PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ««« دلايل حذف بزرگان آمريكاي جنوبي»»» «برزيل آرژانتين» :::فقط پست فني و فوتبالي:::

گرافيكار
04-07-2010, 00:32
از اونجايي كه ديدم توي تاپيكهاي مخصوص اين دو تيم فقط
بحث
تسليت
لهتون كرديم
لهتون ميكينم
لهتون خواهيم كرد
و از اين جور چيزا بود
و از اونجايي كه خيلي از حذف اين دو تيم ناراحت بودم
دلم ميخواست با دوستان در اين رابطه تبادل نظر كنم
تا طرفداراي حقيقي و ناراحت اين دوتيم هم آرومتر بشيم هم به جواب سوالاتمون برسيم
خواهش ميكنم بحث رو منحرف نكنيد
اين درخواست يه طرفدار فوتبال از يه طرفداره فوتباله
كسايي كه روي مارادونا يا دونگا تعصب دارن
خواه مدير اين انجمن يا كسي ديگه
بحث رو به علاقه هاي شخصي نكشونن لطفا
خواهش ميكنم طرفداراي تيمهاي ديگه به احترام ناراحت بودن هواداراي اين دو تيم از شوخي كردن و به طنز كشوندن تاپيك خود داري كنن
براي من 10 پست فني و فوتبالي مهمتر از 100 صفحه پستاي بيخوده

arfnpm
04-07-2010, 00:36
درود
یکی از چیز هایی که تیم ها باید داشته باشند شخصیت هست
به نظرتون آرژانتین و برزیل شخصیت فوتبالی داشتند؟ تیم های ضعیفو بردن فکر کردن خبریه بعد دو تاشون به تیم اروپایی خوردند و حذف شدند.
اوروگویه هم به خاطر مسیرش تا اینجا بالا اومده، اگه آلمان توی گروهش دوم می شد الان اوروگویه اینجا نبود.

در هر صورت تیم آلمان بهترین تیم جام بوده است.

HoJJaT_007
04-07-2010, 00:38
به نظر من دفاع ضعیف + غرور .

همه بازیا رو بردن گفتن الان قهرمان میشیم یهو باختن .

ولی من هنوز ماله آرژانتین مشکوکم خیلی ماست بودن

yuseph
04-07-2010, 00:38
خوب یه کلمه بگو برنامه90درست کردی خیال همه روراهت کن دیگه...:31:
اصلا نظرت چیه؟شما بحث کن تفسیر کن تحلیل کن اصلا ببروبدوز هرکاری خواستی بکن ماهم نگاهت میکنیم؟خب؟:27:

ali racer
04-07-2010, 00:39
نه دونگا در حد تیم برزیل بود نه مارادونا در حد آرزانتین

دونگا اومده بود با تاکید رو دفاع قهرمان بشه....آخه ممکنه برزیل تیم دفاعی بشه ؟
هیچ کدام از بازی های برزیل هم در حد اسم برزیل جذاب و چشم نواز نبود

از اون طور مارادونا
که تو پلی اف اومده بود بالا
با بی برنامگی تمام جلوی تیم آلمان حاضر شد
و تعویض هاش همه معکوس جواب دادن

هر بازیکن خوب فوتبالی نمیتونه مربی خوبی باشه حتی اگه مارادونا باشه !

S@nti@go_s&k
04-07-2010, 00:42
دلایل حذف بزرگان آمریکای جنوبی :

دلیلش این بود که با بزرگانه اروپا بازی کردن حذف شدن خیلی راحت

scali
04-07-2010, 00:45
در مورد برزیل و آرژانتین تقریبا بیشترین عاملش سر مربی بوده .

سر مربی ها در حد جام جهانی نبودن .

scali
04-07-2010, 00:51
در مورد برزیل و آرژانتین تقریبا بیشترین عاملش سر مربی بوده .

سر مربی ها در حد جام جهانی نبودن .

Mojtaba N87
04-07-2010, 02:59
دونگا افتضاح بود!

برزیل هم انگار انگیزه قهرمانی نداشت!

Prince_Amin
04-07-2010, 04:41
شاید برزیل و ارژانتین اینقدر ضعیف نبودند بلکه این تیمهای اروپایی هستند که بسیار قوی و با برنامه اند!مطمئنم المانها برای رسیدن به اینجا از سال 98 که میگفتن نسل المانیها با توجه به میانگین سنی بالاشون پیر هست شروع کردن!من موجوداتی اینده نگرتر و با برنامه تر و باهوش تر و البته مغرورتر از المانیها ندیدم!!

Majid_17_206
04-07-2010, 05:34
argentina به خاطر این که مربیش یعنی مارادونا در حد و اندازه های جام جهانی نبود حذف شد
تا قبل بازی با آلمان همیشه جلو میفتادن و بازی رو کتنرل میکردن و در آخر هم بازی رو راحت میبردن
اما تو بازی با آلمان عقب افتادن و اینجا مارادونا باید خودش رو نشون میداد که نتونست این کار رو انجام بده
برزیل هم فقط بخاطر اشتباه سزار و ملو حذف شد و گرنه تیم کاملی بود وشایسته رسیدن به فینال بود

Arashdn
04-07-2010, 07:31
دلیل حذف آرژا نتین :
1- هر فوتبالست معتادی که نمیتونه مربی بشه
2- آلمان ها عالی بودن
--------------
برزیل
1- دونگا به کارش وارد نبود
2- نیمه دوم یه اتفاقی افتاد اصلا همه چی عوض شد

Ghaioom
04-07-2010, 08:10
به نظر من دفاع ضعیف + غرور .

همه بازیا رو بردن گفتن الان قهرمان میشیم یهو باختن .

ولی من هنوز ماله آرژانتین مشکوکم خیلی ماست بودن
اولی رو خوب اومدی
شوتشونم خوب نبود. مال آرژان

beckham7
04-07-2010, 08:41
دلیل اصلی حذف ما سرمربی و ترکیب اشتباهی که تو زمین میذاشت بود
ارژانتیم هم که از همون اول گفتم مارادونا چه به مربیگیری
در کل عامل اصلی و فقط اصلی حذف هر تیم مربی بود و لاغیر

Advanced Ali-001
04-07-2010, 08:55
بازی های آلمان مشکوک هست.....
امیدوارم فیفا این قضیه هشت پا و لاکپشت و....رو بهش رسیدگی کنه که دیگه ادین همه حاشیه واسه تیم ها درست نشه.....
این جام یکی از مشکوک ترین جام هایی هست که من دیدم.
ارادتمند علی.:40:

p3yman_xl
04-07-2010, 09:00
برای آرژانتین فکر میکنم نبودن ریکلمه، کامبیاسو، زانتی و والتر ساموئل خیلی تاثیر گذاشتند ..
سرمربی هم که دوستان میدونن ...
آرژانتین اصلاً و ابداً در بازی آخرش خوب بازی نکرد.. دفاع واقعاً گیج...
پست اصلی مسی فروارد راست هست که تو این بازی آخر دیگه انقدر اومده بود عقب میشد نزدیک دیمیکلیس دیدش! 2-3 تا حرکت قشنگ و تخریبی هم کرد که به نتیجه نرسید..

Rastin.
04-07-2010, 12:17
دلیل حذف آرژانتین رو دوستان گفتن!

برزیل هم اصرار بر بازی محتاطانه و استفاده از دو هافبک دفاعی کنار هم...که یکیشون(ملو) ضعیفترین بازیکنیه که در ترکیب برزیل دیدم.

Alamate Soal
04-07-2010, 12:19
من فكر ميكنم بخت اين دو تيم بسته شده بود امسال

عوضش دوره بعد همين تاپيك رو در مورد اروپايي ها ميزنيم :27:

rambo_1386
04-07-2010, 12:23
به نظر من با حذف آرژانتین و برزیل هیچی از ارزش های این دو تیمکم نمیشه چون آرژانتین به قهرمان جام جهانی باخته و برزیل هم به نایب قهرمان:46: پس بهتره قهرمان جام جهانی تخریب نکنیم این کار آخر و عاقیت نداره:10:

abc2
04-07-2010, 12:39
به نظر من مارادونا فقط رو جنبه های احساسی بازیکنانش کار کرده . آخه فوتبال که فقط این نیست وقتی برنامه نداشته باشی بخوای احساسی بازی کنی همین میشه . (اگه به بازیکنات بگی برین تو زمین هرکاری خواستین بکنین که نشد برنامه) تیمهای بزرگ آمریکای جنوبی اکثرا اینطوری بازی میکنن که دیگه الان خریدار نداره و هم کارایی نداره . البته انتخاب بازیکن هم شرطه که هردو مربی یعنی دونگا و مارادونا توش اشتباهات فاحشی انجام دادن و نشون دادن اصلا مربی نیستن و بهتره همون بازیکن پیش کسوت باشن تا مربی . اروپایی ها تو این 7-8 ساله خیلی بهتر عمل کردن و منطقی تر بازی میکنن .

A.M.D.D.E.V.I.L
04-07-2010, 12:46
فوتباله دیگه... 4 سال صبر کنید المان توی مرحله ی اول حذف میشه همونطور که ایتالیا حذف شد

Alireza_SA
04-07-2010, 12:49
فوتباله دیگه... 4 سال صبر کنید المان توی مرحله ی اول حذف میشه همونطور که ایتالیا حذف شد

محاله. آلمان هیچ وقت به چنین سرنوشتی دچار نمیشه
چون کارهاش رو اصول و برنامه س...

A.M.D.D.E.V.I.L
04-07-2010, 12:51
توی فوتبال همه چیز ممکنه حتی ممکنه آلمان توی مسابقه ی فینال به خاطر بد لفظی یا ... چند تا کارت قرمز بگیره

گرافيكار
04-07-2010, 12:56
دلیل حذف آرژا نتین :
1- هر فوتبالست معتادی که نمیتونه مربی بشه
2- آلمان ها عالی بودن

اينقد راحت به اسطوره ها توهين نكن

nafe-bandar
04-07-2010, 13:04
مربي هاشون قدرت نداشتن!
بازيكن ها هماهنگ نبودن و نتونستن قدرت اصلي خودشون رو نمايش بدن!
غرور هم توي چهره هاشون ديده مي شد
واسه برزيل هم چون ستاره ها جز كاكا نبودن يكم روحيه اي تيمي پايين اومده بود
تازه الانو هم به بازي نرسيد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ssarshar
04-07-2010, 13:06
مارادونا خودش به تنهايي آرامش رو از آرژانتين گرفت و اين تيم رو وارد باتلاقي از حواشي كرد .

دونگا هم كه اصلا تو باغ نبود!

گرافيكار
04-07-2010, 13:24
اول در مورد ستاره هاي كه توسط دونگا و مارادونا دعوت نشدن
رونالدينيو
به نظر من نبودش زياد مشكلي براي خط حمله و حركات هجومي برزيل درست نكرد
تو شروع بازيا كمي ناهماهنگي بين روبينيو كاكا و فابيانو ديده ميشد
اما بعد هماهنگتر شدن و حركات خوبي انجام ميدادن
در واقع برزيل از اين خط ضربه نخورد
زانتي
اينجا داستان كاملا متفاوته
نياز به زانتي كه سالها براي رهبري تربيت شده بود واقعا توي آرژانتين حس ميشد
مارچلو بيلسا ميگه وقتي زانتي رو توي جناح راست قرار ميدين مثل اينه كه چهار نفر توي اين پست بازي ميكنن
شما تا حالا به ياد دارين زانتي دريبل خورده باشه
شما تا حالا به ياد دارين زانتي كم آورده باشه
يا جا مونده باشه
من كه يادم نمياد
آرژانتين انصافا خودش رو از يه مدافع جنگنده و يك سرباز واقعي محروم كرد
كه از اين بابت توي بازي با آلمان ضربه زيادي خورد
خدا شاهده بارها در حين بازي زانتي رو صدا ميزدم
به نظر شما اگه بود
اشنايدر روي يكي از گلا اينقدر ساده از راست تا خود تير يك نفوذ ميكرد
علاوه بر اين آرژانتين هميشه توي اصول حرفه اي خوب عمل ميكرده
فشار روحي روي بازيكناي حريف
فشار موثر و به موقع روي داور كه كار اصلي يه كاپيتانه ولي توي آرژانتين كسي كه اين كارو بكنه نبود
فنايي كمك داورمون دوره قبل توي كارشناسيها ميگفت
توي يكي از كلاسهاي بين المللي كولينا ميگفته اجازه نديد كاپيتانها زياد باهاتون حرف بزنن
بعد در مورد تيم آرژانتين و زانتي هشدار داده كه كمتر داوري هست كه تحت تاثير حرفها و دلايل زانتي قرار نگيره
واقعا اين موضوع خيلي روي قضاوت صحنه هاي 50 50 داره

پس به نظر من
برزيل زياد از نبود رونالدينيو ضربه نخورد
ولي آرژانتين در نبود زانتي حسابي در مقابل آلمان كم آورد
اين از بحث ستاره هاي دعوت نشده

---------- Post added at 02:24 PM ---------- Previous post was at 02:22 PM ----------

مارادونا خودش به تنهايي آرامش رو از آرژانتين گرفت و اين تيم رو وارد باتلاقي از حواشي كرد .
ميشه دلايلتون براي اين موضوع رو بگيد ميتونه جالب باشه

Honradez
04-07-2010, 13:50
سلام.

چهارتا تيم به نيمه نهايي رسيده‌اند. عوامل زيادي در رسيدن آنها به اين جمع تاثير گذاشت. ولي اين عوامل کوچک و بزرگند.

