PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا از سبک بازی اسپانیا لذت می بردید؟

H A M A S
08-07-2010, 17:55
تیم اسپانیا یا بهتر بگویئم تیم بارسانیا(با وجود هفت بارسایی) همون راهی داره میره که بارسلونا خیلی وقته اونو رفته
پاس پاس!!
و اگر اسپانیا قهرمان بشه تقریبا میشه گفت سبک بارسلونا به فوتبال دنیا تحمیل میشه
تنها نکته ای که اینجا حائز اهمیت زیبا بودن یا نبودن این سبک از بازی از دید تماشاگر هست

لطفا بدون تعصب و جانبداری رای بدهید

با تشکر

xmehr
08-07-2010, 17:59
همه کارشناسا و طرفدارهای دنیا از بازی بارسلون و اسپانیا لذت میبرن

و کسانی که از این بازی ها لذت نمیبرن 100 درصد از حسودی که چون تیماشون اینطور بازی نمیکنه هست

وگرنه کی هست که این بازی شناور و هجومی ببینه و بدشو بگه

چیزی که اعیان هست چه حاجت به بیان هست :8:

DJ POLESTAR
08-07-2010, 17:59
من که به شخصه خیلی از سبک بازی اسپانیا لذت میبرم؛ قبل از بازی اسپانیا با آلمان هم منطقم میگفت آلمان میبره، قلبم میگفت اسپانیا و دیدم قلبم بر منطقم غلبه کرد و از این به بعد به حرف قلبم گوش میدم:20:

♠ ♥ ♦ ♣
08-07-2010, 18:27
البته نمیشه گفت این سبک مختص بارسلوناست ولی اوجش تو بارسلوناست .

این روش رو قبلا منچستر و رئال با همین دلبوسکه اجرا میکردن .

خیلی قشنگه ولی اگه بازیشون گره بخوره مسخره میشه!

!@#$%^&*()
08-07-2010, 18:30
خیلی قشنگه ولی اگه بازیشون گره بخوره مسخره میشه!
یعنی چی ... ؟؟

Sharim
08-07-2010, 18:32
سبک خیلی قشنگیه ولی هیچ وقت یک بازی بدون گل قشنگ نخواهد بود . این ها هم بعضی وقت ها رو اعصاب آدم میرن ، انقدر پاس میدن تا موقعیت از بین میره ، آدم گاهی احساس مسکنه اعتماد به نفس ندارن ، توی بازی با آلمان حداقل 3 تا گل رو به خاطر پاسکاری نا معقول از دست دادن . (و البته یکی رو هم به دلیل تکروی بیش از حد !) دو تا موقعیت اساسیشون رو هم که یکیش منجر به گل شد از یک بازیکن دفاع دیدیم نه حمله .
به نظرم تیم نیاز به شوت زنی های بیشتری داره .

H A M A S
08-07-2010, 19:08
یعنی چی ... ؟؟

یعنی بازی برگشت اینتر -بارسا چمپوینز لیگ امسال!
دید که واقعا سبک بازی بارسا روی اعصاب آدم بود

P.1052
08-07-2010, 19:18
انصافا قشنگ نیست....
نمی گم چون طرفدار هلندم پس اسپانیا بد بازی می کنه...
خودتون قضاوت کنید که بازی دیشب قشنگ بود یا مثلا آلمان،آرژانتین(این نمونه ی پر گلش)
حالا بازی دیشب قشنگ بود یا برزیل هلند؟(نمونه ی کم گلش(می دونم که سه تا گل کم نیست اما اختلاف بازی دو تیم کم بود)
وقتی یه تیمی پاسکاری می کنه باید از این پاسکاریش به گل برسه.40-50 دقیقه پاسکاری کردن که برای کسی جالب نیست....مگر اینکه با همین پاسکاری ها یه گل قشنگ یا دو سه تا موقعیت گلزنی بسازی(که کمتر دیدیم)
اگه این پاسکاری ها باعث یه گل زیبا بشه اون وقت همه لذت میبرن.اما اگه یه تیمی همش پاسکاری کنه و آخرش هم رو کرنر به گل برسه واقعا بیننده رو خسته می کنه.

!@#$%^&*()
08-07-2010, 19:27
وقتی یه تیمی پاسکاری می کنه باید از این پاسکاریش به گل برسه.40-50 دقیقه پاسکاری کردن که برای کسی جالب نیست....مگر اینکه با همین پاسکاری ها یه گل قشنگ یا دو سه تا موقعیت گلزنی بسازی(که کمتر دیدیم)
اگه این پاسکاری ها باعث یه گل زیبا بشه اون وقت همه لذت میبرن.اما اگه یه تیمی همش پاسکاری کنه و آخرش هم رو کرنر به گل برسه واقعا بیننده رو خسته می کنه.
شما هم شدی آقای خیابانی:27:
میگفت این همه پاس به چه دردی میخوره:27:(بارسا)

میگم شما بازی اسپانیا- آلمان رو دیدی که میگی موقعیت کم ایجاد شده؟
پاس زیاد و کنترل توپ قدرت یه تیم رو میرسونه....

piroooz
08-07-2010, 19:29
انصافا قشنگ نیست....
خودتون قضاوت کنید که بازی دیشب قشنگ بود یا مثلا آلمان،آرژانتین(این نمونه ی پر گلش)
حالا بازی دیشب قشنگ بود یا برزیل هلند؟(نمونه ی کم گلش(می دونم که سه تا گل کم نیست اما اختلاف بازی دو تیم کم بود)
این دیگه واقعا خنده دار هست...
با این دفاع چند لایه آلمان مگه میشه از هر پاس به گل رسید...
البته پدرو دیشب در حملات به دلیل تجربه پایین نتونست به گل برسه...
بعدشم دلیل گل زیاد بازی آرژانتین احساسی بازی کردن آرژانتین و درصد موفقیت بالای آلمان در ضد حملات بود...
شاید پاس کاری کردن برای بیننده جذاب نباشه ولی منطقی هست و دیشب هم دیدید که کار ساز بود...

united
08-07-2010, 19:43
شما اسپانیاییها واقعا نوبرید!!
از همون بازی اولتون یه ریز همین طور دارید به همه حریفاتون تهمت دفاعی بازی کردن میدید!
ایراد از خودتونه داداش من
بازی آلمان با آرژانتین کدوم گلش ضد حمله بود؟!

A'khz
08-07-2010, 19:50
انصافا قشنگ نیست....
یه نظر شخصی من اینه اول جملاتت بزار
نتیجه نظر سنجی رو هم نگاه کن
خو خداییش من که لذت میبرم

---------- Post added at 08:50 PM ---------- Previous post was at 08:49 PM ----------

از همون بازی اولتون یه ریز همین طور دارید به همه حریفاتون تهمت دفاعی بازی کردن میدید!
توی اون بازی که ارژانتین بعد از عقب افتادنش طوری بازی کرد که هر تیمی حتی هلند(!) هم 4 تا میزد

I3 E L O \/ E D
08-07-2010, 20:06
کسی که از بازی اسپانیا لذت نبره باید به دانش فوتبالیش شک کرد!
خوب اگه از بازی اسپانیا لذت نمیبرید نکنه بازی یونان و اینتر مورینیو رو میپسندید؟؟؟؟؟؟!!!!!:13:

007saeed
08-07-2010, 20:12
پاسکاری زیاد چند حالتا به وجود میاره:
1.یا تیم حریف خطوطه دفاعیش باز میشه که دیشب آلمان این مشکلا نداشت.
2.اگه تیم حریف یارگیری بازیکنا خاصیا بکنن تمرکزشون از دست میره چون همش توپ در گردشه
3.بازیکنا حریف تعداد زیادتری خطا و کرنر میدن که نتیجش میشه گل پویول.همون کاری که توبارسلونا هم زیاد میکنه.
اینکه بگیم گلهای کرنر یا شروعه مجدد بی مزن حرف اشتباهیه چون به هر حال یه استراتژیه واسه گل.
پاسکاری که فقط نباید گل داشته باشه،ممکنه تیم حریفا خسته کنه،تمرکزشونا از بین ببره.پس اتفاقا خیلیم خوبه.
تو فوتباله این زمان هر تیمی بیشتر مالکیت توپ داشته باشه و بیشتر کنترل کنه شانس گلش بالا میره.
در ضمن TIKI-TAKA را باید تو تیم بارسلونا که هماهنگن دید نه تو اسپانیا که فقط ژاوی،اینیستا،پدرو،پیکه و بوسکتس را
داره و مسی را نداره.اگه این کمربنده کاملا با دنی آلوز به اسپانیا بدی اونوقت میفهمی بازی TIKI-TAKA یا پاسای
کوتاه و سریع خسته کننده و بدون گله یا نه.

piroooz
08-07-2010, 20:12
نه شما درست میگید توپ دست آلمان بود و آلمان داشت حمله میکرد ایکر کاسیاس هم خیس عرق بود:31:
کدوم ایراد؟؟

Haj_Amoo
08-07-2010, 20:20
وقتي يه تيم حمله مي كنه، تيم مقابل بايد دفاع كنه ... ! اشكال كار كجاست؟!!

SAMCRO
08-07-2010, 20:22
من تلاش بدون گل رو اصلا دوست ندارم ! ادم خودش رو بکشه هی پاس بده نتونه گل بزنه رو اصلا دوست ندارم ! با اینکه رئالیم و طرفدار اسپانیا من این روش رو فقط توی بارسا می پسندم ! چون لااقل نتیجه می ده و 4 5 تا گل رو می تونه بزنه ! من خودم به شخصه گل رو بیشتر از پاس کاری دوس دارم ! با این که المان رو زیاد خوشم نمی اد و فقط از چند تا بازیکنش خوشم می اد سبک بازی آلمان رو بیشتر می پسندم ! تیمی که بتونه 4 5 تا گل بزنه رو بیشتر دوس دارم تا فقط پاس کاری کنه !
جالبه تیم اسپانیا با پاس زیاد به گل نرسیده ! ( منظورم پاس های توی دفاع مخصوص اسپانیاس ) ....

درکل من سبکشو اگه گل زیاد داشته باشه می پسندم نه یکی گل !

H A M A S
08-07-2010, 20:23
این دیگه واقعا خنده دار هست...
با این دفاع چند لایه آلمان مگه میشه از هر پاس به گل رسید...
البته پدرو دیشب در حملات به دلیل تجربه پایین نتونست به گل برسه...
بعدشم دلیل گل زیاد بازی آرژانتین احساسی بازی کردن آرژانتین و درصد موفقیت بالای آلمان در ضد حملات بود...
شاید پاس کاری کردن برای بیننده جذاب نباشه ولی منطقی هست و دیشب هم دیدید که کار ساز بود...

سوال هم درباره جذاب بودن از نظر بیننده هست

من بیننده فوتبال خودم به شخصه سبک امریکای جنوبی رو می پسندم.خشونت-تکنینک-خلاقیت
بخصوص شیلی دوست داشتنی امسال که همه ازش تعریف میکردن
نه پاس پاس های خسته کننده اسپانیا
فقط طرفدارن اسپانیا موقع نگاه کردن به بازی این تیم خوابشون نمیبره

shayan999
08-07-2010, 20:31

دقیقه ی 15-20 بازی که بود مزدک گفت بالاخره متوجه شذیم کاسیاس لباسش چه رنگیه :27: :31:

کاملا مشخص بود که چه قدر خسته شده از بسکه واکنش نشون داده بود :31:

سبک بازی هم قبلا گفت فوق العادست. فقط کسایی که درک و شعور فوتبالی دارن می فهمن این قضیه رو :p

piroooz
08-07-2010, 20:34

خوب همیشه که اینجور نیست...
وقتی یه تیمی فضا نمیده مجبورید اینقدر پاس بدید و تیم حریف را به زحمت بندازید تا نتیجه بده...
مثلا بارسا امسال غیر از بازی با اینتر که دفاع مستحکمی بود خسته کننده بازی کرد؟؟؟
این پاسا زمانی که حریف بازتر بازی میکنه اونوقت میبینید که بسیار زیبا هم هست...
به نظر من اگه ملاک یه بازی باشه حرف شما درسته ولی در کل نه

xmehr
08-07-2010, 20:37
دقیقه ی 15-20 بازی که بود مزدک گفت بالاخره متوجه شذیم کاسیاس لباسش چه رنگیه :27: :31:

کاملا مشخص بود که چه قدر خسته شده از بسکه واکنش نشون داده بود :31:

سبک بازی هم قبلا گفت فوق العادست. فقط کسایی که درک و شعور فوتبالی دارن می فهمن این قضیه رو :p

اخه این بنده خداها سر بازی با اسپانیا تیمشون از اینور زمین تا اونور زمین فقط دنبال توپ هست و اصلا موقعیتی هم ندارند خوب حرص میخورن

بازی اسپانیا دقیقا مثل فوتبال سالنی هست و فقط و فقط با جا عوض کردن و پاسکاریهای ریز بازیکنان حریف سوسک :18::21: میکنند

بایدم این بنده خداها حرص بخورن :27:

SAMAN-JEEZY
08-07-2010, 20:40
پاس پاسکیم شد سبک؟فقط total football

nw_nk
08-07-2010, 20:43
اگه ممکنه در مورد سبک های بزرگان دیگر و اینکه کدوم رو می پسندید هم بنویسید.

تیم اسپانیا یا بهتر بگویئم تیم بارسانیا(با وجود هفت بارسایی) همون راهی داره میره که بارسلونا خیلی وقته اونو رفته
پاس پاس!!
و اگر اسپانیا قهرمان بشه تقریبا میشه گفت سبک بارسلونا به فوتبال دنیا تحمیل میشه
تنها نکته ای که اینجا حائز اهمیت زیبا بودن یا نبودن این سبک از بازی از دید تماشاگر هست

لطفا بدون تعصب و جانبداری رای بدهید

با تشکر

جناب حماس
ضد بارسلونا
متنفر از مسی
دشمن اسپانیا
و البته بی طرف

تحمیل (!) پاس پاس (!) اینجوریاهم نیست. اجراش مهارت می خواد. مثل دفاع بسته نیست که هر کی از راه میرسه الگوش قرار بده.

fr0st
08-07-2010, 20:45
انصافا قشنگ نیست....

بدون شرح!!! :18:

شما اصلا بازی رو دیدین؟ یا سراسر داشتین حرص میخردین؟
همین تیم هلند با خوش شانسی محض و رو اشتباهت مربی‌ و بازیکنایه برزیل بازیرو برنده شد
ایشالا یکشنبه از رسیدن به فینال پشیمون میشین
در ضمن همهٔ دنیا از استایل بازی اسپانیا تعریف می‌کنن ولی‌ متأسفانه چون شما درک درستی‌ از بازی زیبا ندارین متوجه نمیشین
به قولی‌ نرود میخ آهنین در سنگ
موفق باشی‌

SAMCRO
08-07-2010, 20:46
خوب همیشه که اینجور نیست...
وقتی یه تیمی فضا نمیده مجبورید اینقدر پاس بدید و تیم حریف را به زحمت بندازید تا نتیجه بده...
مثلا بارسا امسال غیر از بازی با اینتر که دفاع مستحکمی بود خسته کننده بازی کرد؟؟؟
این پاسا زمانی که حریف بازتر بازی میکنه اونوقت میبینید که بسیار زیبا هم هست...
به نظر من اگه ملاک یه بازی باشه حرف شما درسته ولی در کل نه
درسته !
خوب وقتی آدم 2 به تکو پاس نده و بیاد 10 هزار تاپاس پشت محوطه بده خیلی رو مخه ! :دي
خوب وقتی یه مهاجم تو باشه دفاها راحت تر می تونن بازی رو ببندن ! اگه تورس هم تو بود آلمان به اون راحتی نمی تونست بازی رو ببنده ! یا حتی اون لورنته ( نمی دونم شایدیورنته ! :دي)

fr0st
08-07-2010, 20:49

ایتالیا کجاست؟:22:

Haj_Amoo
اجراش مهارت می خواد.
هر كاري مهارت مي خواد!!

مثل دفاع بسته نیست که هر کی از راه میرسه الگوش قرار بده.
دفاع بسته؟!! مگه دفاع باز هم هست كه اين بسته باشه؟!!

SAMCRO
ایشالا یکشنبه از رسیدن به فینال پشیمون میشین
خدا کنه ! :دي
من دوس دارم ببینم اون مربیشون که خیلی ادعاش می شه جلوی اسپانیا چی کار می کنه ! هلند هم سبک خاصی نداره ! فقط بازیکنا رو ریخته اون وسط بازی کنا یه کاری بکنن ! :دي مث تیم ملی ایران ! :دي اگه ستاره هاش خوب بازی کنن تیم نتیجه می گیره اگه بد بازی کنن بد نتیجه می گیره !

P.1052
08-07-2010, 20:51
شما هم شدی آقای خیابانی:27:
میگفت این همه پاس به چه دردی میخوره:27:(بارسا)
یا حضرت خرس؛ خدانکنه...:31:
بازی رو دیدم تا گل اسپانیا.بعدش خیالم راحت شد خوابیدم:31:

piroooz
08-07-2010, 20:54
درسته !
خوب وقتی آدم 2 به تکو پاس نده و بیاد 10 هزار تاپاس پشت محوطه بده خیلی رو مخه ! :دي
خوب وقتی یه مهاجم تو باشه دفاها راحت تر می تونن بازی رو ببندن ! اگه تورس هم تو بود آلمان به اون راحتی نمی تونست بازی رو ببنده ! یا حتی اون لورنته ( نمی دونم شایدیورنته ! :دي)
اون موقعیت پدرو واقعا میشه گفت با بد شانسی مواجه شد(در آخرین لحظات چمن نذاشت)
ولی دلیل دومش هم بی تجربگی و تا حدودی خود خواهی بود...
تورس متاسفانه در چند بازی اخیر از لحاظ روحی خیلی پایین اومده و فیکس نبوده...
البته با یورنته موافقم...
اگه داوید سیلوا زودتر میومد تو ضد حملات بشتر سود میبردیم

P.1052
08-07-2010, 20:58

من هم نظرم همینه.
هرکسی یه سلیقه ای داره و نظر هر شخص محترمه.
هیچ کسی هم نمی تونه اون یکی رو قانع کنه.
ممنون:10:

s-b
08-07-2010, 20:59
سبک فقط سبک مورینیو 11 نفر دفاع + داور +ترکیب تو پو دیدی نابودش کن
این قشنگ ترین سبک دنیاست و من از دیدنش لذت میبرم
دیدم تاپیک شوخی هست گفتم منم یه شوخی بکنم مثل اینکه طرفداران ضد اسپانیا و بارسلونا خیلی حالشون بده

SAMCRO
08-07-2010, 21:00
اون موقعیت پدرو واقعا میشه گفت با بد شانسی مواجه شد(در آخرین لحظات چمن نذاشت)
ولی دلیل دومش هم بی تجربگی و تا حدودی خود خواهی بود...
تورس متاسفانه در چند بازی اخیر از لحاظ روحی خیلی پایین اومده و فیکس نبوده...
البته با یورنته موافقم...
اگه داوید سیلوا زودتر میومد تو ضد حملات بشتر سود میبردیم
فک کنم اینا زمین ورزشگاه رو با گاوآهن شخم می زنن ! :دي
ولی اگه همین سبک پاس کاری بود تک ضرب پاس می داد گل می شد ! من بیشتر بی تجربگیش رو دلیل می دونم !

در کل سبکش الان نشون می ده نتیجه داده پس مطمنان سبک خوبیه ! پس کسایی که می گن سبک بدیه اشتباه می کنن !
در مورد زیباییش اگه پاسای رو به عقب کم شه بهتره ! و بیشتر رو به چلو بازی کنن ! لااقل همون پشت محوطه ولی فک می کنم بازی با هلند قشنگ شه چون دفاع های هلند مث المانیا نیستن ![COLOR="Silver"]

---------- Post added at 10:00 PM ---------- Previous post was at 10:00 PM ----------

19baby91
08-07-2010, 21:01
واقعا باورم نمیشه 11 نفر گفتن خیر،کسی که از بازی اسپانیا لذت نمیبره یعنی کلا از فوتبال لذت نمیبره

nw_nk
08-07-2010, 21:01
پاس پاسکیم شد سبک؟فقط total football

البته الان نمونه برتر توتال فوتبال هم خود بارسلوناست. حداقل شبیه ترین معادلی که براش وجود داره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

*M!L4D*
08-07-2010, 21:02
واقعا سبک بازی جالبی هست ... ولی خوب این تاکتیک پاد تاکتیکی داره ... اونم هافبک های دفاعی قدرتمند هستند که می تونن جلوی این سبک رو بگیرن ... مثل امسال بازی با اینتر ... زانتی و کامبیاسو ... با پارسال هم تقریبا اسین تو چلسی !
ولی خب این تاکتیک و سبک جالبی هست ...!

19baby91
08-07-2010, 21:07
انصافا قشنگ نیست....

من میگم ای طرفدار های هلند جک های قشنگی میگن کسی باورش نمیشه:27::27:

Masoud-Susa
08-07-2010, 21:10
سبک فقط سبک مورینیو 11 نفر دفاع + داور +ترکیب تو پو دیدی نابودش کن
این قشنگ ترین سبک دنیاست و من از دیدنش لذت میبرم
دیدم تاپیک شوخی هست گفتم منم یه شوخی بکنم مثل اینکه طرفداران ضد اسپانیا و بارسلونا خیلی حالشون بده
...زدی وسط خال :46:
اون 11 نفر با ترکیب یه اتوبوس مدافع حال می کنن!!!:27:(fun)

mohammad8711
08-07-2010, 21:18
من که بازی آلمان- اسپانیا داشت خوابم می برد ، آخه چقدر پاسگاری ؟ اسپانیا می تونه خیلی قشنگ تر از این بازی کنه به شرطی که یکم پاس های بیهوده وسط زمین رو کمتر کنه و بیشتر پاس های رو به جلو و پاس های توی عمق بده ! فوتبال که فقط پاسگاری نیست ، گل هم باید بزنند ، 700 تا پاس دادند آخرش روی کرنر گل زدند !

xmehr
08-07-2010, 21:22
من که بازی آلمان- اسپانیا داشت خوابم می برد ، آخه چقدر پاسگاری ؟ اسپانیا می تونه خیلی قشنگ تر از این بازی کنه به شرطی که یکم پاس های بیهوده وسط زمین رو کمتر کنه و بیشتر پاس های رو به جلو و پاس های توی عمق بده ! فوتبال که فقط پاسگاری نیست ، گل هم باید بزنند ، 700 تا پاس دادند آخرش روی کرنر گل زدند !

شما همون بهتره بخوابی و بزاری فوتبال کسانی ببینن که ازش لذت میبرن :27:

P.1052
08-07-2010, 21:23
واقعا باورم نمیشه 11 نفر گفتن خیر،کسی که از بازی اسپانیا لذت نمیبره یعنی کلا از فوتبال لذت نمیبره
کاملا مخالفم.هر کسی از سبک بازیه تیم خودش لذت میبره.مثلا شما اگه از سبک بازیه ی اسپانیا بدت میو مد باز هم طرفدارش بودی؟
به نظرم سبک بازیه ی بارسلونا با تیم ملی اسپانیا تا حدی فرق داره(نه خیلی) اون ها این سیستم پاسکاری رو روان تر و تا حدودی هجومی تر اجرا میکنن.
درسته این سبک اسپانیا اصولیه ولی در همه ی بازی ها باعث جذابیت نمیشه.تنها در بازی هایی باعث جذابیت میشه که تیم حریف بازتر بازی کنه.در واقع تیم حریف از جناحین بازی کنه.
اما دیشب تیم آلمان هم سعی داشت از وسط بازیکنه(4-2-3-1)همین باعث شد تا بازی کمی کسل کننده بشه.

