PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیامک فارسی ایرانسل

akhoond
03-07-2010, 10:34
سلام

دوستان ، فعلا به مدد اشتباهی که کردم ( اون هفته ای یه روز 919 مشکل داشت ، مجبور شدم ایرانسل بردارم ، و به جای 2 تومان ، اشتباهی 20 تومان شارژ کردم ) مهمان ایرانسل هستم .

تا الآن راضی بوده ام ، آنتن دهی اش که خوب بوده ( همراه اول کوفتی بعد از یک سال از افتتاح ایستگاه های میرداماد تا قیطریه ، این مناطق رو پوشش نداده :13: )

مشکل اینجاست که من اصلا نمی تونم فارسی تایپ کنم ، برای هر اس ام اس نیم ساعت وقتم تلف می شه ، ولی تو 919 یه کاراکتر فارسی می زدیم و فارسی حساب می کرد ، اما اینجا هیچ الگویی نداره ، فقط وقتی کامل فارسی می زنم ( اس ام اس هایی که غالب اش فارسی باشه ) فارسی محسوب می شه .

می خواستم ببینم راهی هست که بشه خرش کرد ؟ تا چند کاراکتر ؟ راهی هست یا خیر ؟

مرسی
یا حق

pcnondaily
03-07-2010, 11:06
تا اونجا که از اطلاعیه ایرانسل برمیاد، نه، ملاک غلبه حروفه. یعنی اگه انگلیسیش بیشتر باشه، انگلیسی و اگه فارسیش بیشتر باشه، فارسی حساب میشه.
:31:

akhoond
03-07-2010, 12:47
تا اونجا که از اطلاعیه ایرانسل برمیاد، نه، ملاک غلبه حروفه. یعنی اگه انگلیسیش بیشتر باشه، انگلیسی و اگه فارسیش بیشتر باشه، فارسی حساب میشه.
:31:

آره دیدم ، اما نمی آد دونه دونه بشمره ، ببینه که چند تا کاراکتر فارسی هست ، یا چند تا انگلیسی که ...

به روشی که تشخیص می ده که این فارسیه یا انگلیسی ، نمی آد همه رو چک کنه که ...

akhoond
03-07-2010, 16:27
سلام

من یه چند تا اس ام اس رو تست کردم وقتی کامل فارسی زده بشه ( چه یه کاراکتر ، چه N کاراکتر ) فارسی محسوب می شه ، در این که بحثی نیست .

وقتی فارسی و انگلیسی مخلوط می شه ، تو اس ام اس که 40 تاش فارسی بود ، و 30 تاش انگلیسی ، انگلیسی محسوب کرد ، و اس ام اسی که 45 تاش فارسی ، و 25 تاش انگلیسی بود ، فارسی حساب کرد .

فکر کنم یه چیزی باید ما بین این ها باشه یعنی شرط کرده که اگه انگلیسی هم بود ، باید تعداد فارسی ها از N بیشتر باشه ، که فکر کنم نشه با این حساب دورش زد ....

دوستان تست کنن ، و اگه نظری دارن بگن

ادیت : الآن باز یکی دو تای دیگه هم تست کردم ، به نظرم الگوریتم این طوریه که هر تعداد انگلیسی که باشه ، باید دو برابرش هم فارسی باشه ، یعنی نسبت 2/3 اس ام اس باید فارسی باشه ( دقیقا نه ، اما تقریبا با اون بالایی هم می خونه )

اگه این طوری باشه ، فکر نمکنم بشه کاریش کرد ..... :41: :41:
باز بقیه دوستان ایرانسلی تست کنن ، خبر بدن

ادیت 2 : این نسبت 2 به 1 تایید می شه ، چندین اس ام اس سند کردم با همین نسبت ( به اینتر هایی که می زنید هم توجه کنید ) و فارسی محسوب شد .

مرسی
یا حق

farshidshd
12-08-2010, 14:52
ما که کلا فارسی مینویسیم بازم 16 تومن حساب میشه!!!