PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 90 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

phoenix.
15-11-2010, 17:07
بچه ها سایت دریافت یک سری تست دوره ای گذاشته فعلا برای دیف و ادبیات از آقای فرزان و سبطی که حتما می دونین که خیلی دبیرای تاپین ...کلا خیلی سایت توپیه مشاوره و اینها هم داره ضمنا توش تاپ ترین دبیرای کنکور آزمونای سنجش رو نقد و بررسی کردن...من که خیلی خوشم اومد شما هم یه سر بزنید daryaft-pub.com

nelly joon
15-11-2010, 17:11
با سلام
من قید کنکور و درس را زده بودم وبعد از مشاوره های فراوا به این نتیجه رسیدم که دوباره کنکور دهم و در همین کشور امارت که برای کار آمدم درس بخوانم.
پس پشت کنکوری هستم

از آنجایی که سال گذشته برای کنکور درس نخواندم و زیست دوم و زیست سوم را با 7 و با تبصره قبول شدم و زیست پیش دانشگاهی نیز در شهریور با تبصره و با نمره 8 قبول شدم پس زیست شناسی ضعیفی دارم.
اما ریاضی وفیزیک خیلی خوبی دارم

با توجه به اهمیت درس زیست وضعف من در این درس و ترکیبی بودن این کتاب در صورتی که بخواهم این درس را به طور مبحثیبخوانم چه فصول از این 3کتاب(دوم سوم پیش) را بایستی با هم بخوانم؟و کدام فصول از این سه کتاب ربطی به دیگر فصول ندارد؟

به دلیل این که در ایران نیستم امکان شرکت در کلاس و آزمونی را ندارم

این پست من را بی جواب نگذارید.

با تشکر

اولا که حتما کتابهای انتشارات خیلی سبز رو بخونید تا بتونید کلا زیست رو بفهمید.
به نظر من با خوندن اون کتابا نیازی به معلم هم ندارید.
بهتره اول از زیست سوم شروع کنید چون راحت تره.مخصوصا 7 فصل اولش خیلی راحته.
بعد زیست دوم رو کامل بخونید.
بعد زیست سوم فصل 8 تا 11.
آخر هم زیست پیش دانشگاهی.

amir_toos
15-11-2010, 17:18
ببخشید این سوال رو اینجا مطرح میکنم آخه بیشتر از من در درس خوندن تجربه دارین.
من چی کار کنم این حسابان رو خوب یاد بگیرم! تو خونه هستم تمرین خوب حل می کنم ولی وقتی میرم سر جلسه انگار که هیچی یاد نگرفته ام!!! در صورتی که معلم هم دارم!!!!
ممنون میشم راهنمایی کنین

amir_toos
15-11-2010, 19:11
کسی از دوستان نیست که جواب منو بده؟:46:

vahid0801
15-11-2010, 19:19
کسی از دوستان نیست که جواب منو بده؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل تو مشکل من بود و مشکل خیلی های دیگه.
اول باید به خودت بقبولونی که یاد گرفتنشو لازم داری و طوری وقت نزاری که بهنونه بهت بده بگی وقت گزاشتی.
باید مثل یه نیاز روش کار کنی و شک نکن که تمریناتو زیاد کنی و سوالاتم از یه بلد بپرسی امکان نداره مشکلت حل نشه.
به قول بعضیا ما امتحان کردیم جواب داد تو هم بفرما......

hasti rs
15-11-2010, 20:18
با سلام
من قید کنکور و درس را زده بودم وبعد از مشاوره های فراوا به این نتیجه رسیدم که دوباره کنکور دهم و در همین کشور امارت که برای کار آمدم درس بخوانم.
پس پشت کنکوری هستم

از آنجایی که سال گذشته برای کنکور درس نخواندم و زیست دوم و زیست سوم را با 7 و با تبصره قبول شدم و زیست پیش دانشگاهی نیز در شهریور با تبصره و با نمره 8 قبول شدم پس زیست شناسی ضعیفی دارم.

با توجه به اهمیت درس زیست وضعف من در این درس و ترکیبی بودن این کتاب در صورتی که بخواهم این درس را به طور مبحثیبخوانم چه فصول از این 3کتاب(دوم سوم پیش) را بایستی با هم بخوانم؟و کدام فصول از این سه کتاب ربطی به دیگر فصول ندارد؟

با تشکر

به نظر من زیست پیش دانشگاهی رو خوب بخون ( زیادم ربطی به سال دوم و سوم نداره ) بعد از زیست پیش ، بخش گیاهی زیست سوم و بخون ، بعدشم ژنتیک و بخون و بعدشم میتونی بخش ایمنی سال سوم رو بخونی ،،، حالا چون شما زیستتون ضعیفه به نظر من بیستر انرژیتوون رو بذازید رو زیست پیش ..

موفق باشید .:20:
(البته اینم بگم ، این سوالو از سینا و مهشید و بقیه که کنکورو با موفقیت پشت سر گذاشتنو رتبشون خوب بوده بپرسی بهتر از من راهنماییت میکنن .. )

Mohammad Hosseyn
15-11-2010, 21:00
با سلام
پس پشت کنکوری هستم

با تشکر
البته من رشتم تجربی نیست، ریاضی بود ...الان که یونی هستم :31:
ولی می دونم که اگه در یک درس ضعیف باشی و بتونی در باقی دروس تلاشت رو بکنی راحت می تونی نتیجه مناسبت رو بگیری ... اول از هر چیزی باید سعی کنی تخمینی از تلاشت و تواناییت بزنی. بعد جداگانه هدفت رو در نظر بگیری ... بعد ببینی آیا با این تخمینی که میزنی به هدفت میرسی یا نه.

مثلا فرض کن زیست رو 20 بزنی حداکثر. ولی اگه ریاضی فیزیک و شیمی رو بالا بزنی ، نتیجه باز هم میتونه خوب باشه.

برای تخمین رتبه با درصد به سایت هایی مثل گزینه 2 یا کارنامه های سالهای قبل سر بزن.

بعد ببین اگه تلاشی که براش برنامه ریزی می کنی کافی هست یا نه.
در مورد دروس و نحوه مطالعه زیست و ... دوستان حتما تجربیاتشون رو بهت می گن. آرزوی موفقیت دارم برات ... :10:

jekob
15-11-2010, 21:17
واسه ادبیات نگفتیدا جه جوری بخونم؟

amir_toos
15-11-2010, 22:37
مشکل تو مشکل من بود و مشکل خیلی های دیگه.
اول باید به خودت بقبولونی که یاد گرفتنشو لازم داری و طوری وقت نزاری که بهنونه بهت بده بگی وقت گزاشتی.
باید مثل یه نیاز روش کار کنی و شک نکن که تمریناتو زیاد کنی و سوالاتم از یه بلد بپرسی امکان نداره مشکلت حل نشه.
به قول بعضیا ما امتحان کردیم جواب داد تو هم بفرما......
ممنون وحید جان بابت راهنمایی :11: ولی بگو حداقل چقدر وقت براش بذارم:13:

shabeashegha
15-11-2010, 23:30
با سلام
پس پشت کنکوری هستم

با تشکر
سلام
اینکه زیستت ضعیفه خیلی خطرناکه. به جرات میشه گفت شرط اول قبولی توی رشته های تاپ قبول بشی اینه که زیستت رو بالا بزنی پس ترجیحا فراموش کن که گذشته چی بوده . شما توی اولین فرصت از زیست سال دوم درس خوندن رو شروع کن میدونی چرا میگم زیست دوم؟چون زیست دوم اولین زیست تخصصی بچه های تجربیه و پیشنیاز نداره برای یادگیریش. بادقت و تمرکز خیلی زیاد بخون چون وقتی به زیست سوم میرسی باید زیست دوم رو عالی یاد گرفته باشی
یکی از روشهای مفهومی یاد گرفتن زیست اینه که به هر مطلبی میرسی با دونسته های قبلیت مطابقت بدی. اگه پس بهتره از صفر شروع کنی و به صد برسی.اینطوری وقتی به زیست سوم میرسی میتونی با دونسته های قبلیت ارتباط برقرار کنی. تست فراموش نشه تا میتونی تست بزن اولویت هم با کتاب سبزه خودم به شخصه هیچ کتاب دیگه ای رو توصیه نمیکنم
موفق باشی

meragj2
15-11-2010, 23:36
ببخشید این سوال رو اینجا مطرح میکنم آخه بیشتر از من در درس خوندن تجربه دارین.
من چی کار کنم این حسابان رو خوب یاد بگیرم! تو خونه هستم تمرین خوب حل می کنم ولی وقتی میرم سر جلسه انگار که هیچی یاد نگرفته ام!!! در صورتی که معلم هم دارم!!!!
ممنون میشم راهنمایی کنین
1. هر روز هر درسی که بهت می دن همون روز مرور کن و مثال ها رو دوباره حل کن.
2. هر چی به خودت بگی نمی فهمم راه یادگیریت رو بستی.
3. اگه یه چیزی رو از پایه مشکل داری حتما حلش کن چون مطالب حسابان پیوستگی طولی زیادی دارند.

ساش
16-11-2010, 00:07
با تشکر
هدف:رشته های تاپ سراسری :blush:

8 ماه بیشتر وقت ندارم تا تیر 90

درود

دوستان مطالب خوبی گفتن

ولی صادقانه بهت بگم با این وضعیت پایه به هیچ وجه نمی شه رشته های تاپ مثل پزشکی و دندون و ....... قبول شی

اگر می خوایی رشته ی تاپ قبول شی فقط باید رو آزاد فکر کنی که اونم اگر خیلی خیلی جدیت به خرج بدی و اساسی فقط فقط بخونی و قید همه چیز رو بزنی و فقط بخونی
می تون بگم 80% شانس بیاری قبول شی

ببین اگر همت نداری هممون جا بمون کیف کن و برو دانشگاه تو خود دبی

نمی خوام نا امیدت کنم
می خوام واقعیت را بگم
من می دونم وقتی می گی با 7 قبول شدم یعنی چی یعنی
یعنی هیچی از درسا نمی دونی تازه اگر بشینی زیست بخونی می خوای بفهمی که این چی چی می گه
تا اگر بفهمی گرانوم و کریستا و .... چیه و ATP تو لایه ی چین خورده ی میتوکندری تولید می شه و میتوکندی و هسته و کلروپلاست 2 غشا دارن و ................... حال می کنی و فهمیدن این هم براساس زیست پیش 2 و زیست سال 2 هستش

در صورتی که اینا چیزای پیش و پا افتاده ی زیست هستن

من وضعیت حافظه و همت و .... شما را نمی دونم ولی اگر
خوب خوب درس بخونی می تونی رو رشته های تاپ آزاد حساب کنی

زیست هم تو آزاد دیگه آسون نیست به هیچ وجه
بعضی ها می گن سال بعد اسون تر از امسال می شه چون امسال خیلی سخت بود
ولی من می گم به غیر از زیست شیمی هم امسال سطحش می ره بالاتر

زیست را برای شما که ضعیف هستی
اول کتاب دوم کتاب و سوم کتاب سبز

حاشیه نویسی را فراموش نکن

کلام آخر اگر می خوای پزشکی قبول شی از همین الان برو تو فاز درس دیگه نایت کلوپ ها را فراموش کنـــــــــــــــــــــــ

با امید موفقیت فقط درس بخون

princeofpersia_7
16-11-2010, 00:53
به نظرتون این کار درستیه که دروس عمومی ( جز عربی ) رو سعی کنیم تا اخر دی ماه تموم بکنیم و بعد از اون فقط با تست و تمرین مرورش بکنیم و وقتی برای دوباره خوانیش نذاریم؟ اینجوری زمان بیشتری هم برای دروس اختصاصی باز میشه فکر کنم..

نظرتون چیه؟

meragj2
16-11-2010, 02:15
به نظرتون این کار درستیه که دروس عمومی ( جز عربی ) رو سعی کنیم تا اخر دی ماه تموم بکنیم و بعد از اون فقط با تست و تمرین مرورش بکنیم و وقتی برای دوباره خوانیش نذاریم؟ اینجوری زمان بیشتری هم برای دروس اختصاصی باز میشه فکر کنم..

نظرتون چیه؟

به نظر من اینکه با تعادل پیش بری بهتره.
چرا همه رو با هم نخونی ؟
آخه قراره همه رو با هم امتحان بدیم!

hojjatinho
16-11-2010, 02:54
معمولا واسه ادبیات دو روش پیشنهاد می شه یکی همون روش درس به درس مثل بقیه درسهاست یکی روش مبحثی .(ارایه-قرابت و....) اگه با ازمون خاصی پیش نمیری به نظرم مبحثی بخون اگه نه که بر طبق برنامه ازمون بخون . فقط یک نکته اونم اینه که متن درسها رو زیاد نخون یعنی الکی وقت خودت رو توی متن هدر نده. تاریخ ادبیاتم 1-2 ماه اخر بخونی حتمن تستاشو می تونی جواب بدی.:46:

hojjatinho
16-11-2010, 03:01
به نظر من اینکه با تعادل پیش بری بهتره.
چرا همه رو با هم نخونی ؟
آخه قراره همه رو با هم امتحان بدیم!

البته به نظر من هم تعادل بهتره ولی یادتون باشه درس دینی و قسمتهای حفظی ادبیات مثل تاریخ ادبیات رو باید حتما روزهای اخر بخونید در واقع با خوندن توی روزهای اخر هم میشه اونها رو خیلی خوب زد. (نه اینکه تو طول سال اصلا نخونین ها!)

پ خ : ارایه امضات هم پارادوکس است : کسب جمعیت از زلف پریشان

BEHAFARIN
16-11-2010, 11:17
سلام تو رو خدا یکی به من کمک کنه!
من 6 سالی از کنکور دور بودم یعنی رفتم دانشگاه لیسانس گرفتم اما رشتم دوست ندارم میخوام امسال کنکور بدم و پزشکی بیارم انگیزه خوندم دارم.اگه بخوام درس اختصاصی کلاس برم کدوم موسسه برم یا معلم خصوصی که میدونین خوبن بهم معرفی کنید در ضمن برای هر درسم بیشتر از 400 نمیتونم هزینه کنم.خواهش کتاب و معلم یا موسسه که الان این موقع سال قبول کنه برم کلاساشون بهم معرفی کنید.

nelly joon
16-11-2010, 13:25

سر همه درسا همین قدر گیر میدی؟
جالبه به حرف کسی هم گوش نمیدی!!!
دیروز یکی از دوستان تو همین تاپیک آدرس سایت دریافت رو داد،من رفتم تو سایتش مطالب جالبی داشت.
روش خوندن اکثر درسها رو هم توضیح داده.
مخصوصا من از روش خوندن زیست و ادبیاتش واقعا خوشم اومد.
حالا شما هم یه سری به این سایت بزن.ایشالا جوابت رو بگیری.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shabeashegha
16-11-2010, 13:44

نظرتون چیه؟
تست و تمرین یکی از مراحل درس خوندنه نه مرور. شما وقتی میخوای یه درسی رو خوب یاد بگیری باید چند مرحله رو انجام بدی تا به آمادگی برسی که یکیش تسته اگه بتونی بدون لطمه خوردن باقی درسات و با انجام همه مراحل درست درس خوندن این کارو بکنی خیلیم خوبه :46:

jekob
16-11-2010, 15:07
سر همه درسا همین قدر گیر میدی؟
جالبه به حرف کسی هم گوش نمیدی!!!
دیروز یکی از دوستان تو همین تاپیک آدرس سایت دریافت رو داد،من رفتم تو سایتش مطالب جالبی داشت.
روش خوندن اکثر درسها رو هم توضیح داده.
مخصوصا من از روش خوندن زیست و ادبیاتش واقعا خوشم اومد.
حالا شما هم یه سری به این سایت بزن.ایشالا جوابت رو بگیری.

اره زیاد گیر میدم ولی کاری که خودم میخوام رو نمیکنم !!
منم رفتم تو سایتش ولی نفهمیدم چه جوری باید بخونم اگه تو خشت اول رفتی نحوه ادبیات رو خوندی نوشته بود لازم نیست الان ادبیات 2و3 رو مرو کنید من که هنوز نخوندم تا مرور کنم اگه فهمیدی چه جوری باید این درسو بخونیم واسه منم بگو .....

moh72
16-11-2010, 16:38
لطفا این پست پاک کنید:20:

veritaaa
17-11-2010, 01:02
سلام به همگی من تازه اومدم اینجا ولی ازین به بعد منم همراهیتون میکنم
شماها دبفرانسیل چی می خونین؟

jekob
17-11-2010, 09:49
سلام به همگی من تازه اومدم اینجا ولی ازین به بعد منم همراهیتون میکنم
شماها دبفرانسیل چی می خونین؟

فقط رمزینه

veritaaa
17-11-2010, 14:02
فقط رمزینه
واقعا ؟
من درس دادن معلممو نمیفهمم(هیچکی نمیفهمه!) جزوشم به درد نمیخوره.من کتاب و جزوه های کتاب کار قلم چی هم خوندم.الان ژرف اندیشان دارم ولی باز هم نتیجه ای نگرفتم.درسنامه داره؟ خوب توضیح داده؟

jekob
17-11-2010, 17:43
واقعا ؟
من درس دادن معلممو نمیفهمم(هیچکی نمیفهمه!) جزوشم به درد نمیخوره.من کتاب و جزوه های کتاب کار قلم چی هم خوندم.الان ژرف اندیشان دارم ولی باز هم نتیجه ای نگرفتم.درسنامه داره؟ خوب توضیح داده؟

بابا فقط رمزینه بخون ببین چه قدر متحول میشی کتاب اموزشیه دیگه 2 جلده کتاب تستم داره که 3جلده اگه میخوای برو تو سایتش pdf گذاشته ولی خیلی عالیه اگه برگردی پستای قبلم بخونی میبینی همه نوشتن رمزینه

veritaaa
17-11-2010, 22:10
جدا؟ واقعا ممنون

meragj2
18-11-2010, 00:35
این pdf خشت اول رو خوندین ؟ 2 قسمت منابع تستی اینجوری نوشته:
برای سال دوم کتاب سبز و گربه و برای سال سوم کتاب 8000 تست و گربه و برای سال چهارم گاج اندیشه فایق و سبز رو بزنید+ژنتیک تخته سیاه.:5:

این همه رو چه جوری میشه خوند؟ تازه خیلی از تستاشون مشابهه.

این اندیشه فایق کتاب خوبیه ؟ کسی خوندش؟

مشاوره ادبیات خشت اول رو هم حتما بخونید خیلی مفیده.

esfehanei
18-11-2010, 11:05
دوستان سلام
من یه کمکی میخوام ممنون میشم اگه کسی کمک بده
من دوم ریاضی هستم و امسال هم هندسه دارم (همون هندسه1) متاسفانه نمیدونم چرا نمیفهمم هیچ چی شو
یعنی مثلا معلم میاد و توضیحات رو میه ولی تو مساله نمیتونم استفاده کنم
یه کتاب گاج سیاه(پرسمان) و یکی هم سفید (میکرو) گرفتم ولی باز هم نه میتونم تست بزنم و نه تمرین حل کنم
کلا نمیدونم چرا هندسه فقط اینجوریه ریاضی اینجور نیست
ممنون میشم اگه یه کمکی بدید
منتظرم
باتشکر

shabeashegha
18-11-2010, 11:58
برای سال دوم کتاب سبز و گربه و برای سال سوم کتاب 8000 تست و گربه و برای سال چهارم گاج اندیشه فایق و سبز رو بزنید+ژنتیک تخته سیاه.:5:

این خشت اول چی هست؟!:31:
من به شخصه زیست گربه رو توصیه نمیکنم. خیلی سبز رو قبول دارم بقیشم تجربه استفاده شو ندارم ولی در هر صورت بد نیست یه نگاهی به تستهاش بندازین شاید پسندیدین:46:

milla.online
18-11-2010, 12:31
سلام به همه
من رشته ی ریاضی هستم و راستشو بگم تاحالا هیچی نخوندم(واقعا بیخیالم:41:) متاسفانه
سرکلاس خوب گوش میدم ولی خب تو خونه نمیخونم و تست هم نمیزنم:41:
معدل پارسالم(سوم)شد 14.97
معدل دیپلمم هم شد 16.35
وضعم خیلی خرابه نه؟؟؟

الان یه دوهفتست شروع کردم از مدرسه که میام 2 ساعت پشت pc میشنم و بعد میرم درسای همون روزو میخونم
تاحالا هیچ وقت این کارو نمیکردم ولی خیلی تاثیر خوبی داشت
شروع کردم دارم روزانه 4 ساعت درس میخونم و تست کم زدم
کتاب های زیر رو انتخاب کردم مناسبه به نظر شما:

هندسه تحلیلی: نوبل
زبان(کلا زبانم خوبه): نوبل
من 40 تا تست کنکور رو در 4 دقیقه زدم 3 تا غلط

دیفرانسیل: گاج یا رمزینه(کدوم بهتره)

شیمی: ندارم(پیشنهاد بدین)

فیزیک : 30 سال کنکور کانون(پیشنهاد دیگه دارین؟؟؟)

عمومی هم هیچی ندارم(کتابهای قدیمی خواهرم هست)

مادرم میگه باید روزانه 7 ساعت بخونم.به نظر شما درسته؟؟؟ اخه من تاحالا هیچوفت این همه نخوندم

اینم بگم به دلیل مشکل مالی هیچ آزمون و کلاسی هم نمیرم

ببخشید طولانی شد
ممنون:40::11:
سلام
تو وضعیت پارسال منو داری... من توی سال اول نتیجه خوبی توی کنکور نگرفتم اما دلیل نمیشه تو نگیری...
البته معدل کتبی سوم من 12.44 بود و مال تو خیلی بالاتره...
پیشنهاد میکنم هفته ای 2 ساعت بیا پشت pc و بیشتر تست بزن...
دیفرانسیل رمزینه بخون
فیزیک گاج
شیمی فقط مبتکران
عربی خودمم درگیرم با خودم
زبان کیاسالار بخون
دینی گاج بد نیست
ادبیات هم اول کتاب رو خوب یاد بگیر بعدش کلک یا گاج کار کن....
با هم میگم گذشته بد نباید جلوی آینده خوبت رو بگیره...
تراز من توی کانون الان حدود 6300 هست و حتی پشتیبان من هم وقتی کارنامه سومم رو دید تعجب کرد...

veritaaa
18-11-2010, 13:01

منم خوندم.دیفرانسیلشم حتما بخونین
من دیدم واسه خوندن دیفرانسیل عوض شد میخوام روششو امتحان کنم
پیشنهاد می کنم قسمت نقد آزمون ها رو هم بخونین منم میخواستم آزمون جامع های سنجش رو شرکت کنم ولی دیدم وقت تلف کردنه
نقد سراسری 89 رو حتما بخونین

meragj2
18-11-2010, 14:39
این خشت اول چی هست؟!:31:
:46:
مشاوره آموزشی موسسه دریافت که 2 سایتشون گذاشتن شما هم یه نگاه بندازین مفیده.

.................................................. ......................
به نظرتون این بیت چرا ایهام داره ؟
تا زلف پریشان تو در جمع آمد
هیچ مجموع ندانم که پریشان تو نیست.

البته 2 تا پارادوکس هم داره.

veritaaa
18-11-2010, 15:07
.................................................. ......................

من پارادوکسی نمیبینم. زلف پریشان هست دیگه
به نظر من زلف مجازا اون شخص مورد نظر شاعر هست
پریشان هم جناس تام داره...
ایهام هم نمیبینم
نمیدونم حالا

jekob
18-11-2010, 16:32
سلام بچه ها
اینم از کارنامه من...
این آزمون 300 تایی ترازم اومد بالاتر با اینکه کمتر خونده بودم و همش کلاس بودم...
شیمی رو واسه 100 خونده بوم و آزمون قبلی هم شیمی هام بالای 80 بود ولی دیروز وقتی فیزیک رو تموم کردم دیگه 10 دقیقه از آزمون بیشتر نمونده بود... واسه همین شیمی 2 4 تا سوال بیشتر نتونستم جواب بدم و به زور پاسخبرگ رو ازم گرفتند.:13:
راستی دوستان به نظر شما من پتانسیل 3 رقمی آوردن رو دارم؟؟؟؟؟؟ (به کسی نگیدا ولی کتبی سوم من 12.44بوده) در ضمن همونطور که میدونید فارغ التحصیلم....:24:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من با این عربی چه کنم؟!؟!؟!؟ کمرم رو شکونده...
ازمون اول عربی:-2
آزمون دوم:8
آزمون سوم:11
آزمون بعدی فکر کنم:14:27:
عربی از روی کتاب سبز می خونم به نظر شما ایاد فیلی بگیرم بهتر میشه ؟!؟!؟!؟!

واسه حسابان و تحلیلی چی میخونی ؟

milla.online
18-11-2010, 19:41
واسه حسابان و تحلیلی چی میخونی ؟
من کلاس میرم...البته زیاد از کلاسام استفاده نمی کنم....یعنی الان به این اعتقاد رسیدم که بدون کلاس هم می تونم
تحلیلی:
اول از همه کتاب سبز کانون نوشته کاظمی رو میخونم.
تستای آخر هر درس رو میزنم.
بعدش هم تستای کتاب تحلیلی مبتکران(همون کتاب صورتی که جلدش کوچیکه) رو می زنم... در آخر هم یه تعداد تست که توی جزوه های کانون و گزینه برای آمادگی تو آزمون هست رو میزنم.
حسابان راستش خودمم یه کم مشکل دارم... شاید رفتم سراغ رمزینه
اما الان یه مروری روی جزوه گام اول گزینه میکنم... و بعدش هم تمام تست های آبی قلم چی رو میزنم....
کتاب 7 کنکور کانون هم توی مرور و جمع بندی آخر هفته خوبه(البته من خودم حاضر نیستم کلی پول بابت این کتابای کم تست و کوچیک بدم... کانون خودش مجانی بهم داد:21:)

jekob
18-11-2010, 20:14
تشکر واسه چی کردی ؟

shah abas
18-11-2010, 20:51

یکی به معنی پریشان و یکی هم به معنی عاشق باشه فکر کنم.
(البته یه تاپیک رفع اشکال داریم برای این نوع سوال ها )

mani geek
19-11-2010, 14:33
برو بچ بگن که برای حسابان وریاضی پایه چند تا سوال تو کنکور میاد ضمنا از چه کتابی استفاده میکنن؟

new life
19-11-2010, 18:20
برو بچ بگن که برای حسابان وریاضی پایه چند تا سوال تو کنکور میاد ضمنا از چه کتابی استفاده میکنن؟

برای ریاضیات پایه: ابی قلم چی و خوش خوان

jekob
19-11-2010, 23:06
من کلاس میرم...البته زیاد از کلاسام استفاده نمی کنم....یعنی الان به این اعتقاد رسیدم که بدون کلاس هم می تونم
تحلیلی:
اول از همه کتاب سبز کانون نوشته کاظمی رو میخونم.
تستای آخر هر درس رو میزنم.
بعدش هم تستای کتاب تحلیلی مبتکران(همون کتاب صورتی که جلدش کوچیکه) رو می زنم... در آخر هم یه تعداد تست که توی جزوه های کانون و گزینه برای آمادگی تو آزمون هست رو میزنم.
حسابان راستش خودمم یه کم مشکل دارم... شاید رفتم سراغ رمزینه
اما الان یه مروری روی جزوه گام اول گزینه میکنم... و بعدش هم تمام تست های آبی قلم چی رو میزنم....
کتاب 7 کنکور کانون هم توی مرور و جمع بندی آخر هفته خوبه(البته من خودم حاضر نیستم کلی پول بابت این کتابای کم تست و کوچیک بدم... کانون خودش مجانی بهم داد:21:)

سبز کانون !! خوبه ؟ منم فارغ التحصیل هستم معدل سوم منم تو مایه های تو بود 12.77 ولی مثل پارسال دارم 5000 میارم . واسه تحلیلی و گسسته موندم چی بخونم ابی قلم چی هم دارم گاج هم دارم واسه هردو .

*PiNk PaNTHeR*
20-11-2010, 07:13
سلام دوستان.
من میخواستم برم مهندسی نرم افزار اما نظرم رو به علوم کامپیوتر تغییر دادم. حالا میخوام ببینم دانشگاههای مهم ایران-غیر از تهران- چه رتبه ای رو برای این رشته میپذیرن تا درس خوندنم رو بر اساسش مرتب کنم.

تشکر.

BEHAFARIN
20-11-2010, 09:35
من 6 سالی از کنکور دور بودم یعنی رفتم دانشگاه لیسانس گرفتم اما رشتم دوست ندارم میخوام امسال کنکور بدم و پزشکی بیارم انگیزه خوندم دارم.اگه بخوام درس اختصاصی کلاس برم کدوم موسسه برم یا معلم خصوصی که میدونین خوبن بهم معرفی کنید در ضمن برای هر درسم بیشتر از 400 نمیتونم هزینه کنم.خواهش کتاب و معلم یا موسسه که الان این موقع سال قبول کنه برم کلاساشون بهم معرفی کنید. کسی نیست به من کمک کنه

jekob
20-11-2010, 10:33
اونایی که فیزیک پیش اندیشه سازان رو میخونن تست های بیشتر تمرین کنید رو هم حل مکنن؟ واسه تست کنار اندیشه سازان کدوم کتاب خوبه ؟

Amir_oscar
20-11-2010, 11:20
سلام دوستان.
من میخواستم برم مهندسی نرم افزار اما نظرم رو به علوم کامپیوتر تغییر دادم. حالا میخوام ببینم دانشگاههای مهم ایران-غیر از تهران- چه رتبه ای رو برای این رشته میپذیرن تا درس خوندنم رو بر اساسش مرتب کنم.

تشکر.
سلام.
الآن وقت فكر كردن به اين كه با چه رتبه اي فلان رشته رو قبول مي شم نيست! هممه ي اين ها رو به بعد كنكور موكول بكنيد و تلاش بكنيد بهترين رتبه اي كه مي تونيد رو بياريد! يادمه كه شنيدم يكي از تك رقم هاي چند سال پيش، بعد از كنكور تازه مي خواست ببينه چه رشته اي رو دوست داره! حالا رشته ي مورد علاقه اتون رو اگه شناسايي بنيد مشكلي نيست، ولي سراغ رتبه ي مورد نياز و اين حرف ها نريد كه خطرناكه!

meragj2
20-11-2010, 12:14
من 6 سالی از کنکور دور بودم یعنی رفتم دانشگاه لیسانس گرفتم اما رشتم دوست ندارم میخوام امسال کنکور بدم و پزشکی بیارم انگیزه خوندم دارم.اگه بخوام درس اختصاصی کلاس برم کدوم موسسه برم یا معلم خصوصی که میدونین خوبن بهم معرفی کنید در ضمن برای هر درسم بیشتر از 400 نمیتونم هزینه کنم.خواهش کتاب و معلم یا موسسه که الان این موقع سال قبول کنه برم کلاساشون بهم معرفی کنید. کسی نیست به من کمک کنه

به نظر من:
بهترین منبع کتاب درسی. دقت کن که کتاب هایی درسی مربوط به این کنکور رو بخونی
اندیشه سازان هر چی پیدا کردی بگیر بخصوص فیزیک.
زیست سبز هر سه سال
ریاضی کنکور سبز
دین و زندگی راه اندیشه بگیر
عربی هم کلاس برو.
اگر می خوای شروع کنی همین الان شروع کن که تازه دیر هم شده.

veritaaa
20-11-2010, 16:55
سلام دوستان.

تشکر.

برو تو سایت قلم چی
یادگار ماندگار قبولی های سال 88 رو داره
یه آمار کلی هم از 89 داره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ehsan_92
20-11-2010, 21:26
سلام
من برای درس زیست در یکی از آموزشگاه ها ثبت نام کردم
در یکی از آزمون های آزمایشی نیز شرکت میکنم

بودجه بندی تدریس در آمزوشگاه با بودجه بندی آزمون کاملا متفاوت است

اولویت با کدام است؟درس خواندن درس آموزشگاه یا درس خواندن جهت آزمون؟

shabeashegha
20-11-2010, 22:59
اونایی که فیزیک پیش اندیشه سازان رو میخونن تست های بیشتر تمرین کنید رو هم حل مکنن؟ واسه تست کنار اندیشه سازان کدوم کتاب خوبه ؟
قطعاااااااااااااااااااااا اااااااااا!
4_5تا مولف مطرح دور هم جمع شدن تست جمع کردن یه پاسخنامه توپ هم گذاشتن کنارش که من و شما استفاده کنیم فیضشو ببریم:31:
اساسا تستای آموزشی اسمش روشه شما پله به پله یه چیزایی رو توش یاد میگیری
توی تستای تمرین کنید هم سرعتت بالا میره هم آموخته هات تثبیت میشه و به نوعی خودت رو آماده کنکور میکنی مهم نیست که آموزشی و تمرین کنید رو همون موقع بزنی من خودم مثلا فصل 1فیزیک پیش1 رو توی آزمون بعدی جزو محدوده آزمون بود میومدم تستهای آموزشی رو میزدم و توی آزمون بعدش که بخش دیگه ی اون فصل میومد تستهای تمرین کنید رو میزدم
یعنی اگه مثلا کل فصل 40 صفحه بود و برنامه میگفت تا صفحه 30 آزمونه من کل 40 صفحه رو میخوندم و کل تستای آموزشی رو میزدم و توی آزمون بعد که از صفحه 30 تا 40 میومد میشستم فقط تستهای بیشتر تمرین کنید رو میزدم(چقدر حرف زدم:31:)

vahid0801
20-11-2010, 23:39
سلام به همه.
یه امار از این ازمونای قلم چی میخواستم.
نحوه ی امتحاناش.هر چند وقت یکباره؟قیمتاش چطوره و این حرفا

پیشاپیش ممنون

Amir_oscar
21-11-2010, 14:53
سلام به همه.
یه امار از این ازمونای قلم چی میخواستم.
نحوه ی امتحاناش.هر چند وقت یکباره؟قیمتاش چطوره و این حرفا

پیشاپیش ممنون
سلام.
آزمون هاش هر دو هفته يك بار هستش و مبحثي جاو مي ره و توي فاصله هاي زماني مثل دي ماه و عيد، آزمون دوره اي مي گيره.
هزينه ي هر آزمونش توي شهرهاي كوچيك حدود 10000 و توي شهر هاي بزرگتر كمي بيش تره...

shah abas
21-11-2010, 17:09
این قلم چی نمیشه فقط هر از گاهی بریم برای آزمونش؟ یعنی مثلا برای این هفته فقط ۱۰ تومن بریزیم بریم آزمون این هفته رو بدیم؟

veritaaa
21-11-2010, 18:24
سلام
من برای درس زیست در یکی از آموزشگاه ها ثبت نام کردم
در یکی از آزمون های آزمایشی نیز شرکت میکنم

بودجه بندی تدریس در آمزوشگاه با بودجه بندی آزمون کاملا متفاوت است

اولویت با کدام است؟درس خواندن درس آموزشگاه یا درس خواندن جهت آزمون؟

به نظر من بهتر بود آموزشگاه و آزمونتو یکی انتخاب می کردی
ولی حالا که اینجوری شده بهتره با آزمون پیش بری وگرنه وقت تلف کردنه
چون اگه سر جلسه سوالارو بلد نباشی هم پولت از بین رفته هم وقتت هم اینکه درصد خوبی نداری
جزوه های کلاستو میشه بعدا خوند..

veritaaa
21-11-2010, 19:41
بچه ها کسی هست که ترتیب دفترچه آزمونارو عوض کنه مثلا اول شیمی رو بزنه و نتیجه هم گرفته باشه؟ کار خوبیه به نظرتون؟

Margrita
21-11-2010, 19:42
نخیر نمیشه

princeofpersia_7
21-11-2010, 19:50
من با توصیه های دوستان رفتم این کتاب فیزیک اندیشه سازان چاپ 84 قبل از دستکاری مبتکران رو گرفتم :27:

تو نگاه اول که کتاب خوبی به نظر میاد.. ولی باید بدونید که از کجا میخواید بخرید.. من همون مغازه اول که رفتم پیدا کردم !

ولی بلد نباشید باید کلی برید و بگردید و الکی معطل بشید..

تازه فروشنده اش میگفت کتاب های بازرگان اگر واسه 85 رو همبگیری مشکل نداره..چون خودش که رفته آمریکا.. کتاب هاش همونه... فقط کنکورها رو هی بهش اضافه میکنند..محتواش فرقی نداره... الکی قیمتش بیشتره..

jekob
21-11-2010, 22:57
واسه تحلیلی چی پیشنهاد میدین بالاخره که خوب توضیح داده باشه کسی که واقعا" تجربه کرده بگه ؟

---------- Post added at 11:57 PM ---------- Previous post was at 11:53 PM ----------

قطعاااااااااااااااااااااا اااااااااا!
4_5تا مولف مطرح دور هم جمع شدن تست جمع کردن یه پاسخنامه توپ هم گذاشتن کنارش که من و شما استفاده کنیم فیضشو ببریم:31:
اساسا تستای آموزشی اسمش روشه شما پله به پله یه چیزایی رو توش یاد میگیری
توی تستای تمرین کنید هم سرعتت بالا میره هم آموخته هات تثبیت میشه و به نوعی خودت رو آماده کنکور میکنی مهم نیست که آموزشی و تمرین کنید رو همون موقع بزنی من خودم مثلا فصل 1فیزیک پیش1 رو توی آزمون بعدی جزو محدوده آزمون بود میومدم تستهای آموزشی رو میزدم و توی آزمون بعدش که بخش دیگه ی اون فصل میومد تستهای تمرین کنید رو میزدم
یعنی اگه مثلا کل فصل 40 صفحه بود و برنامه میگفت تا صفحه 30 آزمونه من کل 40 صفحه رو میخوندم و کل تستای آموزشی رو میزدم و توی آزمون بعد که از صفحه 30 تا 40 میومد میشستم فقط تستهای بیشتر تمرین کنید رو میزدم(چقدر حرف زدم:31:)

تستاش زیر 83 هست اخه تست جدید نزنم

shabeashegha
21-11-2010, 23:18
من با توصیه های دوستان رفتم این کتاب فیزیک اندیشه سازان چاپ 84 قبل از دستکاری مبتکران رو گرفتم :27:

تو نگاه اول که کتاب خوبی به نظر میاد.. ولی باید بدونید که از کجا میخواید بخرید.. من همون مغازه اول که رفتم پیدا کردم !

ولی بلد نباشید باید کلی برید و بگردید و الکی معطل بشید..

تازه فروشنده اش میگفت کتاب های بازرگان اگر واسه 85 رو همبگیری مشکل نداره..چون خودش که رفته آمریکا.. کتاب هاش همونه... فقط کنکورها رو هی بهش اضافه میکنند..محتواش فرقی نداره... الکی قیمتش بیشتره..
تصمیم اینکه بازرگان 85 رو بگیرین یا نه با خود شماست (هرچند من بودم نمیگرفتم بخصوص سال دومش یه سری تغییرات داشته) ولی بازرگان ایرانه و آموزشگاه هدف تدریس میکنه:27:(این نشون میده کتاب فروشیه خواسته متقاعد شی کتابای چاپ 85 رو که احتمالا رو دستش مونده بود رو بخری:46:)

Alireza SM
21-11-2010, 23:25
تصمیم اینکه بازرگان 85 رو بگیرین یا نه با خود شماست (هرچند من بودم نمیگرفتم بخصوص سال دومش یه سری تغییرات داشته) ولی بازرگان ایرانه و آموزشگاه هدف تدریس میکنه:27:(این نشون میده کتاب فروشیه خواسته متقاعد شی کتابای چاپ 85 رو که احتمالا رو دستش مونده بود رو بخری:46:)

بازرگان كه امريكا نيست يكي از نويسنده هاي ديگه مبتكران رفته آمريكا ( تا اونجاي كه من اطلاع دارم )

راستي سينا جان احتمال اين كه كتابهاي بازرگان رو دست كتابفروشي بمونه اونم از سال 1385 تا حالا ! دررست مثل احتمال اينه كه توي يه مولكول DNA ؛ بازهاي سايتوزين و آدنين كنارهم قرار گرفته باشن ! :27:
شايد كتاب دست دوم داشته و ميخواسته به اين دوستمون بندازتش :20:

meragj2
21-11-2010, 23:44
به شما جوونا توصیه می کنم اگر 2 قرابت معنایی می خواین قوی بشین، کتاب قرابت معنایی نشر دریافت رو بگیرین.

فضاییه! تازه مولفش (هامون سبطی) خودش پزشکی قبول شده از اون مهمتر کتاب های ادبیات اندیشه سازان شاهکار ایشونه.

shabeashegha
21-11-2010, 23:53
واسه تحلیلی چی پیشنهاد میدین بالاخره که خوب توضیح داده باشه کسی که واقعا" تجربه کرده بگه ؟

---------- Post added at 11:57 PM ---------- Previous post was at 11:53 PM ----------

تستاش زیر 83 هست اخه تست جدید نزنم
حقیقتش اینه که من خودم ترجیح دادم که تستای فیزیک اندیشه سازان رو بزنم + 7سال کنکور قلم چی
البته اگه اون 7سال کنکور قلم چی رو نزنی موقع جمع بندی کنکور درصد فیزیکت واقعی تره چون تستهارو قبلا حل نکردی ولی این کارم بکنی عالیه

---------- Post added at 12:53 AM ---------- Previous post was at 12:49 AM ----------

بازرگان كه امريكا نيست يكي از نويسنده هاي ديگه مبتكران رفته آمريكا ( تا اونجاي كه من اطلاع دارم )

راستي سينا جان احتمال اين كه كتابهاي بازرگان رو دست كتابفروشي بمونه اونم از سال 1385 تا حالا ! دررست مثل احتمال اينه كه توي يه مولكول DNA ؛ بازهاي سايتوزين و آدنين كنارهم قرار گرفته باشن ! :27:
شايد كتاب دست دوم داشته و ميخواسته به اين دوستمون بندازتش :20:
دقیقا. این کتابا باید دسته دوم باشه که احتمالا طرف خواسته کتاباشو رد کنه بره:27:(آره دیگه قرار گرفتن سیتوزین و آدنین روبه روی هم یه جور جهش حساب میشه که ادامش سرطان و.... مثل همون کتابای 85 که سرطان میشن آدم نه میتونه استفاده کنه نه میتونه پولشو زنده کنه:46:)

Alireza SM
21-11-2010, 23:54
به شما جوونا توصیه می کنم اگر 2 قرابت معنایی می خواین قوی بشین، کتاب قرابت معنایی نشر دریافت رو بگیرین.

فضاییه! تازه مولفش (هامون سبطی) خودش پزشکی قبول شده از اون مهمتر کتاب های ادبیات اندیشه سازان شاهکار ایشونه.

سبطي هم پزشكي خونده ؟ من فكر ميكردم دكتراي ادبيات داره !‌

با اين حساب سبطي و انار شهابي و ابوذر و كميل نصري و حامد اختياري همشون پزشكن !

meragj2
21-11-2010, 23:57
نوشته شده توسط Alireza SM

راستي سينا جان احتمال اين كه كتابهاي بازرگان رو دست كتابفروشي بمونه اونم از سال 1385 تا حالا ! دررست مثل احتمال اينه كه توي يه مولكول DNA ؛ بازهاي سايتوزين و آدنين كنارهم قرار گرفته باشن !
شايد كتاب دست دوم داشته و ميخواسته به اين دوستمون بندازتش

من 82 اندیشه شیمی 3 رو دارم. اصلا به شیمی 3 ما شبیه نیست فقط چند تا مبحثش مثل پیش دانشگاهیه!:20:

اگر خواستین کتاب زیر خاکی بخرین دقت کنین مطالبش با کتاب درسی شما یکی باشه!:5:

princeofpersia_7
22-11-2010, 00:05

خب دوستان منم رفته بودم از این دست دوم فروشی ها :31:
جای دیگه که نمیشه اندیشه سازان قدیمی رو گیر آورد..

فقط چاپ های سال 84 فیزیک رو گرفتم.. درسته دیگه؟ :31:

قبلش با خودتون مشورت کرده بودم :10:

کتاب های شیمی رو هم نخریدم.. میدونستم داره خالی می بنده چون تبلیغ اون آموزشگاه رو دیده بودم !
و الان میخواستم ازتون مشورت بگیرم برای خرید کتاب های شیمیش ( پیش و پایه ) چه سالی رو بگیرم بهتره..
فکر کنم 87 یا 88 مشکلی نداشته باشن..

...........................

این مقدمه کتاب های اندیشه سازان رو هم که گفتی واقعا جالبه.. کلی بهت انگیزه میده :31:

meragj2
22-11-2010, 00:15

کتاب های شیمی رو هم نخریدم.. میدونستم داره خالی می بنده چون تبلیغ اون آموزشگاه رو دیده بودم !
و الان میخواستم ازتون مشورت بگیرم برای خرید کتاب های شیمیش ( پیش و پایه ) چه سالی رو بگیرم بهتره..

این مقدمه کتاب های اندیشه سازان رو هم که گفتی واقعا جالبه.. کلی بهت انگیزه میده :31:

هر کی ادبیات 2 3 و پیش اندیشه رو هم گیر آورد رو هوا بزنه که واقعا مطاعه.

M0rrigan
22-11-2010, 16:05
بچه ها کسی هست که ترتیب دفترچه آزمونارو عوض کنه مثلا اول شیمی رو بزنه و نتیجه هم گرفته باشه؟ کار خوبیه به نظرتون؟
من از ترس دبیر شیمی مون که به توپ و تانک میبنده درصدای زیر 60 رو، 2 بار این کار رو کردم و هر دو بار فجیعا چوبش رو خوردم. اصلا کار درستی نیست. حتما حتما درس اصلیتون - چه دیف چه زیست - رو اول بزنید.

البته مگه این که تسلطتون روی مثلا فیزیک خیلی زیاد باشه که اول اون رو بزنید. ولی دیگه فوقش جابجایی با فیزیک، نه دیگه شیمی!

Haniiii
22-11-2010, 21:33
:D

خوش شانسی رو میبینی ؟! ... ناخن پام در اومد ( نصفه ! ) 2 روز درد شدید نذاشت یه ذره درس بخونم !!! خیلی دردش زیاده ! :31:

پیام اخلاقی : مواظب ناخن ها تون باشین !!!!

sarinagasemi
22-11-2010, 22:34
دوستان سلام
کسی نمیدونه قیمت موسسه ها و آموزشگاه ها تو تهران چه جوریه؟

mani geek
24-11-2010, 11:27
سلام
لطفا
خواهشا
نظرتون رو درباره كتاب اموزش گسسته انتشارات فار بديد ايا اموزشش خوبه؟

Mr.Unco
24-11-2010, 14:04
با سلام
من بودجه بندی فصل به فصل ریاضی وفیزیک و شیمی رشته تجربی میخواستم

بودجه بندی سوالات کنکور 3 سال اخیر
یعنی 87 و 88 و 89

خواهش مکمک کنید و اگر دارید بگید خیلی نیاز دارم خواهش

با تشکر

shabeashegha
24-11-2010, 17:30

شیمی چاپ 88 خوبه اگه پیدا کردی بگیر

mehrdad_joon
24-11-2010, 22:20
کنکوری های 90 به نظر من از همین الان شروع کنید به درس خوندن...! من که پشیمونم از تابستون نخوندم:41:
کاش زمان بر میگشت به 1سال قبل...... یه توصیه به اونا که می خوان برای سال دوم کنکور بدن امسال هرچی اوردین برین....چون سال دیگه بدتر میدین....هرسال داره سخت تر میشه......

اتفاقا اشتباهه....
به نظرم فارغ تحصیلا از بهمن شروع کنن بهتره....
هرچی زودنر شروع کنن زودتر خسته میشن،اینو من تجربه کردم..
از بهمن روزی 8 ساعت بخونید ردیفه!!!

princeofpersia_7
25-11-2010, 02:31
قضیه رو اینقدر سیاه و سفید نبینید.. هرکسی با روشی که خودش راحت هست باید بخونه... مطمئنا کسی که چندین ماه رو مطالعه نداشته و قاعدتا پشتش هم باد خورده. نمیتونه حتی با روزی 10 ساعت خوندن هم به حد یه داوطلب خوب برسه.. اون وقت ممکنه تو اردیبهش و ماه های بعدی کم بیاره..آهسته و پیوسته از همه چیز مهم تره..

shabeashegha
25-11-2010, 10:58
اتفاقا اشتباهه....
البته اگه یه روز قبل از کنکورم شروع کنن کفایت میکنه (البته واسه اینکه رتبشون 6 یا رقمی شه):46:

nelly joon
25-11-2010, 14:27
اینم بودجه بندی درسهای فیزیک و شیمی و ریاضی رشته تجربی:

eshghe abi
25-11-2010, 15:02

بودجه بندی دروس اختصاصی رشته ریاضی سال 89 رو کسی نداره؟:31:

Alireza SM
25-11-2010, 15:21
اتفاقا اشتباهه....

چه خبره از بهمن ؟ مگه عجله داريم ؟
از همون تعطيلات عيد شروع كنيم بهتره :10:

saeedsamiri
25-11-2010, 15:28

عجب چیزی گذاشتی :40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40:

من خیلی دنبال این بودم :11::11::11::11::11::11::11:

امکانش هست زیست هم بذاری؟

کمک بزرگی کردی :11:

shah abas
25-11-2010, 17:07
از همون تعطيلات عيد شروع كنيم بهتره
البته ایشون برای فارغ التحصیلان گفتند بهمن . برای بقیه که همه مخالف نظر شما رو دارند اقای علیرضا. بهتر نیست کمی نظرتون رو تغییر بدید؟

Hossein1992
25-11-2010, 17:15
از همون تعطيلات عيد شروع كنيم بهتره :10:

اووووووووو که میره این همه راه را؟

از یک هفته مونده به کنکور شروع کنیم هم بهتره هم باکلاس تر :27:

jekob
25-11-2010, 17:22
همه 12 ماه درس میخونن روز اخر استراحت میکنن ما 12 ماه استراحت کنیم رو اخر درس بخونیم کی به کیه فقط مجاز نمیشیم

esfehanei
25-11-2010, 17:57
دوستان گرامی
تو فیزیک چه جوری میشه سریعتر تست زد (یا تمرین حل کرد)
چون من وقتی یه سوال (یا تست) رو میبینم فقط چند دقیقه طول میکشه تا فورمول اونو پیدا کنم(تازه اگه از یادم رفته باشه) بعد تازه برم سراغ حل کردن و....
مخصوصا تو این فصل 2 فیزیک 2 (همون حرکت)
دوستان اگه ممکنه یه کمکی برای افزایش سرعت و مهارت و.... فیزیک بگن ممنون میشم
باتشکر

Alireza SM
25-11-2010, 18:36
دوستان گرامی
چون من وقتی یه سوال (یا تست) رو میبینم فقط چند دقیقه طول میکشه تا فورمول اونو پیدا کنم(تازه اگه از یادم رفته باشه) بعد تازه برم سراغ حل کردن و....
باتشکر

علاجش اينه كه زياد تمرين كني تا وقتي تست ميزني دهنت اتوماتيك سوپيچ كنه رو فرمولي كه لازمه :20:

shabeashegha
25-11-2010, 18:37
دوستان گرامی
باتشکر
هرچی بیشتر تست و تمرین حل کنی خود به خود هم سرعتت بالا میره هم فرمولها و روش حل سوالا ملکه ذهنت میشه ضمن این که سعی کن شانسی از فرمولا استفاده نکنی . مثلا وقتی سوال رو میخونی اول فاکتورهایی که سوال در اختیارت گذاشته رو یه گوشه بنویس (مثلا سرعت رو داده / زمان رو داده/جابه جایی رو میخواد) بعد با خودت فکر کن ببین چه فرمولی هست که هر سه تای این فاکتورها رو شامل میشه (X=vt) هرچقدر بیشتر حل کنی به تسلطی میرسی که دیگه نیازی به نوشتن فاکتورای صورت سوال نیست میتونی ذهنی فرمول مورد نظر رو پیدا کنی. حرکت شناسی فوق العاده مبحث راحتیه به شرطی که متوجه بشی قراره چی یاد بگیری

esfehanei
25-11-2010, 19:07
خوب البته همینجوریه که شما میگید
ولی مشکل من اینه که هر چی میشینم تمرین و تست و .... حل میکنم فرداش معلمه یه چی دیگه درمیاره
همچنین فورمولهای زیادی هم داره این حرکت هه پارسال بزرگترین فرمول همون k=1/2mv^2بود امسال این همه فورموله

ashjaee
25-11-2010, 19:53
ولی مشکل من اینه که هر چی میشینم تمرین و تست و .... حل میکنم فرداش معلمه یه چی دیگه درمیاره
همچنین فورمولهای زیادی هم داره این حرکت هه پارسال بزرگترین فرمول همون k=1/2mv^2بود امسال این همه فورموله

ببینین بخش های سینماتیک و دینامیک که الان دارین شما تو دوم می خونین دقیقا دو فصل فیزیک پیش دانشگاهی رو هم تشکیل میده بیشتر بجای اینکه رو فرمولها کار کنین بیشتر روی مفاهیم کار کنین تا در سال چهارم راحت باشین، وگرنه اکثر کتابای کمک آموزشی سال دوم میان الکی این دو فصل رو چاق و چله می کنن که دانش آموز گیج میشه.
بازم میگم اصلا و ابدا دنبال فرمول های تستی و چرت و پرت نرین.

fmps
25-11-2010, 20:57

آره راس میگن
بیشتر(شاید هم همه!)تست های این فصل با چند تا فرمول اصلی هل میشن.ذهنتو با فرمول پر نکن سعی کن بفهمی مسئله چی میخواد که اینم تمرین زیاد میخواد

veritaaa
25-11-2010, 21:04

منم مشکل تورو داشتم ولی فرمول هارو با ریاضیات یاد گرفتم
مثلا فرمول حرکت شتابدار رو که یاد گرفتی مشتق بگیر میشه معادله سرعت ، مشتق دوم بگیر میشه معادله شتاب
واسه پرتابه هم کافیه مثلا بدونی X=Vcosx.t اونوقت سرعتش میشه V=V.cosx شتاب هم صفر

nelly joon
25-11-2010, 21:27
واسه همه درسا رو اسکن کردم، فقط 1 کوچولو واسم دعا کنید.:11:

دروس عمومی:

دروس اختصاصی رشته ریاضی:

دروس اختصاصی رشته تجربی:

دروس اختصاصی رشته انسانی:

meragj2
26-11-2010, 00:29
اولا با تشکر از دوست عزیز که بودجه بندی ها رو گذاشتن.
کلا واریانس سوالا 2 سال 89 کمتر شده و سوالات پخش شده.
درباره سوالات زیست هم فکر کنم 20 % ترکیبی بود و مربوط به 2 3 فصل.

یه سوال چرا بعضی ها می گن 3 فصل آخر زیست پیش خیلی زیاد ازش سوال میاد؟

vahid0801
26-11-2010, 13:44
سلام به همه.
دنبال درصدای نفرات اول(یعنی برتر) رشته ی ریاضی هستم واسه کنکور 89.
کسی داره لطف کنه؟
کارمون گیره.دمتون گرم.

fmps
26-11-2010, 14:13
سلام به همه.
دنبال درصدای نفرات اول(یعنی برتر) رشته ی ریاضی هستم واسه کنکور 89.
کسی داره لطف کنه؟
کارمون گیره.دمتون گرم.

سلام
به سایت کانون سر بزنید
اونجا هستش(
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)

vahid0801
26-11-2010, 14:33
صفحه هاش باز نمیشه.
قبلا هم گشتم پیدا نکردم.
میشه زحمتشو بکشی

EngineeR EhsaN
26-11-2010, 14:58
تو رو خدا يكي به من بگه طوري بخونم ، ديگه دارم خسته ميشم ، هفته پيش 48 ساعت درس خوندم ، اخرشم 5300 آوردم ، ديگه ازين بدترم ميشه؟!؟
لطفا يكي راهنماييم كنه

fmpr
26-11-2010, 16:10
بچه ها قلمچی امروز چطور بود ؟

Haniiii
26-11-2010, 16:20
بچه ها قلمچی امروز چطور بود ؟

farhad1122
26-11-2010, 16:21

بازم ترازم کم شد:41: دیگه نمیذارم زیر 6500 بیاد. خیلی کم درس خوندم... توی آزمون غلط زیاد داشتم... افتضاحه... آزمون 19 آذر جبران می کنم. آه... خدای من...:13:

princeofpersia_7
26-11-2010, 16:54
تو رو خدا يكي به من بگه طوري بخونم ، ديگه دارم خسته ميشم ، هفته پيش 48 ساعت درس خوندم ، اخرشم 5300 آوردم ، ديگه ازين بدترم ميشه؟!؟
لطفا يكي راهنماييم كنه

من برات فوتبالی مثال بزنم شاید بهتر باشه :31:

ببین کنکور مثل یک لیگ فوتبال میمونه..شما لازم نیست تمام بازی ها رو مقتدرانه ببری و بری جلو..اگر بخوای تمام توانتو واسه چندماه بذاری.. اون وقت تو ادامه مسیر کم میاری... باید بدونی کجا سرعت بگیری..کجا بیشتر وقت بذاری...از الان لازم نیست خودتو هلاک کنی.. مهم اینه که روز کنکورت در اوج باشی.. الان اگر 5300 بیاری.. ولی موقع کنکوری 6500 بیاری مثلا بهتر نیست؟ :46:

EngineeR EhsaN
26-11-2010, 17:39
من برات فوتبالی مثال بزنم شاید بهتر باشه :31:

ببین کنکور مثل یک لیگ فوتبال میمونه..شما لازم نیست تمام بازی ها رو مقتدرانه ببری و بری جلو..اگر بخوای تمام توانتو واسه چندماه بذاری.. اون وقت تو ادامه مسیر کم میاری... باید بدونی کجا سرعت بگیری..کجا بیشتر وقت بذاری...از الان لازم نیست خودتو هلاک کنی.. مهم اینه که روز کنکورت در اوج باشی.. الان اگر 5300 بیاری.. ولی موقع کنکوری 6500 بیاری مثلا بهتر نیست؟ :46:

مسئله اينه كه من ميگم چرا بازدهيم اينقدر كمه؟ مثلا همين ديفرانسيل كه من دقيقا 20 ساعت طي دو هفته گذشته روش وقت گذاشتم ولي متاسفانه اومدم زدم 16% ، اينه كه منو ناراحت ميكنه يا هندسه تحليلي كه تموم امتحاناي مدرسه رو كه واقعا سختر از كانون هستن رو ميگيرم 20 ( دقيقا 3 تا امتحان ، 3 تا 20 ) ولي وقتي ميام كانون ميزنم 18% ، من كلا ميخوام ريشه يابي كنم ببينم اشكال كارم كجاست كه اينقدر بازدهيم كمه؟

shabeashegha
26-11-2010, 17:58
مسئله اينه كه من ميگم چرا بازدهيم اينقدر كمه؟ مثلا همين ديفرانسيل كه من دقيقا 20 ساعت طي دو هفته گذشته روش وقت گذاشتم ولي متاسفانه اومدم زدم 16% ، اينه كه منو ناراحت ميكنه يا هندسه تحليلي كه تموم امتحاناي مدرسه رو كه واقعا سختر از كانون هستن رو ميگيرم 20 ( دقيقا 3 تا امتحان ، 3 تا 20 ) ولي وقتي ميام كانون ميزنم 18% ، من كلا ميخوام ريشه يابي كنم ببينم اشكال كارم كجاست كه اينقدر بازدهيم كمه؟
شما روش کامل مطالعت رو بگو. دقیقا چنددرصد وقتتو مطالعه تشریحی میکنی. چنددرصد تست میزنی چنددرصد تمرین میکنی؟مرور هم میکنی؟پاسخنامه رو دقیق مطالعه میکنی؟موقع تست زدن توی خونه اگه یه تست رو بلد نباشه چقدر وقت میذاری روش فکر میکنی؟برای هر مبحث چندتا تست میزنی(حدودی)؟ برای زدن هر تست توی خونه چقدر وقت میذاری؟تست سنجشی و آموزشی میزنی یا درهم میزنی؟
بنظر خودت چرا نتونستی نتیجه دلخواهت رو کسب کنی؟

milla.online
26-11-2010, 18:31
سلام بچه ها...
منم مثل همیشه کارنامم رو میزارم.... خودم میدونستم ترازم افت میکنه اما نه 500 تا.. خیلی تو ذهنم زد... نوزدهم جبران می کنم..... همش تقصیر این پشتیبان کانونه هی میگه دفتر برنامه ریزی قلمچی..... کتاب سبز داشتم 1هفته قلمچی استفاده کردم زندگیم بهم ریخت آزمونو گند زدم....... :41:

EngineeR EhsaN
26-11-2010, 19:16
شما روش کامل مطالعت رو بگو. دقیقا چنددرصد وقتتو مطالعه تشریحی میکنی. چنددرصد تست میزنی چنددرصد تمرین میکنی؟مرور هم میکنی؟پاسخنامه رو دقیق مطالعه میکنی؟موقع تست زدن توی خونه اگه یه تست رو بلد نباشه چقدر وقت میذاری روش فکر میکنی؟برای هر مبحث چندتا تست میزنی(حدودی)؟ برای زدن هر تست توی خونه چقدر وقت میذاری؟تست سنجشی و آموزشی میزنی یا درهم میزنی؟
بنظر خودت چرا نتونستی نتیجه دلخواهت رو کسب کنی؟

مثلا وقتي ميخوام ديفرانسيل بخونم ، اول يه كمي جزوه معلمو ميخونم بعد يه ضرب ميرم سراغ تست ، اگه تستا رو ميزنم جوابش درست بود پاسخ تشرحي رو نميخونم اگه درست نبود پاسخ تشريحي رو نگاه ميكنم

براي هر مبحث حداقل 10-15 تست ميزنم ، مسئله تشريحي اصلا حل نميكنم تقريبا براي هر تست 1 دقيقه وقت ميزرام ، تستا رو بر اساس طبقه بندي كتابي كه ازش تست ميزنم ، ميزنم

به نظر خودم فكر ميكنم روش مطالعه ام خوب نيست

Haniiii
26-11-2010, 20:14
مثلا وقتي ميخوام ديفرانسيل بخونم ، اول يه كمي جزوه معلمو ميخونم بعد يه ضرب ميرم سراغ تست ، اگه تستا رو ميزنم جوابش درست بود پاسخ تشرحي رو نميخونم اگه درست نبود پاسخ تشريحي رو نگاه ميكنم

براي هر مبحث حداقل 10-15 تست ميزنم ، مسئله تشريحي اصلا حل نميكنم تقريبا براي هر تست 1 دقيقه وقت ميزرام ، تستا رو بر اساس طبقه بندي كتابي كه ازش تست ميزنم ، ميزنم

به نظر من بهتره کار آموزشی رو بیشتر کنی !!! ... خوب که درس رو فهمیدی برو سراغ تست ! ... بعد از خوندن درس ببین میتونی چارچوب کلی درس رو تو ذهنت مجسم کنی یا نه !؟

من تست دیفرانسیل رو که میزنم حتی اگر درست هم حل کرده باشم پاسخنامش رو نگاه میکنم ! ...

به نظر من مهم تعداد تست نیست که میزنی ، مهم اینه که از این تعدادی که میزنی همشون رو خوب فهمیده باشی !!! ...

mohamad_reza72
26-11-2010, 20:20

بازم ترازم کم شد:41: دیگه نمیذارم زیر 6500 بیاد. خیلی کم درس خوندم... توی آزمون غلط زیاد داشتم... افتضاحه... آزمون 19 آذر جبران می کنم. آه... خدای من...:13:

بچه ها تبریک میگم به همتون
ایشالا که به نتیجه دلخواتون برسید البته ادم تو کنکور به هر نتیجه ای برسه بازم میگه دلخواه نیست
منم پارسال پیش بودم قبول شدم مهندسی معماری ملایر:31: الان که اومدم سر زدم یاد اون روزا افتادم
با ارزوی موفقیت براییک به یکتون:11::11::40:

babak_gww
26-11-2010, 20:33
کسی خبر داره که گاج کارنامه اینترنتی میده امسال یا نه؟

M0rrigan
26-11-2010, 20:34

چه افتضاحی!! اون دبیر گسسته بی شعورمون رو من خواهم کشت، از روی نصف مباحث پریده بعد میگه بالای 50 باید بزنید.
خیلی حالم خرابه..

باید درست شه :( آزمون بعدی جبران میکنم قول میدم.. اگه جبران نشد این پست روی برام نقل قول کنید که .. همچین حالم جا بیاد :|

lmohsen
26-11-2010, 20:38

سلام.
ببین باید جزوه ای که میخونی خوب باشه و کامل! درضمن وقتی میخونی سریع نپر رو تستا ببین چیزی رو که خوندی یاد گرفتی؟ 10 min با خودت مرور کن چی خوندی و چی یاد گرفتی اگه دیدی خوب یاد گرفتی برو سراغ تست.
خوب حالا که میخوای تست بزنی نباید از همون اول تستی حل کنی و وقت بگیری چون هنوز رو دور نیوفتادی باید چند تست به صورت تشریحی و یا سوال تشریحی حل کنی بعد بری سراغ تستی حل کردن تا به امادگی نسبی رسیده باشی.
خوندن پاسخ های تشریحی خیلی خیلی مهمه حتما بخون حتی اگه درست حل میکنی چون امکان داره اون طوری که شما حل کردی اشتباه باشه و یا شانسی! و یا روش سریع تر یا یه سوالی که تو حل کردن سوال برات پیش اومده با خوندن پاسخ تشریحی برطرف شه.
موفق باشی.

jekob
26-11-2010, 22:20
سلام امروزم ترازم مثل دفعه پیش شد 4800 خودمم موندم چیکار کنم قبل ازاین همش بهونه کتاب میگرفتم حالا هم بازیهای اساسی نمیدونم چیکار کنم چه جوری بخونم اصلا" کپ کردم حالم بد جور گرفتس هم هدف دارم هم میخوام درس بخونم ولی ... میرم تو اتاق همش فکرم جای دیگس یعنی 10 ساعت پشت میز میشینم به خدا ولی 1 ساعتشو خوندم همش فکرم جای دیگس مامانم از دستم خیلی ناراحته بدجور تو فشارم پشت کنکوری هم هستم ولی نمیدونم چیکار کنم اصلا" دستم داره میلرزه نمیدونم چی مینویسم یه چیزی بگید دیگه واسه ازمون بعد متحول بشم خودم کارناممو بذارم واستون ببخشید زیاد شد ممنون

farzaneh*f
26-11-2010, 23:31
مسئله اينه كه من ميگم چرا بازدهيم اينقدر كمه؟ مثلا همين ديفرانسيل كه من دقيقا 20 ساعت طي دو هفته گذشته روش وقت گذاشتم ولي متاسفانه اومدم زدم 16% ، اينه كه منو ناراحت ميكنه يا

هفته پيش 48 ساعت درس خوندم

کلا به نظر من متعادل نیست این زمانایی که گذاشتین اینجا ؛ یعنی از 48 ساعت مطالعه حدود 10 ساعتشو برای دیف گذاشتن خودش یه اشتباهه !
می شه بگین پایه ی شما تو دیف چه طوره؟!! درسته این درس مهمه ولی نه دیگه تا این حد، مخصوصا اگه پایه ی درسیت ضعیف باشه

بعدشم یه چیز دیگه که به نظر من خیلی مهمه اینه که شما 16 درصد رو چه طوری به دست آوردین؟! منظورم اینه که مثلا ممکنه از 10 تا سوال کلا 3 تا بزنی یکی غلط دربیاد بشی 16 درصد و ممکنم هست 7 تا بزنی 4 تاش غلط دربیاد که اینا قطعا وضعیت شون فرق می کنه پس راه حلاشونم احتمالا باید متفاوت باشه

هندسه تحليلي كه تموم امتحاناي مدرسه رو كه واقعا سختر از كانون هستن رو ميگيرم 20 ( دقيقا 3 تا امتحان ، 3 تا 20 ) ولي وقتي ميام كانون ميزنم 18% ، من كلا ميخوام ريشه يابي كنم ببينم اشكال كارم كجاست كه اينقدر بازدهيم كمه؟

امتحانای مدرسه رم با محدودیت زمانی تست برگزار می کنین؟! مام امتحان تحلیلی می دادیم تو مدرسه سوالاشم واقعا سخت بود نسبت به کانون ولی 15 تا سوالو تو 1.5 ساعت نه 25 دقیقه !!!
شایدم شما اون قد با سوالای درسای دیگه مشغول بشی سر جلسه که اصلا همون زمان استانداردشم نذاری واسه تحلیلی ولی انتظار درصد بالا داشته باشی!
یه موضوع دیگه هم اینه که شما تو امتحان مدرسه از اول تا آخر تمرکزت فقط رو همون درسیه که داری امتحان می دی ولی تو آزمون ممکنه وقتی داری تحلیلی حل می کنی یه سوالیم از دیف تو ذهنت باشه و حواست کاملا جمع نباشه!

کلا یه چیز مهم اینه که شما بفهمی مشکلت از جلسه ی آزمونه یا قبل اون؟! سرجلسه سوالا رو می بینی حس می کنی می تونی اینا رو حل کنی یا نه؟ این جور سوالا رو خودت باید بتونی جوابشو پیدا کنی بعد دنبال راه حل باشی، یعنی باید مشخص کنی مشکلت کجاس تا بتونی حلش کنی!:46:

farzaneh*f
26-11-2010, 23:50
سلام امروزم ترازم مثل دفعه پیش شد 4800 خودمم موندم چیکار کنم قبل ازاین همش بهونه کتاب میگرفتم حالا هم بازیهای اساسی نمیدونم چیکار کنم چه جوری بخونم اصلا" کپ کردم حالم بد جور گرفتس هم هدف دارم هم میخوام درس بخونم ولی ... میرم تو اتاق همش فکرم جای دیگس یعنی 10 ساعت پشت میز میشینم به خدا ولی 1 ساعتشو خوندم همش فکرم جای دیگس مامانم از دستم خیلی ناراحته بدجور تو فشارم پشت کنکوری هم هستم ولی نمیدونم چیکار کنم اصلا" دستم داره میلرزه نمیدونم چی مینویسم یه چیزی بگید دیگه واسه ازمون بعد متحول بشم خودم کارناممو بذارم واستون ببخشید زیاد شد ممنون

ساده ترین راهش اینه که به جای اینکه 10 ساعت بشینی پشت میز ولی 1 ساعتشم حواست به درس نباشه 2 ساعت بشین ولی همه ی اون 2 ساعتو کاملا تمرکز کن رو درسی که داری می خونی :46:
می دونم گفتنش آسونتر از عمل کردنشه ولی سعی کن راحت تر با کنکور برخورد کنی همین که آرامش داشته باشی خودش باعث می شه بیشتر موقع مطالعه تمرکز داشته باشی :10:

EngineeR EhsaN
27-11-2010, 14:20
کلا به نظر من متعادل نیست این زمانایی که گذاشتین اینجا ؛ یعنی از 48 ساعت مطالعه حدود 10 ساعتشو برای دیف گذاشتن خودش یه اشتباهه !
می شه بگین پایه ی شما تو دیف چه طوره؟!! درسته این درس مهمه ولی نه دیگه تا این حد، مخصوصا اگه پایه ی درسیت ضعیف باشه

بعدشم یه چیز دیگه که به نظر من خیلی مهمه اینه که شما 16 درصد رو چه طوری به دست آوردین؟! منظورم اینه که مثلا ممکنه از 10 تا سوال کلا 3 تا بزنی یکی غلط دربیاد بشی 16 درصد و ممکنم هست 7 تا بزنی 4 تاش غلط دربیاد که اینا قطعا وضعیت شون فرق می کنه پس راه حلاشونم احتمالا باید متفاوت باشه

امتحانای مدرسه رم با محدودیت زمانی تست برگزار می کنین؟! مام امتحان تحلیلی می دادیم تو مدرسه سوالاشم واقعا سخت بود نسبت به کانون ولی 15 تا سوالو تو 1.5 ساعت نه 25 دقیقه !!!
شایدم شما اون قد با سوالای درسای دیگه مشغول بشی سر جلسه که اصلا همون زمان استانداردشم نذاری واسه تحلیلی ولی انتظار درصد بالا داشته باشی!
یه موضوع دیگه هم اینه که شما تو امتحان مدرسه از اول تا آخر تمرکزت فقط رو همون درسیه که داری امتحان می دی ولی تو آزمون ممکنه وقتی داری تحلیلی حل می کنی یه سوالیم از دیف تو ذهنت باشه و حواست کاملا جمع نباشه!

کلا یه چیز مهم اینه که شما بفهمی مشکلت از جلسه ی آزمونه یا قبل اون؟! سرجلسه سوالا رو می بینی حس می کنی می تونی اینا رو حل کنی یا نه؟ این جور سوالا رو خودت باید بتونی جوابشو پیدا کنی بعد دنبال راه حل باشی، یعنی باید مشخص کنی مشکلت کجاس تا بتونی حلش کنی!:46:

من پايه درسيم تو ديفرانسيل خيلي خوب نيست چون پارسال يه معلم داشتيم كه هيچي نميگفت تو امتحانات نهايي از اون كلاس 25 نفره فقط 6 نفر بالاي 10 گرفتن كه من خودم 12 گرفته بودم!!:13:

تو آزمون ديروز از 10 تا سوال به سه تاش درست جواب دادم و به پنج تاش اشتباه جواب دادم :41:

من سر جلسه امتحان كلا يه ديد خوبي به سوالات داشتم چون قبلا شبيهشون رو حل كرده بودم

من رياضي پايه رو با ان كه اصلا نخونده بودم ولي زدم 30% يا تو امتحان فصل دوم كه هفته پيش معلممو تستي ازمون امتحان گرفت من اگه اشتباه نداشتم درصدم ميشد 80% درحالي كه زدم 50% :41: يا ادبيات تو آزمون قبلي زدم 90% تواين آزمون زدم 35% :18: كه واقعا خودم شاخ درآوردم!!!

shabeashegha
27-11-2010, 14:24

بچه ها خوب راهنماییت کردن ولی چند موردم من میگم:
1- بحث کنکور با امتحان نهایی فرق داره برای امتحان نهایی جزوه ی دبیر کفایت میکنه ولی توی کنکور منبع طراح سوال کتاب درسیه پس سعی کن از کتاب درسی استفاده کنی. من خودم به شخصه هیچ وقت برای کنکور جزوه استفاده نکردم حتی جزوه ی بهترین اساتید
2- همونطور که بچه ها گفتن تا وقتی که درس رو خوب نخوندی سمت تست نرو اگه به تست زدن علاقه داره (مثل من:31:) میتونی مباحث رو به قسمت های کوچیک تقسیم کنی و بعد از خوندنش اول تمرین تشریحی حل کنی (تا روش اصلی حل سوال دستت بیاد) بعد بری سراغ تست
3- شیوه ی تست زدنت کاملا غلطه!
شما تستهارو به دو قسمت آموزشی و سنجشی تقسیم میکنی (برای هر مبحث) مثلا میگم توی فیزیک فصل حرکت شناسی حرکت با شتاب ثابت میشه یه مبحث و مثلا برای این مبحث توی کتاب تست 40 تا تست داده شما 20تاشو آموزشی بزن و 20تاشو سنجشی.
توی آموزشی شما وقت نگیر و فقط سعی کن سوال رو با دقت بخونی/ تحلیل کنی و حلش کنی (حتی اگه هر تست 1ساعت وقتتو گرفت مهم نیست) بعد از حلش چه جواب درست بود چه غلط شما با تمرکز باید پاسخنامه رو بررسی کنی. (این مرحله معجزه میکنه امتحان کن)
وقتی تموم شد شما 20 تا سوال سنجشی داره برای هر سوال 1دقیقه و نیم وقت داره یعنی جمعه نیم ساعت وقت باید توی نیم ساعت جواب بدی (ارفاق هم نکن به خودت که مثلا 3دقیقه بیشتر وقت بذاری!) بعد درصد بگیر اگه درصدت زیر 60 بود نشون میده اون مبحث رو ضعیفی باید مراحل بالا رو دومرتبه انجام بدی!
پاسخنامه سوالای سنجشی رو از دست نده!
میدونم این کار وقت میبره ولی هرکه طاووس خواهد....
4- شما احتمالا وقتی میای خونه سوالای کنکور آزمایشی رو حل میکنی؟نتیجه بهتره یا همونه؟
5-برنامه روزانت چیه؟برای هر درس چند ساعت میخونی(در هر روز) و چندتا درس رو میخونی( منظورم از درس یعنی فیزیک/شیمی/ریاضی و....)
6-بعد از آزمون ارزیابی میکنی آزمونتو یا نه؟

EngineeR EhsaN
27-11-2010, 19:45
بچه ها خوب راهنماییت کردن ولی چند موردم من میگم:
1- بحث کنکور با امتحان نهایی فرق داره برای امتحان نهایی جزوه ی دبیر کفایت میکنه ولی توی کنکور منبع طراح سوال کتاب درسیه پس سعی کن از کتاب درسی استفاده کنی. من خودم به شخصه هیچ وقت برای کنکور جزوه استفاده نکردم حتی جزوه ی بهترین اساتید
2- همونطور که بچه ها گفتن تا وقتی که درس رو خوب نخوندی سمت تست نرو اگه به تست زدن علاقه داره (مثل من:31:) میتونی مباحث رو به قسمت های کوچیک تقسیم کنی و بعد از خوندنش اول تمرین تشریحی حل کنی (تا روش اصلی حل سوال دستت بیاد) بعد بری سراغ تست
3- شیوه ی تست زدنت کاملا غلطه!
شما تستهارو به دو قسمت آموزشی و سنجشی تقسیم میکنی (برای هر مبحث) مثلا میگم توی فیزیک فصل حرکت شناسی حرکت با شتاب ثابت میشه یه مبحث و مثلا برای این مبحث توی کتاب تست 40 تا تست داده شما 20تاشو آموزشی بزن و 20تاشو سنجشی.
توی آموزشی شما وقت نگیر و فقط سعی کن سوال رو با دقت بخونی/ تحلیل کنی و حلش کنی (حتی اگه هر تست 1ساعت وقتتو گرفت مهم نیست) بعد از حلش چه جواب درست بود چه غلط شما با تمرکز باید پاسخنامه رو بررسی کنی. (این مرحله معجزه میکنه امتحان کن)
وقتی تموم شد شما 20 تا سوال سنجشی داره برای هر سوال 1دقیقه و نیم وقت داره یعنی جمعه نیم ساعت وقت باید توی نیم ساعت جواب بدی (ارفاق هم نکن به خودت که مثلا 3دقیقه بیشتر وقت بذاری!) بعد درصد بگیر اگه درصدت زیر 60 بود نشون میده اون مبحث رو ضعیفی باید مراحل بالا رو دومرتبه انجام بدی!
پاسخنامه سوالای سنجشی رو از دست نده!
میدونم این کار وقت میبره ولی هرکه طاووس خواهد....
4- شما احتمالا وقتی میای خونه سوالای کنکور آزمایشی رو حل میکنی؟نتیجه بهتره یا همونه؟
5-برنامه روزانت چیه؟برای هر درس چند ساعت میخونی(در هر روز) و چندتا درس رو میخونی( منظورم از درس یعنی فیزیک/شیمی/ریاضی و....)
6-بعد از آزمون ارزیابی میکنی آزمونتو یا نه؟

4- من امروز كه رسيدم خونه ( ساعت 2.30 ) براي امتحان هندسه فردا شروع كردم به درس خوندن تا الآن كه اين نقل قول رو مينيوسم ، احساس ميكنم اين دفعه مطلب بهتر و جا افتاده تر تو ذهنم مونده ( هر بخشي رو ميخونم + سوال تشريحيشو حل ميكنم )

5 - برنامه روزانم متغيره ، مثلا اگه فردا معارف داشته باشم معارف پيش + معارف پايه رو ميخونم ، همين برنامه رو براي روزهاي ديگه هم استفاده ميكنم. ( البته اين برنامه رو بعد از آزمون روز قبل نوشتم )

6 بعد از آزمون ارزيابي كوچولويي ميكنم در حد نيم ساعت

D o R s A
27-11-2010, 21:20
سلام
کسی در مورد مشاور های برنامه ی فرصت برابر اطلاعی داره؟
این که کدوم مشاور های تحصیلی تو برنامه ی فرصت برابر از همه بهترند؟و اون مشاورا چه روزهایی برنامه دارند؟

shabeashegha
27-11-2010, 22:34
4- من امروز كه رسيدم خونه ( ساعت 2.30 ) براي امتحان هندسه فردا شروع كردم به درس خوندن تا الآن كه اين نقل قول رو مينيوسم ، احساس ميكنم اين دفعه مطلب بهتر و جا افتاده تر تو ذهنم مونده ( هر بخشي رو ميخونم + سوال تشريحيشو حل ميكنم )

5 - برنامه روزانم متغيره ، مثلا اگه فردا معارف داشته باشم معارف پيش + معارف پايه رو ميخونم ، همين برنامه رو براي روزهاي ديگه هم استفاده ميكنم. ( البته اين برنامه رو بعد از آزمون روز قبل نوشتم )

6 بعد از آزمون ارزيابي كوچولويي ميكنم در حد نيم ساعت
خوب خداروشکر . یادت باشه سوال تشریحی حل کردن دسر نیست که بتونی حذفش کنی جزئی از اصل درسه :46:(منظورم اینه که همیشه این کارو بکن)
این که برنامه روزانت متغییره خوبه ولی یعنی شما مثلا فردا فقط معارف میخونی؟! اگه جواب مثبته باید بگم کار اشتباهی میکنی. هر درس حداکثر باید 3ساعت مطالعه و تست و حل سوالات تشریحی انجام بشه . یعنی معارف چه پیش چه پایه فقط 3ساعت از وقت فردای شما رو میگیره بعدش باید بری سراغ درس دیگه . میدونی دلیلش چیه این حرف رو میزنم؟
شما سر کنکور قراره توی دونیمه (عمومی و اختصاصی) هر نیمه 3_4تا درس رو همزمان امتحان بدی. اگه مغز شما عادت به سوئیچ کردن سریع از درسی به درس دیگه نداشته باشه سرعت شما به نصف میرسه بخصوص زمانی که میخوای از درسی به درس دیگه وارد بشی
بهترین تمرین واسه درمان این معضل اینه که شما از الان مغزت رو عادت به سوئیچ کردن بدی. الان معارف میخونی بعد میری سراغ شیمی (که هیچ ربطی به معارف نداره) بعد میری سراغ فیزیک (که بازم ربطی به شیمی و معارف نداره)
ارزیابی بعد از آزمون باید کامل و مفید باشه درس خوندن و موفقیت توی کنکور نیاز به زنجیر بزرگ و قوی داره که هر حلقه فقط میتونه وظیفه خودش رو ایفا کنه
اگه شما ارزیابیت ضعیف باشه با تست زدن جبران نمیشه چون ارزیابی یه چیزه تست زدن یه چیز دیگه . یکی از مهمترین وظایف آزمون دادن رفع نقاط ضعف شماست نه تراز و رتبه (اونا هم مهمه ولی فقط واسه جهت دادن به مسیر مطالعت) پس ارزیابی آزمونات رو جدیتر بگیر. 4ساعت آزمون دادی حداقل 4ساعت هم ارزیابی کن. سوالای قشنگی رو بررسی کن سوالایی که جواب ندادی یا اشتباه جواب دادی همینطور. خوب جایی به فکر جبران افتادی به شرطی که پشت گوش نندازی و تنبلی نکنی.
ایشالا موفق باشی . مطمئنم اگه بیشتر تلاش کنی و اشتباهاتت رو جبران کنی قطعا آزمون بعد جهش بزرگی میکنی:46:

megadead
28-11-2010, 00:42
با سلام خدمت همه بچه درسخون های عزیز

اقا ما 3 ساله پشت کنکوریم نمیدونیم چه کنیم تورو خدا کمک کنید ساله اول که افتضاح شد سال دوم که بد نشد شدیم 15000 ولی یه خریتی کردیم گفتیم بزا یه سال دیگه بمونیم شاید خدا زدو دارو دارومدیم کلا من داروسازیه خیلی دوست دارم از بچگی این طور بودم هی مینشستم دارو هارو با هم قاطی میکردم به هر حال اما اول از ازمون شروع کنیم بنظر شما کدوم ازمون بهتره گزینه 2 که بیخیال از بین کانون با سنجش سنجش رفتم تعداد شرکت کننده زیاده جامعه اماری بالاست سوالاتم بد نیستن ولی کانون چه جوریاست این مشاورش به درد بخور هست خواهشا یه توضیحی بدین به ما درضمن اگه کسی کتاب فیزیک کنکوریه خوب برا پیش میشناسه معرفی کنه من خودم رمزینه دارم ولی یه جوریه منتظر جواب:46:

princeofpersia_7
28-11-2010, 01:35
با سلام خدمت همه بچه درسخون های عزیز

اقا ما 3 ساله پشت کنکوریم نمیدونیم چه کنیم تورو خدا کمک کنید ساله اول که افتضاح شد سال دوم که بد نشد شدیم 15000 ولی یه خریتی کردیم گفتیم بزا یه سال دیگه بمونیم شاید خدا زدو دارو دارومدیم کلا من داروسازیه خیلی دوست دارم از بچگی این طور بودم هی مینشستم دارو هارو با هم قاطی میکردم به هر حال اما اول از ازمون شروع کنیم بنظر شما کدوم ازمون بهتره گزینه 2 که بیخیال از بین کانون با سنجش سنجش رفتم تعداد شرکت کننده زیاده جامعه اماری بالاست سوالاتم بد نیستن ولی کانون چه جوریاست این مشاورش به درد بخور هست خواهشا یه توضیحی بدین به ما درضمن اگه کسی کتاب فیزیک کنکوریه خوب برا پیش میشناسه معرفی کنه من خودم رمزینه دارم ولی یه جوریه منتظر جواب:46:

رفیق تقریبا وضعیت مشابهی داریم.. من چون مثل خودت شروع کردم..بهت میگم که فعلا بی خیال آزمون بشو.. فقط سعی کن درس هار و بخونی و بیاری جلو.. چون الان به برنامه آزمون ها نمیرسی... فقط درس ها رو مطالعه بکن..البته اگر ثبت نام کردی هم مشکلی نیست..ولی چون از بقیه عقب تری نباید از تراز پایین بترسی.. مهم اینه که به وقتش رتبه خوب رو بیاری..:46:

nelly joon
28-11-2010, 10:11
نمیدونم این سوالم جاش اینجا هست یا نه؟؟؟
رشته روانشناسی،یا روانشناسی بالینی از زیر شاخه های رشته تجربی هم هست؟یا فقط انسانی؟:5:

jekob
28-11-2010, 10:17
من دستگاه اعداد با دنباله رو نخوندم اگه واسه قلم چی حد رو بخونم مشکل پیدا میکنم یعنی ربط داره ؟ از رمزینه میخونم

behdana
28-11-2010, 10:50
سلام دوستان
آیا غیر از کتاب حسابان ، کتاب دیگری هم از رشته ریاضی تغییر کرده؟( نسبت به سالهای قبل)
سپاس گزارم :20:

Farshid72
28-11-2010, 11:31
اگه تو شهر بزرگ هستید موسسه علوی گزینه ی خوبی هستش.
__________________________________________________ ___________________________
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]
Dont reply this message

megadead
28-11-2010, 12:25
خوشحالم یکی مثله ما پیدا شد دوست عزیز ما بیکاره بیکارم نبودیم درس میخوندیم الانم تا یه جاهایی رسیدم ولی میخوام با برنامه کار کنم حالا کسی اینجا هست که به ما بگه برنامه ها و ازمونه سنجش بهتره یا کانون

behdana
28-11-2010, 12:52
خوشحالم یکی مثله ما پیدا شد دوست عزیز ما بیکاره بیکارم نبودیم درس میخوندیم الانم تا یه جاهایی رسیدم ولی میخوام با برنامه کار کنم حالا کسی اینجا هست که به ما بگه برنامه ها و ازمونه سنجش بهتره یا کانون

در سنجش رو گل بگیرن بهتره.
پارسال شرکت کردم اصلا به درد نخورد.
کانون رو پیشنهاد میکنم(هر چند بی ایراد نیست)
ضمنا گزینه 2 هم خوبه. سوالاش مفهومی و با کیفیت هستن.

---------- Post added at 12:52 PM ---------- Previous post was at 12:51 PM ----------

سلام دوستان
آیا غیر از کتاب حسابان ، کتاب دیگری هم از رشته ریاضی تغییر کرده؟( نسبت به سالهای قبل)
سپاس گزارم :20:

رفقا جواب این سوال منو بدید ممنون میشم.

jekob
28-11-2010, 13:36
اونایی که ازمون نمیرن میتونن برن تو سایت راه اندیشه کنکور اینترنتی برنامه گذاشته خودش واسه ازمونا سوالم طرح کرده کارنامه هم میده طراحاشام خوبن دیف رضوی دینی شبقره فیزیک استاد عربشاهی و... کلا" فکر کنم خوب باشه یه نگاهی بندازید بدنیست رایگانه دیگه
raheandishe.com

EngineeR EhsaN
28-11-2010, 13:45
خوب خداروشکر . یادت باشه سوال تشریحی حل کردن دسر نیست که بتونی حذفش کنی جزئی از اصل درسه :46:(منظورم اینه که همیشه این کارو بکن)
این که برنامه روزانت متغییره خوبه ولی یعنی شما مثلا فردا فقط معارف میخونی؟! اگه جواب مثبته باید بگم کار اشتباهی میکنی. هر درس حداکثر باید 3ساعت مطالعه و تست و حل سوالات تشریحی انجام بشه . یعنی معارف چه پیش چه پایه فقط 3ساعت از وقت فردای شما رو میگیره بعدش باید بری سراغ درس دیگه . میدونی دلیلش چیه این حرف رو میزنم؟
شما سر کنکور قراره توی دونیمه (عمومی و اختصاصی) هر نیمه 3_4تا درس رو همزمان امتحان بدی. اگه مغز شما عادت به سوئیچ کردن سریع از درسی به درس دیگه نداشته باشه سرعت شما به نصف میرسه بخصوص زمانی که میخوای از درسی به درس دیگه وارد بشی
بهترین تمرین واسه درمان این معضل اینه که شما از الان مغزت رو عادت به سوئیچ کردن بدی. الان معارف میخونی بعد میری سراغ شیمی (که هیچ ربطی به معارف نداره) بعد میری سراغ فیزیک (که بازم ربطی به شیمی و معارف نداره)
ارزیابی بعد از آزمون باید کامل و مفید باشه درس خوندن و موفقیت توی کنکور نیاز به زنجیر بزرگ و قوی داره که هر حلقه فقط میتونه وظیفه خودش رو ایفا کنه
اگه شما ارزیابیت ضعیف باشه با تست زدن جبران نمیشه چون ارزیابی یه چیزه تست زدن یه چیز دیگه . یکی از مهمترین وظایف آزمون دادن رفع نقاط ضعف شماست نه تراز و رتبه (اونا هم مهمه ولی فقط واسه جهت دادن به مسیر مطالعت) پس ارزیابی آزمونات رو جدیتر بگیر. 4ساعت آزمون دادی حداقل 4ساعت هم ارزیابی کن. سوالای قشنگی رو بررسی کن سوالایی که جواب ندادی یا اشتباه جواب دادی همینطور. خوب جایی به فکر جبران افتادی به شرطی که پشت گوش نندازی و تنبلی نکنی.
ایشالا موفق باشی . مطمئنم اگه بیشتر تلاش کنی و اشتباهاتت رو جبران کنی قطعا آزمون بعد جهش بزرگی میکنی:46:

سلام دوست عزيز ، قبل از همه بايد از مشاورات و راهنماييهاي شما تشكر كنم كه واقعا منو راه انداخت :11:

بعدش من معارف رو مثال زدم برنامه كلي امروز من اينه : معارف + ديفرانسيل ( پيوستگي ) +‌هندسه ( دوران )
تصميم گرفتم از آزمون بعد كار ارزيابي رو آغاز كنم و امروز اولين امتحاني بود كه روز قبلش خودمو زياد تحت فشار نذاشتمو امتحانو خيلي خوب دادم ، يعني ديگه مثل دفعه هاي قبل نوع خاص سوالات رو مجبور نبودم حفظ كنم و ذهنم نسبت به درس نگرش بازتر و عميقتري پيدا كرده بود :5:

به اميد موفقيت شما و همه دوستان

hasti rs
28-11-2010, 14:59
رشته روانشناسی،یا روانشناسی بالینی از زیر شاخه های رشته تجربی هم هست؟یا فقط انسانی؟

هم از طریق تجربی و هم از طریق رشته انسانی میشه وارد این رشته شد .

farzaneh*f
28-11-2010, 15:35
من پايه درسيم تو ديفرانسيل خيلي خوب نيست چون پارسال يه معلم داشتيم كه هيچي نميگفت تو امتحانات نهايي از اون كلاس 25 نفره فقط 6 نفر بالاي 10 گرفتن كه من خودم 12 گرفته بودم!!:13:

به نمره نیست آخه؛ یه پایه ی ضعیف داریم که مثلا حسابانتو خوب بلد نیستی دیگه دیفم خوب نمی تونی مباحثشو تجزیه تحلیل کنی و یه پایه ی ضعیف داریم به این صورت که خود حسابانو نمره ی جالبی نگرفتی ولی چون مباحث اصلی و کلی رو خوب بلدی این حسابانو کامل بلد نبودنت تاثیر منفی روی دیف نداره (مثلا من خودم این طوری بودم)؛ این طور که نشون می ده شما هم انگار مشکلت مورد دومه اگه این طور باشه حلش آسون تره و با تمرین بیشتر روی همون دیف می شه حلش کرد (مشکلت یکیه) ولی اگه مورد اول باشه به نظر من بهتره تو دیف فقط به خوندن مباحث ساده تر اکتفا کنی و باقی اون وقتی رو که واسه دیف می ذاری (و به خاطر مشکلات پایه ای که تو سالای گذشته باید حل می شدن نمی تونی نتیجه بگیری) سرمایه گذاری کنی رو یه درسایی که کمتر به پایه مربوط می شن ولی می تونن به اندازه ی همون دیف تاثیرگذار باشن تو نتیجه ی نهایی (مث شیمی و خیلی از مباحث فیزیک)

تو آزمون ديروز از 10 تا سوال به سه تاش درست جواب دادم و به پنج تاش اشتباه جواب دادم :41:

پس می شه گفت شما مباحث کلی رو خوب یاد گرفتی و مشکلت سر جزئیات و نکات هست؛ این مشکل یه مقدار خیلی زیادش به بی دقتی مربوط می شه یه سوالی رو می بینی به نکته ش دقت نمی کنی یا یه سوالی می بینی که خیلی شبیه سوالیه که قبلا دیدی پس دیگه زیاد به خواسته ی سوال توجه نمی کنی و طبق همون چیزی که تو ذهنته شروع می کنی به حل کردن (در حالی که این سوال فقط شبیه همون چیزی بوده که تو ذهن شما بوده نه عین خود اون و این مشکلی بود که من خودم داشتم)...راه حلشم از نظر من اینه که یه لیست از بی دقتی های رایجت تهیه کنی و هر جلسه سعی کنی اونا رو تکرار نکنی
کلا باید همه ی سوالا رو کامل تا آخر خوند و آخرشم دقیقا باید مشخص کنی که سوال ازت چی می خواد و حتی می تونی اونو روی متن سوال زیرش خط بکشی یا اینکه جلوی سوال درشت بنویسی واسه خودت

من سر جلسه امتحان كلا يه ديد خوبي به سوالات داشتم چون قبلا شبيهشون رو حل كرده بودم

خب این باز دو حالت داره یا مث اون موردی که بالا گفتم دقت نمی کنی به سوال و احساس می کنی شبیه چیزیه که قبلا دیدی در حالی که یه کوچولو (یا حتی گاهی زمین تا آسمون) با اون چیزی که تو ذهنته فرق می کنه و راه حلشم دقیق و کامل خوندن سواله اما یه حالت دیگه ش می تونه این باشه که شما سوالو درست متوجه می شی درستم حل می کنی ولی تو محاسبات یا باقی نکاتش اشتباه می کنی که اینو به نظرم اگه تو خونه تست زماندار بزنی و سریع محاسبه کردنو تمرین کنی تا حد زیادی حل می شه

من رياضي پايه رو با ان كه اصلا نخونده بودم ولي زدم 30% يا تو امتحان فصل دوم كه هفته پيش معلممو تستي ازمون امتحان گرفت من اگه اشتباه نداشتم درصدم ميشد 80% درحالي كه زدم 50% :41: يا ادبيات تو آزمون قبلي زدم 90% تواين آزمون زدم 35% :18: كه واقعا خودم شاخ درآوردم!!!

خب با این چیزایی که نوشتین من فک کنم تقریبا بیشتر مشکلاتت به جلسه ی آزمون مربوط می شه تا نحوه ی درس خوندن اینا، این مشکلو من با اینکه یه سری توصیه ها بهت کردم ولی واقعیت اینه که خودم تا آخر نتونستم حلش کنم (نه اینکه نتونم خودم سرسری گرفتم شما اگه جدی بگیری می تونی حلش کنی) به جز چیزایی که بالا گفتم واسه تو خونه تمرین کردن فک کنم تکنیک تست زدن با دو خودکار بد نیست من برای اون مباحثی که کار کرده بودم این طوری باز کمتر بود مشکلم ولی خب چون کسل کننده بود واسه م خیلی اجراش نکردم تا به نتیجه ی نهایی برسم شما اگه وقت و حوصله شو داشته باشی و اجرا کنی فکر کنم خوب باشه واسه ت مخصوصا که می تونی همون لیست بی دقتیا رو که بالا گفتم به کمک همین روش پر کنی؛ یه کاریم که پشتیبان توصیه کرد ولی من بازم سرسری گرفتم این بود که می گفت تو کلاسور ارزیابی سوالایی رو که اشتباه جواب دادی زیرش با رنگ قرمز بنویس علت اشتباه جواب دادنتو اینم من خودم حوصله نکردم انجام بدم ولی فک کنم مفید باشه

ادبیاتم که بیشترش به خاطر نوسان سوالای خود کانون هست من پارسال از 28 (:31:) تا خود 100 همه رقم درصدی تجربه کردم تو ادبیات :46:

mani geek
28-11-2010, 16:33
شما اگر دنباه رو نخونی توی تعریف حد واسباط بعضی از قضایا کهبه کمک دنباله انجام میگیره به مشکل میخوری.

---------- Post added at 04:33 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

شما اگر دنباله رو نخونی توی تعریف حد و اثبات بعضی از قضایا که به کمک دنباله انجام میگیره به مشکل میخوری.

sarinagasemi
28-11-2010, 18:48
سلام
بچه ها راسته که ترم اول سال سوم نهاییه؟ تو کنکور تاثیر داره؟

meragj2
28-11-2010, 23:29
سلام
بچه ها راسته که ترم اول سال سوم نهاییه؟ تو کنکور تاثیر داره؟
شایعه س .
فقط پیش نوبت اول نهاییه. اونم 4 تا درس

Farshid72
28-11-2010, 23:37
شما اگر دنباه رو نخونی توی تعریف حد واسباط بعضی از قضایا کهبه کمک دنباله انجام میگیره به مشکل میخوری.

---------- Post added at 04:33 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

شما اگر دنباله رو نخونی توی تعریف حد و اثبات بعضی از قضایا که به کمک دنباله انجام میگیره به مشکل میخوری.
شما اینجا راجب امتحان بحث می کنید یا مدرسه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ربطی نداره که شما این تعریف ها رو بلد باشین یا نه.
شما بدون این ها هم می تونید راحت حد رو بخونید و اگه حد رو خوب بخونید بهتر دنباله رو یاد می گیرید

megadead
28-11-2010, 23:38
واقعا ادم هیچ وقت نمیتونه تو این تاپیکا به جواب قاطعی برسه من اخر نفهمیدم سنجش بهتره یا گزینه 2 یا کانون یکی میگه سنجش سئوالاتش مفهومیه عالیه یکی میگه درشو گل بگیرید یکی میگه کانون خوبه یکی میگه برنامش ماله پیش دانشگاهیه بدرد سال دومی ها نمیخوره سه چهار تا هم میگن بابا فلان فلانه گزینه 2 کلا هرکی هرجا رفته اگه موفق شده از اون تعریف میکنه هرکی هم موفق نشده بدشو میگه تو رو خدا بابا یه کمکی به ما بکنید من اصلا نمیدونم باید چطور برنامه بریزم وقتی هم میخوام تو یه ازمونی شرکت کنم که با بارنامه اونها برم جلو همه میگن بدرد تو نمیخوره توووووووو روووو خدا کمک کنیید:19:

shah abas
29-11-2010, 00:01
واقعا ادم هیچ وقت نمیتونه تو این تاپیکا به جواب قاطعی برسه من اخر نفهمیدم سنجش بهتره یا گزینه 2 یا کانون یکی میگه سنجش سئوالاتش مفهومیه عالیه یکی میگه درشو گل بگیرید یکی میگه کانون خوبه یکی میگه برنامش ماله پیش دانشگاهیه بدرد سال دومی ها نمیخوره سه چهار تا هم میگن بابا فلان فلانه گزینه 2 کلا هرکی هرجا رفته اگه موفق شده از اون تعریف میکنه هرکی هم موفق نشده بدشو میگه تو رو خدا بابا یه کمکی به ما بکنید من اصلا نمیدونم باید چطور برنامه بریزم وقتی هم میخوام تو یه ازمونی شرکت کنم که با بارنامه اونها برم جلو همه میگن بدرد تو نمیخوره توووووووو روووو خدا کمک کنیید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد آزمون ها بگم:
اکثرا توی این تالار(!) فقط به ۳ امتحان آخر سنجش اهمیت می دهند/
قلم چی به خاطر جامعه آماری زیاد و زرنگش خوبه. یعنی هم تعداد زیاده هم درس خون هستند نسبت به گزینه ۲ . تو گزینه ۲ سرتو بندازی بری آزمون بدی ممکنه ترازت ۶ هزار به بالا بیاد ولی تو قلم وقتی می گی ترازت ۶ به بالاست بقیه کف می کنند (البته شاید کمی اغراق کردم!)
گزینه ۲ سوالاتش استاندارد تره.
--------------------------------
در مورد برنامه ریزی با چند تا نصیحت دوستان تو چند پست بعدی نمی تونید به جایی برسید. پیشنهاد می کنم کتاب های مشاوره بگیرید یا حداقل پست هایی که قبلا داده شده رو بخونید(جست و جو کنید)

meragj2
29-11-2010, 00:02
واقعا ادم هیچ وقت نمیتونه تو این تاپیکا به جواب قاطعی برسه من اخر نفهمیدم سنجش بهتره یا گزینه 2 یا کانون یکی میگه سنجش سئوالاتش مفهومیه عالیه یکی میگه درشو گل بگیرید یکی میگه کانون خوبه یکی میگه برنامش ماله پیش دانشگاهیه بدرد سال دومی ها نمیخوره سه چهار تا هم میگن بابا فلان فلانه گزینه 2 کلا هرکی هرجا رفته اگه موفق شده از اون تعریف میکنه هرکی هم موفق نشده بدشو میگه تو رو خدا بابا یه کمکی به ما بکنید من اصلا نمیدونم باید چطور برنامه بریزم وقتی هم میخوام تو یه ازمونی شرکت کنم که با بارنامه اونها برم جلو همه میگن بدرد تو نمیخوره توووووووو روووو خدا کمک کنیید:19:
از نظر سوال فکر می کنم گزینه 2 و گاج از بقیه سطحشون بالاتره.
از لحاظ سنجیده شدن هم رتبه کانون واقعی تر از بقیس ! حالا به خودتون بستگی داره.
من که می گم گزینه 2 بهتره ... سوالاش خلاقانه تره.

shabeashegha
29-11-2010, 00:17
استقلال بهتره یا پرسپولیس؟!
این سوالی که شما میپرسی همونقدر تشنج آفرینه که سوال بالای من تشنج آفرینه!
اینجا هرکسی یه سلیقه داره و هر کسی روی سلیقش تعصب داره و هزارتا دلیل درست و غلط میاره پس نباید دنبال جواب اینجا بگردی باید بری یه تحقیق کوچولو بکنی. یه آزمون از هر کدوم از این موسسات پیدا کن یه روز رو بذار برای بررسی سوالای هر کدوم و پاسخنامه و کارنامه هاش (از اطرافیانت حتما میتونی بگیری) بعد تصمیم بگیر کدوم بهتره. حالا ما فرض رو بر این میذاریم که شما کسی رو نداری که این سوالارو بهت برسونه. پس من نظرمو میگم (نظر من مثل جوابه استقلال بهتره یا پرسپولیس! میمونه ) :
سنجش: 10درصد سوالاش غلطه / پاسخنامش بسیار مختصره (تقریبا میشه گفت با پاسخنامه کلیدی توفیر چندانی نداره)
کانون: اگه عقب بیوفتی کارت سخت میشه
گزینه 2: کارنامه رو همون روز نمیده
خودت انتخاب کن

shabeashegha
29-11-2010, 00:26
معاون سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام کنکور سراسری سال 1390 از 16 آذر ماه همزمان با روز دانشجو خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین توکلی، با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون سراسری از هفته آینده، گفت: ثبت‌نام کنکور تا 28 آذرماه سال جاری و به مدت 13 روز ادامه دارد.

