه جو رقابت در عین حال دوستانه باشه واقعا عالیه(مثل تاپیک کنکور 89).یعنی اگه وقتتون گرفته نشه واقعا مفیده!
2-زیاد جو گیر نشید و از ساعت مطالعه کم شروع کنید و کم کم زیادش کنید
3-این کتاب و اون نکنید.یه کتابی رو که میخرید تا آخرش بخونید
4-هر آزمونی که میرید با برنامش پیش برید واز برنامش عقب نیفتید!
5-برای مدرسه وبرنامه های عقب نیفتید(چون همون طور که میدونید تمامی امتحانات امسال پیش به صورت هماهنگ برگزار می شود)
6-برای کنکوری های 89 دعا کنید:31:

احتمالا من هم از مهر بهتون می پیوندم!
برای همتون(هممون) آرزوی موفقیت میکنم!!

elendil
11-07-2010, 12:47
این پست برای نکات مشاوره ای رزرو شده

------

کنکوری های 90 اگه کاری هم داشتین پخ بدین یاهو در خدمتیم

Amir_oscar
11-07-2010, 12:55
دفتر برنامه ریزی:
ترجیحا "خودم می توانم" انتشارات خیلی سبز. کلا خیلی فرقی نمی کنه. چندتا برگه a4 هم می تونن از عهده ی نقش دفتر برنامه ریزی بر بیان! خیلی بیش تر از این که به درس خوندن اهمیت بدن، به ثبت ساعات مطالعه اسون اهمیت می دن! مهم درس خوندنه نه این مخلفات!!!
برنامه های تلویزیونی:
خیلی خودتون رو درگیر مشاورهای برنامه ی فرصت برابر و گزینه2 نکنید! مخصوصا آقای نیکخو! این رو هم بدونین که حرفایی که این مشاورها توی برنامه هاشون می زنن طوری جهت میدن بهشون که به درد فلان دانش آموز خودشون بخوره! هر بار هم که یه مشاور اومد و یه برنامه ی خوددرآوردی گفت، جوگیر نشین و برنامه های قبلی خودتون رو به هم نریزین.
کتاب:
اسیر حس "کتاب کمک آموزشی طلب" وجودتون نشین! باور داشته باشین که مهم ترین چیز کتاب درسیه! نگین بروببینیم بابا، حرف تکراری نزن!!! من کاملا به یقین رسیدم که بهترین کتاب برای کنکور همون کتاب درسیه! فقط باید به کتاب درسی اعتماد بکنید. مخصوصا توی دروس شیمی و فیزیک و باز هم مخصوصا شیمی.
اگه یه دفعه یکی از راه رسید و از یه کتابی تعریف کرد جوگیر نشین! به همونی که دارین اعتماد بکنید!
مهم ترین عامل موفقیت در کنکور:
تفکر مثبت و امید، حتی در بدترین شرایط! باور کنید معجزه می کنه!

eshghe abi
11-07-2010, 12:58
1- لطفا هر گونه سوال و تست رو با توجه به رشته ی تحصیلی در زیرشاخه ی مربوطه و در تاپیکی که در اون زیرشاخه برای این کار در نظر گرفته شده مطرح بفرمایید. (تست ریاضی در بخش ریاضیات و ...)منظور از رشته تحصیلی اسم کتاب مربطه هست دیگه؟وگرنه من رشته ریاضی که قرار نیس سوال غیر ریاضی تو این بخش بپرسم :31:
حالا سوال ریاضی تو بخش ریاضی و فیزیک و شیمی هم هست.واسه زبان و ادبیات هم تو بخش زبان و ادبیات.
بعد عربی و دین و زندگی رو کجا بپرسیم؟:31:
همش تو یه تاپیک باشه بهتر نیس؟سوال تخصصی که نیس بابا همین درسای خودمونه :31: دور هم جمع هستیم...متفرق شیم تو بخشای دیگه که فکر نکنم به جواب برسیم :31:
با تشکر از ایجاد تاپیک :11:
===
ویرایش:
در ضمن به نظرم بچه هایی که پست رزرو میکنین که سوال بپرسن بچه ها ازتون رشتتون رو هم بگین لااقل بدونیم :31: کلا فکر کنم هر کی معرفی کنه خودشو خوب باشه.:31: معرفی من که تو امضامه.
:11:

مهسا.ش
11-07-2010, 13:03
کنکوری های 90 به نظر من از همین الان شروع کنید به درس خوندن...! من که پشیمونم از تابستون نخوندم:41:
کاش زمان بر میگشت به 1سال قبل...... یه توصیه به اونا که می خوان برای سال دوم کنکور بدن امسال هرچی اوردین برین....چون سال دیگه بدتر میدین....هرسال داره سخت تر میشه......

elendil
11-07-2010, 13:12
پست برای معرفی/پیشنهاد کتاب های کمک آموزشی ( آموزش - بانک تست - کتاب کوچک - ... ) رزرو شد

خب حالا یواش یواش شروع میکنیم به معرفی کتاب ها و به درد بخور ها :دی :دی

ادبیات : اولا بگم شما اگه 4تا منبع ادبیات ادب2-3-پیش + زبان فارسی رو حفظ کنید برید کنکور بدید بیشتر از 7 8 تست نمیتونید بزنید پس حتما یه جای کار لنگ میزنه اونجا کجاس

اوالا این درس از سال 82 به این ور که سبک و سیاق سوال ها عوض میشه دیگه حفظی نیست و یه درس کامل مفهومی شده پس در نتیجه باید مفهوم جملات رو بفهمید نه اینکه معنیش رو توی کتاب قرابت معنایی هامون سبطی یه داستانک قشنگ اومده که من فقط یه قسمتشو میگم میرداماد میمیره بعد توی قبر جواب فرشته رو که ازش سوال میکنه اینطوری میده " اسطقسی ست بدو داد جواب / و اسطقسات دگر زو متقن " فرشته هم نمیفهمه میره پیش خدا و این داستان ادامه دارد نکته اینه که شما معنی این کلمات رو هم بدونین باز متوجه مفهوم نمیشین پس باید یا یه نفر همیشه پیشتون باشه بهتون کمک کنه روزی حداقل نیم ساعت تا 1 ساعت باهاش بحث کنید چرا فلان بیت اینطور شد اون یکی این مفهوم رو نداد یــــــــا یه کتاب داشته باشین :دی :دی

خب داستان سرایی کافیه برا ادبیات بریم سراغ معرفی کتاب

1 - برای قرابت معنایی : اول از همه OTN کتاب مفهومش رو حتما بگیرین ( اولا که بر خلاف کتاب هامون سبطی خیلی کم حجمه و دوما فوق العاده راحت تر میشه تمومش کرد ) بعدش هامون سبطی رو بگیرین

2 - املا : حتما کتاب املای هامون سبطی اگه اشتباه نکنم جلدش هم سبز رنگ بود :دی

3 - آرایه ها : اگه مشکل دارین توش یا جزوه مناسب ندارین آرایه های کلک ساجدی توصیه میشه :دی

پ.ن 1 : ساجدی رو به اشتباه هامون گفتم :دی :دی

4 - زبان فارسی : اولا که حتما حتما کتاب درسیتون رو کامل بخونین بعد اینکه خوندین OTN کتاب زبان فارسی یا همون 5مبحث زبان فارسی 120% توصیه میشه بگیرین و کار کنین + سریع هم تمومش میکنین چون کم حجمه ( کلا OTN توی مباحث کوچک فوق العاده هستش )

5 - واژگان + اعلام هم کتاب اضافی نمیخواد از همین الان بشینین درست حسابی بخونین این 6تا تست دیگه واقعا آب خوردنه زدنشون به خودتون هم هی تلقین نکنین که من نمیتونم حفظ کنم حفظیاتم ضعیفه و .... !!!!!

6 - فک کنم ادبیات تموم شد توی فرصت بعدی تا جایی که برسم درس های بعدی رو هم آپدیت میکنم :دی

عربی : درسی که میشه تو 9 ماه کار کردن راحت بالای 80 درصد زدش :دی

1 - خب اولا که قبل از هر کاری سعی کنین یه جوری کتاباهای هدف داره سهیلا خاک باز رو بخرین 4جلده و واقعا هم فوق االعاده هستن حتما کار کنین باهاشون منصوباتش واقعا بی نظیره یکی از جلداش هم در مورد جمله هست که جمله اسمیه فعلیه رو توضیح داده شاید به نظرتون مهم نباشه ولی توی ترکیب خیلی به دردتون میخوره :دی

2 - یه گاج سفید بگیرین مبحث مبحث که پیش میرین طی سال تحصیلی ( حالا اگه توی پیش عربی دارین خیلی بهتر اگه هم ندارین بر اساس آزمونی که پیش میرین ) اول از همه کتاب درسی رو بر اساس اون مبحث آزمون میخونین یه خط از کتاب درسی نباید جا بیفته :دی بعدش برای نکات قواعد میاین توی گاج تستا رو بررسی میکنین :دی :دی

3 - برای ترجمه شما نیاز دارین که قواعد رو بلد باشین فک نکنین اگه 4تا نکته حفظ کردین وتست ترجمه رو درست زدین بدون دونستن قواعد بوده یا مثلا قواعد فقط نکته ای بلد بودنش کافیه :دی کامل باید فرا بگیرینش چون قواعد زیر بنای 50 60 درصد عربیتون توی کنکور به تنهایی هستش :دی :دی

4 - متن رو که نظر خاصی ندارم ولی شاید همون گاج سفید بتونه کمک کنه شایدم عربی به زبان ساده ایاد فیلی در کل متن رو هم باید به طور کامل برای خودتون ترجمه کنین هم اینکه تجزیه هم ترکیب اینطوری با یه متن 4خطی توی 1 الی 1 ساعت و نیم کل عربی رو دوره کردین :دی ( البته از الان توصیه نمیشه همه این کارا رو بکنین به نظر من ترجمه کافیه بعد از عید کامل همه این کارا رو بکنین )

5 - تعریب که با مبحث ترجمه هست که توضیح دادم :دی

دینی :

1 - اول از همه یه گاج سفید بعدش هم هر درس رو بنا به آزمون از هر کتاب ( 2 یا 3 یا پیش ) کامل میشینین تستای گاج رو توی کتاب توی اون صفحه و اون خطی که مربوط به تست میشه پیاده میکنین :دی یعنی تست و نکتش رو با خط کشیدن زیر کلمه - جمله - پاراگراف - تیتر ( این تیتر ها خیلی مهمن شاید اگه خوب فرا بگیرینشون میتونین با تستا راحت تر برخورد کنین )

2 - من خودم تا اواسط آبان دینی 2 و 3 رو 32 تا درسش رو کامل تموم کردم بر اساس این روش و فقط پیش مونده بود

3 - سعی کنید آیه و متن رو متعادل بخونین جوری نشه که به امید این باشین امسال بیشتر از متن میاد یا بیشتر از آیه میاد

4 - توی 3تا کتاب بعضا آیه های تکراری داریم ولی تستای متفاوت ازشون توی کنکور اومده برا همین باید بدونین این آیه تو این کتاب مورد بحثش اینه ولی این یکی چیز دیگه ای رو تست میخواد

5 - مطمئنا خودتون میدونین بین آیه و متن باید ارتباط برقرار کنید

6 - آیه هایی که خود کتاب نزده حفظی رو حفظ نکنید :دی ولی معنیش رو بلد باشین :دی (یه کم در حد اپسیلون به عربیتون کمک میکنه :دی )

7 - وقتی که مورد 1 رو اجرا کردین خوندن هر درس با همه تستاش به طور کامل بیشتر از نیم ساعت طول نمیکشه ( برای طولانی ترین درس ها ) اگه یه روز در میون یا هر روز دینی رو بخونین خیلی کمک میکنه بهتون چون معارف که تموم میشه کار اصلیش دوره کردنش تا کنکور شروع میشه

زبان :

کلا نظری ندارم چون توی کل سال به اندازه انگشتای 2تا دستام هم نخوندمش :دی اثرات یک دهه توی کلاس های زبان بودن :دی :دی

تخصصی ها :دی

ریاضی :دی

به زودی آپدیت میکنم :دی

تا آخر تابستون که تستای 89 هم به کتابا اضافه بشه به فکر خرید نباشین

Amirdb
11-07-2010, 13:27
اینم لیست کتاب های پیشنهادی از طرف من:
(قبلش اشاره کنم سال گذشته خیلی کتابای زیادی گرفتم و خیلی هاشون آشغال بودند!که اسم اونا رو اینجا نیاوردم ولی واقعا وقتم رو گرفتن و تا حدودی بهم ضربه زدن!اسم کتابایی هم که اینجا میارم برای تبلیغ نیست)

(اینا رو میگم که میخوام _به دلیل صرفه جویی در هزینه و وقت_ اشتباه من رو تکرار نکنید)
ریاضیات:
ریاضی2 ،حسابان ،دیفرانسیل:کتاب های ریاضی و دیفرانسیل و حسابان کتابای انتشارات رمزینه عالی هستند.کتاب دیفرانسیل2 انتشارات کوله پشتی هم خیلی کتاب مفیدیه.این کتاب بین بچه های تیزهوشان خیلی طرفدار داره!
هندسه پایه:مبتکران تالیف فرهاد ابولقاسمی
هندسه تحلیلی:کتاب کلاس رمزینه+تست گاج سفید
ریاضیات گسسته:کتاب کلاس رمزینه+تست گاج سفید
جبر و احتمال:مبتکران تالیف فرهاد ابولقاسمی(عکس هندوانه روی جلدش کشیده شده)
آمار ومدل سازی:هر کتابی گرفتید مهم نیست.فقط متن کتاب رو خوب بخونید ویه کتاب تست داشته باشید از روش تست بزنید.

فیزیک:
فیزیک پایه:گاج سفید یه جلدش سواله(سراسری،آزاد،سنجش) یه جلد دیگرش پاسخنامه تشریحی داره و درسنامه ها هم تو جلد پاسخ تشریحیه
فیزیک پیش هم همین گاج سفید یه جلد سوال و یه جلد پاسخ تشریحی
این کتاب به درد کسانی میخوره که فیزیک متوسطی دارن و با خوندن درسنامه به خوبی کنار میان و سریع میرن سراغ تست

شیمی:هم آموزش هم تست کتابای مهندس بازرگانی انتشارات مبتکران.البته اینو بگم اگه زیاد شیمیتون ضعیف نیست نیازی نیست کتاب اموزشش رو بخرید همون کتاب تست کفایت میکنه.درسنامه های خیلی خوبی داره.

زیست شناسی:سری کتاب های تست زیست شناسی انتشارات خیلی سبز

ادبیات:(اگه میخواهید ادبیات رو درصد بالای تو کنکور بزنید این کتاب رو مبحثی بخونید.یعنی صرفا با خوندن کتاب درسی نمیتونید درصد بالایی برای خودتون تضمین کنید)
املا ولغت هامون سبطی انتشارات دریافت
قرابت معنایی هامون سبطی انتشارات دریافت
آرایه ادبی رمزینه
زبان فارسی همگامان یا رمزینه
تاریخ ادبیات کلک معلم یا گاج
برای شعر حفظی هم از روی کتاب بخونید(از کنکور 86 شعر حفظی نیومده پس امکان داره کنکور90 دیگه بیاد)

عربی:به نظر من خرید کتاب در عربی سلیقه ای هست . هرکس باید با توجه به سطحی که قرار داره کتاب بگیره.کتاب عربی به زبان تالیف ساده ایاد فیلی(برای همه سطح ها) و تست گاج سفید توصیه میشه.

دینی:کتاب جامع دینی وزندگی انتشارات همگامان (تجربه شخصی:وقت خودتون رو با دین وزندگی انتشارات خیلی سبز وگاج سفید هدر ندید)

زبان انگلیسی:کتاب جامع انگلیسی کنکور خیلی سبز+درک مطلب مبتکران تالیف شهاب اناری(تجربه شخصی:این کتاب از end reading بهتره)

دفتر برنامه ریزی:خودم میتوانم انتشارات خیلی سبز/کتاب مشاوره:کتاب کنکورت را قورت بده از انتشارات خیلی سبز

توجه مهم:متن کتاب رو هیچ وقت فراموش نکنید.چه تو درس های عمومی چه اختصاصی.مثلا تمرین های کتاب ریاضیات وهندسه و یا تمرین های آخر فصل فیزیک وبه خصوص خود آزمایی ها شیمی.اگه کنکور های سالهای قبل رو ببینید مشاهده میکنید بعضا از تمارین کتاب حتی بدون تغییر عدد اومدن تبدیل به تست کردن و تو کنکور ازش سوال اومده!یا اینکه دقیقا خود متن کتاب ازش سوال طرح کردن!

الآن چون اول راه هستید تعویض کتاب ضرر کمی بهتون میزنه ولی وسط سال زیاد خودتون رو با کتاب خریدن مشغول نکنید هر کتابی رو دارید اونو خوب بخونید.هرچی کتاب اضافی بیشتر داشته باشید استرس خوندن اون درس رو بیشتر دارید(تجربه شخصی)
یعنی اگه یکی آذر ماه اومد یه لیست کتاب گذاشت زیاد بهش اهمیت ندید و کتابای خودتون رو بخونید.

برای همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم به چیزی که دوست دارید برسید:11:

Masoud-Susa
11-07-2010, 13:29
سعی کنید تو این یکسال این مواردی رو که میگم رعایت کنید.

1-حتما حتما یک برنامه جامع برای درس خوندن داشته باشید؛اینطور نباشه که امروز رو با برنامه ی موسسه ی A پیش برید و فردا رو با برنامه موسسه B و پس فردا رو با برنامه ای که خودتون میریزید!این رو بدونید که چند برنامگی یکی از موانع مهم پیشرفت در تحصیل و قبولی در کنکوره.

2-همیشه در کنار درس،تفریحتون رو هم در حد اعتدال داشته باشید و به هیچ وجه از همه ی تفریحاتتون نگذرید چون که اگه بخواهید تو این یک سال یه ریز فقط و فقط درس بخونید و درس بخونید بدون شک وسطای راه خسته میشید و از درس خوندن هم زده،فقط این رو در نظر داشته باشید که استراحت و تفریحتون طوری باشه که به درستون هم آسیبی وارد نکنه(به قول معروف نه سیخ بسوزه نه کباب!)

3-کلاس های کنکور به هیچ وجه تضمینی برای قبولی شما در کنکور نیستند.بهتره تا اونجا که ممکنه به این کلاس ها نرید و به جاش از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید.مطمئن باشید که تاثیر درس خوندن به تنهایی خیلی خیلی بیشتر از درس خوندن گروهیه(ولی بازم اگه کسی احساس می کنه که رفتن به کلاس کنکور براش مفیده می تونه در این کلاس ها شرکت داشته باشه)

---------------------

اولا شرمنده ام که نتونستم پستم رو تکمیل کنم....
ثانیا دیدم نزدیکای کنکوره و همه جا صحبت از کنکور و کنوریهاست!

بچه ها اومدم اینو بگم که کنکور آخر دنیا نیستش...
بعد کنکور خیلی مهمتر از قبلش هست!
نمیدونم چجوری براتون بگم..!
کنکور ارزش این رو نداره که به خاطرش 1 سال از عمرت رو براش هدر بدی....
اینو از کسایی که پشت کنکور موندن و الان دارن تو دانشگاه درس می خونن هم میتونین سوال کنید.

ایشالا که با توکل بر حضرت حق سر جلسه کنکور برید و آزمونتون رو بدید، من هم از همین جا برای همتون آرزوی موفقیت در این آزمون بزرگ رو میدم...آزمونی که انصافا سرنوشت آدم رو واسش رقم میزنه...
امیدوارم سرنوشتتون قشنگ رقم بخوره....
یا علی/

iman0007
11-07-2010, 13:58
سلام.
با اجازه ی بزرگتر ها...
چیزایی که من اینجا میگم،کارهایی که اگه الان خودم بر میگشتم عقب انجام میدادم.

1.سعی کنید توی تابستون بیشتر درس های پایه رو بخونید.مخصوصا سوم،چون تازه برای امتحان نهایی خوندینش،در نتیجه راحت میتونید با یه مرور،برید سراغ تست ها.به نظر من واقعا مهمه که اکثر اختصاصی های پایه رو تو تابستون بخونید.خود من طبق برنامه ی مدرسه پیش رفتم و تابستون بیشتر پیش خوندم.نتیجه اش این شد که تازه بعد از عید من خوندن فیزیک 3 و شیمی 2 رو شروع کردم،که واقعا برام سخت بود چون هیچ چیزی ازشون یادم نبود.
2.زیاد روی ساعت خوندن حساس نباشید.کسانی که از تابستون با برنامه درس بخونن،از نظر زمانی وقت کم نمیارن.بیشتر روی کیفیت مطالعه دقت کنید.مطمئن باشید اصلا وقت کم ندارید.
3.من،با اینکه بعضی ها میگن عمومی ها رو باید بزارید برای بعد از عید مخالفم.هرچند 2 ماه آخر باید وقت بیشتری بزارید رو عمومی ها،ولی از همین اول باید عمومی ها رو بخونید.منظورم اینه که از هر درسی اون مباحثی که نیاز به تمرین زیاد داره رو باید از همین حالا شروع کنید.مثلا از ادبیات آرایه ،قرابت،زبان فارسی .از دینی،ایات .از عربی قواعد.از زبان reading و cloze.
4.من خودم قلمچی امتحان میدادم و میتونم بگم در کل ازش راضیم.ولی چیزی که همیشه باید یادتون باشه،اینه که اگه امروز یه درسی رو می خونید،اگه برای دوره کردنش برنامه نداشته باشید،بخش زیادی از زحماتتون به باد میره.من خودم با دوره کردن میونه ی خوبی نداشتم،نتیجه اش این بود که با اینکه تو قلمچی نتیجه ی نسبتا خوبی میگرفتم ولی بعد از عید خیلی از درس ها رو طوری یادم رفته بود که مجبور شدم دوباره بخونمشون.
5.اگه یه جزوه رو 3 بار یا 4 بار خوندید،به طوری که کامل روش مسلط شدید،از قسمت هایی که فکر میکنید ممکنه یادتون بره،مثل فرمول ها،نمادها،نکته های مهم و.....خلاصه برداری کنید.ماه آخر خیلی بدردتون میخوره.
6.اگه بتونید بین خودتون یه فضای رقابتی بوجود بیارید،خیلی براتون مفیده.

بیشتر از این چیزی یادم نمیاد.
موفق باشید...

behnamrizi
11-07-2010, 23:01
مطالبی که در پایین میاد مستقیما از وبلاگ شخصی آقای سجاد فولادی قلعه = نفر اول رشته ریاضی فیزیک کنکور سراسری ۸۷ برداشت شده است که امیدوارم بدردتون بخوره!

هشدار! تمام مطالبی که در ادامه می‌آید تنها تجربیات شخصی خودم، یا مطالبی است که از دیگران مانند مشاور و دوستان دریافت کرده‌ام و به نظر من برای کنکور مفید هستند. قطعاً همه‌ی انسانها متفاوتند و نمی‌توان برای همه یک نسخه پیچید! این در نهایت خود شما هستید که باید از میان راه‌های مختلف موجود بهترین راه که با روحیات شما سازگاری بیشتری دارد را برگزینید. این نوشته‌ها هم تنها یکی از چندین راه موجود را در موضوعات مختلف نشان می‌دهد. قطعاً این روش‌ها بهترین نیستند. من در قبال این نوشته‌ها هیچ مسئولیتی را بر عهده نمی‌گیرم!

سوال ۱) روزی چند ساعت درس بخوانیم؟
این بدترین سؤالی است که یک دانش‌آموز میتونه بپرسه. ببینید، اصلاً و ابداً به ساعت نیست. خیلی کسایی بودن که با روزی ۳ تا ۴ ساعت رتبه‌های خفن آوردن و خیلی‌ها با ۱۳ تا ۱۴ ساعت رتبه‌ی قابل قبولی کسب نکردن. ولی نکته‌ی مهم اینه که ما خودمون ببینیم وضعمون چه‌جوریه و باید چه کارهایی بکنیم و حالا که این دوتا معلوم شد، می‌تونیم بگیم ما چقدر باید درس بخونیم. حواستون باشه؛ هیچوقت دنبال این نباشید که ببینید فلانی چقدر درس می‌خونه؛ توی ساعت مطالعه با خودتون رقابت کنید. همیشه بدانید: ساعت مطالعه یک امر شخصی است و برای هر فرد متفاوت است.

سوال ۲) اگه به ساعت نیست، پس به چیست؟
این شد یک سؤال آدم‌وار! ببینید؛ مهم‌تر از ساعت مطالعه، کیفیت مطالعه است. خیلی وقت‌ها ما زیاد درس‌ می‌خونیم ولی چون توی مسیر درست نیستیم مثل یک سمند LX می‌مونیم که داره با سرعت زیاد طرفه دره می‌ره. البته همینجا بگم نه کیفیت را فدای کمیت کنید و نه کمیت را فدای کیفیت. هم کمیت و هم کیفیت هر دو باید با هم در حد قابل قبولی باشند. اما ما همیشه کیفیت یادمون میره و فقط ساعت رو بالا می‌بریم.

حالا پس چندتا چیز خیلی مهم میشن. اولا به نظر من باید ما خوب نقاط ضعف خودمون رو دقیق در بیاریم. مثلاً خودم رو مثال می‌زنم. توی تابستون من فهمیدم که توی هندسه، مثلثات و آنالیز ترکیبی از بقیه مطالب ریاضی ضعیف‌ترم؛ پس تصمیم گرفتم که حتماً بتونم این ضعف رو برطرف کنم، خیلی هم کار کردم و با زحمتی که سر اینا کشیدم دقیقاً همین سه مبحث نقاط قوت من توی کنکور شدن. پس نقاط ضعف خودمون رو پیدا کنیم و سعی کنیم با برنامه‌ریزی درست اون‌ها رو رفع کنیم.

یه عادت بدی که تقریباً توی بچه‌های همه‌جا دیده میشه اینه که همه وقتی نمی‌تونن تستی رو حل کنن، به سرعت میرن سراغ جوابش (حداکثر بعد از ۳ تا ۵ دقیقه تأمل). ولی بچه‌ها؛ همه درس می‌خونن ولی اون کسی موفق‌تره که ذهن قوی‌تره داشته باشه. خیلی وقت‌ها اتفاق میفتاد که ۱ ساعت می‌گذشت و من فقط ۱ تست حل می‌کردم! یعنی تا تست حل نمی‌شد، ولش نمی‌کردم! این‌طوری باعث می‌شد که ایده‌های زیادی بیاد توی ذهنم و ذهن آدم خوب ورزیده بشه. البته نتیجه‌ی این کاری که من طی سال انجام دادم رو توی خرداد دیدم؛ پس انتظار نداشته باشید خیلی زود نتیجه بگیرید. نکته‌ی دیگم اینه که افراط در اینکار زیاد خوب نیست، در هر صورت شما باید روی سرعت عمل خودتون هم کار کنید ولی خیلی خوبه که همچین تست‌های سختی رو جدا کنید و بشینید خیلی خیلی خوب و با تمرکز چندین دقیقه روشون فکر کنین. پس اگه سوالی حل نشد، لازم نیست بریم سراغ پاسخنامه، آنقدر روش فکر می‌کنیم تا حل بشه.

سوال ۳) همه‌چیز رو بخونیم؟
به‌جز چیزهایی که سازمان سنجش از کنکور سراسری حذف کرده، همه‌چیز از تیتر بحث تا مطالب زیر شکل و خود شکل‌ها و نمودارها و پاورقی‌ها و . . . خوب مطالعه کنید. هیچ‌چیزی نیست که بتوان گفت در کنکور نمی‌آید. اتفاقاً طراحان به مطالبی که حدس می‌زنند توسط دانش‌آموزان به آنها اهمیت داده‌ نمی‌شود، توجه و عنایت زیادی دارند!

سوال ۴) عمومی یا اختصاصی، پیش یا پایه؟
پیش و پایه نداره! همه‌چیز مهمه. عمومی و اختصاصی هم هر دو در نتیجه‌ی شما فوق‌العاده تأثیرگذارند. فقط چون دروس اختصاصی ماهیتی متفاوت دارند، نیاز به زمان بیشتری نسبت به دروس عمومی دارند. هرگز دروس عمومی را به بعد از عید انتقال ندهید. این مرز بندی پیش و پایه رو هم که حداقل من یکی نداشتم.

سوال ۵) ببخشید، گاج به شما زنگ نزد؟
نه!

سوال ۶) شما عضو کانون بوده‌اید؟ اگر بوده‌اید چرا گفته‌اند شما در هیچ آموزشگاهی نبوده‌اید؟
من عضو کانون نبودم و از کلاس‌ها و پشتیبان‌های کانون هم استفاده نکردم؛ فقط در ۱۱ آزمون قلم‌چی شرکت کرده‌ام، همین. من توی هیچ آموزشگاهی هم نبودم و فقط مدرسه می‌رفتم و از اساتید خوبم توی مدرسه بهره می‌بردم؛‌ حداقل توی تهران خیلی از مدارس برای کار کنکور کافی هستند.

سوال ۷) نظر شما راجع به برنامه‌ی کانون چیست؟ آیا شما با برنامه‌ی کانون درس می‌خواندید؟ همیشه به برنامه‌ی همه‌ی آزمون‌ها می‌رسیدید؟
من هیچ‌وقت به برنامه‌ی هیچ آزمونی جز کنکور نرسیدم! با برنامه‌ی کانون هم درس نمی‌خواندم. در مورد برنامه‌ی کانون هم، به نظر من زیاد خود برنامه مهم نیست، مهم‌تر اجرای اونه. این یک جمله رو همیشه به یاد داشته باشین: یک برنامه‌ی متوسط که به طور کامل اجرا شود، بهتر از صدها برنامه‌ی قوی است که درست اجرا نشود. برنامه‌ریزی کاره خوبیه ولی عمل به‌اون خیلی مهمه. بچه‌ها فکر می‌کنن الآن اگه یه برنامه‌ی خیلی خفن بهشون بدن کار تمومه! نه پسر! اجراش خیلی خیلی مهمتره که ما توی همین جاشم هست که ضعف داریم.

سوال ۸) چه کتابهایی را توصیه می‌کنید؟
اون زیاد مهم نیست، مهم اینه که هر کتابی رو که می‌خونید، کامل تا تهش بخونید. وقتی می‌گم کامل یعنی کتاب رو فوت آب باشید. این خیلی بهتر از اینه که ما چندین کتاب توی یه درس داشته باشیم که از هرکدوم یه چندتایی تست زدیم. اگر دنبال کتابهای خوب هستید، با یک پرس‌وجوی ساده می‌تونید اونا رو پیدا کنید.

به دلیل اصرار دوستان، من کتاب‌هایی که فکر می‌کنم مفید هستند رو اینجا معرفی می‌کنم تا همه بهره ببرن. البته اینها فقط کتابهایی هست که من دیدم و گرنه قطعاً کتب بهتری هم هستن که من ندیدم.

توجه! این کتاب‌ها نه همگی بهترین هستند و نه تنها شرط قبولی در کنکور. قطعاً کتاب‌های بهتری هستند که من بی اطلاع از آنها هستم. لطفاً هر کتابی که دارید تا انتها بخوانید و تحت تاثیر این لیست قرار نگیرید چون من همه‌ی کتاب‌ها را ندیده‌ام و کتابهایی را که دیده‌ام و خوانده‌ام گفته‌ام. لطفاً انتشارات‌های محترم هم سوءاستفاده نکنند.

ادبیات: ادبیات فارسی پیش دانشگاهی (۱)‌ مبتکران، دکتر کورش بقایی. این کتاب یک کتاب عالی برای درک مطلب و آرایه‌هاست. برای ادبیات ـ به نظر من ـ این کتاب و تست‌های کنکور از ۸۰ به بعد کافیست + خواندن خفن کتاب‌های درسی.
عربی: گاج سفید
معارف: نظری ندارم! بیشتر سعی کنید بخوانید.
زبان: اندیشه‌سازان (مبتکران) دکتر شهاب اناری

دیفرانسیل: بانک تست حساب دیفرانسیل و انتگرال انتشارات رمزینه، مهندس مهربان + دیفرانسیل خوشخوان برای تسلط بیشتر
تحلیلی: گاج سفید
گسسته: خیلی زیادن!
هندسه: اندیشه‌سازان (مبتکران)، مهندس فرهاد ابوالقاسمی
فیزیک: گاج سفید + اندیشه‌سازان + کتاب عالی اتاق فیزیک برای پیش (۱) انتشارات فار
شیمی: مبتکران مهندس بهمن بازرگانی

سوال ۹) سرعت عملم کم است، چه کنم؟
اولین کاری که می‌کنید ماشین حساب را از طبقه‌ی سوم با سرعت اولیه V = 25m/s به پایین پرتاب کنید. ماشین حساب در سال پیش‌دانشگاهی دشمن شماست.

اما بعد؛ خوب سرعت عمل یهویی بدست نمی‌آید. قرص و شربت و کپسول هم نداره. ولی به نظر من تسلط خودش سرعت عمل میاره. واقعاً من تجربش رو ندارم زیاد ولی به نظرم اگه تست‌های آسون رو سعی کنیم توی زمانی کمتر از زمان استاندارد بزنیم و با خودمون یه همچین رقابتی راه بندازیم و کلاً زیاد تمرین کنیم، سرعت عمل خود به خود بدست می‌آد. یه بحثی هم سره تست آسون هست، که تست آسون درسته آسونه ولی به ما کمک می‌کنه تا روابط و معادلات معمول رو خیلی عالی به خاطر بسپاریم و سرعت انتقال ما سر جلسه افزایش پیدا می‌کنه.

یه نکته‌ای که هست، بحث محاسبه است، این خیلی مهمه. تست‌ها الآن وقت‌گیر و محاسباتی شدند. پس عادت کنید به ضرب ۶ رقم در ۶ رقم با اعشار اضافه! کسانی که صبورتر و با حوصله‌ترند، خیلی خیلی بهتر نتیجه می‌گیرند. همیشه سعی کنید بدون ماشین‌حساب کار خود را انجام دهید. [یک دانش‌آموز: آقا ما که همون بالاتر ماشین حسابمون رو پرت کردیم پایین!]

راستی یه نکته‌ی فوق‌العاده مهم برای سر جلسه: وقتی دیدید که یک سوال رو نمی‌تونید حل کنید، به محض مشاهده دوره شمارش خط بکشید و سوال رو رها کنید و گیر الکی به سوال ندید. وقتی که همه‌ی درسها رو تموم کردید با خیال راحت می‌تونید برگردید و تست رو سر فرصت جواب بدید. در این صورت الکی ذهنتون درگیر نشده و انرژی الکی صرف نکردید. اینکار تست شده و فوق‌العاده مؤثره. من خودم وقتی ریاضی تموم شد حدود ۱۰ تا سوال رو نزده بودم و سریع رهاشون کرد‌ه‌بودم ولی برگشتم و تونستم جوابشون بدم.

سوال ۱۰) معدل چند خوب است؟
به نظرم الان به معدل فکر کردن زیاد درست نیست. چه معدلتون خیلی خوب باشه و چه بد دیگه کاریش نمی‌شه کرد، به نظرم شما باید تمام تمرکزتون روی او ۸۵ درصد باقی‌مانده باشه و ذره‌ای درباره‌ی تاثیر معدل و . . . فکر نکنید؛ چون نمی‌تونید دیگه عوضش کنید. تازه توی ۱۰ نفر اول هم معدل ۲۰ داشتیم، هم ۱۹/۶۱ (خودم) هم ۱۷ و خورده‌ای، پس کنکور خیلی مهمتر از معدله. [جوجه سومی‌ها به این بهانه یه وقت معدلتون رو خراب نکنین!]

سوال ۱۱) چه درصدهایی خوب است؟ درصدهای خودتون رو می‌تونید بگید؟
اصلاً و ابداً نمی‌شه گفت؛ فقط سعی کنید حداکثر تلاشتون رو بکار بگیرید و هرچی سوال می‌تونید رو سر جلسه حل کنید. ممکنه یه سال درصد ۸۹ زبان عالی باشه، توی یک سال افتضاح. اگه درصدهای منم می‌خواید: ادبیات ۸۴، عربی ۱۰۰، دینی و زبان ۸۹ / ریاضی ۱۰۰، فیزیک ۹۴ و شیمی ۹۶ با معدل کتبی ۱۹/۶۱ .

سوال ۱۲) المپیادی بودید؟ در مدارس تیزهوشان درس می‌خواندید؟
نه، المپیادی نبودم و نمی‌توانستم باشم! در مدارس تیزهوشان هم نبودم، چون تیزهوش نیستم؛ در مدرسه غیرانتفاعی سروش بودم.

سوال ۱۳) به نظر شما ۱۳ نحس است؟
هرگز.

سوال ۱۴) برای غلبه بر استرس چه‌کار کنیم؟
راستش من نمی‌تونم پاسخ خیلی قطعی به این سوال بدم، چون تجربه‌ی کافی ندارم. ولی می‌دونم اگه به طور واقعی به خدا توکل کنیم،‌ یعنی کارمون رو کامل و بدور از تنبلی انجام بدیم و نتیجه رو کامل به خدا واگذار کنیم، خود به خود این استرس از بین می‌ره. سر جلسه من یهو سر شیمی استرس گرفتم، ولی یه لحظه به خودم گفتم: «بابا! دست خداست، هر چی اون بخواد همونه، تو هم زحمتت رو کشیدی، دیگه بقیش دست تو نیست!» و واقعاً آروم شدم.

[جدید!] یه نکته خیلی مهمه. به نتیجه فکر نکنید. فکر به نتیجه خودش استرس‌زاست. ببینید، فرض کنید ۱ سال درس خوندین و روز کنکور حالتون بد میشه و همه‌چیز خراب. می‌خواید چی‌کار کنید؟ تا حالا فکر کرده‌بودید؟ من کلاً این ریلکسیشن و اینا رو زیاد قبول ندارم. ریشه‌ی آرامش در این کارها نیست. آرامش باید واقعی باشه نه مقطعی و الکی. همیشه امیدوار و رو به جلو حرکت کنید و به نتیجه فکر نکنید. یعنی تلاش کنید که هرچی میشه کمتر بهش فکر کنید، مطمئنم موفق میشید. برای خودتون حد رتبه نذارید؛ خودتون رو با بقیه مقایسه نکنید؛ از محیط‌های تنش‌زا دور کنید خودتون رو و فقط و فقط تلاش کنید.

سوال ۱۵) غیر حضوری، آری یا نه؟
نظری ندارم. بهتر است با افراد آگاه‌تر از من مشورت کنید.

سوال ۱۶) اصلاً فکر می‌کردید این‌طوری شوید؟
قبل از کنکور چرا، ولی بعدش نه! می‌خوام بگم که چیزی که مهمه اون باور ماست که باید با تلاش و توکل همراه بشه. کسی که فکر کنه: من که بابا از بچگی خنگ بودم الان هم قارقوزستان قبول می‌شم همین میشه و کسی که باور داشته باشه می‌تونه یه کاریه رو انجام بده؛ اگه به اندازه‌ی هدفش تلاش و توکل داشته باشه، حتماً به هدفش می‌رسه. ببنید من تلاش و توکل رو دارم با هم می‌گم، هیچکدوم بدون اون‌یکی کامل نیست.

سوال ۱۷) چرا مهندسی کامپیوتر ـ سخت‌افزار؟
سوال شما از دو جنبه قابل بررسی است: ۱) چرا برق نه؟ چون علاقه‌ نداشتم. ۲) چرا مهندسی کامپیوتر ـ سخت‌افزار؟ چون علاقه داشتم! شمام حواستون باشه، رشته فقط برق شریف نیست. ببینید به چی علاقه دارید.

سوال ۱۸) تاثیر با خدا بودن؟
حواستون باشه؛ شما بیش از هر چیز به آرامش نیاز دارید و «الا بذکر الله تطمئن القلوب»، حواستون به اوس‌کریم باشه، نه بخاطر کنکور، نه بخاطر چیز دیگه، فقط بخاطر خودش تا اونم دستتون رو بگیره.

سوال ۱۹) هر تست را چند بار بزنیم؟
آنقدر بزنید تا مطمئن شوید مسلط شده‌اید. اگر در بحثی ایراد دارید، چند بار زدن تست‌های آن با فاصله‌ی زمانی منطقی کار خوب و نتیجه‌ بخشی است.

سوال ۲۰ [توسط m.k]) آیا خواندن چند باره دروس مفید است؟
قطعاً. یکی از نکات مهم تسلط روی مطالب است. کسی که کتاب شیمی را مثل اسمش حفظ باشد، خیلی راحت‌تر به سوالات پاسخ می‌دهد. برای اینکه بتوانیم مطالب، خصوصاً مطالب حفظی را به خاطر بسپاریم، چند باره خواندن بسیار کمک می‌کند. به شرط آنکه اینکار با فاصله‌های زمانی مناسب انجام شود. ضمناً استفاده از شیوه‌ی لایتنر (خواندن ۱ روز، ۴ روز، ۸ روز، ۱۶ روز و ۳۲ روز بعد از اولین مطالعه ـ‌ یا چیزی شبیه این) در به‌خاطر سپاری مطالب بسیار مؤثر است. مثلاً‌ من کتاب یکی از کتاب‌های ادبیات را نزدیک به ۶ یا ۷ بار مطالعه کردم. فقط مواظب باشید، فواصل زمانی مناسب را در میان تکرارها رعایت کنید و حتماً در این زمینه با فردی آگاه مشورت کنید.

سؤال ۲۱ [توسط مهرداد]) از چه زمانی مطالعه برای کنکور باید آغاز گردد؟ اگر من تابستان را از دست داده باشم، آیا می‌توانم رتبه‌ی مورد نظر خود را بیاورم؟
اینکه مطالعه برای کنکور رو از کی باید آغاز کرد، سوال آسونی نیست. مثلاً من خودم مطالعه‌ی جدی خودم رو از همون تابستون پیش شروع کردم ولی ممکنه کسه دیگه‌ای زودتر و یا دیرتر شروع کنه و موفق بشه. به نظر من هرچه زودتر بهتر، ولی اگه کسی مثلاً تابستونو از دست داد نباید حسرت بخوره. چون اعتقاد دارم هر وقت که انسان اراده کنه، می‌تونه به هدفش برسه؛ البته نه خیلی دیر! تابستون به نظر من وقتیه که هنوز مسابقه شروع نشده ولی یه عده شروع کردن به دویدن؛ خوب اینا یکم شرایطشون بهتره، ولی ایرادی نداره، با شروع مسابقه همگی با هم می‌دوییم و با یکم زور بیشتر به بقیه می‌رسیم!

سوال ۲۲ [توسط سهیل]) درسها رو چگونه مرور کنم؟ مثلاً دیفرانسیل رو هفته اول عالی میخونم اواخر هفته دوم که میام دوره کنم خیلی از مطالب یادم نیست.
اولاً که مقدار زیادی از این خیلی طبیعیه و برای همه‌ی ما هست. ولی نکته‌ای که هست به مرور خوندن خیلی تاثیر بیشتری از یهویی خوندن داره. مثلاً به جای اینکه ۲۰۰ تا تست دنباله رو توی یک روز بزنم، میام این ۲۰۰ تا رو توی ۵ روز تقسیم می‌کنم؛ هم انرژی کمتری می‌بره و هم به جای ۱ روز، ذهن من ۵ روز با مطلب درگیر میشه. بعدشم باید دقت کرد که مرورهای منظم و با برنامه خیلی می‌تونه کمک کنه. در هر صورت وسواس رو کنار بگذارید تا بتونین درست درس بخونین. برای مرور کردن هم زدن تست‌هایی که اشکال داشتید و علامت گذاری کردید و همچنین زدن تست‌های جدید (در صورت تسلط کامل روی تست‌های قبلی) و در مورد دروس عمومی مطالعه چندین باره بهتون کمک می‌کنه.

سوال ۲۳ [توسط سهیل]) شما تفریح هم می‌کردید؟
تفریحات جز لاینفک کار من توی سال پیش بود. هر چی فوتبال درست درمون بود رو دیدم، برای اولین بار توی عمرم تیاتر رفت، تو مدرسه می‌موندیم فوتبال بازی می‌کردیم، ولی روی برنامه‌! توجه کنید که اگه کارمون برنامه‌ریزی داشته باشه به هر کاری می‌رسیم ولی اگر همش بخوایم تفریح کنیم که نمی‌شه! اگه کسی کاراش درست برنامه‌ریزی بشه، دیگه می‌تونه به هرکاری برسه. فقط توجه کنید که باید تفریحاتتون رو کم کنید، نه اینکه اونها رو حذف کنید. تفریح هرچه کمتر بهتر، ولی نه خیلی کم!
(رفیقم این بغل نشسته، میگه دروغ نگو خرخون!)

سوال ۲۴ [توسط m.k]) شما چه زمانی کتاب‌ها رو تموم کردین؟
من ادبیات ۳ خودمو توی اردیبهشت و خرداد خوندم! ولی حجم زیادی از درس‌ها رو قبل عید تموم کردم. به‌نظر من تموم کردن درسها قبل از عید خیلی می‌تونه مفید باشه، چون بعد عید باید بیشتر به آزمون زدن، مرور کردن و جمع بندی پرداخت و این جز با تموم کردن حجم عمده درس‌ها قبل از عید میسر نیست. ولی اگه یکی دوتا درس هم بعد عید افتاد زیاد مشکلی نیست، فقط برنامه‌ریزی یادتون نره!

سوال ۲۵ [توسط مهرداد]) تراز و رتبه‌های شما توی آزمون‌های کانون چقدر بود؟
یه نکته‌ی جالبی که در مورد من وجود داشت این بود که من هیچکدوم از آزمونای ضمن سال رو ۱ نشدم! حتی دوتا قلم‌چی جامع آخر رو ۲۵ و ۳۱ شدم! پس اصلاً تراز و رتبه‌ی آزمون‌ها ربط زیادی به رتبه و تراز آزمون‌های ضمن سال نداره ولی آدم باید توی همون شرایط هم سعی کنه که بهترین پیشرفت رو داشته باشه. مهم نیست چه ترازی میارید، مهم اینه که آزمون به آزمون بهتر از قبل شوید!

سوال ۲۶ [توسط pp8khat]) هندسه‌ رو چه‌جوری توی تابستون تموم کردین؟ چطوری هندسه رو خوندین؟
من کی گفتم توی تابستون هندسه رو تموم کردم؟ من توی تابستون ضعف خودم رو شناسایی کردم؛ بعد چون هندسه باید فوق العاده به مرور یاد گرفته بشه، من هر شب تصمیم گرفتم ۵ تا ۱۰ تست هندسه بزنم و روشون حسابی فکر کنم (این ۱۰ تا شاید ۱ ساعت طول می‌کشید) و این برنامه با اینکه هر شب دقیقاً اجرا نشد ولی من هندسه‌ رو کامل و به مرور و در ضمن سال یاد گرفتم. کلاً هندسه چون خیلی ابتکاریه باید به مرور روش کار کرد و کم کم قوی شد. فکر کردن خفن یادتون نره! اصلاً مهم نیست در حال حاضر که هندسه رو توی زمان بزنید، فعلاً ذهن خودتونو هندسی کنید!

سوال ۲۷ [توسط مسی + رضوی]) شما در کدام آزمون‌ها شرکت می‌کردید؟ + نظر من در مورد آزمون‌های موجود (بر اساس سال ۸۶-۸۷)!
من خودم ۱۱ تا آزمون قلم‌چی و ۳ تا آزمون جامع سنجش رو دادم. در مورد آزمون‌ها باید بگم از نظر کیفیت سوال توی دروس عمومی، آزمون‌های قلم‌چی و گزینه‌ی دو ضعیف‌ترین‌ها هستند. (با اینکه ادبیات‌های قلم‌چی عموماً سختند!) اما گاما و سنجش سوالات عمومی خوبی دارند. مخصوصاً گاما در دروس عربی و ادبیات سوالات واقعاً خوبی دارد. اما در مورد دروس اختصاصی وضع کمی متفاوت است. قلم‌چی هر ساله سعی کرده آزمون‌های خود را به کنکور نزدیک‌تر کند؛ سوالات اختصاصی آن عموماً کیفیت مطلوبی دارند. آزمون‌های گاما هم به همین شکل، اما سوالات شیمی گاما با سوالات شیمی قلم‌چی (البته سال گذشته که ما کنکور دادیم) غیر قابل مقایسه‌اند. سوالات شیمی گاما واقعاً عالی و حساب شده طرح شده‌ اند و هم‌سطح سوالات کنکور هستند. گزینه‌ی دو، به نظر من، یکی از آزمون‌های خیلی خوب در دروس اختصاصی است. من از سوالات اختصاصی آزمون‌های گزینه‌ی دو که اتفاقا در سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم موجود است برای دوران جمع‌بندی در اردی‌بهشت استفاده کردم، به این صورت که هر یکی دو روز یک آزمون گزینه‌ی دو را از خودم امتحان می‌گرفتم. سوالات گزینه‌ی دو سوالات غالباً سختی هستند (مخصوصاً ریاضی) که مغز را واقعاً به چالش می‌کشند و برای همه‌ سطحی مناسب نیستند. با احتیاط سراغ آن بروید! و اما سنجش، دارای سوالات اختصاصی قوی نیست، البته دادن آزمون‌های جامع بعد از عید آن یک ضرورت است! جامعه‌ی آماری هم به ترتیب سنجش، قلم‌چی، گاما و گزینه‌ی ۲/ اکنون خودتان انتخاب کنید.

سوال ۲۸ [توسط رضوی]) واقعا دارم تلاش می کنم ولی وقت کم میارم. احساس می کنم نمی رسم.
توجه کنید، اگر دید بلندمدت داشته باشید، یعنی بدانید که در چه موقعیتی از سال باید به کجا رسیده باشید، به موفقیتی بزرگ رسیده‌اید. مثلاً بدانید باید تا پایان آبان شیمی ۲ و سه فصل از فیزیک ۳ را تمام کنید. این‌گونه می‌‌توانید احساس آرامش کنید و با برنامه‌ریزی جزئی و زمان‌بندی مناسب نسبت به حجم کار به همه‌ی کارهای خود برسید. مشکل زمان برای همه هست، ولی هرگز برنامه‌ریزی را فراموش نکنید؛ چون شما می‌توانید به همه‌ی کارهایتان برسید، اگر برنامه‌‌ای هرچند ساده داشته‌باشید!

سوال ۲۹ [توسط شایسته]) یه مشکل بزرگی که دارم ریاضیه! مشکل من توی فهمیدن ریاضیه. مشکل من دقیقا اینه: وقتی ریاضی رو میخونم و سراغ حل تمرین میرم خوب حل میکنم ولی شاید یک هفته بعد بخوام تمرین حل کنم دچار مشکل میشم و بیشتر مطالبی رو که خوندم فراموش کردم.
چیزی که به ذهن خودم می‌رسه اینه که اولاً ریاضی با دین و زندگی فرق می‌کنه، اگه شما یک مطلب رو شیرفهم بشید، خیلی سخت از یادتون می‌ره. به نظر من شما باید دید خودتون نسبت به ریاضی رو اصلاح کنید و مطالب رو واقعاً یاد بگیرید. روی مطالب استدلال کنید و تا نتوانستید چیزی را برای خودتون توجیه کنید و شهوداً بپذیرید ازش عبور نکنید، در غیر این صورت ممکنه خیال کنید که یاد گرفتید، در حالی که اصلاً یاد نگرفته‌اید.
بعد، تمرین انسان را استاد می‌کند؛ تا جایی که می‌تونید توی ریاضی تمرین حل کنید. اگه امروز حد رو خوندین با یه وقت گذاشتن بیشتر حسابی و به مرور زمان ازش تمرین حل کنید. مثلاً اگه می‌خواید ۱۰۰ تا تست بزنید، همه رو توی یه روز نزنید و اون رو پخش کنید توی چند روز تا چند باره مرور بشه براتون. با مطلب اگه مدت زیادی درگیر باشید، بهتر یاد می‌گیرید. البته توی این زمینه با یه آدم کار بلد تر هم صحبت کنید.

سوال ۳۰ [توسط محسن]) میخواستم ببینم شما شیوه‌ی خوندن و تست زدنتون چه جوری بود؟
این سوال رو تقریباً بالا توضیح دادم. اول ما باید روی مطالب درس مسلط باشیم. تست جایی برای یادگیری نیست. پس سعی نکنید که بخواهید با تست یاد بگیرید. اول درس را از روی یک منبع خوب (کتاب درسی فراموش نشود) بخوانید. سعی کنید سوالات ممکن را پیش‌بینی کنید، نکته در بیاورید، خوب شیر فهم شوید و مثالها را خودتان حل کنید و به جواب برسانید. الان شما آماده‌ی تست زدن‌ هستید؛ پس بروید سوال ۲ را بار دیگر کامل بخوانید.

سوال 31[توسط زهرا]) سلام، می شه لطفا نظرتون و در باره ی سوالات ریاضی ۸۷ بگید؟
یه سری سوال زیاد وقت گیر و محاسباتی و واقعاً از کتاب درسی. خیلی خوب بود؛ گریه من یکی رو در آورد سر جلسه!

sltavakoli
11-07-2010, 23:50
منم نظرمو بگم:

هر کاری میکنید از تفریحتون نزنید.جدی میگم !

panizir
12-07-2010, 00:07
بنده هم چند تا چيز به نظرم رسيد گفتم بگم.
اول اينكه حتما خلاصه بنويسيد. از همين الان هرچي مي خونين ( نه ياد ميگيرين) و فكر ميكنين تا سال ديگه يادتون ميره رو بنويسيد.
دوم اينكه حتما حتما تستايي كه ميزنين مهماشو علامت بزنين. نه اونايي كه غلط زدين. همه اونايي كه به نظرتون سخته يا نكته جديدي داره يا به شيوه جديدي حل شده.
درباره درسها هم فقط عربي به ذهنم ميرسه كه از همين الان عربي 2و3 رو كاملا تركيب و تجزيه كنين.خيلي به تسلطتون كمك مي كنه. حوصله داشتين عربي1 هم تركيب و تجزيه كنين.
بازم چيزي به ذهنم رسيد ميام ميگم.
موفق باشيد.

sinasalar2007
12-07-2010, 02:03
منم بگم ؟ منم بگم ؟ :20:
هیچ درسی رو از الان نگید میخوام بذارم برای بعد عید ، چون خود به خود دو سه درسی برای بعد عید میمونه که اگر هم شما بخواید بهش چیزی اضافه کنید دیگه فرصتی برای جمع بندی و مرور نمیمونه ...(حله ! این اولیش:46:)
اگه از الان بشینید شیمی 2 و 3 و فیزیک پیش 1 فصل 1 و 2 رو بخونید خیلی خیلی جلو میوفتید ، شاید بتونم بگم که یه گام بلند برداشتید برای کنکور (البته طوری بخونید که دو روز دیگه از یادتون نره ها :31:...) نگید که فصل 1 و2 فیزیک پیش رو از کجا بیارم بخونم دبیر درس نداده من باید چی کار کنم :23: و از این حرفا ! شاید 70-80 درصد مطالب قبلا خونده شده تو فیزیک 2 فقط یه سری مفاهیم مثل قرقره و ماهواره و نیروی مرکزگرا بهش اضافه شده که از روی یه درس نامه ی کتب تستی هم میشه اینارو یاد گرفت :12:
ادبیات هم از روی گاج سبز نخونید لطفا ! مگه کنکور، امتحان نهاییه ؟ :18:از نثر کتاب تو کنکور سوال نمیاد!(نمیشه گفت قطعا نمیاد ولی خوب شما به نثرهای قدیمی یه کم اهمیت بدید ( فقط یه کم ! ):31: شما فقط قسمت های ورده اند که ... و شعر های حفظی و تاریخ ادبیات و لغات اخر کتاب رو بخونید برای ادبیات حله:46: کلا این گاج سبز خیلی وقت گیره و فقط به درد اوردن تراز بالا تو ازمون ها میخوره ! (خیلیا میرن میشینن تمام لغت های درسارو حفظ میکنن وهیچی هم از اون لغات توی کنکور نمیاد ! ( امسال فقط یه لغت اومد که توی قسمت واژه نامه نبود همین ! ولی اون تست رو میشد از روی کلمات دیگه به راحتی زد !) وقتی رو که میتونید به ریاضی اختصاص بدید نذارید برای خوندن گاج سبز
سعی کنید اگه سفر میخواید برید همین روزا برید که دیگه وقتی گیرتون نمیاد :41:! چون اصلا به نظر من نباید بین دوران مطالعه تون وقفه ای ایجاد بشه در حد دو سه روز در ماه میشه یه استراحتی کرد ولی این دو سه روز نباید پشت سر هم باشه چون از برنامه های ازموناتون عقب میوفتید و دیگه جبران درس های نخونده سخت میشه :46:
توصیه ی اخر که خیلی خیلی مهمه رو حتما اجرا کنید :
از سه دسته ادم به شدت دوری کنید :
ادم هایی که استرس زیادی دارند ( چون به راحتی این استرس رو میتونن به شما منتقل کنن و این باعث میشه که نتونید روی درساتون تمرکز کنید و این طوری بشید :9: )
دوستانی که برای کنکور درس نمیخونن(جدایی از این ادما واقعا سخته ! چون عموما ادم های باحالی هستن :16:! این ادم ها چون خودشون درس نمیخونن نمیخوان بذارن شما هم درس بخونید و همش موجب دلسردیتون میشن ( مثلا اس ام اس میدن ما الان فلان جاییم جات خالی ! و ... یا این که هی میزنن تو سرتون که خاک بر سرت ،با این درس خوندن میخوای به کجا برسی و از این حرفا ! )
دوستان درس خون ولی حسود ! :21:( اوف اوف اوف ! من چی بگم از این ادما دیگه خیلی از شما تجربه ی داشتن این نوع دوستا رو دارید ! )

روی هم رفته سعی کنید با یه ادم کنکوری 89 یا 88 در ارتباط باشید لزومی هم نداره که رتبه 1 منطقه تون باشه ! همین که برای کنکور درس خونده و کتاب ها رو خوب میشناسه کافیه چون خیلی خیلی میتونه بهتون کمک کنه ، خیلی از شماها بعضی اوقات دلسرد میشید که وجود این ادما خیلی خیلی مفیده ( من هم داشتم که از همین جا ازش یه تشکر جانانه میکنم ! :11:)
توصیه که خیلی زیاده بقیش رو بعدا براتون مینویسم
موفق باشید:11:

Feryal777
12-07-2010, 02:17
این چهارمین تاپیک کنکوره که تو پی سی شاهدش بودم!!!!!:27:الان کاملاً به این نتیجه رسیدم که این جور تاپیکا زیاد راهگشا نیست!!!!نمیگم بی تاپیره ولی کاملاً موثر نیست . شاید تایه حدی کمک کنه خصوصاً این اولای کار که توصیه ها زیاده ولی بعد از یه مدت چون بهش عادت می کنی اصولاً دل کندن ازش سخته بیشتر وقت گیر میشه تا کمک کننده،از درس خوندن میندازه آدمو،چندبار که پشت سرهم بیای پست بدی علاقه مند میشی بحثی که توش شرکت کردیو ادامه بدی...
به هرحال طبق تجربه خودم گفتم...سعی کنید زیاد خودتونو درگیر نکنید...ازما گفتن بود...

shifter
12-07-2010, 08:50
همه دارن پست رزرو ميكنن كه!:31:
پس اين پست هم به نام ما ...تا تجربيات طلاييمو :31:به طور تدريجي اينجا بگم.:46:

شاید تایه حدی کمک کنه خصوصاً این اولای کار که توصیه ها زیاده ولی بعد از یه مدت چون بهش عادت می کنی اصولاً دل کندن ازش سخته بیشتر وقت گیر میشه تا کمک کننده،از درس خوندن میندازه آدمو،چندبار که پشت سرهم بیای پست بدی علاقه مند میشی بحثی که توش شرکت کردیو ادامه بدی...
به هرحال طبق تجربه خودم گفتم...سعی کنید زیاد خودتونو درگیر نکنید...ازما گفتن بود...
بچه ها اين خيلي مهمه..مخصوصا اونايي كه مثل من معتاد به اينترنت و... هستن...!از همين الان سعي كنين كه كمش كنين...اما نه يهو ..مثلا هر دو روز حدوده يكي دو ساعت رو به كامپيوتر و اينترنت اختصاص بدين تا موقع پاييز و زمستون كه اوج درس خوندن و .. ميشه زياد اذيت نشين.
اين تاپيك رو هم همينطور...زياد خودتونو درگير نكنين كه هر روز بهش سر بزنين...چون ادمو از درس خوندن ميندازه...يه پست ميدي بعد از چند ساعت وسوسه ميشي كه دوباره بياي ببيني كي تشكر كرده ازت يا فيدبك ها به پستت چيا بوده و....!
ديگه اينكه از الان شروع نكنين روزي 10 ساعت بخونين:31: تو كل تابستون كسي كه بتونه روزي 4 تا5 ساعت مفيد و البته پيوسته بخونه كلي از بقيه جلو افتاده...
ديگه اينكه حتما حتما فقط يه برنامه داشته باشين كه باهاش جلو برين...حتي اگه مدرسه تون خودش ازتون ازمون ميگيره ديگه نرين قلمچي يا گزينه 2 ثبتنام كنين!:31:
بقيه نكات رو هم كه بچه ها گفتن!

(برنامه ريزي.خوداموزي.خودباوري: با برنامه درس بخوانيد پيشرفت كنيد!)

shabeashegha
12-07-2010, 10:00
دیدم همه تجربیاتشونو ارائه دادن گفتم کم نیارم:31:
اینا تجربیات منه:
1) از همین الان تصمیم بگیرین کدوم آزمون آزمایشی؟ کسی که آزمون آزمایشی شرکت نکنه یعنی یه قدم از بقیه عقبه . از رقابت نترسید . من خیلیارو دیدم که یا میان میگن من آزمون آزمایشی ثبت نام نمیکنم این چیزا الکیه مگه کنکوریای دهه 60 آزمون آزمایشی میدادن که از توشون رتبه یک در میومد؟! منم در جوابم میگم کنکور دهه 60 سوالاش عینا از متن کتاب بود رقابت هم مثل الان فشرده نبود. بقول هامون سبطی اون دوران اگه کسی ادبیات رو 100 نمیزد یه هفته عزای عمومی اعلام میکرد الان اگه کسی ادبیات رو بالای 70 بزنه جشن میگیره . یا اینکه خیلیا رو دیدم که آزمون آزمایشی ثبت نام میکنن فقط چندتای اول میان بقیه رو نمیان عوضش شروع میکنن به خیال بافی که اگه میومدم ترازم فلان میشد من توی سیر صعودیم:27:
2) تمام آزمونارو شرکت کنین حتی یه غیبت هم به شما ضربه میزنه آزمونای آزمایشی توی مدت 9 ماه برگزار میشه و شبیه حلقه های زنجیر میمونه یکیشون نباشه تا آخر دچار مشکل میشین (اینو شدیدا جدی بگیرین)
3) پا به پای آزمونا برین جلو . اگه میبینین نمیرسین به آزمونا بگردین دنبال دلیل: ساعت مطالعتون کمه؟کند میخونید؟تفریحتون زیاده؟ تمرکز ندارید یا....
مطمئن باشین ایراد از برنامه آزمونا نیست!! دنبال این نباشین که بگین برنامه آزمونا ایراد داره
4) و اما کتاب. بقیه دوستان ختم کلام رو گفتن منم یه دفعه دیگه میگم. با دقت کتاب بگیرین که مجبور نشین کتاب عوض کنین
5) یه توصیه به دوستان تجربی: از همین اول سال زمین شناسی رو بخونین حتی اگه پزشکی دوست دارین زمین شناسی رو هم بخونین تاثیرش توی رتبه فوق العادهست . ضمن اینکه فراموش نکنین از بین 500 هزار داوطلب تجربی فقط 1000 نفر وارد رشته پزشکی و دندون پزشکی میشن . شما مطمئن هستین جزو این هزار نفرین؟پس بی مورد رتبه خودتون رو خراب نکنین خوندن 2تا کتاب که تاثیر چشم گیریم توی کنکور داره چندان کار سختی نیست
6) حرف رقیباتونو زیاد جدی نگیرین:31: این که یکی میگه رتبه یک کنکور 87 عربی رو توی هفته آخر خونده 100 زده/ رتبه 2 کنکور ادبیات رو 1ساعت قبل کنکور خوند/ رتبه 3کنکور هم اصلا درس نخونده بود!!! اینا فکرای فلج کننده ایه باید در جواب بدونین که نه شما استعداد این رتبه هارو دارین (چه بسا استعدادتو بالاتر باشه) و ضمن اینکه از من بشنوید هیییییییییییییییچ درسی رو بعد از عید نمیشه شروع کرد و به سرانجام خوبی رسوند
7) به ازای هر 14 روز یه روز رو کامل تعطیل کنین و برین هرتفریحی مایلین انجام بدین. بخدا خیلی تاثیر داره . من خودم روز شنبه ی بعد از آزمون قلم چی رو تعطیل میکردم عوضش یک شنبه با نشاط مینشستم درس میخوندم و اما اگه این کارو نکینین . بهتون قول میدم که به 2ماه نکشیده با دیدن کتاباتون احساس چندش آوری بهتون دست میده . در عوض 1ماه ناخواسته درس رو تعطیل میکنین و عملا از گردونه رقابت خارج میشین. پس ماهی 2روز تعطیل بهتر از اینه که 1ماه تعطیل کنین
8) مواظب چاق شدنتون باشین:31:

MaaRyaaMi
12-07-2010, 11:47
همه دوستان صحبت های خوبی کردن !

و اما خودم اگه بر می گشتم از اول ...

اینترنت رو کاملا بی خیال می شدم !

اینو جدی میگم ...

خیلی هم اهل کتاب خریدن نباشین ! چون من الان کلی کتاب رو دستم مونده !! که نصفشم نخوندم ...

یِ کتاب درست حسابی بهتر از اینه که صد تا کتاب واسه یِ درس بخرین ... مخصوصا اختصاصی ها ...

موفق باشین ... زود می گذره ...

elendil
12-07-2010, 12:25
دوستان عزیز قسمت ادبیات آپدیت شدش توی پست کتاب هام از اونجایی که کلا حرف واسه گفتن زیاده ( کنکوری های 89 هم که به نسبت میشناسن میدونن کم حرف نمیزنم تو زمینه مشاوره / کتاب / کنکور ) من سعی میکنم هر دفعه قسمت های قبلی اگه چیزی جا مونده هم اضافه کنم

فعلا ادبیات آپدیت شده در فرصت بعدی سعی میکنم تا جایی که بشه به بقیه دروس بپردازم :دی

Haniiii
12-07-2010, 13:56
8) مواظب چاق شدنتون باشین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکی از دوستام 3 ماه قبل از کنکور 89 که میدیدمش لاغر بوذ ! ... الان خیلی چاغ شده ؟! ( شکمش کاملا معلومه ! ) ... برای حل این مشکل چیکار میشه کرد ؟!

ممنون بابت مطالبی که نوشتین ! ... فقط یه چیزی شما حتما براتون پیش اومده که برنامتون با مدرسه یا آزمون فرق داشته باشه ! ... اینجور مواقع چیکار کنیم ؟! ..

مثلا من الان مدرسه میرم ! ... همه درسای پیش جز ادبیات و معارف رو داریم میخونیم ! ... گزینه 2 هم شرکت کردم ! ... و از برنامه گزینه 2 عقبم ! .. اما درسای مدرسه رو تقریبا باهاش جلو میرم ! ... چیکار میتونم بکنم ؟! ....

البته مشکلم بیشتر سر کمبود وقت هست ! ... به سال سوم که برسم فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد چون تازه خوندیمش ! ... واسه سال دوم چیکار کنم ؟! ..

یه مشکل دیگه ...

الان تو برنامه ریزی که گزینه 2 داره و آزموناش عربی ، ادبیات و بعضی مباحث رو به صورت درس به درس داره ازمون میگیره ! ... من موندم که کتاب ها رو بخونم ( روش کتاب سبز گاج ) .... یا اینکه بیخیال برنامه کوتاه مدت گزینه 2 و آزمون بشم و کتاب های موضوعی مثل درک متن هامون سبطی و عربی ایاد فیلی رو بخونم !؟

ممنون

eshghe abi
12-07-2010, 15:03
آقا چرا کسی به سوالات یه عضو جدید جواب نمیده؟:31: الان که جمع پیشکسوتا هم جمعه :31:
1- سوالات عربی و دین و زندگی رو کجا بپرسیم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2- ما دبیرمون گفت فیزیک یک فقط دو فصل آخر و فیزیک دو سه فصل آخر و فیزیک سه همشو بخونید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الان تو برنامه گزینه دو فصل یک و دو فقط فرمولاشو بخونم یا متنا رو هم دقیق بخونم؟مثلا "روش فیزیک همان روش گالیله است" و از این حرفا که صفحات اولیه فیزیک 2 نوشته و این چیزا که فرمولی نیست هم لازمه مطالعش؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
====
ویرایش:

یه مشکل دیگه ...

الان تو برنامه ریزی که گزینه 2 داره و آزموناش عربی ، ادبیات و بعضی مباحث رو به صورت درس به درس داره ازمون میگیره ! ... من موندم که کتاب ها رو بخونم ( روش کتاب سبز گاج ) .... یا اینکه بیخیال برنامه کوتاه مدت گزینه 2 و آزمون بشم و کتاب های موضوعی مثل درک متن هامون سبطی و عربی ایاد فیلی رو بخونم !؟ البته منم که کنکوری 90 هستم اما اون طور که فکر کنم پور دستمالچی تو سی دی میگفت هفته ششم (هفته آخر دور دوم) واسه مروره که اگه کسی طبق برنامه پیش رفته باشه میتونه تو اون یه هفته مرور کنه یا عقب موندگی ها رو جبران کنه....فکر کنم تو اون هفته بشه این کتب رو خوند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shabeashegha
12-07-2010, 16:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکی از دوستام 3 ماه قبل از کنکور 89 که میدیدمش لاغر بوذ ! ... الان خیلی چاغ شده ؟! ( شکمش کاملا معلومه ! ) ... برای حل این مشکل چیکار میشه کرد ؟!

ممنون بابت مطالبی که نوشتین ! ... فقط یه چیزی شما حتما براتون پیش اومده که برنامتون با مدرسه یا آزمون فرق داشته باشه ! ... اینجور مواقع چیکار کنیم ؟! ..

مثلا من الان مدرسه میرم ! ... همه درسای پیش جز ادبیات و معارف رو داریم میخونیم ! ... گزینه 2 هم شرکت کردم ! ... و از برنامه گزینه 2 عقبم ! .. اما درسای مدرسه رو تقریبا باهاش جلو میرم ! ... چیکار میتونم بکنم ؟! ....

البته مشکلم بیشتر سر کمبود وقت هست ! ... به سال سوم که برسم فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد چون تازه خوندیمش ! ... واسه سال دوم چیکار کنم ؟! ..

یه مشکل دیگه ...

الان تو برنامه ریزی که گزینه 2 داره و آزموناش عربی ، ادبیات و بعضی مباحث رو به صورت درس به درس داره ازمون میگیره ! ... من موندم که کتاب ها رو بخونم ( روش کتاب سبز گاج ) .... یا اینکه بیخیال برنامه کوتاه مدت گزینه 2 و آزمون بشم و کتاب های موضوعی مثل درک متن هامون سبطی و عربی ایاد فیلی رو بخونم !؟

ممنون
در مورد چاقی که یه چیز کاملا طبیعیه بخصوص اگه وقتتو کاملا برای درس بذاری ولی چاق نشی عجیبه ولی منظورم اینه که زیاد چاق نشید که یکی از اثرات چاقی زیاد خواب آلودگیه و تمرکز کم روی درس
ببین در مورد یکی نبودن برنامه آزمونها و مدرسه بنظرم همیشه سعی کن خودتو به برنامه ای برسونی که جلوتره مثلا اگه برنامه مدرست تا فصل 2 فیزیکه ولی برنامه گزینه2 تا فصل 3تو خودتو تا فصل 3برسون اینطوری جفت برنامه هارو رسوندی ولی با فرض اینکه این کار امکان پذیر نباشه (به هر دلیلی) برنامه مدرسه رو معیار قرار بده چون معدل و نمره توی مدرسه مهمه ولی توی گزینه 2 تراز و رتبت جزو سوابقت حساب نمیشه!
ضمنا یه چیزی. فقط و فقط یه آزمون رو شرکت کن اگه گزینه 2 میخوای شرکت کنی دیگه فکر قلم چی و گاج و آزمونای آزمایشی مدرسه نباش از همین الان آزمون آزمایشیتو مشخص کن و با برنامش پیش برو وگرنه بهمن ماه سردرگمی سراغت میاد و حس میکنی توی هیچ کدوم از آزمونا اونی نبودی که راضی کننده باشه.
در مورد سوال آخرت من یه نظری دارم هرچند این کارو خودم انجام ندادم و پشیمونم :41: همه آزمونای آزمایشی درس به درسه تو بیا یه کاری بکن از روی کتاب درسی محدوده ای که بهت گفته رو بخون (تا اینجای کار اگه سوالی عینا از متن کتاب اومد جواب میدی) مثلا ادبیات . وقتی قراره درس 1تا 5 ادبیات پیش بیاد از روی کتاب بخون و مطالب مهمش رو علامت بزن. حالا برو سراغ کتابای موضوعی مثل همین کتاب هامون سبطی . یادت نره که ادبیات فقط 20 درصد سوالاش عینا از متن کتابه و بقیش یا آرایه ست یا قرابت معنایی که با خوندن مبحثی خودتو قوی میکنی. شدیدا مراقب باش که کتاب درسی رو کنار نذاری

elendil
12-07-2010, 16:50
- ما دبیرمون گفت فیزیک یک فقط دو فصل آخر و فیزیک دو سه فصل آخر و فیزیک سه همشو بخونید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الان تو برنامه گزینه دو فصل یک و دو فقط فرمولاشو بخونم یا متنا رو هم دقیق بخونم؟مثلا "روش فیزیک همان روش گالیله است" و از این حرفا که صفحات اولیه فیزیک 2 نوشته و این چیزا که فرمولی نیست هم لازمه مطالعش؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دبیرتون درست گفته البته .......

+

دوست عزیز من گزینه 2 اینا رو کاری ندارم شما چند ماه دیگه ببین سازمان سنجش منابعی رو که اعلام میکنه دقیقا کجاها هستش بعد به اینا فکر کن برا اینکه پارسال که اعلام کرد متن فیزیک 1 هم اگه اشتباه نکنم جزوش بود :دی

+

توی کنکور انقدر برای سوال دادن از مباحث دیگه تست کم میاد به اینا نمیرسه + فوقش هم برسه دیگه شما 1 بار بشینی بخونیشون فک نمیکنم وقتت اونقدر گرفته بشه چون پیش رو که برای امتحانای هماهنگی که دارین مجبورین بخونین 3 هم چیزی نداره به اون صورت میمونه یکم از 2 و 1 که وقت گیر نیست همین تابستون بشینی بخونی تا چند ماه بدون مشکل تستاشو میتونی بزنی

---------- Post added at 04:50 PM ---------- Previous post was at 04:45 PM ----------

ببین در مورد یکی نبودن برنامه آزمونها و مدرسه بنظرم همیشه سعی کن خودتو به برنامه ای برسونی که جلوتره مثلا اگه برنامه مدرست تا فصل 2 فیزیکه ولی برنامه گزینه2 تا فصل 3تو خودتو تا فصل 3برسون اینطوری جفت برنامه هارو رسوندی ولی با فرض اینکه این کار امکان پذیر نباشه (به هر دلیلی) برنامه مدرسه رو معیار قرار بده چون معدل و نمره توی مدرسه مهمه ولی توی گزینه 2 تراز و رتبت جزو سوابقت حساب نمیشه!

قرمز تایید میشه چون مدرسه همیشه از هرجای دیگه برای کسی که محصل هستش مهمتره ولی بنفش تایید نمیشه :دی :دی

سعی کنید همیشه در هر صورت با برنامه مدرسه جلو برین اگه محصل هستین که اکثرا هستین :دی :دی

+

دو برنامه ای و چند برنامه ای نشین فقط یکی :دی

BioHazard
13-07-2010, 18:50
سلام

فکر کنم گفتنی ها رو گفتن همه.

من خودم اگه بخوام روی چیزی تاکید کنم ، روی دفتربرنامه ریزی تاکید میکنم. از نظر من برنامه ی مدون و از قبل تعیین شده برای اکثر بچه ها کارساز نباشه. بخاطر همین باید با مشاورتون حتما صحبت کنید. از ساعت کم شروع کنید و بیشترش کنید.

کلاسور خلاصه نویسی یادتون نره. آماده کردنش وقتی نمیگیره ، بعد از کلاس که اومدین خونه موقع تمرین این دفتر هم کامل کنید.

تست هارو زماندار بزنید، سعی کنید اختصاصی هارو زیر 2 دقیقه و عمومی هارو زیر 1 دقیقه :دی

کلاسور ارزیابی هیچوقت یادتون نره. مخصوصا بعد از آزمون. صبح که آزمون دادید ، بعد از ظهر بشینید ارزیابیش کنید. اگه اینکار رو انجام بدید ، میانگین اختصاصی ها از 30% میشه 80% ، قول میدم :دی

تمرین تنفس یادتون نره. 2 شماره دم ، 4 شماره حبس و 1 شماره بازدم. با این کار شما استرستون کنترل میشه. اصلا هم دنبال قرص نرید. هرگونه قرص آرام بخشی باعث فراموشی مقطعی میشه :دی

seyyedi
13-07-2010, 19:00
دوستان سلام

مواظب چاق شدنتون باشین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه مشکلی نیست بزار چاق بشن چون فردا که رفتن دانشگاه لاغر میشن و اگه هم رشته ای بنده بشن تاس و کچل هم احتمالا میشن دی:

یکم هم تفریحی بخونین
غرض از مزاحمت :
والا من داشتم زندگیم رو میکردم که یکی دوتا از دوستان گفتن تجربه های بی ارزش خودت بزار اینجا تا ما نخونیم و بالطبع استفاده نکنیم
بنده هم منت گذاشته و انگشت رنجه کردم و اومدم
اما تجربه:
من تجربه ای جز یک مشت هزل و هجو و چرت و پرت بدرد بخور ندارم که اونایی که الان یادم میاد رو حضورتون امر میکنم دی:

1- من موقعی که کنکور میخوندم مثل دوستان خیلی اینجا نمی اومدم پس نمی تونم بگم اینجا بدردتون میخوره یا نه اما یکی از تلنگر های اساسی برای درس خوندن توی همین تاپیک ها و با یک جمله یکی از دوستان به من زده شد

2- خدائیش اینجا خودمونیم و خدایی که در این نزدیکی است ، همه با یک هویت مجازی هستیم که اکثرا از هم اطلاع آنچنانی نداریم پس دلیلی وجود نداره که بخوایم همدیگه رو و علی الخصوص خودمون رو گول بزنیم
یک مسئله هست : تسلط 90% (که دروغه و حاصل نمیشه) بر 60% مطالب بهتر از تسلط 60% بر 90% مطالب هست
کاری به احتمالات ریاضیش نداریم، این جمله درستیه
حالا خودتون کلاه خودتون رو قاضی کنید(خودتون رو گول نزنین):
تمام انگیزه خودتون ( اعم از دوست داشتن یک رشته خاص، دانشگاه خاص و نرفتن به سربازی و غیره) ، استعداد و پشتکار خودتون روجمع کنید و ببیند چقدر ظرفیت و توان بالفعل دارید اگه ندارید هم که هیچی دی:
حالا به توجه اینها و با توجه نکته بالا خودتون این درصدها رو تعیین کنید و روی درساتون اعمال کنید
در نتیجه یه سری درس ها رو حذف میکنید و یه سری رو هم با اهمیت کمتر بهش میپردازید

3- استرس کمش لازمه ، زیادش هم من نمیدونم دی:
اگه مثل من هستین که هیچ استرسی ندارین سعی کنین یه کاری کنین یکم استرس بهتون وارد بشه
پارسال تاپیکی بود به نام " بیا تو انرژی مثبت بگیر" که توش دوستان به همدیگه درکاهش استرس کمک میکردن
من رفتم گفتم یکی یه چیزی بگه استرس پیدا کنم
آخرش هم توی 4 ساعتی که کنکور برگزار شد بهم استرس وارد شد و بعدش هم دوباره .....

اگه خیلی خرخون هستین این نکته رو هم نخونید، عمل کنید
من ریاضی بودم پس این بیشتر به درد ریاضی ها میخوره، برای تجربی ها اطلاعاتی در دست نیست
4- همیشه اگه سطح اطلاعات درسی شما افزایش پیدا کنه در حل مسائل قبلی مشکل کمتری خواهید داشت و اونها برای شما آسونتر میشن
پس اگه بتونید کسی رو پیدا بکنید که دانشجو هست(ترمای اولش باشه بهتره) و یه سری از درسها و تکنیک های دروس دانشگاهی رو به شما بگن شما در محاسبه هم قوی تر میشین و هم چون چیز بیشتری خوندین همینایی که میخونین براتون آسونتر میشه
این مسئله برای ریاضیات بیشتر صادقه تا فیزیک و شیمی

اگه سوالی بود در خدمتم

در آخر امیدوارم امیدوار به خدا باشید
علی علی

Alireza SM
13-07-2010, 19:08
لطفا در گروه كنكوري هاي 90 هم عضو بشين و همينطور تقاضا دارم كه لينكش رو در پست اول بزارين

mahyar_bt
13-07-2010, 19:35
اینجانب با سابقه 2 سال کنکور دادن :31: خدمت شما عرض میکنم وسواس... بزارید کنار بشینید عین یه پسر/دختر خوب تست بزنید روزی 2 ساعت هم بخونید خیلی ترکوندید !!! به خدا میتونم بگم 90% شرکت کننده ها همین 2 ساعت هم نمیخونن

Alireza SM
13-07-2010, 19:40
بچه ها بالاخره قرار شد نمره هاي پيش دانشگاهي سال اينده تو كنكور اثر داشته باشه ؟‌

Amir_oscar
13-07-2010, 20:05
بچه ها بالاخره قرار شد نمره هاي پيش دانشگاهي سال اينده تو كنكور اثر داشته باشه ؟‌
آره تاثیر داره حتما، ولی هنوز درصدش اعلام نشده.

AmiIin
13-07-2010, 20:14
تاریخ انتشار :17/4/1389 - 13:55:0
حميدرضا حاج بابايي:
دروس پیش‌دانشگاهى سال آینده به صورت نهایى برگزار مى ‌شود
*وزیر آموزش وپرورش: دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی ملزم به رعایت قوانین مدرسه مبنی بر حضور در کلاس‌های درس هستند، چرا که حداقل 15 درصد از نمرات آنها در کنکور لحاظ خواهد شد
وزیر آموزش وپرورش با بیان این که از سال تحصیلی آینده تمام دروس پیش‌دانشگاهی با تصویب شورای عالی آموزش و پرورش به صورت نهایی می شود، گفت: از سال تحصیلی آینده حداقل 30 درصد از نمرات دوره پیش‌دانشگاهی در کنکور تاثیر گذار هستند لذا درصددیم تا دروس پیش‌دانشگاهی به صورت نهایی برگزار شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، حمیدرضا حاج بابایی افزود: دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی ملزم به رعایت قوانین مدرسه مبنی بر حضور در کلاس‌های درس هستند، چرا که حداقل 15 درصد از نمرات آنها در کنکور لحاظ خواهد شد.
وی با بیان اینکه مدارس متوسطه موظف هستند دانش‌آموزان دوره پیش دانشگاهی را ثبت نام کنند، اظهار داشت: هم اکنون مدارس پیش دانشگاهی باید با تغییر تابلوی مدرسه خود آن را به مقطع متوسطه تغییر بدهند و اگر مدرسه‌ای در ثبت‌نام دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی در دبیرستان‌ها کوتاهی کند با آنها برخود می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید تعداد مدارس هوشمند در حد قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند به طوری که در هر استان و در هر منطقه سه مدرسه علاوه بر مدارس موجود فعلی هوشمند‌سازی می‌شود.
به گفته وی هدف اصلی از توسعه مدارس هوشمند استفاده دانش‌آموزان از امکانات اینترنتی برای تولید محتوا و شرکت در تدریس است.

shabeashegha
13-07-2010, 20:37
اینجانب با سابقه 2 سال کنکور دادن :31: خدمت شما عرض میکنم وسواس... بزارید کنار بشینید عین یه پسر/دختر خوب تست بزنید روزی 2 ساعت هم بخونید خیلی ترکوندید !!! به خدا میتونم بگم 90% شرکت کننده ها همین 2 ساعت هم نمیخونن
البته بنظرم این توصیه شما به کساییه که یا پایه قوی دارن یا سال چندمشونه دارن کنکور میدن وگرنه کسی که سال اولشه با این کار خودزنی میکنه چون محاله کسی بدون مطالعه بتونه با تست زدن به جایی برسه . بنظر من 60درصد وقت باید مطالعه مطالب و تسلط باشه و 40 درصد بقیه تست . البته با قسمت دوم که گفتین خیلی از شرکت کننده ها 2ساعت در روز هم نمیخونن کاملا موافقم. من کسایی رو دیدم همین امسال که یه روز در میون یه ساعت میخوندن آزمون آخرم زانوی غم بغل گرفته بودن که چرا اینطوری شد (منم توی ذهنم بهشون میگفتم اگه اینطور نمیشد باید میپرسیدید چرا اینطوری شد:31:)

nits
13-07-2010, 20:39
1- بنده بر خلاف یک سری از دوستان با برنامه های پر شاخ وبرگ مخالفم و سایر کارهای اضافی .
2- همیشه معتقدم که در انتخاب منبع آموزشی و تستی نهایت دقت رو به عمل بیارید و همیشه با یک و تنها یک کتاب کار کنید .
3- برنامه ی هفتگی نریزید .چون ممکنه مشکلی پیش بیاد و به کلی برنامتون بریزه بهم .برنامه واسه هر روز .
4- یک دفترچه سیمی بردارید .برنامه هرروز رو در یک طرف نوشته و در پایان روز نتایج اون روز رو در طرف مقابلش بنویسید .
5- تستها رو قبل از اینکه مفهوم درس رو کامل متوجه نشده اید به هیچ وجه نزنید .اگر تستها رو خوب نمیزنید یا باید در انتخاب منبع کمک آموزشیتون تجدید نظر کنید یا باید دوباره مطالب درسی رو مرور کنید وبا دقت بیشتری بخونید
6- حل مسایل گوناگون و کلنجار رفتن با سوالات ، ورزیدگی دانش آموز رو بیشتر میکنه . بنابراین تمرین بیشتر که توصیه ی بیشتر معلمان و اساتید هست رو یادتون نره
7- تستها رو هرگز در اول کار در زمان کنکور حل نکنید .با خیالی آسوده به حل تست بپردازید و سعی کنید حداقل 5 دقیقه در حل تست کوشش به خرج بدید .اگر سوالی رو نتونستید حل کنید ( اگر چه 1 ساعت طول بکشه ) بهتر از اون هست که جواب سوال رو از جواب کسی دیگر ( منظور مولف بخونید )
8- صبر و حوصله داشته باشید . هر دفعه قسمت کوچیکی از کار رو به دست بگیرید و بعد از اینکه دید بهتری نسبت به یک موضوع پیدا کردید باز هم جلو برید .جلوتر و جلوتر ...
9- این حرفهایی که گفته میشه که یارو روزی 20 ساعت درس میخونه رو به کلی فراموش کنید. نه شما مثل اون یارو هستید و نه اون مثل شما . این روزی 20 ساعت واسه دانشمندان هوا فضاست . شما میخواهین یک آزمونی از کتابهای دبیرستانتون برگزار کنید .هر چه قدر سخت بگیرید سخت میشه کنکور ( البته ساده هم نگیرید .هیچ چیز رو تو زندگی دست کم نگیرید .)
10 - اگر امید رو هم از شما بگیرن دیگه چیزی برای از دست دادن ندارید . صبحها زود از خواب پاشید . نهایت 6 صبح . روز اول ساعت 8 پاشید .چند روز بعد 7:30 . چند روز بعد 7 و همینجوری برسونید به 6 یا 5 .

این ها بیشتر توصیه های عمومی بودن . سایر مباحث تخصصی بمونه واسه بعد

کلا اینکه این توصیه های 1 تا 10 الکی بود:31::31:. خودتون باشید . هر جور دوست دارید بخونید .هر جور راحتید .هیچکس از توانابی های شما خبر نداره .البته نباید زیاد شل بگیرید همه چیز رو .
دیگه هیچی . موفق و پیروز باشید . بدرود

reyhaneh_1370
14-07-2010, 01:39
آقا چرا کسی به سوالات یه عضو جدید جواب نمیده؟:31: الان که جمع پیشکسوتا هم جمعه :31:
1- سوالات عربی و دین و زندگی رو کجا بپرسیم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2- ما دبیرمون گفت فیزیک یک فقط دو فصل آخر و فیزیک دو سه فصل آخر و فیزیک سه همشو بخونید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الان تو برنامه گزینه دو فصل یک و دو فقط فرمولاشو بخونم یا متنا رو هم دقیق بخونم؟مثلا "روش فیزیک همان روش گالیله است" و از این حرفا که صفحات اولیه فیزیک 2 نوشته و این چیزا که فرمولی نیست هم لازمه مطالعش؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
====
ویرایش:
البته منم که کنکوری 90 هستم اما اون طور که فکر کنم پور دستمالچی تو سی دی میگفت هفته ششم (هفته آخر دور دوم) واسه مروره که اگه کسی طبق برنامه پیش رفته باشه میتونه تو اون یه هفته مرور کنه یا عقب موندگی ها رو جبران کنه....فکر کنم تو اون هفته بشه این کتب رو خوند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه عقلت درست کار بکنه ،گزینه 2 رو میزاری کنار!!!درست میشینی با قلم چی درس میخونی!

Mahmood_N
14-07-2010, 14:05
چند توصیه ی دوستانه ...
خودتون رو درگیر برنامه ریزی های دراز مدت نکنید ، جز اینکه به خودتون استرس وارد کنید و الکی وقتتون تلف بشه چیز دیگه ای عایدتون نمیشه ... !!!
امسال وقتتون رو برای دو چیز باید بزارید ، درس و استراحت ( تفریح و ... ) ، البته شاید بعضیها واسه ی چیزهای دیگه هم وقت بزارن ، مثلا سر کار برن یا ... ، ولی فقط سعی کنید بیشتر وقتتون رو صرف درس خوندن کنید ، هیچ کس مثل خودتون ، شما رو نمیشناسه و نمی تونه براتون برنامه ریزی کنه ...
فقط در کنار خوندن به یک سری آزمون نیاز دارید برای رفع اشکال و محک زدن خودتون ، که توصیه می کنم حتما آزمونهای سنجش رو شرکت کنید و در کنار اون هم یکی از آزمونها مثل گزینه ی دو یا قلم چی یا گاج یا ... رو برید ...
من در طول این دو سال که پشت کنکور بودم هم قلمچی ، هم گزینه ی دو و هم آزمونهای سنجش رو شرکت کردم ، با اطمینان کامل توصیه می کنم آزمونهای گزینه ی دو رو شرکت کنید ، واقعا فوق العادست ، هر سئوالش یک نکته از کتاب درسیه ( مخصوصا تخصصی ها ) ، اگر هم قلم چی رفتید سعی کنید سئوالات گزینه ی دو رو بگیرید و بررسی کنید ، البته توصیه می کنم اصلا قلمچی نرید ، واقعا چرت ترین سئوالها رو انتخاب می کنه ! یا ربطی به کتاب نداره یا دقیقا تمرین کتابه !! ، البته دوستانی که قلمچی میرن ناراحت نشن ، شاید برای خیلی ها جواب بده ، باز هم میگم خودتون ، خودتون رو بهتر می شناسید ...
چند تا از آزمونهای قلمچی رو گیر بیارید و چند تا هم آزمونهای گزینه ی دو رو ، بعد با کتاب درسی مقایسه کنید ، اون موقع بهتر می تونید تصمیم بگیرید ...
سعی کنید آزمونها فقط برای رفع اشکال و محک زدن باشه ، مثلا اوایل سال فقط برای محک زدن خودتون توی چند درس خاص آزمون بدید یا ... ، به فکر تراز و کل کل با دوستان ! نباشید ، ترازهای و رتبه های قلمچی و گزینه ی دو به درد هیچ کس نمی خوره ، بعد از دو ما فراموش میشه ، ولی تراز و رتبه ی کنکوره که همیشه با شماست !!

