PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 90 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

t.sunami
20-08-2010, 21:25
سلام.دوستان یه سوال!کدام بخشهای کتابهای فیزیک دبیرستان در دانشگاه هم بهشون پرداخته میشه!!در ضمن شیمی 3 خیلی سبز چاپ شده؟؟جواب فوری

t.sunami
20-08-2010, 21:31
رشته برق قدرت منظورمه

nits
20-08-2010, 21:55
من دانشگاه نرفتم ولی همش هست . در واقع همین موضوعات کتابهای دبیرستان در اوایل ترمهای دانشگاهها درس داده میشه ولی یکم پیشرفته تر میشه. خلاصه باید سینماتیک و دینامیک و استاتیک و اپتیک و ترمودینامیک و ...یــــــــــــک رو همه رو بگذرونی .البته در سطحهای بالاتر دیگه پیشرفته تر میشه دیگه .رشته های برق که فقط ریاضی و فیزیکه.

nelly joon
21-08-2010, 00:26
در ضمن شیمی 3 خیلی سبز چاپ شده؟؟جواب فوری

هنوز که چاپ نشده.من که فکر میکنم حداقل تا قبل عید چاپ نمیشه.(نظر شخصی بود :27:)

yarane-naghdi
21-08-2010, 20:22
سلام دوستان .

بنظر همه ! ديني بايد چطوري خوانده بشه ؟
الان كه تقريبا اكثر قسمتهاي برنامه گام اول به پايان رسيده من وقتي نگاه ميكنم درس دين و زندگي از افت شديدي برخوردارم!
اصلا نكته هاي اين درس يادم نميمونه و اگر بخوام كه چن بار دوره كنم هم نميرسم .
در ادبيات مثلا اين افت كمتره .

نظر شما چيه ؟ چون ميدونم خيلي از بچه ها اين مشكل رو دارند

yekleh
21-08-2010, 22:03
سلام دوستان .

الان كه تقريبا اكثر قسمتهاي برنامه گام اول به پايان رسيده من وقتي نگاه ميكنم درس دين و زندگي از افت شديدي برخوردارم!

اگه از من بپرسي كه ميگم بزار ديني و ادبيات رو بعد عيد بخون چون فراره. الان وقت تلف كردنه.بهتره كلا الان اختصاصي بخونيو از عمومي ها عربي و زبان.خصوصا عربي
اگه باور نداري ... خوب فك كن همون چيزايي كه اون همه برا امتحان نهايي وقت گذاشته بودي الان پريده....
نظر ديگه ؟؟؟
آخه اين بحثي كه مطرح كرده ايشون مهمه...
اينك بگم كه رتبه هاي برتر نيز (به گفته ي قلمچي) در دوره ي تابستان فقط چنداني را به عمومي اختصاص نميدهند.فقط خود قلمچي كرم داره از عموميا مبحث طرح ميكنه تو تابستون

shabeashegha
22-08-2010, 00:12
اگه از من بپرسي كه ميگم بزار ديني و ادبيات رو بعد عيد بخون چون فراره. الان وقت تلف كردنه.بهتره كلا الان اختصاصي بخونيو از عمومي ها عربي و زبان.خصوصا عربي
اگه باور نداري ... خوب فك كن همون چيزايي كه اون همه برا امتحان نهايي وقت گذاشته بودي الان پريده....
نظر ديگه ؟؟؟
آخه اين بحثي كه مطرح كرده ايشون مهمه...
اينك بگم كه رتبه هاي برتر نيز (به گفته ي قلمچي) در دوره ي تابستان فقط چنداني را به عمومي اختصاص نميدهند.فقط خود قلمچي كرم داره از عموميا مبحث طرح ميكنه تو تابستون
بنظرم این فکر مال کسیه که به رتبه 20هزار قانعه!
من مینویسم امضا میکنم محاله کسی بعد از عید درسی رو شروع کنه و به سر انجام برسونه!
همه درسها رو پا به پای هم پیش ببرین بنفعتونه. من که پارسال دین و زندگی رو کم کاری کردم (کم کاری کردم نه اینکه بذارم بعد از عید بخونم . خوندم ولی تست نزدم) سر جلسه کنکور نتیجشو دیدم. نگین فلانی 1هفته قبل از کنکور خوند 100 زد. نه شما توانایی اونو دارین نه اون توانایی شما.
اونقدر از این جور کارا توی کنکور دیدم خودم شدم یه پا مشاور. بچه ها بعد از عید زمان با شما مسابقه میده و شما بهش نمیرسید. فرض کنید شما تا قبل از عید ادبیات و دین و زندگی رو نخوندین. خیلی خوب. عید میشه . محاله ممکنه 15 روز عید رو کسی که قبل از عید دین و ادبیات نخونده توی این 15روز رو بخونه! (چون با خودش میگه تا الان نخوندم 15روزم روش!) بعد از عید وقت بقدری دور تند میگذره که باورتون نمیشه! میاین دین بخونین متن رو میخونین میرین تست بزنین با خودتون میگین بابا دین و زندگی رو خوندم چیزی نداره که 2ساعت تست ریاضی بزنم بهتره! میاین تست ادبیات بزنین میگین فیزیک ضریبش بالاتره ... بماند وقتی به آرایه ها و قرابت معنایی میرسید متوجه میشین کار از کار گذشته و میشینین حساب میکنین اگه تستای قرابت و آرایه هارو نزنین چند درصد میشه!
بعد از عید رو بهتون گفتم که بگم توی وقتی که دارین همه درسارو بخونین. محاااااااااااااااااااااله کسی بعد از عید درسی رو شروع کنه و به سر انجام برسونه . دیگه خود دانید

vahid_crab708
22-08-2010, 00:25
کلاس های کنکور کدام یکی خوب هستند

nelly joon
22-08-2010, 00:30
سلام دوستان .

به نظر من بزرگترین اشتباه اینه که شما یه درسی رو بذاری واسه بعد عید،چون همینجوری هم اگه بخونی ممکنه چند تا درس واسه بعد عید بیفته.پس اصلا به این فکر نباشین که حتی یه درس رو واسه بعد عید بذارید.

اما راهکاری برای دین و زندگی(این راهکاری که میگم حرف خودم نیست یه مشاوری تو شبکه آموزش اینو توضیح داد):شما وقتی میخوای دین و زندگی بخونی یه کتاب کمک درسی خوب هم بذار کنار دستت،بعد یک پاراگراف رو از روی کتاب درسی بخون بعدش همون پاراگراف رو دوباره از روی کتاب کمک درسی بخون،چون تو کتاب کمک درسی همه مطالب کتاب رو نوشته فقط مطالب مهمتر رو بصورت نکته آورده یا مطالب مهم رو پررنگ کرده یا همون مطلب رو با مطالب مشابه از سال های قبل ترکیب کرده،اینجوری ذهنت بیشتر درگیر میشه و اون مطلب تو ذهنت میمونه.
دومین نکته اینه که وقتی داری درس میخونی به این فکر نباش که مثلا تا هفته بعد که کنکور آزمایشی دارم این مطلبها رو فراموش میکنم.کنکور یا کنکور آزمایشی یه امتحان تستی یه،پس لازم نیست شما مو به مو حفظ کنی.وقتی تو شرایط امتحان قرار میگیری سوالو که میخونی جوابش میاد تو ذهنت و اگه درست خونده باشی و اون مطلب رو درک کرده باشی میتونی تشخیص بدی که کدوم گزینه صحیح هست.پس با خیال راحت درسهات رو بخون و به فکر فراموشی نباش.
اینم بدون که درس دین و زندگی یه درسیه که آدم وقتی میخونه همش فکر میکنه همشو فراموش میکنه ولی در واقع اینجوری نیست.سر امتحان همش یادت میاد.مطمئن باش.
فقط سعی کن که همه درسات رو تا قبل عید تموم کنی که بعد عید بتونی یه دور همشو دوره کنی.مرور کردن واسه کنکور خیلی لازمه.و اصلا به این فکر نباش که درسی رو واسه بعد عید بذاری.

Tabasom.Sweet
22-08-2010, 02:27
من مینویسم امضا میکنم محاله کسی بعد از عید درسی رو شروع کنه و به سر انجام برسونه!...

حقیقتا من هم با نظر دوستمون موافقم و ریسک بسیار بزرگیه. چون در حال شما هیچ اطلاعی از اوضاع اون موقع از نظر

درسی و روحی نداری. بعنوان مثال اواخر اسفند به خودت میای میبینی تو یه درس افت کردی یا متوجه میشی

اگر برای فلان درس یکم وقت بیشتر بذاری رشد قابل توجهی خواهی کرد..اون موقع این درسهای محول شده به اون روزها هم مزاحم برنامت میشه هم فکرت...

ولی در هر صورت نباید ترسید .من دین و زندگی 2 رو برای اولین بار از سال دوم دبیرستان که پاس کرده بودم

روز دوم عید خوندم. دقیق 12:30 طول کشید. موج منفی هم خیلی زیاد دورم بود . چون تهران بودم و تو کتابخونه

درس میخوندم بچه های پیش مداوم دم از فایده نداره و بذار کنار و .... اینها میزدن.

دینی 3 رو تو اردیبهشت 2 روز خوندم روزی 9 ساعت. پیش رو هم خرداد تو 3 روز خوندم روزی حدود 6تا9 ساعت.

هفته ی اخر هم کتاب ایات و نکات نشر الگو رو گرفتم دو سوم کتاب رو تقریبا مطالعه ی سریع کردم.

درصد دین و زندگیم تو کنکور 75 بود.

ولی این شرط عقل نیست الان که فرصت مطالعه ی صحیح داری محول کنی به روزهایی که در حال هیچ تصویری ازشون نداری.

بذار کارهات منطقی جلو بره

Lady Negar
22-08-2010, 03:10
سلام.دوستان یه سوال!کدام بخشهای کتابهای فیزیک دبیرستان در دانشگاه هم بهشون پرداخته میشه!!در ضمن شیمی 3 خیلی سبز چاپ شده؟؟جواب فوری

من رشته ي برق نيستم اما اطلاع دارم كه بچه هاي برق هم مثل ما كامپيوتريا 2تا فيزيك هاليدي پاس ميكنن البته با اين تفاوت كه اونها دوكتابو با هم در يه ترم دارند ولي ما هركدوم جداگانه تويه ترم!
فيزيك عمومي 1:شامل مباحت سينماتيك و ديناميك(منظور همون حركت شناسي و قوانين نيوتن كه ميشه همون فيزيك پيش1)
فيزيك عمومي2:شامل مباحث الكتريسته و الكترومغناطيس(همون فيزيك3 خودتون)

حالا شما براي اطلاع بيشتر چارت درسي بچه هاي برق رو از گوگل سرچ كنيد.:5:
اين نكته هم بگم دوستمون به مسئله اي اشاره كردند...اين درسهاتونو خوب ياد بگيريد تو دانشگاه همينا گسترده تر ميشه!

yarane-naghdi
22-08-2010, 03:55
به نظر من بزرگترین اشتباه اینه که شما یه درسی رو بذاری واسه بعد عید،چون همینجوری هم اگه بخونی ممکنه چند تا درس واسه بعد عید بیفته.پس اصلا به این فکر نباشین که حتی یه درس رو واسه بعد عید بذارید.

اما راهکاری برای دین و زندگی(این راهکاری که میگم حرف خودم نیست یه مشاوری تو شبکه آموزش اینو توضیح داد):شما وقتی میخوای دین و زندگی بخونی یه کتاب کمک درسی خوب هم بذار کنار دستت،بعد یک پاراگراف رو از روی کتاب درسی بخون بعدش همون پاراگراف رو دوباره از روی کتاب کمک درسی بخون،چون تو کتاب کمک درسی همه مطالب کتاب رو نوشته فقط مطالب مهمتر رو بصورت نکته آورده یا مطالب مهم رو پررنگ کرده یا همون مطلب رو با مطالب مشابه از سال های قبل ترکیب کرده،اینجوری ذهنت بیشتر درگیر میشه و اون مطلب تو ذهنت میمونه.
دومین نکته اینه که وقتی داری درس میخونی به این فکر نباش که مثلا تا هفته بعد که کنکور آزمایشی دارم این مطلبها رو فراموش میکنم.کنکور یا کنکور آزمایشی یه امتحان تستی یه،پس لازم نیست شما مو به مو حفظ کنی.وقتی تو شرایط امتحان قرار میگیری سوالو که میخونی جوابش میاد تو ذهنت و اگه درست خونده باشی و اون مطلب رو درک کرده باشی میتونی تشخیص بدی که کدوم گزینه صحیح هست.پس با خیال راحت درسهات رو بخون و به فکر فراموشی نباش.
اینم بدون که درس دین و زندگی یه درسیه که آدم وقتی میخونه همش فکر میکنه همشو فراموش میکنه ولی در واقع اینجوری نیست.سر امتحان همش یادت میاد.مطمئن باش.
فقط سعی کن که همه درسات رو تا قبل عید تموم کنی که بعد عید بتونی یه دور همشو دوره کنی.مرور کردن واسه کنکور خیلی لازمه.و اصلا به این فکر نباش که درسی رو واسه بعد عید بذاری.

من كه نگفتم ميخوام برا بعد عيد بزارم ؟ فقط راهنمايي خواستم و ازت ممنونم بخاطر راهنماييهات

nelly joon
22-08-2010, 12:30
من كه نگفتم ميخوام برا بعد عيد بزارم ؟ فقط راهنمايي خواستم و ازت ممنونم بخاطر راهنماييهات

1-اون بعد عید رو در جواب یکی از دوستان که به شما توصیه کرده بود دینی رو بعد عید بخونید گفتم. :27:
2-خواهش میکنم.امیدوارم مفید بوده باشه.:20:

unknownboy
22-08-2010, 13:28
سلام دوستان
من چند تا مشكل دارم گير كردم نميدونم چيكار كنم ديگه يه جورايي بريدم! اگه ممكنه ما رم يه راهنمايي كنيد!
از اول تابستون كلاساي مدرسه ما شروع شده ما هر روز يه امتحان ميديم!من براي امتحان روز قبلش كامل اون درس رو ميخونم و حداقل 3- 4 ساعت اون درس رو مطالعه ميكنم!
ولي وقتي موقع امتحان ميشه احساس ميكنم كه هيچي بلد نيستم و وقتي ميرم سره جلسه ميبينم كه اره هيچي بلد نيستم همه ي فرمولارو يا قاطي پاتي ميكنم يا كلا يادم نمياد!
همش سر جلسه يه اهنگي يا چيزي مياد تو ذهنم كه حواسم رو پرت ميكنه و نميزاره خوب رو سوالات تمركز كنم!
همش سر جلسه حواسم به اينور و اونور پرت ميشه!
وقتي ميرم رو سوال اول كلي روش فكر ميكنم بد ميبينم كه كه محاسباتش زياده و ولش ميكنم!بعد همه ي سوالات رو همين طوري از دست ميدم كه اخر سر به سوالات خيلي كمي پاسخ ميدم كه بعضياش هم غلط ميشه!
موقع درس خوندن حواسم همش ميره اينور اونور ياد خاطرات گذشته مي افتم و يا به اينده فكر ميكنم
و.. كه نميزاره رو درس به خوبي تمركز كنم يني همش وقتم تلف ميشه و خوندنم اصلا مفيد نيست!
كلا يه جورايي تو درس خوندن و بد تر از اون تو امتحان دادن مشكل دارم!
كسي هست كه همچين مشكلاتي رو داشته و پشت سرشون گذاشته چون من نه تنها نتونستم پيشرفت كنم بلكه پسرفت هم كردم!
تو رو خدا يه جورايي منو راهنمايي كنيد كه چه بلايي سر خودم بيارم وگرنه با اين وضع همه چيزمو از دست ميدم!

nelly joon
22-08-2010, 14:25
سلام دوستان
من چند تا مشكل دارم گير كردم نميدونم چيكار كنم ديگه يه جورايي بريدم! اگه ممكنه ما رم يه راهنمايي كنيد!
از اول تابستون كلاساي مدرسه ما شروع شده ما هر روز يه امتحان ميديم!من براي امتحان روز قبلش كامل اون درس رو ميخونم و حداقل 3- 4 ساعت اون درس رو مطالعه ميكنم!
ولي وقتي موقع امتحان ميشه احساس ميكنم كه هيچي بلد نيستم و وقتي ميرم سره جلسه ميبينم كه اره هيچي بلد نيستم همه ي فرمولارو يا قاطي پاتي ميكنم يا كلا يادم نمياد!
همش سر جلسه يه اهنگي يا چيزي مياد تو ذهنم كه حواسم رو پرت ميكنه و نميزاره خوب رو سوالات تمركز كنم!
همش سر جلسه حواسم به اينور و اونور پرت ميشه!
وقتي ميرم رو سوال اول كلي روش فكر ميكنم بد ميبينم كه كه محاسباتش زياده و ولش ميكنم!بعد همه ي سوالات رو همين طوري از دست ميدم كه اخر سر به سوالات خيلي كمي پاسخ ميدم كه بعضياش هم غلط ميشه!
موقع درس خوندن حواسم همش ميره اينور اونور ياد خاطرات گذشته مي افتم و يا به اينده فكر ميكنم
و.. كه نميزاره رو درس به خوبي تمركز كنم يني همش وقتم تلف ميشه و خوندنم اصلا مفيد نيست!
كلا يه جورايي تو درس خوندن و بد تر از اون تو امتحان دادن مشكل دارم!
كسي هست كه همچين مشكلاتي رو داشته و پشت سرشون گذاشته چون من نه تنها نتونستم پيشرفت كنم بلكه پسرفت هم كردم!
تو رو خدا يه جورايي منو راهنمايي كنيد كه چه بلايي سر خودم بيارم وگرنه با اين وضع همه چيزمو از دست ميدم!

1- باید بدونید تمرکز یه امر ذاتی نیست و میتونید اونو کسب کنید.
مهمترین علت عدم تمرکز نداشتن علاقه به موضوع درسی یه،پس اول سعی کن به همه ی درسات علاقه داشته باشه.چون شما در هر صورت اگه بخوای این 1 سال رو با موفقیت پشت سر بذاری باید بیشتر وقتت صرف درس خوندن بشه پس چه بهتر که از درس خوندنت لذت ببری تا هم نتیجه ی بهتری بگیری هم این 1 سال زندگیت واست بهترین سال عمرت باشه چون داشتی کاری رو میکردی که دوست داشتی.

2- اگه موقع درس خوندنت عوامل مزاحمی مثل صدای موسیقی یا تلویزیون یا هر چیز دیگه ای که باعث میشه شما به جای درس به اون فکر کنی رو از مکانی که درس میخونی خارج کن.
همچنین سعی کن با آرامش درس بخونی،فقط روی درست تمرکز کن و به چیزهایی از قبیل اینکه ممکنه فراموش کنی یا ممکنه امتحانت رو خراب کنی اصلاَ فکر نکن.شما وقتی کارت رو درست انجام بدی مطمئناَ نتیجه ی خوبی هم میگیری.

3- هدفت رو کاملا واسه خودت مشخص کن.با خودت رو راست باش.بشین قشنگ فکر کن بدون در نظر گرفتن هیچ محدودیتی واقعاَچی میخوای؟
دوست داری چه رشته ای بخونی؟تو کدوم دانشگاه؟
اما یادت باشه که وقتی هدفت رو مشخص کردی دیگه همش موقع درس خوندن تو رویا نباشی.

4- اعتماد به نفست رو بالا ببر.اگر خودت رو دوست نداشته باشی و برای خودت ارزشی قائل نباشی همش به خودت شک میکنی و نمیتونی پیشرفت کنی.
اگه تو گذشته شکست خوردی یا موفق نبودی دلیل نمیشه که توی آینده هم موفق نباشی.باور داشته باش که اگه بخوای میتونی هر کاری بکنی.باور داشته باش که خدا انسان رو بدون هیچ محدودیتی آفریده و محدودیت ها از ذهن ما نشات میگیره.

5- تصمیم بگیر هیچوقت کمتر از اون چیزی نباشی که لایقش هستی.تو لایق نمره های کم نیستی،تو لایق رتبه های بالا تو کنکور نیستی،لایق درس خوندن تو هر رشته و هر دانشگاهی نیستی.برای خودت ارزش قائل شو.

امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.:11:

unknownboy
22-08-2010, 15:21
1- باید بدونید تمرکز یه امر ذاتی نیست و میتونید اونو کسب کنید.
مهمترین علت عدم تمرکز نداشتن علاقه به موضوع درسی یه،پس اول سعی کن به همه ی درسات علاقه داشته باشه.چون شما در هر صورت اگه بخوای این 1 سال رو با موفقیت پشت سر بذاری باید بیشتر وقتت صرف درس خوندن بشه پس چه بهتر که از درس خوندنت لذت ببری تا هم نتیجه ی بهتری بگیری هم این 1 سال زندگیت واست بهترین سال عمرت باشه چون داشتی کاری رو میکردی که دوست داشتی.
مساله علاقه نيست من از هيچ درسي بدم نمياد!
من خيلي دوست دارم درسمو خوب بخونم كه بتونم نمره خوب بگيرم يا اينكه به رشته مورد علاقم برسم و حتي كل وقتم رو رو درسام ميزارم ولي خوب اوليش همينه كه نميتونم رو درسم يه كله بشينم مثلا هر چند دقيقه يه بار حواسم به هواي يه موضوعي پرت ميشه يا اون چيزي كه ميخونم احساس ميكنم مفيد نبوده يا بد ميخونم!
و يا همش ميرم به فكر امتحان فردا يا امتحان قبلي كه خراب كردم!

2- اگه موقع درس خوندنت عوامل مزاحمی مثل صدای موسیقی یا تلویزیون یا هر چیز دیگه ای که باعث میشه شما به جای درس به اون فکر کنی رو از مکانی که درس میخونی خارج کن.
همچنین سعی کن با آرامش درس بخونی،فقط روی درست تمرکز کن و به چیزهایی از قبیل اینکه ممکنه فراموش کنی یا ممکنه امتحانت رو خراب کنی اصلاَ فکر نکن.شما وقتی کارت رو درست انجام بدی مطمئناَ نتیجه ی خوبی هم میگیری.
ممنون!
كتابخونه ميرم و خونه هم خلوته بيشتر اوغات! دقيقا يكي از مشكلاتم فكر كردن به امتحان فرداس كه ميخوام چه گندي بزنم!
ترس از امتحان فردا يا ترس از عدم موفقيت خيلي داغونم كرده!
اعتماد به نفس كه ديگه با اين موضوعات پيش اومده به صفر رسيده!
هدفم رو هم ميدونم ولي با اين مشكلات خيلي نگرانش ميشم!

به هر حال بازم ممنون همين يه ارامش قلبي به من بود كه بيشتر تلاش كنم و گذشته ها رو فراموش كنم!

nits
22-08-2010, 16:05
من مینویسم امضا میکنم محاله کسی بعد از عید درسی رو شروع کنه و به سر انجام برسونه!
همه درسها رو پا به پای هم پیش ببرین بنفعتونه. من که پارسال دین و زندگی رو کم کاری کردم (کم کاری کردم نه اینکه بذارم بعد از عید بخونم . خوندم ولی تست نزدم) سر جلسه کنکور نتیجشو دیدم. نگین فلانی 1هفته قبل از کنکور خوند 100 زد. نه شما توانایی اونو دارین نه اون توانایی شما.
اونقدر از این جور کارا توی کنکور دیدم خودم شدم یه پا مشاور. بچه ها بعد از عید زمان با شما مسابقه میده و شما بهش نمیرسید. فرض کنید شما تا قبل از عید ادبیات و دین و زندگی رو نخوندین. خیلی خوب. عید میشه . محاله ممکنه 15 روز عید رو کسی که قبل از عید دین و ادبیات نخونده توی این 15روز رو بخونه! (چون با خودش میگه تا الان نخوندم 15روزم روش!) بعد از عید وقت بقدری دور تند میگذره که باورتون نمیشه! میاین دین بخونین متن رو میخونین میرین تست بزنین با خودتون میگین بابا دین و زندگی رو خوندم چیزی نداره که 2ساعت تست ریاضی بزنم بهتره! میاین تست ادبیات بزنین میگین فیزیک ضریبش بالاتره ... بماند وقتی به آرایه ها و قرابت معنایی میرسید متوجه میشین کار از کار گذشته و میشینین حساب میکنین اگه تستای قرابت و آرایه هارو نزنین چند درصد میشه!
بعد از عید رو بهتون گفتم که بگم توی وقتی که دارین همه درسارو بخونین. محاااااااااااااااااااااله کسی بعد از عید درسی رو شروع کنه و به سر انجام برسونه . دیگه خود دانید

تایید میشه . کمتر پیش میاد کسی واقعا اراده کنه و بخونه . خیلی کم. من که از اوناش نیستم .
اصولا تمام حرفهای سینای عزیز تایید میشه .

خطاب به دوستان کنکوری : از تجربه ی بچه هایی که کنکور دادن ( حالا یک سال یا دوسال )استفاده کنید

Amin.M.1986
22-08-2010, 18:02
اومدم اینجا هواخوری

سلام دوستان .

دوست عزیز شما اصلا ناراحت نباش چون دین و زندگی رو میشه راحت جمعش کرد .. بودند کسانی که بعد عید شروع کردند و درصدهای خیلی بالا زدند الته من توصیه میکنم هیچ درسی رو واسه بعد از عید نذارید چون درسته که بعضی ها بعد عید شروع میکنند دین و زندگی میخونند و درصد خوبی هم میزنند اما عاقلانه که ببینی اکثرشون ضرر میکنند چون از مرور درس های دیگه جا میمونند.
بحث خوندن دین و زندگی خیلی ساده هست و اصلا هم نیاز به مشاوره نداره و حالا اینکه هر مشاوری میاد یه نظری میده فقط ذهن شما رو درگیر میکنه .. هدف چیست؟ درصد بالا زدن تو دین و زندگی.. راه حل چیست؟ درس خوندن .. چجوری باید درس خوند؟ طوری که بیشترین نتیجه رو بشه از زحمتی که میکشید بدست بیارید.. خب اگه تا اینجای حرف منو قبول دارید بریم سراغ ادامه صحبتمون .. شما کلا تو این مقطع زمانی کتاب درسی رو ببوس و بذار کنار و یک کتاب کمک درسی که تست هم داشته باشه رو تهیه کن .. کتب واسه بینش اسلامی زیاده .. من کتاب مشعلیان از راه علم رو کتاب خوبی میدونم.. کتاب های خوب دیگری هم هستند .. شما این کتاب رو بخر و بخون و تستهاشو هم چند بار کار کن تا حفظ حفظ بشی تا اینجا شما حداقل حدود 70 درصد کنکور رو یاد گرفتی .. حالا بعد تموم کردن این کتاب (یا هر کتاب خوب دیگه که خودتون تهیه کردید قبلا) ببینید وقتتون اجازه میده کتاب درسی رو بخونید یا خیر .. اگه دیدید وقت به اندازه ی کافی هست و از مرور درس هایی که ضریب بیشتری تو کنکور دارند عقب نمیمونید شروع کنید به خوندن کتاب درسیتون:11:

کلاس های کنکور کدام یکی خوب هستند
کدوم شهر هستید شما؟

مساله علاقه نيست من از هيچ درسي بدم نمياد!
من خيلي دوست دارم درسمو خوب بخونم كه بتونم نمره خوب بگيرم يا اينكه به رشته مورد علاقم برسم و حتي كل وقتم رو رو درسام ميزارم ولي خوب اوليش همينه كه نميتونم رو درسم يه كله بشينم مثلا هر چند دقيقه يه بار حواسم به هواي يه موضوعي پرت ميشه يا اون چيزي كه ميخونم احساس ميكنم مفيد نبوده يا بد ميخونم!
و يا همش ميرم به فكر امتحان فردا يا امتحان قبلي كه خراب كردم!

ممنون!
كتابخونه ميرم و خونه هم خلوته بيشتر اوغات! دقيقا يكي از مشكلاتم فكر كردن به امتحان فرداس كه ميخوام چه گندي بزنم!
ترس از امتحان فردا يا ترس از عدم موفقيت خيلي داغونم كرده!
اعتماد به نفس كه ديگه با اين موضوعات پيش اومده به صفر رسيده!
هدفم رو هم ميدونم ولي با اين مشكلات خيلي نگرانش ميشم!

به هر حال بازم ممنون همين يه ارامش قلبي به من بود كه بيشتر تلاش كنم و گذشته ها رو فراموش كنم!

فکر کنم شما وقتتون رو رو خوندن درس نمیذارید و بخشی از اون زمان مطالعتون رو تلف میکنید .. مثلا 2 ساعت میشینید و 1 ساعتشو فکر و خیال میکنید.. شما اگه اینجور که من گفتم هستید بهتره پشت هم نشینید سر کتاب .. واسه هر درس که میخواهید بخونید یک پارت 2 ساعته در نظر بگیرید .. مثلا میخواهید امروز شیمی و فیزیک بخونید.. 2 ساعت واسه شیمی و 2 ساعت واسه فیزیک وقت بذارید .. حالا تو هرکدوم از این 2 ساعت ها اینطور عمل کنید که بعد هر 50 دقیقه درس خوندن 10 دقیقه استراحت کنید و بین هر درس هم 40 دقیقه استراحت کنید .. تو روزهای جمعه میتونید بین هر درس با درس بعدی 1:10 دقیقه استراحت کنید .
واسه اون مثال من نحوه ی خوندن اینطور میشه:
1 تا 1:50 فیزیک
2 تا 2:50 فیزیک
3:30 تا 4:20 شیمی
4:30 تا 5:20 شیمی

واسه وقت ناهار و استراحت ظهرتون تو روزهای تعطیل هم دست کم 1:30 استراحت بذارید تا ذهنتون دوباره اماده بشه واسه خوندن
توی این زمان های 50 دقیقه ای فقط سعی کنید سریع بخونید تا ذهنتون درگیر چیز بیهوده ای نشه
واسه دروس عمومی اگه خواستید میتونید تو یکی از 50 دقیقه ها یک درس رو بخونید تو 50 دقیقه ی بعدی درس دیگه.
امیدوارم بتونید با این روش بازده خودتون رو افزایش بدهید:11:

mohsen_rkh
22-08-2010, 18:11
خطاب به دوستان کنکوری : از تجربه ی بچه هایی که کنکور دادن ( حالا یک سال یا دوسال )استفاده کنید

تبصره:‌ هر کسی که کنکور داده، کنکوری نیست. بچه ها اینو بدونید که هر کسی ارزش مشورت کردن نداره. فکر نکنید که هر کسی که کنکور داده به صرف اینکه کنکور داده می تونه مشاور خوبی برای شما باشه. مطمئن باشید خیلی ها هستند که کنکور دادن ولی چیزی ازش نفهمیدن. بهتره با کسی مشورت کنید که خودش موفق باشه یا حد اقل برنامه ش معقول بوده باشه.

Amirdb
22-08-2010, 18:21
شما کلا تو این مقطع زمانی کتاب درسی رو ببوس و بذار کنار و یک کتاب کمک درسی که تست هم داشته باشه رو تهیه کن .. کتب واسه بینش اسلامی زیاده .. من کتاب مشعلیان از راه علم رو کتاب خوبی میدونم.. کتاب های خوب دیگری هم هستند .. شما این کتاب رو بخر و بخون و تستهاشو هم چند بار کار کن تا حفظ حفظ بشی تا اینجا شما حداقل حدود 70 درصد کنکور رو یاد گرفتی .. حالا بعد تموم کردن این کتاب (یا هر کتاب خوب دیگه که خودتون تهیه کردید قبلا) ببینید وقتتون اجازه میده کتاب درسی رو بخونید یا خیر .. اگه دیدید وقت به اندازه ی کافی هست و از مرور درس هایی که ضریب بیشتری تو کنکور دارند عقب نمیمونید شروع کنید به خوندن کتاب درسیتون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

شرمنده مهندس جان.سروری.آقایی.دوستون داریم ولی این راه حل خوندن دینی نیستاااا
اول اینکه کتاب درسی رو گذاشتن کنار کار فوق العاده غلطیه
شما وقتی که کتاب درسی رو میخونید باید توجه داشته باشید تیتر بالاش چیه.آیه قبلش چی بوده.آیه بعدش چی بوده.کلا چه آیه هایی تو این درس اومده موضوع کلی درس چیه و...
خوب تو کتاب های کمک درسی اینا رو نداره که.فقط اومده مباحث رو باز کرده وبه زبان شیرین بیان کرده
دیگه سوالات کنکور رو بذارید جلوتون متوجه میشید(به استثتا کنکور ریاضی امسال که دینی رو آسون دادند)که چه قدر تست ها و آیه ها شبیه هم هستند وشما موقع جواب دادن به اون تست باید کل صفحه رو تو ذهتون بیارید جلوتون وببینید اون تیتر تو اون درس بعد از توضیحاتش چه آیه ای رو آورده اگه ایه ای نبود باید ببینید تو اون درس چه ایه هایی آورده.همون جور که میدونید بعضی از درس ها شبیه به هم هستند وآیه هاشون شدیدا با هم ارتباط معنایی دارند ولی شما باید گزینه ای رو انتخاب کنید که مربوط به اون درسه و تو اون درس اومده
شاید توجه کردن به تیتر های کتاب کار چندان مهمی نباشه ولی باور کنید ازش سوال میاد
در کل کنار گذاشتن کتاب درسی اونم توی دینی فوق العاده اشتباهه
در کنار کتاب درسی هم یه کتاب کمک درسی واسه تحلیل آیات و زدن تست های سال های قبل توصیه میشه.تست تالیفی هم کشکی بیش نیست مهم همون تست های کنکور سالای قبله
در ضمن فکر این رو هم نکنید دینی رو بذارید واسه بعد عید.شدنش وااااااقعا سخته.واقعا سخته.:11:

nelly joon
22-08-2010, 19:19
بهتره کسایی که در مورد درس دین و زندگی اطلاعی ندارن نظری دراین مورد ندهند.
ما همه از کمک های مهندس مجیدی ممنونیم ولی بنده فکر میکنم اگه ایشون تو همون تاپیک خودشون به سوالای بچه ها جواب بدهند خیلی بهتر باشه.نظرتون در مورد درس دین و زندگی هم واقعاَ اشتباهه.شاید در سالهای خیلی قبل سوالای دین و زندگی رو میشد به این روشی که شما میگید جواب داد ولی اگه یه نگاهی به سوالای دین و زندگی 2 سال قبل بندازید متوجه میشید که با این روشی که شما توضیح دادید بیشتر باعث میشه نمره منفی بگیرید تا مثبت.چون طراحهای کنکور در درس دین و زندگی گزینه ها رو مشابه هم طرح میکنن و اگه کسی کتاب رو دقیق نخونده باشه وارد دامهای آموزشی میشه و نمره منفی میگیره.
پس از همون اول همراه با کتاب درسی کتاب کمک آموزشی باید خونده بشه.تازه اول کتاب درسی بعد کتاب کمک آموزشی.

Amin.M.1986
22-08-2010, 20:14
بهتره کسایی که در مورد درس دین و زندگی اطلاعی ندارن نظری دراین مورد ندهند.
ما همه از کمک های مهندس مجیدی ممنونیم ولی بنده فکر میکنم اگه ایشون تو همون تاپیک خودشون به سوالای بچه ها جواب بدهند خیلی بهتر باشه.نظرتون در مورد درس دین و زندگی هم واقعاَ اشتباهه.شاید در سالهای خیلی قبل سوالای دین و زندگی رو میشد به این روشی که شما میگید جواب داد ولی اگه یه نگاهی به سوالای دین و زندگی 2 سال قبل بندازید متوجه میشید که با این روشی که شما توضیح دادید بیشتر باعث میشه نمره منفی بگیرید تا مثبت.چون طراحهای کنکور در درس دین و زندگی گزینه ها رو مشابه هم طرح میکنن و اگه کسی کتاب رو دقیق نخونده باشه وارد دامهای آموزشی میشه و نمره منفی میگیره.
پس از همون اول همراه با کتاب درسی کتاب کمک آموزشی باید خونده بشه.تازه اول کتاب درسی بعد کتاب کمک آموزشی.
نظرتون محترمه اما من حرفم رو از روی اطلاع زدم و شاگرد بنده هم پارسال از همین روش که گفتم مطالعه کردند و 70 زد ایشون(کل برنامه ی درسیشون رو من ریخته بودم واسشون) و کتاب درسی رو هم اصلا باز نکرد .. البته اون کتابی که بنده معرفی کردم خیلی مشابه کتاب درسی هست .. در ضمن مطمئن باشید بنده چیزی رو که نمیدونم توش نظر نمیدم و وقتی جایی میام نظر میدم یعنی درموردش اطلاع دارم .. حالا مشکلی نیست شما اگه خیلی دوست دارید کتاب رو بخونید بشینید کتاب رو بخونید ولی همیشه درنظر داشته باشید که مدیریت زمان برای یک کنکوری خیلی مهمه و باید بتونه تشخیص بده که رو هر درس چقدر وقت بذاره و چطور بخونه

alphacino
22-08-2010, 20:19
خوب ايشونم نظرشونو دادند كه % 100 هم اشتباهه

شايد خودشون از اين روش براي كنكور خونده باشند و نتيجه هم گرفته باشند ولي :

كار هركس نيست ديني خواندن غير كتاب
ادم خوفناكي خواهد و قدر كفايت هم شتاب

Amin.M.1986
22-08-2010, 20:44
شرمنده مهندس جان.سروری.آقایی.دوستون داریم ولی این راه حل خوندن دینی نیستاااا
اول اینکه کتاب درسی رو گذاشتن کنار کار فوق العاده غلطیه
شما وقتی که کتاب درسی رو میخونید باید توجه داشته باشید تیتر بالاش چیه.آیه قبلش چی بوده.آیه بعدش چی بوده.کلا چه آیه هایی تو این درس اومده موضوع کلی درس چیه و...
خوب تو کتاب های کمک درسی اینا رو نداره که.فقط اومده مباحث رو باز کرده وبه زبان شیرین بیان کرده
دیگه سوالات کنکور رو بذارید جلوتون متوجه میشید(به استثتا کنکور ریاضی امسال که دینی رو آسون دادند)که چه قدر تست ها و آیه ها شبیه هم هستن
ممنون .. پستتون خیلی مفید بود اتفاقا ..چون منو وادار کرد که چند نکته رو بگم..
ببینید یک سری کارها باید تو مشاوره انجام بشه(البته پیشاپیش جواب اون دوستی که احتمالا میگه شما تو چیزی زمینه ی تخصصیت نیست نظر نده رو بدم و اونم اینه که بنده وقتی واسه شاگردهام مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور انجام میدم یعنی اینکه تو این زمینه ها اطلاعات دارم و صد البته تجربه)
خب برسیم به جواب سوال شما..
ببینید بحث شما اگه مشکل سر آیه خوندن هست و اینکه چه آیه ای مربوط به کدوم مبحث هست باید بهتون بگم که دینی خوندن واسه کنکور خیلی آسونه اتفاقا و فقط روش داره .. من حس میکنم نتونم الان با نوشتن همه منظورم رو بهتون انتقال بدم پس اگه سوالی پیش اومد باز بپرسید تا بتونم کمک کنم..
خب میرسیم سر روش خوندن درس دین و زندگی
اولا که شما باید الگوریتم تشکیل بدهید واسه مطالب .. یعنی در حین خوندن سعی کنید مطالب رو به صورت نمودار در بیارید و دسته بندی مطالب رو داشته باشید و کل درس رو تبدیل کنید به نمودار درختی(این کار واسه مرور هستش و خوب جا افتادن مطالب توی ذهن) در مورد ایه و حدیث هم شما نباید کل آیات رو حفظ کنید .. شما باید کلمات کلیدی رو توی آیات مشخص کنید.. مثلا درباره ی امی بودن پیغمبر شما کلمه" تخطه" رو باید هایلایت کنی و به ذهنت بسپری درسته که کل ایه رو باید مطالعه کنی اما این کلمه کلیدی راه حل مشکل شما تو مواقع فراموشی هستش و با دیدن این لغت سریع گزینه ی صحیح رو انتخاب میکنید.. شیرین نیست؟؟ با یک نگاه میتونید یک تست دینی رو جواب بدهید.
کلماتی که استخوان بندی تست رو تشکیل میدهند رو یاد بگیرید تا با یک نگاه تست صحیح رو تشخیص بدهید .. مثلا توی درس معجزه ای از نوع کتاب(فکر کنم درس چهارم سال سوم باشه) بدونید که وقتی با جمله ی "انسان های حقیقت طلب وقتی با دعوت پیامبران مواجه میشدند از آنان نشانه میخواستند" برخورد کردید باید تشخیص بدهید که استخوان این جمله چیست و اون کلمات رو یاد بگیرید .. باید جمله ی قبل رو به این صورت تبدیل کنید:
حقیقت طلب----درخواست نشانه
با این کار حجم مطالب تو ذهنتون کم میشه و سرعت تشخیص گزینه ی درست افزایش پیدا میکنه و احتمال اشتباه کم میشه..
شما باید فوت فن های مطالعه هر درس رو یاد بگرید تا راحت تر تست رو جواب بدهید و درس هم واستون لذت بخش بشه .. تو فکرش هستم که یک جزوه یا مقاله بنویسم با کمک دوستم خوبم آقای ترابی واسه آموزش درست درس خوندن ولی فکر نمیکنم تا 10 سال دیگه هم وقت بشه که بنویسیم.
هر سوالی به ذهنتون برسه من درخدمت هستم:11:
راستی اگه کسی مطلب رو جایی کپی پیست کرد ممنون میشم با ذکر منبع باشه
----------------------------------------------------------------------------------------------
در ضمن اصلا کسی مجبور نیست از روشی که من میگم درس بخونه .. هرکس هر کاری رو دوست داره میتونه انجام بده .. مطمئنا همه کسانی که کنکور میدن فکر میکنند دارن راه درست رو میرن اما در آخر عده ی کمی موفق میشن ... این ر به این دلیل گفتم چون میبینم بعضی ها طوری موضع میگیرند که انگار داره به زور چیزی بهشون تحمیل میشه .. بنده حاصل تجربیات خودم رو بهتون آموزش میدهم و مشخصه که من هم انسان هستم امکان اشتباه تو کارم هست .. سعیم بر این هست باعث به اشتباه افتادن هیچ کس نشم و تو این مسیر کنکور هم بتونم به کسانی که نیاز به کمک دارند و خودشون هم میخواهند که بهشون کمک بشه راهنمایی های لازم رو بکنم

Lady Negar
22-08-2010, 22:07
بچه ها شخصي كه از دوم دبيرستانش تا پيش سهميه منطقه3 درس خونده باشه و يه سال پشت كنكوربمونه ولي اينبار بره منطقه 1 ،سهميه چند توي كنكور90 حساب ميشه؟
----------------------------
بچه ها من دين و زندگي3 ترم2 رو كه سوالاتش نهايي هست رو 20 گرفتم
و در كنكور88 سراسري دين رو 80% و آزاد 95% زدم
اينارو فقط واسه اين گفتم كه فكرنكنيد چرت ميگم و بي تجربه هستم:31:
راستش بايد بگم من كتاب ديني رو قورت داده بودم و همه ي آيات و متنشو هنوز كه هنوزه حفظم(خود كشي كرده بودم):31:
البته هركسي يه جور درس خوندن خاصشه ولي من تكيه اصليم بروي كتاب بود و تنها سوالات تستي ديني گاج رو(كه خيلي مزخرف بود:2:)رو ميزدم
و از فروردين هم تست هايي همون گاج رو كه علامت زده بودم(به واسطه ي اينكه مهم بودن يا اشتباه زده بودم)دوره كردم
از اردبيهشت هم تست هاي زرد كانون كه همشون تستهاي كنكور بودن رو زدم
بقيه وقتم هم دوره كردم:8:

nelly joon
23-08-2010, 00:01
چه خوب میشد اگه مثل دین و زندگی همه ی درسای دیگه رو هم با هم بررسی میکردیم تا توی هر درس به یه راهکار خوبی واسه خوندن اون درس میرسیدیم.
بعدشم به نظر شما بهتر نیست که تو همین تاپیک واسه هر درسی بهترین کتاباشم معرفی بشه؟خوب بحث کتابا هم به کنکور90 مربوطه دیگه.:rolleye:
کنکوری های سال قبل که نتیجه خوبی گرفتین اون درسایی رو که بالا زدین چه جوری خوندین؟از چه کتابایی استفاده کردین؟

shabeashegha
23-08-2010, 02:29
ممنون .. پستتون خیلی مفید بود اتفاقا ..چون منو وادار کرد که چند نکته رو بگم..
ببینید یک سری کارها باید تو مشاوره انجام بشه(البته پیشاپیش جواب اون دوستی که احتمالا میگه شما تو چیزی زمینه ی تخصصیت نیست نظر نده رو بدم و اونم اینه که بنده وقتی واسه شاگردهام مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور انجام میدم یعنی اینکه تو این زمینه ها اطلاعات دارم و صد البته تجربه)
خب برسیم به جواب سوال شما..
ببینید بحث شما اگه مشکل سر آیه خوندن هست و اینکه چه آیه ای مربوط به کدوم مبحث هست باید بهتون بگم که دینی خوندن واسه کنکور خیلی آسونه اتفاقا و فقط روش داره .. من حس میکنم نتونم الان با نوشتن همه منظورم رو بهتون انتقال بدم پس اگه سوالی پیش اومد باز بپرسید تا بتونم کمک کنم..
خب میرسیم سر روش خوندن درس دین و زندگی
اولا که شما باید الگوریتم تشکیل بدهید واسه مطالب .. یعنی در حین خوندن سعی کنید مطالب رو به صورت نمودار در بیارید و دسته بندی مطالب رو داشته باشید و کل درس رو تبدیل کنید به نمودار درختی(این کار واسه مرور هستش و خوب جا افتادن مطالب توی ذهن) در مورد ایه و حدیث هم شما نباید کل آیات رو حفظ کنید .. شما باید کلمات کلیدی رو توی آیات مشخص کنید.. مثلا درباره ی امی بودن پیغمبر شما کلمه" تخطه" رو باید هایلایت کنی و به ذهنت بسپری درسته که کل ایه رو باید مطالعه کنی اما این کلمه کلیدی راه حل مشکل شما تو مواقع فراموشی هستش و با دیدن این لغت سریع گزینه ی صحیح رو انتخاب میکنید.. شیرین نیست؟؟ با یک نگاه میتونید یک تست دینی رو جواب بدهید.
کلماتی که استخوان بندی تست رو تشکیل میدهند رو یاد بگیرید تا با یک نگاه تست صحیح رو تشخیص بدهید .. مثلا توی درس معجزه ای از نوع کتاب(فکر کنم درس چهارم سال سوم باشه) بدونید که وقتی با جمله ی "انسان های حقیقت طلب وقتی با دعوت پیامبران مواجه میشدند از آنان نشانه میخواستند" برخورد کردید باید تشخیص بدهید که استخوان این جمله چیست و اون کلمات رو یاد بگیرید .. باید جمله ی قبل رو به این صورت تبدیل کنید:
با این کار حجم مطالب تو ذهنتون کم میشه و سرعت تشخیص گزینه ی درست افزایش پیدا میکنه و احتمال اشتباه کم میشه..
شما باید فوت فن های مطالعه هر درس رو یاد بگرید تا راحت تر تست رو جواب بدهید و درس هم واستون لذت بخش بشه .. تو فکرش هستم که یک جزوه یا مقاله بنویسم با کمک دوستم خوبم آقای ترابی واسه آموزش درست درس خوندن ولی فکر نمیکنم تا 10 سال دیگه هم وقت بشه که بنویسیم.
هر سوالی به ذهنتون برسه من درخدمت هستم:11:
راستی اگه کسی مطلب رو جایی کپی پیست کرد ممنون میشم با ذکر منبع باشه
----------------------------------------------------------------------------------------------
در ضمن اصلا کسی مجبور نیست از روشی که من میگم درس بخونه .. هرکس هر کاری رو دوست داره میتونه انجام بده .. مطمئنا همه کسانی که کنکور میدن فکر میکنند دارن راه درست رو میرن اما در آخر عده ی کمی موفق میشن ... این ر به این دلیل گفتم چون میبینم بعضی ها طوری موضع میگیرند که انگار داره به زور چیزی بهشون تحمیل میشه .. بنده حاصل تجربیات خودم رو بهتون آموزش میدهم و مشخصه که من هم انسان هستم امکان اشتباه تو کارم هست .. سعیم بر این هست باعث به اشتباه افتادن هیچ کس نشم و تو این مسیر کنکور هم بتونم به کسانی که نیاز به کمک دارند و خودشون هم میخواهند که بهشون کمک بشه راهنمایی های لازم رو بکنم
بنظر من هم این روش درست خوندن دین و زندگیه ولی به شرطی که روی کتاب درسی اجرا بشه. واسه اینکه بهتون بقبولونم که هیچ کتاب کمک آموزشی کتاب درسی نمیشه یه خاطره از خودم میگم واستون:31::
من پارسال شیمی رو از روی کتابای بهمن بازرگان میخوندم به هرکسی میگفتم میگفت فقط بازرگان بخون کتاب درسیم شوت کن تو سطل آشغال منم دقیقا همین کارو کردم.تا اواسط بهمن ماه بود که توی آزمونای آزمایشی که جمع بندی پایه بود توی سوالای شیمی 3تا سوال داده بود که با دیدنشون واقعا عین خنگا نگاشون کردم و نتونستم بهشون جواب بدم وقتی رفتم خونه از توی پاسخنامه متوجه شدم جزو سوالای راحت بوده و من با جواب ندادنش کلی عصبی بودم. توی پاسخنامه آدرس صفحه کتاب درسی رو داده بود. به هزار زحمت کتاب درسی رو از دوستام قرض گرفتم و دیدم بله دقیقا سوال عین جمله متن کتابه!!ولی این جمله و حتی مطالب مرتبط بهش توی کتاب بازرگان اثری ازش نیست!!
(واسه اینکه آخر داستان رو بدونین میگم: از اون روز روزی 5صفحه از کتاب درسی رو مو به مو میخوندم و جاهای مهمش رو علامت میزدم تا اینکه اردبیهشت کل کتابای درسی رو خوندم و خیالم راحت شد که اگه سر کنکور سوال راحتی بیاد بخاطر نزدنش از بقیه (که حتما جواب میدادن به اون تست) عقب نیوفتم)

panizir
23-08-2010, 06:54

ديگه الان كل آيه رو نميدن بگن مربوط به چيه. چون اغلب بچه ها يه چيزايي خوندن از درس و يه كلمه اي از آيه حفظ شدن.يه تيكه شو ميدن ميگن مربوط به كدو قسمته تازه اگه بخوان خوب سوال بدم.ممكنه قسمت دومشو به فارسي بگن بعد بگن مربوط به كدوم آيه ست و اول آياتو بنويسن اصلا تو هيچ قسمتيش هم تخطه رو نگن.

اين روش خوبه به شرطي كه آدم كل جمله رو حفظ كنه و با همون چند كلمه يادش بياد. اما حفظ كردن همون چند كلمه تنها باعث ميشه خيلي از چيزاي مهمو آدم حفظ نكنه.مثل اينكه اگه سوال بدن انسانهاي حقيقت طلب در چه مواقعي درخواست نشانه داشتند؟ شايد براي اين مورد خاص يه كم مسخره بياد اما كتاب دينيو نميشه اينجوري خلاصه كرد. مگر اينكه با خوندن خلاصه كل مطلب يادت بياد. يعني اول كل مطلبو حفظ باشي بعد يادت بياد.

Amin.M.1986
23-08-2010, 10:38
ديگه الان كل آيه رو نميدن بگن مربوط به چيه. چون اغلب بچه ها يه چيزايي خوندن از درس و يه كلمه اي از آيه حفظ شدن.يه تيكه شو ميدن ميگن مربوط به كدو قسمته تازه اگه بخوان خوب سوال بدم.ممكنه قسمت دومشو به فارسي بگن بعد بگن مربوط به كدوم آيه ست و اول آياتو بنويسن اصلا تو هيچ قسمتيش هم تخطه رو نگن.

اين روش خوبه به شرطي كه آدم كل جمله رو حفظ كنه و با همون چند كلمه يادش بياد. اما حفظ كردن همون چند كلمه تنها باعث ميشه خيلي از چيزاي مهمو آدم حفظ نكنه.مثل اينكه اگه سوال بدن انسانهاي حقيقت طلب در چه مواقعي درخواست نشانه داشتند؟ شايد براي اين مورد خاص يه كم مسخره بياد اما كتاب دينيو نميشه اينجوري خلاصه كرد. مگر اينكه با خوندن خلاصه كل مطلب يادت بياد. يعني اول كل مطلبو حفظ باشي بعد يادت بياد.
خيلي اين مخالفت کردن شما و بعضي ها واسم جالبه .. شما اگه جمله ي من رو دوباره بخونيد بنده تاکيد کردم که کل آيه مطالعه بشه و چند روش رو هم گفتم که حتما ميتونند باعث بهتر تست زدن بشوند ...
احساس ميکنم يک عده دارند فقط مخالفت ميکنند و اصلا انگار نه انگار هدف در اينجا چيز ديگه اي هست..
ميام يک کتاب معرفي ميکنم(کتاب مشعليان از اتشارات راه انديشه ) و جند تا روش ميگم يکي مياد ميگه من شيمي رو ارز رو بازرگان خوندم و نتيجه نگرفتم پس حرف شما راجع به درس دين و زندگي غلطه!!!!!!!!! شما مياي حرف من رو يک قسمتشو ميکشي بيرون و ميگي غلطه و مياي دوباره همون حرف هاي من رو تحويل خودم ميدي..من گفتم آیه رو مطالعه نکنید؟؟؟ یک بار درست و دقیق وقت بذارید و پست من رو بخونید و بعد نقدش کنید

درسته که کل ایه رو باید مطالعه کنی اما این کلمه کلیدی راه حل مشکل شما تو مواقع فراموشی هستش

کاملا يک جو بچه مدرسه اي اينجا حاکم هست و يه عده فراموش کردند که اينجا قراره به بهتر نتيجه گرفتن بقيه کمک بشه.
انگار يه عده قسم خوردند من هرچي بگم ايراد بگيرند .. و احساس میکنند که با اینکار نشون میدن که علامه دهر هستند یا مثلا حس میکنند خیلی حواسشون جمع اطرافشون هست و همیشه هشیار هستند که نکنه کسی بخواد از راه به درشون کنه
من اصراري ندارم که کسي از راهنمايي هاي من استفاده کنه .. هرکس هر جور ميخواد عمل کنه .. شايد واسه يک عده لازم باشه حتما جلسه اي بين 40 تا 200 هزار تومن پول مشاور بدن شايدم يک عده واسشون لازمه همونطور باهاشون برخورد بشه .
واقعا متاسفم که طوری شده که انگار من دارم اصرار میکنم که آقا توروخدا بذارید من واسه کنکور کمکتون کنم.. از این به بعد اگر کسی از من کمک خواست بنده جوابشو میدم (اونم در صورت داشتن وقت و حوصله)و در غیر اینصورت وقت خودم رو تلف نمیکنم واسه جواب سوال کسی رو دادن.. سوال از بنده رو هم یا تو تاپیک خودم مطرح کنید یا پیغام خصوصی بزنید ..
والسلام و خدا نگهدار

BioHazard
23-08-2010, 11:12
خوب بین دعوا آقای مجیدی و ما بقی بچه ها یک عدد پیشنهاد. کتاب گاج سفید دین و زندگی رو بگیرید ، توش هم متن درس هست و هم نکات + تست و نمودار درختی ، بوته ای ، باغچه ای و انواع حیوانات :دی

آقای مجیدی هم شما خودتو ناراحت نکن ، چون کسی نمیره جلسه ای 200 تومن پول بابت مشاوره بده ، آخه وقتی مشاور مجانی هست دیگه این حرفارو نداره که ، عیبه ، زشته ، دور از ادبه ، شما مهندس و مشاور هستی ، شما الگوی همه ی ما هستید ، .:13:. اینجا هرکسی آزاده نظر شخصیش رو بگه (جز سیاست که باید توی پ.خ گفته بشه ، البته با اشخاصی مثل Meisam و aQua هم نمیشه شوخی کرد :46: ، فردا بن میشم ، میگی نه نگاه کن :دی).

ولی بدور از شوخی (البته آخرای حرفم شوخی کردم که یخورده جو عوض بشه) ، اینجور بحثا ، منجر به تحمیل عقاید میشه ، به نظر شخصیم باید فرد ببینه چه روشی بیشتر براش کارساز هست. شاید یکی با همین کتاب شما معرفی کردید ، معارف رو 100 بزنه که براش 125 محاسبه بشه ، شایدم یکی 33- بزنه و بیا درستش کن و یک عمر نفرین پشت سر شما.

از اسم مشاور هم معلومه ، یعنی بری باهاش مشورت کنی ، نه اینکه بگه چیکار کنی. من خودم میشستم با مشاور 2 ساعت فقط حرف میزدیم که آخر سر توی آزمون جامع علوی رتبم از 5000، شد 584 ، ولی توی کنکور 89 خراب کردم که تقصیر خودم بود، نه تقصیر مشاورم بود و نه کس دیگه.

توجه : اینجا فروم هست و فروم جای بحث هست ، بحث هم یعنی صحبتهایی که داخلش هرکسی نظری داره و این نظرات ممکنه مخالف نظر شخص دیگری باشد ، که در این صورت طرف باید از خودش دفاع کنه نه اینکه فرار کنه.(منظورم شخص خاصی نیست ، کلی گفتم) ، من نه مدیرم و نه اختیاراتی دارم ، اینی که گفتم برای اینه که همزیستی خوبی داشته باشیم اینجا ، نه اینکه هرکسی به خون اون یکی تشنه باشه.

---------------------

راستی نتایج آزاد 10 شهریور انشاالله میاد دیگه ؟ نتایج نهایی سراسری کی میاد ؟

راستی کسی جدول زمان بندی و مباحث آزمون های قلم چی (Pencil What!) رو داره!!!؟

BioHazard
23-08-2010, 11:30
چه خوب میشد اگه مثل دین و زندگی همه ی درسای دیگه رو هم با هم بررسی میکردیم تا توی هر درس به یه راهکار خوبی واسه خوندن اون درس میرسیدیم.
بعدشم به نظر شما بهتر نیست که تو همین تاپیک واسه هر درسی بهترین کتاباشم معرفی بشه؟خوب بحث کتابا هم به کنکور90 مربوطه دیگه.:rolleye:
کنکوری های سال قبل که نتیجه خوبی گرفتین اون درسایی رو که بالا زدین چه جوری خوندین؟از چه کتابایی استفاده کردین؟

کتابا معمولا صفحه ی اول معرفی میشن ، اگه اشتباه هم نکنم توی پستام یک سری کتاب معرفی کردم. توی دوران جمع بندی نتیجه ی خوبی گرفتم ، ولی کنکور خراب کردم. باز کتابامو میگم شاید بدردتون بخوره.

ادبیات : کتاب درسی + کتاب گاج سفید
معارف : کتاب گاج سفید (که همون طور گفتم همه چی داره ، از متن درس تا تست کنکور و تالیفی)
عربی : جزوه دبیر و کتاب آبی قلم چی
زبان : هیچی !!!!!!

دیف : کتاب اندیشه فائق (100% توصیه میشه ، این کتاب رو اگه ریز به ریز بخونید حتما نتیجه میگیرید)
کل هندسه ، ریاضیات پایه ، جبر و احتمال و آنالیز و ترکیب : 8 کتاب ریاضی گاج
فیزیک و شیمی : آبی قلم چی

panizir
23-08-2010, 12:57
خيلي اين مخالفت کردن شما و بعضي ها واسم جالبه .. شما اگه جمله ي من رو دوباره بخونيد بنده تاکيد کردم که کل آيه مطالعه بشه و چند روش رو هم گفتم که حتما ميتونند باعث بهتر تست زدن بشوند ...
احساس ميکنم يک عده دارند فقط مخالفت ميکنند و اصلا انگار نه انگار هدف در اينجا چيز ديگه اي هست..
ميام يک کتاب معرفي ميکنم(کتاب مشعليان از اتشارات راه انديشه ) و جند تا روش ميگم يکي مياد ميگه من شيمي رو ارز رو بازرگان خوندم و نتيجه نگرفتم پس حرف شما راجع به درس دين و زندگي غلطه!!!!!!!!! شما مياي حرف من رو يک قسمتشو ميکشي بيرون و ميگي غلطه و مياي دوباره همون حرف هاي من رو تحويل خودم ميدي..من گفتم آیه رو مطالعه نکنید؟؟؟ یک بار درست و دقیق وقت بذارید و پست من رو بخونید و بعد نقدش کنید

کاملا يک جو بچه مدرسه اي اينجا حاکم هست و يه عده فراموش کردند که اينجا قراره به بهتر نتيجه گرفتن بقيه کمک بشه.
انگار يه عده قسم خوردند من هرچي بگم ايراد بگيرند .. و احساس میکنند که با اینکار نشون میدن که علامه دهر هستند یا مثلا حس میکنند خیلی حواسشون جمع اطرافشون هست و همیشه هشیار هستند که نکنه کسی بخواد از راه به درشون کنه
من اصراري ندارم که کسي از راهنمايي هاي من استفاده کنه .. هرکس هر جور ميخواد عمل کنه .. شايد واسه يک عده لازم باشه حتما جلسه اي بين 40 تا 200 هزار تومن پول مشاور بدن شايدم يک عده واسشون لازمه همونطور باهاشون برخورد بشه .
واقعا متاسفم که طوری شده که انگار من دارم اصرار میکنم که آقا توروخدا بذارید من واسه کنکور کمکتون کنم.. از این به بعد اگر کسی از من کمک خواست بنده جوابشو میدم (اونم در صورت داشتن وقت و حوصله)و در غیر اینصورت وقت خودم رو تلف نمیکنم واسه جواب سوال کسی رو دادن.. سوال از بنده رو هم یا تو تاپیک خودم مطرح کنید یا پیغام خصوصی بزنید ..
والسلام و خدا نگهدار

بنده هم نظر خودمو درباره روش شما گفتم.
تو اون تاپيك ديگه هم همين طور.
موفق باشيد و خدا خيرتون بده.

nelly joon
23-08-2010, 13:01

شما مجبور نیستی بیای تو جو بچه مدرسه ای ها،برید تو جو مهندس ها.

از این به بعد اگر کسی از من کمک خواست بنده جوابشو میدم (اونم در صورت داشتن وقت و حوصله)و در غیر اینصورت وقت خودم رو تلف نمیکنم واسه جواب سوال کسی رو دادن.. سوال از بنده رو هم یا تو تاپیک خودم مطرح کنید یا پیغام خصوصی بزنید ..

اگه میخواید کمک کنید انقدر منت نذارید.اینجا خیلی از بچه ها هستند که پارسال نتیجه های خوبی گرفتند و امسال دانشجو هستند و فقط برای کمک به بقیه میان اینجا.

خیلی هم خوبه که جو بچه مدرسه ای باشه و همه دانش آموز باشند و در یک سطح به حساب بیان نه مهندس و استاد،... .
خوب مسلماَ اگه کسی بخواد نظر شخص شما رو بدونه میاد تو تاپیک شما سوالشو میپرسه.

alphacino
23-08-2010, 13:04
اقا من 5 دقيقه ديگه استارتمو برا كنكور ميزنم

از هفته اي 22 ساعت شروع كردم كمه يا زياده ؟

طبق ضرايب هر درس و 3 برابر بودن ضريب اختصاصيها

[lجمعه رو هم گذاشتم براي جمع بنديه كل هفته

ايننم برناممه براي يك هفته به صورت ازمايشي :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا نظر بدين....

sahar70.ss
23-08-2010, 13:06
سلام.مرسی از راهنماییت.نظرت در مورد کتابای سبز و اندیشه فایق چیه؟و زبان فارسی جدید سبز:13:

sahar70.ss
23-08-2010, 13:15
خیلی خوب راهنمایی کرده بودی.مرسی.میخواستم ازت کمک بگیرم جون به نظر میاد تجربت زیاده.من از راهنمایی فرزانگان(تیزهوشان)بودم.پای نسبتا قویه.ولی امسال که کنکوری بودم روزی 5 دقیقه هم نمیخوندم!:2:خلاصه رتبم شد 6500 منطقه 2(من از کرمانم:20:)حالا امسال پشت کنکوریم.به نظرت چه جوری بخونم؟بعضیا بهم پیشنهاد کردن با برنامه قلم چی پیش برم.میشه کمکم کنی؟ممنون میشم:11:

BioHazard
23-08-2010, 13:33
بحث درمورد زمان مطالعه زیاد شده. اول از همه حتی شده روزی 30 دقیقه هم شروع کن ، ولی 30 دقیقه بشه 1 ساعت ، بعد بشه 2 3 ساعت ، همینجوری بره بالا.

مفهومی تر خوندن بهتر از ساعات بیشتر است.

-

BioHazard
23-08-2010, 21:01
خیلی خوب راهنمایی کرده بودی.مرسی.میخواستم ازت کمک بگیرم جون به نظر میاد تجربت زیاده.من از راهنمایی فرزانگان(تیزهوشان)بودم.پای نسبتا قویه.ولی امسال که کنکوری بودم روزی 5 دقیقه هم نمیخوندم!:2:خلاصه رتبم شد 6500 منطقه 2(من از کرمانم:20:)حالا امسال پشت کنکوریم.به نظرت چه جوری بخونم؟بعضیا بهم پیشنهاد کردن با برنامه قلم چی پیش برم.میشه کمکم کنی؟ممنون میشم:11:

منو میگی ؟؟؟؟؟ اگه منو میگی ، منم یک جورایی مثل خودتونم ، شاید پشت کنکوری بشم شایدم نه. ولی اگه این اتفاق بیفته با برنامه ی آزمون های قلم چی میرم جلو. باز اگه منو میگی هر کمکی از دستم بربیاد انجام میدم.

سلام.مرسی از راهنماییت.نظرت در مورد کتابای سبز و اندیشه فایق چیه؟و زبان فارسی جدید سبز:13:

اندیشه فائق سبز اگه اشتباه نکنم درسنامه هم داره و شنیدم کتاب خوبیه (واسه خود ماشالله هست اگه اشتباه نکنم)

درمورد زبان فارسی اطلاعاتی ندارم. من خودم از همون کتاب گاج سفید استفاده میکردم. البته بیشتر اوقات کتاب تست علوی کافی بود.

parisa_fa6730
23-08-2010, 22:00
بچه ها خواهش می کنم اگر کسی برنامه راهبردی کانون برای تجربی رو داره بذاره. هیچ جایی نتونستم پیداش کنم. خودشون هم تا ثبت نام نکنی نمیدن :((

shabeashegha
23-08-2010, 23:28

والسلام و خدا نگهدار

ببینید اگه من شیمی بازرگان رو مثال زدم واسه اینه که 90 درصد پشت کنکوریا براشون ثابت شده که بهترین کتاب کمک آموزشی شیمی بازرگانه ضمن اینکه این اتفاق واسه من توی شیمی افتاده بود اگه این اتفاق توی درس ادبیات افتاده بود اونو مثال میزدم . هدفمم این بود که بگم حتی اگه کتاب بهترین کتاب کمک درسی باشه بازم طراح سوال کنکور از توی اون کتاب کمک درسی سوال رو طرح نمیکنه. ضمن اینکه 1سوال ساده رو از دست دادن (که از متن کتاب درسی طرح شده) خیلی بیشتر اعصاب آدم رو به هم میریزه تا یه سوال سخت رو ازدست دادن
اینکه اینجا جوش بچه مدرسه ایه یه مزیته چون هیچ کدوممون به بقیه از بالا نگاه نمیکنیم. هممون قبول داریم که اگه یه چیز میدونیم خیلی چیزارو نمیدونیم. اگه کسی بیاد با منطق و با تجربه میگه که فلان کار اشتباست بقیه نگاه به منطقش میندازن نه به مهندس بودن و بچه مدرسه ای بودنش!!
اینجا هیچ کس بابت کاری که میکنه و راهنمایی که میکنه منت سر بقیه نمیذاره همه با هم دوستیم اگه فکر میکنین که جو اینجا براتون قابل تحمل نیست و یه بچه مدرسه ای میتونه صحبت شما رو به چالش بکشه و شما از با چالش کشیده شدن بدتون میاد ما بچه مدرسه ایها از شما عذر میخوایم

vahid-p
24-08-2010, 00:13
اقا من 5 دقيقه ديگه استارتمو برا كنكور ميزنم

از هفته اي 22 ساعت شروع كردم كمه يا زياده ؟

طبق ضرايب هر درس و 3 برابر بودن ضريب اختصاصيها

[lجمعه رو هم گذاشتم براي جمع بنديه كل هفته

ايننم برناممه براي يك هفته به صورت ازمايشي :

لطفا نظر بدين....
خب اگه اشکال نداره، من نظرم رو بگم. یه خورده هم سابقه دارم و شاید نظرم درست باشه یا نه.
اولا برای 22 ساعت در هفته برنامه ریزی دشوار نیست و بهتر بود برنامه ای رو می زاشتین که برای مدت طولانی تری باشه. دوم اینکه من این نوع برنامه ریزی دقیق رو قبول ندارم. مثلا دقیقا 14 تا 15 . بهتره زمان بندیت مثلا صبح ، عصر و شب باشه. درس ها رو همراه با ساعت مورد نظر بنویس. برای استراحت وقت جداگونه ننویس و رو همون درس اضافه کن.
باید اول برنامه بلند مدتی داشته باشی و میزان تواناییت برنامه می نوشتی تا اینکه روی ضریب دروس برنامه بنویسی. ( البته ضریب بی تاثیر نیست )
برنامه بلند مدت رو حتما باید داشته باشی و مشخص کنی چه کتاب هایی رو باید بخونی. سعی کن برای تست و مطالعه کتاب زمانش رو جدا جدا بنویسی و دروس عمومی رو می تونی تو دو روز متفاوت بنویسی.
تست هم انواعی داریم، ولی برای اون بعدا برنامه بنویس. فعلا برنامه روند آموزشی داشته باشه، خوبه.
اما بررسی تک تک روزهای هفته :
شنبه : به نظرم برنامه مشکل داره. سعی کن از دروس تخصصی و عمومی میکس شده استفاده کنی. یعنی یه روز همش فیزیک و ریاضی نباشه. یه روز هم همش دین و زندگی و ادبیات نباشه. الان درسایی که نوشتی همش حفظین ( شیمی کمتر ) و به نظرم بهتر بود درسی مثل فیزیک یا ریاضی بینش می ذاشتی.
یکشنبه : می تونستی جای زبان و فیزیک رو عوض کنی. ولی می دونم چرا این کار نکردی، به خاطر همون ساعت 14 تا 15 که برنامت رو محدود کرده. ( بالا گفتم که نباید محدود به ساعت باشه. محدود به بازه زمانی بزرگتری باشه، بهتره ) در ضمن بهتره درسهایی مثل ریاضی که حضور ذهن و قوت بیشتری داره رو تو برنامه صبح بذاری. حتی تو رمضون هم بهتره صبح درس بخونی چون انرژی لازم رو داری، یا هم برای شب بذار. ساعت 14 تا 15 هم برای درس خوندن به نظر من درست نیست.
دوشنبه چندان مشکلی نداره.
سه شنبه : به نظر من دین و زندگی چهارشنبه رو بیار روز سه شنبه و امروز رو بکنش تست درس قبل و مطالعه درس امروز. راستی دلیل ادبیات و ریاضی که به هم چسبوندی رو نفهمیدم.
چهارشنبه : به نظر من جای شیمی بذار هندسه و آمار ( البته چون شما تجربی هستین، همراه هم نه، ولی مثلا هر دو هفته هندسه یه جلسه آمار ). و شیمی رو ببر تو تایم شب
پنجشنبه : شیمی رو بهتر بود با یه فیزیک جاشون رو عوض می کردی تا دنبال هم نباشن.
* توضیه کلی : برنامت چون خیلی خلوته، برای همین شاید نرسی تست و مثلا قرابت معنایی و خیلی چیزای دیگه رو بخونی. باید یکم فشرده ترش کنی. راستی یه چیز دیگه. سعی کن یکی دو تا کتاب رو برای هر روزت بذاری» مثلا لغات زبان، واژگان و املا و کلا بخش های فراموش شدنی و در عین حال کم حجم.

nelly joon
24-08-2010, 01:53
لطفا نظر بدين....

من حرفهای دوست خوبمون آقا وحید رو تایید میکنم.
به نظر من هم تعیین ساعت خوندن هر درس توی روز یکم ایجاد مشکل میکنه.
اما میخوام بگم گاهی وقتها یه روش که از دید خیلی ها غلطه به شما نتیجه ی خوبی بده.
شاید برنامه شما از دید خیلی ها درست نباشه ولی اگه شما با این برنامه راحتی و میتونی راحت انجامش بدی من پیشنهاد میکنم همینو ادامه بدی و مطمئن باشی که بهترین برنامه رو نوشتی.
همه ی کنکوری های موفق از یه راه مشابه و با یه برنامه مشابه به موفقیت نرسیدن و ممکنه خیلی ها طبق برنامه اونا پیش برن اما به موفقیت نرسند چون توانایی افراد با هم خیلی متفاوته.
مثلاَ مشاورا میگن تو هر روز چند تا درس مختلف بخونید اما من مصاحبه خیلی از رتبه های برتر رو که خوندم بعضی هاشون تو یه روز فقط 1 درس میخوندن.
خلاصه میخوام بهت بگم خودت پیدا کن که راه موفق شدنت از کدوم طرفه و کدوم برنامه بهت جواب میده هیچکس دیگه ای نمیتونه بهت بگه.:11:

mjorh
24-08-2010, 03:19
من حرفهای دوست خوبمون آقا وحید رو تایید میکنم.
به نظر من هم تعیین ساعت خوندن هر درس توی روز یکم ایجاد مشکل میکنه.
اما میخوام بگم گاهی وقتها یه روش که از دید خیلی ها غلطه به شما نتیجه ی خوبی بده.
شاید برنامه شما از دید خیلی ها درست نباشه ولی اگه شما با این برنامه راحتی و میتونی راحت انجامش بدی من پیشنهاد میکنم همینو ادامه بدی و مطمئن باشی که بهترین برنامه رو نوشتی.
همه ی کنکوری های موفق از یه راه مشابه و با یه برنامه مشابه به موفقیت نرسیدن و ممکنه خیلی ها طبق برنامه اونا پیش برن اما به موفقیت نرسند چون توانایی افراد با هم خیلی متفاوته.
مثلاَ مشاورا میگن تو هر روز چند تا درس مختلف بخونید اما من مصاحبه خیلی از رتبه های برتر رو که خوندم بعضی هاشون تو یه روز فقط 1 درس میخوندن.
خلاصه میخوام بهت بگم خودت پیدا کن که راه موفق شدنت از کدوم طرفه و کدوم برنامه بهت جواب میده هیچکس دیگه ای نمیتونه بهت بگه.:11:

تایید میشه .ACCEPTED

yekleh
24-08-2010, 04:37
سلام عرض شد بر همگي مخالفان عزيز و اندك موافقان اين صحبت قبلي من مبني بر موكول كردن معارف به بعد...
متاسفانه دعوت به بحث كردم و نبودم كه دفاع الانم 2 دقيه مانده به سحر ولي اين بحث خيلي مهمتره و قصدم هم پافشاري از روي تعصب و اين صحبتا نيست.
به احتمال قوي همتون بايد قبول داشته باشين كه به هر حال اگر بخوايم همه ي دروس رو در اين زمان بخونيم ناخواسته بخشيش جا ميمونه و ميوفته برا بعد عيد...

كدوم رو ترجيح ميدين تو اون زمان كم و اوج خستگي بخونين؟؟؟
الان كه اول راهه و انرژي دارين چي؟
تستاي سخت از مبحث گراف از گسسته...
يا
تستاي سخت از از الكتريسيته

زدن كل تست هاي سخت سخت سخت و خيلييييي مفهووومي معاد از دين و زندگي 2+مبحث هدايت از دين و زندگي 3+بخش خانواده از فلان ديني + خواندن ديباچه ي زيباي سعدي از ادبيات با كل تستاش + داستان عشق ويس به راميييين تستاش + و .......

البته ايني كه گفتم فقط يك مثال في البداهه بود...مباحث بكار رفتش هم همينطوري گفتم.....
اميدوارم منظورم رو گرفته باشين كه ميخواستم چي بگم...
اصلا خوشم نمياد حرفاي تكراري يه سري مشاور خوش الحان رو بزنم نه بخاطر مطرح شدن و پررو گري،
بلكه بخاطر اينكه هممون درك كنيييم كه الان زمان خيلي حياتيه.(مخصوصا براي اونايي كه تا الان هيچي نخوندن)

يك دليل ديگه اي كه علمي هم هست اينه كه مطالبي كه ما تعليم ميبينيم دو بخشن يه بخش مربوط به حافظه مثل حفظ كردن سال غيبت صغري و كبري و ديگري يادگيري مثل فهميدن اينكه مشتق يه تابع رو چطوري ميگيرن را يادگيري رانندگي كردن و ...
بخشي كه در مغز ما مربوط به حافظه هست خود به خود بر اثر زمان مستهلك ميشه و دير يا زود اون رو فراموش ميكنيم (بر حسب تكرار).... ولي اوني كه ياد گرفتيم عمرناش كه يادمون بره مثل توان كه تو اول راهنمايي خونديم ولي خداييش كي الان كي يادشه كه اون موقع درس اول ديني چي بود؟؟؟؟
اين است دليل زور زدن مبني بر تمركز گذاشتن در اين زمان بر روي ياد گرفتن اختصاصي . نه حفظ كردن 4 خط و 5 آيه و خوشحالي زودگذر.

عذرخواهي از بابت ويرايش نكردن متن آخه ساعت 5:30 صبحه منم بدجوري خوابم مياد

mghaffari49
24-08-2010, 05:09
سلام. ما موندیم این کتابایی که هی میگن بگیرین و میگیریم و به دردمون هم نمیخوره احتمالاً...
1 - عرض شود به خدمت حضار که ما رفتیم قلم چی ثبت نام کردیم؛ بعد جلسه اول که آشنایی بود و این حرفها به ما گفتن که الا و بلا باید دفتر برنامه ریزی و کتاب تابستون رو با جوابش بگیری. گرفتیم خب ما هم. رو دفتر برنامه ریزی‌ش که بحثی نیست، اما این کتاب تابستون واقعاً مسخره‌س. انتظار داره با یه درسنامه مسخره که آدم به سختی می‌فهمه از کجا شروع میشه و کجا تموم میشه بیای و تستهای اون درس رو بزنی. صحافیش هم که افتضاح بود. 20 تا برگه‌ش تو همون چند روز اول کنده شد ازش. این از کانون.
2 - من امسال نمایشگاه کتاب که رفتم یه 8 کتاب و فیزیک پایه و جوابش رو از گاج گرفتم. حالا اما به لطف اصرارهای مکرر معلم گسسته (که هندسه تحلیلی‌مون هم درس میده) یه گسسته میکرو طبقه‌بندی گاج و یه کتاب هندسه تحلیلی تضمین دانش هم دارم. پارسال هم که پشتیبانمون تو کانون کتاب‌های حسابان و هندسه 2 آبی رو به زور کرد تو حلقمون.

شما باشید با این کتابهای به درد نخور یا همپوشان با هم (مثل گسسته) که احتمالاً از مهر ماه بیشتر هم میشن چیکار مکنید؟

vahid-p
24-08-2010, 05:43
شما باشید با این کتابهای به درد نخور یا همپوشان با هم (مثل گسسته) که احتمالاً از مهر ماه بیشتر هم میشن چیکار مکنید؟
بعضی از کتابهات بد نبود که. فقط یه چند تایی مشکل داشت.
ولی کلا من که خوشم نمی اد همش برام تصمیم بگیرن. بلاخره هر کسی برنامه ای برای خودش داره. نمی شه همه طبق دستورات یکی دیگه عمل کرد.

nelly joon
24-08-2010, 11:21
آقا ما سال اول که کنکور دادیم رتبه مون شد 4000 ،جداَ نخونده بودم.
اما سال دوم خونده بودم ولی نزدیک کنکور که شد یه اتفاقی افتاد که اصلاَ نتونستم برم کنکور بدم.
خلاصه شدیم کنکوری 90.
برنامه ام از 10 شهریور شروع میشه،میخوام امسال بترکونم(زیر 50 بیارم).
اما این وسط یه چیزایی هست:
میترسم بازم شکست بخورم.
حس میکنم خیلی آدم ضایعی هستم که برای سومین بار میخوام کنکور بدم.
نمیدونم برم قلمچی یا نرم.
نمیدونم سنجش برم یا نرم.

هم اکنون نیازمند یاری شما هستم.:19:
نامردی نکنین همتون نظر بذارین.

shabeashegha
24-08-2010, 11:26
سلام. ما موندیم این کتابایی که هی میگن بگیرین و میگیریم و به دردمون هم نمیخوره احتمالاً...
1 - عرض شود به خدمت حضار که ما رفتیم قلم چی ثبت نام کردیم؛ بعد جلسه اول که آشنایی بود و این حرفها به ما گفتن که الا و بلا باید دفتر برنامه ریزی و کتاب تابستون رو با جوابش بگیری. گرفتیم خب ما هم. رو دفتر برنامه ریزی‌ش که بحثی نیست، اما این کتاب تابستون واقعاً مسخره‌س. انتظار داره با یه درسنامه مسخره که آدم به سختی می‌فهمه از کجا شروع میشه و کجا تموم میشه بیای و تستهای اون درس رو بزنی. صحافیش هم که افتضاح بود. 20 تا برگه‌ش تو همون چند روز اول کنده شد ازش. این از کانون.
2 - من امسال نمایشگاه کتاب که رفتم یه 8 کتاب و فیزیک پایه و جوابش رو از گاج گرفتم. حالا اما به لطف اصرارهای مکرر معلم گسسته (که هندسه تحلیلی‌مون هم درس میده) یه گسسته میکرو طبقه‌بندی گاج و یه کتاب هندسه تحلیلی تضمین دانش هم دارم. پارسال هم که پشتیبانمون تو کانون کتاب‌های حسابان و هندسه 2 آبی رو به زور کرد تو حلقمون.

قلم چی همینطوریه توی هر مرحله کلی کتاب بهت میگه بخری که اغلبشم ارزش نداره. مثلا پارسال کتاب نوروز رو اصرار داشتن بگیریم ما هم نگرفتیم . کلا اگه کتابی داری که روش مطمئنی و راضی هستی ازش دیگه به حرف پیشتیبان و بقیه گوش نده. خرجت الکی زیاد میشه آخرشم از کتابی که پیشنهاد میشه راضی نیستی مثل الان

ramin 69
24-08-2010, 12:33
اما سال دوم خونده بودم ولی نزدیک کنکور که شد یه اتفاقی افتاد که اصلاَ نتونستم برم کنکور بدم.
خلاصه شدیم کنکوری 90.
میترسم بازم شکست بخورم.
نمیدونم سنجش برم یا نرم.

سلام

ببین من عنوان کسی که توی تاپیک کنکور 89 از سنجش دفاع میکردم و میگفتم خوبه ، الان دارم میگم نتیجه سنجش و نوع سوالاتی که طرح میکنه ( عربی و زبانش به کنار) فوق العاده گول زنندس و اعتماد به نفس کاذب به آدم میده و سرجلسه کنکور که میره آدم یه هو یه مشت سوال جدید میبینه(سوالاتی که شبیهشون رو توی قلم چی پارسال میدیدم و فحش میفرستادم بهشون که عجب سوالای چرتی طرح میکنید) دیگه نمیتونه کاری بکنه....
من بزرگترین ضربه ای که امسال خوردم و سر سوالا هول کردم، از شرکت کردن توی سنجش بود....

من از قلمچی دفاع نمیکنما!! ، از سنجش ناراضی ام ، به نظرم فقط چند تا آزمون سوالاتش رو آدم بگیره سیاست کنکور اون سال میاد دستش اونم تا حدودی همین.

من جای شما بودم به هیچ عنوان سنجش شرکت نمی کردم ، در مورد گزینه 2 یا قلمچی اطلاعاتی ندارم ولی قول میدم از سنجش بهترن.

موفق باشید.

shabeashegha
24-08-2010, 13:06
خلاصه شدیم کنکوری 90.
میترسم بازم شکست بخورم.
نمیدونم سنجش برم یا نرم.

مهم هدفته نه اینکه فکر کنی قراره برای سومین بار کنکور بدی. اگه به رشته ای علاقه داری واسش باید بجنگی مهم نیست چندبار زمین میخوری مهم اینه که با زمین خوردنت ادامه مسیر رو سینه خیز نری!
ببین اگه به فکر اینی که از آزمونات چیزی عایدت بشه و نکته ای چیزی یاد بگیری سمت سنجش نرو. من شنیدم پاسخنامه گاج عالیه . گزینه 2 هم میگن سطح سوالاش خیلی به کنکور نزدیکه . قلم چی رویه خاصی رو طی نمیکنه چون یه آزمون واسه فیزیک 10تا سوال میده یه آزمون 30تا . ولی برنامش خوبه. کلا من خودم بخوام تصمیم بگیرم واسه خودم میرم گزینه 2

nits
24-08-2010, 14:16
خلاصه شدیم کنکوری 90.
میترسم بازم شکست بخورم.
نمیدونم سنجش برم یا نرم.

هم اکنون نیازمند یاری شما هستم.

این که چند بار شکست خوردی اتفاقا خیلی مهمه. باید از تجربه های قبلی خیلی استفاده کنی .باید یه نیم نگاه به گذشته داشته باشی تا هر وقت اشتباه گذشته رو برای کنکور 90 انجام بدی ، بخودت بیای و بگی : قرار نیست اشتباهات از دوباره تکرار بشن . کسی که واقعا خوب خونده باشه و تکرار و تمرین کرده باشه نه تنها آزمون سنجش و قلم چی و گاج و گزینه2 و ... بلکه آزمونهای دیگه رو هم به خوبی جواب میده . از اینکه 3 بار داری کنکور میدی احساس ضایع بودن نکن .داشتیم کسی که 3 بار کنکور داده ولی هیچی به هیچی . 2 بار کنکور داده و توپ خونده ولی آب از آب تکون نخورده .

به نظر من خودت با یک کتاب آموزشی و یک کتاب تستی پیش برو .تکرار و تمرین زیاد انجام بده و فقط 3 تا آزمونهای جامع سنجش رو شرکت کن. همین ...

Sabayon
24-08-2010, 15:07
سلام دوستان
اولین باره که تو این تاپیک پست میدم ... امیدوارم مفید باشه و از این به بعد هم بتونم کمکتون کنم ...

خلاصه شدیم کنکوری 90.
میترسم بازم شکست بخورم.
نمیدونم سنجش برم یا نرم.

دلیلی نیست که به شکست فکر کنید ... خودتون دو خط بالاترش نوشتید که میخواید بترکونید و زیر 50 بیارید ... پس همیشه خودتون رو اونجا ببینید ... شما که سال اول با اینکه نخوندید شدید 4000 امسال دیگه با تجربه هاتون زیر 40 اید !!

در مورد آزمون های آزمایشی، به نظر من از الان سنجش نرید ... چون پاسخ نامه تقریبا میشه گفت نداره و فقط یه کلید دادن بهتون .... ولی آزمون های جامعش خوبه که یه دور سوالاش رو ببینید ...

قلم چی خوبه ... برنامه و آزمون های خوبی داره ... ولی در مورد گزینه دو هم یه بررسی کنید ... میتونید یکیش رو برید و سوالای دیگه ای که خواستید رو گیر بیارید و کار کنید ... از اونجایی که سوالای گزینه دو سخت و سوالای قلم چی آسون گیر میاد شاید برید گزینه ی دو و سوالای قلم چی رو خودتون کار کنید بد نباشه.

saeedsamiri
24-08-2010, 15:19
این پست را حتما تا آخر بخوانید.ضرری نخواهید کرد.تجربه بزرگیست.به درد همه شما خواهد خورد.

اول از خودم میگم.من یه پسر 19 ساله هستم که در یکی از روستاهای کشور زندگی میکنم.روستایی که دچار کمبود امکانات از هر لحاظی که فکر کنید هست خانواده ضعیفی از نظر مالی دارم و مجبورم علاوه بر درس کارگری کنم در شبانه روز بیشتر از 4 ساعت نمیتوانم بخوابم کار من طوری است که هر روزی باید 40 کیلومتر را طی کنم تا به شهر برسم(همین شهری که در کافی نت اینجا مشغول به تایپ این پست هستم)
امسال کنکور دادم و هدفم پزشکی و داروسازی بود.اما به دلیل چند درصد پایین زدن در درس ریاضی امکان قبولی من بسیار پایین میباشد.
اصل مطلب از اینجا شروع میشود:
سال گذشته که به دلیل عدم نبود مشاور کاربلد در دفتر خدماتی که مشغول به کار بودم توسط فردی با این سایت آشنا شدم و تصمیم گرفتم برای رسیدن به هدفم با جان و دل تلاش کنم.توانایی پرداخت هزینه های هنگفت کلاس کنکور را نداشتم.100 هزار تومانی پس انداز داشتم که میتوانستم با آن کتابهایی بخرم.وارد بخش کتاب ها که شدم پست های فردی را دیدم که خود را فردی کار بلد در زمینه ریاضیات معرفی میکرد و یک سری کتاب هایی جهت ریاضیات معرفی میکرد.از فرودین هم در این سایت عضو شدم تا بهتر بتوانم وارد بحث ها شوم.
من جوان روستایی ساده لوحی بیش نبودم و وقتی دیدم چنین فردی به این خوی کتابهایی معرفی میکنید اول فکر کردم که احتمالا مشاور قدری باید باشند سپس از پست های بعدی این فرد متوجه شدم این فرد داوطلب کنکور میباشد و چند نفری هم از پست هایشان حمایت میکردند من این 100 هزار تومان را که به سختی پس انداز کرده بودم را به شهر که رفتم دقیقا لیست کتابی که ایشان گذاشته بودن را رفتم از دست دوم فروشی ها کتاب ها را خریدم.بعد از مدتی متوجه شدم این کتاب ها واقعا افتضاح بودند اما به خود تلقین میکردم که کتاب ها خوب هست و اشکال از خود من و فهم من است.بالاخره هر جور که شد تا کنکور خواندیم و امکان تعویض کتاب ها هم نبود(هزینه زیادی باید میپرداختم که نداشتم)کنکور هم که رسید وقتی با سوالات ریاضی مواجه شدم همان سر جلسه فهمیدم که چه کلاه گشادی بر سرم رفته و هدف این کاربر برای معرفی این کتاب چه بوده
.............
کاربران عزیز به نظر شما هدف من از ایجاد این پست چی بود؟خودتان میدانید که چه قدر برای یک پسر جوان سخت است که از شرایط خانواده و وضعیت مالی خود جایی سخن بگوید اما من اینجا گفتم.دلیلش چه بود؟این بود که به این راحتی گول یه سری افراد را که اینجا عضو میشوند نخورید این ها همان کسانی هستند که با برنامه ریزی قبلی اینجا عضو میشوند و خود را ریاضی بلدی معرفی میکنند که راه اشتباه به خوردتان دهند واز مسیر و هدف اصلی شما را دور کنند.باور کنید کمتر داوطلبی پیش می آید که بخواهد رقیب خود را کمک کند.فقط کسانی میتوانند به شما کمک کنند که کنکور را پشت سر گذاشته باشند ودر این ماراتون عظیم با شما نخواهند رقابت کنند.مطمئن باشید هیچ کدام از رقیبانت نمیتواند به شما کمک کند

دلیل این که من این پست را دادم این بود که باز دیدم این فرد در تاپیک کنکوری ها قصد کمک به سایر افراد را دارند
حال من چند سوال از این آقا دارم
دوست عزیز واقعا این قدر نامردی که میخوای با کنار زدن هرچند کم از داوطلبان مسیر خود را برای رسدن به هدفت هموار کنی؟
یعنی واقعا هدفت این قدر ارزش دارد که بخواهی برای رسیدنش بقیه را از رسیدن به هدفشان باز داری؟
شما که این قدر از خود تعریف میکردی پس کو کارنامه کنکور 89 شما؟این قدر که از ریاضیات دم میزدی.ریاضی را چند درصد زدی؟من که فکر نمیکنم حتی بیشتر از 30 درصد زده باشی.شما که این قدر تعریف وتمجید از خود میکردید پس چرا پشت کنکوری شدید.
من یک جوان ساده لوحی بودم که برای رسیدن به رشته پزشکی یا داروسازی به حرف های شما اعتماد کردم و از هدفم باز ماندم.با قبولی در یی از این دو رشته دیگر نیازی به کارگری برای مردم نبود و وضع مالی خانواده من میچرخید و باز باید این یک سال را هم کارگری کنم وهم درس بخوانم
من منتظر روز قیامت وروز جزا شما هستم که تقاص یک سال بدبختیم را از شما بگیرم.
تنبل هم نبودم که بخواهید بگویید تنبلی کردید معدلم نهایی من 18.5 بود
................................
به نظر شما کسی که قبل از کنکور در پست هایش این چنین از خود تعریف میکند وخود را خدای ریاضیات نشان میدهد باید پشت کنکور بماند؟و باز هم همان حرف های تکراری سال گذشته را بزند؟کاربران گرامی گول افراد کلاشی مثل این فرد را نخورید

تکرار میکنم بهترین فرد برای گرفتن مشاوره از آن کنکوری های سال های گذشته و دانشجواین این سال ها هستند نه کسی که هم زمان با شما کنکور دارد.
وباز تکرار میکنم این حرف ها برای من جز خواری وکوچک شدن خودم(منظور نشان دادن وضع مالی خانواده و کارگری)چیزی نصیبم نمیشد اما گفتم که بدانید که گول افراد نامردی مثل این فرد را نخورید

میدانم که مشاوره های زیادی در اینجا به کارم آمد و اگر صحبت های یک سری افراد اینجا نبود همین رتبه هم نیاورده بودم.پس منظور من به همه نیست و منظورم بیدار کردن شما از سمت یک فرد است که قطعا در طول سال افرادی به این شکل به عضویت این سایت در خواهند آمد و قصد گمراهی خیلی از شما را خواهند داشت
تکرار میکنم منظورم به همه افراد این سایت نبود.بلکه عده ای معدود که مشخص هستند

سبز باشید
سعید سمیری(یک کارگر ساده پشت کنکور)

MaLaS_shz
24-08-2010, 15:22
خلاصه شدیم کنکوری 90.
میترسم بازم شکست بخورم.
نمیدونم سنجش برم یا نرم.

هم اکنون نیازمند یاری شما هستم.

من قلم چی بودم ولی به نظرم گزینه 2 از همش بهتره.

M . Sayid
24-08-2010, 16:32
این پست را حتما تا آخر بخوانید.ضرری نخواهید کرد.تجربه بزرگیست.به درد همه شما خواهد خورد.

اول از خودم میگم.من یه پسر 19 ساله هستم که در یکی از روستاهای کشور زندگی میکنم.روستایی که دچار کمبود امکانات از هر لحاظی که فکر کنید هست خانواده ضعیفی از نظر مالی دارم و مجبورم علاوه بر درس کارگری کنم در شبانه روز بیشتر از 4 ساعت نمیتوانم بخوابم کار من طوری است که هر روزی باید 40 کیلومتر را طی کنم تا به شهر برسم(همین شهری که در کافی نت اینجا مشغول به تایپ این پست هستم)
امسال کنکور دادم و هدفم پزشکی و داروسازی بود.اما به دلیل چند درصد پایین زدن در درس ریاضی امکان قبولی من بسیار پایین میباشد.
سال گذشته که به دلیل عدم نبود مشاور کاربلد در دفتر خدماتی که مشغول به کار بودم توسط فردی با این سایت آشنا شدم و تصمیم گرفتم برای رسیدن به هدفم با جان و دل تلاش کنم.توانایی پرداخت هزینه های هنگفت کلاس کنکور را نداشتم.100 هزار تومانی پس انداز داشتم که میتوانستم با آن کتابهایی بخرم.وارد بخش کتاب ها که شدم پست های فردی را دیدم که خود را فردی کار بلد در زمینه ریاضیات معرفی میکرد و یک سری کتاب هایی جهت ریاضیات معرفی میکرد.از فرودین هم در این سایت عضو شدم تا بهتر بتوانم وارد بحث ها شوم.
من جوان روستایی ساده لوحی بیش نبودم و وقتی دیدم چنین فردی به این خوی کتابهایی معرفی میکنید اول فکر کردم که احتمالا مشاور قدری باید باشند سپس از پست های بعدی این فرد متوجه شدم این فرد داوطلب کنکور میباشد و چند نفری هم از پست هایشان حمایت میکردند من این 100 هزار تومان را که به سختی پس انداز کرده بودم را به شهر که رفتم دقیقا لیست کتابی که ایشان گذاشته بودن را رفتم از دست دوم فروشی ها کتاب ها را خریدم.بعد از مدتی متوجه شدم این کتاب ها واقعا افتضاح بودند اما به خود تلقین میکردم که کتاب ها خوب هست و اشکال از خود من و فهم من است.بالاخره هر جور که شد تا کنکور خواندیم و امکان تعویض کتاب ها هم نبود(هزینه زیادی باید میپرداختم که نداشتم)کنکور هم که رسید وقتی با سوالات ریاضی مواجه شدم همان سر جلسه فهمیدم که چه کلاه گشادی بر سرم رفته و هدف این کاربر برای معرفی این کتاب چه بوده
.............
کاربران عزیز به نظر شما هدف من از ایجاد این پست چی بود؟خودتان میدانید که چه قدر برای یک پسر جوان سخت است که از شرایط خانواده و وضعیت مالی خود جایی سخن بگوید اما من اینجا گفتم.دلیلش چه بود؟این بود که به این راحتی گول یه سری افراد را که اینجا عضو میشوند نخورید این ها همان کسانی هستند که با برنامه ریزی قبلی اینجا عضو میشوند و خود را ریاضی بلدی معرفی میکنند که راه اشتباه به خوردتان دهند واز مسیر و هدف اصلی شما را دور کنند.باور کنید کمتر داوطلبی پیش می آید که بخواهد رقیب خود را کمک کند.فقط کسانی میتوانند به شما کمک کنند که کنکور را پشت سر گذاشته باشند ودر این ماراتون عظیم با شما نخواهند رقابت کنند.مطمئن باشید هیچ کدام از رقیبانت نمیتواند به شما کمک کند

دلیل این که من این پست را دادم این بود که باز دیدم این فرد در تاپیک کنکوری ها قصد کمک به سایر افراد را دارند
دوست عزیز واقعا این قدر نامردی که میخوای با کنار زدن هرچند کم از داوطلبان مسیر خود را برای رسدن به هدفت هموار کنی؟
یعنی واقعا هدفت این قدر ارزش دارد که بخواهی برای رسیدنش بقیه را از رسیدن به هدفشان باز داری؟
شما که این قدر از خود تعریف میکردی پس کو کارنامه کنکور 89 شما؟این قدر که از ریاضیات دم میزدی.ریاضی را چند درصد زدی؟من که فکر نمیکنم حتی بیشتر از 30 درصد زده باشی.شما که این قدر تعریف وتمجید از خود میکردید پس چرا پشت کنکوری شدید.
من یک جوان ساده لوحی بودم که برای رسیدن به رشته پزشکی یا داروسازی به حرف های شما اعتماد کردم و از هدفم باز ماندم.با قبولی در یی از این دو رشته دیگر نیازی به کارگری برای مردم نبود و وضع مالی خانواده من میچرخید و باز باید این یک سال را هم کارگری کنم وهم درس بخوانم
به نظر شما کسی که قبل از کنکور در پست هایش این چنین از خود تعریف میکند وخود را خدای ریاضیات نشان میدهد باید پشت کنکور بماند؟و باز هم همان حرف های تکراری سال گذشته را بزند؟کاربران گرامی گول افراد کلاشی مثل این فرد را نخورید

تکرار میکنم بهترین فرد برای گرفتن مشاوره از آن کنکوری های سال های گذشته و دانشجواین این سال ها هستند نه کسی که هم زمان با شما کنکور دارد.
وباز تکرار میکنم این حرف ها برای من جز خواری وکوچک شدن خودم(منظور نشان دادن وضع مالی خانواده و کارگری)چیزی نصیبم نمیشد اما گفتم که بدانید که گول افراد نامردی مثل این فرد را نخورید

میدانم که مشاوره های زیادی در اینجا به کارم آمد و اگر صحبت های یک سری افراد اینجا نبود همین رتبه هم نیاورده بودم.پس منظور من به همه نیست و منظورم بیدار کردن شما از سمت یک فرد است که قطعا در طول سال افرادی به این شکل به عضویت این سایت در خواهند آمد و قصد گمراهی خیلی از شما را خواهند داشت

سبز باشید
سلام
من نمی خوام وارد بحث بشم ولی .....
همونقدر که شما ادعا می کنی بنده هم می تونم بگم شما یه فردی هستید که با ایشون مشکل دارید چون حرفاتون بشدت آشنا میزنه.....یه اسم کاربری دیگه ساختن که کاری نداره

farhad_realmadrid
24-08-2010, 17:26
سلام

دوست من ۵ سال پیش دیپلم گرفت .

آیا میتونه دوباره کنکور بده مشکل سربازی نداره؟

آیا معدل یا نمرات پیش دانشگاهی برای درصدهای کنکور تاثیر داره؟

MaLaS_shz
24-08-2010, 17:28
سلام

دوست من ۵ سال پیش دیپلم گرفت .

آیا میتونه دوباره کنکور بده مشکل سربازی نداره؟

آیا معدل یا نمرات پیش دانشگاهی برای درصدهای کنکور تاثیر داره؟
در مورد سوال دوم از 84 به بعد حساب میشه.

سوال اول اطلاعی ندارم.

yekleh
24-08-2010, 18:32
سلام عرض شد بر همگي مخالفان عزيز و اندك موافقان اين صحبت قبلي من مبني بر موكول كردن معارف به بعد...
متاسفانه دعوت به بحث كردم و نبودم كه دفاع الانم 2 دقيه مانده به سحر ولي اين بحث خيلي مهمتره و قصدم هم پافشاري از روي تعصب و اين صحبتا نيست.
به احتمال قوي همتون بايد قبول داشته باشين كه به هر حال اگر بخوايم همه ي دروس رو در اين زمان بخونيم ناخواسته بخشيش جا ميمونه و ميوفته برا بعد عيد...

يا

زدن كل تست هاي سخت سخت سخت و خيلييييي مفهووومي معاد از دين و زندگي 2+مبحث هدايت از دين و زندگي 3+بخش خانواده از فلان ديني + خواندن ديباچه ي زيباي سعدي از ادبيات با كل تستاش + داستان عشق ويس به راميييين تستاش + و .......

البته ايني كه گفتم فقط يك مثال في البداهه بود...مباحث بكار رفتش هم همينطوري گفتم.....
اصلا خوشم نمياد حرفاي تكراري يه سري مشاور خوش الحان رو بزنم نه بخاطر مطرح شدن و پررو گري،
بلكه بخاطر اينكه هممون درك كنيييم كه الان زمان خيلي حياتيه.(مخصوصا براي اونايي كه تا الان هيچي نخوندن)

يك دليل ديگه اي كه علمي هم هست اينه كه مطالبي كه ما تعليم ميبينيم دو بخشن يه بخش مربوط به حافظه مثل حفظ كردن سال غيبت صغري و كبري و ديگري يادگيري مثل فهميدن اينكه مشتق يه تابع رو چطوري ميگيرن را يادگيري رانندگي كردن و ...
بخشي كه در مغز ما مربوط به حافظه هست خود به خود بر اثر زمان مستهلك ميشه و دير يا زود اون رو فراموش ميكنيم (بر حسب تكرار).... ولي اوني كه ياد گرفتيم عمرناش كه يادمون بره مثل توان كه تو اول راهنمايي خونديم ولي خداييش كي الان كي يادشه كه اون موقع درس اول ديني چي بود؟؟؟؟
اين است دليل زور زدن مبني بر تمركز گذاشتن در اين زمان بر روي ياد گرفتن اختصاصي . نه حفظ كردن 4 خط و 5 آيه و خوشحالي زودگذر.

يعني كسي نيست ايراد بگيره ازين حرف بنده؟؟تاييد كنه...تكذيب كنه...توهين كنه؟؟:19:

panizir
24-08-2010, 18:37
يعني كسي نيست ايراد بگيره ازين حرف بنده؟؟تاييد كنه...تكذيب كنه...توهين كنه؟؟:19:

چون اصرار ميكنين :دي
به نظر من بايد ديني رو از همين الان كم كم خوند. و چند باره مرور كردو تا توذهن تثبيت بشه نه اينكه يه دفعه همشو با هم خوند.

S c a r l e t t
24-08-2010, 19:35
سلام بچه ها

من دانشجو برق شهید بهشتی م

خوشحال میشم کمکتون کنم

کنکورم 2 سال پیش دادم

yekleh
24-08-2010, 19:43
چون اصرار ميكنين :دي
به نظر من بايد ديني رو از همين الان كم كم خوند. و چند باره مرور كردو تا توذهن تثبيت بشه نه اينكه يه دفعه همشو با هم خوند.

اصراري نيست...
اين جواب نبود ... حرف تكراري بود...
خب اين نيم ساعت رو نوشتم برا همين ديگه...
برا توجيه اون متن چي داري بگي؟

panizir
24-08-2010, 20:43
فقط تجربه.
شوخي كردم درباره اصرار از لحنم مشخص نبود؟!

mamadalmani
24-08-2010, 21:28
خلاصه شدیم کنکوری 90.
میترسم بازم شکست بخورم.
نمیدونم سنجش برم یا نرم.

هم اکنون نیازمند یاری شما هستم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نامردی نکنین همتون نظر بذارین.س
سنجش همون از همه معتبر تره ولی سوالاش عینه سوالای کنکور قبله با اندکی تغییر و تصرف
معلم فیزیک و تحلیلی میگه سوال قشنگ و مغز راه انداز می خوای فقط گزینه 2
هر 2 تاشونم می تونی ثبت نام کنی

farhad_realmadrid
24-08-2010, 21:45
سلام

آیا معدل یا نمرات پیش دانشگاهی برای درصدهای کنکور 90 تاثیر داره؟

کسی نیست جواب من رو بده؟

mamadalmani
24-08-2010, 22:01
اره تاثیر دراه
با سوم 30 درصد
بخش نامشم امده فکر کنم

bahador2009
24-08-2010, 22:26
سلام بر بچه های 90
من به عنوان کسی که در سال 89 برای اولین بار کنکور دادم میخوام بهتون بگم که فزصت هارو از دست ندید و به این فکر کنید که اون زمانی که نتایج رو میبینید تمام تلاشتون رو ببینید که یه وقت حسرت نخورید.
الان که نوز پیش رو نخوندید یادتون باشه که هر در رو بعد از اینکه معلم درس داد خوب مطالعه کنید و حتما تست بزنید.
هرچقدر که توان دارید و حتی اگه شده در طول سال چندین بار یک کتاب تست رو تموم کنید.
موفق باشید

yekleh
24-08-2010, 23:02
اره تاثیر دراه
با سوم 30 درصد
بخش نامشم امده فکر کنم
لطفا منبع اينو ؟؟؟

shabeashegha
24-08-2010, 23:16

يا

در مورد جمله اول: من قبول ندارم! مگه کسی بخواد کم کاری کنه وگرنه من پارسال پابه پای آزمونای آزمایشی خوندم وهیچ درسی رو عقب نیوفتادم قبول دارم که درس ادبیات رو کم کاری کردم ولی اصلا دلیلش وقت کم نبود دلیلش کم کاری خودم بود!شما قراره چند ساعت در روز بخونین؟مطمئن باشین اگه به اندازه بخونین هیچ درسی رو عقب نمیافتین
ببینین همه آزمونای آزمایشی برنامه ای دارن. این برنامه هم برای من و شما نوشته شده و در اصل برای یه داوطلب معمولی نوشته شده. پس قابل اجراست. شما تا به حال برنامه آزمونی رو دیدین که درسی رو قبل از عید ازش سوال طرح نکنه و بعد از عید سوال ازش طرح کنه؟!!
این معنیش اینه که یه داوطلب متوسط (وحتی ضعیف) هم میتونه برنامه ی آزمونی رو اجرا کنه که همه درسهارو پا به پای هم سوال طرح میشه

من قبلا هم گفتم دوباره میگم . زمان بعد از عید بقدری باسرعت میگذره که خیلیا هستن که بعد از عید تصمیم میگیرن بیخیال کنکور اون سال بشن و برای سال دیگه بخونن. بنظر شما دلیلش چیه که قبل از عید این تصمیم رو نمیگیرن؟چون قبل از عید زمان زیاده/ خستگی کمه و امید بچه ها برای قبولی بالاست

جمله سوم دقیقا حرفیه که هممون قبولش داریم. زمان الان حیاتیه . بذارین یکم راحتتر بهتون بگم رتبه شما قبل از عید رقم میخوره بعد از عید تثبیت میشه! یعنی اگه قبل از عید رتبه شما 1000 باشه بعد از عید شما فقط باید تلاش کنین که 2000 نشه. اونم با دوره و تکرار و مرور. نه با شروع یه درس جدید. یکی از بچه ها توی همین فروم حرف قشنگی زد (فکر کنم panizir بود) گفت قبل از عید شما متوجه نقطه ضعفات میشی. بعد از عید وقت برطرف کردن نقطه ضعفاته نه شروع یه درس جدید! در این صورت شما یه درسی رو شروع کردی که فرصتی برای شناخت و برطرف کردن نقطه ضعفات روش نداری و نقطه ضعفای درسای دیگه که قبل از عید شناختی رو فرصت نمیکنی برطرف کنی! حالا شما بگو کدومش رو ترجیح میدی؟سر کنکور توی همه دروس نقطه ضعفایی داری که میتونستی رفع کنی و رفع نکردی یا اینکه سر کنکور سوالی رو بخاطر کم کاری از دست نمیدی؟!
و اما جمله آخر که کاملا حق با شماست ولی بنظر شما پاک کردن صورت مساله درسته؟اینکه چون دین و زندگی حفظیه (البته کنکورای سال قبل نشون داده که بخش اعظمش مفهومیه) باید این درس رو بذاریم کنار تا قبل از کنکور شروع کنیم که چیزی فراموش نشه؟
من نظر دیگه ای دارم و اون اینه که پا به پای آزمون آزمایشی دین و زندگی رو هم بخونین و قسمتهای حفظیش مثلا تعداد افراد باسواد زمان پیامبر و... رو هایلایت کنین و توی دوران جمع بندی چند مرتبه دورش کنین . من خودم هفته آخر قبل از کنکور از همه درسا قسمتهای حفظیش رو دوره کردم . توی همه درسا هم حدودا این جور مطالبی داریم توی ادبیات تاریخ ادبیات/ توی دین و زندگی اعداد و مکانها/ توی زبان لغاتی که برامون نا مانوستره و....
اینی که میگم خودم به چشمم دیدم کسایی بودن که بخیال اینکه بعد از عید وقت هست واسه دروس عمومی قبل از عید فقط اختصاصی خوندن و بعد از عید تا اومدن عمومی بخونن بخاطر استرس اون موقع بیخیال عمومیا شدن بازم اختصاصی خوندن کاش توی اختصاصی لا اقل به نتیجه میرسیدن چون فکرشون بازم سمت عمومیا بود و تمرکز لازم رو نداشتن .
این جمله منو یادتون باشه: قول میدم هرکس حتی یک درسش رو برای بعد از عید بذاره بعد از عید نتنها اون درس رو به سرانجام نمیرسونه بلکه درسای دیگشم سوخت میشه. به این حرفمم یا خرداد ماه میرسه یا سر جلسه کنکور!!

farhad_realmadrid
24-08-2010, 23:39
اره تاثیر دراه
با سوم 30 درصد
بخش نامشم امده فکر کنم

مطمئنی ۱۰۰٪؟ پس به دوستم بگم بیخودی کنکور نده. ۳۰٪ خیلی زیاده!

masih eia
24-08-2010, 23:50
سلام
من نمی خوام وارد بحث بشم ولی .....
همونقدر که شما ادعا می کنی بنده هم می تونم بگم شما یه فردی هستید که با ایشون مشکل دارید چون حرفاتون بشدت آشنا میزنه.....یه اسم کاربری دیگه ساختن که کاری نداره
خب بذار معرفی کنه شاید اون نباشه.البته اینجا فقط یک شخص خودش را خدای ریاضیات میدونست.

mamadalmani
25-08-2010, 00:35
منبع مدرسمونه گه بزرگ زدن بخشنامه:31:
مطمئنم هستم چون مدرسین هم تایید کردن

shabeashegha
25-08-2010, 00:42

.............

سبز باشید
ببین دوست عزیز من هدفم دفاع از اون دوستمون که یه سری کتاب ریاضی رو به شما پیشنهاد داده بود رو ندارم ولی میخوام چندتا چیز رو مدنظر قرار بدی:
اول اینکه کتاب کمک درسی خیلی سلیقه ایه . اینکه من با یه کتاب ارتباط خوبی برقرار میکنم و برام کاربرد داره دلیل نمیشه که برای هم کلاسیم (یا هر داوطلب پشت کنکوریه دیگه) قطعا جواب بده.
مطلب دوم اینه که ریاضی تنها درسیه که به این راحتی نمیشه توش پیشرفت کرد. من خودم پارسال آزمون اول قلم چی 20 درصد ریاضی زدم شاید باور نکنی اگه بهت بگم بیشتر از زیست و شیمی روش کار کردم تا آزمون جامع آخر کانون 60 درصد تونستم بزنم و این یه سیر پیوسته بود اونقدر به بن بست خوردم ولی بازم تلاش کردم و ادامه دادم . با این وجود سر کنکور 89 فقط رسیدم 30 درصد بزنم دلیلشم این بود که فیزیکم خیلی خوب بود و انتظار داشتم درصد بالایی بزنم متاسفانه فیزیک اونقدر سخت بود که وقت زیادی ازم گرفت آخرشم فقط 20دقیقه آخر رو به ریاضی رسیدم که اونم شد فقط 30درصد
میخوام بگم که ریاضی درسیه که نمیشه تضمین کرد اگه فلان مسیر رو بری قطعا درصدت میشه 70.
اون کسی که شما اسم میبری اگه درست متوجه شده باشم با شما هم رشته نیست که بخواد با خارج کردن شما از دور رقابت یه رقیب رو کم کنه .
اگر شما شکست خودتون رو به پای اون دوستمون بنویسید بعید میدونم دیگه کسی جرات کنه به بقیه توی این فروم کمک کنه.

yekleh
25-08-2010, 02:20
در مورد جمله اول: من قبول ندارم! مگه کسی بخواد کم کاری کنه وگرنه من پارسال پابه پای آزمونای آزمایشی خوندم وهیچ درسی رو عقب نیوفتادم قبول دارم که درس ادبیات رو کم کاری کردم ولی اصلا دلیلش وقت کم نبود دلیلش کم کاری خودم بود!شما قراره چند ساعت در روز بخونین؟مطمئن باشین اگه به اندازه بخونین هیچ درسی رو عقب نمیافتین
ببینین همه آزمونای آزمایشی برنامه ای دارن. این برنامه هم برای من و شما نوشته شده و در اصل برای یه داوطلب معمولی نوشته شده. پس قابل اجراست. شما تا به حال برنامه آزمونی رو دیدین که درسی رو قبل از عید ازش سوال طرح نکنه و بعد از عید سوال ازش طرح کنه؟!!
این معنیش اینه که یه داوطلب متوسط (وحتی ضعیف) هم میتونه برنامه ی آزمونی رو اجرا کنه که همه درسهارو پا به پای هم سوال طرح میشه

من قبلا هم گفتم دوباره میگم . زمان بعد از عید بقدری باسرعت میگذره که خیلیا هستن که بعد از عید تصمیم میگیرن بیخیال کنکور اون سال بشن و برای سال دیگه بخونن. بنظر شما دلیلش چیه که قبل از عید این تصمیم رو نمیگیرن؟چون قبل از عید زمان زیاده/ خستگی کمه و امید بچه ها برای قبولی بالاست

جمله سوم دقیقا حرفیه که هممون قبولش داریم. زمان الان حیاتیه . بذارین یکم راحتتر بهتون بگم رتبه شما قبل از عید رقم میخوره بعد از عید تثبیت میشه! یعنی اگه قبل از عید رتبه شما 1000 باشه بعد از عید شما فقط باید تلاش کنین که 2000 نشه. اونم با دوره و تکرار و مرور. نه با شروع یه درس جدید. یکی از بچه ها توی همین فروم حرف قشنگی زد (فکر کنم panizir بود) گفت قبل از عید شما متوجه نقطه ضعفات میشی. بعد از عید وقت برطرف کردن نقطه ضعفاته نه شروع یه درس جدید! در این صورت شما یه درسی رو شروع کردی که فرصتی برای شناخت و برطرف کردن نقطه ضعفات روش نداری و نقطه ضعفای درسای دیگه که قبل از عید شناختی رو فرصت نمیکنی برطرف کنی! حالا شما بگو کدومش رو ترجیح میدی؟سر کنکور توی همه دروس نقطه ضعفایی داری که میتونستی رفع کنی و رفع نکردی یا اینکه سر کنکور سوالی رو بخاطر کم کاری از دست نمیدی؟!
و اما جمله آخر که کاملا حق با شماست ولی بنظر شما پاک کردن صورت مساله درسته؟اینکه چون دین و زندگی حفظیه (البته کنکورای سال قبل نشون داده که بخش اعظمش مفهومیه) باید این درس رو بذاریم کنار تا قبل از کنکور شروع کنیم که چیزی فراموش نشه؟
من نظر دیگه ای دارم و اون اینه که پا به پای آزمون آزمایشی دین و زندگی رو هم بخونین و قسمتهای حفظیش مثلا تعداد افراد باسواد زمان پیامبر و... رو هایلایت کنین و توی دوران جمع بندی چند مرتبه دورش کنین . من خودم هفته آخر قبل از کنکور از همه درسا قسمتهای حفظیش رو دوره کردم . توی همه درسا هم حدودا این جور مطالبی داریم توی ادبیات تاریخ ادبیات/ توی دین و زندگی اعداد و مکانها/ توی زبان لغاتی که برامون نا مانوستره و....
اینی که میگم خودم به چشمم دیدم کسایی بودن که بخیال اینکه بعد از عید وقت هست واسه دروس عمومی قبل از عید فقط اختصاصی خوندن و بعد از عید تا اومدن عمومی بخونن بخاطر استرس اون موقع بیخیال عمومیا شدن بازم اختصاصی خوندن کاش توی اختصاصی لا اقل به نتیجه میرسیدن چون فکرشون بازم سمت عمومیا بود و تمرکز لازم رو نداشتن .
این جمله منو یادتون باشه: قول میدم هرکس حتی یک درسش رو برای بعد از عید بذاره بعد از عید نتنها اون درس رو به سرانجام نمیرسونه بلکه درسای دیگشم سوخت میشه. به این حرفمم یا خرداد ماه میرسه یا سر جلسه کنکور!!

خيلي ممنونم...
خوشبختانه شما هم قبول دارين كه اون موقع ديگه دوره ي خستگي ميرسه...
ولي به اون سوالم جواب ندادين كه دوست داشتين بيشتر وقتتون رو بزارين رو ديني يا مثلا يه درس اختصاصي سخت....

يكي دو تا سوال شخصي از خود شما داشتم ؟
اول اينكه ديني رو شما چند درصد زدين.
دوم اينكه گويا شما به اين اعتقاد دارين كه فقط يه چند تا اسم و سال بخش حفظي ديني رو شامل ميشه.
من كه ميگم همون آيات و نكات رو ميخونيم پيوند عميقي با حافظه و حفظيات داره.(تو پايين توضيح دادم)
مثلا آيه هاي شبيه به هم كه با عوض شدن يك كلمه مفهومش كاملا عوض ميشه.... اينا حفظي نيست؟!
خود شما فقط تو دوره ي عيد برگشتين چند تا اسم و سال رو خوندين...
آيات رو كاملا فهميده بودين قبل عيد و سريع ازش رد شدين !!!؟؟؟؟؟؟؟

اين تعبيري كه الان به عنوان سوالاي مفهومي و خود مفهوم به كار ميره انواع مختلفي داره...
مثلا تو فيزيك دقيقا درك شما رو مي سنجه يا مثلا قرابت معنايي كه كاملا مفهوم رو تداعي مي كنه .
اما توي دروسي مثل عربي (كه اين يكي رو من معتقدم بايد حتما روش وقت گذاشت از 3 هزار قبل از اين) ، وقتي صحبت از سوالاي مفهومي ميشه منظورش در حقيقت همون ترجمه اس.براي ترجمه هم كه الي ماشاالله لغت داريم ديگه.

تو خود همين ديني، ما نميايم آيات ديني رو مفهومي بخونيم بلكه فقط مفاهيم نوشته شده توي كتاب يا نكات گفته شده در كتابي ديگر رو براي آيات رو حفظ ميكنيم. . البته استثنا هم دارد كه اگر خودمان خيلي قدرت استنباط و درك و قوه ي تفكرمان بالا بود به درجه ي مجتهدي رسيده بوديم شروع ميكنيم به عميق و مفهومي خواندن آيات و كشف نكات كه نهايتا هم اون چيزي كه ما فك ميكرديم با اون چيز كه طراح مد نظرش بود خيلي متفاوته (كه فك نكنم كسي اين كارو بكنه معمولا همه يه سري نكته رو براي يه سري آيه حفظ ميكنن و ربطي به يادگيري نداره)
به اسم مفهومي كردن اومدن من وشما رو وادار كردن به جاي خوندن كتاب 200 صفحه اي براي يه درس 2 برابر اين حجم رو متحمل شويم.
نهايتا اينكه ديني 90% درسي حفظي است و من در پست قبلي در مورد ناپايداري حفظيات توضيح دادم و خودتون هم تاييد كردين.
[/B]
راستي اينم بگم كه منظورم دين و زندگي پايه است و تاكيد من روي اين 1 ماهه...
در مورد پيش كه حتما با معلم و كلاس و آزمون جلو ميريم ديگه و لزومي به كنار گذاشتنش نداره.
در مورد جمله ي پايانيتون هم بگم كه به نظر من بستگي داره كه اون درس چي باشه.در كل ممنون اينكه تجربياتتون رو در اختيار ما گذاشتين و مثال ميزنين.خب منم افراد زيادي رو ميشناسم كه انداختن بعد عيد و موفق شدن.يعني كلا تجربه ي شخصي نميتونه دليل مستحكمي باشه.

apollon
25-08-2010, 02:22
الان زوده ایم خبر هم احتمال 99% غلطه همیشه تو تابستون یه عددایی اعلام میشه ولی اونی که نهاییه مهر اعلام میشه این یکیا اصولا شایعست!!یا اینکه رو هواست! یه بخشی از همون خبر

وزیر آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کار ایران از تاثیر حداقل سی درصد از نمرات پیش دانشگاهی در کنکور سال 90 خبر داد.(1تصویب نشده!2 پیش دانشگاهی رو میگه اونم نه هر امتحانی! از امتحانای سال بعد! چون حتما باید نهایی باشه و تو حوزه تصحیح شه)

کامران دانشجو، وزیر علوم دولت در بهمن 88 گفته بود که فرآیند حذف کنکور از سال آینده آغاز می‌شود و در کنکور سراسری 89 مانند سال قبل، 15 درصد سوابق تحصیلی و 85 درصد نمره آزمون سراسری تاثیرگذار اعلام شد.(حتی ممکنه 15 بمونه!!!!)

yekleh
25-08-2010, 02:24

حاجي يه منبع موسخ بگو...مدرستون شايد خالي بسته...شايدم شما مي بندي...

alphacino
25-08-2010, 03:44
حتما باید نهایی باشه و تو حوزه تصحیح شهاين قانون اگه تصويبم بشه كه ميشه براي فارغ التحصيلان 90 به بعد تاثير داده ميشه پشت كنكوري ها عشقشو كنند / كنيم

من كلا براي تعويض فضا ميام

مناظره يه كنكوري با يه پشت كنكوري :

نخستين بار گفتمش از كجايي
بگفت از بشت سد اشنايي .
بگفتم انجا به صنعت درچه كوشند
بگفت نكته خرندوتست فروشند .
بگفتم تست فروشي در ادب نيست
بگفت از درس خوانان اين عجب نيست
بگفتم از دل عاشق شدي به كنكور
بگفت از دل تو مي گويي من از زور
بگفتم عشق كنكوربرتوچون است
بگفت ازجان شيرينم فزون است
بگفتم گركند مغزتوراريش
بگفت مغزم بوداينگونه از بيش
بگفتم ار من بيارم رتبه اي ناب
بگفت وه كه چه مي بيني تو در خواب!!!

khaiyam
25-08-2010, 08:45
کتاب های درسی برای امسال چقدر تغییر کرده کتاب های جدید اومده کسی خبر داره

shabeashegha
25-08-2010, 10:55
خيلي ممنونم...
خوشبختانه شما هم قبول دارين كه اون موقع ديگه دوره ي خستگي ميرسه...
ولي به اون سوالم جواب ندادين كه دوست داشتين بيشتر وقتتون رو بزارين رو ديني يا مثلا يه درس اختصاصي سخت....

يكي دو تا سوال شخصي از خود شما داشتم ؟
اول اينكه ديني رو شما چند درصد زدين.
دوم اينكه گويا شما به اين اعتقاد دارين كه فقط يه چند تا اسم و سال بخش حفظي ديني رو شامل ميشه.
من كه ميگم همون آيات و نكات رو ميخونيم پيوند عميقي با حافظه و حفظيات داره.(تو پايين توضيح دادم)
مثلا آيه هاي شبيه به هم كه با عوض شدن يك كلمه مفهومش كاملا عوض ميشه.... اينا حفظي نيست؟!
خود شما فقط تو دوره ي عيد برگشتين چند تا اسم و سال رو خوندين...
آيات رو كاملا فهميده بودين قبل عيد و سريع ازش رد شدين !!!؟؟؟؟؟؟؟

اين تعبيري كه الان به عنوان سوالاي مفهومي و خود مفهوم به كار ميره انواع مختلفي داره...
مثلا تو فيزيك دقيقا درك شما رو مي سنجه يا مثلا قرابت معنايي كه كاملا مفهوم رو تداعي مي كنه .
اما توي دروسي مثل عربي (كه اين يكي رو من معتقدم بايد حتما روش وقت گذاشت از 3 هزار قبل از اين) ، وقتي صحبت از سوالاي مفهومي ميشه منظورش در حقيقت همون ترجمه اس.براي ترجمه هم كه الي ماشاالله لغت داريم ديگه.

تو خود همين ديني، ما نميايم آيات ديني رو مفهومي بخونيم بلكه فقط مفاهيم نوشته شده توي كتاب يا نكات گفته شده در كتابي ديگر رو براي آيات رو حفظ ميكنيم. . البته استثنا هم دارد كه اگر خودمان خيلي قدرت استنباط و درك و قوه ي تفكرمان بالا بود به درجه ي مجتهدي رسيده بوديم شروع ميكنيم به عميق و مفهومي خواندن آيات و كشف نكات كه نهايتا هم اون چيزي كه ما فك ميكرديم با اون چيز كه طراح مد نظرش بود خيلي متفاوته (كه فك نكنم كسي اين كارو بكنه معمولا همه يه سري نكته رو براي يه سري آيه حفظ ميكنن و ربطي به يادگيري نداره)
به اسم مفهومي كردن اومدن من وشما رو وادار كردن به جاي خوندن كتاب 200 صفحه اي براي يه درس 2 برابر اين حجم رو متحمل شويم.
نهايتا اينكه ديني 90% درسي حفظي است و من در پست قبلي در مورد ناپايداري حفظيات توضيح دادم و خودتون هم تاييد كردين.
[/B]
راستي اينم بگم كه منظورم دين و زندگي پايه است و تاكيد من روي اين 1 ماهه...
در مورد پيش كه حتما با معلم و كلاس و آزمون جلو ميريم ديگه و لزومي به كنار گذاشتنش نداره.
در مورد جمله ي پايانيتون هم بگم كه به نظر من بستگي داره كه اون درس چي باشه.در كل ممنون اينكه تجربياتتون رو در اختيار ما گذاشتين و مثال ميزنين.خب منم افراد زيادي رو ميشناسم كه انداختن بعد عيد و موفق شدن.يعني كلا تجربه ي شخصي نميتونه دليل مستحكمي باشه.
بله کاملا موافقم که دوران بعد از عید دورانیه که زمان سریع میگذره و اگه قبل از عید رو خوب خونده باشین بعد از عید خستگی میرسه. ولی شما قبول دارین توی دوران خستگی دوره کردن مناسبتر از مطلب جدید خوندنه؟
من دینی رو فقط خوندم یعنی هیچ تستی نزدم و البته ضربشو خوردم. 63 درصد زدم توی کنکور سراسری. من کلا 2درس رو خیلی کم کاری کردم. یکی دین و زندگی و یکی ادبیات (ادبیات فقط قرابت کار میکردم!ودوران جمع بندی تاریخ ادبیات خوندم)

در مورد جمله ی دومی که قرمز کردم باید بگم نه من معتقدم که یه سری از مطالب دین و زندگی صرفا حفظیه مثل اعداد مثلا تعداد آیات قرآن (6236) یا مثلا تعداد بتهای دوران جاهلیت ولی یه سری از مطالب بعد از چند مرتبه خوندن ملکه ذهن آدم میشه مثلا اینکه پیامبر اولین بار کجا دعوت به اسلام رو انجام داد/اولین نمازگزاران کیابودن/اولین کاتب و حافظ قرآن/کسی که توی حادثه غدیر خم شعر گفت اینا با 2یا3بار خوندن توی ذهن آدم میمونه ولی اعداد ممکنه با هم قاطی شه واسه همین به مرور زمان نیاز به دوره داره.
از طرفی اگه شما معتقدین که دین و زندگی 90درصدش حفظیه پس باید اینم در نظر بگیرین که 3تا کتاب که هر کتاب تقریبا 100 صفحه داره پس 90درصد 300 صفحه یعنی 270 صفحه رو شما میخواین بعد از عید حفظ کنین؟منطقی نیست که این 270صفحه رو توی طول سال حفظ کنین و فقط مرورش رو به بعد از عید محول کنین؟
در مورد اون جمله شما که آبی کردم: منم اول فکر میکردم باید آیات رو حفظ کنم برای همین شدیدا تلاش داشتم آیات رو حفظ کنم ولی به 1ماه نکشیده متوجه شدم فوق العاده انرژی زیادی میخواد و نتیجه مطلوبی رو بهم نمیده. و یکی از بچه های همین فروم راهنماییم کرد و تونستم بهتر عمل کنم و اون این بود که اگه به مرور و به تدریج آیات رو شمرده شمرده بخونی و هر قسمتش رو جدا جدا معنی کنم دیگه نیازی به حفظ کردن نیست. و توی ذهن آدم میمونه که مثلا بعد از اینکه توی آیه گفته (خدا غنی و ثروتمند است) برای خدا صفت (حمید) اومده. میبینی کافیه چندبار خونده بشه (البته به مرور زمان مثلا به فاصله 3روز یه بار) تا مثل شعر به خاطر شما بمونه. بعد از اینکه بخاطر شما موند دیگه نیازی نیست همون زمان رو بذارین تا مرور کنین. دقت کردین تا حالا اون اشعاری که توی دبیرستان مجبورمون میکردن حفظ کنیم الان با 1بار خوندن دوباره به یادمون میاد؟
در مورد جمله دومی که آبی کردم: با شما موافق نیستم . یکی از شیوه های یادگیری یه درس اینه که شما بدونین هدف مولف از تالیف اون درس چیه؟اینطوری راحتتر یادمیگیرین درس رو. مثلا تا حالا فکر کردین چه دلیلی داره توی دین و زندگی مفاهیم آیه هارو بررسی کرده؟من فکر کردم. هدفش اینه که ما به این توانایی برسیم که بتونیم همه آیات قرآن رو مفاهیمش رو بررسی کنیم. مطمئن باشین اگه توی چنددوره باقی مونده کنکور یه آیه از خارج کتاب بدن و مفهومش توی تست مدنظر باشه کار عجیبی نکردن
من خودم مفاهیم رو حفظ نمیکردم . مفاهیم رو میخوندم بعد فکر میکردم از کجای این آیه همچین برداشتی رو به دست اورده؟البته اصلا توی این کارم به درجه تسلط نرسیدما (از درصد دین و زندگیم مشخصه!)
راستی یه سوالی پرسیده بودین اونم این بود که بین یه درس راحت و سخت کدوم رو انتخاب میکنم. من یه سوال از شما میپرسم. اگه شما قبل از عید دروس سخت و ضریب بالا رو انتخاب کنین بعد از عید که میتونین به تسلط کامل توی اون درس سخت برسین و نقاط ضعف خودتون رو برطرف کنین میرین سراغ درس عمومی راحت؟؟
سوال بعدیم اینه که وقتی که زمان قبل از عید به اندازه ای هست که شما هم برسین درس راحت بخونین هم سخت چه دلیلی داره یکیشو انتخاب کنین؟
من خودم صبح تا ساعت 8 شب فقط اختصاصی میخوندم از 8تا 12 فقط عمومی چون اساسا از 8 به بعد ذهنم خسته بود و وقت این بود که با یه درس راحت دست و پنجه نرم کنم. حالا شما حاضر نیستی اون 4ساعت آخر روز رو به درس راحتی مثل دین اختصاص بدی؟یا شاید بین استراحت و ادامه درس سخت با وجود خستگی یکی رو انتخاب میکنی؟
در هر صورت اگه هنوزم معتقدین که بعضی درسارو بذارین برای بعد از عید بازم بد نیست با یه مشاور کاربلد مشورت کنین من خودم به شخصه بخوام یه بار دیگه کنکور بدم شک نکنین طوری میخونم که قبل از عید تمام درسام رو بسته باشم و بعد عید فقط رفع اشکال و دوره بکنم :10:

shah abas
25-08-2010, 12:16
این تاپیک رو بخونید:
+۵۰ سوال و جواب از سجاد قلعه فولادی نفر اول کنکور ریاضی ۸۷:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sahar70.ss
25-08-2010, 12:34
سلام.من یکی از بچه های سمپاد کرمان هستم که امسال بهخاطرکمکاری خودم موندم پشت کنکور.میخواستم ازتون بخوام که اگه توصیه ای واسم دارین بگین.ممنون میشم:11:

M . Sayid
25-08-2010, 14:03
شما بگو در چه موردی تا ببینیم کمکی از دستمون بر میاد

ashjaee
25-08-2010, 15:13
سلام.
یک سوال: در حفظ کردن فرمول های شیمی، آیا باید آن ها را به صورت موازنه شده حفظ کنیم یا بدون موازنه؟ (البته می دونم خیلی بهتره که موازنه شده حفظ کنیم اما می خوام بدونم خیلی تفاوت داره؟)

Amir_oscar
25-08-2010, 15:38
سلام.
یک سوال: در حفظ کردن فرمول های شیمی، آیا باید آن ها را به صورت موازنه شده حفظ کنیم یا بدون موازنه؟ (البته می دونم خیلی بهتره که موازنه شده حفظ کنیم اما می خوام بدونم خیلی تفاوت داره؟)
سلام.
به نظر من بدون موازنه. اگر موازنه کردن رو خوب بلد باشی می تونی سه سوت بعد نوشتن فرمول موازنه اش بکنی...

kahkeshan6
25-08-2010, 16:19
اره تاثیر دراه
با سوم 30 درصد
بخش نامشم امده فکر کنم
کی گفته؟؟؟؟
باور نکنین؟؟؟؟فقط وقتی تاثیر دادن باور کنین.
امسال هم میگفتن هر درس جداگونه تو کنکور تاثیر داره ولی معدل و تاثیر دادن.

nits
25-08-2010, 16:20
سلام.

اگه منظورت واکنشهاست که همه واکنشهای داخل کتاب نیاز به حفظ کردن نداره ( البته خوب حفظ باشی که چه بهتر)
همه در حیطه 5 نوع واکنش هستن .اگه نحوه نوشتن فرمولها رو بلد باشی نیاز نیست . چون دیگه میدونی طرف دوم واکنش چیه . در ضمن اگه فاز مواد شرکت کننده در واکنشها رو خوب بدونی کافیه .

حالا اگه دوست داری حفظ کنی بدون اعداد حفظ کن .چون ممکنه یهو یادت بره. تازه اگه یادت هم نره برای اطمینان هم که شده در سر جلسه آزمون یکبار هم از دوباره مطمئنا چک میکنی . پس چه بهتره که موازنه کردن رو خوب یاد بگیری .ولی اکثرا از نظم خاصی پیروی میکنن

موفق باشی

MaLaS_shz
25-08-2010, 16:35
سلام.

سرجلسه موازنه رو حفظ بودن خیلی بهتره.....

وقت نداری سر جلسه!!!

shah abas
25-08-2010, 16:36
بعضیاش رو با حداقل با یک ضریب فکر کنم باید حفظ بود. مثلا نمی خوایید که تجزیه نیتروگیلیسیرین رو سر جلسه موازنه کنید؟:) اما اگه حفظ باشید که ضریب اولش ۴ هست راحت میشه کارتون.

rpf
25-08-2010, 18:36
بعضیاش رو با حداقل با یک ضریب فکر کنم باید حفظ بود. مثلا نمی خوایید که تجزیه نیتروگیلیسیرین رو سر جلسه موازنه کنید؟:) اما اگه حفظ باشید که ضریب اولش ۴ هست راحت میشه کارتون.

معلومه خوب مبتکران رو خوندی... چون آقای بازرگانی توصیه کرده بود ضریب نیتروگلیسرین (4) رو حفظ کنین:5:

alphacino
25-08-2010, 18:52
در شبانه روز بيشتر از 4 ساعت نميتوانم بخوابم ولي مثل اينكه كمتر از 7 ساعتم نميتوني نري كافينت ( پست اولت ساعت 4 بود و اخريش 11 )

بعد كي ميرسي كار كني؟ نكته شغلت وب گرديه؟

امسال کنکور دادم و هدفم پزشکي و داروسازي بود.اما به دليل چند درصد پايين زدن در درس رياضي امکان قبولي من بسيار پايين ميباشد.شما اگه بقيه رو در حد مطلوب ميزدي با رياضي 25 درصد هم احتمال قبوليتون زياد بود تو شهرستان. اصفهان زندگي ميكني؟

توسط فردي با اين سايت آشنا شدم درست اومدي

100 هزار تومان را که به سختي پس انداز کرده بودم را به شهر که رفتم دقيقا ليست کتابي که ايشان گذاشته بودن را رفتم از دست دوم فروشي ها کتاب ها را خريدم
100 تومان براي چند تا كتاب رياضي اونم دست دوم؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

فقط کساني ميتوانند به شما کمک کنند که کنکور را پشت سر گذاشته باشند ودر اين ماراتون عظيم با شما نخواهند رقابت کنند.مطمئن باشيد هيچ کدام از رقيبانت نميتواند به شما کمک کند

جمله شما نصفش غلطه ولي كاش ياد ميگرفتيم اينو بگيم : همه ميتوانيم به يكديگر كمك كنيم

و خيلي از رقيباي من در اين اينجا به من كمك كردند وبه ديگرانم همينطور منم تاجايي كه بتونم به رقيبام كمك ميكنم

دوست عزيز واقعا اين قدر نامردي که ميخواي با کنار زدن هرچند کم از داوطلبان مسير خود را براي رسدن به هدفت هموار کني؟
اينجاست كه هميشه من ميگم :

از ماست كه برماست

بخور اشو نگو اين كم ز حلواست

در جان ما گر اشوب و بلواست

زين خاطره ايست كز ما برجاست

اين دو بيت از خودمه قشنگ نبود ولي منم شاعر كه نيستم

yekleh
25-08-2010, 19:45
معلومه خوب مبتکران رو خوندی... چون آقای بازرگانی توصیه کرده بود ضریب نیتروگلیسرین (4) رو حفظ کنین:5:

معلومه كه همه اينجا شيمي مبتكران رو خوردن.

yarane-naghdi
26-08-2010, 04:55
کی گفته؟؟؟؟
باور نکنین؟؟؟؟فقط وقتی تاثیر دادن باور کنین.
امسال هم میگفتن هر درس جداگونه تو کنکور تاثیر داره ولی معدل و تاثیر دادن.

ببينيد بچه ها .

امسال يكي از دلايل اينكه آقاي عباسپور رييس كميسيون آموزش مجلس اعلام كرد كه كميسيون و مجلس مخالفند اين بود كه قبلا اطلاعرساني به داوطلبان اين نبوده كه هردرس جداگانه تاثير داده بشود .

مطمئن باشيد كه بخوان تاثير بدن اطلاع رساني ميكنند .

خوبه مجلس هست نه؟:31::31::31::31: وگرنه ما چيكار ميكرديم:41::41::41:

nelly joon
27-08-2010, 16:24
چرا 1 روزه هیشکی پستی نداده؟؟؟
پس خودم شروع میکنم.

تقدیم به همه کنکوری هایی که در محیط نا آرامی درس میخوانند:

سال‌ها پیش، پادشاهی برای هنرمندان جایزه‌ای معین کرد که به بهترین شکل بتوانند تصویر آرامش را نقاشی کنند. نقاشان زیادی آثار خود را به قصر فرستادند که تصاویری از آرامش بود. جنگل به هنگام غروب کودکان در حال بازی، قطرات شبنم، دریا و ...
پادشاه تمام تابلو‌ها را نگاه کرد و دو تابلو را از میان آن‌‌ها انتخاب کرد. یکی از آن‌ها تصویر دریای عظیمی بود با کوه‌های عظیم و تصویر زیبای آسمان که در دریا دیده می‌شد و ابر‌های سفید کوچکی در بالای دریا بودند. در گوشه‌ی تصویر، اطاقکی بود با پنجره‌ای باز و زیبا و مرغان دریایی که با شوق بر روی دریا پرواز می‌کرند.

تصویر دوم، نمایی از کوه‌ها بود. کوه های ناهموار با قله‌های تیز. در تصویر، رگبار شدیدی در حال باریدن بود. ابرهای تیره و آسمان پر از ابر، به طرز بی‌رحمانه‌ای وحشتناک جلوه می‌‌کرد. این تابلو‌ با تابلو‌های دیگر هیچ هماهنگی نداشت اما پادشاه پس از چند روز اعلام کرد که تابلوی دوم برنده‌ی مسابقه است.

پادشاه هنرمندان را جمع کرد و توضیح داد:
به تابلوی دوم خوب دقت کنید. در بریدگی یکی از صخره‌ها، جوجه پرنده‌ای آرام در میان غرش وحشیانه‌ی طوفان نشسته است و اضافه کرد، آرامش آن چیزی نیست که در مکانی پر سر و صدا، آرام و بدون مشکل یافت شود. آرامش در درون شماست. آرامش آن چیزی است که در میان شرایط دشوار، در قلب شما حفظ می‌شود و وجود دارد.

این تنها معنای حقیقی آرامش است.

بسیاری از انسان‌ها تصور می‌کنند که باید شرایط خود را تغییر دهند تا به آرامش برسند، در حالی که آرامش در درون ماست نه بیرون از ما.
یکی از شرایط لازم برای کسب موفقیت در کنکور، داشتن آرامش درونی است. تعدادی از داوطلبان کنکور در سال‌های گذشته فقط به علت نداشتن آرامش در جو کنکور، نتوانستند به اهداف خود دست یابند. در حالی که بسیاری از داوطلبان تنها با حفظ آرامش خود توانستند به حق خود برسند.

آنچه در مورد آرامش اهمیت دارد این است که باید در درون شما احساس اطمینان قلبی و آرامش وجود داشته باشد و تلاش کنیم تا آرامش ایجاد شود.

nelly joon
28-08-2010, 10:45
بچه ها یه سوال:
زیست رو چه جوری باید بخونیم تا توی کنکور به بالاترین درصد برسیم؟
با چه کتابایی زیست رو بخونیم؟

mohsen_rkh
28-08-2010, 13:32
بچه ها معلوم نشد نتیجه آزاد کی میاد؟ من که تو هیچ سایتی خبری ازش ندیدم. سایت خودشم چیزی ننوشته.
آخر ما نفهمیدیم چرا آزاد انقدر شیر تو شیره. هیچیش معلوم نیست.

nafas
28-08-2010, 19:29
سلام امتحان کانون که توی مهر هست اصلیش کی هست از کی شروع میشه ؟!

کسی میدونه ؟

برنامش نداره کسی اینجا ؟

dracula_killer
28-08-2010, 19:31
بچه ها یه سوال:

این رو به نقل از یه رتبه ی سه زقمی تجربی دارم بهت میگم:
چند دور کتابو روخونی کن و نکات مهم رو با ماژیک مثلا قرمز علامت بزن
بعد بیا دوباره بخون و این بار نکات مهمتر رو با ماژیک مثلا آبی علامت بزن(ممکنه بعضی از نکات قرمز رنگ رو دوباره بخوای هایلایت کنی،عیبی نداره)
بار بعدی که خوندی نکات خیلی خیلی مهم رو با ماژیک سبز علامت بزن

این طوری وقتی برنامه ریزی کردی که مثلا یه ساعت زیست بخونی اون نکات سبز رنگ رو بخون
ولی اگه دوساعت برنامه داشتی نکات آبی رنگ
و اگر هم که وقت زیادی برا زیست داشتی نکات قرمز رنگ رو
اینطوری باعث میشه راحت بتونی مثلا توی یه ساعت یا دوساعت تمام نکات مهم زیست رو بخونی
تست زدن هم که فراموشت نشه
با این روش اگه خوب جلو بری می تونی زیست رو حدود 80 درصد بزنی

dracula_killer
29-08-2010, 02:21
بچه ها یه سوال:

فراموش کردم که بگم
برای تست هم فقط از انتشارات سبز بزن
بعضی ها میگن سبز یه سری کتاباش خوبه،یه سریش بده
اما من بهت میگم که فقط سبز بزن
موفق باشی

alphacino
29-08-2010, 04:06
شوخي شوخي با کتاب فارسی دوران ابتدایی هم شوخي! ! ! !

گاو ما ما مي كرد
گوسفند بع بع مي كرد
سگ واق واق مي كرد
و همه با هم فرياد مي زدند حسنك كجايي
شب شده بود اما حسنك به خانه نيامده بود.حسنك مدت هاي زيادي است كه به خانه نمي آيد.او به شهر رفته و در آنجا شلوار جين و تي شرت هاي تنگ به تن مي كند.او هر روز صبح به جاي غذا دادن به حيوانات جلوي آينه به موهاي خود ژل مي زند.
موهاي حسنك ديگر مثل پشم گوسفند نيست چون او به موهاي خود گلت مي زند.
ديروز كه حسنك با كبري چت مي كرد .كبري گفت تصميم بزرگي گرفته است.كبري تصميم داشت حسنك را رها كند و ديگر با او چت نكند چون او با پتروس چت مي كرد.پتروس هميشه پاي كامپيوترش نشسته بود و چت مي كرد.پتروس ديد كه سد سوراخ شده اما انگشت او درد مي كرد چون زياد چت كرده بود.او نمي دانست كه سد تا چند لحظه ي ديگر مي شكند.پتروس در حال چت كردن غرق شد.
براي مراسم دفن او كبري تصميم گرفت با قطار به آن سرزمين برود اما كوه روي ريل ريزش كرده بود .ريزعلي ديد كه كوه ريزش كرده اما حوصله نداشت .ريزعلي سردش بود و دلش نمي خواست لباسش را در آورد .ريزعلي چراغ قوه داشت اما حوصله درد سر نداشت.قطار به سنگ ها برخورد كرد و منفجر شد .كبري و مسافران قطار مردند.
اما ريزعلي بدون توجه به خانه رفت.خانه مثل هميشه سوت و كور بود .الان چند سالي است كه كوكب خانم همسر ريزعلي مهمان ناخوانده ندارد او حتي مهمان خوانده هم ندارد.او حوصله ي مهمان ندارد.او پول ندارد تا شكم مهمان ها را سير كند.
او در خانه تخم مرغ و پنير دارد اما گوشت ندارد
او كلاس بالايي دارد او فاميل هاي پولدار دارد.
او آخرين بار كه گوشت قرمز خريد چوپان دروغگو به او گوشت خر فروخت .اما او از چوپان دروغگو گله ندارد چون دنياي ما خيلي چوپان دروغگو دارد به همين دليل است كه ديكر در كتاب هاي دبستان آن داستان هاي قشنگ وجود ندارد.

shah abas
30-08-2010, 17:03
برای هندسه همچین فرمول هایی رو هم باید حفظ کنیم؟ گزینه ۲ یک کمی زیاده روی نکرده؟:

behnamrizi
31-08-2010, 14:21
حفظ هم کنی مطمئنا از یادت میره! بنظرم اصلا بکار نمیان.
در حد همون مبتکران بلد باشی کافیه!

vahid-p
31-08-2010, 14:48
برای هندسه همچین فرمول هایی رو هم باید حفظ کنیم؟ گزینه ۲ یک کمی زیاده روی نکرده؟
من حلق خودم رو پاره کردم، گفتم که هندسه و جبر رو زیادی حفظی کرده. من الان از رو این مبتکران که می خونم درسته باز به این فرمول ها می رسیم، ولی اثباتش کرده. اصلا نمی خواد حفظ کنی. رو شکل معلومه چون زاویه آلفا دوم رو می شه روی دایره کوچکتر در نظر گرفت و سینوس هم می شه مقابل به وتر که تو شکل می شه OR بر 'OO . و می دونیم که OR هم می شه 'R-R . سعی کن با استدلالش بلد باشی، چون اصلا نمی شه اینا رو حفظ کرد. حتی برای مرور هم تو کتاب آموزشیت علامت بزن که اثباتش خونده بشه.

khaiyam
31-08-2010, 16:55
کتاب ها امسال تغییر میکنه کسی خبر نداره؟ چه کتاب های پایه و چه کتاب های پیش؟
من می خوام کتاب های اموزش بگیرم ولی دست نگه داشتم

Alireza SM
31-08-2010, 17:57
كتاب ها كه تغير كرده مصلا حسابان سبكتر شده . ولي براي ما كه پايه رو قبلا تموم كرديم بايد همون كتابهاي خودمون رو بخونيم

Alireza SM
31-08-2010, 19:10
بچه ها دانش آموز سال اول دبرستان از اعراب بايد چيا بدونه ؟

vahid0801
31-08-2010, 19:18
سلام به همه.
یه سوال.

من دیپلممو سال 87 گرفتم و میخوام واسه سال 90 کنکور بدم.کتاب کمک اموزشیامم با کتابای خودمم واسه اون سالن.
میخواستم بدونم مشکل خاصی بوجود میاره؟

farid0485
31-08-2010, 20:04
بچه ها دانش آموز سال اول دبرستان از اعراب بايد چيا بدونه ؟

هرچي بيشتر بهتر.....منظورم اينه كه اگر مي توني از همين حالا عربي رو يه جوري بخون كه وقتي شروع كردي برا كنكور بخوني خيالت راحت تر باشه........

Alireza SM
31-08-2010, 21:15
هرچي بيشتر بهتر.....منظورم اينه كه اگر مي توني از همين حالا عربي رو يه جوري بخون كه وقتي شروع كردي برا كنكور بخوني خيالت راحت تر باشه........

امظاي منو ديدي ؟؟

meysamghaderi
01-09-2010, 14:35
سلام
گزینه ی دو برای کسانی که میخوان از اول مهر شروع کنن برنامه برای خوندن داره؟؟؟
ازمون چی؟؟؟

sarinagasemi
01-09-2010, 15:57
سلام
دوستان یه سوال به نظرتون من تو کتاب تستام علامت بزنم یا نه؟ اگه علامت بزنم راحت ترم ولی اگه دوباره خواستم بخونمش...
مثلا عربی رو تو تابستون تمومش میکنم دوباره نزدییکای کنکور لازمه دوباره بخونم حالا به نظر شما چی کار کنم؟اصلا لازمه یه کتابو دو بار بخونم؟مثلا تست شیمی بازرگان سال دوم خوندمش حالا دوباره بخونم یا مثلا خیلی سبز بگیرم کار کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

dracula_killer
01-09-2010, 17:02
سلام
دوستان یه سوال به نظرتون من تو کتاب تستام علامت بزنم یا نه؟ اگه علامت بزنم راحت ترم ولی اگه دوباره خواستم بخونمش...
مثلا عربی رو تو تابستون تمومش میکنم دوباره نزدییکای کنکور لازمه دوباره بخونم حالا به نظر شما چی کار کنم؟اصلا لازمه یه کتابو دو بار بخونم؟مثلا تست شیمی بازرگان سال دوم خوندمش حالا دوباره بخونم یا مثلا خیلی سبز بگیرم کار کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

زدن علامت تو خوده کتاب تست کاملا اشتباهه
منظورم علامت واسه اینکه گزینه ی صحیح بزنی
در ضمن شما تا کنکور کتاب های تستت رو حداقل باید دو سه بار تستاش رو بزنی اگه میخوای نتیجه ی خوب بگیری
برای شیمی خوده کتاب بازرگان کفایت می کنه،الان اگه دوم رو خوندی برو سراغ سوم،نه اینکه رو دوم stop کنی
در ضمن خیلی کار خوبی می کنی که عربی رو داری تابستون می بندی،اما یادت نره حتما از مهر شروع کنی روزی نیم ساعت فقط تست عربی بزن(البته وقتی کل عربی رو تموم کردی)
موفق باشی:5:

vahid-p
01-09-2010, 17:40
یعنی شما می گین حتی پیش سوال ( نه گزینه ) علامت نزنیم + یا - ؟
البته گزینه صحیح رو که صد در صد مشخص نمی کنیم. اون که برای بار دوم مثل اینه که پاسخ نامه رو جلوت گذاشتی.

dracula_killer
01-09-2010, 17:43
یعنی شما می گین حتی پیش سوال ( نه گزینه ) علامت نزنیم + یا - ؟
البته گزینه صحیح رو که صد در صد مشخص نمی کنیم. اون که برای بار دوم مثل اینه که پاسخ نامه رو جلوت گذاشتی.

چرا علامت بذار اما گزینه ی صحیح رو مشخص نکن
چون اگه گزینه ی صحیح رو مشخص کنی دور بعد که خواستی کتاب رو تستاش رو بزنی ناخودآگاه بدون اینکه بخوای جواب تست رو حفظ می کنی و در نتیجه روش فکر نمی کنی

من خودم تنها علامتی کی می گذاشتم این بود که دور شماره ی سوالایی که بلد نبودم یا غلط جواب میدادم یه دایره میکشیدم
آخه من واسه تمیزی کتاب خیلی وسواس داشتم اما شما هر علامتی دلت میخواد بزن اما:
1-همونطور که گفتم دور گزینه ی صحیح به هیچوجه علامت نزن
2- سعی کن زیاد علامت نزنی به طوری که بار بعدی که اومدی تست بزنی ببینی انقدر شلوغ شده که نمیشه خوند تستو
آخه اگه شلوغ بشه یه جور آشفتگی در ذهنت ایجاد میشه و تأثیر بار مثبتی که تو اون لحظه واسه تست زدن داری خنثی میشه
به جز این دومورد هرجور که خودت راحتی علامت بزن

vahid-p
01-09-2010, 17:46
من دیپلممو سال 87 گرفتم و میخوام واسه سال 90 کنکور بدم.کتاب کمک اموزشیامم با کتابای خودمم واسه اون سالن.
خیلی هم خوبه. فقط یه چند تا دفترچه آزمونهای جدید رو بگیر تموم. کتابها خیلی دیر به دیر ویرایش می شن و فقط هر سال کنکورها رو اضافه می کنن. اصلا کتاب دیگه ای لازم نداری.

sarinagasemi
01-09-2010, 18:08
در ضمن شما تا کنکور کتاب های تستت رو حداقل باید دو سه بار تستاش رو بزنی اگه میخوای نتیجه ی خوب بگیری
برای شیمی خوده کتاب بازرگان کفایت می کنه،الان اگه دوم رو خوندی برو سراغ سوم،نه اینکه رو دوم stop کنی
در ضمن خیلی کار خوبی می کنی که عربی رو داری تابستون می بندی،اما یادت نره حتما از مهر شروع کنی روزی نیم ساعت فقط تست عربی بزن(البته وقتی کل عربی رو تموم کردی)
موفق باشی:5:
رو شیمی2 stop نمی کنم گفتم سال دوم بودم خوندمش حالا که میخوام شیمی 2 رو بخونم همون بازرگانو دوباره بخونم یا خیلی سبز؟

dracula_killer
01-09-2010, 18:10
رو شیمی2 stop نمی کنم گفتم سال دوم بودم خوندمش حالا که میخوام شیمی 2 رو بخونم همون بازرگانو دوباره بخونم یا خیلی سبز؟
اگه منظورت خوندنه که بهتره از یک یا دو منبع بیشتر نخونی،اما اگه تست زدنه که باید بگم تست تو این موقع یعنی تابستون از هرجا باشه خوبه

princeofpersia_7
02-09-2010, 07:28
خلاصه شدیم کنکوری 90.
میترسم بازم شکست بخورم.
نمیدونم سنجش برم یا نرم.

شاید خیلی ازش گذشته باشه..ولی خب منم مثل خودتم...فقط من احساس ضایع بودن نمیکنم !

یه جورایی احساس داغون بودن میکنم :37:

از نظر روحی و اخلاقی نمیدونم چه طور هستی..

ولی اگر طی این مدت تونستی از نظر روحی خودتو ریکاوری کنی
روشت رو به منم بگو..چون نیاز داریم تا حالم خوب شه تا بتونم درس بخونم...

وگرنه بازم مثل دو سال قبل فقط وقت تلف میکنم ...

nelly joon
02-09-2010, 13:48
شاید خیلی ازش گذشته باشه..ولی خب منم مثل خودتم...فقط من احساس ضایع بودن نمیکنم !
یه جورایی احساس داغون بودن میکنم :37:
از نظر روحی و اخلاقی نمیدونم چه طور هستی..
ولی اگر طی این مدت تونستی از نظر روحی خودتو ریکاوری کنی
روشت رو به منم بگو..چون نیاز داریم تا حالم خوب شه تا بتونم درس بخونم...
وگرنه بازم مثل دو سال قبل فقط وقت تلف میکنم ...

ببین عزیزم،
اول از همه مجبور بودم که با این قضیه کنار بیام بخاطر خانواده ام و بخاطر آینده ی خودم.
یاد یک داستانی افتادم.بذار واست تعریف کنم:

یک روز یک فرمانده جنگی با افرادش به یک جزیره حمله می کنند و پیروز می شوند.یکی از افراد آن فرمانده ازش می پرسه چطوری ممکنه؟ تعداد اونها خیلی از ما بیشتر بود،چه طوری ما پیروز شدیم؟

فرمانده در جواب پاسخ میده:وقتی ما با کشتی به این جزیره اومدیم من کشتی را آتش زدم تا شما هیچ راه بازگشتی نداشته باشید ،یعنی شما یا باید پیروزی را انتخاب می کردید یا کشته می شدید و شما پیروزی را انتخاب کردید!

منم فقط یه راه دارم.یا باید پیروز بشم یا از همه ی آرزوهام دست بکشم.
و کنکور اولین آرزومه که برای رسیدن به بقیه آرزوهام بهش نیاز دارم.نیاز دارم که رتبه ی خوبی بیارم.
حالا دیدی فقط همین یه راه میمونه.پس با تمام وجودم امسال درس میخونم تا به چیزهایی که میخوام برسم.

به آرامی آغاز به مردن مي‌كنی
زماني كه خودباوري را در خودت بكشی،
اگر روزمرّگی را تغيير ندهی،
اگر برده‏ی عادات خود شوی،
اگر برای مطمئن در نامطمئن خطر نكنی،

امروز زندگی را آغاز كن!
امروز مخاطره كن!
امروز كاری كن!
نگذار كه به آرامی بميري.

Alireza SM
02-09-2010, 19:25
من هم از 19 شهريور شروع ميكنم برنامه گزينه دو اجرا كنم :20:

dracula_killer
02-09-2010, 19:53
رفیق تابستون و بعد عید هر روز حکم طلا رو داره
بیا آستیناتو بزن بالا از شنبه همین هفته شروع کن اما به طور نیمه جدی
بعد از 19 با برنامه گزینه دو جدی برو جلو

abbasiuss
02-09-2010, 20:00
مطمئن باشين اينايي كه هي ميگن از فردا شروع ميكنيم از پس فردا شروع ميكنيم هرگز نتيجه نخواهند گرفت
با تشكر

pedramch
02-09-2010, 20:03
دوستان عزیز کنکوری من به دلیل مشغله های زیاد فعلا کمتر میام اینجا!
ولی اینشالا بعد از نتایج بیشتر میام تا تجربیاتمو در اخنیارتون بذارم:دی
یه چیزیو میخوام از ته دل به همتون توصیه کنم!
سازمان سنجش سازمان بی رحمیه!:41:
یه جوری درس بخونید که خودتون واسه خودتون بتونید تصمیم بگیرید!
نذارید تعیین سرنوشتتون به دست سازمان سنجش بیفته!

ممنون/:5:

vahid-p
02-09-2010, 20:05
سازمان سنجش سازمان بی رحمیه!
کسی تا حالا اینقدر روحیه بهمون نداده بود :18:

pedramch
02-09-2010, 20:10
کسی تا حالا اینقدر روحیه بهمون نداده بود
نه عزیز من قصد تخریب روحیه ندارم!
حقیقته!
شما باید خودتو بکشی بالا وگر نه تو کنکور کسی دلش به حال کسی نمیسوزه!
منظورم اینه:دی

---------- Post added at 09:10 PM ---------- Previous post was at 09:09 PM ----------

کسی تا حالا اینقدر روحیه بهمون نداده بود
نه عزیز من قصد تخریب روحیه ندارم!
حقیقته!
شما باید خودتو بکشی بالا وگر نه تو کنکور کسی دلش به حال کسی نمیسوزه!
منظورم اینه:دی

dracula_killer
02-09-2010, 20:13
کسی تا حالا اینقدر روحیه بهمون نداده بود :18:
عزیز اگه خوب بخونی و حواشی رو بذاری کنار و به نصیحت های دیگران گوش بدی حتما موفق میشی
این که سازمان بی رحمه که درش شکی نیست،کودوم سازمان این جا دل رحمه؟
اما همین آقا پدرام رو می بینی....حقش 3 رقمی بود اما هر چی ما بهش می گفتیم که مثلا برا فلان درس اینجوری بخون یا این کار رو بکن،یه گوشش رو کرده بود در یکی رو دروازه
خلاصه منظورم اینه که در مقابل نصیحت های دیگران انعطاف داشته باش،نه هر چی میگن گوش کن و نه اینکه هیچ حرفی رو گوش نکن
درستو بخون برو جلو،استرس رو هم بریز دور،ایشالا که موفق میشی

Alireza SM
02-09-2010, 20:14
رفیق تابستون و بعد عید هر روز حکم طلا رو داره
بیا آستیناتو بزن بالا از شنبه همین هفته شروع کن اما به طور نیمه جدی
بعد از 19 با برنامه گزینه دو جدی برو جلو

آخه 15 و 16 دو تا امتحان سارسي دارم ( زبان فارسي و ادبيات ) . بعد اون هم چندتا از درس هاي پايه رو ميخام تست بزنم بعدش ميرم سراغ گزينه دو . :5:

pedramch
02-09-2010, 20:19
اما همین آقا پدرام رو می بینی....حقش 3 رقمی بود اما هر چی ما بهش می گفتیم که مثلا برا فلان درس اینجوری بخون یا این کار رو بکن،یه گوشش رو کرده بود در یکی رو دروازه
سروش جان ولی قبول کن که تو تنها نبودی!
هزار نفر حرف میزدن:دی
حمید جون / سعید جون/ تو / اون یارو کچله(:دی) / آقای خدا شاهده / دکی میلاد و خیلیای دیگه:دی

---------- Post added at 09:19 PM ---------- Previous post was at 09:19 PM ----------

سروش جان ولی قبول کن که تو تنها نبودی!
هزار نفر حرف میزدن:دی
حمید جون / سعید جون/ تو / اون یارو کچله(:دی) / آقای خدا شاهده / دکی میلاد و خیلیای دیگه:دی

vahid-p
02-09-2010, 20:25
آخر قصه چی شد؟
چی بهش گفتین مگه؟

dracula_killer
02-09-2010, 20:27
آخر قصه چی شد؟
چی بهش گفتین مگه؟

هیچی به حرف هیچ کس گوش نداد و کار خودشو کرد،آخر هم رتبش اونی که میخواست نشد

mohsen_rkh
02-09-2010, 21:10
سازمان سنجش سازمان بی رحمیه!:41:
ایشون کاملاً درست می فرمایند. نمرات دیپلم من رد نشد. رفتم سازمان سنجش خیلی راحت به من گفتند "آقا ما قبول داریم نمرات شما تو سیستم ما نیست؛ اما نمی تونیم کاری برات انجام بدیم، این کاریه که آموزش و پرورش در زمان مقرر باید انجام می داد و ما نمی تونیم کمکی به شما بکنیم، لطفاً وقت ما رو تلف نکنید."
اصلاً نذارید کار به اینجا ها برسه. طوری درس بخونید که تحت همچین شرایطی هم به رشته مورد علاقه تون برسید. از ما گفتن بود...:40:
(این پست 300 من بود! :21:)

princeofpersia_7
03-09-2010, 01:33
ببین عزیزم،
اول از همه مجبور بودم که با این قضیه کنار بیام بخاطر خانواده ام و بخاطر آینده ی خودم.
یاد یک داستانی افتادم.بذار واست تعریف کنم:

یک روز یک فرمانده جنگی با افرادش به یک جزیره حمله می کنند و پیروز می شوند.یکی از افراد آن فرمانده ازش می پرسه چطوری ممکنه؟ تعداد اونها خیلی از ما بیشتر بود،چه طوری ما پیروز شدیم؟

فرمانده در جواب پاسخ میده:وقتی ما با کشتی به این جزیره اومدیم من کشتی را آتش زدم تا شما هیچ راه بازگشتی نداشته باشید ،یعنی شما یا باید پیروزی را انتخاب می کردید یا کشته می شدید و شما پیروزی را انتخاب کردید!

منم فقط یه راه دارم.یا باید پیروز بشم یا از همه ی آرزوهام دست بکشم.
و کنکور اولین آرزومه که برای رسیدن به بقیه آرزوهام بهش نیاز دارم.نیاز دارم که رتبه ی خوبی بیارم.
حالا دیدی فقط همین یه راه میمونه.پس با تمام وجودم امسال درس میخونم تا به چیزهایی که میخوام برسم.

به آرامی آغاز به مردن مي‌كنی
زماني كه خودباوري را در خودت بكشی،
اگر روزمرّگی را تغيير ندهی،
اگر برده‏ی عادات خود شوی،
اگر برای مطمئن در نامطمئن خطر نكنی،

امروز زندگی را آغاز كن!
امروز مخاطره كن!
امروز كاری كن!
نگذار كه به آرامی بميري.

ممنون...واقعا خوب بود..منم مجبورم مثل خودت...شاید زیاد نه...
شاید مثلا بگم باید به معمولی بودن راهم
قناعت کنم و این حرفا..ولی خب دلم نمیخواد بدون تلاش و هیچ کاری سرنوشت معمولی و عادی رو قبول کنم!

میخوام که تو مسیر خودم قدم بردارم ولی همون روحیه خوب خیلی مهمه..
و شرایطی که نباید اذیت بکنن!

به هر حال خیلی ممنون... کمک زیادی کردی. :11:

meysamghaderi
03-09-2010, 13:17

سلام
ایول چقدر دنبال این گشتم
داداش برنامه را از خود گزینه دو گرفتی؟؟
یعنی اینکه رفتی گفتی برنامه درسی میخوام و اونا هم بهت دادند؟ یا اینکه تو چیز دیگه مثل کلاسها ثبت نام کردی؟؟؟

mohsen_rkh
03-09-2010, 21:02
خوب فردا نتایج آزاد هم که میاد. معلوم میشه از چه نوع گندی زده ایم! :31:

MOHSEN_A1371
03-09-2010, 23:03
پاک بشه این پست

Alireza SM
04-09-2010, 07:20
سلام
ایول چقدر دنبال این گشتم
داداش برنامه را از خود گزینه دو گرفتی؟؟
یعنی اینکه رفتی گفتی برنامه درسی میخوام و اونا هم بهت دادند؟ یا اینکه تو چیز دیگه مثل کلاسها ثبت نام کردی؟؟؟

گزينه دو كلاس نداره كه . فقط آزمون آزمايشي هست
برنامه هفتگي نگرفتم فقط محدوده بندي آزمون ها رو گرفتم كه خودم بتونم برنامه ريزي كنم

mohsen_rkh
04-09-2010, 12:12
خوب نتیجه آزاد هم که اومد. برید نگاه کنید حد اقل اینجوری یه انرژی بگیرید!
من انتخاب اول: مهندسی نفت علوم تحقیقات تهران قبول شدم.

vahid-p
04-09-2010, 12:16
منم برق علوم تحقیقات فارس. ولی خب خود آزمایی چون با اصلی متفاوته، چندان حال نمی ده.ولی از هیچی بهتره.
راستی بقیه دوستان اونجا منتظرشونیم.

shah abas
04-09-2010, 12:24

تو این پست چند تا سوال پرسیدم.یکیش این که این تیک خود آزمایی رو نزدم. گفته بودند نزنی هیچ چی نمیشه و ... .هیچی نمیشه و مشکلی برای سراسری 90 پیش نمیاد؟
بعد من تو چی رتبه 2 شدم؟خودم احتمال میدم 10 نفر این انتخاب رو کردند و 8 نفر بقیه از من ضایع تر بودند:دی

mohsen_rkh
04-09-2010, 12:34
تو این پست چند تا سوال پرسیدم.یکیش این که این تیک خود آزمایی رو نزدم. گفته بودند نزنی هیچ چی نمیشه و ... .هیچی نمیشه و مشکلی برای سراسری 90 پیش نمیاد؟
بعد من تو چی رتبه 2 شدم؟خودم احتمال میدم 10 نفر این انتخاب رو کردند و 8 نفر بقیه از من ضایع تر بودند:دی

توی رشته/شهری که انتخاب کردی از بین اون تعداد رتبه ت 2 شده. شما سروری، ضایع چیه.

Alireza SM
04-09-2010, 12:50

ashjaee
04-09-2010, 12:57
من فيزيك-هسته اي / واحدتهران شمال قبول شدم. لطفا دوستان کارنامه شون رو هم بزارن.
اینم کارنامه من:

elendil
04-09-2010, 13:03
سراسری که خوب نبود اینجا زدیم تو گوش هرچی کنکوره =)) :دی :دی

Alireza SM
04-09-2010, 13:06
منم كشاورزي اردبيل قبول شدم :دي

vahid-p
04-09-2010, 16:00
ما تو همون تاپیک مخصوصش گذاشته بودیم. ولی به هر حال اینم کارنامه من :
زبان رو نگاه نکنید. واقعا اعتراض دارم نسبت به زبان

vahid-p
04-09-2010, 16:05
من فيزيك-هسته اي / واحدتهران شمال قبول شدم. لطفا دوستان کارنامه شون رو هم بزارن.
خوش به حالت. تبریک می گم.
ترازمون خیلی به هم نزدیکه ها. عربی که اندازه هم زدیم.

Haniiii
04-09-2010, 16:08
اینم واسه من :

vahid-p
04-09-2010, 16:14
راستی بلاخره تونستم بین خودآزمایی ها و آزمون اصلی تفاوتش رو پیدا کنم. ببینید، این کارنامه من :

اینم کارنامه یکی از کاربران سایت که تو انتخاب دومش برق قبول شده :

البته شاید تفاوتی بین انتخاب اول و انتخاب دوم باشه، ولی فکر نکنم تو ترازش تفاوتی وجود داشته باشه. الان به تراز نفر آخر تو هر دو کارنامه دقت کنید.

---------- Post added at 05:14 PM ---------- Previous post was at 05:11 PM ----------

البته از طرفی یه چیز دیگه هم داریم. ببینین هر دو اینا اصلی شرکت کردن ولی تو انتخاباشون متفاوته :
اولی انتخاب چهارمشه و دومی انتخاب اول. ببینید چطور تراز نفر آخر تغییر می کنه. من که دلیلش رو نفهمیدم و چه قانونی داره؟

mohsen_rkh
04-09-2010, 17:26
این هم برای من (روم به دیوار :43:):

mohsen_rkh
04-09-2010, 17:42
سراسری که خوب نبود اینجا زدیم تو گوش هرچی کنکوره =)) :دی :دی
داداش ترکوندیا! دمت گرم. خیلی حال کردم باهات.

راستی بلاخره تونستم بین خودآزمایی ها و آزمون اصلی تفاوتش رو پیدا کنم. ببینید، این کارنامه من :

اینم کارنامه یکی از کاربران سایت که تو انتخاب دومش برق قبول شده :

البته شاید تفاوتی بین انتخاب اول و انتخاب دوم باشه، ولی فکر نکنم تو ترازش تفاوتی وجود داشته باشه. الان به تراز نفر آخر تو هر دو کارنامه دقت کنید.

---------- Post added at 05:14 PM ---------- Previous post was at 05:11 PM ----------

البته از طرفی یه چیز دیگه هم داریم. ببینین هر دو اینا اصلی شرکت کردن ولی تو انتخاباشون متفاوته :
اولی انتخاب چهارمشه و دومی انتخاب اول. ببینید چطور تراز نفر آخر تغییر می کنه. من که دلیلش رو نفهمیدم و چه قانونی داره؟

خوب این معلومه دیگه. توی سیستم انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد، شما وقتی یه رشته رو تو انتخاب اول بزنی اگر قرار باشه با تراز 5100 قبول شی، همون رشته رو اگر بخوای تو انتخاب های دوم به بعدت قبول شی باید ترازت خیلی بالاتر باشه، مثلاً 6000.
مثلاً اگر دقت کرده باشی من که انتخاب اولم رو مهندسی نفت بهره برداری علوم و تحقیقات زدم، توی انتخاب اول تراز آخرین نفر قبول شده 5698 هست. اما دوستم رشته ی من رو توی انتخاب دومش زده. توی انتخاب دوم تراز آخرین نفر قبول شده 6344 هست.
این ارزشی هست که دانشگاه آزاد به علاقه داوطلبان داده که خیلی ها باهاش مخالفند و خیلی ها هم موافق. (من خودم رأی ممتنع می دم!:21:). واسه همینه که میگن انتخاب رشته دانشگاه آزاد مثل شلیک تیر در تاریکیه.

ashjaee
04-09-2010, 20:11
خوش به حالت. تبریک می گم.
ترازمون خیلی به هم نزدیکه ها. عربی که اندازه هم زدیم.
آره خیلی نزدیکه.
اما من توی اختصاصی خیلی خراب کردم. :41:

Amir M.ohAma.D
04-09-2010, 20:58
منم دامپزشكي گرمسار قبوليدم.ازمون پزشكيم خواب موندم ان شاالله ساله بعد

يه سواله مهم لطفا جواب بدين حياتيه
يكي از اشناها ازمون پزشكي هر 4 انتخابشو مردود شده
ولي تو نتيجه كلي ازمون زده مجاز به انتخاب رشته محل جديد
كسي ميدونه يعني چي؟

mohsen_rkh
04-09-2010, 21:23
كسي ميدونه يعني چي؟

فکر کنم مربوط به قضیه تکمیل ظرفیت باشه. البته رو حرف من اصلاً حساب نکن؛ بقیه دوستان صاحب نظرند.

Amir M.ohAma.D
04-09-2010, 21:34
فکر کنم مربوط به قضیه تکمیل ظرفیت باشه. البته رو حرف من اصلاً حساب نکن؛ بقیه دوستان صاحب نظرند.

دوستان كسي اگه اطلاعات دقيقتر داره بگه

اين بنده خدا كچلم كرد

elendil
04-09-2010, 22:26
داداش ترکوندیا! دمت گرم. خیلی حال کردم باهات.

لطف داری عزیز :دی :دی

به شخصه با سامان و پانیذ(مخصوصا درصد ریاضی :46:) حال کردم کارنامشون رو میدیدم لذت میبردم جدا ;) همیشه باشه این جو گرم تو پی30 بین ما سری کاربرایی که بعضا از کنکور 89 به هم پیوستیم بعضیا هم از قبل برقرار باشه

shabeashegha
04-09-2010, 23:37

كسي ميدونه يعني چي؟

امسال دفعه اولیه که اینطوری گذاشته من حدس میزنم امسال یه سری رشته شهرها مثلا 70 نفر میخواستن کل کسایی که حد نصاب تراز رو اوردن مثلا شدن 20 نفر. دانشگاه هم نمیتونه از کسایی که حد نصاب رو نیاوردن قبول کنه واسه همین به کسایی که توی رشته شهر های دیگه حد نصاب رو اوردن اجازه داده که بیان و وارد این رشته ها بشن. اگه من باشم حتما پیش رو میگیرم ببینم این رشته ها کدومان . ممکنه (بازم میگم ممکنه) توشون پزشکیم باشه . بخصوص من شنیدم پارسال پزشکی قشم با نصف ظرفیت تشکیل شده و بازم جا داشته که توی تکمیل ظرفیت گرفته حالا امسال دانشگاه آزاد این انتخاب رو گذاشته واسه کسایی که حد نصاب ترازشون خوبه
(اینا که گفتم همش حدسه چون این اتفاق ساله اولیه داره میوفته و جز دانشگاه کسی چیزی نمیدونه)

sahelgh
05-09-2010, 09:31
من چه جوری کارنامه مو واسه گذاشتن اینجا ویرایش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mohsen_rkh
05-09-2010, 10:20
آگر کاربر آماتور هستی صفحه اعلام نتایج رو باز کن و کارنامه تو بیار. بعد با زدن کلیدهای Ctrl+Print Screen از کل صفحه عکس بگیر. بعد برنامه ی Paint رو باز کن. اون بخشی از کارنامه که می خوای نشون داده بشه رو انتخاب کن و Copy کن. بعد یه فایل New از منوی بالا باز کن و حالا اون بخش عکس رو که Copy کرده بودی Paste کن و به راحتی Save کن. حالا فقط می مونه آپلود کردن و وارد کردن آدرسش توی پستت تو P30World.

vahid-p
05-09-2010, 10:21
آره خیلی نزدیکه.
اما من توی اختصاصی خیلی خراب کردم.
حداقل یه نکته ای رو همه یاد گرفتیم. و اونم ارزش عمومی هاست. خیلی فقط به تخصصی می چسبن.
Haniii ترازت که خوب شده. حتما رشتت هم خوبه. ولی چرا شهرش رو پاک کردی؟
راستی Alireza SM رشته ها رو از اولی خیلی بالا زدی و اینطوری شانست خیلی کم شده. اگه نگاه کنی مهندسی کشاورزی اردبیل که زدی 7 نفر انتخاب 5 امشون مثل شما بوده و شما نفر هفتمی بودین. حالا امسال که آزمایشیه ، سعی کن سال دیگه انتخاب رشته بهتری رو داشته باشی.
موفق باشید

mohsen_rkh
05-09-2010, 10:38
لطف داری عزیز :دی :دی

به شخصه با سامان و پانیذ(مخصوصا درصد ریاضی :46:) حال کردم کارنامشون رو میدیدم لذت میبردم جدا ;) همیشه باشه این جو گرم تو پی30 بین ما سری کاربرایی که بعضا از کنکور 89 به هم پیوستیم بعضیا هم از قبل برقرار باشه
دوست گلم این کارنامه هایی که میگی کجاست؟ من ندیدم.

vahid-p
05-09-2010, 10:57
اگه paint بلدی، خب هیچی دیگه . ولی اگه نه، اول صفحه رو بیار پایین تا جایی که دیگه اطلاعات شخصیت نباشه. حالا از صفحه عکس بگیر. اگه نتونستی پیغام خصوصی بده برات توضیح بدم. یا هم عکس کارنامت رو بفرست برات ویرایشش کنم. اگه خواستی گل و بلبل هم اضافه بکنم، تعارف نکن. :27:

---------- Post added at 11:57 AM ---------- Previous post was at 11:54 AM ----------

خودآزمایی؟؟؟؟؟؟؟؟
خب کو کارنامه؟

mjorh
05-09-2010, 13:00
عربی تو کنکور واحدش چنه واسه رشته ریاضی؟

mohsen_rkh
05-09-2010, 15:09
عربی تو کنکور واحدش چنه واسه رشته ریاضی؟
دوست عزیز ضریب درس عربی برای کنکور رشته ی ریاضی، 2 هست.

elendil
05-09-2010, 16:10
دوست گلم این کارنامه هایی که میگی کجاست؟ من ندیدم.

توی تاپیک کارنامه دانشگاه آزاد گزاشتن :دی

MeMri
05-09-2010, 17:09
سال 89 که گلی به سر خودمون نزدیم!:31: امسال ببینیم خدا چی می خواد:40: اسم ما هم به این تاپیک اضافه کنید:10:

mjorh
05-09-2010, 18:58
دوست عزیز ضریب درس عربی برای کنکور رشته ی ریاضی، 2 هست.

آخیش- تو این برنامه گزینه دو گفت ضریب 4 من قلبم وایستاد

Alireza SM
05-09-2010, 19:27

احتمالا براي رشته انساني بوده
براي رياضي و تجربي عربي ضريب 2 عمومي داره و ادبيات هست كه ضريب 4 عمومي رو داره .

shabeashegha
05-09-2010, 20:26
4باشه که خوبه:31:راحت رتبتو میترکونه بالای 70 بزنی

ehsan_manu
05-09-2010, 20:50
سلام به همگی
آقا دوسته من مونده بین قلمچی با گزینه 2

من که میگم برو گزینه 2
حالا شما دوستان یه مقایسه بینشون بدین
اگه برنامشونم دهرین بدین
ممنون

vahid-p
05-09-2010, 21:22
از این به بعد تو تاپیکی که در ادامه لینکش رو دادم روی آزمون های آزمایشی گزینه دو بحث می شه :

MeMri
05-09-2010, 21:23
سلام به همگی

من که میگم برو گزینه 2
اگه برنامشونم دهرین بدین
ممنون

منم سر همین گیر کردم!:41:

یکی که تجربه اش بالاتره کمک کنه:40:

vahid-p
05-09-2010, 21:25
اینم ضرایب دروس مختلف که دیگه جای سوالی نمونه واستون .

دروس اختصاصی :
زیرگروه1 زیرگروه 2 زیرگروه 3
ریاضی 4 4 3
فیزیک 3 3 2
شیمی 2 3 3

دروس عمومی ( رشته ریاضی و تجربی )

ادبیات 4
عربی 2
معارف 3
زبان انگلیسی 2

Amir_oscar
05-09-2010, 21:32
اینم ضرایب دروس مختلف که دیگه جای سوالی نمونه واستون .

دروس اختصاصی :
زیرگروه1 زیرگروه 2 زیرگروه 3
ریاضی 4 4 3
فیزیک 3 3 2
شیمی 2 3 3

دروس عمومی ( رشته ریاضی و تجربی )

ادبیات 4
عربی 2
معارف 3
زبان انگلیسی 2
البته دروس اختصاصی کلا نسبت به دروس عمومی ضریبشون 3 هستش. یعنی 3 برابر می شن...

vahid-p
05-09-2010, 21:50
بله . دقیقش مثلا برای زیر گروه یک ریاضی 12 ، فیزیک 9 ، شیمی 6 ادبیات 4 و عربی 2 معارف 3 و زبان 2.

mjorh
05-09-2010, 22:58
بابا این زیر گروه مروها چین دیگه ، مثلازیر گروه یک ریاضی با زیر گروه دو ریاضی چه فرقی میکنه؟

---------- Post added at 11:58 PM ---------- Previous post was at 11:55 PM ----------

4باشه که خوبه:31:راحت رتبتو میترکونه بالای 70 بزنی

نه بابا عربی خیلی درس یه جوریه .
چرا کاش ضریب زبان 4 بود اون موقع مثل خمپاره های جنگ جهانی ( یادش بخیر کال آو دوتی ) میترکوندم

---------- Post added at 11:58 PM ---------- Previous post was at 11:58 PM ----------

منم سر همین گیر کردم!:41:

یکی که تجربه اش بالاتره کمک کنه:40:

برو تو این پست نمیدونم دقیقا ،گزینه دو قلمچی مبتکران .

Amir_oscar
05-09-2010, 23:00
بابا این زیر گروه مروها چین دیگه ، مثلازیر گروه یک ریاضی با زیر گروه دو ریاضی چه فرقی میکنه؟

بعضی رشته ها جزو زیرگروه 1 و بعضی 2 و بعضی 3 هستن.(تجربی و انسانی 5 تا زیرگروه دارن)
با توجه به ضرایب هر زیرگروه نمره ی کل و رتبه ی زیرگروه رو برای هر زیرگروه می سازن و برای انتخاب رشته، رتبه ی زیرگروهی رو در نظر می گیرن که اون رشته توش هست...

asali-joon
05-09-2010, 23:02
سلام
من امسال کنکور دادم و به دلایلی نخونده رفتم سر جلسه و رتبه ام 7هزار رو خورده ای شد میخوام برای سال 90 بخونم از مهر ماه!!!!!!!! کدوم موسسه خوبه تا با برنامه اش پیش برم البته گزینه2 پارسال بودم اما میگن کانون بهتر بخاطر برنامه هاش و چندبار دوره کردن درسا حالا کدوم برم کانون گزینه2 یا گاج یا مبتکران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و برای فیزیک هم اموزش . هم تست چه کتابی پیشنهاد میکنید و کلاس برم یا نه البته فیزیکم بر خلاف ریاضیم افتضاح (رشته ام تجربی)
و شماره 1مشاوره خیلی خوب رو میخوام
مرسی اگه جواب بدید

MeMri
06-09-2010, 01:17
دوستان ریاضی فیزیک امسال واقعا سخت تر از سال های پیش بود...اصلا هنگ کردم!امکانش هست سال بعد سخت تر بشه؟

shabeashegha
06-09-2010, 01:35
دوستان ریاضی فیزیک امسال واقعا سخت تر از سال های پیش بود...اصلا هنگ کردم!امکانش هست سال بعد سخت تر بشه؟
قطعا همینطوره!!
کنکور سال به سال سختتر میشه قصد تخریب روحیه شمارو ندارم ولی حالا که 9ماه فرصت دارین بدونین که قرار نیست راحتتر از امسال بیاد و روی این اساس بخونین اگه راحتتر اومد که سه هیچ به نفع شما میشه اگرم اومد یک هیچ به نفع شما میشه:31:

frnsh
06-09-2010, 02:00
سلام

سلام به همگی

من که میگم برو گزینه 2
اگه برنامشونم دهرین بدین
ممنون

به نظر من بستگی به خودتون داره،
اگه کسی هستی که میتونی خیلی زیاد بخونی و حتی فراتر از سطح خود کنکور میخوای، برو گزینه 2. چون کلا سختتر از قلم چیه.
ولی اگه یه آزمونی میخوای که سطحش تقریبا با کنکور سراسری برابر باشه و آزمونهاش بیشتر باشه، برو قلم چی.

ولی توصیه میکنم هرچی میرین، حتما حتما حتما 3 تا سنجش آخری (جامع) رو هم بنویسین. حتی اگه اولی و دومی جامع نشد، آخریشو حتما بزنین. :11:

sahelgh
06-09-2010, 09:17
اینم کارنامه ی من (می دونم دیر شده ولی ...!!!)

فقط عربیم باید بالاتر از این میشد!

لطفا دوستان بگن وضعیتم چه جوریاست؟

vafa1353
06-09-2010, 16:22
سلام

به نظر من بستگی به خودتون داره،
اگه کسی هستی که میتونی خیلی زیاد بخونی و حتی فراتر از سطح خود کنکور میخوای، برو گزینه 2. چون کلا سختتر از قلم چیه.
ولی اگه یه آزمونی میخوای که سطحش تقریبا با کنکور سراسری برابر باشه و آزمونهاش بیشتر باشه، برو قلم چی.

ولی توصیه میکنم هرچی میرین، حتما حتما حتما 3 تا سنجش آخری (جامع) رو هم بنویسین. حتی اگه اولی و دومی جامع نشد، آخریشو حتما بزنین. :11:

سلام
ببخشيد من از اين قسمت قرمز سر درنياوردم چون اولين باره كه ميخوام ثبت نام كنم اگه ميشه توضيح بديد.ممنون

nelly joon
06-09-2010, 17:33
سلام
ببخشيد من از اين قسمت قرمز سر درنياوردم چون اولين باره كه ميخوام ثبت نام كنم اگه ميشه توضيح بديد.ممنون

ببخشید که من جواب میدم.
منظور فرنوش خانم آزمون هایی هست که شرکت تعاونی خدمات آموزشی سنجش برگزار میکنه و توی 3 تا آزمون آخرش که بعد عید برگزار میشه جامعه ی آماریش خیلی بالاست واسه همین بعضی ها عقیده دارند رتبه ای که توی این آزمونا میاری به رتبه ی کنکورت نزدیک هست.
برای ثبت نام تو این آزمون ها هم شما برید توی سایت زیر،مراحل ثبت نام رو نوشته:

frnsh
06-09-2010, 20:00
منظور فرنوش خانم آزمون هایی هست که شرکت تعاونی خدمات آموزشی سنجش برگزار میکنه و توی 3 تا آزمون آخرش که بعد عید برگزار میشه جامعه ی آماریش خیلی بالاست واسه همین بعضی ها عقیده دارند رتبه ای که توی این آزمونا میاری به رتبه ی کنکورت نزدیک هست.

همینطور که ایشون لطف کردن توضیح دادن، خیلی این سنجش ها مهمه، و اینکه غیر از اینکه رتبه تون توی اینا خیلی به رتبه ی کنکور سراسریتون (آزاد نه) نزدیکه، درصدهاتونم خیلی نزدیکه بهش! مخصوصا توی آخریش چون هم جامعه آماریش بیشتره، هم به کنکور نزدیکتره، هم طراح های آخری، میگن خیلی واسه ش مایه میذارن که نزدیکتر به کنکور دربیاد سوالاش، حتی یه جا توی همین فروم دوستان گفتن طراح های مرحله ی آخرش، بعضیاشون طراح های کنکورهای سالهای قبل بودن!

bida
06-09-2010, 21:27
ریاضی و فیزیک امسال سخت نبودن ، مساله اصلی تو کنکور مدیریت زمان و سوال هست، همیشه سولی هست که آدم بلد نیست ، سوالی هست که اصلا نمیدونه باید با اون چیکار کنه و سوالی هست که بلده ولی جوابی که در میاره تو گزینه ها نیست. این روال همیشگی کنکور هست. هنر اصلی رو تو کنکور اونایی دارن که بتونن زمان و سوال رو کنترل کنن. یه سال وقت دارید که این مهارت رو به دست بیارید. سوالهای کنکور تقریبا همیشه منحنی نرمال دارن.

در کنار درس ، این مهارت رو هم یاد بگیرید.

fardinstar
06-09-2010, 23:44
سلام دوستان. من امسال كنكور دادم و نتيجه دلخواهم رو نگرفتم. ميخوام كنكور 90 شركت كنم. رشتم تجربيه. ميخوام بدونم كتابها تغييري داشتن يا همون كتابهاي خودمو ميتونم بخونم ؟

nits
07-09-2010, 01:06
باید همون کتابهای خودت رو بخونی .

موفق باشی

م.ا

abbasiuss
07-09-2010, 03:08
من سال تحصيلي گذشته ويراستار دانشجويي آزمونهاي قلم چي بودم و بايد اينو بگم كه انصافي سئوالات رو خوب انتخاب ميكنه از كنكورهاي گذشته (سئوالات مهم)و نسبتا سئوالهاي تاليفيش هم بد نيست و بعضي موقع ها تاليفياش محشره!!..كلا با توجه به جامعه آماري كه داره و برنامه مدوني كه داره (كه تو طول سال چندين دور دوره ميشه) ارزش خرج كردنو داره!!!
گزينه 2 سطح كيفي سئوالاش مقداري بالاتر و گاج هم نسبتا سئوالات سختي ميده!!!
كلا هر آزموني كه ميديد تا آخرش بريد و پيچوندن آزمون نه به برگزار كننده ي آزمون ضرر ميزنه نه به بقيه داوطلبان فقط و فقط به شما ضرر ميزنه دوستان عزيزم!!!
دنبال اين نباشيد كه چه آزموني بديد يا آزمون نديد يا اگه آزمون ميديد تا آخرش همرو شركت كنيد!!!

چندين راهكار حرفه اي درس خوندن رو طي پستهاي بعدي ارسال ميكنم

khaiyam
07-09-2010, 10:58
کسی کتاب های پیش امسال را دیده ؟اصلا هنوز توزیع شده

M . Sayid
07-09-2010, 11:18

کتابای پیش رو که خود مدرسه میده الآن فکر نکنم کسی داشته باشه

ashjaee
07-09-2010, 11:25

توزیع شده. من گرفتم.(از مدرسه) هیچ تغییری نکرده .روش هم نوشته پیش دانشگاهی.

fardinstar
07-09-2010, 16:21
توزیع شده. من گرفتم.(از مدرسه) هیچ تغییری نکرده .روش هم نوشته پیش دانشگاهی.
شما تجربي هستيد ؟

meysamghaderi
07-09-2010, 17:36
سلام به همگی

من که میگم برو گزینه 2
اگه برنامشونم دهرین بدین
ممنون

سلام
من هم دقیقا مثل شما نمیدونستم چکار کنم و بعد از کلی تحقیق و بررسی و در نظر گرفتن قیمتها
قلمچی را انتخاب کردم البته گزینه دو ارزونتر بود ولی کانون درسهای اختصاصی را تو پر و پخته میده

خلاصه که هر چی که عشقت کشید برو

جواب انتخاب رشته ها را میگن فردا بعد از ظهر میاد خدا رحم کنه

Samba
07-09-2010, 17:39
دوستان برا تحليلي و جبرخطي چي پيشنهاد مي كنن

انگار كتاب خوبي تو اين زمينه نيست يا اقلا من نديدم....

yekleh
07-09-2010, 19:00
يه سايت مفيد براي فيزيك با جزوات رايگان براي دانلود.
كلا برا من كه مفيد بود.

cheshmak71
07-09-2010, 20:19
سلام بچه ها ! من امسال کنکوری بودم ورشتم هم انسانی بود ! رتبم هم 418 منطقه دو شد ! تو ازاد هم حقوق بندر انزلی که انتخاب اولم بود با رتبه 1 وتراز 7765 قبول شدم ! سراسری هم حقوق دانشگاه گیلان انتخاب کردم ! این از معرفی خودم برای جواب دادن به سوالات بچه های انسانی در خدمتم !!:31:

roham_06
07-09-2010, 20:32

من خودم اوایل سال مبتکران میخوندم تالف نونهال آذر.. بهمن اینا هم گاج گرفتم!
به نظر خودم گاج چرندیات زیاد داره و مبتکران بهتر بود!
البته شاید کتابای دیگه هم باشه که دوستان معرفی میکنن!

mjorh
07-09-2010, 20:39
يه سايت مفيد براي فيزيك با جزوات رايگان براي دانلود.
كلا برا من كه مفيد بود.

من تو این سایت رفتم اما هیچی پیدا نکردم ، میشه لینک جزواتشو بزاری ؟

roham_06
07-09-2010, 20:46
من تو این سایت رفتم اما هیچی پیدا نکردم ، میشه لینک جزواتشو بزاری ؟

...........

M . Sayid
07-09-2010, 21:05

آموزش : فار :40:

vahid-p
07-09-2010, 21:42
سلام بچه ها ! من امسال کنکوری بودم ورشتم هم انسانی بود ! رتبم هم 418 منطقه دو شد ! تو ازاد هم حقوق بندر انزلی که انتخاب اولم بود با رتبه 1 وتراز 7765 قبول شدم ! سراسری هم حقوق دانشگاه گیلان انتخاب کردم ! این از معرفی خودم برای جواب دادن به سوالات بچه های انسانی در خدمتم !!
امیدوارم قبول بشین ( فردا نتایج می اد )
نصف درسا مشترکه برای همه رشته ها. مخصوصا که درسی مثل ادبیات و عربی شما تخصصی تر خوندین. سوال اینجا فعلا سر کتابه مثل اینکه . شما برای تناسب مفهومی چیکار کردین؟
املا و واژگان از کجای کتابها می اد؟
راستی یه سوال حاشیه ای : شما که این همه دروس حفظی داشتین چیکار کردین؟ من که نمی تونم تصورش کنم .

Ali-ch
07-09-2010, 21:50
بچه ها من برای قرابت مفهومی هاتون یه پیشنهاد دارم
کتاب ادبیات و زبان فارسی پیش دانشگاهی جلد 1و2 انتشارات مرآت نویسنده احمد سبحانی
همه ی تست هاش تالیفیه .... تست های نسبتا سختی هم داره چون بیت ها از کتاب های قدیمی در اومده حتی خوندنشم سخته
مطمئن باشید خیلی بهتون کمک می کنه
اینم بگم از نمام مباحث مثل املا و آرایه هم سوال داره خیلی هم حوصله میخواد چون مثلا سوال 2 خطه ولی جواب یه صفحه است .
خلاصه یه نگاهی بهش بکنین

Samba
07-09-2010, 22:42
من خودم اوایل سال مبتکران میخوندم تالف نونهال آذر.. بهمن اینا هم گاج گرفتم!
به نظر خودم گاج چرندیات زیاد داره و مبتکران بهتر بود!
البته شاید کتابای دیگه هم باشه که دوستان معرفی میکنن!

خيلي سبز تحليلي داره؟؟

اصلا تحليلي چندتا سوال تو كنكور مياد

roham_06
07-09-2010, 23:26
خيلي سبز تحليلي داره؟؟

اصلا تحليلي چندتا سوال تو كنكور مياد
خیلی سبز چبه دیگه؟
زمان ما فقط انتشارات سبز بود ! :31:
مطمئن نیستم حدود 10-12 تا

sahelgh
08-09-2010, 00:42

من خودم نشر الگو (OTN) رو دارم . (طبق پیشنهاد استادمون) به نظر من که خوبه. باز بین کتابایی که دوستان پیشنهاد میکنن یه مقایسه ای بکن!

farhad_shi
08-09-2010, 00:46
برای رشته ریاضی الان کتابهای چه اتشاراتی از همه بهتره؟

nelly joon
08-09-2010, 02:52
برنامه آزمون های سنجش سال به سال عوض میشه؟
آخه برنامه ی آزموناش رو خیلی دیر میذاره رو سایت.
میخوام بدونم الان واسه آزمون اولش چیا رو باید بخونم؟

roham_06
08-09-2010, 07:38
آزمونای سنجش آبان ماه شروع میشه و تقریبا سر فصل ها ببرای هر آزمون یکیه هر سال!
این واسه پارساله! ولی اگه عجله ندارید خود پیک سنجش چاپ میکنه!

cheshmak71
08-09-2010, 08:45
امیدوارم قبول بشین ( فردا نتایج می اد )
نصف درسا مشترکه برای همه رشته ها. مخصوصا که درسی مثل ادبیات و عربی شما تخصصی تر خوندین. سوال اینجا فعلا سر کتابه مثل اینکه . شما برای تناسب مفهومی چیکار کردین؟
املا و واژگان از کجای کتابها می اد؟
راستی یه سوال حاشیه ای : شما که این همه دروس حفظی داشتین چیکار کردین؟ من که نمی تونم تصورش کنم .
خیلی ممنون !من برای قرابت معنایی ادبیات چیزی نخوندم ام چون المپیاد ادبیاتب بودم یه پیشینه داشتم اما دوستام میگفتن کتاب کلک معلم ابی بد نیست !کلا کتابایی که واسه ادب خوندم اینا بودن ادبیات تخصصی ابی قلمچی و گاج سبز محوری قافیه وعروض و اینم بگم که یه سابقه ادبی داشتن هم به دردتون میخوره واسه این که مفهوم اشعارو خوب درک کنین ! واسه عربی هم گاج سفید میکروطبقه بندی عمومی واختصاصی خوندم که عالی بودن !
راستش واسه این همه دروس حفظی من ازسال دوم دبیرستان شروع به خوندن کردم با شرکت در المپیاد ادبیات پایه ادب وعربی خودمو قوی کردم کنارشم تابستونا درسای سال قبل و مرور می کردم واسه همین مشکل کمی داشتم ! من ازمونای مختلفی هم شرکت میکردم مثل مبتکران و 2 مرحله اینده سازان و دو تا جامع قلمچی که بهم خیلی کمک میکرد ودیگه اینکه مرورم و ساعت مطالعه ام خیلی خوب بود ! تو ی رشته انسانی مرور زیاد خیلی کمک میکنه !:31:

Alireza SM
08-09-2010, 09:02
سه تا آزمون جامع سنجش رو كي بريم ثبت كنيم ناممون رو ؟‌

M . Sayid
08-09-2010, 10:00
سه تا آزمون جامع سنجش رو كي بريم ثبت كنيم ناممون رو ؟‌

دوستام می خواستم ثبت نام کنن دقیق یادم نیست
اسفند بود یا فروردین

bax_021
08-09-2010, 10:09
اسفند بود یا فروردین
بعد عید بود
فروردین و اردیبهشت و خردادم امتحان می گیرن
واقعا عالیه
حتما شرکت کنید
از ما که گذشت
امسال رو جدی بگیرید ولی زیاد به خودتون سخت نگیرید که استرس میاد سراغتون
اگرم استرس بگیرید می شید مثل من که اون همه خوندم شدم این :31:
البته راضیما :8:
ولی استرس سراسری رو ازم گرفت
باید برم آزاد قزوین :5:

princeofpersia_7
08-09-2010, 12:29
دوستان به نظرتون برای کنکور 90 این سهمیه ها و نحوه تاثیر معدل تغییری میکنه یا اینکه تا سال 93 که گفتن میخوان حذف کنن دیگه تغییری ایجاد نمیکنن؟

bax_021
08-09-2010, 13:23
دوستان به نظرتون برای کنکور 90 این سهمیه ها و نحوه تاثیر معدل تغییری میکنه یا اینکه تا سال 93 که گفتن میخوان حذف کنن دیگه تغییری ایجاد نمیکنن؟

سهمیه که فکر نکنم تغییر کنه
مخصوصا بسیجی های ... :13:
ولی احتمالا تاثیر معدل بیشتر شه هر سال

shabeashegha
08-09-2010, 13:26

اگه سهمیه جدید اضافه نشه تغییر دیگه نمیکنه
نحوه تاثیر معدل که قطعا باید تغییر کنه اگه میخوان حذف کنن کنکور رو
راستی اعلام شد که احتمالا آخرین سالی که کنکور برگزار میشه 92 هست

nits
08-09-2010, 14:45
خلاصه باید خودمون رو برای هر تغییری آماده کنیم .

م.ا

yarane-naghdi
08-09-2010, 15:18

قطعا تاثير معدل و نمره درس بيشتر ميشه ولي بدونيد اينطوري كه مثلا بخوان هنگام اعلام نتايج كنكور نوديها بگن كه مثلا تاثير رو بيشتر كرديم . اصلا احتمالش خيلي كمه .

امسال هم بنا داشتن كه هر درس رو به تفكيك تاثير بدن كه با تيزبيني و بصيرت مثال زدني:31::21: كميسيون آموزش مجلس اين جنگ نرم سازمان سنجش ناكام موند

mohsen_rkh
08-09-2010, 17:13
ای بابا مگه ما چه گناهی کردیم که انقدر عذابمون می دن. دیروز گفتن فردا نتایج اعلام میشه. کل امروز کارمون شد Refresh کردن سایت سازمان سنجش، تا ساعت 5 ملت رو علاف کردن الآن هم لطف کردن نوشتن که برای اعلام نتایج از ساعت 11 شب به سایت مراجعه کنید. خوب مرد حسابی دیروز می گفتین نتایج پس فردا اعلام میشه دیگه واسه چی مردمو عذاب میدین؟! باور می کنید توی همین امروز راحت 2 کیلو کم کرده ام؟!

Aryana_b
08-09-2010, 17:55

مدرسه ما برامون گرفته
این همه زور زدن شدیم سال چهارم اون وقت روش نوشته پیش
من که مال سالای قبل رو ندیده بودم اما فک کنم تغییرش اینه که رو جلد فیزیکش عکس ماهواره امیده:31:

Reza31001
08-09-2010, 18:05
مدرسه ما برامون گرفته
این همه زور زدن شدیم سال چهارم اون وقت روش نوشته پیش
من که مال سالای قبل رو ندیده بودم اما فک کنم تغییرش اینه که رو جلد فیزیکش عکس ماهواره امیده:31:

نه روي كتاب فيزيك ما هم عكس ماهواره اميد بود كتاب ها احتمالا هيچ تغييري نكرده

Aryana_b
08-09-2010, 18:09
دوستان اگه برای یه درس مثل گسسته یا هندسه 2تا کتاب تست دارم,بعد از تستای کنکور اون 2تا رو بخونم یا هم زمان بخونم یا یکی یکی بخونم (صبر کنم یکیش تومو شه بعد اون یکی رو بخونم)؟؟؟؟

pedramch
08-09-2010, 18:10
یک پند برادرانه:

بچه ها همین الان پاشید برید درس بخونید!
تاپیکو بیخیال شین:دی
تورو خدا درس بخونید که آخر عاقبتتون مثل ما نشه که سرنوشتمونو 4 ساعت دیگه قراره سازمان سنجش اعلام کنه!
وای عجب استرکسی.....

sahelgh
08-09-2010, 18:10
اسفند بود یا فروردین

تو سایت که نوشته 12 اسفند باز خودتون یه سری به سایت بزنید!

Aryana_b
08-09-2010, 18:16
من حس میکنم چشمام داره ضعیف چی کار کنم؟:31:یا شاید فقط تلقینه؟کور نشم از دست کنکور؟؟؟

---------- Post added at 07:13 PM ---------- Previous post was at 07:10 PM ----------

یه سوال دیگه تاریخ ادبیات و اعلام رو چه جوری حفظ کنیم؟خیلی سخته:41:

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 07:13 PM ----------

یک پند برادرانه:

بچه ها همین الان پاشید برید درس بخونید!
تاپیکو بیخیال شین:دی
تورو خدا درس بخونید که آخر عاقبتتون مثل ما نشه که سرنوشتمونو 4 ساعت دیگه قراره سازمان سنجش اعلام کنه!
وای عجب استرکسی.....

چشم برادر:20:
امیدوارم سرنوشت نیکی رقم خورده باشه(چه مودب):31:
وقتی سال بعد این موقع رو فکر میکنم یه ریزه استرس میگیرم:41:

mahmoodonline
08-09-2010, 18:18
من حس میکنم چشمام داره ضعیف چی کار کنم؟:31:یا شاید فقط تلقینه؟کور نشم از دست کنکور؟؟؟

---------- Post added at 07:13 PM ---------- Previous post was at 07:10 PM ----------

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 07:13 PM ----------

چشم برادر:20:
امیدوارم سرنوشت نیکی رقم خورده باشه(چه مودب):31:
وقتی سال بعد این موقع رو فکر میکنم یه ریزه استرس میگیرم:41:
سلام
نگران نباش اغلب تلقينه. اما من از سال دوم عينكي بودم توي پيش كه براي كنكور مي خوندم هر كدوم از چشمام 1 شماره ضعيف شد. حالا با افتخار يكي 2.5 يكي 2.75.:27::27::27:

pedramch
08-09-2010, 18:27
ضعیفی چشم در دوران کنکور طبیعیه...من خودم 0.5 بودم ولی الان 2 هستم!:دی
البته مقادیر زیادیش هم به خاطر استرکسه البته اونایی که استرکس دارن!:27:

M . Sayid
08-09-2010, 18:43
تو سایت که نوشته 12 اسفند باز خودتون یه سری به سایت بزنید!

ما که پدربزرگ شدیم تو این زمینه

اگه نگرفتی == از ما گذشت

hermione
08-09-2010, 19:11
پند دلسوزانه بدم همین الان واسه خودتون برنامه ریزی کنید وخودتونو به عمل کردن به اون عادت بدید تا سال دیگه همین موقع ها خبرای خوبی بهتون برسه
من کنکوری 89 بودم
برای یکی ازدوستام برنامه آزمون های سنجش (بودجه بندی هر درس) می خواستم از این جا میشه پیداکرد؟

mohsen_rkh
08-09-2010, 21:32
خوب نتایج هم که اومد. به همه ی داغدیده ها از جمله خودم تسلیت میگم...:37:

bax_021
08-09-2010, 21:42

کتاب کلک معلم ساجدی رو برای تاریخ ادبیات بگیر
عالیه
برای هر شاعری یه کلید گذاشته که راحت حفظ بشی
من 2 ماه آخر خوندم همه ی تست هاشو زدم

abbasiuss
08-09-2010, 22:22
مشكل اساسي در قرابت معنايي===>نشر دريافت...دكتر سبطي..قرابت معنايي
مشكل اساسي در املا===>نشر دريافت ...دكتر سبطي

كتاب كامل رياضي پايه و حسابان===>انتشارات راه علم مهندس ماشاالله رضوي

ARyana_b باي يك دور بخوني از هر كتابي كه داري بعد بري سراغ يك درس تخصصي مثل رياضي فيزيك بعد از اون يك دور ديگه بياي دوره كني!! و چند روز بعد از خودت آزمونشو بگيري كه معمولا كتاباي بازار مثل گاج و كلك و اينا آزمون زياد دارن ...و اونايي كه غلط زدي رو با ماژيك رنگي هايلايت كن!!!

bida
09-09-2010, 00:04
این ضعیف شدن چشمو جدی بگیرید لا مذهب بد جور سرویس میکنه. برا بعضی حالت ها مشکلاتی پیش میاره که با لیزیک و ... حل نمیشه و تا آخر عمر هست در مونی هم نداره. بهترین توصیه : بعد از هر 1 ساعت درس خوندن حتما حتما بین 5 تا 10 دقیقه به چشم استراحت بدید یعنی به فاصله دور نگاه کنید تا چشم استراحت کنه. این بهترین و ساده ترین و مفید ترین کاری که برایه حفظ چشماتون می تونین انجام بدین. البته اینو بیشتر برایه عینکی ها گفتم تا چشماشون بیشتر ضعیف نشه ولی برایه رفع خستگی چشم همه افراد هم این روش مفیدیه.

MeMri
09-09-2010, 00:45
نمی دونم جاش اینجاس یا نه ! ولی می خواستم راجب سهمیه بسیج واسه دانشگاه آزاد بدونم که چو جوری هست!

yenoghteyee
09-09-2010, 09:31
سلام بچه‌ها!
براتون آرزوي موفقيت دارم. من كنكور انساني شركت كردم و علوم اجتماعي دانشگاه تهران قبول شدم. خيلي دوست دارم به بچه‌هاي علوم انساني كمك كنم. اگه سوآلي داشتين بهم بگيد.

Tabasom.Sweet
09-09-2010, 09:40
سلام
در مورده کنکور 90 ای شدن یا نه خیلی دوست دارم که راهنماییهاتون رو بشنوم

مسئله اینجاست که نیاز به تصمیم گیری فوری دارم چون اگر رای به همین امسال دانشگاه رفتن باشه
باید دنبال بیلیط بگردم وقتی تا 22 نمونده و برای بیلیط گرفتن مشکل دارم فقط 10 روز به پایان اعتبار ویزای شنگنم مونده و باید برای تمدیدش اینجا باشم
حتی هر چه دیرتر اقدام کنم ممکنه مجبور بشم از یک کشور واسطه دیگه بیام

شرایطم رو اینجا عنوان کردم

ممنون میشم نظراتتون رو اگر براتون مقدور هست بگید

Aryana_b
09-09-2010, 10:48
مرسی دوستان اگه برای یه درس مثل گسسته یا هندسه 2تا کتاب تست دارم,بعد از تستای کنکور اون 2تا رو بخونم یا هم زمان بخونم یا یکی یکی بخونم (صبر کنم یکیش تومو شه بعد اون یکی رو بخونم)؟؟؟؟
کلا تاریخ ادبیات و اعلام رو باید از الان خوند یا زوده؟

rpf
09-09-2010, 11:06
دوستان اصلا قرابت دکتر سبطی رو نگیرین که به درد نمیخوره؛روش نوشته بدون اتکا به حافظه ولی باید نزدیک به 1000 بیت رو حفظ کنیم؛ یک کتاب چاقیه و اگه کسی وقت بزاره روش از درسای دیگه میفته؛
من میفروشم اگه میخواین 4 روز قبل خریدم ولی خیلی اشتباه کردم؛ اگه بجاش خیلی سبزو خریده بودم کلی منفعت میکردم

yenoghteyee
09-09-2010, 11:39
مرسی دوستان اگه برای یه درس مثل گسسته یا هندسه 2تا کتاب تست دارم,بعد از تستای کنکور اون 2تا رو بخونم یا هم زمان بخونم یا یکی یکی بخونم (صبر کنم یکیش تومو شه بعد اون یکی رو بخونم)؟؟؟؟
کلا تاریخ ادبیات و اعلام رو باید از الان خوند یا زوده؟
سلام
به نظر من تاريخ ادبيات، اعلام و واژه‌ها رو بايد كم‌كم و مداوم بخوني. به طوري كه تا كنكور دو سه دور بتوني دوره‌اشون كني. مثلن روزي يه ربع بخوني. من خودم اينجوري خوندم. ما انسانيا دو تا كتاب قطور تاريخ ادبيات داريم. همه ازش مي‌نالن. ولي اگه كتابو تكون بدي چيزي نيست كه من بلد نباشم. روش خوبيه. امتحان كن.

turokpooria
09-09-2010, 12:27
من یه نجربه از ساله پیش بگم که فقط روی هر چیزی مدام پیله نکنید و بخونیدش بیشتر تست بزنید من بیشتر خوندم شدم 12000
حالا دوباره شروع کرد تا به امید خدا شریف قبول شم اون چیزی هم که دوستمون در مورد قرابت معنایی گفتن فقط بخش اولش خیلی خوبه که می تونید شعر ها رو بدون غلط بخونید و بقیه اش یه چیزه خیلی خوبی نیست مگر ایمکه وقت بذارید روش من رشته ام ریاضیه و پیشنهاد می کنم ریاضی و شیمی رو هر موقع بیکارید حتی شده یه تست بزنید چون من امسال نصف سوالای ریاضی رو تو خونه حل کرده بودم ولی بدلیل نداشتن تسلط نتونستم جواب بدم

meysamghaderi
09-09-2010, 12:28
بچه ها از کی باید مشاور تحصیلی بگیریم؟؟((تو این سایت لینک داره؟؟))
من کاردانی فنی برق قدرت اوردم نمیدونم چکار کنم و باهاش اشنا نیستم
بازار کارش؟
هزینه ی غیر انتفاعی چقدره؟؟؟

Samba
09-09-2010, 14:35
سلام اينم كارنامه امروز

بد نبود فقط يه كمي شيمي3 اذيت كرد

nafas
09-09-2010, 17:44
کسی دیگه کانون نبوده کار نامه بزاره ؟

moraddad
09-09-2010, 18:35
باریکلا samba !
عالیه پسر ! :33:
آخرین آزمون تابستون بود دیگه ، نه ؟
آفرین...از مهرم همینجوری ادامه بده !
شل نکنی یه وخ وسط راه ها ! :31:

پ.ن : اینجا چرا اصلا کارنامه نیست ؟!
ما پارسال این موقع ها خیلی بیشتر شور و هیجان داشتیما ! :31:

mjorh
09-09-2010, 18:50
سلام اينم كارنامه امروز

بد نبود فقط يه كمي شيمي3 اذيت كرد

عجب مخی هستیا !!!!!!!:18::18::18:

Samba
09-09-2010, 19:53
سلام دوستان ما رو شرمنده نكنين

پيام هاي زيادي داشتم مبني بر اينكه حسابان و عربي و انگليسي چي ميخونم و...

برا حسابان من ميگم تمرين زياد از هر كتاب باشه مخصوصا تستاي كنكور(من خودم ده استاد دارم)

عربي هم خدايي اگه يه كمي پايتون قوي باشه فوت و فن عربي خيلي سبز

برا انگليسي يه كم دامنه لغاتتون بايد بالا باشه+يه كتاب گرامر تووووپ مثل زبان خيلي سبز

اگه مي خوايد پيش رفت كنيد بايد اراده كنيد بايد به خودتون بگيد كه مي تونيد مگه چي از بقيه كم داريد

به قول عمو كاظم زندگي در قله ها عادتتان باد...

موفق باشيد

neverhood66
09-09-2010, 20:54
سلام خسته نباشی سامبا جان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سوال داشتم الان روزی چند ساعت درس میخونی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و من الان حدودا روزی 8 ساعت میخونم فکر میکنی ترازم توی چه رنجی باشه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

meysamghaderi
10-09-2010, 08:35
سلام بچه ها کسی رو دارید برق قدرت درس بخونه؟؟؟

vahid-p
10-09-2010, 16:13
.:: عیدتون مبارک ::.
یه سوال:
به نظرتون متوسط مطالعه در ایام مدرسه در روز چقدر باید باشه؟ ( برای روزهای تعطیل هم پیشنهاد بدین )

---------- Post added at 05:13 PM ---------- Previous post was at 05:09 PM ----------

برا حسابان من ميگم تمرين زياد از هر كتاب باشه مخصوصا تستاي كنكور(من خودم ده استاد دارم)
ایول پس بعضیا الکی فاز منفی می دن. منم هم حسابان هم دیفرانسیل ده استاد دارم. خداییش توضیح خوب داده، فقط مشکلش اینه درسنامه نداره. البته اگه تونستم تستاش بزنم، حتما یه منبع دیگه می گیرم ( حالا کو تستاش تموم شه )

عربي هم خدايي اگه يه كمي پايتون قوي باشه فوت و فن عربي خيلي سبز
ایاد فیلی خوبه؟

برا انگليسي يه كم دامنه لغاتتون بايد بالا باشه+يه كتاب گرامر تووووپ مثل زبان خيلي سبز
به نظرتون آبی کانون خوبه؟ زیادی پیچیدش نکرده؟

M . Sayid
10-09-2010, 16:18
سلام بچه ها کسی رو دارید برق قدرت درس بخونه؟؟؟

بفرما
من می خوام برم ترم 1

Amir_oscar
10-09-2010, 16:59
یه سوال:
به نظرتون متوسط مطالعه در ایام مدرسه در روز چقدر باید باشه؟ ( برای روزهای تعطیل هم پیشنهاد بدین )
؟
چرت ترین سوال یک کنکوری(ببخشید) که خیلی هم جذاب هست! :دی
یه مطلب 4 صفحه ای رو شاید یه نفر توی 5 ساعت یاد بگیره، یکی تو 2 ساعت و یکی دیگه توی نیم ساعت! حالا مثلا اونی که تو 5 ساعت یادگرفته به نیم ساعته بگه: aaaaa! تو که اینجوری قبول نمی شی و برو بینیم بابا و... خوبه؟! پس نباید مقایسه کرد! سعی کنید مطالب رو کامل و خوب یاد بگیرین! کاری هم به ساعت نداشته باشین...

Reza31001
10-09-2010, 18:33
چرت ترین سوال یک کنکوری(ببخشید) که خیلی هم جذاب هست! :دی
یه مطلب 4 صفحه ای رو شاید یه نفر توی 5 ساعت یاد بگیره، یکی تو 2 ساعت و یکی دیگه توی نیم ساعت! حالا مثلا اونی که تو 5 ساعت یادگرفته به نیم ساعته بگه: aaaaa! تو که اینجوری قبول نمی شی و برو بینیم بابا و... خوبه؟! پس نباید مقایسه کرد! سعی کنید مطالب رو کامل و خوب یاد بگیرین! کاری هم به ساعت نداشته باشین...

حرف شما درست ولي اوني كه همون مطلب رو تو نيم ساعت ياد بگيره اگه بقيه وقتشو هدر بده كه هيچي ديگه .... براي كنكور هر چي بخوني كمه كيه كه بتونه ادعا كنه من مثلا با هفته اي 50 ساعت مطالعه فلان رتبه رو مي يارم
رابطه موفقيت تو كنكور و ساعت مطالعه يه رابطه خطي البته تا يه جايي يعني اگه بزني به سيم آخر ( روزي 15-16 ساعت بدون مدرسه البته) اونوقت نتيجه عكس ميگيري!

Samba
10-09-2010, 18:39
سلام

برا خريد كتاب من پيشنهاد مي كنم بريد ببينيد چه كتابي بيشتر بهتون حال ميده:31: خوب تر ازش ياد مي گيريد

برا زبان هم يه منبع گرامر خوب بشه هر انتشاراتي باشه فرق نمي كنه

برا مطالعه هم من روزانه به خاطر ماه رمضون ميانگينم6 ساعت بود البته به قول اون دوستمون به كميت نيست به كيفيته

برا عربي هم فوت و فن به نظر من از اياد فيلي سرتره(اين يه نظر كاملا شخصيه)

موفق باشيد