PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای CNG

mahdi_ctr
05-07-2010, 11:50
سلام

دوستان من میخوام روی پراید مدل 83 CNG ببندم
چندجا قیمت گرفتم
هرجا یه قیمتی بود

از 500 شروع میشد و تا 600 تومن بود

میخوام بدونم فرق این 500 تومنی با اون 600 تومنی چیه؟
اینا همشون بیمه داشتن و 2 کپسول بودن

یه راهنمایی هم در مورد خریدش بهم بکنید که چه جوری خوب رو از بد تشخیص بدم؟

راستی خواستم ببندم در محل سوختگیری CNG رو کدوم طرف ماشن بگم بزنه؟
خودشون میدونن؟
جای خاصی داره؟

ممنون از راهنماییتون

MCI
05-07-2010, 17:16
من تازه بستم از نوع سیستم شهاب به قیمت 630.000 به گفته ی خودشون این سیستم بهترین هستش.
دارای یک سال بیمه و هر قطعه ای در عرض این یکسال خراب بشه مسیولیت تعویض به عهده ی خودشون هستش.
ورودی گازو معمولا کنار درب باک بنزین میزارن شما میتونی بگی برای شمارو بذارن طرف راست ماشین

mahdi_ctr
05-07-2010, 22:53
من شهاب 2 مخزنه قیمت کردم گفت بین 570 تا 580 میشه

فرق این تک مخرنه و دو مخزنه فقط در حجم گاز هست؟

MCI
06-07-2010, 22:12
فرق این تک مخرنه و دو مخزنه فقط در حجم گاز هست؟
بله دو مخزنه نسبت به تک مخزنه گاز بیشتری میگیره

vahid_203
27-07-2010, 17:26
سلام
به من الکتروفن رو پیشنهاد داد یارو با یک سال بیمه ... قیمت : 570000 تومن .. گفت اینی که میبندم ایتالیاییه

خوبه ؟ بدم ببنده ؟ بهترینشون چیه ؟

Penryn
27-07-2010, 19:46
بهترین تجربه رو راننده تاکسیها دارن
راجع به دو کپسوله من ازشون بد شنیدم میگفتن هوا میگیره و دردسر زیاد داره و از این صحبتا

vahid_203
29-07-2010, 17:43
سلام

بچه ها امروز رفتم یه نمایندگی خوب که خیلی تعریفشو میکنن

تک مخزن 12 کیلویی اوکراین + رگلاتور lovoto ایتالیا + بقیه قطعات الکتروفن ==== 000 600 تومن

یارو میگه دیگه از این بهتر و بالاتر نداریم

راستی ماشینمم پرایده صبا .... به نظر شما 2 مخزن ببندم که میشه 10 کیلو یا یه مخزن 12 کیلویی

آخه بیشتر پرایدها که من دیدم 2 مخزنه بودن ؟

نظرتون چیه ؟

قطعات خوبه ؟

تک مخزن از نظر وزن و ... مشکل بوجود نمیاره ؟

منتظرم

Penryn
29-07-2010, 18:35
سلام

بچه ها امروز رفتم یه نمایندگی خوب که خیلی تعریفشو میکنن

تک مخزن 12 کیلویی اوکراین + رگلاتور lovoto ایتالیا + بقیه قطعات الکتروفن ==== 000 600 تومن

یارو میگه دیگه از این بهتر و بالاتر نداریم

راستی ماشینمم پرایده صبا .... به نظر شما 2 مخزن ببندم که میشه 10 کیلو یا یه مخزن 12 کیلویی

آخه بیشتر پرایدها که من دیدم 2 مخزنه بودن ؟

نظرتون چیه ؟

قطعات خوبه ؟

تک مخزن از نظر وزن و ... مشکل بوجود نمیاره ؟

منتظرم
منکه گفتم یه مخززنه شنیدم بهتره.خودمم 1 مخزنه بهترین قطعات بستم 580 تومن+ سیستم سوپر CNG که اینم 42تومن
اون پرایدهایی که میگی دیدی دو مخزنه اند خود سایپا داده بیرون
ما که تعریفی ازشون نشنیدیم
برو از همون کسانیکه دو مخزنه دارن بپرس مزیتی داره یا نه
بهترین کار همینه

vahid_203
29-07-2010, 22:18
منکه گفتم یه مخززنه شنیدم بهتره.خودمم 1 مخزنه بهترین قطعات بستم 580 تومن+ سیستم سوپر CNG که اینم 42تومن
اون پرایدهایی که میگی دیدی دو مخزنه اند خود سایپا داده بیرون
ما که تعریفی ازشون نشنیدیم
برو از همون کسانیکه دو مخزنه دارن بپرس مزیتی داره یا نه
بهترین کار همینه

ممنون دوست عزیز از راهنمایی هات

ولی بیرونم دو مخزنه میبندن .. دو تا بزرگ هر کدوم 5 کیلویی جمعا 10 کیلو ...
خود سایپا یه بزرگ و یه کوچیک تو دوگانه سوزها میزاره که میشه جمعا 7 کیلو

ببخشید زیاد سوال میپرسم شرمنده .. آخه امروز فردا میخوام بدم واسه ماشینم سی ان جی نصب کنن میخوام اطلاعاتم کامل بشه :31:

سوال : :20:

اون تک مخزنی که شما نصب کردی چند کیلویی ؟ و واسه زاپاس ماشینت مشکل به وجود نیاورد ؟ راحت درمیاد ؟

وزن خود مخزن چقدره ؟ میخوام ببینم وزن ماشین چقدر بیشتر میشه ؟

دکمه سی ان جی روی داشبوردت از اون لمسی هاست ؟ و وقتی استارت میزنی خودش اوتومات رو بنزین استارت میخوره و یکم بعد بازم اوتومات میره رو گاز ؟ آره ؟

ممنون میشم کمکم کنی :11:

موفق و سلامت باشی دوست عزیزم :40:

Penryn
30-07-2010, 08:44
ببین راجع به دو مخزنه گفتم که... باید از اونایی که دارن بپرسی.مثلاً راننده تاکسی ها تجربهشون خیلی زیاده و مشاوره ی خوبی میدن چون با تعداد زیادی راننده ی دیگه سر و کار دارن... منکه تعریفی نشنیدم ولی نمیگم بده.شایدم خوب باشه
تک مخزنی ها معمولاً 60 کیلویی شون بیشتر رایجه.مال منم 60 کیلوییه و برای پراید کافیه و ترجیحاً بزرگتر از اون بهتره نصب نشه تا زیادی جا نگیره و وزن ماشین بالا نره چون فنرهای عقب زیادی میخوابه و ممکنه لازم شه کمکهای عقب رو بیخودی مجبور شی با کلی هزینه عوض کنی.هیچ کاری با زاپاس نداره
دکمه ی CNG رو خود دستگاهی که گذاشتند لمسی مثل موبایلهای تاچ اسکرین که نیست هیچوقت.ولی به یه فشار خیلی کوچولو فعال میشه.شاید همین باعث شده اسمشو بذاری لمسی! مثل دکمه های قدیمی نیستش که شبیه کلید برق دو حالته هستن
بحث عمل کردنشم یه قدری مفصله
میگن موقع استارت زدن بطور خودکار بنزین روشنش میکنه و همینم هستش.بعد از روشن شدن دکمه ی CNG را اگه بزنی چراغش شروع میکنه به چشمک زدن و چهار پنج ثانیه بعدش اگه فشار بیشتری به پدال گاز بیاری میره رو گاز و چراغ چشمک زن قرمز به حالت ثابت و سبز در میاد.اگه در حال حرکت باشی و این اتفاق بیفته با یه ریپ کوچولو همراهه
ولی رفتنش رو بنزین راحتتره و به محض فشار دادن همون دکمه سریع میره رو بنزین

vahid_203
30-07-2010, 10:17
ببین راجع به دو مخزنه گفتم که... باید از اونایی که دارن بپرسی.مثلاً راننده تاکسی ها تجربهشون خیلی زیاده و مشاوره ی خوبی میدن چون با تعداد زیادی راننده ی دیگه سر و کار دارن... منکه تعریفی نشنیدم ولی نمیگم بده.شایدم خوب باشه
تک مخزنی ها معمولاً 60 کیلویی شون بیشتر رایجه.مال منم 60 کیلوییه و برای پراید کافیه و ترجیحاً بزرگتر از اون بهتره نصب نشه تا زیادی جا نگیره و وزن ماشین بالا نره چون فنرهای عقب زیادی میخوابه و ممکنه لازم شه کمکهای عقب رو بیخودی مجبور شی با کلی هزینه عوض کنی.هیچ کاری با زاپاس نداره
دکمه ی CNG رو خود دستگاهی که گذاشتند لمسی مثل موبایلهای تاچ اسکرین که نیست هیچوقت.ولی به یه فشار خیلی کوچولو فعال میشه.شاید همین باعث شده اسمشو بذاری لمسی! مثل دکمه های قدیمی نیستش که شبیه کلید برق دو حالته هستن
بحث عمل کردنشم یه قدری مفصله
میگن موقع استارت زدن بطور خودکار بنزین روشنش میکنه و همینم هستش.بعد از روشن شدن دکمه ی CNG را اگه بزنی چراغش شروع میکنه به چشمک زدن و چهار پنج ثانیه بعدش اگه فشار بیشتری به پدال گاز بیاری میره رو گاز و چراغ چشمک زن قرمز به حالت ثابت و سبز در میاد.اگه در حال حرکت باشی و این اتفاق بیفته با یه ریپ کوچولو همراهه
ولی رفتنش رو بنزین راحتتره و به محض فشار دادن همون دکمه سریع میره رو بنزین

