PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا مبدل S/PDIF به 5.1 وجود دارد؟

mahyarrs
28-06-2010, 03:10
می‌خواستم بدونم آیا مبدلی هست که خروجی دیجیتال S/PDIF رو به آنالوگ 5.1 تبدیل کنه طوری که بتونم اسپیکرهام رو به دستگاه dvd دارای خروجی دیجیتال وصل کنم؟
با تشکر

shabkard
28-06-2010, 03:24
خیر دوست گرامی از همان خروجی های معمولی وانالوگ پلیرتان استفاده کنید:41:

kiyani_behzad
28-06-2010, 10:52
بله دوست عزیز هست همچین تبدیلی زمانی کاربرد زیادی داشت چون خیلی از امپ ها ورودی دیجیتال تداشتند و باید DVD را با این تبدیل وصل میکردیم به امپ ولی فکر نمیکنم الان بشه توی بازار پیدا کرد، اسمش هم S/Pdif to Analog هست

ariajoker
28-06-2010, 19:46
دوستان مبدلی هست که بشه چند کابل اوپتیکال رو به یک ورودی spdif همزمان متصل کرد؟ نه اینکه همزمان استفاده کرد فقط بتونی چند تا کابل رو همزمان متصل کنی.?

t_tanhayam
28-06-2010, 19:58
دوستان مبدلی هست که بشه چند کابل اوپتیکال رو به یک ورودی spdif همزمان متصل کرد؟ نه اینکه همزمان استفاده کرد فقط بتونی چند تا کابل رو همزمان متصل کنی.?

كلا مبدلهاي اپتيكال به ساير موارد موجود هستند منتها خيلي كمياب هستند
من هم دقيقا دنبال همچين موردي گشتم يافت مي نشود :46:

ghahremanimehdi
28-06-2010, 20:17
بله هست ولی همچین چیزی خریدنش توصیه نمیشه و کمیاب هم هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و وصل کردن اسپیکرهای کامپیوتر به خروجی آنالوگ کیفیت مطلوبی نخواهد داشت.
به نظرم اگر شما به دنبال صدای چند کاناله هستی بهتر هست به فکر خرید سینمای خانگی به جای دی وی دی پلیر باشی.

ariajoker
28-06-2010, 22:43
كلا مبدلهاي اپتيكال به ساير موارد موجود هستند منتها خيلي كمياب هستند
من هم دقيقا دنبال همچين موردي گشتم يافت مي نشود :46:
دوست عزیز فکر کنم منظورمو درست متوجه نشدین من چند تا دستگاه دارم که همشون خروجی اپتیکال دارن ولی سینمای خانگیم فقط یک ورودی اپتیکال داره .
من چطور میتونم همه ی این وسایل رو با هم به سینمای خانگی وصل کنم که همش نخوام کابل ها رو از این دستگاه به اون دستگاه وصل کنم؟
اصولا همچین چیزی توی ایران گیر میاد؟ اگر اره به چه وسیله ای معروف هست و کلا ارزش خریدن داره؟
واگر ارزش نداره ممنون میشم بگین چرا ارزش نداره.

t_tanhayam
28-06-2010, 22:54
دوست عزیز فکر کنم منظورمو درست متوجه نشدین من چند تا دستگاه دارم که همشون خروجی اپتیکال دارن ولی سینمای خانگیم فقط یک ورودی اپتیکال داره .
من چطور میتونم همه ی این وسایل رو با هم به سینمای خانگی وصل کنم که همش نخوام کابل ها رو از این دستگاه به اون دستگاه وصل کنم؟
اصولا همچین چیزی توی ایران گیر میاد؟ اگر اره به چه وسیله ای معروف هست و کلا ارزش خریدن داره؟

من دقيقا متوجه شدم منظور من هم همينه گفتم گير نمياد حداقل توي ايران من نديدم
اوني كه دوستمون معرفي كردند كانورتر هست
من هم مثل شما اين مشكل رو دارم كه چاره اي نبود جز استفاده كردن از خروجي هاي انالوگ دستگاه

ghahremanimehdi
28-06-2010, 22:56

بله هست. این دستگاهی که شما میخوای به نام AV receiver (یا Audio Receiver ) هست که تمام سیستمهای صوتی بهش وصل میشه (و معمولا خودش آمپلی فایر هم داره) .
نمونه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 11:56 PM ---------- Previous post was at 11:55 PM ----------

ghahremanimehdi
28-06-2010, 23:01
اینم یک مدل از AV receiver سونی که حدود 250 دلار هست و احتمال زیاد در ایران هم پبدا میشه :
Sony STR DH810 AV receiver

ghahremanimehdi
28-06-2010, 23:42
اینجا رو هم ببینید : (راهنمای اتصالات به receiver رو با دیاگرام نشون میده و خیلی کامل هست)

t_tanhayam
29-06-2010, 11:55
مهدي خان بحث يك چند مسيره سادست نه يك دستگاه حرفه اي
تمپ هاي امروزي هم اكثرا خودشون چند تا ورودي اپتيكال دارند :46: