PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خنک کننده برای مودم ADSL !

ramiy
02-07-2010, 08:51
سلام
همون طور که دانلودر های گرامی می دونن برای دانلود ممکن هست مودم به مدت چند روز یا حتی چند هفته ( الان مودم من بیش از 20 روزه که روشن هست ) روشن بمونه
اگه چیپ مودم بر اثر حرارت بالا بسوزه شما مجبور هستید برید یه مودم دیگه بخرین
اما با این روش دیگه این اتفاق نمیافته .
حالا آموزش :
من این کار رو برای مودم dlink انجام دادم
1- ابتدا قاب روی مودم رو باز می کنیم
2- یدونه از این پنل های پشت کیس که جلوی pci قرار می گیره رو مثل عکس زیر در نقطه شماره 1 با دلر سوراخ کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3- نقطه شماره 2 زیر یکی از پیچ های روی مودم پیچ کنید .

4- بالای آهن رو خم کنید و فن رو به سوراخ پیچ کنید ، اگه سوراخ بزرگ هست از واشر استفاده کنید

5- حالا برق فن رو به دو طریق میشه گرفت
از usb
با استفاده از خروجی پاور که معمولا به هارد میخوره . این کابل چهار رشته سیم داره دوتا سیاه یه زرد و یه قرمز .
یه سیاه با یه زرد میشه دور تند و یه سیاه و یه قرمز هم میشه دور کند .
راه دیگه ای هم هست که از برق داخل مودم بگیریم که یکم خطری هست و ممکنه مودم کم بیاره !

حالا برین با خیال راحت دانلود کنید .

parsa205
02-07-2010, 11:53
درسته با این کار شاید مودم نسوزه... ولی تو این 20 روز پدر کامپیوتر بدبخت در میاد...

S A M S U N G
02-07-2010, 12:24
مگه مودم میسوزه ؟ :دی

من الان که حساب کردم 24 روزه که مودمم 24 ساعته روشنه :دی

مخلصیم .

KING_DESIGNER
02-07-2010, 13:38
:41: این کارا لازم نیست
کی حاضره دل و روده مودمش رو بیرزه بیرون
مودم من ایسوز 604 خیلی هم داغ میکنه حتی یه بار هم روی دریچه هواش یک کارت گذاشتم( اشتباه سهوی بود) ویهو دیدم بوی سوختگیش در اومده

ولی از وقتی که گذاشتمش توی کتابخونه مشبک کنار میزم از بالا و پایین بهش هوا میرسه و مشکلی نداره
این کارا بی نتیجه است زیاد در قید این چیزا نباشد

mehrdad38
02-07-2010, 13:48
ایده جالبی بود . به غیر از این کارا می شه از اون مودم هایی گرفت که خودش هارد داره (اگر اشتباه نکرده باشم) بدون اینکه استهلاک سیستمت بیشتر بشه (نیازی به روشن بودن کامپیوتر نیست ) می زاری برای دانلود فردا می ری فایلت رو تحویل می گیری. :31:

چند وقت پیش تاپیکش بود.

KING_DESIGNER
02-07-2010, 14:13
مجید جان اون مودم نیست روتره و بهش هارد اکسترنال میزنن
من نمیدونم ا کی اینها رو باید برات توضیح بدم :31::46:

jamy_khoshtip
02-07-2010, 14:31
ممنونم. دوست عزیز از روش خوب اما برام یک سوال پیش اومده ؟ شاید بچه ها باور نکنند و فکر کنند که من دروغ می گویم . من از تاریخ 13 اسفند 88 که ADSL وصل شد تا الان فقط 1 روز به خاطر مسافرت ، 1 روز به خاطر رفتن برق ، 2 روز به خاطر امتحانات که جمعا میشه 4 روز کامپیوتر رو خاموش کردم و در بقیه روزها هم همش به طور شبانه روزی روشن بوده است . مودمم هم داغ میکنه اما خدا رو شکر نسوخته !! الان راه حلی به فکر شما میرسه ؟؟؟

KING_DESIGNER
02-07-2010, 14:41
توی کیس کامیپوترت که باید حداقل 2 تا فن بزاری یکی جلوش و یکی عقبش که هوا رو خارج کنه
روی مودم هم حتما یه فن 10در 10 بزار
قیمت هم ندارند از عمذه فروشها بخری دونه ای 100 تومن میفته
هر وقت هم سوت ( که نمیسوزه چون بلبرینگیه) میری یکی دیگه میخری ولی هوای خنک رو به سیستم خسته میرسونی
بهرترین کار هم اینه که هوا از جلو مکیده بشه به داخل و از فن زیر پاور خارج بشه .
روبروی پردازنده هم اگه سولاخ هست یه دونه فن بار که هوای خک رو بده به پردازنده و به داخل مک بزنه
زیر هاردت هم با پیچ مخصوصش یه فن 8 سانت کجبزار که روی بردش و دیسکش رو پوشش بده بیشتر بردش مهم هست.
اگر هم بتونی طرف سی دی درایوها یک فن بزاری خوب میشه چطوری ؟ شما سی دی درایوت رو بالا ترین نقطه مم کن بزار و در فضای که زیرش تشکیل میشه یه فن میتونی بزاری .
با این سیست ممیتونی کیس رو مثل کولر بکنی.

---------- Post added at 03:41 PM ---------- Previous post was at 03:38 PM ----------

1000 تومنه من اشتباه نوشتم 100 تومن :)

cyber861
02-07-2010, 14:50
مگه مودم هم خاموش میکنند؟
گرمای اون طبیعی هست.
مگه مودم های شما چه مارکی هست که احتیاج به فن داره؟:18:
من تا حالا از برق نکشیدمش!

KING_DESIGNER
02-07-2010, 14:53
معلومه که مودم هم داغ میکنه یه وقتهایی هست که هیتسینک الومینیومی دارند
یه وقتهایی هم هست که فن داخلی دارند مثل مدلهای d-link

jamy_khoshtip
02-07-2010, 15:24
ممنونم . اما خوب من تا 2هفته پیش سیستم همه در و پنجره و سولاخ هاش باز بود .

الا سیستم رو از نظر ظاهری عوض کردم و همه کارهایی که گفتید رو انجام دادم به غیر از CD/DVD .

مودم من داغ نمیکنه نمی دونم چرا ؟؟؟؟ ولی خوب بعضی از وقت ها که دست میزارم روش داخ هست !!!!

ولی خوب خوبه بیشتر موقع ها خنک هست . سیستم بستم توپ هاهاهاهاها

vitamin2002
02-07-2010, 15:28
والا مودم و کامپیوتر من فکر کنم فقط موقعی خاموشه که برق ها بره :31: ( حتی شبا وقتی من خوابم , کامپیوتر بازم روشنه :31: ) که اونم اومد دوباره زود روشن می کنم
ماشاالله که چیزی تا حال نشده :20:

توی کیس کامیپوترت که باید حداقل 2 تا فن بزاری یکی جلوش و یکی عقبش که هوا رو خارج کنه
بهترین روش مال خودمه , کناره های کیس را باز کنید بزارید یک جای دیگه :31:

KING_DESIGNER
02-07-2010, 15:40
اینجوری هم که شما ها ها ها میفرمایید نیست
درب کیس رو باز بزاری از کولینگ کیس کم میشه و متاسفانه گرمای بیشتری به خورد پردازنده میره
این روش شما جالب نیست این چیزی که من گفتم روشی هست که از طرف گیگابات پیشنهاد شده و در تمامی سیستمهای کولینگ دنیا استفاده میشه
اون مورد زیر سیدی رو هم برای خنک کردن پردازنده گفتم برای من حدود 2-3 درجه گرما ی پردازنده رو کمتر کرده. .
مودم هم بستگی به جسنش داره نگفتید که مودمتون چیه اگر مودم USB باشه فکر نکنم زاید داغ کنه مودم من 4 تا پورت لن داره و 15 تا وایرلس میتونه پوششبده پس به نسبت یک مودم تی پی لینک 20 تومنی بیشتر هم کار میکنه و داغ میکنه
حتی توی سویچها در شبکه ها ما یک کیج میسازیم که داخلش یونیتها رو بصورت رکی قرار میدیم و داخل این کیج رو با مته گرد بر یه فضای 10 در 10 در میاریم که فن رو داخلش بزاری و هوای داخل کیج رو عوض کنیم وگرنه سویچ رو باید سر ماه به اشعغالدونی نبدازیم.
شبکه یه چیزه حفاظت و پشتیبانی و میدیریتش یه چیز دیگه است.

jamy_khoshtip
02-07-2010, 15:43
درست فرمودید !! اگر در کیس رو باز کنید و بزارید جای دیگه باعث میشه که هوا به خوبی گردش نکنه و سیستم بیشتر گرم بشه !!

باید در کیس رو ببندید که هوای گرم بره بالا و فن هوای داخل رو خنک کنه . همین

KING_DESIGNER
02-07-2010, 15:46
خوب منم همینو گفتم و کار شما تشباه بوده
منم تا چند وقت پیش که کیس پنیتوم 4 داشتم هیمن کار رو میکردم ولی مشکل من به خاطر تیپ کیسم بود چون مینی کیس بود و فوق العاده داغ میکرد .
هرچند که فن هم اضافه کرده بود ولی تجهیزات داخلش زیاد بود و کارتهای زیادی وصل کردم بودم که باعث شده بود حرارت مضاعف داشته باشم !!!
و مجبور شدم درب بغلش ر باز بزارم
ولی طبق چیزی که میدونستم دو تا فن 12 سانتی جای درب بغل اویزون کردم که حرارت رو به بیرون میداد و یه فن هم در همون قسمت سی دی درایو ( هرچند که درایو این مدل مال من عمودی بود ) گذاشتم و توسنتم حرارت رو خارج کنم و دیگه هم کیس رو ندارم خدا رحمتش کنه.:20:

meisam317
02-07-2010, 22:36
ایده جالبی بود . به غیر از این کارا می شه از اون مودم هایی گرفت که خودش هارد داره (اگر اشتباه نکرده باشم) بدون اینکه استهلاک سیستمت بیشتر بشه (نیازی به روشن بودن کامپیوتر نیست ) می زاری برای دانلود فردا می ری فایلت رو تحویل می گیری. :31:

چند وقت پیش تاپیکش بود.

اگه میشه راجب این نوع مودمها بیشتر توضیح بده فک کنم فایل سرور داشته باشن درسته :20:

KING_DESIGNER
02-07-2010, 23:30
اگه میشه راجب این نوع مودمها بیشتر توضیح بده فک کنم فایل سرور داشته باشن درسته :20:
پست بعدیش هم میخوندی نوشته بودم مودم نیست روتر هست !
یه سری روترها هستند که هارد اکترنال میخورند به مودم وصل میکنی و ولش میکه خودش دانلود یمکنه
نیازی نیست دیگه سیستم روشن بمونه.
یه تاپیک هم جداکونه داره

mehrdad38
02-07-2010, 23:31

تاپیکش رو پیدا کردم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

KING_DESIGNER
03-07-2010, 16:05
اره خودشه
من اینو خیلی وقت پیش زده بودم دقیق یادم نبود
اینقده پست زدیم که یادمون رفته چی نوشتیم. بازم دستت درد نکنه مهردادی

این همون روتر معروف هستش که میتونه با یک هارد بدون کامپیوتر روشن بمونه و از اصطهلاک قزعات هم جلوگیری میکنه تورنت میگیره فایل مستقیم هم میگیره خودش هم دانلود مینجر داره در وقاع یه کامپیوتره دیگه.