P.1052
08-07-2010, 21:31
من میگم ای طرفدار های هلند جک های قشنگی میگن کسی باورش نمیشه:27::27:
دوست عزیز شما اگه می خوای بحث کنی بیا درست و حسابی بحث کنیم.تاپیک مربوط به کل کل کردن که نیست.در ضمن استهزا حرف دیگران به شدت دور از ادبه.شما نظرت رو بگو یا نظر دیگران رو نقد کن مثل خیلی های دیگه.

Arrowtic
08-07-2010, 21:35
بله لذت ميبرم.

xmehr
08-07-2010, 21:37
دوست عزیز شما اگه می خوای بحث کنی بیا درست و حسابی بحث کنیم.تاپیک مربوط به کل کل کردن که نیست.در ضمن استهزا حرف دیگران به شدت دور از ادبه.شما نظرت رو بگو یا نظر دیگران رو نقد کن مثل خیلی های دیگه.

اخه دوست عزیز نظر شما منطقی توش نیست کل دنیا دارن میگن زیباترین بازیهارو بارسلون و تو تیمهای ملی اسپانیا انجام میده در ضمن هلند اصلا زیبا بازی نمیکنه تو این جام خود مربیشم اعتراف میکنه به این نکته ولی خوب قبلا هم گفتم اصولا برای طرفدارهای تیمهای دیگر جذاب نیست ستاره های تیمشون در بدر تو بازی با این تیما دنبال توپ باشن و اخرم ببازند :21:

malaki_mall
08-07-2010, 21:40
ها ایی عجب تیم هجومی بید.

اسپانیا 2010 = یونان 2004 :2:

xmehr
08-07-2010, 22:36
از وقتی یونان 2004 و اسپانیا 2008 قهرمان اروپا شدن متوجه شدم فوتبال به گند کشیده شده!
الان هم که اسپانیا با هفت گل زده(!!!!) به فینال جام جهانی رسیده!!
جامهای جهانی قبل بازیکنایی بودن که خودشون به تنهایی 7 گل میزدن
دیگه فوتبال و جام جهانی رو باید گل گرفت!!

سوزنت دوست عزیز گیر کرده جون من شما طرفدار فوتبال ایتالیا دیگه از اسپانیا نگو فوتبال شما که بدترین فوتبال دنیا بازی میکنه واقعا حرفات هیچ ارزشی نداره فقط یک چیزی میپرونی

از الان رفتی تو لیست ایگنور:2::21:

پماد سوختگی فراموش نشود:8:

united
08-07-2010, 22:37

از وقتی یونان 2004 و اسپانیا 2008 قهرمان اروپا شدن متوجه شدم فوتبال به گند کشیده شده!
الان هم که اسپانیا با هفت گل زده(!!!!) به فینال جام جهانی رسیده!!
جامهای جهانی قبل بازیکنایی بودن که خودشون به تنهایی 7 گل میزدن
دیگه فوتبال و جام جهانی رو باید گل گرفت!!

---------- Post added at 10:37 PM ---------- Previous post was at 10:34 PM ----------

ایتالیا کجاست؟:22:

کار خدا رو نگاه!!
اسپانیای تازه به دوران رسیده، ببخشید تازه به نیمه نهایی رسیده ، برای ایتالیا با چهار قهرمانی شاخ و شونه میکشه!

djmilad_mrb
08-07-2010, 22:42
بهترین سبک اصل ترنزیشن انتقال توپ با سرعت بسیار بالا و کمترین پاس ممکنه برایه به گل رسیدن (مثال تیم منچستر یونایتد)

اون سبکی رو هم که اسپانیا بازی میکنه اصلا قابل مقایسه با بارسلونا نیست:2:

تیم بارسلون سه تا مهره اصلی داره که نبود هر کدومشون به تیم ضربه میزنه (ژاوی - مسی -اینیستا)

حالا به نظرتون تو تیم اسپانیا بازیکنی در حد مسی وجود داره؟:21:

vahid0801
08-07-2010, 22:42
خدایی خیلی نامردیه اگه بگی سبک بازیشون قشنگ نیست.دیگه فهم فوتبالو این حرف ثابت میکنه دیگه.

هرکی میگه نه حتما از بازی ملوان لذت میبره دیگه........

19baby91
08-07-2010, 23:00

نظری که از روی احساسات داده بشه جای نقد نداره

انصافا قشنگ نیست....

اگه اینطوره به نظرم سبک بازی ایران بهترین سبکه،چون مثلا بازی ایران با مالدیو خیلی پر گل بود(نمونه پر گل)علی دایی هم بهترین بازیکن دنیاست چون بیشتر از مسی یا ویا گل زده.
به نظر شما اشکالی داره تیمی که در پاسکاری مهارت داره از روی ضریه ی آزاد گل بزنه؟؟؟؟؟؟؟این ارزش تیم رو نشون میده نه ضعف تیم رو،همه ی دنیا روی ضربات شروع مجدد حساب باز کردن،کی میگه اسپانیا با پاسکاری موقعیت ایجاد نکرد؟؟فقط دومورد:نیمهی اول پدرو یه پاس به ویا داد که تک به تک شد،نیمه دوم اینیستا از بین اون همه مدافع با پاسکاری های ریز تونست تقریبا تک به تک بشه که توپ از جلوی پای ویا گذشت و خیلی موقعیت های دیگه.شما از پاسکاری اسپانیا خسته میشید چون از اسپانیا خوشتون نمیاد و دوست ندارید صاحب توپ باشه وگرنه سبک بازی مشکل نداره

♠ ♥ ♦ ♣
08-07-2010, 23:11

عذر میخوام ولی ، مسخرست حرفتون .
ملاک مقایستون چی بوده ؟

sltavakoli
08-07-2010, 23:15
بازی اسپانیا اصلا چیز قشنگی نداره.فقط پاس میدن.

به نظر من فقط ارژانتین خوب بازی میکرد !

Mr.Crow
08-07-2010, 23:21
به شخصه دوست دارم یه بازی زیبا و پر گل ببینم تا اینکه از اول تا آخرش به همدیگه پاس بدن و تیکی تاکی و چیکی چاکا بکنن و آخرش هم با یدونه گل هر مرحله رو پشت سر بذارن. تعداد زیاد پاس و درصد درستی اونها هم افتخار نیست. همه تیمها میتونن وسط زمین و توی منطقه خودشون 1400 تا پاس سالم بهم بدن ولی آخرش به زور یک گل بیان بالا !

xmehr
09-07-2010, 10:03
به شخصه دوست دارم یه بازی زیبا و پر گل ببینم تا اینکه از اول تا آخرش به همدیگه پاس بدن و تیکی تاکی و چیکی چاکا بکنن و آخرش هم با یدونه گل هر مرحله رو پشت سر بذارن. تعداد زیاد پاس و درصد درستی اونها هم افتخار نیست. همه تیمها میتونن وسط زمین و توی منطقه خودشون 1400 تا پاس سالم بهم بدن ولی آخرش به زور یک گل بیان بالا !

جک جالبی بود همه تیما!!! کلا بعضیها بجای منطق از باد معده حرف میزنند:2:

نه دوست عزیز هیچ تیمی نمیتونه فقط معدود تیما میتونند که اوجشم تو بارسا و اسپانیاس وگرنه بقیه تیما جلوی این تیما فقط باید دنبال توپ بیوفتن

jyjy
09-07-2010, 10:16

200 درصد

:40:اسپانیای قهرمان:40:

shayan999
09-07-2010, 10:26
همه تیمها میتونن وسط زمین و توی منطقه خودشون 1400 تا پاس سالم بهم بدن ولی آخرش به زور یک گل بیان بالا !

این حرف نشون میده که شما حتی 1 عکس هم با شورت ورزشی نداری :دی

چون کسی فوتبال بازی می کنه میفهمه که کلا 5-10 تا پاس هم نمیشه توی بازی پشت سر هم داد :41:

xmehr
09-07-2010, 10:26

در ضمن این هم جواب سرمربی المان هم به شما! هم به کل دنیا

سرمربی تیم ملی آلمان پس از شکست مقابل اسپانیا با تمجید از بازی برتر اسپانیا، آنها را شایسته صعود به دیدار پایانی و قهرمانی در جام جهانی دانست.
تیم ملی آلمان در دومین دیدار از مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، مقابل اسپانیا قرار گرفت و با قبول شکست یک بر صفر، از راه یابی به دیدار پایانی بازماند.
"یوآخیم لو" در نشست خبری پس از بازی درر جمع خبرنگاران گفت: «مطمئنم این اسپانیا فاتح جام نوزدهم خواهد بود. آنها بهترین تیم این رقابت‌ها هستند و هلند را به راحتی شکست خواهند داد.»
سرمربی ژرمن ها در ادامه افزود: «آنها بیشتر از ما توپ و میدان را در اختیار داشتند و ما برای باز پس گرفتن توپ مجبور بودیم با صرف انرژی فراوان به دنبال توپ بدویم.»
لو با اشاره به بازی برتر تیم اسپانیا گفت: «در این تردیدی نیست که آنها شایسته پیروزی بودند. به نظر من با این وضعیت هیچ تیمی از پس آنها بر نخواهد آمد.»

حالا بیاین بگین همه تیمها میتونند اینطور بازی کنند!
نه عزیزم همه تیما فقط باید دنبال توپ از اینور زمین تا اونور زمین بدون :21::27:

Alireza_SA
09-07-2010, 10:29
خیر
من یکی اصلا این سبک رو دوست ندارم

mohsen.ghasemi
09-07-2010, 10:37
چه کار کرد اسپانیا....عجیب آلمان رو اسیر کرده بود.

H A M A S
09-07-2010, 10:40
اگه ممکنه در مورد سبک های بزرگان دیگر و اینکه کدوم رو می پسندید هم بنویسید.

جناب حماس
ضد بارسلونا
متنفر از مسی
دشمن اسپانیا
و البته بی طرف

تحمیل (!) پاس پاس (!) اینجوریاهم نیست. اجراش مهارت می خواد. مثل دفاع بسته نیست که هر کی از راه میرسه الگوش قرار بده.

گفتم:سبک تهاجمی آمریکای جنوبی که با خشونت همراه هست به نظرم جالبه
همیشه هم تقابل برزیل و ایتالیا برام جالب بوده با اینکه طرفدرا هیچ کدومشون نیستم
در ضمن اونقدر تعریف بیخود بار مسی بیچاره کردند که دلم ازش زده شد
اما از لحاظ اخلاقی واقعا قبولش دارم

Gilopa
09-07-2010, 10:47
گفتم:سبک تهاجمی آمریکای جنوبی که با خشونت همراه هست به نظرم جالبه
همیشه هم تقابل برزیل و ایتالیا برام جالب بوده با اینکه طرفدرا هیچ کدومشون نیستم
در ضمن اونقدر تعریف بیخود بار مسی بیچاره کردند که دلم ازش زده شد
اما از لحاظ اخلاقی واقعا قبولش دارم

چه جالب اتفاقا مسی اصلا آدم خوش اخلاقی نیست !

apollon
09-07-2010, 11:20
انصافا قشنگ نیست....
به اسپانیا بدبخت چه؟! تقصیره بقیه تیماست هر تیمی میرسه به اسپانیا دفاعی بازی میکنه حتی آلمان هم خیلی دفاعی تر از حالت عادی بازی میکرد مطمئنم هلندم دفاعی بازی میکنه! اگه راست میگین هجومی بازی کنید! مطمئن باش اگه هلند هجومی بازی کنه چه هلند ببره چه اسپانیا بالای 4 تا گل میبینی اما من مطمئنم هیچ تیمی جرات هجومی بازی کردن جلوی اسپانیا رو نداره حتی برزیل!!

!@#$%^&*()
09-07-2010, 11:26
عجیبه.....دلیلتون چیه؟:eh:

s-b
09-07-2010, 11:28
مدرکی برای حرفتون دارید؟؟؟
اخلاق منظور اخلاق حرفه ای هست که مسی مانند نداره

a3m00n
09-07-2010, 11:43
همه کارشناسا و طرفدارهای دنیا از بازی بارسلون و اسپانیا لذت میبرن

و کسانی که از این بازی ها لذت نمیبرن 100 درصد از حسودی که چون تیماشون اینطور بازی نمیکنه هست

وگرنه کی هست که این بازی شناور و هجومی ببینه و بدشو بگه

چیزی که اعیان هست چه حاجت به بیان هست :8:
به نظر منم حرفای جنابعالی خیلی اح.. هست!
بنظر من که اصلا نمیشه بازیه اسپانیا رو گفت قشنگ !
حالا چون مقابل آلمان حمله کردن اینو میگی؟
اونا حتی نتونستن از یه حملشون استفاده کنن!
و گلی که زدن یکی از معمولی ترین گلهای دنیای فوتباله!
کرنر-سانتر-گل !
یعنی اون حملات همه بی فایده!
این آلمان بود که در حد خودش بازی نکرد!
بنظر من بازیه قشنگو آلمان بازی میکرد و شایدم برزیل در بعضی مواقع !
ولی اسپانیا!
انگار شما بازیایه قبلیشو ندیدن!
حالا هر جور دوست دارین حرف بزنین ولی من اصلا بازیه اسپانیا - هلند-انگلیس- فرانسه- حتی ایتالا که خیلی دوسش دارم(جز 3 دقیقه آخر آخرین بازیش)... رو نپسندیدم تو این جام

Mohammad
09-07-2010, 11:44
قبل از شروع بازی آلمان - اسپانیا ، جلالی حرف جالبی زد ! می گفت سبک بازی این بازی سبک بازی آینده خواهد بود ! شاید اون موقع خیلی حرفش مفهوم نداشت ! اما حالا شاید بشه اینطوری تفسیرش کرد که با توجه به رواج بازیه تدافعی ( دفاع ==> ضد حمله ! ) تنها راه نفوذ به اینگونه بازی تیکی تاکا ( پاسکاری های زیاد و با حوصله) باشه !
بطور مثال آلمان تویه 2 تا بازی از این جام گل اول رو خورد و باخت ! اما تویه سایر دیدارها با زدن گل اول تونست گل های بعدی رو هم بزنه ، چرا ؟! چون تیم مقابل برای جبران گل جلو می کشید و آلمان تویه ضد حمله هایی که تخصص داشت گل های بعدی رو می زد !

Mr.Crow
09-07-2010, 11:48
میگم بهتر نیست یه تاپیک بزنین مثلآ به این نام :
"اسپانیا بهترین سبک تاریخ را دارد و غلط می کنید از این سبک خوشتان نیاید"
بعد طرفدارای اسپانیا بیان جشن بگیرن و حال کنن ؟! چون هرکسی میگه از سبک اسپانیا خوشش نمیاد یه متلکی میشنوه. اگه این FORUM هست و محل تبادل نظر , بقیه هم حق دارن حرفشون رو بزنن. توی این 6 صفحه 100 بار این جمله رو دیدم که "اگه از سبکش خوشت نمیاد باید بری فوتبال محلات رو ببینی و هیچی از فوتبال نمیفهمی و ..." خب پس چرا تاپیک زده شده اگه مجبوریم از این سبک خوشمون بیاد ؟!

xmehr
09-07-2010, 11:54
به نظر منم حرفای جنابعالی خیلی اح.. هست!
بنظر من که اصلا نمیشه بازیه اسپانیا رو گفت قشنگ !
حالا چون مقابل آلمان حمله کردن اینو میگی؟
اونا حتی نتونستن از یه حملشون استفاده کنن!
و گلی که زدن یکی از معمولی ترین گلهای دنیای فوتباله!
کرنر-سانتر-گل !
یعنی اون حملات همه بی فایده!
این آلمان بود که در حد خودش بازی نکرد!
بنظر من بازیه قشنگو آلمان بازی میکرد و شایدم برزیل در بعضی مواقع !
ولی اسپانیا!
انگار شما بازیایه قبلیشو ندیدن!
حالا هر جور دوست دارین حرف بزنین ولی من اصلا بازیه اسپانیا - هلند-انگلیس- فرانسه- حتی ایتالا که خیلی دوسش دارم(جز 3 دقیقه آخر آخرین بازیش)... رو نپسندیدم تو این جام

شماها درک درستی از فوتبال زیبا ندارین:ی

اگر موقعیت های بازیکنای اسپانیا گل میشد شاهد گلباران همه تیمای روبروش بودیم همون بازی اول با سوئیس 10 تا نزدن
حسادت بد چیزیه ها:2:
در ضمن منطق شما اح.. هست عزیزم :2:

جواب شما هم مثل دوست دیگه میدم
فکر کنم درک مربی المان از شما بیشتره اون به این زیبایی اعتراف میکنه ولی شماها نه کلا هم مهم نیست چند نفر از روی کینه و حسادت این فوتبال زیر سوال ببرند :27:

"یوآخیم لو" در نشست خبری پس از بازی درر جمع خبرنگاران گفت: «مطمئنم این اسپانیا فاتح جام نوزدهم خواهد بود. آنها بهترین تیم این رقابت‌ها هستند و هلند را به راحتی شکست خواهند داد.»
سرمربی ژرمن ها در ادامه افزود: «آنها بیشتر از ما توپ و میدان را در اختیار داشتند و ما برای باز پس گرفتن توپ مجبور بودیم با صرف انرژی فراوان به دنبال توپ بدویم.»
لو با اشاره به بازی برتر تیم اسپانیا گفت: «در این تردیدی نیست که آنها شایسته پیروزی بودند. به نظر من با این وضعیت هیچ تیمی از پس آنها بر نخواهد آمد.»

piroooz
09-07-2010, 12:03
میگم بهتر نیست یه تاپیک بزنین مثلآ به این نام :
"اسپانیا بهترین سبک تاریخ را دارد و غلط می کنید از این سبک خوشتان نیاید"
بعد طرفدارای اسپانیا بیان جشن بگیرن و حال کنن ؟! چون هرکسی میگه از سبک اسپانیا خوشش نمیاد یه متلکی میشنوه. اگه این FORUM هست و محل تبادل نظر , بقیه هم حق دارن حرفشون رو بزنن. توی این 6 صفحه 100 بار این جمله رو دیدم که "اگه از سبکش خوشت نمیاد باید بری فوتبال محلات رو ببینی و هیچی از فوتبال نمیفهمی و ..." خب پس چرا تاپیک زده شده اگه مجبوریم از این سبک خوشمون بیاد ؟!
جواب های هوی هست...
وقتی بعضی از دوستان تیکه میندازند انتظار محبت نداشته باشند...
هر کسی هم دوست نداره نظر نده...
ولی در کل اینجور تاپیک ها اکثرا به حاشیه و کل کل میره

Mr.Crow
09-07-2010, 12:09
جواب های هوی هست...
وقتی بعضی از دوستان تیکه میندازند انتظار محبت نداشته باشند...
ولی در کل اینجور تاپیک ها اکثرا به حاشیه و کل کل میره خب فوتبال سلیقه ای هست. شاید یکی دوست داشته باشه یه بازی پر گل و مهیج رو ببینه تا اینکه از اول تا آخر بهم پاس بدن و آخرش با یک گل بیان بالا. این الآن کجاش تیکه هست ؟!!!
جالبه هروقت هم تحمل شنیدن نظر مخالف وجود نداره این جمله گفته میشه :
FORUM یعنی جایی که دو یا چند گروه با هم بحث میکنن , بحث هم میتونه بر سر چیزی باشه که با هم توافق ندارن. حالا معنی FORUM توی ایران خوب جا نیفتاده مشکل از جای دیگه ای هست.

piroooz
09-07-2010, 12:27
خب فوتبال سلیقه ای هست. شاید یکی دوست داشته باشه یه بازی پر گل و مهیج رو ببینه تا اینکه از اول تا آخر بهم پاس بدن و آخرش با یک گل بیان بالا. این الآن کجاش تیکه هست ؟!!!
جالبه هروقت هم تحمل شنیدن نظر مخالف وجود نداره این جمله گفته میشه :
FORUM یعنی جایی که دو یا چند گروه با هم بحث میکنن , بحث هم میتونه بر سر چیزی باشه که با هم توافق ندارن. حالا معنی FORUM توی ایران خوب جا نیفتاده مشکل از جای دیگه ای هست.
بهتره مطالب را از صفحه اول میخوندید تا ببینید غیر از یک انتقاد ساده چیزهای دیگه ای هم وجود داره...
اگه بخوام نقل قول کنم بیشتر از ده ها خط میشه...(بگذریم)
من که دارم میگم منطقی صحبت کنید تا با هم به یک نتیجه مطلوب برسیم...
ولی وقتی میگید اینکه از اول تا آخر بهم پاس بدن و آخرش با یک گل بیان بالا خوب دیگه انتظار یک صحبت منطقی را نداشته باشید...
آخه برادر من وقتی یه تیمی با تعداد بالا و لایه های دفاعی متعدد مواجه میشه پرواز که نمیشه کرد...
اونوقت انتظار دارید 10 گل اسپانیا بزنه...

s-b
09-07-2010, 12:33
دوستان اشتباه نکنید سبک بازی بارسلونا و اسپانیا خیلی فرق داره مثل اینکه یادتون رفته 6 تا و 5 تا گل را
تو اسپانیا هم چند بازیکن غیر بارسایی خیلی تیمو کند کردند

♠ ♥ ♦ ♣
09-07-2010, 12:37
بازی اسپانیا و بارسا اینطوریام که میگن شبیه نیس !
کلاً هر که سلبقه ای داره دیگه این که بحث نداره :دی

Mr.Crow
09-07-2010, 12:37
بهتره مطالب را از صفحه اول میخوندید تا ببینید غیر از یک انتقاد ساده چیزهای دیگه ای هم وجود داره...
اگه بخوام نقل قول کنم بیشتر از ده ها خط میشه...(بگذریم)
من که دارم میگم منطقی صحبت کنید تا با هم به یک نتیجه مطلوب برسیم...
شما از همون صفحه اول که نگاه کنی , جملات زیبا پشت سر هم شروع میشه :
حسود هستن
حرص میخورن
دانش فوتبالی ندارن
درک درستی از فوتبال ندارن
فقط کسانی که درک و شعور دارن میتونن از این سبک لذت ببرن
و ...
منظورم شما نبودی. سایر دوستان رو میگم !

ولی وقتی میگید اینکه از اول تا آخر بهم پاس بدن و آخرش با یک گل بیان بالا خوب دیگه انتظار یک صحبت منطقی را نداشته باشید...
آخه برادر من وقتی یه تیمی با تعداد بالا و لایه های دفاعی متعدد مواجه میشه پرواز که نمیشه کرد...
اونوقت انتظار دارید 10 گل اسپانیا بزنه...
خب این طور که شما میگی هر تیمی جلوی اسپانیا بازی میکنه دفاعی میشه ! اسپانیا بعد از مرحله مقدماتی با پرتغال , پاراگوئه و آلمان بازی داشته که به هر کدوم یک گل زده و اومده بالا. یعنی هر 3 تیم لایه های دفاعی متعدد داشتن ؟

david68
09-07-2010, 12:44
من به شخصه سبک فوتبال امریکای جنوبی و هلند رو بیشتر میپسندم هرچند خودم طرفدار اسپانیا هستم .

اسپانیا در یورو 2008 تیکی تاکای خودش رو بهتر از الان اجرا میکرد و جالبه که ترکیب تیم هم این بود :

کاسیاس

کاپدویا , پویول , مارچنا , راموس
سنا

سیلوا , ژاوی , اینیستا

ویا , تورس

یعنی حتی تعداد بارسایی های تیم در ترکیب اصلی کمتر از الان بود(فقط 3 تا) و بارسا دو سالی بود که ناموفق عمل میکرد ولی این نوع بازی خیلی بهتر از الان اجرا میشد با این همه دیدیم که بازم به مشکل خوردن و در ضربات پنالتی بود که تونستن از پس ایتالیا بر بیان و بعدش هم 1-0 المان رو شکست بدن و قهرمان بشند در واقع پیروزی قاطعی در مقابل تیمهای بزرگ با این سبک نتوستن به دست بیارن در حالی که هلند در همون بازیها در مرحله گروهی همون ایتالیا رو نقره داغ کرد و فقط اسیر تاکتیکهای گاس هیدینگی شدن که فوتبال هلند رو مثل کف دستش میشناخت .

تیم دلبوسکه تا قبل از بازی با المان بازیهای درخشانی از خودش ارائه نداد حتی در بازیهای دوستانه هم مقابل عربستان و کره نمایش بسیار بدی داشت و این روند تا بازی با المان همینطور ادامه داشت و فقط دربازی با المان بود که شاهد یه بازی خوب از سوی اسپانیا بودیم که البته باید قبول کرد که المان بازیکنای جوانی داشت و حتی مربی این تیم در مقایسه با دلبوسکه تجربه کمتری داشت دلبوسکه درسته تجربه ملی نداره ولی در رده باشگاهی بارها با امثال فرگوسن و هیتسفیلد رودررو شده و اکثرا هم مقابل اونها موفق بوده .

به هر حال اسپانیا تا به اینجا با این سبک موفق بوده ولی باید دید که ایا بعد از رفتن ژاوی و اینیستا باز هم میتونن به این سبک پاسکاری انجام بدن ؟ ایا فابرگاس میتونه در اینده مثل ژاوی بشه ؟ ایا بازیکنی مثل اینیستا پیدا خواهد شد که در فضاهای کم بازی فوتسال رو در زمین چمن انجام بده ؟ ایا کاسیاسی خواهد بود که تیم رو مقابل ایتالیایی که یکی مثل بوفون رو داره برنده کنه و یا در مقابل پاراگوئه پنالتی بگیره ؟

خیلی ها میگن اسپانیا داره به سبک بارسا بازی میکنه و به علت وجود بازیکنای بارسا میتونه اینطوری بازی کنه حتما میدونید که بارسا هم سبک خودش رو مدیون کرایوف هلندی هست جالبه که بعد کرایوف هم چند مربی هلندی دیگر مثل ونخال و ریکارد داشتن و در مقطعی تعداد زیادی بازیکن هلندی داشتن برای همین این دلایل باعث میشه که به عنوان یه هوادار اسپانیا به سبک بازی هلند احترام بزارم .

fr0st
09-07-2010, 13:30
خب این طور که شما میگی هر تیمی جلوی اسپانیا بازی میکنه دفاعی میشه ! اسپانیا بعد از مرحله مقدماتی با پرتغال , پاراگوئه و آلمان بازی داشته که به هر کدوم یک گل زده و اومده بالا. یعنی هر 3 تیم لایه های دفاعی متعدد داشتن ؟

بله هر تیمی که با اسپانیا بازی می‌کنه ۱۱ نفر دفاع می‌کنن
اگه متوجه نمیشین بهتره یبار دیگه بازی هارو تماشا کنید

Lt.Ali
09-07-2010, 13:39
واقعا" زیبا فوتبال بازی میکنند فرد غرق بازی میشه و نای دیگه ای نداره :10:

فقط مهو با اون پاس های ژاوی و حرکات اینیستا و یا داوید ویا واقعا" جای تحسین داره :11:

Blue_Ray
09-07-2010, 13:58

بله.... :46:
چون این تنها راه مقابله هست با یه تیم که سبک بازیش همین پاسای کوتاهه و چون اسپانیایی ها قد کوتاهند نمیتونند از سانتر و پاسای بلند استفاده کنند بنابراین اینجور دفاع کاملا تیم رو خلع سلاح میکنه....و این همون تنها راهیه که چلسی پارسال و اینتر امسال مقابل بارسا و سوییس در برابر اسپانیا تونستند موفق بشند....

piroooz
09-07-2010, 14:20
شما از همون صفحه اول که نگاه کنی , جملات زیبا پشت سر هم شروع میشه :
حسود هستن
حرص میخورن
دانش فوتبالی ندارن
درک درستی از فوتبال ندارن
فقط کسانی که درک و شعور دارن میتونن از این سبک لذت ببرن
و ...
منظورم شما نبودی. سایر دوستان رو میگم !

ببینید اول باید قبول کنید که اسپانیا از لحاظ مهره واقعا بی نظیره...
واینکه فضا دادن به اسپانیا یعنی مرگ...
خوب پس راه منطقی دفاع چند لایه هست...
واقعا اگه بازی باشه که بازتر حریف بازی کنه اونوقت میبنید که هر پاس مهندس ژاوی به یه موقعیت گل برای ویا یا سایر مهاجمین تبدیل میشه...

scali
09-07-2010, 15:36
بهترین بازی رو اسپانیا مقابل آلمان به نمایش گذاشت .

من به شخصه که کلی حال کردم واقعا بازی زیبا و چشم نوازی انجام دادن .

mina*
09-07-2010, 16:39
چه ذوقی کردین تیم آلمان روبردین.
اگه مثل آلمان..انگلیس وآرژانتین رو میبردین چکار میکردین؟

errmii
09-07-2010, 18:54
چه ذوقی کردین تیم آلمان روبردین.
اگه مثل آلمان..انگلیس وآرژانتین رو میبردین چکار میکردین؟

یعنی می خوای بگی آلمان تیم کوچیکیه!!؟
بردن آلمان خیلی افتخارش بیشتر از آرژانتین و انگلیس و ... هست

ولی به نظر من داوریها در بازی های اسپانیا زیباتر بود و داور بهترین بازیکن اسپانیا بود :27:

shayan999
09-07-2010, 19:41
من به شخصه سبک فوتبال امریکای جنوبی و هلند رو بیشتر میپسندم هرچند خودم طرفدار اسپانیا هستم .

اسپانیا در یورو 2008 تیکی تاکای خودش رو بهتر از الان اجرا میکرد و جالبه که ترکیب تیم هم این بود :

کاسیاس

کاپدویا , پویول , مارچنا , راموس
سنا

سیلوا , ژاوی , اینیستا

ویا , تورس

یعنی حتی تعداد بارسایی های تیم در ترکیب اصلی کمتر از الان بود(فقط 3 تا) و بارسا دو سالی بود که ناموفق عمل میکرد ولی این نوع بازی خیلی بهتر از الان اجرا میشد با این همه دیدیم که بازم به مشکل خوردن و در ضربات پنالتی بود که تونستن از پس ایتالیا بر بیان و بعدش هم 1-0 المان رو شکست بدن و قهرمان بشند در واقع پیروزی قاطعی در مقابل تیمهای بزرگ با این سبک نتوستن به دست بیارن در حالی که هلند در همون بازیها در مرحله گروهی همون ایتالیا رو نقره داغ کرد و فقط اسیر تاکتیکهای گاس هیدینگی شدن که فوتبال هلند رو مثل کف دستش میشناخت .

تیم دلبوسکه تا قبل از بازی با المان بازیهای درخشانی از خودش ارائه نداد حتی در بازیهای دوستانه هم مقابل عربستان و کره نمایش بسیار بدی داشت و این روند تا بازی با المان همینطور ادامه داشت و فقط دربازی با المان بود که شاهد یه بازی خوب از سوی اسپانیا بودیم که البته باید قبول کرد که المان بازیکنای جوانی داشت و حتی مربی این تیم در مقایسه با دلبوسکه تجربه کمتری داشت دلبوسکه درسته تجربه ملی نداره ولی در رده باشگاهی بارها با امثال فرگوسن و هیتسفیلد رودررو شده و اکثرا هم مقابل اونها موفق بوده .

به هر حال اسپانیا تا به اینجا با این سبک موفق بوده ولی باید دید که ایا بعد از رفتن ژاوی و اینیستا باز هم میتونن به این سبک پاسکاری انجام بدن ؟ ایا فابرگاس میتونه در اینده مثل ژاوی بشه ؟ ایا بازیکنی مثل اینیستا پیدا خواهد شد که در فضاهای کم بازی فوتسال رو در زمین چمن انجام بده ؟ ایا کاسیاسی خواهد بود که تیم رو مقابل ایتالیایی که یکی مثل بوفون رو داره برنده کنه و یا در مقابل پاراگوئه پنالتی بگیره ؟

خیلی ها میگن اسپانیا داره به سبک بارسا بازی میکنه و به علت وجود بازیکنای بارسا میتونه اینطوری بازی کنه حتما میدونید که بارسا هم سبک خودش رو مدیون کرایوف هلندی هست جالبه که بعد کرایوف هم چند مربی هلندی دیگر مثل ونخال و ریکارد داشتن و در مقطعی تعداد زیادی بازیکن هلندی داشتن برای همین این دلایل باعث میشه که به عنوان یه هوادار اسپانیا به سبک بازی هلند احترام بزارم .

دوست عزیز
اسپانیا تنها تیمی هست که بدون باخت و تنها با یک مساوی از مرحله ی گروهی به این دور صعود کرده.
پس تیم دل بوسکه هم فوق العادست.

در رابطه با رفتن ژاوی و اینستا هم باید بگم که اولا اینکه حالا تا 5 سال دیگه مه ژاوی نمی ره و اینیستا هم که جوانه تازه.

بعد هم اینکه فابرگاس با این سن کم سکان دار کشتی آرسنال هست.
بعد از اون هم جایگزینهای زیادی توی رده های سنی پائین شده.

MORINIO
09-07-2010, 20:35
یعنی کسی که بگه من از سبک بازی اسپانیا خوشم نمیاد خیلی خیلی .... ه !!! نباید از روی تعصب رو تیم دیگه ای به این سوال جواب داد !

مثلآ من از بارسلونا خوشم نمیاد ولی سبک بازیشو دوست دارم ...

اون 35 نفری که گفتن خیر دلیلش فقط حسادته !

اسپانیا تنها تیمی هست که بدون باخت و تنها با یک مساوی از مرحله ی گروهی به این دور صعود کرده.

البته به سوییس که باخت !

P.1052
09-07-2010, 20:36
دوست عزیز

در رابطه با رفتن ژاوی و اینستا هم باید بگم که اولا اینکه حالا تا 5 سال دیگه مه ژاوی نمی ره و اینیستا هم که جوانه تازه.

اشتباه میکنی.پس کی بود که به سوییس باخت؟

vahid0801
09-07-2010, 20:37

پس عمه من بود یک هیچ به سویس باخت؟
فقط هلند و ارژانتین با 9 امتاز از گروهی اومدن بالا.برزیلم یه مساوی داد.اروگوئه هم باخت نداشت.و خیلی تیمای دیگه.

پس چقدر تیم فوقالعاده داریم

P.1052
09-07-2010, 20:45
دوستان لطفا یکیتون بیاد یه تعریفی از سبک بازیه ی قشنگ بذاره ببینیم سبک بازیه ی قشنگ چیه؟
ما هر چی میگیم،شما می گید شما فوتبال بلد نیستید،شما درک فوتبالی نداری و هزار تا چیزه دیگه.

Mr.Crow
09-07-2010, 21:06
یعنی کسی که بگه من از سبک بازی اسپانیا خوشم نمیاد خیلی خیلی .... ه !!! نباید از روی تعصب رو تیم دیگه ای به این سوال جواب داد !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همون طور که گفتم توی فرهنگ ما چیزی به نام سلیقه و نظرسنجی وجود نداره ...

xmehr
09-07-2010, 21:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همون طور که گفتم توی فرهنگ ما چیزی به نام سلیقه و نظرسنجی وجود نداره ...

نه دوست عزیز هست ولی ادمهای بدسلیقه زیاد داریم تا دلت بخواد
البته منظورم شما نیستیا!:27:

shayan999
09-07-2010, 21:41
البته به سوییس که باخت !

اشتباه میکنی.پس کی بود که به سوییس باخت؟

پس عمه من بود یک هیچ به سویس باخت؟
فقط هلند و ارژانتین با 9 امتاز از گروهی اومدن بالا.برزیلم یه مساوی داد.اروگوئه هم باخت نداشت.و خیلی تیمای دیگه.

پس چقدر تیم فوقالعاده داریم

همتون اشتباه متوجه شدید چون من منظورم رو بد گفتم :دی

منظورم مرحله ی گروهی راه یابی به جام جهانی بود.

Mr.Crow
09-07-2010, 21:51
همتون اشتباه متوجه شدید چون من منظورم رو بد گفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منظورم مرحله ی گروهی راه یابی به جام جهانی بود. اونجا که همه بازیهاش رو برده بود :دی 30 امتیاز کامل از 10 بازی ! (البته اونجا فقط دو تا 1-0 داشت :دی)

P.1052
09-07-2010, 23:10
دوست عزیز

منظورم مرحله ی گروهی راه یابی به جام جهانی بود.
بازم اشتباه می کنی هلند همش رو برد.

DrXoX
09-07-2010, 23:15
عالیه
آلمان سوسک شده بود اصلا نمی تونست کاری انجام بده
هلند هم سوسک میشه در برابر خدای بازی (( اسپانیا))

Honradez
10-07-2010, 21:54
سلام.

اسپانيا به نظر من فوتبالي رو بازي ميکنه که هم خيلي منطقيه و هم ميتونه الگوي مناسبي باشه. ولي متاسفانه سبکش سبکي نيست که ما که تماشا ميکنيم لذت ببريم.

در کنار اين به نظر من اسپانيا با دو چيز بالا اومده يکي ابتکارات مربيشون که اونها رو تو رئالش هم ميديديم، مثل گل زيدان به لورکوزن تو فينال جام باشگاههاي 2002 يا همين پويولي که مدافعه و بخاطر همين کسي يارگيريش نميکنه و مياد جلو و گل ميزنه؛ عامل دوم هم با همه احترامي که به هواداراي اسپانيا ميذارم بايد بگم داور بوده که تو بازي با پرتغال و پاراگوئه تقريبا سرنوشتو به نفعشون عوض کرده.

از اينها که بگذريم، درمورد اين جام بايد بگم آلمان به نظر من بازي خيلي خوبي (بخصوص جلوي انگليس و آرژانتين) انجام داد. حيف که اگر جلوي اسپانيا هم با همون جرات بازي ميکرد شايد ميبرد. (البته يه وقت فکر نکنين چون دوست داشتم آلمان ببره از اسپانيا يه کم بد ميگما)

ولي هيچي بازي ترکيه 2008 نميشه. تا لحظه آخر نميشد نتيجه رو حدس بزني. :46:

scali
10-07-2010, 23:12
سلام.

اسپانيا به نظر من فوتبالي رو بازي ميکنه که هم خيلي منطقيه و هم ميتونه الگوي مناسبي باشه. ولي متاسفانه سبکش سبکي نيست که ما که تماشا ميکنيم لذت ببريم.

در کنار اين به نظر من اسپانيا با دو چيز بالا اومده يکي ابتکارات مربيشون که اونها رو تو رئالش هم ميديديم، مثل گل زيدان به لورکوزن تو فينال جام باشگاههاي 2002 يا همين پويولي که مدافعه و بخاطر همين کسي يارگيريش نميکنه و مياد جلو و گل ميزنه؛ عامل دوم هم با همه احترامي که به هواداراي اسپانيا ميذارم بايد بگم داور بوده که تو بازي با پرتغال و پاراگوئه تقريبا سرنوشتو به نفعشون عوض کرده.

از اينها که بگذريم، درمورد اين جام بايد بگم آلمان به نظر من بازي خيلي خوبي (بخصوص جلوي انگليس و آرژانتين) انجام داد. حيف که اگر جلوي اسپانيا هم با همون جرات بازي ميکرد شايد ميبرد. (البته يه وقت فکر نکنين چون دوست داشتم آلمان ببره از اسپانيا يه کم بد ميگما)

ولي هيچي بازي ترکيه 2008 نميشه. تا لحظه آخر نميشد نتيجه رو حدس بزني. :46:

نمیدونم شما اخبار رو گوش نمیدی یا .......

فیفا هم اعلام کرده که گل پاراگوئه آفساید بوده .

بردیا
12-07-2010, 17:44
نمیدونم شما اخبار رو گوش نمیدی یا .......

فیفا هم اعلام کرده که گل پاراگوئه آفساید بوده .

میشه منبع بدی؟
منم میگم فیفا اعلام کرده گل پاراگوئه سالم بود
این که نشد

گل پاراگوئه کاملا درست بودش،شک داری میتونی بری از توی یوتوب ببینی