قرعه‌هايي که تيمهاي بزرگ را به دام هم مي‌انداخت و پنالتي خراب کردن تيمهاي کوچکي مثل غنا و پاراگوئه دلايل کوچکي هستند. دليلم اينست که مثلا اگر اين دو عامل نبودند، بازهم برزيل و ايتاليا صعود نمي‌کردند. (سابقه برزيل در جامهاي جهاني اصلا با هلند قابل مقايسه نيست.)

دليل متوسطي هم اين ميان هست: داورها. کسانيکه باعث شدند آلمان و اسپانيا تا اينجا بيايند. در خوبي اين دو تيم شکي نيست ولي خب بهرحال اگر بازي آلمان و انگليس 2-2 ميشد شايد انگليس آنقدر جلو نمي‌کشيد که گل بعدي را بخورد. همينطور دفاع پرتقال و در مرحله بعد پاراگوئه به اندازه‌اي خوب بود که اسپانيا را به حذف - کار معمولش در سالهاي پيش - نزديکتر کند.

با همه اين حرفها و در کنار همه اين دلايل، نبايد از بزرگترين و به نظر من مهمترين دليل افت وحشتناک تيمهاي بزرگ (بخوانيد بزرگ سابق) چشم پوشيد. صحبت ديشب مجتبي تقوي دور از واقعيت نبود. آلمان، هلند و تاحدودي اسپانيا براي فوتبال بهتر برنامه‌ريزي مي‌کنند و نه براي اقتصاد. ايتاليا، انگليس، برزيل و آرژانتين حذف مي‌شوند چون حداقل بازيکنان شاغل در تيمهاي مطرح را دارند. در فوتبال امروز حتي سوپراستارها هم در قالب تيم است که معنا پيدا مي‌کنند و اگر باقي تيم بي‌معنا باشد، آنها هم ناگزير بي‌معنا مي‌شوند. مصداقهاي عيني اين حرف، مسي، کاکا و رونالدو اند.

و شما مي‌بينيد اسپانيايي در اين روند از آلمان و هلند عقبتر است، به همان نسبت با دشواري بيشتري به نيمه‌نهايي مي‌رسد.

فوتبال امروز ديگر فوتبال فان‌باستن‌ها، کارلوس آلبرتوها و ماردوناها نيست. فوتبال امروز جهانيست براي مربياني که صرفا مديران خوبي‌اند، و اکثرشان هم سابقه بازيگري خوبي نداشته‌اند...

خسته نباشيد. :46:

P.1052
04-07-2010, 13:56
ضعف مربیان
هر دوتا تیم مربیانی داشتند که در قدیم فوتبالیست های مشهوری بودند و به صرق فوتبالیست بودنشون مربی شدن نه به خاطر تحصیلات آکادمیک و حرفه ای.و البته هردو بی تجربه بودن.
مخصوصا مارادونا که تنها به فکر جنجال درست کردن بود و به هر چیزی غیر از مربی گری فکر میکرد.نمونش هم زیاده مثلا درگیری لفظی با پله و دعوت نکردن بازیکنان خوب مثل آیمار و ریکلمه و زانتی و فعالیت های سیاسی مثل حمایت از رئیس جمهوران محبوب!!!! کشور های دیگه از جمله ونزوئلا و ایران و .... ایشون رو بیشتر وارد مسائل حاشیه ای میکرد طوری که در این اواخر دولت آرژانتین او رو از فعالیت سیاسی منع کرده بود.
دلیل پیروزی آلمان علی رغم نداشتن بازی کنان خیلی بزرگ این بود که با اصول فوتبال میکردند و به هیچ عنوان دست به بازیه احساسی نمی زدند.

kasra_khan2003
04-07-2010, 15:34
محاله. آلمان هیچ وقت به چنین سرنوشتی دچار نمیشه
چون کارهاش رو اصول و برنامه س...

موافقم! آلمان همیشه حساب شده کار میکنه. همیشه جزء تیم های مطرح هست.

آرژانتین که هم دفاعش مشکل داشت، هم مربیش! همه میگفتین آرژانیتین به تیم های قوی نخورده.

آلمان هم از همون اول رحم نکرد، حمله کرد و گل زد. اصلا به آرژانتین فرصت نداد. زمانی هم که گل خوردن، مارادونا نتونست تیم رو جمع کنه.

اما برزیل حقش حذف نبود! شاید دونگا در حد جام جهانی نبود، اما هلند رو باید میزد. این دیگه بدشانسی بود...

Alamate Soal
04-07-2010, 16:34
كلا تيم هاي مختلف در دنيا از مشكلات مختلف بهره ميبرن ولي آژانتين دفاعش خيلي ضعيف بود و مدافعان اصليش ( آگرو و ميليتو ) رو هم كه بازي نميداد مارادونا ! هرچند كه هيگواين و هاينزه خوب گل ميزدن ولي ضعف ليونل مسي هم باعث شد كه ديگه دفاع آرژانتين كلا تعطيل بشه !

ولي مشكل برزيل به نظر من بيشتر مربيش بو تا بازيكناش ؛ فرگوسن اگه رونالدينهو رو دعوت كرده بود هيچ وقت خط دفاعش به اين ضعيفي نميشد !
برزيل جلوي هلند از دفاع كم آورد و نتونست از گل هايي كه زده بود حفاظت كنه :13:

kotlet110
04-07-2010, 16:45
مهمترین دلیلش نداشتن مربی درست و حسابی در حد و اندازه بازیکنانش بود .
مربیهای این دو تا تیم هنوز از جایگاه یک بازیکن داشتن به تیمشون نگاه میکردن نه یک سر مربی.
یه مربی کار کشته و کاربلد میخواد که بتونه همچیتن تیمهایی رو جمع کنه چون معمولا توی اینجور این تیمها هر کسی ساز خودش رو میزنه و فکر میکنه بهترین عضو تیمشه و همه باید با اون هماهنگ باشن و اینطوری میشه که آخرش اینطوری میشه :13:

Alireza_SA
04-07-2010, 17:18
کاپلو اگه تو یکی از دوتیم برزیل و آرژانتین بود موفق میشد
حتم دارم. تیم کاپبو بازیکن سرعتی که تکنیکی هم باشه نداشت.
مورینیو هم نمیگم که بدیهیه موفق میشد

Alamate Soal
04-07-2010, 17:49
کاپلو اگه تو یکی از دوتیم برزیل و آرژانتین بود موفق میشد
حتم دارم. تیم کاپبو بازیکن سرعتی که تکنیکی هم باشه نداشت.
مورینیو هم نمیگم که بدیهیه موفق میشد

آرسن ونگر فقط با تيم هاي جوون ميتونه نتيجه بگيره . با تيم هاي باتجربه كم مياره :13:
گوارديولا هم معلوم نيست كه با تيمي جز بارسلونا يتونه موفق بشه يا نه :46:

*Alucard*
04-07-2010, 18:46
هم برزیل هم آرژانتین قبل از اینکه تو زمین بازی ببازن به مربیاشون باخته بودن البته بازی زیبا و با برنامه و تک ضرب هلند و به خصوص آلمان رو نباید ندیده گرفت واقعا آلمان تیم با برنامه ای هست ولی هم آرژانتین هم برزیل تیمهایی نبودن که نتونن این تاکتیکارو مهار کنن.
کلا مارادونا تو نیمه دوم باید ورون رو میاورد تو میدون تا همه وزن بازیو وسط میدون سنگین کنه هم از سر زنی و قدرت بدنی ورون استفاده کنه و لیو مسی رو میذاشت سر جای اصلیش درسته ورون پاسور نیست ولی همون جلو کشیدن مسی آلمانو یه خط عقب میبرد , مسی تو این بازی نقش هافبک وسطو داشت بازی میکرد این دیگه کمترین کاری بود که مارادونا میتونست بکنه نبودن بازیکنای خلاق و پاسوری مثل ریکلمه و یا بازیکن با جذبه ای مثل زانتی که بدون شک یکی از بهترین و کم اشتباه ترین بازیکنای حال حاضر هست ریسک خطر ناکی بود که مارادونا قبل از جام کرده بود و حالا نتیجشو دید.
واقعا مارادونا بازیکنایی رو از تیم کنار گذاشت و یا بهشون فرصت بازی نداد که هر کدومشون توی یه تیم متوسط ولی با برنامه تو همین جام مثل خیلی از تیمای اروپای شرقی اگه قرار میگرفتن میتونستن نتیجه بازیارو عوض کنن ولی متاسفانه مارادونا توی مربی گری به باهوشی اون موقعها که فوتبال بازی میکرد نیست.

amirarsalaan
04-07-2010, 21:13
در مورد آرژانتین : فقدان مربی کاردان
دلیل حذف برزیل هم تیم پرقدرت و بدون نقص هلند

Alamate Soal
04-07-2010, 21:39

دليل حذف برزيل خط حمله ضعيفش بود .

اين مربي بزرگ بهترين بازيكن هاي ممكن رو دعوت كرده بود به تيمش ولي مهاجماي اصلي تيم (‌ لوسيو و گيلبرتو سيلوا ) اصلا نتونستن گل بزنن ! دليلي حذف برزيل فقط و فقط بازيكناش بودن .

