PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قفل tiny

aaraa
28-06-2010, 16:54
کسی میدونه قفل tiny چجوری شبیه سازی میشه ؟؟؟

Gladiator_Cracker
28-06-2010, 17:45
معمولا" با پچ کردن OCX شبیه سازی میشه ولی اگر برنامه نویس از پروتکتور حفاظ استفاده کرده باشه ، امکان شبیه سازی قفل منتفی هستش.

hepL3r
28-06-2010, 19:27
البته خود قفل tiny خیلی ضعیفه .

Gladiator_Cracker
30-06-2010, 10:33
البته خود قفل tiny خیلی ضعیفه .
بله درسته ، قفل tiny خیلی راحت شبیه سازی میشه و به همین خاطر بود که گفتم اگر از پروتکتور حفاظ استفاده بشه امنیتش بالاست ، اگر دوستان تمایل داشته باشن میتونم برای این نمونه ، نمونه Crackme هم بذارم.

fandak
30-06-2010, 11:00
بله درسته ، قفل tiny خیلی راحت شبیه سازی میشه و به همین خاطر بود که گفتم اگر از پروتکتور حفاظ استفاده بشه امنیتش بالاست ، اگر دوستان تمایل داشته باشن میتونم برای این نمونه ، نمونه Crackme هم بذارم.
اگه بزاری ممنون می شم . من دو تا برنامه دارم که هر جفتشون با قفل سخت افزاری tiny محافظت می شن . می خوام بدونم چطوری این قفل ها رو می شه شکوند . اصلا می شه ؟

Gladiator_Cracker
30-06-2010, 12:17
واسه شکوندنش نمیتونم کمکی بهتون بکنم ( از نون خوردن انداختن یه هم وطن کار درستی نیست ).
ولی برای اینکه گفته خودم رو در رابطه با امنیت 100% قفل tiny وقتی که برنامه نویس از پروتکتور حفاظ استفاده میکنه رو اثبات کنم تا شب یک crackme در ادامه همین تاپیک قرار میدم.

Newbie_Cracker
09-08-2010, 12:01
معمولا" با پچ کردن OCX شبیه سازی میشه ولی اگر برنامه نویس از پروتکتور حفاظ استفاده کرده باشه ، امکان شبیه سازی قفل منتفی هستش.

در مورد مثالي که در فروم.... اگه اشتباه نکنم AORE گذاشته بوديد به راحتي ميشه قفل رو دور زد.

پچ OCX هم عين آب خوردن انجام ميشه.

fandak
09-08-2010, 12:31
شکستن قفلش ؟

Newbie_Cracker
09-08-2010, 21:13
شکستن قفلش ؟

این یعنی چه؟

یعنی قفلش رو شکستن؟ یا شکستن قفلش چه جوریه؟

اون tiny.ocx چیز عجیبی نیست. راحت پچ میشه.

Gladiator_Cracker
09-08-2010, 23:52
در مورد مثالي که در فروم.... اگه اشتباه نکنم AORE گذاشته بوديد به راحتي ميشه قفل رو دور زد.

پچ OCX هم عين آب خوردن انجام ميشه.

سلام
قصد جسارت خدمت اساتید رو ندارم ولی به سادگی که شما فرمودین برنامه کرک نمیشه ، در مورد اون مثال هم بنده قرار ندادم ، گویا یکی از دوستان قرارداده که تا امنیت برنامه و صدق صحبت بنده رو مورد سنجش قرار بده.

یک برنامه کرک می برای عزیزان آپلود کردم که توسط قفل سخت افزاری Tiny و پروتکتور حفاظ محافظت شده ، زمانی برنامه کرک شده هست که کاربر هنگام اجرای برنامه خطا رو مشاهده نکنه و بعد از حدود 3 ثانیه یک فرم ساده که در وسط اون متنی تبلیغی نوشته شده مشاهده بشه.
امیدوارم دوستان این کار بنده رو خدایی ناکرده کل کل تلقی نکنن چون هدف فقط رفع شبهات در مورد پروتکتور حفاظ هست که دوستان خودشون در مورد امنیت حفاظ قضاوت کنن ، لطفا" دوستان دقت داشته باشن که قبل از اجرای برنامه زیر ابتدا اکتوی ایکس Tiny.ocx رو رجیستر کنن.

در مورد آنپک می هم که آنپک کردین ازتون ممنونم ، ولی این آنپک می مربوط میشه به نسخه 1.5 ؛ در حال حاظر نسخه 1.8 آماده شده که این CrackMe هم توسط همین نسخه تهیه شده ، انشالله تا چند روز آینده یک UnpackMe هم از نسخه 1.8 خدمت عزیزان آپلود میکنم تا تفاوت امنیت برای دوستان مشهود بشه.

لینک دانلود Crack Me :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hirondelle
10-08-2010, 00:49
این قفل به درد VCD می خوره؟( هر قدر هاچ زنبور عسل دنبال مادرش بود،من دنبال قفل VCD ام!:19:)

hirondelle
10-08-2010, 00:49
این قفل به درد VCD می خوره؟( هر قدر هاچ زنبور عسل دنبال مادرش بود،من دنبال قفل VCD ام!:19:)

Gladiator_Cracker
10-08-2010, 08:20
نه متاسفانه ، فقط به درد برنامه های اجرایی میخوره که اجراشون رو وابسته به حضور قفل میشه کرد.

Newbie_Cracker
11-08-2010, 13:08
یک برنامه کرک می برای عزیزان آپلود کردم که توسط قفل سخت افزاری Tiny و پروتکتور حفاظ محافظت شده ، زمانی برنامه کرک شده هست که کاربر هنگام اجرای برنامه خطا رو مشاهده نکنه و بعد از حدود 3 ثانیه یک فرم ساده که در وسط اون متنی تبلیغی نوشته شده مشاهده بشه.

[/CODE]

کلا کرک tiny چيز عجيبي نيست. مهم اينه که آدم بدونه چطور کار ميکنه.

در ضمن، کلا بدون قفل ميشه کاري کرد برنامه به راحتي اجرا نشه. پروتکتور شما کار خاصي نميکنه فقط قسمتهايي از کد رو که مشخص کنيد به نوعي virtualize ميکنه.

به هر حال اسم بنده رو به خود بچه هاي منشور سيمين بگيد بنده رو ميشناسن. يه زماني چند تا نمونه کار دادن برا تست قفل. آخريش هم پروتکتورشون بود که فکر کنم پروژه متوقف شد.

اين فايلي هم که گذاشتيد دقيقا همونيه که تو فروم عربيه بود. نسخه پروتکت نشده اش هم بالا نمييومد و کرش ميکرد. چه برسه به پروتکت شده که چپ و راست ESET NOD32 گير ميده که

اول ميشکل اينو حل کنيد. وگرنه اينم ميشه مثل سرنوشت themida و execryptor!!

تا الان که مشخص شده در برنامه 100% ايراني شما:

1- از BoxedAPP که نوعي virtualizer هست و ...
2- از يه کامپوننت دلفي به نام FlexCompress (همون فايل DAT کنار برنامه يه آرشيو پسورد دار هست)

استفاده کرديد.
کد VM رو هم بايد بررسي کنم اگه وقت کردم.

Gladiator_Cracker
11-08-2010, 18:08
کلا کرک tiny چيز عجيبي نيست. مهم اينه که آدم بدونه چطور کار ميکنه.

در ضمن، کلا بدون قفل ميشه کاري کرد برنامه به راحتي اجرا نشه. پروتکتور شما کار خاصي نميکنه فقط قسمتهايي از کد رو که مشخص کنيد به نوعي virtualize ميکنه.

به هر حال اسم بنده رو به خود بچه هاي منشور سيمين بگيد بنده رو ميشناسن. يه زماني چند تا نمونه کار دادن برا تست قفل. آخريش هم پروتکتورشون بود که فکر کنم پروژه متوقف شد.

اين فايلي هم که گذاشتيد دقيقا همونيه که تو فروم عربيه بود. نسخه پروتکت نشده اش هم بالا نمييومد و کرش ميکرد. چه برسه به پروتکت شده که چپ و راست ESET NOD32 گير ميده که

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداول ميشکل اينو حل کنيد. وگرنه اينم ميشه مثل سرنوشت themida و execryptor!!

تا الان که مشخص شده در برنامه 100% ايراني شما:

1- از BoxedAPP که نوعي virtualizer هست و ...
2- از يه کامپوننت دلفي به نام FlexCompress (همون فايل DAT کنار برنامه يه آرشيو پسورد دار هست)

استفاده کرديد.
کد VM رو هم بايد بررسي کنم اگه وقت کردم.

دوست عزیز ، شما مرتبا" تکرار میکنید که کرک میشه ، خوب کرک کنید ، این که دیگه این همه بحث کردن نداره.
در این موارد هم جسارتا" اشتباه کردید ...
1. این برنامه همون برنامه ای نیست که تو فروم عربی قرار داده شده ، چون اون همون آنپک می بود که شما بررسی کرده بودین ، در این نسخه از قفل سخت افزاری استفاده شده ؛ البته اگر این رو هم اونجا گذاشته باشن اطلاع ندارم.
2.برنامه ویروسی نیست ، چون از VM استفاده شده به عنوان ویروس تشخیص داده میشه.

قربان قصد جسارت ندارم ولی شما بیا یک برنامه ایرانی بنویس و از هیچ کدوم از این ها هم استفاده نکن ! ، برادر من این استدلال شما فکر نکنم درست باشه ، قرار نیست که برای تولید دوچرخه ، چرخ رو از اول اختراع کنیم .

Newbie_Cracker
12-08-2010, 00:23
دوباره ميگم:

کلا بدون قفل ميشه کاري کرد برنامه به راحتي اجرا نشه يا اصلا اجرا نشه. اما اگه قفل باشه...
مثلا پسورد همون فايل آرشيو flexcompress تو قفل باشه. تا جايي که يادم مياد تو قفل تايني ميشد تکست هم گذاشت.

اون باباييکه اين مثال رو تو فروم عربي گذاشته بود نسخه بدون قفل رو هم گذاشته بود. به زور vmware اجراش کردم.
ميدوني برنامه چي ميخواست؟ يه پسورد.

فکر کنم پسورد همون فايل DAT هست.
مثل اينه که بياي يه setup درست کني که پسورد بخواد بعد بگي هيچ کس نميتونه برنامه رو بدون داشتن پسورد نصب کنه.
يه بار که کسي نصب کنه کل دنيا هم ميتونن نصب کنن.

در اين موارد هم جسارتا" اشتباه کرديد ...
1. اين برنامه همون برنامه اي نيست که تو فروم عربي قرار داده شده ، ..... البته اگر اين رو هم اونجا گذاشته باشن اطلاع ندارم.

بالاخره اشتباه کردم يا درست گفتم؟ بايت به بايت يکيه عزيز. مهم اينه که رو سيستم بنده کرش ميکنن.