وی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری در طی روزهای 9، 10 و 11 تیرماه سال آینده، اظهار کرد: روند اجرایی برگزاری آزمون همانند سال گذشته است و تغییری ندارد.

توکلی درخصوص تغییرات کنکور 90، خاطرنشان کرد: در زمینه تاثیر بیشتر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال آینده نسبت به سال گذشته، دریافت کد رهگیری توسط داوطلبان برای ثبت‌نام در آزمون و دیگر موارد باید در کارگروه ماده چهار تصمیم گیری شود.
منبع خبر:

megadead
29-11-2010, 12:32
دوستان میتونید بگید شما چطور برنامه ریزی میکنید من اینجا تو دهات بزرگ اهواز زندگی میکنم اینجا اصلا مشاور خوب گیر نمیاد رفتم دنبال مشاوره خوب بقول خودشون از تهران میگه هفته ای 30 دقیقه اونم 30 تومن یعنی دقیقه ای 1000 تومن پوله سلام علیکم ازت میگیرن رفتم یه مشاور گیر اوردم جلسه ای 2 ساعت 8 تومن یه 2 هفته ای هست زنگ میزنم ور نمیداره یعنی پیچوندمون اونم بد جوری خدا بپیچونتش کلا این بازار کنکور عجب جایی شده برا کلاه برداری به هر حال حالا خودم میخوام برنامه ریزی کنم چیکار کنم از کجا شروع کنم کتاب چی میخواد کسی اگه ادرسه لینکی داره بذاره این یه خواهش عاجزانستتتتتتتتتت:41:

D o R s A
29-11-2010, 12:45
سلام
کسی در مورد مشاور های برنامه ی فرصت برابر اطلاعی داره؟
این که کدوم مشاور های تحصیلی تو برنامه ی فرصت برابر از همه بهترند؟و اون مشاورا چه روزهایی برنامه دارند؟

کسی جوابی نداره؟:19:

princeofpersia_7
29-11-2010, 15:12
معاون سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام کنکور سراسری سال 1390 از 16 آذر ماه همزمان با روز دانشجو خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین توکلی، با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون سراسری از هفته آینده، گفت: ثبت‌نام کنکور تا 28 آذرماه سال جاری و به مدت 13 روز ادامه دارد.

وی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری در طی روزهای 9، 10 و 11 تیرماه سال آینده، اظهار کرد: روند اجرایی برگزاری آزمون همانند سال گذشته است و تغییری ندارد.

توکلی درخصوص تغییرات کنکور 90، خاطرنشان کرد: در زمینه تاثیر بیشتر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال آینده نسبت به سال گذشته، دریافت کد رهگیری توسط داوطلبان برای ثبت‌نام در آزمون و دیگر موارد باید در کارگروه ماده چهار تصمیم گیری شود.
منبع خبر:

خبر مهم دیروز هم این بود که میزان تاثیر سوابق تحصیلی به 25 درصد رسید و به جای معدل این بار نمراتدروس نهایی دربیرستان در کنکور تاثیر داده خواهند شد. البته از روش و چگونگیش حرفی نزد. مثل اینکه امسال 25 درصد هست.. سال بعدی 50 ... بعدیش 75 و در نهایت سال 93 کنکوری در کار نخواهد بود و 100 درصد با سوابق تحصیلی گزینش انجام میشه. ضمنا پیش دانشگاهی هم تاثیری نداره.:20:

fouad-pes
29-11-2010, 15:20
خبر مهم دیروز هم این بود که میزان تاثیر سوابق تحصیلی به 25 درصد رسید و به جای معدل این بار نمراتدروس نهایی دربیرستان در کنکور تاثیر داده خواهند شد. البته از روش و چگونگیش حرفی نزد. مثل اینکه امسال 25 درصد هست.. سال بعدی 50 ... بعدیش 75 و در نهایت سال 93 کنکوری در کار نخواهد بود و 100 درصد با سوابق تحصیلی گزینش انجام میشه. ضمنا پیش دانشگاهی هم تاثیری نداره.:20:
اگه پیش دانشگاهی تاپیر نداره پس چرا 4 تا درس رو نهایی کردن؟
یعنی پیش دانشگاهی توی کنکور اصلا تاپیر نداره؟

fmpr
29-11-2010, 15:53
بالاخره این قلمچی ما رو هم آدم حساب کرد و کارناممونو آورد :31:

veritaaa
29-11-2010, 19:06

این عادلانه نیست امتحانی که داده شده بعدا واسش ارزش گذاری کنن اومدیمو میگفتن 70% کی میتونه بگه نه؟
به هر حال کاریه که شده کار ما از همیشه سخت تره

shabeashegha
29-11-2010, 20:51
دوستان میتونید بگید شما چطور برنامه ریزی میکنید من اینجا تو دهات بزرگ اهواز زندگی میکنم اینجا اصلا مشاور خوب گیر نمیاد رفتم دنبال مشاوره خوب بقول خودشون از تهران میگه هفته ای 30 دقیقه اونم 30 تومن یعنی دقیقه ای 1000 تومن پوله سلام علیکم ازت میگیرن رفتم یه مشاور گیر اوردم جلسه ای 2 ساعت 8 تومن یه 2 هفته ای هست زنگ میزنم ور نمیداره یعنی پیچوندمون اونم بد جوری خدا بپیچونتش کلا این بازار کنکور عجب جایی شده برا کلاه برداری به هر حال حالا خودم میخوام برنامه ریزی کنم چیکار کنم از کجا شروع کنم کتاب چی میخواد کسی اگه ادرسه لینکی داره بذاره این یه خواهش عاجزانستتتتتتتتتت:41:
برای کتاب درسی که مراجعه کنید به تاپیک کتاب اونجا بچه ها راهنماییت میکنن. در مورد مشاوره هم من این کتاب رو بهت پیشنهاد میدم . نویسندشم یه سایت داره ولی آدرسش رو یادم نیست:
كنكورت را قورت بده
موضوع : برنامه ريزي تحصيلي - موفقيت تحصيلي - مطالعات و فراگيري بهينه
دراین کتاب اموزش ازروش ها و تکنیک های دانش اموزان موفق استفاده شده وهمچینین امکانی فراهم شده که دانش اموزان بتوانند خودرا درمواردگوناگون ارزیابی کنندودیگر اینکه عادتهای مطالعه خود رابشناسندواز وقت خود به خوبی استفاده نمایندونیز این کتاب به شما درموارد انتخاب معلم ، انتخاب کتاب کمک اموزشی خوب ، انتخاب رشته وحتی تغذیه درست خواب واستراحت خوب برای یک دانش آموز را بیان نموده است
مولف : بهروز فمي تفرشي
خودم مي توانم ... آموزش فنون برنامه ريزي + دفتر برنامه ريزي
كتابي برای برنامه‌ریزی البته متفاوت از شیوه های رایج
این کتاب به شما برنامه نمی‌دهد اما برنامه‌ریزی را به صورتی آسان یاد می دهد. این کتاب یک دفتر برنامه‌ریزی هم دارد که شما را اسیر جدول‌های زمانی نمی‌کندو ابزارهایی دارد که می توانید با آن‌ها کیفیت کارتان را کنترل کنید درس خواندنتان را جمع‌بندی کنید و هر عاملی مانند خواب و کلاس و تلویزیون و ... را که روی درس خواندن‌تان موثر است کنترل می‌کند.خودم می توانم کتابی است که برنامه‌ریزی شما را متحول می‌کند
نويسنده : بهروز فمي تفرشي

jekob
29-11-2010, 21:38
بالاخره نفهمیدم حد به اون یکیا مربوط میشه یا نه یکی بگه دیگه ؟

princeofpersia_7
29-11-2010, 22:57
اگه پیش دانشگاهی تاپیر نداره پس چرا 4 تا درس رو نهایی کردن؟
یعنی پیش دانشگاهی توی کنکور اصلا تاپیر نداره؟

بله مصاحبه مسئول سازمان سنجش بود که خبرگذاری های معتبر هم گذاشتن..میتونی بری پیک سنجش رو هم بخری و خودت ببینی.. امتحان های پیش دانشگاهی هم واسه خنده و دورهمی نهایی شده :31:. خودشون گفتن هیچ تاثیری نداره امسال..ولی بعید نیست بخوان سال بعدی تاثیر بدن... واسه همین دیگه باید امسال خودتون رو وارد دانشگاه بکنید..چون با نمره های پایین.. و اوضاع نه چندان خوب.. شانس زیادی نخواهید داشت :20:

hirad_g
30-11-2010, 01:10
بالاخره نفهمیدم حد به اون یکیا مربوط میشه یا نه یکی بگه دیگه ؟

سلام... اگه منظورت از اون یکیا دنباله و دستگاه اعداده باید بگم با حد میتونی سوالای دنباله رو جواب بدی البته اگه یکمی سر کلاسم گوش داده باشی چون یک سری مسائل مثل یکنوایی و قضایای خاصو باید بلد باشی ولی دستگاه اعداد فرق داره سوالاشم معمولاً از همسایگی ها و یا قضیه چند تا قضیه معروف تر (نامساوی مثلثی و اون قضیه که میگه اگه * بزرگتر مساوی صفر باشه و کمتر از اپسیلن اونوقت مقدارش براره صفره..) به هر حال دنباله مهم تره من گزینه 2 میرم و از بودجه بندی آزمونای کانون خبر ندارم ولی توی سری و دنباله هم مشابهت هایی وجود داره...
هی... من که کلاً حالم گرفتست کاش بچه های مشهد که امسال کنکور دارنو تو این فروم میشناختم... خودم دو تا کلاس میرم . خودم دبیرا رو انتخاب کردم دیفرانسیل معتمدیان فیزیکم طالقانی (میتونستم با اسماعیلی مود و قاضی هم برم... ) راستش اینا تو مشهد خیلی معروفن و من بعد از هر کلاس کلی انرژی مثبت میگیرم... ولی جدیداً خودمو با بچه هایی که کلاس شیمی هم رفتن مقایسه میکنم میبینم از اونایی که یک زمانی ازشون بالاتر بودم ( شایدم بعضی وقتا دچار غرور وحشتناک میشدم و فخر میفروختم...) حالا از من سریع ترن ( با شکفته کلاس میرن __ دبیر شاخص شیمی در مشهد) واسه همین حالم وحشتناکه از اون طرف هم گزینه 2 هرچی سوال مزخرفه برمیداره تو آزموناش میده تو آزمونای قبلی هنوز دنباله بودیم اما سوالایی که داده بودو از توابع و دنباله ها میشد حل کرد یا دنباله هایی داده بود که به فصل 3 نزدیکی بیشتری داشت... خب اینا رو گفتم تا یکمی با دوستای گلم دردل کنم.با این حال یک چیزی هست که خیلی بهم روحیه میده ... آخر کتاب آموزش شیمی پیش مبتکران جمله قشنگی نوشته...اصالت حرکت مستقل از نتیجه .... بگذریم... باید برم بخوابم تا فردا ساعت 7:30 مدرسه باشم ( دو ساله صف مدرسه رو ندیدم:31:)

meragj2
30-11-2010, 01:25
رئيس سازمان سنجش با اشاره به تاثير نمرات 10 درس در كنكور90، تصريح كرد:‌ البته پيشنهاد شده است كه معدل پيش‌دانشگاهي نيز در كنكور سال آينده تاثير داشته باشد كه اين موضوع بايد در كارگروه ماده 4 مطرح و مورد بررسي قرار گيرد.
سرورالدين با اشاره به دريافت كد رهگيري توسط داوطلبان براي ثبت‌نام در آزمون سراسري اضافه كرد: براي اين‌كه همه داوطلباني كه در كنكور ثبت‌نام مي‌كنند داراي سوابق تحصيلي باشند قرار شده است كه قبل از ثبت نام كد رهگيري از وزارت آموزش و پرورش دريافت كنند و بر اساس آن كد در آزمون سراسري ثبت‌نام انجام دهند.

خبر مهم دیروز هم این بود که میزان تاثیر سوابق تحصیلی به 25 درصد رسید و به جای معدل این بار نمراتدروس نهایی دربیرستان در کنکور تاثیر داده خواهند شد. البته از روش و چگونگیش حرفی نزد. مثل اینکه امسال 25 درصد هست.. سال بعدی 50 ... بعدیش 75 و در نهایت سال 93 کنکوری در کار نخواهد بود و 100 درصد با سوابق تحصیلی گزینش انجام میشه. ضمنا پیش دانشگاهی هم تاثیری نداره.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این دو تا درباره تاثیر معدل با هم تناقض داره. اون گفته باید بررسی بشه پایینی گفته تاثیر نداره ضمنا تاریخ خبر اولی 6 آذر هست. منبع پایینی رو پیدا نکردم.

ضمنا با توجه به بالایی برای ثبت نام در کنکور باید هفت خوان رستم طی بشه.

---------- Post added at 01:25 AM ---------- Previous post was at 01:22 AM ----------

سلام... اگه منظورت از اون یکیا دنباله و دستگاه اعداده باید بگم با حد میتونی سوالای دنباله رو جواب بدی البته اگه یکمی سر کلاسم گوش داده باشی چون یک سری مسائل مثل یکنوایی و قضایای خاصو باید بلد باشی ولی دستگاه اعداد فرق داره سوالاشم معمولاً از همسایگی ها و یا قضیه چند تا قضیه معروف تر (نامساوی مثلثی و اون قضیه که میگه اگه * بزرگتر مساوی صفر باشه و کمتر از اپسیلن اونوقت مقدارش براره صفره..) به هر حال دنباله مهم تره من گزینه 2 میرم و از بودجه بندی آزمونای کانون خبر ندارم ولی توی سری و دنباله هم مشابهت هایی وجود داره...
هی... من که کلاً حالم گرفتست کاش بچه های مشهد که امسال کنکور دارنو تو این فروم میشناختم... خودم دو تا کلاس میرم . خودم دبیرا رو انتخاب کردم دیفرانسیل معتمدیان فیزیکم طالقانی (میتونستم با اسماعیلی مود و قاضی هم برم... ) راستش اینا تو مشهد خیلی معروفن و من بعد از هر کلاس کلی انرژی مثبت میگیرم... ولی جدیداً خودمو با بچه هایی که کلاس شیمی هم رفتن مقایسه میکنم میبینم از اونایی که یک زمانی ازشون بالاتر بودم ( شایدم بعضی وقتا دچار غرور وحشتناک میشدم و فخر میفروختم...) حالا از من سریع ترن ( با شکفته کلاس میرن __ دبیر شاخص شیمی در مشهد) واسه همین حالم وحشتناکه از اون طرف هم گزینه 2 هرچی سوال مزخرفه برمیداره تو آزموناش میده تو آزمونای قبلی هنوز دنباله بودیم اما سوالایی که داده بودو از توابع و دنباله ها میشد حل کرد یا دنباله هایی داده بود که به فصل 3 نزدیکی بیشتری داشت... خب اینا رو گفتم تا یکمی با دوستای گلم دردل کنم.با این حال یک چیزی هست که خیلی بهم روحیه میده ... آخر کتاب آموزش شیمی پیش مبتکران جمله قشنگی نوشته...اصالت حرکت مستقل از نتیجه .... بگذریم... باید برم بخوابم تا فردا ساعت 7:30 مدرسه باشم ( دو ساله صف مدرسه رو ندیدم:31:)

سلام همشهری!
من رشتم تجربیه ولی با طالقانی و شکفته و اسماعیلی کلاس دارم هر سه تاشون خوبن.
شما کدوم آموزشگاه با اینا کلاس داری؟

omnia.2008
30-11-2010, 10:46
سلام بچه ها من تازه امدم تو این قسمت از انجمن .من تراز این هفته یعنی 5 اذر رو اینجا میگذارم فقط مسخرم نکنید و راهنماییم کنید .
اقا من این کارناممو چه جوری بذارم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

megadead
30-11-2010, 11:45
جناب sheabeashegha دستت درد نکنه واقعا ممنون کمک بزرگی کردی شنیدم شما داروسازی میخونی جدا اگه میخونی میتونی بگی کتاب های شما چی بودن به خصوص فیزیک که هرچی میخونیم نمیفهمیم البته اینو بگم من درسم خیلی خوب بود ولی به دلیل وقفه های که افتاد یه نمه افت کردیم در ضمن شما مشاور داشتی یا خودت برنامه ریزی میکردی و اینکه شما تویه کدوم ازمون ثبت نام کرده بودی اگه جوابه مارو بدی خیلی خوشحال میشم

nafas
30-11-2010, 13:58
در كنكور سراسري امسال ميزان تاثير نمرات دانش‌آموزان در كنكور 25 درصد است/وزارت آموزش و پرورش بيشترين آمادگي را براي حذف كنكور و اجراي قانون دارد/طرح اصلاح ساختار آموزشي پيش‌بينياست براي حذف تدريجي كنكور.

ايلنا: وزير آموزش‌و‌پرورش در حاشيه گردهمايي سراسري معاونين آموزشي و متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ايلنا، با اشاره به اينكه كنكور سراسري قطعاً تا سال 93 حذف مي‌شود گفت: قانون حذف كنكور مستلزم تلاش تمامي مراجع آموزشي كشور است و در اين ميان وزارت آموزش و پرورش بيشترين آمادگي را براي حذف كنكور و اجراي قانون دارد چرا كه معتقديم كنكور سراسري و شكل نادرست اجراي آن در طول سالهاي‌ اخير صدمات زيادي را به تعليم و تربيت كشور وارد كرده است.
حميدرضا حاجي‌بابايي با اشاره به اينكه در كنكور سراسري امسال ميزان تاثير نمرات دانش‌آموزان در كنكور 25 درصد است گفت: در حال حاضر با همكاري سازمان سنجش هر ساله در ميزان و نسبت تاثير نمرات در كنكور سراسري افزايش داريم كه اين امر باعث حذف تدريجي كنكور سراسري مي‌شود.
وي افزود: حذف مقطع پيش‌دانشگاهي و اضافه شدن سال چهارم دبيرستان كه در طرح اصلاح ساختار آموزشي پيش‌بيني شده است مقدمه مناسب و صحيحي براي حذف تدريجي كنكور است و همه اينها طي سالهاي آينده اجرا مي‌شود تا دانش‌آموزان و خانواده‌هاي آنها دغدغه‌اي به نام كنكور نداشته باشند.
وي در ادامه با اشاره به واگذاري آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي به وزارت علوم اظهار داشت: مجلس طي قانوني آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي را از آموزش و پرورش به وزارت علوم موافقت كرد كه اين امر باعث كوچك‌سازي بدنه آموزش و پرورش و واگذاري آموزش‌هاي عالي به مرجع اصلي خود در كشور شد.
وي ادامه داد: آموزش و پرورش وزارتخانه‌اي براي تربيت دانش‌آموزان است نه دانش‌جويان بر همين اساس ما معتقديم كه بايد تمامي ظرفيت‌ها و زير ساخت‌هاي خود را صرف تربيت دانش‌آموزان كنيم كه البته اين امر باعث رشد و شكوفايي هرچه بيشتر نظام تعليم و تربيت كشور مي‌شود.
وي در پايان تاكيد كرد: اميدواريم با واگذاري اين آموزشكده‌ها به وزارت علوم ديگر شاهد بروز مشكلاتي براي اين دانشجويان نباشيم.

پ.ن : البته این هیچ کارس باید سازمان سنجش اعلام کنه کاری به این نداشته باشین الکی استرس نگیرین
پارسالم قرار بود بشه 30 درصد

amir_toos
30-11-2010, 14:22
برای ریاضیات پایه چی بخونم که خوب باشه ؟

princeofpersia_7
30-11-2010, 14:53
اینم برای همه دوستانی که شک دارن درباره تاثیر 25 درصدی !

.................................................. ....

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح مصوبات کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور گفت: «تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال 90 به میزان 25 درصد به تصویب رسید و مقرر شد در سال 93 کنکور سراسری به طور کامل حذف شود.»

محمدحسین سرورالدین درباره مصوبات چهاردهمین کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور که روز گذشته به ریاست وزیر علوم برگزار شد افزود، در این جلسه مقرر شد قطعا به جای معدل، دروس نهایی دبیرستان در کنکور تأثیرگذار باشد.

وی اظهار داشت: «همچنین تا سال گذشته معدل به میزان 15 درصد در قبولی داوطلب موثر بود که با تصویب در این کمیته مقرر شد سوابق تحصیلی یعنی نمرات دروس نهایی به میزان 25 درصد در کنکور سال 90 تأثیرگذار باشد.»

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه دروس پیش دانشگاهی در کنکور 90 تأثیرگذار نیست به مهر گفت تعداد دروسی که در کنکور 90 تأثیرگذار خواهد بود مانند سال گذشته است و تفاوتی ندارد.

وی اظهار داشت: «بر این اساس تعداد 10 درس نهایی در گروه ریاضی، 10 درس نهایی در گروه تجربی و 11 درس نهایی در گروه آزمایشی علوم انسانی در کنکور 90 تأثیرگذار خواهند بود.»

سرورالدین با اشاره به یکی دیگر از مصوبات کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور گفت: «در این جلسه مقرر شد کنکور در سال 93 قطعا حذف شود و به جای آن سوابق تحصیلی به صورت صددرصد در قبولی دانشگاه ثأثیرگذار باشد.»

omnia.2008
30-11-2010, 16:02
من یه سوال داشتم
امسال تاثیر معدل شده 25% یعنی برای من که پارسال کنکور دادم و امسال سال دوم هستم هم 25 % هست یا مثل پارسال 15% هست؟

shabeashegha
30-11-2010, 16:34
جناب sheabeashegha دستت درد نکنه واقعا ممنون کمک بزرگی کردی شنیدم شما داروسازی میخونی جدا اگه میخونی میتونی بگی کتاب های شما چی بودن به خصوص فیزیک که هرچی میخونیم نمیفهمیم البته اینو بگم من درسم خیلی خوب بود ولی به دلیل وقفه های که افتاد یه نمه افت کردیم در ضمن شما مشاور داشتی یا خودت برنامه ریزی میکردی و اینکه شما تویه کدوم ازمون ثبت نام کرده بودی اگه جوابه مارو بدی خیلی خوشحال میشم
خواهش میکنم . بله داروسازی میخونم.
کتابهام اینا بودن:
عربی: گاج سبز+گاج سفید
دین: خیلی سبز
زبان: شهاب اناری+ خیلی سبز
ادبیات: کلک معلم+گاج سبز
زیست: خیلی سبز
ریاضی: خیلی سبز+ اندیشه سازان
فیزیک: اندیشه سازان
شیمی: مبتکران (بهمن بازرگان)
برای فیزیک شما اندیشه سازان اگه بتونی پیدا کنی واقعا کمک بزرگی بهت میکنه. کمیابه ولی اگه نتونستی پیدا کنی گاج سفید هم کتاب خوبیه. این که یه وقفه توی درس خوندنت افتاد اصلا مهم نیست مهم اینه که اراده کنی بخونی. من مشاور نداشتم. با کمک پشتیبان کانونم برنامه میریختم و اجرا میکردم برای هر روز همون روز برنامه میریختم. آزمون رو هم کانون میرفتم میانگین ترازم 6730 بود. اگه کمک دیگه از دستم بر میاد بگو در خدمتم:46:

rpf
30-11-2010, 17:05
سلام آقا سینا؛

چه طور قرابت معنایی و ژنتیک میخوندی؟ کتابای فیزیک اندیشه سازان پیدا کردی؟

saeedsamiri
30-11-2010, 21:32
آیا در دانشگاه در مقطع کارشناسی رشته ای به نام روانپزشکی وجود دارد؟

Alireza SM
30-11-2010, 21:37
آیا در دانشگاه در مقطع کارشناسی رشته ای به نام روانپزشکی وجود دارد؟

به هيچ وجه وجود نداره
هيچ كدوم از پزشكي ها كارشناسي نيستن
روان پزشك = پزشك عمومي + 4سال دوره تخصص روانپزشكي

fmps
30-11-2010, 23:04
برای ریاضیات پایه چی بخونم که خوب باشه ؟

کوله پشتی(عباس مرادی).مطمئن باش کتاب توپی هست

nafas
30-11-2010, 23:28
من یه سوال داشتم
امسال تاثیر معدل شده 25% یعنی برای من که پارسال کنکور دادم و امسال سال دوم هستم هم 25 % هست یا مثل پارسال 15% هست؟

نه برای پشت کنکوری مطابق با همون گذشته خودشون هست

حتی اگه تو شهرت بره تو منطقه بالاتر
مثلا از منطقه 3 بره منطقه2 ولی تو هنوز همون منطقه 3 محسوب میشی

princeofpersia_7
30-11-2010, 23:32
نه برای پشت کنکوری مطابق با همون گذشته خودشون هست

شما برای این حرفتون منبع مستندی هم دارید؟

یعنی منی که پارسال با تاثیر 15 درصدی معدل ، کنکور دادم.. امسال باز هم با همون 15 درصد معدل کنکور خواهم داد؟ یا 15 درصد نمرات دروس نهایی؟... و اینکه از کجا میدونید برای ماها هم 25 درصد محاسبه نمیشه؟ !

ممنون..

meragj2
30-11-2010, 23:49
تأثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور90 / حذف قطعی کنکور در سال 93
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح مصوبات کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور گفت: تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال 90 به میزان 25 درصد به تصویب رسید همچنین مقرر شد در سال 93 کنکور سراسری به طور کامل حذف شود.
محمدحسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مصوبات چهاردهمین کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور که روز گذشته به ریاست وزیر علوم برگزار شد افزود: در این جلسه مقرر شد قطعا به جای معدل، دروس نهایی دبیرستان در کنکور تأثیرگذار باشد.
وی اظهار داشت: همچنین تا سال گذشته معدل به میزان 15 درصد در قبولی داوطلب موثر بود که با تصویب در این کمیته مقرر شد سوابق تحصیلی یعنی نمرات دروس نهایی به میزان 25 درصد در کنکور سال 90 تأثیرگذار باشد.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه دروس پیش دانشگاهی در کنکور 90 تأثیرگذار نیست به مهر گفت: تعداد دروسی که در کنکور 90 تأثیرگذار خواهد بود مانند سال گذشته است و تفاوتی ندارد.
وی اظهار داشت: بر این اساس تعداد 10 درس نهایی در گروه ریاضی، 10 درس نهایی در گروه تجربی و 11 درس نهایی در گروه آزمایشی علوم انسانی در کنکور 90 تأثیرگذار خواهند بود.
سرورالدین با اشاره به یکی دیگر از مصوبات کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور به مهر گفت: همچنین در این جلسه مقرر شد کنکور در سال 93 قطعا حذف شود و به جای آن سوابق تحصیلی به صورت صددرصد در قبولی دانشگاه ثأثیرگذار باشد

خوب الان باز معلوم نیس تکلیف ما چیه !
نمرات تکدرس تاثیر داره( پارسال هم قرار همین بود ولی نمره ها نرسید:31:!) ما که از سوم تغییر رشته دادیم و بعضی درسای تجربی رو نهایی ندادیم تکلیفمون چیه؟

nelly joon
01-12-2010, 00:37
خوب الان باز معلوم نیس تکلیف ما چیه !
نمرات تکدرس تاثیر داره( پارسال هم قرار همین بود ولی نمره ها نرسید:31:!) ما که از سوم تغییر رشته دادیم و بعضی درسای تجربی رو نهایی ندادیم تکلیفمون چیه؟
تکلیف ما که تغییر رشته دادیم و فارغ التحصیل هم هستیم چی میشه؟:31:

omnia.2008
01-12-2010, 08:11
nafas دمت گرم خیلی خبر خوبی دادی اگه اینطوری باشه که واسه ما 15 % باشه خیلی خوب میشه .
من بازم ممنونم اینشااله جبران کنم.:46:

shabeashegha
01-12-2010, 12:30
سلام آقا سینا؛

چه طور قرابت معنایی و ژنتیک میخوندی؟ کتابای فیزیک اندیشه سازان پیدا کردی؟
علیک سلام
قرابت معنایی رو من کلا بلد بودم (شاید بخاطر اینکه نحوه خوندن شعرم خوب بود . آخه اگه بتونی صحیح بیت رو بخونی خود به خود متوجه مفهومش میشی) واسه همین کتاب خاصی استفاده نکردم ولی اگه میخواستم کتاب خاصی استفاده کنم قطعا از قرابت معنایی هامون سبطی (انتشارات دریافت) استفاده میکردم چون دیدم کتابشو خیلی عالیه فقط یکم پر حجمه باید از الان شروع کنی به خوندنش
در مورد ژنتیک من از روی ژنتیک آرامفر خوندم (تخته سیاه) واقعا عالی کار کرده . تا سال 87 هرچی تست میومد نمونش توی کتاب آرمفر بود (من چاپ 87 رو از یکی از دوستام گرفتم روی جلدش آدرس داده بود فلان تست توی فلان صفحه کتاب درسی تخته سیاه نمونش حل شده!)
کتاب فیزیک اندیشه سازانم تا الان هیچ کدوم از دوستام نداشتن. ولی من اگه بتونم شماره یه کتابفروشی رو پیدا میکنم بهت میدم که قطعا داره و واست پستش میکنه:11:

nafas
01-12-2010, 12:37
شما برای این حرفتون منبع مستندی هم دارید؟

یعنی منی که پارسال با تاثیر 15 درصدی معدل ، کنکور دادم.. امسال باز هم با همون 15 درصد معدل کنکور خواهم داد؟ یا 15 درصد نمرات دروس نهایی؟... و اینکه از کجا میدونید برای ماها هم 25 درصد محاسبه نمیشه؟ !

ممنون..
پارسال از چندین نفر پرسیدم
امسالم که خودم پشت کنکوریم
چون قرار بود شهرمون هم بره منطقه 2
کلی پرسیدم اینطور که به من جواب دادن گفتن برای ما تغییری نمیکنه
حتی توی ثبت نام کنکور یه بخشی داره که میگه اگه پارسال امتحان دادی و کد داوطلبی پارسالت رو داری وارد کن !

همه چیز مشخص میشه !
اگه میخوای مطمئن شین هم میتونین از برنامه های ماله کنکور بپرسید !
مثل برنامه کانون در رادیو
یا برنامه شبکه آموزش هر شب فکر کنم ساعت 7:30 شروع میشه ! اس ام اس هم بزنین جواب میدن !

تکلیف ما که تغییر رشته دادیم و فارغ التحصیل هم هستیم چی میشه؟:31:
تغییر رشته بنظرم معدل توش نیاد نمیدونم ! یعنی قبلا 2-3 سال پیش تاثیر نداشت :46:
ولی الان چون درس رو تاثیر میدن ! ممکنه درسای مشترک مثل دینی و عربی و ادبیات و زبان رو تاثیر بدن !
اینارو باید شفاف سازی کنن

omnia.2008
01-12-2010, 13:35
nafas دستت درد نکنه بابت همه چی:46:

M0rrigan
01-12-2010, 16:02
ای بابا.. بچه ها از درس های نهایی، من حسابان 19.5 شدم، جبر 18.5، شیمی 18 (همین طور میاد پایین!!) هندسه 17، فیزیک 16 چون یه ربع مونده به امتحان از زیر سِرُم کشیدنم بیرون و در سی دقیقه امنحان دادم.. آهان، عربی هم 15. زیر 15 دیگه ندارم : دی

الان با توجه به تاثیر نمرات نهایی، به نظرتون من از همین الان درس خوندن رو بزارم کنار؟!!

بعد امتحان های پیش که نهایی شده.. سطح سوالا فکر میکنید چه جوریا باشه؟ من تا حالا جز شیمی که بدبختی نهایی نشده، لای هیچ کتاب اختصاصی رو باز نکردم! خـــیـــلی حس بدیه..

ehsan_
01-12-2010, 17:45
سلام

دوستان من من فارغ التحصیل پیش دانشگاهی ریاضی 89 هستم
کنکور 90 می خوام تجربی شرکت کنم
حالا تا سوال اساسی
1- امسال علاوه بر معدل سال سوم معدل پیش رو هم اضافه می کنن ؟برای فارغ التحصیلان 90 هست یا سال های گذشته هم اعمال میشه ؟
2- من شنیدم با تغییر رشته معدل رو مطابقت میدن برای رشته جدید و یکم تاثیرش تغییر می کنه
مثلا من که ریاضی بودم اومدم تجربی مشخصه توی امتحاناتم درسی به نام زیست نبوده و نمره ای ندارم
برای همین یک مقداری از اون 15 درصد تاثیر کم میشه و همچنین تاثیر شیمی بیشتر میشه و.... این موضوع درسته ؟

omnia.2008
01-12-2010, 18:11
سلام

دوستان من من فارغ التحصیل پیش دانشگاهی ریاضی 89 هستم
کنکور 90 می خوام تجربی شرکت کنم
حالا تا سوال اساسی
1- امسال علاوه بر معدل سال سوم معدل پیش رو هم اضافه می کنن ؟برای فارغ التحصیلان 90 هست یا سال های گذشته هم اعمال میشه ؟
2- من شنیدم با تغییر رشته معدل رو مطابقت میدن برای رشته جدید و یکم تاثیرش تغییر می کنه
مثلا من که ریاضی بودم اومدم تجربی مشخصه توی امتحاناتم درسی به نام زیست نبوده و نمره ای ندارم
برای همین یک مقداری از اون 15 درصد تاثیر کم میشه و همچنین تاثیر شیمی بیشتر میشه و.... این موضوع درسته ؟
سلام دوست عزیز من کامل در جریان نیستم ولی تا اونجا که فهمیدم امسال پیش تاثیر نداره و فقط سوم تاثیر داره 25% ولی این 25% برای کسانی که سال اول هستن و برای من که سال دوم هستم مطابق سال پیش 15 درصد هست ادامشم دوستان جواب میدن شرمندم

omnia.2008
01-12-2010, 20:56
سلام دوستان من با کمک nafas یاد گرفتم کارناممو بزارم ولی مسخرم نکنید نکاتی که میبینیدو ایرادو ... بهم بگید شرمنده همتون راستی این واسه 5 اذر:

jekob
01-12-2010, 21:48
علیک سلام
قرابت معنایی رو من کلا بلد بودم (شاید بخاطر اینکه نحوه خوندن شعرم خوب بود . آخه اگه بتونی صحیح بیت رو بخونی خود به خود متوجه مفهومش میشی) واسه همین کتاب خاصی استفاده نکردم ولی اگه میخواستم کتاب خاصی استفاده کنم قطعا از قرابت معنایی هامون سبطی (انتشارات دریافت) استفاده میکردم چون دیدم کتابشو خیلی عالیه فقط یکم پر حجمه باید از الان شروع کنی به خوندنش
در مورد ژنتیک من از روی ژنتیک آرامفر خوندم (تخته سیاه) واقعا عالی کار کرده . تا سال 87 هرچی تست میومد نمونش توی کتاب آرمفر بود (من چاپ 87 رو از یکی از دوستام گرفتم روی جلدش آدرس داده بود فلان تست توی فلان صفحه کتاب درسی تخته سیاه نمونش حل شده!)
کتاب فیزیک اندیشه سازانم تا الان هیچ کدوم از دوستام نداشتن. ولی من اگه بتونم شماره یه کتابفروشی رو پیدا میکنم بهت میدم که قطعا داره و واست پستش میکنه:11:

من قرابت سبطی رو شروع کردم دارم میخونم املاء سبطی +ارایه رمزنه و کلک + تاریخ ادبیات کلک رو دارم
می خوام بپرسم اگه فقط اینا رو بخونم کتاب درسی و گاج سبز و... رونخونم میتونم بالای 50 بزنم ادبیات رو ؟ ممنون میشم اگه جواب بدی چون خودت ادم موفقی بودی ازت میپرسم اگه از هم دانشجو هاتم بپرسی که عالیه فکرکنم این سوال خیلیا باشه بازم ممنوناز جوابت پیشاپیش.

meragj2
02-12-2010, 00:18
ای بابا.. بچه ها از درس های نهایی، من حسابان 19.5 شدم، جبر 18.5، شیمی 18 (همین طور میاد پایین!!) هندسه 17، فیزیک 16 چون یه ربع مونده به امتحان از زیر سِرُم کشیدنم بیرون و در سی دقیقه امنحان دادم.. آهان، عربی هم 15. زیر 15 دیگه ندارم : دی

الان با توجه به تاثیر نمرات نهایی، به نظرتون من از همین الان درس خوندن رو بزارم کنار؟!!

بعد امتحان های پیش که نهایی شده.. سطح سوالا فکر میکنید چه جوریا باشه؟ من تا حالا جز شیمی که بدبختی نهایی نشده، لای هیچ کتاب اختصاصی رو باز نکردم! خـــیـــلی حس بدیه..

هر کار می کنین به سال بعد موکول نکنین که پوستتون(مون) کندس:18: چون سال بعد هم باید نهایی بدین هم کتابای جدید رو کنکور بدین.:19:

shah abas
02-12-2010, 00:24
این ۲۵ درصد سوم هنوز قطعی قطعی نیست دیگه؟ (چون فقط حرفش زده شده و به صورت رسمی و کتبی ارسال نشده )
بعد از دوستان کسی آشنایی (مثلا نماینده مجلسی چیزی ) نداره بره از حقمون دفاع کنه ؟ چون فکر نکنم از نظر قانونی درست باشه تاثیر رو برای ما بکنند ۲۵ درصد. موقعی که ما امتحان می دادیم ۱۵ بود و حق اضافه کردن به ما رو ندارند.

farhad1122
02-12-2010, 10:13
این ۲۵ درصد سوم هنوز قطعی قطعی نیست دیگه؟ (چون فقط حرفش زده شده و به صورت رسمی و کتبی ارسال نشده )
بعد از دوستان کسی آشنایی (مثلا نماینده مجلسی چیزی ) نداره بره از حقمون دفاع کنه ؟ چون فکر نکنم از نظر قانونی درست باشه تاثیر رو برای ما بکنند ۲۵ درصد. موقعی که ما امتحان می دادیم ۱۵ بود و حق اضافه کردن به ما رو ندارند.
خوب نمیشه که برای همه 25 درصد حساب کنن برا ما که پشت کنکور موندیم 15 درصد. مثلاً من خودمو کشتم برا امتحان نهایی سال سوم و معدل کتبیم 18 شد. بعد برا من 15 درصد تاثیر بدن یکی هم که معدلش 18 شده برا اون 25 درصد تاثیر بدن؟! نمیشه که... این طوری حق تمام کسایی که پشت کنکور موندن ضایع میشه...:18:

behdana
02-12-2010, 10:33
همه چیز سر جلسه کنکور مشخص میشه. چه مقدار تاثیر سوابق تحصیلی 15 باشه یا 25 باشه یا بیشتر
شما کنکورتو خوب بده معدلت 12 هم باشه نتیجه ی عالی میگیری یا بر عکس معدلت 20 باشه سر کنکور خراب کنی نتیجه ات فاجعه میشه(نمونه هاش رو زیاد دیدم)
ضمنا بحث سر این مسائل تو این زمان هیچ فایده ای نداره.فکرتون رو مشغول نکنید.
فقط بچسبید به درس
:20:
موفق باشید

omnia.2008
02-12-2010, 10:41
خوب نمیشه که برای همه 25 درصد حساب کنن برا ما که پشت کنکور موندیم 15 درصد. مثلاً من خودمو کشتم برا امتحان نهایی سال سوم و معدل کتبیم 18 شد. بعد برا من 15 درصد تاثیر بدن یکی هم که معدلش 18 شده برا اون 25 درصد تاثیر بدن؟! نمیشه که... این طوری حق تمام کسایی که پشت کنکور موندن ضایع میشه...:18:
اخه موضوع سره اینه که درستش همینه یعنی شما میخواید بگید که اون 18 خیلی برای شما تاثیر داره ؟
بعضی ها هم خوشحالن چون کتبیشون پایین ولی در کل الان مهم که بتونی جواب بگیری این حرفها هم فایده نداره

ehsan_
02-12-2010, 13:02
کسی از چگونگی تغییر 15 درصد معتدل به خاطر تغییر رشته خبر نداره ؟
معدل گرفته شده برای فارغ التحصیل ریاضی به چه صورت برای همین داوطلب که در رشته تجربی شرکت می کنه محاسبه میشه ؟

omnia.2008
02-12-2010, 13:08
کسی از چگونگی تغییر 15 درصد معتدل به خاطر تغییر رشته خبر نداره ؟
معدل گرفته شده برای فارغ التحصیل ریاضی به چه صورت برای همین داوطلب که در رشته تجربی شرکت می کنه محاسبه میشه ؟
دوست عزیز من دقیق اطلاع ندارم ولی چون کسی هنوز جواب نداده تا اونجا که میدونم میگم
تاثیرش اینطوری هست که دروسی که مشترک هستید تاثیر میزارن بازم میپورسم دقیقشو میگم

omnia.2008
02-12-2010, 13:18
اقا من یه سوال داشتم
این کد رهگیری سوابق تحصیلی رو باید چه جوری بگیریم؟

shabeashegha
02-12-2010, 13:36
من قرابت سبطی رو شروع کردم دارم میخونم املاء سبطی +ارایه رمزنه و کلک + تاریخ ادبیات کلک رو دارم
می خوام بپرسم اگه فقط اینا رو بخونم کتاب درسی و گاج سبز و... رونخونم میتونم بالای 50 بزنم ادبیات رو ؟ ممنون میشم اگه جواب بدی چون خودت ادم موفقی بودی ازت میپرسم اگه از هم دانشجو هاتم بپرسی که عالیه فکرکنم این سوال خیلیا باشه بازم ممنوناز جوابت پیشاپیش.
توصیه میکنم هیچ درسی کتاب درسی رو کنار نذارین بعضی سوالات کنکور از متن درس طرح میشه مثلا میگه شخصیت گیله مرد چطور بود؟سوال ساده است ولی اگه کتاب رو نخونده باشی شاید اشتباه جواب بدی یا مثلا بگه نفسه زدن یعنی چی؟
از این قبیل سوالا که راحته ولی توی متن کتاب درسیه . اگه کتاب درسی رو هم بخونی (+این کتابایی که گفتی) آره بالای 50 میزنی به شرطی که مسلط باشی روشون . امیدوارم موفق باشی:46:

jekob
02-12-2010, 21:19
توصیه میکنم هیچ درسی کتاب درسی رو کنار نذارین بعضی سوالات کنکور از متن درس طرح میشه مثلا میگه شخصیت گیله مرد چطور بود؟سوال ساده است ولی اگه کتاب رو نخونده باشی شاید اشتباه جواب بدی یا مثلا بگه نفسه زدن یعنی چی؟
از این قبیل سوالا که راحته ولی توی متن کتاب درسیه . اگه کتاب درسی رو هم بخونی (+این کتابایی که گفتی) آره بالای 50 میزنی به شرطی که مسلط باشی روشون . امیدوارم موفق باشی:46:

ممنون . این جور که من فهمیدم شما درس به درس خوندید اون سوالیم که پرسیدی مربوط به تاریخ ادبیات میشه تو کتاب تاریخ ادبیات کلک معلم نوشته . گیلهمرد : انسان مبارز انقلابی ولی فکر کنم تو این کتاب رو نداشتی . اخه اگه مبحثی بخونم که وقت نمیشه کتاب درسی رو بخونم یه راهی میتونی واسم پیدا کنی ؟
من دین و زنگی رو ازرو همگامان میخونم تنها درصد بالا مم تو اینه که زیر 87 نشده من کتاب رو نمیخونم !!!!
بعدش زبان انگلیسی هم کتاب لازمه اگه میشه بنویس چه جوری کتاب درسی رو بخونم؟ مرسی:11:

Haniiii
02-12-2010, 21:20
اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره‌ تاريخ‌ ثبت‌نام‌ و هم‌ چنين‌ شرايط و ضوابط شركت در‌ آزمون‌ سراسري‌ براي‌ دوره‌هاي‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه‌) ، نيمه حضوري، مجازي و بين الملل دانشگاهها وموسسات‌ آموزش‌ عالي‌،دانشگاه‌پيام‌نور(آ موزش‌ از راه‌دور) ،موسسات‌آموزش‌عالي‌ غيرانتفاعي‌ و غير دولتي‌وهمچنين پذيرش دانشجو براي مراكز تربيت معلم (ويژه فرهنگيان )سال‌ 1390

:

shabeashegha
02-12-2010, 22:36
ممنون . این جور که من فهمیدم شما درس به درس خوندید اون سوالیم که پرسیدی مربوط به تاریخ ادبیات میشه تو کتاب تاریخ ادبیات کلک معلم نوشته . گیلهمرد : انسان مبارز انقلابی ولی فکر کنم تو این کتاب رو نداشتی . اخه اگه مبحثی بخونم که وقت نمیشه کتاب درسی رو بخونم یه راهی میتونی واسم پیدا کنی ؟
من دین و زنگی رو ازرو همگامان میخونم تنها درصد بالا مم تو اینه که زیر 87 نشده من کتاب رو نمیخونم !!!!
بعدش زبان انگلیسی هم کتاب لازمه اگه میشه بنویس چه جوری کتاب درسی رو بخونم؟ مرسی:11:
آره حق با توه کتاب تاریخ ادبیات کلک معلم رو نداشتم
راستش نمیدونم چی بگم ولی بنظرم فقط متن درس رو از رو کتاب درسی بخون+تمرینات کتاب بقیش رو از روی کتابای موضوعی بخونی کفایت میکنه :46:
در مورد زبان بنظرم کتاب درسی فقط در حدی که یه دور ریدینگ رو بخونی کافیه بقیشم که نیازی نیست (قواعد رو قطعا باید از روی کتاب کمک درسی یا جزوه بخونی)
هر کمک دیگه از دستم برمیاد در خدمتم:20:

veritaaa
03-12-2010, 12:23
بقیش رو از روی کتابای موضوعی بخونی کفایت میکنه :46:
در مورد زبان بنظرم کتاب درسی فقط در حدی که یه دور ریدینگ رو بخونی کافیه بقیشم که نیازی نیست (قواعد رو قطعا باید از روی کتاب کمک درسی یا جزوه بخونی)

کتاب مبتکران دکتر شهاب اناری خیلی خوبه

jekob
03-12-2010, 12:38
آره حق با توه کتاب تاریخ ادبیات کلک معلم رو نداشتم
راستش نمیدونم چی بگم ولی بنظرم فقط متن درس رو از رو کتاب درسی بخون+تمرینات کتاب بقیش رو از روی کتابای موضوعی بخونی کفایت میکنه :46:

1 سوال دیگه من کتاب فیزیک پیش : اندیشه سازان 3جلد - فیزیک 3 خیلی سبز - فیزیک1و2 : اندیشه سازان دارم
بنظرت تست بیشتر تمرین کنیداشم باید بزنم ؟ راستی یه پیک ده گانه فیزیک عربشاهی راه اندیشه هم سفارش دادم امروز فردا میرسه دیدیش تاحالا تسته؟ پشت کنکوریم رشته ریاضی

METACORTEX
03-12-2010, 13:04
1 سوال دیگه من کتاب فیزیک پیش : اندیشه سازان 3جلد - فیزیک 3 خیلی سبز - فیزیک1و2 : اندیشه سازان دارم
بنظرت تست بیشتر تمرین کنیداشم باید بزنم ؟ راستی یه پیک ده گانه فیزیک عربشاهی راه اندیشه هم سفارش دادم امروز فردا میرسه دیدیش تاحالا تسته؟ پشت کنکوریم رشته ریاضی

بابا چه خبره مگه کتاب فروشی زدی؟؟؟؟؟؟؟؟
یک کتاب بگیر کامل شخم بزنش اگه باز احساس کردی تست کم میاری یه کتاب دیگه بگیر.
منم فارغ تحصیلم.
گاج رو کامل تستاش رو میزنم مشکلی هم تو آزمونا ندارم.
هر چه بیشتر کتاب بگیری بیشتر سردرگم میشی.

shabeashegha
03-12-2010, 13:50

کتاب عربشاهی رو ندیدم ولی این کتابای فیزیکی که داری شک نکن بهترینها هستن . تستهای بیشتر تمرین کنیدشم حتما بزن سراغ کتاب دیگه هم نرو.
اگه هر کس هر کتابی معرفی کنه بری بگیری کی وقت میکنی بخونی؟اگه امکانش هست که عربشاهی رو پس بدی این کارو بکن اگه نه بذار کنار اگه وقت داشتی استفاده کن.
بعضیا میگن کتاب اندیشه سازان تستاش قدیمیه ولی وقتی میزنی و میری آزمون آزمایشی شرکت میکنی متوجه میشی مفاهیم اصلی هیچ تغییری نکرده. ولی اگه بازم نگرانی کنار این کتابایی که داری 7سال کنکور قلم چی رو بگیر هم قیمتش پایینه هم تستایی که توی اندیشه سازان نیست توی این کتابا هست البته بازم میگم فیزیکای اندیشه سازان خیلی عالیه خیلیا هستن حاضرن چندبرابر قیمت روی جلدشو بدن دسته دومشو بگیرن استفاده کنن:27:

nafas
03-12-2010, 13:58
ببینید این متن سازمان سنجش هست :

2- مطابق مصوبه چهاردهمين جلسه كارگروه ماده 4 قانون پذيرش دانشجو در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي كشور و در راستاي اجراي طرح جديد نحوه پذيرش و گزينش دانشجو (مصوب مجلس محترم شوراي اسلامي) در آزمون سراسري سال 1390، سوابق تحصيلي براي ديپلمه هاي نظام جديد آموزش متوسطه رياضي فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي سال هاي 1384 تا 1389 كه امتحانات آنان بصورت كتبي و سراسري برگزار شده است حداكثر تا ميزان 25% در گزينش نهايي اعمال خواهد شد.
دقت کنین نوشته حداکثر 25 درصد !

پارسال معدل های مدرسه ما ارسال نشد ! کلی بدبختی داشتیم کلی نامه و اینا فرستادیم آخرش گفتن درس میشه ولی اصلا درست نشد کسی که مطمئن بود شیمی 88 زده میومد شیمی 70 خورده ای
یا یکی که ریاضیش مطمئن بود 50 زده شد 38 !

بد که نتایج اومد فهمیدیم هیچی پارسال ما سرمون بی کلاه مونده !
و همینطورم شد کسی که فکر میکرد رتبه 2 رقمی میشه شد 200
و .......

الانم این گفته حداکثر 25 درصد حداقلش هم مثله پارسال ما صفر هست !

اینم برای کسایی که سوال دارن :

داوطلبان مي توانند پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما در صورت نياز براي كسب راهنمايي همه روزه در وقت اداري با شماره تلفن هاي : 99 الي 88923595- 021 به طور مستقيم با روابط عمومي سازمان سنجش آموزش كشور و يا با شماره تلفن هاي:90 الي 6182188-0261 و 15 الي 6182213-0261 صبح ها از ساعت 30/8 الي 30/12 و عصرها از ساعت 30/13 الي 30/17 با ستاد پاسخگويي ثبت نام تماس و ياسوال يا سوالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني sanjesh.org در ميان بگذارندواز مراجعه حضوري خودداري نمايند

ehsan_
03-12-2010, 14:33
ظاهرا نحوه ثبت نام تغییر کرده
برای اینکه معتدل های اشتباه وارد نشه

باید برید به نزدیک ترین آموزش و پرورشتون با کارنامه سال سوم و احتمالا مدرک فارغ تحصیل = شماسه تا بهتون یک کد بدن که برای ثبت نام حتما نیازش دارین

jekob
03-12-2010, 15:57
بابا چه خبره مگه کتاب فروشی زدی؟؟؟؟؟؟؟؟
یک کتاب بگیر کامل شخم بزنش اگه باز احساس کردی تست کم میاری یه کتاب دیگه بگیر.
منم فارغ تحصیلم.
گاج رو کامل تستاش رو میزنم مشکلی هم تو آزمونا ندارم.
هر چه بیشتر کتاب بگیری بیشتر سردرگم میشی.

تو کتابایی که گفتم کدوم اضافه بود ؟!!!!!!! یعنی میگی پیش اندیشه سازان رو دارم فقط اونو بخونم بعدش 1و2و3 رو نخونم !!!:13:

METACORTEX
03-12-2010, 15:58
ببینید این متن سازمان سنجش هست :

دقت کنین نوشته حداکثر 25 درصد !

پارسال معدل های مدرسه ما ارسال نشد ! کلی بدبختی داشتیم کلی نامه و اینا فرستادیم آخرش گفتن درس میشه ولی اصلا درست نشد کسی که مطمئن بود شیمی 88 زده میومد شیمی 70 خورده ای
یا یکی که ریاضیش مطمئن بود 50 زده شد 38 !

بد که نتایج اومد فهمیدیم هیچی پارسال ما سرمون بی کلاه مونده !
و همینطورم شد کسی که فکر میکرد رتبه 2 رقمی میشه شد 200
و .......

الانم این گفته حداکثر 25 درصد حداقلش هم مثله پارسال ما صفر هست !

اینم برای کسایی که سوال دارن :

سلام
دوست عزیز منظور از ارسال نشدن نمراتتون چیه؟؟؟
یعنی بعد از عید تو سایت سنجش که نمرات نهایی برای تایید اومده بود مال شما نیومده بود؟؟؟؟!!!
بعد یه چیز دیگه:
این 15 درصد که میگن توی درصد تاثیری نداردوتوی تراز بندی موثر است.
ممکن یکی با درصد عین شما رتبه پایین تری بیاره چون معدلش بالاتره.
شما هر تعداد غلط یادرست بزنی درصد همون هایی است که زدی نه این که با 15 درصد جمع بشه.:13::13:

jekob
03-12-2010, 16:06
کتاب عربشاهی رو ندیدم ولی این کتابای فیزیکی که داری شک نکن بهترینها هستن . تستهای بیشتر تمرین کنیدشم حتما بزن سراغ کتاب دیگه هم نرو.
اگه هر کس هر کتابی معرفی کنه بری بگیری کی وقت میکنی بخونی؟اگه امکانش هست که عربشاهی رو پس بدی این کارو بکن اگه نه بذار کنار اگه وقت داشتی استفاده کن.
بعضیا میگن کتاب اندیشه سازان تستاش قدیمیه ولی وقتی میزنی و میری آزمون آزمایشی شرکت میکنی متوجه میشی مفاهیم اصلی هیچ تغییری نکرده. ولی اگه بازم نگرانی کنار این کتابایی که داری 7سال کنکور قلم چی رو بگیر هم قیمتش پایینه هم تستایی که توی اندیشه سازان نیست توی این کتابا هست البته بازم میگم فیزیکای اندیشه سازان خیلی عالیه خیلیا هستن حاضرن چندبرابر قیمت روی جلدشو بدن دسته دومشو بگیرن استفاده کنن:27:

عربشاهی کتاب نیست پیکه مثلا" پیک حرکتشناسی پیک دینامیک که فقط تسته قیمت هرکدومم 2000 یا 3000 تومنه
ولی حتما" بعد اندیشه سازان میزنمش
من میرم قلم چی مثلا" هفته پیش فصل حرکت شناسی بعد ازمون بعدی حرکت با دینامیک من دوباره میام از رو اندیشه سازان اموزش حرکت با تست اموزشی شم حل می کنم بعد دینامیکم تا نصفه میمونه چیکارکنم؟

omnia.2008
03-12-2010, 17:10
اقا من که قاطی کردم نمیدونم چه خبر شد یه دفه پارسال ثبت نام خیلی راحت تر بود امسال سخت تر شده؟!!!!!!!!!!!!!

fmps
03-12-2010, 17:10
سلام
یعنی بعد از عید تو سایت سنجش که نمرات نهایی برای تایید اومده بود مال شما نیومده بود؟؟؟؟!!!
بعد یه چیز دیگه:
شما هر تعداد غلط یادرست بزنی درصد همون هایی است که زدی نه این که با 15 درصد جمع بشه.:13::13:

اونوقت اگه دو نفر یه درس رو 100 بزنن ولی نمرشون تو اون در یکی نباشه چی میشه؟یعنی اونوقت دیگه نمره تاثیر نداره؟

omnia.2008
03-12-2010, 17:14
اونوقت اگه دو نفر یه درس رو 100 بزنن ولی نمرشون تو اون در یکی نباشه چی میشه؟یعنی اونوقت دیگه نمره تاثیر نداره؟
تو کارنامه درصدا با پاسخ نامه فرق نداره معدل یا همون نمره ها روی تراز تاثیر داره

mani geek
03-12-2010, 17:33
یه پیشنهاد دوستانه انقدر تو فکر اینکه چقدر معدل تاثیر داره یا نداره نباشید .
چون تو بررسی کارنامه های کنکور 89 در برنامه گزینه جوان رتبه برتر با معدل افتضاح وجود داشت تا دلتون بخواد (بر عکسشم بود اونم تا دلتون بخواد)

nafas
03-12-2010, 17:37
سلام
بعد یه چیز دیگه:

پارسال موقعی که نمرات تو سایت میزدن باید میرفتی نمراتت رو چک میکردی که درست باشه ماله مدرسه ما ! اصلا نمیره برای هیچکس تو سایت نبود حتی اسم درس هم نبود !
درسته توی درصد مهم نیست منم منظورم تراز بود و در کل رتبه ادم رو میکشه بالا و رتبه خوب نمیشه وقتی 15 درصد رو تاثیر ندن ! :13:

ظاهرا نحوه ثبت نام تغییر کرده
برای اینکه معتدل های اشتباه وارد نشه

باید برید به نزدیک ترین آموزش و پرورشتون با کارنامه سال سوم و احتمالا مدرک فارغ تحصیل = شماسه تا بهتون یک کد بدن که برای ثبت نام حتما نیازش دارین

نه ! تو سایت سنجش میری چک میکنی !
شماره و اینا میدی یه کد بهت میده پارسال هم ما کد گرفتیم :46:

princeofpersia_7
03-12-2010, 19:15
اینا خودشون هم نمیدونن دارن با این ثبت نام جدیدشون چیکار میکنن !!! .. ولی برای اونایی که معدل یا نمرات پایینی دارند به نظرم تاثیر ندن بهتر هم هست :31: . البته این اطلاعیه آخرش هم مشخص نکرد..برای بچه های این دوره...معدل مهم هست یا نمرات نهایی !

METACORTEX
03-12-2010, 19:28

سلام
نمره تاثير داره ول ترا 2نفر تو اون درس متفاوته.

reza-atom
03-12-2010, 19:43
دوستان ، رشته ی هنر میخوام شرکت کنم دیگه کارت جداگانه ی ثبت نام لازم نیست ؟ ( البته ریاضی هم میدم )

mineworld
03-12-2010, 19:47
سلام به همگی

برخلاف اکثر دوستان من خیلی دوست دارم درصد تاثیر معدل بره بالاتر چون از نمراتم خیلی راضیم و کارم تو کنکور اسون تر میشه از طرفی بنا به دلایلی هدفم به جای کنکور 90 "کنکور 91" هستش. حالا سوالی که دارم اینه که اگه من امسال شرکت نکنم اصلا ثبت نام نکنم بازم همین وضعه یعنی درصد تاثیر واسه من همین 25 درصده یا نه مثل کنکوری های 91 که متعاقبا (سال دیگه!) اعلام میشه هست ؟
این موضوع خیلی واسم مهمه چون اگه شرکت کنم و سال دیگه تاثیر زیاد بشه و مال من 25 بمونه که خیلی ... میشه!!! حالا از کجا میتونم مطمئن شم ؟

راستی یه چیز دیگه درسته که پیش واسه 90 یها تاثیر نداره اما سال دیگه به احتمال زیاد تاثیر داده میشه درسته ؟میخام اینو بگم که من باید پیش دانشگاهی امسال رو "نهایی موثر در 91 " فرض کنم درسته ؟ یعنی اگه فرض کنیم سال دیگه پیش موثر شده نمراتی که من امسال تو این چارتا درس میارم رو اعمال می کنن اینم درسته؟ خب حالا که همه چی درسته ...!!!

reza-atom
03-12-2010, 19:51
سلام به همگی

برخلاف اکثر دوستان من خیلی دوست دارم درصد تاثیر معدل بره بالاتر چون از نمراتم خیلی راضیم و کارم تو کنکور اسون تر میشه از طرفی بنا به دلایلی هدفم به جای کنکور 90 "کنکور 91" هستش. حالا سوالی که دارم اینه که اگه من امسال شرکت نکنم اصلا ثبت نام نکنم بازم همین وضعه یعنی درصد تاثیر واسه من همین 25 درصده یا نه مثل کنکوری های 91 که متعاقبا (سال دیگه!) اعلام میشه هست ؟
این موضوع خیلی واسم مهمه چون اگه شرکت کنم و سال دیگه تاثیر زیاد بشه و مال من 25 بمونه که خیلی ... میشه!!! حالا از کجا میتونم مطمئن شم ؟

راستی یه چیز دیگه درسته که پیش واسه 90 یها تاثیر نداره اما سال دیگه به احتمال زیاد تاثیر داده میشه درسته ؟میخام اینو بگم که من باید پیش دانشگاهی امسال رو "نهایی موثر در 91 " فرض کنم درسته ؟ یعنی اگه فرض کنیم سال دیگه پیش موثر شده نمراتی که من امسال تو این چارتا درس میارم رو اعمال می کنن اینم درسته؟ خب حالا که همه چی درسته ...!!!

« زندگی آبتنی در حوضچه ی اکنون هست » !

دوست عزیز الآن رو بچسب خیلی وقت هست ! چرا 91 ؟؟؟

Kratos 687
03-12-2010, 20:53
سلام کسی که معدل کتبیش 14 شده چند درصد از 25 تاثیر مهدل رو حدودا کسب می کنه ؟
(حدودا 5 یا 10 یا 20 )

ممنون
در ضمن اگه سایتی برا محاسبه داره بدید

ALt3rnA
03-12-2010, 20:56
سلام به همگی

عزیز همین الانش کل تاثیری که داره میانگین 4-5 تا سوال درسته !
فوقش نمره یک یا دو سوال دیگه بش اضافه شه ! اینقدر ارزش داره یه سال وقت بزاری ؟
بعد اگه ساله دیگه کمترش کردن میخوای چیکار کنی ؟ با توجه به اینکه میخوان به جای سال سوم امتحانای سال چهارم رو نهایی کنن

Kratos 687
03-12-2010, 21:05
(حدودا 5 یا 10 یا 20 )

ممنون

لطفا جوابم رو بدید
در ضمن حدودا چند تا سوال زیست بیشتر بزنم جبران میشه ؟

METACORTEX
03-12-2010, 22:25
سلام
من اینترنتم قطع شده با dial up کانکت شدم.
حال ندارم 3 ساعت عکس آپ کنم.
اینم درصدام.
البته زیاد جالب نبود.
اما خداوکلیلی خیلی سخت بود.:41:
ادبیات: 37
عربی:64
دینی:96
زبان:100:31:
ریاضی:45
فیزیک:47
شیمی:66.
فعلا بای.

---------- Post added at 10:25 PM ---------- Previous post was at 10:21 PM ----------

(حدودا 5 یا 10 یا 20 )

ممنون

لطفا جوابم رو بدید
در ضمن حدودا چند تا سوال زیست بیشتر بزنم جبران میشه ؟

سلام
ببیبن دوست من به این راحتی ها نیست که بتونی حساب کنی.
این 15یا 25 درصد تو تراز تاثیر داره نه تو درصدت تو آزمون.
به همین خاطر نمیشه دقیق محاسبه کرد.
سوال دومت رو نمیدونم.ریاضی ام.

meragj2
03-12-2010, 22:37
سلام به همگی

کسایی که 91 شرکت می کنن و 90 فارغ شدن باید دوباره امتحان نهایی بدن.
حتی الامکان همین امسال تمومش کنید.
.................................................. .
اگر به چند صفحه ی گذشته دقت کنین همه پست ها مربوط به تاثیر معدله.
این قدر تمرکزتون رو رو چیزای الکی نذارین!
چه 15 چه 25 چه صفر شما باید حداکثر تلاشتون رو بکنید.

princeofpersia_7
04-12-2010, 00:45
رفقا برید حال کنید !. :31:

......................................

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه سئوالات آزمون سال 90 در حدود اطلاعات علمی مشخص شده نظام جدید متوسطه سالی واحدی است، گفت: «دروس نهایی سال سوم دبیرستان 25 درصد در کنکور سراسری 90 تأثیرگذار است».

حسین توکلی افزود: «کنکور سراسری سال 90 برای پذیرش دانشجو در دوره های شبانه، روزانه، بین الملل، دانشگاهها و دانشگاه پیام نور، مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی و مراکز تربیت معلم وابسته به آموزش و پرورش ویژه فرهنگیان شاغل همانند سال گذشته در یک مرحله برگزار می شود».

وی اظهار داشت: »در این آزمون دارندگان دیپلم نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی و داوطلبان شاغل به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی که 31 شهریور فارغ التحصیل می شوند، می توانند ثبت نام کنند».

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش گفت: «دارندگان مدرک کاردانی مورد تأیید وزارت علوم، بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای حق ثبت نام در این آزمون را خواهند داشت».

وی اظهار داشت: «این آزمون برای کلیه داوطلبان اعم از نظام جدید و قدیم شامل آزمون عمومی اختصاصی به صورت تستی و در حدود اطلاعات علمی مشخص شده نظام جدید متوسطه سالی واحدی است».

توکلی گفت: «سوابق تحصیلی در این آزمون به صورت نمرات تراز شده دروس امتحانات نهایی برای دیپلمه های نظام جدید یکی از سالهای 84 تا 89 که امتحانات سال سوم آنها نهایی برگزار شده به میزان 25 درصد در نمره آزمون 90 تأثیر خواهد داشت».

METACORTEX
04-12-2010, 00:56
رفقا برید حال کنید !. :31:

......................................

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه سئوالات آزمون سال 90 در حدود اطلاعات علمی مشخص شده نظام جدید متوسطه سالی واحدی است، گفت: «دروس نهایی سال سوم دبیرستان 25 درصد در کنکور سراسری 90 تأثیرگذار است».

حسین توکلی افزود: «کنکور سراسری سال 90 برای پذیرش دانشجو در دوره های شبانه، روزانه، بین الملل، دانشگاهها و دانشگاه پیام نور، مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی و مراکز تربیت معلم وابسته به آموزش و پرورش ویژه فرهنگیان شاغل همانند سال گذشته در یک مرحله برگزار می شود».

وی اظهار داشت: »در این آزمون دارندگان دیپلم نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی و داوطلبان شاغل به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی که 31 شهریور فارغ التحصیل می شوند، می توانند ثبت نام کنند».

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش گفت: «دارندگان مدرک کاردانی مورد تأیید وزارت علوم، بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای حق ثبت نام در این آزمون را خواهند داشت».

وی اظهار داشت: «این آزمون برای کلیه داوطلبان اعم از نظام جدید و قدیم شامل آزمون عمومی اختصاصی به صورت تستی و در حدود اطلاعات علمی مشخص شده نظام جدید متوسطه سالی واحدی است».

توکلی گفت: «سوابق تحصیلی در این آزمون به صورت نمرات تراز شده دروس امتحانات نهایی برای دیپلمه های نظام جدید یکی از سالهای 84 تا 89 که امتحانات سال سوم آنها نهایی برگزار شده به میزان 25 درصد در نمره آزمون 90 تأثیر خواهد داشت».

هیچی دیگه به فنا رفتیم.:41::41::41::41::41::41::41:
معدل کتبی ام همچین بد هم نیست 18.06 ولی 15 درصد بود بهتر بود.:13::13::13:

shah abas
04-12-2010, 07:31
هیچی دیگه به فنا رفتیم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
معدل کتبی ام همچین بد هم نیست 18.06 ولی 15 درصد بود بهتر بود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ما که رسما نابود شدیم! معدل کتبی ۱۵ بود! (ریاضی)

omnia.2008
04-12-2010, 08:58
سلام دوستان معدل مهم نسیت سما برید به ادرس زیر اینا نفرات 50 تا 100 کنکور هستن معدل 14 هم هست !!!

METACORTEX
04-12-2010, 09:55
سلام دوستان معدل مهم نسیت سما برید به ادرس زیر اینا نفرات 50 تا 100 کنکور هستن معدل 14 هم هست !!!

سلام
حرف شما درست ولی شما اینو نگاه کن.

درسته که میشه با معدل پایین هم رتبه خوب آورد ولی درصدات باید خیلی بالا باشه تا جبران معدلتو بکنه.
اونی که معدلش 14 است تمام درساش به غیر 2تا درصدتاش از اونیکی بیشتره ولی زتبه اش در کشور 4 تا پایین تر است.
اگه همین آقا معدلش 19 بود رتبه کشورش میشد 700-650.
خواستن توانستنه درسته.
ولی باید تفاوت درصدات زیاد باشه.

Farshid72
04-12-2010, 10:16
سلام دوسته عزیز
هیچ مشاوری بهتر از خودت نیس.مشاوره من دانشجویی برقه شاید خنده دار باشه ولی خب اینطوری بهتره چون اونم هم رشته من بوده و الان داره برق می خونه.
دوسته عزیز شما زمانی رو که می ری مدرسه تو برنامه هاشور بزن و وقت هاتو اینطوری تنظیم کن :
برای درس عمومی 1 ساعت و برای اختصاصی 1/15 یا 1/5 ویا 2 ساعت وقت بزار بستگی به خودت داره.
یک درس عمومی بعد یک درس اختصاصی بعد دوباره عمومی.اینطوری تکرار کن.
درسی رو که می خونی تا 24 ساعت بعدش 70% اون یادت می ره پس سعی کن جوری بریزی که 24 ساعت بعدش بتونی اون درسو مرور کنی._مثلا 10 دقیقه وقت بزار و اونو دوره کنه.)
مبحث مبحث بخون.همه رو یه جا نخون.مثل آبی قلم چی.
توجه کن که :
نمودار خواب یه نمودار سینوسی هست حتما سعی کن اینو رعایت کنی و فقط در نقاط مینیمم بیدار شی.

omnia.2008
04-12-2010, 10:46
سلام

درسته که میشه با معدل پایین هم رتبه خوب آورد ولی درصدات باید خیلی بالا باشه تا جبران معدلتو بکنه.
اونی که معدلش 14 است تمام درساش به غیر 2تا درصدتاش از اونیکی بیشتره ولی زتبه اش در کشور 4 تا پایین تر است.
خواستن توانستنه درسته.
بله دوست عزیز من حرف شما رو قبول دارم ولی خواستم بگم خواستن توانستن..........

afshin50cent
04-12-2010, 14:56
سلام! بچه ها ببخشید این سوالو اینجا مطرح می کنم چون جایی برای مطرحش پیدا نکردم! من متولد 71 هستم و فارغ التحصیل هستم! حالا میخواستم فرمو پر کنم تو قسمتی که کد مربوط به سربازی رو وارد باید کرد نمیدونم 6 رو بزنم یا کد 5؟ در ضمن پیش دانشگاهی رو حضوری خوندم! بعد این فرم شماره 2 که مربوط به تایید سوابق تحصیلی هست رو همه باید پر کنن؟ قضیش چیه؟ یعنی باید برم پیش دانشگاهی و اموزش پرورش تاییدش کنم؟ بعد این کد سوابق تحصیلی رو موقع ثبت نام سایت سنجش خودش به ما میده یا نه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین!

veritaaa
04-12-2010, 15:16
سلام

خواستن توانستنه درسته.

رو درصد ها قضاوت نکنین ضریب رو هم در نظر بگیرید
اون خانوم ریاضی و عربی رو بیشتر زده معلومه که رتبش بهتر میشه.. من تجربی نیستم نمیدونم حالا ولی فکر میکنم همینطور باشه..
گرچه زمین رو کم تر زده ولی خب معدلشم بی تاثیر نبوده

veritaaa
04-12-2010, 15:22
یه چیز دیگه..واسه ما دیگه معدل تاثیر نداره..تک درسه

METACORTEX
04-12-2010, 15:33
اینم دفترچه شماره1(ثبت نام) آزمون سراسری 90.

vahid0801
04-12-2010, 20:12
سلام.
اقا کسی این بودجه بندی رو نداره؟ما داغون شدیم تا پیداش کنم
هیچ جا نیست.واسه 3 سال اخر.
کسی نیست برسونه یا یه امار بده؟تجربی و ریاضی.

omnia.2008
04-12-2010, 20:45
سلام.
اقا اگه منظورت بوجه بندی درسهاست که تو قلمچیم هست اینم بودجه بندی:
فهرست منابع سئوالات کنکور 90
فهرست منابع سؤالات آزمون سراسري سال 1390 در دروس عمومي براي همه‌ي گروه‌هاي آزمايشي و در دروس تخصصي براي گروه‌هاي آزمايشي رياضي، تجربي و انساني از سوي سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
بر اساس اعلام سازمان سنجش، منابع دروس عمومي از دروس زبان و ادبيات فارسي، عربي، زبان انگليسي و فرهنگ و معارف اسلامي است.
جزئيات منابع دروس عمومي کنکور 89
زبان و ادبيات فارسي: ادبيات فارسي 2، پايه دوم سال 87 براي کليه رشته ها، ادبيات فارسي 3 پايه سوم دبيرستان سال 88 براي کليه رشته به جز علوم انساني، زبان و ادبيات فارسي 1 و 2 دوره پيش دانشگاهي سال 89 براي کليه رشته ها، ادبيات فارسي 3 ( تخصصي انساني ) پايه سوم سال 88 مخصوص رشته هاي انساني، زبان فارسي 3 ( تخصصي علوم انساني ) پايه سوم سال 88 مخصوص علوم انساني، زبان فارسي 3 ( غير علوم انساني ) پايه سوم سال 88 براي کليه رشته ها به جز علوم انساني
عربي: عربي 2 (غير علوم انساني) پايه دوم سال 87 کليه رشته ها به جز علوم انساني، عربي 2 ( علوم انساني) پايه دوم سال 87 مخصوص علوم انساني، عربي 3 ( غير علوم انساني) پايه سوم سال 88 کليه رشته ها به جز علوم انساني، عربي 3 (علوم انساني) سال سوم، سال 88 مخصوص علوم انساني
فرهنگ و معارف اسلامي: قران و تعليمات ديني 2( دين و زندگي) پايه دوم سال 87 براي کليه رشته ها، قرآن و تعليمات زندگي 3( دين و زندگي) پايه پيش دانشگاهي سال 89 براي کليه رشته ها، معارف اسلامي ( دين و زندگي) پايه پيش دانشگاهي سال 89 براي کليه رشته ها
زبان انگليسي: انگليسي3 پايه سوم سال 88 براي کليه رشته ها، انگليسي 1 و 2 پايه پيش دانشگاهي سال 89 براي کليه رشته ها
دروس تخصصي گروه آزمايشي رياضي و فني
رياضيات: هندسه 1 پايه دوم سال 87، آمار و مدلسازي پايه دوم سال 87، هندسه 2 پايه سوم سال 88، رياضيات 2 پايه دوم سال 87، حسابان پايه سوم سال 88، جبر و احتمال پايه سوم سال 88، هندسه تحليلي و جبر خطي پايه پيش دانشگاهي سال 89، حساب ديفرانسيل و انتگرال 1و2 پيش دانشگاهي سال 89، رياضيات گسسته پيش دانشگاهي سال 89، فيزيک 1 و آزمايشگاه پايه اول سال 86
فيزيک: فيزيک 2 و آزمايشگاه پايه دوم سال 87، فيزيک 1 و2 ( ويژه رياضي ) پيش دانشگاهي سال 89
شيمي: شيمي 2 و آزمايشگاه پايه دوم، سال 88، شيمي 3 و آزمايشگاه پايه سوم سال 88، شيمي 1 و2 پيش دانشگاهي سال 89
دروس تخصصي گروه آزمايشي علوم تجربي
زمين شناسي: زمين شناسي پايه سوم سال 88، علوم زمين پيش دانشگاهي سال 89
رياضيات: هندسه 1 دوم سال 87، رياضيات 2 پايه دوم سال 87، امار و مدلسازي سال سوم سال 88، رياضيات 3 ويژه علوم تجربي پايه سوم سال 88، رياضيات عمومي 1 و2 پيش دانشگاهي سال 89
زيست شناسي: زيست شناسي و آزمايشگاه 1 پايه دوم سال 87، زيست شناسي و آزمايشگاه 2 پايه سوم سال 88، زيست شناسي پيش دانشگاهي سال 89
فيزيک: فيزيک 1 و آزمايشگاه سال اول سال 86، فيزيک 2 و آزمايشگاه پايه دوم سال 87، فيزيک 3 و آزمايشگاه ويزه علوم تجربي پايه سوم سال 88، فيزيک 1 و 2 علوم تجربي پيش دانشگاهي سال 89
شيمي: شيمي 2 و آزمايشگاه پايه دوم سال 87، شيمي 3 و آزمايشگاه پايه سوم و سال 88 و شيمي 1 و 2 پيش دانشگاهي سال 89
دروس تخصص گروه آزمايشي علوم انساني
رياضيات: رياضيات 1 پايه اول سال 86، آمار و مدلسازي پايه دوم سال 87، رياضي ويژه علوم انساني- علوم معارف اسلامي، پايه سوم سال 88، رياضي پايه پيش دانشگاهي سال 89
اقتصاد: اقتصاد پايه دوم سال 87
زبان وادبيات فارسي: تاريخ ادبيات ايران و جهان 1 پايه دوم سال 87، تاريخ ادبيات ايران و جهان 2 پايه سوم سال 88، آرايه هاي ادبي پايه سوم سال 88، ادبيات فارسي 1 پيش دانشگاهي سال 9، ادبيات فارسي 2 پيش دانشگاهي 89
زبان عربي: عربي 2 ويژه علوم انساني پايه دوم سال 87، عربي 3 ويزه علوم انساني پايه سوم سال 88، عربي 1 و 2 پيش دانشگاهي سال 89
تاريخ: تاريخ ايران و جهان 1 پايه دوم سال 87، تاريخ ايران و جهان 2 پايه سوم سال 88، تاريخ شناسي پيش دانشگاهي سال 89، جغرافياي 1 پايه دوم سال 87، جغرافياي 2 پايه سوم سال 88، جغرافيا پيش دانشگاهي سال 89،
علوم اجتماعي: جامعه شناسي 1 پايه دوم سال 87، جامعه شناسي 2 پايه سوم سال 88، علوم اجتماعي ( جامعه شناسي نظام جهاني) پيش دانشگاهي سال 89
فلسفه: فلسفه ( آشنايي با فلسفه اسلامي ) پيش دانشگاهي سال 89
منطق: منطق پايه سوم سال 88 روانشناسي پايه سوم سال 88
منبع:قلمچی
:10::31::46:

veritaaa
04-12-2010, 21:30
سلام.

من فکر کنم منظور ایشون اینه که از هر مبحث چند سوال میاد
اگه به صفحه ی 185 نگاه کنی هست

mineworld
04-12-2010, 21:31
« زندگی آبتنی در حوضچه ی اکنون هست » !

دوست عزیز الآن رو بچسب خیلی وقت هست ! چرا 91 ؟؟؟

چرا؟...تازه می پرسی چرا ؟ دستت درد نکنه ! دیگه هیچی ... مگه همین تابستون به شما و دوستان دیگه نمی گفنم من می خوام امسال پایه سال بعد پیش و از این حرفا ...