البته نبايد از خوبي هاي پرتغال گذشت كه به شايستگي برزيل رو حذف كرد :46:

گرافيكار
04-07-2010, 21:58
هم برزیل هم آرژانتین قبل از اینکه تو زمین بازی ببازن به مربیاشون باخته بودن البته بازی زیبا و با برنامه و تک ضرب هلند و به خصوص آلمان رو نباید ندیده گرفت واقعا آلمان تیم با برنامه ای هست ولی هم آرژانتین هم برزیل تیمهایی نبودن که نتونن این تاکتیکارو مهار کنن.
کلا مارادونا تو نیمه دوم باید ورون رو میاورد تو میدون تا همه وزن بازیو وسط میدون سنگین کنه هم از سر زنی و قدرت بدنی ورون استفاده کنه و لیو مسی رو میذاشت سر جای اصلیش درسته ورون پاسور نیست ولی همون جلو کشیدن مسی آلمانو یه خط عقب میبرد , مسی تو این بازی نقش هافبک وسطو داشت بازی میکرد این دیگه کمترین کاری بود که مارادونا میتونست بکنه نبودن بازیکنای خلاق و پاسوری مثل ریکلمه و یا بازیکن با جذبه ای مثل زانتی که بدون شک یکی از بهترین و کم اشتباه ترین بازیکنای حال حاضر هست ریسک خطر ناکی بود که مارادونا قبل از جام کرده بود و حالا نتیجشو دید.
واقعا مارادونا بازیکنایی رو از تیم کنار گذاشت و یا بهشون فرصت بازی نداد که هر کدومشون توی یه تیم متوسط ولی با برنامه تو همین جام مثل خیلی از تیمای اروپای شرقی اگه قرار میگرفتن میتونستن نتیجه بازیارو عوض کنن ولی متاسفانه مارادونا توی مربی گری به باهوشی اون موقعها که فوتبال بازی میکرد نیست.
كاملا موافقم
اومدن ورون تو نيمه دوم
مسي رو خيلي آزاد ميكرد و از شر وظايفي كه بيشتر به وظايف يه هافپك وسط شبيه بود رها ميشد
بيچاره مسي از تك حركاتش مشخص بود از نظر بدني كاملا آمادس
ولي وظايف نادرست....
علاوه بر اون اومدن ورون كناره هاي منجمد شده آرژانتين رو هم راه مينداخت

Honradez
04-07-2010, 22:22
سلام دوباره.

درسته و من هم موافقم که مربيان تيمهاي ضعيف واقعا بد کار کردند. مارادونا و دونگا و کاپ... آيا کاپلو و ليپي هم مربياني بي‌تجربه و پراشتباه - همان دو ضعف دونگا و مارادونا - هستند؟

شايد در پاسخم بگوييد بله و ليپي را مثال بزنيد که با يک تيم پير پاتال آمده بود. آيا او راه ديگري هم داشت؟ يا بگذاريد اينجوري بپرسم: آيا در بين ايتالياييها مي‌توان جايگزين خوبي براي کاناوارو، پيرلو، بوفون و... پيدا کرد؟ ديگر حداقل مي‌دانيم که براي نفر آخر، مارکتي توانست پاسخ روشني جور کند و آن کلمه "نه"‌ بود.

يا حتي کاپلو. کاپلو وقتي در باشگاهها مربيگري ميکرد هميشه يکي دو بازيکن زاپاس براي پستهاي مناسب تربيت ميکرد. مثلا آنتونيو ريس و هيگواين بجاي بکام و نيستلروي. ولي امسال ديديم حتي او هم درمقابل بازيکنان کم کاري چون روني و بري زانو زد.

بهرحال اگر بخواهيم مشکل برزيل و آرژانتين را مربي بد بدانيم، مشکل کاپلو نداشتن زاپاس بود و مشکل ليپي از آن بدتر: پنجر بودن چرخهاي اصلي!

چندين سال پيش فوتبال فقط توپي بود که بايد از خط دروازه مي‌گذشت و بس. اگر تيمي بازيکن قويتر داشت مي‌برد و تيم ضعيف هم کاري براي مقابله نمي‌کرد. سپس بحث تاکتيک و سبک مطرح شد. توتال فوتبال هلندي، ژوگابونيتوي برزيل و حتي تيمهاي وحشتناک دفاعي دهه 90.

امروز، در تابستان 2010، ويژگي سومي را مي‌بينيم که به فوتبال اضافه شده: مديريت. اگر سابق وزاري ورزش و رؤساي فدراسيونها صرفا ليگ را زمانبندي ميکردند و مربي تيم ملي را انتخاب، امروز آنها وظيفه دارند براي موفقيت دست به "برنامه‌ريزي" بزنند؛ همان کاري که هلند براي اولين بار 30 سال پيش کرد.

اين برنامه ريزي صرفا به 90 دقيقه محدود نمي‌شود. برنامه‌ايست براي چند سال و يا حتي چند دهه. فوتبال موفقي مثل آلمان در همان روزهاي اول استعداديابي درب خانه چند مهاجر ترک را مي‌زند چون مي‌داند تيم ملي‌اش با تنوع، قويتر مي‌شود. مربياني را مي‌پروراند تا سبکي را که ديگر مطمئنند کارساز است در زمين چمن به اجرا درآورند. يواخيم لو، يورگن کلينز من، ... فرقي نمي‌کند، تيم ملي آلمان هميشه موفق است، آنهم با يک مشت بازيکن بي نام و نشان که بهترينشان مصدوم است!

اگر مي‌بينيد ديگر حتي کارشناسان هم سردرگمند و پيش‌بينيهايشان غلط از آب درمي‌آيد؛ اگر مي‌بينيد جام 2010 پر از اتفاقاتي شده که برايمان عجيب و غريب جلوه مي‌کنند، بخاطر اينست که ديد ما نسبت به فوتبال کهنه شده: امروز فوتبال ديگر فقط مربي و سبک و ستاره و گل زدن نيست. عضو جديدي پيدا کرده و آن برنامه‌ريزي بلندمدت است.

:46:

LeBron
04-07-2010, 22:37

اين مربي بزرگ بهترين بازيكن هاي ممكن رو دعوت كرده بود به تيمش ولي مهاجماي اصلي تيم (‌ لوسيو و گيلبرتو سيلوا ) اصلا نتونستن گل بزنن ! دليلي حذف برزيل فقط و فقط بازيكناش بودن .

آقا بیخیال شو : دی
شاید شوخی کردید من نگرفتم قضیه رو :دی

amirarsalaan
04-07-2010, 22:42

آره عمو جون بی خیال شو ، شما همون کره شمالی رو بچسب :46:

kamran987456
04-07-2010, 22:53
كلا تيم هاي مختلف در دنيا از مشكلات مختلف بهره ميبرن ولي آژانتين دفاعش خيلي ضعيف بود و مدافعان اصليش ( آگرو و ميليتو ) رو هم كه بازي نميداد مارادونا ! هرچند كه هيگواين و هاينزه خوب گل ميزدن ولي ضعف ليونل مسي هم باعث شد كه ديگه دفاع آرژانتين كلا تعطيل بشه !

ولي مشكل برزيل به نظر من بيشتر مربيش بو تا بازيكناش ؛ فرگوسن اگه رونالدينهو رو دعوت كرده بود هيچ وقت خط دفاعش به اين ضعيفي نميشد !
برزيل جلوي هلند از دفاع كم آورد و نتونست از گل هايي كه زده بود حفاظت كنه :13:
ایو دیگه شوخی می کنی ؟
از کی تا حالا میلیتو مدافع اصلی شده ؟

yashgin128
05-07-2010, 00:01
برزیل که فک کنم به مربی و مخصوصا روحیه ضعیف در بازی اخر باخت

ارژانتین هم به بازیکنانی باخت که ادعاهای انان حتی از مارادونا هم فراتر می رفت

اینکه یه نیمه کامل حمله کنی ولی گلی نزنی تقصیر مربی هست یا مهاجم

Cyber-Dude
05-07-2010, 08:31
به نظر من در اینکه ورون باید بازی میکرد یا یکی مثله کامبیاسو دونده خیلی بدرد بازیایی مثل بازی با آلمان میخورد یا ساموئل از بوردیسو بهتر بود و... شکی نیست ولی اشتباه اصلی رو فدراسیون فوتبال آرژانتین انجام داد که مارادونای کم تجربه توی مربیگری رو نزدیک جام جهانی یه همچین مسئولیت بزرگیو سپرد. در حالیکه توی همین جام 3تا مربی آرژانتینی موفق داشتیم(از جمله مربی اروگوئه)
کل فوتبال دنیا به مارادونا مدیونه ولی توی مربیگری ...

گرافيكار
05-07-2010, 13:39
خب مثل اينكه اكثر دوستان مربيان رو دليل اول حذف اين دوتيم ميدونن
البته كاملا طبيعيه
من هميشه معتقدم كه شروع مربيگري نبايد از تيم ملي باشه

MoosaTV
05-07-2010, 18:38
فقط تبانی علت حذف تیمهای آمریکای جنوبی بود فیفا نمی تونست دست رو دست بگذاره تا اروپاییها به نیمه نهایی نرسند

malkemid
06-07-2010, 20:15
آرژانتین به نظرم مقصر اصلی مارادونا بود...از چند جهت.

اول اینکه تو دعوت کردنهاش بد عمل کرد...واقعا این اوتامندی یا گوتیرز از خاویر زانتی با تجربه و با طراوت بهتر بودن؟

یا دعوت نکردن از کامبیاسو...

آرژانتین از نظر مهره های هافبک و تهاجمی عالی بود ولی خوب برنامه که نباشه میشه این که مسی باید وسط زمین دنبال توپ جمع کردن باشه.

در مورد برزیل هم بازم در درجه اول دونگا....بخاطر اینکه خیلی عصبی برخورد می کرد و این رو ناخواسته به بازیکنا هم انتقال می داد...تو بازی با هلند حتی موقعی که جلو بودن خیلی عصبی برخورد می کردن...من اینو از رو غرور نمی دونم...واقعا عصبی بودن...نتیجشم اون خطای وحشیانه ملو بود که دیدین چی شد...

بعدشم از نظر روحی واقعا تیم شکننده بود...بعد از خوردن گل مساوی طوری خودشونو باختن که انگار 3 تا گل عقبن.درسته داور هم در کل ضعیف بود و رو اعصاب بیننده هم رفته بود چه برسه به بازیکنها...ولی از بازیکنهای بزرگ انتظار هم بالاست.

در کل به نظرم بیشتر نداشتن روحیه جنگندگی و تمرکزی که در تیمی مثل آلمان مشاهده میشه تاثیر گذار بود.میشه تا حدودی هم نبود بازیکنی مثل رونالدینیو رو دخیل دونست.

نادر1368
06-07-2010, 22:42
برزیل باخت به جوانیش تیم جدیدی بود منم معتقدم که روحیه شکننده ای داشتن نیمه اول بازی هلند عالی بودند به نظرم از لحاظ تاکتیکی هم انچنان مشکلی نداشتن حداقل متوسط به بالا بودن کلا من چندان ایرادی به عنوان بیننده بازیهای برزیل ندیدم به جز نیمه دوم بازی هلند که نمی دونم چطور شد!
ارژانتین باخت به ادعای تو خالیش و صد البته بازیکنای نه چندان کارامدش!البته در مقابل تیم بزرگی چون المان فقط اسمها خوب بودن البته شاید درست به کار گرفته نشدن البته هیگواین خوب بود ولی مسی نه زیاد ندیدم بازیشونو ولی با نام ارژانتین اومده بودن دلیلی هم نداره بازیکن بزرگ مربی بزرگی باشه.

گرافيكار
07-07-2010, 00:08
برزیل باخت به جوانیش تیم جدیدی بود منم معتقدم که روحیه شکننده ای داشتن نیمه اول بازی هلند عالی بودند به نظرم از لحاظ تاکتیکی هم انچنان مشکلی نداشتن حداقل متوسط به بالا بودن کلا من چندان ایرادی به عنوان بیننده بازیهای برزیل ندیدم به جز نیمه دوم بازی هلند که نمی دونم چطور شد!
ارژانتین باخت به ادعای تو خالیش و صد البته بازیکنای نه چندان کارامدش!البته در مقابل تیم بزرگی چون المان فقط اسمها خوب بودن البته شاید درست به کار گرفته نشدن البته هیگواین خوب بود ولی مسی نه زیاد ندیدم بازیشونو ولی با نام ارژانتین اومده بودن دلیلی هم نداره بازیکن بزرگ مربی بزرگی باشه.
البته من فكر ميكنم نه برزيل آنچنان جوان بود
و نه ادعاي آرژانتين توخالي

majid_potter7
07-07-2010, 08:24

هلندم تیمه خیلی خوبیه...ولی اگه یه نگاه به دفاع همین تیم بنداریم ،ضعف های شدیدی داره که هلندو به زانو در میاره..همونطور که گاس هیدینگ این ضعفا رو شناخت..

گرافيكار
07-07-2010, 12:16
هلندم تیمه خیلی خوبیه...ولی اگه یه نگاه به دفاع همین تیم بنداریم ،ضعف های شدیدی داره که هلندو به زانو در میاره..همونطور که گاس هیدینگ این ضعفا رو شناخت..
چه ربطي به اين تاپيك داشت
عزيز دل برادر

teza
07-07-2010, 13:22
به نظر من یکی از دلایلش داوری بود البته مسائل دیگه هم بود ولی پدیده اشتباه داوری امسال زیاد بود :41::41:
ولی کلا یه دلیل دیگش اینه که ذات فوتبال اینه که یه تیم ببره و یکی ببازه:31::31: