PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بنر!

timsar jackson
09-07-2010, 12:08
سلام دوستان

من میخواستم واسه اطاقم پوستر بگیرم بعد یکی از دوستان گفت عکس ببر واست بنر درست کنن خیلی از پوستر

بهتره!!

حالا میخواستم بدونم بنر چه جوریاس؟ میشه همچین کاری کرد؟

بعد اگه بخوام این کار رو بکنم عکس با چه سایزی باید واسه بنر ببرم؟

mortezaon
09-07-2010, 22:24
سلام منظور از بنر چند مفهمو داره
اولا تو انتخاب سایز ازادی یعنی می تونی هر سایزی را برای چاگ انتخاب کنی حتی 20 متر به بالا !!!
ولی اگه بخوای پوستر بسازی یه جورایی محدودیت سایز داری مثل کاغذ های سری ایزو a4 a3 a2 و...
اما نکته دیگه جنس بنر هست که از کاغذ نیست
یا از جنس سفره هست یا فلکسی بنر
البته جنس های دیگهه هم هست
اما پیشنهاد من اینه
اولا بنر به درد تابلو یا بیلبورد می خوره نه به درد پوستر چون از نزدیف کیفیتش کمتره ولی از دور خوبه
دوما بهتره ابتدا عکستو تو سایز دلخواه تو فتو شاپ طراحی کنی
بعد ببری عکاسی و بگی رو کاغذ کوتید ژاپنی برای پلات بگیره و اونو برات با روکش براق لمینت کنه
اینجوری خیلی زیبا تره و جلو توجه بیشتری می کنه
برای این کار سایز 50 در 70 عرفه و تو عکاسی ها استفاده میشه
در ضمن پسوند عکس را هم پی اس د ی بذاری بهتره
هزینه چاپش هم مابین 100 تا 150 هزار تومنه بسته به عکاسی

نتیجه گیری
بنر قیمت کمتر کیفیت بدتر(متری 6000 تومن)
پلات رو کاغذ کوتید ژاپنی قیمت بیشتر کیفیت فوق العاده

.

timsar jackson
09-07-2010, 22:32
همون بنر واسم بهتره!!!چون من کلا 100 ا 150 تومن ندارم که بخوام واسه پوستر اطاقم بدمش!!!

واسه بنر مثلا یه متری چه سایز عکسی خوبه؟

mortezaon
09-07-2010, 23:12
50 در 70 خوبه
سایز متعارفه
چون عرضش با بودجه شما برابری می کنه
کلش با جنس سفره 4 رنگ 6000 تومن
با فلکسی فیس 4 رنگ 20000 تومن
قیمتهای 8 رنگش که کیفیت بیشتری داره حدودا 60000 تومن گرونتره
توجه کن که جنس اینا معمولا براقه یا ماته با کاغذ فرق می کنه
.

timsar jackson
10-07-2010, 12:22
50 در 70 خوبه
سایز متعارفه
چون عرضش با بودجه شما برابری می کنه
کلش با جنس سفره 4 رنگ 6000 تومن
با فلکسی فیس 4 رنگ 20000 تومن
قیمتهای 8 رنگش که کیفیت بیشتری داره حدودا 60000 تومن گرونتره
توجه کن که جنس اینا معمولا براقه یا ماته با کاغذ فرق می کنه

خیلی ممنون از راهنماییاتون
.

Bobby Sands
08-02-2011, 10:17
سلام منظور از بنر چند مفهمو داره
اولا تو انتخاب سایز ازادی یعنی می تونی هر سایزی را برای چاگ انتخاب کنی حتی 20 متر به بالا !!!
ولی اگه بخوای پوستر بسازی یه جورایی محدودیت سایز داری مثل کاغذ های سری ایزو a4 a3 a2 و...
اما نکته دیگه جنس بنر هست که از کاغذ نیست
یا از جنس سفره هست یا فلکسی بنر
البته جنس های دیگهه هم هست
اما پیشنهاد من اینه
اولا بنر به درد تابلو یا بیلبورد می خوره نه به درد پوستر چون از نزدیف کیفیتش کمتره ولی از دور خوبه
دوما بهتره ابتدا عکستو تو سایز دلخواه تو فتو شاپ طراحی کنی
بعد ببری عکاسی و بگی رو کاغذ کوتید ژاپنی برای پلات بگیره و اونو برات با روکش براق لمینت کنه
اینجوری خیلی زیبا تره و جلو توجه بیشتری می کنه
برای این کار سایز 50 در 70 عرفه و تو عکاسی ها استفاده میشه
در ضمن پسوند عکس را هم پی اس د ی بذاری بهتره
هزینه چاپش هم مابین 100 تا 150 هزار تومنه بسته به عکاسی

نتیجه گیری
بنر قیمت کمتر کیفیت بدتر(متری 6000 تومن)
پلات رو کاغذ کوتید ژاپنی قیمت بیشتر کیفیت فوق العاده

.
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون .من هم قصد دارم همچین کاری بکنم.
راستش چند وقت پیش رفته بودم یه فروشگاه که از این وسایل تزئینی می فروخت. یه سری تابلو دیدم که همونطور که شما گفتید عکس رو پرینت گرفته بودن و به صورت تابلو درآورده بودن . اندازش هم فکر کنم حدودا A3 بود ولی خب بنظر یکم گرون میداد 40000 تومن. فکر نمیکنم اگه خود آدم میخواسته باشه اینو درست کنه ایقد در بیاد .
البته با این قیمتی که شما گفتید من یکم به شک افتادم . شما مطمئنید که 50 در 70 حدود 100 تا 150 تومن میشه؟
اگه ممکنه یه نگاه به قیمتهای اینجا بندازید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
من در این مورد هیچ تخصصی ندارم و نمیدونم اینایی که اینجا گفته آیا همون چیزی هست که شما میگید یا نه . اگه ممکنه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

mortezaon
08-02-2011, 10:33
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون .من هم قصد دارم همچین کاری بکنم.
راستش چند وقت پیش رفته بودم یه فروشگاه که از این وسایل تزئینی می فروخت. یه سری تابلو دیدم که همونطور که شما گفتید عکس رو پرینت گرفته بودن و به صورت تابلو درآورده بودن . اندازش هم فکر کنم حدودا A3 بود ولی خب بنظر یکم گرون میداد 40000 تومن. فکر نمیکنم اگه خود آدم میخواسته باشه اینو درست کنه ایقد در بیاد .
البته با این قیمتی که شما گفتید من یکم به شک افتادم . شما مطمئنید که 50 در 70 حدود 100 تا 150 تومن میشه؟
اگه ممکنه یه نگاه به قیمتهای اینجا بندازید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن در این مورد هیچ تخصصی ندارم و نمیدونم اینایی که اینجا گفته آیا همون چیزی هست که شما میگید یا نه . اگه ممکنه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

سلام این قیمتی که دادم ماله عکاسی هست با کاغذ مخصوص عکس که موندگاری رنگ ها خیلی بالاست
ولی تو مراکز چاپ قیمت ها پائین هستند چون جنس و متریال ارزون استفاده می کنند

قیمت ها درسته ولی تو عکاسی ها گرون تره

.

Bobby Sands
08-02-2011, 11:14
سلام این قیمتی که دادم ماله عکاسی هست با کاغذ مخصوص عکس که موندگاری رنگ ها خیلی بالاست
ولی تو مراکز چاپ قیمت ها پائین هستند چون جنس و متریال ارزون استفاده می کنند

قیمت ها درسته ولی تو عکاسی ها گرون تره

.
ممنون از راهنماییت دوست عزیز .
حالا بنظر شما من اگر میخواسته باشم تابلو از عکس درست کنم کدوم رو پیشنهاد میدید ؟آخه اونی که من دیدم کیفیت خوبی داشت . همون 40 تومنیه . شما فکر میکنید از چه روشی استفاده کرده بوده؟
این پلات با لمینتی که تو این سایتی که آدرسش رو دادم کیفیتش چطوره؟
من میخوام از عکسای HDR این سایت استفاده کنم

اینا رو تو چه سایزایی میشه پرینت گرفت که کیفیتشون حفظ بشه؟
اگر امکان داره یه نگاه بندازین و منو در این مورد راهنمایی کنین.
ممنون

mortezaon
08-02-2011, 11:42
ممنون از راهنماییت دوست عزیز .
حالا بنظر شما من اگر میخواسته باشم تابلو از عکس درست کنم کدوم رو پیشنهاد میدید ؟آخه اونی که من دیدم کیفیت خوبی داشت . همون 40 تومنیه . شما فکر میکنید از چه روشی استفاده کرده بوده؟
این پلات با لمینتی که تو این سایتی که آدرسش رو دادم کیفیتش چطوره؟
من میخوام از عکسای HDR این سایت استفاده کنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینا رو تو چه سایزایی میشه پرینت گرفت که کیفیتشون حفظ بشه؟
اگر امکان داره یه نگاه بندازین و منو در این مورد راهنمایی کنین.
ممنون
اگه می خوای ارزون تر تموم بشه اینو بذارین تو یه شیت 30*40 و ببرین لابراتوار عکاسی بگین رو کاغذ عکس لستر براتون چاپ کنه که هزینه چاپش میشه
4000 تومن و کیفیت خیلی خوبی هم داره
همینو اگر برین بدین یه آتلیه عکاسی ازتون 40 - 50 هزار تومن می گیرن
اگه سایز بالاتر می خواین بهتره همون فلکسی چاپ کنید متری 6000 یا 8000 تومن
البته کیفیت و ماندگاری روش اول بهتره
حالا اگه می خوای از روش اول استفاده کنی می تونی بگی یه لمینت براق یا تکسچر هم براتون بزنه
که اونم قیمتش بین 6000 تا 8000 هست
عکسا را هم دیدم تا سایز 30*40 هیچ مشکلی ندارن بتا کیفیت چاپ میشن

.

Bobby Sands
08-02-2011, 16:21
ببخشید که اینقدر سوال میکنم.
اگه ممکنه نظرتون رو راجع به اینجا هم بگین ممنون میشم

برای چاپ عکسهای اون سایتی که گفتم کدوم کاغذ و اندازه بهتره از این لیست؟
در مورد این شاسی هم اگه ممکنه یه توضیح بدین.
با تشکر فراوان

mortezaon
08-02-2011, 20:03
ببخشید که اینقدر سوال میکنم.
اگه ممکنه نظرتون رو راجع به اینجا هم بگین ممنون میشم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای چاپ عکسهای اون سایتی که گفتم کدوم کاغذ و اندازه بهتره از این لیست؟
در مورد این شاسی هم اگه ممکنه یه توضیح بدین.
با تشکر فراوان
سلام
قیمتاش که عاالیه
به شرطی که کیفیتشون هم خوب باشه
در مورد شاسی کشی
یه عکس را رمی کاغذ برچسب چاپ می کنند و تونو می چسبونن روی یک تخته نازک mdf که می تونید اونو رو دیوار نصب کنید

.

skyline00
09-02-2011, 00:18
100 تا 150 تومین که خیلی بالا است ، اگه بخوای به پدر جد یه عکاس هم بدی ، بازم پرینت رنگی A4 1000 تومنه (( 6 رنگ با بهترین کیفیت )) و کاغذ کوتد هم تقریبا 600 تومن (( بازم سایز A4 ))

حالا دفاتر فنی که پلیت های عریض دارن ، میتونن بزرگ تر از A4 رو هم پرینت کنن ، شما A4 رو هر عدد 2000 تومن در نظر بگیر ، با یه درصد افزایش برات سایز های متوسط رو پرینت میگیرن

دوست عزیز Bobby Sands اون جایی که شما میبینی تابلو میفروشه ، کاغذ یا همون پوستر رو پرینت نمیگیره ، چاپ افست میکنه ، سایز 35 * 50 اون تابلو حدودا زیر 10 تومن قیمت داره

ملت همه جا گرون فروش شدن ها :دی

skyline00
09-02-2011, 00:23
آهان در ضمن ، عکس برای چاپ (( فقط و فقط و فقط 300 DPI باید باشه )) و اگر پرینت میخواین بگیرین RGB هم میشه

برای اینکه بدونین عکس مورد نظرتون چه کیفیتی داره ، عکس رو ببرید توی PS ، یک سند با اندازه مورد نظر باز کنید در DPI 300 ، بعد والپپر مورد نظر رو Drop کنید توی اون سندی که باز کردید ، و ببینید چقدر میشه ، اگر والپپری که ازش خوشتون اومده سازی کمتر از 25% اون سند 300DPI داره ، بیخیال شید چون کیفیت نهایی چاپ در اون سایز جالب نیست ... یا یه والپپر دیگه انتخاب کنید که بزرگ تر باشه ، یا سایز چاپتون رو کوچک تر کنید

آهان در ضمن :

دوستان اگر میخواید روی شاسی لمینیت کنید (( بچسبونید )) این رو هم بدونید که شاسی ها یک سایز های استانداردی دارن ، و ممکنه سایزی که شما پرینت گرفتین ، شاسی براش نباشه ، قبلش از کسی که میخواید شاسی بگیرید سایز ها رو بپرسید ...

mohsensada
17-02-2011, 20:30
من دست و پا شکسته مطلب ها را خواندم خودم دفتر فنی دارم اینجور که پیداست این دوستمون یه چندتا عکس از خودشو بصورت پوستر توی اتاق خودش می خواهد بزنه که این چیز مهمی نیست ایشون باید عکسی را که می خواهد به یه دفتر فنی ببره با پلاتر با یه کاغذ گرم بالا و گلاسه چاپ کنه که خیلی دربیاد 6000 تومان
درضمن بنر هم بدرد اتاق نمی خوره خیلی ضایعست؟!