عزیز همین الانش کل تاثیری که داره میانگین 4-5 تا سوال درسته !
فوقش نمره یک یا دو سوال دیگه بش اضافه شه ! اینقدر ارزش داره یه سال وقت بزاری ؟
بعد اگه ساله دیگه کمترش کردن میخوای چیکار کنی ؟ با توجه به اینکه میخوان به جای سال سوم امتحانای سال چهارم رو نهایی کنن

دوست عزیز درسته که من گفتم امسال کنکور واسم مهم نیست و شاید اصلا شرکم نکردم اما نگفتم که واسه بیشتر شدن معدل این کارو می کنم ! یعنی دلایل دیگه ای داره که بحثش فعلا مهم نیست . از طرفی اگر هم پیش تاثیر داشته باشه واسه 91 (که من دوست دارم) لزوما نباید سال سوم بی تاثیر بشه یعنی با هم تاثیر میزارن.

کسایی که 91 شرکت می کنن و 90 فارغ شدن باید دوباره امتحان نهایی بدن.
حتی الامکان همین امسال تمومش کنید

شما مطمئنید ؟ یعنی نمرات امسال من تو پیش واسه کنکور 91 تاثیر نداره؟

omnia.2008
04-12-2010, 21:35
اقا من یه سوال داشتم دیشب اخبار یه صحبت در مورد کد رهگیری کرد کد رهگیری من اگه تو سایت باشه و سوابق درست باشه بازم باید این کارو هم بکنم؟

vahid0801
04-12-2010, 21:44
بازم سلام.
اره منظورم همون مبحث بندیاس.
اره اونجا بود.اما نلی جون زحمت کشیدنو وسط گرفتن عکسا ادرسارو پاک کردن.
دقیقا دنبال همونم.اگه کسی داره مرحمت کنه پولشم حساب میکنیم........

omnia.2008
04-12-2010, 21:55
بازم سلام.
اره منظورم همون مبحث بندیاس.
اره اونجا بود.اما نلی جون زحمت کشیدنو وسط گرفتن عکسا ادرسارو پاک کردن.
دقیقا دنبال همونم.اگه کسی داره مرحمت کنه پولشم حساب میکنیم........
اقا این توی کتاب بینام گاج هست من الان ندارمش دست یکی از دوستامه اگه بتونم بگیرمش برات مینویسم البته اگه تا اون موقع بچه ها واست ننویسن راستی معرفت بچه ها بالا تر از این حرفاست که واسه این موضوع بخوان پول بگیرن
نوکرم خداحافظت:10:

METACORTEX
04-12-2010, 22:00
یه خبر جالب

شرکت تعاونی سنجش برای شادی و تفنن خاطر و روحیه گیری و... اخیرا اقدام به برگزاری مختلط(پسر ها و دختر ها باهم تو یه سالن و حوزه) آزمون های خودش تو شهره ما میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

اینم از نوآوری های آموزشی سازمان سنجش.

بعله بعله!!!!؟؟

omnia.2008
04-12-2010, 22:05
یه خبر جالب

شرکت تعاونی سنجش برای شادی و تفنن خاطر و روحیه گیری و... اخیرا اقدام به برگزاری مختلط(پسر ها و دختر ها باهم تو یه سالن و حوزه) آزمون های خودش تو شهره ما میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

اینم از نوآوری های آموزشی سازمان سنجش.

بعله بعله!!!!؟؟

ایول چه شهر باحالی دارید این دفه دیگه نفره اول میشی مگه نه؟:46:

METACORTEX
04-12-2010, 22:09
ایول چه شهر باحالی دارید این دفه دیگه نفره اول میشی مگه نه؟:46:

:27::21:
نه من که گزینه2 میرم یکی از دوستان سنجش میره تعریف کرده.
قراره با بچه ها بریم ثبت نام گروهی:31::31::31::31:
البته بدتره آدم حواسش هی به اینور و اونورو و ....:21: است تمرکز نداره.

omnia.2008
04-12-2010, 22:13
:27::21:
نه من که گزینه2 میرم یکی از دوستان سنجش میره تعریف کرده.
قراره با بچه ها بریم ثبت نام گروهی:31::31::31::31:
البته بدتره آدم حواسش هی به اینور و اونورو و ....:21: است تمرکز نداره.
بگو کجاست ما هم بریم ثبت نام
اشکال نداره با شرایط مختلف کنکور اشنا میشیم سعی میکنیم که بالا بزنیم که بتونیم برسونیم:46::31:
کی میدونه امدیمو کنکور مختلط شد
اخ جاااااان
باید بعدش بریم سربازی اون وقت:31::31::31::46:

omnia.2008
04-12-2010, 22:29
با سلام
پس پشت کنکوری هستم

با تشکر
دوست عزیز فصل های دوم دبیرستان تقریبا جدا از همه هست و پایه یادگیری هست
سوم بخش جنتیکش یعنی فصل 5 6 7 8 و کمی 9 با فصل 1 و 2 پیش مربوط هستند البته فصل 5 پ هم جنتیک داره ولی در حد ان ها نیست و فصل 10 سوم هم که گیاهی است مثل قسمتی از فصل دوم دوم و قسمتی از فصل 6 دوم این ها رابط های اصلی هستن یک سری جزییات هم داره که.... مهم نیست ببخشید اگه ناقص بود خوابم میومد:46:

ehsan_
04-12-2010, 23:01
پارسال موقعی که نمرات تو سایت میزدن باید میرفتی نمراتت رو چک میکردی که درست باشه ماله مدرسه ما ! اصلا نمیره برای هیچکس تو سایت نبود حتی اسم درس هم نبود !
درسته توی درصد مهم نیست منم منظورم تراز بود و در کل رتبه ادم رو میکشه بالا و رتبه خوب نمیشه وقتی 15 درصد رو تاثیر ندن ! :13:

نه ! تو سایت سنجش میری چک میکنی !
شماره و اینا میدی یه کد بهت میده پارسال هم ما کد گرفتیم :46:

توی اخبار هم گفت که باید بریم اموزش پرورش اما خود سایت سنجش رو نگفت

اینها که میگی کجای سایت هست؟ من پیدا نمی کنم ؟:20:

ehsan_
04-12-2010, 23:13
سلام به همگی

توی مجلس و آموزش پرورش بلاخره با قاطعیت تصمیم گرفتن 92 کنکور رو حذف کنن

حالا نمی دونم سال 91 چه بلایی سر شما بیارن :31:

پس حسابی به چسب به درسات و معدلت

veritaaa
04-12-2010, 23:53

با تشکر مجدد از نلی جون
من فقط دوباره گذاشتمش زحمت اسکنش واسه ایشون بود
فقطم ریاضی رو دارم

princeofpersia_7
04-12-2010, 23:55
توی مجلس و آموزش پرورش بلاخره با قاطعیت تصمیم گرفتن 92 کنکور رو حذف کنن

حالا نمی دونم سال 91 چه بلایی سر شما بیارن :31:

پس حسابی به چسب به درسات و معدلت

البته سال 93 زمانی هست که به طور کل حذف میشه.. من حدس میزنم هر سال 25 درصد به تاثیر معدل اضافه بشه. مثلا امسال 25 درصد هست.. سال بعدی 50 و سال بعدش 75 و در نهایت 100 درصد..

در واقع همونطوری که قبلا گفتم..دوستانی که مثل خودم معدل و نمرات چندان جالبی ندارند..بهتره از این فرصت در امسال استفاده بکنند..سالهای بعدی شرایط سخت تره..

veritaaa
04-12-2010, 23:58
آقای mr.unco

تو آزمون های اینترنتی راه اندیشه و قلم چی شرکت کن از هیچی بهتره

kahkeshan6
05-12-2010, 01:26
سلام دوستان
یه سوال داشتم اگه نمرات یه درس تو امتحان نهایی کم باشه به نفعمونه؟
درضمن من ریاضی 18 گرفتم.به نظر شما بالای 20 درصد میشه؟

nelly joon
05-12-2010, 10:02
کارنامه آزمون جمعه 12/9:

افت کردم.
چرا همه تراز عمومی هاشون بالاتره واسه من تراز عمومی هام همیشه 2000 تا پایینتره؟خیلی مسخرست واقعا.
حالا زبان رو که فقط این دفعه خوب نزدم،ولی فیزیک و عربی رو تو آزمونای قبلم خیلی بالا نزده بودم....!!!
پیشنهادات و انتقادات زیبای شما را نیازمندیم.:10:

omnia.2008
05-12-2010, 10:08
کارنامه آزمون جمعه 12/9:

افت کردم.
چرا همه تراز عمومی هاشون بالاتره واسه من تراز عمومی هام همیشه 2000 تا پایینتره؟خیلی مسخرست واقعا.
حالا زبان رو که فقط این دفعه خوب نزدم،ولی فیزیک و عربی رو تو آزمونای قبلم خیلی بالا نزده بودم....!!!
سلام اقا یا خانم nelly من وقتی کارنامتونو دیدم شاخ در اوردم دمتون گرم خیلی توپ زدید ولی فقط یه چیزی چرا فیزیکتون نسبت به ریاضی اینطوریه؟
شما که کارنامتونو گذاشتین من این هفته ازمون قلمچی دارم ابروم میره کارناممو بزارم:31::31::46:

METACORTEX
05-12-2010, 10:48
کارنامه آزمون جمعه 12/9:

افت کردم.

سلام
درصدات خوب بود جز فیزیک.سعی کن ببریش بالا.:13:
یه سوال داشتم میخواستم بدونم میانگین درصد نفرات برتر و میانگین تراز نفرات برتر تو درس فیزیک(تجربی)چنده؟؟
ممنوم میشوم جواب بدی؟":46:

nelly joon
05-12-2010, 11:37
سلام اقا یا خانم nelly من وقتی کارنامتونو دیدم شاخ در اوردم دمتون گرم خیلی توپ زدید ولی فقط یه چیزی چرا فیزیکتون نسبت به ریاضی اینطوریه؟
شما که کارنامتونو گذاشتین من این هفته ازمون قلمچی دارم ابروم میره کارناممو بزارم:31::31::46:
خانم نلی:31:
سلام،بابا این کجاش شاخه؟شما هم مارو گرفتین!آزمون قبلی که خیلی بهتر بود.
خیلی ضایعست که عمومی ها رو انقدر بد زدم.
من کلا ریاضی رو خیلی دوست دارم،تا سوم دبیرستان هم رشته ریاضی بودم.ولی فیزیک:2:(هی من نمیخوام بگم از فیزیک بدم میاد،مجبورم میکنه).البته فیزیک گزینه 2 همه میدونن که خیلی سخته.منم حرکت نوسانی رو نخونده بودم که 60 درصد سوالا از اونجا اومده بود.
کارنامت رو هم بذار حتما.چون سعی میکنی یه جوری آزمونت رو بدی که وقتی بچه ها قراره ببینن ضایع نشی.:27:

سلام
درصدات خوب بود جز فیزیک.سعی کن ببریش بالا.:13:
یه سوال داشتم میخواستم بدونم میانگین درصد نفرات برتر و میانگین تراز نفرات برتر تو درس فیزیک(تجربی)چنده؟؟
ممنوم میشوم جواب بدی؟":46:
سلام،مرسی.
آره فیزیک رو خیلی بد زدم.
میانگین نمره خام نفرات برتر در سهمیه:41/38 ، میانگین تراز نفرات برتر : 11288
البته اینا واسه منطقه بودم.بقیه رو نمیدونم.:11:

omnia.2008
05-12-2010, 11:44
خانم نلی:31:
سلام،بابا این کجاش شاخه؟شما هم مارو گرفتین!آزمون قبلی که خیلی بهتر بود.
خیلی ضایعست که عمومی ها رو انقدر بد زدم.
من کلا ریاضی رو خیلی دوست دارم،تا سوم دبیرستان هم رشته ریاضی بودم.ولی فیزیک:2:(هی من نمیخوام بگم از فیزیک بدم میاد،مجبورم میکنه).البته فیزیک گزینه 2 همه میدونن که خیلی سخته.منم حرکت نوسانی رو نخونده بودم که 60 درصد سوالا از اونجا اومده بود.
کارنامت رو هم بذار حتما.چون سعی میکنی یه جوری آزمونت رو بدی که وقتی بچه ها قراره ببینن ضایع نشی.:27:

سلام،مرسی.
باشه این ازمون قبلیو گذاشتم این ازمونم جمعه این هفته هست میزارم
راستی یه سوال داشتم خانم نیلی:31: زیست تست شما چی میزنی؟ خیلی سبز میزنید؟
فقط یادتون باشه این هفته که میزارم مسخرم نکنید:31::46:

METACORTEX
05-12-2010, 12:11
سلام،مرسی.
سلام.دستت درد نکنه.
باز ماله تجربی فیزیکتون خوبه ماله ریاضی رو ببین افتضاحه.
ترازه فیزیک من 12895 اومده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:21::21::31:
من نمیدونم این مهندس نعیمی(طراح فیزیک) شاید فکر میکنه همه مثل خودش رتبه 1 می خوان بشن این قدر سخت طرح میکنه.از کنکور مفهومی تره.

hamidras
05-12-2010, 12:13
این کد رهگیری آموزش و پرورش چی شد اخر!؟

باید بریم آموزش پرورش منطقه؟! تا کی وقت داره اصلا!؟

reza-atom
05-12-2010, 12:39
حذف شود ! :دی

ehsan_
05-12-2010, 14:37
کارنامه آزمون جمعه 12/9:

افت کردم.

بابا دمت گرم...از این ناراضی هستی ؟:20:

خیلی خوبه که
با این وضعیت حتما هر جاو هر رشته که بخوای (بجز پزشکی و دندان پزشکی تهران) قبول میشی
البته نه که تهران نشی ولی 100 درصد نیست

من آزمون اول شدم توی کشور 1150 دومی رو شدم 1600...سومی رو هم 1650
الان نمی دونم چیکار کنم:41:
زیست همیشه از 30 تا 29 تاشو می زنم ولی درصدم از 50-60 بالا نمیاد
چون بعضی سوالهای بین 2 تا گزینه می مونم 90 درصد مواقع هم اون غلطه رو زدم برای همین همیشه بعد آزمون اعصام میریزه بهم:19:
اما تستهای سنجش این طوری نیست...خیلی آسون تره...حالا دل به اسونهای سنجش ببندم یا هدف رو بزارم غلبه بر تستهای سخت تر گزینه 2 ؟
کتاب زیست چی می خونی شما ؟ من کلاس هم میرم ولی فعلا همینه اوضام

البته من 2تا مشکل دیگه هم دارم :20: عربی فعلا دارم میرم کلاس و معمولا رو 20 درصدم
فیزیک هم همیشه وقت کم میارم..حدود 9-10 سوال رو جواب میدم که 3-4 تاش غلطه زدم:31:

اما در کل شما وضعیت شما خیلی خوبه...این قدر هم وسواس به خرج نده با درصدات حال کن:10:
راستی درصد ریاضی رو بالا زدی همشو..منم همیشه بالای 80 هستم
شما هم ریاضی بودی اومدی تجربی؟

hamidras
05-12-2010, 14:44
دفترچه کنکور 90 رو دانلود کنید:دی:

veritaaa
05-12-2010, 15:01
کسی میدونه جواب تمرین های کتاب درسی دیفرانسیل رو از کدوم سایت میتونم بگیرم؟

METACORTEX
05-12-2010, 15:17

سلام
فکر کنم یه گام به گام بگیری بهتره.
گام به گام دروس طلایی گسترش بگیر.

ar71
05-12-2010, 15:36
ایول به همتون . . .
من خودم سال دومی هستم و راستشو بخواین نمیدونم چرا علاقه ای برای دانشگاه رفتن ندارم شاید تنها دلیلش سربازی نرفتن باشه آخه من 1 هم بشم میرم کامپیوتر که تو دانشگاه مدرکش چرته و همین حالاشم بین اونا که لیسانس دارن من شاخ ترم ( تعریف بیخودی :31: ) و فقط فکر مدرک مایکرسافت و فوق لیسانس شبکه هستم که تو دانشگاه لازم نیس بری

بیخیال ، من پارسال بدترین شرایط ممکن رو داشتم تراز اولین آزمونم شد 3900 :2: ولی کم کم به 4900 رسوندم که دیگه گیر کردم و به دلایلی نتونستم زیاد بخونم - من از وقتی اودم دبیرستان درس نخوندم به دلایل مشکلاتی که دیگران واسم پیش آوردن ولی سال سوم یهو معدل ترم 1 شدم 18.5 ( رشته ریاضی سال 1 حتی ریاضی تجدید شدم ! و معدلام هر ترم کم میشد ) ولی ترم 2 سال 3 با یه نامردی فوق العاده تابلو و کسافت بازی نمره مستمارمو بجز زبان 20 که اونم اگه اینو نمیدادن میدونستن که همه منو میشناسن تا حالا زبان زیر 20 تو عمرم نداشتم ولی بقیه همه 10-11 و شیمی که سه سال 20 شدم دادن 8 :41: - کجا مستمر زیر 10 میدن اونم کسی که ترم اولش 18.5 شد ! و کارنامه ترم 2 هم 2 هفته دیر دادن که ما نتونیم اعتراض کنیم و رو 3تا درس نهاییم صد در صد میدونستم اشتباه شده وحشتناک حتی شوال و جوابمو بعد امتحان نگاه کردم کپی کتاب نوشته بودم و مثلاً به جای 19 شده بود 9 :41: که همه میگن امکان نداره اشتباه بشه ولی 2تا از دوستای خودم تو درس ادبیات و دیفرانسیل دقیقاً همینجوری شدن ولی مدرسه دیگه بودن و خود مدیر واسش اعتراض نوشت و از 8 شد 18 !

امیدوارم فهمیده باشین که تقریباً معدل کتبیم شد 10-11 و حتی به استان هم اعتراض کردم و گفتن دیر اقدام کردی و فقط میتونی از مدیر شکایت کنی و اونو اخراج میشه و نمراهات درست نمیشه ( پس بایگانی واسه چیه آخه ؟! :45:)

خلاصه این شد که مدرسه رو نابود کردم و تمام دانش آموزاشو فراری دادم و رفتیم کلاً یه شهر دیگه - اونجا گفتم خودمو ثابت میکنم و پیش معدل کل 18 شدم ( البته میدونم بعضیا میگن خوب نیست ولی واسه کسی که تنها تو یه شهر دیگه هست و خودش خونه داری میکنه با دوستش و با این پایه ضعیف بهتر نمیشه ) ولی کنکور همونطور که گفتم تا عید ترازم همون 4900 تقرباً بود و به 5000 نرسید و کم کم امیدمو از دست دادم و با انرژی منفی اطرافیان تو عید بیخیال شدم و کم کم بیخیال بیخیال و آخر هم شدم 15000 منطقه 2 ولی دوستم مثل من ولی با پایه قوی ولی همون تراز 4900-5000 که بعد عید بیخیال نشد و مدرسه رو بیخیال شد و رفت تو خونه تهنها نشست واسه خوندن و ترازشو یهو به 6500-6700 رسوند و آخر سر هم شد 2000 منطقه 2 که اونم تازه میگفت نرسیدم بقیشو بزنم وگرنه شیمی همشو بلد بودم !

دیگه بسه این چرت و پرتا - خلاصه اینکه وضعیت از من بدتر نیست و دیدین که میتونستم بخونم و عجیب انگیزه ای داشتم هر روز درس ( تفریحام هم کامل - مثل بچه مثبتا نبودم ) ولی یه 2 هفته عید که بیخیال شدم دیگه تا آخز سال بیخیال شدم و نابود شدم

توصیه من اینه که روزی 30دقیقه هم شده بخونین ولی حتی یه روز هم بیخیال نیشن و هر درسی که ضعیفین برنامه بریزین هر روز 1ساعت اون درسو جدا بخونین ( من عربی و دیفرانسیل اویل همش منفی میزدم ولی با این کار بعد از 2-3 ماه تلاش بعد زبان و شیمی بهترین درسام شد ! )

به حرف اطرافیان اصلاً اهمیت ندین به خودن ایمان داشته باش که میتونی یه هدف انتخاب کن که بهش برسی و با کسایی که بیخیال هستن هم زیاد نپر و بهشون اهمیت نده و نلی واقعاً عالی داری میزنی اگه این روند بعد عید نگه داری مطمین باش بین 1-100 هستی ، بعد عید خیلی ها حتی بهترینا هم یهو افت میکنن و عید بهترین موقع برای سبقت گرفتنه

سرتونو درد آوردم شدید - ببخشید دیگه :20:

---------- Post added at 03:36 PM ---------- Previous post was at 03:35 PM ----------

سلام
فکر کنم یه گام به گام بگیری بهتره.
گام به گام دروس طلایی گسترش بگیر.

گام به گام خیلی بهش تکیه نکنین ، هیچی مثل کتاب درسی نمیتونه راهنماییت کنه و سعی کن فقط اون یه کم راهنما باشه واست اونم وقتی دیدی واقعاً نمیفهمی و کپی نکن :31:

nelly joon
05-12-2010, 17:01
بابا دمت گرم...از این ناراضی هستی ؟:20:

خیلی خوبه که
با این وضعیت حتما هر جاو هر رشته که بخوای (بجز پزشکی و دندان پزشکی تهران) قبول میشی
البته نه که تهران نشی ولی 100 درصد نیست

من آزمون اول شدم توی کشور 1150 دومی رو شدم 1600...سومی رو هم 1650
الان نمی دونم چیکار کنم:41:
زیست همیشه از 30 تا 29 تاشو می زنم ولی درصدم از 50-60 بالا نمیاد
چون بعضی سوالهای بین 2 تا گزینه می مونم 90 درصد مواقع هم اون غلطه رو زدم برای همین همیشه بعد آزمون اعصام میریزه بهم:19:
اما تستهای سنجش این طوری نیست...خیلی آسون تره...حالا دل به اسونهای سنجش ببندم یا هدف رو بزارم غلبه بر تستهای سخت تر گزینه 2 ؟
کتاب زیست چی می خونی شما ؟ من کلاس هم میرم ولی فعلا همینه اوضام

البته من 2تا مشکل دیگه هم دارم :20: عربی فعلا دارم میرم کلاس و معمولا رو 20 درصدم
فیزیک هم همیشه وقت کم میارم..حدود 9-10 سوال رو جواب میدم که 3-4 تاش غلطه زدم:31:

اما در کل شما وضعیت شما خیلی خوبه...این قدر هم وسواس به خرج نده با درصدات حال کن:10:
راستی درصد ریاضی رو بالا زدی همشو..منم همیشه بالای 80 هستم
شما هم ریاضی بودی اومدی تجربی؟
من که خودم راضیم آخه این آزمون اصلا میخواستم نرم.حتی مشاورمون هم گفت اگه نمیتونی نرو،یه چند روز شدید مریض شده بودم نتونسته بودم درس بخونم.بعدشم کلا یه چند روزی ناامید شده بودم اصلا درس نمیخوندم.
این مشاورمون هم خیلی گیر میده،مثلا تو کل شهرمون 330 نفر شرکت میکنن بهم میگه اگه 1و2 نشی تو شهر کلا خوب نیست.مثلا این بار که 5 شدم اصلا نگفت خوبه.هر چند من میدونم که خیلی هم خودش حال کرده.:27:
در کل از همتون ممنون که انقدر امروز انگیزه دادین به ما...:10:
اما جواب سوالاتون:
1-کلا سوالای آزمون سنجش اصلا به درد نمیخوره،چون خیلی راحته.اون آزمونای آخرشم چون جامعه آماری بالایی داره همه شرکت میکنن.پس مسلما هدفت رو غلبه بر تستهای گزینه 2 بذار .
2-مهمتر از همه چیز واسه زیست کتاب درسیه.نمیدونم الان این حرفی که میزنم باور میکنین یا نه ولی قسم میخورم که حقیقت محضه:واسه این آزمون من زیست رو فقط از کتاب درسی خوندم.اصلا تست نزدم.ولی واقعا کتاب درسی رو خورده بودم.البته اصولا واسه تست از کتاب سبز استفاده میکنم.
3-آره ریاضی بودم.:11:

omnia.2008
05-12-2010, 17:31
من که خودم راضیم آخه این آزمون اصلا میخواستم نرم.حتی مشاورمون هم گفت اگه نمیتونی نرو،یه چند روز شدید مریض شده بودم نتونسته بودم درس بخونم.بعدشم کلا یه چند روزی ناامید شده بودم اصلا درس نمیخوندم.
این مشاورمون هم خیلی گیر میده،مثلا تو کل شهرمون 330 نفر شرکت میکنن بهم میگه اگه 1و2 نشی تو شهر کلا خوب نیست.مثلا این بار که 5 شدم اصلا نگفت خوبه.هر چند من میدونم که خیلی هم خودش حال کرده.:27:
در کل از همتون ممنون که انقدر امروز انگیزه دادین به ما...:10:
اما جواب سوالاتون:
1-کلا سوالای آزمون سنجش اصلا به درد نمیخوره،چون خیلی راحته.اون آزمونای آخرشم چون جامعه آماری بالایی داره همه شرکت میکنن.پس مسلما هدفت رو غلبه بر تستهای گزینه 2 بذار .
2-مهمتر از همه چیز واسه زیست کتاب درسیه.نمیدونم الان این حرفی که میزنم باور میکنین یا نه ولی قسم میخورم که حقیقت محضه:واسه این آزمون من زیست رو فقط از کتاب درسی خوندم.اصلا تست نزدم.ولی واقعا کتاب درسی رو خورده بودم.البته اصولا واسه تست از کتاب سبز استفاده میکنم.
3-آره ریاضی بودم.:11:
نیلی خانوم این حرفها رو که میزنی عصابم خورد میشه خیلی تحریکم میکنی که ازت جلو بزنم ولی نمیتونم:19::19::19::19:
خدایااااااااااااااااااااا اا
راستی نلی امسال اینشالا تو تلوزیون میبینیمت نفرات برتر :46:
واسه منم دعا کنید
من با این حرفها که شما میزنید میفهمم که هوشم خیلی پایین تر از شماست من ازمون قلمچی رو به زور تا 6000 میرم این هفته ازمون داریم کارناممو میزارم ولی تو چرا اینقد با هوش هستی میگی هیچی نخوندی اون وقت ....
خدااااا:19::19::19::19:

---------- Post added at 05:31 PM ---------- Previous post was at 05:28 PM ----------

نلی خانوم یه سوال دیگه
شما تیزهوشان میری؟
یا اینکه نه منظورش از مدرسه چیه؟
اخه 5 نفر اول شهر تو مدرسه شما هستن؟!!!!!!!!!!!!!