یک توصیه با تمام وجود !! :
فقط منبعتون کتاب درسی باشه و در کنارش هم اگر نیاز بود کتابهای کمک درسی خوب بگیرید ، این مورد رو کاملا جدی بگیرید ، درگیر جزوه و ... نکنید خودتون رو ، جزوه فقط به درد امتحانات مدرسه می خوره که البته اگه امتحان کشوری باشه باز جزوه به هیچ دردی نمی خوره ...
این توصیه ی آخر رو جدی بگیرید ، حداقل اگر چیزهای دیگه ای برای خوندن دارید کتاب رو یک دور بخونید و حتما تمرینات و مثالهای کتاب رو بررسی کنید ( حتما ! )
البته من هم وقتی خودم رو جای شما می زارم نمی تونم به همین راحتی توصیه های بالا رو جدی بگیرم ، حیف و صد حیف که انسان تا تجربه نکنه نمی تونه عمق ماجرا رو درک کنه !! :46:

به هر حال ، امیدوارم همگی موفق باشید ...

sarinagasemi
14-07-2010, 15:58
اگه یکی خلاصه نویسی نکنه چی میشه؟:13:
خلاصه کردن یه صفحه شیمی 1 ساعت طول میکشه ولی ماندگاری فوق العاده داره!دیگه دارم نا امید میشم:41:
کسی هست کمک کنه :19:

seyyedi
14-07-2010, 16:07
دوستان سلام

البته بنظرم این توصیه شما به کساییه که یا پایه قوی دارن یا سال چندمشونه دارن کنکور میدن وگرنه کسی که سال اولشه با این کار خودزنی میکنه چون محاله کسی بدون مطالعه بتونه با تست زدن به جایی برسه .
من با شما مخالفم
همونطور که دوستمون گفتن اگه 2 ساعت مفید خوندن باشه کافیه
توی تست زدن مطمئنا شما خیلی چیزا رو یاد میگیرید

خلاصه کردن یه صفحه شیمی 1 ساعت طول میکشه ولی ماندگاری فوق العاده داره!دیگه دارم نا امید میشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به این نمیگن خلاصه نویسی
اگه توی خلاصه نویسی از فلش و مساوی هم استفاده کنید خوبه

من یک فصل شیمی رو توی یک صفحه و نه یک برگه آ4 توی حداکثر 45 دقیقه خلاصه میکردم

علی علی

saeid_panah
14-07-2010, 16:17
خلاصه کردن یه صفحه شیمی 1 ساعت طول میکشه ولی ماندگاری فوق العاده داره!دیگه دارم نا امید میشم:41:

دوست عزیز من داوطلب 89 بودم الان داوطلب 90 میدونی چرا..................؟
اول انکه برنامه ریزی نکردم گفتم برنامه رو روزانه تو ذهنم نگه میدارم میخوام چیکار بنویسم! ولی وقتی به ماه آخر رسیدم دیدم فرصت کمه و نتونستم اون طوری که باید، بخونم.
دوم اینکه خلاصه نویسی نکردم این هفته های آخر که وقت مرور بود نمیتونستم این کار رو انجام بدم چون نمیدونستم این همه حجم رو چجوری بخونم...... تموم شدنی نیس.
سوم اینکه به خودم مغرور شدم که زیست و شیمی رو بالای 80 میزنم(البته واقعا این قدرت رو دام چون خیلی روش سرمایه گذاری کردم) و همچنین ریاضی پیش رو خوب خوندم و به فیزیک و دروس عمومی اهمیت ندادم به خودم گفتم که آخر آخرها میخونم ولی وقت کم آوردم....... تو کنکور هم شیمی و زیست رو زدم ولی نه 80 درصد ریاضی و فیزیک هم تست هایی اومد که نتونستم جواب بدم!
پس برنامه ریزی کن! برنامه ای هوشمندانه
درس نامه هایی رو که تو کتابهای تست نوشته تماما تو یه دفتر جدید بنویس به همراه نکاتی که از تست یاد میگیری(این میشه خلاصه نویسی)
مغرور نشو حتی اگه واقعا تو یک درس زرنگ باشی!
در ضمن زیاد خودت رو درگیر حرف های مشاورهای مدرسه و تلویزیون نکن!

Feryal777
14-07-2010, 16:26
اگه یکی خلاصه نویسی نکنه چی میشه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif
خلاصه کردن یه صفحه شیمی 1 ساعت طول میکشه ولی ماندگاری فوق العاده داره!دیگه دارم نا امید میشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
کسی هست کمک کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif

اینجوری که تو خلاصه نویسی رو واسه خودت تعبیر میکنی دقیقاً یه صفه شیمی یه ساعت طول میکشه!!!!:27:
معنی خلاصه نویسی این نیست که بشینی اما و اگر واو چون و زیرا و... رو حذف کنی بعد جمله ها رو دوباره از اول بنویسی دلت خوش باشه که خلاصه نویسی کردی!!!:13:خلاصه نویسی ینی اینکه هرچی که فهمیدی بنویسی ،البته الان چون اول کاره به نظر من ارزششو داره که خلاصه نویسیات وقتتو بگیره... حداقل فایدش اینه که موقعی که بخوای دوره کنی دیگه مجبور نیستی کتاب و جزوه رو بخونی ،بعد از یه دوره کوتاه روی مطالب تست میزنی(البته این روش واسه اختصاصیا بهتره،چون واسه عمومی هرچقدرم کتابو بخونی ضرر نکردی!!!)
مثلاً خودم کل شیمی پیش 1 و 2 و شیمی 2 و 3 رو واسه دوران جمع بندی تو 4 تا برگه خلاصه کردم که از این خلاصه ترم میشه!!!البته این روش فقط واسه جمع بندی خوبه اولای کار خلاصه ها طولانی تر باشه بهتره چون بیشتر تو ذهن میمونه
یه مثال واست بزنم که متن زیرو چطور میتونی خلاصه نویسی کنی...البته این خودش خلاصه اس...
((کاتالیز گر ماده ای است که سرعت واکنشهای شیمیایی را اغلب افزایش داده ولی در واکنش مصرف نمی شود در واقع کاتالیزگرها سازو کار انجام واکنش را طوری تغییر می دهند که انرژی فعال سازی راکاهش می دهندتا واکنش دهنده ها راحت تر و سریعتر فراورده را تولید کنند))
خلاصش:کاتالیزگر با تغییر مسیر واکنش موجب کاهش انرژی فعالسازی وافزایش سرعت واکنش می شود
یه نکته دیگه اینکه خودت خلاصه نویسی کنی خیلی بهتر از اینه که از خلاصه های دیگران استفاده کنی،مگر اینکه کاملاً به اون مطلب تسلط داشته باشی!!!
بعد از تست زدنم هر تستی رو که ایراد داشتی نکتشو اضافه میکنی به خلاصه نویسیات+نکات مهمی که دبیرتون گفته+تستایی که خود کتاب گفته نکتش مهمه حتی اگه تستو بلد بودی+تستایی که نکته جدید داشته که تاحالا باهاش برخورد نداشتی، یه دفترچه هم واسش کنار بزاری بد نیست!!!

moraddad
14-07-2010, 16:40

بیچاره یه سوال پرسید همه ریختن سرش!:31:
من فقط تجربه خودمو بگم:
من خیــــــــــــلی ضرر کردم که خلاصه نویسی نکردم!:41:
زیاد وسواس به خرج نده،درست میشه...

راستی شما فکر کنم امسال سوم باشی!
به نظرم از الان کنکوری خوندن زوده!
بازم هرجور خودت میدونی...:)

ehsan_manu
14-07-2010, 16:58
کسی جوابای کلیدی آزادو داره
ریاضی عصر؟

shabeashegha
14-07-2010, 17:48
دوستان سلام

من با شما مخالفم

قبول کنین برای کسی که پایش ضعیفه 2ساعت درس خوندن مفید کارساز نیست و کمه ولی برای کسی که پایش خوبه 2ساعت خیلیم عالیه. برای همینه که قلم چی همیشه تاکید میکنه که اول تسلط بعد تست. به جرات بگم من تا به حال درسایی که اول روشون مسلط شدم بعد تست زدم نتیجه بهتری ازشون گرفتم .

phoenix.
14-07-2010, 19:21
کاملا موافقم

sarinagasemi
14-07-2010, 20:21
دوستان سلام

من با شما مخالفم

به این نمیگن خلاصه نویسی
اگه توی خلاصه نویسی از فلش و مساوی هم استفاده کنید خوبه

من یک فصل شیمی رو توی یک صفحه و نه یک برگه آ4 توی حداکثر 45 دقیقه خلاصه میکردم

علی علی
این یه صفحه رو میذاری ببینم:20:

---------- Post added at 09:21 PM ---------- Previous post was at 09:19 PM ----------

اینجوری که تو خلاصه نویسی رو واسه خودت تعبیر میکنی دقیقاً یه صفه شیمی یه ساعت طول میکشه!!!!:27:
معنی خلاصه نویسی این نیست که بشینی اما و اگر واو چون و زیرا و... رو حذف کنی بعد جمله ها رو دوباره از اول بنویسی دلت خوش باشه که خلاصه نویسی کردی!!!:13:خلاصه نویسی ینی اینکه هرچی که فهمیدی بنویسی ،البته الان چون اول کاره به نظر من ارزششو داره که خلاصه نویسیات وقتتو بگیره... حداقل فایدش اینه که موقعی که بخوای دوره کنی دیگه مجبور نیستی کتاب و جزوه رو بخونی ،بعد از یه دوره کوتاه روی مطالب تست میزنی(البته این روش واسه اختصاصیا بهتره،چون واسه عمومی هرچقدرم کتابو بخونی ضرر نکردی!!!)
مثلاً خودم کل شیمی پیش 1 و 2 و شیمی 2 و 3 رو واسه دوران جمع بندی تو 4 تا برگه خلاصه کردم که از این خلاصه ترم میشه!!!البته این روش فقط واسه جمع بندی خوبه اولای کار خلاصه ها طولانی تر باشه بهتره چون بیشتر تو ذهن میمونه
یه مثال واست بزنم که متن زیرو چطور میتونی خلاصه نویسی کنی...البته این خودش خلاصه اس...
((کاتالیز گر ماده ای است که سرعت واکنشهای شیمیایی را اغلب افزایش داده ولی در واکنش مصرف نمی شود در واقع کاتالیزگرها سازو کار انجام واکنش را طوری تغییر می دهند که انرژی فعال سازی راکاهش می دهندتا واکنش دهنده ها راحت تر و سریعتر فراورده را تولید کنند))
خلاصش:کاتالیزگر با تغییر مسیر واکنش موجب کاهش انرژی فعالسازی وافزایش سرعت واکنش می شود
یه نکته دیگه اینکه خودت خلاصه نویسی کنی خیلی بهتر از اینه که از خلاصه های دیگران استفاده کنی،مگر اینکه کاملاً به اون مطلب تسلط داشته باشی!!!
بعد از تست زدنم هر تستی رو که ایراد داشتی نکتشو اضافه میکنی به خلاصه نویسیات+نکات مهمی که دبیرتون گفته+تستایی که خود کتاب گفته نکتش مهمه حتی اگه تستو بلد بودی+تستایی که نکته جدید داشته که تاحالا باهاش برخورد نداشتی، یه دفترچه هم واسش کنار بزاری بد نیست!!!
شمام میشه خلاصتو بذاری:11:

marya13
14-07-2010, 23:23
اقا من یکم استرس دارم ولی اصلا دلم به درس نمی ره نمی تونم بیش از 2 ساعت در روز واسه درس بزارم تازه اون دوساعتم همش دارم می خونم (دروس عمومی) چکار کنم؟اول به خودم گفتم بعد جام جهانی درست می شه ولی نشد که نشد من درست نشدم :31:
راستی کتابخونه رفتن می تونه مفید باشه؟ دوستام دارن میرن به منم می گن بیا ولی من میگم زیاده رویه اخه از 9 صبح میرن تا 9 شب:18:

timsar jackson
14-07-2010, 23:44
دوستام دارن میرن به منم می گن بیا ولی من میگم زیاده رویه اخه از 9 صبح میرن تا 9 شب

9 صبح تا 9 شب مال بعد از عیده!!الان اصلا توصیه نمیشه

MaSoUd555
15-07-2010, 00:07
این یه صفحه رو میذاری ببینم:20:

شمام میشه خلاصتو بذاری:11:

خلاصه نویسی مال همون موقع حین خوندن نیست

شما وقتی برای آزمون ها آماده میشید یک فصل رو ممکنه 2 یا 3 بار مرور کنید و مسلما هر چه بیشتر مرور کنید بیشتر براتون جا میفته مطالب و هر چی مطالب رو بیشتر درک کنید حتما متن خلاصه نویسی کمتر خواهد شد

سعی کنید قبل از خلاصه نویسیه یک قسمت حتما چند بار با دقت بخونیدش چون اون موقع میفهمید چه چیزایی مهمه یا ممکنه از ذهنتون خارج شه
کار خلاصه نویسی هم همینه چیزهایی که برای ذهن شما روتین نشدند و ممکنه بعد از مدتی فراموش کنید را به سرعت و با یه مرور ساده به ذهنتون بر میگردونه:20:

پیشنهاد من اینه همیشه اول خوب بخونید تستاشو بزنید بعد خلاصه کنید تازه اینجوری میتونید نکته های تستی با ارزش رو هم بنویسید:20:(بازم میگم قبل از خلاصه نویسی سعی کنید قسمت قابل توجهی از مطالب رو درک کرده باشید چون خیلی کمکتون میکنه):46:

marya13
15-07-2010, 00:11
9 صبح تا 9 شب مال بعد از عیده!!الان اصلا توصیه نمیشه

من اول بهشون گفتم می ترکید گفتن نه هدف بالاست برای دانشگاه شریف می خونیم :31:
الان از نظره شما ها که تجربشو دارید در روز چند ساعت خوبه؟؟؟
من طرح گام اول شرکت کردم برنامه ریزیش خوبه حدودا 5تا6 ساعته در روز ه دوستام می گن کمه

Feryal777
15-07-2010, 00:38
شمام میشه خلاصتو بذاری

اگه داشتم که حتماً میزاشتم...ولی بعد از کنکور همه چیو ریختم بیرون...داشتنشونم حالمو به هم میزد!!!

sltavakoli
15-07-2010, 02:11
دوستانی که برای کنکور درس نمیخونن(جدایی از این ادما واقعا سخته ! چون عموما ادم های باحالی هستن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]! این ادم ها چون خودشون درس نمیخونن نمیخوان بذارن شما هم درس بخونید و همش موجب دلسردیتون میشن ( مثلا اس ام اس میدن ما الان فلان جاییم جات خالی ! و ... یا این که هی میزنن تو سرتون که خاک بر سرت ،با این درس خوندن میخوای به کجا برسی و از این حرفا ! )

خیلی با این تیکه حال کردم ! اصلا زندگی منو توصیف کردی با همین یه جمله.ولی واقعا کار سختیه !

behii
15-07-2010, 05:21
سلام
دوستان من تو چند مورد مشکل داشتم , ممنون میشم راهنمایی کنید .
من هندسه ام واسه تست زدن خیلی بده , چون معلممون اصلا 1 تست هم باهامون تا حالا کار نکرده . اینطور که به نظر میرسه معلم امسالمون هم :دی پس باید خودم بشینم بخونم . به نظرتون من از روی کدوم کتاب بخونم درس هاش و نکته ها رو ؟ + تست
جزوه ی گام اول رو دیدم واسه هندسه , یه فرمول هایی دیدم که تا حالا حتی چشمم هم بهشون نخورده بود , به نظرتون حفظ کردن این همه فرمول لازمه ؟

در مورد فیزیک هم تقریبا همینطور هست , به نظرتون کدوم کتاب درس + تست بهتره ؟
و اینکه مثلا برای فصل 4 فیزیک 1 کدوم فرمول ها رو باید از حفظ کنیم ؟ فقط همینای کتاب ؟ چون معلممون یکم زیاد فرمول گفته ...

و آخریش هم اینکه واسه تمرین قرابت معنایی ( با پاسخ تشریحی) و آرایه ها از کدوم کتاب استفاده کنم به نظرتون ؟

ممنون

phoenix.
15-07-2010, 09:00
برای هندسه :فقط مبتکران ابوالقاسم
فیزیک :اندیشه سازان
قرابت معنایی :دریافت سبطی
آرایه ها :کلک معلم

sarinagasemi
15-07-2010, 10:13
سلام
من هندسه ام واسه تست زدن خیلی بده , چون معلممون اصلا 1 تست هم باهامون تا حالا کار نکرده . اینطور که به نظر میرسه معلم امسالمون هم :دی پس باید خودم بشینم بخونم . به نظرتون من از روی کدوم کتاب بخونم درس هاش و نکته ها رو ؟ + تست
جزوه ی گام اول رو دیدم واسه هندسه , یه فرمول هایی دیدم که تا حالا حتی چشمم هم بهشون نخورده بود , به نظرتون حفظ کردن این همه فرمول لازمه ؟

و اینکه مثلا برای فصل 4 فیزیک 1 کدوم فرمول ها رو باید از حفظ کنیم ؟ فقط همینای کتاب ؟ چون معلممون یکم زیاد فرمول گفته ...

و آخریش هم اینکه واسه تمرین قرابت معنایی ( با پاسخ تشریحی) و آرایه ها از کدوم کتاب استفاده کنم به نظرتون ؟

ممنون
سلام
هندسه انتشارات مبتکران مهندس فرهاد ابوالقاسمی
فیزیک 1و2 اندیشه سازان قدیم فیزیک3 انتشارات خیلی سبز
قرابت سبطی انتشارات دریافت آرایه ها کلک معلم:8:

shabeashegha
15-07-2010, 10:16
سلام

ممنون
بنظرم بجز فرمولای کتاب درسی هیییییییییچ تستی حفظ نکن چون اغلب تستهایی که توی کتابای آموزشی گفته میشه ترکیب همون تستای درسیه که شما اگه با یاد گرفتن فرمولای کتاب درسی به راحتی میتونید هر تستی رو بزنید.
من از فیزیک اندیشه سازان استفاده کردم و خیلیم راضیم . توی کتاب اندیشه سازان یه سری فرمول گفته ولی مطلقا نیازی به حفظشون نیست. فصل 4فیزیک 1هم مثل بقیه فصلهای کتاب فقط فرمولای کتاب رو یاد بگیرین . در عوض تا میتونید تست بزنید تاآرامش بگیرید که نیازی به حفظ تست خارج از کتاب نیست و ضمنا طرز ترکیب فرمولا هم دستتون بیاد و شکلای مختلف تست ها رو ببینین. در مورد قرابت معنایی بچه ها از من واردترن ولی تا جایی که من از بحثهاشون متوجه شدم قرابت معنایی دکترهامون سبطی (انتشارات دریافت) رو همه پیشنهاد میکنن.

reyhaneh_1370
15-07-2010, 10:53
سلام

ممنون
من خودم واسه هندسه 1و2 تحلیلی از انرژی اتمی استفاده کردم وخیلی ام راضی بودم . تو هندسه ها (البته به جز تحلیلی)نیاز به حفظ کردن فرمول آنچنان ناشناخته ای نیس!چون فرمولای اصلیش ،فرمولای کتابن.چیزی که مهمه توش مهارت حل مساله است که با تمرین حل کردن و تست زدن به دست میاد.تحلیلی در ظاهر کاملا حفظیه ولی بعضی وقتا ازش سوالای سختی میدن.که اونام اگه فرمولاشو(منظورم طرز به دست آوردنشون یا همون اثباتشونه)درست فهمیده باشی ،شکل خاصی نیس.

vahid0801
15-07-2010, 11:29
هندسه 1 و 2 رو هرکی اولش سوالو میبینه میگه سخترین سواله.اما بعد از دیدن حل مسئله میگن که راحترین سوال بود.
منم موافقم.فقط با تست زیاد میشه تو این درس موفق بود

sinasalar2007
15-07-2010, 12:13
اقا من یکم استرس دارم ولی اصلا دلم به درس نمی ره نمی تونم بیش از 2 ساعت در روز واسه درس بزارم تازه اون دوساعتم همش دارم می خونم (دروس عمومی) چکار کنم؟اول به خودم گفتم بعد جام جهانی درست می شه ولی نشد که نشد من درست نشدم :31:
راستی کتابخونه رفتن می تونه مفید باشه؟ دوستام دارن میرن به منم می گن بیا ولی من میگم زیاده رویه اخه از 9 صبح میرن تا 9 شب:18:

wow !!!! از الان استرس دارید ؟ببین از الان خیلی زوده واسه استرس ها ! به نظر من برو کتابخونه در حد سه چهار روز و بقیه بچه ها رو ببین که دارن چه جوری درس میخونن تا شما هم تشویق بشی :46: در ضمن یکی از مشکلات شما نداشتن برنامه ریزی هست به نظر من برو قلم چی ثبت نام کن بعد طبق برنامه ی ازمون ها برای خودت برنامه ریزی کن
این که از الان شما استرس داشته باشی دردی رو دوا نمیکنه ها ! در ضمن این دو ساعت در روز خیلی خوبه که میذارید برای درس خیلی از بچه های دیگه همین مقدار وقت رو هم نمیذارن ... کم کم سعی کنید افزایش بدید ساعت مطالعه تون رو

سلام

ممنون

هندسه مبتکران میگویند که خوبه :31: ولی من کانون ابی رو کار کردم که جالب بود
فیزیک پایه و پیش هم من گاج سفید داشتم که درس نامه هاش هم خوب بودن
قرابت معنایی من کتاب هامون سبطی رو ندیدم ولی از قرابت معنایی نشرالگو استفاده میکردم که خوب بود .
لطفا از حفظ کردن فرمول زیاد این قدر فراری نباشید :46: حالا سه چهارتا فرمول که فکر نمیکنم خیلی فضا از مغزتون اشغال کنه درست میگم ؟ شما در اینده نزدیک این قدر فرمول باید حفظ کنید که فرمولای فصل اینه ها در برابر اون هیچ هستن و ارزو میکنید کاش همه ی فرمولا به اسونی فرمولای فصل اینه بود

sarinagasemi
15-07-2010, 13:19
هیچ کسی نیست یه خلاصه یی چیزی بزاره:19:
لطفا در مورد خلاصه کردن درسایه حفظی مثل زیست و دینی و ادبیات هم توضیح بدین:11:

timsar jackson
15-07-2010, 13:37
لطفا در مورد خلاصه کردن درسایه حفظی مثل زیست و دینی و ادبیات هم توضیح بدین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توی لینک زیر روش خلاصه نویسی درسای حفظی,فرمولاو...رو توضیح داده یه نگاه بندازین شاید به دردتون خورد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

nits
15-07-2010, 13:45
دوست عزیز در پایان کتابهای اندیشه سازان ( البته بعضی هاشون ) نحوه ی خلاصه کردن رو توضیح داده و برای نمونه یک درس عمومی و یک درس اختصاصی رو خلاصه کرده تا با نحوه ی خلاصه کردن آشنا بشید و تا اونجا که من دریافت کردم از توضیحات اون کتاب و بعضی از مشاوران در برنامه گزینه 2 میتونم بگم :

خلاصه نوشتن باید از زبان خودت باشه . یعنی باید تو قبل از اینکه خلاصه نویسی کنی باید متن درس رو خوب یاد گرفته باشی ، بطوری که قادر باشی از زبان خودت خلاصه نویسی کنی .

در خلاصه کردن تا اون جایی که میتونی نباید از فعل استفاده کنی .چون اگه از فعل استفاده کنی مجبور میشی که یک جمله بسازی و این باعث میشه تا خلاصه هات شبیه کتاب باشه و نوعی کپی برداری از کتاب که دیگه کپی برداری از کتاب خلاصه نویسی نیست

خلاصه نباید جامع و کامل باشه . هیچ خلاصه ای جامع نیست .اصلا دو کلمه خلاصه و جامع ضد و نقیض هم هستندو خلاصه شامل نکات فرار هست نه همه نکات.

در خلاصه کردن دروس تخصصی سعی کن از یک سری علایم استفاده کنی . مثلا اگه بگی دما افزایش پیدا میکنه و بعد سرعت افزایش پیدا میکنه ( فیزیک پیش 2 ) این رو میتونی با علایم بگی . مثلا به جای افزایش از یک فلش که جهتش به سمت بالاست استفاده کنی و به جای دما و سرعت از T و V استفاده کنی .

تو خلاصه کردن دروس عمومی حداقل باید یک درس مثلا دین وزندگی رو تو یک یا 2 ورقه A4 خلاصه کنی .مثلا اهداف کلی فصل رو بنویسی و بعد زیر شاخه های هر هدف رو با یک { نام ببری و ببینی در مورد هر کدوم چه مطلب مهمی هست و جلوش یادداشت کنی .البته مواردی که برجسته هستند و لپ کلام و مطلب اند .

من فعلا این نکات به ذهنم رسید و اگر چیزی یادم میاد بازم میگم

pcsoft_02
15-07-2010, 14:08

behnamrizi
15-07-2010, 14:08
براي خلاصه نويسي بهتره يه نيگا به كتب شب كنكور علوي بندازي يه همچين كاري بايد بكني!

behnamrizi
15-07-2010, 14:14
براي خلاصه نويسي بهتره يه نيگا به كتب شب كنكور علوي بندازي يه همچين كاري بايد بكني!

pcsoft_02
15-07-2010, 14:14

sarinagasemi
15-07-2010, 15:06
فیزیک 1و2 اندیشه سازان رو از کجا میشه گیر آورد. لطفا آدرس کتابفروشیشو بگین (تو اصفهان/تهران/مشهد/شیراز)
این اندشه سازان 1و2 تو یه جلده یا جداست؟مولفش کیه؟
حالا اگه گیر نیاوردم چی بگیرم:13:

sarinagasemi
15-07-2010, 15:13
pdf بخشی از این کتابا نیست واسه دانلود؟:23:

timsar jackson
15-07-2010, 15:17
فیزیک 1و2 اندیشه سازان رو از کجا میشه گیر آورد. لطفا آدرس کتابفروشیشو بگین (تو اصفهان/تهران/مشهد/شیراز)
این اندشه سازان 1و2 تو یه جلده یا جداست؟مولفش کیه؟
حالا اگه گیر نیاوردم چی بگیرم
فیزیک 1و2 اندیشه سازان به این راحتیا گیر نمیاد من پارسال به بدبختی گیر آوردم

اگه میخوای آدرست رو واسم پی ام کن واست بدون هزینه پست میکنم.تعارف هم نمیکنم

من کتابامو میخوام کم کم اینجا واسه بچه هایی که کتابا گیرشون نمیاد بفرستم.چون خودم تو یه شهرستان کوچیکم که به سختی

کتاب گیر آوردم میفهمم چه سخت کتاب گیر آوردن...

sarinagasemi
15-07-2010, 15:34
فیزیک 1و2 اندیشه سازان به این راحتیا گیر نمیاد من پارسال به بدبختی گیر آوردم

اگه میخوای آدرست رو واسم پی ام کن واست بدون هزینه پست میکنم.تعارف هم نمیکنم

من کتابامو میخوام کم کم اینجا واسه بچه هایی که کتابا گیرشون نمیاد بفرستم.چون خودم تو یه شهرستان کوچیکم که به سختی

کتاب گیر آوردم میفهمم چه سخت کتاب گیر آوردن...
شما از کجا گیر آوردی بگو منم از همون جا گیر بیارم:31:
آخه میخوام مسافرت برم اگه جایی هست لطفا دوستان معرفی کنن:11:

timsar jackson
15-07-2010, 15:37
شما از کجا گیر آوردی بگو منم از همون جا گیر بیارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آخه میخوام مسافرت برم اگه جایی هست لطفا دوستان معرفی کنن

من یکی از دوستام از تهران واسم خرید.از انقلاب اون موقع گفت سخت گیر اومده...

خب ایشون نخواستن اگه از بچه های دیگه کسی هست که میخوادش و گیر نیاورده پی ام بزنه واسش بفرستم.

Feryal777
15-07-2010, 16:08
لطفا در مورد خلاصه کردن درسایه حفظی مثل زیست و دینی و ادبیات هم توضیح بدین

درمورد خلاصه کردن زیست شناسی (خودم رزشتم تجربی بوده واینکارو کردم)واسه یه قسمتایی میتونی یه کار ی انجام بدی که به نظر من خیلی خوبه!!!البته باز به خودت بستگی داره...از اون جهت که تستای کنکور ترکیبیه خیلی کمک میکنه...
میتونی یه دفترچه زیست جانوری درست کنی...هر صفحه رو بزاری واسه یه جانور:دی
مثلاً هیدر:تو سال دوم در مورد دستگاه گوارشش میخونی تو سوم دستگاه عصبی وکلاً خصوصیاتی که داره...
خیلی ازجانورای دیگه هم اینطوری هستن که تو چندتا فصل مختلف در موردشون خیلی چیزا گفته...با دوره کردن دفترچه خیلی چیزا یادت میاد...

behnamrizi
15-07-2010, 16:25
اصفهان-خيابان آمادگاه-مجتمع تجاري چهارباغ-طبقه پايين-كتابفروشي البرز
هر چندتا بخواي داره!
فيزيك انديشه سازان2 نمونست:
يكيش فيزيك1و2 تو يه جلده(نور-فشار-گرما)
يكيش فقط فيزيك1 هست دكتر محمد محتشم كه من دارمش.

sh_r_rad
15-07-2010, 16:34
کسی این 2 روز معرفی رشته ها رو تو دانشگاه امیرکبیر رفته؟

Farshid72
15-07-2010, 22:00
بچه ها بچه ها
واسه باره آخر دارم می گما اگه جوابمو دادین دادین اگه ندادین حتما نمی دونین که جواب نمی دیندیگه:31:
واسه فیزیک 2و 3 چی بگیرم می خوام تست باشه و درسنامه هم داشته باشه.چی بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟
واسه ریاضی 2 چی بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واسه تحلیلی چی بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟
تمام این کتابارو می خوام یه کتابی بهم معرفی کنین که هم درسنامه باشه و هم تست.
واسه ریاضی ها رمزینه خوبه ؟؟؟؟

با تشکر.
__________________________________________________ ___________________________

Mr.Unco
15-07-2010, 22:07
بچه ها بچه ها
واسه باره آخر دارم می گما اگه جوابمو دادین دادین اگه ندادین حتما نمی دونین که جواب نمی دیندیگه:31:
واسه فیزیک 2و 3 چی بگیرم می خوام تست باشه و درسنامه هم داشته باشه.چی بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟
واسه ریاضی 2 چی بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واسه تحلیلی چی بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟
تمام این کتابارو می خوام یه کتابی بهم معرفی کنین که هم درسنامه باشه و هم تست.
واسه ریاضی ها رمزینه خوبه ؟؟؟؟

با تشکر.

◄◄ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی ►

behnamrizi
15-07-2010, 22:38
بعد آزمون فردا كارنامه يادتون نره!

lohrasbi
15-07-2010, 23:02
ادبیات:(اگه میخواهید ادبیات رو درصد بالای تو کنکور بزنید این کتاب رو مبحثی بخونید.یعنی صرفا با خوندن کتاب درسی نمیتونید درصد بالایی برای خودتون تضمین کنید)

واقعا ممنون از کتاب هایی که معرفی کردی. ولی یه مشکل! ما که کنکور آزمایشی میدیم ، چطوری ادبیاتو مبحثی بخونیم؟؟؟ مثلا کلک کتاب آرایه ها، درس ها رو جدا نکرده و مثلا همه ی استعاره ها رو یکجا نوشته.
به نظر شما چطوره که این تابستون رو بیخیال ادبیات شم و به کنکور آزمایشیش اهمیت ندم. در عوض چندتا از کتاب هایی که معرفی کردین رو (مثلا املا و آرایه ادبی) تا آخر بخونم. اونوقت میتونم بعد از تابستون با خیال راحتتری ادبیاتن بخونم. حالا بگید چی کار کنم. :19:

Amirdb
15-07-2010, 23:22
واقعا ممنون از کتاب هایی که معرفی کردی. ولی یه مشکل! ما که کنکور آزمایشی میدیم ، چطوری ادبیاتو مبحثی بخونیم؟؟؟ مثلا کلک کتاب آرایه ها، درس ها رو جدا نکرده و مثلا همه ی استعاره ها رو یکجا نوشته.
به نظر شما چطوره که این تابستون رو بیخیال ادبیات شم و به کنکور آزمایشیش اهمیت ندم. در عوض چندتا از کتاب هایی که معرفی کردین رو (مثلا املا و آرایه ادبی) تا آخر بخونم. اونوقت میتونم بعد از تابستون با خیال راحتتری ادبیاتن بخونم. حالا بگید چی کار کنم. :19:

آقا سینا(shabeashegha) در این مورد در پست شماره 22 همین تاپیک در جواب یکی از عزیزان که همین سوال رو پرسیده بود توصیه خیلی خوبی کرده بودن که من عینا همون قسمت پستشون رو نقل قول میکنم.
راستی به نظر من تابستون حتما قرابت و آرایه وزبان فارسی رو حتما بخون.به هیچ وجه هم بیخیال هیچ درسی تو آزمونای آزمایشیت نشو.با برنامش پیش برو تا موفق بشی.

در مورد سوال آخرت من یه نظری دارم هرچند این کارو خودم انجام ندادم و پشیمونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif همه آزمونای آزمایشی درس به درسه تو بیا یه کاری بکن از روی کتاب درسی محدوده ای که بهت گفته رو بخون (تا اینجای کار اگه سوالی عینا از متن کتاب اومد جواب میدی) مثلا ادبیات . وقتی قراره درس 1تا 5 ادبیات پیش بیاد از روی کتاب بخون و مطالب مهمش رو علامت بزن. حالا برو سراغ کتابای موضوعی مثل همین کتاب هامون سبطی . یادت نره که ادبیات فقط 20 درصد سوالاش عینا از متن کتابه و بقیش یا آرایه ست یا قرابت معنایی که با خوندن مبحثی خودتو قوی میکنی. شدیدا مراقب باش که کتاب درسی رو کنار نذاری

ehsan_manu
16-07-2010, 09:51
کسی جوابای کلیدی آزادو داره
:19:
ریاضی عصر 89

ehsan_manu
16-07-2010, 10:08
راستی
کسی رمان توپ سراغ داره که برم بگیرم بخونم؟
کتابی که منو به کتاب خونی علاقه مند تر کنه و خیلی قشنگ باشه

Mr.Unco
16-07-2010, 10:29
راستی
کسی رمان توپ سراغ داره که برم بگیرم بخونم؟
کتابی که منو به کتاب خونی علاقه مند تر کنه و خیلی قشنگ باشه

لطفا مباحث بیهوده اینجا انجام ندهید.تاپیک معرفی کتاب جداست.تاپیک رمان ها جداست
من این قضیه را به مدیریت گزارش دادم

farshidshd
16-07-2010, 11:06
دوستان محترم همانطور که دوست عزیزمون جناب Mr.Unco ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فرمودند برای معرفی و بحث در مورد کتابها تاپیک جداگانه موجود هست و میتونید به اون تاپیک برید و کتابها رو معرفی کنید ...

◄◄ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی ► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از این پست به بعد تمامی پست ها در مورد معرفی و در خواست کتابها " حذف " خواهد شد.

از همکاری همه شما متشکرم....

behnamrizi
16-07-2010, 13:31
آزمون گام اول نسبتا خوب بود فقط سوالاي ادبياتش اصلا جالب نبود!

Haniiii
16-07-2010, 14:41
ساعت چند کارنامه میاد ؟! ...

اون سوال آمپر ( دقت اندازه گیری ! )

گزینه 3 و4 هر دو درست میشن ! ... گفت کدوم مقدار رو میتونیم اندازه بگیریم باهاش ! ... خب 1.0 آمپر هم میشه دیگه !

سوال مسخره ای بود !!!

shabeashegha
16-07-2010, 14:55
بچه ها میدونم تاپیک کنکور 90 هست ولی همکاری مدیر تاپیک کنکور 89 !!! باعث شد مجبور شم اینجا این خبر رو بذارم که بچه هایی که میخوان کنکور پزشکی آزاد رو شرکت کنن بی خبر نباشن. پیشاپیش از طرف مدیر از شما عذر میخوام:31:

آزمون پزشكي سال 89 دانشگاه آزاد اسلامي در روز جمعه مورخ اول مرداد ماه جاري برگزار خواهد شد.
توزيع كارت آزمون پزشكي سال 89 دانشگاه آزاد بصورت اينترنتي از طريق سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید از ساعت 11 صبح روز سه شنبه مورخ 29 تير ماه جاري آغاز مي‌شود و تا يك ساعت قبل از شروع آزمون ادامه خواهد داشت.
داوطلبان اين آزمون مي‌توانند با وارد كردن شماره پرونده و كد رهگيري كه در هنگام ثبت نام دريافت نموده‌اند نسبت به مشاهده و تهيه پرينت كارت ورود به جلسه خود اقدام كنند.
اطلاعات فردي و آزموني شخص داوطلب به همراه عكس وي در كارت ورود به جلسه درج شده است و داوطلبان در صورت وجود هر مشكلي در اطلاعات مندرج در كارت لازم است در خلال روزهاي سه شنبه29 تيرماه جاري تا پنجشنبه31 تيرماه، صبحها از ساعت 9 الي 13 و بعد از ظهر از ساعت 14 الي 18 با مراجعه به باجه رفع نقص پيش بيني شده نسبت به اصلاح موارد مغايرت اقدام كنند.
داوطلبان لازم است در اين خصوص به اطلاعيه‌اي كه روز يكشنبه مورخ 27/4/89 از طريق روزنامه آفرينش منتشر و بطور همزمان در پايگاه اطلاع رساني مركز آزمون به آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قابل مشاهده است، مراجعه كنند.
منبع:

behnamrizi
16-07-2010, 15:10
كارنامه فردا مياد اول پاسخنامه نوشته

Haniiii
16-07-2010, 15:23
كارنامه فردا مياد اول پاسخنامه نوشته
خب همین دیگه ! ... قبلا گفته بودن چند ساعت بعد از آزمون !

behnamrizi
16-07-2010, 15:40
خب 24 ساعت هم چند ساعت حساب ميشه!

Alireza SM
16-07-2010, 16:43
بچه ها من ادبيات و عربيم خيلي ضعيفه و همينجوري نمره گرفتم تا حالا ! بنظرتون خوبه كه بيخيال اين دو تا درس شم و تمركز كنم روي ديني و زبان ؟ ( دين و زندگي رو معمولا بالاي 80 ميزنم )

behnamrizi
16-07-2010, 17:11
اتفاقا الان وقتشه كه ضعفت را جبران كني و حسابي كار كني روشون!

mahyar_bt
16-07-2010, 17:13
با این کار از الان میگم که عمرا قبول بشی !!!
یعنی چی بیخیال شم؟ این همه فرصت داری خوب بشین تقویت کن عربی که همه مشکل دارن یه 40 درصدی.... بزنی یعنی عالی !! ادبیاتم که اگه بخونی تست هاشو میزنی نیاز به تحلیل محاسبات.... نداره که !!

Haniiii
16-07-2010, 17:22
بچه ها من ادبيات و عربيم خيلي ضعيفه و همينجوري نمره گرفتم تا حالا ! بنظرتون خوبه كه بيخيال اين دو تا درس شم و تمركز كنم روي ديني و زبان ؟ ( دين و زندگي رو معمولا بالاي 80 ميزنم )

ادبیات و عربی ضریب 6 دارن ( با هم ! ) ... زبان و دینی با هم 4 !

+ تراز اون 2 درس پایین میاد به شدت ! ... یعنی از حد متوسط ترازت رو خیلی میکشه پایین !

Alireza SM
16-07-2010, 17:24
ادبيات رو يه كاريش ميشه كرد در طول سال . ميشه بالاي 20 يا 30 زد ولي عربي هيچي بلد نيستم حتي عربي سوم راهنمايي و اول دبيرستان رو هم قشنگ بلد نيستم و كتابهاي عربي به زبان ساده و عربي جامع رمزينه رو هم كه گرفتم نميتونم قشنگ متوجه بشم

عربي 3 رو هم براي شهريور برداشتم ولي مطمعنم كه نميتونم پاس كنم

در مورد درس عربي كسي ميدونه كه چجوري ميشه از اول ياد گرفت ؟ از عربي سال اول چي ها رو بايد دونست كه بشه عربي 2 رو خوند ؟ احساس ميكنم عربي سال دوم رو ميتونم از روي كتاب گاج ياد بگيرم البته اگه عربي اول رو بلد باشم .

راستي عربي اول دبيرستان از سال 1386 تا حالا عوض شده ؟

shabeashegha
16-07-2010, 17:26
ادبیات رو منم ضعیف بودم نمیتونم راهنماییت کنم ولی عربی تخصص خودمه:31:
عربی مثل ریاضی میمونه باید تا جایی که توان داری تست بزنی اونوقت زدن 60 -70 درصد عربی واست میشه آب خوردن میگی نه؟سر یکی از آزمونات آزمایش کن. اول خوب مطلب رو بخون بعد تستای زیاد بزن و پاسخنامه رو خوب و با دقت بخون من اوائل آرزوم بود که عربی رو 25 درصد بزنم امسال توی آزمونای قلم چی که عربیش سخت تر از کنکورای آزمایشی دیگه است چندبار 80 زدم و یکی از آزمونا هم بالای 90 درصد زدم(درست یادم مونده باشه 91 یا 92). هیچ درسی رو کنار نذار .

Feryal777
16-07-2010, 17:30
از عربي سال اول چي ها رو بايد دونست كه بشه عربي 2 رو خوند ؟

باید کلشو یاد بگیری...خصوصاً باب هارو که از همه بیشتر باید مسلط باشی

Mr.Unco
16-07-2010, 17:37
ادبیات و عربی ضریب 6 دارن ( با هم ! ) ... زبان و دینی با هم 4 !

+ تراز اون 2 درس پایین میاد به شدت ! ... یعنی از حد متوسط ترازت رو خیلی میکشه پایین !

دینی وزبان باهم ضریب 5دارن نه 4
ضریب درسا:
ادبیات4 عربی2 دینی 3 زبان2
ریاضی 12 فیزیک 9 شیمی 6

Alireza SM
16-07-2010, 17:42
ضریب درسا:
ریاضی 12 فیزیک 9 شیمی 6

ممنون :20:
براي تجربي وضعيت چطوره ؟

باید کلشو یاد بگیری...خصوصاً باب هارو که از همه بیشتر باید مسلط باشی

باب ها رو حفظ كردن كاري نداره واسه من ولي كلي چيزهاي ديگه هست اين وسط

كتاب عربي 1 ژرف انديشان رو گرفتم ولي كلي مطالب داره كه ما سال اول اونا رو نداشتيم . كاش يكي دفتري جزوه اي چيزي داشت كه من از روش عربي 1 رو ميخوندم . براي عربي 2 و 3 كتابهاي گاج رو دارم خيلي راحت ميتونم از روشون ياد بگيرم .

خدا بگم چيكارم كنه كه سال اول سر كلاس عربي نميرفتم :31:

ادبیات رو منم ضعیف بودم نمیتونم راهنماییت کنم ولی عربی تخصص خودمه:31:
عربی مثل ریاضی میمونه باید تا جایی که توان داری تست بزنی اونوقت زدن 60 -70 درصد عربی واست میشه آب خوردن میگی نه؟سر یکی از آزمونات آزمایش کن. اول خوب مطلب رو بخون بعد تستای زیاد بزن و پاسخنامه رو خوب و با دقت بخون من اوائل آرزوم بود که عربی رو 25 درصد بزنم امسال توی آزمونای قلم چی که عربیش سخت تر از کنکورای آزمایشی دیگه است چندبار 80 زدم و یکی از آزمونا هم بالای 90 درصد زدم(درست یادم مونده باشه 91 یا 92). هیچ درسی رو کنار نذار .

ادبيات رو كه ميشه كاريش كرد اول سال سوم رو مرور ميكنم و زبان فارسي رو همين تابستون تست ميزنم و در طول سال هم دوم رو مرور ميكنم :20: تاريخ ادبيات هم قبل از كنكور يه مروري ميكنم

عربي رو اگه شما بتونين كمكم كنين خيلي خوب ميشه :46:

راستي شما چقدر مهربون بنظر ميرسين

Mr.Unco
16-07-2010, 17:44
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
براي تجربي وضعيت چطوره ؟

ریاضی 6 زیست 12 فیزیک 6 شیمی9
زمین شناسی برای زیر گروه1(پزشکی و دندانپزشکی) صفر

Alireza SM
16-07-2010, 17:50
بچه ها مشكل اصلي من كه باعث شد از 3 سال پيش عربي رو بزارم كنار بحث اعراب هست .

كسي جزوه اي چيزي داره كه با زبان ساده به آدم گه كه اعراب چه كوفيته ؟ :31:

ممنون . شما دقيقا برعكس shabeashega اصلا مهربون به نظر نميرسين وي اطلاعات مفيد و بدردبخور ميدين :27: خدا حفظتون كنه :46:

حالا اين يعني زمين شناسي رو تو كنكور اصلا نزنيم هيچ تاثيري نداره ؟؟

mohsen_rkh
16-07-2010, 17:58

ممنون . شما دقيقا برعكس shabeashega اصلا مهربون به نظر نميرسين وي اطلاعات مفيد و بدردبخور ميدين :27: خدا حفظتون كنه :46:

ایشون جواب شما رو داده ان که. اگر از زیرگروه 1 انتخاب رشته بفرمایید تأثیری نداره.
موفق و مؤید باشید... :40::40::40:

Alireza SM
16-07-2010, 18:06
ایشون جواب شما رو داده ان که. اگر از زیرگروه 1 انتخاب رشته بفرمایید تأثیری نداره.
موفق و مؤید باشید... :40::40::40:

يعني در رتبه هم تاثير نداره ؟

Haniiii
16-07-2010, 18:37
ضریب درسا:
ریاضی 12 فیزیک 9 شیمی 6

درسته ! .. حواسم نبود :31: ... از بس از این معارف متنفرم ! ضریبش هم کم در نظر گرفته بودم !

---------- Post added at 07:37 PM ---------- Previous post was at 07:36 PM ----------

يعني در رتبه هم تاثير نداره ؟
چرا در رتبه تاثیر داره ! ... اونایی که برای رتبه میخونن معمولا رو این درس خیلی مایه میزارن

Alireza SM
16-07-2010, 18:53
بچه ها من هنوز منتظر يه برنامه ريزي دقيق و عملي براي درس عربي هستم :46:

mahyar_bt
16-07-2010, 19:03
کاری نداره که داداش مبحث به مبحث بخون بعد از هر مبحث بشین حسابی تست بزن چیزیم که زیاده کتاب اموزش تست... تو بازار که دوستان میتونن راهنماییت کنن من نظر خاصی ندارم
ببین من 2 سال مثلا کنکور دادم تازه اومده تو دستم که باید چیکار میکردم.... پس سعی نکن خودت تجربه کنی به تجربیات بقیه گوش کن مثلا همین عربی که بهت میگم اگه اینکار بکنی از همین الان مثلا میتونم بگم 50 به بالا میتونی تو کنکور بزنی که یعنی ترکوندن !!

lohrasbi
16-07-2010, 19:10
یه سوال! تو منطق آزمون های قلمچی، خط فاصله ( ___ ) به چه معنییه؟ یعنی نمیاد یا اینکه دوست نداشته بنویسه؟! مثلا برای همه ی دروس عمومی (بجز عربی و زبان) تو پروژه تابستان خط فاصله گذاشته.

waterpolo
16-07-2010, 19:16
بچه های گام اولی
درصداتون رو بزارید مقایسه کنیم

اول خودم
ادبیات: 0 :31: نتونسته بودم بخونم
عربی: 65
دینی:83
زبان: 68.2
ریاضی:72
فیزیک : 90
شیمی: 65

shabeashegha
16-07-2010, 19:24
بچه ها مشكل اصلي من كه باعث شد از 3 سال پيش عربي رو بزارم كنار بحث اعراب هست .

كسي جزوه اي چيزي داره كه با زبان ساده به آدم گه كه اعراب چه كوفيته ؟ :31:

ببين زمین شناسی برای رشته های زیر گروه 1فقط بی تاثیره یعنی زدن و نزدنش مهم نیست عملا زدن و نزدنش تاثیری نداره ولی برای رشته های دیگه ضریبش یکه . البته یه چیزی رو فراموش نکن توی رتبه کل و رتبه منطقت تاثیر فوق العاده ای داره. ضمنا یادت نره موقع انتخاب رشته فقط بعضی از رشته ها رتبه کل و منطقه مهمه (رشته هایی که پذیرششون کشوریه) برای اغلبشون رتبه زیر گروه موثره

ممنون :20:
براي تجربي وضعيت چطوره ؟

باب ها رو حفظ كردن كاري نداره واسه من ولي كلي چيزهاي ديگه هست اين وسط

كتاب عربي 1 ژرف انديشان رو گرفتم ولي كلي مطالب داره كه ما سال اول اونا رو نداشتيم . كاش يكي دفتري جزوه اي چيزي داشت كه من از روش عربي 1 رو ميخوندم . براي عربي 2 و 3 كتابهاي گاج رو دارم خيلي راحت ميتونم از روشون ياد بگيرم .

خدا بگم چيكارم كنه كه سال اول سر كلاس عربي نميرفتم :31:

ادبيات رو كه ميشه كاريش كرد اول سال سوم رو مرور ميكنم و زبان فارسي رو همين تابستون تست ميزنم و در طول سال هم دوم رو مرور ميكنم :20: تاريخ ادبيات هم قبل از كنكور يه مروري ميكنم

عربي رو اگه شما بتونين كمكم كنين خيلي خوب ميشه :46:

راستي شما چقدر مهربون بنظر ميرسين
نظر لطف شماست . سینا هستم . هر کمکی از دستم بر بیاد براتون انجام میدم .
منم از گاج استفاده کردم و خیلی راضی بودم . یادت باشه راز پیشرفت توی عربی تست زیاده . عربی گاج سفید تستای زیادی داره پاسخنامشم کامله.

juventuss
16-07-2010, 19:52
یک سال پشت کنکور سراسری بمانیم ؟ یا نه ؟؟؟

lohrasbi
16-07-2010, 20:57
یه سوال! تو منطق آزمون های قلمچی، خط فاصله ( ___ ) به چه معنییه؟ یعنی نمیاد یا اینکه دوست نداشته بنویسه؟! مثلا برای همه ی دروس عمومی (بجز عربی و زبان) تو پروژه تابستان خط فاصله گذاشته.

کسی جواب منو نمیدونه؟!!!!! کسی از کنکوری های پارسال هست که آزمونای تابستون قلمچی رو داده باشه؟ میخوام بدونم عمومی ها هم تو برنامه هست یا نه. منتظرم شدید! :19:

panizir
16-07-2010, 21:01
کسی جواب منو نمیدونه؟!!!!! کسی از کنکوری های پارسال هست که آزمونای تابستون قلمچی رو داده باشه؟ میخوام بدونم عمومی ها هم تو برنامه هست یا نه. منتظرم شدید! :19:
دوست نداشته چيه!! يعني اون آزمون از اون مبحث هيچ سوالي نمياد. ادبيات و ديني كلا تو تابستون نداره.

__KiaNoosh__
16-07-2010, 21:34
سلام :11:
قرابت معنایی چیه اسم کتابه :31:
در مورد زبان فارسی و عربی بگین چه کتابایی بگیرم چون هیچی بلد نیستم:13:

Farshid72
16-07-2010, 23:00
سلام :11:
قرابت معنایی چیه اسم کتابه :31:
در مورد زبان فارسی و عربی بگین چه کتابایی بگیرم چون هیچی بلد نیستم:13:
بهتر یود می رفتین تو تایپکش مطرح می کردین.
ولی واسه زیبان فارسی همگامان و محوری گاج خوبه.
واسه عربی هم ایاد فیلی کتاب خوبیه.
قرابت معنایی هم هامون سبطی خوبه.

ashjaee
17-07-2010, 05:55
منم درصد هام این بوده:

ادبیات: 58
عربی: 52
دینی:42
زبان: 85
ریاضی:61
فیزیک : 35 :41:
شیمی: 44

کلا این آزمون رو اصلا خوب ندادم

pcsoft_02
17-07-2010, 08:04
معرفی برترین کتابهای کنکوری برای بدست آوردن یک رتبه خوب در سایت زیر

Alireza SM
17-07-2010, 08:35
بچه ها من امروز شروع ميكنم عربي رو از سال اول دبيرستان بخونم ببيم چي ميشه !!! دعا كنين كه تا دي ماه بتونم عربي رو كامل ياد بگيرم

Alireza SM
17-07-2010, 09:07
بچه ها در درس عربي فعل امر رو فقط بايد از صيغه هاي مخاطب ياد گرفت ؟ فعل امر صيغه هاي غايب و متكلم تو درس هاي دبيرستان نيست ؟

Amir_oscar
17-07-2010, 09:50
بچه ها در درس عربي فعل امر رو فقط بايد از صيغه هاي مخاطب ياد گرفت ؟ فعل امر صيغه هاي غايب و متكلم تو درس هاي دبيرستان نيست ؟
فعل امر فقط برای مخاطب هست! تو به یک نفر که غایبه که نمی تونی امر بکنی!:20:

behnamrizi
17-07-2010, 10:11
امر غايب هم هست كه توي يكي از درسهاي دوم هستش كافيه لام به اول فعل اضافه ميشود و در معني،بايد اضافه ميشود مثلا:
ليستريح:بايد استراحت كند.

Amir_oscar
17-07-2010, 10:20
امر غايب هم هست كه توي يكي از درسهاي دوم هستش كافيه لام به اول فعل اضافه ميشود و در معني،بايد اضافه ميشود مثلا:
ليستريح:بايد استراحت كند.
ولی بهش فعل امر نمی گن...

waterpolo
17-07-2010, 10:52
بهش میگن امر بالام

Alireza SM
17-07-2010, 11:06
بين علماي جهان اختلاف انداختم :27:

اين جزوه اي كه من دارم توش نوشته لام مكسور به اول فعل غايب اضافه ميكنيم و آخرشم يه كارايي ميكنيم و فعل امر ميشه .

البته من فقط مخاطب و متكلم رو ياد گرفتم وقتم رو هدر نميدم براي اون يكي ها . فردا فكر كنم برسم به باب ها و تا آخر شهريور عربي اول رو به طور كامل مسلط بشم , البته به كمك شما عزيزان دل:10:
كلا برنامه من براي امسال اينه :

تا آخر شهريور شيمي 2 و رياضي 3 و زبان انگليسي 3 و زبان فارسي رو تموم ميكنم تا دي ماه فيزيك 3 و فيزيك پيش دانشگاهي 1 و شيمي 3 و عربي رو تموم ميكنم

برنامه خوبي نيست ولي من كه بزرگسال درس ميخونم مجبورم اينطوري درس بخونم :31:

راستي فيزيك پيش دانشگاهي رو ميشه بدون ياد گرفتن فيزيك 3 خوند ديگه ؟

Haniiii
17-07-2010, 11:21
کارنامه ها اومد ! ... من که عمومی ها رو خراب کردم ! ... الان میزارم ...

Haniiii
17-07-2010, 11:39
این کارنامه من ! ... اصلا خوب نیست ! :

shabeashegha
17-07-2010, 12:03
بين علماي جهان اختلاف انداختم :27:

اين جزوه اي كه من دارم توش نوشته لام مكسور به اول فعل غايب اضافه ميكنيم و آخرشم يه كارايي ميكنيم و فعل امر ميشه .

البته من فقط مخاطب و متكلم رو ياد گرفتم وقتم رو هدر نميدم براي اون يكي ها . فردا فكر كنم برسم به باب ها و تا آخر شهريور عربي اول رو به طور كامل مسلط بشم , البته به كمك شما عزيزان دل:10:
كلا برنامه من براي امسال اينه :

تا آخر شهريور شيمي 2 و رياضي 3 و زبان انگليسي 3 و زبان فارسي رو تموم ميكنم تا دي ماه فيزيك 3 و فيزيك پيش دانشگاهي 1 و شيمي 3 و عربي رو تموم ميكنم

برنامه خوبي نيست ولي من كه بزرگسال درس ميخونم مجبورم اينطوري درس بخونم :31:

راستي فيزيك پيش دانشگاهي رو ميشه بدون ياد گرفتن فيزيك 3 خوند ديگه ؟
تایید میشه برای فعل غایب هم امر وجود داره
و اما برنامه شما. بنظرت اشتباه نمیکنی؟این روش درس خوندن برای امتحانات نهایی خوبه ولی برای کنکور غلطه . اینکه 1کتابو بخونی بذاری کنار کار فوق العاده اشتباهیه . درسها رو پا به پای هم پیش ببر. یه آزمون آزمایشی شرکت کن و با برنامه اون پیش برو فکر کن هر مرحله ای که میخوای آزمون بدی همون کنکوره درسی رو کنار نذار. یکی از مهمترین فواید این روش اینه که سر کنکور ذهنت سریع سوییچ میکنه روی درسای مختلف ولی اگه بخوای هر کتاب رو بخونی بذاری کنار بعد بری سراغ بعدی ذهنت تنبل میشه و موقع کنکور نمیتونی به سرعت از درسی به درس دیگه سوئیچ کنی. یکی از بچه های فروم حرف قشنگی زد. کنکور وقت تجربه کردن نیست از تجربه دیگران استفاده کنید:10:

moraddad
17-07-2010, 12:22
این کارنامه که گذاشتین گزینه 2 e؟
33 هزار نفر شرکت کننده داره تو تابستون؟!
باریکلااااا!:31:
پارسالم اینجوری بود؟! یا امسال جذب کردن؟

Alireza SM
17-07-2010, 12:34
تایید میشه برای فعل غایب هم امر وجود داره
و اما برنامه شما. بنظرت اشتباه نمیکنی؟این روش درس خوندن برای امتحانات نهایی خوبه ولی برای کنکور غلطه . اینکه 1کتابو بخونی بذاری کنار کار فوق العاده اشتباهیه . درسها رو پا به پای هم پیش ببر. یه آزمون آزمایشی شرکت کن و با برنامه اون پیش برو فکر کن هر مرحله ای که میخوای آزمون بدی همون کنکوره درسی رو کنار نذار. یکی از مهمترین فواید این روش اینه که سر کنکور ذهنت سریع سوییچ میکنه روی درسای مختلف ولی اگه بخوای هر کتاب رو بخونی بذاری کنار بعد بری سراغ بعدی ذهنت تنبل میشه و موقع کنکور نمیتونی به سرعت از درسی به درس دیگه سوئیچ کنی. یکی از بچه های فروم حرف قشنگی زد. کنکور وقت تجربه کردن نیست از تجربه دیگران استفاده کنید:10:

برنامه من بخاطر اين هست كه بزرگسال درس ميخونم و هنوز سال سوم رو نصف هم نكردم ولي بايد سال ديگه كنكور بدم و پشت كنكور هم نميتونم بمونم .

در مورد آزمون آزمايشي باي عرض كنم كه من مثلا عربي و شيمي رو هنوز پايه رو اصلا نخوندم ( يعني مطالعه نكردم اصلا و واحدهاش رو پاس نكردم نه اينكه خونده باشم ولي تست نزده باشم ) چطور برم و مال پيش رو بخونم و آزمون آزمايشي بدم ؟

ولي اگه آزمون خيلي بدرد بخور باشه نهايتا شركت ميكنم و تو آزمون ها اين 2تا درس رو بيخيال ميشم و درس هايي كه بلدم رو ميزنم .

