PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جوش های سرسیاه صورت؟

greena
07-07-2010, 12:56
از خیلی وقت پیش تقریبا همیشه صورتم و جدیدا پیشونیم جوش سر سیاه میزنه که خیلی ریزه والبته دقت که میکنم سر جوش به داخل فرو رفته شبیه سیا چاله میمونه،قبلا دکتر که رفته بودم گفتش چیزی نیست ،امروز هم دوباره دارم دکتر میرم...

eMer@lD
07-07-2010, 17:50
جوش‌های سرسیاه
جوش‌های سرسیاه اولین قدم ایجاد جوش‌های جوانی در کسانی است که پوست چرب دارند و در سنین بلوغ به دلیل تغییرات هورمونی شایع هستند. جوش‌های سرسیاه، جوش‌های معمولی سربسته‌ای هستند که به علت تنگی منافذ پوست به بیرون تخلیه نمی‌شوند. این جوش‌ها به دلیل تجمع چربی به وجود آمده و در مردان شایع‌تر هستند.
جوش‌های سرسیاه تحت عنوان کومودون‌های باز اولین گام برای ایجاد جوش بوده و قبل از اینکه باکتری‌ها خلل و فرج و روزنه‌‌های پوست را مورد حمله قرار دهند، تشکیل می‌شوند. بعد از آن ممکن است جوش قرمز و جوش چرکی ایجاد شده حتی به شکل کیست نمایان شود. افزایش بیش از حد چربی به مسدود شدن روزنه‌های پوستی منجر شده که متعاقبا به ایجاد توده‌ای از چربی منجر می‌شود که وقتی در معرض هوا قرار می‌گیرد به رنگ سیاه تبدیل می‌شود. استفاده از برخی کرم‌ها و لوازم آرایشی حتی سبب بدتر شدن این جوش‌ها می‌شود. در اثر افزایش هورمون‌ها و عدم پاکسازی مناسب پوست، سلول‌های مرده در روزنه‌های پوست تجمع می‌یابند و باعث مسدود شدن روزنه و عدم خروج چربی می‌شوند. آرایش کردن زیاد و استفاده بیش از اندازه از کرم‌ها و ضدآفتاب‌ها هم تاثیر زیادی در بروز انسداد منافذ و جوش‌های سرسیاه دارند.
توصیه‌هایی ضدجوش سرسیاه
پاکسازی منظم پوست، اولین شرط برای عدم به وجود آمدن این جوش‌ها است. اگر پوست به خوبی تمیز نشود، آلودگی‌های بیشتری جذب می‌کند و ابتدا جوش‌هایی به رنگ زرد و سپس سیاه ایجاد می‌شود. برای آرایش از فرآورده‌های مخصوص پوست چرب استفاده کنید. پودرهای صورت برای پوست چرب به ویژه آنهایی که جوش می‌زنند، مناسب‌ترند. پودرهای نرم و فشرده در این مورد بهترند. این پودرها چربی پوست را به خود جذب می‌کنند. می‌توان در زیر آنها از لوسیون‌های آرایشی بدون چربی استفاده کرد. پودرهای آرایشی نباید روی کرم‌ها و پمادهای چرب استفاده شود. برای پاک کردن مواد آرایشی از صورت، بهترین راه شستشو با آب و صابون است. همچنین می‌توان از شیرپاک‌کن و لوسیون‌های مخصوص پاک کردن مواد آرایشی هم استفاده کرد.

منبع:پزشکان ایران

greena
08-07-2010, 09:01
با تشکر از شمامن تو سن بلوغ نیستم و صورتم رو هم زود به زودشستشو میکنم یعنی به طور معمول

greena
14-07-2010, 21:28
کسی تجربه و درمان این جوشها رو نداره ؟

morsadr
15-07-2010, 23:02
استفاده از محلول های ضد جوش موضعی و لایه بردارهای سطحی کمک کننده هستند :40:

hamijoon
15-07-2010, 23:36
من داشتم پاکسازي رفتم عالي شد ...

greena
17-07-2010, 16:48

من داشتم پاکسازي رفتم عالي شد ...

میشه بفرمایید لایه برداری و پاکسازی چیه؟

محمد88
17-07-2010, 17:04
داداش کاریش نمیشه کرد منم کلی خواستم باهاش مبارزه کنم و خرج کردم براش ولی انگار نه انگار :hmm:
این موهبتیه که خدا به ما داده دکتر هم بری برای جیبش یه سری دارو بهت تجویز میکنه اما بازم ...
برای من که اینطوری بوده :hmm:

kiarash3500
17-07-2010, 17:32

کلیندامایسین و اریترومایسین منظورتونه؟

morsadr
17-07-2010, 18:44
میشه بفرمایید لایه برداری و پاکسازی چیه؟
هر دوتاش یکیه . در حقیقت با روشهای مختلف یک لایه از سلولهای شاخی سطحی و مرده پوست را برمیداریم و پوست حالت شفافیت و تمیزی پیدا می کند .

کلیندامایسین و اریترومایسین منظورتونه؟
بله:20:

hamijoon
18-07-2010, 12:36
نه بابا کاريش نميشه کرد چيه من صورتم تک و توک جوش سر سياه داشت زياد هم دکتر رفته بودم همشون هي بهم دارو ميدادن تا يکي از دوستام يه دکتر خيلي عالي معرفي کرد که تا رفتم پيشش بهم گفت يه وقت پاکسازي بگير بيا واست رديف کنم .

رفتم الان ديگه يه دونه جوش هم ندارم ولي صورتم خيلي حساسه اگه مراقبت نکنم فوري جوش ميزنم . شمارو نميدونم .

اما پاکسازي پيشنهاد ميشه پيش يه دکتر درست حسابي

kiarash3500
18-07-2010, 17:04
هزینه اش چقد میشه؟

hamijoon
18-07-2010, 18:55
من 15 تومن دادم . کاش از اون اول ميرفتم پاکسازي ....

يه بار ميري اگه خوب از پوستت محافظت کني ديگه نميخواد اما اگه نه بخواي چيز بازي در بياري ( :دي) کارايي که دکتر ميگه نکني بايد هر 5 6 ماه يکبار بري . البته ديگه در نمياد اما اگه ميخواي خيلي صاف و صوف شي بايد کارهايي کخ دکتر ميگرو انجام بدي . :40:

greena
18-07-2010, 20:47
يه بار ميري اگه خوب از پوستت محافظت کني ديگه نميخواد اما اگه نه بخواي چيز بازي در بياري ( :دي) کارايي که دکتر ميگه نکني بايد هر 5 6 ماه يکبار بري . البته ديگه در نمياد اما اگه ميخواي خيلي صاف و صوف شي بايد کارهايي کخ دکتر ميگرو انجام بدي . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میشه بفرمایید چه نکاتی رو دکترتون بهتون گفت رعایت کنید؟

hamijoon
18-07-2010, 21:08
نکته که نه ... اول يه دارويه ترکيب ميده که بايد اونو هر شب تا مدت يک ماه به صورتت بزني که کامل منافظ پوست بسته بشه و جايه زخمها هم بره ( البته جايه زخمها همون 2 3 روزه اول ميره)

بعد اگه پوستت چربه که به احتماله زياد اونايی که جوش سر سياه دارن پوستشون چربه بايد تا چند وقت صورتتو با يه لوسيوني که ميده بشوري تا سلولايه مردتت از بين برن ... همين چيزه خاصي نيست اما حتما اين کارارو انجام بدي وگرنه اونجوري که بايد راضي نميشي از پوستت:40:

kiarash3500
19-07-2010, 11:26
در کل من فک میکنم علت اصلی این جوشا رژیم غذایی پرچربه که اگه رعایت بشه لازم به این همه زحمت نیست...

greena
19-07-2010, 18:30
در کل من فک میکنم علت اصلی این جوشا رژیم غذایی پرچربه که اگه رعایت بشه لازم به این همه زحمت نیست...

من زیاد چربی نمیخورم اگه مادرم بزاره اصلا نمیخورم....

hamijoon
19-07-2010, 19:27
اتفاقا من از دکترم پرسیدم که رژیم غذایی پر چرب چقدر تاثیر داره ؟؟ اونم گفت واسه شما که پوستت چربه خیلی اما اون مراحلی که من بهتون گفتم رو اگه انجام بدین هر چقدر هم رژیم غذاییتون چرب باشه ایرادی پیش نمیاد.

همونطور که عرض کردم دکتر بعد پاکسازی یسری محلول میده که یکیش چربی پوست رو متعدل میکنه .

من اینرو هنوزم میزنم خیلی چیزه خوبیه ...

nafe-bandar
19-07-2010, 20:08
همه دارن از جوش های سرسیاه می پرسن ولی سوال من چیزه دیگست
صورتم یه مقدار روی گونه هام بخاطره ماشین ریش تراشی جوش در آورده چند ماهی هست دارم این صابون های ضدجوش که می گن می زنم حتی 2-3 ماهی شاید بیشتره که دارم 2 تا صابون جوش با هم و تازگی ها هم صابون های ضدعفونی کننده ی دتول هم باهاشون می زنم
جوش هاش سر قرمزه :31:
یعنی چرک زیرش نیست اما می خوام اینا هم نباشه
نمی دونم قضیه ش چیه صبح که از خواب بیدار میشم انگار اصلا جوش نیست صورتم صافه ولی ظهر مثلا میرم پای آینه مثل روز قبله!
ممنون اگه راهنمایی کنید

موفق باشید :40:

hamijoon
20-07-2010, 11:37
اونکه صبح بلند میشی فکر میکنی نیست درسته چون صبح ها بدن پف داره واسه همون کمتر معلوم میشه ...

برای اینکه بعد از اصلاح با تیغ دچار این جوش ها نشین باید از After Shave استفاده کنید اگر هم میخواین خیلی طبیعی کار کنین از سفیده تخم مرغ استفاده کنین که معجزه میکنه ...

اما در مورد اون جوش ها من اطلاعی ندارم چون همیشه از سفیده تخم مرغ استفاده کردم تاحالا نزدم .:40:

nafe-bandar
20-07-2010, 11:44
چه تیغ چه ماشین بعدش افتر شیو رو میزنم به صورتم همیشه ولی بازم همونه!
نمی دونم حالا سفیده تخم مرغ هم استفاده کنم یعنی اثرش میره؟
جوش نمی زنه بعد اصلاح ؟

kiarash3500
20-07-2010, 12:04
برای اینکه بعد از اصلاح با تیغ دچار این جوش ها نشین باید از After Shave استفاده کنی
دوست عزیز افتر شیو بیشتر از این که اثر کنه جنبه تبلیغی داره و برای رفع سوزش بعد از اصلاح استفاده میشه...

---------- Post added at 12:04 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

چون همیشه از سفیده تخم مرغ استفاده کردم تاحالا نزدم

ایش!!!
دلتو به هم نمیزنه سفیده تخم مرغ با اون بوی بدش رو هر روز میزنی به صورتت؟

mahyar_bt
20-07-2010, 12:09
حامد جان میشه ادرس شماره این دکتر واسه من پ.خ کنی؟! ممنون میشم

hamijoon
20-07-2010, 12:22
دوست عزیز افتر شیو بیشتر از این که اثر کنه جنبه تبلیغی داره و برای رفع سوزش بعد از اصلاح استفاده میشه...

---------- Post added at 12:04 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

ایش!!!
دلتو به هم نمیزنه سفیده تخم مرغ با اون بوی بدش رو هر روز میزنی به صورتت؟

جنبه تبلیغاتی چیه بابا کل عالم دارن میزنن خیلی ردیف هم جواب میده ..

در مورد سفیده تخم مرغ هم باید بگم که به نظر من میرزه یکم تحمل کنی اما بعدش یه پوستی بهت میده که حال میکنی عزیزم :10::40:

تازه هر روز نمیزنم که هز وقت اصلاح کنم ...

greena
20-07-2010, 21:18
حالا این سفیده تخم مرغ رو چه طوری به صورت میزنید کمی توضیح میدید ،چند دقیقه ؟
بعدش از کجا این روش رو آموختید؟

علیرضا
20-07-2010, 21:36
سلام به همه

من تجربیات خودم رو میگم امیدوارم که مفید واقع بشه

یک سال پیش دکتر برای لایه برداری پوست به من پماد Ketrel تجویز کرد که باید یک شب در میون به صورتم میزدم.
همچنین پاک سازی که با ۱۵ هزار تومن٬ جلسه اول جوشهای سر سیاه و جلسات بعدی جوشهای سر سرخ رو باز و تخلیه می کرد.
برای جلوگیری از انتقال و گسترش باکتری های آکنه روی صورت بر اثر دست زدن به جوشهای سر سرخ٬ محلول اریترومایسین تجویز کرد.

متاسفانه من هیچکدوم از درمانها رو بطور منظم انجام ندادم ولی الان دوباره میخوام برم پیش اون دکتر برای پاکسازی و از سر گیری دوره درمان

موفق باشید.

hamijoon
20-07-2010, 23:17
حالا این سفیده تخم مرغ رو چه طوری به صورت میزنید کمی توضیح میدید ،چند دقیقه ؟
بعدش از کجا این روش رو آموختید؟

خوب روشش آسونه سفیده تخم مرغ رو جدا میکنی بعد با پنبه یا یه چیزی مثل قلمو اگه باشه خیلی خوبه میمالی به همه صورتت ... بعد 10 الی 15 دقیقه صورتت مثل سنگ میشه یادت باشه اصلا نباید حرف بزنی یا بخندی یا ...

اصلا نباید پوستت تکون بخوره وقتی بزنی میفهمی من چی میگم ... بعد از اینکه 5 دقیقه از سنگ شدنش گذشت صورتتو بشور ... کلا بزار 20 دقیقه بگذره

اینکارو از یه آرایشگر خانوم یاد گرفتم . خانوما بعد بند انداختن انجام میدن . دیدم جواب میده منم ادامه دادم :31:
:10::40::10:

greena
21-07-2010, 17:08
ممنون

اصلا نباید حرف بزنی یا بخندی یا ...

شاید حرف نزنم ولی عمرا بتونم 20دقیقه نخندم.......[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

brad pitt
24-07-2010, 11:05
برای رفع جوشهای سرسیاه پاکسازی صورت

پاکسازی صورت بوسیله ی اسکراب

اسکراب قیمتش 10000 تومانه که 10 بار هم میشه باهاش پاکسازی کرد

بخور بدید اسکراب رو به پوستتون بزنید

greena
24-07-2010, 17:38
اسکراب قیمتش 10000 تومانه که 10 بار هم میشه باهاش پاکسازی کرد

بخور بدید اسکراب رو به پوستتون بزنید
خودتون امتحان کردید؟
اسم دقیق دارو اسکراپه؟

brad pitt
02-08-2010, 10:31
خودتون امتحان کردید؟
اسم دقیق دارو اسکراپه؟

سلام آره

اسمش اسکراب scrub هست و اگه با رایحه ی هلو باشه خیلی بهتره

چند نمونه داره ولی از نمونه های گرانقیمت مارک cliven هست که 15000 تومانه و یک مارک هم هست خاویار اِریس که اونم همین قیمتاست

یه نمونه اسکرابها هم هست که اقتصادیتره و خیلی هم خوبه . بیشتر آرایشگاهها هم از این نمونه استفاده میکنند که حالت کاسه ای داره یعنی زیاده . بهترین مارکش st.lves یا swiss formula هت که قیمتش 8-9 تومنه . اصلیش البته . تقلبیش 4500 تومنه . اصلش روش نوشته ها برجسته تره . از جای معتبر بخری بهتره . بگو ازین اسکرابای کاسه ای میخام

کلا باید محیط مرطوب باشه ولی به صورت کلی باید بخور بگیری

یه چند دقیقه ای بخور میگیری شدید بطوری که عرق شر شر از صورتت بریزه . تحمل کن

بعد تا هنوز عرق ها روی صورتت هست با اسکراب تمام صورتتو میپوشونی و آرام یه چند دقیقه ماساژ میدی . ماساژ میدی که تمام سطوح و لایه های مرده پوت از بین برن

منافذ پوستت باز میشه الان

با یک لوله خودکار یا رفتی اسکراب بخری از لوازم آرایشی یا داروخانه بخاه بگو از این لوله ها برای درآوردن جوشسرسیاه میخام ( اینکارو هم انجام ندی 3-4 بار که از اسکراب استفاده کنی خوده جوشها از بین میرند )

دوباره یه بخور کوتاه میگیری البته نه مثل قبلی یه ماساژ کوچک میدی از پایین به بالا و چ÷ به راست و بعدش با آب خنک صورتتو خوب میشوری . خیلی آب بزن به صورتت

البته بگمت حواست باشه خیلی نزدیکای دور چشمت اسکراب نزنی

صورتت که خشک شد حتما از کرم آبرسان یا مرطوب کننده یا ویتامین ای استفاده کن

هر کدوم داشتی خوبه ولی مارک کلایون و آون یه کرمایی دارند چندمنظوره که همه اینارو دارن 10-12 تومنم هست خوبه . مای هم کرم آبرسان داره خوبه

هفته ای 2 بار استفاده کن از این اکراب تا 1 ماه بعدش بعد از یه ماه هفته ای 1 بار خیلی صورتت خوب و صاف میشه

greena
19-10-2010, 17:35
سلام

بعد از مدتی رفتم پیش دکتر و برام یه پماد دست ساز نوشت و گفت شبها بزن به جوشهای سیاه ...چند شب زدم اما اصلا تغییری نکرده داره حالمو کلا میگیره...........

tiyam 01
20-10-2010, 21:17
من هم از این جوشهای سر سیاه داشتم. با دست درشون آوردم. :31:چند سال پیش یه نفر روش بیرون درآوردنشون رو بهم گفت. میگفت اگر هم درشون نیاری زیاد میشن و صورتت رو هم داغون میکنن. میگفت بری دکتر چند هزار تومان به خاطر همین کار ازت میگیرن.
تعداد جوشها زیاد بود الان خیلی کم شده. فقط جای چندتاشون معلومه.
از وقتی کرم مرطوب کننده میزنم بهتر شده

greena
21-10-2010, 00:15
من هم از این جوشهای سر سیاه داشتم. با دست درشون آوردم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]چند سال پیش یه نفر روش بیرون درآوردنشون رو بهم گفت. میگفت اگر هم درشون نیاری زیاد میشن و صورتت رو هم داغون میکنن.

خب چه جوری درشون آورردید......با سوزن یا دست...............؟

از وقتی کرم مرطوب کننده میزنم بهتر شده
برای ترمیم لک ها یا خود جوش میزنید...........؟

tiyam 01
21-10-2010, 10:15

با دست.

اینطوری
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینجا یه مطلب هست درباره برداشتن جوشها. اما من همینجوری برداشتم شون

برداشتن جوش های سرسیاه
شما خودتان می توانید در صورتی که علامتی از عفونت یا لکه ای اطراف جوش نباشد به استخراج محتویات جوش های سرسیاه بپردازید. اگر قصد دارید چنین عملی را انجام دهید همیشه اطمینان یابید که از مواد استریل استفاده می نمایید. همچنین قابل ذکر است که از پاک بودن محیط خود نیز اطمینان حاصل کنید. توصیه ای که از طرف کارشناسان پوست می شود این است که در گام اول، پوست خود را برای چند دقیقه در معرض بخار قرار دهید. بهترین راه برای این کار این است که صورت خود را بالای آب داغ قرار دهید. همچنین توصیه می گردد حوله ای را روی سر خود گذاشته تا از پراکنده شدن بخار جلوگیری نمایید. این روش روزنه ها را نرم نموده و باعث می شود پروسه استخراج جوش های سرسیاه دردناک نباشد اما مواظب باشید خود را نسوزانید.
ترجیحاً استفاده از یک پاک کننده جوش های سرسیاه و یا استخراج کننده کومودون ها توصیه می گردد شما می توانید این محصولات را براحتی از فروشگاههای زیبایی تهیه نمایید.
اکیداً توصیه می گردد که مبادرت به استخراج جوش های سرسیاهی که وضعشان وخیم بوده، ملتهب یا دارای عفونت هستند، ننماید زیرا این عمل موقعیت جوش ها را بدتر کرده و باعث ایجاد اسکار بر روی پوست می گردد.
اگر شما به توانایی خود در استخراج جوش های سرسیاه شک دارید بهتر است به فرد حرفه ای در این مورد یا درماتولوژیست مراجعه نمایید آنها قادر خواهند بود به پاکسازی عمیق پوست و از بین بردن جوش های سرسیاه یا سفید مبادرت ورزند. ممکن است هزینه چنین درمانهایی کمی بالا باشد اما زمانی که شما نتایج بلندمدت آن را مشاهده کنید بسیار خوشحال خواهید شد.

برای ترمیم لک ها یا خود جوش میزنید...........؟
پوستم صورتم بعضی وقتا خشک میشه (با اینکه چزبه) واسه اون مرطوب کننده میزنم. فکر کنم از وقتی هم مرطوب کننده زدم جوشها کمتر شدن

رفع جوشهای سر سیاه با بخور

شست‌وشوي مداوم صورت بهترين راه پيشگيري از جوش‌هاي سر سياه
يك متخصص پوست: جوش‌هاي سرسياه در مردان شايع‌تر است جوش‌هاي سرسياه، جوش‌هاي معمولي سربسته‌اي هستند

پيشگيری از بروز جوش‌های سرسياه

شست‌وشوي مداوم صورت بهترين راه پيشگيري از جوش‌هاي سر سياه
يك متخصص پوست: جوش‌هاي سرسياه در مردان شايع‌تر است
« جوش‌هاي سرسياه، جوش‌هاي معمولي سربسته‌اي هستند كه به علت تنگي منافذ پوست به بيرون تخليه نمي‌شوند. »
شيرين وزيري متخصص پوست در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران
- منطقه خوزستان – با اشاره به اين كه اين جوش‌ها در صورت، بدن و حتي لاله گوش ديده مي‌شوند، گفت:
« جوش‌هاي سرسياه به دليل چربي پوست به وجود مي‌آيند و معمولا در مردان شايع‌تر است.»
وي خاطرنشان كرد:« البته اين نوع جوش‌ها در سنين بلوغ نيز به دليل تغييرات هورموني بوجود مي‌آيند.»‌
وزيري روش‌هاي درماني خوراكي، موضعي و فيزيكي را از راه‌هاي درمان جوش‌هاي سرسياه عنوان و
خاطرنشان كرد:« بهترين راه درمان اين جوش‌ها تخليه بوسيله پزشك است.»
اين متخصص پوست بهترين راه پيشگيري از بروز جوش‌هاي سرسياه را شست‌وشوي مداوم صورت، عدم مصرف غذاي چرب، مانده و تنقلات دانست.

رفع جوشهای سر سیاه با بخور

ماسک جوشهای سر سیاه: ابتدا گل ریواس را با گل بابونه و گل بنفشه می جوشانیم وقتی بخار آن بلند شد
صورت را بخور می دهیم و یک قاشق روغن زیتون و زرده تخم مرغ را که قبلا مخلوط کردیم به صورت ماسک روی
صورت می گذاریم و بعد از شستن ماسک پنبه الکل زده را به صورت می مالیم تا ضدعفونی شود.

جوش صورت به شکلهای گوناگونی بروز می کند. جوش ساده، عفونی، کورک، دانه های سرسیاه، دانه های سفید و دانه سرخ از اشکال متفاوت جوش هستند. یاد آور می شوم یبوست، کم خونی، ناراحتی های قاعدی و تغذیه نادرست از عوامل مهم بروز جوش زیاد هستند. بنابر این ویتامین های E ، D ، B ، A در درمان جوش تاثیر فراوانی دارند. مهمترین منابع این نوع ویتامین ها نیز سبزی، میوه ها، جگر و سبوس غلات است. همچنین باید گوشزد کنم که نگرانی و هیجان هم ممکن است موجب ایجاد جوش در صورت شود همچنین بی خوابی، کم خوابی و بد خوابی هم از این امر مستثنی نیستند.
:: پیاز و جوش صورت
دو سه عدد پیاز متوسط را پس از پوست کندن خرد کنید و در مقدار کمی آب بپزید، به طوری که پیاز کاملا پخته شود و آب در ته ظرف باقی نماند. پیاز پخته شده را درون یک تکه پارچه نخی نازک تمیز بپیچد و روی جوش ها بگذارید و پس از چند دقیقه موضع را بشویید.
:: دانه های سر سیاه و سفید
گیاهانی چون بومادران، بابونه، رازیانه و گزنه سفید ( از هر کدام یک قاشق غذا خوری) را در آب جوش بریزید، سپس حوله ای به سر ببندید و به مدت ده دقیقه پوست را روی بخار آن نگه دارید. در این هنگام منافذ پوست شما باز شده و شما به آسانی می نوانید با یک پارچه تمیز و یا دستمال کاغذی پوست را در ناحیه دانه های سر سیاه به آرامی بفشارید و دانه ها را بیرون آورید و بعد صورت را با آب سرد بشورید تا منافذ پوست تنگ تر بشود.
:: عسل و دانه های سر سیاه
عسل افزودن به تقویت پوست و شفا بخشی، پاک کننده خوبی است. یک قاشق غذا خوری عسل را به آرامی حرارت دهید و روی قسمت هایی از پوست که دارای دانه های سر سیاه است بگذارید ، پس از ۱۵ دقیقه با یک تکه پنبه و آب نیم گرم پوست خود را تمیز کنید و بعد بشویید اگر لک نیز دارید از جوانه گندم ( دو قاشق) به عسل اضافه کنید و بعد بهمین نحو عمل کنید.
:: روغن ماهی و لکه های قرمز
پوست را تمیز کنید و بعد با مقداری روغن ماهی لایه ای از چربی رویش بکشید. یکی دو ساعت بعد پوست را با آب نیم گرم بشویید.
:: روغن کرچک و لکه های قهوه ای
این نوع لکه ها را لکه های کبدی گویند. کمبود ویتامین C و E و ریبوفلاوین در این نارسایی موثر است. به اعتقاد یکی از کارشناسان برجسته پوست تا زمانی که لکه های قهوه ای روی پوست باقی است باید از روغن کرچک استفاده شود. آب خیار یا برگ شاهی خرد شده یا آب آن در از بین بردن این گونه لکه ها بی اثر نخواهد بود.

منبع : مجله پزشکی شماره

دانه هاى سرسياه

مؤثرترين راه براى اينكه از دست دانه هاى سرسياه و سرسفيد روى پوستتان نجات پيدا كنيد اين است كه بخور گياهى بدهيد. با بخورهاى گياهى منافذ پوست شما باز مى شود و آلودگى ها از درون آن بيرون مى آيد.
بخور بابونه، بومادران و رازيانه براى اين كار بهتر است. يك قاشق چايخورى از اين مواد را در آب جوش بريزيد و با پوشاندن صورت و سرتان به مدت ۱۰دقيقه پوست صورتتان را در مجاورت بخار قراردهيد بعد از آن كه منافذ پوستتان بازشد با يك تكه پارچه نخى تميز در مناطقى كه اين دانه ها وجود دارد پوستتان را به آرامى فشار دهيد و آنها را خارج كنيد ولى اين كار را با ناخن انجام ندهيد چون جاى آن باقى مى ماند.
بعد از آن پوست را با آب سرد بشوييد تا منافذ آن تنگ تر شود. اگر ديديد كه دانه ها هنوز روى پوستتان مانده است، بار بعد مدت بيشترى پوستتان را در مجاورت بخار قراردهيد.
ليموترش نيز تأثير خيلى خوبى روى اين دانه ها دارد.
آب ليموترش با گلاب يا سفيده تخم مرغ ماسك خوبى است تا بتوانيد دانه هاى سرسياه را از پوست بيرون بياوريد.
براى تهيه اين ماسك، سفيده تخم مرغ و آب نصف ليموترش را در ظرفى حرارت دهيد تا غليظ شود بعد به آن سه قطره تنتوربنژوان اضافه كرده و روى پوست بماليد بعد از ۱۵دقيقه صورتتان را بشوييد و اثرات معجزه آساى آن را ببينيد.

منبع: فوروم iransalamat.com

من با ناخن این کار کردم جای بعضی هاشون مونده

Alice in Wonderlan
21-10-2010, 10:27
دوستان با دست جوش ها رو دستکاری نکنید از من به شما نصیحت جای بعضی از جوش ها میمونن و زشت میکنه صورت رو
من برام یه صابونی از دبی اوردن یعنی زن همسایه مون رفته بود یه صابونی اورده بود انگاری صابون الکی بود گفت وقتی میزنی مواظب باش تو چشمت یا دهنت نره اینقدر صابونش خوب بود که جوش ها رو خشک میکرد کنده میشد جای هیچی هم نمیداشت روی صورت اسمشو یادم نیست بهش گفتم وقتی رفتی دو سه تا دیگه بیاره مشتری زیاد داره

greena
24-10-2010, 21:07
شکل جوش های سیاهتون چه جوری بود.........؟