PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم شدن سرعت ADSL و مصرف زیاد

arazlove
30-06-2010, 14:19
با سلام خدمت همه دوستان.
من 6 ماه هستش که ADSL 128 دارم (پارس آنلاین) حدود یک ماه هستش که سرعت اینترنتم خیلی میاد پایین. زیاد قطع و وصل میشه و مثلا آدرس یک سایت رو که تو مرورگر وارد می کنم حدود 20 یا 30 ثانیه باید منتظر بمونم تا به اون آدرس بره. در ضمن توی 2 روز 2 گیگ از اکانتم مصرف شد که اون دو روز اصلا هیچی دانلود نکرده بودم. الان هم هر یک گیگ توی 3 روز تموم میشه. نمی دونم مشکل از چیه اگه شما اطلاعاتی در این زمینه دارین کمکم کنین.
تازه توی آدرس بار مرورگر آدرس آیپی مودم رو که می زدم همیشه کانفیگ مودم خودم میومد ولی این دفعه کانفیگ یک مودم دیگه میاد. مودم من tp-link هستش و اونی که میاد dsl-522t هستش. یعنی ممکنه یکی دیگه از یوزر و پسوورد من بتونه به اینترنت کانکت بشه؟

mehrdad38
30-06-2010, 14:37
مسئله خیلی بودار هست توی 2 روز 2 گیگ بدون استفاده بپره قضیه کلاه برداری در میون هست .یا شرکت داره کلاه برداری می کنه یا یه نفر داره از سرویست استفاده می کنه .

مودم رو روشن کن ولی هیچ سایتی باز نکن و دانلود هم انجام نده ببین چراغ ACT یا Status چشمک می زنه یا نه ؟

من فکر نمی کنم قضیه ویروس یا تروجان باشه یعنی ویروس و تروجان می تونه 1 گیگ در روز استفاده کنه ؟ :13:

با این حال با یه آنتی ویروس قوی و آپدیت شده یه فول اسکن کن. با یه آنتی تروجان هم یه اسکن مجدد انجام بده ( از Trojan killer ) استفاده کن.

pooria_googooli
30-06-2010, 14:39
آپدیت ویندوزت روشن نیست؟ :13:

mehrdad38
30-06-2010, 14:51
آپدیت ویندوزت روشن نیست؟ :13:

بله نظر دوست عزیز هم مهم هست. بعضی از نرم افزار ها برای آپدیت شدن خودشون از اینترنت استفاده می کنن نرم افزار های مختلف نصب شده روی سیستم آنتی ویروس ها ، ویندوز و ....

بهتره تمام آپدیت ها رو روی غیر اتوماتیک بگذارید.

wichidika
30-06-2010, 16:41
با سلام خدمت همه دوستان.
من 6 ماه هستش که ADSL 128 دارم (پارس آنلاین) حدود یک ماه هستش که سرعت اینترنتم خیلی میاد پایین. زیاد قطع و وصل میشه و مثلا آدرس یک سایت رو که تو مرورگر وارد می کنم حدود 20 یا 30 ثانیه باید منتظر بمونم تا به اون آدرس بره. در ضمن توی 2 روز 2 گیگ از اکانتم مصرف شد که اون دو روز اصلا هیچی دانلود نکرده بودم. الان هم هر یک گیگ توی 3 روز تموم میشه. نمی دونم مشکل از چیه اگه شما اطلاعاتی در این زمینه دارین کمکم کنین.
تازه توی آدرس بار مرورگر آدرس آیپی مودم رو که می زدم همیشه کانفیگ مودم خودم میومد ولی این دفعه کانفیگ یک مودم دیگه میاد. مودم من tp-link هستش و اونی که میاد dsl-522t هستش. یعنی ممکنه یکی دیگه از یوزر و پسوورد من بتونه به اینترنت کانکت بشه؟

میشه یه تست سرعت بگیرید از speedtest

reb
30-06-2010, 17:16
با سلام خدمت همه دوستان.
زود برو پسوردت رو عوض کن اگه باز هم اتفاق افتاد یا کی لاگر توی سیستمت نصب شده یا این که یکی که دسترسی به کامپیوترت داره پسورد رو لیف میره به هیچ چیز دیگه شک نکن.
پسورد مودم+پسورد پارس هردو.

arazlove
30-06-2010, 19:27
آپدیت تمامی کامپیوترها رو خاموش کردم. تمام برنامه ها رو از آپدیت اتوماتیک درآوردم. چراغ ACT خیلی وقتها فعاله!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم عکس مودمی که مال من نیست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پسوورد مودم رو چجوری عوض کنم؟

آیا ممکنه که خود شرکت از اشتراک من استفاده کنه؟

reb
30-06-2010, 19:35
نه برادر احتمالا مودمت اکسس پوینت داره خودت هم از طریق وایرلس کانکت میشی درسته؟

wichidika
30-06-2010, 20:31
پینگت وحشتناک بالاست و سرعتتم که پایین هست احتمالاً ویروس یا تروژانی افتاده توسیستمت شک نکن.

mehrdad38
30-06-2010, 22:53
درسته وضعیت اصلا عادی به نظر نمی رسه 2 تا احتمال هست به غیر از اینها نمی تونه باشه:

1- یکی داره از اکانتت استفاده می کنه ( حالا یا شرکت می دزده یا شخص سوم )
2- ویروس یا تروجان یا هر 2 تاش.

اون توصیه ای که تو پست بالا بهت گفتم رو حتما انجام بده یه بار با آنتی ویروس آپدیت شده فول اسکن کن و یک بار هم با یه آنتی تروجان ترجیحا Trojan Killer نتیجه رو هم اعلام کن.

it_teach86
01-07-2010, 05:18
به نظر من هم احتمال دزیدن اکانتت بیشتره
یکی داره از اکانتت سوء استفاده می کنه

becareful
01-07-2010, 21:34
کار خود پارس آنلاین من تجربه 3 تا شرکت رو داشتم هیچی مثل پارس آنلاین حجم سریع تموم نمیشه. 5 دقیقه کانکت میشی 300 مگ کم شده! ویندوز fresh هیچ کی لاگر ودزدی و ... هم در کار نیست.