راستي قلمچي اجازه ميده كسي كه ديپلم نداره بره تو آزمون هاي پيش شركت كنه ؟

Masoud-Susa
17-07-2010, 12:39
این کارنامه که گذاشتین گزینه 2 e؟
33 هزار نفر شرکت کننده داره تو تابستون؟!
باریکلااااا!:31:
پارسالم اینجوری بود؟! یا امسال جذب کردن؟
مثل اینکه تابستونی ها هم دارن زیاد میشن...اینطور پیش بره تا 4-5 سال دیگه ملت از اول ابتدایی واسه کنکور می خونن !:31:
یادش بخیر پارسال کانون تو تابستون خودشو کشت(تو ریاضی ها) همش 20.000 نفر شرکت کننده تونست جذب کنه...(احتمال امسال تابستونش تو 70-80 هزار نفره!!! (اینجا که تبلیغاتش فراگیر شده بد طور!):31:
گاج هم یه اگهی زده که معدل بالای 17 ثبت نام رایگان... :18:
خلاصه گفتم بگم که کنکور بیشتر به یه رقابت واسه این موسسات تبدیل شده تا دانش آموزها!!!!:13:

kOoRi
17-07-2010, 13:51

کلا با توجه به اینکه هنوز شروع به خوندن نکردم خوب بود ...
با اینکه درصدام پایینه چون نخونده بودم، ولی مشخص بود سوالاتش خیلی آسون بود، مثلا فیزیک رو شما اگه 4-5 تا فرمولش رو یاد داشتید میتونستید براحتی بالای 70-80% بزنید ... اصلا سوال پیچیده و مفهومی توش من ندیدم .
سخت ترین قسمتش زبان بود، من تو آزمون های قلمچی که شرکت می کردم یا کنکور های دانشگاه آزاد و سراسری سال های پیش رو که بررسی می کردم، هیچکدوم Close testش به این سختی نبود ...

eshghe abi
17-07-2010, 14:06
سلام اینم بخشی از کارنامه من:

:41:
اون طوری نگا نکنید :31:
* عمومی ها رو انقد رو قرابتای ادبیات فک کردم گاهی بین دو گزینه شک داشتم به زبان و بیشتر دینی نرسیدم ! بعد گفتن دفترچه اختصاصیا رو بردارین :31: اختصاصی هم نخونده بودم دو ساعت نشستم :31:
*هوای گرم حوزه + نه اون جا ساعت بود نه من ساعت داشتم :31: این بغل دستیم هر وقت دستش به سمت من بود ساعتشو نگا میکردم :31:
* بیشتر از نصف منابع آزمونو نخوندم :31: من آزمون اول ادبیات و دینیم بالا 80 بود بعد فاجعه شد چون یه هفته ای نخوندم :31: این یعنی عقب افتادن از برنامه مهمترین دلیلش بود :31:
خلاصه باید تلاشمو بیشتر کنم واس جبران :31: ناامید نمیشم :31:
اما یه نکته جالب:
با این گندی که من زدم زبان 0 و فیزیک 2 :31: رتبه 3592 شدم از 33402 نفر؟ :31: :31: :31:
البته خیلیا فک کنم اومده بودن بسته ی بعدی رو بگیرن فقط :31: پس مغرور هم نمیشم :31: (آخه نیس درصدام فوق العادس :27: )
:40:

Alireza SM
17-07-2010, 14:55
اين سوالات گام اول رو بعدا ميشه خريد ؟

AEZ_Best
17-07-2010, 16:06
بچه ها من هنوز منتظر يه برنامه ريزي دقيق و عملي براي درس عربي هستم :46:

سلام
من سال 88 کنکور دادم عربی رو زیر 15 درصد زدم و سال 89 رو هم یا 89 درصد یا 96 درصد زدم (یک یا 2 غلط)
اینا رو گفتم که هم کلاس گذاشته باشم!!!!!!!!! وهم بتونی اعتماد کنی.
من کلا عربی رو بوق بودم اون 15 درصد 88 رو شانسی زدم باورتون بشه یا نشه باید بگم که حدود 23 تا سوال زده بودم!!!!!!

تابستون قبل اومدم و اول عربی 1 رو کامل از کتاب درسی و جزوه دبیرمون خوندم + عربی به زبان ساده
فقط مباحث عربی 1 رو . حدود 1 یا 2 هفته طول کشید با 2 ساعت در روز خوندن . براش تست هم نزدم چون میدونستم که خیلی تکرار میشن.
بعد از دوستام یه عربی نشر الگو گرفتم تالیف مصطفی خاکبازان و 80 تا تست عربی 1 داش که زدم و همه رو خودم بدون کمک گرفتن از پاسخنومش به جواب رسیدم. خیلی وقت گرفت ولی ارزشش رو داشت.
سپس عربی 2 رو شروع کردم به این ترتیب که
متن رو از روی کتاب درسی میخوندم و ترجمه میکردم کلمات و جملاتی که بلد نبودم رو از گاج سبز پیدا میکردم و توی کتاب مینوشتم تا بتونم مرور کنم
بعد قسمت قواعد رو از کتاب درسی و سپس از گاج سبز میخوندم و می رفتم سراغ تمرینا و سعی میکردم همشو خودم حل کنم
بعد هم کل درس رو توی دو صفحه خلاصه می کردم. همین

سپس به سراغ کتاب تست نشر الگو می رفتم و تستای یه درسو میزدم . البته یادمه که تستاش خیلی وقت گیر بود. نکاتی که یادم رفته بود و نکات جدید رو هم به پایان خلاصه ها اضافه می کردم.
و اینگونه بود که پایان تابستان عربی من رسیده بود به بالای 70 درصد.
در طول سال هم همراه برنامه کانون متنو میخوندم + خلاصه ها مو + تستای نشر الگو رو دوباره میزدم+ هرچی هم که میدیدم اشکال دارم میرفتم و از یه منبعی می خوندم مثل کتاب سبز که البته خیلی هم مزخرفه!!

کانون تا اخر نوروز عربی رو تموم کرد و منم دیگه هر از گاهی یه مجموعه کنکور میزدم و هر چی که بلد نبودم رو از خلا صه هام رفع اشکا ل می کردم.

امید وارم مفید بوده باشه این پست.

Alireza SM
17-07-2010, 16:42
برنامه شما براي عربي عالي بوده بايد هم خوب ميزدينش :27:

من احتمالا تا آخر اذرماه تموم كنم عربي ها رو و يكبار هم از روي جامع رمزينه مرور كنم .

ashjaee
17-07-2010, 18:08
اینم کارنامه ی من:

dokhtarak_e_darya
17-07-2010, 19:09
سلام دوستان
من امسال کنکور داشتم ...به همین خاطر
ازمونهای کامل گزینه دو رو دارم + طرح مرور اخر به همراه دوجلد کتاب اسرار موفقیت در کنکور و امتحانات و کتابهای گلچین شده ی تستی

که با 60 درصد تخفیف نسبت به قیمت اولیشون میفروشم
واقعا مجموعه کاملی هست
هر کسی خواست پی ام بده

nits
17-07-2010, 20:22
برنامه شما براي عربي عالي بوده بايد هم خوب ميزدينش :27:

من احتمالا تا آخر اذرماه تموم كنم عربي ها رو و يكبار هم از روي جامع رمزينه مرور كنم .

میگم دوست عزیز اگه واقعا فکر میکنی در درس عربی ضعف داری چرا کلاس خصوصی نمیری ؟ اونجوری معلم مطالب رو بیشتر واست باز میکنه و بهتر متوجه میشی . البته پیش یک معلم خوب برو .البته همه معلمها خوبند .بعضی ها حوصلشون بیشتره وبهتر درس میدن

این یک توصیه بود فقط . با کتاب خوندن که میبینی مشکلت حل میشه چه بهتر . پول کلاس هزینه نکن .
فقط همونطور که سینا جون گفت باید هر چند به چند وقت مرور کنی . بیشتر عمومی ها رو که جنبه ی حفظی هم دارن .اما در دروس تخصصی بیشتر تمرین حل کن . اگه تمرین و تست زیاد و مختلف حل کنی و ببینی تو آزمون ها هم سوالات تا حدودی تازگی نداره واست .

فعلا ....

موفق باشید دوستان

Alireza SM
18-07-2010, 08:33
میگم دوست عزیز اگه واقعا فکر میکنی در درس عربی ضعف داری چرا کلاس خصوصی نمیری ؟ اونجوری معلم مطالب رو بیشتر واست باز میکنه و بهتر متوجه میشی . البته پیش یک معلم خوب برو .البته همه معلمها خوبند .بعضی ها حوصلشون بیشتره وبهتر درس میدن

این یک توصیه بود فقط . با کتاب خوندن که میبینی مشکلت حل میشه چه بهتر . پول کلاس هزینه نکن .
فقط همونطور که سینا جون گفت باید هر چند به چند وقت مرور کنی . بیشتر عمومی ها رو که جنبه ی حفظی هم دارن .اما در دروس تخصصی بیشتر تمرین حل کن . اگه تمرین و تست زیاد و مختلف حل کنی و ببینی تو آزمون ها هم سوالات تا حدودی تازگی نداره واست .

فعلا ....

موفق باشید دوستان

معلم ها اينجا كلاس خصوصي نميزارن و فقط كلاس كنكور مبزارن كه كلاسشون تا نصفه شده الان و به دردم نميخوره ديگه شركت كنم . تنها چارم همون كتاب هست

عربي 1 رو كه امروز شروع كردم قواعدش رو بخونم و فكر كنم 2 هفته اي تموم بشه و بعد برميگردم عربي 1 رو درس ها رو مرور ميكنم و تمرين ها رو هم حل ميكنم .

راستي بچه ها ميزان مطالعه روزانه من الان كمتر از 2 ساعت در روزه ! چيكار كنم ؟ تو خونه نميتونم بالاي 2-3 ساعت بخونم :( كتابخونه هم نميتونم برم اصلا

pooya_kh
18-07-2010, 09:13
واسه كنكوريا 2 زمان واقعا با ارزشه يكي تابستون يكي عيد يادتون نره !
من كنكور 89 ام :5:

Haniiii
18-07-2010, 11:17
بقیه کارنامه نمیزارن ؟! ....

پ.ن: یکی از دوستام از مداد آزمون گاج استفاده کرد .. نصف گزینه ها رو دستگاه سفید زد براش ! ...

Feryal777
18-07-2010, 12:17
مثل اینکه تابستونی ها هم دارن زیاد میشن...اینطور پیش بره تا 4-5 سال دیگه ملت از اول ابتدایی واسه کنکور می خونن ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
یادش بخیر پارسال کانون تو تابستون خودشو کشت(تو ریاضی ها) همش 20.000 نفر شرکت کننده تونست جذب کنه...(احتمال امسال تابستونش تو 70-80 هزار نفره!!! (اینجا که تبلیغاتش فراگیر شده بد طور!)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
گاج هم یه اگهی زده که معدل بالای 17 ثبت نام رایگان... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
خلاصه گفتم بگم که کنکور بیشتر به یه رقابت واسه این موسسات تبدیل شده تا دانش آموزها!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

همین الانم قلم چی از ابتدایی داره رو مخ بچه ها کار میکنه!!!!واسشون کلاس تست میزاره...مثلاً توی یکی از شعبه های قلم چی تاب و سرسره گزاشتن اونجا بچه ها بعد از فارغ شدن از کلاس تست میرن بازی کردن:27:من نمی فهمم اینا از همون سن میخوان چیکار کنن!!!؟!؟:13:
یه روز جمعه از آزمون که برمی گشتم ،تو اتوبوس یه پسر ابتدای با مادرش جوابا رو چک میکردن...غلط زیاد داشت یه دفه قاطی دفترچه رو پاره کرد رسماً داشت خودشو میزد،مادرشم هرکاری میکرد نمیتونست آرومش کنه...اینم نتیجه 16 سال نوآوری خودباوری و خودآموزی...به هم ریختن روان دانش آموزا از همون سن پایین ،به قیمت چی؟!!؟
وقتی هم که کنکورو وردارن اینا باز یه روش جدید انتخاب میکنن ...شاید برن تو کار مواد غذایی!!!!سس گوجه فرنگی برای تقویت کنکوری ها:27:
وقتی به دورانی فک میکنم که میخواستم شروع کنم به خوندن واسه کنکور به سادگی خودم لعنت می فرستم!!!

moraddad
18-07-2010, 13:48
یه روز جمعه از آزمون که برمی گشتم ،تو اتوبوس یه پسر ابتدای با مادرش جوابا رو چک میکردن...غلط زیاد داشت یه دفه قاطی دفترچه رو پاره کرد رسماً داشت خودشو میزد،مادرشم هرکاری میکرد نمیتونست آرومش کنه.
جدی میگی خدایی؟!
یعنی واقعا قلمچی برا بچه سوم دبستانی هم آزمون داره؟!من فکر میکردم شوخیه!:31:
بعد یه عده هم میرن شرکت میکنن؟!
چرا آخه؟!
بچه تو این سن جمعه ها باید از صبح بره تو کوچه عشق و حال!
چه فکری میکنن پدر مادراشون اینا رو میفرستن آزمون بدن!:13:

Masoud-Susa
18-07-2010, 13:59
بقیه کارنامه نمیزارن ؟! ....

پ.ن: یکی از دوستام از مداد آزمون گاج استفاده کرد .. نصف گزینه ها رو دستگاه سفید زد براش ! ...
جدی میگی ؟:18:
من ترس ورم داشته...آخه کنکور رو با مداد آزمون جواب دادم...حالا دستگاه سفید نزنه واسم یهو بدبخت شم ا!!!...البته تو کانون که سفید نمیزد...
یکی راهنمایی کنه....مُردم از نگرانی:37:

Haniiii
18-07-2010, 14:08
من ترس ورم داشته...آخه کنکور رو با مداد آزمون جواب دادم...حالا دستگاه سفید نزنه واسم یهو بدبخت شم ا!!!...البته تو کانون که سفید نمیزد...
:D

شاید گزینه 2 مشکل داره !!! ... اگر تو کانون سفید نمیزد احتمالا مشکلی نیست ! ....

behnam_roli
18-07-2010, 14:22

یه مشاوری داشتیم قبلا میگفت این دستگاههای سازمان سنجش خیلی قوی هستین کمرنگ هم بکشید بازم دستگاه میخونه

تازه من خودم تو حوزه ای که بودم دست چند نفر همین مداد گاجو دیدم نمیشه که برگه های کلی آدمو سفید بزنه تازه پارسالم همین مدادها بود پس چرا صدای هیچ کس در نیومد؟... اصلا نگران نباش

shabeashegha
18-07-2010, 18:44
نگران نباش پاسخنامه هرکسی چند مرتبه تصحیح میشه اگه فقط یه گزینه اختلاف وجود داشته باشه دستی تصحیح میشه . اصلا فوقشم بد تصحیح بشه میری اعتراض میکنی دستی تصحیحش میکنن نگرانیت بی مورده

Mr.Unco
18-07-2010, 19:49
تاپیک اخبار مرتبط با کنکور سراسری 1390 افتتاح شد

Mahmood_N
19-07-2010, 09:11
جدی میگی ؟
یکی راهنمایی کنه....مُردم از نگرانی
من خودم با مداد آزمون گاج کنکور دادم ، پارسال هم با همین مداد پر کرده بودم ، مشکلی نداره ، خیلی خوب هم بود !
گزینه ی دو رو هم معمولا با همون مداد آزمون پر می کردم ولی مشکلی نداشت و چیزی جا نمی افتاد ...

نگران نباش ... :18: :18: !!! ( البته من خیلی وسواس داشتم روی پر کردن پاسخنامه !! و تا کلش رو کامل سیاه نمی کردم مداد رو بر نمی داشتم ، که همین هم کلی وقتم رو می گرفت !! )

Alireza SM
19-07-2010, 09:43
بچه ها مداد آزمون خيلي به درد ميخوره سعي كنني حتما استفاده كنين

behnamrizi
20-07-2010, 10:48
حتما حتما حتما بخونید:

king of p30
20-07-2010, 15:12
سلام

یک مشاور خوب به من معرفی کنید
مشاوری که به من برنامه ساعتی نده و بیشتر رو بودجه بندی مطالب و زدن تست تو زمان معین کار کنه
خودم میخواستم با دیبازر مشاوره بگیرم ولی گفت کلا 5500 میگیره، دیدم اصلا نمیرزه

برای درس های فیزیک، هندسه تحلیلی و گسسته هم استاد خوب معرفی کنید

راستی بچه ها به نظر شما الان تو شیمی بابایی بهتره یا بازرگانی؟

eshghe abi
20-07-2010, 15:22
سلام به همه کنکوری های 90 :31:
بعد سه هفته یه مقداری خوندم که این سوالات برام پیش اومد:

ممنون میشم دریابید ما رو :31: سه هفته این سوالا تو دلم مونده بود :31:

lohrasbi
20-07-2010, 15:52
این عکس (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) کار خودمه. ( البته فقط نوشتش!!! ) . بیکار شده بودم همین طوری درست کردم. من پرینت کردم زدم به دیوار. اگه خواستید پرینت بیگیرید اولا تو برگه A3 بگیرید ( چون تو A4 جا نمیشه) ثانیا تو کاغذ گلاسه نگیرید ( چون نور میفته اصلا معلوم نمیشه).

Amir_oscar
20-07-2010, 16:13
سلام

مشاوری که به من برنامه ساعتی نده و بیشتر رو بودجه بندی مطالب و زدن تست تو زمان معین کار کنه

5500 می گیره؟! یا 55000؟! برای هر جلسه اینقدر می گیره؟ کلا گفت چه جوریه؟

phoenix.
20-07-2010, 16:15
سلام

فیزیک:بهمن قمری
گسسته:100 % عطا صادقی
شیمی:هر دوشون خوبن بازرگانی بهتر!

king of p30
20-07-2010, 17:03
5500 می گیره؟! یا 55000؟! برای هر جلسه اینقدر می گیره؟ کلا گفت چه جوریه؟

هر جلسه 1/5 ساعته 170 هزار تومان
30 الی 35 جلسه هم مشاوره میده
که گفت حدودا میشه 5 میلیون و 500 هزار تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

Amir_oscar
20-07-2010, 17:45
که گفت حدودا میشه 5 میلیون و 500 هزار تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
یا ابوالفضل!!! :wac:

Amirdb
20-07-2010, 17:50

حروم خوری یعنی این:13:
حالا خوبه یکی این همه خرج کنه بعد قبول هم نشه:13:من اگه جای بابای چنین طرفی باشم از ساختمون 18 طبقه پرتش میکنم پایین

kOoRi
20-07-2010, 18:03
طرف مگه چی می خواد بگه که این همه پول می گیره ؟؟
می خواد هیپنوتیزم کنه ؟؟ جادو جمبل کنه ؟؟ شرم باد!!

bida
20-07-2010, 18:58
ای بابا تو این همه سال ، این همه آدم بدون اینکه نابغه باشن یا از این پولها داده باشند ، کنکور دادن و تو زمانی که ظرفیت ها خیلی کمتر از امروز بود ، تو دانشگاه ( حالا چه رشته های متوسط یا خوب ) قبول شدند. کنکور سخته ولی دیگه نه تا این حد....

من اگه وضعم انقدر خوب بود که فقط 5500 بدم به مشاور ( جدا از کلاس و معلم) که مستقیم می رفتم سراغ بیزینس و دلالی که حداقل اجر دنیویش تضمین شده است.:31:

aazp
20-07-2010, 20:15
تنها راه قبولی تو کنکور درس و تلاش خود فرده ببخشید الکی خودتون رو در به در کلاس نکنید اگه تو تابستون پایتون رو قوی کنید و در طول سال پایه و پیش رو موازی با تمرکز روی پیش بخونید راحت قبولید من خودم درس خوندن جدی رو از 28 دی شروع کردم(درس خوندن جدی رو گفتم شما نزارید از این کارا بکنید!)

BioHazard
21-07-2010, 08:25

بره پولشو بده موسسه ای مثل قلم چی یا علوی ، مشاور مجانی هم داره تازه :دی

بقیه پولشم بزار تو بانک سودش رو بگیره :دی

behnamrizi
21-07-2010, 11:27
من طرح علوی ثبت نام کردم.
کسایی که سال قبل رفتن بگن چجوریاست؟

king of p30
21-07-2010, 14:01
آقا حالا کی خواسته بره پیش این آدم.مگه مغز خر رو گاز زدم

من خودم فکر میکردم الان میگه 500 600 هزار تومن ولی وقتی گفت 5500 بهش گفتم برو عمو

من حتی اگه 100 میلیون هم داشتم حاضر نبودم 5500 پول مشاوره بدم

Feryal777
22-07-2010, 00:16
استاد ریاضی کنکورمون میگفت این مشاورای کنکور هیچی بلد نیستن،هرکس تو رشته خودش موفق نمیشه میره میشه مشاور!!!!:27:دقیقاً هم همینطوره!!!اولش فک میکردم چون موقعیت خودش خیلی خوبه این حرفارو میزنه که اونا رو خراب کنه!!!!(البته خیلی خودشو میکشت سر کلاس اینقد از خودش تعریف میکرد!!!!ولی خداییش یه چیزایی رو خیلی خوب میگفت:دی)مثلاً مشاورایی دیدم که رشتشون مدیریت بازرگانی،فلسفه،پزشکی،ریاض ی و...بوده!!!!!خصوصاً اونایی که رشته ها و دانشگاههای خوب درس خوندن همینو وسیله قرار میدن واسه گول مالوندن سر یه سریا!!مسلماً روزی چند میلیون درآمدو یه پزشک عمومی تو خوابم نمیتونه ببینه!!!!:27:ولی با یه مشت چرت و پرت گفتن تو گوش بچه ها نه تنها ضرر نمیکنه،میلیاردر میشه و درآخر میشینه به ریش مردم میخنده که چقدر سادن!!!!:19:تازه بهشون میگه این یه ساعت مشاوره جواب نمیده!!!تو هنوز خیلی چیزا رو نمیدونی !!!!!بیا برات فوق برنامه بزارم که یه سری تکنیکای خاص بهت یاد بدم!!!کلی منت سرشون میزاره که قیمت بیش تر از ایناس با شما خوب حساب کردم!!!!:2:
یکی از دوستام تعریف میکرد واسه انتخاب رشتش رفته پیش یکی از همین مشاورا بهش گفته چون من نمیدونم تو به چه رشته و دانشگاهی علاقه داری خودت انتخاب رشته کن، خودش با هزار بدبختی انتخاب رشته کرده رفته بهش داده گفت اصلاً نگاش نکرده فقط گفته خوبه!!!!الان یه رشته شوت تو پیام نور شهرستان میخونه در صورتی که همون رشته رو تو تهران به سادگی قبول میشد!!!!
نتیجه اخلاقی اینکه هیچ شخصی اعم از مشاور و غیر مشاور نمیتونه واسه آدم تصمیم بگیره!!!!واسه یه سری چیزای مهم مشاور خوبه که اونم بعد از یه مدت خودت دستت میاد چطوره نه اینکه کلاً عقلتو بدی دست مشاور که واسه دستشویی رفتنم ساعت بزاره و روش بده!!!!

حالا خوبه یکی این همه خرج کنه بعد قبول هم نشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gifمن اگه جای بابای چنین طرفی باشم از ساختمون 18 طبقه پرتش میکنم پایین

مطمئن باش هستن پدرایی که چندبرابر این پولارو خرج میکنن!!!اگه نبودن این مشاورا و موسسه ها اینقد پررو نمیشدن که روز به روز قیمتاشون بالاتر ببرن!!!

BioHazard
22-07-2010, 10:39

سلام
اگه طرح ویژه تابستون رفتی که خیلی خوبه. امتحانای هفتگی رو جدی بگیر و سعی کن میانگینتو برسونی بالای 60 70%.
امتحانای دوره ای ، که هر ماه برگزار میشه ، از اهمیت بالایی برخورداره.

1- ارزیابی امتحانا یادت نره
2- خلاصه نویسی یادت نره
3- حتما زمان و تعداد تستی که براش میزنی همراه با زمان مطالعه رو داخل دفتربرنامه ریزیت حتما ثبت کن تا مشاورت بهتر بتونه کمکت کنه.

توی علوی باید خودکفا باشی. :دی

BioHazard
22-07-2010, 10:45
استاد ریاضی کنکورمون میگفت این مشاورای کنکور هیچی بلد نیستن،هرکس تو رشته خودش موفق نمیشه میره میشه مشاور!!!!:27:دقیقاً هم همینطوره!!!اولش فک میکردم چون موقعیت خودش خیلی خوبه این حرفارو میزنه که اونا رو خراب کنه!!!!(البته خیلی خودشو میکشت سر کلاس اینقد از خودش تعریف میکرد!!!!ولی خداییش یه چیزایی رو خیلی خوب میگفت:دی)مثلاً مشاورایی دیدم که رشتشون مدیریت بازرگانی،فلسفه،پزشکی،ریاض ی و...بوده!!!!!خصوصاً اونایی که رشته ها و دانشگاههای خوب درس خوندن همینو وسیله قرار میدن واسه گول مالوندن سر یه سریا!!مسلماً روزی چند میلیون درآمدو یه پزشک عمومی تو خوابم نمیتونه ببینه!!!!:27:ولی با یه مشت چرت و پرت گفتن تو گوش بچه ها نه تنها ضرر نمیکنه،میلیاردر میشه و درآخر میشینه به ریش مردم میخنده که چقدر سادن!!!!:19:تازه بهشون میگه این یه ساعت مشاوره جواب نمیده!!!تو هنوز خیلی چیزا رو نمیدونی !!!!!بیا برات فوق برنامه بزارم که یه سری تکنیکای خاص بهت یاد بدم!!!کلی منت سرشون میزاره که قیمت بیش تر از ایناس با شما خوب حساب کردم!!!!:2:
یکی از دوستام تعریف میکرد واسه انتخاب رشتش رفته پیش یکی از همین مشاورا بهش گفته چون من نمیدونم تو به چه رشته و دانشگاهی علاقه داری خودت انتخاب رشته کن، خودش با هزار بدبختی انتخاب رشته کرده رفته بهش داده گفت اصلاً نگاش نکرده فقط گفته خوبه!!!!الان یه رشته شوت تو پیام نور شهرستان میخونه در صورتی که همون رشته رو تو تهران به سادگی قبول میشد!!!!
نتیجه اخلاقی اینکه هیچ شخصی اعم از مشاور و غیر مشاور نمیتونه واسه آدم تصمیم بگیره!!!!واسه یه سری چیزای مهم مشاور خوبه که اونم بعد از یه مدت خودت دستت میاد چطوره نه اینکه کلاً عقلتو بدی دست مشاور که واسه دستشویی رفتنم ساعت بزاره و روش بده!!!!

مطمئن باش هستن پدرایی که چندبرابر این پولارو خرج میکنن!!!اگه نبودن این مشاورا و موسسه ها اینقد پررو نمیشدن که روز به روز قیمتاشون بالاتر ببرن!!!

راستش رو بخوای ما تمامی مشاورامون ، مدرک تحصیلیشون ، مشاوره تحصیلی بود. البته توی آموزشگاه (علوی).
اینایی که آزاد دارن مشاوره میدن رو نمیدونم :دی

Feryal777
22-07-2010, 11:50
راستش رو بخوای ما تمامی مشاورامون ، مدرک تحصیلیشون ، مشاوره تحصیلی بود. البته توی آموزشگاه (علوی).
اینایی که آزاد دارن مشاوره میدن رو نمیدونم

چرا راه دور میری؟!؟به مشاورای آزاد کاری نداشته باش!!!!همین پشتیبانای قلم چی کارشون مشاورس...کدومشون مدرک مشاوره تحصیلی یا رشته های مرتبط دارن؟!؟!همشون دانشجوی سال اول و دومن که هرکس یه رشته داره میخونه اصرار داره تجربیاتشو به زور در اختیارت قرار بده!!!:27: اعتراضم میکنی میگه تو هیچی نمیفهمه،اینایی که میگیم حاصل یک عمر تلاش در کانونه!!!!

BioHazard
22-07-2010, 13:21
چرا راه دور میری؟!؟به مشاورای آزاد کاری نداشته باش!!!!همین پشتیبانای قلم چی کارشون مشاورس...کدومشون مدرک مشاوره تحصیلی یا رشته های مرتبط دارن؟!؟!همشون دانشجوی سال اول و دومن که هرکس یه رشته داره میخونه اصرار داره تجربیاتشو به زور در اختیارت قرار بده!!!:27: اعتراضم میکنی میگه تو هیچی نمیفهمه،اینایی که میگیم حاصل یک عمر تلاش در کانونه!!!!

من کانون نبودم :دی علوی بودم. آمار اونجارو دارم. میدونم تحصیلاتشون مربوط به مشاوره بوده. حالا کانون دنبال کارمند ارزونه به من چه :دی

Farshid72
22-07-2010, 13:42
منم همینطور :31:

mahyar_bt
22-07-2010, 14:03
بچه ها جان من مثل من جوگیر نشین از تابستون روزی 10 ساعت... بشینین درس بخونین رسیدید به مهر دیگه حالتون از هرچی درس بهم بخوره ها
بخدا روزی 2 ساعتم عشقی درس بخونید خیلی جلو هستید خیلییییییییییییی

Aryana_b
22-07-2010, 14:59
ما مدرسمون کلاس گذاشته هفته ای 40 ساعت میتونم درس بخونم اونم به زور که چند ساعتش هم میپره میگن هفته ای 14 ساعت باید دیفرانسیل بخونین اما واقعا به 7 ساعتم نمیرسه
عربی رو هم یه سری میگن تو تابستون تموم کنید ولی معلممون میگه تابستون عربی1 پاییز 2 زمستون 3
من چی کار کنم خودم بخونم یا با برنامه ی مدرسه برم جلو؟؟؟

Alireza SM
22-07-2010, 19:04
من كه از اول تابستون مجوعا 10 ساعت درس نخوندم :D

mahyar_bt
22-07-2010, 22:51
ما مدرسمون کلاس گذاشته هفته ای 40 ساعت میتونم درس بخونم اونم به زور که چند ساعتش هم میپره میگن هفته ای 14 ساعت باید دیفرانسیل بخونین اما واقعا به 7 ساعتم نمیرسه
عربی رو هم یه سری میگن تو تابستون تموم کنید ولی معلممون میگه تابستون عربی1 پاییز 2 زمستون 3
100% با مدرسه پیش برو مظمئن باش ضرر نمیکنی هرچقدر هم برنامش بد باشه

sinasalar2007
22-07-2010, 23:47

به نظر من با برنامه ی یه موسسه برو جلو ( به نظر من کانون) من سال پیش تو مجله ی کانون مصاحبه با نفرات اول تا دهم کنکور رو میخوندم همشون میگفتن تو تابستون بین 20-30 ساعت درس میخوندند حالا تصمیم گیری با خودت...
اگه میبینید با برنامه ی مدرسه نمیتونید پیش برید یه برنامه ی دیگه از یه موسسه بگیرید و الان اصلا خودتون برای خودتون برنامه نریزید چون فعلا تجربه ای ندارید و خراب میکنید . حالا دی و بهمن اگه عقب موندید میتونید برای خودتون یه برنامه بریزید تا درس های عقب مونده رو جبران کنید ولی الان خیلی زوده ...

Alireza SM
23-07-2010, 08:49
بچه ها تاثير پيش دانشگاهي به نظر شما بالاي 15 ميشه امسال ؟

mojtaba-design
23-07-2010, 09:48
۱-خلاصه نویسی رو کی انجام بدیم ؟
۲- من حجم خلاصه هام زیاده ، چه کنم ؟ اخه به نظرم همه نکته ها مهمه و حیفه ننویسمشون !
کمک‌کنید

Farshid72
23-07-2010, 10:15
خلاصه نویسی نمی خواد انجام بدی.
شما می تونی درست رو بخونی و اگه می ری گزینه دو همون جزوه ای که بهت دادن بصورت خلاصه هست.
پس شما درس رو مفهومی بخون و جزوات گزینه دو رو برای خلاصه بخون.

