PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روز و شب / انیمیشن کوتاه 2010 پیکسار

Morteza4SN
02-07-2010, 12:36
روز و شب عنوان انیمیشن کوتاه دیگری از استودیو پیکسار و به کارگردانی تدی نیوتن هست که به همراه انیمیشن داستان اسباب بازی 3 در سینماها به نمایش درآمده ، دیدن جدیدترین انیمیشن بلند پیکسار در سالن سینما به همراه انیمیشن کوتاهی پیش از شروع آن به یک عادت برای همه تبدیل شده است .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داستان حول برخورد و نگاه متضاد دو کاراکتر روز و شب به دنیای مشترک پیش رویشان می‌گذره ، اینکه هر نمایی در روز و شب وضعیت متفاتی را تجربه می‌کند بستر مناسبی برای یک انیمیشن کوتاه پیکساری فراهم کرده . تدی نیوتن ایده‌ این انیمیشن رو وقتی یک سوراخ کلید درب با دو چشم طراحی می‌کرده گرفته و اینکه با تعریف دو کاراکتر متضاد برای آن و دو روزنه‌‌ی متفاوت برای دیدن جهان اطراف موقعیت‌ها و شوخی‌های جالبی رو به وجود آورد . خب نهایتا میشه به این نتیجه رسید که دنیای درون ما ناشی از نوع متفاوت دید ما به جهان پیرامون است و هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارد و اینها در کنار هم یک تجربه‌ی کامل را می‌سازند .
این ایده آنقدر خوب بود که بعد از پرداخت و بازنویسی چندباره توجه جان لستر رو به خودش جلب کنه و مهر تایید نهایی رو دریافت کنه ، اصولا پیکساری‌ها بعد از هشت نه جلسه برای یک انیمیشن کوتاه به تصمیم‌گیری می‌پردازند ولی اینبار ایده‌ی تدی بقدری به ماهیت پیکساری نزدیک بود که در سه جلسه طرح به تصویب نهایی مدیران رسید .

برخلاف عادت همیشگی پیکسار تکنیک ساخت فیلم ترکیبی از دو شیوه‌ی دو بعدی و سه بعدی است ، البته این مورد قبلا و برای اولین بار در انیمیشن کوتاه Your Friend the Rat این استودیو دیده شد اما اینبار با یک تفاوت بارز که قبلا کمتر دیده شده و دستاورد این انیمیشن کوتاه برای پیکساری‌ها محسوب میشه ؛ ابتکار خلاقانه‌ی سازندگان اینبار با توجه به روایت و ایده‌ی جالب اون استفاده‌ی همزمان از ساختار دو بعدی و سه بعدی است به این صورت که دو کاراکتر روز و شب به صورت دو بعدی و اتفاقاتی که از درونشان می‌بینند به صورت سه بعدی طراحی و ساخته شده . روز و شب پنجره‌های دوبعدی برای دیدن حوادثی سه بعدی هستند و خب این تمایز باعث میشه تا مخاطب با تمرکز و دید بهتری به بررسی تضادها بپردازد .

تدی نیوتن قبلا تجربه‌ی طراحی کاراکترهای انیمیشن‌هایی مثل Your Friend the Rat ، Ratatouille و Presto و همینطور ساخت تیتراژ پایانی Ratatouille و The Incredibles را داشته (جالبه بدونید صدای کاراکتر تلفن در داستان اسباب بازی 3 هم متعلق به اوست) ، با این حال تدی معتقده که این کار و هماهنگ‌سازی دو قسمت دو بعدی و سه بعدی به قدری مشکل بود که گاهی فکر می‌کردم این پروژه مساوی پایان کار من در پیکسار خواهد بود . انیماتورهای قسمت دوبعدی بدون دیدن اتفاقات داخل بدن کاراکترها و انیماتورهای قسمت سه بعدی بدون دیدن بک گراند کار به صورت مجزا کار رو پیش می‌بردند ! روز و شب نیوتن قانون جدیدی در پیش‌برد معمول ساخت یک انیمیشن در پیکسار بوجود آورد که مسلما بعدها منبع ایده‌ها و خلاقیت‌های بیشتری در پیکسار خواهد بود .

ترجمه و تهیه : Morteza4SN

vampyre
03-07-2010, 14:17
سلام.
واقعا عالی بود.
لینکه دانلودی هم موجود هست؟

p30worldapm
26-08-2010, 21:17
من یه دونه پیدا کردم. کیفیتش زیاد بد نیست ولی خیلی کوچیکه!

اگه کسی لینک خواست پیام خصوصی بده.

نسبت به قبلیهاش خوب نبود. با پرستو و پارتلی کلودی خیلی حال کردم ولی این ...
اگه فول اچ دی اش رو پیدا کردین به ما هم بدین.

mobin
26-08-2010, 21:47
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدor

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sepehr_x50
27-08-2010, 13:47
Pixar Day & Night Animated Short (2010) DVDRip

Pixar Day & Night Animated Short (2010) DVDRip
English | 32mins | 688x288 | 25fps | XviD | MP3 - 131kbs | 52MB
Genre: Animation

لینک دانلود در پروفایل بنده...

Carl
27-08-2010, 15:15
32mins
می‌گم که.. من یکی گرفتم ۶ دقیقه بود و توی IMDb هم زده ۶ دقیقه. الان این ۲۶ دقیقه‌ی اضافی چیه دقیقاً؟

p30worldapm
27-08-2010, 18:51
به نظرم خیلی مسخره بود. از پیکسار بعید بود.
و انیمیشن پشت و جلو در بعضی جاها با هم هماهنگ نبود!
بقیه موافقند یا فقط من این جوری فکر می کنم؟

خوب برای چی نباید لینک دانلود بزاریم؟
به کسی توهین نشه ولی انصافا خیلی قانون مسخره ایه!

Behsood
27-08-2010, 19:00
می‌گم که.. من یکی گرفتم ۶ دقیقه بود و توی IMDb هم زده ۶ دقیقه. الان این ۲۶ دقیقه‌ی اضافی چیه دقیقاً؟
سلام
فکر کنم مظروش این بوده که 2 یا 3 دقیقه است! :31:

آقا لینک سالم ام آرزوست!
دادا سپهر لینکه مجل داره! :27:

Lady Negar
28-08-2010, 22:36
[QUOTEه نظرم خیلی مسخره بود. از پیکسار بعید بود.
و انیمیشن پشت و جلو در بعضی جاها با هم هماهنگ نبود!
بقیه موافقند یا فقط من این جوری فکر می کنم؟
[/QUOTE]
این چه حرفیه؟اتفاقا به نظرمن ایده خیلی جالبیه!موجودیت بخشیدن به 2دنیای روز و شب ...واینکه این 2دنیا باهم روبرو بشند...و متوجه تفاوتها و تضادهاشون بشن...همه اون چیزهایی که توی روز هست ولی درشب نیست ...و همه ی اون چیزایی که تو شب هست ولی در روز نیست
شاید بهترین قسمت اونم جایی بودکه اون 2دنیای متفاوت با تمامی تفاوتهاشون به یه نقطه مشترک میرسند...غروب خورشید!

sepehr_x50
29-08-2010, 00:46

اینو دانلود کردم همون 6 دقیقست...

یسری لینک دیگه هم از سرورهای دیگه گذاشتم تو پروفایل :46: