PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 90 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

new life
24-10-2010, 20:44
نتایج ؟!

تکمیل طرفیت ؟

مگه داشتیم ؟
تا جایی که می دونم تکمیل ظرفیت نداشتیم !!!

shifter
24-10-2010, 21:42
الان دوساله كه سراسري تكميل ظرفيت نداره...

مشکلی خاص دارم که نمیتوانم به برنامه آزمون ها برسم :19:

نظری ندارید؟:5:
خب مشكلتون چيه؟ اگه خصوصي نيست بگين تا براش راه حلي پيدا كنيم...
من هم خودم سال دومي بودم و بيشتر وقتا به خاطر تنبلي!( هفته اول ميگفتم كلي وقت دارم و زياد نميخوندم و هفته دوم كه بيشتر ميخوندم همه مباحثو نميرسيدم به برنامه ازمون...) برنامه رو كامل نميتونستم بخونم...

nelly joon
24-10-2010, 22:30
سلام بر همه دوطلبان محترم کنکور 90
عرض خسته نباشید دارم خدمت همه شما
به عنوان یک پشت کنکوری سوالی داشتم خدمت همه شما با امید به اینکه به این سوال پاسخ دهید

آیا بدون آزمون میشود رتبه زیر 500 رشته تجربی آورد؟

کلا اینکه بخوای شما رتبه زیر 500 بیاری ربطی نداره که حتما آزمون یه موسسه خاص رو داده باشی.
ولی اینکه بتونی قیاس کنی که الان در چه سطحی هستی؟به هدفت نزدیکی یا ازش دوری؟داری راهتو درست میری یا داری مسیرو اشتباه میری؟
فکر میکنم اینا رو کمتر کسی میتونه خودش بفهمه.
ولی اگه شما میتونی خودت اینارو بفهمی شاید بشه گفت میتونی یه درصدی از تاثیر آزمون رو خودت جبران کنی.

ولی بستگی به این داره که چرا شما نمیخوای بری آزمون بدی؟
چرا به برنامه هاش نمیرسی؟
با خودت رو راست باش.اگه جوابت منطقی نبود همین فردا برو آزمون ثبت نام کن.:46:

shabeashegha
24-10-2010, 23:11
بچه ها نظرسنجی درس فیزیک رو از دست ندین درس مهمیه برای بچه های تجربی و ریاضی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sarinagasemi
25-10-2010, 12:52
سلام
بچه ها یه مشکلی دارم خواهش میکنم کمک کنین :41:
با وجود اطلاعات زیادی که تو درسایی مثل ریاضی و فیزیک دارم سرعتم تو حل مسایل خیلی پاینه هر چیم تمرین میکنم بهتر نمیشه تو امتحانات کتبی خیلی خوبم ولی تو آزمونا :41: مثلا تو یه آزمون زیست و شیمی رو بالای 90 زدم ریاضیم 100 ولی به فیزیک نرسیدم تو رو خدا یه راه حل بگین.
یه سوالم داشتم اونم این که معدل کل دیپلم تو کنکور تاثیر داره؟ یا اینکه تک درسه و فقط نمره کتبی؟ سالایه قبل چه جوری بوده؟

babak_gww
25-10-2010, 13:07
کلا اینکه بخوای شما رتبه زیر 500 بیاری ربطی نداره که حتما آزمون یه موسسه خاص رو داده باشی.
ولی اینکه بتونی قیاس کنی که الان در چه سطحی هستی؟به هدفت نزدیکی یا ازش دوری؟داری راهتو درست میری یا داری مسیرو اشتباه میری؟
فکر میکنم اینا رو کمتر کسی میتونه خودش بفهمه.
ولی اگه شما میتونی خودت اینارو بفهمی شاید بشه گفت میتونی یه درصدی از تاثیر آزمون رو خودت جبران کنی.

ولی بستگی به این داره که چرا شما نمیخوای بری آزمون بدی؟
چرا به برنامه هاش نمیرسی؟
با خودت رو راست باش.اگه جوابت منطقی نبود همین فردا برو آزمون ثبت نام کن.:46:

این مشکل منم هست ... من واسه پارسال آزمونای گاج میرفتم ... مزخرف بود
ولی واسه امسال دیگه هیچ آزمونی نمیرم

برنامه آزمونها خیلی ضایست ... زده مهر ادبیات 2 کامل عربی 2 کامل ...
آخه من که اول مهر شروع کردم چطوری این 2 تا کتابو میتونم تا آخر خونده باشم؟
در نتیجه نمیتونم برسم به برنامه آزمون ... و اگه آزمون شرکت کنم فقط برنامه خودمو به هم زدم ...
یا اینکه با برنامه خودم برم جلو و طبیعتن آزمونا رو خوب نمیدم چون برنامم فرق میکنه
پس بیشتر دلسرد میشم یه پولیم الکی دادم ...

نظر شما چیه؟
:11:

Benyamin100
25-10-2010, 13:28
سلام
با وجود اطلاعات زیادی که تو درسایی مثل ریاضی و فیزیک دارم سرعتم تو حل مسایل خیلی پاینه هر چیم تمرین میکنم بهتر نمیشه تو امتحانات کتبی خیلی خوبم ولی تو آزمونا :41: مثلا تو یه آزمون زیست و شیمی رو بالای 90 زدم ریاضیم 100 ولی به فیزیک نرسیدم تو رو خدا یه راه حل بگین.
یه سوالم داشتم اونم این که معدل کل دیپلم تو کنکور تاثیر داره؟ یا اینکه تک درسه و فقط نمره کتبی؟ سالایه قبل چه جوری بوده؟

اگه می خواید که به سرعت در پاسخ گویی به تست ها برسید نیازمند تکنیک و مهارت هستید
تکنیک های حل مساله رو بلد باشید و با تمرین زیاد به مهارت برسید

فقط نمره ی کتبی

Alireza SM
25-10-2010, 13:30
این مشکل منم هست ... من واسه پارسال آزمونای گاج میرفتم ... مزخرف بود
ولی واسه امسال دیگه هیچ آزمونی نمیرم

برنامه آزمونها خیلی ضایست ... زده مهر ادبیات 2 کامل عربی 2 کامل ...
آخه من که اول مهر شروع کردم چطوری این 2 تا کتابو میتونم تا آخر خونده باشم؟
در نتیجه نمیتونم برسم به برنامه آزمون ... و اگه آزمون شرکت کنم فقط برنامه خودمو به هم زدم ...
یا اینکه با برنامه خودم برم جلو و طبیعتن آزمونا رو خوب نمیدم چون برنامم فرق میکنه
پس بیشتر دلسرد میشم یه پولیم الکی دادم ...

نظر شما چیه؟

برنامه گزينه دو اينطوري ينست . از عربي 2 فقط 3 درس اومده بود . الز ادبيات 7 درس از زبان فارسي فقط 4 درس از زبان انگليسي 1 درس

برنامه گزينه دو منطقي هست

new life
25-10-2010, 17:33
سلام
تک تک درسا رو با ضریبشون لحاظ می کنن نه معدل
درستش این هست که اول سوالهای راحت هر درس رو جواب بدید بعد برید سر سوالات دشوار هر درس
این طوری سوالات اسون رو هم از دست نمی دید

Amirdb
25-10-2010, 18:44
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم:
ببینید من تو بعضی درس ها که میخونم به مشکل برمیخورم کتاب کمک آموزش هم که میخونم مشکلم حل نمیشه.
راستش امکان کلاس رفتن هم ندارم چون 1- هیچ وقت تا حالا با کلاس کنار نیومدم.هیچ وقت 2- علاوه بر درس واسه کنکور هم یه سری چیزای دیگه هم باید انجام بدم که اگه بخوام کلاس برم دیگه کلا وقتی واسه درس خوندن نمیمونه

حالا چند روز پیش متوجه شدم که بهمن بازرگانی یه سری سی دی آموزشی داده بیرون که خودش تدریس میکنه حالا ترغیب شدم که بگیرم این سی دی ها رو.مثلا تو هیمن شیمی هم بعضی وقت ها به یه سری چیزا برخورد میکنم که هر چی فکر میکنم نمیدونم چه طور شده!

میخواستم بپرسم علاوه بر شیمی شما سی دی آموزشی این چنینی دیدید یا استفاده کردید که مفید باشه؟
من سی دی های لوح وقلم رو دیدم و داشتم چندان به درد کنکور نمیخوره به درد امتحانانی مدرسه میخورد که نمره قبولی گرفت و پاسش کرد ولی یه چی میخوام که به درد کنکور بخوره!

راستی چند مدت پیش یکی از بچه های تو همین تاپیک یا تاپیک دیگه از سی دی های جوانه امید میگفت که خیلی خوب کار شده.کسی اطلاعی از این سی دی ها داره واینکه کجا گیر میاد این سی دی ها؟ راحت تو بازار گیر میاد؟

ممنون :11:

nelly joon
25-10-2010, 21:26
من سی دی های لوح وقلم رو دیدم و داشتم چندان به درد کنکور نمیخوره به درد امتحانانی مدرسه میخورد که نمره قبولی گرفت و پاسش کرد ولی یه چی میخوام که به درد کنکور بخوره!

راستی چند مدت پیش یکی از بچه های تو همین تاپیک یا تاپیک دیگه از سی دی های جوانه امید میگفت که خیلی خوب کار شده.کسی اطلاعی از این سی دی ها داره واینکه کجا گیر میاد این سی دی ها؟ راحت تو بازار گیر میاد؟

اسم cd هاش جوانه پویا هست.
من داشتم، تقریبا همه cd هاش.
اگه خواستی بگیری فقط پیش دانشگاهی رو بگیر چون بقیه cd هاش اصلا به درد نمیخوره.
نمیدونم چه جوری بتونی گیر بیاری(؟)

shabeashegha
25-10-2010, 22:38
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم:
ببینید من تو بعضی درس ها که میخونم به مشکل برمیخورم کتاب کمک آموزش هم که میخونم مشکلم حل نمیشه.
راستش امکان کلاس رفتن هم ندارم چون 1- هیچ وقت تا حالا با کلاس کنار نیومدم.هیچ وقت 2- علاوه بر درس واسه کنکور هم یه سری چیزای دیگه هم باید انجام بدم که اگه بخوام کلاس برم دیگه کلا وقتی واسه درس خوندن نمیمونه

حالا چند روز پیش متوجه شدم که بهمن بازرگانی یه سری سی دی آموزشی داده بیرون که خودش تدریس میکنه حالا ترغیب شدم که بگیرم این سی دی ها رو.مثلا تو هیمن شیمی هم بعضی وقت ها به یه سری چیزا برخورد میکنم که هر چی فکر میکنم نمیدونم چه طور شده!

میخواستم بپرسم علاوه بر شیمی شما سی دی آموزشی این چنینی دیدید یا استفاده کردید که مفید باشه؟

امیر جوانه پویانمایندگی زیاد داره . چندتا روش هست که میتونی سی دی هاشو بگیری یکی اینکه زنگ بزنی 118 ببینی نمایندگی جوانه پویا توی شیراز کجاست بری سراغش
یکی اینکه بری از فروشگاههای عرضه محصولات فرهنگی مثل ویدئو کلوپها یا فروشگاههای معتبر بگیری
من توی تهران دیدم بعضی از روزنامه فروشی ها هم دارن

meragj2
26-10-2010, 02:18
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم:

من زیست سوم و دوم جوانه پویا رو داشتم اصلا جالب نبود.:13:
یه نفر کتاب رو از اول تا آخر باصدای بلند می خوند فقط.

Alireza SM
26-10-2010, 10:10
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم:

DVD هاي مبتكران چيز خاصي رو علاوه بر كتاب نميگن و معلوماتي هم كه در اختيارت ميزارن نسبت به خودكتابهاي مبتكران خيلي ناقص هستن. من هم سال دومش رو دادم و همي سال پيش دانشگاهي 1 . ترجيح ميدم كه كتاب رو بخونم تا DVD

اصولا سي دي به درد كنكور نميخوره . بايد تست بزني و نكته هاي كتاب درسي رو هم حفظ كني

راستي سايت رشد هم يخورده سي دي آموزشي رو به صورت انلاين گذاشته كه با Flash Player ميشه اجراشون كرد . اينم لينكش :

اسم cd هاش جوانه پویا هست.
من داشتم، تقریبا همه cd هاش.
اگه خواستی بگیری فقط پیش دانشگاهی رو بگیر چون بقیه cd هاش اصلا به درد نمیخوره.
نمیدونم چه جوری بتونی گیر بیاری(؟)

البته مال بازرگاني جوانه پويا نيست اوني كه پشت كتابهاش تبليغ كرده اسمش همين مبتكران هست و فعلا هم شيمي 2 و شيمي پيش دانشگاهي 1 رو بيرون داده .
به صورت DVD هستن و مال سال دوم 10 تومن و پيش 1 هم 8 تومن هست

petrose.kabir
26-10-2010, 11:29
سلام
جواب دوست سی دی بارمون.
اول اینکه سی دی های بهمن خان من دارم.خیلی خوبه.اما بشدت وقت گیره.هر فصلو 4.5 ساعت درس میده.
این بنده خدا داره میگه جوانه های امید: شما میگین پویااا؟؟
خوب .سی دی های جوانه های امید و پارسال به بچه های طرح حکمت دادن.کار مشترک گاج و مبتکران بود.اونا رم دارم.
از سی دی بهمن بهترن.بصورت پکیج.همه درسا هستن.ریاضی شیمی...حتی عمومیا.
من پیش رو دارم.
شیمی و فیزیک عربی تحیلی زبانش خیلی خوبن اما باقی نه.
من دیگه بهشون نیاز ندارم.میتونم هدیه بدم بهت.اما هزینه پستی گردن خودت.
اون پکیج سی دی ها هم.نمایندگی های گاج میفروشه.
با دفتر مرکزی تماس بگیر.راهنمایت
میکنه.

farshidshd
26-10-2010, 11:32
منابع سوالات کنکور سراسری 1390 اعلام شد ::

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza-atom
26-10-2010, 13:18
پس منابع کنکور هنر چی شد ؟

راستی :

آزمون سراسري 1390
ثبت نام :
1389/09/16 لغايت 1389/09/28
برگزاری :
9 لغايت 1390/04/11

منبع سایت سازمان سنجش
اینم لینک :

Facon_Archi
26-10-2010, 14:53
پس منابع کنکور هنر چی شد ؟

راستی :

آزمون سراسري 1390
ثبت نام :
1389/09/16 لغايت 1389/09/28
برگزاری :
9 لغايت 1390/04/11

منبع سایت سازمان سنجش
اینم لینک :

توی این چند سال اخیر برای هنر منابع اعلام نکردن تاحالا!چیز چدیدی نیس:31:

sarinagasemi
26-10-2010, 15:33
سلام
بچه ها یه مشکلی دارم خواهش میکنم کمک کنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با وجود اطلاعات زیادی که تو درسایی مثل ریاضی و فیزیک دارم سرعتم تو حل مسایل خیلی پاینه هر چیم تمرین میکنم بهتر نمیشه تو امتحانات کتبی خیلی خوبم ولی تو آزمونا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مثلا تو یه آزمون زیست و شیمی رو بالای 90 زدم ریاضیم 100 ولی به فیزیک نرسیدم تو رو خدا یه راه حل بگین.

Margrita
26-10-2010, 15:54
سارینا جان

فقط تسلط و تمرین زیاد ... به غیر از این ها راه حل دیگه ای برای افزایش سرعت وجود نداره .

petrose.kabir
26-10-2010, 16:24
فقط و فقط تمرین راهشه.اگه راهی دیگه پیدا شد به منم بگو

mamadalmani
26-10-2010, 16:27
راه حل شما اینه که آزمون زمان بندی شده تو خونه بزنی مثلا 8 تا تست فیزیک بزاری جلوت بگی 20 دقیقه بعد اگه نتونستی همون وفت رو بزار تا بتونی ولی اگه تونستی سعی کن رکورد بزنی سعی کن وقت اولیه یعنی همون 20 دقیقه که میزاری و تعداد سوالاتی که میزاری عین اون امتحانی که میخوای شرکت کنی باشه بعد سعی کن همون تعداد سوال رو تو 18 دقیقه همین طور رکورد بزنی تا به یه حد خوب برسی

shah abas
26-10-2010, 16:57
من تو این فرمول های شیمی (اسم های ترکیبات و فرمول واکنش هاشون باهم ) مشکل دارم. راهنمایی؟

reza-atom
26-10-2010, 18:23
توی این چند سال اخیر برای هنر منابع اعلام نکردن تاحالا!چیز چدیدی نیس:31:

یعنی منابع همون قبلیاست ؟ از یکی شنیدم کتب پیش دانشگاهی هنر تغییر کرده امسال ! درسته ؟

meragj2
27-10-2010, 00:19
من تو این فرمول های شیمی (اسم های ترکیبات و فرمول واکنش هاشون باهم ) مشکل دارم. راهنمایی؟

بعضی واکنش ها که 2 کتاب درسی اومده باید حفظ باشین (4 5 تا ).
اسم های ترکیبات رو هم از روی گاج سبز شیمی 2 بخونین واقعا جواب میده. یعنی واسه من که از درس معلممون هیچی نمی فهمیدم جواب داد.

shah abas
27-10-2010, 00:29
بعضی واکنش ها که 2 کتاب درسی اومده باید حفظ باشین (4 5 تا ).
اسم های ترکیبات رو هم از روی گاج سبز شیمی 2 بخونین واقعا جواب میده. یعنی واسه من که از درس معلممون هیچی نمی فهمیدم جواب داد.
چهار پنج تا؟ این بازرگان دو سه صفحه واکنش آورده گفته باید حفظ کنید.
تو این گاج سز شیمی ۲ اسم هایت ترکیبات سوم و پیش هم هست؟

Facon_Archi
27-10-2010, 00:30
یعنی منابع همون قبلیاست ؟ از یکی شنیدم کتب پیش دانشگاهی هنر تغییر کرده امسال ! درسته ؟

نمیدونم والا
یه سری کتاب ها تغییراتی توش پیدا میشه دیگه!
پارسال طراحی بود که 5/6 صفحه تغییر کرده بود
از آموزشگاهی معلمی چیزی بپرسی بهت میگه

*PiNk PaNTHeR*
27-10-2010, 09:50
برای مهندسی نرم افزار دانشگاه صنعتی اصفهان چه رتبه ای باید آورد؟

Margrita
27-10-2010, 10:33
نرم افزار صنعتی اصفهان تا رتبه ای حدود 3500 میگیره . ( منطقه )

*PiNk PaNTHeR*
27-10-2010, 16:16
نرم افزار صنعتی اصفهان تا رتبه ای حدود 3500 میگیره . ( منطقه )

منطقه؟ یعنی من که از مشهد هستم باید رتبه ی بالاتری بیارم؟

omidrey
27-10-2010, 23:05
امیر اشتباه کردی امسال نرفتی دانشگاه! رتبت که خوب شده بود پسر.

انشالله امسال یه جای توپ قبول بشی!

babak_gww
27-10-2010, 23:09
جون مادرتون اینقد بحث الکی سر آزمون آزمایشی راه نندازید :19:

عوضش یه راهکار عملی واسه خوب خوندن و خوب نتیجه گرفتن بدید :11:

meragj2
28-10-2010, 00:09
چهار پنج تا؟ این بازرگان دو سه صفحه واکنش آورده گفته باید حفظ کنید.
تو این گاج سز شیمی ۲ اسم هایت ترکیبات سوم و پیش هم هست؟

اونایی که ضروریه همون واکنش های فصل اول سوم ، کیسه هوا و چند تا هم 2 پیش دانشگاهی هست .
گاج سبز روش نامگذاری ترکیبات رو یاد میده ، با یاد گرفتن نامگذاری و اسم بنیان هایی که 2 کتاب اومده اسم های ترکیبات راحت بدست میاد.
اون 2 3 صفحه آقای بهمن هم احتمالا همه واکنش های 3 سال دبیرستانه.

amatraso
28-10-2010, 11:44
رتبه هر چی پایین تر باشه بهتره مثلا 1پایین تر از 2 ست

Amir_oscar
28-10-2010, 14:50
سلام دوستان کنکوری 90!
این آدرس وبلاگ آقای دیبازر، مشاور کنکور هستش. برنامه هایی که توی فرصت برابر میگه رو توش می ذاره. هرچند دل خوشی بابت شهریه های بسیاربسیار زیادی که بابت کلاس های مشاوره اش می گیره ازش ندارم، ولی کارش فوق العاده است خداییش! آدرس وبلاگش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر ضمن، به نظرم اگر با برنامه ی کنکورهای آزمایشی جلو می رین، کاری به برنامه های هفتگی درس هایی که دیبازر می ده نداشته باشین. اما اگر آزمونی نمی دین یا آزمون سنجش می دین، با برنامه اش جلو برین!
هی هم جو گیر نشین و نرین دنبال شرایط مشاوره ی حضوری با امثال ایشون و آقای نیکخو. همون فرصت برابری که می بینید، کافیه...

No entry
28-10-2010, 16:27
برای مهندسی نرم افزار دانشگاه صنعتی اصفهان چه رتبه ای باید آورد؟
فكر كنم بايد 3رقمي باشه يكي از اشناهام با رتبه500 تو اين دانشگاه داره عمران ميخونه

mamadalmani
28-10-2010, 20:18
ین آدرس وبلاگ آقای دیبازر، مشاور کنکور هستش. برنامه هایی که توی فرصت برابر میگه رو توش می ذاره. هرچند دل خوشی بابت شهریه های بسیاربسیار زیادی که بابت کلاس های مشاوره اش می گیره ازش ندارم، ولی کارش فوق العاده است خداییش! آدرس وبلاگش:
کد:
در ضمن، به نظرم اگر با برنامه ی کنکورهای آزمایشی جلو می رین، کاری به برنامه های هفتگی درس هایی که دیبازر می ده نداشته باشین. اما اگر آزمونی نمی دین یا آزمون سنجش می دین، با برنامه اش جلو برین!
هی هم جو گیر نشین و نرین دنبال شرایط مشاوره ی حضوری با امثال ایشون و آقای نیکخو. همون فرصت برابری که می بینید، کافیه...
دیبازر خوبه؟
فقط انرزی منفیه
مشاور ما بود هی گیر الکی میداد میگفت نمیرسی بخونی اینا
کلا ادم جالبی نیست مدرکشم روانشناسی یا مشاوره نیست یه رشته زپرتی شیراز میخوند
مام گرفتیم عوضش کردیم برجعلی رو اوردیم

armin.sh
28-10-2010, 20:28
سلام
من یه روش خیلی خیلی موثر برای درس خوندن بلدم حداقل برای خودم در زمان کنکور باعث شد که از رتبه ۷۰۰۰۰ به رتبه ی زیر ۱۰۰۰ اونم در دانشگاه دلخواهم برسم اول همه اینکه لطفا همه ی افکار منفی رو از ذهن خودتون دور کنید و باور کنید شاهکاره زندگی خودتون هستید هیچ وقت این تصور رو نکنید که باهوش نیستید و برای درس خوندن ساخته نشدید حتی اگه لازمه خودتونو از اطرافیانتون خیلی باهوش تر ببینید آلبرت انیشتین در پاسخ به کسی که او را با هوش خوانده بود جواب داد ((من هوش خاصی ندارم اما شدیدا کنجکاو هستم)) اما واقع گرا هم باشید خوتون رو بپذیرید اما قبول نکنید بعد از این که مطالب بالا رو مو به مو اجرا کردید کافی موقع درس خوندن هر درسی حتی ریاضی تیترها رو یه کاغذ به صورت سوال یادداشت کنید لازم نیست کل مطالب مربوط به اون تیتر رو بنویسید فقط سر تیتر و اگه نکته ی خاصی بود بصورت سوال اونو یادداشت کنید اما دقت کنید اینکار باعث نشه از موضوع پرت بشین بعد از یادداشت کردن تیتر دقیق مطالب اون تیتر رو بخونین وقتی کاملا احساس کردید مطالب اون تیتر رو یاد گرفتید دیگه به کتاب نگاه نکنید کافی تیترهاو سوالهای مربوط به اون رو نگاه کنید و سعی کنید بیاد بیاورید که چی خوندین و به اون سوالها جواب بدین هر چقدر اینکا رو بکنین بهتره

به عنوان مثال بگذارید از درس ریاضی که خیلی ها اعتقاد دارند این روش برای اون کارا نیست مثالی بزنم فرضا شما می خواهید مبحث مربوط به انتگرال رو بخونین خوب اولین تیتری که به اون برخورد می کنین این هست انتگرال شما در کاغذ می نویسید انتگرال چیست بعد از اینکه مطلب رو خوندید متوجه میشید انتگرال تابعی است که فرمولی دارد و عکس مشتق عمل می کند در ادامه احتمالا به مثال هایی برخورد می کنید شما دیگر مثالها را در کاغذ نمی نوسید بلکه مثالها را خوب می فهمید و اگر نکته ای دستگیرتان شد آنرا یادداشت میکنید خوب فرض می کنیم این سر تیتر تمام شد و سر تیتر بعدی فرمولهای مهم انتگرال باشد .شما قبل از خواندن سر تیتر بعدی باید به نوشته ی خود نگاه کنید انتگرال چیست؟در جواب باید برای خود باز گو کنید ((البته بنظرم بی صدا فقط بیاد بیاورید و تصور کنید چون اگر بخواهید با صدای بلند فریاد بزنید اولا مقدار زیادی انرژی مصرف کردید که اینکار باعث کاهش راندمان درس خواندن شما می شود یعنی مدت زمان کمتری می توانیید درس بخوانید ثانیا باعث آزار و اذیت دیگران میشوید دیگران چه گناهی دارند که شما کنکور دارید؟؟ اما فراموش نکنید بلند خوانی شیوه ی موثری برای تمرکز حواث است شما است مخصوصا در زمان باز خوانی که ذهن تمایل کمتری برای خواندن مطالب خوانده شده دارد می توانید بلند بلند بخوانید زمانی که پراکندگی ذهنی دارید حوصله ندارید می توانید بلند بلند بخوانید راه برویید و... اما توجه کنید تمام اینکارها برای این است که شما تمرکز حواس داشته باشید اگر تمرکز حواس ندارید راه که بروید هیچ پرواز هم بکنید نمی توانید درس بخوانید پس بهتر است بجای دویودن و بلند بلند خواندن مشکل خود را حل کنید))که انتگرال تابعی است و عکس مشتق عمل می کند وسپس فرمول آنرا بیاد بیاوری و حتی اگر توانستید برای خود مثال متفاوت از آنچه در کتاب مطرح شده بیاورید البته اگر توانستید اگر مثال کتاب را هم نفهمیدید بیخیاله مثال زدن متفاوت برای خود بشوید .حالا میرویم سراغ سر تیتره بعدی یعنی فرمول های مهم انتگرال گیری فرض میکنیم این فرمولها 18 تا باشند پس شما در کاغذ کنار خود می نویسید فرمول های مهم انتگرال -18 مورد سپس شروع می کنید به حفظ کردن فرمول های مربوطه و حل مثال های مربوطه بعد از این کار دیگر شما هستید یادداشت مربوطه باید 18 فرمول انتگرال را بیاد بیاورید و انها را بنویسید البته انها را در کاغذ خلاصه بندی ننویسید آنها را در یک چرک نویس بنویسید .در ابتدای امر شاید اینکار احمقانه باشد و تصور کنید که هر فصل کتاب شامل 4 5 تیتر باشد و عملا از نوشتن تیترها و مطالب مهم و سوال ها چیزی عاید شما نشود اما در انتهای کار و وقتی کتاب را بطور کامل خواندید متوجه میشوید چقدر فقط تیتر نوشتید و نکته و سوال .درست است که این نوشتها بدرد هیچ کس بغیر شما نمی خورد و بدون کتاب هم کسی از آن سر در نمیاورد البته هدف هم همین است که شما از آن تهدیگ در بیاورید .البته دقت کنید در درسی مثل ریاضی مطالب بهم پیوسته هستند و اگر شما در مفهوم تابع مشکل دارید نمی توانید انتگرال را بخوانید باید حتما قبل از آن تابع را بخوانید وبیخودی از روش ایراد نگیرید ونکته ی آخر و خیلی خیلی مهم اینکه در دروسی مثل ریاضی شما تمام اینکارها را می کنید که بتوانید تست و سوال کنید یعنی اگر بعد از اتمام کار باید خودتون رو به تست و سوال و تمرین ببندید تا می توانید تست حل کنید اگر اینکار را نکردید در واقع ول معطلید چون کسی در درس ریاضی به شما نمی گوید انتگرال چیست بلکه از شما می خواهند فلان انتگرال را حل کنید حتی در درسی مثل ریاضی به جرات می توانم بگویم اگر درس را نخوانید و فقط روش حل ها را بدانید می توانید به نیمی ازسوالها جواب بدهید عین این می ماند که شما از آخر به اول شروع کرده باشید شاید به خیلی از سوال ها نتوانید جواب بدهد اما بهتر از این است که درس را بخوانید وسوال و تست حل نکنید پس روش درست آن است که به روشی که گفتم بخوانیم وحتما تست حل کنیم .و اما در انتهای کار شما برای یک کتاب ۳۰۰ صفحه ای ۲۰ صفحه خلاصه دارید یا شاید حتی کمتر اینکار باعث میشه ذهن شما منظم بشه و در زمانه دوره کافی فقط کافی اون ۲۰ صفحه رو ببینید و بیاد بیاورید اگه نتونستید دوباره کتاب رو باز کنید مطالب اون تیتر رو بیاد بیاورید زمانی که تونستید بدون حتی یکبار مراجعه کردن به کتاب به سر تیترها و سوال هایی که طرح کردید جواب بدید شما کل کتاب رو به معنای واقعی یاد گرفتید کافی برای هر درس اینکار رو بکنید دقت کنید شما با اینکار دارید هم درس رو خوندید هم یه عصارهی خوشمزه از هر درس تهیه کردید که در موقع دوره ی دروس نجات بخش شماست کافیه یک بار امتحان کنید و نتیجشو ببنید و بدانید که نا ممکن را فقط در فرهنگ لغت احمق ها می توان یافت….

new life
28-10-2010, 21:48
جون مادرتون اینقد بحث الکی سر آزمون آزمایشی راه نندازید :19:

عوضش یه راهکار عملی واسه خوب خوندن و خوب نتیجه گرفتن بدید :11:
دقیقا
فقط به این فکر کنید که اشنباهاتتون رو سر ارمون بعد تکرار نکنید
تستهایی که می تونسنید بزنید و بی خود از دست دادید
نکنه هاشو سعی کنید به جا بادداشت کنید بعدا فقط مرور کتید...مخصوصا سر ازمون های جمع بندی

Margrita
29-10-2010, 13:38

من منظورم این بود تو همه مناطق تا این رتبه گرفته حالا یکم بالا پائین داره ...

باید رتبه تون زیر این رتبه ای که گفتم باشه تا قبول بشین .

3 رقمی که میتونه امیرکبیر بیاره ! نه صنعتی اصفهان ... قابل توجه no entry

farhad1122
29-10-2010, 15:37

اصلاً اون چیزی که می خواستم نشد...:41:

Haniiii
29-10-2010, 16:02
آزمون امروز چرا انقدر تراز کم داد تو بعضی درسا !!! ؟

شیمی که اصلا تراز نمیده .... انگار همه اول شیمی رو میزنن !!! و درست هم میزنن

انگلیسی مثل اینکه خیلی اسون بود که انقدر تراز کم میده ... سری پیش با همین درصد 7600 زده بودم !!

ریاضی پایه هم یه سوال من رو نمیدونم چرا غلط حساب کرد ... !!!

مگه باید هندسه تحلیلی سالی رو هم میزدم که برا اون هم تراز حساب کرد ؟ ... خیلی تراز رو اورد پایین .... !

اولین بارِ که عربی رو 40 زدم !!! ...

در کل خوب نبود .... غلط زیاد داشتم !

nafas
29-10-2010, 16:48

امروز همه بالا زدن انگار !
ولی خداییش من هندسه تحلیل ترمی نزدم چرا برام حساب کردم تراز کشیده پایین ! ! ای بابا ! شاید تا چند ساعت دیگه درست شه !
کلا با هندسه مشکل دارم :27:
نمیخونم تستم نمیزنم این هندسه بعد تراز مارو زمین میزنه !

عربی مشکل ساز شده ها !!!!!!

ولی راضیم سیر صعودیم خوبه

با مثلاثات نمیسازم به زور 7 درصد زدم :41:گسسته هم باید بیشتر میشد خراب شد الکی !

نسبت به امتحان قبلی فیزیک پیش سقوط کرده فقط !

waterpolo
29-10-2010, 17:20
چرا تو کارنامه قلم چی من ریاضیات گسسته ترمی زده 0 من اصلا گسسته ترمی نزدم
این جوری شده ترازمو اورده پایین؟؟؟

nafas
29-10-2010, 17:40
چرا تو کارنامه قلم چی من ریاضیات گسسته ترمی زده 0 من اصلا گسسته ترمی نزدم
این جوری شده ترازمو اورده پایین؟؟؟

مثل من شدی منم هندسه تخلیلی رو سالی زدم برام ترمی هم صفر زدن !!!!!!!

fmps
29-10-2010, 18:02
کارنامه منو هنوز درست نشون نمیده.درست شد میزارم

fmps
29-10-2010, 19:01

fmpr
29-10-2010, 19:22
منم منتظرم کارنامم بیاد بذارم ... هی میزنه موجود نیست ...

راستی یه سوال ... کسی میدونه it دانشگاه امیرکبیر و شریف و تهران رتبه چند میخواد ؟:10:

fmps
29-10-2010, 19:50
منم منتظرم کارنامم بیاد بذارم ... هی میزنه موجود نیست ...

راستی یه سوال ... کسی میدونه it دانشگاه امیرکبیر و شریف و تهران رتبه چند میخواد ؟:10:

نکنه تو هم میخوای IT بخونی؟؟؟؟؟عجیب شباهتی ها(fmps-fmpr / هر دومون it:11:)شریف میانگین 500 میخواد امیر کبیر هم میانگین 1100 .البته اینا ماله منطقه 2 هستن

milla.online
29-10-2010, 19:53
سلام
اینم کارنامه من
گند زدم رفت پی کارش..... :41:

fmpr
29-10-2010, 20:31
يه كلك رشتي پيدا كردم كه از الان به بعد تو همه آزمون ها دين و زندگي و فيزيك رو بالاي 80 ميزنم :21:
چیکار میکنی ؟

بچه ها کارنامه قلمچیمو نمیاره
فقط ارزیابی رو میاره
چیکار کنم؟:41:

Hossein1992
29-10-2010, 20:32
يه كلك رشتي پيدا كردم كه از الان به بعد تو همه آزمون ها دين و زندگي و فيزيك رو بالاي 80 ميزنم :21:
چه کلکی؟
میگی؟

shah abas
29-10-2010, 20:36
چه کلکی؟
میگی؟
یا اینه که میخوادبهتر درس بخونه و تست بزنه
یا می خواد مثل من هر سوالی رو ندونست مشابه اش رو از توی اون یکی سری بزنه. یعنی سوال ۲۵ فیزیک پیش رو نمی دونه بره سوال ۲۵ پایه رو بزنه:31:

fmps
29-10-2010, 20:43
ما خواهرای دوقلوییم :31: شریف میبینمت پس :10::27:

منطقه 1 رو نمیدونی ؟:20:

البته انیا ماله پارساله
فکر کنم فردا تو سایت کانون ماله امسال رو بزارن
اگه خواستی پ .خ بده یادگار ماندگار پارسال کانون رو برات بفرستم .من اینارو از اونجا گفتم

Haniiii
29-10-2010, 20:53
چرا قاطی کرده کارنامه .... الان فیزیک 1 رو زده 0 درصد !!! ... ترازش رو هم محاسبه کرده !!! .... 4400 !

B L A S T E R
29-10-2010, 22:11

Alireza SM
29-10-2010, 22:47
چه کلکی؟
میگی؟

آره كه ميگم

یا اینه که میخوادبهتر درس بخونه و تست بزنه
یا می خواد مثل من هر سوالی رو ندونست مشابه اش رو از توی اون یکی سری بزنه. یعنی سوال ۲۵ فیزیک پیش رو نمی دونه بره سوال ۲۵ پایه رو بزنه:31:

نه بابا روشم اين نيست .:31:
چه فرقي داره ؟ بالاخره گزينه دو همه سوالات فيزيكش سخت هستن چه پايه باشه چه پيش .

اولا فروم محل یادگیری و آموزش است نه اتلاف وقت :) نه دوست یابی :)

ثانیا شما وظیفه دارین به عنوان یک نخبه به من و همه کنکوری های تاپیک کمک کنید و اصولا انگیزه ایجاد این فروم که جزو بهترین فروم های دنیا هست همین کمک کردن و یادگیری و آموزش بوده نه صرفا گذاشتن کارنامه :)

كارنامه ايشون خيلي هم جالب نبود خود شا هم خيلي راحت ميتونين اون درصد ها رو كسب كنين
البته از از برخي درصد هاي ايشون معلومه كه حسابي زحمت كشيدن ولي هنوز هم ظرفيت زيادي براي بهتر شدن دارن .
شما چي ديدين تو كارنامه ايشون كه ميخواين حتما فقط از ايشون كمك بگيرين ؟

بقيه بچه ها هم در هر زمينه اي حتما كمكتون ميكنن

Facon_Archi
29-10-2010, 22:48
دوستان کسی
مدرک پیش ریاضی داشته باشه
میتونه بدون ثبت نام توی کنکور ریاضی، زبان تخصصی ثبت نام کنه؟ یا حتما باید توی ریاضی ثبت نام کنه و بعد در کنارش زبان رو ؟

Alireza SM
29-10-2010, 23:00
دوستان کسی
مدرک پیش ریاضی داشته باشه
میتونه بدون ثبت نام توی کنکور ریاضی، زبان تخصصی ثبت نام کنه؟ یا حتما باید توی ریاضی ثبت نام کنه و بعد در کنارش زبان رو ؟

كسي كه پيش نظري رو تموم كرده ميتونه فقط زبان يا كنكور خوش+زبان ثبت نام كنه

shah abas
29-10-2010, 23:37
می تونم بپرسم چرا با اینکه زبان رو 100 زدین ولی فیزیک 3 رو سفید دادین؟
این گزاره اولتون یک کمی مشکل داره. چون ربطی نداره. یکی مثل من ممکنه از اول تابستون زبان باز نکرده باشه ولی چون کانون رفته (یه سال پیش تموم کرده) همه اش بالای ۸۰ زده باشه.

Alireza SM
29-10-2010, 23:39
این گزاره اولتون یک کمی مشکل داره. چون ربطی نداره. یکی مثل من ممکنه از اول تابستون زبان باز نکرده باشه ولی چون کانون رفته (یه سال پیش تموم کرده) همه اش بالای ۸۰ زده باشه.

بله درسته . زبان ربطي به فيزيك نداره . ايشون اگه زبان پيش رو كه 100 زدن ؛ زبان 3 رو 0 زده بودن جا تعجب داشت .وگرنه شايد فيزيك رو اصلا طبق برنامه كانون مطالعه نميكنن كه 0 زدن !

||-|_O7(/(/
29-10-2010, 23:40
می تونم بپرسم چرا با اینکه زبان رو 100 زدین ولی فیزیک 3 رو سفید دادین؟

به نظر من ایشون بعد از زدن تستهای عمومی و به خصوص زبانشون دچار غرور کاذب شدن و این غرور به طور کاملا محسوس تاثیر خودش رو توی فیریک 3 نشون داده :|
کلا خیلی از کنکوری ها مثل ایشون دچار چنین غرورهایی میشن و نمی تونن از پتانسیل های خودشون به درستی استفاده کنند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

waterpolo
30-10-2010, 00:18
دوستان تو رو خدا یه کمکی بکنید
من نمیدونم چرا سر ازمون همش میترسم یه سوالی نکته دار باشه حلش نمیکنم با اینکه همه نکات رو بلدم ولی میترسم یه نکته ای توش باشه بعد من حل کنم غلط بشه
جدیدا اینجوری شدم
حتی سر سوالای اسون هم یه چیزی عین خوره میفته به جونم که سوال یه نکته انحرافی داره و من نمیدونم
جالبه موقعی که میام خونه دوباره ازمون رو میزنم اونجوری نیستم و همشو درست حل میکنم
مثلا امروز دیفرانسیل 60 زدم سر ازمون اومدم خونه زدم 87 نگو 4 تا سوال خنده دار رو ترسیدم سر ازمون حل نکردم
تو رو خدا یه راه حلی اگه میدونید یه پندی یه اندرزی یه حکایتی چیزی بگید قضیه حل بشه
میترسم سر کنکور همینجوری شم :41: :41:

waterpolo
30-10-2010, 00:35
من نمیدونم چرا سر ازمون همش میترسم یه سوالی نکته دار باشه حلش نمیکنم با اینکه همه نکات رو بلدم ولی میترسم یه نکته ای توش باشه بعد من حل کنم غلط بشه
جدیدا اینجوری شدم
حتی سر سوالای اسون هم یه چیزی عین خوره میفته به جونم که سوال یه نکته انحرافی داره و من نمیدونم
جالبه موقعی که میام خونه دوباره ازمون رو میزنم اونجوری نیستم و همشو درست حل میکنم
مثلا امروز دیفرانسیل 60 زدم سر ازمون اومدم خونه زدم 87 نگو 4 تا سوال خنده دار رو ترسیدم سر ازمون حل نکردم
تو رو خدا یه راه حلی اگه میدونید یه پندی یه اندرزی یه حکایتی چیزی بگید قضیه حل بشه
کسی راهی به فکرش نرسید

ashjaee
30-10-2010, 06:35
بقیه دوستان هم کارنامه هاشون رو بزارن.

البته بگم که فیزیک 3 رو اشتباه زده سفید چون باید بین فیزیک 1 و فیزیک 3 یکی رو انتخاب می کردیم که من فیزیک 1 رو انتخاب کردم. :))

Alireza SM
30-10-2010, 07:03
یه حسی میگه aavaa با این آواتار سگه(اسم تخیلی ای داره) جفتشون یکین !!!:27:

اسم ايشون خيلي مفهومي هست ( فكر كنم معنيش ميشه مژي ، مخفف مژگان )

دوستان ديشب بحثتون به كجا رسيد ؟ تونستين چيزايي كه بايد رو بفهمين ؟
راستي زبان قلمچي خيلي راحت بوده گويا ! يه 100 و يه 95 داشتيم فعلا :31:

vahid-p
30-10-2010, 09:37
Ashjaee مي گم سوالاتش به نظرت تو چه سطحيه؟با گام اول كه بودي مقايسش كن

در كل به نظر مياد تو اين يك ماه پيشرفت زيادي داشتي
موفق باشي

fmpr
30-10-2010, 11:30
بالاخره کارنامه ی ما هم اومد

meragj2
30-10-2010, 11:32
تكراري بود meragj2 جان :27:( چه يوزر سختي داري :31: )
:20:
.................................................. ...............
باز 2 روز نبودم اینجا چه خبر بوده ؟:31:
اون چند صفحه ی قیلی کلا بهتره پاک بشه. اگه یکی ندونه اینجا رو با یه جای دیگه اشتباه می گیره.
اگه می خواین ابراز محبت کنین پیام خصوصی بدین.:13:

vahid-p
30-10-2010, 12:40
راستی قلمچی تخمین رتبه نداره؟ الان درصداتون رو چطور حساب می کنید؟ همه درس ها رو جدا کرده که.
می خوام یکی دو تا رو با گزینه دو تخمین بزنم و با تخمین قلمچی مقایسه کنید.
دوستانی که کارنامشون رو گذاشتن، درصد هر درس رو بزارن تا تو گزینه دو وارد کنم. ( مثلا فیزیک ... نه فیزیک 1 فلان و فیزیک 2 ... )

ashjaee
30-10-2010, 13:26
Ashjaee مي گم سوالاتش به نظرت تو چه سطحيه؟با گام اول كه بودي مقايسش كن

در كل به نظر مياد تو اين يك ماه پيشرفت زيادي داشتي
موفق باشي
کلا سطح سوالات از آزمون های گزینه 2 آسون تر است اما تو چند درس (مثلا مثل فیزیک اینبار) سطح سوالات شبیه میشه اما بازم برابر نمیشه. کلا هر آزمونی یک مقداری از سوالاش آسونه. بخشی سخت و بخشی هم متوسط. کانون بخش آسون و متوسطش بیشتره ال سخت. گزینه 2 برعکسه
خودم فکر می کنم تو این ماه پیشرفت داشتم اما به خاطر کانون نیست بلکه به خاطر درس خواندن بوده.

