PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 90 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21

Homayun Khan
05-03-2011, 17:28
بچه ها یه سوال
این آزمون های آزمایشی سنجش توی کارنامه هاش ترازم داره؟

gomnam23
05-03-2011, 20:25
خیلی بد شده. رفته بودم واسه بالای 6500

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی چرا هر هفته تعداد کارنامه گذارها!!! کمتر میشه؟

---------- Post added at 08:25 PM ---------- Previous post was at 08:23 PM ----------

بچه ها یه سوال
این آزمون های آزمایشی سنجش توی کارنامه هاش ترازم داره؟

بله نمره داره. مشابه کنکور سراسری

Homayun Khan
05-03-2011, 20:53
خیلی بد شده. رفته بودم واسه بالای 6500

راستی چرا هر هفته تعداد کارنامه گذارها!!! کمتر میشه؟

---------- Post added at 08:25 PM ---------- Previous post was at 08:23 PM ----------

بله نمره داره. مشابه کنکور سراسری
دوست عزیزمن ترازو گفتم نه رتبه ترازی که بشه با تراز دانشگاه آزاد مقایسه اش کرد:13:

Gam3r
05-03-2011, 20:58
سلام نابغه ها :دی
اگه وقت کردید به این تاپیک هم بیایید و از تجربیات خودتون به ما بگید ... بسی استفاده خواهیم برد ... ( خودم هم نزدم این تاپیک رو ، یکی از دوستان خلاق زده )

رازِ شاگرد اول شدنِ شاگرد اولها چیست ؟؟؟ ( شاگرد اولها پاسخ بدهند )
forum.p30world.com/showthread.php?t=474954

alphacino
05-03-2011, 21:28
والا تو سایتاشون که می ری می نویسه معدل کتبی بالای 15

آزاد منظورتون بین المللی آزاد ( قشم) هست یا معمولیش ؟؟؟

اصلا نميدونستم ازاد بين المللي هم داره :31:
همين معموليشو ميگم , خيلي هم معتبره :5:

meragj2
05-03-2011, 23:13
نظرتون درباره اردوهای نوروزی، کیف در مدرسه ، نوروز در کتابخانه و کلا این جور برنامه های نوروزی چیه؟
دوستانی که تجربه دارن، شرکت کنیم یا نه؟

METACORTEX
06-03-2011, 10:01
نظرتون درباره اردوهای نوروزی، کیف در مدرسه ، نوروز در کتابخانه و کلا این جور برنامه های نوروزی چیه؟
دوستانی که تجربه دارن، شرکت کنیم یا نه؟
سلام دوست من.
ببین چنین اشتباهی نکن.تو همه ی این اردوها تنها کاری که می کنند درس خوندن.که مطمئنا تو خونه ی خودتون تمرکز بیشتری داری.الکی من ثبت نام کردم پارسال نه که مفید نباشه اضلا چرا بود اونم بیشتر قسمت رفع اشکال با دبیرا و اگه تو خونه می خوندم خیلی بهتر بودم.برو مردونه بشین بخون تاثیرش و تو آزمون بعد از عید میبینی.
توجه داشته باش که عید آخرین موقعیت جبران عقب افتادگی هاست.

EngineeR EhsaN
06-03-2011, 15:18
سلام دوستان اينم از كارنامه من فقط كمكم كنيد تا تراز اختصاصيام يكمي بره بالاتر!

milla.online
06-03-2011, 16:08
سلام دوستان
من رشته ی ریاضی هستم ولی پزشکی آزاد هم ثبت نام کردم به نظر شما می تونم تو چند روز بین 10 تیر تا آزمون پزشکی آزاد می تونم با روزی 10 ساعت وقت گذاشتن درصد خوبی تو زیست بیارم واسه قبولی تو دندون پزشکی شیراز؟؟؟؟
سوالای زیست آزاد هم مثل سراسری مفهومی و ترکیبیه یا با خوندن یه کتاب میشه راحت تستاشو زد؟؟؟
راستی ترازم تو کانون بین 6000 تا 6500 هستش و بهترین درسم هم شیمیه(متوسط 60 درصد) و دیفرانسیل(متوسط 55 درصد):2:
لطفا راهنماییم کنید....

omnia.2008
06-03-2011, 17:00
دوستان سلام میکنم به همتون یه نظر میخواستم
همتون که میدونید رشتم چیه؟!!!
تجربی دیگه
من میخوام واسه پزشکی دارو یا علوم تغذیه بزنم البته از پزشکی خوشم نمیاد ولی ترازم میرسه الان تو قلمچی ترازم 7100-7200 هست
میخوام واسه غیر پزشکی برق تهران یا عمران تهران بزنم چه طوره؟

ایرج قاسم پناه
06-03-2011, 19:05
سلام به عزیزان محترم کاربران گرامی

سوال داشتم

به نظر شما شخصی که تا الان به دلیل مشغله کاری و زندگی از خوندن دو درس ریاضی و فیزیک غافل بوده چه طور میتونه با یک برنامه ریزی دقیق به درصدی حداقل متوسط در این دو درس برسه؟

خواهشا یه توضیح بدید روشن شویم چه طور برنامه ریزی کنم بتوانم یک درصد مطلوب بزنم؟

متشکر و ممنونم از راهنمایی های دوستان

omnia.2008
06-03-2011, 19:09
سلام دوستان
من رشته ی ریاضی هستم ولی پزشکی آزاد هم ثبت نام کردم به نظر شما می تونم تو چند روز بین 10 تیر تا آزمون پزشکی آزاد می تونم با روزی 10 ساعت وقت گذاشتن درصد خوبی تو زیست بیارم واسه قبولی تو دندون پزشکی شیراز؟؟؟؟
سوالای زیست آزاد هم مثل سراسری مفهومی و ترکیبیه یا با خوندن یه کتاب میشه راحت تستاشو زد؟؟؟
راستی ترازم تو کانون بین 6000 تا 6500 هستش و بهترین درسم هم شیمیه(متوسط 60 درصد) و دیفرانسیل(متوسط 55 درصد):2:
لطفا راهنماییم کنید....
ببین زیست تا سال پیش مفهومی نبود تو ازاد همش مسخره بود ولی پارسال سوالا یه خورده بهتر شد قوی تر شدن
در مورد زیستم نمیدونم شاید نتونی اگه تا اون موقع میخوای هیچی نخونی چون بایدحتماالا بزنیش

ساش
06-03-2011, 19:52
سلام دوستان
لطفا راهنماییم کنید....

از امسال زیست آزاد را خدا را شکر سخت کردند که کسانی مثل شما هم خدا را نخوان و هم خرما
بیایید ظرفیت از دست بچه های تجربی که فیزیک و ریاضی تقریبا ضعیفی دارند بگیرید

یه موقعیت خوب پیش اومده برای بچه های تجربی که پزشکی قبول شن

و زیست کمتر از 80 ، هم نمی تونی قبول شی

ALt3rnA
06-03-2011, 20:18
سلام به عزیزان محترم کاربران گرامی

سوال داشتم

به نظر شما شخصی که تا الان به دلیل مشغله کاری و زندگی از خوندن دو درس ریاضی و فیزیک غافل بوده چه طور میتونه با یک برنامه ریزی دقیق به درصدی حداقل متوسط در این دو درس برسه؟

خواهشا یه توضیح بدید روشن شویم چه طور برنامه ریزی کنم بتوانم یک درصد مطلوب بزنم؟

متشکر و ممنونم از راهنمایی های دوستان
شما سعی کن روزی نیم ساعت تا یه ساعت برای هر کدوم بزاری و آموزش و مثالها رو کامل بخونی . مطمئنا پیشرفت زیادی خواهی داشت . اگه سخته برات از روزی 10 دقیقه شروع کن و یواش یواش ببرش بالاتر

meragj2
07-03-2011, 00:49
سلام دوستان
لطفا راهنماییم کنید....

بستگی داره
اگر زیست رو از قبل یاد بگیری و اون موقع 2 بار کتاب رو دقیق بخونی شاید بتونی 90 بزنی. به کمتر هم فکر نکن چون قبول نمی شی.:31:

اگر هیچ زمینه ای نداشته باشی و فقط بخوای 2 بیست روز بخونی شانست واسه قبولی خیلی پایینه.

ولی ازمن میشنوی یک بوم و دو هوا نشو! همه تمرکزت روی یه کار باشه بهتر نتیجه میگیری.:46:

fmps
07-03-2011, 13:34
کسی در مورد ادوی مجازی کانون مظری نداشت؟؟

ساش
07-03-2011, 14:14
درود
دوستان فرق رشته های بین المللی به غیر از شهریشون با باقی رشته ها چیه ؟؟
مثل فرق پزشکی بین المللی با پزشکی عادی چیه ؟؟؟
بین المللی معتبر تره ؟؟؟

می گن برای ادامه تحصیل در خارج مدرک پزشکی ما را قبول ندارند و نمی تونیم راحت پذیرش بگیریم برای تخصص
مدرک بین المللی را چی ؟؟؟

hami2007
07-03-2011, 19:37
سلام

من دوسال پیش مدرک پیش دانشگاهی گرفتم ولی به علتی وارد دانشگاه نشدم یعنی اصلا نشد کنکور سراسری بدم و کلا از درس دور بودم امسال ثبت نام کردم و ار الان میخوام شروع کنم مشکل نظام وظیفه هم ندارم تا الان بیدار بودم و کنکور سال 89 رو بدون هیج مطالعه دادم نتایج حدودا اینطور شد :

ادبیات 39% / عربی زیر 10% / دینی 24% / زبان 12 - ریاضی 38% / فیزیک 20% / شیمی 37%

الان چندتا سوال دارم از بچه های کنکوری و کنکوری های سابق:

1-الان وضیعتم چطوره ؟

2- به نظرتون زمان کافی دارم در شبانه مهندسی شهرستان قبول بشم منطقه 2 هستم؟

3-من به همون دلایل بالا هیچ کتابی درسی ندارم ؟ به نظرتون کتابدرسی بگیرم یا کتاب کنکور کافیه؟ اگر بگیرم چاپ جدید میشه با مال شما فرق نداره یعنی کتابهای سال دوم و سوم دبیرستان امسال عوض نشده؟

4-من به مباحث ریاضی مخصوصا حسابان و دیفرانسل و فیزیک تسط دارم چه کتاب تستی برای اینها بگیریم که هم توضیح مختصر داشته باشه که یادآوری بشه هم تست؟

5-برای شیمی کنکور چه کتاب جامعی پیش نهاد میکنید که هم همه مباحث رو داشته باشه و هم خوب توضیحداده باشه هم تست؟

6-من حدسم این هست که دین و زندگی و ادبیات رو کتاب درسی رو بخونم و تست بزنم بهتره کتاب تست خوب چی هست؟

7-برای عربی و زبان خارجی چهکتاب جامع آموزش و تستی پیشنهاد میکنید؟

ممنون که وقت گذاشته و خوندید:10: اگر لطف کنید جواب هم بدید خیلی ممنونتر میشم:46:
اساتید قابل بدونند جواب ما روهم بدهد :(

p30pro
07-03-2011, 22:31

برا عمومیا گاج سفید خیلی خوبه !

برای شیمی مبتکران فوق العادست !

برا فیزیک پیش و پایه کاج سفید !

-----------------------------------------------------------

ریاضی کنکورت رو خیلی خوب زدی ! اونم 89 رو

نگفتید رشتتون چیه ؟

مهندسی تو شهرستان با همون درصدایی که الان زدی قبول می شی !

بستگی داره چه مهندسی بخوای !

hami2007
07-03-2011, 23:20
برا عمومیا گاج سفید خیلی خوبه !

برای شیمی مبتکران فوق العادست !

برا فیزیک پیش و پایه کاج سفید !

-----------------------------------------------------------

ریاضی کنکورت رو خیلی خوب زدی ! اونم 89 رو

نگفتید رشتتون چیه ؟

مهندسی تو شهرستان با همون درصدایی که الان زدی قبول می شی !

بستگی داره چه مهندسی بخوای !
رشته من ریاضی بود الان هم چون در کاره شبکه شاغل هستم IT یا کامپیوتر باید بخونم
من ریاضیاتم همیشه خوب بوده از درسهای دیگه میترسم مخصوصا شیمی فیزیک و عربی

پس گاج سفید خوبه برای همه درسها
شیمی مبتکران کدوم کتاب؟ هم توضیح هم تست داره؟
ممنون

omnia.2008
08-03-2011, 07:32
درود
دوستان فرق رشته های بین المللی به غیر از شهریشون با باقی رشته ها چیه ؟؟
مثل فرق پزشکی بین المللی با پزشکی عادی چیه ؟؟؟
بین المللی معتبر تره ؟؟؟

می گن برای ادامه تحصیل در خارج مدرک پزشکی ما را قبول ندارند و نمی تونیم راحت پذیرش بگیریم برای تخصص
مدرک بین المللی را چی ؟؟؟
سلام دوست عزیز ببین اگه دقت کرده باشی میگن مثلا بین المللی کیش با مدرکه دانشگاه تهران پس میبینیم بین مدرک بین المللی با دانشگاهای بزرگ ایران فرقی نیست فقط فرقش فکر کنم 50 60 میلونه:31::31::18:
اره پس اگه اونو قبول ندارن پس اینم قبول ندارن
حالا چرا پزشکی؟
پزشکی هم رشته شد؟!!!!!!!:13::46:

omnia.2008
08-03-2011, 07:41
سلام دوست عزیز شما به نسبت اینکه از درس ها دور بودید ولی درصد های به نسبت خوبی دارید که نشون از هوش وحافظه با هست
پس حتما میتونید تو این مدت با یک پشت کار عالی به هدفتون برسید
بعدش کتاب های کمک اموزشی خوب اره خیلیم عالیه که میتونید تا تاپیک کتاب های اموزشی ببنید
برای دین و زندگی کتاب عالیه ولی نه کافی چون شما از مهمترین بخش دین وزندگی که ایات است غافل میمونید پس یه کتاب مکمل بگیرید برای ایات و مفهوماتش چون حدود 70% کنکوره
برای ادبیات که خود کتاب زیاد به نظر من خوب نیست اگه بیای جدا جدا مثلا از روی کلک معنی ها املا ارایه ها تاریخ ادبیاتو و قرابتو بخونی بعد تست بزنی خیلی بهتره زبان فارسی هم که کتاب خوبه با تست
در مورد شیمی بگم که یه کتاب خیلی عالی هست به نام مبتکران که خیلی عالیه ولی حجمش زیاده خیلی سبز هم خیلی عالی هست با حجم کمتر حالا دوستان در این مورد نظر بدن بهتره چون من فقط مبتکران میخونم
برای عربی باز مبتکران عالیه ولی حجمش زیاده ولی خیلی سریع میشه خوندش ولی بازم دوستان تو عربی پیزه بهترو خلاصه تری شید بشناسن.
ببخشید از اینکه خوب راهنمایی نکردم
برای من هم دعا کنید:46:

hami2007
08-03-2011, 14:44
سلام دوست عزیز شما به نسبت اینکه از درس ها دور بودید ولی درصد های به نسبت خوبی دارید که نشون از هوش وحافظه با هست
پس حتما میتونید تو این مدت با یک پشت کار عالی به هدفتون برسید
بعدش کتاب های کمک اموزشی خوب اره خیلیم عالیه که میتونید تا تاپیک کتاب های اموزشی ببنید
برای دین و زندگی کتاب عالیه ولی نه کافی چون شما از مهمترین بخش دین وزندگی که ایات است غافل میمونید پس یه کتاب مکمل بگیرید برای ایات و مفهوماتش چون حدود 70% کنکوره
برای ادبیات که خود کتاب زیاد به نظر من خوب نیست اگه بیای جدا جدا مثلا از روی کلک معنی ها املا ارایه ها تاریخ ادبیاتو و قرابتو بخونی بعد تست بزنی خیلی بهتره زبان فارسی هم که کتاب خوبه با تست
در مورد شیمی بگم که یه کتاب خیلی عالی هست به نام مبتکران که خیلی عالیه ولی حجمش زیاده خیلی سبز هم خیلی عالی هست با حجم کمتر حالا دوستان در این مورد نظر بدن بهتره چون من فقط مبتکران میخونم
برای عربی باز مبتکران عالیه ولی حجمش زیاده ولی خیلی سریع میشه خوندش ولی بازم دوستان تو عربی پیزه بهترو خلاصه تری شید بشناسن.
ببخشید از اینکه خوب راهنمایی نکردم
برای من هم دعا کنید:46:
ممنون
اسم کتاب و مولف هم بگید چون مبتکران خیلی کتاب داره
برای فارسی چه کتابی بگیرم؟

EngineeR EhsaN
08-03-2011, 15:19
سلام دوستان ميخوايتم بدونم دانشگاه خواجه نصير چه تراز و رتبه اي ميخواد براي برق؟

veritaaa
08-03-2011, 15:44
سلام دوستان ميخوايتم بدونم دانشگاه خواجه نصير چه تراز و رتبه اي ميخواد براي برق؟

میانه رتبه 2287
میانه رتبه ی منطقه 1 : 1220
میانه رتبه ی منطقه 2 : 844
میانه رتبه ی منطقه 3 : 137

p30pro
08-03-2011, 16:11
برق صنعتی قم رو هم می شه رتبش رو بگید ؟ شبانه و روزانش !

caca_caca888
08-03-2011, 19:08
سلام
منم پارسال کنکور داشتم که الکی هیچی هم نخوندم.الان یه سایت پیدا کردم برای برنامه ریزی...

برید حساب کنید چقدر وقت خالی دارید...
من که پر کردن 6.5 ساعت وقت اضافه آوردم...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته برای بعد از عید حساب کنید که زمان مدرسرو خالی بذارید...

p30pro
08-03-2011, 21:49
ثبت نام آزاد تا امشبه ؟ تمدید نشده ؟

timsar jackson
08-03-2011, 21:57
ثبت نام آزاد تا امشبه ؟ تمدید نشده ؟

تا پنج شنبه..که حتما تمدید هم میشه

veritaaa
08-03-2011, 23:20
برق صنعتی قم رو هم می شه رتبش رو بگید ؟ شبانه و روزانش !

برق مخابرات:

میانه رتبه 12435
میانه رتبه ی منطقه 1 : ...
میانه رتبه ی منطقه 2 : 4864
میانه رتبه ی منطقه 3 : 1522

برق کنترل :
میانه رتبه 15252
میانه رتبه ی منطقه 1 : 7436
میانه رتبه ی منطقه 2 : 5565
میانه رتبه ی منطقه 3 : 2069

شبانه برق مخابرات :

میانه رتبه 22840
میانه رتبه ی منطقه 2 : 8904
میانه رتبه ی منطقه 3 : ....

Facon_Archi
08-03-2011, 23:38
تراز 6300 کل قلم چی و 8500 سنجش زبان تخصصی جایی قبول میشه؟: دی

hami2007
09-03-2011, 00:17
من آزمون های جامع سنجش شرکت کردم میخواستم ببینم کافیه یا جای دیگه هم شرکت کنم؟
سایت کانون هم خیلی گنگ هست برنامه آزمونها نبود!

p30pro
09-03-2011, 06:29
برق مخابرات:

میانه رتبه 12435
میانه رتبه ی منطقه 2 : 4864
میانه رتبه ی منطقه 3 : 1522

برق کنترل :
میانه رتبه 15252
میانه رتبه ی منطقه 1 : 7436
میانه رتبه ی منطقه 2 : 5565
میانه رتبه ی منطقه 3 : 2069

شبانه برق مخابرات :

میانه رتبه 22840
میانه رتبه ی منطقه 2 : 8904
میانه رتبه ی منطقه 3 : ....

می شه منبعتون رو هم لطف کنید؟

jekob
09-03-2011, 10:52
من تو ازاد کدپستی رو اشتباه زدم رفت !!!!!!!!!!! چیکار کنم؟

ساش
09-03-2011, 10:56
سلام دوست عزیز ببین اگه دقت کرده باشی میگن مثلا بین المللی کیش با مدرکه دانشگاه تهران پس میبینیم بین مدرک بین المللی با دانشگاهای بزرگ ایران فرقی نیست فقط فرقش فکر کنم 50 60 میلونه:31::31::18:
اره پس اگه اونو قبول ندارن پس اینم قبول ندارن
حالا چرا پزشکی؟
پزشکی هم رشته شد؟!!!!!!!:13::46:

نمی دونم راجب عشق پزشکی چیزی شنیدی یا نه
اینم یجوری تو همون مایع هاست

veritaaa
09-03-2011, 13:17
می شه منبعتون رو هم لطف کنید؟
قلم چی
براساس قبولی های پارسال قلم چی هست فکر نکنم جای دیگه ای این اطلاعات رو داشته باشه

milla.online
09-03-2011, 18:47
از امسال زیست آزاد را خدا را شکر سخت کردند که کسانی مثل شما هم خدا را نخوان و هم خرما
بیایید ظرفیت از دست بچه های تجربی که فیزیک و ریاضی تقریبا ضعیفی دارند بگیرید

یه موقعیت خوب پیش اومده برای بچه های تجربی که پزشکی قبول شن

و زیست کمتر از 80 ، هم نمی تونی قبول شی
ممنون از راهنماییتون
ولی مثل اینکه دل پری از بچه های ریاضی داریدا:21:
حالا من شانسم رو امتحان امتحان می کنم ببینم چی میشه....:46:

milla.online
09-03-2011, 18:53
بستگی داره
اگر زیست رو از قبل یاد بگیری و اون موقع 2 بار کتاب رو دقیق بخونی شاید بتونی 90 بزنی. به کمتر هم فکر نکن چون قبول نمی شی.:31:

اگر هیچ زمینه ای نداشته باشی و فقط بخوای 2 بیست روز بخونی شانست واسه قبولی خیلی پایینه.

ولی ازمن میشنوی یک بوم و دو هوا نشو! همه تمرکزت روی یه کار باشه بهتر نتیجه میگیری.:46:
ممنونم از راهنمایی
من سال دوم تجربی بودم و زیست 2 رو بلدم تا یه حدی
اما فکر نکنم بتونم هم برای ریاضی بخونم هم زیستو....
با توجه به هزینه های دانشگاه آزاد اونم تو یه شهر دیگه(من ساکن بوشهر هستم) نمیدونم هزینه کنم براش یا نه.....
:19:(اما چه کنم که gf ام تجربیه و این تنها راه هم رشته شدنه....:10::40::40::40:
راستی شهریه آزاد برای دندون چنده حدودا:20:؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

p30pro
09-03-2011, 19:20
قلم چی
براساس قبولی های پارسال قلم چی هست فکر نکنم جای دیگه ای این اطلاعات رو داشته باشه

تو سایتش گذاشته ؟ میشه لینکش رو بدین ؟ :20:

Hossein1992
09-03-2011, 20:01
تو سایتش گذاشته ؟ میشه لینکش رو بدین ؟ :20:

eshghe abi
09-03-2011, 21:23
سلام.
سوالم مربوط به ثبت نام هم سراسری و هم آزاد هستش.واسه همین این جا میپرسم.
صفر رقم اول شناسنامه (از سمت چپ) باید درج شه؟
تو کارت دانش آموزش و بالای کارنامه درج شده.اما تو سایت سوابق تحصیلی درج نشده.
تو سراسری هم بدون صفر ثبت نام و تایید کردم.الان باید چکار کنم؟سراسری رو میشه تغییر داد؟
آزاد رو با صفر بزنم یا بی صفر؟
ممنون.

saeed_136915
09-03-2011, 21:31
سلام یه سوال درباره کنکور آزاد داشتم :
میشه رشته ای که انتخاب کردم رو تغییر بدم؟

hermione
10-03-2011, 13:04
دور از استرس مقدار مطالعه چه از نظر کمی چه از نظر کیفی به شدت بالا ببرید این مدت باقیمونده خیلی سرنوشت سازه ...
اگه هدف خاصی دارید ( که حتما دارید) مثلا دانشگاه x و رشته y ارزششو داره که حتی 1 ثانیه هم از دست ندید دیگه هر چی توان دارید به کار بگیرید .جدی میگم که فرصت کار دیگه ای نیست ( حداقل برای اون افراد متوسط میگم)
در خدمتتون هستم هر سوالی داشتید در این زمینه ( کنکور)
به امید موفقیت .

wnba
10-03-2011, 17:41
سلام بچه ها با ارزوی موفقیت برای همتون من فکر کنم جز معدود case هایی هستم که اومدم اینجا.من کنکوری سال 88 بودم الانم دانشجوی دانشگاه ازادم.ولی چون رشتمو خیلی دوست ندارم(مهندسی شیمی)میخوام دوباره کنکور بدم.الان تازه شروع کردم به درس خوندن کتاب هم تازه گیرم اومده ولی چون 2 سال از جو دور بودم خیلی سختمه ولی انگیزه زیادی دارم.یه کمک میخواستم ازتون.الان خیلی کتابا با 2 سال پیش (تست)فرق دارن؟یعنی شما میگید من همون کتابایی که تو صفحه اول گذاشتید و بگیرم خوبه دیگه؟اخه بیشترشو دارم ولی مال 2 سال پیشه :(
بعد یه چیز دیگه:به نظر شما ریاضی فایده داره بخونم؟چون واسه ازاد نمیخواد ولی سراسری اجباریه ولی دیره خوب
ممنون میشم کمکم کنید.امیدوارم این چند ماهو خوب درس بخونید تا به بهترین جاها برسید ;)
لطفا هر کی این پستمو میبینه یه جوابی راهنمایی چیزی بکنه plz
راستی اشکال نداره من انتشارات خیلی سبز رو اشکال نداره نگیرم؟ولی بقیه اونایی که تو صفحه 1 هست داشته باشم؟

meragj2
10-03-2011, 22:03
ممنونم از راهنمایی
من سال دوم تجربی بودم و زیست 2 رو بلدم تا یه حدی
اما فکر نکنم بتونم هم برای ریاضی بخونم هم زیستو....
با توجه به هزینه های دانشگاه آزاد اونم تو یه شهر دیگه(من ساکن بوشهر هستم) نمیدونم هزینه کنم براش یا نه.....
:19:(اما چه کنم که gf ام تجربیه و این تنها راه هم رشته شدنه....:10::40::40::40:

دوستان بی انگیزه و کم انگیزه یاد بگیرین.:10:
به این میگن آرایه حسن تعلیل!

تصمیم با خودته ولی به نظر من الان باید راه خودتو مشخص کنی.

solo8
10-03-2011, 22:45
دوستان یه سوال دارم(شاید خیلی ابتدایی باشه ولی ممنون میشم جواب بدید...):

میخواستم بدونم که برای آزمون کنکور آزاد باید قبلش تعیین رشته کنی؟(اخه یه سری کد مربوط به درس هست که میزنی!)

واسه ازمون سراسری چطور؟

با تشکر...

shah abas
10-03-2011, 22:56
میخواستم بدونم که برای آزمون کنکور آزاد باید قبلش تعیین رشته کنی؟(اخه یه سری کد مربوط به درس هست که میزنی!)
آزاد که تموم شد. برای آزاد قبلش و برای سراسری بعدش. آزاد یک امکان هم داره که خود آزاد بهت پیشنهاد میده اگر از اون رشته هایی که که خودت انتخاب کردی قبول نشی.

solo8
10-03-2011, 23:16
آزاد که تموم شد. برای آزاد قبلش و برای سراسری بعدش. آزاد یک امکان هم داره که خود آزاد بهت پیشنهاد میده اگر از اون رشته هایی که که خودت انتخاب کردی قبول نشی.

تموم نشد که!

تمدید شده تا 25 ام...

اینم لینک خبر:

veritaaa
11-03-2011, 00:09
سلام بچه ها با ارزوی موفقیت برای همتون من فکر کنم جز معدود case هایی هستم که اومدم اینجا.من کنکوری سال 88 بودم الانم دانشجوی دانشگاه ازادم.ولی چون رشتمو خیلی دوست ندارم(مهندسی شیمی)میخوام دوباره کنکور بدم.الان تازه شروع کردم به درس خوندن کتاب هم تازه گیرم اومده ولی چون 2 سال از جو دور بودم خیلی سختمه ولی انگیزه زیادی دارم.یه کمک میخواستم ازتون.الان خیلی کتابا با 2 سال پیش (تست)فرق دارن؟یعنی شما میگید من همون کتابایی که تو صفحه اول گذاشتید و بگیرم خوبه دیگه؟اخه بیشترشو دارم ولی مال 2 سال پیشه :(
بعد یه چیز دیگه:به نظر شما ریاضی فایده داره بخونم؟چون واسه ازاد نمیخواد ولی سراسری اجباریه ولی دیره خوب
ممنون میشم کمکم کنید.امیدوارم این چند ماهو خوب درس بخونید تا به بهترین جاها برسید ;)
لطفا هر کی این پستمو میبینه یه جوابی راهنمایی چیزی بکنه plz
راستی اشکال نداره من انتشارات خیلی سبز رو اشکال نداره نگیرم؟ولی بقیه اونایی که تو صفحه 1 هست داشته باشم؟
من نمیخوام این رو معرفی کنم فقط یه پیشنهاده
یه بسته هست به اسم تست قرمز که خلاصه درس و تست های شبیه سازی کنکور داره.من استفاده نکردم چون به دردم نمی خورد ولی فکر کنم واسه کسی که الان میخواد شروع کنه خوب باشه در کنار تست های سراسری داشته باشه

omnia.2008
11-03-2011, 12:46
دوستان خوبم منو یادتونه؟
شاید
اره خیلی خاطره هایی خوبی بود خیلی کمکم کردین همتون دوستون دارم واقعا
ولی این رسم روزگاره اگه میخوا حذف نشی حداقل همراه با زمان حرکت کن
نزدیک کنکور میشیم به خاطر سریع تر بودن از زمان باید با شما خدا حافظی کرد که خیلی سخته
شایداخرین پیامم باشه شایدم بازم....
در کل خدا کنه تابستون همه با خبر خوش بیایم
برام دعا کنید
9کرتونم یا حق

Eshghe_door
11-03-2011, 12:56
دفترچه ی سوالات سراری رو با پاسخ نامش از کجا میشه تهیه کرد؟

کتاب نمیخوام

میخوام عین کنکور خودم تو خونه تمرین کنم با همون سوالا

ماله چند سال پی در پی رو میخوام

آیا کسی یه همچین جزوه ای میشناسه؟

sharifedu
11-03-2011, 13:12
سلام به همه دوستان با توجه به شرایط مهم کنکور از عید به بعد صلاح دیدم که به جمع دوستان برای کمک آنلاین به دوستان بپیوندم
بنده خودم دانشجوی نرم افزار هستم و سال پیش کنکور دادم (از بچه های انرژی هستم)
به هر حال امیدوارم هر کمکی ازم بر بیاد به دوستان بکنم !

کتاب نمیخوام
ما که از سنجش آخر (گاج) استفاده کردیم ولی دقت کنید که اگر کامل پایه و پیش (لا اقل عمومی) رو بستین برید سراغ تست های کنکور در غیر اینصورت تست موضوعی و تالیفی تا اواسط فروردین هم پیشنهاد میشه

EngineeR EhsaN
11-03-2011, 13:49

کتاب نمیخوام

اره راه انديشه يه همچين جزوه اي رو داده بيرون فكر كنم قيمتش 1200 تومن بود پاسخنامه تشريحي هم داشت:46:

mghaffari49
11-03-2011, 16:26
این کارنامه مبحثی کوش؟ اصلاً من نمی‌بینم همچین چیزی رو تو سایت کانون.

ساش
11-03-2011, 17:13
درود دوستان
با 25 درصد می شه رتبه ی خوبی اورد ؟؟ با معدل 10

یعنی اگر من بزنم 70 درصد زیست را اگر یه معدل 19 بیاد بزنه 50 تازه با من بدبخت برابر می شه حالا باقی دروس ببین چی بشه

اصلا انگیزه ی من گرفته

به نظر شما اصلا با این معدل ( باقی نمرات را خودت فکرش بکن ) اصلا می شه رتبه ی خوبی اورد

EngineeR EhsaN
11-03-2011, 18:01
قبلا بچه ها بيشتر همكاري ميكردن ، لطفا كارنامه هاتونو بزاريد :19:

milla.online
11-03-2011, 18:23
سلام دوستان
اینم از کارنامه ی من
هرچی دیفرانسیل زدم غلط در اومد.... واسه شما چطور بود؟؟؟؟

veritaaa
11-03-2011, 20:06

کتاب نمیخوام

کتاب 6 سال کنکور زرد قلم چی
کتاب عمومیش هم عمومی تمام رشته هارو داره

درود دوستان

یعنی اگر من بزنم 70 درصد زیست را اگر یه معدل 19 بیاد بزنه 50 تازه با من بدبخت برابر می شه حالا باقی دروس ببین چی بشه

اصلا انگیزه ی من گرفته

به نظر شما اصلا با این معدل ( باقی نمرات را خودت فکرش بکن ) اصلا می شه رتبه ی خوبی اورد
منم معدلم خیلی جالب نیست 15 شدم و نگران این قضیه هستم ولی متاسفانه اطلاعات خوبی در دسترس نیست.اونجوری که من تو برنامه ی گزینه 2 دیدم تراز درسها رو مد نظر میگیرن نه درصد ها
مثلا شنیدم که میانگین درس حسابان کشور 14 هست پس کسی که 15 شده خیلی هم ضرر نمیکنه سوا بر اینکه نمرات حسابان و جبر و هندسه جمع میشه

gomnam23
11-03-2011, 21:09

تحلیلی دبیر نداریم از رو اطلاعات عمومی زدم:31:

شیمی رو چیکار کنم نمیدونم چرا انقدر داغون شد؟

---------- Post added at 09:09 PM ---------- Previous post was at 09:05 PM ----------

درود دوستان

اصلا انگیزه ی من گرفته

اصلا بهش فکر نکن . اونقدری که مثال زدی تاثیر نداره . اصلا تا سالهای قبل که انگار معدل رو دخالت هم نداده بودن. شما کارت رو درست انجام بده اصلا متوجه معدل هم نمیشی

p30pro
11-03-2011, 22:07
برا ریاضی کنکور چی بخونم بهتره ؟ اندیشه فائق رو دیدم برام خیلی خیلی سخت بود !

30 سال کنکور کانون خیلی راحته و کلا ازش خوشم نمی آد

واسه ریاضی چی بخونم بهتره ؟

vahid0801
12-03-2011, 01:06
سلام.
اگه خودت ریاضیی کار سختی داری مخصوصا اگه تازه شروع کرده باشی.
بهترین کار اینه که مبحث بندی کنی و اون قسمتایی که ضعف داری رو اول درست کنی.
بعد بیای سمت مباحث مهم مشتق و حد.

یادتم باشه(اگه ریاضیی)نصف بیشتر ریاضی هندسه و گسسته و تحلیلی و جبره.

اینم بگم بهترین کتابایی که میتونی روش کار کنی مجموعه کتابای رمزینه رو اولویت بده کنارش خوشخوانو مبتکران و اندیشه فائق.
اوه اوه نوبل رو از دست بدی به خودت ظلم کردی...

تا بعد...

---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 01:02 AM ----------

ما مردیم یکی درس تخصصی 100 نزد.:41::9::29:
شیطونه میگه برم همین فردا کانون ثبت نام کنم...:3::47:
:6:

meragj2
12-03-2011, 12:57
اینم کارنامه من:
اصلا راضی نیستم، افتضاح.
همش بی دقتی بود . شیمی هم سوالای اون یارو دهاتیه مزخرف بود، یکیش شبیه کنکور نبود.
فیزیک هم درسمون نرسیده بود.

نمره سراسری 9800
رتبه زیرگروه 1 در کشور 831

من از ترم دوم به این طرف ترازم افت کرده با شیمی گزینه 2 هم مشکل پیدا کردم، بچه ها نظر بدین.

rpf
12-03-2011, 14:25
اینم کارنامه من:
اصلا راضی نیستم، افتضاح.
همش بی دقتی بود . شیمی هم سوالای اون یارو دهاتیه مزخرف بود، یکیش شبیه کنکور نبود.

نمره سراسری 9800

من از ترم دوم به این طرف ترازم افت کرده با شیمی گزینه 2 هم مشکل پیدا کردم، بچه ها نظر بدین.

سلام؛
شما چه طور زبان میخونین که اینقد خوب میزنین؟از چه منابعی؟من همیشه تو گزینه2 50 میزنم و خیلی کمه؛لطفا اگه میشه تراز اختصاصی عمومیتو بزار؛راستی شما چرا همیشه زمین 0 میزنین!؟ریاضی3ات هم عالیه؛فیزیک زیاد مهم نیست در حد 40% برای پزشکی بسه ولی شیمی باید حداقل 70% باشه چه برای داروسازی و چه برای پزشکی و دندان؛اگه کتاب شیمی خیلی سبز میخونی اصلا ولش کن چون به هیچ دردی نمیخوره و فقط مبتکران عالیه(نظر شخصی)؛در ضمن بودجه بندی شیمی این آزمون خیلی سخت بود(شیمی پیش2 فصل1 + شیمی3 فصل3)؛؛؛
خودم هم آزمون نرفتم مگرنه حتما کارنامه میزاشتم؛

***با آرزوی قبولی همه کنکوری های سال 1390 در دانشگاه دولتی و رشته مورد علاقمون***

Eshghe_door
12-03-2011, 15:00
این کتابایی که معرفی کردین مثل دفترچه جدا جداس دیگه؟ مثلا مال یه سال عمومیاش با اختصاصیاش، بعد سال دیگه دوباره عمومی اختصاصی؟

یا کلا جدا کرده مثلا همه ی عربی هارو یه جا زده فقط زیرشون تاریخ رو نوشته؟

METACORTEX
12-03-2011, 15:10
اینم کارنامه من:
اصلا راضی نیستم، افتضاح.

ُسلام
دقیقا من هم با شیمی پیش2 مشکل پیدا کردم.
این یارو ماشاالله سلیمانی واقعا سوالات چرت طرح میکنه!!!!!
این 2 سال طراح گزینه 2 است وقبلی دکتر مصلایی بود آخر طراح بود کیفین سوالاهای سالهای قبل شیمی گ.2 خیلی بهتر بود.
هر چه قدر کیفیت فیزیک و ریاضیش خوبه شیمی فاجعه است.شبیه شیمی دهه 70 است!!!!!!!!
من شیمی 54 زدم ولی خیلی سوالات مسخره بود.
تازه ابتکار جدیدیشون خیلی باحاله!!!!
وسط برنامه ها کارتون تام و جری می زارن بچه ها خسته نشن!!!!!!!!!!!!!:31:

spider_man5225
12-03-2011, 15:45
سلام بچه ها یه سوال
من تو گزینه 2 شرکت میکنم و درسای پیش و پایه شو طبق همون برنامش خوندم تو گام اول تابستونشم شرکت کردم.
الان گزینه 2 واسه عید فقط درسای سال سوم رو برنامه ریزی کرده
ولی خودم دوست دارم کل پایه رو ببندم و به جای آزمون 26 فروردین گزینه 2 آزمون جامع سنجش رو امتحان بدم.
نظر شما چیه ؟؟ من کل پایه رو برنامه ریزی کنم خوبه یا فقط سال سوم(باتوجه به حجم مطالب)
راستی من تا حالا زیاد تست نزدم و میخوام تست زدن حرفه ای رو شروع کنم.(اینم در نظر بگیرید)
کارنامه ی آخری (7) گزینه 2 ام هم اینجوریه:(منطقه 3)
همه جاشو زدم که از وضعیت منطقه 3 کلا باخبر شید.(از منطقه 2 و 1 همکسی اینجوری بزاره که بدونیم وضعیت میانگین درصداشون چه جوریه)

rpf
12-03-2011, 15:54
سلام بچه ها یه سوال
من تو گزینه 2 شرکت میکنم و درسای پیش و پایه شو طبق همون برنامش خوندم تو گام اول تابستونشم شرکت کردم.
الان گزینه 2 واسه عید فقط درسای سال سوم رو برنامه ریزی کرده
ولی خودم دوست دارم کل پایه رو ببندم و به جای آزمون 26 فروردین گزینه 2 آزمون جامع سنجش رو امتحان بدم.
نظر شما چیه ؟؟ من کل پایه رو برنامه ریزی کنم خوبه یا فقط سال سوم(باتوجه به حجم مطالب)
راستی من تا حالا زیاد تست نزدم و میخوام تست زدن حرفه ای رو شروع کنم.(اینم در نظر بگیرید)
کارنامه ی آخری (7) گزینه 2 ام هم اینجوریه:(منطقه 3)

نام درستعداد سوالدرستنادرستنزدهنمره خامنمره ترازسطح علمیزبان و ادبیات فارسی251735648461خیلی خوبزبان عربی25144750.678474خیلی خوبفرهنگ و معارف اسلامی25222185.338720عالیزبان انگلیسی25135745.337435خیلی خوبریاضی401242426.677493خیلی خوبفیزیک351721646.677541خیلی خوبشیمی301131633.338757عالیحسابان و دیفرانسیل1762931.377367خیلی خوبدیفرانسیل-ریاضی پایه741252.388990عالیریاضیات گسسته910811.115662متوسطهندسه تحلیلی71159.525217متوسط

میانگین نمره خام در سهمیهمیانگین نمره خام نفرات برتر در سهمیهمیانگین تراز در سهمیهمیانگین تراز نفرات برتر در سهمیه30.0855.844918760915.9946.924759807238.8 569.134997742216.0741455070097.0741.634698962719.8 659.82483388696.7835.68483891047.9447.23471691639. 4145.05478882734.6729.72478681945.7139.947938604

جدول شماره 4: نتایج کل داوطلب در هر یک از زیرگروه ها
جدول شماره 5: نمره کل داوطلب ، سطح علمی و میانگین نمره کل 12345نمره کل795180108095

رتبه کل در سهمیه193182170

رتبه کل در کشور10181009968

نمره کلسطح علمیمیانگین نمره کلدر سهمیهنفرات برتردر مدرسهدروس عمومی8347خوب484475334530دروس اختصاصی7790خوب477492584644دروس عمومی و اختصاصی8095خوب486188634727جدول شماره 6: رتبه داوطلب و تعداد کل داوطلبان (در گروه آزمایشی)
جدول شماره 7: تخمین نمره کل و رتبه مطابق آزمون سراسری (در گروه آزمایشی) کشورسهمیهاستانشهرمدرسهرتب ه10181901522تعداد داوطلبان3428478424292424
حدود نمره کل اکتسابی (مطابق آزمون سراسری)حدود رتبه اکتسابی در سهمیه9310750-800

این دیگه چه کارنامه ای هستش؟ نباید که اونارو کپی پست کنی!حداقل ازش عکس بگیر بعد آپلودش کن

Reza31001
12-03-2011, 16:11
اینم کارنامه من:
اصلا راضی نیستم، افتضاح.

خستگی و افت شما طبیعیه اما با شروع سال جدید باید آخرین و مهمترین مرحلۀ راه کنکور رو در سه ماه پایانی با انرژی و قدرت هرچه تمام تر آغاز کنید

کاهش اشتباهات یادتون نره (میدونم اون پیشنهاد منو عملی نکردین ولی فکر می کنم ارزش امتحان کردن رو داشته باشه)

موفق باشید

lohrasbi
12-03-2011, 17:39
من یه کتاب میخوام که توش آزمون جامع استاندارد در حد کنکور از درس زبان باشه. همچنین برای عربی. لطفا اگه سراغ دارید معرفی کنید. (میدونم نباید اینجا میپرسیدم، ولی عجله دارم ..... )

M o h a m m a d
12-03-2011, 18:36
کاشکی شیمی میزدم !!! شیمی رو نگاه هم نکردم ...

meragj2
12-03-2011, 18:51
سلام؛
شما چه طور زبان میخونین که اینقد خوب میزنین؟از چه منابعی؟من همیشه تو گزینه2 50 میزنم و خیلی کمه؛لطفا اگه میشه تراز اختصاصی عمومیتو بزار؛راستی شما چرا همیشه زمین 0 میزنین!؟ریاضی3ات هم عالیه؛فیزیک زیاد مهم نیست در حد 40% برای پزشکی بسه ولی شیمی باید حداقل 70% باشه چه برای داروسازی و چه برای پزشکی و دندان؛اگه کتاب شیمی خیلی سبز میخونی اصلا ولش کن چون به هیچ دردی نمیخوره و فقط مبتکران عالیه(نظر شخصی)؛در ضمن بودجه بندی شیمی این آزمون خیلی سخت بود(شیمی پیش2 فصل1 + شیمی3 فصل3)؛؛؛
خودم هم آزمون نرفتم مگرنه حتما کارنامه میزاشتم؛

***با آرزوی قبولی همه کنکوری های سال 1390 در دانشگاه دولتی و رشته مورد علاقمون***

زبان نمي خونم من كانون زبان ايران رو تموم كردم ولي شنيدم كتاب شبقره خوبه
از زمين و دارو و شامبو خوشم نمي ياد
تراز اختصاصي تقريبا ٨٩٠٠ عمومي ٩٠٠٠
من شيمي فقط تست سراسري زده بودم تستاي اين ازمون بد بود بايه هم درسمون نرسيده بود

meragj2
12-03-2011, 18:58
ُسلام
دقیقا من هم با شیمی پیش2 مشکل پیدا کردم.
این یارو ماشاالله سلیمانی واقعا سوالات چرت طرح میکنه!!!!!
این 2 سال طراح گزینه 2 است وقبلی دکتر مصلایی بود آخر طراح بود کیفین سوالاهای سالهای قبل شیمی گ.2 خیلی بهتر بود.
هر چه قدر کیفیت فیزیک و ریاضیش خوبه شیمی فاجعه است.شبیه شیمی دهه 70 است!!!!!!!!
من شیمی 54 زدم ولی خیلی سوالات مسخره بود.
تازه ابتکار جدیدیشون خیلی باحاله!!!!
وسط برنامه ها کارتون تام و جری می زارن بچه ها خسته نشن!!!!!!!!!!!!!:31:

اره واقعا ته ابتكاره
مثلا اون سك تام و جري رو نشون ميده بعد ناكهان مجيد سرودي مياد.
تازه يكي از سوالايي كه 2 سي دي ازمون قبلي روش تاكيد مي كرد كاملا غلط بود.

p30pro
12-03-2011, 19:20
بچه ها من رشتم ریاضیه ! به نظرتون پزشکی آزاد ثبت نام کنم ؟ ممکنه قبول شم ؟

veritaaa
12-03-2011, 20:18
این کتابایی که معرفی کردین مثل دفترچه جدا جداس دیگه؟ مثلا مال یه سال عمومیاش با اختصاصیاش، بعد سال دیگه دوباره عمومی اختصاصی؟

یا کلا جدا کرده مثلا همه ی عربی هارو یه جا زده فقط زیرشون تاریخ رو نوشته؟

قلم چی زرد یه کتاب 6تا آزمون 83 تا 88 توشه..بقیه رو نمیدونم

saeed 1428
12-03-2011, 21:49
سلام من رشته ام ریاضیه تا الان تمام دروس عمومی وشیمی رو خوندم ریاضی رفیزیک رو تو این 3 ماه چطور بخونم تا بتونم هر کدوم رو 15-20 درصد بزنم؟

waterpolo
13-03-2011, 01:30
ازمون دوم جامع سنجش اخرين مهلت ثبت نامش كي است تو رو خدا سريعتر جواب بديد

speringer
13-03-2011, 02:06
بچه ها من رشتم ریاضیه ! به نظرتون پزشکی آزاد ثبت نام کنم ؟ ممکنه قبول شم ؟

سلام به نظره من اگه بخوای شرکت کنی باید زیستت خوب باشه فکر کنم برای شما کمی سخت باشه ولی اگه علاقه داری شرکت کن امیدوارم که قبول شی زیادم نگران نباش

speringer
13-03-2011, 02:11
اشکالی نداره دفعه بعد خوب بخون حتما خوب جواب میدی:46:

shah abas
13-03-2011, 08:46
سایتش که فعلا ارور میده٬ اما فکر کنم تا اوایل فروردین بود.

nelly joon
13-03-2011, 12:04
اینم کارنامه من:
اصلا راضی نیستم، افتضاح.

نمره سراسری 9800

شیمی گزینه 2 واقعا مزخرف شده.
ترم اول سوالاش رو خیلی راحت طرح میکردن،کتابو میخوندی 80 میزدی.
حالا هم که اصلا سوالاش استاندارد نیست.بجای اینکه به مفهوم گیر بدن،میخوان سوال عجیب غریب طرح کنن که کسی ندیده باشه!!!
خیلی به این فکر نکن که افت کردی.
این آزمون خیلی سخت بوده و تقریبا همه مباحث سخت هر درسی تو این آزمون بوده.(زیست p : فصل 8، ریاضی : مشتق و کاربرد مشتق، شیمی p : فصل 3)
ولی فیزیکش خیلی سخت نبود باید بیشتر میزدی.
سعی کن از عید خوب استفاده کنی.:10:

vahid-p
13-03-2011, 12:40
به نظر من آزمون گزینه دو شیمیش واقعا سخت بود. دین و زندگی پیش هم سخت بود ولی در عوض پایه با اینکه نخونده بودم، فقط یکیش رو اشتباه زدم و بقیه درست.
دیفرانسیل هم به مراتب سخت تر شده بود ولی فیزیک ایندفعه آسون بود(نسبت به آزمونای قبل ).

MOHSEN_A1371
13-03-2011, 17:17
تو رو خدا یکی بگه برای اینکه بتونم شیمی در کنکور 50 درصد بزنم اگه تست های کنکور سال های گذشته(سراسری و آزاد داخل و خارج کشور) را کار کنم میتونم این درصد را بزنم یا باید حتما تست تالیفی هم بزنم؟یعنی سوال های کنکور سال های قبل بزنم کافیه یا باز هم چیز جدیدی هست که بیاد؟
چرا هیچ کس جوابی نمیده؟:41:

fmps
13-03-2011, 17:21
سلام دوستان
من مثلثات رو چی کار کنم؟هیچی بلد نیستم.تو کانون هم همیشه سفید میذارم.یعنی مثلثاتم صفر صفر هست

shahrzad2006
13-03-2011, 17:44
تو رو خدا یکی بگه برای اینکه بتونم شیمی در کنکور 50 درصد بزنم اگه تست های کنکور سال های گذشته(سراسری و آزاد داخل و خارج کشور) را کار کنم میتونم این درصد را بزنم یا باید حتما تست تالیفی هم بزنم؟یعنی سوال های کنکور سال های قبل بزنم کافیه یا باز هم چیز جدیدی هست که بیاد؟

شما تست های سال 82 به این طرف رو کار کن به اضافه ی کنکور های خارج از کشور ( هم تجربی هم ریاضی). تالیفی برا یه سری فصلا که سوالاش کمه کار کن مثل فصلای اول شیمی 2 اما بقیه نمی خواد من خودم هم خیلی کم تالیفی زدم و درصدم 70 شد .سوالای خارج از کشور رو حتما حتما بزن( اگه قلمچی می ری که حتما بهتون می دن ) حتما کتاب مبتکران رو بزن !

lohrasbi
13-03-2011, 20:47
سلام دوستان لطفا جواب بدین...

کتابی سراغ دارین که توش کنکور آزمایشی تالیفی در حد کنکور باشه؟؟؟ کسی هست کتاب "اگر من طراح بودم" رو داشته باشه؟

veritaaa
13-03-2011, 21:08

کتابی سراغ دارین که توش کنکور آزمایشی تالیفی در حد کنکور باشه؟؟؟ کسی هست کتاب "اگر من طراح بودم" رو داشته باشه؟

بسته ی تست قرمز
من خودم استفاده نکردم ولی فکر کنم خوبه
قلم چی هم یه سری شبیه سازهای کنکور داشت فکر کنم

k2l
13-03-2011, 22:17
سلام : د ی
میخواستم بدونم برای واحد بین الملل کیش ،مثلا دانشگاه عاوم پزشکی تهران،رتبه چند کافیه؟اصلا مهمه؟!
بعد یک سوال دیگه،اگه من بخوام یک رتبه ای بیارم که حد اقل کنکور رو پاس کنم : دی یعنی 2 تا دانشگاه منو کم کم راه بدن،میشه بگین از هر کدوم از کتاب های دبیرستان چه فصلایی سوال بیشتر میاد اونارو بخونم؟رشتم تجربیه.
تا حالا هم هیچی از پایه دوره اینا نکردم،یعنی اوضاع وخیمه.
ممنون میشم به دادم برسین : د ی

ساش
13-03-2011, 22:42
میخواستم بدونم برای واحد بین الملل کیش ،مثلا دانشگاه عاوم پزشکی تهران،رتبه چند کافیه؟اصلا مهمه؟!
بعد یک سوال دیگه،اگه من بخوام یک رتبه ای بیارم که حد اقل کنکور رو پاس کنم : دی یعنی 2 تا دانشگاه منو کم کم راه بدن،میشه بگین از هر کدوم از کتاب های دبیرستان چه فصلایی سوال بیشتر میاد اونارو بخونم؟رشتم تجربیه.

اگر می خوای بری بین المللی و پولش زیاد مهم نیست
بزن بین المللی پزشکی قشم آزاد قبول می شی

shabeashegha
13-03-2011, 23:58
بسته ی تست قرمز
من خودم استفاده نکردم ولی فکر کنم خوبه
قلم چی هم یه سری شبیه سازهای کنکور داشت فکر کنم
بچه های پارسال بسته های تست قرمز رو زیاد خوب نمیدونستن . دلیلشم درست یادم نمیاد ولی در کل من که چندبار کنکور دادم یادم نمیاد از کسی تعریف این انتشارات رو شنیده باشم بخصوص توی بسته های جمع بندیش که خیلیا میگن فقط برای پرکردن جیب انتشارات طراحی شده

واحد های بین المللی معمولا هزینه های سرسام آوری دارن حتی خیلی بیشتر از دانشگاه آزاد . ضمن اینکه رتبه های مورد نیازشم حدود 5000 هست. در مجموع بنظرم بین این دانشگاه و دانشگاه آزاد.آزاد منطقی تره در مورد سوال دوم شما هم منظور از اینکه دو تا دانشگاه شمارو راه بدن چیه؟آیا رشته برای شما مهم نیست؟اگه نیست با رتبه 30هزار هم کلی از دانشگاههای غیر انتفاعی رو میتونین بیارین البته رشته های مدیریت و کتابداری و ....
اگه هدف شما این رشته ها و این رتبه ست با خوندن سطحی زیست و شیمی و کمی هم بقیه درسها به راحتی میارین البته من این کار رو اصلا به شما پیشنهاد نمیکنم چون داشتن مدرک دانشگاهی صرفا نتیجه خوبی رو برای آینده شما نداره . خیلی از این رشته ها ارزش وقت گذاشتن نداره چون نه بازار کار داره نه پرستیژه اجتماعی! ولی برای فرار کوتاه مدت از سربازی راه مناسبیه:31:

p30pro
14-03-2011, 00:07
اگر می خوای بری بین المللی و پولش زیاد مهم نیست
بزن بین المللی پزشکی قشم آزاد قبول می شی

مدرکش معتبره ؟ نظام پزشکی می دند ؟

ساش
14-03-2011, 15:02
مدرکش معتبره ؟ نظام پزشکی می دند ؟

مدرکش بین المللی هست

وقتی دانشگاه داخلی هست و رسمی ، چرا نباید نظام وظیفه بدن ؟؟
اصلا دانشگاهی را سراغ داری تو کشور که بهش نظام ندن ؟؟؟

من شنیدم اگر بخوای برای تخصص پذیرش بگیری خارج از کشور مدرک بین المللی معتبر تره
حالا درستیش را نمی دونم

k2l
14-03-2011, 23:21
از براي اطلاعات متشكر: دي
راستش من بايد كنكور خارج از كشور شركت كنم.بين uni هاي دبي و بين الملل كيش به نظرم اومد كيش معتبر تره.اما عمرا بتونم رتبه زير ٥٠٠٠ بيارم!
هزينشم در مقايسه با دبي بهتره.
حالا موندم تو اين فرصت كم چي بخونم چطور بخونم:(( 

nafas
15-03-2011, 00:10

کتاب شبیه سازی قلم چی هست
کنکور سال 84 به اینور رو شبیه سازی کرده !
همون سوالات کنکور رو به کار برده فقط با کمی تغییر !
من پارسال استفاده کردم خوب بود بنظرم !
پاسخاش خوب بود نکته های سوالات رو نوشته بود

---------- Post added at 12:10 AM ---------- Previous post was at 12:06 AM ----------

سه شنبه90/1/23

M O B I N
15-03-2011, 14:30
36566]از براي اطلاعات متشكر: دي
راستش من بايد كنكور خارج از كشور شركت كنم.بين uni هاي دبي و بين الملل كيش به نظرم اومد كيش معتبر تره.اما عمرا بتونم رتبه زير ٥٠٠٠ بيارم!
هزينشم در مقايسه با دبي بهتره.
حالا موندم تو اين فرصت كم چي بخونم چطور بخونم:((
سلام
من یک دوست دارم همچین حسی رو داره ، میگه من میخوام یک سال دیگه بمونم ، من بهش یک پیشنهاد کردم ، اگر شما رشتتون ریاضی هست بهتون پیشنهاد میکنم به تمرینای آخر فصل کتاب مثلا فیزیک مسلط بشین و تمرین و متن کتابهای درسی مثل ریاضی رو خوب بخونین و مسلط بشین اینکار توام با انتظار کافی داشتن از خود سر جلسه کنکور باعث میشه شما کنکور رو تا 50 یا 45 درصد بزنین ! [/COLOR]

به نظر من آزمون گزینه دو شیمیش واقعا سخت بود. دین و زندگی پیش هم سخت بود ولی در عوض پایه با اینکه نخونده بودم، فقط یکیش رو اشتباه زدم و بقیه درست.
دیفرانسیل هم به مراتب سخت تر شده بود ولی فیزیک ایندفعه آسون بود(نسبت به آزمونای قبل ).
سلام شیمی رو قبول دارم سخت بود ولی دین و زندگی رو نه ، این دفعه ادبیات رو هم سخت داده بودن ،
فیزیک درسته سخت نبود ولی 5 سوال اول 3تاش محاسبش خیلی وقت گیر بود ، همون اول پدر آدمو در میاورد ،
من حیث المجموع دروس ریاضیش آسون بود ، شیمی سخت ، فیزیک وقت گیر :31:

دور دنیا در 4 ساعت گاج کتاب خوبی هست پیشنهاد میکنم تهیه کنید !

شیمی گزینه 2 واقعا مزخرف شده.
ترم اول سوالاش رو خیلی راحت طرح میکردن،کتابو میخوندی 80 میزدی.
حالا هم که اصلا سوالاش استاندارد نیست.بجای اینکه به مفهوم گیر بدن،میخوان سوال عجیب غریب طرح کنن که کسی ندیده باشه!!!
خیلی به این فکر نکن که افت کردی.
این آزمون خیلی سخت بوده و تقریبا همه مباحث سخت هر درسی تو این آزمون بوده.(زیست p : فصل 8، ریاضی : مشتق و کاربرد مشتق، شیمی p : فصل 3)
ولی فیزیکش خیلی سخت نبود باید بیشتر میزدی.
سعی کن از عید خوب استفاده کنی.:10:
سلام
دقیقا تنها دلیلی که من نرفتم قلم چی این بود که تو قلم چی سوالات رو طوری طرح میکنن که صرقا از دانش آموز غلط بگیرن ، گزینه دو سابقا سوالاش خیلی خوب بود ولی جدیدا رو اورده به سوالای سخت ،اگه بخوایم ما ریاضی ها به اون سوالات شیمی جواب بدیم باید فیزیک و ریاضی رو ببوسیم بزاریم کنار ، بیشنیم فقط شیمی بخونیم :31:

Meek
15-03-2011, 21:46
سلام ببخشید میدونم سوالم یک کم زوده اما خیلی برام مهمه لطفا یکی بهم بگوید

اینکه میگویند در خرداد نباید درس جدید بخونید و فقط رفع اشکال و تست و جمع بندی باشه درسته؟
بعضی از درس های من( سه درس) شروع خوندنش از اول فروردین هست و قطعا تا آخر اردیبهشت تموم نمیشه ولی خوب تا خرداد میشه یک کاریش کرد و بستش
سوالم اینجاست با خوندن این سه درس در خرداد به جمع بندی و رفع اشکال مشکلی وارد نمی کند؟

البته بگم قرار نیست همه مطالب این 3 درس را بخونم

با تشکر و آرزوی سربلندی برای شما

shabeashegha
15-03-2011, 23:40
سلام ببخشید میدونم سوالم یک کم زوده اما خیلی برام مهمه لطفا یکی بهم بگوید

اینکه میگویند در خرداد نباید درس جدید بخونید و فقط رفع اشکال و تست و جمع بندی باشه درسته؟
بعضی از درس های من( سه درس) شروع خوندنش از اول فروردین هست و قطعا تا آخر اردیبهشت تموم نمیشه ولی خوب تا خرداد میشه یک کاریش کرد و بستش
سوالم اینجاست با خوندن این سه درس در خرداد به جمع بندی و رفع اشکال مشکلی وارد نمی کند؟

البته بگم قرار نیست همه مطالب این 3 درس را بخونم

با تشکر و آرزوی سربلندی برای شما
این خیلی خوبه که تکلیفت رو با خودت مشخص کردی
اینکه با خودت قرار گذاشتی حالا که عقبی همه مطالب رو نخونی و گزینشی بخونی . امیدوارم سر این تصمیمت بمونی
مطلب بعدی اینه که من الان تنها پیشنهادی که بهت میتونم بکنم اینه که زودتر شروع کن و به فردا یا هفته دیگه یا بعد از عید حواله نده . هرچیزی که میخونی کاملا مسلط شو حتی اگه شده فقط 40 درصد مطالب رو بخونی ولی مسلط بشی کافیه
اینکه میگن خرداد چیز جدید نخونین درسته ولی نه برای شما که چیزی نخوندی بخوای خرداد مرور کنی. اون حرف برای کسی درسته که مثلا تا الان 50درصد مطالب رو خونده و نزدیکای خرداد ممکنه یه سری مطالب رو یادش رفته باشه باید مرور کنه که مطالب از دست رفته ش برگرده . شما عوض اینکه از اول خرداد جمع بندی رو شروع کنی مثلا از هفته دوم خرداد شروع کن ولی هر کاری میکنی جمع بندی رو کنار نذار. از یه تاریخی به بعد عملا درس خوندن آب توی هاون کوبیدنه (شرمنده اینقدر رک میگم میخوام سر کنکور به این نتیجه نرسی) پس عوض درس خوندن مرور و جمع بندی و تست مجموعه ای جواب میده . از الان برنامت رو بچین و اجرا کن که 15 خرداد روز شروع جمع بندی شماست نه دیرتر. ایشالا موفق باشی

AEZ_Best
16-03-2011, 00:54

اگه کتاب درسی رو از الان خوب بخونی و اواخر هم همینایی که گفتی بجز آزاد رو بزنی و سطح سوالات نسبت به پارسال عوض نشه زیر 60 نمیزنی!!

فقط هرچی که خوندی باید یجوری بخونی که تا کامل نفهمیدی ازش رد نشی و بعد هر فصل هم یه 70 تایی تست ازش حل کنی و هرجا که بلد نبودی از نو بخونی و رفع اشکال کنی و دوباره درست یاد بگیری!

سخته یکم ولی ممکنه!!

موفق باشی

p_p_k
16-03-2011, 11:57
سلام..... بچه ها كتابي ميخوام براي درساي عمومي رشته رياضي كه هم تست خوب در سطح كنكور داشته باشه و هم يه توضيحاتي بده داخلش بد نيست..... من تا حالا كتاب تست و اينارو نخوندم حالا ميخوام يه مروري روشون بكنم.... ميدونم ديره ولي بهتر از هيچيه...... به نظرتون چي بگيرم..... باي درساي عمومي ميخوام..... براي شيمي هم بگين... نميدونم عموميه يا تخصصي.... راستي كتابي كه معرفي ميكنين خواهشا طوري باشه كه از درساي دوم دبيرستان تا پيشو داشته باشه... ممنون.

Reza31001
16-03-2011, 15:25
دوستان کم کم به فکر خرید کتاب عمومی سنجش آخر باشید که هر وقت اومد بخرید

پ.ن: قیمت چهار کتاب اخری که باید بخرید ( سنجش آخر عمومی و اختصاصی با پاسخنامه تشریحی) یکم گرونه و سر جمع شاید 60-70 تومنی بشه ولی من اکیدا تاکید می کنم در هر وضعیت مالی هستید و شده حتی پول قرض کنید اما این کتابا رو با جدیدترین چاپ یعنی چاپ 90 بخرین مطمئن باشین اگه نخرین ضرر کردین

ساش
16-03-2011, 17:29
دوستان کم کم به فکر خرید کتاب عمومی سنجش آخر باشید که هر وقت اومد بخرید

پ.ن: قیمت چهار کتاب اخری که باید بخرید ( سنجش آخر عمومی و اختصاصی با پاسخنامه تشریحی) یکم گرونه و سر جمع شاید 60-70 تومنی بشه ولی من اکیدا تاکید می کنم در هر وضعیت مالی هستید و شده حتی پول قرض کنید اما این کتابا رو با جدیدترین چاپ یعنی چاپ 90 بخرین مطمئن باشین اگه نخرین ضرر کردین

ممنون از پیشنهادتون

ولی می شه بگید مگه این کتابا چی دارند ؟؟؟
چه ویژگی دارند ؟؟

فکر نکنم تو کنکور سوال تکراری سال های پیش را تکرار کنند یعنی نه دیگه تا 50 یا 60 درصد
شاید تکرار بشه ولی جز سوالات آسون مطرح بشه

ممنون

Facon_Archi
16-03-2011, 18:01
فی ظلال دعا و رهاب نهج البلاغه توی عربی 2 و 3
حذف هست؟توی کنکور استفاده میشه؟

shifter
16-03-2011, 18:30
فی ظلال دعا و رهاب نهج البلاغه توی عربی 2 و 3
حذف هست؟توی کنکور استفاده میشه؟
بله....از این قسمتا تو کنکور سوال نمیاد.

xUltimatex
16-03-2011, 23:43
سلام
دوستان یه سوال داشتم؛ این آزمونای سنجش واس زبان منحصرا که برگزار می کنه سوالاشو از کجا میتونم گیر بیارم؟! خیلی لازم دارم ولی جایی نیس که پیداشون کنم خواهشا دوستانی که اطلاع دارن دریغ نکنن!!!!!!!!!!!

Reza31001
17-03-2011, 09:36
ممنون از پیشنهادتون

ولی می شه بگید مگه این کتابا چی دارند ؟؟؟
چه ویژگی دارند ؟؟

فکر نکنم تو کنکور سوال تکراری سال های پیش را تکرار کنند یعنی نه دیگه تا 50 یا 60 درصد
شاید تکرار بشه ولی جز سوالات آسون مطرح بشه

ممنون

اولا احتمال اینکه سوالات مشابه و حتی تکراری با کنکوهای سالهای قبل ( مخصوصا کنکور خارج) بیاد هست و همون طور که در مورد شیمی توضیح دادم حداقل در این درس 100% این اتفاق می افته و اینم بدونید در کنکور سراسری به دلیل تعداد بسیار بالای شرکت کننده ها حتی اگه یکی از سوالات درس زبان عمومی رو که اشتباه زدین، نزنین یعنی فقط نمره منفی یک سوال زبان که کمترین ضریب رو داره نگیرین خیلی خیلی می تونه براتون تاثیر داشته باشه دیگه اینکه بیاین یه سوال شیمی رو در ظرف 20 ثانیه یا کمتر جواب درست بدین که جای خود داره

اما دلیل من از این پیشنهاد بحث سوالات تکراری نیست بلکه موضوع فوق العاده مهم جمع بندیه
ممکنه خیلی هاتون در گزینه 2 شرکت کنید و بخواین در طرح مرور اخر شرکت کنید
اول بذارید کمی در مورد جمع بندی و اینکه چطور و چه زمانی باید انجام بشه حرف بزنیم : امتحانات نهایی ترم دوم شما اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد برگذار میشه ( یادمه آخرین امتحان ما سوم خرداد بود) حالا بستگی به مدرستون داره که امتحان درس هایی که نهایی نیستن رو قبل از امتحانات نهایی برگزار کنه یا بعدش. در هر صورت زمان شروع جمع بندی یک روز بعد از پایان امتحانات نهایی ترم دومه ( در این مورد بعدا بحث می کنیم)

به بقیه جزییات فعلا کار نداریم به این ترتیب شما برای دوره جمع بندی تنها یک ماه ( در بهترین حالت ) زمان دارین که با در نظر گرفتن هر سه روز یک آزمون حدودا می تونید 10 آزمون رو بررسی کنید حالا باید تصمیم بگیرین که این ده آزمون کنکورهای گذشته باشن یا سوالات تالیفی در قالب طرح مرور آخر و یا طرح های مشابه؟

توصیه من این هست که در این یک مورد به جای اعتماد به حرف های خوشمزۀ موسسات مختلف به خود سازمان سنجش اعتماد کنید و با بررسی 5 کنکور اخیر داخل و خارج از کشور دورۀ جمع بندی خودتون رو بگذرونید
شاید بگید خیلی از این سوالات رو قبلا در کتاب های مختلف دیدین و کار کردین

من به تجربه دیدم که این اتفاق چندان تاثیری نداره چون :1-این سوالات رو ممکنه چند ماه قبل دیده باشید و تا موقع جمع بندی خیلی هاشون رو فراموش کردین 2- معمولا شما تست ها رو به صورت مبحثی می زدین اما اینجا به صورت یک جا میزنید 3- شما در دوران جمع بندی ( حداقل 7-8 آزمون اول) دنبال درصد و مقایسه نتیجه خودتون نیستید چون هنوز به آمادگی کامل نرسیدین بنابراین اصلا به این فکر نباشین که من بعضی از سوالا رو قبلا دیده بودم و برای همین درصدم خوب شده!
4- مهمترین دلیل اینه که شما اول 5 کنکور داخل رو کار می کنید و بعد از اون 5 کنکور خارج از کشور رو
مطمئن باشید بهترین آزمون های مشابه کنکوری که شما میدین کنکور خارج از کشور سال های 88 و 89 هست چون سوالاتشو هیچ جا ندیدین و طراحانش هم همونایی هستن که کنکور شما رو طرح میکنن دیگه چی می خواین؟

( البته من یک دوراندیشی در این مورد هم داشتم و اون این بود که در طول سال به هیچ وجه سراغ سوالات کنکور 88 نرفتم و حتی یه بار دبیر دیفرانسیلمون می خواست سوالات کنکور 88 رو بررسی کنه که من اصلا سر کلاس نرفتم و کنکور 88 رو به صورت دست نخورده برای دوران جمع بندی کنار گذاشتم:31:)

اگر با این حرفها و چیزای دیگه ای که از دور رو بر می شنوید قانع شدین که در دوران جمع بندی سوالات کنکور رو کار کنید و سراغ سوالای تالیفی نرید خواهش می کنم اصلا و ابدا در طرح مرور آخر شرکت نکنید و یا کتاب هایی که کانون معرفی می کنه رو نخرید چون وقت کم میارید و همون طور که در بحث کتاب های کمک آموزشی بارها مطرح شد که به جای اینکه چند کتاب خوب داشته باشید و جسته گریخته اونا رو بخونید خیلی بهتره که یه کتاب متوسط داشته باشید و اونو تا آخر بخونید، برای جمع بندی هم فقط و فقط باید یک شیوه رو در پیش بگیرید

راستی یه چیز دیگه هم که به ذهنم رسید در مورد اینکه چرا سنجش آخر رو بگیریم و زرد کانون رو نگیریم
در اولین آزمون عید به دلیل تاکید پشتیبانم زرد عمومی رو گرفتم و وقتی که بچه ها سنجش آخر عمومی رو گرفته بودن متوجه تفاوتشون شدم و اون در پاسخ های تشریحی بود.
پاسخ های تشریحی سنجش آخر خیلی کامل تر از زرد کانون هست و به دلیل اینکه گاهی اوقات در پاسخنامه به نکات مشابه هم اشاره داره برای دوران جمع بندی مناسبتره
ضمنا نمی خواد زیاد دنبال خود دفترچه سوالات باشید چون دفترچه ها معمولا همراه با جواب سر هم اند ( و البته جواب هاشون زیاد کامله کامل نیست) و اینم بدونین کار کردن با کتاب زیاد سخت نیست و اگه خواستید با دفترچه هم کار کنید فقط دفترچه های سال های 88 و 89 رو بگیرید تا آخرین آزمونایی که میدین مشابهت بیشتری با شرایط کنکور داشته باشه

پ.ن: در مورد اینکه چرا سنجش آخر عمومی رو الان ( ماه فروردین) بگیریم باز یه توضیحاتی هست که میگم

Alamate Soal
17-03-2011, 13:07
كنكوري هاي گرامي اگر دوران تابستان و قبل عيد رو فرصت طلايي به حساب بياريم ؛ تعطيلات عيد فرصت الماسي هست :31:
من كل شيمي 2 و رياضي 2 و فيزيك 1 و 2 رو در فاصله 5 تا 25 فروردين تموم كردم :5:
همگي موفق باشين :46:

mghaffari49
17-03-2011, 13:10
پ.ن: در مورد اینکه چرا سنجش آخر عمومی رو الان ( ماه فروردین) بگیریم باز یه توضیحاتی هست که میگم

من تقریباً ادبیات و دینی پایه رو نگاه نکردم.خب این طوری که بدرد نمی‌خوره از الان نخونده‌هام رو جمع بزنم :)

sahelgh
17-03-2011, 16:43
سلام دوستان
من مثلثات رو چی کار کنم؟هیچی بلد نیستم.تو کانون هم همیشه سفید میذارم.یعنی مثلثاتم صفر صفر هست

مثلثات فقط باید تکرار کنی. من کتاب درسنامه ی مثلثات رو خوندم خیلی کتاب خوبیه.(مولفش استادمونه) ولی دیگه الان چاپ نمیشه :41:. به نظرم فقط تکرار

AEZ_Best
17-03-2011, 18:07
( البته من یک دوراندیشی در این مورد هم داشتم و اون این بود که در طول سال به هیچ وجه سراغ سوالات کنکور 88 نرفتم و حتی یه بار دبیر دیفرانسیلمون می خواست سوالات کنکور 88 رو بررسی کنه که من اصلا سر کلاس نرفتم و کنکور 88 رو به صورت دست نخورده برای دوران جمع بندی کنار گذاشتم:31:)

سلام
به نظر من اینکار درست نیست که یه سال و آخرین سال که بیشترین ارزش و اعتبار رو داره رو بررسی نکنی به خاطر اینکه ببینی چیکار کردی و آیا خوب خوندی یا نه!

ولی من خودمم کنکور 88 رو یه روز مونده به کنکور زدم!! :دی
تقریبا مثه همین دوستمون سوالای 88 رو رد میشدم ازشون مگر اونایی که توی کانون میومدن!
ولی عجب اعتماد به نفسی داد بهم خیلی خوب زدم(فیزیک و شیمیش که آسون بود رو 95 به بالا فک کنم زدم!)! فکر میکردم که فرداش زیر 30 میارم حتی اگه کنکورو خراب کنم!
(یادش به خیر چه دورانی بود:40:)
کلا با این دوستمون کاملا موافقم که به جای زرد و همه بیاین و همین دور دنیا در 4 ساعت رو بگیرین.

مهم ترین نکته اینه که هر مطلبی که بلد نبودید رو درست حسابی رفع اشکال کنید و یاد بگیرید که با اینکار تسلط و اعتماد به نفستون خیلی بالا میره.
شاید برای آزمون اول و دوم خیلی وقت ببره این رفع اشکال ولی تا آزمونای آخر وقتی که باید بذارید به شدت کاهش می یابد!

یادتون نره که شیمی تجربیا هم داخل و هم خارج رو خیلی خوب کار کنین.

عمومیا هم اگه با کانون بوده باشید فک کنم عربی تموم شده و اونایی که حتی یه درس از عمومی مثل عربی دینی یا هرچی رو تموم کردن و میخوان مسلط بشن گاج عمومی خیلی بدردشون میخوره.

خوبه نکته هایی که از کنکورا بلد نیستین رو با اثبات و توضیح جمع کنین که هفته آخر خیلی بدردتون میخوره + خیلی هم وسواس توی خلاصه و همین کار به خرج ندید.

دمتون گرم
مطمئن باشید هرچی زحمت بکشید همونقدر هم میگیرید!!!!!

Reza31001
17-03-2011, 18:35
سلام
به نظر من اینکار درست نیست که یه سال و آخرین سال که بیشترین ارزش و اعتبار رو داره رو بررسی نکنی به خاطر اینکه ببینی چیکار کردی و آیا خوب خوندی یا نه!

البته منظور من این نبود چون وقتی کنکور 88 رو کار کردم سعی کردم نقاط ضعفم رو برطرف کنم و این طور نبود که کنکور 88 رو به عنوان اینکه ببینم شرایطم چطوره در نظر بگیرم

من تقریباً ادبیات و دینی پایه رو نگاه نکردم.خب این طوری که بدرد نمی‌خوره از الان نخونده‌هام رو جمع بزنم :)
شرایط منم همین طور بود سسعنی از ادبیات کلا 10-20 % و از دینی پایه هم 30-40% رو خونده بودم
جمع بندی عمومیا از اواسط یا اواخر فروردین شروع میشه که در موردش بحث می کنیم فعلا بچسبین به دوران حیاتی عید

vahid-p
17-03-2011, 18:44
یه سوال خیلی مهم :
کنکور خارج کشور رو اگه می شه از جنبه های مختلف با کنکور داخل بررسی کنید. و آیا ارزش بررسی دارند؟ من که فکر می کنم نباید تفاوت زیادی بین داخل و خارج باشه.
منتظر راهنمایی های سازندتون هستم!

Reza31001
17-03-2011, 20:05
یه سوال خیلی مهم :
کنکور خارج کشور رو اگه می شه از جنبه های مختلف با کنکور داخل بررسی کنید. و آیا ارزش بررسی دارند؟ من که فکر می کنم نباید تفاوت زیادی بین داخل و خارج باشه.
مطمئنا ارزش بررسی رو داره!
خرداد ماه زمانیه که شما باید آموخته هاتون رو با برگزاری آزمونهای مشابه کنکور در خونه چک و تکمیل کنید
حالا سوال اینجاست که از چه منابعی استفاده کنیم؟
کنکورهای گذشته و یا سوالاتی که موسسات به عنوان سوالات تالیفی ارائه میدن؟
در مورد سوالات داخل کشور این سوال همیشه بین بچه ها هست که بعضی از سوالات رو قبلا کار کردیم که جواب من اینه که تکرار اونا به هیچ وجه دلیل بر اتلاف وقت نیست و تکرارشون مفید هم هست ( چند دلیل رو تو پست 3104 گفتم)
اما در مورد سوالات کنکور خارج از کشور : کمتر کسی پیدا میشه که این سوالات رو کار کرده باشه بنابراین این سوالات دست نخورده هستن و حالا این شما هستین که باید تصمیم بگیرین که سوالات طراحان کنکور رو بررسی کنید و یا طراحان غیر کنکور

دقت کنید که من اصلا قصد تخریب گزینه 2 و... رو ندارم در یکی از آخرین برنامه های گزینه جوان که بررسی دینی رو داشته یادمه آقای کریمی در مورد دینی پیش 2-3 سوال رو به عنوان سوالات خیلی مهم که ممکنه تو کنکور 89 بیان مثال زد و دقیقا یکی از اونا تو کنکور اومد
اما به هر حال به نظر من به طور کلی و وقتی تمام 235 سوال رو در نظر بگیریم کنکورای خارج مهمتر از سوالات تالیفی هستن

mannan sen
18-03-2011, 10:08
سلام دوستان
سال نو همتون مبارک
امیدوارم که به رشته دلخواهمون برسیم! ان شاا لله

shabeashegha
18-03-2011, 11:26
یه سوال خیلی مهم :
سطح سختی سوالات خارج از کشور عینا با سطح سختی سوالات داخل یکیه میشه گفت یه منبع کاملا استاندارد که میشه برای سنجش خودتون ازش استفاده کنین . کلا هر سال به خاطر اختلاف ساعت بین ایران و کشورای دیگه (که توی بعضی کشورا حتی به 12 ساعت میرسه) برای رعایت عدالت و یکسان بودن شرایط برای بقیه داوطلبا دو سری سوال برای هر رشته طرح میشه که یکیش برای داخله یکیش برای خارج. پس این سوالا هم استاندارده و هم توسط همون طراحها طرح شده

دقت کنید که من اصلا قصد تخریب گزینه 2 و... رو ندارم در یکی از آخرین برنامه های گزینه جوان که بررسی دینی رو داشته یادمه آقای کریمی در مورد دینی پیش 2-3 سوال رو به عنوان سوالات خیلی مهم که ممکنه تو کنکور 89 بیان مثال زد و دقیقا یکی از اونا تو کنکور اومد

ولی این که یه جور امتیاز مثبته:27:

Reza31001
18-03-2011, 15:00
ولی این که یه جور امتیاز مثبته:27:

البته ...
ولی همون طور که گفتم وقتی به طور کلی به قضیه نگاه کنیم ارزش سوالات خارج خیلی بالاتر از سوالات تالیفیه

Reza31001
19-03-2011, 17:29
بالاخره دوران طلایی عید که این قدر دربارش صحبت میشه فرا رسید یک استراحت کوتاه برای جبران عقب ماندگی ها امیدوارم بیشترین بهره رو ببرین
نکته ای که امروز به ذهنم رسید درباره تغذیه هست در چند ماه پایانی مادرم به من پسته و ... زیاد میداد ( یعنی عید من از نوع آجیلیش چند ماه ادامه داشت:31:) و الان که فکرشو میکنم می بینم مطمئنا این مورد یکی از عوامل بسیار مهم بود که من با وجود ساعت مطالعه بالا از لحاظ بدنی کم نیارم
اگه دوستانی هستن که عمدتا به این چیزا اعتقادی ندارن باید بگم که منم مثل اونا بودم و باید اینو بدونن که از لحاظ پزشکی که مسلما تاثیرات این مواد اثبات شدست و تجربه من هم پیش روی شماست انتخاب با خودتون
پیشنهاد من اینه که روزی 7-8 تا پسته یا بادام رو تناول فرمایید :31:( البته گردو هم بد نیست) فقط بهتره که پسته و بادوم رو از قبل مغز نکنید همون موقع که می خواستین بخورین بشکنین. بذارید تازه باشن

veritaaa
19-03-2011, 21:06
پیشنهاد من اینه که روزی 7-8 تا پسته یا بادام رو تناول فرمایید :31:( البته گردو هم بد نیست)
خوبه که رو شما تاثیر خوبی داره ولی تنها تاثیری که رو من داره جوش صورت چون حتی یه دونه هم بخورم داغون میشم.اگه شما هم مثل من باشین میتونین به دارو و شربت متوصل بشین:31:

ساش
19-03-2011, 21:16
بالاخره دوران طلایی عید که این قدر دربارش صحبت میشه فرا رسید یک استراحت کوتاه برای جبران عقب ماندگی ها امیدوارم بیشترین بهره رو ببرین
نکته ای که امروز به ذهنم رسید درباره تغذیه هست در چند ماه پایانی مادرم به من پسته و ... زیاد میداد ( یعنی عید من از نوع آجیلیش چند ماه ادامه داشت:31:) و الان که فکرشو میکنم می بینم مطمئنا این مورد یکی از عوامل بسیار مهم بود که من با وجود ساعت مطالعه بالا از لحاظ بدنی کم نیارم
اگه دوستانی هستن که عمدتا به این چیزا اعتقادی ندارن باید بگم که منم مثل اونا بودم و باید اینو بدونن که از لحاظ پزشکی که مسلما تاثیرات این مواد اثبات شدست و تجربه من هم پیش روی شماست انتخاب با خودتون
پیشنهاد من اینه که روزی 7-8 تا پسته یا بادام رو تناول فرمایید :31:( البته گردو هم بد نیست) فقط بهتره که پسته و بادوم رو از قبل مغز نکنید همون موقع که می خواستین بخورین بشکنین. بذارید تازه باشن

7 یا 8 تا همش نه کمه

من که مویز ( نوعی کشمش) روی میزمه و همش دارم ازش می خورم تا قند خونم را بالا نگه داره
مگر نه 2 یا 3 ساعت که بگذره گشنگی از پا درم می یاره

خوب افراد با هم دیگه فرق دارند یکی را می شناختم که هیچی نمی خورد و 5 یا 6 ساعت یک باره درس می خوند
من چیز ینخورم نمی تونم

princeofpersia_7
19-03-2011, 22:48
این تاپیک رو طی این مدت میخوندم..واقعا مفید بود برام..امیدوارم در عید هم دوستان اینجا رو خلوت نکنند و تجربه هامون در اوقات فراغت با همدیگه به اشتراک بذاریم...هرکس هم برنامه یا نکته ی خوبی به ذهنش میرسید بگه..سال جدید هم مبارک.:40:

METACORTEX
20-03-2011, 10:19
سال جدید رو به همه ی برو بچ فروم تبریک می گم.امیدوارم سال خوبی داشته باشین و همگی موفق باشین.
فرصت عید رو هم از دست ندین.

p30pro
20-03-2011, 17:53
دوستان من واسه زبان و عربی و دینی کتاب ندارم و هنوز نخوندمشون کتاب را اینا چی بگیرم ؟

Reza31001
20-03-2011, 19:19
دوستان من واسه زبان و عربی و دینی کتاب ندارم و هنوز نخوندمشون کتاب را اینا چی بگیرم ؟
پیشنهاد من:
زبان: زبان کنکور/ دکتر کیاسالار/انتشارات شبقره
دینی: جامع نشر الگو
عربی: جامع نشر الگو

شرایطت چطوره؟
اگه عمومیا رو خوندی ولی تست نزدی زیاد به کتاب تست نیاز نداری و فقط با خریدن کتاب عمومی سنجش آخر کارت راه میفته چون میتونی تمام تستهای کنکور های داخل و خارج رو که مربوط به رشته خودت نیست ( مثلا اگه ریاضی هستی کنوکرهای تجربی و زبان و هنر و انسانی) رو کار کنی که بهترین منابع برای تست های عمومی هستن

p30pro
20-03-2011, 22:00
پیشنهاد من:
زبان: زبان کنکور/ دکتر کیاسالار/انتشارات شبقره
دینی: جامع نشر الگو
عربی: جامع نشر الگو

شرایطت چطوره؟
اگه عمومیا رو خوندی ولی تست نزدی زیاد به کتاب تست نیاز نداری و فقط با خریدن کتاب عمومی سنجش آخر کارت راه میفته چون میتونی تمام تستهای کنکور های داخل و خارج رو که مربوط به رشته خودت نیست ( مثلا اگه ریاضی هستی کنوکرهای تجربی و زبان و هنر و انسانی) رو کار کنی که بهترین منابع برای تست های عمومی هستن

نه هنوز نخوندم ! البته دین و زندگی خیلی قوی هستم ولی عربی و زبان خیلی خیلی ضعیفم !

veritaaa
20-03-2011, 22:53
نوروز همگی مبارک

mannan sen
21-03-2011, 10:53
سلام
دادش
*جامع جمع بندی کم حجم وقوی سبز *برای زبان-دینی-عربی-هست
من دارم عالیه.(هر کدوم3500):31:
امیدوارم همه به رشته مورد علاقمون قبول بشیم.:11::40:

ساش
21-03-2011, 12:15
سلام
دادش
*جامع جمع بندی کم حجم وقوی سبز *برای زبان-دینی-عربی-هست
من دارم عالیه.(هر کدوم3500):31:
امیدوارم همه به رشته مورد علاقمون قبول بشیم.:11::40:

درود
می شه یکم راجب این کم حجم ها توضیح بدی

مثالا این دینیش چجوریه ؟؟
مثل باقی کتابها کتاب را نوشته و جاهای مهم را پر رنگ کرده و بعد آزمون اورده ؟؟

یا مثلا عربی و زبانش ؟؟
همشون آزمون های جامع دارند ؟ چنتا آزمون دارند ؟ تالیفیه یا برای کنکور های سال پیش هست ؟؟
ممنون می شم

Maryam j0on
22-03-2011, 22:29
سلام به همه
خسته نباشید
سال نوتون مبارک
امیدوارم هر کس به اندازه تلاشش به بهترین نتیجه برسه
راستش این اولین بار که می یام تو این تاپیک
وقت ندارم تمام پست ها رو بخونم

رشته اصلی من ریاضی بود
کنکورم دادم
مکانیک خواجه نصیر هم قبول شدم
اما چون علاقه ای به مکانیک نداشتم رها کردم و امسال می خوام کنکور تجربی بدم

اولین مشکلم اینه که از زیست می ترسم ... کاملا خوندم اما باز هم از درصد ِ کم ، بیش از حد می ترسم ... تا اونجایی که من اطلاع دارم باید بالای 80 - 85 درصد بزنم

دومین مشکلم دروس فیزیک ، عربی و زبان هستش

من واسه کنکور ریاضی هم زیاد عربی نخوندم و اونجا هم درصد پایین زدم اما این دفعه نمی خوام همون اتفاق بیفته (یادمه تو کنکور ریاضی بین 35 - 40 زدم)

واسه زبانم قسمت Reading خیلی مشکل دارم
یا نمی تونم معنی اش رو درست بفهمم ... یا تعداد کلماتی که بلد نیستم زیاده

فیزیک هم کلا نخوندم چون واسه کنکور ریاضی خوب خوندم و 70 درصد زدم
اینه که گذاشتم بعدا بخونم

راستش هدف من داروسازی ... اونم دانشگاه شهید بهشتی
ممنون می شم راهنمایی م کنید تا از این فرصت باقی مونده به نحو احسن استفاده کنم

با تشکر

shabeashegha
22-03-2011, 23:34
سلام به همه
خسته نباشید
سال نوتون مبارک
امیدوارم هر کس به اندازه تلاشش به بهترین نتیجه برسه
راستش این اولین بار که می یام تو این تاپیک
وقت ندارم تمام پست ها رو بخونم

رشته اصلی من ریاضی بود
کنکورم دادم
مکانیک خواجه نصیر هم قبول شدم
اما چون علاقه ای به مکانیک نداشتم رها کردم و امسال می خوام کنکور تجربی بدم

اولین مشکلم اینه که از زیست می ترسم ... کاملا خوندم اما باز هم از درصد ِ کم ، بیش از حد می ترسم ... تا اونجایی که من اطلاع دارم باید بالای 80 - 85 درصد بزنم

دومین مشکلم دروس فیزیک ، عربی و زبان هستش

من واسه کنکور ریاضی هم زیاد عربی نخوندم و اونجا هم درصد پایین زدم اما این دفعه نمی خوام همون اتفاق بیفته (یادمه تو کنکور ریاضی بین 35 - 40 زدم)

واسه زبانم قسمت Reading خیلی مشکل دارم
یا نمی تونم معنی اش رو درست بفهمم ... یا تعداد کلماتی که بلد نیستم زیاده

فیزیک هم کلا نخوندم چون واسه کنکور ریاضی خوب خوندم و 70 درصد زدم
اینه که گذاشتم بعدا بخونم

راستش هدف من داروسازی ... اونم دانشگاه شهید بهشتی
ممنون می شم راهنمایی م کنید تا از این فرصت باقی مونده به نحو احسن استفاده کنم

با تشکر
سلام
این که میفرمایین از درصد پایین زیست میترسین رو متوجه نمیشم. یعنی شما تا الان تست سنجشی نزدین؟(یعنی یه مجموعه تست بزنین توی زمان مشخص؟)
آخه حس میکنم تا الان اصلا تست نزدین که وضعیت خودتون رو نمیدونین
برای رشته و دانشگاهی که میخواین قطعا باید درصد زیست شما همین حدودا باشه یعنی 80 به بالا
عربی درس سرنوشت سازیه سعی کنین وقت باقی مونده رو بیشتر بهش بها بدین. برای این دوره کتابی نمیتونم معرفی کنم چون خودم از اول سال خونده بودم
ریدینگ رو حتما کتاب ریدینگ شهاب اناری (مبتکران) رو بگیرین خیلی عالیه
فیزیک رو هم به اعتبار سابقه ی خودتون پشت گوش نندازین

h.r_a
22-03-2011, 23:45
سلام دوستان
کتاب شیمی پیش چی خوبه بگیرم؟

M . Sayid
22-03-2011, 23:54
پیش 1 یا 2 ؟؟

آموزش یا تست ؟؟

h.r_a
23-03-2011, 10:02
پیش 1 یا 2 ؟؟

آموزش یا تست ؟؟

پیش 1 و2 آموزش

M . Sayid
23-03-2011, 12:17
پیش 1 :
نظر من : رمزینه یا فار
چیزی که اکثرا دارن : مبتکران

پیش 2 :
نظر من : فار
چیزی که اکثرا دارن : مبتکران

Meek
24-03-2011, 12:43
اگر فردی الان کنکور بدهد و درصد های زیر کسب کند:
دروس عمومی 60 درصد
زیست شناسی 25 درصد
ریاضیات فیزیک شیمی 10 درصد

می تواند در مدت باقی مانده به درصد های زیر برسد؟

دورس عمومی همان 60 درصد
زیست شناسی و شیمی 45 درصد
ریاضیات و فیزیک 25 درصد

اگر جواب بله است چگونه و چه طور می توان آن درصد ها را در مدت باقی مانده ارتقا داد؟

متشکرم سال نو مبارک

خواهش میکنم جواب بدید

EngineeR EhsaN
24-03-2011, 13:33
دروس عمومی 60 درصد
زیست شناسی 25 درصد

دورس عمومی همان 60 درصد
ریاضیات و فیزیک 25 درصد

اگر جواب بله است چگونه و چه طور می توان آن درصد ها را در مدت باقی مانده ارتقا داد؟

متشکرم سال نو مبارک

خواهش میکنم جواب بدید

سلام دوستان عيدوت مبارك ، اين اولي پستمه تو سال 90!

دوست عزيز به نظرم بهتره شما تو اين فرصت باقي مونده بيشتر به نقاط قوتتون توجه كنيد و اونا رو تقويت كنيد اينطوري خيلي بهتره!

veritaaa
24-03-2011, 15:51
دروس عمومی 60 درصد
زیست شناسی 25 درصد

دورس عمومی همان 60 درصد
ریاضیات و فیزیک 25 درصد

متشکرم سال نو مبارک

خواهش میکنم جواب بدید

ببین با زدن کدوم سوالا این درصدها رو بدست آوردی.چه مبحثی بود که سوالشو به خاطر یه نکته ی کوچیک یا یه فرمول یا شک بین دو گزینه یا هرچی دیگه نزدی اینجوری میتونی اشکالاتو بفهمی..قشنگ آزمونتو تحلیل کن

Meek
24-03-2011, 16:50
متشکرم

فقط نمیدونم رسیدن به درصد زیست شناسی 45 و شیمی 45 درصد سخته یا آسونه؟
کسی میتونه راهنمایی کنه در این زمینه؟

shabeashegha
24-03-2011, 17:56
متشکرم

فقط نمیدونم رسیدن به درصد زیست شناسی 45 و شیمی 45 درصد سخته یا آسونه؟
کسی میتونه راهنمایی کنه در این زمینه؟
مشکل اینجاست که هر کسی یه سطحی داره واسه همینم ما نمیتونیم تشخیص بدیم برای شما این کار ساده است یا سخته. مثلا یکی پیدا میشه با یه دور خوندن 60 میزنه یکیم پیدا میشه با چند دور خوندن 60 میزنه بستگی به خود شما داره

Meek
24-03-2011, 18:07
مشکل اینجاست که هر کسی یه سطحی داره واسه همینم ما نمیتونیم تشخیص بدیم برای شما این کار ساده است یا سخته. مثلا یکی پیدا میشه با یه دور خوندن 60 میزنه یکیم پیدا میشه با چند دور خوندن 60 میزنه بستگی به خود شما داره
با تشکر از شما
خوب سطح من الان برای زیست شناسی در سطح 25 درصد هست
یعنی امکان اینکه تا کنکور به 45 درصد برسه هست یا نه؟
نگرانم

برای شیمی چه طور؟

yarane-naghdi
24-03-2011, 18:38
با سلام خدمت همه دوستان و تبریک عید و سال جدید خدمت همه . بعد از وقفه چند ماهه برای یه سوال اومدم به دوستانی سر بزنم که حتما آگاهی ها شون از من در رشته ها فکر میکنم بیشتره .

همه میدونیم شیمی در مقطع کارشناسی دو گرایش داره . محض و کاربردی .

من چون رشته ریاضی ام ناچارا باید شیمی کاربردی رو انتخاب کنم . حرف من ایجاست که :

اگر من برم و شیمی کاربردی رو در مقطع کارشناسی بخونم برای ادامه تحصیل با اونهایی که محض خوندن در همون گرایش های "معدنی و آلی و شیمی فیزیک و .... " باید ادامه بدم؟
یعنی از مقطع کارشناسی به یعد گرایش ها مشترک میشه؟

منتظر پاسخ هام . فعلا

Maryam j0on
24-03-2011, 19:44
سلام
این که میفرمایین از درصد پایین زیست میترسین رو متوجه نمیشم. یعنی شما تا الان تست سنجشی نزدین؟(یعنی یه مجموعه تست بزنین توی زمان مشخص؟)
آخه حس میکنم تا الان اصلا تست نزدین که وضعیت خودتون رو نمیدونین
برای رشته و دانشگاهی که میخواین قطعا باید درصد زیست شما همین حدودا باشه یعنی 80 به بالا
عربی درس سرنوشت سازیه سعی کنین وقت باقی مونده رو بیشتر بهش بها بدین. برای این دوره کتابی نمیتونم معرفی کنم چون خودم از اول سال خونده بودم
ریدینگ رو حتما کتاب ریدینگ شهاب اناری (مبتکران) رو بگیرین خیلی عالیه
فیزیک رو هم به اعتبار سابقه ی خودتون پشت گوش نندازین

نه بابا
تست که خیلی زدم
کتاب های سبز ، گاج ، همگامان و جادویی رو کامل زدم (البته سبز رو کمتر ، چون به نظرم سوالاش خیلی مسخره ست ، کنکور اینقدر هم مسخره نیست ... :13:)

آزمون قلم چی و گزینه 2 هم شرکت کردم و درصد هام تا حالا زیر 80 نبوده

اما خب ...
نمی دونم چه جوری منظورم رو بهتون برسونم ... دانش آموزهای دیگه این 3 کتاب رو در مدت 3 سال کار می کنن اما من 1 سال ... خب می ترسم سر کنکور بد بزنم :41:

بابت راهنمایی کتاب Reading هم ممنون

B L A S T E R
24-03-2011, 21:40
یکم امید بهم بدین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از اول عید هیچی نخوندم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میانه ترازمم 6400 ئه !

shabeashegha
24-03-2011, 23:26
نه بابا
تست که خیلی زدم
کتاب های سبز ، گاج ، همگامان و جادویی رو کامل زدم (البته سبز رو کمتر ، چون به نظرم سوالاش خیلی مسخره ست ، کنکور اینقدر هم مسخره نیست ... :13:)

آزمون قلم چی و گزینه 2 هم شرکت کردم و درصد هام تا حالا زیر 80 نبوده

اما خب ...
نمی دونم چه جوری منظورم رو بهتون برسونم ... دانش آموزهای دیگه این 3 کتاب رو در مدت 3 سال کار می کنن اما من 1 سال ... خب می ترسم سر کنکور بد بزنم :41:

بابت راهنمایی کتاب Reading هم ممنون
این قسمت حرف شمارو اصلا قبول ندارم . اگه بنظر شما سوالات سبز مسخره ست باید بگم سر کنکور غافل گیر میشین چون اونجا هم سوالات مسخره (ترکیبی و مفهومی) خواهد بود این به خود من که پارسال کنکور دادم ثابت شد. پارسال فضای سوالای زیست کاملا مشابه زیست سبز بود ولی نباید خودتون رو دست کم بگیرین اینو گفتم که آمادگی ذهنی داشته باشین که بیشتر مفهومی کار کنین
این که میگین تا حالا زیر 80 نزدین نشون میده که توی کنکور هم نباید استرس داشته باشین ایشالا موفق میشین
و اما مطلب سوم راجبه اینکه بچه های تجربی سه ساله کتاباشون رو میخونن و شما یکساله باید بگم که اغلب بچه های تجربی به صورت جدی همون سال کنکور کتابای زیستشون رو بررسی میکنن:27:

یکم امید بهم بدین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از اول عید هیچی نخوندم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میانه ترازمم 6400 ئه !
شما 5روز تعطیل کردی و به خودت استراحت دادی. میانه ترازت خوبه و جای نگرانی نیست به شرطی که تعطیلاتت رو زودتر تموم کنی قید برنامه های آبکی تلویزیون رو بزنی و بری برای رسوندن ترازت به 7000 وگرنه رقبات این کار رو میکنن (میدونی که تراز رابطه مستقیمی با سطح بقیه بچه ها داره ÷س وقتی بقیه پیشرفت کنن و تو نکنی ترازت میاد پایین)
5روز زیاد نیست برای تراز تو ولی سعی کن سریعتر برگردی به فاز قبل از عید که از الان به بعد باید با زمان هم مسابقه بدی
راستی نخواستم امید الکی بهت بدم راه حل هم بهت دادم امیدوارم برات کارساز باشه

shabeashegha
24-03-2011, 23:34
با تشکر از شما
خوب سطح من الان برای زیست شناسی در سطح 25 درصد هست
یعنی امکان اینکه تا کنکور به 45 درصد برسه هست یا نه؟
نگرانم

برای شیمی چه طور؟
خوب به خیلی عوامل وابسته ست مثلا اینکه شما قراره چقدر وقت بذارین؟برنامتون برای مطالعه چیه؟تست میزنین؟چندساعت تا کنکور میخواین برای هرکدوم از دروس بذارین؟با این تعداد ساعت با توانایی هایی که دارین چقدر پیشرفت میکنین؟این 25 درصد نتیجه ی چقدر مطالعه ست؟هدف شما از کنکور چیه؟ توی زمان باقی مونده قراره چه اتفاقی بیوفته؟و خیلی عوامل دیگه
ولی اگه همه چیز رو در حد نرمال در نظر بگیریم بله هم برای زیست هم شیمی افزایش 20 درصدی کار آسونیه. ولی باید قید یه سری فصول رو بزنی مثلا برای شیمی فصل اسید و باز زمان بره یا مثلا برای زیست فصل شارش انرژی بسیار مفهومی و زمان بره . کلا باید فصولی که راحتتره و بیشرین تعداد سوال رو توی فصول راحت داره بخونی
ایشالا موفق باشی

MOHSEN_A1371
25-03-2011, 18:00
سلام سال نو مبارک
با دو سوال خیلی مهم اومدم :31:
من در درس شیمی بسیار ضعیف هستم.تازگی ها شروع به خواندن این درس کردم و کسب درصد 50 در کنکور سراسری برایم کافیست و از سرم نیز زیاد است :31:.چند مبحث انتخاب کردم که فقط همان ها را بخوانم.
سوالم این است که به جای اینکه در دوران جمع بندی خرداد ماه تست جامع کنکور های سال های قبل را برای درس شیمی بزنم از همین الان شروع به این کار کنم و تا آخر خرداد شیمی را تمام کنم؟چه طور است؟و در خرداد و در آزمون های جامع بقیه دروس شیمی را نزنم؟ و با یک برنامه دیگر بخوانم؟
راه بهتری غیر از این پیدا نکردم اگر شما راه بهتری دارید ممنون میشوم ارائه فرمایید

سوال بندی حقیر برای دوران جمع بندی است :31:
کنکور های چه سال را بایستی به طور کامل و زمان دار بزنم؟ 84 و 85 و 86 و 87 و88 و 89 داخل و خارج کشور کافی است یا باید از قبل تر شروع کنم؟
در هفته باید سه آزمون داشته باشم یا دو آزمون؟
آیا وقت گذاشتن برای کنکور های آزاد مفید است یا وقت گذاشتن برای کنکور آزاد سال های گذشته را به بعد از کنکور سراسری موکول کنم؟

خیلی بیشتر از دو سوال شد پوزش می طلبم :31:

متشکرم از کمک های همیشگی شما :11::31:

Maryam j0on
25-03-2011, 21:46
اصلا حرف تون رو قبول ندارم
کنکور سوالاتش فوق العاده ست
مفهومیه
سوالات سبز از حیطه زیست خارج شده و به ریاضیات تبدیل شده

بذارید یکی از اشکالات سوالات کتاب سبز رو بهتون بگم

زیست پیش دانشگاهی فصل 1 گفته در سلول های یوکاریوتی 3 نوع آنزیم RNA پلی مراز و در سلول های پروکاریوتی فقط 1 نوع آنزیم RNA پلی مراز وجود داره

تو یکی از سوالات کتاب سبز اومده سلول یوکاریوتی چند نوع آنزیم RNA پلی مراز وجود داره ؟
پاسخ نامه : سلول های یوکاریوتی 3 نوع دارند و چون دارای میتوکندری و کلروپلاست هستند و میتوکندی و کلروپلاست از پروکاریوت ها منشا گرفتند 1 نوع جداگانه دارند بنابراین در مجموع در سلول های یوکاریوتی 4 نوع آنزیم RNA پلی مراز وجود دارد

و حالا سوال امتحان نهایی امسال (ترم 1 - پیش دانشگاهی ) :

در سلول یوکاریوتی چند نوع آنزیم RNA پلی مراز وجود داره ؟

طبق گفته کتاب سبز جواب این سوال 4 می شه اما جواب امتحان نهایی و کنکور 3 هستش

یکی دیگه از اشکالات کتاب سبز :

زیست سال سوم - فصل 11 : اسپرم تاژک داره
تو کتاب سبز نوشته شده اسپرم استثناست
هیچ تاژکی غشا نداره جز اسپرم !!!!!!!!!!!!!

من تو کلاس کنکور دکتر عالی پور شرکت کردم و همین سوال رو ازشون پرسیدم گفتن تو هیچ منبع علمی چنین چیزی ذکر نشده ... کتاب سبز از خودش نکته درآورده

در ضمن مولف کتاب های سبز افرادی هستند که فقط به واسطه پارتی های کلفت و پول زیاد موفق به فروش فوق العاده کتاب هاشون بشن

من که پشیمونم چرا واسه این کتاب ها پول دادم ........................

Maryam j0on
25-03-2011, 21:52
به نظر من کتاب های دکتر آرام فر خیلی خیلی خیلی بهتر از کتاب های سبز هستش

حداقل تو حیطه کتاب و به کتاب توجه کرده نه 4 تا نکته چرت که معلوم نیست از کجا اومده

کتاب های آقای پازوکی (جادویی) هم خیلی بوده ...

+

سوال دیگه ای که داشتم درباره نحوه خوندن زیست هستش

با توجه به مفهومی و ترکیبی شدن سوالات زیست کنکور می خواستم بدونم نحوه خوندن زیست برای دوره کردن چه جوری باشه بهتر ؟؟؟

خیلی ها می گن خلاصه نویسی روش خوبیه
اما راستش من راه صحیح خلاصه نویسی رو بلد نیستم
نمی دونم چه جوری مطالب رو تو خلاصه هام بهم ربط بدم !!!!!
اصلا شما خلاصه نویسی رو توصیه می کنید یا بهتره که کتاب ها رو چند مرتبه بخونم ؟؟؟

meragj2
25-03-2011, 23:23

من تو کلاس کنکور دکتر عالی پور شرکت کردم و همین سوال رو ازشون پرسیدم گفتن تو هیچ منبع علمی چنین چیزی ذکر نشده ... کتاب سبز از خودش نکته درآورده

در ضمن مولف کتاب های سبز افرادی هستند که فقط به واسطه پارتی های کلفت و پول زیاد موفق به فروش فوق العاده کتاب هاشون بشن

سلام به همه سال نو مبارک .:11:

نظر شخصی من اینه که کتابای سبز کتابای خوبی هستن ولی بعضی جا ها به پرحجم شدن کتاب و سود دهی بیشتر توجه بیشتری شده.مثلا 2 تستای مبحثی. البته سوالای جالبی هم توش پیدا میشه.
شاید دلیل این اشکالات این باشه که بعضی مولف ها دبیر تخصصی نیستند! مثل گرد آورندگان کتاب سبز.

من که شخصا تست مبحثی رو فقط واسه یادآوری مطالب میزنم.

زیست سال سوم - فصل 11 : اسپرم تاژک دارهدر ضمن زیاد هم به یه نکته یا مطلب گیر الکی ندین

درصدات خوبه ولی به درصدای آزمون ها هم نمیشه خیلی اعتماد کرد چون بودجه بندیش در حد کنکور نیست.

Reza31001
26-03-2011, 08:56
سلام سال نو مبارک

بر شما نیز مبارک باد:31:

چند مبحث انتخاب کردم که فقط همان ها را بخوانم.
کار خوبی کردی فقط برای رسیدن به درصد 50 شاید لازم باشه 70 درصد مطالب رو بخونی ها!

سوالم این است که به جای اینکه در دوران جمع بندی خرداد ماه تست جامع کنکور های سال های قبل را برای درس شیمی بزنم از همین الان شروع به این کار کنم و تا آخر خرداد شیمی را تمام کنم؟چه طور است؟و در خرداد و در آزمون های جامع بقیه دروس شیمی را نزنم؟ و با یک برنامه دیگر بخوانم؟

منظورتون آخر اردیبهشت بود دیگه؟
بذار راحتت کنم این طوری فاتحه کنکورت خونده میشه!
شاید پیش خودت میگی چون برای من درس شیمی با یقیۀ دروس یه تفاوت هایی داره و اگه این کار رو بکنم بهتره اما باید بهت بگم تو کنکور شا باید هفت تا درس ( برای ریاضی ها البته) رو یه جا و با هم امتحان بدی و در دوران جمع بندی ما سعی میکنیم فضا رو تا حد اکان شبیه کنکور کنیم و این حرکت شما اشتباهه

راه بهتری غیر از این پیدا نکردم اگر شما راه بهتری دارید ممنون میشوم ارائه فرمایید
به جای این کار بهتره که همون روال عادی رو در آزمون دادنت شروع کنی و ادامه بدی و برای این موضوع چون شما قراره یه سری از مبحث های شیمی رو کلا بذاری کنار و به سوالتش هم نگاه نکنی بنابراین باید سر این درس وقت اضافه بیاری و باید این وقت رو به بهترین وجه برای یک درس اختصاصیه دیگه ( هر کدوم که خودن مایلی) سرمایه گذاری کنی و در آزمونای جمع بندی این شرایط رو امتحان کنی تا کاملا عادت کنی

کنکور های چه سال را بایستی به طور کامل و زمان دار بزنم؟ 84 و 85 و 86 و 87 و88 و 89 داخل و خارج کشور کافی است یا باید از قبل تر شروع کنم؟
تجربه بچه های کنکوری میگه هرچی بیشتر باشه بهتره البته در حالت عادی بیشتر از 10 آزمون رو نمیرسید بررسی کنید به نظر من بهترین کار برای همه ( چه اونی که داره برای دو رقمی می خونه و چه بقیه) اینه که از سال 85 به این طرف رو هم داخل و هم خارج رو بزنن و در میانه کار یه سری به سوالات رشته مقابل هم بزنند مثلا بچه های ریاضی حتما شیمی و فیزیک تجربی رو هم کار کنند و یا تجربی ها شیمی ریاضی رو کار کنند و یه سری به فیزیک ریاضی ( مباحث مشترک) بزنند کلا بهتره با کتاب سنجش آخر جلو برید که پارسال از کنکور 84 تا 88 رو داشت و طبعا امسال هم از 85 تا 89 رو داره قدیمی تر ها رونه وقت می کنید بزنید و نه معمولا سوالاتشون خیلی ارزش دارند

در هفته باید سه آزمون داشته باشم یا دو آزمون؟
بسته به توانایی های شخص میتونه هر چهار روز یا هر سه روز و یا هردو روز یک آزمون بدی
حالت نرمالش هر سه روز یک آزمونه
ولی همون طور که گفتم باید با شرایط خودتون پیش برید و تا نقاط ضعفتون رو برطرف نکردین سراغ آزمون بعدی نرید
من آزمون اولم 4 روز طول کشید بعدش شد 3 روز و دو آزمون آخری هم شد 2 روز کلا کم کم دستتون راه می افته و سریع تر میشید

آیا وقت گذاشتن برای کنکور های آزاد مفید است یا وقت گذاشتن برای کنکور آزاد سال های گذشته را به بعد از کنکور سراسری موکول کنم؟
مفید هست ولی فقط و فقط برای خود کنکور آزاد
وقت گذاشتن برای کنکور آزاد سال های گذشته را به بعد از کنکور سراسری موکول کنید:31:

Reza31001
26-03-2011, 09:33
چرا جمع بندیه عمومی ها رو از فروردین شروع کنیم؟
مطمئنا درصد کمی از شما رسیدین که تا الان عمومی ها رو خونده باشین که بعد به جمع بندی برسه اما چرا زرد عمومی کانون و همین طور سنجش آخر عمومی فروردین میاد بیرون و تاکید میشه داوطلب ها و مخصوصا داوطلب های قوی از الان شروع به جمع بندی عمومی ها بکنند؟

دقیقا نمیدونم استدلال کاظم قلمچی و یا بقیه مشاورها چیه من از دید داوطلبی میگم
مهمترین دلیل که ما تا حالا عمومیا رو جدی نمی خوندیم این بوده که تکراری و ملال آوره ( درسته؟) یعنی کلا حال نمی کردیم بریم دینی 2 بخونیم حال و حوصلش نبوده اما فکر میکنم یکی ار بچه های همین فروم بود که وقتی کارنامش رو گذاشته بود ( ریاضی کنکور89) اختصاصی ها رو با اون ریاضی وحشتناک پارسال در حد 60% زده بود( ریاضی بالای50 و فیزیک و شیمی هم بالای 60) اون وقت عمومی هاش رو 30% زده بود! نتیجه: رتبه بالای سه هزار و اگه عمومی هاش هم در حد 60 بود ( کاری که از اختصاصی 60 خیلی آسونتره!) رتبش زیر 700 ( یا حتی زیر 500)

پس فهمیدیم عمومی شاید بیشتر از اونیکه ما فکر کنیم مهم هستند و شاید ما از خوندن عربی حالمون به هم بخوره یا از خوندن اون همه تاریخ ادبیات متنفر باشیم ولی این یکسال و بهتره بگم این سه ماه رو باید تحمل کنید!

خوب یک کار بسیار خوب برای حل این مشکل اینه که بیایم روش درس خوندنمون رو عوض کنیم یعنی دیگه هی نریم کتاب دینی رو برداریم جایی که قبلا چندین بار خونده بودیم رو هی بخونی و هی بخونیم به امید اینکه نکات آیه رو حفظ بشیم یا ...
بیایم این بار از آخر شروع کنیم و به اول برسیم اول تست بزنیم و بعد بخونیم ( البته قبلا حداقل یه بارهمه دروس رو حتی شده روزنامه وار خونده باشیم که این اتفاق ممکنه چندین ماه قبل هم افتاده باشه میدونید که هیچ وقت روش یادگیری با تست یعنی اول تست و بعد خوندن توصیه نمیشه اما اینجا ما فرض میکنیم دروس یه بار خونده شدن و حالا به دلیل تکراری بودن داوطلب زیاد رغبتی برای خوندن نداره)
بذارید این طوری وقتی دیدین دینی رو 30% می زنین و عربی رو 40% یکم به خودتون بیاین و جدی بشید

اما نکته مهمتر به نظر من اینه که در کتاب زرد عمومی یا سنجش آخر عمومی سوالات عمومی همه رشته ها گردآوری شده -و البته این نکته رو هم نگم که شما نباید سوالات رشته خودتون رو بزنید و اونا رو برای خرداد ماه کنار بذارید- و اگه شما در این بازه زمانی سوالات کنکور رو کار نکنید دیگه هیچ وقت نمی تونید این تست ها رو بزنید چون وقت ندارین و مطمئنا ضرر بزرگی خواهید کرد چون سوالات کنکوری رو که احتمالا قبلا هم کار نکردین رو از دست دادین و می دونید که سوالات کنکور برای یه کنکوری جزو با ارزش ترین سوالات هست

ضمنا طبق همون روال همیشگی که در طول سال داشتین ( اینکه روی تست ها مرور داشته باشید) اگه الان این تست ها رو کار نکنید مسلما هیچ وقت هم نمی تونید تستهای مهم و خاصی رو که از نظر شما مهمتر هستن رو مرور بکنید

جمع بندی عمومی ها در این بازه زمانی یه کمک دیگه هم بهتون میکنه و اون این که از الان شما رو با حال و هوای کنکور آشنا می کنه بهتون کمک می کنه یاد بگیرید چطور برای سر جلسه زمانبندی کنید و ...

خواهش می کنم این تست ها رو به خرداد ماه موکول نکنید در خرداد هر چی بارتون سبک تر باشه راحت تر هستید به جنبه روانی قضیه هم دقت کنید هر چی بارتون رو برای خرداد سنگین تر بکنید احتمال اینکه نتونید برنامتون رو اجرا کنید بیشتر میشه و آشفتگی و بی برنامه بودن در روزهای ماقبل کنکور خیلی براتون گرون تموم میشه

Arashdn
26-03-2011, 10:12
سلام
من دانش آموز سال سوم هستم و سال 91 کنکور میدم
ولی خب میخواستم از تجربه دوستان استفاده کنم
تا الان اهل درس و مشق نبودم
تو قلمچی هم ترازام بین 5800 تا 6200 متغیره
میخوام از الان درس خوندن جدی رو شروع کنم و تو یه سال نیم مونده یه سال و نیمی رو هم که نخوندم جبران کنم
و تاثیر 25 درصد امتحانات نهایی هم هست
دوستانی که قبلا تجربه داشتن به نظرتون بهترین برنامه بره من چیه؟؟
ممنون

Reza31001
26-03-2011, 10:40
سلام
من دانش آموز سال سوم هستم و سال 91 کنکور میدم
ولی خب میخواستم از تجربه دوستان استفاده کنم
تا الان اهل درس و مشق نبودم
تو قلمچی هم ترازام بین 5800 تا 6200 متغیره
میخوام از الان درس خوندن جدی رو شروع کنم و تو یه سال نیم مونده یه سال و نیمی رو هم که نخوندم جبران کنم
و تاثیر 25 درصد امتحانات نهایی هم هست
دوستانی که قبلا تجربه داشتن به نظرتون بهترین برنامه بره من چیه؟؟
ممنون
از بعد تعطیلات به غیر از روال عادی درس خوندنت بشین کم کم و از روی کتاب و تمریناتش دروس سال سوم رو مرور کن ( روزی 1-2 ساعت یبه ساعت مطالعت اضافه کن) و تمام تمرینات کتاب رو حل کن به طوری که اول خرداد تمام درسات رو یه بار دوره کرده باشی و در دوران امتحانات اول یه بار جزوه و کتابت رو مرور کن و بعد امتحان نهایی های 87 به این طرف رو کار کن ( دقت کن که اولویت با 89 و بعد 88 و بعدش 87 هست اگه نمیرسی همه رو کار کنی 88 و 89 رو کار کن)

خلاصه تا قبل از تابستون بچسب به امتحان نهایی بعد امتحانات یه استراحت یکی دو هفته ای داشته باش ( مسافرت گزینه خوبیه) بعد بیا اینجا تا در مورد کنکور 91 صحبت کنیم

الان بهترین کاری که می تونی برای کسب رتبه خوب و قبول شدن توی رشته - دانشگاه خوب انجام بدی اینه که تمام تمرکزت روی امتحان نهایی باشه و همون کاری که گفتم رو انجام بدی

veritaaa
26-03-2011, 11:13
بچه ها من تو این نیمه عید درس هارو خورد کرده بودم تو هرروز که بخونم ولی خیلی نتیجه ی مطلوبی نگرفتم یعنی به همه نرسیدم چون زمانی که واسه هر مبحث در نظر گرفته بودم دوبرابر وقتمو گرفت(آخه واقعا سفید بودم)
فکر میکنم تو این نیمه ی دوم عید اگه هر درس رو یه روز بررسی کنم و بخونم بهتره برام و یه روز رو بذارم واسه مرور به نظرتون کارم اشتباهه ؟ فکر میکنم اینجوری بهتر نتیجه میگیرم

M . Sayid
27-03-2011, 09:46
حضرت علی (ع) :

اگر پارسیان اراده کنند ، می توانند ستارگان را به زمین بدوزند ...

------
لذا وقت نیست و نمی تونم و اینا نداریم !!:27::31:

farhad1122
27-03-2011, 13:20
سلام
میدونم اگه بگم سال نو مبارک حالتون از این جمله ی تکراری و کلیشه ای به هم میخوره! پس سال نو مبارک:31::46: یه سوال داشتم! به نظرتون در کنکور توی درس های اختصاصی از ریاضی شروع کنیم و به همون ترتیب دفترچه جواب بدیم بهتره یا از یه درس ساده تر مثل شیمی یا فیزیک شروع کنیم بهتره؟ بعضیا میگن ترتیب دفترچه حساب شدس و بهتره که همون طور جواب بدیم چون به ترتیب ضرایب درسهاست و از این جور حرفا بعضی ها هم میگن که اگه از یه درس ساده تر شروع کنیم اعتماد به نفسمون توی سوال حل کردن افزایش پیدا میکنه و بهتر میتونیم کنکور بدیم. ما که آخر نفهمیدیم چیکار کنیم! خواستم نظر دوستان رو هم بدونم! البته شاید بگین الان حرف این چیزا رو زدن زوده ولی میخوام به همون ترتیبی که توی کنکور میخوام جواب بدم از حالا توی آزمون های کانون و سه تا جامع سنجش تمرین کنم تا عادت کنم و پخته بشم! ممنون میشم دوستان نظرشونو بگن.
ممنون:11:

M . Sayid
27-03-2011, 13:59
نظر من : ترتیب دفترچه !!
چرا ؟؟

اگه اون درس ساده تر امسال سخت تر از همه درسا بشه چی ؟؟

Arashdn
27-03-2011, 14:32
از بعد تعطیلات به غیر از روال عادی درس خوندنت بشین کم کم و از روی کتاب و تمریناتش دروس سال سوم رو مرور کن ( روزی 1-2 ساعت یبه ساعت مطالعت اضافه کن) و تمام تمرینات کتاب رو حل کن به طوری که اول خرداد تمام درسات رو یه بار دوره کرده باشی و در دوران امتحانات اول یه بار جزوه و کتابت رو مرور کن و بعد امتحان نهایی های 87 به این طرف رو کار کن ( دقت کن که اولویت با 89 و بعد 88 و بعدش 87 هست اگه نمیرسی همه رو کار کنی 88 و 89 رو کار کن)

خلاصه تا قبل از تابستون بچسب به امتحان نهایی بعد امتحانات یه استراحت یکی دو هفته ای داشته باش ( مسافرت گزینه خوبیه) بعد بیا اینجا تا در مورد کنکور 91 صحبت کنیم

الان بهترین کاری که می تونی برای کسب رتبه خوب و قبول شدن توی رشته - دانشگاه خوب انجام بدی اینه که تمام تمرکزت روی امتحان نهایی باشه و همون کاری که گفتم رو انجام بدی
از مطالب ترم اول شروع کنم به خوندن (چون ترم اولم درست و حسابی درس نخوندم)
یا مطالب ترم دوم رو دور کنم؟
ممنون که تجربیاتتون رو در اختیارم میزارید

petrose.kabir
27-03-2011, 14:44
با عرض ادب
سال جدید هم مبارک
بعد از چند ماه یه سر زدم ،اصلا انجمن امسال با سال پیش خیلی فرق داره.
یاد 89 بخیر
یارو 5 تا کتاب خونده و تست زده میگه میترسم.خیلیا دنبال کتاب جمع بندی میگردن
بابا اینجوریام نیست.
اگه از من میشنوین اونای که درسا رو تموم کردن،بشینن یه دور دیگه بخونن .از اول.اصلا فک کنید تا حالا هیچی نخوندین.
اونام که نخوندن بسم ا...
اصل ماجرای کنکور از امروز به بعده.
خودتونو با تست زدن زیادی
نکات زیادی و... سرگرم نکنید.
40 تست ارزشش کمتره تا 4 تا تست با ارزش که 10 بار بزنی.
از دوستان که اهل درس هستند و با اراده +امید واسه
شیوه خوندن و برنامه ریزی پی ام بدن.ما هم یکم تجربه داریم.
راستی الان وقت جمع بندی نیست.جمع بندی اصول داره.باید درس به درس جمع بندی ک

---------- Post added at 02:44 PM ---------- Previous post was at 02:42 PM ----------

زود جمع بندی کردن = سر در گم شدن نزدیکای کنکور

petrose.kabir
27-03-2011, 14:52
یه چیز درمورد جمع بندی بگم
واسه اینکار به نظرم بهتره درسارو تک تک جمع کرد
مثلا 3روز کامل فقط روی هندسه پایه وقت بزار.
عجله دارم.بعد کامل میگم.فعلا

B L A S T E R
27-03-2011, 15:46
سلام !
ازمون امروزمو که خراب کردم !
چندتا سوال داشتم فقط !
من ترازم همیشه تقریبا بالا بوده !
6500 و 6400 و 6100 و 6700 و تو این مایه ها !
ولی با این وجود اصلا هندسه پایه نخوندم !
حلا به نظرتون چی کار کنم ؟ دیگه طرفش نرم ؟ یا اینکه بخونم ؟
درباره عربی هم کمک کنید ! تو این وقت باقی مونده چجوری بخونمش ؟ کدوم قسمتا رو بیتشر بخونم ؟

petrose.kabir
27-03-2011, 16:06
سلام !
چندتا سوال داشتم فقط !
درباره عربی هم کمک کنید ! تو این وقت باقی مونده چجوری بخونمش ؟ کدوم قسمتا رو بیتشر بخونم ؟

چته پس ؟چرا هولی
وقت زیاده بشین مثه یه بچه خوب بخون.

B L A S T E R
27-03-2011, 17:28
مرسی از راهنمایی جامعتون:31:

MOHSEN_A1371
27-03-2011, 18:06
سلام
در کنکور در درس شیمی هم سوال مفهومی مطرح میشه یا نه؟
یعنی اگر کسی بشینه فقط کتاب درسی را خوب بخونه و قسمت هایی که متوجه نمیشه را بره از روی مبتکران بخونه میتونه 50 درصد شیمی کنکور بزنه؟

متشکرم

petrose.kabir
27-03-2011, 19:12
بله که میتونه
بنظرم تمام درسنامه های مبتکران رو چند بار بخون اما تستاشو نزن.پاسخ تشریحارو هم نگاه کن.نکاتشو خط بکش.100 میزنی

Maryam j0on
27-03-2011, 19:25
می شه یکی بگه آخرین تراز و رتبه قبولی واسه رشته داروسازی دانشگاه شهید بهشتی چنده ؟؟؟ (البته آخرین رتبه قبولی دخترا ... پسرا که ماشاالله تا رتبه 900 هم می رن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :13:)

fmps
27-03-2011, 20:18
سلام دوستان
لطفا یکی کمکم کنه. انگیزم صفره.من درس های پایه رو طبق برنامه کانون خوب خونده بودم روز قبل آزمون دفتر کار در منزل رو هم حل کردم درصد هام خیلی خوب بودن.رفتم سر جلسه به جای اینکه ادبیات 2 رو بزنم اشتباهی 23 رو زدم.بعد از یه ربع تازه فهمیدم.خلاصه کاملا مضطرب شدم.فکر کنین کل زبان رو تو 9 دقیقه زدم(خدارو شکر که اون 100 شد).ولی اومد بازم ترازم خراب شد.با اینکه خوب خونده بودم نتونستم جواب بدم.الان من باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟

gomnam23
27-03-2011, 20:41
می خواستم تا بقیه کارنامه نذاشتن من هم نذارما. ولی خب چه کنم دیگه

حسابان و فیزیک و دینی رو فکر میکردم بهتر بزنم :19:

Reza31001
27-03-2011, 20:49
اول یه نکته بگم درباره جمع بندی عمومی ها به خاطر حرف دوستمون petrose.kabir

ایشون درست میگن ... بحث ما هم جمع بندی کامل دروس عمومی در این بازه نیست و در واقع کاری که شما با کتاب عمومی سنجش آخر انجام میدین ( اون چیزایی که من برای قبل خرداد گفتم) زمین تا آسمون با جمع بندی خرداد ماه تفاوت داره

شاید بهتر بود اسمش رو جمع بندی نمی ذاشتم

به هر حال هدف اصلی توجه ویژه به دروس عمومی ( مطمئنم همون طور که خودتون میدونید تو پاییز و زمستون بیشتر از 10-15% از وقتتون رو به عمومی ها اختصاص ندادین!) و همین طور کار کردن تست های عمومی 4 رشته غیر از رشته خودتونه که با اینکه اهمیت زیادی دارن و می تونید از اونا استفاده کنید ( با رشته خودتون تفاوتی نداره) احتمال بسیار کمی هست که در خرداد ماه وقت کنید اونا رو هم کار کنید

سلام
میدونم اگه بگم سال نو مبارک حالتون از این جمله ی تکراری و کلیشه ای به هم میخوره! پس سال نو مبارک:31::46: یه سوال داشتم! به نظرتون در کنکور توی درس های اختصاصی از ریاضی شروع کنیم و به همون ترتیب دفترچه جواب بدیم بهتره یا از یه درس ساده تر مثل شیمی یا فیزیک شروع کنیم بهتره؟ بعضیا میگن ترتیب دفترچه حساب شدس و بهتره که همون طور جواب بدیم چون به ترتیب ضرایب درسهاست و از این جور حرفا بعضی ها هم میگن که اگه از یه درس ساده تر شروع کنیم اعتماد به نفسمون توی سوال حل کردن افزایش پیدا میکنه و بهتر میتونیم کنکور بدیم. ما که آخر نفهمیدیم چیکار کنیم! خواستم نظر دوستان رو هم بدونم! البته شاید بگین الان حرف این چیزا رو زدن زوده ولی میخوام به همون ترتیبی که توی کنکور میخوام جواب بدم از حالا توی آزمون های کانون و سه تا جامع سنجش تمرین کنم تا عادت کنم و پخته بشم! ممنون میشم دوستان نظرشونو بگن.
ممنون:11:

فعلا کامل درس هات رو بخون و نگران این موضوع نباش
با شروع دوران جمع بندی با احتساب آزمونای سنجش و حالا اگه کانون میری کانون و یا گزینه 2 حداقل 10 آزمون مشابه کنکور ( با همون بودجه بندی و همون وقت) میدی پس جای امتحان کردن روش هاش مختلف هست

ضریب ریاضی از فیزیک بالاتره و ضریب فیزیک از شیمی بالاتره
ترتیب دفترچه هم حساب شدست
البته اگه شما شیمیت خیلی قوی باشه می تونی از این درس شروع کنی

منظورم اینه که تمام این حرفها درسته حالا اینکه شما چکاری انجام بدی بستگش به خودت داره و حتی میتونی برای خودت یه ترتیب خاص بچینی مثل من اول بگم من از اونایی نبودم که سر 4 تا سوال گیر کنم و حواسم نسبت به وقت پرت بشه و یهو یه عالمه وقت از دست بدم بدم چون اگه قرار باشه رو روال دفترچه پیش نری باید کاملا حساب شده تنظیم وقت بکنی ( حالا پیش خودتون نگین چقدر از خودش تعریف میکنه با نیم ساعت فکر کردن در موردش و حواس جمعی سر جلسه می تونین یه برنامه بچینید. کار سختی نیست:31:) از لحاظ درصد، شیمی من بهتر از فیزیک و فیزیکم بهتر از ریاضی بود اون چیزی هم که من می خواستم اتفاق نیفته وقت کم آوردن تو درس شیمی به خاطر آخر بودنش بود چون رفته بودم که حتی اگه شد بالای نود بزنم

این طوری برنامه ریختم ( البته دقیق دقیق یادم نیست ولی حدودا): برای 40 سوال اول ریاضی 55 دقیقه برای 45 سوال فیزیک 50 دقیقه برای 35 سوال شیمی 35 دقیقه برای 15 سوال آخر ریاضی 20 دقیقه که آخرش 15 دقیقه هم اضافه میاد که طبق تکنیک زمان ها نقصانی ازش استفاده میشه همون طور که می بینید چون درس شیمی من بهتر بود روی اون بیشتر سرمایه گذاری کردم و حتی حاضر شدم از وقت ریاضی کم کنم و به اون اضافه کنم که خوب یه دلیلش هم این بود که یکی دو مبحث ریاضی رو کنار گذاشته بودم و طبیعتا براشون وقت صرف نمی کردم

نتیجه: به شما یه دفترچه اختصاصی میدن حاوی 135 سوال و 175 دقیقه وقت. روش یه جدول هست که برای اینکه این 175 دقیقه رو چطور استفاده کنید یه پیشنهاد داده اون جدول پیشنهاده خوبیه و خیلیها ازش استفاده می کنن و نتیجه مثبت هم میگیرن اما دلیل نمیشه که برای شما هم این طور باشه اگر خواستید می تونید اون زمان بندی رو عوض کنید ولی یادتون باشه که حتما حتما در آزمون های آزمایشی روشتون رو امتحان کنید و چیز جدیدی رو برای روز کنکور نذارین

سلام !
چندتا سوال داشتم فقط !

برای هندسه اگه منظورت اینه که تو این سه ماه اگه بخونی میتونی نتیجه بگیری یا نه؟ که باید بگم حتما می تونی نتیجه بگیری هنوز راه زیادی باقی مونده

برای عربی هم اگه یه بار خوندی به نظر من بهتره که با تست های کنکور های گذشته غیر از رشته خودت ( همون جمع بندی عمومی ها) ادامه بدی و برای رفع مشکلاتت حتما حتما به کتاب رجوع کنی و هیچ قسمت کتاب رو نخونده نذاری تمریناتش هم یادت نره

Reza31001
27-03-2011, 20:58
از مطالب ترم اول شروع کنم به خوندن (چون ترم اولم درست و حسابی درس نخوندم)
یا مطالب ترم دوم رو دور کنم؟
ممنون که تجربیاتتون رو در اختیارم میزارید

از هر قسمتی که بیشتر حال میکنی:31:
مهم اینه که بخونی ولی اینکه از کدوم قسمتها شروع کنی فکر میکنم از قسمت هایی که بیشتر خوشت میاد شروع کنی بهتر باشه چون اینکار یه حرکت فوق برنامست و ممکنه بعد از یکی دو هفته خسته بشی ( مخصوصا اگه از اول شروع کنی یا قسمتایی که علاقه زیادی نداری بخونی) منتها از اوایل اردیبهشت کم کم همه درسا تموم میشه و امتحانات مستمر شروع. اون وقت دیگه به هوای امتحان هم که شده قسمت هایی که نخوندی رو خوشت نمیاد رو می خونی و یه دورت رو کامل میکنی

سلام
در کنکور در درس شیمی هم سوال مفهومی مطرح میشه یا نه؟
یعنی اگر کسی بشینه فقط کتاب درسی را خوب بخونه و قسمت هایی که متوجه نمیشه را بره از روی مبتکران بخونه میتونه 50 درصد شیمی کنکور بزنه؟

متشکرم

جواب سوالت که مثبته ولی من این طور برداشت کردم که منظورت اینه که تست های مفهومی رو فقط با خوندن میشه پاسخ داد و نیازی به تست زدن نیست
اگه احیانا این طور فکر میکنی به نظر من اشتباهه و برای حل سوالات مفهومی و توی دام نیفتادن نیاز به تست زدن تو خونه ( مخصوصا تستای کنکور) هست

meragj2
27-03-2011, 21:48
می شه یکی بگه آخرین تراز و رتبه قبولی واسه رشته داروسازی دانشگاه شهید بهشتی چنده ؟؟؟ (البته آخرین رتبه قبولی دخترا ... پسرا که ماشاالله تا رتبه 900 هم می رن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :13:)
این یه دارو بهشتی: رتبه 427 م.1 1077 کل

حال کن.

Samba
27-03-2011, 22:01
سلام به همگي

مثل اينكه اينجا خيلي سوت و كوره

البته بايدم باشه چون همه دارن مي درسن

آقا من قرار بودش تا بعد كنكور 90 هيچ پستي ندم ولي امروز يه اتفاقي افتاد گفتم بيام اينجا شما رو هم تو شادي خودم شريك كنم:31:

امروز با يه چند كيلو مول C3H5(NO3)3 رفتم سر جلسه آزمون و بعدش

بووووووووووومب

اينم كارنامه امروز [ از دوستان تقاضا ميكنم استفاده سوء نكنند ممنوووووون ]

Gam3r
27-03-2011, 22:42
سلام به همگي

آقا من قرار بودش تا بعد كنكور 90 هيچ پستي ندم ولي امروز يه اتفاقي افتاد گفتم بيام اينجا شما رو هم تو شادي خودم شريك كنم:31:

بووووووووووومب

بابا ترکــــــــوندی ... !!

چیجوری میدرسی شما ... ؟
روزی چند ساعت مطالعه میکنی عزیز ؟

meragj2
27-03-2011, 23:31
سلام به همگي

بووووووووووومب

خودمونو جمع و جور کنیم !
یه کم ازین نیترو گلیسیرین یاد بگیرم.!:19:

shabeashegha
28-03-2011, 19:23
کنکور سوالاتش فوق العاده ست
مفهومیه
سوالات سبز از حیطه زیست خارج شده و به ریاضیات تبدیل شده

بذارید یکی از اشکالات سوالات کتاب سبز رو بهتون بگم

زیست پیش دانشگاهی فصل 1 گفته در سلول های یوکاریوتی 3 نوع آنزیم RNA پلی مراز و در سلول های پروکاریوتی فقط 1 نوع آنزیم RNA پلی مراز وجود داره

تو یکی از سوالات کتاب سبز اومده سلول یوکاریوتی چند نوع آنزیم RNA پلی مراز وجود داره ؟
پاسخ نامه : سلول های یوکاریوتی 3 نوع دارند و چون دارای میتوکندری و کلروپلاست هستند و میتوکندی و کلروپلاست از پروکاریوت ها منشا گرفتند 1 نوع جداگانه دارند بنابراین در مجموع در سلول های یوکاریوتی 4 نوع آنزیم RNA پلی مراز وجود دارد

و حالا سوال امتحان نهایی امسال (ترم 1 - پیش دانشگاهی ) :

در سلول یوکاریوتی چند نوع آنزیم RNA پلی مراز وجود داره ؟

طبق گفته کتاب سبز جواب این سوال 4 می شه اما جواب امتحان نهایی و کنکور 3 هستش

یکی دیگه از اشکالات کتاب سبز :

زیست سال سوم - فصل 11 : اسپرم تاژک داره
تو کتاب سبز نوشته شده اسپرم استثناست
هیچ تاژکی غشا نداره جز اسپرم !!!!!!!!!!!!!

به نظر من کتاب های دکتر آرام فر خیلی خیلی خیلی بهتر از کتاب های سبز هستش

حداقل تو حیطه کتاب و به کتاب توجه کرده نه 4 تا نکته چرت که معلوم نیست از کجا اومده

کتاب های آقای پازوکی (جادویی) هم خیلی بوده ...

+

سوال دیگه ای که داشتم درباره نحوه خوندن زیست هستش

با توجه به مفهومی و ترکیبی شدن سوالات زیست کنکور می خواستم بدونم نحوه خوندن زیست برای دوره کردن چه جوری باشه بهتر ؟؟؟

خیلی ها می گن خلاصه نویسی روش خوبیه
اما راستش من راه صحیح خلاصه نویسی رو بلد نیستم
نمی دونم چه جوری مطالب رو تو خلاصه هام بهم ربط بدم !!!!!
اصلا شما خلاصه نویسی رو توصیه می کنید یا بهتره که کتاب ها رو چند مرتبه بخونم ؟؟؟
خوب هر کسی نظری داره ولی من توی اطرافیانم توی دانشگاه (که بچه های دارو و دندون و پزشکی هستن) ندیدم کسی از سبز بد بگه اغلبشونم اذعان دارن که سوالات 89 کاملا سبکش شبیه سبز بوده
ولی خوب باید گفت کتاب سلیقه ایه . در مورد Rna پلی مراز ها هم باید بگم یکی از سوالات کنکورای سالای پیش بوده که جواب همون 4 میشده چون هیچ سلول یوکاریوتی خالی از یکی از این دو نیست (میتوکندری یا کلروپلاست) در مورد مطلب دوم چیز زیادی یادم نیست ولی تا جایی که یادمه تاژک جزو اندامکای بدون غشا بود فصل دوم سال دوم توی شکل زیر اندامکای غشادار خط کشیده بود
در مورد نحوه زیست خوندن باید بگم که اگه تا الان خلاصه نویسی نکردین اصلا سمتش نرین که کار اشتباهیه . خلاصه نویسی کار خوبیه البته بشرطی که خود شما انجام بدین و سر حوصله و وقت. از الان بخواین شروع کنین خیلی خیلی بعیده برسید حتی یکی از کتابای زیست رو خلاصه نویسی کنین
حالا که دیگه وقتی برای خلاصه نویسی نیست من این روش رو توصیه میکنم (که البته خودمم همین کار رو ترجیح دادم از اول سال انجام بدم): کتاب رو که میخونید قسمتهای مهم رو علامت بزنین/ نکته های مهم رو گوشه کتاب بنویسید/ تستهایی که زدین و علامت گذاشتین اگه میرسید دومرتبه بزنین
برای ربط دادن مطالب باید توی ذهنتون یه نمودار برای هر مطلب ایجاد کنید مثلا وقتی سال دوم در مورد گردش خون مطلبی رو خوندین سال سوم هم در مورد سیستم ایمنی فصلی هست باید سعی کنین مطالب این دوتا رو به هم ربط بدین. یا هرجا مطلبی رو خوندین سعی کنید به یاد بیارین جایی مطلبی مربوط به این بوده که خونده باشین؟ مثلا زیست پیش فصل اول راجبه یه جور هاگ میگه که روش آزمایش انجام شده وقتی میرسین به قارچها (فصل آخر پیش دانشگاهی) سعی کنین بر اساس چرخه ای که کتاب توی فصل یک کشیده متوجه بشین نوع هاگ چیه؟

shabeashegha
28-03-2011, 19:30
سلام !
چندتا سوال داشتم فقط !

بستگی به رشته شما داره اگه تجربی هستین هندسه رو حذف کنین
در مورد عربی هم طبیعتا شما تا الان نباید خونده باشین پس نباید توقع درصد بالای 50 داشته باشین درسته؟ پس مباحث نسبتا راحت رو انتخاب کنین مثلا معرفه و نکره/ استثنا / تمییز و ... رو انتخاب کنید از روی کتاب گاج سبز یا ایادفیلی بخونین و تستهای خود کتاب آموزشی رو با دقت بزنید و پاسخنامه شو کامل بررسی کنید همین قدر کافیه

shabeashegha
28-03-2011, 19:39
دختر منطقه 2: 850 /تراز کانون 7300
منطقه 1: 500/ تراز کانون 6700
منطقه 3: 700/ تراز کانون 6700
حالا پسر منطقه 2: 530/ تراز 7300
منبع: یادگار ماندگار قلم چی

AEZ_Best
29-03-2011, 01:46
سلام
دیدم دوستان در مورد ترتیب زدن درسها پرسیدن
توی عمومیا من از روش نقصانی کاظم خان استفاده میکردم و یه ربع زیاد آوردم ولی نتیجه اش اوراق بود! دینی و ادبیات که ضعیف بودم رو 60 زدم که تقریبا همینم باید میشد ولی زیبان و عربی شد 80 که من تقریبا 100 میخواستم (حداقل 90 به بالا)

ریاضی هم که میدونید با فیزیک 2تاشون سخت شده بودن.
با خودم قرار گذاشته بودم که به ترتیب بزنم چون با آزمون و خطاهایی که توی کانون و سنجش کردخ بودم به این رسبده بودم که درسته اگه شیمی رو اول بزنم خیلی عالی میشه ولی ریاضی رو اگه اول نزنم حتما 10 - 15 درصد کمتر میشه چون بعد مساله های شیمی خسته میشدم!!!
ولی سر جلسه وقتی دیدم ریاضی اون قسمت گسستشو گند زدم فیزیکو اون اولاش که فکر میکردم همه رو درست میزنم اونم یه چند تایی نزده بود یه خورده ناراحت شدم! سریع به خودم امید دادم و شیمی رو شروع کردم درست وسط فیزیک و 35 دقیقه شو براش گذاشتم و تقریبا همه رو حل کردم. یخورده حالم جا اومد و استرسم رفت که موجب شد فیزیک رو خیلی خراب نکنم!

در کل بعد اینهمه چرت و پرت خواستم بگم که ترتیب دفترچه خیلی خوبه و خودشون اصولی درسا رو مرتب کردن و همچنین بنا به وضعیت شاید مجبور شین یه کارای دیگه ای بکنین! پس آماده باشین که همه برنامه هاتون هم بخوره.
البته توی عمومیا ترتیب رو خودتون میتونین بچینین.
برای وقت هم بهتره هرمبحثی رو نخوندید کلا ول کنین همین کار کلی وقت اضافه براتون میاره و میتونین اون درسی رو که قوی تر بودید رو روش بیشتر وقت بزارید و نتیجه بهتری بگیرید و آزمونایی که از کنکورای گذشته برای خودتون برگزار میکنین میتونن کاملا وقت شما رو تنظیم کنن. روش زمانهای نقصانی هم تقریبا برای همه میتونه خوب باشه.

MOHSEN_A1371
30-03-2011, 15:41
1-سلام مجدد سال نو تبریک میگم :31:
از زبان فارسی در کنکور 5 سوال مطرح میشود
سوالم اینجاست که این 5 سوال روالش مشخصه؟
اگه جواب سوال بالا YES :31: هست.یکی که هنوز زبان فارسی را نخونده و فقط بخواد دو تا دونه تست ناقابل :31: از این درس بزنه باید روی کدام قسمت های کتاب و کدام درس ها تکیه کنه؟
تست شمارشی هم نمیخوام بزنم(اشتباه میکنم نمره منفی میارم)
غیر از درس هایی که مربوط به تست های شمارشی هست باید روی چه درس هایی تاکید بشه؟

2-همین جا رسما از آقای sadboy_021 تشکر میکنم :31: که تا حالا بارها در این تاپیک های کنکور از راهنمایی هایشان بهره بردم.با امید به این که در سراسر زندگی پیروز :31: باشند همچنین بقیه دوستان :40:

sarinagasemi
30-03-2011, 16:35
دوستان سلام
کسی میدونه مزیت های پزشکی دانشگاه تهران نسبت به پزشکی شهید بهشتی چیه؟درمورد قبولی تخصص از این دو دانشگاه هم اگه اطلاعی دارین بگین لطفا!

shabeashegha
30-03-2011, 17:02
دوستان سلام
کسی میدونه مزیت های پزشکی دانشگاه تهران نسبت به پزشکی شهید بهشتی چیه؟درمورد قبولی تخصص از این دو دانشگاه هم اگه اطلاعی دارین بگین لطفا!
پزشکی تهران تنها مزیتش نسبت به بهشتی اینه که اعتبارش توی کشورای خارجی بالاتره . اونطوری که شنیدم اساسا اگه یه فارغ التحصیل پزشکی بره خارج بهش میگن مدرکتو قبول ندارم مگه اینکه 2سال آخر تحصیلت رو اینجا دوباره بگذرونی (یعنی انترنی که همون کار بالینیه) ولی در مورد دانشگاه تهران قبول دارن
حالا شما فرض کن کسی بخواد بره خارج تخصص بگیره طبیعتا احتمالا توی دانشگاههای معتبر احتمال قبولی برای یه دانشجوی دانشگاه تهران بیشتره تا بهشتی
ولی اگه کسی بخواد ایران بمونه بهشتی بهتره به خاطر امکانات دانشگاهش(البته این آخریه نظر منه)

meragj2
30-03-2011, 21:34
پزشکی تهران تنها مزیتش نسبت به بهشتی اینه که اعتبارش توی کشورای خارجی بالاتره . اونطوری که شنیدم اساسا اگه یه فارغ التحصیل پزشکی بره خارج بهش میگن مدرکتو قبول ندارم مگه اینکه 2سال آخر تحصیلت رو اینجا دوباره بگذرونی (یعنی انترنی که همون کار بالینیه) ولی در مورد دانشگاه تهران قبول دارن
حالا شما فرض کن کسی بخواد بره خارج تخصص بگیره طبیعتا احتمالا توی دانشگاههای معتبر احتمال قبولی برای یه دانشجوی دانشگاه تهران بیشتره تا بهشتی
ولی اگه کسی بخواد ایران بمونه بهشتی بهتره به خاطر امکانات دانشگاهش(البته این آخریه نظر منه)

واسه دندون هم همین جوریه؟
دلیلش بودن دانشگاه تهران 2 رنک بین المللیه؟

اگر یه تاپیک باز بشه که درباره اعزام به خارج یا گرفتن بورسیه باشه خیلی خوبه.

nafas
30-03-2011, 22:32

راهنـــمای جـــامـــع تــحـصــیـــلات بـــرون مـــرزی ►►

Reza31001
31-03-2011, 09:19
1-سلام مجدد سال نو تبریک میگم :31:
اگه جواب سوال بالا YES :31: هست.یکی که هنوز زبان فارسی را نخونده و فقط بخواد دو تا دونه تست ناقابل :31: از این درس بزنه باید روی کدام قسمت های کتاب و کدام درس ها تکیه کنه؟

5 تا سوالی که از زبان فارسی میاد دقیق دقیق مشخص نیست ولی میشه گفت حتما یک شمارش واژه و تکواژ هست و حتما یک سوال هم درباره اجزا اصلی جمله( چند جزئی بودن هست) یک سوال هم درباره واژه های مشتق و مرکب و مشتق - مرکب هست که یا می پرسن تو این متن چند تا از این واژه ها هست یا اینکه مثلا کدوم گزینه اسم مشتق مرکب داره و اینا... دو تا سوال دیگه دقیق مشخص نیست ولی ویرایش بخشیه که احتمال سوال اومدنش خیلی زیاده پیدا کردن ترکیب های وصفی و اضافی -که خیلی سخت هم هست!- ،واج شماری ،پیدا کردن شاخص جزو سوالاتی بودن که مطرح شدن

فکر می کنم اگه شما روی اجزا جمله و ویرایش و واژه های مشتق مرکب سرمایه گذاری بکنی بتونی به دو تا سوالی که می خوای جواب میدی

یه نکته مهم: بدون مقدمه، تست ریاضی 89: وابسته مضاف الیه در کدام عبارت مشتق مرکب هست؟
تست 88 ریاضی: گروه بدلی در عبارت زیر از چند واج تشکیل شده است؟

در دو سال اخیر سوالات ترکیبی هم شدن بنابراین تنهاشناخت واژه های مشتق و... به حل تست کمک نمی کنه و لازمه بقیه بخش ها رو هم تا حدودی بلد باشید

shabeashegha
31-03-2011, 11:39

راستش نمی تونم با اطمینان بگم که به رنک بین المللی ربط داره ولی احتمالش قویه. کلا خارج از کشور دانشگاه تهران معتبرتره تا بهشتی ولی نباید فراموش کرد که دندون بهشتی یه سر و گردن از دندون تهران بالاتره (بدون در نظر گرفتن بحث اعتبار جهانی)

meragj2
31-03-2011, 13:10
نوشته شده توسط MOHSEN_A1371 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
1-سلام مجدد سال نو تبریک میگم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه جواب سوال بالا YES [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست.یکی که هنوز زبان فارسی را نخونده و فقط بخواد دو تا دونه تست ناقابل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از این درس بزنه باید روی کدام قسمت های کتاب و کدام درس ها تکیه کنه؟

dvd گام اول ، زبان فارسی 3، همه ی زبان فارسی رو خیلی مختصر جمع کرده و توضیح داده در حد 2 ساعت. خیلی خوبه:8:

MOHSEN_A1371
31-03-2011, 14:16
dvd گام اول ، زبان فارسی 3، همه ی زبان فارسی رو خیلی مختصر جمع کرده و توضیح داده در حد 2 ساعت. خیلی خوبه:8:
متشکر از شما :40:
در طرح گام اول حضور نداشتم :19:

Meek
01-04-2011, 10:55
تورو خدا یکی بگه 40 درصد زیست و 40 درصد شیمی از الان چه طور به دست میاد؟:19:
چه طور بخونم؟کجاها را بخونم؟

زیستم در سطح 20 درصده و شیمی 10 درصد

خواهش میکنم

*Necromancer
02-04-2011, 02:10
یه سوال کوچیک:

این دوره های آزاد که انشگاه ها می ذارن مدرکش تا چه حد معتبره؟

---------- Post added at 02:10 AM ---------- Previous post was at 02:09 AM ----------

یه سوال کوچیک:

این دوره های آزاد که انشگاه ها می ذارن مدرکش تا چه حد معتبره؟

PNT
02-04-2011, 05:39
سلام

کسی از بچه ها می تونه بگه آیا منابع درسی واسه کنکور علوم انسانی نسبت به 2 سال پیش تفاوتی هم داشته یا نه ؟ فهرست منابع کنکور رو خودم گرفتم فقط می خوام مطمئن تر بشم ... بویژه درباره این دو مورد :

1. منابع کنکور امسال پیش دانشگاهی علوم انسانی همون منابع کنکور پارسال هست یا نه ؟ تفاوتی نداشته ؟

2. من کتاب منطق سال 89 رو خریدم و کتاب الکترونیکی ای رو هم که از اینترنت گرفتم چاپ 87 بوده ولی منبعی که تو کنکور میاد چاپ 88 هست ... حالا پرسشم اینه منبع کنکور چاپ جدید منطق هست یا قدیم (87 یا 89 )

از شما دوست عزیز که واسه خوندن این پست وقت گذاشتی سپاسگزارم

juventuss
02-04-2011, 11:04
دوستان خواهشا بیان تو این تاپیک و راهنمایی کنید و پیشنهاد بدین .

shabeashegha
02-04-2011, 12:24
دروس عمومی 60 درصد
زیست شناسی 25 درصد

دورس عمومی همان 60 درصد
ریاضیات و فیزیک 25 درصد

متشکرم سال نو مبارک

خواهش میکنم جواب بدید

تورو خدا یکی بگه 40 درصد زیست و 40 درصد شیمی از الان چه طور به دست میاد؟:19:
چه طور بخونم؟کجاها را بخونم؟

زیستم در سطح 20 درصده و شیمی 10 درصد

خواهش میکنم
5درصد نسبت به پست قبلی توقع شما کم شده:46:
شوخی کردم ولی مشکل شما بنظرم اینه که زودتر شروع نمیکنین وگرنه راهنماییهای قبلی کفایت میکنه . زودتر شروع کنین که توقع شما از این پایینتر نیاد.
محض بی جواب نذاشتن پستتون و اسپم نبودن: زیست 1رو کامل/زیست 2 جز گیاهی و ژنتیک همه رو بخون/ پیش دانشگاهی چز فصل 8 همه رو بخون . میدونم زیاده میتونی از اینا که گفتم بخونی خودت انتخاب کنی

Homayun Khan
02-04-2011, 16:15
:12::12:
سلام

کسی از بچه ها می تونه بگه آیا منابع درسی واسه کنکور علوم انسانی نسبت به 2 سال پیش تفاوتی هم داشته یا نه ؟ فهرست منابع کنکور رو خودم گرفتم فقط می خوام مطمئن تر بشم ... بویژه درباره این دو مورد :

1. منابع کنکور امسال پیش دانشگاهی علوم انسانی همون منابع کنکور پارسال هست یا نه ؟ تفاوتی نداشته ؟

2. من کتاب منطق سال 89 رو خریدم و کتاب الکترونیکی ای رو هم که از اینترنت گرفتم چاپ 87 بوده ولی منبعی که تو کنکور میاد چاپ 88 هست ... حالا پرسشم اینه منبع کنکور چاپ جدید منطق هست یا قدیم (87 یا 89 )

از شما دوست عزیز که واسه خوندن این پست وقت گذاشتی سپاسگزارم
سلام به شما دوست عزیز
من هم انسانی هستم هیچ کتابی عوض نشده حتی مال پیش دانشگاهی. برای کنکور 90 نسبت به کنکور 89 فقط منطق عوض شده در ضمن منطق جدید از سال 88 توی مدرسه ها تدریس میشه یعنی کتابی که میخوای بخونی یا باید 88 باشه یا 89 (مال 87 نباشه).اشکالی نداره 89 باشه
موفق باشی:12:

mohandes e ekhraji
03-04-2011, 13:52
سلام دوستان من ۱پشت کنکوریم که ۲سال از درس دور بودم حالا امسال کنکور ثبت نام کردم!میخواستم بدونم برای این مدت کم تاکنکور برای رشته ریاضی چه کتابهایی باید بخونم کمک اموزشی و چه برنامه ای داشته باشم!ممنون میشم اگه زود جوابمو بدید!میخوام از همین امروز فردا شروع کنم:41:

---------- Post added at 02:52 PM ---------- Previous post was at 02:49 PM ----------

سلام دوستان من ۱پشت کنکوریم که ۲سال از درس دور بودم حالا امسال کنکور ثبت نام کردم!میخواستم بدونم برای این مدت کم تاکنکور برای رشته ریاضی چه کتابهایی باید بخونم کمک اموزشی و چه برنامه ای داشته باشم!ممنون میشم اگه زود جوابمو بدید!میخوام از همین امروز فردا شروع کنم:41:

mohandes e ekhraji
03-04-2011, 13:52

METACORTEX
03-04-2011, 20:53
ُسریال آموزشی 100 از این هفته در سراسر کشور.

اطلاعات بیشتر:

fmps
03-04-2011, 22:07

اطلاعات بیشتر:

به نظرتون چطوره؟ارزش داره بخریم یا نه؟

meragj2
03-04-2011, 22:23

اطلاعات بیشتر:

بیشتر دبیراش طراح سوالای آزمون ها هستن.+ ایاد فیلی
البته آقا ماشاالله هم هست(شخصیت خوب هفته)
کسی دیدش؟
2 چه ژانری هست؟ کیسه دوزی و سرکاری؟

METACORTEX
04-04-2011, 09:17
بیشتر دبیراش طراح سوالای آزمون ها هستن.+ ایاد فیلی
البته آقا ماشاالله هم هست(شخصیت خوب هفته)
کسی دیدش؟
2 چه ژانری هست؟ کیسه دوزی و سرکاری؟

شخصيت خوب هفته رو خوب اومدي!!!!:31::31:
من قسمت يك رو ميگيرم ببينم چطوره اگه خوب بود كه بقيه رو هم ميگرم اگه نه كه هيچي!!!

mohandes e ekhraji
04-04-2011, 10:56
شخصيت خوب هفته رو خوب اومدي!!!!:31::31:
من قسمت يك رو ميگيرم ببينم چطوره اگه خوب بود كه بقيه رو هم ميگرم اگه نه كه هيچي!!!

اقا الان یعنی هست تو سوپر مارکت ها یا کتابفروشی ها؟

M o h a m m a d
04-04-2011, 13:10
من دیروز انقلاب رو زیر و رو کردم نبود که نبود !!!
به هر کی می‌گفتم سریال 100 رو نمی‌شناخت. حداقل هنوز توی انقلاب که نیومده.

ساش
04-04-2011, 13:20
من دیروز انقلاب رو زیر و رو کردم نبود که نبود !!!
به هر کی می‌گفتم سریال 100 رو نمی‌شناخت. حداقل هنوز توی انقلاب که نیومده.

تو انقلاب نباشه هیچ جای دیگه نیست

R@R#M@N
04-04-2011, 15:28
سلام به بروبچ کنکوری
آقا من کنکوری 89 بودم :دی امسالم اسم نوشتم شرکت کنم :دی
بنظرتون بخام از همین امروز فردا شروع کنم چه مباحثی رو بخونم بهتره ؟؟
منابع امسالو کسی میدونه چیه ؟
با پارسال تغییری نکرده که ؟

METACORTEX
04-04-2011, 16:06
سلام
آقا من امروز زنگیدم دفترش گفت شنبه20/1 قسمت 1 توزیع سراسری است همه جا با هم(مثل قهوه تلخ).
قسمت عمومی 2500
اختصاصی ریاضی و تجربی هرکدوم 3500
13 پارت هم هست.

اینم لیست معلمها:

آقای فیلی:عربی -- آقای تمنا:دین و زندگی -- آقای سلطانی:ادبیات -- آقای چاووشی:زبان --آقای رزمی:هندسه -- آقای سلیمانی:شیمی -- آقای مقدم:گسسته -- آقای حلی:دیفرانسیل --آقای چگینی:ریاضی تجربی -- آقای کمشی:زیست -- آقای حامد:فیزیک

veritaaa
04-04-2011, 16:47
سلام
آقا من امروز زنگیدم دفترش گفت شنبه20/1 قسمت 1 توزیع سراسری است همه جا با هم(مثل قهوه تلخ).
قسمت عمومی 2500
اختصاصی ریاضی و تجربی هرکدوم 3500
13 پارت هم هست.

اینم لیست معلمها:

آقای فیلی:عربی -- آقای تمنا:دین و زندگی -- آقای سلطانی:ادبیات -- آقای چاووشی:زبان --آقای رزمی:هندسه -- آقای سلیمانی:شیمی -- آقای مقدم:گسسته -- آقای حلی:دیفرانسیل --آقای چگینی:ریاضی تجربی -- آقای کمشی:زیست -- آقای حامد:فیزیک

جریان چیه؟ تدریسه؟ الان یکم زوووود نیست؟

METACORTEX
04-04-2011, 18:23
آره تدریسه مثل اینکه.
ولی من چشم آب نمی خوره چیزه خوب دربیاد.
ولی انصافان dvd های گ.2 خیلی بدرد من خورد.
قبلا مبتکران و گاج هم خواستن این کارو بکنن که افتضاح شد.

زوود؟؟؟
تازه دیرم هم هست.

jekob
04-04-2011, 18:32
جریان چیه؟ تدریسه؟ الان یکم زوووود نیست؟

نه واسه کسایی که می خوان رو چندتا مبحث مسلط شن فکر کنم بهتر باشه که منم خودم ازاونام ولی قیمتش خیلی زیاده:41:

veritaaa
04-04-2011, 19:00
نه واسه کسایی که می خوان رو چندتا مبحث مسلط شن فکر کنم بهتر باشه که منم خودم ازاونام ولی قیمتش خیلی زیاده:41:
مسخره کردم.منظورم اینه که الان دیگه وقت تدریس نیست واسه بعدیای ما خوبه
خب اگه قرار هفته ای بیاد تا به مبحث مورد نظر ما برسه که ما کنکورو دادیم.نمیدونم ولی میگم اصلا خودتونو درگیرش نکنین.چیزی دیگه نمونده

jekob
04-04-2011, 19:04
تو شیمی و فیزیک کسی میتونه مباحثی رو بگه که روش راحت تر بشه مسلط شه ؟ فیزیک 30 درصد شیمی 40 درصد

R A H A
04-04-2011, 19:52
من رو فیزیک سال سوم خوب کار کردم. خوبم نتیجه گرفتم. یعنی فکر میکنم همه همین طوری باشن. چون فیزیک پیش خیلی سنگینه.!!!
تو شیمی هم بیشتر شیمی پیش و شیمی دوم رو خوندم تونستم 47 تا بزنم.

METACORTEX
04-04-2011, 20:43
من فقط می خوام اگه بدرد بخوره عمومی رو بگیرم.اونم واسه عربی.
اختصاصی اصلا.
این کارو باید از اول مهر می کردند. ماهی 1قسمت می دادند نه 3ماه مونده به کنکور.
ولی فکر نکنم چیز درست و درمونی از آب دربیاد.

vahid0801
05-04-2011, 11:42
سلام به همه رفیقای عزیز.
دوتا درخواست داشتم.خیلی خیلی ممنون میشم اگه میتونید کار مارو راه بندازید.

یکی این بنامه کامل ازمونای کانون واسه رشته ریاضی رو میخواستم
و بعدش هم بودجه بندی سوالات که کنکور 89 اومده بود.

دستتون درد نکنه

nafas
05-04-2011, 12:03
سلام به همه رفیقای عزیز.
دوتا درخواست داشتم.خیلی خیلی ممنون میشم اگه میتونید کار مارو راه بندازید.

یکی این بنامه کامل ازمونای کانون واسه رشته ریاضی رو میخواستم
و بعدش هم بودجه بندی سوالات که کنکور 89 اومده بود.

دستتون درد نکنه
این فقط اختصاصیاس

vahid0801
05-04-2011, 13:53
خیلی ممنون رفیق.

اگه کسی بوجه بندی با عمومی کانون رو هم داره مارو بی نصیب نزارید.

steps
05-04-2011, 14:38
دوستان به نظرتون برای درس ریاضی برای کنکور ازاد تو این 3ماه چی کار کنم ؟ تقریبا میشه گفت چیزی یادم نیست.
فیزیک هم وضعیتم کمی بهتر از ریاضی هست.
برای این 2 درس به نظر دوستان چی کار کنم ؟
چون انتخاب اولم تراز بالای می خواد و البته میخوام این 2 درس پیش نیاز نخوره.
به نظر دوستان کلاس برم؟
نکته جالب این هست که ریاضی سراسری رو میتونم بزنم و لی ازاد رونه .
جایی هست که بیشتر روی سوال های ازاد این 2دو درس تمرکز داشته باشه؟

milla.online
05-04-2011, 19:20
دوستان این مجوعه 100 روز رو کسی دیده؟؟؟؟ تو بوشهر گیر میاد؟؟؟؟؟واسه من که ترازم رو 6300 هست میارزه بگیرم؟؟؟

METACORTEX
06-04-2011, 08:25
دوستان این مجوعه 100 روز رو کسی دیده؟؟؟؟ تو بوشهر گیر میاد؟؟؟؟؟واسه من که ترازم رو 6300 هست میارزه بگیرم؟؟؟

شنبه توزیع سراسری هست.
زیاد بهش امیدوار نباش همون درس تو بخونی بهتره.

ساش
06-04-2011, 18:05
درود دوستان

اگر ممکنه ژنتیک کنکور دولتی را بررسی کنید و بگید چنتاشو می شه زد ؟؟؟

کتاب تخته سیاه در این زمینه خوبه ؟؟

تو این موقعیت اگر برم سراغش می تونم تا کنکور بخونمش و تستاشو تو کنکور درست بزنم ؟؟؟

ممنون

babak_gww
06-04-2011, 21:11
سلام

میشه یکی کامل بگه که تو دوران مرور دقیقا باید چه کاری کرد؟ یهنی بشینیم همه درسارو مرور کنیم؟؟!
البته من هنوز همه ی درسارو نخوندم ، فکر میکنم تا 15 خرداد تموم بشه

ممنون

babak_gww
06-04-2011, 21:25
سراغ کتابهای خیلی تشریحی نرو ، مثل مبتکران و ...

برای هر درس یه کتاب تستی بگیر که خودش درسنامه داره ، اینطوری میتونی برسی، مثلا گاج سفید ریاضی، گاج سفید فیزیک و.....

meragj2
06-04-2011, 22:57
درود دوستان

اگر ممکنه ژنتیک کنکور دولتی را بررسی کنید و بگید چنتاشو می شه زد ؟؟؟

کتاب تخته سیاه در این زمینه خوبه ؟؟

تو این موقعیت اگر برم سراغش می تونم تا کنکور بخونمش و تستاشو تو کنکور درست بزنم ؟؟؟

ممنون

آره خیلی خوب گفته اگر با این کتاب جلو بری و تستاشو بزنی آخرش راحت تستای کنکورای قبلی رو می تونی جواب بدی. در ضمن خلاصه هم هست.
اگر می خوای یکم مفصل تر بخونی و حوصله داری میتونی کتاب علی و پری ( ژنتیک خانه زیست شناسی ) رو بخونی که اونم کتاب خوبیه و متنوع تره.

lohrasbi
08-04-2011, 18:40
کسی تاریخ دقیق 3 آزمون جامع سنجش رو میدونه؟

shah abas
08-04-2011, 20:21
26
23
20
فروردین اردیبهشت خرداد
مرحله اول ثبت نامش که تموم شده٬ مرحله دوم تا این سه شنبه ۲۳ام و مرحله سوم تا اردیبهشت ۲۰ ام.هر کدوم ۶۵۰۰

behnamrizi
08-04-2011, 20:42
من هرکاری کردم نتونستم کارت اعتباری از سایتش بخرم با سپه و صادرات امتحان کردم میگه "امکان ارائه خدمات از بانک امکانپذیر نیست"
از سایت دیگه ای غیر از خود سنجش نمیشه کارتش را خرید؟

METACORTEX
09-04-2011, 15:55
آغاز توزيع سريال آموزشي 100 از 27 فروردين

نخستين قسمت از سريال آموزشي 100 ويژه جمع بندي کنکور از روز 27 فروردين در سراسر کشور و بصورت همزمان آغاز خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي شبکه 100 ، نخستين بسته آموزشي دي وي دي هاي سريال 100 شامل دروس عمومي و اختصاصي است.
اين گزارش حاکي است : فصل اول دروس عمومي شامل 2جلسه ادبيات و يک جلسه دين و زندگي ،يک جلسه عربي ويک جلسه زبان انگليسي است. در اين دي وي دي يک جلسه نيز به مشاوره ويژه اختصاص داده شده است.
بنا براين گزارش ، فصل اول دروس اختصاصي رشته رياضي نيز شامل 2 دي وي دي است ، که دي وي دي اول شامل يک جلسه گسسته ، يک جلسه هندسه و 3 جلسه ديفرانيسل است.در دي وي دي دوم رشته رياضي ، داوطلبان دروس فيزيک 3 جلسه و شيمي 2 جلسه را آموزش خواهند ديد.
روابط عمومي شبکه 100 اعلام کرد : داوطلبان رشته علوم تجربي نيز در فصل اول اين رشته در دي وي دي اول زيست شناسي 3 جلسه و رياضي تجربي 2 جلسه را مشاهده خواهند کرد. دي وي دي دوم اين فصل نيز شامل 3 جلسه فيزيک و 2 جلسه شيمي خواهد بود.
لازم بذکر است تغيير زمان توزيع سريال آموزشي 100 به منظور رعايت عدالت در ميان کليه داوطلبان در سراسر کشور صورت گرفته است و پس از اين تاريخ اين سريال بصورت هفتگي در دسترس علاقمندان خواهد بود.
قيمت دي وي دي هاي آموزشي سريال 100 براي خريداران در سراسر کشور يکسان و قيمت دي وي دي هاي دروس عمومي دو هزار و پانصد تومان و دروس تخصصي سه هزار و پانصد تومان خواهد بود.

hami2007
09-04-2011, 17:31
سلام
من یه بار هم اینجا پرسیدم به نتیجه نرسیدم

رشته ریاضی هستم با توجه به مدت باقی مونده چه کتابی برای درسهای ادبیات عربی دین و زندگی و زبان بگیرم

ممنون

milla.online
09-04-2011, 21:35
سلام دوستان
اینم کارنامه آزمون من........ چیزی که می خواستم در نیومد...

veritaaa
09-04-2011, 22:15
سلام

رشته ریاضی هستم با توجه به مدت باقی مونده چه کتابی برای درسهای ادبیات عربی دین و زندگی و زبان بگیرم

ممنون
فکر میکنم با توجه به وقت باقی مونده فقط سوالای کنکور رو بخون یعنی یا کتابای آبی قلم چی یا سفید گاج

rpf
10-04-2011, 13:38
سلام

دوستان پیش دانشگاهی شما به مدرسه میرید؟ تا کی؟ این ویران شده ما میگن حتما باید بیاین مگر نه حذف میشین

babak_gww
10-04-2011, 14:02
سلام

ممنون

دوست عزیز اصلا استرس نداشته باش
وقت باقی مونده خیلی هم زیاده ، دقیقا یه فصل وقت باقی مونده ، :10:

به نظر من وقتت رو به مطالعه همزمان تشریحی-تستی اختصاص بده ، اینطوری میرسی :27: به نظر من برای عربی برو سراغ کتاب سبز و یا گاج (سری سبز) ، برای زبان و دین زندگی هم کتابهای کتابهای جامع کنکور خیلی سبز رو بگیر

موفق باشی

Reza31001
10-04-2011, 15:28
آغاز توزيع سريال آموزشي 100 از 27 فروردين

نخستين قسمت از سريال آموزشي 100 ويژه جمع بندي کنکور از روز 27 فروردين در سراسر کشور و بصورت همزمان آغاز خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي شبکه 100 ، نخستين بسته آموزشي دي وي دي هاي سريال 100 شامل دروس عمومي و اختصاصي است.
اين گزارش حاکي است : فصل اول دروس عمومي شامل 2جلسه ادبيات و يک جلسه دين و زندگي ،يک جلسه عربي ويک جلسه زبان انگليسي است. در اين دي وي دي يک جلسه نيز به مشاوره ويژه اختصاص داده شده است.
بنا براين گزارش ، فصل اول دروس اختصاصي رشته رياضي نيز شامل 2 دي وي دي است ، که دي وي دي اول شامل يک جلسه گسسته ، يک جلسه هندسه و 3 جلسه ديفرانيسل است.در دي وي دي دوم رشته رياضي ، داوطلبان دروس فيزيک 3 جلسه و شيمي 2 جلسه را آموزش خواهند ديد.
روابط عمومي شبکه 100 اعلام کرد : داوطلبان رشته علوم تجربي نيز در فصل اول اين رشته در دي وي دي اول زيست شناسي 3 جلسه و رياضي تجربي 2 جلسه را مشاهده خواهند کرد. دي وي دي دوم اين فصل نيز شامل 3 جلسه فيزيک و 2 جلسه شيمي خواهد بود.
لازم بذکر است تغيير زمان توزيع سريال آموزشي 100 به منظور رعايت عدالت در ميان کليه داوطلبان در سراسر کشور صورت گرفته است و پس از اين تاريخ اين سريال بصورت هفتگي در دسترس علاقمندان خواهد بود.
قيمت دي وي دي هاي آموزشي سريال 100 براي خريداران در سراسر کشور يکسان و قيمت دي وي دي هاي دروس عمومي دو هزار و پانصد تومان و دروس تخصصي سه هزار و پانصد تومان خواهد بود.
مگه قرار نبود این بسته برنامه ای باشه برای 100 روز منتهی به کنکور از 27 فروردین که تا کنکور 70 روزی بیشتر باقی نمیمونه
( کنکوریا، نگران نباشین لطفا! این شتریه که در خونه هر کنکوری می خوابه:31: تمام رقبای شما هم همون قدر وقت دارن که شما دارین!)

ویرایش: این حرفم کاملا شخصیه و ممکنه اصلا هم درست نباشه ولی گفتم بگم که ته دلم نمونه:31:
پارسال تقریبا از همین حدودا به بعد بود که سعی کردم به نمرات و تراز و رتبه ... دور وبریام هیچ کاری نداشته باشم یعنی اصلا برام مهم نبود سهیل یا علی یا... ترازشون چند میشه
از اون طرف نمره و رتبه خودمم رو به هیچ کی نمیگفتم و دلیل این کار هم لوس بازی ( خودتون میدونید منظورم چیه) نبود بلکه می خواستم استرس کمتری داشته باشم
به نظر من این کارا مال تابستون و اون اوایل کاره که همه به دنبال اینن که بدونن با چه درصدی چه رتبه ای بدست میاد و نمی دونم بعد آزمون از رفیقت می پرسی ترازت چند شد؟ و اگه ریاضی رو 10% بیشتر می زدی ترازت چقدر میشد؟ و...

پارسال این موقع ها حس میکردم اگه بازم دنبال این بحث ها برم فقط استرسم بیشتر میشه که فلانی از من جلوتره یا هرچیز دیگه ای

نمی دونم شاید شما همچین حسی نداشته باشین ولی اگه با من هم عقیده اید شاید بهتر باشه دیگه از این به بعد کار نامه ها رو قرار ندید
البته اگه مشکلی بود حتما حتما عنوان کنید ولی خب کل کارنامه نباشه شاید بهتر باشه

lifepatogh
10-04-2011, 18:59
با سلام من سال دوممه که میخوام کنکور بدم الان که فروردینه دارم طبق گزینه 2 سال سومو جمع میکنم وپیش 2 رو هم دارم تموم میکنم ماه دیگه میخوام کل پایه وپیش 1 و2 رو جمع کنیم میشه راهنماییم کنین.راستی از خرداد زدن تست های جامع رو شروع کنم خوبه؟مر3000000000000000000:11::11::11::11:: 11:

hami2007
10-04-2011, 19:34
فکر میکنم با توجه به وقت باقی مونده فقط سوالای کنکور رو بخون یعنی یا کتابای آبی قلم چی یا سفید گاج
من مشکلم عمومیه بیشتر

دوست عزیز اصلا استرس نداشته باش
وقت باقی مونده خیلی هم زیاده ، دقیقا یه فصل وقت باقی مونده ، :10:

به نظر من وقتت رو به مطالعه همزمان تشریحی-تستی اختصاص بده ، اینطوری میرسی :27: به نظر من برای عربی برو سراغ کتاب سبز و یا گاج (سری سبز) ، برای زبان و دین زندگی هم کتابهای کتابهای جامع کنکور خیلی سبز رو بگیر

موفق باشی
کتاب سبز منظور کانون هست عربی من شوتم

کتابهای جامع کنکور خیلی سبز چی هست کدوم انتشارات؟

من ادبیات سفید گاج دارم فقط سوالهای ادبات خیلی برام سخت هست یه کتاب مفهومی معرفی کنید من وقت میزارم میخونم

meragj2
10-04-2011, 22:59
مگه قرار نبود این بسته برنامه ای باشه برای 100 روز منتهی به کنکور از 27 فروردین که تا کنکور 70 روزی بیشتر باقی نمیمونه
( کنکوریا، نگران نباشین لطفا! این شتریه که در خونه هر کنکوری می خوابه:31: تمام رقبای شما هم همون قدر وقت دارن که شما دارین!)

ویرایش: این حرفم کاملا شخصیه و ممکنه اصلا هم درست نباشه ولی گفتم بگم که ته دلم نمونه:31:
پارسال تقریبا از همین حدودا به بعد بود که سعی کردم به نمرات و تراز و رتبه ... دور وبریام هیچ کاری نداشته باشم یعنی اصلا برام مهم نبود سهیل یا علی یا... ترازشون چند میشه
از اون طرف نمره و رتبه خودمم رو به هیچ کی نمیگفتم و دلیل این کار هم لوس بازی ( خودتون میدونید منظورم چیه) نبود بلکه می خواستم استرس کمتری داشته باشم
به نظر من این کارا مال تابستون و اون اوایل کاره که همه به دنبال اینن که بدونن با چه درصدی چه رتبه ای بدست میاد و نمی دونم بعد آزمون از رفیقت می پرسی ترازت چند شد؟ و اگه ریاضی رو 10% بیشتر می زدی ترازت چقدر میشد؟ و...

پارسال این موقع ها حس میکردم اگه بازم دنبال این بحث ها برم فقط استرسم بیشتر میشه که فلانی از من جلوتره یا هرچیز دیگه ای

نمی دونم شاید شما همچین حسی نداشته باشین ولی اگه با من هم عقیده اید شاید بهتر باشه دیگه از این به بعد کار نامه ها رو قرار ندید
البته اگه مشکلی بود حتما حتما عنوان کنید ولی خب کل کارنامه نباشه شاید بهتر باشه

در تایید حرف شما :
یکی از بچه ها این دی وی دی مشاوره ای گاج رو که جمعه دادن گوش کرده بود ، می گفت گفته 10 روز قبل کنکور با هیچ کنکوری حرف نزنین، چون استرستون زیاد میشه؛ مخصوصا دخترا.
.................................................

دوستان رشته دکترا پیوسته روانشناسی داریم؟ می گن پارسال 2 دفترچه انتخاب رشته بوده ولی هیچ مشاوری نمی دونه!
اگر کسی اطلاع داره بگه.

vahid-p
11-04-2011, 11:17
نیاز فوری به تخمین رتبه با برنامه گزینه دو یا کانون برای کنکور 88 :

:11:

MRTZ HSV
11-04-2011, 12:53
نیاز فوری به تخمین رتبه با برنامه گزینه دو یا کانون برای کنکور 88 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:11:

منطقه1 3800-4000
منطقه2 2800-3000
منطقه3 600-700

vahid-p
11-04-2011, 13:31
ممنون :11:
فکر کنم کم کم نیاز باشه تاپیکی که لینکش رو دادم " تخمین نمره و رتبه و... " فعال بشه چون داریم به کنکور نزدیک می شیم و طبیعتا خیلی می تونه مفید باشه.

Reza31001
11-04-2011, 16:34
با سلام من سال دوممه که میخوام کنکور بدم الان که فروردینه دارم طبق گزینه 2 سال سومو جمع میکنم وپیش 2 رو هم دارم تموم میکنم ماه دیگه میخوام کل پایه وپیش 1 و2 رو جمع کنیم میشه راهنماییم کنین.راستی از خرداد زدن تست های جامع رو شروع کنم خوبه؟مر3000000000000000000:11::11::11::11:: 11:

خب شما که با برنامه دارین پیش میرین و طبیعتا نتیجه مثبتشو هم میگیرین تنها راهنمایی که در این مورد می تونم بگم اینه که به هیچ وجه از برنامه ای که دارین جدا نشید

برای شما که فارغ اتحصیل هستین حتی اواخر اردیبهشت هم می تونه زمان مناسبی برای شروع جمع بندی باشه ( کاری کانون انجام میده) ضمنا اگه شما سال قبل کنکورهای گذشته رو کار کردین می تونید سراغ سوال های تالیفی مثل مرور آخر هم برید ولی در هر صورت کار کردن کنکورهای 87و88و89 داخل و خارج (6سری) رو شدیدا توصیه میکنم ( حتی اگه پارسال کار کرده باشین)

Meek
11-04-2011, 16:55
سلام
فصل 1 کتاب پیش دانشگاهی درس ریاضی تجربی مبحث آمار چه فرقی با کتاب آمار و مدل سازی داره؟
آیا در این فصل نسبت به کتاب آمار و مدل سازی مبحث اضافه تری نیز بیان شده؟

با تشکر

mestry
11-04-2011, 19:02
سلام

دوستان پیش دانشگاهی شما به مدرسه میرید؟ تا کی؟ این ویران شده ما میگن حتما باید بیاین مگر نه حذف میشین
ما فقط تا این هفته میریم مدرسه، البته اونم فقط 3 زنگ تو این فته داشتیم...ناظممون میخواست ما رو تا آخر بکشونه مدرسه اما ما اینقدر با معلما صحبت کردیم که آخرش راضی شدن قبل از عید درسسا رو تموم کنن....الان مدرسه نمونه دولتی که دوستم میره، برای درس هندسه تحلیلی تا اریبهشت داره میارتشون مدرسه !

babak_gww
11-04-2011, 22:49
من مشکلم عمومیه بیشتر

کتاب سبز منظور کانون هست عربی من شوتم

کتابهای جامع کنکور خیلی سبز چی هست کدوم انتشارات؟

من ادبیات سفید گاج دارم فقط سوالهای ادبات خیلی برام سخت هست یه کتاب مفهومی معرفی کنید من وقت میزارم میخونم

نه :31:

کتاب سبز عربی گاج - یا کتاب جامع زبان کنکور از انتشارات خیلی سبز - و کتاب جامع دین و زندگی کنکور از انتشارات خیلی سبز

اینم ادرس سایتش بریا اینکه الان میدونم چشمات اینجوریه :18:

(:دی)

fmps
11-04-2011, 22:49
سلام
من میخوام دینی پایه رو از کم حجم و مقوی خیلی سبز بخونم.نظرتون چیه؟ان کتاب همه نکات رو نوشته؟بعضی درساش رو میخوام برای اولین بار بخونم یعنی از این کتاب می خوام بخونم فقط

babak_gww
11-04-2011, 22:52
سلام

میشه یکی کامل بگه که تو دوران مرور دقیقا باید چه کاری کرد؟ یهنی بشینیم همه درسارو مرور کنیم؟؟!
البته من هنوز همه ی درسارو نخوندم ، فکر میکنم تا 15 خرداد تموم بشه

ممنون

[QUOTE دوستان من منتظر جوابم هنوز

Homayun Khan
11-04-2011, 23:17
با سلام
بچه ها من در سه مرحله آزمون های آزمایشی سنجش ثبت نام کردم بعد حالا نمیخوام برم پشیمون شدم میخوام برم گاج.
حالا سوالم اینه که اگه یه نفر دیگه بره جای من سر جلسه کنکور سنجش بهش گیر نمیدند؟ (چون توی کارت ورود به جلسه هم عکس نداره) در واقع یه نفر دیگه میخواد کنکور بده ولی با اسم من

Reza31001
12-04-2011, 06:31
اگه بفهمن که گیر میدن ولی همون طور که گفتی چون عکس نداره احتمالش کمه که بفهمن
تازه اگر هم لو بره فقط نمی ذارن طرف آزمون بده هیچ اتفاق دیگه ای نمی افته خیالت راحت

fmps
12-04-2011, 12:45
سلام
من میخوام دینی پایه رو از کم حجم و مقوی خیلی سبز بخونم.نظرتون چیه؟ان کتاب همه نکات رو نوشته؟بعضی درساش رو میخوام برای اولین بار بخونم یعنی از این کتاب می خوام بخونم فقط

کســـــــــی نمیدونه؟

sarinagasemi
12-04-2011, 18:15
سلام
کسی برنامه مطالعاتی آزمون جامع اول سنجش بیستو شیشم رو میدونه برای سوم دبیرستان؟
اگه کل مباحث سال سوم باشه که هنوز بعضی مدارس کتابا رو تموم نکردن!

Reza31001
12-04-2011, 19:23
متاسفانه سنجش این چیزا حالیش نیست و از کل کتاب آزمون میگیری تازه خیلی افتخار دادن 2-3 سالی هست برای سومیا سوالات جدا ( اونم بعضی قسمتها) طرح میکنن که سوالات پیش رو جواب ندن!!

masih eia
14-04-2011, 22:16
کســـــــــی نمیدونه؟

من خودم پارسال تا این موقع دینی نخونده بودم.تا قبل کنکور روزی 2 ساعت این کتابا خوندم 52 زدم.

meragj2
16-04-2011, 00:24
آزمون چه جوری بود؟ چرا همه پایین رددن؟
زیرگروه 1 227 تراز کل 11121
طبق گفته امام sadboy کارنامه نمی ذارم

afii siyah
16-04-2011, 09:10
بچه به نظر شما هدف ادم واسه درس خوندن چي باشه بهتره

1. هديه بدر مادر بعد قبولي

2. كسب مدرك خوب

3. كلاس گذاشتن واسه بقيه يا يه جورايي كم نياوردن جلو بچه هاي فاميل

من كه ميگم اولي چون دومي به درد نميخوره مدرك ميخاي چه كار سومي هم از يه راه ديگه ميشه جبران كرد ولي اون ماشين بابا و. لب تاب مامان اصلا نميشه ازش گذشت

vahid-p
16-04-2011, 12:39
آزمون چه جوری بود؟ چرا همه پایین رددن؟
زیرگروه 1 227 تراز کل 11121
طبق گفته امام sadboy کارنامه نمی ذارم
سنجش منظورته؟ به این زودی که نتیجش نمیاد.
امام sadboy مگه چی گفته؟ کارنامه ها می تونه خیلی مفید باشه. مخصوصا این آزمون سنجش.

Reza31001
16-04-2011, 16:57
سنجش منظورته؟ به این زودی که نتیجش نمیاد.
امام sadboy مگه چی گفته؟ کارنامه ها می تونه خیلی مفید باشه. مخصوصا این آزمون سنجش.
امام چیه؟:31:
منظور معراجی "تمام" بوده نه امام!
منم فقط گفتم چون تو این مدت زمان باقی مونده یکم شرایط حساسه بهتره دوستان کارنامه هاشون رو نزارن تا برای بقیه که شاید آزمون رو خراب کرده باشن استرس به وجود نیاد

یادتون هم باشه که درسته که خیلی ها رتبه کنکورشون شبیه به آزمونای سنجش بوده ولی خیلیای دیگه هم در کنکور بهتر یا بدتر ( در حد چندین هزار رتبه تفاوت) ظاهر شدن. یعنی آزمونای سنجش (یا کانون و یا گزینه 2) ملاک اصلی و قطعی نیست