PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 90 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

shabeashegha
30-07-2010, 08:24
آزمونهای سنجش رو شرکت کنید تا متوجه بشید که در کنکور امسال تمرکز روی کدوم مباحث هست ! ، مباحثی که در آزمونهای سنجش میاد رو بیشتر بررسی کنید ...

شدیدا تایید میشه. اگه میخواید توی آزمونای سنجش شرکت کنید تنها و تنها و تنها مزیتش همینه که میتونید متوجه شید که سیاست کنکور 90 چیه. وگرنه نه تخمین رتبش نه جامعه آماریش نه سوالاش نه پاسخنامش مزیت حساب نمیشه (بهتره بگم ارزش سرمایه گذاری روی اینایی که گفتم رو نداره)

king of p30
30-07-2010, 14:15
سلام

من درس های اختصاصی رو کلاس کنکور میرم
مدرسه هم ثبت نام کردم ( مدرسه دولتی با معلمان معمولی )

حالا دوستام و چند نفر که تجربه کنکور دارن بهم میگن که برو غیر حضوری بردار
میگن خیلی خسته میشی اگه بخوای هم مدرسه بری هم کلاس کنکور و فرصت درس خوندن پیدا نمیکنی

حالا به نظر شما من چی کار کنم؟ حضوری بردارم یا غیر حضوری؟
چند وقت پیش از یه نفر شنیدم بعضی مدارس هستن پول میگیرن حضوری ثبت نام میکنن ولی لازم نیست بری مدرسه... نظرتون راجع به این مدارس چیه؟

راستی کسی خبر نداره آقای قمری (فیزیک) کجا کلاس داره برای پسران؟

masud-000000
30-07-2010, 15:00
سلام

من درس های اختصاصی رو کلاس کنکور میرم
مدرسه هم ثبت نام کردم ( مدرسه دولتی با معلمان معمولی )

حالا دوستام و چند نفر که تجربه کنکور دارن بهم میگن که برو غیر حضوری بردار
میگن خیلی خسته میشی اگه بخوای هم مدرسه بری هم کلاس کنکور و فرصت درس خوندن پیدا نمیکنی

حالا به نظر شما من چی کار کنم؟ حضوری بردارم یا غیر حضوری؟

هیچ چیز جای کلاس حضوری رو نمیگیره.(البته اگه معلمهات خوب باشن)
غیر حضوری وقتی پیشنهاد میشه که شما یا جای دیگه کلاسهات رو بری یا سطح علمیت طوری باشه که بدون تدریس و با کتاب کمک آموزشی بتونی راهت رو ادامه بدی و بدون مشکل درست رو بخونی.
چون اگه هم بخوای کلاس کنکور بری هم مدرسه به نظر من فرصت مطالعت رو از دست میدی...

غیر حضوری برداشتن یه حسن داره و یه عیب که:
هر دوش داشتن وقت زیاده...اگه بتونی از وقتت استفاده کنی و خوب مطالعه کنی و تست بزنی برنده میشی...
اما همین وقت زیاد ممکنه باعث شه به خودت بگی که من وقت زیادی واسه مطالعه دارم و... سهل انگاری کنی و وسوسه شی و مطالعت رو به تاخیر بندازی...اونوقته که شکست میخوری.

در کل من پیشنهاد می کنم اگه واقعا مطمئنی که میتونی از وقتت نهایت استفاده رو بکنی، غیر حضوری بردار ...:11:

Lady Negar
30-07-2010, 15:31
نظر دوست بالايي كاملا مفيد و كامله.
منم تاييد ميكنم!:31:

king of p30
30-07-2010, 17:48
هیچ چیز جای کلاس حضوری رو نمیگیره.(البته اگه معلمهات خوب باشن)
غیر حضوری وقتی پیشنهاد میشه که شما یا جای دیگه کلاسهات رو بری یا سطح علمیت طوری باشه که بدون تدریس و با کتاب کمک آموزشی بتونی راهت رو ادامه بدی و بدون مشکل درست رو بخونی.
چون اگه هم بخوای کلاس کنکور بری هم مدرسه به نظر من فرصت مطالعت رو از دست میدی...

غیر حضوری برداشتن یه حسن داره و یه عیب که:
هر دوش داشتن وقت زیاده...اگه بتونی از وقتت استفاده کنی و خوب مطالعه کنی و تست بزنی برنده میشی...
اما همین وقت زیاد ممکنه باعث شه به خودت بگی که من وقت زیادی واسه مطالعه دارم و... سهل انگاری کنی و وسوسه شی و مطالعت رو به تاخیر بندازی...اونوقته که شکست میخوری.

در کل من پیشنهاد می کنم اگه واقعا مطمئنی که میتونی از وقتت نهایت استفاده رو بکنی، غیر حضوری بردار ...:11:
دروس اختصاصی رو که کلاس میرم و فکر کنم معلم های این کلاسا 100 پله بالاتر از معلم های مدرسه باشن
برای دروس عمومی هم کتاب دارم
تو این چند سال دبیرستان برای درس های عمومی اصلا جزوه معلم رو باز نمیکردم... از روی کتاب های کمک درسی میخوندم و نمره خوبی هم میگرفتم
الان فقط از معارف و ادبیات میترسم چون عربی رو کلاس کنکور میرم و زبانم هم خیلی قویه و نیازی به کلاس ندارم
حالا به نظر شما چه کار کنم؟ تو دو راهی بدجوری گیر کردم

مدرسه ای رو نمیشناسید تو منطقه شهران که منو به عنوان حضوری ثبت نام کنه ولی سر کلاس نرم؟

king of p30
30-07-2010, 18:31
آموزش از راه دور چیست؟؟

pcsoft_02
30-07-2010, 20:38
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lady Negar
31-07-2010, 19:41
وب سايت خوبي داريد...تبريك.موفق باشي:31:ادامه بده ولي...

elendil
31-07-2010, 21:35
ولی نظر من کاملاً برعکس توئه!!!!!حیفه سه تا جامع سنجش که نری به جاش قلم چی بری !!!!!منم گول این حرفا رو خوردم!!!دوتا از جامعای سنجشو نرفتم به جاش قلم چی رفتم...بعدش که وارد دروه جمع بندی شدیم رفتم سوالای کنکور+ سوالای جامع سنجش 88 رو بررسی کردم دیدم که 3 تا سوالا شیمی که تو جامع سنجش اومده تو کنکور همون سال تو دوتا گروه اومده بود فقط جای گزینه ها رو عوض کرده بودن،از اون تیپ سوالایی بود که هیچ کس جدیشون نمیگیره...
الان دیگه از هرکی بپرسی میگه 3 تا جامع سنجشو حتماً برو نه به خاطر سوالاش که به خاطر تعداد داوطلباشم که شده از نظر من حتماً باید سه تا جامع آخر سنجشو شرکت کرد...
پست کامل تایید میشه

سنجش همونطوری هم که اکثر کنکوری های 89 منو میشناسن کامل تایید میشه به خاطر سوال هایی که عینا توی خود کنکور میاد ولی قلم چی یا به عبارتی قلک چی چی ؟؟؟؟؟

جز اینکه تبلیغ کرده و گوش مردم رو پر کرده + برنامه ریزیش ( که البته روی کاغذ هست :27: ) هیچ گونه برتری نسبت به سنجش نداره نه سوال استاندارد داره نه جامعه آماری در مقابل سنجش !!!

سعی کنید چند آزمونی نشید چون این اتفاق باعث ضرر دیدن خودتون میشه در آخر و وقتی هم که دارین ضرر میدین و خودتون میبینین دیگه دیر شده و کار از کار گذشته !!!

shabeashegha
31-07-2010, 21:57
پست کامل تایید میشه

سنجش همونطوری هم که اکثر کنکوری های 89 منو میشناسن کامل تایید میشه به خاطر سوال هایی که عینا توی خود کنکور میاد ولی قلم چی یا به عبارتی قلک چی چی ؟؟؟؟؟

جز اینکه تبلیغ کرده و گوش مردم رو پر کرده + برنامه ریزیش ( که البته روی کاغذ هست :27: ) هیچ گونه برتری نسبت به سنجش نداره نه سوال استاندارد داره نه جامعه آماری در مقابل سنجش !!!

سعی کنید چند آزمونی نشید چون این اتفاق باعث ضرر دیدن خودتون میشه در آخر و وقتی هم که دارین ضرر میدین و خودتون میبینین دیگه دیر شده و کار از کار گذشته !!!
قصد جسارت یا منحرف کردن تاپیک رو ندارم. ولی توی جمله بالایی محض اطلاع خودم میپرسم کدوم سوالای کنکور 89 عینا از کنکورای سنجش برداشته شدن؟؟! بنظر من این تشابه اسمیه که باعث شده خیلی از بچه ها همه ساله برن کنکورای سنجش رو شرکت کنن و 80 درصدشون در نهایت ناراضی باشن.
توی جمله پایینی هم 2تا مزیت که مهمترن رو فراموش کردین: 1_ اینکه پاسخنامش خیلی کاملتر از پاسخنامه سنجشه (اغلب سوالای سنجش در حد : گزینه ... صحیح است خلاصه میشه یا بقدری بد توضیح داده که داوطلب سعی میکنه بیخیال سوال شه) 2_ به ازای هر 200تا سوال سنجش حداقل 4سوال کاملا غلط وجود داره ولی به ازای هر 200 سوال قلم چی حداکثر 1سوال غلط
من از قلم چی (یا همون قلک چی:31:) پول نمیگیرم ولی طرف حق رو میگیرم . من بخوام دوباره کنکور بدم نه توی سنجش پولمو حروم میکنم نه قلم چی. یا میرم گاج یا گزینه 2.شرمنده اگه بحث تاپیک رو منحرف کردم:10:

moraddad
31-07-2010, 22:01
کامل تایید میشه به خاطر سوال هایی که عینا توی خود کنکور میاد
ای بابا !
هی میگن سوالای سنجش عینا تو کنکور میاد !
آخه مگه میشه سوال یه آزمون آزمایشی تو کنکور بیاد ؟!
خوب یه نمونه مثال بزنین اقلا...

برنامه ریزیش که البته روی کاغذ هست
دیگه انصافا تا حالا کسی به برنامه ریزی قلم چی گیر نداده بود !

نه سوال استاندارد داره نه جامعه آماری در مقابل سنجش !!!
قربون سوالای استاندارد سنجش !
جامعه آماریش هم فقط تو 3تا جامعش شاخه...

به قول آقا سینا هیشکدوم از ما از هیچ موسسه ای پول نمیگیریم که تبلیغشو بکنیم ! ولی دیگه حقایقو باید بگیم دیگه...
به نظر من تنها مزیت سوالای سنجش که بچه ها هم چند پست قبل گفتن اینه که میشه فهمید کلیت سوالای کنکور اون سال چه جوریه...( که البته مزیت کمی هم نیست !)

elendil
31-07-2010, 22:10
قصد جسارت یا منحرف کردن تاپیک رو ندارم. ولی توی جمله بالایی محض اطلاع خودم میپرسم کدوم سوالای کنکور 89 عینا از کنکورای سنجش برداشته شدن؟؟! بنظر من این تشابه اسمیه که باعث شده خیلی از بچه ها همه ساله برن کنکورای سنجش رو شرکت کنن و 80 درصدشون در نهایت ناراضی باشن.
توی جمله پایینی هم 2تا مزیت که مهمترن رو فراموش کردین: 1_ اینکه پاسخنامش خیلی کاملتر از پاسخنامه سنجشه (اغلب سوالای سنجش در حد : گزینه ... صحیح است خلاصه میشه یا بقدری بد توضیح داده که داوطلب سعی میکنه بیخیال سوال شه) 2_ به ازای هر 200تا سوال سنجش حداقل 4سوال کاملا غلط وجود داره ولی به ازای هر 200 سوال قلم چی حداکثر 1سوال غلط
من از قلم چی (یا همون قلک چی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پول نمیگیرم ولی طرف حق رو میگیرم . من بخوام دوباره کنکور بدم نه توی سنجش پولمو حروم میکنم نه قلم چی. یا میرم گاج یا گزینه 2.شرمنده اگه بحث تاپیک رو منحرف کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قصد جسارت یا منحرف کردن پست شما رو ندارم

ولی هر انسان عاقل که در وادی کنکور قرار میگیره میدونه که هر سال سنجش هست که مسیر و درجه کنکور رو مشخص میکنه مثالش رو هم صد ها بار توی تاپیک89 گفتم + منم از سنجش و سازمان تعاونی کارکنان سنجش پول نمیگیرم :دی :دی

ولی قلم چی 666 نفر میشینن ویراستاری و فلان و ... میکنن تا از هر 200تاش یکی غلط میمونه ولی سنجش نه پس این دلیل نمیشه حتی کنکور هم مثه قلم نیست هزار نفر بشینن غلط گیری و چک کردن و .... داشته باشن

به دلیل ورایتی دوستام گاج و گزینه 2ای هم داشتیم اونا هم به درد نمیخورن اگه بین موسسه ها باشه که حتی من هم میگم 100% قلم چی برن همه و به برنامش عمل کنن :دی شکی درش نیست ولی بین قلم و سنجش میگم سنجش :دی کلا مسئله کنکور دوستان نه به من ربط داره نه بقیه فقط خودشون هستن چون عملگر خودشونن من نیستم که درس بخونم بجاشون برم کنکور بدم فقط میتونم تجربه رو انتقال بدم :دی

----------------------------
پ.ن

دیگه انصافا تا حالا کسی به برنامه ریزی قلم چی گیر نداده بود !
میگم روی کاغذ هست یعنی بستگی به دانش آموزش داره که اجرا کنه یا نکنه !!!! قلم که اجرا میکنه توی پست هم گفتم

shabeashegha
31-07-2010, 23:15
قصد جسارت یا منحرف کردن پست شما رو ندارم

ولی هر انسان عاقل که در وادی کنکور قرار میگیره میدونه که هر سال سنجش هست که مسیر و درجه کنکور رو مشخص میکنه مثالش رو هم صد ها بار توی تاپیک89 گفتم + منم از سنجش و سازمان تعاونی کارکنان سنجش پول نمیگیرم :دی :دی

ولی قلم چی 666 نفر میشینن ویراستاری و فلان و ... میکنن تا از هر 200تاش یکی غلط میمونه ولی سنجش نه پس این دلیل نمیشه حتی کنکور هم مثه قلم نیست هزار نفر بشینن غلط گیری و چک کردن و .... داشته باشن

به دلیل ورایتی دوستام گاج و گزینه 2ای هم داشتیم اونا هم به درد نمیخورن اگه بین موسسه ها باشه که حتی من هم میگم 100% قلم چی برن همه و به برنامش عمل کنن :دی شکی درش نیست ولی بین قلم و سنجش میگم سنجش :دی کلا مسئله کنکور دوستان نه به من ربط داره نه بقیه فقط خودشون هستن چون عملگر خودشونن من نیستم که درس بخونم بجاشون برم کنکور بدم فقط میتونم تجربه رو انتقال بدم :دی

----------------------------
پ.ن

میگم روی کاغذ هست یعنی بستگی به دانش آموزش داره که اجرا کنه یا نکنه !!!! قلم که اجرا میکنه توی پست هم گفتم
اینو قبول دارم . من حرفم اینه که منطقیه که کارکنای سنجش از سیاست کنکور هر سال مطلع باشن. اینکه کدوم درس چه تغییری قراره بکنه و کدوم درس به همون ترتیب سال پیش قراره بیاد یا درجه سختی کدوم امسال بیشتره رو قطعا باید بدونن ولی اینکه بیایم رسما بگیم عین سوالای سنجش توی کنکور میاد مطمئن باشین وزارت علوم بخاطر رونق گرفتن یه کنکور آزمایشی اعتبار خودشو زیر سوال نمیبره. برای نمونه من از شما میخوام که سوالایی که عیننا از کنکورای آزمایشی سنجش توی سوالای کنکور 89 اومده رو با شماره و آدرس بگین لا اقل اینطوری شفاف سازی میشه. ولی اینکه سیاست کنکور هر سال توی کنکورای آزمایشی سنجش هم اعمال میشه کااااااااااااملا با شما موافقم.
من 3تا آزمون آزمایشی جامع سنجش امسال رو گرفتم و زدم. به طور قاطع میگم هیچ سوال مشابهی از اون 3تا توی کنکور نیومد(چه برسه به اینکه عینا بیاد) ولی قبول دارم از که کلیت سوالای کنکور شباهت داشت به کنکورای سنجش. میگم شباهت داشت مثلا فیزیک امسال سخت بود فیزیک کنکورای آزمایشی هم نسبت به بقیه درسا سخت تر بود فقط شباهتش همین بود.
در کل صحبت شما درسته . من و شما یه حرف رو میزنیم ولی به دو صورت مختلف:10:

vahid0801
31-07-2010, 23:18
سلام.
میخواستم از با تجربه ها بپرسم بهترن کنکور ازمایشی رو کدوم میدونن؟
خیلی ممنون

omide qatar
01-08-2010, 00:41
سلام آقا وحید
من همین امسال کنکور دادم
من کنکور آزمایشی سنجش میدادم همه مراحلشم دادم میخواستم بگم منی که شرکت کردم و بعدش کنکور دادمو متاسفانه خیلی بد دادم الان که فک میکنم میبینم واقعا سطح سوالات سنجش حتی 3 تا جامع های اون قابل مقایسه با سطح سوالات کنکور امسال نبود من توی سنجش رتبه ام نخونده 2رقمی خیلی خوب میشد ولی کنکور و خیلی بد دادم چون واقعا شوک بهم وارد شد سر جلسه
قلم چی رو من یکی از دوستام میرفت تعریفشو میکرد ولی به نظر من گزینه 2
چون واقعیت این سالا همون سوالات گزینه 2 هستش که خیلی ها هم اعتراض دارن ولی واقعا کنکور داره این میشه

Alireza SM
01-08-2010, 09:37
من اگه امسال كنكور تجربي بدم و از بين دروس فقط دروس تخصصي رو خوب بزنم ميتونم به پزشكي منطقه 2 اميدوار باشم ؟ :13:
يعني رياضي زير 20 و فيزيك و شيمي بالاي 70 و زيست بالاي 80

با دروس عمومي زير 50 چيكار ميتونم بكنم ؟

shifter
01-08-2010, 09:42
من اگه امسال كنكور تجربي بدم و از بين دروس فقط دروس تخصصي رو خوب بزنم ميتونم به پزشكي منطقه 2 اميدوار باشم ؟ :13:

فكر نكنم...بايد رياضيو ديگه حدود 40 50 و عموميا رو هم حداقل 60 بزني تا اميدوار باشي!:31:

shabeashegha
01-08-2010, 10:28

بستگی به این داره که کدوم درس سخت تر از بقیه باشه . فکر کنم با این درصدهایی که میگی اگه توی کنکور امسال زده باشی حدود رتبت باید زیر هزار باشه. چون فیزیک امسال شدیدا سخت بود و زدن 70 کار راحتی نبود . ریاضیم که کلا میانگین قبولیای پزشکی 20 درصده:27:

yekleh
01-08-2010, 16:55
هندسه ي پايه رو چجوري بخونيم تو كنكور....؟

كتاب چي معرفي ميكنين؟

اون چيزايي كه تو مدرسه ميخونديم با تستاش فرقش زمين تا آسمونه...

rotbe 1
01-08-2010, 17:17
سلام به همگی
میخواستم ببینم حداکثر رتبه برای قبول شدن پزشکی واسه سهمیه 1 چقدره؟
البته شهرش مهم نیست هرجای ایران باشه فرقی نمی کنه.
اگه کسی هم سایتی رو میشناسه بگه.
ممنون میشم اگه کمکم کنید

vahid-p
02-08-2010, 00:34
نتایج کنکور 89 اعلام شد.
من که نتایج دوستام رو دیدم که چیکار کردن، یکم روحیه رو باختم. واقعا اینقدر کنکور سخته؟؟؟ نمی دونم سختی کنکور حس می شه با کلمه سخت هم نمی شه معنا کرد. ( البته نمی خوام استرستون بره بالا. روزای اعلام نتایج جوش اینطوریه. دو سال تجربه کردم . البته نه خودم، اطرافیان حسشون به من منتقل می شد. )
خلاصه بگم، واقعا رقابت هستا.
omide qatar شما که رتبتون خوب بوده، چرا از نتیجتون راضی نبودین؟ دلیلش فکر کنم به درد ما هم بخوره.
راستی اونایی که امسال کنکور داشتن، و رتبه هاشون بدک نشده، لطفا بیان و کارنامه آزمون های آزمایشی ( هر آزمونی که باشه ، مخصوصا جامع هاشون ) رو بذارن + کارنامه سراسریشون. ببینیم چقدر متفاوته. خیلی خیلی ممنون می شیم اگه اینکار رو بکنید.

omide qatar
02-08-2010, 06:37
سلام بازم به همه برو بچ کنکور 90
اصلا استرس نداره کهههههههههههههههههه کی میگه کنکور سخته ما نتونستیم دلیل نمیشه شما هم نمیتونید
فقط من فرصت کردم حتما کارنا مه هامو میذارم وحید
ولی اینم بگم ببین وحید من شدم 1400 میدونم خیلی ممکنه بگن خوبه بد نیست درسته خوبه ولی اون چیزی نیست که من میخواستم ببینید اینجا همه امیدداشتن من شریف قبول شم یعنی 2 رقمی باید میشدم ولی دیدی چی شدم واسه همین ناراحت بودم دیشب و قید ایران رو زدم به کلی
ببینید من واقعا خونده بودم تعریفم نمیکنم ولی باهوش بودم ولی نتاسفانه امسال هل کردم سر جلسه کنکور
سوالا آسون نبود رک میگم ولی خیلی خیلی هم سخت نبود من اولش که دیدم حل نمیشه خودمو باختم راستش یه جورایی واسه همین تا آخر گند زدم و این شد رتبه ام
اصلا هم نمیخواد بترسید منی که کنکور دادم میگم آسونه کنکور اگه واقعا بخونی و بتونی بر استرست غلبه کنی همین فقط توکل کنید به خدا
من توصیه هم اینه زیاد سراغ تستای سال قبل نرید یعنی الانو میگم همش تالیفی حل کنید من خواهر خودم سال دیگه کنکور تجربی داده همه کانونارو جمع کردم اونارو بذارید واسه سه ماه آخر نمونه کنکور سالای قبلو حل کنید الان همش تالیفی تا جایی که میتونید سوالای سخت که عادت کنید سر جلسه مثل من نشید مثلا دیفرتنسیل حتما خوشخوان بخونید اصلا سر کنکور شوک زده نمیشید من متاسفانه تا یه جاهایی خوندم ولش کردم
خلاصه وحید اینجوری بود استرس کیلویی چند؟؟؟
ایشالله همتون خوب میدید سال دیگه روی کنکور 90 روکم میکنید ایشاللههههههههه:20:

shabeashegha
02-08-2010, 09:57
سلام به همگی
میخواستم ببینم حداکثر رتبه برای قبول شدن پزشکی واسه سهمیه 1 چقدره؟
البته شهرش مهم نیست هرجای ایران باشه فرقی نمی کنه.
اگه کسی هم سایتی رو میشناسه بگه.
ممنون میشم اگه کمکم کنید
توی تاپیک زیر یکی از بچه ها دقیقا همین سوالت رو پرسیده و محمد حسین آخرین رتبه های قبولی سهمیه 1 رو گذاشته فقط باید یکم بگردی فکر کنم توی 15 صفحه اوله:31: شرمنده یکم حالم گرفتست وگرنه خودم واست میگشتم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farid0485
02-08-2010, 11:25
نتایج کنکور 89 اعلام شد.
من که نتایج دوستام رو دیدم که چیکار کردن، یکم روحیه رو باختم. واقعا اینقدر کنکور سخته؟؟؟ نمی دونم سختی کنکور حس می شه با کلمه سخت هم نمی شه معنا کرد. ( البته نمی خوام استرستون بره بالا. روزای اعلام نتایج جوش اینطوریه. دو سال تجربه کردم . البته نه خودم، اطرافیان حسشون به من منتقل می شد. )
خلاصه بگم، واقعا رقابت هستا.
omide qatar شما که رتبتون خوب بوده، چرا از نتیجتون راضی نبودین؟ دلیلش فکر کنم به درد ما هم بخوره.
راستی اونایی که امسال کنکور داشتن، و رتبه هاشون بدک نشده، لطفا بیان و کارنامه آزمون های آزمایشی ( هر آزمونی که باشه ، مخصوصا جامع هاشون ) رو بذارن + کارنامه سراسریشون. ببینیم چقدر متفاوته. خیلی خیلی ممنون می شیم اگه اینکار رو بکنید.

واقعا درخواست خوبي كردي.....اگر شما ها لطف كنين باعث ميشين تا ما هم بتونيم برنامهريزي مناسبي رو داشته باشيم.....

farid0485
02-08-2010, 11:35
چرا كسي به من جواب نداده/؟؟؟؟؟

سنجش كي ثبت نام مي كنه.....بگيد تا ما هم عقب نمونيم.....

panizir
02-08-2010, 11:43
سنجش كي ثبت نام مي كنه.....بگيد تا ما هم عقب نمونيم.....

پارسال هر آزموني بود تا حدود 1 ماه قبلش ميشد ثبت نام كرد. امسال هم فك كنم همينجوريا باشه.

ahmad72
02-08-2010, 12:42
راستش نتایج دوستان رو که دیدم یکم تنم لرزید !!
آخه با یه درصدایی که فک میکردم 800-900 میشه آورد (مخصوصا" اینکه اکثر داوطلبا میگن سخت تر از سال قبل بوده ) رتبه ی 1400-2000 آوردن و این رقابت بسیاااااااااااااااااااار سخت و نزدیک به هم رو نشون میده ...

خدا به خیر بگذرونه ...:41:

(البته من تازه با این استرسی که برای مدت کمی گرفتم تازه شدم مث حالت عادی شما !!!! :دی)

vahid-p
02-08-2010, 13:16
راستش نتایج دوستان رو که دیدم یکم تنم لرزید !!
همه همینطورن. یکی من فکر می کردم زیر 500 می شه ، شده حدودای 2000 . یعنی باورت نمی شه.
نمی دونم رتبه های بهتری وجود داره یا جای خالی گذاشتن به جاش. دیگه سختی هم حدی داره به خدا.

لطفا کارنامه های آزمایشی و کنکورتون بذارین. :11:

yekleh
02-08-2010, 18:22
هندسه ي پايه رو چجوري بخونيم تو كنكور....؟

كتاب چي معرفي ميكنين؟

اون چيزايي كه تو مدرسه ميخونديم با تستاش فرقش زمين تا آسمونه...
:20::41::31::13::46::5::8::10::19::27:

jadoogar5422
02-08-2010, 19:07
خوب
نتيجه ها اومد و خيال همه مون راحت شد.سلام به کنکور 90!
حالا بايد تصميم بگيرم که تجربي بدم يا رياضي.نظر دوستان چيه؟(ديپلمم تجربيه)

king of p30
03-08-2010, 00:15
اینجا کسی بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش رو داره؟

اگه دارید خواهشا در اختیار ما هم بزارید تا بتونیم بهتر برنامه ریزی کنیم

ممنون

vahid-p
03-08-2010, 01:12
طبق آماری که من از اطرافیان دارم، دخترا اکثرا تو رشته تجربی رتبه های بهتری میارن و پسرها تو ریاضی . حالا یه مشکل هست که تو تجربی فقط رشته های تاپش خیلی خیلی رقابت وجود داره ، ولی ریاضی کوفتی تو همه رشته ها. برای همین به فکر رتبت هم باش. مخصوصا که شما دیپلمه تجربی هستین. ببین به رشته های تجربی علاقه نداری؟ اگه علاقت تو تجربی باشه، به نفعته. همین.
درخواستم رو دوباره تکرار می کنم :

behnamrizi
03-08-2010, 14:07
میگم این که رتبه 1 ریاضی شده چطوری ریاضیات به این سختی را 100 زده؟!!!
جعل الخالق!!!

mohsen_rkh
03-08-2010, 14:10
خوب
دوست عزیز به نظر من شما بهتره که گروه آزمایشی تجربی شرکت کنی.
کسانی که رشته ی ریاضی هستند اما در کنکور گروه آزمایشی تجربی شرکت می کنند، معمولاً موفق هستند اما عکس این قضیه درست نیست؛ یعنی کسانی که رشته ی تجربی هستند و کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی می دن معمولاً موفق نیستند. البته این کاملاً بستگی به خودتون داره ولی برای عمده ی داوطلبان درسته.
موفق و مؤید باشید... :40:

Lady Negar
03-08-2010, 15:21
خوب
كاملا بحث علاقه مطرحه،ببين درنظر بگير كه رشته رياضي در مقايسه با تجربي رياضيات سنگين تر و پيچيده تري داره و البته در دانشگاه هم اگه رشته شما مهندسي باشه بايد رياضيات مهندسي پاس كنين.اگه فكر همه جاشو كردين كه بسم الله،هيچ كاري نشد نداره تنها بايد درنظر بگيري كه آيا واقعا ميخواي اونكارو انجام بديد يا نه...بعد به فكر مشاوره و اين چيزا...

vahid-p
03-08-2010, 15:24
کارنامش رو از کجا آوردی؟

shah abas
03-08-2010, 16:19
جعل الخالق!!!
مطالعات متفرقه هم داشته در ریاضیات(احتمالا).
مثل شما نبوده که بنویسه جعل الخالق:31:

jadoogar5422
03-08-2010, 16:31
بچه ها کمک!
امسال ميخوام رشته تجربي شرکت کنم.خيلي وقت هم هست که از ديپلم گرفتنم ميگذره.امروز رفتم انقلاب تا کتابهاي درسي رو بگيرم و خوب قائدتا مثلا فيزيک 1 رو بايد سال 86-87 ميگرفتم ولي هر چي گشتم کتاب اون سال پيدا نشد ولي مثلا کتاب سال 80 بود.ميخواستم ببينم کسي ميدونه کتابهاي درسي چه سالي تغيير کرده؟ آيا جز فيزيک، شيمي و هندسه و ... هم تغيير کرده؟ اصلا کسي از تغييرات کتابها با خبره؟

Lady Negar
03-08-2010, 22:12
بايد بري ليست منابع رو پيدا كني اونجا ذكر شده كه كتاب منتشر شده چه سالي رو بايد تهيه كني

shabeashegha
03-08-2010, 22:21
بچه ها کمک!
امسال ميخوام رشته تجربي شرکت کنم.خيلي وقت هم هست که از ديپلم گرفتنم ميگذره.امروز رفتم انقلاب تا کتابهاي درسي رو بگيرم و خوب قائدتا مثلا فيزيک 1 رو بايد سال 86-87 ميگرفتم ولي هر چي گشتم کتاب اون سال پيدا نشد ولي مثلا کتاب سال 80 بود.ميخواستم ببينم کسي ميدونه کتابهاي درسي چه سالي تغيير کرده؟ آيا جز فيزيک، شيمي و هندسه و ... هم تغيير کرده؟ اصلا کسي از تغييرات کتابها با خبره؟
شما به این آدرسی که میگم برو حتما داره:
خیابون انقلاب. سر خیابون دانشگاه / یه پیرمرد قدکوتاهی هست که سر خیابون به اندازه قد خودش کتاب درسی چیده و همیشه چند نفر دورش وایسادن دارن خرید میکنن. به این بگو چه کتاب درسی و چاپ چه سالی میخوای. سه سوته میره واست میاره:31: اگه میخوای این کارو نکنی. باید بگم بجز شیمی بقیه درسا تغییری نکرده میتونی استفاده کنی.البته توی زیست در حد یه جمله مثلا تغییر کرده که الان حضور ذهن ندارم بتونم دقیق بهت بگم

piremard
04-08-2010, 12:55
مهلت و زمان انتخاب رشته تاکی هست
تنکس

Amir_oscar
04-08-2010, 14:00
مهلت و زمان انتخاب رشته تاکی هست
تنکس
16 تا 18 مرداد...

eiraj
04-08-2010, 16:07
سلام به دوستان من میخوام امسال کنکور زبان بدم به نظرتون برم چه کتابهایی برای خوندن بخرم چه کلاس هایی و چه آزمونهایی شرکت کنم ممنوم میشم راهنماییم کنید

juventuss
04-08-2010, 17:00
من یه پیشنهاد کلی به تمام شما دوستان کنکور 90 دارم :

به نظر من بشینید کل تاپیک کنکور 89 رو با توجه به موقعیت زمانی یک بار بخونید ! و توصیه و تجربه هاشون رو در

کامپیوترتون Save کنید !

( شاید بگید که حجم تاپیک کنکور 89 خیلی زیاده اما بدونین این تاپیک حاصل 1 سال عمر کسانی هست که کنکور 89 رو دادن و در هیچ کتاب مشاوره ای این تجربه ها و توصیه ها پیدا نمیشه )

اما یه چیز دیگه همیشه این دو جمله رو به خاطر داشته باشید :
»» از همه کس یاد بگیرید از هیچ کس تقلید نکنید ««

»» مهم ترین رمز موفقیت در کنکور : 95 درصد درس خواندن و 5 درصد باقی مسائل ««

nelly joon
04-08-2010, 17:27
با سلام
یکی که با تجربه تره لطفا جوابمو بده:
1-بالاخره قلمچی ثبت نام کنیم یا سنجش؟
2-من فارغ التحصیل 88 هستم,می خوام کنکور 90 شرکت کنم,کتاب درسیهامو عوض کنم یا اشکال نداره اگه عوض نکنم؟
3-کتاب تستها رو چی؟اونارو عوض کنم؟ویرایش جدید کتابها خیلی با ویرایش قبلی فرق داره؟
4-اگه میشه یکی لطف کنه لیست بهترین کتاب تستها رو کامل بذاره,مخصوصا اختصاصی های تجربی.
ببخشید سوالام زیاد بود.:14:

Aryana_b
04-08-2010, 22:14
یه چیزی بگم روحیتون عوض شه با انگیزه تر درس بخونید
رو جلد فیزیک ریاضی عکس ماهواره امیده:31::31::31::31:
تازه روشون نوشته پیش دانشگاهی ننوشته سال چهارم:5:

timsar jackson
04-08-2010, 22:16
1-بالاخره قلمچی ثبت نام کنیم یا سنجش؟

شک نکن قلم چی..به خاطر برنامه ریزی بهتر.

2-من فارغ التحصیل 88 هستم,می خوام کنکور 90 شرکت کنم,کتاب درسیهامو عوض کنم یا اشکال نداره اگه عوض نکنم؟

ببین اگه کتابی تغییر کرده عوض کن..که فکر نکنم تغییر کرده باشه.

3-کتاب تستها رو چی؟اونارو عوض کنم؟ویرایش جدید کتابها خیلی با ویرایش قبلی فرق داره؟

نه لازم نیس.فقط نمونه سوالای کنکور جدید توش نیس که میتونین از این دفترچه ها که سوالای کنکور هر سال رو داره بگیرین

ahmad72
04-08-2010, 23:24
تازه روشون نوشته پیش دانشگاهی ننوشته سال چهارم
امیدوارم هرگز بهمون نگن چهارم دبیرستان ...
همین "پیش " گفتن ابهتی داره !!!

nelly joon
05-08-2010, 02:45
با سلام به همه دوستای گلم
امیدوارم پر انرژی باشید
راستش خواستم تجربه های خودمو از دو سال کنکور دادن با شماها در میون بذارم:
سال سوم تصمیم گرفتم از ریاضی به تجربی تغییر رشته بدم , ریاضیم عالی بود , معدل کتبی سومم 18.51 بود.نمیدونم چی شد که یهو عاشق پزشکی شدم , خلاصه امتحان دادم قبولم شدم و پیشو رفتم تجربی.اوایل سر کلاس زیست عین خنگا بودم , هیچی از زیست نمی فهمیدم , کم کم بهتر شد . نمی تونستم کلاس خصوصی هم برم خودم از روی کتابهای کمک آموزشی می خوندم . خلاصه سال 88 که کنکور دادم رتبه ام 4000 شد ,زیست رو زده بودم 24.
تصمیم گرفتم سال بعد دوباره کنکور بدم . چند تا دیگه از دوستام هم موندن پشت کنکور واسه پزشکی که من بین اونا رتبه ام از همه بهتر بود . یه دوست داشتم که معدل نهاییش 19.60 بود کنکورش شد 8000 . خلاصه با این خیلی صمیمی بودم . اون که از هر روز تو خونه نشستن افسردگی گرفت , منم اومدم اونو کمک کنم خودمم شدم بدتر از اون , خلاصه منی که تابستونو پاییز تو شهرمون همیشه رتبم 1 بود , یهو یه جوری شدم که تا کنکور هیچی نخوندم . دم کنکورم از استرس شدید حالم بد شد انقدر که نتونستم برم سر جلسه.
واسه همین از شما واقعا خواهش می کنم اگه دوستی دارین که درس خون نیست بذاریدش کنار , صحبت یه عمر زندگیتونه , کنکور با کسی شوخی نداره .
امسال دوباره میخوام کنکور 90 شرکت کنم.
در ضمن اگه کسی سوالی داشت که بتونم جوابشو بدم , بی صبرانه آماده پاسخگویی هستم. :46:

azimzade
05-08-2010, 11:44
دیدم اینجا رفتو آمد بیشتره بهتره اینجام بگم

خوشخوان نگیر آشغاله ! شما یه بار دیفرانسیل رمزینه رو بگیر و از الان شروع کن ببین چقدر موثره ! من یکم دیر شروع کردم و تا آخر عقب موندم . در اینکه دیف مهندس مهربان بهترین کتاب جهانه شک نکن !
شما مطمئنی آشغاله؟من تو این 2 3 روز از رتبه خوبای مدرسمون پرسیدم همشون گفتن با خوشخوان از پس ریاضی امسال براومدن!
من برای ریاضی پایه تست رمزینه گرفتم خوب بود.ولی الان برای تست حد نمیدونم رمزینه بگیرم یا خوشخوان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میگن فقط فرقشون تو داشتن درسنامه که اگه اینطوریه رمزینه رو میگیرم.بعد قضیه این جلد 2 رمزینه چیه؟چاپ شد؟

mineworld
05-08-2010, 12:48
منابع کنکور 90 رو از کجا باید گیر اورد ؟ اصلا مشخص شده یا نه ؟

khaiyam
05-08-2010, 13:43
برای کنکور ازمایشی شما کدوم موسسه را پیشنهاد میکنید
میشه یک سایتی چیزی از زمان ثبت نام و بودجه بندی اون موسسه بدید

shah abas
05-08-2010, 13:59
تاپیک هایی دراین مورد زیاد داشتیم. جست و جو کنید پیداشون می کنید٬ برای مثال:

nelly joon
05-08-2010, 14:07
به نظرتون یکی که 2 سال پشت کنکور مونده خیلی ضایع هست؟
همش با خودم فکر میکنم 2 سال از بهترین سالهای عمرمو پشت کنکور موندم.
ولی اولین بار که اومدم اینجا یه شعر قشنگی خوندم که هر وقت نا امید میشم اینو که می خونم دوباره آروم میشم:
من می پذیرم رفته ای و برنمی گردی همین
خود را برای درک این صدبار تحسین می کنم
کم کم ز یادم می روی این روزگار و رسم اوست
این جمله را با تلخی اش صد بار تضمین می کنم
دوستایی که امسال پیش دانشگاهی هستن همین امسال خوب بخونید,هم راحتتره هم خیلی خیلی بهتره.من تجربه کردم.

ar71
05-08-2010, 14:19
به نظرتون جلد 3 تست دیفرانسیل و ریاضی پایه رمزینه رو بگیرم یا کتاب کلاس رمزینه ؟!

moraddad
05-08-2010, 14:27
اصلا تا حالا کلا دیفرانسیل رمزینه چاپ شده ؟!:31:
والا ما هر وقت میدیدیم بچه های تاپیک میگفتن قراره زمستون بیاد ، هفته دیگه میاد ، زنگ زدیم گفتن پس فردا توزیع میشه !
کسی تا حالا این کتابو به چشم خودش دیده ؟! (مزاج میکنم البته ! اونایی که خوندن میگن خوبه...)

surpriser
05-08-2010, 15:29
سلام.بچه ها این دیفرانسیل رمزینه رو چاپ 89 اش اومده یا باید 88 بگیرم؟
کسی شماره تلفنشونو داره؟ من یکی داشتم با 8830 شروع میشد که مثل اینکه عوض شده!

sahelgh
05-08-2010, 15:31
کسی نمیدونه این رتبه 1 ریاضی امسال واسه ریاضیات چه کتابایی خونده که ریاضی رو 100 زده؟؟؟؟؟

elendil
05-08-2010, 15:51
اصلا تا حالا کلا دیفرانسیل رمزینه چاپ شده ؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
والا ما هر وقت میدیدیم بچه های تاپیک میگفتن قراره زمستون بیاد ، هفته دیگه میاد ، زنگ زدیم گفتن پس فردا توزیع میشه !
کسی تا حالا این کتابو به چشم خودش دیده ؟! (مزاج میکنم البته ! اونایی که خوندن میگن خوبه...)

تایید میشه 100% =))))))) البته این یکی دو ماه آخر میگفتن بالاخره جلد 2 بعد از 2 ، 2ونیم سال تاخیر اومده =)))))))

توی دیف برا بانک تست فقط ماشالله و گاج سفید پیشنهاد میشه ولی اگه آموزش میخواین اول اول اول خوشخوان :ایکس بعدش رمزینه رمزینه رو برای کسایی پیشنهاد میکنم که کلا با ریاضیات مخصوصا حساب دیف و انتگرال یا بی علاقه هستن یا خوششون نمیاد یا فک میکنن خشکه چون رمزینه بیشتر دانش آموز پسنده ولی خوشخوان کمتر از اون

از نظر سختی و سطح آموزشی هم که 100% خوشخوان با توجه به کنکور پارسال که ما دادیم پیشنهاد میکنم در هر صورت خوشخوان رو بگیرین یه سال زندگیتون رو با این کتاب بگذرونین بهتر از اینکه سال بعد حسرت بخورین چرا کار نکردم

surpriser
05-08-2010, 16:11
تایید میشه 100% =))))))) البته این یکی دو ماه آخر میگفتن بالاخره جلد 2 بعد از 2 ، 2ونیم سال تاخیر اومده =)))))))

توی دیف برا بانک تست فقط ماشالله و گاج سفید پیشنهاد میشه ولی اگه آموزش میخواین اول اول اول خوشخوان :ایکس بعدش رمزینه رمزینه رو برای کسایی پیشنهاد میکنم که کلا با ریاضیات مخصوصا حساب دیف و انتگرال یا بی علاقه هستن یا خوششون نمیاد یا فک میکنن خشکه چون رمزینه بیشتر دانش آموز پسنده ولی خوشخوان کمتر از اون

از نظر سختی و سطح آموزشی هم که 100% خوشخوان با توجه به کنکور پارسال که ما دادیم پیشنهاد میکنم در هر صورت خوشخوان رو بگیرین یه سال زندگیتون رو با این کتاب بگذرونین بهتر از اینکه سال بعد حسرت بخورین چرا کار نکردم
سلام.واسه تست به نظرت رمزینه بگیرم یا خوشخوان. سطحش نمیخوام اصلا توش آسون داشته باشه و میخوام تستاش استاندارد باشه.نمیدونم خوش خوان چطوره ولی شنیدم خیلی تو سطحش افراط کرده.آیا واقا اینطوره؟ من شنیدم گزینه 2 هم واسه دیفرانسیل کتاب تست زده آیا درسته؟

mineworld
05-08-2010, 17:36
ببخشید من در مورد کتاب های رمزینه دچار سردرگمی شدم لطفا به این چند تا سوال پاسخ دهید. :41:

1 - رمزینه کتابی جدا واسه ریاضی پایه داره ؟ تسته یا اموزش ؟
2- کتاب " دیفرانسیل و حسابان و ریاضی پایه " رمزینه چند جلده ؟ همه جلداش منتشر شده ؟ و ایا هر جلدش به بحثی اختصاص داره مثلا اینطوریه که جلد اولش دیفرانسیل و جلو دومش حسابان و سوم پایه یا نه هر جلدی باشه مختلطه 3 بحثه؟
3- لطفا در مورد همین کتاب بگید که تسته یا اموزش ؟ ممنون
( اگه چیزی مونده خودتون بگید!!!!)

mineworld
05-08-2010, 17:50
ببخشید من در مورد کتاب های رمزینه دچار سردرگمی شدم لطفا به این چند تا سوال پاسخ دهید. :41:
1 -رمزینه کتابی جدا واسه ریاضی پایه داره ؟ تسته یا اموزش ؟
2 - کتاب "دیفرانسیل و حسابان و ریاضی پایه" رمزینه چند جلده ؟ همه جلدا چاپ شده ؟ و ایا هر جلدش به بحثی اختصاص داره مثلا اینطوریه که جلد اولش دیفرانسیل و جلد دومش حسابان و سوم پایه یا نه هر جلدی 3 بحثو داره ؟
3 - در مورد این کتابم بگید تسته فقط یا اموزش ؟
4 - بافرض اینکه کتاب جدایی واسه پایه هست و همچنین هر جلد کتاب "دیفرانسل و ... " یه بحثه حالا برای پایه نظر شما جلد سومه یا کتاب مختص ریاضی پایه که اول گفتم ؟

=====> چیییییییی شد !!! نفهمیدید

khaiyam
05-08-2010, 18:54
بالاخره برای دیفرانسیل خوشخوان یا رمزینه مسئله این است؟

khaiyam
05-08-2010, 19:02
یک سری اطلاعات در مورد ازمون های سنجش میخواستم
مثل زمان ثبت نام زمان بندی ازمون ها بودجه بندی دروس
ویا سایتی چیزی

Amir_oscar
05-08-2010, 19:44
یک سری اطلاعات در مورد ازمون های سنجش میخواستم
مثل زمان ثبت نام زمان بندی ازمون ها بودجه بندی دروس
ویا سایتی چیزی
سایتش sanjeshserv.com هستش. می تونی بودجه بندی سال های پیش رو از توی سایت ببینی. احتمالا تغییر خیلی زیادی نکنه...

ashjaee
05-08-2010, 20:13
بودجه بندی گزینه 2 رو کسی برای مهر داره؟

surpriser
05-08-2010, 21:29
بالاخره برای دیفرانسیل خوشخوان یا رمزینه مسئله این است؟
سلام. راستش من یه چند ساعت پیش با فکر ها و پرس و جو هایی که کردم رفتم خوشخوان رو گرفتم و تا 15 دقیقه پیش پاش نشسته بودم! واقا سوالات نکته داری داره و اگر کسی میخواد فکرش رو یکم درگیر مسائل کنه واقا کتاب عالی هستش.من خودم که خیلی باهاش حال کردم.تستاش هم اصلا در سطحی نیست که نشه فهمید.من خودم بیشتر از 85 درصدشو راحت و فقط با خوندن فهمیدم و رو بقیش هم یکم وقت گزاشتم.ولی اینو بگم که مطالعش واقا به وقت کافی نیازمنده که کسی که از الآن شروع کرده باشه به نظرم عالی هستش. راستش در مورد رمزینه اطلاعات خواصی ندارم و نمیتونم نظر بدم ولی تا جایی که من تو مغازه ورق میزدم بیشتر از اون کتابای خودمونی بود که مثلا توش سوال جوابای معلما و دانش آموزا رو میاره ولی باز میگم نمیتونم هیچ نظری بدم.

fmps
05-08-2010, 23:04
سلام دوستان
شما روزی چه قدر میخونید؟منظورم اینکه با یه برنامه میخونید یا اینکه تا انرژی دارین میخونین؟
کدومش بهتره؟باید تو تابستون تا میتونیم بخونیم؟

Rainy eye
05-08-2010, 23:47
کدومش بهتره؟باید تو تابستون تا میتونیم بخونیم؟

تا حدی که خسته نباشی...انرژی و انگیزه باقی بمونه واسه بعد از اون...کار اصلی از مهر شروع میشه!!!

elendil
06-08-2010, 00:17
سلام.واسه تست به نظرت رمزینه بگیرم یا خوشخوان. سطحش نمیخوام اصلا توش آسون داشته باشه و میخوام تستاش استاندارد باشه.نمیدونم خوش خوان چطوره ولی شنیدم خیلی تو سطحش افراط کرده.آیا واقا اینطوره؟ من شنیدم گزینه 2 هم واسه دیفرانسیل کتاب تست زده آیا درسته؟

اگه حسابانت و بعضا مباحث ریاضی 2 که توی مسائل حسابان و دیف قاطی میشن مثه مثلثات ( که یه نمونه بارزش هست ) خیلی ضعیف و ضعیف هستی برو رمزینه بگیر که مباحث رو کامل تسلط پیدا کنی ولی من با توجه به کنکوری که دادم و دیدم ریاضیشو فقط خوشخوان رو توصیه میکنم :دی حتی اگه خودمم هم سال دومی بشم فقط خوشخوان سطحش هم افراطی که میگن کرده درسته ولی احتیاط اونم برا کنکور نه تنها شر عقله بلکه لازمه :دی :دی

nelly joon
06-08-2010, 00:28
این لیست کتابهای کمک آموزشی فیزیک خوبه؟
فیزیک 1 : گاج سفید
فیزیک 2 : گاج سفید
فیزیک 3 : کتاب سبز
فیزیک پیش 1 : فار (چون میگن پیش 1 کتاب سبز خوب نیست!)
فیزیک پیش 2 : کتاب سبز
اگه هر کدوم بده بگین که عوض کنم.
از اینا بهترم هست؟

king of p30
06-08-2010, 01:01
بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش سال 88-89 رو پیدا کردم :

بچه بر اساس این بودجه بندی برای خودتون برنامه سازی و برنامه ریزی بکنید حتما نتیجه میگیرید
و با آزمون های های سنجش هم خودتنو ارزیابی کنید

مراحل درس خوندن حرفه ای :

1. برنامه سازی با توجه به بودجه بندی آزمون ها
2.برنامه ریزی بر اساس برنامه هفتگی و تعیین مقدار زمان مطالعه
3.اجرای برنامه
4.ارزیابی

Alireza SM
06-08-2010, 08:32
بودجه بندي سنجش براي زيست شناسي دوم همواره تمام كتاب بوده ؟؟؟؟؟؟؟ واقعا كه مضخرفه !
بچه ها بودجه بندي گزينه 2 يا قلم چي رو كسي داره ؟ روي سايتشون كه نبود

B L A S T E R
06-08-2010, 10:45
سلام !
کتابای سال 90 تغییر کرده ؟
یعنی برای من که 89 کنکور دادم برای 90 باید کتابای جدید بخونم ؟

Farshid72
06-08-2010, 11:06
از اینا بهترم هست؟
فیزیک جامع انتشارات خوشخون بهترین گزینه هستش.

vahid-p
06-08-2010, 11:18
فیزیک جامع انتشارات خوشخون بهترین گزینه هستش
تا حالا نشنیدم. به نظر من فیزیک پایه گاج سفید، مفید و مقوی است( درسنامه هم داره ). خیلی سبز و مبتکران هم خوبن و توضیح بیشتری داده . مهم اینه با فیزیک مشکل داری یا نه.
و یه موضوع دیگه، اونم اینکه بحث روی کتاب های کمک آموزشی :

pcsoft_02
06-08-2010, 12:49
فیزیک 1 انتشارات خوشخوان
فیزیک 2 انتشارات خوشخوان
فیزیک 3 انتشارات رمزینه
فیزیک 1 پیش انتشارات فار
فیزیک 2 پیش انتشارات فار(البته این کتاب شهریور ماه منتشر می شود چون 1 رو من خریدم آخرش نوشته که 2 آماده است فقط ما شهریور چاپش می کنیم)

Amir_oscar
06-08-2010, 12:55
آقا بشینید درساتون رو بخونین و انقدر بحث کتاب نکنید. :دی
من یقین پیدا کردم که مهم ترین کار درس خوندن از روی کتاب و جزوه است و بعدش هم تست های کنکور که توی هر کتابی هست...

reza-atom
06-08-2010, 13:42
از اینا بهترم هست؟

نه همینا خوبه ! فقط فیزیک پیش 2 رو یکم دقت کن ! راستی کتاب درسی فیزیک رو فراموش نکن !

nelly joon
06-08-2010, 15:09
نه همینا خوبه ! فقط فیزیک پیش 2 رو یکم دقت کن ! راستی کتاب درسی فیزیک رو فراموش نکن !

یعنی چی بگیرم؟
پیش 2 فار بهتره؟

Amin.M.1986
06-08-2010, 16:23
متاسفانه من نمیدونستم که تو پی سی ورلد قسمتی برای کنکوری ها هم هست .. دوستان گرامی بنده از این به بعد به طور مرتب به این قسمت سر میزنم تا پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشم و شاید بتونم گره ای از کار کسی باز کنم ... بنده چون سابقه در تدریس و مشاوره دارم پس نظراتم تا حدی قابل اعتماد تر دوستان هست ... خوشحال میشم هر سوالی دارید بپرسید و من هم تا حدی که توان و وقتم اجازه بدهد کمک خواهم کرد :11:

nelly joon
06-08-2010, 17:02
من بالاخره نفهمیدم قلمچی بهتره یا گزینه 2؟
بعضی ها میگن قلمچی بری نا امید میشی!!
میگن سوالاشم استاندارد نیست!!
میگن اگه خیلی درست قلمچی برات خوبه!!!یعنی چی؟؟
سوالای گزینه 2 بهتره!!!
یکی راهنمایی کنه plz
:11:

aghmohamadreza
06-08-2010, 17:47
سلام
اصلا خوبی کتابای اناری اینه که خود آموزه. همین دیروز مصاحبه نفر چهارم کنکور تجربی کشوری رو خوندم که می گفت اصلا کلاس نرفته و کتابای اناری رو خونده. عین سوالاش تو کنکور اومده. البته از درک مطلبش هم خیلی تعریف می کرد که منم دارم و می خونم خدایی خیلی عالیه.:20:

mamadalmani
06-08-2010, 18:27
سوالای گزینه 2 بهتره!!!
الان میگن گزینه 2 چون سطحه سوالاش بالاس و جدید تالیفه
قلم چی بری کلاساش تستارو جواب میدی همش رو :31:

Amin.M.1986
06-08-2010, 18:31
سوالای گزینه 2 بهتره!!!
یکی راهنمایی کنه plz
خدا رو شاهد میگیرم که جفتشون مزخرف هستن و شما از مسیر اصلی منحرف میشی ... شما سعی کن معمولی درس بخونی و آزمون های سنجش رو ثبت نام کنی... شاگرد من پارسال گ دبره امتحان بده و طبق اون بره جلو .. خدا رو شکر که نتیجه ی خوبی گرفت و با زحمتی کمتر از خیلی از دوستانش رتبه 1200 منطقه 1 رو اورد که واقعا با توجه به ساعت مطالعه ای که داشت نتیجه ی خوبی بود

Haniiii
06-08-2010, 18:35
کارنامه گزینه 2 اومد ! ... البته بدون تراز ! ... فقط درصد ... هنوز همه رو تصحیح نکردن

vahid-p
06-08-2010, 18:49
کارنامه گزینه 2 اومد ! ... البته بدون تراز ! ... فقط درصد ... هنوز همه رو تصحیح نکردن
آزمون امروز رو می گی؟ چقدر زود . ما که یکی دو روز باید صبر کنیم تا کارناممون بیاد. ببینیم چیکار کردیم امروز . از نظر من که سخت بود مخصوصا فیزیک و دین و زندگی.

---------- Post added at 07:49 PM ---------- Previous post was at 07:46 PM ----------

راستی بیاین و این دفعه کارنامه هامون رو تو تاپیک زیر بذاریم:

Haniiii
06-08-2010, 18:57
آزمون امروز رو می گی؟ چقدر زود . ما که یکی دو روز باید صبر کنیم تا کارناممون بیاد. ببینیم چیکار کردیم امروز . از نظر من که سخت بود مخصوصا فیزیک و دین و زندگی.

---------- Post added at 07:49 PM ---------- Previous post was at 07:46 PM ----------

راستی بیاین و این دفعه کارنامه هامون رو تو تاپیک زیر بذاریم:

چرا باید صبر کنی ؟!

تو ریاضی موندم ما مگه تناوب داریم ؟!!! ... یا اون بخش پذیری ! ... البته جواب دادم ولی اینطوری که نمیشه ! ... برداشتن جزوه ریاضی 2 جدید رو دادن ... امتحان رو هم از اون میگیرن !!! :13:کتاب سال 87 که اینا توش نیست ! کتاب 88 هست !
+ حسابان عوض شده ! ... یه وقت نیان از اون سوال بدن !!! :31:

برای مهر به بعد چه برنامه ای دارین ؟! قلمچی - گزینه 2 - سنجش - گاج و ...

کدوم به نظرتون خوبه !!!

من فعلا نظرم روی کانون هست ! ...

vahid-p
06-08-2010, 19:11
چرا باید صبر کنی ؟!
ما شهرستانیم، و دلیلش رو دقیق نمی دونم. نمی دونم همینجا تصحیح می شه یا می ره تهران. ولی فکر کنم تو تهران تصحیح می شه.

برای مهر به بعد چه برنامه ای دارین ؟! قلمچی - گزینه 2 - سنجش - گاج و ...

کدوم به نظرتون خوبه !!!

من فعلا نظرم روی کانون هست ! ...
من نمی دونم به خاطر جامعه آماری باید تو آزمون خاصی شرکت کنم یا به خاطر سطح سوالات و آزمون هاش.هر وقت این موضوع برام مشخص شد، اونوقت می تونم راحت تصمیم بگیرم.
از نظر جامعه آماری کانون بهتره
از نظر سوال من گزینه دو رو ترجیح می دم. سنجش که مشترکه و در هر صورت اون سه تا جامعش رو اکثرا شرکت می کنن.
در ضمن الان که دی وی دی مشاوره ای گزینه دو نگاه کردم، می گه که برنامه ریزیشون طبق برنامه خود آموزش و پرورشه و همچنین مثلا درس ادبیات از سوال 16 تا 25 دو دسته سوال داره و اون اینه که کسی که پایه نخونده ، قسمت پیش ( یا سال چهارم دبیرستان ) رو جواب می ده و اگر تو مدرسه پایه می خونین و کلا خودتون پایه خوندین 10 سوال پایه رو علاوه بر 15 تای پیش جواب می دی. خلاصه پیشنهاد می کنم دی وی دی مشاوره ای امروز رو صفحه 3 یا 4 فهرستش قسمت "برنامه ی آینده" که در مورد سال تحصیلی خواهد بود ، حتما ببینید. به نظرم به کلی سوالاتتون پاسخ می ده/

pcsoft_02
06-08-2010, 19:12
آزمونها اگر بخواهیم از نظر نزدیکی به کنکور رتبه بندی کنیم به صورت زیر خواهد بود؟
گزینه 2:واقعاً سوالات به کنکور خیلی نزدیک بود مخصوصاً ریاضی و فیزیک
کانون: سوالات اصلاً ربطی به کنکور نداره وسوالاتش از آزمونهای قبلی اش است که نتیجه واقعی را نمی دهد
سنجش : واقعاً بدترین سوالات که اصلاً به کنکور نزدیک نیست و سوالات از کنکورهای قبلی است که نتیجه واقی را نمی دهد

Haniiii
06-08-2010, 19:16
ما شهرستانیم، و دلیلش رو دقیق نمی دونم. نمی دونم همینجا تصحیح می شه یا می ره تهران. ولی فکر کنم تو تهران تصحیح می شه.

من نمی دونم به خاطر جامعه آماری باید تو آزمون خاصی شرکت کنم یا به خاطر سطح سوالات و آزمون هاش.هر وقت این موضوع برام مشخص شد، اونوقت می تونم راحت تصمیم بگیرم.
از نظر سوال من گزینه دو رو ترجیح می دم. سنجش که مشترکه و در هر صورت اون سه تا جامعش رو اکثرا شرکت می کنن.
در ضمن الان که دی وی دی مشاوره ای گزینه دو نگاه کردم، می گه که برنامه ریزیشون طبق برنامه خود آموزش و پرورشه و همچنین مثلا درس ادبیات از سوال 16 تا 25 دو دسته سوال داره و اون اینه که کسی که پایه نخونده ، قسمت پیش ( یا سال چهارم دبیرستان ) رو جواب می ده و اگر تو مدرسه پایه می خونین و کلا خودتون پایه خوندین 10 سوال پایه رو علاوه بر 15 تای پیش جواب می دی. خلاصه پیشنهاد می کنم دی وی دی مشاوره ای امروز رو صفحه 3 یا 4 فهرستش قسمت "برنامه ی آینده" که در مورد سال تحصیلی خواهد بود ، حتما ببینید. به نظرم به کلی سوالاتتون پاسخ می ده/
من کلا از برنامه ریزی گزینه 2 تا اینجای کار خوشم نیومده ! ... میگفت برنامه کاملا انعطاف پذیر هست !!! ...

vahid-p
06-08-2010, 19:27
ولی من می گم می شه بعدا رو این آزمون ها تو یه تاپیک جداگونه بررسی کنیم و فعلا روی این موضوع زوم نکنیم که از الانمون غافل می شیم.

---------- Post added at 08:27 PM ---------- Previous post was at 08:26 PM ----------

من کلا از برنامه ریزی گزینه 2 تا اینجای کار خوشم نیومده ! ... میگفت برنامه کاملا انعطاف پذیر هست !!! ...
گرچه من یکم عقب افتادم ( ولی خیلی کم ) با این حال حرف شما رو قبول دارم. ولی گفتم با خودم منطقی باشم، اگه خودمون هم بودیم تابستون رو نصف می کردیم و همین وضع رو داشتیم.

Farshid72
06-08-2010, 20:05
من فک نمی کنم که جامعه آماری زیاد مهم باشه.مهم رقابتی هست که بین افراد هست حتی اگه دو نفر باشی.وقتی همیشه جز نفرات اول تا بیستم باشی اونوقت می فهمی که جامعه آماری زیاد مهم نیست و مهم همون بیست نفری هست که توش رتبت هی جا بجا می شه.
به نظر من سطح سوالات گزینه دو خیلی پائینه یعنی سوالاتش خیلی ساده هستن یعنی کنکورم اینطوریه ؟؟؟ من که فک نمن کنم.
به اون دوستمون که گفت اگه بری قلم چی بدبخت می شی هم باید بگم که اصلا اینطور نیست.دلیل اینکه تو قلم چی همه سوالات رو نمی تونی جواب بدی و سوالات به نظرت سخت میاد اینه که همه ی نکات اون درس رو نمی دونی به همین دلیل تسلط 100 درصد نداری و نمی تونی به سوالات جواب بدی.
کسی سوالات درس هندسه و گسسته قلم چی رو در میاورده الان معلم ماست.اون می گفت که سال 84 تمام سوالاتش رو به قلم چی فروخته و می گفت اگه همین الان هم بری دفترچه سوالات رو ورق بزنی می بینی که اسم منو نوشته.
به هر حال دوست عزیز شما به ظاهر تسلط 100درصد داری رو مطالب ولی در واقع اینطور نیست.

Haniiii
06-08-2010, 21:58
کارنامه های گزینه 2 اومد ! ... لطفا بزارین !!!

Amin.M.1986
06-08-2010, 22:16
گزینه 2 از لحاظ برنامه ریزی ضعیفه و قلم چی هم از گزینه 2 بهتره اما باز هم خوب نیست .. پیشنهاد میکنم با سنجش جلو برید و الان هم واسه سرفصل اول آماده بشید چون خیلی دروس پایه توی سنجش کلی مطرح میشه .. مثلا میبینید زده ریاضی 2 .. بهترین همون سنجش هست به عقیده ی بنده

nelly joon
06-08-2010, 22:51
خدا رو شاهد میگیرم که جفتشون مزخرف هستن و شما از مسیر اصلی منحرف میشی ... شما سعی کن معمولی درس بخونی و آزمون های سنجش رو ثبت نام کنی... شاگرد من پارسال گ دبره امتحان بده و طبق اون بره جلو .. خدا رو شکر که نتیجه ی خوبی گرفت و با زحمتی کمتر از خیلی از دوستانش رتبه 1200 منطقه 1 رو اورد که واقعا با توجه به ساعت مطالعه ای که داشت نتیجه ی خوبی بود
منم مشاورم میگه فقط سنجش,ولی خودم میگم چون سنجش خیلی دیر به دیره بهتره کنارش جای دیگه ای هم برم.چون فارغ التحصیل هستم وقت زیاد دارم.حالا شما میگی اینجوری باز دودل شدم.:41:
میشه یکم بیشتر توضیح بدین....!!!!

Amin.M.1986
06-08-2010, 23:28
منم مشاورم میگه فقط سنجش,ولی خودم میگم چون سنجش خیلی دیر به دیره بهتره کنارش جای دیگه ای هم برم.چون فارغ التحصیل هستم وقت زیاد دارم.حالا شما میگی اینجوری باز دودل شدم.:41:
میشه یکم بیشتر توضیح بدین....!!!!
چرا نشه.. شما هرچی بخوای من توضیح میدم ..
ببینید مهم خروجی کار هست .. گزینه 2 و قلم چی میان چیکار میکنن؟؟؟؟ میان کاری میکنن که داوطلب خوشش بیاد .. مثل فیلم سازی که میاد و فیلم عوام پسند میسازه ولی سنجش کاری به این حرف ها نداره چون هدفش کسب درآمد از جیب شما نیست و بدون تبلیغات اضافی میاد و تنها آزمون استاندارد کشور رو برگزار میکنه و زمانبندی خوبی هم داره . من .و مشاور شما که از بیرون به قضیه نگاه میکنیم بهتر متوجه موضوع میشیم.
در ضمن سوالات سنجش از لحاظ کیفی خیلی بهتر از بقیه آزمون ها هستند.

aristocrat
07-08-2010, 07:55
چرا نشه.. شما هرچی بخوای من توضیح میدم ..
ببینید مهم خروجی کار هست .. گزینه 2 و قلم چی میان چیکار میکنن؟؟؟؟ میان کاری میکنن که داوطلب خوشش بیاد .. مثل فیلم سازی که میاد و فیلم عوام پسند میسازه ولی سنجش کاری به این حرف ها نداره چون هدفش کسب درآمد از جیب شما نیست و بدون تبلیغات اضافی میاد و تنها آزمون استاندارد کشور رو برگزار میکنه و زمانبندی خوبی هم داره . من .و مشاور شما که از بیرون به قضیه نگاه میکنیم بهتر متوجه موضوع میشیم.

با سلام.

تایید میشه واقغا آزمون های سنجش از هر لحاظ برتری داره و واقعا نزدیک ترین سوالات رو به کنکور داره. بعضی وقتها

یک سری سوالات خیلی قشنگ تو این آزمون میاد که من خیلی باهاش حال کردم :12:

behnamrizi
07-08-2010, 09:28
حالا فهمیدم رتبه 1 چطوری ریاضی را 100 زده.
شاید به درد شما هم بخوره! ::
اشكان اسمعیلی، نفر اول گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی كنكور 89 با بیان این‌كه فكر نمی‌كردم در كنكور رتبه اول را كسب كنم، افزود: در هفته حداقل 50 ساعت درس می‌خواندم.
وی با تأكید بر این‌كه برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای مطالعه و دوره درس‌هایم داشتم، گفت: از هیچ كلاس خصوصی استفاده نكردم و فقط از برنامه‌های ویژه‌ای كه مدرسه داشت بهره‌مند شدم، معلم‌های مدرسه ما خیلی خوب و مسلط بودند.
نفر اول گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی كنكور 89 با بیان این‌كه در هفته حدود 800 تست می‌زدم، افزود: 2 سال است كه به طور مداوم و مستمر درس می‌خوانم در طول این مدت تفریحاتم كم شد اما حذف نشد.
وی با بیان این‌كه درس خواندن با دیگران تلف كردن وقت است، گفت: در طول مدتی كه برای كنكور خودم را آماده می‌كردم به تنهایی درس می‌خواندم، دوستان زیادی دارم اما همه آنها می‌دانستند كه در تفریحات آنها وقت ندارم شركت كنم.
اسمعیلی گفت: در روزهای تعطیل حتی تا 17 ساعت در شبانه روز درس می‌خواندم.
وی كه خواستار ادامه تحصیل در رشته برق دانشگاه شریف است، گفت:‌ بر اساس مطالعاتی كه داشتم حدس می‌زدم كه جزء نفرات برتر باشم اما فكرش را نمی‌كردم نفر اول باشم. وقتی دكتر خدایی، معاون سازمان سنجش تماس گرفتند و گفتند كه اول شدم خیلی هیجان‌زده شدم.
نفر اول گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی كنكور 89 درباره حذف كنكور گفت: حذف كنكور خیلی خوب است، داوطلبان 4 سال درس می‌خوانند و زحمت می‌كشند، نتیجه تمام آن زحمات طی یك نیم‌ روز مشخص می‌شود. ممكن است در آن زمان داوطلب حال خوبی نداشته باشد یا مشكلی برایش پیش بیاید و نتواند امتحان خوبی بدهد و به خاطر همین تمام تلاش‌هایش از بین می‌رود.

Amin.M.1986
07-08-2010, 10:00
حالا فهمیدم رتبه 1 چطوری ریاضی را 100 زده.
شاید به درد شما هم بخوره! ::
اشكان اسمعیلی، نفر اول گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی كنكور 89 با بیان این‌كه فكر نمی‌كردم در كنكور رتبه اول را كسب كنم، افزود: در هفته حداقل 50 ساعت درس می‌خواندم.
وی با تأكید بر این‌كه برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای مطالعه و دوره درس‌هایم داشتم، گفت: از هیچ كلاس خصوصی استفاده نكردم و فقط از برنامه‌های ویژه‌ای كه مدرسه داشت بهره‌مند شدم، معلم‌های مدرسه ما خیلی خوب و مسلط بودند.
نفر اول گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی كنكور 89 با بیان این‌كه در هفته حدود 800 تست می‌زدم، افزود: 2 سال است كه به طور مداوم و مستمر درس می‌خوانم در طول این مدت تفریحاتم كم شد اما حذف نشد.
وی با بیان این‌كه درس خواندن با دیگران تلف كردن وقت است، گفت: در طول مدتی كه برای كنكور خودم را آماده می‌كردم به تنهایی درس می‌خواندم، دوستان زیادی دارم اما همه آنها می‌دانستند كه در تفریحات آنها وقت ندارم شركت كنم.
اسمعیلی گفت: در روزهای تعطیل حتی تا 17 ساعت در شبانه روز درس می‌خواندم.
وی كه خواستار ادامه تحصیل در رشته برق دانشگاه شریف است، گفت:‌ بر اساس مطالعاتی كه داشتم حدس می‌زدم كه جزء نفرات برتر باشم اما فكرش را نمی‌كردم نفر اول باشم. وقتی دكتر خدایی، معاون سازمان سنجش تماس گرفتند و گفتند كه اول شدم خیلی هیجان‌زده شدم.
نفر اول گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی كنكور 89 درباره حذف كنكور گفت: حذف كنكور خیلی خوب است، داوطلبان 4 سال درس می‌خوانند و زحمت می‌كشند، نتیجه تمام آن زحمات طی یك نیم‌ روز مشخص می‌شود. ممكن است در آن زمان داوطلب حال خوبی نداشته باشد یا مشكلی برایش پیش بیاید و نتواند امتحان خوبی بدهد و به خاطر همین تمام تلاش‌هایش از بین می‌رود.

سازمان سنجش خیلی علاقه داره که بگه هرکی از معلم های مدرسه استفاده کرده و کلاس خاصی نرفته موفق شده .. اما من به شخصه مخالف این رویکرد هستم... تا چند سال پیش که کاملا کنکور در سلطه بچه های تهران و شهر های بزرگ بود .. شما به رتبه های برتر نگاه نکنید و مثلا ببینید سهم تهران تو رتبه های زیر 5000 چقدر بوده و الان که دبیران خوب برای درآمد بیشتر به شهرستان ها رفتند قبولی توی شهرستان ها بیشتر از قبل شده ... واقعا چند درصد معلم های آموزش و پرورش مخصوصا توی شهرستان ها تسلط بالایی روی دروس دارند؟؟ بی انصافیه که نقش دبیر های خوب کنکور رو نادیده بگیریم .. اگه واقعا اینطور بود که مدرسه انرزی اتمی به طور مثال میرفت چند تا دبیر از شهرستان میاورد و انقدر خرج دبیر نمیکرد ... شما هم به استثنا ها کار نداشته باش.. در ضمن ذهنتو درگیر این مصاحبه ها نکن .. فقط سعی کن ساعات مطالعه ی مفیدی داشته باشی

meysamghaderi
07-08-2010, 12:00
سلام بچه ها
منم میخوام یه سال دیگه کنکور بدم و موندم از کی شروع کنم با چه برنامه ریزی شروع کنم؟؟؟ چه کلاسایی برم؟؟؟
به نظر خودم درسای اختصاصیم افتضاحه مثل فیزیک و شیمی و ریاضی
وحالا دارم افسوس میخورم که چرا تو گام اول شرکت نکردم البته اون موقع منتظر بودم رتبم بیاد و وقتی اومد .....

حالا چکار کنم میشه راهنماییم کنید که کجا برم؟؟؟علوی؟کانون؟فهیم؟گاج ؟
در مورد قیمتاش و ازموناش هم اطلاعات میخوام
و اینکه از کی شروع میشه؟؟؟

nelly joon
07-08-2010, 12:55
مقاله زیر روی من که خیلی تاثیر گذاشت,امیدوارم واسه شما هم تاثیرگذار باشه:

چگونه میتوانیم رتبه ی برتر کنکور سراسری شویم؟
بجا ی اینکه دنبال کلاس کنکور خوب بگردید یا چندین کتاب بخوانید یا کتاب بعضیا رو چندین بار بخوانید این مطالب رو خوب بخونید

قانون اول نیوتون:اگر شما مثل دیگران زندگی میکنید رتبه ای مثل دیگران بدست خواهید اورد برای بدست اوردن رتبه های خارق العاده باید خارق العاده و متفاوت زندگی کنید( اگر شما دانش اموز خارق العاده ای را میشناسید تمام رفتار و افکار او را تقلید کنید و مانند او زندگی کنید پس شما در کنکور ان رتبه ای را میارید که او خواهد اورد) وقتی خواهر یا برادر بزرگتر در یک خانواده رتبه ا ی خارق العاده ای میاورد در کمال شگفتی در ان خانواده فرزند بعدی نیز همانگونه میشود درحالی که میدانیم در یک خوانواده ضریب هوشی افراد کاملا متفاوت است اما نحو ه ی زندگی تحصیلی و افکارکاملا مشابه است حتما در اقوام خود چنین مواردی دیده اید این طور نیست؟

مثال :دانش اموزدختری بوددر رشته ی ریاضی که در سال سوم دبیرستان معدلش 13 شد(یعنی یه دانش آموز خیلی ضعیف) در تابستان مطالعه ی خوبی نداشت در مهر ماه وابان ماه نیز همچنین اما از اوایل اذر ماه رفتار های خود را به گونه ای دیگری تغییر داد این دانش اموز در کنکوررتبه ی بسیار خارق العاده ای اورد او در کنکور سراسری رتبه ی دورقمی اورد, در حالی که اگر به صورت عادی به مطالعه ادامه میداد رتبه ی 60000 کنکور میشداما او چه کرد؟

برای پشت کنکوریای سال دومی :شما که فلان رتبه رو در کنکور اوردید چگونه زندگی کردید که اینطور شد؟وقتی شما کارنامه ی کنکور را گرفتید و دیدید که رتبتون افتضاحه(بعد از یک روز ابقوره ریختن)با قدرت میگید که من مطمئن هستم که سال بعد فلان نتیجه ی خوب را خواهم اورد (متاسفانه باید بگم که اینطور نخواهد شدو شما فقط جوگیر شدید)باید بدانید که اگر سال دوم هم مثل سال اول زندگی کنید همان نتیجه ای را خواهید گرفت که سال دوم گرفتید...

قانون دوم نیوتون: یک سوال بسیار مهم چگونه میتوان تغییر کرد و انسان دیگری شد؟یک جواب کاملا مطمئن:انسان یک ویزگی بسیار مهم داره اونم اینه که ضمیرناخود اگاه انسان که تمام قدرت های انسان را در دست داره هیچی حالیش نیست(ببخشید منظورم این بود که فرق بین واقعیت وادا دراوردن را نمیفهمه)یعنی اگر شما به مدت 21 روزیا 30 روز ادای یک دانش اموز عالی رو در بیارید بعد از این مدت واقعا تبدیل به چنین دانش اموزی میشید (البته منظورم این نیست که مثل اون لباس بپوشید)

قانون اول انشتین: تعریف حوضه ی واحد:تمام رفتار ها و افکارتمام انسان های موفق در سراسر دنیا دریک حوضه ی واحد تعریف میشه(به زبون خودمون چه اون دانش اموزی که در تهران در رشته ی ریاضی رتبه ی یک رقمی میاره وچه اون دانش اموزی که در یک روستای دور افتاده همون رتبه رو میاره همشون یه مدل ادا و افکار هایی دارند) پس شما هم مثل دانش اموزان نابغه زندگی کنید تا شما هم نابغه بشید

تعدادی از رفتار هایی که شما باید دقیفا ان را تقلید کنید:

1-گذشته ی تحصیلی خود را فراموش کنید به فکر اینده ی تحصیلی خود نیز نباشید که اینده چه خواهد شدفقط به امروز خود و این هفته ی خود فکر کنیدبا تمام وجود ادای دانش اموزی را دربیاورید که هدفش خود درس خواندن است نه نمره ی20 واز خود درس خواندن لذت میبرد(عاملی اصلی در افزایش شدید انگیزه ) اصلا به این فکر نکنید که کی این فصل کتاب را تموم میکنیدبدون اینکه شما به دنبال نمر ه های بالا باشید نمره های بالا به سراغ شما میاید.مثلا اگر در کوه نوردی همش به این فکر کنید که کی میرسید به قله نه تنها هیچ وقت به قله نمی رسید بلکه هیچ لذتی از کوه نوردی نخواهید برد از مسیر لذت ببرید

2-مخصوصا اگر داوطلب کنکور هستید به هیچ وجه به این فکر نکنید که دلتان میخواهدچه رشته ای وچه دانشگاهی قبول بشید یا اینکه اگر در فلان رشته قبول بشید چه فوایدی داره این مورد عامل اصلی خستگی از درس خواندن و بر عکس تصور بعضی ها عامل بی انگیزگی واسترس شدید قبل از کنکور وسر جلسه ی کنکور وتنفر از مطالعه است وعامل افت تحصیلی بعضی از دانش اموزان خوب اگر شما از یک دانش اموز خارق العاده بپرسید چه رشته ای میخوای بری؟یکی ازاین چند جواب را به شما میده که البته از ته دل راستشو میگه گذینه ی1-نمیدونم گذینه ی 2-حالا ببینیم چطور بشه3-نتیجه اصلا مهم نیست خود درس خوندن برام مهمه 4-اصلا تا حالا بهش فکر نکردم گذینه ی 5- همه ی موارد. در واقع سعی کنید هدفتون خود اون کاری باشه که انجام میدیدمثال:ثروتمند ترین مرد دنیا رابرت گیتس صاحب مایکروسافت میگه:صرف کار کردن لذت بخش است(مطمئنا همین عامل باعث شد که اون به مرور زمان به نابغه ی نرم افزار تبدیل بشه)

3- این یکی خیلی مهمه :اگر وقت زیادی برای مطالعه دارید بدون کا هش کیفیت همون مقدار مطالعه را در مدت کمتری به اتمام برسانید این امر باعث میشودهوش و خلاقیت شما افزایش پیدا کند(این مورد از نظر علمی اثبات شده)مثال خیلی مهم:شما میخواهیدسه سطر از کتاب دین وزندگی رو حفظ بکنیدبعد از فهم مطلب در مدت کوتاهی به جای اینکه بعداز بیست بار رو خوانی سعی کنید تعریف را حفظی بگید ,دوبار ازروش بخونید و سعی کنید از حفظ بگید خب بعدش چی میشه؟معلومه دیگه نمیتونیدهمشو بگیدخب یک بار دیگر برمیگردید تا ببینید کدوم قسمتشو نتونستید بگیدوسعی میکنید یه بار دیگه همشو بگید(منظورم از همش واو ننداز حفظ کردن نیست طوری حفظ کنیدکه معلم نمره ی کامل رو بده)همین مدل رو ادامه بدید تا تعریف رو حفظ بشید اگه همیشه اینطور درس بخونید در کمال شگفتی ضریب هوشی شما به مقدار زیادی افزایش پیدا خواهد کردوهمیطور کیفیت مطالعه ی شما همون طور که در مورد من اتفاق افتاد(متاسفانه دراکثر مراکز کنکور ی خلاف اینرو اموزش میدن)

منبع:

jadoogar5422
07-08-2010, 13:39
بچه ها همين الان خواجه سروي تو اخبار ساعت 2 گفت که دانشجوها ميتونن تو شهر محل سکونت خودشون مهمان دائم بشن!!آخه چطور؟! با کدوم امکانات؟:18:

petrose.kabir
07-08-2010, 17:26
فیلم اموزشی خوب واسه کنکور کسی سراغ داره؟
خوبن؟
بدن؟
ارزش داره واسه ما که دبیر خوب نداریم؟
تشکرررر

ahmad72
07-08-2010, 17:47
ثروتمند ترین مرد دنیا رابرت گیتس صاحب مایکروسافت
جــــــــــــــــــــــــ ــــااااان ؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟:18:

کلا" به نظرم بی هیچ علم و اطلاعی نوشته شده ولی اییییییی ، میشه یکم ازش چیز یاد گرفت ...

Amin.M.1986
07-08-2010, 18:16
سلام بچه ها
منم میخوام یه سال دیگه کنکور بدم و موندم از کی شروع کنم با چه برنامه ریزی شروع کنم؟؟؟ چه کلاسایی برم؟؟؟
به نظر خودم درسای اختصاصیم افتضاحه مثل فیزیک و شیمی و ریاضی
وحالا دارم افسوس میخورم که چرا تو گام اول شرکت نکردم البته اون موقع منتظر بودم رتبم بیاد و وقتی اومد .....

حالا چکار کنم میشه راهنماییم کنید که کجا برم؟؟؟علوی؟کانون؟فهیم؟گاج ؟
در مورد قیمتاش و ازموناش هم اطلاعات میخوام
و اینکه از کی شروع میشه؟؟؟

ببینید دوست من .. موسسات کار خاصی نمیکنند .. من پیشنهادم اینه که اگه وضع مالی خوبی دارید چند درس رو دبیر خصوصی بگیرید و سنجش هم شرکت کنید .. اگر هم اصرار دارید برید آموزشگاه من اندیشه فائق رو بهتون پیشنهاد میکنم..

fmps
07-08-2010, 19:10
سلام دوستان ؟خوبید؟
میگم شما روزی چه قدر درس میخونید؟یعنی چقدرش مفیده؟

jadoogar5422
07-08-2010, 19:43
فیلم اموزشی خوب واسه کنکور کسی سراغ داره؟

خوبن؟
بدن؟
ارزش داره واسه ما که دبیر خوب نداریم؟
تشکرررر

من قبلا رياضي 1 دانش افشان رو ديدم.بد نيست ولي در مورد کنکورش نميدونم.

panizir
07-08-2010, 21:31
گزینه 2 و قلم چی میان چیکار میکنن؟؟؟؟ میان کاری میکنن که داوطلب خوشش بیاد .. مثل فیلم سازی که میاد و فیلم عوام پسند میسازه ولی سنجش کاری به این حرف ها نداره چون هدفش کسب درآمد از جیب شما نیست و بدون تبلیغات اضافی میاد و تنها آزمون استاندارد کشور رو برگزار میکنه و زمانبندی خوبی هم داره . من .و مشاور شما که از بیرون به قضیه نگاه میکنیم بهتر متوجه موضوع میشیم.

من به عنوان يك كنكوري 89 كاملا با اين حرفها مخالفم. سنجش نه سوالاش استاندارده نه برنامش خوبه و نه براي رضاي خدا و شماها آزمون ميگيره. اين كه قيمتش هم كمه به خاطر خدمات نامطلوبشه.

petrose.kabir
07-08-2010, 21:45
کنکور عربی.عربی دانها به کمک ما بی عربیان بشتابند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

king of p30
07-08-2010, 23:45
ببینید دوست من .. موسسات کار خاصی نمیکنند .. من پیشنهادم اینه که اگه وضع مالی خوبی دارید چند درس رو دبیر خصوصی بگیرید و سنجش هم شرکت کنید .. اگر هم اصرار دارید برید آموزشگاه من اندیشه فائق رو بهتون پیشنهاد میکنم..

مگه اندیشه فائق پسرونه هم داره؟؟
کادر اندیشه فائق تو هدف هستن برای پسرا... البته به طور تقریبی چون هدف یکم قویتره

راستی شما خبر ندارید قمری (دبیر فیزیک) کجا پسرونه درس میده؟
اگه ممکنه یک دبیر خوب هم برای هندسه و گسسته به من معرفی کنید

Amin.M.1986
08-08-2010, 08:15
مگه اندیشه فائق پسرونه هم داره؟؟
کادر اندیشه فائق تو هدف هستن برای پسرا... البته به طور تقریبی چون هدف یکم قویتره

راستی شما خبر ندارید قمری (دبیر فیزیک) کجا پسرونه درس میده؟
اگه ممکنه یک دبیر خوب هم برای هندسه و گسسته به من معرفی کنید

والا اندیشه فائق قبلا پسرونه داشت و چند سال پیش که من یکی رو فرستادم اونجا گفت دیگه فقط دخترونه هستش .. من گفتم شاید دوباره برای پسر ها کلاس گذاشته باشن
من چون خودم فیزیک تدریس میکنمنمیتونم بگم بیا پیش خودم چون تبلیغ خودم میشه ..خیر من آقای قمری رو نمیدونم کجا درس میده اما اگه اشتباه تو خاطرم نمونده باشه یه شخصی به نام آقای سامانی تو فیزیک هستند که واقعا دبیر خوبی هستند .. پیشنهاد میکنم اول بری دنبال ایشون
واسه هندسه تحلیلی و گسسته هم واسه خصوصی استاد سراغ دارم که یکیشون از دوستان بنده هست که از لحاظ قیمت مناسبتر در میاد واستون و یکی هم میشناسم که خب از لحاظ اسم و رسم معروف تر هستند ولی جلسه ای 200 هزار تومان میگیرند!!! برای گسسته میدونم که 70 جلسه با یکی گرفته بود جلسه ای 200 هزار تومان .. اینا رو واسه خصوصی گفتم .. واسه آموزشگاه که سید موسوی حرف اول رو میزد که من پارسال زنگ زدم حال و احوال کنم منشیش گفت از ایران رفته و آقای مشفق خیلی کارشون خوب بود که باز هم من ازشون بی خبر هستم و نمیدونم کجا هستند یا در قید حیات هستند یا خیر !!
من خودم هم زبان انگلیسی و فیزیک تدریس میکنم که چون یک قرار داد با یک کارخونه بستم که تا حدود 20 روز دیگه معلوم میشه ساعت کاری بنده و تعداد روز ها چطور خواهد بود اینه که نمیتونم تدریس کنم تا ساعت کاریم معلوم بشه و چون خونه نشین هستم میام نت که اگه کمکی ازم بر اومد انجام بدم:11:

Amin.M.1986
08-08-2010, 08:20
من به عنوان يك كنكوري 89 كاملا با اين حرفها مخالفم. سنجش نه سوالاش استاندارده نه برنامش خوبه و نه براي رضاي خدا و شماها آزمون ميگيره. اين كه قيمتش هم كمه به خاطر خدمات نامطلوبشه.
در اينکه سوالات سنجش رو استاندارد نميدونيد که من حرفي با شما ندارم چون بي شک سنجش بهترين سوالات رو داره.. مگه هر سال کنکور استاندارده؟؟؟ يا مثلا شما از استانداردش خبر داري.. من نميگم سنجش عاليه ولي ميگم از همه بهتره
مطلب دوم :خدمات مطلوب رو نام ببريد؟؟؟ مثلا اون مشاوري که بعد آزمون قلم چي زنگ ميزنه خدمات مطلوبه؟؟؟ شما نديدي اون آگهي هايي که قلم چي تو دانشگاه ميزنه واسه جذب پشتيبان که اينو ميگي.. يا مثلا اراجيفي که- پوردستمال چي- تو تلويزيون به خورد داوطلب ها ميده رو خدمات ميدوني؟؟؟ مياد جلوي دوربين کارنامه جعلي نشون ميده و کسي هم نميتونه بگه مرد حسابي آخه از کجا؟؟؟ پول در آوردن به چه قيمت؟؟ يا مياد ميگه اگه کسي سه ماه آخر 15 ساعت درس بخونه مثل کسي ميمونه که 9 ماه روزي 5 ساعت درس خونده؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! بینید یک عده از نیاز شما سوء استفاده میکنند و شما فکر میکنید دارن بهتون لطف میکنن.. حالا تصمیم با خودتونه .. شاید چند سال بعد که به عقب نگاه کردید به حرف من برسید

meysamghaderi
08-08-2010, 11:06
نه بابا وضع مالیم در اون حد نیست که دبیر خصوصی بگیرم
من فقط نیاز به یک برنامه ریزی دارم و نمیدونم از کی باید شروع کنم
و یه کلاس که روش تست زنیو یادم بده
به نظر شما برم کانون و برنامه ی ازموناشا بگیرم؟؟؟؟
برنامش بد نیست
قیمت همه ی ازموناشا دارید؟؟؟البته از مهر شروع بشه

---------- Post added at 11:06 AM ---------- Previous post was at 11:04 AM ----------

بابا این سنجش چه مرگشه؟؟؟
هر چی انتخاب رشته را میزنیم و کدها را وارد میکنیم میگه صفحه ها را ببندید و دوباره وارد کنید

shabeashegha
08-08-2010, 11:07
در اينکه سوالات سنجش رو استاندارد نميدونيد که من حرفي با شما ندارم چون بي شک سنجش بهترين سوالات رو داره.. مگه هر سال کنکور استاندارده؟؟؟ يا مثلا شما از استانداردش خبر داري.. من نميگم سنجش عاليه ولي ميگم از همه بهتره
مطلب دوم :خدمات مطلوب رو نام ببريد؟؟؟ مثلا اون مشاوري که بعد آزمون قلم چي زنگ ميزنه خدمات مطلوبه؟؟؟ شما نديدي اون آگهي هايي که قلم چي تو دانشگاه ميزنه واسه جذب پشتيبان که اينو ميگي.. يا مثلا اراجيفي که- پوردستمال چي- تو تلويزيون به خورد داوطلب ها ميده رو خدمات ميدوني؟؟؟ مياد جلوي دوربين کارنامه جعلي نشون ميده و کسي هم نميتونه بگه مرد حسابي آخه از کجا؟؟؟ پول در آوردن به چه قيمت؟؟ يا مياد ميگه اگه کسي سه ماه آخر 15 ساعت درس بخونه مثل کسي ميمونه که 9 ماه روزي 5 ساعت درس خونده؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! بینید یک عده از نیاز شما سوء استفاده میکنند و شما فکر میکنید دارن بهتون لطف میکنن.. حالا تصمیم با خودتونه .. شاید چند سال بعد که به عقب نگاه کردید به حرف من برسید
وقتی شما خود کنکور رو غیر استاندارد میدونین قطعا سنجش استاندارده:46: چون توی کنکور سوال غلط نهایتا 1سوال باشه ولی سنجش چون از همه بهتره همیشه 4-5تا سوال غلط میذاره ببینه کسی متوجه میشه غلطه یا نه:31:

cescjoon
08-08-2010, 11:09
دوستان با رتبه 16200 کنکور ریاضی حدودا کجا میشه در اومد؟!

fmps
08-08-2010, 11:37
سلام
من رشته ام ریاضی هست ولی ساله دیگه میخوام کنکور پزشکی آزاد رو هم بدم .اگه قبول شدم میتونم برم یا باید دیپلم تجربی داشته باشم؟اگه به زیست شناسی و زمین شناسی دست نزنم و اون یکی هارو بالا80 یا 90 بزنم به چی میتونم قبول بشم؟
مرسی

shabeashegha
08-08-2010, 13:53
سلام
من رشته ام ریاضی هست ولی ساله دیگه میخوام کنکور پزشکی آزاد رو هم بدم .اگه قبول شدم میتونم برم یا باید دیپلم تجربی داشته باشم؟اگه به زیست شناسی و زمین شناسی دست نزنم و اون یکی هارو بالا80 یا 90 بزنم به چی میتونم قبول بشم؟
مرسی
منعی نداره نیازی به دیپلم تجربی نیست. پزشکی آزاد زمین نداره. زیست رو حتما باید 100 بزنید تا قبول شید. اگه بهش دست نزنید قبول شدنتون زیر سوال میره:46:

Amin.M.1986
08-08-2010, 14:06
نه بابا وضع مالیم در اون حد نیست که دبیر خصوصی بگیرم
من فقط نیاز به یک برنامه ریزی دارم و نمیدونم از کی باید شروع کنم
و یه کلاس که روش تست زنیو یادم بده
به نظر شما برم کانون و برنامه ی ازموناشا بگیرم؟؟؟؟
برنامش بد نیست
قیمت همه ی ازموناشا دارید؟؟؟البته از مهر شروع بشه

---------- Post added at 11:06 AM ---------- Previous post was at 11:04 AM ----------

بابا این سنجش چه مرگشه؟؟؟
هر چی انتخاب رشته را میزنیم و کدها را وارد میکنیم میگه صفحه ها را ببندید و دوباره وارد کنید

یکسال بدون معلم و کلاس؟؟؟ از جو کنکور دور میمونید... ارزش وقتتون رو تو یکسال محاسبه کنید و بعد هم قیمت کلاس رفتن یا دبیر گرفتن رو ببینید.. ارزششو داره ..
آزمون هم سنجش شرکت کنید .

Alireza SM
08-08-2010, 15:02
بچه ها من فصل 4 و 5 شيمي 2 رو نخوندم ولي ميخوام شيمي 3 رو شروع كنم . ممكنه همچين چيزي ؟‌
البته فصل 4 رو تا نصفه خوندم و پيوند كوالانسي و سختارهاي لويس و ... رو بلدم

كلا براي شيمي 3 چه چيزهاي از شيمي 2 ( مخصوصا 2 فصل اخرش ) لازم هست ؟؟

ahmad72
08-08-2010, 20:26
بچه ها من فصل 4 و 5 شيمي 2 رو نخوندم ولي ميخوام شيمي 3 رو شروع كنم . ممكنه همچين چيزي ؟‌
البته فصل 4 رو تا نصفه خوندم و پيوند كوالانسي و سختارهاي لويس و ... رو بلدم

كلا براي شيمي 3 چه چيزهاي از شيمي 2 ( مخصوصا 2 فصل اخرش ) لازم هست ؟؟
مگه با گام 1ول پیش نمیری ؟ 2 فصل عقب افتادی ؟
میشه گفت ربط زیادی ندارن.
میتونی این کارو بکنی.

Alireza SM
08-08-2010, 20:49
مگه با گام 1ول پیش نمیری ؟ 2 فصل عقب افتادی ؟
میشه گفت ربط زیادی ندارن.
میتونی این کارو بکنی.

گام اول چيه ديگه ؟

امروز شروع كردم كتاب بهمن بازرگان رو خوندم يكم موازنه كردن ياد گرفتم . اينطور كه ديدم بايد يه مرور 10-15 دقيقه اي از فصل سوم ( پيوند هاي يوني ) بكنم تا تشخيص يون هاي چند اتمي رو مسلط بشم براي موازنه كردن ها :20:
براي پيش دانشگاهي هم چيزي لازم نيست از اون 2 فصل ؟

shah abas
08-08-2010, 21:14
آقای Amin.M.1986 خوشحال میشوم نظرتون رو در مورد نظر زیر بدونم:

توی کنکور سوال غلط نهایتا 1سوال باشه ولی سنجش چون از همه بهتره همیشه 4-5تا سوال غلط میذاره ببینه کسی متوجه میشه غلطه یا نه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nits
08-08-2010, 21:34
وقتی شما خود کنکور رو غیر استاندارد میدونین قطعا سنجش استاندارده:46: چون توی کنکور سوال غلط نهایتا 1سوال باشه ولی سنجش چون از همه بهتره همیشه 4-5تا سوال غلط میذاره ببینه کسی متوجه میشه غلطه یا نه:31:

اون خط آخر رو نمگیفتی بهتر بود . ( چیکار میشه کرد. عاشقی دیگه )
بستگی داره استاندارد رو چه جوری معنی کنی اینجا. اینکه سوال غلطی وجود نداشته باشه ؟؟؟
به هر حال کنکور سراسری نسبت به بقیه رسمی تر برگزار میشه و سوالات تکراری وجود نداره توش ( البته انشای سوالها ممکنه تکراری باشه ) و اینه که اون رو نسبت به بقیه ممتاز کرده .

منظور دوستمون هم این بود که چون سوالات سنجش نزدیک به سوالات کنکور ( البته چندین سوالاتش از کنکورهای سراسری گذشته هست که من خودم چندین بار چک کردم ) هست به خاطر همین پیشنهاد داده .

نوشته شده توسط Amin.M.1986 [][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][]
مطلب دوم رو باهات کاملا موافقم .بالاخره یکی پیدا شد هم عقیده با من باشه .

Amin.M.1986
08-08-2010, 22:30
آقای Amin.M.1986 خوشحال میشوم نظرتون رو در مورد نظر زیر بدونم:
من هم جواب اون دوست عزیز رو دیدم .. خب از قصد جواب ندادم که وارد بحث های انحرافی نشم .. البته یکی از دوستان تو همین پست قبلی جواب شما رو دادند .. من نگفتم سنجش بدون ایراد هست .. گفتم از همه بهتره و یه توضیحی هم راجع به خدماتی که موسسات دیگه میدن دادم و گفتم که اونا دارن از داوطلبین کنکور سوء استفاده میکنند که پول به جیب بزنند... نمیدونم چه نظری باید بگم.. شما فرض کن سنجش تو هر آزمون 10 تا غلط داره .. بازم از بقیه استاندارد تره .. شباهت بیشتری به کنکور داره و کیفیت سوالاتش بهتره و برنامه ریزی بهتری هم شده واسه آزمون هاش
من نمیگم سنجش مثل کنکوره بلکه عرض من اینه که سنجش شبیه ترین آزمون به کنکوره

farid0485
08-08-2010, 23:15
من كه از اول تابستون مجوعا 10 ساعت درس نخوندم :D

مي تونم بپرس م رتبت چند شد؟؟؟؟؟؟

آخه رتبه هم مهمه......

---------- Post added at 12:07 AM ---------- Previous post was at 12:05 AM ----------

راسته که میگن برنامه کانون تغییر کرده و ادبیات و دینی هم داره؟

آره .... هر آزمون هم يه دس عمومي رو كامل امتحان مي ديم.....

---------- Post added at 12:08 AM ---------- Previous post was at 12:07 AM ----------

یک سوال جدیدم همین الان واسم پیش اومد‌ :
تست های تالیفی رو هم بزنیم یا نه ؟

دوستان منتظر جواب هستیم ...:19:

اگر سخت بود....يعني ارزش فكر كردن داشت.....آره ....خودم اين كار رو مي كنم.....

---------- Post added at 12:10 AM ---------- Previous post was at 12:08 AM ----------

بچه ها شما روزي چند ساعت ساعت درس ميخونين ؟ من الان گيجم ، يكي ميگه زياد نخون انرژيت تموم ميشه ، يكي ديگه ميگه و....

همينجوري ديگه . اصلا تو تابستون آدم بايد چند ساعت بخونه؟

من كه تو يه روز ايده عال 4 ساعت مي خونم......

---------- Post added at 12:10 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

دوستان کسی برای دروس اختصاصی کتابی سراغ داره که توش فقط تست تالیفی داشته باشه و تست ها رو مبحث به مبحث جدا کرده باشه؟ اگه سطحش یه کم از کنکور بالاتر هم بود که دیگه عالیه.

(البته معضرت میخوام اینجا این سوال رو پرسیدم چون جاهای دیگه جواب نمیدن)

به نظرم كه يه معلم خوب مي ارزه به 10000000 كتاب تست.....امتحان كن تا بفهمي......

---------- Post added at 12:12 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

یه خبر بد! واسه کسایی که قلچی ثبت نام کردن از جمله خودم:19:

مثل اینکه برنامه هاش کلا عوض شده و بدجور قاطی پاتی شده. توی هر آزمون، یک درس عمومی رو کامل گذاشتن. برنامه های تابستونش، دینی و ادبیات هم داره و از همه باورنکردنی تر اینکه تو ازمون 8 مرداد، کل ادبیات 2 و 3 تو برنامست!!!!!! شما فکر میکنید کی میتونه تو این سه چهار روز این همرو جم کنه؟ حالا جالب اینجاست که نوشتن این کار رو کردیم به این دلیل که پارسال درصدهای دروس عمومی بچه ها پایین اومده. یکی نیس بگه آقا کاظم! وقتی پارسال 3 تا درس تو برنامه بوده و کسی نتیجه ی خوبی نگرفته، چطور با 48 تا درس ادبیات تو یک آزمون میشه انتظار نتیجه خوب اورد؟؟؟؟ من که میگم درصدهای عمومی امسال ده برابر کمتر میشه. :19::19::41::41::37::37::45::45::24::24:

شما چطوری میخواید با این برنامه کنار بیاید؟ بگید منم همون کارو کنم!

به نظرم برنامش عاليه.....چون مجبورت ميكنه كه هيچ درسي رو ول نكني.......

---------- Post added at 12:13 AM ---------- Previous post was at 12:12 AM ----------

من از معلم زبانمون خوشم نمیاد میخوام:2: دیگه سر کلاسش نرم به نظرتون میتونم خودم با کتابای اناری تو خونه بخونم طوری که کم نیارم و زبانم رو درصد بالا بزنم؟؟؟؟البته از اول مهر برای پیش معلم بهتر داریم زبانمم نهاییی 19.25 شدم

ب نظرم برو كلاس زبان....(تو يكي از همين مجتمع آموزشي ها...)

---------- Post added at 12:15 AM ---------- Previous post was at 12:13 AM ----------

اخه من که با 2 تا از معلمامون مشورت کردم گفتن سنجش: دلایل:
1-قلم چی 2 هفته یه باره و فاصلش کمه
2-برنام قلم چی سنگینه اگه یکی 1هفته نرسه عقب میمونه که نمیتونه جبران کنه
3-سنجش بین تهرانیا برتر ها رو انتخاب میکنه و براشون کلاس مجانی میزاره
4-کارنامش بهتره
5-سوالای سنجش استاندارد تره قلم چی سوالاش از تو کتابای خودشه
6-سوالاش به کنکور نزدیکتره اولین بار که تو زبان reading 2 تا شد تو سنجش بود
من الان واقعا گیجم بهتر نیست 2 تاشو برم؟اشکال نداره؟
مشاوره قلم چی اومده بود منو شست و شوی مغزی داد باز قبلش مطمن بودم سنجش اما الان نه-تازه گزینه 2 هم سوالاش خوبه که سوالاشو جدا از یکی میگیرم
من چی کار کنم؟:41:هر کی یه چیزی میگه بدیش اینه که همه هم راست میگن
یکی از معلما که باهاش مشورت کردم خیلی قبولش دارم دختر خودشم امسال کنکور تجربی داده که گفت خوب داده جزو این برترای سنجش بوده که براشون کلاس گذاشتن
لطفا منو قانع کنید چون ول کن نیستم:31:

اگر منابع زيادي دور خودت جمع كني ديونه ميشي.......

(به عمل تجربه شده.......)

farid0485
08-08-2010, 23:21
سلام !
کتابای سال 90 تغییر کرده ؟
یعنی برای من که 89 کنکور دادم برای 90 باید کتابای جدید بخونم ؟

فكر نكنم شما بايد سوالات ديپلم خودتو جواب بدي...ولي از يه نفر با تجربه كمك مي خوام.....

---------- Post added at 12:21 AM ---------- Previous post was at 12:20 AM ----------

سوالای گزینه 2 بهتره!!!
یکی راهنمایی کنه plz

من كه شخصا دو ساله ميرم قلم چي .....برعكس گفته ي خيلي ها يه مشاور عالي داريم.......(آقاي مجتبي مير نيام)سوالاي غير استاندارد يعني چي؟؟؟؟؟؟اگر منظورت سوالات سخته پس تو كنكور مي خواي چي كار كني؟؟؟؟؟؟؟

shabeashegha
08-08-2010, 23:22
اون خط آخر رو نمگیفتی بهتر بود . ( چیکار میشه کرد. عاشقی دیگه )
بستگی داره استاندارد رو چه جوری معنی کنی اینجا. اینکه سوال غلطی وجود نداشته باشه ؟؟؟
به هر حال کنکور سراسری نسبت به بقیه رسمی تر برگزار میشه و سوالات تکراری وجود نداره توش ( البته انشای سوالها ممکنه تکراری باشه ) و اینه که اون رو نسبت به بقیه ممتاز کرده .

منظور دوستمون هم این بود که چون سوالات سنجش نزدیک به سوالات کنکور ( البته چندین سوالاتش از کنکورهای سراسری گذشته هست که من خودم چندین بار چک کردم ) هست به خاطر همین پیشنهاد داده .

مطلب دوم رو باهات کاملا موافقم .بالاخره یکی پیدا شد هم عقیده با من باشه .
محمد امین جان حرف شما رو منم تایید میکنم.
استاندارد بودن آزمون خیلی مشخصات داره. پاسخنامه کامل و جامع/سوالاتی که بتونه داوطلبا رو از قوی به ضعیف جدا کنه/برنامه ریزی خوب/سوالات هم سطح با کنکور (از نظر سختی) /و.... یکی از پارامترهای استاندارد بودن اینه که کم غلط باشه
خیلی پیش اومده از بچه های تاپیک 89 شنیدم که وقتشون رو سر یه سوال گذاشتن ولی در نهایت به جواب نرسیدن بعدا معلوم شده غلطه! بنظر شما این به استاندارد بودن سوالا لطمه وارد نمیکنه؟
من اصلا طرفدار هیچ موسسه ای نیستم. من کلا با منطق فوتبالی مخالفم. منطقی که 2تا تیم میلیاردی به جیب میزنن طرفداراش یه پولی از جیب میدن بعد توی سر و کله هم میزنن همدیگرم میکشن:41:
منی که چیزی به جیبم نمیره پس چرا باید طرفداری الکی کنم. من اصلا هیچ موسسه ای رو معرفی نمیکنم . میگم کسی که میخواد بره یه جا کلی پول بده واسه آزمون آزمایشی بره 1آزمونشو نمونه بگیره ببینه میپسنده؟بعد با بقیه موسسات مقایسه کنه. سال دیگه شرکت کننده های گزینه 2/قلم چی سنجش گاج و .... هر کدوم 200هزار نفرم بشه بخدا یه قرونش توی جیبم نمیره. ولی من میگم به صرف اینکه اسمش سنجشه خوب نیست. مشابه کنکور نیست. اینطوری قضاوت کنین که اگه 5تا دفترچه سوال جلوتون بذارن با پاسخنامه ولی هیچ نشونی از آرم موسسه نباشه که بشه تشخیص داد مال کدوم موسسه است بازم سنجش رو انتخاب میکنید؟اگه واقعا انتخاب میکنید خیلی خوبه لابد نیازای شمارو برطرف میکنه.
من یه بار قبلا گفتم یه بار دیگه هم میگم:هدف از آزمون آزمایشی یادگرفتنه .بعد بررسی وضعیت خودتون نسبت به بقیه. وقتی پاسخنامه سازمان سنجش اغلب سوالاش رو در حد یه جمله (گزینه .... صحیح میباشد) تموم کرده واقعا نیاز علمی شمارو برطرف کرده؟
در مجموع بازم چون چیزی به جیب من نمیره و چیزیم از جیب نمیدم خودتون باید آزمون رو انتخاب کنین.من آنچه شرط بلاغست با تو میگویم خواه پند گیر خواه ملال

farid0485
08-08-2010, 23:30
یکسال بدون معلم و کلاس؟؟؟ از جو کنکور دور میمونید... ارزش وقتتون رو تو یکسال محاسبه کنید و بعد هم قیمت کلاس رفتن یا دبیر گرفتن رو ببینید.. ارزششو داره ..
آزمون هم سنجش شرکت کنید .

شهريه دانشگاه آزاد چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هر ترم رو ميگم......فقط يه كم فكر كنيد......ما مي گيم دسته كم 700 هزار تومن درسته.....

حالا بياين بگين اين شهريه رو براي چند تا ترم بايد پرداخت كنيد؟؟؟؟؟؟؟6 ترم خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظرتون اگر فقط پول 2 ترم دانشگاه آزاد رو خرج كني تا تو دانشگاه دولتي قبول بشي اون وقت پول4 ترم رو پس انداز مي كني........

خدا وكيلي اين بهتر نيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

---------- Post added at 12:30 AM ---------- Previous post was at 12:27 AM ----------

من هم جواب اون دوست عزیز رو دیدم .. خب از قصد جواب ندادم که وارد بحث های انحرافی نشم .. البته یکی از دوستان تو همین پست قبلی جواب شما رو دادند .. من نگفتم سنجش بدون ایراد هست .. گفتم از همه بهتره و یه توضیحی هم راجع به خدماتی که موسسات دیگه میدن دادم و گفتم که اونا دارن از داوطلبین کنکور سوء استفاده میکنند که پول به جیب بزنند... نمیدونم چه نظری باید بگم.. شما فرض کن سنجش تو هر آزمون 10 تا غلط داره .. بازم از بقیه استاندارد تره .. شباهت بیشتری به کنکور داره و کیفیت سوالاتش بهتره و برنامه ریزی بهتری هم شده واسه آزمون هاش
من نمیگم سنجش مثل کنکوره بلکه عرض من اینه که سنجش شبیه ترین آزمون به کنکوره

راستش من خودم پشت كنكوريم....و معتقدم كه قلم چي جاي خوبيه.......

يا لااقل براي من خوب بوده....راستي كسي نمي گه كه سنجش كي ثبتنام ميكنه؟؟؟؟؟

Samba
08-08-2010, 23:39
سلام دوستان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این کارنامه آزمون 8مردادمه

بازم مثل همیشه عربی حالمو گرفت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چیکار کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

panizir
09-08-2010, 00:26
بازم مثل همیشه عربی حالمو گرفت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چیکار کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نميشه هر آزمون بياين بگين عربي حالمو گرفت. همين الان به فكري براش بكنين. اگه جزوه خوبي دارين اول جزوتونو بخونين. بعد عربي 1و2و3 رو تجزيه و تركيب و اينجور كاراشو انجام بدين بعد برين سراغ تست زدن و هر مبحثي ايراد داشتين دوباره و چندباره بخونين.
موفق باشيد

pedramch
09-08-2010, 00:31
سلام دوستان...
من با توجه به این که اساتید خوبی داشتم و صد البته یه مشاور قوی + اینکه با اکثر اساتید و مشاورهای ایران آشنایی دارم و توی اکثر آموزشگاهها رفت و آمد داشتم و اکثر کتاب هارو خوندم....(چقدر از خودم تعریف کردم:دی)
میتونم مشاور خیلی خوبی باشم!
همین الان هم چند تا شاگرد خصوصی دارام:23:
امیدوارم بتونم بهتون کمک کنم...
پیشاپیش برای همتون آرزوی موفقیت دارم...
شما هم واسه ما دعا کنید یه دانشگاه خوب رشته ای که میخوام قبول شم!!!

ممنون/:5:

Samba
09-08-2010, 15:38
نميشه هر آزمون بياين بگين عربي حالمو گرفت. همين الان به فكري براش بكنين. اگه جزوه خوبي دارين اول جزوتونو بخونين. بعد عربي 1و2و3 رو تجزيه و تركيب و اينجور كاراشو انجام بدين بعد برين سراغ تست زدن و هر مبحثي ايراد داشتين دوباره و چندباره بخونين.
موفق باشيد

سلام

واسه عربي دارم فوت وفن خيلي سبز مي خونم

ايشالا اين آزمون بالاي 90 مي زنم

meysamghaderi
09-08-2010, 16:46
خوب اساتید محترم من هم که نگفتم که هیچی پول ندارم میگم زیادی نمیتونم بسرفم

خوب حالا کجا برم؟؟؟ثبت نام کلاسها شروع شده یا شروع میشه؟؟؟ قیمتاش چه شکلیه؟؟؟
ای کاش تو این گام اول شرکت کرده بودم
گام دوم کی میاد؟؟؟؟؟؟؟!
من فقط تو درس تخصصیا مشکل دارم
برای ازمون هم فقط سنجش را میرم

nelly joon
11-08-2010, 01:21
من زیست گیاهی هیچی بلد نیستم.چیکار کنم؟
کسی یه کتاب خوب واسه زیست گیاهی سراغ نداره که خیلی ساده توضیح داده باشه؟(آخه من تو زیست گیاهی در حد صفرم)
:19:

Tabasom.Sweet
11-08-2010, 04:20
سلااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااام:11: به همه بچه های قدیم و جدید

حقیقت اینه که من امسال کنکور دادم با رتبه ی 1400:13:

راستش از چیزی که انتظار داشتم خیلی بهتر شد ولی خب بازم به دردم نمیخوره:41:

من امسال خیی اذیت شدم چون شرایطم اصلا شرایط کنکور دادن نبود.

راستی اقایی که اون بالا گفته بودن شخصی به اسم پور دستمال چی گفته سه ماه اخر 15 ساعت بخونید مثل کسیه که از اول سال خونده باید بگم

من کسی بودم که تمام دبیرستانم رو سلف استادی خوندم.بدون معلم بدون مدرسه چون خارج از کشور بودم

برای کنکور هم حدود 4 ماه اخر رو تهران به سر بردم

البته معلم هم داشتم خودم هم نسیتا 2 ماه اخر خیلی خوندم 2 ماه قبلش هم واقعا سخت میخوندم

اینم نتیجش شد.

هر چند که من اصلا راضی نیستم ولی قبول میکنم که برای 4 ماه خوندن نتیجه ی خوبیه.

حالا بعد از این همه حرف اینو میخواستم بگم که کار نشد نداره

هرچقدر زحمت بکشی همونقدر نتیجه میگیری تازه گاهی بیشتر....من فکر میکنم لیاقتم بد تر از این رتبه بود

چون نحوه ی کار بچه های پیش ایران رو میدونم اینکه کلااشون از تابستون شروع میشه و ...

ولی من با ایده ی ماه های اخر ترکوندن و به نتیجه رسیدن کاملا موافقم...

اگر کل 4 ماه رو مثل 2 ماه اخر میخوندم نتیجه ی خیلی بهتری میگرفتم ولی خب نشد

هم تنها بودم هم در خانواده 2 نفر مریض بودن خب اینها همه تاثیر گذاره

خلاصه اینکه هر لحظه بسم الله رو بگید تا اخر راه سر بلند میرید

هیچ دلیل برای نگرانی وجود نداره

اگر سوال ها ساده باشه ،سخت باشه، غیر استاندارد باشه ، استاندارد باشه واسه ی همه همینطوره.

shabeashegha
11-08-2010, 08:20
من زیست گیاهی هیچی بلد نیستم.چیکار کنم؟
کسی یه کتاب خوب واسه زیست گیاهی سراغ نداره که خیلی ساده توضیح داده باشه؟(آخه من تو زیست گیاهی در حد صفرم)
:19:
بنظرم کتاب سبز کفایت میکنه. اگه خیلی اصرار داری یه کتاب جدا بگیری زیست گیاهی آرامفر رو بگیر کتاب خوبیه

nelly joon
11-08-2010, 10:09
واسه زیست اگه بخوایم درصد بالایی تو کنکور بزنیم باید چیکار کنیم؟
همون کتاب سبز به تنهایی کفایت میکنه؟
یا باید از چند تا کتاب تست بزنیم!

aristocrat
11-08-2010, 11:52
دوستان شما چپ راست بروید بالا پایین بیایید

کنکور آزمایشی تاثیر زیادی در نتیجه ی کنکور شما

ندارد و اگر راست چپ بیایید و پایین بالا بروید برای

آنهایی که میخواهند کنکور آزمایشی بدهند ارزانترین

و بهترین کنکور آزمایشی همانا سنجش است.:5:

shabeashegha
11-08-2010, 12:00
واسه زیست اگه بخوایم درصد بالایی تو کنکور بزنیم باید چیکار کنیم؟
همون کتاب سبز به تنهایی کفایت میکنه؟
یا باید از چند تا کتاب تست بزنیم!
زیست خیلی سبز کاملا کفایت میکنه. بجز توی ژنتیک که من ژنتیک آرامفر رو پیشنهاد میدم

mjorh
11-08-2010, 12:40
یه سئوال مهم: میشه هم زمان به دو تا دانشگاه رفت؟ مثلا یکی هم کنکور زبان در اوده و هم ریاضی ، باید یکیشو برای ادامه ی تحصیل انتخاب کنه یا هردوتاشو میشه ؟

1731
11-08-2010, 13:33
سلام
من هم کنکور دادم رفت
رتبه ام 4019 شد
بچه ها واقعا حس می کنم که توانایی راهنمایی تون رو دارم
چون این سال سخت رو پشت سر گذاشتم
در مورد کتاب یا کلاس و .. . اگه سوالی باشه خوشحال میشم کمک کنم
در ضمن من مطمئنم اگه به عقب برگردم و از تجربه های الانم استفاده کنم رتبه ام زیر 500 میشد.

Amir_oscar
11-08-2010, 13:41
یه سئوال مهم: میشه هم زمان به دو تا دانشگاه رفت؟ مثلا یکی هم کنکور زبان در اوده و هم ریاضی ، باید یکیشو برای ادامه ی تحصیل انتخاب کنه یا هردوتاشو میشه ؟
اگه هم کنکور زبان و هم ریاضی مجاز بشی فقط یه فرم 100 تایی داری و اگه بخوای از هر دو رشته انتخاب رشته بکنی باید توی همون یک فرم پشت سر هم بنویسیشون! اصلا امکان قبولی در دو رشته وجود نداره!!!(مگر برای تک رقمی هاو...)

surpriser
11-08-2010, 14:13
سلام دوستان.دو سوالی دارم. اول اینکه آنالیز ترکیبی توی کتابهای تست گسسته هست یا کتاب جداگانه داره؟ و کلا چه کتاب(هایی) برای آنالیز ترکیبی و گسسته پیشنهاد میکنید؟

nits
11-08-2010, 14:32
کتاب آموزش ریاضیات گسسته و جبر واحتمال انتشارات فار خوبه .تمام مطالب احتمال و آنالیز رو از ریاضی 2 تا گسسته آورده.ولی درسنامه هاش کمه اما مفید . برای کسی که پایه ی خوبی داره از ریاضی همون درسنامه ها کافیه .البته یک کتاب کاملا کنکوریه .
برای گسسته تست اندیشه سازان خوبه .از درسنامه هاش میتونی استفاده کنی.ولی احساس میکنم نویسندش خیلی داره فرمولی برخورد میکنه با مسایل . در صورتی که مسائلی مثل احتمال و آنالیز و گراف و ... نیاز به تحلیل و درک داره . این روند در کتاب انتشارت فار تا حدودی مطرح شده . من همین دو کتاب رو پیشنهاد میکنم. اگه امسال پیش دانشگاهی ( یا چهارم دبیرستان ) هستی و سال بعد کنکور میدی از این کتابها همراه با گفته های معلمتون در مدرسه استفاده کن و پیش برو

Tabasom.Sweet
11-08-2010, 16:14
سلام

در ضمن من مطمئنم اگه به عقب برگردم و از تجربه های الانم استفاده کنم رتبه ام زیر 500 میشد.

سلام:11: خب چرا سال دیگه دوباره نمیدی؟

-----

بچه ها :20:میگم اصرارتون واسه اینجا بحث کتاب کردن برای چیه؟ :46:
توی تاپیک خودش هم بحث کاملا مفصل تره هم اینکه بچه ها همون قصد میان حرف ها به حاشیه نمیره

هم یه سرچ کوچیک بکنید کلی اطلاعات از طیف وسیعی از دیدگاه بچه های مختلف پیدا میکنید.

منم در مورده کتب فیزیک نظرمو اونجا گفتم:11:

ارزوی موفقیت برای همگی:46::11::11:

1731
11-08-2010, 16:42
سلام:11: خب چرا سال دیگه دوباره نمیدی؟

مگه دیوونم؟
:13:

new life
11-08-2010, 17:21
صد درصد فقط یکیش رو می تونید برید
سراسری البته

Tabasom.Sweet
11-08-2010, 17:28
مگه دیوونم؟
:13:
دور از جونت ولی بر فرض یکی اسمشو بذاره دیوونگی
این تویی که مشخص میکنی برای هدفت چقدر خرج کردن عاقلانه است چون تویی که از جیب خودت خبر داری
اگر فکر میکنی به اندازه ای که باید خرج کردی و دیگه کافی میدونی، باشه:11:

fardinstar
11-08-2010, 17:42
تا حالا خبري از سازمان سنجش در مورد تاثير سوابق تحصيلي در كنكور 90 منتشر نشده ؟ همون 15 درصده يا بيشتر شده ؟
----------------------------------
كسي كه معدلش پايينه راهي براش هست كه برگرده و معدلش رو بهتر كنه ؟ ميشه دوباره آزمونهاي مدرسه رو داد و معدل رو تغيير داد ؟

mamadalmani
11-08-2010, 22:28
فقط میدونم پیش هم نهایی شده 30 درصدم تاثیر داره
این خبر از معلما و مدرسمون گفتن تاکیدم داشتن

Tabasom.Sweet
11-08-2010, 23:45
تا حالا خبري از سازمان سنجش در مورد تاثير سوابق تحصيلي در كنكور 90 منتشر نشده ؟ همون 15 درصده يا بيشتر شده ؟
----------------------------------
كسي كه معدلش پايينه راهي براش هست كه برگرده و معدلش رو بهتر كنه ؟ ميشه دوباره آزمونهاي مدرسه رو داد و معدل رو تغيير داد ؟

- اینطور که من خوندم برای بچه هایی که امسال پیش هستن تمام دروسشون نهایی میه و همونطور که دوستمون
گفتن تاثیر 30 درصدی داره
بچه هایی هم که سال دومشونه کنکور میدن همون دروسی که زمان خودشون نهایی بوده محسوب میشه منتها با تاثیر 30 درصدی

- نه فکر نمیکنم راهی باشه، خیلی بعید به نظر میاد چنین قانونی هیچ جای دنیا نیست البته تا جایی که من اطلاع دارم

nelly joon
11-08-2010, 23:58
فقط میدونم پیش هم نهایی شده 30 درصدم تاثیر داره
این خبر از معلما و مدرسمون گفتن تاکیدم داشتن

معدل نهایی سوم چی میشه؟
اون تاثیر نداره دیگه؟

اگه اینجوری بشه به نظر شما برای بچه های فارغ التحصیل خوب میشه یا بد؟
من که خیلی نگران شدم.:ohno:
اگه کسی کامل اطلاع داره جواب بده plz.

fmps
12-08-2010, 00:10
هنوز هیج چی معلوم نیست

Snake5
12-08-2010, 00:12
- اینطور که من خوندم برای بچه هایی که امسال پیش هستن تمام دروسشون نهایی میه و همونطور که دوستمون
گفتن تاثیر 30 درصدی داره
بچه هایی هم که سال دومشونه کنکور میدن همون دروسی که زمان خودشون نهایی بوده محسوب میشه منتها با تاثیر 30 درصدی

- نه فکر نمیکنم راهی باشه، خیلی بعید به نظر میاد چنین قانونی هیچ جای دنیا نیست البته تا جایی که من اطلاع دارم

معدل نهایی سوم چی میشه؟
اون تاثیر نداره دیگه؟

اگه اینجوری بشه به نظر شما برای بچه های فارغ التحصیل خوب میشه یا بد؟
من که خیلی نگران شدم.:ohno:
اگه کسی کامل اطلاع داره جواب بده plz.

مگه تا حالا تاثیر دادن؟!

هرچی تو کنکور بگیری همون ملاک هست.

اصلا همین بچه هایی که امسال کنکور دادن برن درصد گیری کنن میبینن که 15 درصد الکیه

Tabasom.Sweet
12-08-2010, 00:12
برای ازمون ازمایشی هر کس میتونه بنا به ذهنیت خودش و اطلاعاتی که جمع کرده

توی قلم چی یا گزینه دو شرکت کنه. ولی واقعا نمیفهمم به چه هدفی یکی از اول باید ازمونای سنجش رو شرکت کنه!!!

که حقیقتا ازمونهای اولیّش ...

من فقط یه دانش اموزم که امسال برای اولین بار کنکور دادم ممکنه قضاوت نادرستی داشته باشم

هم ماه رمضانه هم من با جایی پدر کشتگی ندارم تنها چیزی که هست من دارم عملکرد

و پیشنهاد مدارس خوب تهران رو باز گو میکنم

که پیشنهادشون به دانش اموزاشون برای شرکت در ازمونهای ازمایشی اینکه گزینه دو برن یا قلم چی

به عوامل متعددی بستگی داره و هر مدرسه ای یک نظر داره

ولی همگی در این مسئله که بچه ها فقط 3 ازمون جامع اخر سنجش رو ثبت نام کنند توافق نظر دارند

اسم مدارس و مشاوران خوب تهران که ازشون نقل قول کردم رو میتونم بگم ،نگفتم که تبلیغ نشه همین

Tabasom.Sweet
12-08-2010, 00:23
مگه تا حالا تاثیر دادن؟!

هرچی تو کنکور بگیری همون ملاک هست.

اصلا همین بچه هایی که امسال کنکور دادن برن درصد گیری کنن میبینن که 15 درصد الکیه

نه عزیز، حداقل من بشخصه فکر میکنم که اینطور یعنی الکی نیست.

من و دوستم هر دو شرایط یکسانی داریم از نظر جنسیت ،منطقه، بومی .... .

فرقمون اینه که من معدلم 3 نمره از اون بالاتر بود ولی درصدهامون تو کنکور اختلاف بسیار کمی داره

طوری که میخندیدم میگفتیم اگه حوزمون یکی بود تا الان گرفته بودنمون

ولی رتبمون تفاوت داره

یعنی مشاورمون میگفت یکم از این تاثیر گرفته همین 2تا 3 درصد اختلاف ها بلاخره تاثیر گذاره و تفاوت معدلهاتون

راستی شما گفتی برن درصد گیری کنن؟منظورت چیه ؟چیو درصد گیری کنن؟ درصدای خودشون که مشخصه

تاثیر معدل در قیاس با دیگران مشخص میشه و در نتایج پایانی محسوب میشه نه در درصد مستقیم هر درس.

در ضمن با یک نظر و تشخیص شخصی و صد البته خبره و صاحب نظر نبودن نمیشه با یک جمله یک مسئله رو زیر سوال برد.

nelly joon
12-08-2010, 00:37
من دیگه داره گریه ام میگیره..
آخه این چه وضعه؟
خوب اگه انقدر تاثیر داره بگین ماها بریم یه قبر واسه خودمون بکنیم بمیریم دیگه.:42:
جداً دیگه همه امیدام نا امید شد.
گریه امونم نمیده بقیه اش رو بنویسم......:37:
پس خود کنکور 55 درصد تاثیر داره؟(15 درصد سوم +30 درصد پیش دانشگاهی)

Snake5
12-08-2010, 01:06
نه عزیز، حداقل من بشخصه فکر میکنم که اینطور یعنی الکی نیست.

من و دوستم هر دو شرایط یکسانی داریم از نظر جنسیت ،منطقه، بومی .... .

فرقمون اینه که من معدلم 3 نمره از اون بالاتر بود ولی درصدهامون تو کنکور اختلاف بسیار کمی داره

طوری که میخندیدم میگفتیم اگه حوزمون یکی بود تا الان گرفته بودنمون

ولی رتبمون تفاوت داره

یعنی مشاورمون میگفت یکم از این تاثیر گرفته همین 2تا 3 درصد اختلاف ها بلاخره تاثیر گذاره و تفاوت معدلهاتون

راستی شما گفتی برن درصد گیری کنن؟منظورت چیه ؟چیو درصد گیری کنن؟ درصدای خودشون که مشخصه

تاثیر معدل در قیاس با دیگران مشخص میشه و در نتایج پایانی محسوب میشه نه در درصد مستقیم هر درس.

در ضمن با یک نظر و تشخیص شخصی و صد البته خبره و صاحب نظر نبودن نمیشه با یک جمله یک مسئله رو زیر سوال برد.

من پاسخنامم رو با کلید سوالات سنجش چک کردم و دقیقا همون درصدایی که تو کنکور زدم تو کارنامم بود

این مساله رو که گفتید با دیگران مقایسه میشه رو اطلاع ندارم . شاید من اشتباه می کنم

Tabasom.Sweet
12-08-2010, 02:18
من دیگه داره گریه ام میگیره..
آخه این چه وضعه؟
خوب اگه انقدر تاثیر داره بگین ماها بریم یه قبر واسه خودمون بکنیم بمیریم دیگه.:42:
جداً دیگه همه امیدام نا امید شد.
گریه امونم نمیده بقیه اش رو بنویسم......:37:
پس خود کنکور 55 درصد تاثیر داره؟(15 درصد سوم +30 درصد پیش دانشگاهی)

نلی جون گریه واسه چی قربونت؟
تجربه ثابت کرده که بهتره اصلا بهش اهمیت نداری تو تلاشتو بکن مطمئن باش تاثیرش انچنان محسوس نیست
بعد هم طیف کمی از بچه ها هستن که معدل های خوبی دارن مخصوصا تو پیش که دیگه هیچی
تازه اگر پیشت رو سال پیش تموم کرده باشی که همون چند درسی که سال خودت نهایی بوده محسوب میشه

30 درصد رو برای بچه هایی گفتن که سال اینده قراره امتحان پیش بدن

تو خوب بخون حسابی کار کن مطمئن باش معدلت لطمه ای بهت نمیزنه اصلا بهش فکر نکن اصلا،خب؟

نگرانی دیگه ای داری بگو با هم صحبت میکنیم
در نهایت هیچ چیز وجود نداره که به خاطرش بهم بریزی مطمئن باش:46:

من پاسخنامم رو با کلید سوالات سنجش چک کردم و دقیقا همون درصدایی که تو کنکور زدم تو کارنامم بود

این مساله رو که گفتید با دیگران مقایسه میشه رو اطلاع ندارم . شاید من اشتباه می کنم

سلام:11: بله همینطوره که گفتید. درصدهایی که توی کارنامه نوشته دقیقا مطابق با اون چیزیه که شما توی پاسخ نامه پر کردی
در نهایت هر کس در صد هایی داره و با توجه به اون درصد ها جایگاه و رتبه ای و البته نمره و نمره ی کلی

معدل در مراحل پایانیه که تاثیر میذاره و شما رو نسبت به بقیه ی بچه ها جا به جا میکنه نه اینکه مستقیما روی درصد هاتون تاثیر بذاره

اشکالی نداره همین که اینجا نگرانی هامون رو با همدیگه در میون میذاریم تک تک با هم حلشون میکنیم:46:

Alireza SM
12-08-2010, 09:44
بچه ها من دي ماه امسال سوم رو تموم ميكنم . بزرگسال هم هستم . حالا ميرم پيش يا ميرم چهارم ؟‌
سال چهارم هم مثي پيش دانشگاهي فقط 23 واحده يا بيشتر ميشه ؟؟؟؟؟؟؟

nits
12-08-2010, 12:08
سال چهارم دبیرستان همون پیش دانشگاهیه .کتابها هنوز عوض نشده .

amiramiri
12-08-2010, 13:51
فقط اندیشه سازان بخونید

nelly joon
12-08-2010, 14:04
ممنون از دوستایی که لطف میکن جواب سوالامو میدن.ایشالا تو کنکور90 به اون رتبه ای که می خواین برسین.

من یه مشکلی دارم:
خیلی تو درس خوندن وسواس دارم.مثلا امروز که درس می خونم فرداش فکر میکنم یادم رفته دوباره میشینم درسای قبلی رو می خونم!انقدر اینکارو تکرار میکنم که دیگه از درس خوندن بدم میاد .بعد دوباره میشینم از اول برنامه میریزم.فکر کنم پارسال بدون اغراق 50 بار برنامه نوشتم.البته تقریبا تو همه ی کارهای غیر درسیمم همینجوریم.یعنی به خودم اعتماد ندارم.همش فکر میکنم کارامو خوب انجام نمیدم.یعنی بیش از حد کمال طلبم.
شما میدونین باید چیکار کنم؟

vahid-p
12-08-2010, 14:17
من یه مشکلی دارم:
خیلی تو درس خوندن وسواس دارم.مثلا امروز که درس می خونم فرداش فکر میکنم یادم رفته دوباره میشینم درسای قبلی رو می خونم!انقدر اینکارو تکرار میکنم که دیگه از درس خوندن بدم میاد .بعد دوباره میشینم از اول برنامه میریزم.فکر کنم پارسال بدون اغراق 50 بار برنامه نوشتم.البته تقریبا تو همه ی کارهای غیر درسیمم همینجوریم.یعنی به خودم اعتماد ندارم.همش فکر میکنم کارامو خوب انجام نمیدم.یعنی بیش از حد کمال طلبم.
این مشکل رو همه دارند. ( یعنی فکر می کنن فراموش کردن ). ولی باید بدونید که شما قراره در آینده مرور کنید. اگر قرار باشه هر روز ، درسای روز قبل رو مرور کنید، حجم مطالب زیادی رو هر روز باید بخونید و این خودش آدم رو بی حوصله می کنه. پس اگر منطقی باشین می دونید که همه "فراموش" می کنن ولی در دوره های بعدی یاد آوری می شه و مطالب اصلی و مهم به جرات می شه گفت که اصلا فراموش نخواهد شد و مطالب جزئی شاید به وضوح یادتان نیاید ولی چکیده آن رو به یاد خواهید آورد. به هر حال شما دفعه اول رو درست و حسابی بخونید و به خودتون اعتماد کنید. من خودمم تو درسهای حفظی همینطورم، ولی سعی می کنم منطقی برخورد کنم
موفق باشین

nits
12-08-2010, 14:35
ممنون از دوستایی که لطف میکن جواب سوالامو میدن.ایشالا تو کنکور90 به اون رتبه ای که می خواین برسین.

من یه مشکلی دارم:

فقط شما نیستی . خیلی ها از این مشکل ها دارن . این بی اعتمادی به برنامه و کتابها ممکنه تا همون ماههای آخر دست و پاگیر بشه .

اینکه درس رو میخونی و فکر میکنی یادت میره خوب چیز طبیعی ای دیگه . ولی اگر تمرین و تکرار زیاد داشته باشی خوبه. مثلا برای دروس تخصصی باید تمرین زیاد حل کنی .برای دروس عمومی از خلاصه هات استفاده کن .
اینکه بیای هر دفعه از اول بخونی خیلی وقتت رو میگیره.
برای دروس تخصصی مثل ریاضی و فیزیک تمرین و تست زیاد خیلی مهمه. نباید کار رو از نیمه راه ول کنی.اگه همینجور ادامه بدی میبینی که مثل اسمت بعضی درسها رو خوب یاد گرفتی .برای عمومی ها هم چیزهای مهم و فرار و نکاتی که در دفترچه خلاصه هات نوشتی استفاده کن

من میدونم شما چی میگی . میفهمم .بعضی اوقات هم شده مثلا یه بخشی رو میخونی و یه دفعه مجبور میشی از وسط درس پاشی بری برای انجام کاری و دیگه احساس میکنی اون درس خوندن و ادامش بهت نمیچسبه .درسته ؟ و موارد دیگه.

هر گونه مشغله ذهنی و عادتهای دیگه که باعث میشه از درس عقب بیفتی و همش میاد تو ذهنت موقع درس خوندن بریز دور یا باهاش کنار بیا. تمرکز در درس خوندن خیلی مهمه . البته من بعضی موقع ها بمب هم بترکه درس میخونم.شده همچین رفتم تو عمق درس که هیچ صدایی نشنیدم .

زیاد دفتر و کتاب و دستک برای خودت جمع نکن. کتاب زیاد داشتن باعث به شک افتادن میشه .به این معنا که مثلا برای فیزیک پیش 2 تا کتاب داشته باشی همش احساس میکنی که این کتاب بهتره و برم اون یکی رو بخونم و بعد میگی نه اون بهتره و از این جور چیزها . بزار فکرت آزاد باشه .از یک کتاب آموزشی و تست استفاده کن .

نباید این کار رو بکنی . حداقل باید یک هفته با برنامت پیش بری و بعد ببینی نتایج چطور بوده.صبر و حوصله به خرج دادن هم خیلی مهمه .
برنامت رو درهم و برهم نریز .از کتابهای جامع استفاده کن .برای هر درس یه کتاب لازم نیست بگری با این همه کتابهایی که الان تو بازار هست.

نمیدونم تونستم درست راهنمایی کنم یا نه
به هر حال موفق باشی

nelly joon
12-08-2010, 14:48
چند روز پیش نشستم یه برنامه واسه خودم تو word درست کردم.
البته من این برنامه رو مطابق با نیازهای خودم نوشتم ولی اگه به درد شما هم بخوره من خوشحال میشم شماها هم ازش استفاده کنین.
یه توضیح میدم که چه جوری برنامه رو تکمیل کنین واسه کسایی که میخوان استفاده کنن:
1-اولا به تعداد هفته هایی که تا کنکور پیش رو دارین از این برنامه copy کنین.
2-تو جایی که نوشتم جمع تستها تعداد کل تستهایی که از هر درس تو اون هفته زدین مینویسین بعد در آخر تستهایی که تو همه درسها زدین رو باهم جمع میکنین و تو قسمت جمع کل مینویسین.
3-زیر جدول یه قسمتی هست که اسم درسها رو نوشتم تو اونجا مینویسین که مثلا این هفته ادبیات 2 رو خوندید مثلا درس 1و2و3و4.
4-من این برنامه رو واسه رشته تجربی نوشتم اگه شما تجربی نیستین اسم درسهای اختصاصی رو تغییر بدین.
اگه کسی سوالی داشت در مورد این برنامه بپرسه تا جواب بدم.
امیدوارم بدردتون بخوره.
اینم لینکش :

Tabasom.Sweet
12-08-2010, 15:47

بچه ها کامل جواب دادن و چیزی نمونده فقط میخواستم بگم توی دروس اختصاصی مثلا مثل فیزیک

موقعی هست که جزوه رو خوندی ولی احساس میکنی رو مبحث تسلط نداری یا دقیقا نمیدونی کدوم فرمول مال چی بود

خیلی هامون اینجور مواقع دوباره برمیگردیم اول جزوه و انقدر میخونیم تا جزوه رو حفظ بشیم این هم خوبه بد نیست

ولی به مراتب بهتر از اون اینه که همون موقع بری سراغ تست هاش ،اشکالی نداره حتی اگر بخوای از جزوه کمک بگیری

برای هر دس و هر مبحث با توجه به تشخیص خودت و نیازی که میبینی یه سری تست اموزشی بزنی

یعنی بدون زمان و با استفاده از جزوه

10،20،30 تا به یه سطح قابل قبولی برسی. اینطوری مباحث رو خیی عمقی تر یاد میگیری

و به خاطر روش یادگیریت که در حین حل سوال بوده مطمئن باش مدت زمان خیلی طولانی تری در ذهنت میمونه

هر از گاهی هم با یه تست مروری همه چی حله. سخت نگیر:46:

Benyamin100
12-08-2010, 20:49
سلام
بی مقدمه میرم سراغ اصل مطلب
1) اول از همه باید هدفتون رو مشخص کنید (چه رشته ای رو دوست داریید - تو کدوم دانشگاه) و بعدش باید ببینید برای رسیدن به هدفتون نیاز به چه رتبه - تراز - و درصدهایی دارید
2) برای موفق شدن تو کنکور حتما باید یه برنامه ی درست و درمون داشته باشید.اگه مثل خیلی از بچه ها فکر می کنید همین برنامه ای که تا حالا داشتید و باهاش دبیرستان رو گذرندید خوبه و کافیه باید بگم که اشتباه کردید.
برای این که حرفم رو بهتر درک کنیدمورد زیر رو امتحان کنید
یه نگاهی بندازید به گذشتتون ببینید با برنامه ای که در دبیرستان داشتید به چه موفقیت هایی رسیدید.منظورم از موفقیت این نیست که سر کلاس معلمتون نمره ی 20 گرفته باشید منظورم اینه کا تا حالا چند بار رتبه ی کشوری یا استانی یا حتی منطقه ای آوردید - شده بتونید تو آزمون های المپیاد مقام بیارید. لپ کلام موفقیت درسی داشتید؟ پس ممکنه خوب بوده باشید ولی عالی نباشید
این ها را گفتم چون می دونم همه بهترین رتبه و بهترین رشته و بهترین دانشگاه رو فقط مال خودشون می دونند
درباره ی برنامه ریزی حرف زیاد دارم دوباره میام و کاملش می کنم
3) باید یه شیوه ی مطالعه ی درست داشته باشید
درباره ی این هم دوباره میام و کامل توضیح میدم
4) باید کتاب های کمک درسی خوبی داشته باشید
خیلی از بچه ها میرن سراغ انتشارات مشهور مثل گاج و کانون و بعد برای تمام درس هاشون از یه انتشارات کتاب می خرند که بازم این کار اشتباهه و چراکه نویسنده ی کتاب خیلی مهمتر از انتشارات کتابه
کتاب هایی که من پیشنهاد می کنم
دروس عمومی:
ادبیات: گاج سفید(جامع کنکور) - کلک معلم (موضوعی) - دریافت(موضوعی)
عربی:گاج سفید - ایاد فیلی - تضمین دانش(اسم کتابش هم "صفر تا صد" البته باهاش می شه کنکور دانشگاه آزاد رو 100 زد ولی به درد دانشگاه سراسری نمی خوره)
دینی: آیات و نکات گاج
زبان: کلوز تست و ریدینگ زرد قلم چی
و اما دروس تخصصی
گسسته و جبر و احتمال: خوشخوان
هندسه : گاج سفید
دیفرانسیل و حسابان و ریاضیات پایه: کتابی رو که بخوام با اطمینان بهتون معرفی کنم سراغ ندارم
فیزیک: گاج سفید - آبی قلم چی
شیمی: مبتکران
5) پیشنهاد ویژه ی من به شما:
پیدا کردن یک مشاور تحصیلی خوب و جوان و حتی یک روانشناس خوب تا هر وقت که نیاز به کمک داشتید از اون ها کمک بگیرید
پدرها و مادرهای امروزی چون جو کنکور الان رو هیچ وقت تجربه نکردند نمی تونند بچه ها رو خوب درک کنند و تو برنامه ریزی و کم کردن استرس به اون ها کمک کنند

alisahaf70
13-08-2010, 04:50
فقط اندیشه سازان بخونید

نه اتفاقا اندیشه سازان دیگه قدیمیه و اصلا برای کنکور خوب جواب نمی ده خودتون ببینید که کنکور اون موقع سوالاش سبکش با الان کلی فرق کرده

reza-atom
13-08-2010, 11:33

من یه مشکلی دارم:

چند روز پیش نشستم یه برنامه واسه خودم تو word درست کردم.
البته من این برنامه رو مطابق با نیازهای خودم نوشتم ولی اگه به درد شما هم بخوره من خوشحال میشم شماها هم ازش استفاده کنین.
یه توضیح میدم که چه جوری برنامه رو تکمیل کنین واسه کسایی که میخوان استفاده کنن:
1-اولا به تعداد هفته هایی که تا کنکور پیش رو دارین از این برنامه copy کنین.
2-تو جایی که نوشتم جمع تستها تعداد کل تستهایی که از هر درس تو اون هفته زدین مینویسین بعد در آخر تستهایی که تو همه درسها زدین رو باهم جمع میکنین و تو قسمت جمع کل مینویسین.
3-زیر جدول یه قسمتی هست که اسم درسها رو نوشتم تو اونجا مینویسین که مثلا این هفته ادبیات 2 رو خوندید مثلا درس 1و2و3و4.
4-من این برنامه رو واسه رشته تجربی نوشتم اگه شما تجربی نیستین اسم درسهای اختصاصی رو تغییر بدین.
اگه کسی سوالی داشت در مورد این برنامه بپرسه تا جواب بدم.
امیدوارم بدردتون بخوره.

اینم لینکش:

شما حتماً با یه روانشناس (مشاور) صحبت کن چون این وسواسی پدر آدم رو در میاره ! خود من کارهایی که شما میگین رو پارسال می کردم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم !

nelly joon
13-08-2010, 12:27
شما حتماً با یه روانشناس (مشاور) صحبت کن چون این وسواسی پدر آدم رو در میاره ! خود من کارهایی که شما میگین رو پارسال می کردم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم !

خیلی ممنون از لطفتون.
فقط نفهمیدم چرا اون قسمتی که در مورد برنامه نوشتم رو هم شما نقل قول کردید؟

Tabasom.Sweet
13-08-2010, 15:20
خیلی ممنون از لطفتون.

نلی جان باز هم نظر خودت مهمه . ولی به نظر من که مثل خودت دختر هستم نیاز به رفتن پیش یک مشاور روانشناس نیست

این یک مسئله تقریبا همه گیر هست که اگر دقت کنی توی خیلی از دوستات پیدا میکنی

با یکم فکر کردن و یه اراده ی کوچیک خودت راهو پیدا میکنی و دست از اشتباه گذشتت برمیداری

یه چیزی که همیشه باید ازش دوری کرد بزرگ نماییه. به هرچیزی ""هر قدر که اهمیت میدی همونقدر بزرگه.""

پس بهتره که به هر چیزی به اندازه ی خودش توجه کنیم.

این هم یک مسئله ی گذراست به یه هفته هم نمیکشه که میتونی روشتو عوض کنی .اصلا مسئله ی خاصی نیست.

-----

راستی بچه ها برنامه ای که نلی برامون اپلود کرده لینک دانلودش رو هم صفحه ی قبل داده

یه جدول خیلی جمع و جور مفیده . اگر تا به حال جدول روزانه ای رو پر نکردید و خودتون هم

اقدام به درست کردنش نکردید این هم یه جدول خوبه که با پر کردنش هر هفته یه بک گراند

خوب از کارهاتون دارین.

مرسی نلی جان:11:ممنون

farid0485
13-08-2010, 15:39
نلی جان باز هم نظر خودت مهمه . ولی به نظر من که مثل خودت دختر هستم نیاز به رفتن پیش یک مشاور روانشناس نیست

با یکم فکر کردن و یه اراده ی کوچیک خودت راهو پیدا میکنی و دست از اشتباه گذشتت برمیداری

یه چیزی که همیشه باید ازش دوری کرد بزرگ نماییه. به هرچیزی ""هر قدر که اهمیت میدی همونقدر بزرگه.""

این هم یک مسئله ی گذراست به یه هفته هم نمیکشه که میتونی روشتو عوض کنی .اصلا مسئله ی خاصی نیست.

-----

راستی بچه ها برنامه ای که نلی برامون اپلود کرده لینک دانلودش رو هم صفحه ی قبل داده

یه جدول خیلی جمع و جور مفیده . اگر تا به حال جدول روزانه ای رو پر نکردید و خودتون هم

اقدام به درست کردنش نکردید این هم یه جدول خوبه که با پر کردنش هر هفته یه بک گراند

خوب از کارهاتون دارین.

بهتر نيست از دفتر برنامه ريزي استفاده كنيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخه من اگر كامپيوتر رو روشن كنم تا دو ساعت بازي نكنم آروم نميشم.......................

Tabasom.Sweet
13-08-2010, 16:22
بهتر نيست از دفتر برنامه ريزي استفاده كنيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخه من اگر كامپيوتر رو روشن كنم تا دو ساعت بازي نكنم آروم نميشم.......................

این مشکل کی نیست؟:31: برنامه ی نلی رو قرار نیست روزانه از طریق کامپیوتر پر کنیم

1_ توی یک صفحه ی ورد نوشته شده ،میتونی پرینت بگیری بعد از روی برگه ی پرینت شده کپی کنی.

2_ یا اصلا ببینیش از روش یه جدول رو یه برگه بکشی از روی اون کپی بگیری

3_ یا اصلا هر دو هفته یک بار یکیشو توی یه برگه ی A4بکشی در حد 2تا 3 دقیقه طول میکشه.

میشه همون دفتر برنامه ریزی.

خب چرا، اگر از ویرایش خاص جدولی تو هر یک از این کتب دفتر برنامه ریزی ها خوشت اومده خب از اونا استفاده کن فرقی نمیکنه

مهم اینه که روزها از دستمون در نره وحواسمون باشه چی کار کردیم.

راستی تو فکرش نیستی از یه مدت دیگه مثلا اوایل ابان یا اوایل دی کامپیوترت رو جمع کنی؟

برای این میگم که اگر فکر میکنی واقعا انقدر وابسته ای و حتی اگر بخوای خودت رو محدود کنی به مثلا روزی نیم ساعت

هر از گاهی که خسته باشی به قولت عمل نمیکنی یا وقتی بلند میشی هم باز دلت پیششه
امسال انقدر مسائل متعددی هست که بخوای براش انرژی بذاری که به مبارزه با کامپیوتر دیگه نمیرسه

پس اگر اینطور فکر میکنی من پیشنهادم این بود.حالا بازم فکر کن ببین چی کار میکنی.

موفق باش:11:

reza-atom
13-08-2010, 18:33

-----

خوب از کارهاتون دارین.

میشه لطف کنین بفرمایین رفتن پیش مشاور چه ربطی به جنسیت داره ؟؟؟؟

داروهایی برای برطرف کردن وسواسی وجود داره ! حتماً باید به یه روانشناس مراجعه کنن ایشون من خودمم همین مشکلو داشتم ! یکی از بدترین بیماری های روانی همین وسواسیه!

mjorh
13-08-2010, 18:42
اگه هم کنکور زبان و هم ریاضی مجاز بشی فقط یه فرم 100 تایی داری و اگه بخوای از هر دو رشته انتخاب رشته بکنی باید توی همون یک فرم پشت سر هم بنویسیشون! اصلا امکان قبولی در دو رشته وجود نداره!!!(مگر برای تک رقمی هاو...)

نفهمیدم ، یعنی امکان این که هم ریاضی بدی و هم زبان نیست؟:19::19::19::41:

Snake5
13-08-2010, 19:20
نفهمیدم ، یعنی امکان این که هم ریاضی بدی و هم زبان نیست؟:19::19::19::41:

چرا . امکانش هست . ولی برا انتخاب رشته باید تو یه فرم 100 تایی برای هر دو انتخاب رشته کنی .

DJ_IT_110
13-08-2010, 19:25
كسي ميدونه كتاب شيمي2 چاپ 87 رو از كجا بايد تهيه كنم؟ ...

من خودم براي 85 دارم ولي كمي تغييرات تو متن درس و جملات حاشيه كتاب داره ...

sanaz_German
13-08-2010, 19:54
كسي ميدونه كتاب شيمي2 چاپ 87 رو از كجا بايد تهيه كنم؟ ...

من خودم براي 85 دارم ولي كمي تغييرات تو متن درس و جملات حاشيه كتاب داره ...

من دارم کتابشو . خواستی واست میفرستم...در حد نو!

nelly joon
13-08-2010, 19:58

داروهایی برای برطرف کردن وسواسی وجود داره ! حتماً باید به یه روانشناس مراجعه کنن ایشون من خودمم همین مشکلو داشتم ! یکی از بدترین بیماری های روانی همین وسواسیه!

شما رفتین پیش روانشناس مشکلتون حل شد؟
الان دیگه وسواس ندارین؟

reza-atom
13-08-2010, 20:34
شما رفتین پیش روانشناس مشکلتون حل شد؟
الان دیگه وسواس ندارین؟

بله تا حدود زیادی! البته به خودتونم هم بستگی داره

shabeashegha
13-08-2010, 21:42

فکر کنم منظور تبسم خانم این بود که این مشکل بیشتر مربوط به روحیه خانوماست و نیازی به مشاور نداره.
بنظرم همه آدما وسواس رو تاحدودی دارن. ریشه وسواس از ترس و دلهره است مثلا من میترسم چیزی که خوندم فراموشم بشه مدام شروع میکنم به دوره کردن یا میترسم نکنه فلان کارو فراموش کرده باشم مدام چک میکنم.

Samba
13-08-2010, 21:49
سلام

اینم کارنامه 22مرداد

دوستان تنها مشکلی که من دارم اینه که وقتی یه درسی رو بالا می برم درس دیگه افت میکنه

مثلا عربی رو بالا بردم حسابان افت کردم یا فیزیک2 رو بالا بردم ادبیات افت کردم

برا اون متنها هم که روشه برا عدم سوء استفاده هستش

نمی گم کار شاخی کردم ولی از سوء استفاده متنفرم(چون قبلا چند بار سوء استفاده شده )

Tabasom.Sweet
14-08-2010, 02:31

شاید بد توضیح دادم، چون مخاطبم رو نلی جان میدونستم که مثل خودم دختره و منظورم رو بی هیچ توضیح اضافه ای متوجه میشه.

و اما توضیح برای شما:

منظورم این بود که من که دختری همسن خودت هستم خودمون (دخترها) رو بهتر میشناسم

این یک مسئله ی بسیار خفیف که در تمامی خانوم ها وجود داره و با توجه به تعدد مسئولیت هاشون در زندگی

چنین رفتاری کاملا مناسبه. چون یک خانوم باید رفتار هاش بدون نقص باشه و چنین نتیجه ای فقط با وسواس به اصطلاح
و در واقع توجه حاصل میشه.

و تنها در مورده درس خودندن ایجاد مشکل میکنه. و اینکه دختر خانوم ها با توجه به روحیه ای که دارن

و علاقه ی وافرشون به بی عیب و نقص بودن هر مشکل کوچکی در نظرشون به مراتب بزرگتر از حد واقعیش جلوه میکنه.

neverhood66
14-08-2010, 12:36
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من الان ترازم 4800 برایی اینکه ترازم ( توی قلمچی ) بشه 7500 به بالا باید روزی چند ساعت درس بخونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nelly joon
14-08-2010, 12:55
شاید بد توضیح دادم، چون مخاطبم رو نلی جان میدونستم که مثل خودم دختره و منظورم رو بی هیچ توضیح اضافه ای متوجه میشه.

و اما توضیح برای شما:

منظورم این بود که من که دختری همسن خودت هستم خودمون (دخترها) رو بهتر میشناسم

این یک مسئله ی بسیار خفیف که در تمامی خانوم ها وجود داره و با توجه به تعدد مسئولیت هاشون در زندگی

چنین رفتاری کاملا مناسبه. چون یک خانوم باید رفتار هاش بدون نقص باشه و چنین نتیجه ای فقط با وسواس به اصطلاح
و در واقع توجه حاصل میشه.

و تنها در مورده درس خودندن ایجاد مشکل میکنه. و اینکه دختر خانوم ها با توجه به روحیه ای که دارن

و علاقه ی وافرشون به بی عیب و نقص بودن هر مشکل کوچکی در نظرشون به مراتب بزرگتر از حد واقعیش جلوه میکنه.

از تبسم عزیزم و سایر دوستان که به سوالم جواب دادن ممنونم.
فکر میکنم تبسم جان درست میگه و من یکم بزرگش کردم،چون با دوستام که صحبت میکنم اونا هم اکثرا اینجورین و فکر میکنم نیازی به روانشناس نیست.
در هر صورت از همه شما ممنونم.:11:

farid0485
14-08-2010, 12:56
سلام

اینم کارنامه 22مرداد

دوستان تنها مشکلی که من دارم اینه که وقتی یه درسی رو بالا می برم درس دیگه افت میکنه

نمی گم کار شاخی کردم ولی از سوء استفاده متنفرم(چون قبلا چند بار سوء استفاده شده )

چرا كارت هم خيلي شاخ بوده................

يه كمكي به من بكن بگو چه جوري ترازت اينقدر بالاست روش خاصي داري؟.....:10:

اگر مشه بگو شايد ما هم تونستيم يه كم پيشرفت كنيم .....آخه بهترين ترازم 5500 بوده ..حالا نزديك 5 آزمونه كه از 5000 بالا نميريم......

yarane-naghdi
14-08-2010, 13:36
با سلام خدمت هرچي دوست گل و گلاب ما . كنكوري هاي نود :31:

مدتي بود حضوري نداشتم . ولي از امروز ديگه با وزن زيادم از سر و كول همتون ميرم بالا:31:

عرض كنم خدمت شما كه در اين آشفته بازار كنكور كه هنوز معلوم نيست تا 93 حذفش كنن يا بيفته 1493 ميخواهم راه حل هاي خود را اعلام كنم .

يكي از دوستان فرموده بودند كه من وسواس دارم . دوست عزيز . اين وسواس يا همان استرس (كه وسواس طبق بررسي هاي علمي نوعي استرس مضر بحساب مي آيد ) تنها مختص شما نيست . اصولا آدم هرگاهي كه بخواد كاري مهم رو به انجام برسونه با توجه به ميل و رغبت اعلي طلب آدمي خصوصا در جوانان خود به خود باعث حتب نوعي حسادت ورزي نيز ميشود سرآپاي وجودش را فراميگيرد .

الان ما تو يه گردنه بزرگيم . انشاالله كه بتوانيم به آخرش برسيم . اينهمه استرس ما براي چيه ؟ مگر غير از ترس از عاقبت كاره . كافيه به خودمون بقبولانيم كه آخرش هرچي شد آخر دنيا نيست .

اصولا وقتي شخص تمام تلاش خود را بكند . سعي خود را بكار بندد و در آخر رتبه دلخواه را كسب نكند استرس اين را ندارد كه نكند من نخوانده باشم . نه من خوانده ام . تقدير بوده و.... .

در اصل اين استرس وجود ظاهري يك ميل و رغبت بي نهايت طلب هست كه ما در دين و زندگي اون را ميخوانيم . اگر قرار بود همه بشوند رتبه يك كنكور زندگي معني نداشت . ما خلق شده اييم براي تلاش و كوشش .

اگر من به خودم بگم كه من تلاشم رو ميكنم و مزد تلاشم رو ميگيرم قطعا استرس يا وسواسم بشدت كاهش پيدا ميكند . من اصلا هم معتقد نيستم كه استرس كامل قطع ميشود . هميشه است و به مقدار كمش مفيد .

فقط بگويم كه تلاش من است كه مزدم را مشخص ميكند . نتيجه ام را . سرنوشتم را . همه چيز معلول تلاش من در اين روزها خواهد بود . تمام استرسم تبديل به پشتكار براي تلاش بيشتر خواهد شد .

اي دوستان : چو از اين كوير وحشت به سلامتي گذشتيم . به شكوفه ها به باران ميرسانيم سلام هم را .:11::11::11:

Tabasom.Sweet
14-08-2010, 14:15
سلام

اینم کارنامه 22مرداد

سلام.
کارنامه خیلی خوب و نتیجه بسیار عالیه.:11:

خب فکر میکنم برای این دروسی که شما افت کردی در نظر گرفتن 2 تا عامل مهمه:

1_ اینکه بالا پایین شدن درصد ها در یک بازه ی کوچک حتی تا اختلافی مثل 10 درصد و شاید بیشتر بستگی

به نوع سوال ها و شدت اون ها داره. یعنی ممکنه شما سطح معلوماتت از حسابان موقع شرکت در ازمون فعلی با ازمون قبلی یکسان بوده

ولی نوع سوالات متفاوت بوده. اگر اینطوره باید دقت کنی ببینی چه سوالی بوده که اشتباه حل کردی

یا اصلا نتونستی پاسخ بدی.منظورم اینه که نوع سوال ها رو تشخیص بدی. این خیلی مهمه

مثلا اینکه فرمول ها رو فراموش کردی یا اینکه چون وقتت کم بوده فقط تعداد محدود سوال حل کردی با درست بودنشون فکر کردی که روی مطلب تسلط داری و .....

2_ برای ادبیات هم کاملا همینطور. لطفا بگو چه تست هایی موجب شد که نتونی درصد بالا بزنی؟

لغت بود؟ قرابت بود؟ ارایه بود؟.... چون هر کدوم تقریبا راه حل مربوط به خودش رو داره

اینطوری بچه ها بهتر راهنمایی میکنن ایشالا مشکلت حل میشه

Samba
14-08-2010, 18:12
چرا كارت هم خيلي شاخ بوده................

يه كمكي به من بكن بگو چه جوري ترازت اينقدر بالاست روش خاصي داري؟.....:10:

اگر مشه بگو شايد ما هم تونستيم يه كم پيشرفت كنيم .....آخه بهترين ترازم 5500 بوده ..حالا نزديك 5 آزمونه كه از 5000 بالا نميريم......

سلام دوست عزيز

نه بابا شاخ اونيه كه ميشه اول تو كنكور مثله هم ولايتي ما داش رستگار(ايشالا ما جاشو ميگيريم)

بين دو آزمون برنامه هفتگيت رو بنويس مثلا بنويس چه روزي چه درسي رو بخوني تا بين دو آزمون منابع رو مطالعه كرده باشي

آروم آروم عجله نكن ترازت رو كم كم بيا بالا

سلام.
کارنامه خیلی خوب و نتیجه بسیار عالیه.:11:

خب فکر میکنم برای این دروسی که شما افت کردی در نظر گرفتن 2 تا عامل مهمه:

1_ اینکه بالا پایین شدن درصد ها در یک بازه ی کوچک حتی تا اختلافی مثل 10 درصد و شاید بیشتر بستگی

به نوع سوال ها و شدت اون ها داره. یعنی ممکنه شما سطح معلوماتت از حسابان موقع شرکت در ازمون فعلی با ازمون قبلی یکسان بوده

ولی نوع سوالات متفاوت بوده. اگر اینطوره باید دقت کنی ببینی چه سوالی بوده که اشتباه حل کردی

یا اصلا نتونستی پاسخ بدی.منظورم اینه که نوع سوال ها رو تشخیص بدی. این خیلی مهمه

مثلا اینکه فرمول ها رو فراموش کردی یا اینکه چون وقتت کم بوده فقط تعداد محدود سوال حل کردی با درست بودنشون فکر کردی که روی مطلب تسلط داری و .....

2_ برای ادبیات هم کاملا همینطور. لطفا بگو چه تست هایی موجب شد که نتونی درصد بالا بزنی؟

لغت بود؟ قرابت بود؟ ارایه بود؟.... چون هر کدوم تقریبا راه حل مربوط به خودش رو داره

اینطوری بچه ها بهتر راهنمایی میکنن ایشالا مشکلت حل میشه

سلام ممنون تبسم جان

من اولين بارمه حسابانو اينقد بد مي زنم(بي توجهي خودم بوده)

سوالا رو كه دوباره تو خونه بررسي كردم سوالي نبود كه بلد نباشم مشكلمم به سر جلسه بر ميگيرده كه ايشالا تو آزموناي بعد اين مشكل رو هم جبران مي كنيم

تو ادبيات هم من تو عمومي ها وقت زيادي آوردم

اومدم يه دور زدم رو ادبيات 4 تا سوالو عوض كردم كه هرچارتاش غلط شد( قبلش درست بود) كه اينم ناشي ميشه از عدم اطمينان تو زدن تستا كه ايشالا اينم درست ميشه

اون سوالا هم يكيش املا بود 3تاش هم قرابت معنايي

البته من قرابت معنايي زياد مشكل چنداني ندارم فقط نمي دونم يهو چطوري شد اين آزمون!!!!

ممنون

mjorh
14-08-2010, 20:41
سلام

اینم کارنامه 22مرداد

ترکوندیا . از این به بعد هر چی سئوال داشتم باید از تو بپرسم .

---------- Post added at 09:36 PM ---------- Previous post was at 09:35 PM ----------

سلام

اینم کارنامه 22مرداد

راستی روزی چند ساعت میخونی ؟

---------- Post added at 09:41 PM ---------- Previous post was at 09:36 PM ----------

چرا . امکانش هست . ولی برا انتخاب رشته باید تو یه فرم 100 تایی برای هر دو انتخاب رشته کنی .

حالا این خوبه یا بد؟

فرم 100 تایی چیه دیگه ؟

alphacino
14-08-2010, 20:58
من خودم كنكوري 90 هستم و از اين به بعد رنگ منو بيرنگ ميبينيد در اين رنگين كمان ( متناقض نما - واج ارايي نون - تضاد و فكر كنم تشبيه هم داشت )

اين شعر از شاعري به نام اقاي پور عباس است دلم نيومد اينجا نذارم :

یک بچه کلاس اولی بود با معلم خودش در رابطه با درس بابا مشکل داشت

صدای ناز می­ آید،صدای کودک پرواز می­ آید،صدای رد پای کوچه­ های عشق پیدا شد

معلم در کلاس درس حاضر شد،یکی از بچه ها از قلب خود فریاد زد برپا ،همه برپا

چه برپایی شده برپا،معلم نشأتی دارد، معلم علم را در قلب می­ کارد، معلم گفته­ ها دارد

یکی از بچه­ های آن کلاس درس گفتا: بچه­ ها برجا، معلم گفت: فرزندم بفرما جان من بنشین

چه درسی؟ فارسی داریم. کتاب فارسی بردار. آب آب را دیگر نمی­ خوانیم

بزن یک صفحه از این زندگانی را. ورق ها یک به یک رو شدمعلم گفت:

فرزندم ببین بابا ،بخوان بابا ،بدان بابا ،عزیزم این یکی بابا ،پسرجان آن یکی بابا

همه صفحه پر از بابا ،ندارد فرق این بابا و آن بابا بگو آب و بگو بابا

بگو نان و بگو بابا، اگر بخشش کنی با می­شود با ، با

اگر نصفش کنی با می­شود با ، با . تمام بچه­ ها ساکت

نفس­ها حبس در سینه، به قلبی همچو آیینه

یکی از بچه­ های کوچه بن بست که میزش جای آخر هست و

همچون نی فقط نا داشت .به قلبش یک معما داشت.

سوال از درس بابا داشت، نگاهش سوخته از درد ،

لبانش زرد، ندارد گوییا همدرد فقط ، نا داشت

به انگشت اشاره، او سوال از درس بابا داشت. سوال از درس بابای زمان دارد

تو گویی درس­هایی بر زبان دارد

صدای کودک اندیشه می­ آید صدای بیستون ، فرهاد یا شیرین ،

صدای تیشه می­ آید صدای شیرها از بیشه می­ آید

معلم گفت: فرزندم سؤالت چیست؟

بگفتا آن پسر آقا اجازه این یکی بابا و آن بابا یکی هستند؟

معلم گفت: آری جان من بابا همان باباست. پسر آهی کشید و اشک او در چشم پیدا شد

معلم گفت : فرزندم بیا اینجا چرا اشکت روان گشته؟

پسر با بُغض گفت این درس را دیگر نمی­ خوانم!

معلم گفت فرزندم چرا جانم؟ مگر این درس سنگین است؟

پسر با گریه گفت :این درس رنگین است

دوتا بابا ، یکی بابا ! تو میگویی که این بابا و آن بابا یکی هستند؟

چرا بابای من نالان و غمگین است ؟ولی بابای آرش ، شاد و خوشحال است

تو میگویی که این بابا و آن بابا یکی هستند؟ چرا بابای آرش میوه از بازار می گیرد؟

چرا فرزند خود را در سخت در آغوش می گیرد؟ ولی بابای من هر دم ذغال از کار می گیرد

چرا بابا مرا یک دم به آغوشش نمی گیرد؟

چرا بابای آرش صورتش قرمز ولی بابای من تار است؟

چرا بابای آرش بچه هایش را همیشه دوست می­ دارد؟

ولی بابای من شلاق را بر پیکر مادر به زور و ظلم می­ کارد

تو میگویی که این بابا و آن بابا یکی هستند چرا بابا مرا یک­دم نمی­ بوسد؟

چرا بابای من هر روز می پوسد؟چرا در خانه آرش گل و زیتون فراوان است؟

ولی در خانه ما اشک و خون دل به جریان است

تو میگویی که این بابا و آن بابا یکی هستند؟

چرا بابای من با زندگی قهر است؟

معلم صورتش زرد و لبانش خشک گردیدند

به روی گونه­ اش اشکی ز دل برخواست چو گوهر روی دفتر ریخت

معلم روی دفتر عشق را می ریخت و یک بابا ز اشک آن معلم پاک شد از دفتر مشقش

بگفتا دانش آموزان بس است دیگر یکی بابا در این درس است و آن بابای دیگر نیست

پاک کن را بگیرید ای عزیزانم یکی را پاک کردند

و معلم گفت جای آن یکی بابا خدا را در ورق بنویس و خواند

آنروز خدا بابا

تمام بچه ها گفتند خدا بابا.....

Snake5
14-08-2010, 23:43

---------- Post added at 09:36 PM ---------- Previous post was at 09:35 PM ----------

راستی روزی چند ساعت میخونی ؟

---------- Post added at 09:41 PM ---------- Previous post was at 09:36 PM ----------

حالا این خوبه یا بد؟

فرم 100 تایی چیه دیگه ؟

همون فرم انتخاب رشته که تو سایت سنجش بود و الان نیست(مهلت تمام)!

setayesh_sh
15-08-2010, 00:06
جواب نهایی کی میاد حالا؟

neverhood66
15-08-2010, 08:33

من الان ترازم 4800 برایی اینکه ترازم ( توی قلمچی ) بشه 7500 به بالا باید روزی چند ساعت درس بخونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:19::19:بچه ها اگه میشه یه کمکی هم به من بکنید:19::19: در ضمن رشته م تجربیه

Snake5
15-08-2010, 09:14
جواب نهایی کی میاد حالا؟

نیمه دوم شهریور

farid0485
15-08-2010, 11:42
سلام دوست عزيز

نه بابا شاخ اونيه كه ميشه اول تو كنكور مثله هم ولايتي ما داش رستگار(ايشالا ما جاشو ميگيريم)

بين دو آزمون برنامه هفتگيت رو بنويس مثلا بنويس چه روزي چه درسي رو بخوني تا بين دو آزمون منابع رو مطالعه كرده باشي

آروم آروم عجله نكن ترازت رو كم كم بيا بالا

سلام ممنون تبسم جان

من اولين بارمه حسابانو اينقد بد مي زنم(بي توجهي خودم بوده)

سوالا رو كه دوباره تو خونه بررسي كردم سوالي نبود كه بلد نباشم مشكلمم به سر جلسه بر ميگيرده كه ايشالا تو آزموناي بعد اين مشكل رو هم جبران مي كنيم

تو ادبيات هم من تو عمومي ها وقت زيادي آوردم

اومدم يه دور زدم رو ادبيات 4 تا سوالو عوض كردم كه هرچارتاش غلط شد( قبلش درست بود) كه اينم ناشي ميشه از عدم اطمينان تو زدن تستا كه ايشالا اينم درست ميشه

اون سوالا هم يكيش املا بود 3تاش هم قرابت معنايي

البته من قرابت معنايي زياد مشكل چنداني ندارم فقط نمي دونم يهو چطوري شد اين آزمون!!!!

ممنون

خب بگو چه جوري مي تونم كمكم بيارمش بالا....مشكل من هم همينه كه اصلا بالا نميآد.......

blackops
15-08-2010, 12:40
سلام
رشته من ریاضی است و می خواستم از الآن برنامه ریزی کنم خواهش می کنم یک جدول کامل برنامه ریزی درسی به عنوان نمونه قرار بدید و همچنین برای مرور یک درس چگونه باید برنامه ریزی کرد
با تشکر

rotbe 1
15-08-2010, 13:43
سلام بچه ها می خاستم بدونم با رتبه ای بین 2500 تا 3000 می تونم پزشکی قبول بشم؟
البته شهرش فرقی نمی کنه و منطقه یک و پسر
اگه کمکم کنید ممنون میشم.

masih eia
15-08-2010, 13:56
سلام بچه ها می خاستم بدونم با رتبه ای بین 2500 تا 3000 می تونم پزشکی قبول بشم؟
البته شهرش فرقی نمی کنه و منطقه یک و پسر
اگه کمکم کنید ممنون میشم.
چرا 3000 شما که رتبت 1 هست.:27::27::27:بله اینطور که شنیدم چون پسر هستی میشه.

neverhood66
15-08-2010, 14:12

کسی نیست بابا چرا تو این فروم کسی جواب نمیده :19:

Tabasom.Sweet
15-08-2010, 14:17
جواب نهایی کی میاد حالا؟

سلام:11:
همونطور که دوستمون گفتن جواب نهایی نیمه دوم شهریور ماه و کارنامه ی نهایی نیمه دوم مهر ماه.

:19::19:بچه ها اگه میشه یه کمکی هم به من بکنید:19::19: در ضمن رشته م تجربیه

سلام :11: اخه دوست عزیز سوال شما خیلی کلیه. شما باید بگی دقیقا ضعفت چیه و علت تراز 4500 چه عاملیه؟
مثلا عمومی های ازمون رو تو طول هفته خوندی ولی یادت نیست
یا مثلا تو دروسی مثل عربی و زبان ضعف داری؟
یا مثلا ...
چون صرف چند ساعت خوندن مشکل رو حل نمیکنه .
برای هر دانش اموز بخش اعظمی که منجر به پیشرفت میشه مربوط به چی خوندن (بستگی به اینکه ضعفش در چیه؟) و چگونه خوندن (اینکه روش جبران ضعف در اون درس چیه) میشه.
و بعد هم با حل شدن این موارد با اندکی زمان مطالعه رو بالا بردن نتایج خیلی درخشانی کسب میشه

خب بگو چه جوري مي تونم كمكم بيارمش بالا....مشكل من هم همينه كه اصلا بالا نميآد.......

دوست عزیز خب شما هم بگو چرا بالا نمیاد؟ درس خاصی رو درصد خیلی پایینی میزنی؟

استرس داری؟ با شیطنت درس میخونی؟ میخونی یادت میره؟ میخونی یاد نمیگیری؟

باید اینها رو مشخص کنی . در غیر اینصورت هر راه حل کلی ای کلیشه میشه و نمیتونه خوب راهنماییت کنه.

سلام
رشته من ریاضی است و می خواستم از الآن برنامه ریزی کنم خواهش می کنم یک جدول کامل برنامه ریزی درسی به عنوان نمونه قرار بدید و همچنین برای مرور یک درس چگونه باید برنامه ریزی کرد
با تشکر

جدول دوستمون نلی جان رو دیدید؟ چند صفحه ی قبل لینک دانلود رو هم گذاشته با نام

کاربری : nelly joon پیدا نکردید بگید لینک صفحه ی مذکور رو بدم.

موفق باشید

yekleh
15-08-2010, 20:03
برنامه ي قلمچي براي تابستان يه كمي ببخشيداااا ولي خب يكم چيزه ديگه خب .... همون چيز
برا يه آزمونش 100 ص از دين و زندگي پايه ووو ادبياااااات و فلان ووو بعد تازه با اون حجم عظيم اختصاصي پايه برا رياضي
اميدوارم بعد مهر درست بشه.

yekleh
15-08-2010, 20:10
مطمئنا هيچ كس بدون اشكال نيست ...
به نظر من در زمان باقي مانده تابستان مثل من از بند اين برنامه هاي صفحه اي و راهبردي مسخره بكشين بيرونو برگردين به اشكالات اساسي تو پايه و خودتون رو گول نزنين.

Ninjai
15-08-2010, 20:32
کسی نیست بابا چرا تو این فروم کسی جواب نمیده :19:
شما اول بگو روزی چند ساعت درس میخونی ؟ :46:

alphacino
16-08-2010, 04:46
چند صفحه قبل بحث بر اين بود كه معدل پيش دانشگاهي رو تو كنكور 90 تاثير ميدن.

ميخواستم بگم كه تو يكي از برنامه هاي گزينه 2 پوردسمالچي گفت : تا زماني كه از قبل امتحانات اعلام نكرده باشن كه تاثير داره تو كنكور تاثير نميدن هرچند كه نهايي باشه ( يعني اينكه چون ما نميدونستيم ( چون اصلا چنين قانوني نبود) كه قراره نمرات پيش تاثير داده بشه مربوط به ما ( فارغ التحصيلان 89 و ماقبل ان ) نميشه )
من از يه نفر ديگه هم اينو شنيده بودم

پس اونايي كه سال 89 و قبل اون فارغ شدن قسر در رفتن و اگه تو كنكور 1390 تا كنكور 1490 هم شركن كنن بازم تاثير نميدن . اين قانون براي فارغان 90 به بعده

neverhood66
16-08-2010, 11:37
شما اول بگو روزی چند ساعت درس میخونی ؟ :46:
الان یه هفته س که شروع کردم به درس خوندن و روزی 6 ساعت درس میخونم ... قراره پیش دانشگاهی هم سر کلاس نرم . منطقه سه هم هستم

farid0485
16-08-2010, 11:41
سلام:11:

دوست عزیز خب شما هم بگو چرا بالا نمیاد؟ درس خاصی رو درصد خیلی پایینی میزنی؟

استرس داری؟ با شیطنت درس میخونی؟ میخونی یادت میره؟ میخونی یاد نمیگیری؟

باید اینها رو مشخص کنی . در غیر اینصورت هر راه حل کلی ای کلیشه میشه و نمیتونه خوب راهنماییت کنه.

موفق باشید

مال من حل شد ...

رفتم پيش مشاور گفت كه با روزي 2 الي 3 ساعت همون 4900 خودش يه نوع شاهكاره.....

حالا قصد دارم به اميد خدا از همين امروز روزي 1 ساعت اضافه كنم......البته اگر سخت بود هفته اي 1 ساعت.....

Alireza SM
16-08-2010, 12:33
بچه ها من ميخوام بين گزينه دو و قلمچي يكيش رو براي كنكور 90 انتخاب كنم .
متاسفانه بزرگسال درس ميخونم و دروس تخصصي اصلي سوم رو اصلا نخوندم ( زيست و شيمي و فيزيك ) آيا در گزينه دو و قلمچي فرصت كافي براي خوندن اين درس ها داده ميشه ؟ يا مثلا زيست 2 رو تا قبل از پايان آبان ماه امتحان ميگيرن تموم ميشه ؟؟

برنامه هاي گزينه دو و قلمچي پارسال يا امسال رو از كجا ميشه گيرآورد ؟

meysamghaderi
16-08-2010, 13:43
سلام
ببینم تو تهران یا بقیه شهرها اموزشگاه فهیم هست؟؟؟
من میخوام امسال برای کنکورم برم فهیم

yekleh
16-08-2010, 15:01
متاسفانه بزرگسال درس ميخونم و دروس تخصصي اصلي سوم رو اصلا نخوندم ( زيست و شيمي و فيزيك ) آيا در گزينه دو و قلمچي فرصت كافي براي خوندن اين درس ها داده ميشه ؟ يا مثلا زيست 2 رو تا قبل از پايان آبان ماه امتحان ميگيرن تموم ميشه ؟؟

نه اصلا وقت نيست...
توي قلمچي كه خيلي فشردست تو تابستون...
گزينه 2 هم كه سال دوم رو تموم كرده كاملا رفته سراغ سوم.
من ميگم خودت بشين بخون يا برو كلاس.زمان خوندنت هم زياد كن
(منظورم براي تابستونه....براي بعد مهر حتما يه آزمون براي پيشت شركت كن.البته اين نظر منه)

navid_ir
16-08-2010, 15:06
سلام ....
کارنامه ی یکی از دوستام...
موفق باشید

sarinagasemi
16-08-2010, 16:09
سلام ....
کارنامه ی یکی از دوستام...
موفق باشید
میشه از این دوستتون بپرسین واسه ریاضی و زیست شناسی دقیقا از چه کتابایی استفاده کرده؟(یعنی اگه در کنار کتاب سبز یه چیزه دیگه هم استفاده کرده بگه لطفا)

khaiyam
16-08-2010, 17:38
با توجه به اینکه اغلب بچه ها نگران تاثیر بیشتر سابقه تحصیلی تو کنکور بودن این خبر را دیدم گفتم خوبه برای بچه هام بزارم

-------------------------------

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در کنکور سال آینده نمرات سوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی تا15درصد تاثیرگذار است.

ابراهيم سحرخيز اظهار داشت: در کنکور سال آینده 15 درصد از نمرات دبیرستانی و پیش‌دانشگاهی در کنکور تأثيرگذار است.
وی ادامه داد: امتحانات سال سوم دانش‌آموزان به صورت نهايي برگزار مي‌شود و این نمرات برای ورود به دانشگاه تأثیر دارد.
معاون آموزش متوسطه با اشاره به رویکرد آموزش و پرورش تصریح کرد: رويکرد آموزش و پرورش توسعه فني حرفه اي و کاردانش در هنرستان‌هاي کشور است.
سحرخیز در خصوص بازنگری در محتوای آموزشی اضافه کرد: در بازنگري محتواي آموزشي روش‌هاي سنتي باید از میان برداشته شود و روش‌های نو را جایگزین آن کنیم.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: امسال حدود 200 ميليارد تومان براي تجهيز مدارس كشور در نظر گرفته شده است.

منبع خبر: جهان نيوز تاريخ خبر: 18/5/89

masih eia
16-08-2010, 17:47
سلام
ببینم تو تهران یا بقیه شهرها اموزشگاه فهیم هست؟؟؟
من میخوام امسال برای کنکورم برم فهیم
نه اورجینال مال اصفهانه.

Amir_oscar
16-08-2010, 18:20
با توجه به اینکه اغلب بچه ها نگران تاثیر بیشتر سابقه تحصیلی تو کنکور بودن این خبر را دیدم گفتم خوبه برای بچه هام بزارم

-------------------------------

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در کنکور سال آینده نمرات سوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی تا15درصد تاثیرگذار است.

ابراهيم سحرخيز اظهار داشت: در کنکور سال آینده 15 درصد از نمرات دبیرستانی و پیش‌دانشگاهی در کنکور تأثيرگذار است.
وی ادامه داد: امتحانات سال سوم دانش‌آموزان به صورت نهايي برگزار مي‌شود و این نمرات برای ورود به دانشگاه تأثیر دارد.
معاون آموزش متوسطه با اشاره به رویکرد آموزش و پرورش تصریح کرد: رويکرد آموزش و پرورش توسعه فني حرفه اي و کاردانش در هنرستان‌هاي کشور است.
سحرخیز در خصوص بازنگری در محتوای آموزشی اضافه کرد: در بازنگري محتواي آموزشي روش‌هاي سنتي باید از میان برداشته شود و روش‌های نو را جایگزین آن کنیم.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: امسال حدود 200 ميليارد تومان براي تجهيز مدارس كشور در نظر گرفته شده است.

منبع خبر: جهان نيوز تاريخ خبر: 18/5/89
اصلا این خبر درست نیست. گویا جهان نیوز قاطی کرده! من این خبر رو با همین کلمات برای کنکور 89 دیده بودم! توی کنکور 90 به هیچ وجه اینطوری نیست و پیش هم تاثیر داره. اگر توی کنکور ،90 15 درصد سال سوم فقط تاثیر داشته باشه خودم رو از برج میلاد می اندازم پایین! :31:

Haniiii
16-08-2010, 18:48
اگر توی کنکور ،90 15 درصد سال سوم فقط تاثیر داشته باشه خودم رو از برج میلاد می اندازم پایین! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بی زحمت ویدئو سقوط ت رو برامون بفرست ! .... :20:

اگر پیش رو هماهنگ کنن دیگه فکر نکنم درصد سوم رو بیشتر کنن ! ! ! ... البته از اینا که هر شب یه خوابی میبینن برامون ....

nelly joon
16-08-2010, 18:50
پارسال این آقای دیبازر تو برنامه فرصت برابر یه برنامه ای داده بود که از 17 اسفند تا 13 اردیبهشت همه درسها یه دور دوره میشد،کسی از دوستان اون برنامه های هفته به هفته اش رو کامل داره (واسه رشته تجربی) ؟
شدیدا بهش نیاز دارم. :33:

Amir_oscar
16-08-2010, 19:14
بی زحمت ویدئو سقوط ت رو برامون بفرست ! .... :20:

اگر پیش رو هماهنگ کنن دیگه فکر نکنم درصد سوم رو بیشتر کنن ! ! ! ... البته از اینا که هر شب یه خوابی میبینن برامون ....
نه نه! منظورم این بود که فقط 15 درصد سال سوم تاثیر نداره! یا بیش تر می شه و پیش هم تاثیر داره، یا بیش تر نمی شه و پیش هم تاثیر داره! اینجوری که ما رو به کشتن می دی!:31:
ویدئو رو هم می دم بچه ها بیان بذارن این جا...:31:
من چقدر دارم کار مفید می کنم تو این تاپیک!:13:

Ninjai
16-08-2010, 20:24
الان یه هفته س که شروع کردم به درس خوندن و روزی 6 ساعت درس میخونم ... قراره پیش دانشگاهی هم سر کلاس نرم . منطقه سه هم هستم

به نظرم الان ترازی که گفتی(4800) برای وضعیت الان شما نیست . اگه روزی 6 ساعت یعنی هفته ای 40 ساعت بخونی به نظرم میتونی ترازی بین 5800 تا 6500 داشته باشی !
این هم درست نیست که از 4800 یه دفعه بخوای به 7000 برسی !

gomnam23
16-08-2010, 20:38
درود

یه عمری به ملت خندیدیم و اما....................

آقا ما هم بالاخره رسیدیم به کنکور و دانشگاه و رتبه و انتخاب رشته و درس و مطالعه و تست و ................

اما موضوعی که خیلی ها رو از همین حالا درگیر کرده موضوع استرسه و بنده از آنجایی که در زمینه ی استرس پرانی داری مدرک دکترا هستم لذا امید است در پست هاس روزانه ی بعدی بتوانم با آموزش های کاملا علمی و کاربردی سهمی هر چند اندک در این باره ایفا کنم.

تا فردا و آموزش اول.

navid_ir
17-08-2010, 04:07
میشه از این دوستتون بپرسین واسه ریاضی و زیست شناسی دقیقا از چه کتابایی استفاده کرده؟(یعنی اگه در کنار کتاب سبز یه چیزه دیگه هم استفاده کرده بگه لطفا)
سلام
این دوستم امسال رتبه ی 147 آورده بود ..بعد کنکور چیزی نخونده...تفریحی شرکت کرد به آزمون (جای یکی امتحان داده بود)
ولی سال قبل:
ریاضی : دیفرانسیل اندیشه فایق میگه خیلی سبز ریاضیات پاسخنامش کامل نست.

زیست:8000 تست + کتاب خیلی سبز

Alireza SM
17-08-2010, 09:52
نه اصلا وقت نيست...
توي قلمچي كه خيلي فشردست تو تابستون...
گزينه 2 هم كه سال دوم رو تموم كرده كاملا رفته سراغ سوم.
من ميگم خودت بشين بخون يا برو كلاس.زمان خوندنت هم زياد كن
(منظورم براي تابستونه....براي بعد مهر حتما يه آزمون براي پيشت شركت كن.البته اين نظر منه)

من منظورم براي تابستان نيست . آزمون هاي مهر تا خرداد منظورمه :46:

جواب لطفا :11:

hermione
17-08-2010, 10:52
من منظورم براي تابستان نيست . آزمون هاي مهر تا خرداد منظورمه :46:

جواب لطفا :11:

ببین دوست عزیز همه چیز بستگی به خودتداره به تلاشت ، آزمون های قلم چی اگه پیش دانشگاهی نمیرید و توی خونه هستید مسلمه که وقت زیادی در اختیار دارید ولی اینکه این درسارواصلاَ نخوندید من نمی تونم وضعیتتونو درک کنم

سوال بعدی ( برنامه درسی گزینه 2 و کانون) اطلاع ندارم.

parisa_fa6730
17-08-2010, 11:03
سلام به همه
بچه ها من دانشجوی سال آخر میکروبیولوژی هستم.
می خوام کنکور 90 برای دندانپزشکی بهشتی شرکت کنم. من 5 سالی از کنکور دور بودم و برای مطالعه هم به اندازه یک دانش آموز وقت دارم چون دانشگاه میرم. اولا شما پیشنهاد میکنید قلمچی برم یا گزینه 2؟ بعدش اینکه به نظرتون اصلا کاری که که می خوام بکنم شدنیه؟ دوست دارم من رو راهنمایی کنید.

meysamghaderi
17-08-2010, 13:32
سلام
بچه هایی که اصفهون زندگی میکنند کجا کلاس میرند؟؟؟ به نظر شما برم فهیم ثبت نام؟؟؟

Reza31001
17-08-2010, 15:23

براي شما قلمچي انتخاب مناسبي چون در برنامه راهبردي كانون تمام دروس و سرفصلها ( به جز فصلهاي انتهاي بعضي دروس پيش دانشگاهي) حداقل سه مرتبه در برنامه آزمون قرار مي گيرند

phoenix.
17-08-2010, 17:36
سلام
بچه هایی که اصفهون زندگی میکنند کجا کلاس میرند؟؟؟ به نظر شما برم فهیم ثبت نام؟؟؟
دوست عزیز من اصفهون نیستم ولی آموزشگاه گلشن راز رو می دونم بعضی از بهترین دبیرای تهرون توش تدریس می کنن حالا شما بازم یه تحقیقی بکن.موفق باشی:10:

nits
17-08-2010, 19:09
سلام به همه
می خوام کنکور 90 برای دندانپزشکی بهشتی شرکت کنم. من 5 سالی از کنکور دور بودم و برای مطالعه هم به اندازه یک دانش آموز وقت دارم چون دانشگاه میرم. اولا شما پیشنهاد میکنید قلمچی برم یا گزینه 2؟ بعدش اینکه به نظرتون اصلا کاری که که می خوام بکنم شدنیه؟ دوست دارم من رو راهنمایی کنید.

سلام .
اول از همه اینکه چرا شدنی نباشه ؟؟؟ اگه شما بخوای و عزمت رو جزم کنی حتما شدنی میشه
همونطور که میدونی دندانپزشکی و اونم در دانشگاهی مثل شهید بهشتی احتیاج به یک رتبه خوبی داره . حداقل 500 . نمیدونم رتبه های دیگه هم برداشتن یا نه . من رشته ام ریاضی فیزیک البته

خب میدونید که باید دروس دبیرستان و پیش دانشگاهی رو خوب بخونید دیگه. و کتابهای درسی هم منبع اصلی برای طرح سوالات کنکور هست ولی کافی نیست. بنابراین به کتابهای کمک اموزشی و تستی نیاز دارید ( اگه دلت خواست کلاس هم برو ولی من توصیه نمیکنم ) تا بتونید در آزمونهای آزمایشی موسسات شرکت کنید .
نظر من اینه که شما آزمونهای سازمان سنجش رو شرکت کن.هر چند برنامش شاید برای خیلی ها قابل اجرا نباشه ( منظور حجم دروسی که در هر آزمون میاره ) و اگه خواستی قلم چی برو . بقیه رو من اصلا پیشنهاد نمیکنم .

کتابهای کمک آموزشی زیادی هست. خیلی کتابهای توپی تو بازار هست و اینجا هم معرفی میشه و با توجه به اینکه دانشجو هستی و مطمئنم که خیلی از دروس دبیرستان رو در دانشگاهها در ترمهای اول از دوباره تدریس میکنن( البته شاید یکم پیشرفته باشه ) نباید زیاد دور شده باشی از اصل مطالب .

فاکتورهای دیگه هم هست . توانایی ها و پتانسیل و ... . ( یه وقت گفتم فاکتور نری سراغ استعداد. هیچکس با استعداد زاییده نشده از مادر )

بنده سوالی در مورد کتابها ( بخصوص ریاضی ) و ... باشه در خدمت هستم .

موفق باشی

sarinagasemi
17-08-2010, 19:25
ریاضی : دیفرانسیل اندیشه فایق میگه خیلی سبز ریاضیات پاسخنامش کامل نست.

زیست:8000 تست + کتاب خیلی سبز
چرا دیفرانسیل؟میتونه مفید باشه؟
راستی 8000 تست چه انتشاراتیه؟
لطفا بقیه هم کمک کنن خوندن دیفرانسیل میتونه واسه ریاضی تجربی مفید باشه؟

nelly joon
17-08-2010, 19:51

والا من خودم تا سوم دبیرستان رشته ریاضی بودم.الان که مقایسه میکنم به نظر من حتی خوندن حسابان هم واسه تجربیا نیازی نیست چه برسه به دیفرانسیل.حالا شما اول درسایی که خیلی ضروریتر هستند و جزء منابع اصلی کنکور تجربی هستند رو بخونید اگه وقت اضافه آوردید یه نگاهی هم به دیفرانسیل بندازید.
8000 تست کتاب میکرو طبقه بندی گاج هست.

پارسال این آقای دیبازر تو برنامه فرصت برابر یه برنامه ای داده بود که از 17 اسفند تا 13 اردیبهشت همه درسها یه دور دوره میشد،کسی از دوستان اون برنامه های هفته به هفته اش رو کامل داره (واسه رشته تجربی) ؟
شدیدا بهش نیاز دارم. :33:
کسی نداشت برنامه رو؟:45:

Alireza SM
17-08-2010, 19:52

8000 تست مال انتشارات گاج هست و فكر كنم 5 جلديه

ديفرانسيل به هيچ وجه براي تجربي مناسب نيست و وقت هدر دادنه . پيشنهاد ميكنم كتاب رياضي جامعه مهر و ماه رو بگيرين و موضوعي تست بزنين ازش

Tabasom.Sweet
17-08-2010, 20:46
سلام به همه

سلام:11: حقیقت اینه که پارسال در جریان کنکور با یه دوستی اشنا شدم

که لیسانس میکروبیولوژی بود و میخواست بخونه برای پزشکی.

کاری که اون کرد این بود که از همون تابستون رفت توی اموزشگاه و شروع کرد حسابی درس خوندن

شدیدا ضعیف بود و شدیدا میخوند.

امسال رتبش 312 شد....منطقه ی 1 هم بود

اگر همت کنید حتما میشه.

Lady Negar
17-08-2010, 23:07
سلام به همه
همون جور كه دوستان لطف كردن قسمت خوب قضيه رو گفتن منم اونور ماجرو رو ميگم....منم دوستاني داشتم كه اين تصميم رو داشتن اما متاسفانه به نتيجه دلخواه نرسيدن.اينو نگفتم كه بگم نكن گفتم كه بدوني حال اون دوستام الان بده...و پر از افسوس و حسرت گذشته...

petrose.kabir
18-08-2010, 10:17
سلام
يكي از بچه در مورد چطور درس خوندن سوال پرسيده بود.منم تجربيات و اشنباهات پارسال خودمو گفتم
ميزارم اينجا شايد بقيه رو هم كمك كنه.اين مطالب فقط نظرات شخصييه خودمه
اولاش خودم اينجوري بودم.ولي اخراش فهميدم چه طور بايد واسه كنكور خوند
بزار بهت ماه اخر كنكور چه شكليه
نگا تو اون ماه اخر كه بعد امتحانات هيچ فرستي واسه درس خوندن نداري.فقط بايد تست بزني.اونم يه ريتم خاصي داره.الان فقط ميخوام ايند رو نشون بدم كه بدوني چجور بايد درس خوند
تو ماه اخر ادم روش كوتاه ياد ميگيره.دستش به تست ميوفته. تست زمان دار ميزنه و ......
همه ي اينا در صورتيه كه درسا رو كامل بلد باشي.درسو هم هيچ وقت با تست نميتوني ياد بگيري.اول بايد خوب تشريحي بخوني.از الان
نه كه 2 سالانه حل كني.نه.يعني روش تستي نري.اصلا.چون يه نكته كوچولو رو يادت ميده .2 هفته بعد هم از يادت ميره.تستارو تشريحي حل كن.اگه درست حل كردي .حل گزينه هاي غاط هم نگا كن.واسه خودت تحليل كن.راههاي مختلف.و.....
بعضي مباحث مثل مسله هاي شيمي .اينا رو اشكال نداره از روش تناسب حل كن.اين روش يه روش كليه.يه نكته تستي نيست
پس هيچ وقت نكته حفظ نكن.درسو ياد بگير اونم تشريحي كه تا ماه اخر يادت نره
بعد اينكه درس هر فصلو خوندي تست تشريحي حل كن.بسته هاي 20 تايي.يا 10 تايي .حالا چندتا بسته ديگه به خودت بستگي داره
يه نكته.اين كه هميشه وقتي تست تشريحي بزن كه فصلو كامل خوندي.مثلا فصل 1 شيمي 3 رو خوندي حلا برو تست تشريحي
خوب كه فكر كردي حالا ديگه درسو بلد شدي.رو يه كاغذ خلاصه برداري كن.اين بدردت ميخوره.واسه كي؟ افرين اون ماه اخر يه نگاش بندازي كه يادت بياد همه چيز
پس روش تستي تعطيل.با روش تشريحي بخون.چون روز كنكور ادم هيچ روشي تستي به زهنت نميرسه.سرعت حلتم فقط با تميرن ميره بالا.هر چي بيشتر حل كني.سرعتت بالاتر ميره
چنتا نكته:
.كتابت محمد مهربان ديگه شورشو از بي نمكي درو ورده.خيلي تشريحي كرده كه اصلا به درد كنكور نميخوره.واسه رياضيا فقط انتشارات كوله پشتي .عباس مرادي
.تو اين سايت نيا.من خودم پارسال ميومدم.به ضررم بود.چون هر كي چيزي ميگه.ادم از برنامه خودش عقب ميوفته
تمام موسسه ها واسه تبليغن.فقط ازموناشونو بده اونم واسه اينكه ببيني رتبت چنده.جزوه ها شونو پرت كن.اصلا هر جا خلاصه درس ديدي بجز اونايي كه خودت نوشتيو پرت كن.اشتباه محضه
هر وقت واسه يه درس 2 كتاب خريدي بدون اون روز .روزيه كه كنكور قبول نميشي.هميشه يه منبع
دانشگاه تهران ميبينمت.بوس
غلط املاي اگه داشت معذرت.چك نكردم

reza-atom
18-08-2010, 13:05
سلام دوستان من میخوام کنکور 90 ، هنر شرکت کنم و هنر رو جدی بگیرم ( علاقمند هنرهای تجسمی و گرافیک ) کسی تجربشو داره که چه کتابهایی مهم ترن و از کجا باید تهیه کنم ؟ آیا همون کتابهای درسی هنر کفایت میکنه یا کتابهای دیگه ای هم هست ؟ من فارغ التحصیل ریاضی ام ولی میخوام هنر رو جدی بگیرم !

nits
18-08-2010, 13:14
سلام
يكي از بچه در مورد چطور درس خوندن سوال پرسيده بود.منم تجربيات و اشنباهات پارسال خودمو گفتم
ميزارم اينجا شايد بقيه رو هم كمك كنه.اين مطالب فقط نظرات شخصييه خودمه
اولاش خودم اينجوري بودم.ولي اخراش فهميدم چه طور بايد واسه كنكور خوند
بزار بهت ماه اخر كنكور چه شكليه
نگا تو اون ماه اخر كه بعد امتحانات هيچ فرستي واسه درس خوندن نداري.فقط بايد تست بزني.اونم يه ريتم خاصي داره.الان فقط ميخوام ايند رو نشون بدم كه بدوني چجور بايد درس خوند
تو ماه اخر ادم روش كوتاه ياد ميگيره.دستش به تست ميوفته. تست زمان دار ميزنه و ......
همه ي اينا در صورتيه كه درسا رو كامل بلد باشي.درسو هم هيچ وقت با تست نميتوني ياد بگيري.اول بايد خوب تشريحي بخوني.از الان
نه كه 2 سالانه حل كني.نه.يعني روش تستي نري.اصلا.چون يه نكته كوچولو رو يادت ميده .2 هفته بعد هم از يادت ميره.تستارو تشريحي حل كن.اگه درست حل كردي .حل گزينه هاي غاط هم نگا كن.واسه خودت تحليل كن.راههاي مختلف.و.....
بعضي مباحث مثل مسله هاي شيمي .اينا رو اشكال نداره از روش تناسب حل كن.اين روش يه روش كليه.يه نكته تستي نيست
پس هيچ وقت نكته حفظ نكن.درسو ياد بگير اونم تشريحي كه تا ماه اخر يادت نره
بعد اينكه درس هر فصلو خوندي تست تشريحي حل كن.بسته هاي 20 تايي.يا 10 تايي .حالا چندتا بسته ديگه به خودت بستگي داره
يه نكته.اين كه هميشه وقتي تست تشريحي بزن كه فصلو كامل خوندي.مثلا فصل 1 شيمي 3 رو خوندي حلا برو تست تشريحي
خوب كه فكر كردي حالا ديگه درسو بلد شدي.رو يه كاغذ خلاصه برداري كن.اين بدردت ميخوره.واسه كي؟ افرين اون ماه اخر يه نگاش بندازي كه يادت بياد همه چيز
پس روش تستي تعطيل.با روش تشريحي بخون.چون روز كنكور ادم هيچ روشي تستي به زهنت نميرسه.سرعت حلتم فقط با تميرن ميره بالا.هر چي بيشتر حل كني.سرعتت بالاتر ميره
چنتا نكته:
.كتابت محمد مهربان ديگه شورشو از بي نمكي درو ورده.خيلي تشريحي كرده كه اصلا به درد كنكور نميخوره.واسه رياضيا فقط انتشارات كوله پشتي .عباس مرادي
.تو اين سايت نيا.من خودم پارسال ميومدم.به ضررم بود.چون هر كي چيزي ميگه.ادم از برنامه خودش عقب ميوفته
تمام موسسه ها واسه تبليغن.فقط ازموناشونو بده اونم واسه اينكه ببيني رتبت چنده.جزوه ها شونو پرت كن.اصلا هر جا خلاصه درس ديدي بجز اونايي كه خودت نوشتيو پرت كن.اشتباه محضه
هر وقت واسه يه درس 2 كتاب خريدي بدون اون روز .روزيه كه كنكور قبول نميشي.هميشه يه منبع
دانشگاه تهران ميبينمت.بوس
غلط املاي اگه داشت معذرت.چك نكردم

سلام .
پسر فداکار غلط املایی زیاد داشت. منظورم غلطهایی که نباید میداشت.
دانشگاه تهران ؟؟؟
ممنون از راهنمایی

vahid-p
18-08-2010, 18:33
سلام دوستان من میخوام کنکور 90 ، هنر شرکت کنم و هنر رو جدی بگیرم ( علاقمند هنرهای تجسمی و گرافیک ) کسی تجربشو داره که چه کتابهایی مهم ترن و از کجا باید تهیه کنم ؟ آیا همون کتابهای درسی هنر کفایت میکنه یا کتابهای دیگه ای هم هست ؟ من فارغ التحصیل ریاضی ام ولی میخوام هنر رو جدی بگیرم !
ما تو زمینه غیردرسیش بودیم، درسی نه. می تونی بری و تو انجمن قسمت گرافیک بنویسی، حتما کسی هست که رشته گرافیک خونده باشه.
البته می تونی از این لینک استفاده کنی :

Aryana_b
18-08-2010, 20:24
من نمیتونم درس بخونم مثلا اگه یه روز 6 ساعت درس بخونم فقط 3ساعتش مفیده چی کار کنم؟ همش حواسم پرت میشه نمیشه تمرکز کنم
کمک کنید

vahid-p
18-08-2010, 22:48
من نمیتونم درس بخونم مثلا اگه یه روز 6 ساعت درس بخونم فقط 3ساعتش مفیده چی کار کنم؟ همش حواسم پرت میشه نمیشه تمرکز کنم
کمک کنید
یه جا گفته بودین که تو تابستون کلاس هم میرین. پس به نظر من مطالعت خوبه . نمی گم کافیه.
سعی کن انگیزه برا خودت ایجاد کنی. اصلا کجا و چه رشته ای می خوای قبول شی. همون رو همیشه برا خودت یادآوری کن.

dracula_killer
18-08-2010, 22:59
کمک کنید

من به عنوان یه استاد حواس پرت شدن بهت میگم که اصلا نگران نباش
اول از همه قبل پیش خودت ببین اون موقع که درس می خونی چه فکرایی تو کلت میاد؟
همه رو بنویس رو کاغذ
مثلا ممکنه با خودت فکر کنی کنکور رو که دادم می خوام فلان کار رو بکنم،خب همه رو بنویس رو کاغذ و
کاغذ رو پیش خودت نگه دار تا بعد کنکور
همیشه قبل از اینکه شروع کنی به درس خوندن اینا رو بنویس تا مغزت از فکرای جور واجور خالی بشه و بعد برو شروع کن
امیدوارم موفق باشی:5:

mohsen_rkh
19-08-2010, 13:49
ای بابا مگه چیکار می کنن؟ نتیجه انتخاب رشته رو بدن ملت تکلیفشون معلوم شه برن پی کارشون دیگه. یه ماه مغزمون تو کف بود ببینیم رتبه مون چقدره، یک ماه هم باید وایسیم نتیجه انتخاب رشته بیاد... اه... هر چی مو رو سرمون بود ریخت!

hermione
19-08-2010, 13:49
کمک کنید

روش دیگه ای هم هست من از همین استفاده کردم وخیلی نتیجه داد روش خیلی معروفیه این که یه ساعت آلارم دار اولش روی 5دقیقه تنظیم کن و سعی کن توی این 5دقیقه تمام تمرکزت روی درس باشه حتی به ساعت هم نباشه
بعد اگه موفق شدی تو این 5 دقیقه به چیزه دیگه ای فکر نکنی بار بعدی 10 دقیقه بزار زنگ زنگ بزنه والی آخر ...

nits
19-08-2010, 15:07
کمک کنید

بهتره بگی حواست رو یه چیزی پرت میکنه .درسته ؟ مثلا چه چیزهایی میاد به ذهنت ؟ مطمئنا ذهنت جایی دیگه درگیر هست که حواست پرت میشه .البته اگه خیلی حواست به جاهای دیگه میره و نمیتونی درس بخونی وقتی یه موضوعی یا عادتی و چیزی و کاری اومد تو ذهنت پیش خودت بگو : باشه. به این موضوع هم فکر میکنم ولی نه الان بعد از اینکه درسم تموم شد.
یه جور مقابله هست .

M . Sayid
19-08-2010, 21:33
کمک کنید

امتحان کن یه آهنگ بزار گوش بده ( بهتره با موبایل باشه ) حین درس های تشریحی مثل فیزیک یا ریاضی احتمالا کمکت کنه برای من که موثر بود

البته یه آهنگ بی کلام آرام یا سنتی خودمون نه چیز دیگه ای

navid_ir
20-08-2010, 04:13
سلام
کتاب دیفرانسیل اندیشه فایق یه کتاب کلی هستش که کل ریاضیات رشته ی ریاضی هست و خوب ریاضیه رشته ی ریاضی با تجربی بعضی جاهاش مشترکه ..اون مشترک ها رو از اون میخوند....
کتاب 8000 تست همون طور که گفتن از انتشارات گاج هستش اما همه ی جلدهاش خوب نیست ولی زیست 2 وپیش خوبه

yekleh
20-08-2010, 14:06
من دقيقا متوجه نشدم...يعني اين فيزيك 1 و 2 انديشه سازان اون مباحثي كه تكرار ميشن رو نداره ديگه...اينطوري باشه كه خوبه...كتابش چاپ نميشه ديگه؟

behnamrizi
20-08-2010, 15:03
من دقيقا متوجه نشدم...يعني اين فيزيك 1 و 2 انديشه سازان اون مباحثي كه تكرار ميشن رو نداره ديگه...اينطوري باشه كه خوبه...كتابش چاپ نميشه ديگه؟

آره نداره. نه چاپ نمیشه

kahkeshan6
20-08-2010, 19:09
البته بعضی از فصلایی که تکرار نمیشه رو هم نداره.
فصل اندازه گیری و کار و انرژی.که اونم تو کتاب پیش آورده شده.