Amir_oscar
23-07-2010, 10:31
۱-خلاصه نویسی رو کی انجام بدیم ؟
۲- من حجم خلاصه هام زیاده ، چه کنم ؟ اخه به نظرم همه نکته ها مهمه و حیفه ننویسمشون !
کمک‌کنید
وقتی داری برای اولین بار یه درس رو می خونی نباید خلاصه نویسی رو همزمان انجام بدی. چون همه ی نکات برات مهم به نظر میاد! باید اول خوب درس رو بخونی و تمرین ها و تست هاش رو حل بکنی، بعد که مسلط شدی، برگردی و ببینی کجاها مهم هستن و اون ها رو خلاصه بنویسی.
برای خلاصه نویسی هم لازم نیست یه جمله رو کامل نوشت. مثلا:
از فعل برای جمله استفاده نکن.
از شکل ها زیاد استفاده بکن. برای زیاد از یه فلش رو به بالا و برای کم از یه فلش رو به پایین استفاده بکن.
رمز بساز از اول کلمه ها.
تصویر سازی بکن. مثلا مدل اتمی تامسون نمی خواد بنویسیش. شکلش رو بکش!

Amir_oscar
23-07-2010, 10:37
اصلا به این که یکی می گه باید 40 ساعت بخونی و یکی میگه 100 و یکی 10 توجه نکن! اونقدر بخون که به تمام کارهات به خوبی برسی. اینجوری دغدغه ی ساعت هم برات از بین می ره.
توجه زیاد به ساعت مطالعه توی سال کنکور سمه! آخه یکی 5 صفحه رو توی 6 ساعت خوب یاد می گیره و یکی توی 1 ساعت! مقایسه ی ساعت مطالعه اصلا درست نیست.

fmps
23-07-2010, 10:39
ولی به نظم حتما خلاصه نویسی بکن چو تو دو سه ماه آخر خیلی به دردت میخوره
سعی کن عین جملات کتاب رو ننویسی هر چه قدر میتونی با استفاده از علایم مختصر تر بنویس

mojtaba-design
23-07-2010, 10:41
کاش یک نفر خلاصه ۱ صفحه از کتاب مثلا شیمی پیش رو مگذاشت تا عملی ببینیم.
اصلا انگار خلاصه نویسی کردن یه چیز مادر زاده !!!
شایدم من خیلی وسواس دارم.
اقایون همه میگن کتاب درسی اصله ، اخه آدم که از کتاب درسی چیز زیادی دسگیرش نمیشه.
مثلا واکنش نویسی سال سوم در مورد تجزیه بی کربنات ها فقط یه مثال حل کرده و قاعده نگفته .
اینا که میگن کتاب درسی میشه دقیق منظورشون رو بگن ، یعنی بشینیم پای کتاب درسی و از اون یاد بگیریم؟

Aryana_b
23-07-2010, 11:21
مرسی دوستان:11:
نمیشه با برنامه ی مدرسه نرم, چون معلما هم میپرسن هم امتحان میگیرن منظورم این بود اگه با مدرسه برم کم نیست؟؟نظر خودم اینه که معلما یه چیزی میدونن که میگن سال اولشون که نیست اما از یه نظر میبینم یه سری علاوه بر مدرسه اضافه هم میخونند اما من وقت نمیکنم همونا رو بخونم مثلا یکی از دوستام دینی 2 رو 2بار خونده و تستم زده اما مدرسه از مهر دینی رو شروع میکنه به نظرتون میرسم هم مال مدرسه رو بخونم هم با قلم چی برم جلو؟؟؟

azimzade
23-07-2010, 14:29
راسته که میگن برنامه کانون تغییر کرده و ادبیات و دینی هم داره؟

Farshid72
23-07-2010, 17:41
کاش یک نفر خلاصه ۱ صفحه از کتاب مثلا شیمی پیش رو مگذاشت تا عملی ببینیم.
اصلا انگار خلاصه نویسی کردن یه چیز مادر زاده !!!
شایدم من خیلی وسواس دارم.
اقایون همه میگن کتاب درسی اصله ، اخه آدم که از کتاب درسی چیز زیادی دسگیرش نمیشه.
مثلا واکنش نویسی سال سوم در مورد تجزیه بی کربنات ها فقط یه مثال حل کرده و قاعده نگفته .
اینا که میگن کتاب درسی میشه دقیق منظورشون رو بگن ، یعنی بشینیم پای کتاب درسی و از اون یاد بگیریم؟
دوسته گلم تو شیمی 2 فصل یک رو بخون بعد برو جزوی گزینه دو فصل یک شیمی 2 رو بخون اونوخت می فهمی که خلاصه نویسی یعنی چی.

mojtaba-design
23-07-2010, 18:29
من گزینه دویی نیستم اخه !

mojtaba-design
23-07-2010, 21:57
سلام ، من کل این ۱۹ صفحه رو شخم زدم ،اما یک پست درست و درمون واسه برنامه ریزی ندیدم پس خودم سوال میپرسم پیشکسوتان جواب بدن :

۱- برای کسایی که تابستان از طریق مدرسه پیش میخونن فرصت به طبع کمتره ، این پیشنهاد منو تایید میکنید یا نه :
روزایی که مدرسه میریم مختص پیش باشه و مدرسه و روزای تعطیل (واسه شخص خودم ۳ روز در هفته) بزاریم واسه پایه .

۲- من یک دفتر قلمچی دارم که کارش ثبت کارکرد منه ، اما من نیاز به برنامه ریزی واسه آینده ( هفته پیش رو ) دارم ، راهنمایی کنید که چه طوری باشه ؟

۳- اصولا برنامه ریزی روزی خوبه یا هفته ای ؟

۴- متاستفانه چون مدرسه میرم یکسری از قسمت ها رو نمیشه با قلمچک هماهنگ شد ، نظرتون چیه قلمچی رو بیخیال شم یا برنامه مدرسه رو ؟

۵- در حال حاضر ۲ هفته است که شروع کردم با میانگین ۱.۵ ساعت در روز (این اواخر به ۲.۵ تا ۳ ساعت کشیده شده) به نظر شما این مقدار خوندن کم نیست و من از بقیه عقب نمی افتم.

۶- آخرین سوال ، تو خلاصه نویسی باید هر چی نکته و مطلب مهم هست بنویسیم؟ همین موضوع سبب زیاد شدن حجم خلاصه هام شده مثلا برای فیزیک ۳ فصل ترمودینامیک ۴ ورقه a4 شد .(شاید من احساس میکنم زیاده به نظرتون همین فیزیک رو خوب خلاصه کردم یا نه )

shabeashegha
23-07-2010, 22:27
سلام ، من کل این ۱۹ صفحه رو شخم زدم ،اما یک پست درست و درمون واسه برنامه ریزی ندیدم پس خودم سوال میپرسم پیشکسوتان جواب بدن :

۱- برای کسایی که تابستان از طریق مدرسه پیش میخونن فرصت به طبع کمتره ، این پیشنهاد منو تایید میکنید یا نه :
روزایی که مدرسه میریم مختص پیش باشه و مدرسه و روزای تعطیل (واسه شخص خودم ۳ روز در هفته) بزاریم واسه پایه .

۲- من یک دفتر قلمچی دارم که کارش ثبت کارکرد منه ، اما من نیاز به برنامه ریزی واسه آینده ( هفته پیش رو ) دارم ، راهنمایی کنید که چه طوری باشه ؟

۴- متاستفانه چون مدرسه میرم یکسری از قسمت ها رو نمیشه با قلمچک هماهنگ شد ، نظرتون چیه قلمچی رو بیخیال شم یا برنامه مدرسه رو ؟

۵- در حال حاضر ۲ هفته است که شروع کردم با میانگین ۱.۵ ساعت در روز (این اواخر به ۲.۵ تا ۳ ساعت کشیده شده) به نظر شما این مقدار خوندن کم نیست و من از بقیه عقب نمی افتم.

۶- آخرین سوال ، تو خلاصه نویسی باید هر چی نکته و مطلب مهم هست بنویسیم؟ همین موضوع سبب زیاد شدن حجم خلاصه هام شده مثلا برای فیزیک ۳ فصل ترمودینامیک ۴ ورقه a4 شد .(شاید من احساس میکنم زیاده به نظرتون همین فیزیک رو خوب خلاصه کردم یا نه )
من اونایی که میدونم رو راهنماییت میکنم بقیش با دوستانی که میدونن
شماره 2: من واسه برنامه ریزی هفتگی از برنامه کانون استفاده میکردم یعنی میدونستم که فلان درسهارو باید بخونم میرفتم یه تخمین واسه تعداد ساعت مورد نیاز واسه خوندنش میزدم بعدم یه تخمینی واسه زمان تست زدن همون مباحث. روی همین حساب برنامه میچیدم . معمولا یه روز در میون ریاضی و فیزیک میخوندم (یه روز صبح ریاضی یه روز صبح فیزیک) شیمی و زیستمم همینطور.
شماره 3: هردوش رو باید داشته باشین . هم اینکه بدونین هر روز قراره چی بخونین هم اینکه بدونین هرهفته قراره به چه اهدافی برسین. فقط برنامتون رو شناور بچینین یعنی ساعت محدود نچینید . نیاید بگین از ساعت 1تا3 فلان درس. اینطوری باشه اگه یه اتفاقی بیوفته که توی اون ساعت نتونید بخونید برنامتون به هم میریزه. ولی میتونید بگین صبح ریاضی بعد از ظهر شیمی شب عمومی.
شماره 4: برنامه مدرسه مهمتره . ببینید نتایج شما توی کنکورای آزمایشی اگه ترازتون 8000 هم بشه توی سوابق تحصیلی و کنکورتون تاثیری واستون قائل نمیشن . ولی اگه نمرات درسیتون بالا باشه حداقل 15 درصد از کنکورتون حله
شماره 5: به عقیده من تابستون هم جزء مهمی از دوران کنکوره که اتفاقا خیلی از رقیبات نادیده میگیرنش. مطالعه میانگین 2ساعت توی تابستون خوبه ولی عالی نیست . بنظر من 4تا 5ساعت مطالعه عالیه ولی سعی کن بیشتر نشه که اول مهر از پا بیوفتی و حوصله درس خوندن نداشته باشی
شماره 1 و 6 رو بهتره دوستان دیگه راهنمایی کنن:31:

mojtaba-design
24-07-2010, 09:35

۶- آخرین سوال ، تو خلاصه نویسی باید هر چی نکته و مطلب مهم هست بنویسیم؟ همین موضوع سبب زیاد شدن حجم خلاصه هام شده مثلا برای فیزیک ۳ فصل ترمودینامیک ۴ ورقه a4 شد .(شاید من احساس میکنم زیاده به نظرتون همین فیزیک رو خوب خلاصه کردم یا نه ) یک سوال جدیدم همین الان واسم پیش اومد‌ :
تست های تالیفی رو هم بزنیم یا نه ؟

دوستان منتظر جواب هستیم ...:19:

panizir
24-07-2010, 12:15

7-تست های تالیفی رو هم بزنیم یا نه ؟

1. به نظرم خوبه. اگه نه براي پيش نه براي پايتون وقت كم نميارين.
2. برنامه تونو مطابق با برنامه كانون و مدرسه بريزين. درس هر روز + كارايي كه براي فردا دارينو براي هر روز بذارين. سعي كنين هفته اول اختصاصيا + تست و هفته دوم عموميا + تست اختصاصيا بزنين.اما براي اينكه هفته اول خسته نشين از اختصاصيا به نظرم عربي و زبان هم بذارين هفته اول بد نباشه.
3. به نظر من هفته گي. اما اگه ديدين يه روز برنامه تونو انجام ندادين تو روزاي ديگه بزارين. يعني يه وقتايي بزارين براي برنامه عقب مونده.
4. برنامه مدرسه مهم تره. مخصوصا اگه درس پيش داره ميده.چون همونجا كه ميخونين ياد بگيرين بهتره.
5.تو درس خوندن مهم اينه كه به برنامه هاتون برسين نه اينكه 1 يا 10 ساعت بخونين. چون ميگين به برنامه كانون نميرسين به نظرم بايد بيشتر بخونين.
6. من خودم خلاصه هام عموما مفصل بود.ولي خوبيش اين بود كه شده بود منبع جديدم.يعني هربار كه آزمون از اون مبحث بود من خلاصه هامو ميخوندم و همه ي مطالبو شامل ميشد. نه اين كه يه چيزايي رو يادم بندازه.البته 4 برگه A4 اگه پشت و رو باشه خيلي زياده به نظرم.
7. تستهاي تاليفي از تستهاي كنكورها سخت تر و مهم تره. چون كنكور از سال 84-85 يه كم سبكش عوض شده و از هرمبحث ماكسيمم 10 تست خوب وجود داشته باشه اما تاليفي ها اگه از رو يه كتاب خوب بزنين خيلي از كنكورا بهتره.
موفق باشيد

mojtaba-design
24-07-2010, 14:03
سعي كنين هفته اول اختصاصيا + تست و هفته دوم عموميا + تست اختصاصيا بزنين
نمی دونم من متوجه نشدم یا منظورتون اینه که تست عمومی نزنیم من برداشت کرده ام که هفته اول اختصاصی و تستش و هفته دوم عمومی و تست اختصاصی .

sinasalar2007
24-07-2010, 14:20
نمی دونم من متوجه نشدم یا منظورتون اینه که تست عمومی نزنیم من برداشت کرده ام که هفته اول اختصاصی و تستش و هفته دوم عمومی و تست اختصاصی .

این روش برای افراد مختلف فرق میکنه شما باید تو تابستون به یه برنامه ی ایده ال برسید که این برنامه مختص خودتونه البته من هم هفته ی اول اختصاصیا رو جمع میکردم و هفته ی دوم عمومیا +تست اختصاصی ولی خوب حالا شاید یکی زبان خارجه مشکل داشته باشه پس باید تو هفته ی اول اون رو هم مطالعه کنه ولی روی هم رفته این برنامه ای که من داشتم روی این اصل بود که چون عمومی فرار هست هر چه نزدیک تر به ازمون خونده بشه نتیجه بهتر میشه ( همونطور که در اوقات نزدیک شدن به کنکور باید عمومی رو بیشتر از اختصاصی خوند) ولی اختصاصی چون باید یاد بگیریم پس ماندگاری اون تو حافظه بیشتره پس هفته ی اول میخوندمش ولی خوب یه نقصی هم که داره اینه که ممکنه خوندن اختصاصی بیشتر از 8-9 روز زمان ببره و موجب غافل شدن از دروس عمومی بشه (نقصی که گریبان خیلیا از جمله خودم رو اوایل سال گرفت )
کلا سعی کنید تو تابستون به یک استراتژی برنامه ریزی متناسب با خودتون برسید و برنامه ی ماه های بعد رو طبق همون شاکله تنظیم کنید

mojtaba-design
24-07-2010, 15:31
وفتی میگید مثلا هفته اول اختصاصی رو جمع میکردم منظورتون اینه که میخونیدین بدون تمرین و تست؟
با این حساب شما اصلا تست عمومی رو نمی زدید ؟

sinasalar2007
24-07-2010, 15:51
من به شخصه تو هفته ی اول تست هم میزدم ولی در حدی که دستگیرم بشه چی خوندم و یه سری نکات تستی یاد بگیرم و در هفته ی دوم تست زیاد میزدم تا به تسلط برسم (این هفته ی اول و دوم که میگم اصطلاح هست ،ممکنه یه وقتی خوندن اختصاصیا 5 روز زمان ببره یه بار 10 روز )
عمومی هم فقط بنده تو هفته ی دوم میخوندم با الویت دروس عربی و دین و زندگی
البته گفتم این بستگی به شما داره که بین اختصاصیها چیزی بخونید یا نه ، ممکنه شما عربیتون ضعیف باشه پس باید با اون مثل یه درس اختصاصی رفتار کنید (یعنی هم هفته ی اول بخونید هم هفته ی دوم ...)

hosseingrami
24-07-2010, 16:13
سلام خسته نباشید دوستان من سال اولم امسالم بود که نتونستم کنکنور رو شرکت کنم. خیلی ناراحتم ولی چه کنم که نشد شرکت کنم!
من رشته تجربی هستم و پیش دانشگاهیم هم چند واحد دارم یعنی تموم نشده و درسم متوسطه و نه خوبه و نه خیلی خراب و کنکورم تا حالا فکر خوندنشود نکردم !
حالا به نظر شما با این شرایط درسم میتونم کنکور 90 رو رتبه قابل قبولی بیارم؟چون کنکور 90 اگه قبول نشم بهتره دیگه بیخیال درس بشم چون امسال در اصل باید سال سومم میبود ولی اولم نتونستم شرکت کنم!
به نظر شما با این زمان نسبتا زیادی که باقی مونده پیشنهاد میکنید چه جوری برنامه ریزی کنم؟روزی چند ساعت بخونم؟جه درسایی رو بخونم؟خلاصه اولمه پس کمکم کنید؟
سنمم 19 هست!
یا علی مدد!

mojtaba-design
24-07-2010, 16:24
یعنی تست عمومی نمیزدید ؟

panizir
24-07-2010, 16:35
درساي اختصاصيو با تست هفته اول يادبگيرين اما مگه چه قدر تست ميشه زد تو يه هفته.هفته بعدش هم بيشتر و بيشتر تست بزنين.
براي عمومي عربي و زبان تست بزنين اما ديني تست نميخواد.ادبيات هم قرابت معنايي تا ميتونين تست بزنين.بقيه چيزاش خيلي تست نميخواد.

Aryana_b
24-07-2010, 18:28
من گزینه دویی نیستم اخه !
منم گزینه دویی نیستم :20:
با خلاصه نویسی هم مشکل دارم اصلا نمیدونم چه جوریه:31:
خدا خیری به معلم فیزیکمون بده که خودش خلاصه ها رو میده
میشه یکی یه نمونه از یه درس به جز فیزیک بزاره

Lady Negar
24-07-2010, 20:51
سلام خسته نباشید دوستان من سال اولم امسالم بود که نتونستم کنکنور رو شرکت کنم. خیلی ناراحتم ولی چه کنم که نشد شرکت کنم!
من رشته تجربی هستم و پیش دانشگاهیم هم چند واحد دارم یعنی تموم نشده و درسم متوسطه و نه خوبه و نه خیلی خراب و کنکورم تا حالا فکر خوندنشود نکردم !
حالا به نظر شما با این شرایط درسم میتونم کنکور 90 رو رتبه قابل قبولی بیارم؟چون کنکور 90 اگه قبول نشم بهتره دیگه بیخیال درس بشم چون امسال در اصل باید سال سومم میبود ولی اولم نتونستم شرکت کنم!
به نظر شما با این زمان نسبتا زیادی که باقی مونده پیشنهاد میکنید چه جوری برنامه ریزی کنم؟روزی چند ساعت بخونم؟جه درسایی رو بخونم؟خلاصه اولمه پس کمکم کنید؟
سنمم 19 هست!
یا علی مدد!
سلام دوست عزیز
تعجب میکنم این چه حرفیه که میزنی؟مگه تو به نیروی بیکرانی که درون ادما وجود داره ایمان نداری؟ببین من خیلیا رو سراغ دارم با وضعیت خیلی خیلی بدی که داشتن تونستن درس بخونن.الان که انواع و اقسام کتابها و کلاسها و یه عالمه امکانات رفاهیه دیگه است داری جا میزنی؟من یه بابایی رو سراغ دارم رفت سربازی و امد از تجربی به ریاضی تغییر رشته داد با وضعیتت مالی افتضاح نشست خوند 3رقمی منطقه1شد.اوونوقت شما چی میگی ؟؟؟؟ببین کافیه انگیزه و هدف داشته باشیی!:31: بگو یا علی شروع کن تنبل خان(شووخی کردم ببخشیدا)

mjorh
25-07-2010, 01:19
سلام دوست عزیز
تعجب میکنم این چه حرفیه که میزنی؟مگه تو به نیروی بیکرانی که درون ادما وجود داره ایمان نداری؟ببین من خیلیا رو سراغ دارم با وضعیت خیلی خیلی بدی که داشتن تونستن درس بخونن.الان که انواع و اقسام کتابها و کلاسها و یه عالمه امکانات رفاهیه دیگه است داری جا میزنی؟من یه بابایی رو سراغ دارم رفت سربازی و امد از تجربی به ریاضی تغییر رشته داد با وضعیتت مالی افتضاح نشست خوند 3رقمی منطقه1شد.اوونوقت شما چی میگی ؟؟؟؟ببین کافیه انگیزه و هدف داشته باشیی!:31: بگو یا علی شروع کن تنبل خان(شووخی کردم ببخشیدا)

آفرين به شما . شما خيلي خوب انگيزه ميديد.

lohrasbi
25-07-2010, 09:31
دوستان کسی برای دروس اختصاصی کتابی سراغ داره که توش فقط تست تالیفی داشته باشه و تست ها رو مبحث به مبحث جدا کرده باشه؟ اگه سطحش یه کم از کنکور بالاتر هم بود که دیگه عالیه.

(البته معضرت میخوام اینجا این سوال رو پرسیدم چون جاهای دیگه جواب نمیدن)

new life
25-07-2010, 10:48
دوستان کسی برای دروس اختصاصی کتابی سراغ داره که توش فقط تست تالیفی داشته باشه و تست ها رو مبحث به مبحث جدا کرده باشه؟ اگه سطحش یه کم از کنکور بالاتر هم بود که دیگه عالیه.

(البته معضرت میخوام اینجا این سوال رو پرسیدم چون جاهای دیگه جواب نمیدن)
برای دیفرانسیل خوش خوان سطحش از کنکور بالاتره تست تالیفی هم داره کسایی که این کتاب رو تستاشو زدن
امسال ریاضیات کنکور رو بهتر جواب دادن
شیمی هم فقط مبتکران مهندس بازرگان به نظرم بهترین کتاب حتی اگر دبیر شیمی خوبی نداشته باشی راحت از روش یاد میگیری
اینا رو مطمئنم برای درسای دیگه کتابای تست عالی هست ولی همشون تست تالیفی اون طور که شما میخواید ندارن
فیزیک هم فرید شهریاری که همش تالیفی هست خودم دارم کتابشو ولی یه مبحثاییش مثل مکانیک سوالاتش مثل کنکور نیست ولی جلد 2ش خوبه

lohrasbi
25-07-2010, 11:25
برای دیفرانسیل خوش خوان سطحش از کنکور بالاتره تست تالیفی هم داره کسایی که این کتاب رو تستاشو زدن
امسال ریاضیات کنکور رو بهتر جواب دادن
شیمی هم فقط مبتکران مهندس بازرگان به نظرم بهترین کتاب حتی اگر دبیر شیمی خوبی نداشته باشی راحت از روش یاد میگیری
اینا رو مطمئنم برای درسای دیگه کتابای تست عالی هست ولی همشون تست تالیفی اون طور که شما میخواید ندارن
فیزیک هم فرید شهریاری که همش تالیفی هست خودم دارم کتابشو ولی یه مبحثاییش مثل مکانیک سوالاتش مثل کنکور نیست ولی جلد 2ش خوبه

شما کتاب "دیفرانسیل و انتگرال و ریاضیات پایه" رو از اندیشه فائق دیدید؟ اومده تست ها رو مبحث به مبحث جدا کرده . مثلا لگاریتم، تصاعد و ... و میشه ازش به عنوان آزمون و جمع بندی استفاده کرد. حالا میخوام بدونم که برای درس های دیگه و دروس پایه مثل فیزیک 1و2و3 همچین کتابی هست؟ کتاب شیمی مبتکران، اومده کامل درس داده و تست های کنکور هم داره و ... و زیاد به کار من نمیاد. فک کنم متوجه شده باشید که من چی میخوام. :11:

mjorh
25-07-2010, 12:35
بچه ها شما روزي چند ساعت ساعت درس ميخونين ؟ من الان گيجم ، يكي ميگه زياد نخون انرژيت تموم ميشه ، يكي ديگه ميگه و....

همينجوري ديگه . اصلا تو تابستون آدم بايد چند ساعت بخونه؟

new life
25-07-2010, 12:40
شما کتاب "دیفرانسیل و انتگرال و ریاضیات پایه" رو از اندیشه فائق دیدید؟ اومده تست ها رو مبحث به مبحث جدا کرده . مثلا لگاریتم، تصاعد و ... و میشه ازش به عنوان آزمون و جمع بندی استفاده کرد. حالا میخوام بدونم که برای درس های دیگه و دروس پایه مثل فیزیک 1و2و3 همچین کتابی هست؟ کتاب شیمی مبتکران، اومده کامل درس داده و تست های کنکور هم داره و ... و زیاد به کار من نمیاد. فک کنم متوجه شده باشید که من چی میخوام. :11:
بله منظورتون رو متوجه شدم من خودم کتاب گاج سفید رو برای فیزیک پایه داشتم که همون طور که شما گفتید مبحث مبحث جدا کرده که توی پاسخ نامش ایستگاه درس ونکته هم داره من خودم همین کتاب رو خوندم برای کنکور تراز فیزیک پایم توی اکثر ازمون های قلم چی 7000 بود کتاب خیلی خوبیه من خودم خیلی پرس وجو کردم کتاب تالیفی بخوایید همون فرید شهریاری که گفتم پابه هم داره همش تالیفی هست تمام بحث ها رو هم جدا گفته مثل افائق اما گفتم گاج بهتره با اینکه تستاش تالیفی نیست من جفتشو تستاشو زدم گاج بهتر بود تراز خودم خیلی پیشرفت کرد وقتی گاج خوندم ! کتاب فیزیک پایه فائق رو من اصلا تعریفی ازش نشنیدم !
کتاب تست شیمی من هر چی کتا ب تست گرفتم یا برای دوستام رو دیدم تست کنکور یا ازمون های مختلف مثل سنجش گزینه 2 ..... بود . میدونم منظورتون یه کتاب با تست های تالیفی و سخت تره ولی با وجود این از هر کس پرسیدم گفت مبتکران از همه بهتره حتی رتبه های خوب . شما شیمی کتاب سبز رو هم یه نگاهی بندازید

hosseingrami
25-07-2010, 17:59
سلام دوست عزیز

سلام رفيق ممنونم قبول دارم والا من مشكلم اينه كه نميدونم چه كار كنم از كجا شروع كنم و از چه شروع كنم و كلا تو استارت كار موندم وگر نه اندي استعداد دارم!؟:10::40:

mohsen_rkh
25-07-2010, 19:04
بچه ها نظرتون در مورد کتاب "10 سال کنکور فیزیک پیش دانشگاهی (1) و (2)" از کانون چیه؟ (کتاب آبی)

mojtaba-design
25-07-2010, 19:22
بچه ها نظرتون در مورد کتاب "10 سال کنکور فیزیک پیش دانشگاهی (1) و (2)" از کانون چیه؟ (کتاب آبی)
معلم ما آقای دکتر مدقالچی ( مولف خوشخوان ) ۳۰ سال کنکور کانون رو برای یادگیری اولیه پیش نهاد کرد اما نباید در قید اون کتاب بمونی ! خوشخوان کتاباش عالیه !!!!

AOM
25-07-2010, 19:44
سلام رفيق ممنونم قبول دارم والا من مشكلم اينه كه نميدونم چه كار كنم از كجا شروع كنم و از چه شروع كنم و كلا تو استارت كار موندم وگر نه اندي استعداد دارم!؟:10::40:

با اجازه ي رفقا از من ميشنوي فقط شروع كن يه بسم الله بگو و شروع كن اون فردايي كه من منتظرش بودم كه واسم نيومد الان هم به شدت افسوس خوردم و درس گرفتم و ادم شدم.در حين مشاوره و پرس و جو شروع كن بعد هم روشتو بهتر كن ولي نگذار بعد مشاوره و پرس و جو و تصميم گيري شروع كني

moraddad
25-07-2010, 21:08
بچه ها شما روزي چند ساعت ساعت درس ميخونين ؟ من الان گيجم ، يكي ميگه زياد نخون انرژيت تموم ميشه ، يكي ديگه ميگه و....

آقا اگه تو خودت تواناییشو میبینی عین بولدوزر هر چی میتونی بخون!:31:
الان خیلیا احتمالا فحشم میدن ولی جدی میگم...نظر من اینه!:)

mojtaba-design
25-07-2010, 21:30
ساعتی نیست ! بستگی به توانایی هات داره ، اگه ادمی هستی که با زیاد خوندن وسط راه کم نمیاره اونوقت میشه گفت :

آقا اگه تو خودت تواناییشو میبینی عین بولدوزر هر چی میتونی بخون![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahyar_bt
25-07-2010, 21:37
یادتون باشه الویت اول تست های کنکور سراسری بعد ازاد و بعد تالیفی هست کتاب هاتونم بر این اساس انتخاب کنید

BioHazard
25-07-2010, 22:20

اوایل اصلا بخودت فشار نیار ، چون آخراش میبری. از روزی 2 3 ساعت شروع کن. بعد زیادش کن. بستگی به خودت داره.

S.M.B
25-07-2010, 23:24

دوست عزيز نظر من اينه كه همين الان بشين فكر كن كه تو واقعا براي زندگيت به كار و پولو ... نياز داري
بعد واسه خودت يه هدف( رشته ) ‌كه علاقه داري با دقت مشخص كن ( تمام جوانبش رو هم در نظر بگير ). اصلا هم كاري نداشته باش كه بستگي به رتبه و اينا داره . فكر كن كه كنكور نيست و تو دوست داري چه كاره بشي. اين مسئله و هدف رو براي هميشه حل كن . اين خودش بهت انرژي ميده و ديگه تا آخر راهت گم و سرگردون نميشي.

lohrasbi
26-07-2010, 10:47
کسی هست که فیزیک پایه خوشخوان رو خونده باشه؟ به نظرتون سطحش از میکرو طبقه بندی گاج بالاتره؟ تست تالیفی خفن هم داره؟

sinasalar2007
26-07-2010, 10:59
کسی هست که فیزیک پایه خوشخوان رو خونده باشه؟ به نظرتون سطحش از میکرو طبقه بندی گاج بالاتره؟ تست تالیفی خفن هم داره؟

جون مادرتون تست تالیفی نزنید ! (حد اقل کم بزنید :20: ):31: ببین دوست من درسته که تست های تالیفی نکات زیادی توشون هست ولی سطح این سوالات در اغلب مواقع از سطح کنکور بالاتره و غیر استاندارده (دلیلش هم اینه که مولف میشینه عرض 2 سال دو سه هزار تست تالیف میکنه و اگه خیلی هنر کنه میده چند تا شاگرد تاپش اونو بررسی کنن ولی تست های سراسری چطور؟ اونا چند تا ادم هستن که 7-6 ماه میشینن فقط 45 تا تست تالیف میکنن پس زدن تست های اونا عاقلانه تر به نظر میرسه ... )(البته اینم بگم که اگه ادم درسشو خوب یاد گرفته باشه باید بتونه تست استاندارد و غیر استاندارد رو حل کنه )
اگر خیلی اصرار دارید که تست تالیفی بزنید شما اول باید تست های کنکور رو بزنید تا با دید طراحان کنکور اشنا بشی و ببینی چه نکاتی مد نظر طراحان سوال هست بعد اگر خواستی و وقت داشتی برو تست تالیفی بزن

hosseingrami
26-07-2010, 11:15
دوست عزيز نظر من اينه كه همين الان بشين فكر كن كه تو واقعا براي زندگيت به كار و پولو ... نياز داري
بعد واسه خودت يه هدف( رشته ) ‌كه علاقه داري با دقت مشخص كن ( تمام جوانبش رو هم در نظر بگير ). اصلا هم كاري نداشته باش كه بستگي به رتبه و اينا داره . فكر كن كه كنكور نيست و تو دوست داري چه كاره بشي. اين مسئله و هدف رو براي هميشه حل كن . اين خودش بهت انرژي ميده و ديگه تا آخر راهت گم و سرگردون نميشي.

