PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل قطع و وصل شدن مودم با آسیاتک

Miss P30WORLD
06-07-2010, 15:49
به شدت از صبح امروز چراغ چشمک زن مودم usb آسیاتک قطع و وصل میشه
مستقیم هم وصل کردم سیم ها رو هم چک کردم
الان چراغ usb ثابته 5 دقیقه دیگه قطع میشه
تا دیروز هم مشکل عجیبه دیگه ای داشتم
هروقت سیستم رو خاموش کنم با روشن کردنه دوباره باید یه نیم ساعت صبر کنم تا چراغ مودم ثابت بشه ولی با ری استارت کردن سریع ثابت میشه و مشکلی نداره (سیستمم هم وقتی بهش دست میزنم برق داره!)
امروز کلا وصل نمیشد وقتی هم وصل میشه سریع دی سی میشه و a network cable is unplugged میده
زنگ زدم گفتن مودمت مشکل داره!
فکر میکنید مشکل از چیه؟

راستی من مادربورد dg33fb intel دارم که یه مودم آنبرد به نام gigabit network connection داره باهاش میشه به adsl کانکت شد ؟(یعنی به جای مودم یو اس بی)
اگه میشه چجوری؟

mehrdad38
07-07-2010, 06:38
مودم شما پورت LAN نداره؟ اگر داره با LAN مودم رو وصل کن .

برق دار بودن کیس ربطی به اینترنت و مودم نداره اون مربوط به پاور یا اتصالات مادربرد هست. هیچ قطعه رسانایی نباید با مدار مادر برد در تماس باشه بخصوص پیچ های مادر برد.

اون مودم آنبرد مودم دایال آپه و نمی شه باهاش برای ADSL استفاده کرد.

KING_DESIGNER
07-07-2010, 07:37
عجب...چه قصه غم انگیزی..

Gigabit (10/100/1000 Mbits/sec) LAN subsystem using the Intel® 82566DC Gigabit Ethernet Controller
اون پورتی که اشاره کردید مودم نیست ! پورت شبکه است که میتونید سیستم رو با این پورت در شبکه قرار بدید:5:
اگر مودمتون هم شبکه داره یک کابل کراس تهیه کنید و قال قضیه رو بکنید.
برای رفع مشکل برق دار بودن کیس هم باید یه سیم از پیچ کیس بگیرید و به لوله آب ببندید.
شوفاژ ، پنجره فلزی اینها هم متونه جایگزین لوله شوفاژ و اب وو این چیزا باشه.

Miss P30WORLD
08-07-2010, 07:59
مودم شما پورت LAN نداره؟ اگر داره با LAN مودم رو وصل کن .

برق دار بودن کیس ربطی به اینترنت و مودم نداره اون مربوط به پاور یا اتصالات مادربرد هست. هیچ قطعه رسانایی نباید با مدار مادر برد در تماس باشه بخصوص پیچ های مادر برد.

اون مودم آنبرد مودم دایال آپه و نمی شه باهاش برای ADSL استفاده کرد.

نداره
مشکل قطع شدن حل شد
اما مشکل shutdown حل نشد
وقتی پاور خاموش بشه دیگه باید نیم ساعت صبر کنم تا به نت وصل شم! گفتم شاید ربطش به این باشه!
راستش این مشکلات قبلا نبود

عجب...چه قصه غم انگیزی..

Gigabit (10/100/1000 Mbits/sec) LAN subsystem using the Intel® 82566DC Gigabit Ethernet Controller
اون پورتی که اشاره کردید مودم نیست ! پورت شبکه است که میتونید سیستم رو با این پورت در شبکه قرار بدید:5:
اگر مودمتون هم شبکه داره یک کابل کراس تهیه کنید و قال قضیه رو بکنید.
برای رفع مشکل برق دار بودن کیس هم باید یه سیم از پیچ کیس بگیرید و به لوله آب ببندید.
شوفاژ ، پنجره فلزی اینها هم متونه جایگزین لوله شوفاژ و اب وو این چیزا باشه.

همون سیم تلفن رو میخوره ها! یعنی روی مینبردم یه چیزی هست که سیم تلفن میخوره!

mehrdad38
08-07-2010, 08:13
نداره
مشکل قطع شدن حل شد
اما مشکل shutdown حل نشد
وقتی پاور خاموش بشه دیگه باید نیم ساعت صبر کنم تا به نت وصل شم! گفتم شاید ربطش به این باشه!

میشه واضح تر توضیح بدین متوجه نشدم .:20:

KING_DESIGNER
08-07-2010, 08:37
نداره
مشکل قطع شدن حل شد
اما مشکل shutdown حل نشد

چیز دیگه ای ندارین بهش بدین بخوره ؟ :31:

درست بگو ببینم داستانش چیه .

از اول واضح بگو قبل از نوشتن مشکلات هم خودتون یه بار مطالب رو بخونین ببینین کامل نوشتین
باید جز به جز بنویسین ضمنا مدل مودم رو هم مینوشتین و مشخصات کامل سیستم از مادربورد و سی پی یو و سیستم عاملی که نصبه
خودم بهتون میگم چیکار کنید
چون با این توضیح دادن شما من فقط متوجه شدم که یه وسیله ای دارین که سیم تلفن میخوره :31:

Miss P30WORLD
08-07-2010, 12:13
عجب :31:
مودم معروفی وجود داره به نام corecess 3112ug که آسیاتک شارلاتان در گذشته ای نه چندان دور با زیرکی تمام این مودم رو به کاربراش غالب میکرد ...
دو سه سالی همه چی خوب بود اما چند هفته ایست که وقتی کابل usb رو میکشم و یا سیستم رو خاموش مینمایم و بعد روشن میکنم حدود نیم ساعتی طول میکشه تا چراغ adsl این مودم ثابت بشه ناگفته باقیست این مودم دارای دو چراغ یکی usb یا همون پاور خودمون و دیگری چراغ Adsl است
راستی سرعت وصل شدنم هم 1 mg میزنه توی status connection که قبلا از 512 تا 1 mg متغیر بود در حال حاضر همیشه 1 mg ثابت است
سیستم: CPU Intel C2D E7500
main : intel dg33fb
power:535a green

ویندوز سون و xp pack3
درایورها آپدیت

منظورم ازون چیزی که مینبرد میخوره همون کابلیه که بهش به Adsl وصل میشیم همون سیم تلفن
فکر کردم شاید بشه باهاش به Adsl وصل شد که mehrdad38 گفت برای دایال آپه ...

mehrdad38
08-07-2010, 13:38
من فکر می کنم ایراد سخت افزاری باشه تا نرم افزاری. شاید مودمت خراب شده :20:

KING_DESIGNER
08-07-2010, 19:14
من قبلا همچین مواردی که گفتید رو نداشتم ولی راهکارهایی به ذهنم میرسه که در عین بی ازار بودن میتونند کمکتون کنند.

1- اولا شما یه نشت برق دارید که مشخص نیست از پاور دستگاه به مادربورد و پیچهای بغل مادربورد هست که باعث این نشت برق شدند
یا این که USB که که به سیستم متصل هست با بدنه کیس در جریان هست و باعث بوبجود اومدن همچین نشتی شده.
پیشنهاد من اول استفاده از یک سیم به بدنه کیس و مهار این نشت هست چون باعث بوجود اومدن یه میدان الکتریکی وحشتناک و منجر به سوختن قطعات و... میشه.

2- ابتدا بررسی کنین ببینین پورتی شبیه به پورتی که در پشت مادربوردتون هست ( همونی که میگید مودم هست )روی بدنه مودم هم دارید یا نه ؟ ( چون من خیلی گشتم ولی عکسی از مودمتون پیدا نکردم یا حداقل مشخصاتی که بتونم ببینم).
یا حداثل خودتون از پورتهای روی مودم چندتا عکس بزارید اینجا من ببینم.)
اگر همچین پورتی پشت مودمتون دارین حتما به من بگید.
اون پورتی هم که میفرمایید مودم هست همچین چیزی نیست اون یه پورت شبکه هست که میشه از پشت با یه سری کابل سیستم رو به 10 -20 تا سیستم دیگه وصل کرد. و در شبکه و مبحث ADSL استفاده از همچین پورتی به شدت توصیه میشه چون دیگه این مشکلاتی که شما منیفرمایید رو نداریم یا بهتر بگم اصلا نداریم. !!!

و اما رفع مشکلات :

بهترین کار اینه که قبل از انجام هر کاری هم یه ویندوز جدید XP سرویس پک 2 نصب کنید .
اگر مشکل همچنان برقرار بود پس من 3 تا حدس میزنم

1- ممکن هست وسیله سخت افزاری جدید به سیستم معرفی کردید که USB باشه .
2
-پورت USB مودم رو که همیشه در عقب کیس بوده رو یا جلو زدید یا اینکه در همون عقب کیس جابجا زدید مثلا ویندوز 7 یه عادت بدی که داره اگر زمانی که ویندوز رو نصب میکنید ماوس رو به USB شماره یک بنزید دیگه با همون شماره 1 و همون پورتی که ماوس رو وصل کردید ماوس رو شناسایی میکنه یعنی اگر ماوس رو بکنید و به جلوی کیس بزنید ماوس رو نیمشناسه . که متاسفانه من دقیق نمیدونم شما این کار رو کردید یا نه چون که میگید ارور داده و نوشته که سیم مودم کنده شده .

3- احتمالش هست سیستم مخابراتی خود منطقه عوض شده و شرکت هم اینو لو نمیده و باید باری این کار فریم ویر مودم رو اپدیت کنید.

4- و در نهایت اگر همچنان مشکلات باقیست
با یک مودم دیگر خطتتون رو امتحان کنید و اگر هم مقدور هست مودم رو به جایی برید که aDSL دیگری داشته باشند و روی خطوط دیگری امتحان کنید.
موفق باشید.

KING_DESIGNER
08-07-2010, 19:19
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم یه نمونه عکس سوکت rj 45 هستش که باید روی بدنه مودم باشه تا بتونین شبکه کنین.
دقیقا عین همین هم در پشت مادربوردتون یه دونه دارین.
وبه هیچ وجه علاقه ای به خوردن سیمهای تلفن ندارند:20:

اینم فیشهای مخصوص این پورت هست که اگه دقت کنین از فیش تلفن بزرگتر هست.:20:

Miss P30WORLD
09-07-2010, 10:29
1- روی سیستم دیگه تست کردم مشکل باقیست
2-اگر مودم usb منظورتونه که نه نداره فقط یه پاور داره و یه پورتی که سیم تلفن میخوره

1و 2 - روی سیتم جدید با xp پک 2 انجام شد مشکل باقیست
3- به این مورد خیلی مشکوکم دقیقا زمانی مشکلات شروع شد که چند نفر از مخابرات اومدن نمیدونم با کابل ها چیکار کردن چون خونه سمت چپمون رو کوبیدند و آپارتمان دارند میسازند کابل مارو جابجا کردن!
4- شاید در نهایت مجبور شدم اینکارو کنم!

با تشکر از پیگیریتان

KING_DESIGNER
09-07-2010, 13:01
سلام
صد در صد مشکل از خط یا مودمت هست !:31:
از اونجایی که فقط با فرض و احتمال داریم پیش میریم ( چون من اونجا که نیستم این مودم رو تست کنم )
اگر مودمتون رو جایی امتحان کردید و جواب داده پس مشکل از خط هست
واگر با مودم دیگری خط رو امتحان کردی پس مشکل از مودم هست.

برای خط که نمیتونم کاری کنم
ولی برای مودم میتونم پیگیری کنم و آخرین نسخه درایورش رو گیر بیارم بهتون بدم .
فقط قبلش باید یه چک کنین ببینین مودم سالم هست یا نه
چون اگر خط مشکل داشته باشه هزاری هم مودم رو اپدیت کنید بازم بی فایده است

شما مودمت رو روزهای اینده به یه جایی برای تست ببرید به هرحال توی اشنایانتون اگر کسی پیدا میشه که اینترنت پر سرعت داشته باشه میتونه تستش کنه
اگر هم نشد که ببرین پیش خود اسیتک مال بد بیخ ریش صاحبش !:13:
و بگید که مشکل داره.
امدوارم نتیجه خوبی بگیرید.

Miss P30WORLD
10-07-2010, 09:07
عکس:

درایورش پیدا نشد این الان ورژن 1.2.2.0 هست!
که با ترفند خاصی روی سون و ویستا نصب میشه