راستی قلمچی تخمین رتبه نداره؟ الان درصداتون رو چطور حساب می کنید؟ همه درس ها رو جدا کرده که.
می خوام یکی دو تا رو با گزینه دو تخمین بزنم و با تخمین قلمچی مقایسه کنید.
دوستانی که کارنامشون رو گذاشتن، درصد هر درس رو بزارن تا تو گزینه دو وارد کنم. ( مثلا فیزیک ... نه فیزیک 1 فلان و فیزیک 2 ... )
نه تخمین رتبه تو کارنامه نداره. اما یک مجله می دن که میانگین ترازهای رتبه های برتر پارسال رو میرندند. (اکثرا بالای 7600 بود.) کلا چون سوالا آسون هست درصد ها به نظر قابل مقایسه با گزینه 2 نیست که بشه شبیه سازی کنکور کرد.

راستي زبان قلمچي خيلي راحت بوده گويا ! يه 100 و يه 95 داشتيم فعلا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آره راحت بود. :20:

fmps
30-10-2010, 13:49
زبان زیاد راحت نبود چون اگه راحت بود واسه 100% 7400 تراز نمیداد همون طور که واسه شیمی پیش تراز کم داده چون آسون بود همه زدن

babak_gww
30-10-2010, 14:48
دوستان میخواستم خواهش کنم هرکس ریاضیاتش خوب هستش
یه سر بیاد به این تاپیک ... میخوایم بترکونیم :8:

shabeashegha
30-10-2010, 15:36
جدیدا اینجوری شدم
اولین مرحله اینه که با خودت تکرار کنی که سر آزمون قراره چیزی رو که خوندی رو اجرا کنی. قرار نیست تله تستی باشه همش. پارسال محسن یه حرف قشنگی زد (ترازش 8400قلم چی بود رتبه کنکورش 300شد فکر کنم. توی همین تاپیک عضوه) میگفت هیچ وقت از سوالا نترس به اطلاعاتت اعتماد کن. چون هرچی بوده خوندی اونوقته که با اعتماد به اطلاعاتت بهترین درصدارو میاری. پس مرحله اول اینه که بدونی سوالی که جلوته با اطلاعات خودت حل میشه (به شرطی که خونده باشی) مرحله دوم اینه که اول از همه سوالایی که بلدی رو حل کنی و اگه وقت بود سوالای سخت رو حل کنی

nelly joon
30-10-2010, 17:12
چه جوری میشه آدم خودش رو به انجام برنامش مقید کنه؟
یعنی یه جورایی یه تصمیم بزرگ بگیره که حتما هر روز برنامش رو کامل انجام بده.
هر کی راهی میدونه بگه،من الان دقیقا 8 روزی میشه که اصلا درس نخوندم.
خیلی دپرسم...:37:

reza-atom
30-10-2010, 17:22
اضافه کنم که واسه من هم خیلی از مباحث تکرارین واسه همین اصلاً اون ذوق وشوقی که پارسال داشتم رو ندارم ! به دوستان میگم سعیتون رو کنین همین امسال کنکور رو با موفقیت بدین چون یه سال موندن واقعاً سخته !(من پارسال هرچی دوستان می گفتن باور نمی کردم !) :41:

Haniiii
30-10-2010, 18:00
زبان زیاد راحت نبود چون اگه راحت بود واسه 100% 7400 تراز نمیداد همون طور که واسه شیمی پیش تراز کم داده چون آسون بود همه زدن
یعنی به نظرت برای 100 درصد 7400 کافیه ؟!!! ... به نظر من 100 درصد باید 8000 بده ... ! ...

100 ریاضی پایه هم این ازمون تراز 9000 داد !!! ... :D

princeofpersia_7
30-10-2010, 19:35

منم تقریبا یه چند وقتی هست که این مشکل رو دارم. برای خودم هم جالبه.. بهونه هایی واسه عقب انداختن درس میارم که خودم توش میمونم :31:
البته مشکل من واسه تا قبل از شروع کار هست.. وقتی رفتم پای درس و یه خرده ازش گذشت با شوق بیشتری ادامش میدم و تراکتوری جلو میرم :31: . ولی اینکه بخوام شروع کنم و به قول نلی خودم رو مقید کنم درفلان وقت دقیق درس رو شروع کنم برام مشکله.. البته یه روش یکی از دوستام گفت که به نظرم منطقی نیست !
ولی شاید مجبور شم بهش متوسل بشم.. دیگه مجبور میشیم از فحش هم استفاده کنیم :31:

fmps
30-10-2010, 20:27
یعنی به نظرت برای 100 درصد 7400 کافیه ؟!!! ... به نظر من 100 درصد باید 8000 بده ... ! ...

100 ریاضی پایه هم این ازمون تراز 9000 داد !!! ... :D

آره واسه 100 زبان 7400 کافیه چون فکر نکنم تا حالا واسه 100 زبان 8000 داده باشه
ریاضی هم به این خاطر 9000 میده چون فکر نکنم بیشتر از 5 درصد شرکت کننده گان بتونن درصد بالای 90 بزنن

Benyamin100
30-10-2010, 20:40

منم تقریبا یه چند وقتی هست که این مشکل رو دارم. برای خودم هم جالبه.. بهونه هایی واسه عقب انداختن درس میارم که خودم توش میمونم :31:
البته مشکل من واسه تا قبل از شروع کار هست.. وقتی رفتم پای درس و یه خرده ازش گذشت با شوق بیشتری ادامش میدم و تراکتوری جلو میرم :31: . ولی اینکه بخوام شروع کنم و به قول نلی خودم رو مقید کنم درفلان وقت دقیق درس رو شروع کنم برام مشکله.. البته یه روش یکی از دوستام گفت که به نظرم منطقی نیست !
[/COLOR][/CENTER]

فکر کنم من بدونم:31:
ولی نمی دونم چرا خودم هم بهش عمل نمی کنم و وضعیتم تقریبا مثل شماست:31:
راه اساسی:برای رسیدن به اون چیزی که می خواید یه برنامه ی زمان بندی بریزید و کم کم بهش برسید
مثلا من دوست دارم 10 ساعت در روز درس بخونم می دونم با یه برنامه ی زمان بندی 2 هفته ای به راحتی می تونم بهش برسم ولی همیشه بی خیال این کار می شم و می گم از فردا 10 ساعت می خونم که اون فردا هم هیچ وقت نمی یاد:31:

princeofpersia هم درست می گه مشکل اصلی تا قبل از شروع کار است
ولی به خودت فحش نده که خیلی بدتر می شه ، این یه تجربه ی شخصی ست:46:

farhad1122
30-10-2010, 20:49
به هدفت فکر کن. به رشته و دانشگاهی که می خوای بری فکر کن. من خودم هم فارغ التحصیل هستم و حالم داره از درسای تکراری به هم می خوره ولی وقتی به یاد دانشگاه و رشته ای که بهش علاقه دارم میفتم دوباره حس درس خوندنم برمیگرده! شاید در مورد شما هم جواب داد!:46:

shifter
30-10-2010, 21:41
آره واسه 100 زبان 7400 کافیه چون فکر نکنم تا حالا واسه 100 زبان 8000 داده باشه
ریاضی هم به این خاطر 9000 میده چون فکر نکنم بیشتر از 5 درصد شرکت کننده گان بتونن درصد بالای 90 بزنن
اينا همش بستگي به سختي سوال ها و درصد پاسخگويي بستگي داره!
من يادمه سال پيش اخرا يه بار زبان 100 درصد ترازش به 8400 هم رسيد!
البته دروس اختصاصي چون تعداد كمي بالا ميزنن هميشه ترازشون بالا بوده...

nelly joon
30-10-2010, 22:01

من که فکر کنم به کتکم متوسل شم فایده ای نداره... :18:
آخه کلا حرف هیچ کسی دیگه روم تاثیر نمیذاره.حتی کسایی که خیلی دوستشون دارم.
انگیزه باید درونی باشه،واسه من هنوز درونی نشده.
کی میخواد درونی بشه !I dont know

shabeashegha
30-10-2010, 22:57
مشکل این برنامه هایی که مشاورا طرح میکنن همینه. اینکه شما مجبوری صبح تا شب یه کارای خاصی رو بکنی اونم با تایم بالا. آخرشم میبری و یه مرتبه یکی دو هفته درس رو میبوسی میذاری کنار. تازه این که خوبه اغلب بچه ها به جایی میرسن که کتاب تست میبنن حالشون بد میشه:13:
من پیشنهادم اینه که شما بر اساس نیازت درس بخونی. آزمون که میدی بعدش بررسی کن که چرا فلان درس رو بالاتر نزدی؟قطعا به این نتیجه میرسی که اگه فلان تعداد تست میزدی یا فلان تعداد تمرین میکردی بالاتر میزدی. اینطوری خود به خود ساعت مطالعت زیاد میشه و برنامه ریزی درسیت شکل میگیره . لازم نیست از یه هفته قبل بدونی قراره سه شنبه ساعت 4تا6 ریاضی بخونی. این کسالت آوره (لااقل واسه من اینطور بود) تو باید بدونی که اگه هفته دیگه آزمون داری و مثلا 40درصد کارایی که باید برای ریاضی انجام میدادی باقی مونده چه مدت زمانی لازم داره. اونوقت تصمیم میگیری فردا 3ساعت (مثلا) وقت براش بذاری. فردا باز نگاه میکنی 20 درصدش مونده و الی آخر...
مهمترین چیز اینه که سعی کنی ذهنت رو از حالت یکنواختی و فضای بسته در بیاری. مدام ذهنت رو توی یه فضای جدید و غیر قابل پیش بینی بذاری شادابتر درس میخونی. ایشالا زودتر برگردی سر درست ولی منطقی بخون یه مرتبه تصمیم بگیری 12 ساعت درس بخونی میشه همین که 8روز تعطیل میکنی درس رو

Alireza SM
30-10-2010, 23:04
منم با اين روشي كه سينا گفت درس ميخونم
مشكلم اينه كه ساعت مطالعم كم هست ولي با اين حال فيزيك و زبان و رياضي رو خيلي فراتر از حد انتظار ظاهر شدم :21:

نقاشيم هم اين روزها خيل خوب شده . هر روز با Paint نقاشي ميكنيــــيم :27:

princeofpersia_7
30-10-2010, 23:06
من که فکر کنم به کتکم متوسل شم فایده ای نداره... :18:
آخه کلا حرف هیچ کسی دیگه روم تاثیر نمیذاره.حتی کسایی که خیلی دوستشون دارم.
انگیزه باید درونی باشه،واسه من هنوز درونی نشده.
کی میخواد درونی بشه !I dont know

من انگیزشو دارم. هروقت باهاش صحبت میکنم یا بهش فکر میکنم انگیزش میاد.. مخصوصا که بهش حس خجالت رو هم اضافه بکنی.. شوق خوندنشم رو هم دارم. برام تکراری هم نیست.. چون یه مدت به کل بی خیال درس بودم وقتی میخونم انگار چیزهای جدیدی کشف کردم :31:. ولی مشکل اصلی همینه که برم جلو و شروع کنم.
البته موافقم که تایم مشخص نباید بذاری.. حرف درستیه. ولی باید بالاخره دو ساعتی که میخوای مثلا ریاضی بخونی رو تو همین 24 ساعت روز انجامش بدی.. شروع این کاره سخته واسم..
حالا اعتراف هم بکنم که فعالیت های جنبیم رو خیلی کمتر کردم..هیمن نت رو هم محدود کردم و به نظرم کمک کرده. یه دفتر هم دارم.. یه سالنامه 89 .. کارهای هر روز رو روز قبلش می نویسم که باید چیکار کنم..
شبش هم ارزیابی میکنم.. خوبیش اینه که متوجه گذر روزها هم میشی و اینجوری قضیه برات جدی تره..
ولی فعلا اکثر کارهام که جلوش ضربدر میخوره همین موارد درسی هست ! پیشرفت کردم و بهتر شدم اما هنوز جای کار داره.. حالا اینم روش من بود.. بقیه هم اگر بگن خوب میشه.. خودت هم بگو :10:

nafas
30-10-2010, 23:50
اینم کارنامه یکی از اعضای پی سی ورلد خودش گفت نمیتونه بزاره من گذاشتم جاش
تو پروفایلش هم هست

esfehanei
30-10-2010, 23:56
دوستان حداقل رتبه برای رشته های ریاضی رو از کجا میشه پیدا کرد؟
مثلا بخوام بدونم فلان مهندسی فلان دانشگاه تقریبا با چه رتبه ای میشه قبول شد
برای ریاضی میخوام
کسی داره؟

hojjatinho
31-10-2010, 00:01
برای ریاضی میخوام
کسی داره؟
قلم چی یه نرم افزار داره که اخر هر سال به بچه هاش می ده توی اون می شه حداقل رتبه قبولی رو که کانونی بوده کشف کرد! الانم تو سایتش چند تا فایل پی دی اف داره که می تونی میانگین رتبه و درصد قبولی بچه های سال 89 رو پیدا کنی.
موفق باشی:11:

meragj2
31-10-2010, 01:09
منم تقریبا یه چند وقتی هست که این مشکل رو دارم. برای خودم هم جالبه.. بهونه هایی واسه عقب انداختن درس میارم که خودم توش میمونم
البته مشکل من واسه تا قبل از شروع کار هست.. وقتی رفتم پای درس و یه خرده ازش گذشت با شوق بیشتری ادامش میدم و تراکتوری جلو میرم . ولی اینکه بخوام شروع کنم و به قول نلی خودم رو مقید کنم درفلان وقت دقیق درس رو شروع کنم برام مشکله.. البته یه روش یکی از دوستام گفت که به نظرم منطقی نیست !
ولی شاید مجبور شم بهش متوسل بشم.. دیگه مجبور میشیم از فحش هم استفاده کنیم

من خیلی وقتا اینجوری میشم ولی:
گزینه 2 برنامش کوتاهه اگه معتدل برنامه ریزی کنین روزی 4 5 ساعت بیشتر ساعت درسی ندارین.
اولا انگیزه رو خودتون باید به خودتون بدین.

اگه خیلی انگیزتون پایینه جدا از فکر کردن به هدف و اینا می تونین برای خودتون یه پاداش بذارین! که اگه مثلا برنامه رو زودتر یا بهتر تموم کنین می تونین برین یه کاری که دلخواهتون هست انجام بدین! این روش رو من که جواب داده!:8:

به پایان شب سیه هم که اگه درس بخونین سفیده نظر داشته باشین.

vahid-p
31-10-2010, 10:00
برای ریاضی میخوام
کسی داره؟
خیلی راحت می تونی از این لینکها که کانون منتشر کرده استفاده کنی :
رشته ریاضی

تجربی

انسانی

و می تونی از کارنامه های گزینه دو هم استفاده کنی +
تخمین رشته گزینه دو + انتخاب رشته مجازی که به زودی فعال خواهد شد. ( مخصوص گزینه دوییا - البته اگر گزینه دویی نیستین، تو تاپیک گزینه دو بنویسین، بقیه دوستان براتون پیدا کنن )

hamidtbt
31-10-2010, 12:54
سلام خسته نباشید . من دیپلم کاردانش و مدرک پیش دانشگاهی رشته انسانی دارم.
میخواستم بدونم آیا میتونم در رشته ریاضی فیزیک کنکور 90 شرکت کنم یا فقط در رشته انسانی میتونم شرکت کنم با تشکر از همه .

vafa1353
31-10-2010, 23:14
میخواستم بدونم آیا میتونم در رشته ریاضی فیزیک کنکور 90 شرکت کنم یا فقط در رشته انسانی میتونم شرکت کنم با تشکر از همه .

سلام
در هر رشته اي كه دوست داريد ميتونيد شركت كنيد...ولي فكر ميكنيد از عهده دروس رياضي طي يك سال بر بيايد؟؟؟كار خيلي مشكليه.من كه ديپلم تجربي دارم و چنين تصميمي داشتم هر طور حساب كردم از عهده ام خارج بود و اگر خيلي زرنگ باشم رياضيات رشته خودم رو بالا بزنم...كه تو همينش موندم.:41:

Margrita
01-11-2010, 11:11
از ریاضی دیدم که کنکور انسانی شرکت کردن و رتبه عالی اوردن ...

ولی ندیدم کسی انسانی باشه و ریاضی شرکت کنه و رتبه خوبی بیاره .

Alireza SM
01-11-2010, 11:49
از ریاضی دیدم که کنکور انسانی شرکت کردن و رتبه عالی اوردن ...

ولی ندیدم کسی انسانی باشه و ریاضی شرکت کنه و رتبه خوبی بیاره .

دختر عموي من تا سوم انساني بود و پيش رو رفت بزرگسالان ريضاي باكلي زحمت تونست پيش رو 2 ساله تموم كنه ولي الان صنايع شريف ميخونه :5: ( پيش عادل فردوسي پور :27: )
فرقي نميكنه انساني باشي يا رياضي ؛ اگه استعداد حل و فهم معادلات رياضي و مساله هاي فيزيك رو داشته باشي ميتوني كتابهاي مبتكران و گاج و ... رو بخوني و تو درس هاي اصلي درصد خوبي بياري
جالبه كه اين دخترعموي من ضعيفترين درصدهاش تو ادبيات و عربي بودن در كنكور :31:

Margrita
01-11-2010, 12:27
فرق می کنه اساسی ...

همه که مثل دختر عموی شما نمیشینن 2 سال پیش بخونن و ... . مخصوصا اگه پسر باشه .

من روی صحبتم با کسی هست که یک ساله میخواد ریاضی بخونه و ... تمام .

وگرنه 2 سال بشینی واسه کنکور بخونی که معلومه نتیجه چی میشه ... ! نمونه ش هم رتبه اول کنکور تجربی پارسال ...

meragj2
01-11-2010, 23:48
دو تا خبر :
1. 4 تا از امتحانای پیش دانشگاهی نهایی شد ترم اول :(دینی زیست فیزیک ادبیات):41:

اونایی که می خوان دانشگاه تهران قبول بشن :
دانشگاه علوم پزشکی ایران منحل شد و بین دانشگاه تهران شهید بهشتی و کرج تقسیم شد. (کلا زیاد فرقی نکرد)

reza-atom
02-11-2010, 12:05

عملاً غیر ممکنه !:دی بی خیال شو ! ما که این همه سال ریاضی خوندیم هنوز توش موندیم.برای مهارت یافتن در ریاضی زمان زیادی لازمه !

Margrita
02-11-2010, 12:15
نه دوست من خیلی غیر ممکن نیست ...

اگه هدفشون پیام نور و غیر انتفاعی و ازاد باشه صد در صد قبولن :D دیگه به لطف این دانشگاه ها کی بدون مدرک می مونه ؟!!

ولی اگه دانشگاه های تاپ مد نظرته علی الخصوص تهران ... کلا بیخیال شو چون نمی تونی تو یک سال نتیجه بگیری !

oceanid
02-11-2010, 16:17
دو تا خبر :
1. 4 تا از امتحانای پیش دانشگاهی نهایی شد ترم اول :(دینی زیست فیزیک ادبیات):41:

اونایی که می خوان دانشگاه تهران قبول بشن :
دانشگاه علوم پزشکی ایران منحل شد و بین دانشگاه تهران شهید بهشتی و کرج تقسیم شد. (کلا زیاد فرقی نکرد)
نمی دونی از ریاضی چه درسایی نهایی شده؟

meragj2
02-11-2010, 22:30
نمی دونی از ریاضی چه درسایی نهایی شده؟

ادبیات معارف دیف فیزیک

princeofpersia_7
02-11-2010, 23:48
این عهد بستن با خودت هم خیلی جواب میده... حداقل برای من که اینطور بود.. اوضاعم درست شد !

کسایی که تو تداوم درس خوندنشون مشکل دارن.. به خصوص پشت کنکوری ها. روش باحالیه.. امتحانش ضرر نداره..

new life
02-11-2010, 23:53
نه دوست من خیلی غیر ممکن نیست ...

اگه هدفشون پیام نور و غیر انتفاعی و ازاد باشه صد در صد قبولن :D دیگه به لطف این دانشگاه ها کی بدون مدرک می مونه ؟!!

ولی اگه دانشگاه های تاپ مد نظرته علی الخصوص تهران ... کلا بیخیال شو چون نمی تونی تو یک سال نتیجه بگیری !
شما با این حرفتون کلا دانشگاه ازاد و غیر انتفاعی بردید زیر سوال !!

