PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه‌های گرافیکی ( جایگزین )

m a j r i x
20-04-2006, 00:26
سلام
برای کاربرانیکه بصورت حرفه‌ای روی برنامه‌های تخصصی کار میکنن جایگزین کردن یک برنامه با یک برنامه دیگه در همان سطح و کارایی سخته و مسائلی مانند آشنا شدن با رویه عمومی کار با اون و هماهنگ سازی باعث ایجاد وقفه در پروسه زمانی خودش میشه
بقیه مطالبم رو با مثال جور میرم دو برنامه Adobe photoshop و 3DMax برنامه‌های هستن که کارایی و عملکردشون برای کاربرانش ثابت شده ولی با چه قیمت و هزینه مجوزی ؟
خب شما میتونید بگید که ما در ایران هستیم و قانون کپی رایت برای معنا نداره یا از این نوع ادله و . . . !
حال من یک سوال دارم آیا شما حاضر هستید که از برنامه‌ی استفاده کنید که قانونی باشه و اونو کرک نکرده باشید از مجوزهای محدود کننده استفاده نکنه از مجوزی استفاده کنید که به شما آزادی کامل برای استفاده از یک برنامه‌رو میده و قدرت مانور شما رو برای هدایت یک پروژه بالا ببره لطفا به سوال من فکر کنید و صادقانه بجوابی که بخودتون میدید فکر کنید

* * *

GIMP GNU Image Manipulation Program
برنامه Gimp شما رو میتونه ویرایش تصاویر و عکسهای شما مورد استفاده قرار بگیره و جایگزین مناسبی برای Adobe photoshop باشه
این برنامه از Plug-in و فیلترهای قوی استفاده میکنه که شما رو در امر ویرایش تصاویر یاری میکنه برای تست هم که شده یک بار نصب کنید بعضی مواقع تفاوت مزه شیرینی داره
وب سایت Gimp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود گیمپ downlods ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
GIMP for UNIX including Linux ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بسته‌های RPM گیمپ برای زوزه از Guru's ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگیرید
گیمپ برای دوستانیکه از ویندوز استفاده میکنن Installers for GIMP for Windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چند تا تصویر از محیط گیمپ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

* * *

Blender Blender is the open source, cross platform suite of tools for 3D creation
برنامه blender برای ایجاد تصاویر سه بعدی یا 3D و انیمیشن سازی و رندر به شما کمک میکنه عنوان کردن این موضوع که در سال ۲۰۰۵ بیش از دو میلیون بار برنامه blender دانلود شده گویا قدرت و محبوبیت این برنامه‌ست آیا باز هم فکر میکنید نمی‌تونید جایگزینی برای 3DMax پیدا کنید
وب سایت blender ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دیدن تصاویر ایجاد توسط این برنامه Art Gallery ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بسته‌های RPM بلندر برای زوزه از Guru's ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگیرید
بلندر برای دوستانیکه از ویندوز استفاده میکنن MS Windows Installer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و یک تصویر ایجاد شده توسط بلندر
ممنون میشم که از نظرات شما آگاهی پیدا کنم
موفق باشید

mohammad1987
02-09-2006, 22:24
inkscape
برنامه کارل دراو که تو ویندوز هست که دیدید . این همون کارو تو لینوکس می کنه . و ویرایشگر svg
است .و قادر هم هست که svg رو به png تبدیل کنه .
اینم سایتش : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m a j r i x
02-09-2006, 22:38
و برنامه‌ی که جدیدا باهاش آشنا شدم و دارم روش کار میکنم