2.برنامه ويروسي نيست ، چون از VM استفاده شده به عنوان ويروس تشخيص داده ميشه.

NOD32 گير ميده که
a variant of Win32/Packed.VMProtect.AAD trojan

يعني اينکه استفاده ازش فراگير نميشه. وگرنه نگفتم ويروسيه.

به هر حال...
وقت آدم با ارزش تر از بحث سر اين چيزاس. برو از منشوريا بپرس با من چه جوري کار ميکردن بعد بيا بگو کرک کن.
از اين آمار بيشتر ميخواي از برنامه ات بدم؟

تا همينجاشم که وقت گذاشتم هنر کردم و از كارم زدم اينو reverse كردم.
چون در معرفي قفلت گفته بودي کرک برنامه شما 100% غير ممکن ميشه اين قدر وقت گذاشتم.
سختي داستان تا اينجا بود که سر از کار برنامه در بيارم و ببينم مکانيزم کار چه جوريه. اگه برنامه اي با روش شما حفاظت شده باشه فقط به قفلش نياز هست تا همه چي کله پا بشه.

همين و بس.

اما در کل کارت خوب بود به عنوان يه ايراني.
خصوصا ايده گنجوندن پسورد ضميمه در دانگل. اينجوري مثل برنامه هلو و امثالهم نميشه كه بدون قفل هم ميشه ترتيبشون رو داد.

موفق باشي دوست عزيز و اميدوارم ضعفهاي برنامه ات رو بيشتر برطرف كني.

Gladiator_Cracker
12-08-2010, 00:46
از نظرتون درباره قفل متشکرم.
در مورد پسورد و ... متاسفانه مطالبی که فرمودید نزدیک بود ولی کامل نبود ، جسارتا" بنده کاملش میکنم.
قفل Tiny مشکل دیگه ای هم که داره این هست که به راحتی براش میشه شبیه ساز درست کرد ، اگر برنامه نویس موقع محافظت از برنامه ماژول مربوط رو فعال کنه ، کل ارتباط های بین قفل و ... مانیتور میشن که اینطوری اطلاعاتی که توسط برنامه رد و بدل میشن توسط امضای EPR هویت سنجی میشه اگر غیر این باشه برنامه شما اجرا نخواهد شد ، چون امضای EPR هم به علت نامتقارن بودنش تنها و تنها دست بنده هست امکان شبیه سازی این مورد وجود نداره.

NOD32 گير ميده که
a variant of Win32/Packed.VMProtect.AAD trojan

يعني اينکه استفاده ازش فراگير نميشه. وگرنه نگفتم ويروسيه.متشکرم ، در نسخه به روز رسانی جدید پروتکتور این مساله حل شد.

خصوصا ايده گنجوندن پسورد ضميمه در دانگل. اينجوري مثل برنامه هلو و امثالهم نميشه كه بدون قفل هم ميشه ترتيبشون رو داد.در مورد پسورد و ... هم میتونم بگم 10% ماجرا اینطوری هست ، چون برای محافظت از برنامه از روش ... ( عمومی عنوان بشه زیاد جالب نیست ) استفاده کردم که به علت نامتقارن بودنش امکان کرک کردن دسته جمعی برنامه وجود نداره و برای هر سیستم باید یک بار از نو کرک بشه چون رمز نامتقارن برنامه ثابت نیست و در هر بار اجرا تغییر میکنه.
این برنامه به نحوی طراحی شده که کراکر برای کرک کردن هر محصول در هر بار اجرا نیاز داشته باشه که برنامه رو از نو کرک کنه که فکر کنم طیف وسیعی از کراکرها رو از دور رقابت با حفاظ خارج میکنه.

به هر حال...
وقت آدم با ارزش تر از بحث سر اين چيزاس. برو از منشوريا بپرس با من چه جوري کار ميکردن بعد بيا بگو کرک کن.بنده توانایی های شما رو قبول دارم چون آشنایی نسبی باهاتون دارم و از گیوتین خدا بیامرز کم و بیش در موردتون شنیدم ، ولی چون شما بحث اولتون این بود که بدون قفل هم میشه اجراش کرد خواستم خدمتتون عرض کنم که این امکان وجود نداره و برای همین گفتم برنامه رو کرک کنید ( البته بماند که در هر بار اجرای برنامه در صورت حضور قفل نیاز هست برنامه از نو کرک بشه چون از تغییر ماهیت هوشمند استفاده میشه که این هم بر میگرده به الگوریتم منطق ALR در هوش مصنوعی و از حوصله بحث خارج هست ) و البته باعث خوشحالی بنده هست که این مورد برای خودتون اثبات شد که در این حالت ضریب امنیت برنامه دقیقا" 100% هست و بنده خلاف عرض نکردم.

Alone-Star
12-08-2010, 02:07
سلام

ببین عزیز تناقض در صحبت شما و عکسی که از پروتکتور قرار دادید با چشمان نیمه بازم دارم می بینم.
وارد بحث Emulate قفل نمیشم در مورد عملیاتی که پروتکتور شما دارید میگید انجام میده...
اینکه با حضور قفل برنامه قابل کرک هست تا وقتی که خلافش ثابت نشه ، کرک شدنیست.
خب شما نشون دادید که علاقه زیادی هم به پروتکتور آرمادیلو دارید و از این پروتکتور به مقدار قابل توجهی الهام گرفتید.
این فایل رو امروز کمی فرصت کردم و نگاهی انداختم و به موارد این چنینی برخورد کردم و خواستم بپرسم منظور شما از قسمت هائی که حذف شده این چنین Base هائی هست دیگه ؟؟!