دلیل نمی شه هر کس غیر انتفاعی و ازاد درس بخونه
همین طوری یه مدرکی گرفته باشه:20:

zahra 72
03-11-2010, 08:35
سلام دوستان من امسال کنکور دارم و میخوام حتمارتبه دو رقمی باشم تا بتونم برق صنعتی شریف قبول بشم میشه بگید چجوری باید درس بخونم؟:31:

jekob
03-11-2010, 19:46
سلام من میخوام ازاد تهران مرکز سازه قبول شم منطقه 3 هستم 1 پشت کنکوری بنظرتون در میام امسا ل درنیمدم
اخه عشق تهران دارم . داییمم اونجا استاده . عمران تهران غرب خوبه؟

jekob
03-11-2010, 19:48
بعدشم من که ادبیات رو مبحثی میخونم اشکال نداره اول قراب سبطی رو بخونم بعد املا و...

jekob
03-11-2010, 19:54
کدوم کتاب و چه جوری بخونم تاریاضیو 20 % بزنم

jekob
03-11-2010, 19:59
به سراسری ام فکر میکنما ولی منطقه 3 هستم شهر اس...ا شانس ما تو سراسری دانشگاه گیلانه ولی من خوشم نمیاد تهرانم که خیلی سخته !!!!!!!1:41:

omidrey
03-11-2010, 22:48
سلام دوستان من امسال کنکور دارم و میخوام حتمارتبه دو رقمی باشم تا بتونم برق صنعتی شریف قبول بشم میشه بگید چجوری باید درس بخونم؟:31:
فكر كنم براي برق شريف يك خورده دير شروع كردي! چون الان رقيب هاي تو كاشتن و سبز شده و تو تازه الان ميخواي بكاري!
البته من نميدونما! شايد تو از تير ماه 89 خوندي با برنامه و مرتب و پايه ات هم قوي است كه در اين صورت اگر به تلاشت ادامه بدي برق شريف مياري!

ولي يك چيز رو بهت بهت منتقل ميكنم كه هيچ وقت نگو فردا فردا فردا چون فردا = هرگز!
از همين الان شروع كن به خوندن اگه نخوندي! من خودم امسال كنكور دادم و يه چهارتا پيرهن بيشتر از تو پاره كردم!

بعدش زياد هم وسواس به خرج نده تو برنامه ريزي چون بهترين برنامه بي برنامگي هست!

آخرين مطلب اينكه برات آرزوي موفقيت ميكنيم!انشالله بانو فاطمه زهرا كمكت كنه!:20:

vahid-p
04-11-2010, 00:05
ادبیات معارف دیف فیزیک

یعنی نمرات ترم روی کنکور امسال تاثیری نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه نداشته باشه خیلی عالی می شه. دیگه حداقل وسواس امتحانای تشریحی رو نداشته باشیم.

saied2009
04-11-2010, 00:47
سلام دوستان من پارسال امتحان کنکور دادم ولی رتبم خیلی بد شد(چرا دروغ بگم)

البته چیزی نخوندم

من ازمون های قلم چی رو 2 تاشو دادم ولی ترازم اصلا خوب نیست(اولی 4300 و دومی 4500 شدم) حالا میخوام چند تا سوال بپرسم!

1.من هر مبحثی که تو برنامه کانون نوشته مثلا بخش 1 ادبیات رو کامل بخونم و بعد یه کتاب دیگه بردارم
یا همه کتاب ها رو باهم پیش ببرم تا اخر؟

2.عمومی ها رو بزارم واسه 2 روز مونده به اخر ازمون؟

3.dvd اموزشی برای درسهای فیزیک و ریاضی سراغ دارین؟

4.روی جلسه کانون بعد از 2 ساعت خسته میشم و کلا حواسم پرت میشه چی کار کنم؟

5.دو روز اخرو بزارم واسه مرور و کتاب کار کانون؟

6.کتاب های پیشنهادی کمک درسیتون برای درس های فیزیک و ریاضی (که هم اسون باشه هم بار علمی داشته باشه) چیه؟

از همگی ممنون

meragj2
04-11-2010, 01:34
یعنی نمرات ترم روی کنکور امسال تاثیری نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه نداشته باشه خیلی عالی می شه. دیگه حداقل وسواس امتحانای تشریحی رو نداشته باشیم.

اینو نمی دونم اون لینکی رو که گذاشتم یه نگا بندازین شاید شما چیزی ازش بفهمین!(من که نفهمیدم)

Margrita
04-11-2010, 13:23
شما با این حرفتون کلا دانشگاه ازاد و غیر انتفاعی بردید زیر سوال !!

دلیل نمی شه هر کس غیر انتفاعی و ازاد درس بخونه
همین طوری یه مدرکی گرفته باشه

بله این حرف من شاید به مذاق خیلی ها خوش نیاد ... مخصوصا کسائی که این دانشگاه ها درس میخونن . (:

ولی نظر من اینه . برای قبولی تو این دانشگاه ها تلاش چندانی نمی خواد .

به استثنای رشته پزشکی و داروسازی ... که تو آزاد وجود داره . و من منکر این قضیه نمیشم .

البته خداروشکر که هنوز پزشکی و ... به پیام نور و غیر انتفاعی کشیده نشده :D

Alireza SM
04-11-2010, 14:17
بله این حرف من شاید به مذاق خیلی ها خوش نیاد ... مخصوصا کسائی که این دانشگاه ها درس میخونن . (:

ولی نظر من اینه . برای قبولی تو این دانشگاه ها تلاش چندانی نمی خواد .

به استثنای رشته پزشکی و داروسازی ... که تو آزاد وجود داره . و من منکر این قضیه نمیشم .

البته خداروشکر که هنوز پزشکی و ... به پیام نور و غیر انتفاعی کشیده نشده :D

بله . اين كاملا طبيعيه كه بجز چندتا رشته تاپ ؛ بقيه رشته ها هيچ نيازي به زحمت كشيدن ندارن براي قبولي . من در سال هاي گذشته برق قدرت و كشاورزي آزاد رو قبول شدم با كمترين تلاش ممكن براي كنكور دانشگاه آزاد .

پزشكي كه ممكن نيست به پيام نور بكشه چون دوره هاي انترني و اكسترني و... امكان نداره اجرا بشه در اين دانشگاه . در مورد غيرانتفايي هم اگه يه دانشگاه غيرانتفايي باشه كه انقدر سرمايه داشته باشه كه بتونه دسمتزد ماهانه ده ها پزشك متخصص رو بده و با وزارت بهداشت يا با بيمارستان هاي خصوصي برا تربيت انترن ها و... به توافق برسه حتما دوره پزشكي به غيرانتفايي ها هم مياد با توجه به اينكه شهريش هم كمتر از دانشگاه آزاد ميشه در اين صورت

aristocrat
04-11-2010, 17:03

بر او راست خم کرد و چپ کرد راست
خروش از خم چرخ چاچی بخاست

مفهموش رو بگو :20:

از یک نقطه واقع در سطح زمین پرتابه ای با سرعت اولیه ی V=10 i+20 j پرتاب شده است. برد پرتابه چند متر است؟(g=10 و مقاومت هوا ناچیز است. )

حلش کن :3:

دو تا سوال از اولین درسهایی که میخونین پرسیدم.

این مفهوم ها و سوالات و نکته ها قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.

zahra 72
04-11-2010, 20:13
من از تابستون شروع کردم و با برنامه پیش رفتم ازمونای استانی هم همیشه جز نفرات برتر استان بودم اما ازمونای گزینه 2 اسم نوشتم ازمون اولشو خراب کردم خیلی نا امید شدم

zahra 72
04-11-2010, 20:14
مفهوم شعر :برای زدن تیر اماده شد
برد:40m

B L A S T E R
05-11-2010, 00:36
بچه ها من اینو ریختم تو گوشیم هر وقت میخوام مبحثی رو بخونم اول نگاه میکنم ببینم چقد ازش سوال اومده شمام اگه دوس دارید این کارو بکنید ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته قدیمیه جدیدشو کسی داره بده ممنون میشیم ! :دی

princeofpersia_7
05-11-2010, 01:25
رفیق به این چیزها نیست.. این بودجه بندی به خصوص در سالهای اخیر دستخوش یه سری تغییر شده.
فعلا هم واسه این چیزا زوده.. فقط بخون و برو جلو..

aristocrat
05-11-2010, 11:08
مرسی جواب درسته. خوب معلوم میشه که جدی هستید و برق شریف می خواهید. پیشنهاد می کنم تست زیاد

بزنید. گزینه 2 من خودم اصلا باهاش حال نمی کنم. کلا دوست دارن سوالات کلیشه ای رو به صورت مشکل تر طراحی

کنند که شکل مفهمومی سوالات رو به هم میزنه و آدم گیج میشه.

METACORTEX
05-11-2010, 14:36
من از تابستون شروع کردم و با برنامه پیش رفتم ازمونای استانی هم همیشه جز نفرات برتر استان بودم اما ازمونای گزینه 2 اسم نوشتم ازمون اولشو خراب کردم خیلی نا امید شدم
سلام
ببین زهرا خانوم آدم نباید با یه آزمون خوب دادن جوگیر شه و بگه همه چی رو بلدم. و با یه آزمون بد دادن نامید شه و فکر کنه هیچی نمیشه.ببین حدود7/5 تا کنکور مونده کلی وقته کلی کار میشه کرد.
خراب کردن آزمون شما 2 تا علت می تونه داشته باشه.
1.یا به منابع نرسیدی
2.یا خوب خونندی حول کردی خراب کردی
که هر 2تاش بدند.و اینو بگم که آزمون های گ.2 شبیه کنکوره باید به نهوه طرح سوال عادت کنی.
ایشالاه آزمون 2 موفق باشی.

zahra 72
05-11-2010, 17:39
من به منابع ازمون رسیده بودم ولی واقعیتش فکر نمی کردم خیل سخت باشه سوالا رو که دیدم خیلی هول شدم

Amir_oscar
05-11-2010, 18:00
بچه ها من اینو ریختم تو گوشیم هر وقت میخوام مبحثی رو بخونم اول نگاه میکنم ببینم چقد ازش سوال اومده شمام اگه دوس دارید این کارو بکنید ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته قدیمیه جدیدشو کسی داره بده ممنون میشیم ! :دی

الآن وقت این کارها نیست! شما اصلا نباید به بودجه بندی کاری داشته باشین! باید همه چیز رو بخونید! این کارها برای یک ماه مونده به کنکور مفیده!!!

farzaneh*f
05-11-2010, 18:12
سلام دوستان من پارسال امتحان کنکور دادم ولی رتبم خیلی بد شد(چرا دروغ بگم)

البته چیزی نخوندم

من ازمون های قلم چی رو 2 تاشو دادم ولی ترازم اصلا خوب نیست(اولی 4300 و دومی 4500 شدم) حالا میخوام چند تا سوال بپرسم!

1.من هر مبحثی که تو برنامه کانون نوشته مثلا بخش 1 ادبیات رو کامل بخونم و بعد یه کتاب دیگه بردارم
یا همه کتاب ها رو باهم پیش ببرم تا اخر؟
همه ی درسا رو موازی با هم ببری جلو بهتره

2.عمومی ها رو بزارم واسه 2 روز مونده به اخر ازمون؟
به هیچ وجه این کارو نکن با این کار درصدی که تو آزمون به دست میاد کاملا کاذبه:5:

3.dvd اموزشی برای درسهای فیزیک و ریاضی سراغ دارین؟
من که می گم وقت تو با این چیزا تلف نکن کتاب درسی رو خوب بخون همه چی حله!:46:اگه حس کردی خیلی شعاریه جوابم یه کتاب کمک درسی واسه اونایی که فقط با کتاب درسی نمی تونی یاد بگیری تهیه کن (بهترین کتاب کمک درسی اونی هست که شما راحت تر باهاش ارتباط برقرار می کنی )

4.روی جلسه کانون بعد از 2 ساعت خسته میشم و کلا حواسم پرت میشه چی کار کنم؟
منم همین طوری بودم شکلات رو توصیه کردن بهم ولی من تاثیر خاصی ندیدم :31: فکر کنم از بی خیالی زیاد باشه چون سرجلسه ی کنکور اصلا احساس خستگی نکردم

5.دو روز اخرو بزارم واسه مرور و کتاب کار کانون؟
من دوره ی دبیرستان شب آزمون کتاب کار کانونو حل می کردم می رفتم سوالارو چش بسته می زدم پیش دانشگاهی دیگه این کارو نکردم اگه تو پیشم کانون سوالای تکراری از کتاب کار مطرح می کنه به نظر من بهتره بذاری کنار کتاب کارو اگه حتما می خوایی حلش کنی بعد آزمون برو سراغش :8:

6.کتاب های پیشنهادی کمک درسیتون برای درس های فیزیک و ریاضی (که هم اسون باشه هم بار علمی داشته باشه) چیه؟
من شخصا به این نتیجه رسیدم که معمولا کتابای انتشارات مطرح کنکور هر کدوم به نوعی حرفایی برای گفتن دارن حالا یا یه خرده کمتر یا یه ذره بیشتر اما در کل همه شون مث همن و می شه بر اساس علاقه ی شخصی از بین شون انتخاب کرد یعنی من می گم یه کتاب متوسط که شما کامل مطالعه کنی مطالبشو بهتر از یه کتاب فوق العادس که هیچ وقت دلت نخواد حتی لاشو باز کنی...کتاب خوب برای شما دقیقا همون کتابیه که وقتی می خونیش احساس خستگی و کسالت بهت دست نمی ده ،راحت تر باهاش ارتباط برقرار می کنی و بهتر منظور نویسنده شو درک می کنی نوع طبقه بندی مطالبش دقیقا به همون شکلیه که شما خودت مطالبو تو ذهنت دسته بندی کردی (یا بیشترین شباهتو بهش داره) و... برای من کتابای اندیشه سازان بهترین کتاب بودن برای دوستم کتابای گاج برای اون یکی خیلی سبز کلا فرق اینا با هم دیگه اون قدری نیست که بیارزه شما کتابی رو که خودت می خوایی بخونیش بذاری کنار و بری سراغ کتابی که حالا ممکنه یه کوچولو بهتر از مال خودت باشه (که تازه اونم یه حالت نسبیه یعنی می تونه بهتر باشه یا نباشه)...کلا تا جایی که من دیدم بچه های موفق کنکور کمتر در مورد این چیزا حساسیت به خرج دادن هر کدومشون یه کتابو اول سال انتخاب کردن و تا آخر با اطمینان همونو خوندن بچه هایی که دایم دنبال بهترین کتاب و بهترین روش مطالعه و این موضوعات بودن تا آخر سال درگیر همین چیزا بودنو به ندرت فرصت واسه درس خوندن پیدا کردن که اونم بیشتر به خاطر عوض شدن شیوه ی مطالعه و کتابای کمک درسی نتیجه ی خاصی نداشته براشون :41:

از همگی ممنون

موفق باشید:20:

jekob
05-11-2010, 22:07
به نظرتون ادبیات و مبحثی بخونم ؟ اگه اینجوری بخونم تراز ادبیات قلم چیم میاد پایین. درس به درسم که میخونم ارایه ها رو نمیفهمم مثل اضافه استعاری. کتابای مبحثی : 1.قرابت هامون سبطی2.لغت واملا سبطی3.ارایه کلک4.تاریخ ادبیات کلک
واسه درس به درسم گاج سبز . سر 2راهی موندم خواهشا" کمک کنید (با دلیل)
بنظرتون ریاضیات رو بزارم کنار اخه نمیفهمم به جاش فیزیک و شیمی رو عالی بخونم؟ ممنون

zahra 72
06-11-2010, 13:54
من خودم ادبیاتو درس به درس میخونم ولی قبلش ارایه هارو کامل خوندم
ریاضی درس مهمیه نمیشه گذاشتش کنار مبحثای اسونشو بخون

nelly joon
06-11-2010, 14:44
به نظرتون ادبیات و مبحثی بخونم ؟ اگه اینجوری بخونم تراز ادبیات قلم چیم میاد پایین. درس به درسم که میخونم ارایه ها رو نمیفهمم مثل اضافه استعاری. کتابای مبحثی : 1.قرابت هامون سبطی2.لغت واملا سبطی3.ارایه کلک4.تاریخ ادبیات کلک
بنظرتون ریاضیات رو بزارم کنار اخه نمیفهمم به جاش فیزیک و شیمی رو عالی بخونم؟ ممنون

من اگه به جای شما باشم درس به درس میخونم بعد مثلا از نیمه آبان تا نیمه آذر سعی میکنم آرایه های ادبیات رو هم کنارش بخونم.بعد از نیمه آذر تا دی قرابت معنایی رو کنار درس به درس خوندن میخونم.تاریخ ادبیات رو اگه درس به درس خونده باشی نیازی نیست که تاریخ ادبیات کلک رو بخونی،املا و لغت هم چون درسا رو یک بار خوندی خیلی طول نمیکشه.فکر میکنم یک بار خوندن هر درس لازمه.

اگه رشته تون ریاضی هست که اصلا این کار رو نکنید چون از الان تا کنکور خیلی وقت دارید و میتونید حتی ریاضی رو به درصدای بالا هم فکر کنید.اگه رشته تجربی هم باشید در هر صورت درس ریاضی خیلی مهم هست.
هیچ درسی رو کنار نذارید مخصوصا الان که اول ساله...

fouad-pes
06-11-2010, 17:02
سلام
میشه روش خوندن درسای عمومی مثل ادبیات، دینی و عربی و درس ریاضی (تجربی) رو بهم بگین؟
توی بقیه درسا مشکل خاصی ندارم. ولی واسه اینایی که گفتم، سردرگمم

jekob
06-11-2010, 17:44
ممنون . ولی نمی دونم چرا قانع نمیشم یکی از اشنا یان که 1000 اورده اونم میگه درس به درس بخون اون کارا واسه بعد عیده ولی من که نمیتونم درست بیتو بخونم مثلا" بروید (روییدن) رو بروید(رفتن) میخونم پاک گیج شدم اگه میشه یه ذره بیشتر توضیح بدین ؟اخه ضریب چهاره پشت کنکوری هستم

nelly joon
06-11-2010, 20:59
ممنون . ولی نمی دونم چرا قانع نمیشم یکی از اشنا یان که 1000 اورده اونم میگه درس به درس بخون اون کارا واسه بعد عیده ولی من که نمیتونم درست بیتو بخونم مثلا" بروید (روییدن) رو بروید(رفتن) میخونم پاک گیج شدم اگه میشه یه ذره بیشتر توضیح بدین ؟اخه ضریب چهاره پشت کنکوری هستم

این مثالی که شما زدید والا مشکل همه هست،ولی وقتی میخونی بار اول میبینی معنیش جور در نمیاد یکبار دیگه میخونی درست میشه دیگه.
بعدشم شما اگه ادبیات رو از روی گاج سبز بخونی تو کتاب ادبیات 2 و 3 آرایه ها رو که مشخص کرده،همه آرایه ها رو توضیح داده اون اوایل کتاب.پس مشکل آرایه هم حل شد.
دیگه بازم مساله ای هست؟

jekob
06-11-2010, 21:20
بابا اخه حجمش زیاده (گاج سبز ) بعد شم مگه بیت رو تو کنکور ازکتاب میدن که واسه من اشنا با شه لغتاش . بنظرم اگه گاج رو بخونم انگار دارم مطالب کتاب حفظ می کنم مثلا" معنی شعر یا لغت ولی قرابت سبطی اومده از اول طرز خوندن بیت بعد معنی کردن یاد داده تو املا و لغتش هم از هم خانواده استفاده کرده و املا رو راحت کرده ! ببخشید که این قدر سمجم ! اگه اشتباه میکنم توجیهم کنید
تازه زمان کمتر بازدهی بیشتر فکر کنم داشته باشه:46: 

---------- Post added at 10:20 PM ---------- Previous post was at 10:20 PM ----------

بابا اخه حجمش زیاده (گاج سبز ) بعد شم مگه بیت رو تو کنکور ازکتاب میدن که واسه من اشنا با شه لغتاش . بنظرم اگه گاج رو بخونم انگار دارم مطالب کتاب حفظ می کنم مثلا" معنی شعر یا لغت ولی قرابت سبطی اومده از اول طرز خوندن بیت بعد معنی کردن یاد داده تو املا و لغتش هم از هم خانواده استفاده کرده و املا رو راحت کرده ! ببخشید که این قدر سمجم ! اگه اشتباه میکنم توجیهم کنید

nelly joon
06-11-2010, 22:20
ببین آخه شما خودت میگی تراز ادبیات قلمچیم میاد پایین که درستم میگی.
الان که دارم فکر میکنم اگه خودم جایی آزمون نمیدادم ادبیات رو مبحثی میخوندم ولی چون خودمم آزمون شرکت میکنم نمیتونم این کارو بکنم.ضمن اینکه فکر میکنم کار بیهوده ای هم نباشه.
شما راست میگی بیت رو از کتاب نمیدن ولی وقتی شما این همه بیت رو بررسی میکنی تو کتاب هم از نظر آرایه هاش هم معنیش رو میخونی هم لغتهای اون بیت 1 بار به چشمت خورده،خود به خود درک ادبیاتت میره بالا و درصد ادبیاتت هم بیشتر میشه.
درضمن اگه 1 بار کتابتو خونده باشی خوندن کتاب املا و لغت سبطی دیگه وقت زیادی ازت نمیگیره و سریع میتونی تمومش کنی.
فکر میکنم از لحاظ روانی هم خیلی کمکت میکنه،که 1 بار کتابتو خوندی و اون ماههای آخر به این فکر نمیکنی که 3 تا منبع از منابع کنکورو نخوندم.

farzaneh*f
06-11-2010, 23:54
می تونی اول مبحثی بخونی بعدش درس به درس تمرین کنی یعنی اولش مثلا آرایه های ادبی رو یادبگیری و بعدش کتاب درسی رو به عنوان یه کتاب کار/تمرین بذاری جلوت سعی کنی آرایه های هر درسو مشخص کنی و بعد با کتابایی مث گاج یا کلک کنترل کنی ببینی درست بوده تشخیصت یا نه! این طوری هم سریع تر پیش می ری و هم نتیجه ای که می گیری بهتره
جبر ، آمار + مباحث ساده ی ریاضیات پایه = دست کم 11 سوال ریاضی = 20درصد ریاضی! به نظرت جبر و آمار خوندن اونقد سخته که به 20 درصد آوردن تو ریاضی نمی ارزه ؟:46:

meragj2
07-11-2010, 00:39
سلام
میشه روش خوندن درسای عمومی مثل ادبیات، دینی و عربی و درس ریاضی (تجربی) رو بهم بگین؟
توی بقیه درسا مشکل خاصی ندارم. ولی واسه اینایی که گفتم، سردرگمم

ادبیات رو باید دقیق و کامل هر سه سال رو بخونی که میشه 65 % بقیش هم قرابت معنایی و آرایه هاس که از روی کتاب های خاصش بخونی .

دینی هم اگه یه کتاب خوب از هر سه سال مثل سبز یا راه اندیشه خوب بخونی و تست بزنی به یه جایی میرسی.

عربی رو شخصا میگم هر جور شده کلاس برو.

ریاضی رو زیاد مطمئن نیستم ولی بستگی به خودت داره یا خیلی سبز بخون یا کلاس برو.
.................................................. ........................

آقا کسی نفهمید تاثیر نمره نهایی پیش واسه ما چقدره ؟

meragj2
07-11-2010, 00:48
بعدشم شما اگه ادبیات رو از روی گاج سبز بخونی تو کتاب ادبیات 2 و 3 آرایه ها رو که مشخص کرده،همه آرایه ها رو توضیح داده اون اوایل کتاب.پس مشکل آرایه هم حل شد.

فکر کنم اگه ادبیات رو از روی جزوه یک دبیر درس به درس بخونید بهتره. آخه گاج سبز خیلی بی روحه! زود آدمو کسل می کنه ! :41:
دبیر کنکور ما میگه بدترین جزوه همکار ما از این کتابا که ریز توضیح دادن بهتره.:20:

oceanid
07-11-2010, 01:13
من نمیتونم درس بخونم. هر روز میگم از امروز دیگه شروع میکنم ولی...! :41:
پایم داغونه الانم نصف ترم گذشته و من هنوز اول راهم...:45:
لطفا یکی راهنماییم کنه

shabeashegha
07-11-2010, 09:41
لطفا یکی راهنماییم کنه
این مشکل 60درصد بچه کنکوریاست . این وسط یه سری اراده دارن و زودتر شروع میکنن و یه سری مدام شروع رو به فردا میندازن تا میرسن به عید اونوقته که دیگه...
یه مشکل بزرگی که اغلب بچه ها دارن اینه که فکر میکنن باید حتما شروع درس خوندنشون از شنبه باشه! واسه همین مدام دیرتر میشه. بنظر من شما از همین امروز بعد از ظهر شروع کن با یه درسی که علاقه داری بهش هر چقدر که میتونی بخون (نه اینکه بگی رتبه 1 کنکور 89 گفته من روزی 12 ساعت میخوندم تو هم روز اول باید حد اقل 11 ساعت بخونی!) شاید روز اول یک ساعت بیشتر نخونی ولی همین یعنی شروع برنامه درس خوندن. سعی کن به بدنت فشار نیاری ولی بهش خوش هم نگذره:31:. آروم آروم با تکنیکای درست درس خوندن پیش برو ایشالا رتبه خوبی میاری.
مواظب باش از اون دسته نشی که کار شروع درس خوندنت به عید بکشه

jekob
07-11-2010, 10:34
ببین آخه شما خودت میگی تراز ادبیات قلمچیم میاد پایین که درستم میگی.
الان که دارم فکر میکنم اگه خودم جایی آزمون نمیدادم ادبیات رو مبحثی میخوندم ولی چون خودمم آزمون شرکت میکنم نمیتونم این کارو بکنم.ضمن اینکه فکر میکنم کار بیهوده ای هم نباشه.
شما راست میگی بیت رو از کتاب نمیدن ولی وقتی شما این همه بیت رو بررسی میکنی تو کتاب هم از نظر آرایه هاش هم معنیش رو میخونی هم لغتهای اون بیت 1 بار به چشمت خورده،خود به خود درک ادبیاتت میره بالا و درصد ادبیاتت هم بیشتر میشه.
درضمن اگه 1 بار کتابتو خونده باشی خوندن کتاب املا و لغت سبطی دیگه وقت زیادی ازت نمیگیره و سریع میتونی تمومش کنی.
فکر میکنم از لحاظ روانی هم خیلی کمکت میکنه،که 1 بار کتابتو خوندی و اون ماههای آخر به این فکر نمیکنی که 3 تا منبع از منابع کنکورو نخوندم.

معلمای ادبیاتم اصلا" چیزی نگفتن تو کتاب بنظرت کتاب یکی از رتبه های 3 رقمی شهرمون که با خوندن فقط کتاب درسی ادبیات رو 70 زده رو بگیرم یا گاج رو بخونم . اخه معلم اونا خوب بوده پس اونا یه چیزایی تو کلاس یاد گرفتن ولی من ...
بازم میگم گاج حجمش زیاده هاااااااااااااااااااا از رو اون بخونم . اگه مبحثی میخوندم مثلا" تا عید که قرابت و املا و ارایه رو خونده بودم کلا" من 3سال رو تموم کرده بودم عیدم تاریخ ادبیات رو میخوندم . عوضش بعد عید همش اون کتابارو دوره میکردم و تراز ادبیاتم بعد عید همش بالا میشد(شاید) ولی قلم چی هنوز درس به درس داره میره . 5 ماه ادبیات 3 رو مثلا" تو برنامش داره بعد ادبیات 2 جایگزین میشه این باعث فراموشی ادبیات 3 نمیشه؟ بازم میگم من می خوام درست بخونم نه زیاد. راهنمایی کنید اگه بیراه میگم! ممنون.

Alireza SM
07-11-2010, 11:24
بچه هاي گزينه دو ؛ نرم افزار مخصوص گزينه دو رو روي گوشيتون نصب كنين

nelly joon
07-11-2010, 14:12
معلمای ادبیاتم اصلا" چیزی نگفتن تو کتاب بنظرت کتاب یکی از رتبه های 3 رقمی شهرمون که با خوندن فقط کتاب درسی ادبیات رو 70 زده رو بگیرم یا گاج رو بخونم . اخه معلم اونا خوب بوده پس اونا یه چیزایی تو کلاس یاد گرفتن ولی من ...
بازم میگم گاج حجمش زیاده هاااااااااااااااااااا از رو اون بخونم . اگه مبحثی میخوندم مثلا" تا عید که قرابت و املا و ارایه رو خونده بودم کلا" من 3سال رو تموم کرده بودم عیدم تاریخ ادبیات رو میخوندم . عوضش بعد عید همش اون کتابارو دوره میکردم و تراز ادبیاتم بعد عید همش بالا میشد(شاید) ولی قلم چی هنوز درس به درس داره میره . 5 ماه ادبیات 3 رو مثلا" تو برنامش داره بعد ادبیات 2 جایگزین میشه این باعث فراموشی ادبیات 3 نمیشه؟ بازم میگم من می خوام درست بخونم نه زیاد. راهنمایی کنید اگه بیراه میگم! ممنون.

اگه واست مهم نیست که تراز ادبیاتت توی آزمونای قبل عید بیاد پایین منم میگم مبحثی بخونی خیلی بهتره ولی من خودم اینکارو نمیکنم چون تراز ادبیاتم میاد پایین.
من گاج سبز رو ترجیح میدم چون مطمئنه.در ضمن به جزوه ی خوبی هم در این زمینه دسترسی ندارم.

esfehanei
07-11-2010, 14:19
اگه واست مهم نیست که تراز ادبیاتت توی آزمونای قبل عید بیاد پایین منم میگم مبحثی بخونی خیلی بهتره ولی من خودم اینکارو نمیکنم چون تراز ادبیاتم میاد پایین.
من گاج سبز رو ترجیح میدم چون مطمئنه.در ضمن به جزوه ی خوبی هم در این زمینه دسترسی ندارم.

جزوه؟
مگه برا ادبیاتم جزوه میدن؟
برای من که دوساله معلمم یه نفره
بیشتر سرکلاس حرف میزنیم تا درس برای همین امسال گاج سبز گرفتم بخونم بلکه بتونم یه نمره ای برا امتحان بگیرم چون معنی شعر داره+امتیاز تو گزینه2
درکل به نظر من عالیه
ولی برای اونایی که کنکورین فک نکنم جالب باشه چون تو کنکور که نمیان بگن معنی این بیتو بگو و ....
ولی تست های خوبی داره

reza-atom
07-11-2010, 16:31
دوستان یه سوال دارم :

شما برای دروس عمومی و دروسی که جنبه ی حفظ کردنی دارند از چه روشی واسه مرور استفاده می کنین ؟ خلاصه نویسی-یادداشت برداری داخل کتاب-لایتنر ... میخوام یه جمع بندی داشته باشم که کدوم روش مناسبتره ؟

nelly joon
07-11-2010, 16:33
جزوه؟
مگه برا ادبیاتم جزوه میدن؟
برای من که دوساله معلمم یه نفره
بیشتر سرکلاس حرف میزنیم تا درس برای همین امسال گاج سبز گرفتم بخونم بلکه بتونم یه نمره ای برا امتحان بگیرم چون معنی شعر داره+امتیاز تو گزینه2
درکل به نظر من عالیه
ولی برای اونایی که کنکورین فک نکنم جالب باشه چون تو کنکور که نمیان بگن معنی این بیتو بگو و ....
ولی تست های خوبی داره

آخه تو صفحه ی قبلی یکی از دوستان گفتن گاج سبز خیلی خشکه و بهتره از روی جزوه ی معلم بخونی.

چرا شماها فکر میکنین گاج سبز فقط معنی شعره؟
اتفاقا به نظر من تستاش خیلی خوب نیست.چون خیلی راحته.
ولی در کل خیلی کتاب خوبیه.

jekob
07-11-2010, 18:11

دیگه امروز یکی قانعم کرد گفت گاج سبز رو حتما" بخون وچون پشت کنکوری هستی وقتت بیشتره میتونی قرابت و ارایه و... کنارش بخونی .مثلا"گفت اگه روزی 2 ورق قرابت سبطی رو بخونی تا اخر بهمن تموم میشه بعدشم اگه تو گاج ارایه هایی رو که نمیدونی میتونی از رو کلک تعریفش رو بخونی 2 3 ماه مونده به کنکورم مبحثی کارکنی > گفت گاج سبز که درس به درس میخونی از رو اب قلم چی حتم" تست بزن چون سوال کنکوره تستم زیاد داره با پاسخ تشریحی. من گاج دوم و سومم ملک محمدی سال 87 و پیشم گاج ساجدی سال 87 میخواد کتاب جدید بخرم ؟
ممنون ازکمکات nelly:11::11:

zahra 72
07-11-2010, 18:26
من هیچ وقت تو قرابت معنایی مشکل نداشتم و هیچ کتابی هم نخوندم به نرتون باید بخونم؟

zahra 72
07-11-2010, 18:30
لطفا یکی راهنماییم کنه

شاید هدفی نداری که هر روز عقب میندازی یه هدف برا خودت انتخاب کن

oceanid
07-11-2010, 20:12
خداییش نه هدف دارم نه انگیزه نه اراده...:41:
فقط دوست دارم امسال رتبم خوب بشه
من کل دبیرستان رو نخوندم... الان نمیدونم چطوری تمرکز کنم بخونم
اونم 30 تااا کتاااااب:19:

Neda007
07-11-2010, 21:38
به نظر من كتابايي مثل گاج سبز باعث ميشن آدم كمتر بخونه.من خودم واسه سوم كلك معلم دارم هنوز تو درس اول موندم اصلا وقتي كتاب رو باز ميكنم بخونم ميبينم واسه يه درس 4 صفحه اي 20صفحه مطلب داره مغزم سوت ميكشه واسه همين وقتي سوم بودم واسه امتحان ترم دوم نتونستم كتاب رو تموم كنم پارسالم كه پيش بودم نتونستم واسه كنكور تمومش كنم ولي اوناي ديگه رو از كتاب درسي خوندم و بعدا كه تمومشون كردم از كتاباي ديگه كمك گرفتم.اين طوري بهتر ميشه.

esfehanei
07-11-2010, 21:43
به نظر من كتابايي مثل گاج سبز باعث ميشن آدم كمتر بخونه.من خودم واسه سوم كلك معلم دارم هنوز تو درس اول موندم اصلا وقتي كتاب رو باز ميكنم بخونم ميبينم واسه يه درس 4 صفحه اي 20صفحه مطلب داره مغزم سوت ميكشه واسه همين وقتي سوم بودم واسه امتحان ترم دوم نتونستم كتاب رو تموم كنم پارسالم كه پيش بودم نتونستم واسه كنكور تمومش كنم ولي اوناي ديگه رو از كتاب درسي خوندم و بعدا كه تمومشون كردم از كتاباي ديگه كمك گرفتم.اين طوري بهتر ميشه.

منم پارسال فاطمی داشتم اینجوری بود
این گاج سبزم زیاد توضیح داده ولی نه به اون شدت
من همشو نمیخوتم
این تستای گاج سبز استاندارده؟
چون یه کم انگار آسونه
البته شاید این دوتا درس اول آسون بودده

meragj2
08-11-2010, 01:37
آخه تو صفحه ی قبلی یکی از دوستان گفتن گاج سبز خیلی خشکه و بهتره از روی جزوه ی معلم بخونی.

چرا شماها فکر میکنین گاج سبز فقط معنی شعره؟
اتفاقا به نظر من تستاش خیلی خوب نیست.چون خیلی راحته.
ولی در کل خیلی کتاب خوبیه.

معنی شعر آرایه ها و همه ریزه کاری ها رو باید بخونین اتفاقا تا مفهوم بیت رو ندونین که نمی تونین قرابت معنایی بزنین.:13:

من گفتم اگه به جزوه کامل یا کتابی که نوشته شده باشه از یه دبیر دسترسی دارین اونو بخونین از گاج بهتره . البته این حرف من نیست حرف خیلی از دبیرای باتجربه و کسایی که 2 کنکور موفق بودنه.

zahra 72
08-11-2010, 15:49
سلام من توی فصل اول شیمی 3(استوکیومتری) مشکل دارم تو آزمونا معمولا مسئله هاشو نمی زنم میشه بگید چی کار کنم؟

zahra 72
08-11-2010, 15:52
خداییش نه هدف دارم نه انگیزه نه اراده...:41:
فقط دوست دارم امسال رتبم خوب بشه
من کل دبیرستان رو نخوندم... الان نمیدونم چطوری تمرکز کنم بخونم
اونم 30 تااا کتاااااب:19:
اینجوری که نمیشه رتبه خوب بیاری یه خورده اراده تو قوی کن و به امید خدا شروع کن هنوز وقت داری جبران کنی ولی اگه دیر شروع کنی دیگه فرصت نداری

alphacino
08-11-2010, 20:23
سلام من توی فصل اول شیمی 3(استوکیومتری) مشکل دارم تو آزمونا معمولا مسئله هاشو نمی زنم میشه بگید چی کار کنم؟

شما از كتاباي اقاي بهمن بازرگاني استفاده ميكني؟

اگه استفاده نميكني كه شيمي كنكورت بر فناست :27:

new life
08-11-2010, 20:55
من خودم استوکیومتری رو از روی مبتکران اموزششو خوندم بعد تستهاشو کار کردم
بعد از اون راحت تستای اسنوکیومتری رو میزدم

reza-atom
09-11-2010, 16:42
دوستان یه سوال دارم :

شما برای دروس عمومی و دروسی که جنبه ی حفظ کردنی دارند از چه روشی واسه مرور استفاده می کنین ؟ خلاصه نویسی-یادداشت برداری داخل کتاب-لایتنر ... میخوام یه جمع بندی داشته باشم که کدوم روش مناسبتره ؟

دست گلتون واقعاً درد نکنه با این همکاری :دی !

Haniiii
09-11-2010, 20:01
این برنامه امتحانی دی ماه ما ( دانش آموزان ) هست ؟!

منبع:

fmps
09-11-2010, 21:40
سلام دوستان رشته ریاضی که این ترم گسسته میخونن
من چه طور با گسسته کنار بیام؟اصلا حالشو ندارم بخونم ؟
تستاشو هن نمیتونم حل کنم
چی کار کنم؟

meragj2
09-11-2010, 23:41
این برنامه امتحانی دی ماه ما ( دانش آموزان ) هست ؟!

منبع:

یکی تاییدش کنه !
یکی بگه تاثیرش 2 کنکور چقدره ؟:2::2::2:

princeofpersia_7
09-11-2010, 23:48
دست گلتون واقعاً درد نکنه با این همکاری :دی !

رفیق من به نظرم لاینتر بهتره.. برای من که جواب داده.. ولی باید مداومت داشته باشی.. زمان هم داری..
اگر از الان شروع بکنی تا فروردین و اردیبهشت نتیجشو می بینی..

.............

من یه سری بحث ها رو میخوندم دوستان میگفتن خوندن کتاب هایی مثل محمودزاده برای فیزیک کنکور خوب نیست..
چون زیاده و وقت گیر و غیره... و اگر در دوران تحصیل باشه بهتره..
اینجا من یه سوالی دارم.. خب اگر این مدل کتاب ها خوب نیست... باید روی تست صرف یا درسنامه های 1-2 سطری تکیه بکنیم؟ کتاب های بهتر یا روش دیگه ای نیست؟

hojjatinho
10-11-2010, 02:41
سلام دوستان رشته ریاضی که این ترم گسسته میخونن
من چه طور با گسسته کنار بیام؟اصلا حالشو ندارم بخونم ؟
تستاشو هن نمیتونم حل کنم
چی کار کنم؟
کلا گسسته درس سختیه . ولی اگه رتبه خوب می خوای باید بخونی اگه هم مثل من از همون اول قید ریاضی رو زدی که هیچی .....
ولی رفیق هنوز خیلی وقت داری اروم اروم بخون . یا حداقل جایی که اسونتره رو بخون. ترم بعد تحلیلی راحت تره من هرچی ریاضی کنکور زدم تحلیلی و امار بود....
موفق باشی

zahra 72
10-11-2010, 08:09
من شنیدم امتحانای نهایی یش امسال تو کنکور تاثیر نداره

shabeashegha
10-11-2010, 10:32
رفیق من به نظرم لاینتر بهتره.. برای من که جواب داده.. ولی باید مداومت داشته باشی.. زمان هم داری..
اگر از الان شروع بکنی تا فروردین و اردیبهشت نتیجشو می بینی..

.............

من یه سری بحث ها رو میخوندم دوستان میگفتن خوندن کتاب هایی مثل محمودزاده برای فیزیک کنکور خوب نیست..
چون زیاده و وقت گیر و غیره... و اگر در دوران تحصیل باشه بهتره..
اینجا من یه سوالی دارم.. خب اگر این مدل کتاب ها خوب نیست... باید روی تست صرف یا درسنامه های 1-2 سطری تکیه بکنیم؟ کتاب های بهتر یا روش دیگه ای نیست؟

ببین اساسی ترین روش برای پیشرفت توی درسایی مثل فیزیک و ریاضی و عربیه تست و تمرینه زیاده. بخصوص برای کنکور. باید قبل از همه به این نکته توجه کنید که پاسخنامه خوب بهترین کمک رو به شما میکنه. شما وقتی تستای زیادی میزنی و پاسخنامه خوبی در اختیارت هست همزمان هم تستای مختلف رو میبینی و هم فعالیت ذهنیت برای کلنجار رفتن با سوالای مختلف بیشتر میشه و همینطور سرعت حل سوالات بالا میره. و از همه مهمتر مطلب رو یاد میگیری
باید یه نکته رو در نظر بگیریم و اونم اینکه اغلب بچه هایی که صرفا از کتابای محمود زاده استفاده میکنن سرعت تست زنیشون بسیار پایینه چون اون کتاب برای امتحانات نهایی طرح شده و شیوه آموزش و تمریناش طوری طرح شده که شما رو برای اوردن نمره عالی توی امتحان نهایی آماده میکنه .
از این هم غافل نشیم که کتابایی مثل اندیشه سازان درسنامش چندان هم کم نیست برای مثلا بعضی از فصول 10-15صفحه درسنامه داره (البته همراه با تمرینات داخل درسنامه) حالا کتاب اندیشه سازان کمیابه ولی کتاب با پاسخنامه کامل هم کم نیست. نظرسنجی نشون داد اغلب بچه ها گاج سفید رو پیشنهاد میکنن

fouad-pes
10-11-2010, 14:44
منظور از زبان فارسی ادبیاته؟؟؟

hojjatinho
10-11-2010, 15:33
منظور از زبان فارسی ادبیاته؟؟؟
اره همون ادبیات و زبان فارسی پیش دانشگاهی

Alireza SM
10-11-2010, 16:38
من شنیدم امتحانای نهایی یش امسال تو کنکور تاثیر نداره

احتمالا پيش رو هيچوقت نتونن تاثير بدن چون حدود 20-30 درصد از بچه ها تيرماه يا شهريور ماه فارغ التحصيل ميشن . امسال هم كه همه درس هاش نهايي نيست .

babak_gww
11-11-2010, 12:48
احتمالا پيش رو هيچوقت نتونن تاثير بدن چون حدود 20-30 درصد از بچه ها تيرماه يا شهريور ماه فارغ التحصيل ميشن . امسال هم كه همه درس هاش نهايي نيست .

به یه نکته ی خیلی کنکوری اشاره کردی :31:

babak_gww
11-11-2010, 16:05
دوستان یه سوال دارم مربوط به تحصیل میشه ... میشه اینجا پرسید؟

babak_gww
11-11-2010, 16:13
میپرسم
من کنکور 89 رو دادم و چیز خوبی نیاوردم .... الان دارم برای کنکور 90 میخونم . و برای مشکل سربازی مجبور شدم پیش دانشگاهی یه درسو خودمو بندازم و الان در حال حاضر دانش آموز پیش محسوب میشم ... میخواستم ببینم میشه یه ترم دیگه خودمو بندازم ؟
واسه ثبت نام کنکور . بعد از اون ثبت نام دانشگاه مشکلی پیش نمیاد؟

یعنی میشم فارغ التحصیل اردیبهشت 90

B L A S T E R
11-11-2010, 19:57
سلام !