سلام این شد یک حرف جسابی واقعا ممنون!
ولی من مشکلم تو شروع کردن یعنی چه درسهایی رو اول بخونم چقدر بخونم کیا بخوندم؟مشکلم اینا هست!
یک کتابی چیزی هست تا ما رو از مشاوره بی نیاز کنه!
:40::11:

lohrasbi
26-07-2010, 12:34
جون مادرتون تست تالیفی نزنید ! (حد اقل کم بزنید :20: ):31: ببین دوست من درسته که تست های تالیفی نکات زیادی توشون هست ولی سطح این سوالات در اغلب مواقع از سطح کنکور بالاتره و غیر استاندارده (دلیلش هم اینه که مولف میشینه عرض 2 سال دو سه هزار تست تالیف میکنه و اگه خیلی هنر کنه میده چند تا شاگرد تاپش اونو بررسی کنن ولی تست های سراسری چطور؟ اونا چند تا ادم هستن که 7-6 ماه میشینن فقط 45 تا تست تالیف میکنن پس زدن تست های اونا عاقلانه تر به نظر میرسه ... )(البته اینم بگم که اگه ادم درسشو خوب یاد گرفته باشه باید بتونه تست استاندارد و غیر استاندارد رو حل کنه )
اگر خیلی اصرار دارید که تست تالیفی بزنید شما اول باید تست های کنکور رو بزنید تا با دید طراحان کنکور اشنا بشی و ببینی چه نکاتی مد نظر طراحان سوال هست بعد اگر خواستی و وقت داشتی برو تست تالیفی بزن
من تابستون پارسال + طی سال سوم کل تست های فیزیک پایه گاج رو حل کردم و بعضی هاش رو علامت گذاشتم که امسال تابستون دوباره حل کنم. همونطور که شما گفتید، میخوام تو وقت اضافه تست های متنوع تر بزنم.:8:

lohrasbi
26-07-2010, 12:40
یه خبر بد! واسه کسایی که قلچی ثبت نام کردن از جمله خودم:19:

مثل اینکه برنامه هاش کلا عوض شده و بدجور قاطی پاتی شده. توی هر آزمون، یک درس عمومی رو کامل گذاشتن. برنامه های تابستونش، دینی و ادبیات هم داره و از همه باورنکردنی تر اینکه تو ازمون 8 مرداد، کل ادبیات 2 و 3 تو برنامست!!!!!! شما فکر میکنید کی میتونه تو این سه چهار روز این همرو جم کنه؟ حالا جالب اینجاست که نوشتن این کار رو کردیم به این دلیل که پارسال درصدهای دروس عمومی بچه ها پایین اومده. یکی نیس بگه آقا کاظم! وقتی پارسال 3 تا درس تو برنامه بوده و کسی نتیجه ی خوبی نگرفته، چطور با 48 تا درس ادبیات تو یک آزمون میشه انتظار نتیجه خوب اورد؟؟؟؟ من که میگم درصدهای عمومی امسال ده برابر کمتر میشه. :19::19::41::41::37::37::45::45::24::24:

شما چطوری میخواید با این برنامه کنار بیاید؟ بگید منم همون کارو کنم!

sinasalar2007
26-07-2010, 13:52
سلام این شد یک حرف جسابی واقعا ممنون!
ولی من مشکلم تو شروع کردن یعنی چه درسهایی رو اول بخونم چقدر بخونم کیا بخوندم؟مشکلم اینا هست!
یک کتابی چیزی هست تا ما رو از مشاوره بی نیاز کنه!
:40::11:

کتاب هست : کنکورت را قورت بده مولف : پیروز فمی تفرشی انتشارات خیلی سبز ( فکر کنم اسم نویسنده ش همین باشه ... )
اصولا شروع کردن هر کاری سخته ولی خوب باید شروع کرد دیگه :20: مشکل شما نداشتن برنامه س ، اگر احیانا میخواید در طول سال برید موسسه ای ثبت نام کنید از الان برید برنامه شو گیر بیارید و ببینید تو تابستون باید چه کاری کنید
اگر هم نمیخواید جایی ثبت نام کنید حتما برید برنامه ی یه موسسه ای رو از دوستی گیر بیارید(توصیه میکنم در این موقع از سال خودتون برای خودتون برنامه ریزی نکنید ... )
ولی برای شروع یه کاغذ همین الان بردارید و پیش خودتون بگید برای روز اول حال خوندن چه درس هایی رو دارید و بنویسید اون درسارو ( بیشتر از دو سه تا کتاب نشه برای روزای اول) بعد کم کم لم کار دستتون میاد
فقط لطف کنید از همین فردا شروع کنید که اگه انداختید هفته ی بعد اون هفته ی بعدی هیچ وقت نمیاد تا اول مهر ...:27:

S.M.B
26-07-2010, 15:28
دو تا از وبسایت های مشاوره خیلی خوب که من دوستشون دارم!!!
PiroozGroup.Ir که وبسایت همون پیروز یا بهروز فمی تفرشی با گروهشون هست!
Mosayebi.Ir که وبسایت مهندس مصیبی هست!

دو صد گقته چون نیم عمل نیست

منتظر نمان که پرنده ای بیاید و پروازت دهد
در پرنده شدن خویش بکوش.
معلم شهید دکتر علی شریعتی

mojtaba-design
26-07-2010, 19:13
یه خبر بد! واسه کسایی که قلچی ثبت نام کردن از جمله خودم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مثل اینکه برنامه هاش کلا عوض شده و بدجور قاطی پاتی شده. توی هر آزمون، یک درس عمومی رو کامل گذاشتن. برنامه های تابستونش، دینی و ادبیات هم داره و از همه باورنکردنی تر اینکه تو ازمون 8 مرداد، کل ادبیات 2 و 3 تو برنامست!!!!!! شما فکر میکنید کی میتونه تو این سه چهار روز این همرو جم کنه؟ حالا جالب اینجاست که نوشتن این کار رو کردیم به این دلیل که پارسال درصدهای دروس عمومی بچه ها پایین اومده. یکی نیس بگه آقا کاظم! وقتی پارسال 3 تا درس تو برنامه بوده و کسی نتیجه ی خوبی نگرفته، چطور با 48 تا درس ادبیات تو یک آزمون میشه انتظار نتیجه خوب اورد؟؟؟؟ من که میگم درصدهای عمومی امسال ده برابر کمتر میشه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینجاست که میگن طلا !!!!

Aryana_b
26-07-2010, 20:29
من از معلم زبانمون خوشم نمیاد میخوام:2: دیگه سر کلاسش نرم به نظرتون میتونم خودم با کتابای اناری تو خونه بخونم طوری که کم نیارم و زبانم رو درصد بالا بزنم؟؟؟؟البته از اول مهر برای پیش معلم بهتر داریم زبانمم نهاییی 19.25 شدم

mohsen_rkh
26-07-2010, 20:55
کتاب هست : کنکورت را قورت بده مولف : پیروز فمی تفرشی انتشارات خیلی سبز ( فکر کنم اسم نویسنده ش همین باشه ... )
مهر ...:27:
بهروز فمی تفرشی (پیروز)

azimzade
26-07-2010, 21:05

مثل اینکه برنامه هاش کلا عوض شده و بدجور قاطی پاتی شده. توی هر آزمون، یک درس عمومی رو کامل گذاشتن. برنامه های تابستونش، دینی و ادبیات هم داره و از همه باورنکردنی تر اینکه تو ازمون 8 مرداد، کل ادبیات 2 و 3 تو برنامست!!!!!! شما فکر میکنید کی میتونه تو این سه چهار روز این همرو جم کنه؟ حالا جالب اینجاست که نوشتن این کار رو کردیم به این دلیل که پارسال درصدهای دروس عمومی بچه ها پایین اومده. یکی نیس بگه آقا کاظم! وقتی پارسال 3 تا درس تو برنامه بوده و کسی نتیجه ی خوبی نگرفته، چطور با 48 تا درس ادبیات تو یک آزمون میشه انتظار نتیجه خوب اورد؟؟؟؟ من که میگم درصدهای عمومی امسال ده برابر کمتر میشه. :19::19::41::41::37::37::45::45::24::24:

فقط فقط فقط برای فروش کتابهای زرد که رو دستشون باد کرده این کارو کردن

BioHazard
26-07-2010, 21:49
من از معلم زبانمون خوشم نمیاد میخوام:2: دیگه سر کلاسش نرم به نظرتون میتونم خودم با کتابای اناری تو خونه بخونم طوری که کم نیارم و زبانم رو درصد بالا بزنم؟؟؟؟البته از اول مهر برای پیش معلم بهتر داریم زبانمم نهاییی 19.25 شدم

ببین به نظر خود من ، زبان درسیه که فقط و فقط باید انقدر تمرین کنی تا ملکه ی زهنت بشه. فقط یکسری نکات هست باید بدونی ، مثلا توی حال کامل زمان مشخص نداریم و .... اینجوری. زیاد نیستند ، به مرور زمان باید انقدر تمرین کنی تا ملکه ی ذهنت بشه.

azimzade
27-07-2010, 10:48
برنامه جدیده ی کانونو اگه میشه یکی بزاره

Aryana_b
27-07-2010, 12:11
تاپیک کنکور ازمایشی رو پیدا نکردم اینجا میپرسم
من میخوام سنجش شرکت کنم به نظرتون لازمه کنارش قلم چی یا گزینه 2 هم برم؟

pcsoft_02
27-07-2010, 12:49
به نظر من اصلاً آزمونهای سنجش ثبت نام نکن اگه آزمونهای سال قبل رو نگاه کنی می بینی بدرد نمی خوره در عوض گزینه دو بهترین سوالات رو داره سوالات سنجش همه از کنکورهای قبل است که نتیجه واقعی رو بهت نمی ده . آزمون باید سوالای جدید داشته باشه تا مثل کنکور باشه...

---------- Post added at 01:49 PM ---------- Previous post was at 01:45 PM ----------

new life
27-07-2010, 13:18
قلم چی به خاطر برنامه ریزی که داره برای ازموناش در مقایسه با سنجش و گزینه 2 بهتره واینکه فاصله ی زمانی بین ازموناش کمتره که این خودش یه حسنه اما گزینه 2 این طور نیست
گزینه 2 سطح سوالای ازموناش نسبت به سنجش و قلم چی سخت تره ولی باز از لحاظ برنامه ریزی و تعداد ازمونایی که میگیره به پای قلم چی نمی رسه
سنجش برنامه ی جالبی نداره برای ازموناش سوالاش هم به پای قلم چی نمی رسه معمولا جامع های سنجش رو همه ثبت نام میکنن در ضمن پاسخ نامه ی سنجش هم اصلا جالب نیست غلط هم داره

mahyar_bt
27-07-2010, 13:53
گزینه 2 واقعا هم از لحاظ سطح سوال ها خیلی شبیه سراسری و هم برنامه اش عالیه بخ خصوص این که فاصله ازموناش 3 هفته ای و 2 هفته اول واسه خوندن درس ها گذاشته و هفته اخر برا مرور درس های 2 هفته گذشته بعدشم که ازمون

arsalne
27-07-2010, 14:06
سلام به نظر من تمامی امتحانات ازمایشی خوبن،اما این خوب بودن بستگی به ادمش داره اگه میتونی 1 ماه بخونی واسه یک امتحان یعنی بی حوصله نمیشی و حس درس خوندن رو داری توی این یک ماه توی این یک ماه سرعت درس خوندنت به مرور بیشتر و با کیفیت تر و با انگیزه تر خوب امتحان های ماهیانه خوبن ولی تجربه میگه همه مثل هم نمیشن به نظر من بهترین امتحان ازمایشی قلم چی هسش چون برنامی ریزیش خوبه و به نوعی به دانش اموز هدف کوتاه مدت میده و این خودش یعنی مدیریت و مهمتر اینکه هر امتحان ازمایشی رو باید به جامعه ی اماریش نگاه کنیم و ما میبینیم که جامعه ی اماری کانون همیشه با اختلاف 20 یا 30 هزاری بیشتر از کنکور های ازمایشی دیگه هست.در مورد سنجش هم اگه میبینی که میرسونی برنامه ی سنجش رو پیاده کنی در 1 ماه کنار کانون برو.ولی من اصراری ندارم همه ی سنجش ها رو بری من خودم پیشنهادم اینه که 3 ازمون جامع سنجش که بعد از عید هسن بری چون جامعه ی اماری اون 3 ازمون حتی بیشتر از کانون هسش امسال که واسه هر رشته حدود 95 هزار نفر بود خلاصه اگه میخوای درس بخونی بچسب به کانون.
موفق باشین.

mjorh
28-07-2010, 12:59

برنامش كه خيلي خوبه ، اون اولي كه كل ادبيات هستش واسه آشنايي هستش .

mojtaba-design
28-07-2010, 14:10
دست شما درد نکنه !
اولا که ۳ روز مونده به آزمون برنامه میدن !!!!
دوما فقط ادبیات نیست تو هر آزمون یکی از عمومی ها رو میگیرن ،مثلا واسه ۲۲ مرداد کل عربیه !!
ما میخواهیم تو تابستون پایه یاد بگیریم نه به طور سمبل وار به خاطر امتحان یه دور الکی تست بزنیم.
به نظر من و یکی از دوستام قلمچی با این کار اعتبار خودشو اورد پایین.
تابستون فرصت جمع بندی و احیانا یادگیری ، نه وقت سمبل بازی ، برنامه قلمچی در تابستان سمبل کردن درس هاست.
خدا تو سال تحصیلی رو به خیر کنه !!!!

---------- Post added at 03:07 PM ---------- Previous post was at 03:04 PM ----------

راستی گفتم به طور سمبل وار یک دور تست های گذشته رو بزنیم ، ولی حقیقت اینه که اینم نمیشه تو این مدت زد !!!

---------- Post added at 03:10 PM ---------- Previous post was at 03:07 PM ----------

برنامه خراب کنی کتاب زرد آموزی باختن روحیه
کانون فرهنگی آموزش

pcsoft_02
28-07-2010, 15:24
آزمونهای کانون و سنجش به درد نمی خوره:2:

pcsoft_02
28-07-2010, 15:31

Aryana_b
28-07-2010, 18:17
اخه من که با 2 تا از معلمامون مشورت کردم گفتن سنجش: دلایل:
1-قلم چی 2 هفته یه باره و فاصلش کمه
2-برنام قلم چی سنگینه اگه یکی 1هفته نرسه عقب میمونه که نمیتونه جبران کنه
3-سنجش بین تهرانیا برتر ها رو انتخاب میکنه و براشون کلاس مجانی میزاره
4-کارنامش بهتره
5-سوالای سنجش استاندارد تره قلم چی سوالاش از تو کتابای خودشه
6-سوالاش به کنکور نزدیکتره اولین بار که تو زبان reading 2 تا شد تو سنجش بود
من الان واقعا گیجم بهتر نیست 2 تاشو برم؟اشکال نداره؟
مشاوره قلم چی اومده بود منو شست و شوی مغزی داد باز قبلش مطمن بودم سنجش اما الان نه-تازه گزینه 2 هم سوالاش خوبه که سوالاشو جدا از یکی میگیرم
من چی کار کنم؟:41:هر کی یه چیزی میگه بدیش اینه که همه هم راست میگن
یکی از معلما که باهاش مشورت کردم خیلی قبولش دارم دختر خودشم امسال کنکور تجربی داده که گفت خوب داده جزو این برترای سنجش بوده که براشون کلاس گذاشتن
لطفا منو قانع کنید چون ول کن نیستم:31:

moraddad
28-07-2010, 22:15
من بلد نیستم قانعت کنم !
ولی اگه داداش/خواهر من بودی عمرا نمیذاشتم بری سنجش !
همین !:)

shabeashegha
28-07-2010, 22:32
4-کارنامش بهتره
مشاوره قلم چی اومده بود منو شست و شوی مغزی داد باز قبلش مطمن بودم سنجش اما الان نه-تازه گزینه 2 هم سوالاش خوبه که سوالاشو جدا از یکی میگیرم
یکی از معلما که باهاش مشورت کردم خیلی قبولش دارم دختر خودشم امسال کنکور تجربی داده که گفت خوب داده جزو این برترای سنجش بوده که براشون کلاس گذاشتن
ببین منم مثل تو دانش آموز بودم. از هیچ موسسه ای هم پول نمیگیرم که تبلیغشو بکنم با هیچ موسسه ای هم لج نیستم . من معتقدم اگه حرفی بزنم که تهش به ضررت بشه مدیونت میشم . پس صاف و ساده میگم قضاوت با خودت:
1_ اینکه برنامه قلم چی 2هفته یه باره یه مزیته نه بدی. الان فکر میکنی خیلی بده ولی وقتی فاصله زیاد بشه هم زودتر خسته میشی هم زمان مطالعت کمتره هم اینکه بخیال فرصت داشتن کندتر میخونی. توی آزمونای قلم چی یکی 2تا از آزموناش 3هفته ای شد. پاینترین ترازای من توی همون آزمونا بود چون با خیال راحتر میخوندم و اغلب شل میگرفتم!!
2_ اینو کاملا باهات موافقم . اگه 2تا آزمون عقب بیوفتی رسما تا آخرین آزمون عقبی. ولی اگه پابه پاش پیش بری از بهمن به بعد پیشرفتت چشم گیره
3_ رتبه های برتر اغلب اعتقادی به کلاس کنکور ندارن .راستی شما فقط دنبال کلاس مجانی هستی؟:46:
4_ اینو کاملا مخالفم. شما کارنامه قلم چی/ گاج یا گزینه دو رو از نزدیک دیدی؟من همه اینارو دیدم مال سنجشم دیدم کاملترین کارنامه مال گزینه 2 هست.
5_ این یکی رو فکر کنم خود کارمندای تعاونی سنجش هم قبول نداشته باشن:31:. از بچه های کنکور 89 اونقدر اینو شنیدم که هر آزمون چندتا از سوالاش غلط بوده . قصد دفاع از قلم چی رو ندارم ولی شما از کتابای قلم چی استفاده میکنین؟اگه نمیکنید پس اینکه سوالای قلم چی از کتابای خودشه برای شما فرقی نباید داشته باشه. ضمن اینکه فراموش نکنید توی آزمونای قلم چی نهایتا چندتا سوال از کتاباشه اونم سوالاش اونقدر آبکیه که شما کتاباشو داشته باشی یا نه میتونی بزنی
6_ اینکه میگین سوالاش به کنکور نزدیکتره قبول ندارم . باید بگیم سیاستش به کنکور نزدیکتره . بایدم باشه دیگه. قطعا کارکنای سازمان سنجش هر سال میدونن که تغییراتی که توی کنکور اون سال قراره بیوفته چیه . اینکه مثلا قراره 2تا ریدینگ بیاد یا مثلا قراره سوالای فلان درس سخت بیاد. ولی با اطمینان میگم خدمتتون که اینکه میگن هر سال چندتا سوال کنکور عینا از سوالای کنکور آزمایشی سنجش میاد باید بگم کاملا غلطه سازمان سنجش نمیاد اعتبار خودشو زیر سوال ببره با اینکار. ضمن اینکه سوالای آزمونای آزمایشی سنجش توسط طراحای کنکور طرح نمیشه پس اگه احیانا یه سوال شبیهش توی سازمان سنجش و کنکور همون سال اومد دلیل رابطه طراحای این دوتا نیست همونطور که سال 88 تیپ سوالا شبیه گزینه 2 بود ولی کسی نگفت این دوتا طراحاش یکیه!!
7_ مطلقا 2تا آزمون آزمایشی ثبت نام نکن یکی رو ثبت نام کن با برنامش پیش برو
نتیجه: هدفم از این مطلب این بود که بگم نه اونی که در مدح سنجش میگن درسته نه اونی که در ذم قلم چی. برو یه آزمون از قلم چی و یه آزمونم از سنجش و گزینه جوان و گاج بگیر ببین چطوره؟سازمان سنجش بدترین پاسخنامه رو میده. قلم چی هم پاسخنامش ضعیفه. گزینه جوان و گاج هم ندیدم
یادت نره هدف از آزمون دادن یادگرفتن مطلب جدیده . اینکه سوالاش رو طراح کنکور طرح کرده یا یه طراح ساده فرق نداره پاسخنامش باید کامل باشه. حالا که وقت داری تحقیق کن بهترین پاسخنامه مال کدوم موسسه است؟

arsalne
28-07-2010, 23:16
4-کارنامش بهتره
سلام بهترین ها داخل قلم چی بودند ببین کنکور ازمایشی یعنی اشکالگیری به نظر من تو قلم چی میتونی اشکال های زیادی رو از خودت ببینی اگه سئوالاش سخته واسه تو تنها که سخت نیست واسه همه هست پس خودتو ناراخت نکن نه مثه اینکه قانع نمیشی خوب باشه اصلا به من چی؟! ولی پیشنهاد میکنم 3 تای اخری سنجش رو حتما بری .باز هم میگم به جامعه ی اماری نگاه کن اونجا میتونی خودتو محک بزنی قلم چی بیشترین جامعه ی اماری از نوع زرنگ ها رو داره پس این فرصتو از دست نده.

farid0485
28-07-2010, 23:48

نمي دونم كه چي فكر كردي......ولي فقط يه ذره فكر كن.....آشنايي با دروس يعني چي؟؟؟؟؟//////

4 كتاب اونم تو ي دو هفته......واسه ما كه به اين كار هنوز عادت نكرديم....دقيقا محاله.....بايد مث حسابان يا فيزيك يا بقيه درس هاي اختصاصي ديگه پيش مي رفت....نه ييهو........

Aryana_b
29-07-2010, 08:58
من بلد نیستم قانعت کنم !
ولی اگه داداش/خواهر من بودی عمرا نمیذاشتم بری سنجش !
همین !:)
ما مخلص شماییم داداش:20:

Aryana_b
29-07-2010, 09:06
ببین منم مثل تو دانش آموز بودم. از هیچ موسسه ای هم پول نمیگیرم که تبلیغشو بکنم با هیچ موسسه ای هم لج نیستم . من معتقدم اگه حرفی بزنم که تهش به ضررت بشه مدیونت میشم
یادت نره هدف از آزمون دادن یادگرفتن مطلب جدیده . اینکه سوالاش رو طراح کنکور طرح کرده یا یه طراح ساده فرق نداره پاسخنامش باید کامل باشه. حالا که وقت داری تحقیق کن بهترین پاسخنامه مال کدوم موسسه است؟
مرسی دوست عزیز خیلی لطف کردی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سوالای گزینه 2 و پاسخنامش رو از یکی از دوستام میگیرم :20:

Aryana_b
29-07-2010, 09:15
مثه اینکه قانع نمیشی خوب باشه اصلا به من چی؟! ولی پیشنهاد میکنم 3 تای اخری سنجش رو حتما بری .باز هم میگم به جامعه ی اماری نگاه کن اونجا میتونی خودتو محک بزنی قلم چی بیشترین جامعه ی اماری از نوع زرنگ ها رو داره پس این فرصتو از دست نده.
دست شما درد نکنه! من الان در حال هدایت شدنم
چشم مدرسمون هم قلم چی مینویسه منم ثبت نام میکنم:20:
مرسی همه ی دوستانی که نظر دادین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

timsar jackson
29-07-2010, 10:07
شک نکن قلم چی از سنجش برنامش فوق العاده تره!!!

قلم چی + 3 جامع بعد از عید سنجش ثبت نام کن

Lady Negar
29-07-2010, 14:22
بيا از درسهايي شروع كن كه دوستشون داري.بهت اخطار ميدم كه به خودت فشار نياري آهسته و پيوسته برو.:20:
من جات بودم از پايه شروع ميكردم.واسه شروع هم سعي نكن سرخودت رو با كتابهاي كمك درسي مختلف شلوغ كني.با يكي كاركن تا خوب راه بيفتي بعد برو يكي ديگه بخر.
باور كن مهم شروع كردنه نه چه جوري شروع كردن.
يكي از تفاوتهاي انسانهاي موفق و ناموفق هم همين شروعه.آدمهاي موفق وقتي به نقطه ي پايان ميرسن كه ديگران هنوز در نقطه ي شروع موندن.
انشالا كه شما جز موفق هاشي.:31:

shah abas
29-07-2010, 14:27
ولی اگه داداش/خواهر من بودی عمرا نمیذاشتم بری سنجش !از آرایه ی طنز استفاده شده بود:)

در ضمن دوستان دیدند اگر مطلبی مربوط به تاپیک نیست به تاپیک مربوطه ارجاع بدهند:
در مورد انتخاب آزمون های آزمایشی چندین تاپیک وجود داره مثلا:
در مورد انتخاب کتاب هم:

panizir
29-07-2010, 17:26
من اكيدا توصيه مي كنم سنجش نرين مخصوصا اگه جايي مثل كانون ميرين و تداخل داره.چون اگه جامع كانون باشه واقعا حيف سوالاشه كه جاش سنجشو بدين و اگه ادامه برنامش باشه كه از برنامتون عقب ميفتين.

فقط سنجش يك خوبي داره اونم جامعه آماريشه. كه اونم اصلا مهم نيست. جدا ميگم.

Rainy eye
29-07-2010, 18:49
من اكيدا توصيه مي كنم سنجش نرين مخصوصا اگه جايي مثل كانون ميرين و تداخل داره.چون اگه جامع كانون باشه واقعا حيف سوالاشه كه جاش سنجشو بدين و اگه ادامه برنامش باشه كه از برنامتون عقب ميفتين.

ولی نظر من کاملاً برعکس توئه!!!!!حیفه سه تا جامع سنجش که نری به جاش قلم چی بری !!!!!منم گول این حرفا رو خوردم!!!دوتا از جامعای سنجشو نرفتم به جاش قلم چی رفتم...بعدش که وارد دروه جمع بندی شدیم رفتم سوالای کنکور+ سوالای جامع سنجش 88 رو بررسی کردم دیدم که 3 تا سوالا شیمی که تو جامع سنجش اومده تو کنکور همون سال تو دوتا گروه اومده بود فقط جای گزینه ها رو عوض کرده بودن،از اون تیپ سوالایی بود که هیچ کس جدیشون نمیگیره...
الان دیگه از هرکی بپرسی میگه 3 تا جامع سنجشو حتماً برو نه به خاطر سوالاش که به خاطر تعداد داوطلباشم که شده از نظر من حتماً باید سه تا جامع آخر سنجشو شرکت کرد...

vahid-p
29-07-2010, 18:58
به نظر من مرحله ای های گزینه دو یا قلمچی + 3 تا جامع سنجش. همین.

panizir
29-07-2010, 19:02
ولی نظر من کاملاً برعکس توئه!!!!!حیفه سه تا جامع سنجش که نری به جاش قلم چی بری !!!!!منم گول این حرفا رو خوردم!!!دوتا از جامعای سنجشو نرفتم به جاش قلم چی رفتم...بعدش که وارد دروه جمع بندی شدیم رفتم سوالای کنکور+ سوالای جامع سنجش 88 رو بررسی کردم دیدم که 3 تا سوالا شیمی که تو جامع سنجش اومده تو کنکور همون سال تو دوتا گروه اومده بود فقط جای گزینه ها رو عوض کرده بودن،از اون تیپ سوالایی بود که هیچ کس جدیشون نمیگیره...
الان دیگه از هرکی بپرسی میگه 3 تا جامع سنجشو حتماً برو نه به خاطر سوالاش که به خاطر تعداد داوطلباشم که شده از نظر من حتماً باید سه تا جامع آخر سنجشو شرکت کرد...

اتفاقا منم به خاطر جامعه آماريش رفتم. اما چه فايده؟ يه سري سوالاش كه خود سوالاي كنكور سال قبلشه. هركي اونارو زده خوب جواب ميده. هركي نزده يهو رتبش ميره بالا. اصلا رتبه هاشو مخصوصا آخريشو كه من اصلا قبول نداشتم.
امسال كه سوال تكراري نداشت. ديگه هم فك نكنم از اين اتفاقا بيفته تو كنكور.

vahid-p
29-07-2010, 19:07
گزینه 2 سطح سوالای ازموناش نسبت به سنجش و قلم چی سخت تره ولی باز از لحاظ برنامه ریزی و تعداد ازمونایی که میگیره به پای قلم چی نمی رسه
نمی دونم ، شاید از نظر شما آزمون های زیادی حسن باشه، ولی به نظر من آزمون زیادی آدم رو خسته و کوفته می کنه و یکی از دوستان رو می شناسم که دو سه تاش رو نرفته بود. ( قلمچی شرکت کرده بود ). در ضمن به نظر من سوالات گزینه دو عالیه. فقط اگر از نظر کسی که این پست رو می خونه آزموناش کمه، بهتره بره قلمچی و اگر از نظرش کافیه، بره گزینه دو. من می رم گزینه دو ، چون با سه تا جامع سنجش دیگه فکر نکنم به چیز دیگه ای نیاز داشته باشیم.
ولی به هر حال با هر کدوم حال می کنین، حال کنین. اون بهترین خواهد بود .( اینم از اون شعارهاستا )

farid0485
29-07-2010, 22:34
يه سوال......

سنجش كي ثبت نام مي كنه؟؟؟؟؟؟

ولي من دو ساله كه تو قلم چيم.......امسال فرق من با اونايي كه سال سوم نيومدن تو معدل مشخص شد......

Mahmood_N
29-07-2010, 23:45
آزمونهای سنجش رو شرکت کنید تا متوجه بشید که در کنکور امسال تمرکز روی کدوم مباحث هست ! ، مباحثی که در آزمونهای سنجش میاد رو بیشتر بررسی کنید ...