اگر همین قسمت ها منظور باشه ، منو یاد SecureSection آرما انداخت تا حدی ( با کمی تفاوت البته )
حالا از دو حالت خارج نیست یا واقعا اون قسمت با وجود قفل دیکریپت میشه و فضای پر شده از INT3 هم توسط VM بازنویسی میشه ( حذف نمیکنه البته ;-) ) و دوباره ارجاع داده میشه به بعد از پرش های فوق و شما هم چون فعلا ما دستمون به قفل ( یا به عبارتی کلید ) نمیرسه داری جو سازی میکنی.

حالت دوم اینه که بنده بد متوجه شده باشم و اینکارو داره عملی میکنه و مطمئن هستید قابل کرک نیست ، پس بیاید کلید و دیتائی که احتیاج داره در اختیار قرار بدید تا بشود فرم را کامل اجرا کرد ، اینکه با شرایط بعد از این میشود فایل را بی نیاز به قفل کرد یا خیر هر چه باشد یا بنده یا دوستان نتیجه کار رو میگن.

فقط این مورد برای من سوال شده بعد از دیدن عکس پروتکتور ، چطور سکشن های مختلف برنامه که از این آپشن ( که اسمش رو هم نگفتید ) استفاده شده ، شناسانده شده به پروتکتور !؟
تا اونجائی که خاطرم هست پروتکتور آرمادیلو چنین قابلیتی داشت که سکشن مارک کنید.

البته موضوعی که در مورد قرار دادن کلید عرض کردم در روند تست زدن کمی مشکل ایجاد میکنه ولی اصلش حضور فیزیکی قفل هست که امکانش نیست فعلا.

در هر صورت کار خوبی رو شروع کردید و امیدوارم موفق باشید.

شب خوش.

Gladiator_Cracker
12-08-2010, 02:52
حالا از دو حالت خارج نیست یا واقعا اون قسمت با وجود قفل دیکریپت میشه و فضای پر شده از INT3 هم توسط VM بازنویسی میشه ( حذف نمیکنه البته ;-) ) و دوباره ارجاع داده میشه به بعد از پرش های فوق و شما هم چون فعلا ما دستمون به قفل ( یا به عبارتی کلید ) نمیرسه داری جو سازی میکنی.
حالت دوم اینه که بنده بد متوجه شده باشم و اینکارو داره عملی میکنه و مطمئن هستید قابل کرک نیست ، پس بیاید کلید و دیتائی که احتیاج داره در اختیار قرار بدید تا بشود فرم را کامل اجرا کرد ، اینکه با شرایط بعد از این میشود فایل را بی نیاز به قفل کرد یا خیر هر چه باشد یا بنده یا دوستان نتیجه کار رو میگن.دوست عزیز دارید کم لطفی میکنید ، اگر قرار بود بنده بازارگرمی بکنم هیچ وقت تارگت رو در اختیار کسی نمیذاشتم ؛ بلکه مثل همون قفلهای چند صد هزارتومانی یک نسخه دمو داخل سایت میذاشتم و چندین صفحه در مورد فتوحات قفل و لیست مشتری ها مینوشتم ؛ بنده نمونه برنامه قرار دادم تا هر کسی که دوست داره خودش برنامه رو تست کنه و دچار همین سوء تعبیر نشه.
در مورد کرک می آخر که از قفل سخت افزاری استفاده شده , شما سناریویی کاملا" مجزا از پروتکتور مطرح کردید ، مساله INT3 که البته نانومیتس هستش و از SecureSection جدا هست ، ولی در مورد پروتکتور حفاظ همون طوری که عرض کردم برنامه از روندی استفاده میکنه که در هوش مصنوعی روبات استفاده میشه برای این موضوع که روبات بتونه قدرت تصمیم داشته باشه ، این ماژول طی 1 سال و نیم به معادل نرم افزاری خودش تبدیل شده که بتونه قدرت تصمیم رو به یک نرم افزار بده ، اینطوری هست که عرض کردم برنامه اگر قرار باشه کرک بشه باید در هر بار اجرا جداگانه کرک بشه ؛ البته چون این نوع منطق یک طرفه هست در صورت تغییر در منطق برنامه ، کلا" نرم افزار از کار می افته و امکان اجرا کردن اون دقیقا" صفر میشه ( مساله جدا از CRC و اینها هست ، بلکه مثل این میمونه که به یک آدم شوک فشار قوی وارد کنید و حافظه اون رو پاک کنید ، این برنامه هم همین شکلی هست ، تغییر در منطق برنامه دقیقا" مثل شوک براش میمونه ).
در مورد درخواست شما هم ، اگر قرار باشه دیتای قفل رو در اختیارتون قرار بدم باز هم امکان دسترسی نیست ، چون حتی حضور خود قفل هم مهم هست و برنامه باز هم قادر به اجرا نخواهد بود ( البته این موضوع با کرک کردن Hid و ... حل نمیشه چون مسائل دیگه ای هم در این باب دخیل هستن ).

فقط این مورد برای من سوال شده بعد از دیدن عکس پروتکتور ، چطور سکشن های مختلف برنامه که از این آپشن ( که اسمش رو هم نگفتید ) استفاده شده ، شناسانده شده به پروتکتور !؟
تا اونجائی که خاطرم هست پروتکتور آرمادیلو چنین قابلیتی داشت که سکشن مارک کنید.حفاظ هم امکان مارک کردن کد رو داره ولی چون شما در مورد نحوه عملکرد برنامه دچار سوء تفاهم شدید اول عرض کنم که قسمت مارک کردن کد تاثیری در میزان امنیت برنامه در مورد کرک شدن بدون یا با قفل سخت افزاری نداره و تنها کاربرد اون امکان محافظت از کدها به صورت رمز کردن اونها و رمزگشایی اونها در زمان نیاز به اجرا هست ( اجرای کدهای رمز شده در آدرس غیر از آدرس اصلی برنامه صورت میگیره ).

در هر صورت کار خوبی رو شروع کردید و امیدوارم موفق باشید.نظر لطف شماست ، متشکرم.

Alone-Star
12-08-2010, 11:13
دوست عزیز ، اینکه شما از محصول خودتون حمایت میکنید یک امر طبیعی هست ولی توجیه کردن این CrackMe برای بنده حداقل قابل قبول نیست.
شما از الگوریتمی استفاده کردید که اصطلاحا بدون کلید فایل رمزگشائی و کامل اجرا نمیشه ، لزا در حالت رمزنگاری شده و بدون داشتن قفل 100% غیرممکن است کاری که شما انتظار دارید انجام بشه ، اشکال کار شما اینجاست که اگر روندی که اسمش رو CodeRedirect میذارید به همون صورت عمل کنه و مطمئن هستید هیچ راهی برای کرک کردنش نیست ، بایستی قفل را در اختیار میگذاشتید.

( مثل این میمونه پنجره وارد کردن کلید "آرمادیلو" رو بدون کلید کسی بخواد رد کنه و فایل هم کاملا رمزگشائی و اجرا بشه )

دوست گرامی من هم نانو و سکیورسکشن آرما رو کار کردم و جزئیاتی در رابطه با سکیورسکشن هست که کمتر کسی اطلاع داره و با اطمینان میتونم در مورد آرما حرف بزنم اما در مورد مشابهی که در فایل شما دیدم چون روند کار رویت نشده و فقط در حد نظر هست هر چیزی میتونه در اون بلاک کد اتفاق بیوفته ، ممکنه بجای بلاک های NOP از INT3 استفاده شده باشه و اصلا هم وقفه ها اجرا نشن...

حالا اگر شما میگی نانو هستند و قابل اجرا باید دید من که نمیتونم بدون قفل و روند کار رو ندیده بگم 100% چکار میکنه !!!
اگر هم دوباره پست من رو مطالعه کنید قطعی حرفی رو در این مورد نزدم و عرض کردم منو یاد سکیورسکشن انداخت تا حدی ...

حالا که خود شما اطمینان داری بدون حضور فیزیکی قفل اجرا نیست پس لطف کن برای حفظ حق مشتری که شده ، قفلی رو برای ادامه تست آماده بفرمائید تا مشخص بشه قسمت هائی که شما اشاره میکنید همینطور عمل میکنه و قابل کرک هستند یا خیر.

یا کرک میشه یا نمیشه بلاخره ، اگر نشد تبلیغی هم واسه شماست ;-)

( قفلتون هم بعد از تست پس میدیم ، یه موقع فکر بد نکنید خلاصه P: )

در هر صورت اگر قفل رو تهیه میکنید این بحث ادامه پیدا میکنه.

موفق باشید / روز خوش.

hepL3r
12-08-2010, 12:16
واسه منم Eset گیر داد . این روزا پروتکتورای ایرانی به بحران آنتی ویروس مبطلا شدن اون از سپنتا اینم از این :41::19:

Gladiator_Cracker
12-08-2010, 13:08
قربان نظر بنده هم همین هست که بدون قفل امنیت برنامه 100% هست ، همون طوری هم که خودتون فرمودید ...

( مثل این میمونه پنجره وارد کردن کلید "آرمادیلو" رو بدون کلید کسی بخواد رد کنه و فایل هم کاملا رمزگشائی و اجرا بشه )

حالا که خود شما اطمینان داری بدون حضور فیزیکی قفل اجرا نیست پس لطف کن برای حفظ حق مشتری که شده ، قفلی رو برای ادامه تست آماده بفرمائید تا مشخص بشه قسمت هائی که شما اشاره میکنید همینطور عمل میکنه و قابل کرک هستند یا خیر.
برای رسیدن به این موضوع که برنامه بدون قفل اجرا میشه یا نه نیازی به خود قفل نیست ، چون جناب Newbie_Cracker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم به همین مطلب اذعان کردن ، حالا شما تلاش خودتون رو بکنید که بدون قفل برنامه رو اجرا کنید ، اگر اجرا شد که یعنی شما تونستید کل سیستم امنیتی رو از کاربندازین ولی اگر اجرا نشد برای تست بیشترتون از طرف شرکت یک عدد Donlge براتون ارسال میشه.

مساله نانومیتس و CodeRedirection و ... هم فقط زمانی معنا پیدا میکنه که برنامه اجرا بشه و اینها مراحل بعد از اجرا هستن ، بنابراین من الان هر قدر توضیح هم بخوام بدم چون چیزی برای رویت وجود نداره شاید عزیزان رو دچار سوء تفاهم بکنه ، الان عمده هدف فقط اجرا کردن برنامه هستش که بدون قفل کسی اون رو اجرا کنه.

واسه منم Eset گیر داد . این روزا پروتکتورای ایرانی به بحران آنتی ویروس مبطلا شدن اون از سپنتا اینم از این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو نسخه به روز رسانی پروتکتور این مشکل کلا" حل شد.

Alone-Star
12-08-2010, 14:35
قربان نظر بنده هم همین هست که بدون قفل امنیت برنامه 100% هست ، همون طوری هم که خودتون فرمودید ...

برای رسیدن به این موضوع که برنامه بدون قفل اجرا میشه یا نه نیازی به خود قفل نیست ، چون جناب Newbie_Cracker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم به همین مطلب اذعان کردن ، حالا شما تلاش خودتون رو بکنید که بدون قفل برنامه رو اجرا کنید ، اگر اجرا شد که یعنی شما تونستید کل سیستم امنیتی رو از کاربندازین ولی اگر اجرا نشد برای تست بیشترتون از طرف شرکت یک عدد Donlge براتون ارسال میشه.

مساله نانومیتس و CodeRedirection و ... هم فقط زمانی معنا پیدا میکنه که برنامه اجرا بشه و اینها مراحل بعد از اجرا هستن ، بنابراین من الان هر قدر توضیح هم بخوام بدم چون چیزی برای رویت وجود نداره شاید عزیزان رو دچار سوء تفاهم بکنه ، الان عمده هدف فقط اجرا کردن برنامه هستش که بدون قفل کسی اون رو اجرا کنه.

تو نسخه به روز رسانی پروتکتور این مشکل کلا" حل شد.
خب مسئله اینجاست کسی که قصد کرک برنامه رو دارد بدون قفل اقدامی نمیکند.

جواب صحبت شما رو در پست قبلی دادم ، برای شما دوباره همون آرمادیلو رو مثال بزنم که بدون کلید عملا کاری نمیشه کرد ، ساختار الگوریتم رمزنگاری ای که در موارد مشابه بکار میره به نحوی نیست که با سعی و تلاش بشه کاری کرد ، بدون کلید رمزگشا غیرممکن است.

اگر کسی بتونه اینکارو انجام بده به این معناست که الگوریتم رو زیر سوال برده...تا اونجائی که من اطلاع دارم هنوز کسی پیدا نشده که اینکارو بکنه و انتظار در این مورد فعلا در حد غیرممکن است.

اجازه بدید در مورد اینکه CodeRedirect و اون سکشن هائی که بقول شما INT3 های قابل اجرا هستند چطور کار میکنند بعد از رسیدن قفل بحث کنیم.

Gladiator_Cracker
12-08-2010, 14:42
لزومی برای بحث در مورد نحوه عملکرد CodeRedirection وجود نداره چون بنده فایل رو قرار ندادم که در مورد نحوه الگوریتم بحث کنیم ، بلکه هدفم نشون دادن امنیت 100% در حالت بدون قفل بود که به اون رسیدم ( طبق فرمایش خود شما ) البته در صورت حضور قفل هم همون طوری که عرض کردم اگر قرار باشه برنامه کرک بشه باید روی هر سیستم یک بار جداگانه کرک بشه.

که بدون کلید عملا کاری نمیشه کرد ، ساختار الگوریتم رمزنگاری ای که در موارد مشابه بکار میره به نحوی نیست که با سعی و تلاش بشه کاری کرد ، بدون کلید رمزگشا غیرممکن است

اگر کسی بتونه اینکارو انجام بده به این معناست که الگوریتم رو زیر سوال برده...تا اونجائی که من اطلاع دارم هنوز کسی پیدا نشده که اینکارو بکنه و انتظار در این مورد فعلا در حد غیرممکن است.

Alone-Star
12-08-2010, 15:26
الگوریتم های نامتقارن حسنشون همین هست کسی که کلید خصوصی ( رمزگشا ) رو نداشته باشد ، دسترسی ازش سلب میشود
و این موضوع میتونه کاملا برعکس بشه و به اون پرنگی ای که شما 100% گفتی هم نمیشه گفت هست. ;-)

بهرحال شما در پست 19 ادعاهایی داشتید ( همراه با مثالهای عامیانه ) مبنی بر اینکه کارهایی که صورت میگیره مانع از کرک شدن قطعی میشه ولی از ارسال قفل و تست بیشتر اینطور که بنظر میاد سر باز میزنید.

بهرحال اگر خواستید اون قسمت هم تست زده بشه PM بدید ;-)

فکر نمیکنم بحثی فعلا باقی مونده باشه.

موفق باشید.

Gladiator_Cracker
12-08-2010, 15:52
بهرحال شما در پست 19 ادعاهایی داشتید ( همراه با مثالهای عامیانه ) مبنی بر اینکه کارهایی که صورت میگیره مانع از کرک شدن قطعی میشه ولی از ارسال قفل و تست بیشتر اینطور که بنظر میاد سر باز میزنید.ادعاهایی که داشتم رو هنوز هم دارم ، در مورد قفل سخت افزاری هم بردار من نمیتونم که خود قفل رو اینجا ضمیمه کنم؛ شما گفتی اطلاعات قفل رو بده من گفتم اگر اطلاعات رو بدم باز هم کاری نمیتونید بکنید باید قفل به صورت فیزیکی باشه تا روشهای خودتون رو در مورد قفل تست کنید.
به هر حال در مورد ارسال قفل باید با شرکت هماهنگ بشم ، همین جوری نیست که از جیب خودم بخوام کاری بکنم.
بماند که اگر شما قفل رو هم داشته باشید ، اگر روی یک سیستم ( مثلا" سیستم خودتون ) برنامه رو کرک هم بتونید بکنید ، همین برنامه به فرض کرک شده بره روی یک سیستم دیگه کار نخواهد کرد.

Alone-Star
12-08-2010, 15:59
ادعاهایی که داشتم رو هنوز هم دارم ، در مورد قفل سخت افزاری هم بردار من نمیتونم که خود قفل رو اینجا ضمیمه کنم؛ شما گفتی اطلاعات قفل رو بده من گفتم اگر اطلاعات رو بدم باز هم کاری نمیتونید بکنید باید قفل به صورت فیزیکی باشه تا روشهای خودتون رو در مورد قفل تست کنید.
به هر حال در مورد ارسال قفل باید با شرکت هماهنگ بشم ، همین جوری نیست که از جیب خودم بخوام کاری بکنم.
بماند که اگر شما قفل رو هم داشته باشید ، اگر روی یک سیستم ( مثلا" سیستم خودتون ) برنامه رو کرک هم بتونید بکنید ، همین برنامه به فرض کرک شده بره روی یک سیستم دیگه کار نخواهد کرد.
خیلی بحث طولانی شد D:
من هم قبل از اینکه شما بگید گفته بودم اصل ، حضور فیزیکی قفل هست...ای بابا.
حالا شما هماهنگی ها تو انجام بده اینکه چطوری فیکس بشه بماند برای بعد. ;-)

Newbie_Cracker
13-08-2010, 12:47
این داستان 100% غیر ممکن بودن کرک بدون وجود قفل اصلا چیز جدیدی نیست دوست من.

خیلی قبل تر از شما Sentinel و HASP و سایر تولید کنندگان دانگل این کار رو کردن با یه Shell که تا اطلاعات قفل نباشه فایل آنپک و اجرا نمیشه.

تازه شبیه سازی اونها هم زیاد کار راحتی نیست. اما به محض وجود قفل اکثر اونها رو میشه از کار انداخت.

حالا سیستم شما هم دقیقا همینه. برنامه شما تنها سورس تصمیم گیریش اطلاعاتیه که tiny.ocx میگیره از قفل. خب وقتی همه اونها شبیه سازی بشه سیستم شما هم بدون هیچ مشکلی کار خواهد کرد.

اصلا نهایتش اینه که فایل رو آنپک میکنیم و تمام فایلها رو از فایل DAT رمزدار استخراج میکنیم. مشابه همون کاری که با اون plzunpackme کردم.

ضعف اصلی قفل شما اینه که با دلفی نوشتیش (بخاطر اینکه خواستی از flex استفادی کنی). شما قفل رو ارسال کن نگران ما هم نباش:31:

ما با هوش مصنوعی برنامه ات کنار میایم و یه جوری سرش رو گول میمالیم.:8::5:

آهان.... یه چیزی یادم اومد.
شما منظورت از اینکه برنامه هر بار باید کرک میشه اینه که یه کدی توسط shell هر بار رندوم تولید میشه؟
همون فایل information.ini که توش این اطلاعات هست؟

لازم باشه اینا رو هم برای برنامه شما شبیه سازی میکنیم. این که کار 3 سوته.

اما همه داستان اطلاعات توی قفله. به من یا ترجیحا aloen-star برسون (بدلیل کمبود وقت) اون وقت صحبتها رو ادامه میدیم. در غیر این صورت صحبت کردن بی مورده. چون تمام دانگلهایی که shell دارن هم بدون قفل کار نمیکنن.

والسلام.

Gladiator_Cracker
13-08-2010, 13:53
این داستان 100% غیر ممکن بودن کرک بدون وجود قفل اصلا چیز جدیدی نیست دوست من.

خیلی قبل تر از شما Sentinel و HASP و سایر تولید کنندگان دانگل این کار رو کردن با یه Shell که تا اطلاعات قفل نباشه فایل آنپک و اجرا نمیشه.

تازه شبیه سازی اونها هم زیاد کار راحتی نیست. اما به محض وجود قفل اکثر اونها رو میشه از کار انداخت.در مورد عدم حضور قفل من گفته بودم 100% هست و شروع بحث از اینجا بود که شما گفتید 100% نیست ، خوشحالم که به این نتیجه رسیدین.

حالا سیستم شما هم دقیقا همینه. برنامه شما تنها سورس تصمیم گیریش اطلاعاتیه که tiny.ocx میگیره از قفل. خب وقتی همه اونها شبیه سازی بشه سیستم شما هم بدون هیچ مشکلی کار خواهد کرد
اصلا نهایتش اینه که فایل رو آنپک میکنیم و تمام فایلها رو از فایل DAT رمزدار استخراج میکنیم. مشابه همون کاری که با اون plzunpackme کردم.
ماجرای اون Unpackme کمی ( کمی که چه عرض کنم ... ) با هم تفاوت دارن و مسالشون کاملا" از هم جدا هست.

ما با هوش مصنوعی برنامه ات کنار میایم و یه جوری سرش رو گول میمالیممتاسفانه نمیتونید ، چون سیستم هوشمند نیازمند کلیدی هست که به عنوان کلید میانی ، این کلید میانی از الگوبرداری هوشمند شبکه های نورونی ایجاد میشه ، حالا اگر شما بخوای گول یا هر چیزی سر این سیستم بمالی ، کلا" تبدیل میشه به یک سیستم قاطی که حتی نمیتونه Caption فرم خودش رو هم بخونه ، البته این موضوع کار من نیست ، ذات این الگوریتم این جوری هست ( چون برای تنظیم روبات و ... ازش استفاده میشه ، کلا" به هر گونه تغییر شبکه حساس هست ، تنظیم شبکه اون هم حدود یک روز طول میکشه که یک نرم افزار انجام میده ؛ حالا اگر بخواهید دستی تغییرش بدین فکر کنم یک یه سالی کار داشته باشین :2: ).

آهان.... یه چیزی یادم اومد.
شما منظورت از اینکه برنامه هر بار باید کرک میشه اینه که یه کدی توسط shell هر بار رندوم تولید میشه؟
همون فایل information.ini که توش این اطلاعات هست؟نه ، این ماجرا بر میگرده به همون روش منطقی هوش مصنوعی و ارتباط نورونی ، به Shell و ... ربطی نداره.

لازم باشه اینا رو هم برای برنامه شما شبیه سازی میکنیم. این که کار 3 سوته.این اطلاعات نیازی نیست شبیه سازی بشن ، چون به کاری نمیان.

اما همه داستان اطلاعات توی قفله. به من یا ترجیحا aloen-star برسون (بدلیل کمبود وقت) اون وقت صحبتها رو ادامه میدیم. در غیر این صورت صحبت کردن بی مورده. چون تمام دانگلهایی که shell دارن هم بدون قفل کار نمیکنن.صحبت اصلی این تاپیک از کرک شدن قفل بدون حضور قفل شروع شد که خوشحال هستم که نهایتا" به این نتیجه رسید که قفل بدون حضور دانگل کرک شدنی نیست ( با حضور دانگل رو هم بعدا" صحبت میکنیم ! ).:5:
در مورد خود قفل هم من هماهنگی های لازم رو انجام میدم ، اگر نتیجه مثبت بود یا با شما یا با دوست قبلیمون تماس میگیرم.:46:

موفق باشید.

Newbie_Cracker
13-08-2010, 16:49
اما باز هم میگم.

کرک نشدن بدون وجود قفل چیز جدیدی نیست.

شما در تبلیغاتت نگفته بودی کرک بدون قفل 100% میشه. گفته بودی کلا کرک برنامه غیر ممکن میشه.

بحث از اینجا شروع شد.

Gladiator_Cracker
13-08-2010, 17:06
بله چیز جدیدی نیست ، متاسفانه امکان ارسال قفل رو فعلا" ندارم ( چون باید اول هماهنگ بشم ) وگرنه خودتون میدیدین که حرف بی جایی نزدم ، کرک کردن قفل با حضور قفل سخت افزاری هم اگر امکان پذیر باشه بسیار سخت هست و باید روی هر سیستم یک بار جداگانه کرک بشه و نمیشه براش Patch عمومی ریلیز کرد ( بر میگرده به همون هوش و .... ).
در کل بسیار ازتون متشکرم که روی قفل زمان گذاشتید.

Newbie_Cracker
14-08-2010, 14:21
خواهش ميکنم.

اما من که ميگم اين که رو هر سيستم بايد جدا کرک بشه شعار تبليغاتيه :5:

Gladiator_Cracker
14-08-2010, 19:07
اما من که ميگم اين که رو هر سيستم بايد جدا کرک بشه شعار تبليغاتيه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امیدوارم بعد از اینکه قلف رو براتون ارسال کردم باز هم همین نظر رو داشته باشید ! :21:

Alone-Star
19-08-2010, 17:27
امیدوارم بعد از اینکه قلف رو براتون ارسال کردم باز هم همین نظر رو داشته باشید ! :21:
عزیز قفل رو ارسال کردید برای نیوبی :eh: ؟ ( به بنده که اطلاعی ندادید )

Gladiator_Cracker
20-08-2010, 01:03
عزیز قفل رو ارسال کردید برای نیوبی :eh: ؟ ( به بنده که اطلاعی ندادید )
با شرکت در این مورد صحبت کردم ، چون اصولا" اینجورکارها میتونه برای شرکت تنش زایی بکنه زیاد به پیگیری موضوع تمایل نشون ندادن ولی بنده همچنان در حال مذاکره با مدیر فروش پروتکتور هستم ، فکر میکنم اگر خدا بخواد اواخر هفته آینده با شما یا دوست عزیزمون نیوبی تماس بگیریم.

vb-sosol
23-08-2010, 18:25
بالاخره چی شد ؟
کرک شد یا نه ؟

Gladiator_Cracker
23-08-2010, 19:25
بالاخره چی شد ؟
کرک شد یا نه ؟
بدون قفل سخت افزاری کرک نشد و نخواهد شد ولی با قفل باید صبر کنید تا یک نمونه قفل برای دوستان ارسال بشه تا تست کنن.

rangtab2005
24-09-2010, 22:36
با سلام
هرچند من اصلا از قفل و اين جور چيزها سر در نميارم.ولي يه درخواست از دوستان داشتم.
ما تازگيها يک کارگاه حوله بافي گزاشتيم (پدرمون در اومد)
براي بدست آوردن بازار نياز به طراحي جديد داريم و کار طراحي رو هم با برنامه هايnedgraphicsانجام ميدن.اين برنامه رو از نت نتونستم دانلود کنم .تو ايران هم کسي نمفروشه(قيمت نرم افزار اصلي گرونه)*تنها راه تهيه از ترکيه هست که اونهم کرک شده است ولي همين کرک شده توسط يک قفل دانگل محافظت شده.
حالا درخواست:
1-نحوه دور زدن قفل
2-امولاتور قفل
3-پچ براي برنامه
4-نسخه قابل دانلود از برنامه
چون وضع بازار بده و ما هم به حد کافي زير قرضيم ديگه جاي پول خرج کردن نمونده(چون براي هر نصب بايد بريم ترکيه)

Gladiator_Cracker
25-09-2010, 00:24
فکر میکنم جای مناسبی درخواست خودتون رو عنوان نکردید !؟
بهتر بود یک تاپیک جدا در بخش درخواست کرک ایجاد میکردید.