5 روز به دلیل سرما خوردگی یه کلمه درس هم نتونستم بخونم :41: به نظرتون تو ازمونای بعدی میشه جبراان کرد ؟ چون فک نکنم تو ازمون فردا بالای 6000 بیارم :13:
َ

eshghe abi
11-11-2010, 19:59
بچه ها ناامید شدم :(
یکم از تست زدنتون میشه بگین؟
آخه الان همین فصل 1 فیزیک پیش گاج 500 تا تست داره حدودا این همرو. چطور بزنم...تازه تابستونمم زیاد خوب استفاده نکردم و الان خیلی فشار میاد...باید یش و پایه بخونم...و با این حجم فکر نکنم به پیش برسم و خیلی زور بزنم پیش تموم شه فقط 40 درصد کنکور جور میشه :41:تا عید پیش تموم شه بعدش هم باید صرف مرور همینا کنم دیگه...خرداد هم که آزمونای مرور آخر گزینه دو...
آخه حسرت هم میخورم مثلا من که این همه وقت گذاشتم 160 تا تست زدم بقیشو نزنم از نکات همونا سوال ممکنه بیاد و همه مطالعه هدر بره.

یکم اگه میشه بگین شما مثلا واسه هر فصل هر کتاب چقدر تست میزنین؟!
چطور پیش و پایه با هم میخونین؟!(این خیلی مهمه :( )
چطور با این استرس تست بیشتر زدن کنار میاین؟
این درسای مدرسه هم که هستش هی فرت و فرت امتحان میگیرن نمیرسیم به تست و کنکور...:13:

ممنون.:11:

yekleh
11-11-2010, 21:21
میپرسم
من کنکور 89 رو دادم و چیز خوبی نیاوردم .... الان دارم برای کنکور 90 میخونم . و برای مشکل سربازی مجبور شدم پیش دانشگاهی یه درسو خودمو بندازم و الان در حال حاضر دانش آموز پیش محسوب میشم ... میخواستم ببینم میشه یه ترم دیگه خودمو بندازم ؟

اين سوال منم هست؟؟؟؟
اين قضيه ي يه درس انداختن چيه؟؟؟
يعني ميشه همينطوري 20 سال كنكور داد ؟؟
البته تا 93 :31:

farhad1122
11-11-2010, 22:00
میپرسم

این چه کاریه شما کردین؟! منم امسال شدم 11000 مطقه 2 و می خواستم دوباره سال 90 کنکور بدم و بهمن امسال اعزام به خدمت بودم چون متلد سال هفتاد هستم. رفتم دفترچه خدمت رو گرفتم و پرش کردم و رفتم نظام وظیفه ثبتش کردم. تاریخ اعزام به خدمتم رو خود به خود انداختن برا بهمن سال دیگه و بدون هیچ مشکلی میتونم باز کنکور بدم. این کاری که من کردم که خیلی بهتره!

بچه ها ناامید شدم :(
یکم از تست زدنتون میشه بگین؟
آخه الان همین فصل 1 فیزیک پیش گاج 500 تا تست داره حدودا این همرو. چطور بزنم...تازه تابستونمم زیاد خوب استفاده نکردم و الان خیلی فشار میاد...باید یش و پایه بخونم...و با این حجم فکر نکنم به پیش برسم و خیلی زور بزنم پیش تموم شه فقط 40 درصد کنکور جور میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gifتا عید پیش تموم شه بعدش هم باید صرف مرور همینا کنم دیگه...خرداد هم که آزمونای مرور آخر گزینه دو...
آخه حسرت هم میخورم مثلا من که این همه وقت گذاشتم 160 تا تست زدم بقیشو نزنم از نکات همونا سوال ممکنه بیاد و همه مطالعه هدر بره.

یکم اگه میشه بگین شما مثلا واسه هر فصل هر کتاب چقدر تست میزنین؟!
چطور پیش و پایه با هم میخونین؟!(این خیلی مهمه :( )
چطور با این استرس تست بیشتر زدن کنار میاین؟
این درسای مدرسه هم که هستش هی فرت و فرت امتحان میگیرن نمیرسیم به تست و کنکور...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

ممنون.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

منم سال قبل که پیش دانشگاهی بودم نمیرسیدم تست بزنم چون واقعاً سخته اما یکی از دوستام خیلی به خودش سختی میداد و با این که همه ی کلاسای مدرسه رو میومد اما 70 ساعت در هفته می خوند و همش بی خوابی میکشید ولی به جاش رتبش شد 86 منطقه 2 و مکانیک تهران قبول شد. من چون فارغ التحصیلم زیاد میرسم تست بزنم البته هنوز ساعات مطالعم کمه و 30 ساعت در هفته است اما به تریج دارم بیشترش میکنم. من 500 تا تست فیزیک پیش 1 از گاج رو کامل زدم و تازه به جز اونا بازم تست زدم از فیزیک پیش! چون وقتم زیاده ! پیش و پایه رو با برنامه کانون قلمچی می خونم. دو تاشو به یه اندازه میخونم. استرس تست زدن برا چی؟:31: با یه برنامه ریزی درست میشه به همه ی کارها رسید همون طور که همکلاسیم تونست برسه! سوالاتون رو به ترتیب جواب دادم.:46:

سلام !

5 روز به دلیل سرما خوردگی یه کلمه درس هم نتونستم بخونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif به نظرتون تو ازمونای بعدی میشه جبراان کرد ؟ چون فک نکنم تو ازمون فردا بالای 6000 بیارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

شما کانون میاین دیگه نه؟ خوب آزمون 5 آذر همه ی پایه ها دوباره تکرار میشه و آزمون 19 آذر همه درسای پیش. پس میشه جبرانش کرد.:46:

اين سوال منم هست؟؟؟؟
اين قضيه ي يه درس انداختن چيه؟؟؟
يعني ميشه همينطوري 20 سال كنكور داد ؟؟
البته تا 93 :دی

حداکثر میشه تا 22 سالگی پیش دانشگاهی رو طولش داد. توی دفترچه خدمت نوشته! بعدش باید برید به خدمت مقدس...:31:

yekleh
11-11-2010, 22:05
حداکثر میشه تا 22 سالگی پیش دانشگاهی رو طولش داد. توی دفترچه خدمت نوشته! بعدش باید برید به خدمت مقدس...:31:

فقط بگي كجاش نوشته كه ديگي حجتو تموم كردي...
يه لينكم بدي حلّ چشاته.:46:

princeofpersia_7
11-11-2010, 23:14
میپرسم

میشه بگی چندتا از درسات مونده؟ من هم سال پیش این کار رو کردم و مشکلی نداشت..میخواستم برای امسال هم نگه دارم که دیدم امتحان ها داره نهایی میشه سریع در رفتم :31: . ولی کار بدی نکردی..اگر تعداد واحدهات تا حدی باشه که برای دو ترم بعدی بهت حضوری بدن میتونی حتی با خیال راحت تا شهریور هم کشش بدی و خیالت نباشه..ولی به نظرم زودتر تمومش کنی بهتره..

از نظر سربازی هم با این وضعی که میگی مشکلی نداری.. چون 6 ماه وقت داری بعد از فراغت از تحصیل و از اردیبهشت تا شهریور 4 ماه میشه که مشکلی نیست. بعدشم دانشگاهه و دیگه حله :27:

metallica is me
12-11-2010, 10:31
یک سوال برای دوستم:
دفتر چه آزاد کی میدن؟؟؟؟

hosseingrami
12-11-2010, 11:53
سلام دوستان راستش من اين متن رو که ضميمه کردم براي رفتن به مشاوره آماده کرده بودم که به دليل يه دوره طولاني موفق به رفتن نشدم.
حالا از شما ميخوام که تجربتون رو در اختيار من بزاريد و اين متن رو خوب مطالعه کنيد و اگه فرصت داشتيد سوالات توش رو مطالعه کنيد.واگه هم فرصت نداشتيد سوالات اينجا رو پاسخ بدين.
با توجه به شرايط من بهترين کار به نظر شما چيه که انجام بدم؟چه از نظر کنکور چه سربازي و چه زندگي؟
:10::40:

دوستان اينم لينک ماوره به صورت داک

Benyamin100
12-11-2010, 12:00
اینم از آزمون 21 آبان
اولین آزمونم بود:20:
از آزمون بعدی به بعد هم کارنامه می ذارم(چه خوب چه بد):46:
(شانس رو ببین،واسه من برگه پاسخ نامه نداشتند بهم پاسخ نامه سفید دادند:31:، به دلم افتاده بود که امروز یه چیز می شه و ...)

babak_gww
12-11-2010, 12:09
میشه بگی چندتا از درسات مونده؟ من هم سال پیش این کار رو کردم و مشکلی نداشت..میخواستم برای امسال هم نگه دارم که دیدم امتحان ها داره نهایی میشه سریع در رفتم :31: . ولی کار بدی نکردی..اگر تعداد واحدهات تا حدی باشه که برای دو ترم بعدی بهت حضوری بدن میتونی حتی با خیال راحت تا شهریور هم کشش بدی و خیالت نباشه..ولی به نظرم زودتر تمومش کنی بهتره..

از نظر سربازی هم با این وضعی که میگی مشکلی نداری.. چون 6 ماه وقت داری بعد از فراغت از تحصیل و از اردیبهشت تا شهریور 4 ماه میشه که مشکلی نیست. بعدشم دانشگاهه و دیگه حله :27:

یعنی چی تعداد واحدام طوری باشه که باز بهم حضوری بدن؟

من فقط دیفرانسیل 2 رو افتادم .. که 2 واحده
الانم دارم حضوری میخونمش مثلا ... تو بزرگسالان

دی ماه امتحانشه ... اگه قبول بشم که تموم ... ولی اگه نشم (یعنی نکنم خودم ) نمیدونم میوفته برا اردیبهشت؟
یا نا تو زمستون امتحان جبرانی داره

اصلا یکی بگه من چیکار کنم ... گیج شدم به خدا

fmps
12-11-2010, 12:21
سلام دوستان
این آزمون کانون برا من سخت بود یا به شما هم؟؟؟؟
من که خیلی خراب کردم
امروز کارنامه رو نمیزارم
یه 30 سوال ادبیات 15 دقیقه وقت داده بود
دیگه نمیشد از این بدتر بشه

B L A S T E R
12-11-2010, 12:28
طبق پیش بینیم گند زدم :41:

farhad1122
12-11-2010, 13:23
فقط بگي كجاش نوشته كه ديگي حجتو تموم كردي...
يه لينكم بدي حلّ چشاته.:46:
لینکشو ندارم!! توی اینترنت شاید نشه سایت خیلی معتبری در مورد خدمت پیدا کرد! من خودم رفتم از اداره پست دفترچه خدمتو گرفتم! همه ی سوالایی که به ذهنتون میاد، جواباشو میتونید توی این دفترچه پیدا کنید و مطمئن هم هستید که معتبره! یکیشو حتما بخرید و بخونید! در ضمن اگه متولد سال 71 هستید اصلاً بدون هیچ دردسری میتونید امسال کنکور بدین ولی من که 70 بودم یه خرده دردسر داشتم. در ضمن اعزام به خدمت من خود به خود افتاد بهمن سال 90 ولی اگه هم میفتاد امسال میتونستم برم نظام وظیفه و یه سال بندازمش عقب.
متن دقیق چیزی که گفتم در مورد پیش دانشگاهی رو براتون از روی دفترچه خدمت به صورت دقیق تایپ کردم:
دانش آموزانی که به سن مشمولیت(ورود به 19 سالگی) رسیده و به صورت حضوری در مقطع متوسطه به تحصیل اشتغال داشته باشند می توانند تا پایان دوره تحصیلی که حداکثر تا سن 24 سالگی تمام خواهد بود از معافیت تحصیلی استفاده نمایند و با توجه به این که پیش دانشگاهی پایان دوره متوسطه محسوب می شود لذا کسانی که پیش دانشگاهی را طی نمی کنند حداکثر تا سن 22 سالگی از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود.
به هر حال اداره پست دفترچه خدمت رو داره حتماً خودتون برید بخرین و بخونید!

farhad1122
12-11-2010, 13:30
سلام دوستان
این آزمون کانون برا من سخت بود یا به شما هم؟؟؟؟
من که خیلی خراب کردم
امروز کارنامه رو نمیزارم
یه 30 سوال ادبیات 15 دقیقه وقت داده بود
دیگه نمیشد از این بدتر بشه
برا منم سخت بود! داشتم سر جلسه جون می کندم! دفعه قبل 6300 شدم خوشحال بودم! این دفه بالا 6000 بیاد خیلی بیشتر از دفعه ی قبل خوشحال میشم! :31: ولی کارنامه رو میذارم! البته این رو هم بگم که سر جلسه دل درد گرفته بودم و خیس عرق شده بودم! بعد سوالا هم سخت بود کلاً جون می کندم!:31:

fmps
12-11-2010, 13:49
برا منم سخت بود! داشتم سر جلسه جون می کندم! دفعه قبل 6300 شدم خوشحال بودم! این دفه بالا 6000 بیاد خیلی بیشتر از دفعه ی قبل خوشحال میشم! :31: ولی کارنامه رو میذارم! البته این رو هم بگم که سر جلسه دل درد گرفته بودم و خیس عرق شده بودم! بعد سوالا هم سخت بود کلاً جون می کندم!:31:

دقیقا عین من بودی
منم دفعه قبل 6250 شدم ولی اگه این دفعه 5000 بشه خیلی خوشحال میشم:13:

B L A S T E R
12-11-2010, 14:13
منم ازمون قبل 6500 آوردم تو این ازمون انقد حالم بد بود 11:30 اومدم بیرون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Haniiii
12-11-2010, 17:40
این عموکاظم داره چیکار میکنه !؟ ... 2هفته پیش انقدر طول نکشیده بود !!! :31:

با اینکه این آزمون رو خراب کردم ولی میخوام ببینم چقدر خراب کردم ! :31:

jekob
12-11-2010, 18:00
واسه گسسته و هندسه تحلیلی چی بخونم در حد صفرم

METACORTEX
12-11-2010, 18:30
واسه گسسته و هندسه تحلیلی چی بخونم در حد صفرم

سلام
تحلیلی
آموزش:رمزینه
تست:گاج

گسسته
آموزش:رمزینه(ولی حواست باشه فرمول زیاد داره حفظ نکن بخون)
تست:فار

fmpr
12-11-2010, 18:40
بچه ها من تمام آزمونای قلمچی رو ثبت نام نکردم ... چون شهر تهران هم میدم و همزمانی داره ... راهی نیس سوالای امروز رو بگیرم ؟:20:

Benyamin100
12-11-2010, 19:10
پس چرا سایت باز نمی شه؟
مگه قرار نبود ساعت 2- 3 کارناممون رو ببینیم
نکنه منظورشون 2-3 صبح بوده نه ظهر:31:

waterpolo
12-11-2010, 20:16
این ازمون رو گند زدم ( قلم چی)

البته تو اینترنت هرچی زدم سایت باز نشد رفتم از پشتیبان گرفتم
تراز: 6120
رتبه: 3179
سر ازمون شانس بد من اتودم خراب شد هرچی زدم نوک درنیومد
اعصابم ریخته بود به هم ساعتم هم دو بار گیر کرد کلا امروز همه چی دست به دست هم دادن تا من خراب کنم

fmps
12-11-2010, 21:18
آخه چرا این دفعه وقت عمومی کم بود؟؟؟؟؟
واسه 90 سوال عمومی(110 سوال هست که دو درس 10 سوالی زوج درسه) 1 ساعت وقت داده بود
که اصولا باید به 80 سوال 60 دقیقه وقت بده

eshghe abi
12-11-2010, 23:23
منم سال قبل که پیش دانشگاهی بودم نمیرسیدم تست بزنم چون واقعاً سخته اما یکی از دوستام خیلی به خودش سختی میداد و با این که همه ی کلاسای مدرسه رو میومد اما 70 ساعت در هفته می خوند و همش بی خوابی میکشید ولی به جاش رتبش شد 86 منطقه 2 و مکانیک تهران قبول شد. من چون فارغ التحصیلم زیاد میرسم تست بزنم البته هنوز ساعات مطالعم کمه و 30 ساعت در هفته است اما به تریج دارم بیشترش میکنم. من 500 تا تست فیزیک پیش 1 از گاج رو کامل زدم و تازه به جز اونا بازم تست زدم از فیزیک پیش! چون وقتم زیاده ! پیش و پایه رو با برنامه کانون قلمچی می خونم. دو تاشو به یه اندازه میخونم. استرس تست زدن برا چی؟:31: با یه برنامه ریزی درست میشه به همه ی کارها رسید همون طور که همکلاسیم تونست برسه! سوالاتون رو به ترتیب جواب دادم.:46:

این 500 تا رو امسال که وقتتون بیشتره زدید دیگه؟
خب من که نمتونم 70 ساعت بخونم و بیخوابی بکشم:41:
استرس اینکه هر چی تست میزنم هی با خودم بقیشم بزنم ممکنه سوالی که میاد مشابه اون تستایی باشه که نزدم (یا نکتش تو اون تستا باشه)بعد حیفه این همه زدم هیچ میشه :41: هی میخوام تست بزنم ولی نمیرسم...تست هم که تمومی نداره .آخه من پایه هم موندم هنوز...:41:
مرسی.:11:

princeofpersia_7
13-11-2010, 00:22
یعنی چی تعداد واحدام طوری باشه که باز بهم حضوری بدن؟

من فقط دیفرانسیل 2 رو افتادم .. که 2 واحده
الانم دارم حضوری میخونمش مثلا ... تو بزرگسالان

دی ماه امتحانشه ... اگه قبول بشم که تموم ... ولی اگه نشم (یعنی نکنم خودم ) نمیدونم میوفته برا اردیبهشت؟
یا نا تو زمستون امتحان جبرانی داره

اصلا یکی بگه من چیکار کنم ... گیج شدم به خدا

ببین من قوانینش زیاد یادم نیست.. از مدرستون حتما بپرس.. ولی یادمه که اگر از یک تعداد واحد کمتر داشته باشی نمیتونی خیلی کشش بدی و باید حتما قبول بشی.. امتحان جبرانی رو که حتما داره.. هم زمستون و هم تابستون..
ولی از مدرستون اگر بپرسی بهتره.. امیدوارم که بتونی تا اردیبهشت لفتش بدی..:46:

alphacino
13-11-2010, 03:00
همه ميگن كه بدم من , كتابام همش تميزه ----------------- تست زدن بلد نبودم , حق من فقط همينه!!
حالا دارن منو پاي سايت گزينه ميارن ------------------------- خودت كارنامه رو بردار باز بگو قبرت رديفه!

يك پنجاهم محدوده بندي اين ازمون رو هم نرسيدم بخونم . انقدرم ديگه خنگ نيستم :31:

يه چيز ديگه ما كه استاد شعر و طرب سبك و عروض بوديم تو اين تست مونديم :

قالب شعر زير :

گر با غم عشق سازگار ايد دل -------------- بر مركب ارزو سوار ايد دل
گر دل نبود كجا وطن سازد عشق ------------ ور عشق نباشد به چه كار ايد دل

راستش شب ازمون نخوابيدم سر جلسه قاطي كرده بودم نميدونستم دوبيتيه , مثنويه , رپه , بند...ريه , شي...ش و هشته , شي...ش و نهه , ساس...ي مان...كنه!:31:

ولي همين كه پسرفت نكردم خوبه. نميدونيد چه حالي ميده وقتي يه درصد بالاي 60 نداري:31:

واي 38 هزار تا! جامعه اماريو عشقه :31:

hojjatinho
13-11-2010, 03:04
بچه های کانون از طریق سایت ghalamchi.com وارد شید تا بتونید کارنامه بگیرید

nelly joon
13-11-2010, 07:28
اینم کارنامه من:
خدا رو شکر...:26:

Haniiii
13-11-2010, 10:41
فکر میکردم زیر 6000 بشه !!! ..... !

jekob
13-11-2010, 10:49
فکر میکردم زیر 6000 بشه !!! ..... !

واسه حسابان چی میخونی ؟

milla.online
13-11-2010, 11:51
سلام بچه ها
اینم از کارنامه من...
این آزمون 300 تایی ترازم اومد بالاتر با اینکه کمتر خونده بودم و همش کلاس بودم...
شیمی رو واسه 100 خونده بوم و آزمون قبلی هم شیمی هام بالای 80 بود ولی دیروز وقتی فیزیک رو تموم کردم دیگه 10 دقیقه از آزمون بیشتر نمونده بود... واسه همین شیمی 2 4 تا سوال بیشتر نتونستم جواب بدم و به زور پاسخبرگ رو ازم گرفتند.:13:
راستی دوستان به نظر شما من پتانسیل 3 رقمی آوردن رو دارم؟؟؟؟؟؟ (به کسی نگیدا ولی کتبی سوم من 12.44بوده) در ضمن همونطور که میدونید فارغ التحصیلم....:24:

من با این عربی چه کنم؟!؟!؟!؟ کمرم رو شکونده...
ازمون اول عربی:-2
آزمون دوم:8
آزمون سوم:11
آزمون بعدی فکر کنم:14:27:
عربی از روی کتاب سبز می خونم به نظر شما ایاد فیلی بگیرم بهتر میشه ؟!؟!؟!؟!

METACORTEX
13-11-2010, 11:53
ّزودی در این مکان کارنامه قرار گرفته خواهد شد

fmpr
13-11-2010, 12:03
سلام بچه ها
اینم از کارنامه من...
این آزمون 300 تایی ترازم اومد بالاتر با اینکه کمتر خونده بودم و همش کلاس بودم...
شیمی رو واسه 100 خونده بوم و آزمون قبلی هم شیمی هام بالای 80 بود ولی دیروز وقتی فیزیک رو تموم کردم دیگه 10 دقیقه از آزمون بیشتر نمونده بود... واسه همین شیمی 2 4 تا سوال بیشتر نتونستم جواب بدم و به زور پاسخبرگ رو ازم گرفتند.:13:
راستی دوستان به نظر شما من پتانسیل 3 رقمی آوردن رو دارم؟؟؟؟؟؟ (به کسی نگیدا ولی کتبی سوم من 12.44بوده) در ضمن همونطور که میدونید فارغ التحصیلم....:24:

من با این عربی چه کنم؟!؟!؟!؟ کمرم رو شکونده...
ازمون اول عربی:-2
آزمون دوم:8
آزمون سوم:11
آزمون بعدی فکر کنم:14:27:
عربی از روی کتاب سبز می خونم به نظر شما ایاد فیلی بگیرم بهتر میشه ؟!؟!؟!؟!

سلام
به نظر من ایاد فیلی رو نگیر ... خیلی خوب توضیح داده ها ... ولی شکل و شمایلش وحشت آوره ... یه چیز کم حجم تر باید پیدا کنیم ...
منم مشکل تورو دارم ... آزمون اول از روی سفید گاج من تست میزدم نزدیک 60 زدم عربی رو ... منی که چیزی از عربی بارم نیست ... یه امتحان کن شاید به درد تو هم خورد ...:46:

METACORTEX
13-11-2010, 12:04
سلام برو بچ فروم اینم از کارنامه من
فقط عربی خراب کردم.

farhad1122
13-11-2010, 12:16

خدارو شکر که بالا 6000 شدم. ولی خیلی خراب کردم!

farhad1122
13-11-2010, 12:33
این 500 تا رو امسال که وقتتون بیشتره زدید دیگه؟
خب من که نمتونم 70 ساعت بخونم و بیخوابی بکشم:41:
استرس اینکه هر چی تست میزنم هی با خودم بقیشم بزنم ممکنه سوالی که میاد مشابه اون تستایی باشه که نزدم (یا نکتش تو اون تستا باشه)بعد حیفه این همه زدم هیچ میشه :41: هی میخوام تست بزنم ولی نمیرسم...تست هم که تمومی نداره .آخه من پایه هم موندم هنوز...:41:
مرسی.:11:
بله، پارسال که آرزو به دل این مونده بودم که لااقل یه بار تستای گاج رو کامل بزنم! اشتباه من این بود که با درسای کلاس جلو نمیرفتم مثلا معلممون دینامیک رو شروع کرده بود ولی من اصلاً حرکت پرتابی و سقوط آزاد رو نخونده بودم! ولی این همکلاسیم که 86 شد بلافاصله در زنگ تفریح می نشست تستای درس جدید رو میزد و میرفت خونه هم کامل میزدشون و تستای مهم رو که در اون ها مشکل داشت یا سخت بودن رو علامت میزد همون کاری که معلم ها و مشاورها معمولاً میگن. و مثلا 2 هفته بعد که میخواست دوباره مرور کنه اگه وقت میکرد دوباره کامل تستای اون مبحث رو میزد و اگه وقت نمی کرد فقط تستای علامت دار رو می خوند. در ضمن یکی دیگه از اشتباهات من این بود که می خواستم درسو با تست زدن یاد بگیرم درحالی که اول باید کتاب رو کامل خوند و سوال ها و مثال هاشو تک به تک حل کرد بعد جزوه معلمو خوند و بعد برا تثبیت یادگیری و بالا بردن سرعت و دقت تست زد. توی کتابایی که سوال زیاد دارن هم سعی کن اگه وقتت کمتره فقط سوالای کنکور سراسری رو حل کنی و آزاد و سنجش و ... رو اگه وقت کردی بزن. توی سوال های سراسری هم اگه خیلی وقتت کمه سعی کن سراسری های خیلی قدیمی رو نزنی مثلاً کنکور دهه ی 50 یا 60. چون سبک سوال ها هر از اون موقع تا حالا خیلی تغییر کرده و کنکور های سال 70 به بعد مهم ترن! ولی با برنامه ریزی درست میشه همه ی تستای هر درسی رو زد. ولی خوب سخته! اگه آسون بود که همه شریف و تهران و امیرکبیر و صنعتی اصفهان میرفتن! :11:

meragj2
13-11-2010, 13:27
اینم کارنامه من:
خدا رو شکر...:26:

wow!
ایول
ترکوندی!
به نفرات برتر تا چندم جایزه میدن ؟
ریاضی 100 رو خیلی حال کردم.:10:
کارنامه من که هنوز نیومده :13:
عجب صبری خدا دارد!

jax2
13-11-2010, 14:36
سلام به همه
من رشته ی ریاضی هستم و راستشو بگم تاحالا هیچی نخوندم(واقعا بیخیالم:41:) متاسفانه
سرکلاس خوب گوش میدم ولی خب تو خونه نمیخونم و تست هم نمیزنم:41:
معدل پارسالم(سوم)شد 14.97
معدل دیپلمم هم شد 16.35
وضعم خیلی خرابه نه؟؟؟

الان یه دوهفتست شروع کردم از مدرسه که میام 2 ساعت پشت pc میشنم و بعد میرم درسای همون روزو میخونم
تاحالا هیچ وقت این کارو نمیکردم ولی خیلی تاثیر خوبی داشت
شروع کردم دارم روزانه 4 ساعت درس میخونم و تست کم زدم
کتاب های زیر رو انتخاب کردم مناسبه به نظر شما:

هندسه تحلیلی: نوبل
زبان(کلا زبانم خوبه): نوبل
من 40 تا تست کنکور رو در 4 دقیقه زدم 3 تا غلط

دیفرانسیل: گاج یا رمزینه(کدوم بهتره)

شیمی: ندارم(پیشنهاد بدین)

فیزیک : 30 سال کنکور کانون(پیشنهاد دیگه دارین؟؟؟)

عمومی هم هیچی ندارم(کتابهای قدیمی خواهرم هست)

مادرم میگه باید روزانه 7 ساعت بخونم.به نظر شما درسته؟؟؟ اخه من تاحالا هیچوفت این همه نخوندم

اینم بگم به دلیل مشکل مالی هیچ آزمون و کلاسی هم نمیرم

ببخشید طولانی شد
ممنون:40::11:

shifter
13-11-2010, 14:53
سلام به همه
من رشته ی ریاضی هستم و راستشو بگم تاحالا هیچی نخوندم(واقعا بیخیالم:41:) متاسفانه
سرکلاس خوب گوش میدم ولی خب تو خونه نمیخونم و تست هم نمیزنم:41:
معدل پارسالم(سوم)شد 14.97
معدل دیپلمم هم شد 16.35
وضعم خیلی خرابه نه؟؟؟

الان یه دوهفتست شروع کردم از مدرسه که میام 2 ساعت پشت pc میشنم و بعد میرم درسای همون روزو میخونم
تاحالا هیچ وقت این کارو نمیکردم ولی خیلی تاثیر خوبی داشت
شروع کردم دارم روزانه 4 ساعت درس میخونم و تست کم زدم
کتاب های زیر رو انتخاب کردم مناسبه به نظر شما:

دیفرانسیل: گاج یا رمزینه(کدوم بهتره)

مادرم میگه باید روزانه 7 ساعت بخونم.به نظر شما درسته؟؟؟ اخه من تاحالا هیچوفت این همه نخوندم

اینم بگم به دلیل مشکل مالی هیچ آزمون و کلاسی هم نمیرم

ببخشید طولانی شد
ممنون:40::11:
سلام
نه چرا وضعتون خراب باشه...خيلي از دوستان من با معدل كمتر از اين جاهاي خوبي قبول شدن!
شما اولين كاري كه بايد بكني اينه كه كاربر فعالي رو بزاري كنار:31:
همين كه سر كلاس ياد ميگيرين و درس هر روز رو همون روز ميخونين خيلي عاليه...البته همونطور كه مادرتون ميگه الان بايدروزي 7 ساعت رو حتما بخونين ...رقيب هاتون هم كه بيكار ننشستن:31:
تست زياد فراموش نشه...مخصوصا رياضي و فيزيك..در مورد ديفرانسيل من كتاب كلاس رمزينه رو پيشنهاد ميدم واقعا خوب توضيح داده:46:
شيمي هم فقط كتاب مبتكران(نوشته بهمن بازرگاني)...
يه چيزي هم بگم كه اصلا به اين فكر نكن كه ديگه دير شده و ...! فقط كافيه كه خودت بخواي و بخوني.

kOoRi
13-11-2010, 15:44
...البته همونطور كه مادرتون ميگه الان بايدروزي 7 ساعت رو حتما بخونين ...رقيب هاتون هم كه بيكار ننشستن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]شدیدا مخالفم ... شما نباید ساعت مدنظرتون باشه، باید میزان مطالعه تون رو با خودتون مقایسه کنید، هدفتون رو این نذارید که چون فلانی انقدر درس می خونه منم باید همونقدر بخونم، شما هدفتون باید این باشه که الان مثلا روزی 2 ساعت می خونم بتونم این رو افزایش بدم در حدی که مناسب من هست...
من خودم در حال حاضر بیشتر از 4 ساعت حوصله نمی کنم بخونم، در حالی که خیلی از دوستان هستند بیشتر از من می خونند ولی لزوما موفق تر از من نیستند
پس اگه کسی میگه از الان روزی 10 ساعت نخونی هیچ جا قبول نمیشی بدون اشتباه می کنه، مطالعه شما باید با هدف و با برنامه ریزی باشه ...
شما با برنامه ریزی مناسب چند وقت مطالعه تون رو ادامه بدید کم کم ویژگی های خودتون رو متوجه میشید و کم کم ماکزیمم مقدار توان مطالعه تون رو در طول روز افزایش بدید ...
زیاد حرف زدم، یه سری نکته می خوام بگم که دیگه خیلی تکراری شده ولی ارزشش رو داره دوباره بگم، اینکه هیچوقت نا امید نشید، به خودتون بگید که من رتبه خوبی میارم و دانشگاه مورد علاقه ام میروم، حتی اگر به نظرتون الان مسخره بیاد و این باور رو در خودتون ایجاد کنید و براش تلاش کنید، به حرف این و اون زیاد گوش ندید و همینا دیگه : )

fmpr
13-11-2010, 15:57
شدیدا مخالفم ... شما نباید ساعت مدنظرتون باشه، باید میزان مطالعه تون رو با خودتون مقایسه کنید، هدفتون رو این نذارید که چون فلانی انقدر درس می خونه منم باید همونقدر بخونم، شما هدفتون باید این باشه که الان مثلا روزی 2 ساعت می خونم بتونم این رو افزایش بدم در حدی که مناسب من هست...
من خودم در حال حاضر بیشتر از 4 ساعت حوصله نمی کنم بخونم، در حالی که خیلی از دوستان هستند بیشتر از من می خونند ولی لزوما موفق تر از من نیستند
پس اگه کسی میگه از الان روزی 10 ساعت نخونی هیچ جا قبول نمیشی بدون اشتباه می کنه، مطالعه شما باید با هدف و با برنامه ریزی باشه ...
شما با برنامه ریزی مناسب چند وقت مطالعه تون رو ادامه بدید کم کم ویژگی های خودتون رو متوجه میشید و کم کم ماکزیمم مقدار توان مطالعه تون رو در طول روز افزایش بدید ...
زیاد حرف زدم، یه سری نکته می خوام بگم که دیگه خیلی تکراری شده ولی ارزشش رو داره دوباره بگم، اینکه هیچوقت نا امید نشید، به خودتون بگید که من رتبه خوبی میارم و دانشگاه مورد علاقه ام میروم، حتی اگر به نظرتون الان مسخره بیاد و این باور رو در خودتون ایجاد کنید و براش تلاش کنید، به حرف این و اون زیاد گوش ندید و همینا دیگه : )

کاملا موافقم ... اگر بخواید ساعت واسه خودتون مشخص کنید اشتباهه
یکی یه مثالی میزد میگفت اینکه بگی جند ساعت در روز باید درس خوند تا موفق شد مثل اینه که بگی چند تا شوت باید زد تا فوتبالیست خوبی شد.
.ممکنه تو با 4 ساعت درس خوندن بتونی بهترین باشی و رفیقت با 8 ساعت اینو فقط تو میتونی تعیین کنی نه هیچ کس دیگه
من خودم آزمون اول قلمچی رو خراب کردم و توی کشور شدم 6000 اما برای آزمون بعدی فقط روزی نیم ساعت به مطالعه ام اضافه کردم (میانگین 3.5 ساعت ) شدم 2000 کشور ...
:46:

Haniiii
13-11-2010, 17:37
واسه حسابان چی میخونی ؟

تست » رمزینه ( ریاضی پایه و حسابان ) - محمد مهربان

:D درصد خیلی خوب بود مگه ؟!!!

راستش فکر میکردم حسابان رو حداقل 90 بزنم !! ... یه خرده سوالاش رو دست کم گرفتم !!! :31:

جالبه این آزمون مثل اینکه خیلی ها خراب کردن !!! .... تراز آور بود این آزمون !!!

shifter
13-11-2010, 19:14
شدیدا مخالفم ... شما نباید ساعت مدنظرتون باشه، باید میزان مطالعه تون رو با خودتون مقایسه کنید
منم منظورم فقط ساعت نبود ...بديهيه كه درس خوندن بايد با كيفيت باشه و صرفا الكي روخواني كردن با ساعت بالا به درد نميخوره...اما من ميگم كه هم با كيفيت بخونين و هم سعي كنين ساعت مطالعه تون بالا باشه تا بتونين با مرور و تكرار و تست زدن بيشتر تسلط تون رو ببرين بالا !( شبيه مشاورا گفتم:31:)

jekob
13-11-2010, 20:38
شما هاییکه گسسته وتحلیلی رو بالا مزنید کدوم کتاب رو میخونید؟

fmpr
13-11-2010, 20:43
شما هاییکه گسسته وتحلیلی رو بالا مزنید کدوم کتاب رو میخونید؟

من جفتش مبتکرانو میزنم ... تحلیلی همیشه 70-80 به بالا میشه ...
قبلا گسسته خوشخوان میزدم اما زیاد توی درصدام تاثیر نداشت ... الان که مبتکران میزنم درصدام اومده بالا (با خوشخوان 60-70 میزدم :46: )

یه چیز دیگه هم درمورد تحلیلی بگم ... ببین تحلیلی فقط تمرینه ... تمرین تمرین تمرین ... دنبال کتاب نباش دیگه الان ... مفهوم تحلیلی رو بفهمی کافیه ... ضرب داخلی و خارجی و ویژگیها و معادله ها رو حفظ نکن ... با شکل یادت بمونه ... با مفهوم

shah abas
13-11-2010, 21:03
کرج زو منطقه ۲ هست؟ چرا؟

jekob
13-11-2010, 23:17
من جفتش مبتکرانو میزنم ... تحلیلی همیشه 70-80 به بالا میشه ...
قبلا گسسته خوشخوان میزدم اما زیاد توی درصدام تاثیر نداشت ... الان که مبتکران میزنم درصدام اومده بالا (با خوشخوان 60-70 میزدم :46: )

یه چیز دیگه هم درمورد تحلیلی بگم ... ببین تحلیلی فقط تمرینه ... تمرین تمرین تمرین ... دنبال کتاب نباش دیگه الان ... مفهوم تحلیلی رو بفهمی کافیه ... ضرب داخلی و خارجی و ویژگیها و معادله ها رو حفظ نکن ... با شکل یادت بمونه ... با مفهوم

lممنون:10:فقط اسم نویسنده رو بنویس تسته دیگه؟ فکرکنم گسسته کتاب سرمه ای فرزاد جوادی بود تحلیلی هم که عکس قلب نونهال اذر اره؟ اگه اینا رو بخونم کافیه دیگه؟

---------- Post added at 12:17 AM ---------- Previous post was at 12:14 AM ----------

واسه تست دیف شما چی میخونی؟

meragj2
13-11-2010, 23:26
یوسف گمشده بازآمد به کنعان !
ترازم از دفعه قبل خرابتر شده عمومی ها رو هم گلابی...

jekob
13-11-2010, 23:27
رمزینه کتابای تست سال پیشش رو بگیرم اخه گفته ج2 چاپنمیشه به نظرت تغییر میکنه؟

Mr.Unco
14-11-2010, 12:49
با سلام

برای تقویت این 3 درس روشی پیشنهاد دهید!

فیزیک-عربی-زیست شناسی

با تشکر

nelly joon
14-11-2010, 14:02
با سلام

برای تقویت این 3 درس روشی پیشنهاد دهید!

فیزیک-عربی-زیست شناسی

با تشکر

من روش خودمو میگم،شاید به درد کسی هم نخوره چون هر کس خودش باید روشش رو پیدا کنه.
واسه هر درسی:
من اول کتاب درسی رو خوب میخونم اگه نیاز بود کنارش یه جزوه ای هم میخونم،بعدش همزمان که تستای اون فصل رو میزنم هر نکته ای که پیدا کنم از توی تستها یا درسنامه های اون کتاب تستم که توی کتاب به طور واضح اون نکته رو نیاورده باشه،واسه خودم مینویسم توی یک دفتری.
کلا یه دفتر کلاسوری خریدم همون اول سال که واسه همه درسا همین کار رو میکنم،یعنی اگه نکته مهمی به نظرم بیاد چه تو کتاب تست چه توی سوالای آزمونا چه هرجای دیگه،تو قسمت درس خودش مینویسم.که به نظرم خیلی کار خوبیه.مخصوصا فکر میکنم واسه بعد عید خیلی بهم کمک میکنه.
فقط به درد کسی که وسواس داره توی نوشتن بدرد نمیخوره چون کل کتابو میاد توی دفتر مینویسه.خودم قبلا اینجوری بودم.

princeofpersia_7
14-11-2010, 14:41
کلا یه دفتر کلاسوری خریدم همون اول سال که واسه همه درسا همین کار رو میکنم،یعنی اگه نکته مهمی به نظرم بیاد چه تو کتاب تست چه توی سوالای آزمونا چه هرجای دیگه،تو قسمت درس خودش مینویسم.که به نظرم خیلی کار خوبیه.مخصوصا فکر میکنم واسه بعد عید خیلی بهم کمک میکنه.
فقط به درد کسی که وسواس داره توی نوشتن بدرد نمیخوره چون کل کتابو میاد توی دفتر مینویسه.خودم قبلا اینجوری بودم.

واقعا روش خوبیه.. موافقم.. به خصوص برای مرور سریع کردن..

البته همونطوری که نلی گفت نباید داستان بنویسی :31: . فقط مهم ترین ها و به حالت تیتروار که وقتی میخونی یادت بیاد که کدام مبحث و موضوع بوده..

Alireza SM
14-11-2010, 14:44
نه اكبر جان . آزمون هاي جامع سنجش هنوز برگزار نشدن اصلا

METACORTEX
14-11-2010, 14:54
سلام بر همه ی دوستان
اینم کارنامه یکی از بروبچ تو آزمون 1 سنجش.
البته ازمونو گند زده ها.

جامعه آماریش کمه کلا 23000 تا!!!!!!!!!!!!:13:

jekob
14-11-2010, 15:33
به دلیل کم توجهی و ارزش ندادن به سوالای من ممنونم واقعا" یه روز نشستم فکرکردم چیکار کنم تا به سوالام بیشتر بچه ها جواب بدن حتی می خواستم کتابارو 4گزینه بنویسم تا زحمت نکشید تایپ کنید ولی اینجوری دیدم خیلی زیاد میشه پس گفتم اینجوری بنویسم کل کتابا و کتابایی که میخوام بخرم....... ادامه.....

jekob
14-11-2010, 15:43
خواهشا" نظرتون رو راجع بهش بدین!!! البته اختصاصیا
دیفرانسیل:اموزش رمزینه و برای تست هم قصد دارم 3 جلدی رمزینه رو بگیرم
حسابان : موندم چی بگیرم (همون تست رمزینه جواب میده اگه اموزش نگیرم؟)
گسسته :مبتکران فرزاد جوادی (فقط گراف واحتمال رو میخوام بخونم ) اموزشم ندارم
تحلیلی: قصد خرید مبتکران نونهال اذر رو دارم تو اینم اموزش ندارم
فیزیک پیش : ادیشه سازان قدیم + قصد خرید خیلی سبز مصلایی
فیزیک 3: خیلی سبز
همینا جواب بدید دیگه

fmpr
14-11-2010, 16:02
lممنون:10:فقط اسم نویسنده رو بنویس تسته دیگه؟ فکرکنم گسسته کتاب سرمه ای فرزاد جوادی بود تحلیلی هم که عکس قلب نونهال اذر اره؟ اگه اینا رو بخونم کافیه دیگه؟

---------- Post added at 12:17 AM ---------- Previous post was at 12:14 AM ----------

واسه تست دیف شما چی میخونی؟

دقیقا درسته البته من پیشنهاد میکنم برو کتابخونه بگیر یه چند روز کار کن ببین با روالش خوب پیش میتونی بری یا نه
اگه تاثیر داشت بخر :46:
البته این فقط نظر منه :46:

METACORTEX
14-11-2010, 17:52
خواهشا" نظرتون رو راجع بهش بدین!!! البته اختصاصیا
دیفرانسیل:اموزش رمزینه و برای تست هم قصد دارم 3 جلدی رمزینه رو بگیرم
حسابان : موندم چی بگیرم (همون تست رمزینه جواب میده اگه اموزش نگیرم؟)
گسسته :مبتکران فرزاد جوادی (فقط گراف واحتمال رو میخوام بخونم ) اموزشم ندارم
تحلیلی: قصد خرید مبتکران نونهال اذر رو دارم تو اینم اموزش ندارم
فیزیک پیش : ادیشه سازان قدیم + قصد خرید خیلی سبز مصلایی
فیزیک 3: خیلی سبز
همینا جواب بدید دیگه
سلام
دیفرانسیل کتاباش عالین.فقط جلد 2 تستش نیومده هنوز.
به نظر من چیزی نگیر چون کلا یه فصل تابع است.بقیش تو رمزینه کامل هست.اونم درسنامه هاش تو کتاب تست عالین.
گسسته مبتکران رو ندیدم.تست من فار دارم.
تحلیلی نونهال خوبه.اگه آموزش خواستی رمزینه خوبه.
به نظر من تست فیزیک پیش گاج بگیر چون همه رو داره.پاسخنامه اش خوبه.
چون کتاب مصلایی جلد 2ش معلوم نیست کی بیاد.
فیزیک 3 سبز عالیه.

jekob
14-11-2010, 18:19
سلام
نه چرا وضعتون خراب باشه...خيلي از دوستان من با معدل كمتر از اين جاهاي خوبي قبول شدن!
شما اولين كاري كه بايد بكني اينه كه كاربر فعالي رو بزاري كنار:31:
همين كه سر كلاس ياد ميگيرين و درس هر روز رو همون روز ميخونين خيلي عاليه...البته همونطور كه مادرتون ميگه الان بايدروزي 7 ساعت رو حتما بخونين ...رقيب هاتون هم كه بيكار ننشستن:31:
تست زياد فراموش نشه...مخصوصا رياضي و فيزيك..در مورد ديفرانسيل من كتاب كلاس رمزينه رو پيشنهاد ميدم واقعا خوب توضيح داده:46:
شيمي هم فقط كتاب مبتكران(نوشته بهمن بازرگاني)...
يه چيزي هم بگم كه اصلا به اين فكر نكن كه ديگه دير شده و ...! فقط كافيه كه خودت بخواي و بخوني.

سلام
دیفرانسیل کتاباش عالین.فقط جلد 2 تستش نیومده هنوز.
به نظر من چیزی نگیر چون کلا یه فصل تابع است.بقیش تو رمزینه کامل هست.اونم درسنامه هاش تو کتاب تست عالین.
گسسته مبتکران رو ندیدم.تست من فار دارم.
تحلیلی نونهال خوبه.اگه آموزش خواستی رمزینه خوبه.
به نظر من تست فیزیک پیش گاج بگیر چون همه رو داره.پاسخنامه اش خوبه.
چون کتاب مصلایی جلد 2ش معلوم نیست کی بیاد.
فیزیک 3 سبز عالیه.

ممنون
رمزینه استفاده کردی ؟ واسه تحلیلیا .
فار قسمت گراف با احتمال رو خوب توضیح داده؟
فیزیک پیش رو چیکار کنم تا فردا جوابم رو بدید زنگ میزنم فامیلمون دیگه ازتهران بگیره .
گاج !! مصلایی به نظرت خوب نمیشه ؟

alphacino
14-11-2010, 18:28
فیزیک پیش رو چیکار کنم تا فردا جوابم رو بدید زنگ میزنم فامیلمون دیگه ازتهران بگیره

خوب بهتر از انديشه سازان كتابي نيست
من اگه گيرم ميومد پيش انديشه سازانو ميخوندم اگرم كه پيدا نميكردم همين سبز
من خودم ميخوام سبز بگيرم چون فكر نكنم انديشه سازان گير بياد وگرنه از خدام بود انديشه سازانو بخونم.

alitorres77
14-11-2010, 19:22
سلام دوستان. من تو خلاصه نویسی مشکل دارم. نمیدونم تو دفتر بنویسم یا تو ورقه های جدا. تا حالا هم هیچی ننوشتم.حالم گرفته هست چون فکر میکنم بعدا خیلی بدرد میخوره. یه نفر یه توضیح کامل بده منو از این وضع نجات بده. به نظرتون از کتابای جمع بندی مثل کلک معلم به جای خلاصه نویسی استفاده کنم چطوره؟ یه سوال دیگه امتحانات ترم اول تو کنکور تاثیر داره یا نه؟

fmpr
14-11-2010, 19:51
سلام دوستان. من تو خلاصه نویسی مشکل دارم. نمیدونم تو دفتر بنویسم یا تو ورقه های جدا. تا حالا هم هیچی ننوشتم.حالم گرفته هست چون فکر میکنم بعدا خیلی بدرد میخوره. یه نفر یه توضیح کامل بده منو از این وضع نجات بده. به نظرتون از کتابای جمع بندی مثل کلک معلم به جای خلاصه نویسی استفاده کنم چطوره؟ یه سوال دیگه امتحانات ترم اول تو کنکور تاثیر داره یا نه؟

من جمع بندیای دیگه رو نمیدونم اما کلک فیزیک خوبه ... من دارم ... چون دبیرمون جزوه نمیده از همون استفاده میکنم ... چون کوچیکه همه جا میتونی همرات ببری ... حتی توی مسیر بخونی ... چون جا داره من نکته های کتابای مختلف رو مینویسم توش ... از این لحاظ هم خوبه ...:46:

jekob
14-11-2010, 20:29
ادبیات رو گیر کردم چه جوری بخونم ؟ مشکلم حل نشده تو ادبیات اگه درس به در س بخونم... اخه وقت زیاد میبره بعدشم از تو کتاب نمیاد که من فارغ التحصیلم تو کنکورم ادبیات رو 26 زده بودم ! تورو قران با دلیل منطقی بگید چه جوری بخونم؟

---------- Post added at 09:29 PM ---------- Previous post was at 09:27 PM ----------

خوب بهتر از انديشه سازان كتابي نيست
من اگه گيرم ميومد پيش انديشه سازانو ميخوندم اگرم كه پيدا نميكردم همين سبز
من خودم ميخوام سبز بگيرم چون فكر نكنم انديشه سازان گير بياد وگرنه از خدام بود انديشه سازانو بخونم.

من کتاب اندیشه سازان قدیم + ابی قلم چی رو دارم
دیگه نمیخواد پیش سبز بگیرم؟

Alireza SM
14-11-2010, 20:49
ادبیات رو گیر کردم چه جوری بخونم ؟ مشکلم حل نشده تو ادبیات اگه درس به در س بخونم... اخه وقت زیاد میبره بعدشم از تو کتاب نمیاد که من فارغ التحصیلم تو کنکورم ادبیات رو 26 زده بودم ! تورو قران با دلیل منطقی بگید چه جوری بخونم؟

---------- Post added at 09:29 PM ---------- Previous post was at 09:27 PM ----------

دیگه نمیخواد پیش سبز بگیرم؟

خيلي سبز كه اصلا لازم نيست اگه انديشه سازان و آبي كانون رو داري
آبي قلم چي اكثر انواع سوالات رو داره به نوعي كافي هست . ولي فقطتست اگه ميخواي مخصوصا براي تست زماندار زدن ؛ من گاج رو هم پيشنهاد ميكنم . البته اگه ول خرج نيستي نميخواد گاج هم بخري .

jekob
14-11-2010, 21:38
تو رو خدا بگید دیگه ادبیات رو مبحثی بخونم یا درس به درس ؟ هدف من کنکوره نه درصدم تو قلم چی!!!!!!!!!!!!

nelly joon
14-11-2010, 22:03
تو رو خدا بگید دیگه ادبیات رو مبحثی بخونم یا درس به درس ؟ هدف من کنکوره نه درصدم تو قلم چی!!!!!!!!!!!!

من جای شما بودم،مبحثی میخوندم.
راست میگی هدف کنکوره نه درصد خوب توی آزمون.

alphacino
14-11-2010, 22:24
دیگه نمیخواد پیش سبز بگیرم؟ بابا مگه چقدر وقت داري؟ سبز پيش يكش دو جلده با پيش 2 ميشه 3 جلد , 2 جلدم قلمچيه , انديشه سازانم حداقلش 2 جلد حجيم بايد باشه . هفت هشت جلد كتاب ميشه فقط براي پيش فيزيك!:18:
من خودم ميخوام همه كتاباي گاج و قلمچي هامو بدم كتابخونه همين كتاب فيزيك هم شاملشونه ( به قول سيامك انصاري ميخوام كار فرهنگي كنم :31:)
به نظر من قلمچي رو بده به يكي يا كتابخونه اي چيزي... همون انديشه سازان و بخون اگه وقت اضافه اوردي بازم از رو اون بخون سولاي كنكور تو اونم هست.

fmps
14-11-2010, 22:49
سلام دوستان
من ساعت 11 شب انرژیم صفر میشه یعنی دیگه بعد از 11 اصلا نیمیتونم بخونم ولی اینم بگم که تا 11 حدود 6.5 یا 7 ساعت میخونم
به نظرتون خوبه یا نه؟
چی کار بکنم بعد از 11 هم بتونم بخونم؟یا اصلا لازم نیست؟؟؟

jekob
14-11-2010, 23:19
من جای شما بودم،مبحثی میخوندم.
راست میگی هدف کنکوره نه درصد خوب توی آزمون.

تا اونجایی که یادمه تو خیلی باعث شدی تا نظرم در مورد مبحثی عوش شه و چند روزم درس به درس خوندم ولی خدا وکیلی حجم درس به درس نه تنها زیاده فکر کنم وقت تلف کردن باشه مثلا" من که ارایه جناس تام رو ازکتاب ارایه مثلا" کلک میخونم بعد ش تستشو میزنم دیگه فهمیدم دیگه جناس چیه هرچی بدن از جناس حل میکنم تازه اینجوری بیشترم تست میزنم چی شد نظر تو عوض شد ؟

jekob
14-11-2010, 23:26
بابا مگه چقدر وقت داري؟ سبز پيش يكش دو جلده با پيش 2 ميشه 3 جلد , 2 جلدم قلمچيه , انديشه سازانم حداقلش 2 جلد حجيم بايد باشه . هفت هشت جلد كتاب ميشه فقط براي پيش فيزيك!:18:
من خودم ميخوام همه كتاباي گاج و قلمچي هامو بدم كتابخونه همين كتاب فيزيك هم شاملشونه ( به قول سيامك انصاري ميخوام كار فرهنگي كنم :31:)
به نظر من قلمچي رو بده به يكي يا كتابخونه اي چيزي... همون انديشه سازان و بخون اگه وقت اضافه اوردي بازم از رو اون بخون سولاي كنكور تو اونم هست.

چشم . ولی اندیشه سازان واسه من چاپ 83 هست همه پایه ها به غیراز سوم رو دارم ولی تستاش قدیمیه پس قلم چی رو ندم دیگه کتابخونه؟

METACORTEX
14-11-2010, 23:32
ممنون
رمزینه استفاده کردی ؟ واسه تحلیلیا .
فار قسمت گراف با احتمال رو خوب توضیح داده؟
فیزیک پیش رو چیکار کنم تا فردا جوابم رو بدید زنگ میزنم فامیلمون دیگه ازتهران بگیره .
گاج !! مصلایی به نظرت خوب نمیشه ؟
سلام
رمزینه آموزش تحلیلی عالیه.
پاخ تشرحی های فار بهترین پاسخها در کل کتابهای کنکوره شک نکن.
ببین
من خودم مصلایی رو قبول دارم
کارشم توپه ولی ابن کتاب فبزبک 1 معلوم نیست جلد 1ش کی بیاد.
به همین خاطر میگم برو گاج بگیر
ببین من خودم فارغ تحصیلم به علت وقت زیاد تست کم مییارم.
خودم ف1 سبزو سفارش دادم تا 2-3 روز دیگه میرسه بهم.
ولی گاج رو هم دارم.:46:
به قول معین فلاحتگر باید همیشه خوراک برای تست زدن داشته باشی.

jekob
14-11-2010, 23:36
اگه کسی با مبحثی خوندن موافقه واسه ادبیات بگه چه جوری واسش برنامه بریزیم من حساب کردم اگه روزی 4 صفحه قرابت سبطی رو بخونم تا اخر بهمن قرابت تموم میشه ولی شما اگه برنامه خاصی داری بگین اگه کسی هم مخالفه که من مبحثی بخونم بگه ؟ بابا اصلا" اونایی که مدرسه میرن مثل من پشت کنکوری نیستن از معلماشون بپرسن چه جوری باید اینو خوند ضریب 4 هستا باریاضی یکیه

---------- Post added at 12:36 AM ---------- Previous post was at 12:33 AM ----------

سلام
رمزینه آموزش تحلیلی عالیه.
پاخ تشرحی های فار بهترین پاسخها در کل کتابهای کنکوره شک نکن.
ببین
من خودم مصلایی رو قبول دارم
کارشم توپه ولی ابن کتاب فبزبک 1 معلوم نیست جلد 1ش کی بیاد.
به همین خاطر میگم برو گاج بگیر
ببین من خودم فارغ تحصیلم به علت وقت زیاد تست کم مییارم.
خودم ف1 سبزو سفارش دادم تا 2-3 روز دیگه میرسه بهم.
ولی گاج رو هم دارم.:46:
به قول معین فلاحتگر باید همیشه خوراک برای تست زدن داشته باشی.
گاج من چاپ 86 هست اشکالی نداره؟

shabeashegha
14-11-2010, 23:38
سلام دوستان
من ساعت 11 شب انرژیم صفر میشه یعنی دیگه بعد از 11 اصلا نیمیتونم بخونم ولی اینم بگم که تا 11 حدود 6.5 یا 7 ساعت میخونم
به نظرتون خوبه یا نه؟
اصلا نیازی به این نیست که از 11 به بعد درس بخونی اگه میخوای بیشتر بخونی باید صبح و عصرت رو پربارتر کار کنی:46: اساسا بدن از یه ساعتی به بعد نیاز به خواب داره هر کسیم یه ساعتی هست مال من مثلا 12 مال شما 11
اصلا این ریتم رو به هم نزن بعضیا قهوه استفاده میکنن تا 4صبح میخونن بعد از آزمون میان میگن "نمیدونم چرا هر آزمون ترازم داره بدتر میشه با وجودی که بیشتر میخونم!" دلیلش همون فشار الکیه که به ذهن و جسمشون وارد میکنن
شما هم میخوای بیشتر بخونی از 8صبح تا 11 شب برنامه بریز بعد از 11 دیگه وقت استراحت بدنه:31:

nelly joon
15-11-2010, 00:37
تا اونجایی که یادمه تو خیلی باعث شدی تا نظرم در مورد مبحثی عوش شه و چند روزم درس به درس خوندم ولی خدا وکیلی حجم درس به درس نه تنها زیاده فکر کنم وقت تلف کردن باشه مثلا" من که ارایه جناس تام رو ازکتاب ارایه مثلا" کلک میخونم بعد ش تستشو میزنم دیگه فهمیدم دیگه جناس چیه هرچی بدن از جناس حل میکنم تازه اینجوری بیشترم تست میزنم چی شد نظر تو عوض شد ؟

همون موقع هم بهت گفتم که اگه خودم آزمون نمیدادم حتما اول مبحثی میخوندم.ولی چون آزمون میدم نمیتونم این کارو بکنم.
من بیشتر از همه فکر میکنم خیلی داری گیر میدی که چه جوری بخونی بهتره،چه برنامه ای بریزی بهتره،با چه کتابی بخونی بهتره و ... .اهمیت دادن بیش از حد به این چیزا از مسیر اصلی منحرفت میکنه.
من نمیتونم بیام بهت بگم مبحثی بخون واست بهتره یا درس به درس.
کلا با این یه جمله خیلی موافقم:هر جور حال میکنی بخون.فقط همینه که باعث موفقیتت میشه.

meragj2
15-11-2010, 00:40
من روش خودمو میگم،شاید به درد کسی هم نخوره چون هر کس خودش باید روشش رو پیدا کنه.
واسه هر درسی:
من اول کتاب درسی رو خوب میخونم اگه نیاز بود کنارش یه جزوه ای هم میخونم،بعدش همزمان که تستای اون فصل رو میزنم هر نکته ای که پیدا کنم از توی تستها یا درسنامه های اون کتاب تستم که توی کتاب به طور واضح اون نکته رو نیاورده باشه،واسه خودم مینویسم توی یک دفتری.

خوبه
منم همین کارو می کنم ولی از استیکی نت استفاده می کنم هر وقت چشمم بهش میفته می خونم بعد یه مدت هم بایگانی می کنمشون.

سلام دوستان
به نظرتون خوبه یا نه؟

لازم نیس 11 به بعد درس بخونی اگه از 4 یا 5 شروع کنی

fmps
15-11-2010, 07:15
از 3 شروع میکنم

jekob
15-11-2010, 08:58
همون موقع هم بهت گفتم که اگه خودم آزمون نمیدادم حتما اول مبحثی میخوندم.ولی چون آزمون میدم نمیتونم این کارو بکنم.
من بیشتر از همه فکر میکنم خیلی داری گیر میدی که چه جوری بخونی بهتره،چه برنامه ای بریزی بهتره،با چه کتابی بخونی بهتره و ... .اهمیت دادن بیش از حد به این چیزا از مسیر اصلی منحرفت میکنه.
من نمیتونم بیام بهت بگم مبحثی بخون واست بهتره یا درس به درس.
کلا با این یه جمله خیلی موافقم:هر جور حال میکنی بخون.فقط همینه که باعث موفقیتت میشه.

دقیقا" . زیاد دارم گیر میدم ولی میترسم اگه مبحثی بخونم نتیجه نگیرم کسی هم که ای راه امتحان نکرده ولی مبحثی میخونم

alphacino
15-11-2010, 11:06
چشم . ولی اندیشه سازان واسه من چاپ 83 هست همه پایه ها به غیراز سوم رو دارم ولی تستاش قدیمیه پس قلم چی رو ندم دیگه کتابخونه؟ راست ميگي حواسم نبود. انقدر اين انديشه سازان باحاله اصلا ادم فكر نميكه قديمي باشه .
خوب نگهدارشون ديگه...
اميدوارم از اين حرفم ناراحت نشي ولي من فكر ميكنم بيش از حد داري وارد حاشيه ميشي( مثل خودم)
يه نفر يه چيزي بم گفت ( حالا درست و غلط بودنشو شما تحليل كن ) اگه ميخواي تو كنكور موفق شي اصلا دنبال حاشيه نباش...

Mr.Unco
15-11-2010, 12:42
با سلام
من قید کنکور و درس را زده بودم وبعد از مشاوره های فراوا به این نتیجه رسیدم که دوباره کنکور دهم و در همین کشور امارت که برای کار آمدم درس بخوانم.
پس پشت کنکوری هستم

از آنجایی که سال گذشته برای کنکور درس نخواندم و زیست دوم و زیست سوم را با 7 و با تبصره قبول شدم و زیست پیش دانشگاهی نیز در شهریور با تبصره و با نمره 8 قبول شدم پس زیست شناسی ضعیفی دارم.
اما ریاضی وفیزیک خیلی خوبی دارم

با توجه به اهمیت درس زیست وضعف من در این درس و ترکیبی بودن این کتاب در صورتی که بخواهم این درس را به طور مبحثیبخوانم چه فصول از این 3کتاب(دوم سوم پیش) را بایستی با هم بخوانم؟و کدام فصول از این سه کتاب ربطی به دیگر فصول ندارد؟

به دلیل این که در ایران نیستم امکان شرکت در کلاس و آزمونی را ندارم

این پست من را بی جواب نگذارید.

با تشکر

ساش
15-11-2010, 13:01
با سلام
من قید کنکور و درس را زده بودم وبعد از مشاوره های فراوا به این نتیجه رسیدم که دوباره کنکور دهم و در همین کشور امارت که برای کار آمدم درس بخوانم.
پس پشت کنکوری هستم

از آنجایی که سال گذشته برای کنکور درس نخواندم و زیست دوم و زیست سوم را با 7 و با تبصره قبول شدم و زیست پیش دانشگاهی نیز در شهریور با تبصره و با نمره 8 قبول شدم پس زیست شناسی ضعیفی دارم.
اما ریاضی وفیزیک خیلی خوبی دارم

با توجه به اهمیت درس زیست وضعف من در این درس و ترکیبی بودن این کتاب در صورتی که بخواهم این درس را به طور مبحثیبخوانم چه فصول از این 3کتاب(دوم سوم پیش) را بایستی با هم بخوانم؟و کدام فصول از این سه کتاب ربطی به دیگر فصول ندارد؟

به دلیل این که در ایران نیستم امکان شرکت در کلاس و آزمونی را ندارم

این پست من را بی جواب نگذارید.

با تشکر

درود
پایه شما ضعیف هست

اول باید ببینی چه رشته ای می خوایی قبول شی ؟
یعنی هدفت چیه ؟
رشته های تاپ آزاد یا رشته های معمولی سراسری یا رشته های تاپ سراسری ؟؟؟

یا این که اصلا چند ساله می خوای سرمایه گذاری کنی ؟؟ یعنی چند سال وقت داری ؟؟

Mr.Unco
15-11-2010, 13:36
درود
پایه شما ضعیف هست

اول باید ببینی چه رشته ای می خوایی قبول شی ؟
یعنی هدفت چیه ؟
رشته های تاپ آزاد یا رشته های معمولی سراسری یا رشته های تاپ سراسری ؟؟؟

یا این که اصلا چند ساله می خوای سرمایه گذاری کنی ؟؟ یعنی چند سال وقت داری ؟؟

با تشکر
هدف:رشته های تاپ سراسری :blush:

8 ماه بیشتر وقت ندارم تا تیر 90

M0rrigan
15-11-2010, 16:03
بچه ها تست گسسته چی پیشنهاد میکنید؟ دبیر ما موجود خوشحالیه که اصرار داره "تا من نگفتم تست نزنید!" و اصولا یه جوری درس میده که بخوایم هم نمیتونیم بزنیم.. اصرار هم داره گاج تالیف "محسن محسنی" ( یا حسین حسینی؟! ) رو گیر بیاریم که نمیاد.. گاج تالیف جدید خوبه؟ (دارم البته.. پاسخ نامه اش شدیدا رو اعصابه! ) یا خیلی سبز مثلا؟؟؟