یه دنیا ممنونم دوست عزیز .. مرسی خیلی لطف کردی

حتما از راننده تاکسی ها می پرسم

پس متوجه شدم مخزنی که شما بستی 60 کیلو وزنش .. خیلی خوبه اصلا فشار نمیاره رو کمک های ماشین

منظورم همون کلید بود بله .. والا خود این cng کارا بهش میگن لمسی ... شاید به قول شما به خاطر اینه که با یه فشار کوچولو کار میکنه ...

راستی یه مورد : والا وزن مخزنی که این یارو در نظر گرفته واسه من رو یادم رفت بپرسم ولی گفت 12 کیلو گاز میگیره ... مخزن شما چند کیلو گاز میگیره ؟
راستش تو خونه 5 نفریم وقتی الان که ماشین هیچ مخزنی نداره هممون پر میشیم توش عقب ماشین شدید میخوابه چه برسه به اینکه یه مخزن گنده هم باشه

بازم ممنونم به خاطر راهنمایی هات :11::11::11::11:

Penryn
30-07-2010, 15:20
پس متوجه شدم مخزنی که شما بستی 60 کیلو وزنش .. خیلی خوبه اصلا فشار نمیاره رو کمک های ماشین
بدون فشار به فنربندی که نیست.کپسول 60 کیلویی رو روی پراید 141 صفر گذاشتم.همونطور که میدونی ارتفاع 141 یه قدری بیشتر از هاچبکه که قبلاً داشتم ولی با این کپسولی که نصب شده اگه از بغل خوب نگاه کنی حس میکنی که عقبش یخورده جزیی پایین اومده.کسی که زیاد مسافر سوار میکنه مثل تاکسیها لازمه کمکهای عقبو تقویت کنه و با انواع مخصوصتر عوض کنه.از یکی همکارام که اونم گازسوز کرده شنیدم کمکهای فرانسوی مخصوصی برای اینکار وجود داره.ولی منکه نیازی به اینکار ندارم.ولی شما ممکنه نیازت بشه.اول گازسوز کن و کپسول را هم پر کن اونوقت همه ی نفرات که نشستند روی صندلیها و یه چرخی باهاش بزن مخصوصاً از روی سرعتگیرهای تپه ای شکل! رد شو اونوقت معلوم میشه واقعاً ضروریه کمکها رو عوض کنی یا نه.خلاصه خرج اضافه هستش...
درباره ی اینکه چند کیلو گاز میگیره مطمئن نیستم ولی بیشتر برمیگرده به فشار کمپرسور جایگاه.مثل بنزین نیستش که هر وقت دلت خواست نازل را خارج کنی.اینجوریه که تلمبه ی گاز رو که وصل کردی و شیرش رو باز کردی شروع میکنه به پر کردن و خودش قطع میکنه
یکی توو آژانس که روآی گازسوز داشت میگفت توو جایگاههای معمولی حدودً 500 تا 550 تومن گاز میخوره ولی توو یه جایگاه دیگه که گاز زده بود 950 تومن گاز جا شده بود و میگفت از ترس اینکه مخزنش نترکه رفته بوده دور ایستاده!! و البته حجم بیش از حد گاز برای حفظ ایمنی و اینکه خطرساز نشه بعداً خودش از داخل سوپاپ اطمینان رگولاتور یواش یواش بیرون میاد داخل هوا میشه ولی باعث شده بود رگولاتورش بخاطر فشار زیاد گاز مخزن خراب شه البته گارانتی داشته بود
بخاطر همین نمیتونم دقیق بگم چقدر گاز واقعاً میگیره البته یه عددهای 8کیلو 10 کیلو و اینا بین افراد سر زبونه که بنظرم خیلی دقیق نیست
این تاپیک که لینک میذارم بحثهای مفصل و خوبی داره حتماً تا هر جایی تونستی ببین مخصوصاً همیشه 10 صفحه ی آخر هر تاپیک مطالبش بروزتره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

vahid_203
30-07-2010, 22:36
بدون فشار به فنربندی که نیست.کپسول 60 کیلویی رو روی پراید 141 صفر گذاشتم.همونطور که میدونی ارتفاع 141 یه قدری بیشتر از هاچبکه که قبلاً داشتم ولی با این کپسولی که نصب شده اگه از بغل خوب نگاه کنی حس میکنی که عقبش یخورده جزیی پایین اومده.کسی که زیاد مسافر سوار میکنه مثل تاکسیها لازمه کمکهای عقبو تقویت کنه و با انواع مخصوصتر عوض کنه.از یکی همکارام که اونم گازسوز کرده شنیدم کمکهای فرانسوی مخصوصی برای اینکار وجود داره.ولی منکه نیازی به اینکار ندارم.ولی شما ممکنه نیازت بشه.اول گازسوز کن و کپسول را هم پر کن اونوقت همه ی نفرات که نشستند روی صندلیها و یه چرخی باهاش بزن مخصوصاً از روی سرعتگیرهای تپه ای شکل! رد شو اونوقت معلوم میشه واقعاً ضروریه کمکها رو عوض کنی یا نه.خلاصه خرج اضافه هستش...
درباره ی اینکه چند کیلو گاز میگیره مطمئن نیستم ولی بیشتر برمیگرده به فشار کمپرسور جایگاه.مثل بنزین نیستش که هر وقت دلت خواست نازل را خارج کنی.اینجوریه که تلمبه ی گاز رو که وصل کردی و شیرش رو باز کردی شروع میکنه به پر کردن و خودش قطع میکنه
یکی توو آژانس که روآی گازسوز داشت میگفت توو جایگاههای معمولی حدودً 500 تا 550 تومن گاز میخوره ولی توو یه جایگاه دیگه که گاز زده بود 950 تومن گاز جا شده بود و میگفت از ترس اینکه مخزنش نترکه رفته بوده دور ایستاده!! و البته حجم بیش از حد گاز برای حفظ ایمنی و اینکه خطرساز نشه بعداً خودش از داخل سوپاپ اطمینان رگولاتور یواش یواش بیرون میاد داخل هوا میشه ولی باعث شده بود رگولاتورش بخاطر فشار زیاد گاز مخزن خراب شه البته گارانتی داشته بود
بخاطر همین نمیتونم دقیق بگم چقدر گاز واقعاً میگیره البته یه عددهای 8کیلو 10 کیلو و اینا بین افراد سر زبونه که بنظرم خیلی دقیق نیست
این تاپیک که لینک میذارم بحثهای مفصل و خوبی داره حتماً تا هر جایی تونستی ببین مخصوصاً همیشه 10 صفحه ی آخر هر تاپیک مطالبش بروزتره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام

خیلی ممنونم دوست عزیز

لطف کردی

امروز فردا میخوام برم نصب کنم .... فقط یه مشکل دارم که تو تبریز کسی نیست که از این سیستم سوپر سی ان جی سر در بیاره و ببنده ... شما کار خیلی خوبی کردی نصبش کردی میگن تو عمر موتور خیلی تاثیر داره

الان دنبال اونم

قربانت .. موفق باشی

MCI
02-08-2010, 10:23
vahid_203 عزیز:
سیستم cng ماشین من شهاب با دو مخزن هستش.
همونطور که تو پستای قبلی گفتم دو مخزنه هیچ مشکلی نداره.
و در مورد کمک فنرها باید بگم که اگه فقط برای استفاده ی خودتون هست نیازی به تعویض نداره اگه نه تعداد سرنشینا بیشتره باید فنر کمک های عقب رو با فنر های مخصوص cng تعویض کنید.
چون ماشین خیلی مییاد پایین.

MCI
03-08-2010, 13:12
یه سوال بدجوری فکرمو به خودش مشغول کرده.
سوال اینه که یک خودرو صفر که دوگانه سوز هست(پراید) اگه بخوای باهاش روزی 150 کیلومتر با گاز باهاش کار بکنی البته کنار بنزین. چقدر میشه باهاش کارکرد. یعنی ماشین بعد چه مدتی به خرج میفته و اولین و رایج ترین مشکلی که پیدا میکنه چیه؟
راستی ماشین دوگانه شرکتی نیست.

vahid_203
03-08-2010, 14:47
یه سوال بدجوری فکرمو به خودش مشغول کرده.
سوال اینه که یک خودرو صفر که دوگانه سوز هست(پراید) اگه بخوای باهاش روزی 150 کیلومتر با گاز باهاش کار بکنی البته کنار بنزین. چقدر میشه باهاش کارکرد. یعنی ماشین بعد چه مدتی به خرج میفته و اولین و رایج ترین مشکلی که پیدا میکنه چیه؟
راستی ماشین دوگانه شرکتی نیست.

اولین مشکل اینه که ماشین به صدا می افته .. یعنی از همه جای ماشین صدا میاد ..

vahid_203
12-08-2010, 23:47
سلام

آقا ما یه اشتباهی کردیم این ماشین رو گازسوز کردیم و بدبختی ها شروع شد

ماشین دسته گلم حیف شد . حیف

کلید cng که نصب شده اتوماتیک ... یعنی یه حالت بنزین داره و یه حالت که بنزین چشمک میزنه و وقتی دور موتور بالا میره میپره رو گاز

مشکل :

1) ماشین وقتی رو گازه (یعنی چراغ بنزین چشمک میزنه و در واقع رو بنزین استارت میخوره) به زور روشن میشه .. چند بار باید استارت بزنم تا به زور روشن بشه و گهگاهی وقتی روشن شد گاز که میدم بره رو گاز میره رو گاز ولی یهو دور موتور افت میکنه و خاموش میشه

2) وقتی مثلا تو جاده دارم با دنده 4 با گاز میرم .. سرعتم رو کم میکنم و دنده رو میدم به 3 ماشین میمیره .. یعنی هر چی گاز میدم انگار نه انگار مثل اینکه ماشین خلاص داره میره ... البته خاموش نمیشه ها ولی گاز نمیخوره

ممنون میشم کمکم کنید ...... :40:

Penryn
13-08-2010, 06:11
سلام

آقا ما یه اشتباهی کردیم این ماشین رو گازسوز کردیم و بدبختی ها شروع شد

ماشین دسته گلم حیف شد . حیف

کلید cng که نصب شده اتوماتیک ... یعنی یه حالت بنزین داره و یه حالت که بنزین چشمک میزنه و وقتی دور موتور بالا میره میپره رو گاز

مشکل :

1) ماشین وقتی رو گازه (یعنی چراغ بنزین چشمک میزنه و در واقع رو بنزین استارت میخوره) به زور روشن میشه .. چند بار باید استارت بزنم تا به زور روشن بشه و گهگاهی وقتی روشن شد گاز که میدم بره رو گاز میره رو گاز ولی یهو دور موتور افت میکنه و خاموش میشه

2) وقتی مثلا تو جاده دارم با دنده 4 با گاز میرم .. سرعتم رو کم میکنم و دنده رو میدم به 3 ماشین میمیره .. یعنی هر چی گاز میدم انگار نه انگار مثل اینکه ماشین خلاص داره میره ... البته خاموش نمیشه ها ولی گاز نمیخوره

ممنون میشم کمکم کنید ...... :40:
عادیه :31:
وقتی ماشینو بتازگی گازسوز میکنی اولش این صحبتا هست
بعد چند روز که خوب عیب و ایرادها را گرفتی بایست ببری همونجا بدی تنظیمش کنن
بعد از اون خوب تر میشه:46:

vahid_203
13-08-2010, 09:43
عادیه :31:
وقتی ماشینو بتازگی گازسوز میکنی اولش این صحبتا هست
بعد چند روز که خوب عیب و ایرادها را گرفتی بایست ببری همونجا بدی تنظیمش کنن
بعد از اون خوب تر میشه:46:

ممنون

الان 8 روز نصب شده ..

چند بار هم بردم پیش یارو .. آخر سر دعوام شد

چند جای دیگه هم بردم ولی به نتیجه ای نرسیدم

:11:

Penryn
13-08-2010, 09:55
ممنون

الان 8 روز نصب شده ..

چند بار هم بردم پیش یارو .. آخر سر دعوام شد

چند جای دیگه هم بردم ولی به نتیجه ای نرسیدم

:11:
اون وظیفشه چک کنه ولو 100 بار بری پیشش.خیلی ادعا داشت ازش شکایت کن!
البته خودتم میتونی شیر رگلاتور رو زیر کاپوت یه مقدار بیشتر بازش کنی.کار ساده ایه.با آزمون و خطا موقع رانندگی متوجه میشی چقدر باز باشه بهینه هستش

vahid_203
13-08-2010, 10:11
اون وظیفشه چک کنه ولو 100 بار بری پیشش.خیلی ادعا داشت ازش شکایت کن!
البته خودتم میتونی شیر رگلاتور رو زیر کاپوت یه مقدار بیشتر بازش کنی.کار ساده ایه.با آزمون و خطا موقع رانندگی متوجه میشی چقدر باز باشه بهینه هستش

ممنون

دلت خوشه ها داداش .... وظیفه کیلویی چنده .....:41:

رگلاتور آشغال بسته به اسم ارس .. در حالی که قبلا که صحبت کردیم و بیعانه دادم و وقت داد قرار بود لووتو ببنده :13:

مطمئنم از اونه

MCI
13-08-2010, 15:08
شما شمع های موتور رو عوض کردین یا نه.
شمع مخصوص cng.
این مشکلاتی هم که گفتین عادیه . مونده به مهارت کسی که قطعات رو رو ماشین نصب میکنه و عمل تنظیم کردن رگلاتور رو انجام میده.
شمع موتور رو چک کنید.

Penryn
13-08-2010, 17:18
چیزی به اسم شمع مخصوص CNG نداریم.اون شمعهایی که یه عده ای برای CNG توصیه میکنن شمعهای دو یا چند پلاتیه هستش که چندین ساله تو بازاره و قیمت بالاییم داره و چون چند جرقه ایجاد میکنه گفته میشه بهتره اما میتونه در مقابل باعث گرم تر شدن موتور شه
منکه شمعها رو عوض نکردم و کشش بدی هم نداره گرچه بپای بنزین هم نمیرسه.شاید فقط زمانیکه عمر شمعهای نو خودش سر اومد از نوع چند پلاتینه انداختم

vahid_203
13-08-2010, 23:29
بله عوض کردم ... سه پر انداختم .. به قیمت 13 هزار تومن

نمیدونم چیکار کنم .. بدجور گیر کردم

MoHaMaD ZaNd
14-08-2010, 04:17
ما هم چند روز پیش سمند ال ایکس بیچارمونو با قیمت 850 تومن گازسوز کردیم ! کپسولش 100 کیلویی هستش ! روز اول به دلیل وجود هوا توی مخزن وقتی توی دنده 4 و 5 کلاچ میگرفتی ماشین خاموش میشد . اما الان توپ توپ کار میکنه !
طرف گفت اگه مشکلی پیش اومد بیایین پیشم .
گذشته از این حرفا شتاب ماشین با گاز خیلی افتضاحه ! تو سربالایی هایی که با بنزین راحت میرفتیم باید با گاز یه دنده سنگینش کنیم تازه با این حال جون میکنه و میره بالا ! موقع شتاب گرفتن آدم احساس میکنه ماشین فقط گاز میخوره و شتاب نداره ( حس نشستن توی پیکان به آدم دست میده )

Penryn
14-08-2010, 07:46
ما هم چند روز پیش سمند ال ایکس بیچارمونو با قیمت 850 تومن گازسوز کردیم ! کپسولش 100 کیلویی هستش ! روز اول به دلیل وجود هوا توی مخزن وقتی توی دنده 4 و 5 کلاچ میگرفتی ماشین خاموش میشد . اما الان توپ توپ کار میکنه !
طرف گفت اگه مشکلی پیش اومد بیایین پیشم .
گذشته از این حرفا شتاب ماشین با گاز خیلی افتضاحه ! تو سربالایی هایی که با بنزین راحت میرفتیم باید با گاز یه دنده سنگینش کنیم تازه با این حال جون میکنه و میره بالا ! موقع شتاب گرفتن آدم احساس میکنه ماشین فقط گاز میخوره و شتاب نداره ( حس نشستن توی پیکان به آدم دست میده )
شما که کپسول سنگینتر گذاشتی یه دستی به رگلاتور برسون
شیرشو یه مقدار بیشتر باز کن مشکلاتت حل میشه.البته مصرفشم طبعاً میره بالاتر!