Cleeev
03-07-2010, 17:37
اینگونه دستگاه های مرتبط با مقوله شبکه، ساخته میشن تا همیشه روشن باشن...

داغ کردن و غیره، جزء جدایی ناپذیر این قبیل سیستماس و تنها کاری که میتونید بکنید اینه که در جایی بگذاریدشون که هوا جریان داشته باشه وگرنه چنین کاری که شما گفتید هیچ فایده ای نداره... روشن و خاموش کردنم باعث کاهش عمر دستگاه ها میشه پس همچین فکر نکنید که هی خاموش روشن میکنید خیلی کار جالبیه...

همونطور که گفتم این دستگاها ساخته میشن تا همیشه روشن باشن و اگه دستگاهی قرار باشه با داغ کردنش بسوزه و مشکل پیدا بکنه یعنی انقدر زاقارت و به درد نخوره و جنس بنجلیه که با خاموش و روشن کردنم حتی مداراش تحمل نمیکنن و مثل داغ کردنش یه موقعی خواهد پکید......

برندهای با کیفیت و معروفی مثل USR, D-Link, LinkSys, NetGear, SMC و غیره انقدر با کیفیت هستن که مطمئن باشید (و من تجربه ـشو هم خودم دارم و هم زیاد دیدم) حتی اگه چندین سال هم 24 ساعت روشن باشن مشکلی براشون پیش نیاد......

Take my advice :
- دستگاه رو در جاهای بسته نگذارید...
- زیر دستگاه روی سطحی صاف باشه تا پایه ها باعث ایجاد فاصله ای بین سطح زیرین و کف دستگاه بشن... یعنی مثلاً زیر دستگاه یه چیزی مثل پشم و پتو و سطح نرم نباشه که کاملاً بپوشونه ـتش... همچنین روی دستگاه... ولی معمولاً کف دستگاه بسیار بیشتر داغ میشه و رو و کناره های دستگاها هواکشا رو میزارن که در نتیجه از همه سو باید دستگاه بهش هوای تازه برسه...
- و کلاً دستگاه در جایی باشه که هوای اطرافش آزاد باشه نه تو قفسه و کمد و کشو (!) و زیر میز و زیر مانیتور CRT گنده ـتون و پشت کیس و هرگونه جایی که گرم باشه و هوا جابجا نشه و غیره.......

Amir 3d
20-02-2013, 17:19
اشتب شد sorry:n01:

wooooow
17-03-2013, 13:29
ممنون واسه آموزش

ولی من تاحالا ندیدم کسی مودم رو خاموش کنه واسه اینکه خنک بشه !!!!!!!!!!
من 2 سال هست همین مودم رو دارم (( ASUS am-604 ))
تو این 2 سال هم هر وقت برق رفت مودم خاموش شد یا اینکه به دلیلی پریز برق رو کشیده باشم
در غیر اینصورت مودم همیشه به برق وصله

گرمایی هم که داره طبیعی هست (( به جز اینه مودم جایی باشه که گردش هوای خوب نداشته باشه ))

abdolahe
17-03-2013, 13:57
یه ظرف فلزی یخ بندازید توش بذارید روش :n02: خنکننده ساخت مهندسان ایرانی :n29:

italodance
17-03-2013, 15:26
لول این صحبت خیلی قدیمی هست

خیر من مودمم 320 روز تا الان یک ضرب روشن هست و هیچ مشکلی ندارد

این حرفها هم همش الکی و قدیمی است مودم داغ میشود ووو...خوب داغ بشود چه ربطی به سرعت و دانلود و....دارد

ان ور دنیا چنین چیزهایی بگید از خنده میترکند

ضمنا این شگرد isp هاست که با این بهانه گاهی اوقات سر کاربر رو شیره بمالند... :n09:

Bobby Sands
17-03-2013, 16:16
بابا این سوسول بازیا چیه؟!:n02:
من که از موقعی که یادم میاد هیچ وقت مودممو خاموش نکردم ، تاحالا آخ هم نگفته:n10: