PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست آموزش iPhone از صفر

Diego
27-06-2010, 14:59
من بعد از سیر کردن مدت زمانی در دنیای ppc، قصد دارم دنیای iPhone رو هم سیر کنم.منتها هیچ گونه تجربه ی عملی و علمی در موردش ندارم.
مثلاً اینکه دقیقاً بعد از خرید نیاز به اعمال چه تغییراتی داره؟(قفلش شکسته بشه یا ...)
مثلاً فرق جیلبریک با آنلاک کردن...
کلاً اگه یه نفر پیدا بشه به صورت کامل و از ابتدا توضیح بده واقعاً ممنون میشم.

arash s.b
27-06-2010, 18:04
من بعد از سیر کردن مدت زمانی در دنیای ppc، قصد دارم دنیای iPhone رو هم سیر کنم.منتها هیچ گونه تجربه ی عملی و علمی در موردش ندارم.
مثلاً اینکه دقیقاً بعد از خرید نیاز به اعمال چه تغییراتی داره؟(قفلش شکسته بشه یا ...)

سلام
ببین دوست عزیز اگر هر کی سوال داشته باشه بخواد مثل شما یه تاپیک بزنه که دیگه سنگ رو سنگ بند نمی شه.
این دفعه جواب می دم ولی بعد از این هر سوالی داشتی بیا تاپیک iphone4.

اگر شما بخوای به صورت قانونی عمل کنی ، مثل یه بچه ی خوب :31: می ری یه آیفون آنلاک و سپس یه gift card آیتونز می خری و اینجوری هر چی بخوای خودت به صورت مستقیم از itunes می خری(پول می دی و سپس دانلود می کنی) و حالش و می ببری.
حالا اگر بچه ی بدی باشی و بخوای خسیس بازی در بیاری :31::
شما میری اولا یه آیفون لاک می خری که اونوقت باید بدی با یه نرم افزار آنلاک بشه که شما اگر بخوای از گوشیت در ایران استفاده کنی 100٪ مشکل انتن دهی خواهی داشت.
بعد از اون باید توسط یک نرم افزارکه از اینترنت دانلود می کنی گوشیت رو جلبریک کنی تا بتونی توسط سدیا ، نرم افزار یا بازی های itunes رو به صورت کاملا رایگان و مفتی دانلود کنی ( در واقع بدزدی:41:).
شکستن قفل هم در آیفون بی معنی است دو تا کار می شه کرد که اونا رو توضیح دادم.
نتیجه گیری اخلاقی: پسر خوبی باش و از روش اول استفاده کن و بخاطر هیچ و پوچ خودت و مدیون یه سری آدم که نمی شناسی نکن.(معلومه این جوری باید پول بیشتری خرج کنی ولی ارزشش رو داره:20:)
بازم سوال داشتی که می دونم 100٪ داری بیا تاپیک iphone4.
با تشکر:11:

payamf1
27-06-2010, 21:10

ممنون از یادآوری خوبتون
راستش خودم هم تو فکر چنین تاپیکی بودم.
من بعد از یه جمع آوری یه سری توضیحات میدم امیدوارم به دردتون بخوره.

payamf1
28-06-2010, 11:58
اطلاعات به تاپیک زیر منتقل شد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای آشنایی بیشتر اصطلاحات زیر رو نوشتم که امیدوارم بتونه جوابگوی سوالاتتان باشه.

اصطلاحات :

فریمور : آپدیتهای نرم افزاری که برای انواع آیپاد ، آیپد و آیفون معرفی شده و با برخی امکانات و مزایایی تازه و در عین حال افزایش امنیت برای دانلود گذاشته میشوند.
البته باید توجه داشت که افرادی که قصد استفاده از نرم افزار کرک شده را دارند (مجانی) بهتر است توسط خود آیتونز آنرا دانلود نکنند.

آیتونز : برنامه رایگان اپل ، برای تبادل اطلاعات و همچنین ویرایش ، اضافه و یا حذف کردن فایلهای شما در دستگاههای iPod , iPad و iPhone
بدون این برنامه شما دسترسی بسیار محدودی به فایلهای دستگاه خود دارید.

جیلبرک : اولین مرحله مورد نیاز برای استفاده از برنامه های کرک شده و مجانی که بعد از معرفی فریمور افرادی جیلبرک را بصورت برنامه های مختلف برای دانلود قرار میدهند.

سیدیا : بعد از جیلبرک برنامه ای به نام Cydia بر روی دستگاه شما نصب خواهد شد که با استفاده از اینترنت میتوانید تغییرات مختلفی را در ظاهر ، کارایی و برنامه های دستگاه اضافه کنید. فایلهای مختلفی مثل : تم و رینگتون و عکس و برنامه هایی مثل : اضافه کردن Delivery ، افزودن قابلیت جابجایی فایلها توسط بلوتوث و ... همه در سیدیا انجام می پذیرد.

لاک : شرکت اپل برای اینکه بتواند آیفون شما را تنها برروی سیم کارت خودتان فعال کند اصطلاحا آنرا لاک میکند. بطوریکه اگر به غیر از سیم کارت مختص به همان آیفون سیم کارت دیگری برروی آن قرار داده شود ، آنتن دهی آیفون قطع خواهد شد.

آنلاک : برای اینکه بتوان آیفون را مثل گوشیهای دیگر بر روی هر سیم کارتی اجرا کرد (بطوریکه آنتن داشته باشد) نیازمند آنلاک خواهیم بود. آنلاک دو نوع است :

آنلاک فکتوری : آیفون هایی که خود اپل آنرا آنلاک کرده و برای فرستادن به نقاطی از دنیا که اپراتور مدنظر اپل در آنجا قرار ندارد استفاده شده و براحتی اکتیو میشود.

آنلاک نرم افزار : آیفونهایی که با نرم افزارهای مختلف (که بصورت غیر رسمی ارائه میشوند) آنلاک شده اند و توسط افراد نیز چنین آنلاکی امکان پذیر است.

اکتیو : بعد از خرید آیفون و وقتی برای اولین بار آیفون را روشن میکنید. چیزی جز یک صفحه سیاه با علامت آیتوز و یک کابل USB و قسمت emergency call نمیبینید. و لازم است که شما آیفون را اکتیو کنید.

اکتیو کردن شامل وصل کردن آیفون از طریق کابل USB به برنامه آیتونز میشود که در صورتی که آنلاک فکتوری باشد گوشی شما اکتیو شده و قابلیت استفاده کامل از آن برایتان فراهم است اما در صورتی که لاک باشد آیتونز به شما خوهد گفت که سیم کارت مخصوص را قرار دهید و بنابراین آیفون شما در این حالت آکتیو نخواهد شد.

ممکنه در برخی از صفحات انجمن با اصطلاحات زیر نیز برخورد کنید که بهتر است اینجا را نیز مطالعه کنید :

پارت نامبر : عددی است که در آدرس settings/general/about/model قرار دارد و پارت نامبر نامیده میشود. همچنین پشت جعبه آیفون هم پارت نامبر با نوشته Part No نشان داده شده است.

هفته ساخت : عددهای چهارم و پنجم Serial No نشانگر هفته ساخت گوشی شما است. سریال نامبر در پشت جعبه نوشته شده است.

سال ساخت : عدد سوم Serial No نشانگر سال ساخت است. برای مثال عدد 0 نشانگر 2010 یا عدد 8 نشانگر 2008 است.

فرمت ipa : تمام برنامه ها و بازیهای آیفون و آیپاد تاچ با این فرمت هستند. البته فرمتهای مختلف دیگری نیز وحود دارد اما مهمترین فرمت همین ipa است.

DFU Mode : در برخی از مراحل جیلبرک از شما خواسته میشود که آیفون را به حالت DFU ببرید. چنین حالتی باید خیلی با دقت انجام شود چون ممکن است آیفون یا آیپاد شما را دچار مشکلات نرم افزاری زیادی کند. لازم به ذکر است که استفاده زیاد از این حالت آیفون و آیپاد تاچ شما را فرسوده خواهد کرد بنابراین در استفاده از آن خیلی دقت کنید و کمتر از آن استفاده کنید.

Recovery Mode : بهترین راه برای مواقع استثنا که آیفون یا آیپاد تاچ دچار مشکل نرم افزاری شده و روشن نمیشود یا به طور کامل دستگاه بالا تمیاید یا در جاهای معینی هنگ میکند و درکل امکان برقراری ارتباط مستقیم به آیتونز برای Restore کردن فراهم نیست بردن به ریکاوری باعث میشود گوشی در این مواقع توسط آیتونز شناخته شود که بتوان حداقل کارهای لازم برای رفع چنین مشکلاتی مثل ریختن دوباره فریمور انجام داد. البته در این حالت فایلها قابل دسترس نیست.

سعی کردم توضیحات لازم رو بدم اگر چیزی از قلم افتاده لطفا اعلام کنید.

مدیر محترم لطف کنند تاپیک را مرتب کرده و پست های اضافی را پاک کنند

Diego
28-06-2010, 12:06
[SIZE=2]سلام
ببین دوست عزیز اگر هر کی سوال داشته باشه بخواد مثل شما یه تاپیک بزنه که دیگه سنگ رو سنگ بند نمی شه.
این دفعه جواب می دم ولی بعد از این هر سوالی داشتی بیا تاپیک iphone4.

چون سوالات من کاملاً پایه ای هستش،واسه همین تاپیک جدا گانه زدم.:11:

ممنون از یادآوری خوبتون
راستش خودم هم تو فکر چنین تاپیکی بودم.
من بعد از یه جمع آوری یه سری توضیحات میدم امیدوارم به دردتون بخوره.

ممنون بابت توضیحاتتون.:11::40:
1_بعد از جیلبریک کردن،باید دنبال برنامه های کرک شده باشم؟یا هر برنامه ای روش نصب میشه؟
2_برنامه های کرک شده اش،مثل برنامه های ppc راحت پیدا میشه؟

پس مراحل کار من باید اینطوری باشه؟:
1_خرید یه آیفون آنلاک فکتوری (از کجا باید بفهمم دستگاهی که خریدم آنلاک فکتوری هستش؟)
2_جیلبریک کردن
درسته؟
ممنون.

payamf1
28-06-2010, 12:16
1- بله - بله
2- بله حتی بیشتر از پاکت پیسی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- نظر خودته میتونی همینطوری هم بصورت قانونی استفاده کنی و جیلبرک نکنی

Diego
28-06-2010, 12:54
1- بله - بله
2- بله حتی بیشتر از پاکت پیسی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- نظر خودته میتونی همینطوری هم بصورت قانونی استفاده کنی و جیلبرک نکنی

اگه جیلبریک نکنم،برنامه هاش رو باید بخرم؟ از ایران اینکار امکان پذیره؟:11:

arash s.b
28-06-2010, 13:16
سلام
دوست من جلبریک نکن هم سرعت گوشی رو میاره پایین هم کار درستی نیست(یه جور دزدی است).:41:
بله باید بخرید.
بله که امکان پذیره من خودم همین کار رو میکنم.
اولا 25٪ برنامه های itunes رایگان است.50٪ زیر 2$ و 15٪ زیر 4$ و 10٪ باقیمانده که شامل movie& music است قیمتاش بالاتره.
شما با استفاده از master card یا gift card در itunes یه حساب برا خودت باز می کنی.
سپس توسط v*p*n (چون ایران تحریم است) sign میشی و به راحتی خرید می کنی.
با تشکر:40:

NINTENDO_DS
28-06-2010, 14:33

اگر جیلبریک نکنید باید مستر کارت یا ایتونز گیفت کارت داشته باشین که بخرین برنامه و بازی ها رو

ولی به نظر من هم جیلبریک کنید تا راحت بازیها و برنامه ها حتی گرونهاش رو از همین سایت یا موبایلستان راحت دانلود کنید

ولی خرید از ایران با وی پی ان امکان پذیره
مستر کارت رو هم میتونید از بانک پاسارگاد بگیرین

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:30 PM ----------

سلام
دوست من جلبریک نکن هم سرعت گوشی رو میاره پایین هم کار درستی نیست(یه جور دزدی است).:41:
بله باید بخرید.
بله که امکان پذیره من خودم همیت کار رو میکنم.
اولا 25٪ برنامه های itunes رایگان است.50٪ زیر 2$ و 15٪ زیر 4$ و 10٪ باقیمانده که شامل movie& music است قیمتاش بالاتره.
شما با استفاده از master card یا gift card در itunes یه حساب برا خودت باز می کنی.
سپس توسط v*p*n (چون ایران تحریم است) sign میشی و به راحتی خرید می کنی.

پس شما هم دارید به at&t ضرر میزنید چون در اصل می بایست با اون سیم کارت ها به اپراتورتون وصل بشین
هر وقت اپل اسم ایران رو آورد توی لیست کشورهاش من شخصا میرم از سایتش خرید می کنم

arash s.b
28-06-2010, 15:03
اگر جیلبریک نکنید باید مستر کارت یا ایتونز گیفت کارت داشته باشین که بخرین برنامه و بازی ها رو

ولی به نظر من هم جیلبریک کنید تا راحت بازیها و برنامه ها حتی گرونهاش رو از همین سایت یا موبایلستان راحت دانلود کنید

ولی خرید از ایران با وی پی ان امکان پذیره
مستر کارت رو هم میتونید از بانک پاسارگاد بگیرین

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:30 PM ----------

پس شما هم دارید به at&t ضرر میزنید چون در اصل می بایست با اون سیم کارت ها به اپراتورتون وصل بشین
هر وقت اپل اسم ایران رو آورد توی لیست کشورهاش من شخصا میرم از سایتش خرید می کنم

سلام
مورد اول: چه ربطی داره اپل مگه برا at&t کار میکنه که فقط باید از اون سیم کارت استفاده کرد.
اپل خودش یه سری گوشی آنلاک تولید می کنه به این معنا که هر جا وبا هر سیم کارتی دوست داری استفاده کن.:46:
مورد دوم:این اسمش توجیه و دور زدن قوانین بین الملی و از همه مهمتر خلاف شرع و انسانیت است.:41:
اون developer بدبخت چه گناهی کرده که شما داری برنامش رو رایگان استفاده می کنی.(با عرض معذرت، می دزدی:41:)
مثل این می مونکه من بگم سرانه ی متوسط درآمد هر انسان در جهان 1 میلیون تومان است. ولی چون من درآمدم از این کمتر است پس می رم بقیش رو از طریق دزدی کسب می کنم.:41:
شما باید راحت رو درست کنی تا به اون درامد برسی نه با دزدی.
روابط بین المللتون رو درست کنید تا تحریم برداشته شه ، این دیگه به اپل چه ربطی داره؟؟؟
در ضمن این یه نظر شخصی است.(اما واقعیت است دوست من:31:)

NINTENDO_DS
28-06-2010, 15:28
سلام
مورد اول: چه ربطی داره اپل مگه برا at&t کار میکنه که فقط باید از اون سیم کارت استفاده کرد.
اپل خودش یه سری گوشی آنلاک تولید می کنه به این معنا که هر جا وبا هر سیم کارتی دوست داری استفاده کن.:46:
مورد دوم:این اسمش توجیه و دور زدن قوانین بین الملی و از همه مهمتر خلاف شرع و انسانیت است.:41:
اون developer بدبخت چه گناهی کرده که شما داری برنامش رو رایگان استفاده می کنی.(با عرض معذرت، می دزدی:41:)
مثل این می مونکه من بگم سرانه ی متوسط درآمد هر انسان در جهان 1 میلیون تومان است. ولی چون من درآمدم از این کمتر است پس می رم بقیش رو از طریق دزدی کسب می کنم.:41:
شما باید راحت رو درست کنی تا به اون درامد برسی نه با دزدی.
روابط بین المللتون رو درست کنید تا تحریم برداشته شه ، این دیگه به اپل چه ربطی داره؟؟؟
در ضمن این یه نظر شخصی است.(اما واقعیت است دوست من:31:)

حرف شما کاملا درسته ولی به شرطی که همه رعایت کنن
منم روابط بین المللمو درست کنم 79 میلیون نفر دیگه فقط تو تهران چی؟

arash s.b
28-06-2010, 16:19
حرف شما کاملا درسته ولی به شرطی که همه رعایت کنن
منم روابط بین المللمو درست کنم 79 میلیون نفر دیگه فقط تو تهران چی؟

بعد از مرگ هر کس رو تو قبر خودش می گذارند.:20:
خدا هر کس رو بخاطر اعمال خودش مجازات می کنه.:46:
این جوابت هم توجیه است.:41:
به واقعیت فکر کن دوست من.:31:

mr_rayan
29-06-2010, 00:12
آخه وقتی برای یه گوشی باید دو برابر قیمت جهانیش رو توی ایران پرداخت کنیم پس یجورایی زور داره که بخوایم برای خرید برنامه هاش هم پول بدیم.
وقتی شرکت اپل نمی تونه قیمت رو توی کشورهای دیگه کنترل کنه پس چرا باید برنامه هاش رو بخریم؟درسته که این وسط دلالها دارند پول به جیب میزنند ولی این از کوتاهی و عدم کنترل شرکت اپل هستش که یک نمایندگی درست و حسابی برای فروش آیفون نداره.
الان توی بازار موبایل دو تا نمایندگی از شرکت اپل وجود داره،حالا برو اونجا ببین چه قیمت هایی بهت میدن،هم خود محصولات و هم از همه بدتر لوازم جانبی،صد رحمت به همون پایتخت گرون فروش.
به نظرت چقدر باید پول یه شارژر فابریک بدیم؟چقدر باید پول یه نصفه قاب پشت رو بدیم؟چقدر باید پول یه هنذفری فابریک بدیم؟من یه نوع قاب کریستالی قیمت کردم برای آیفون،می دونید چند بهم قیمت دادن؟50 هزار تومن.در صورتی که پول قاب فابریک یه گوشی جدید و مطرح از یه برند دیگه توی بازار بزور به 30 هزار تومن میرسه.حالا پول قاب فابریک آیفون 170 هزار تومنه توی ایران.
حالا شما بگید این انصافه؟وقتی من دارم همه چیز رو دوبله سوبله پرداخت می کنم و شرکت اپل هم توی این زمینه هیچ کمکی بمن نمی تونه بکنه چرا باید من بابت برنامه هاش پول بریزم توی جیبش؟(این به اون در)
من نمیخوام کارم رو توجیه کنم و بگم که اگه گوشیم رو جیل کردم کار درستی کردم ولی شخصا واسم زور داره که بخوام اینطوری پول خرج کنم.

NINTENDO_DS
29-06-2010, 11:50
آخه وقتی برای یه گوشی باید دو برابر قیمت جهانیش رو توی ایران پرداخت کنیم پس یجورایی زور داره که بخوایم برای خرید برنامه هاش هم پول بدیم.
وقتی شرکت اپل نمی تونه قیمت رو توی کشورهای دیگه کنترل کنه پس چرا باید برنامه هاش رو بخریم؟درسته که این وسط دلالها دارند پول به جیب میزنند ولی این از کوتاهی و عدم کنترل شرکت اپل هستش که یک نمایندگی درست و حسابی برای فروش آیفون نداره.
الان توی بازار موبایل دو تا نمایندگی از شرکت اپل وجود داره،حالا برو اونجا ببین چه قیمت هایی بهت میدن،هم خود محصولات و هم از همه بدتر لوازم جانبی،صد رحمت به همون پایتخت گرون فروش.
به نظرت چقدر باید پول یه شارژر فابریک بدیم؟چقدر باید پول یه نصفه قاب پشت رو بدیم؟چقدر باید پول یه هنذفری فابریک بدیم؟من یه نوع قاب کریستالی قیمت کردم برای آیفون،می دونید چند بهم قیمت دادن؟50 هزار تومن.در صورتی که پول قاب فابریک یه گوشی جدید و مطرح از یه برند دیگه توی بازار بزور به 30 هزار تومن میرسه.حالا پول قاب فابریک آیفون 170 هزار تومنه توی ایران.
حالا شما بگید این انصافه؟وقتی من دارم همه چیز رو دوبله سوبله پرداخت می کنم و شرکت اپل هم توی این زمینه هیچ کمکی بمن نمی تونه بکنه چرا باید من بابت برنامه هاش پول بریزم توی جیبش؟(این به اون در)
من نمیخوام کارم رو توجیه کنم و بگم که اگه گوشیم رو جیل کردم کار درستی کردم ولی شخصا واسم زور داره که بخوام اینطوری پول خرج کنم.

اون قاب کریستالیه که بهت گفتن با اون معمولیها فرق داره ها قیمت جهانیش البته 35 یورو هست

arash s.b
29-06-2010, 12:53

شما در کشوری زندگی می کنی که تحریم است، پس شرکت اپل کاری نمیتونه برای شما بکنه.:46:
در ضمن اینا چه ربطی به اون developer بدبخت داره که با یه امیدی این برنامرو نوشته و برای فروش گذاشته.
شما با جلبریک کردن به اون developer خیانت می کنید، نه شرکت اپل.
بعد ،خرید آیفون که زوری نیست شما فکر می کنی سرت کلاه می گذارند خب نخر.:20:

payamf1
29-06-2010, 14:35
شما در کشوری زندگی می کنی که تحریم است، پس شرکت اپل کاری نمیتونه برای شما بکنه.:46:
در ضمن اینا چه ربطی به اون developer بدبخت داره که با یه امیدی این برنامرو نوشته و برای فروش گذاشته.

دوست عزیز شما یه مقداری زود از کوره در میری نه؟
بی خیال اینجا انجمن است و هرکسی نظرات خودشو داره take it easy

mr_rayan
29-06-2010, 23:59

خب اگه ما تحریم هستیم و کسی نمیتونه کاری برای ما بکنه مجبوریم راه حلی پیدا کنیم.درسته؟ما هم این راه حل رو پیدا کردیم.
شاید کمتر از 5% از افرادی که آیفون دارند و توی ایران هستن از این گوشی بصورت قانونی استفاده می کنند.
اگر برای گوشی آیفون جیل نمیومد و استفاده ازش رو انقدر راحت نمی کرد مطمئن باشید که اصلا توی ایران نه محبوب می شد و نه معروف.
اون آقای developer هم که برنامه رو می نویسه و برای فروش میگذاره اصلا نباید به فکر کسب در آمد از ایران باشه.چون به قول شما ایران به کلی تحریم هستش و ما اصلا به صورت معمولی از آیتونز هم نمی تونیم چیزی دانلود کنیم و بایر بریم سراغ فیتیله شکن یعنی به عبارتی بازم باید یجورایی سر شرکت اپل رو کلاه بگذاریم.
اگر شرکت اپل دوست داشت که ما ایرانی ها از آیفون استفاده کنیم اصلا انقدر مانع جلوی پای ما قرار نمیداد.
ولی ماها پررو تر از این حرفاییم.:31:
دوست عزیز همونطوری هم که دوستمون پیمان گفت عقاید مختلفه.بهرحال نظر شما هم محترمه.این هم نظر شخصی من بود.:10:

NINTENDO_DS
30-06-2010, 12:31

البته گناه گردن ما نیست ها تقصیر روس ها و چینی هاست که اپل رو -- می کنن

در ثانی اگر اینطور باشه ما نباید از ایکس باکس 360 هم استفاده کنیم درسته؟ و همینطور شما اگر به بازی علاقه داری یا برنامه های کامپیوتری باید بری اصلشو با قیمت 45 دلار به بالا بخری این کار رو می کنی؟

arash s.b
30-06-2010, 13:59
خب اگه ما تحریم هستیم و کسی نمیتونه کاری برای ما بکنه مجبوریم راه حلی پیدا کنیم.درسته؟ما هم این راه حل رو پیدا کردیم.
شاید کمتر از 5% از افرادی که آیفون دارند و توی ایران هستن از این گوشی بصورت قانونی استفاده می کنند.
اگر برای گوشی آیفون جیل نمیومد و استفاده ازش رو انقدر راحت نمی کرد مطمئن باشید که اصلا توی ایران نه محبوب می شد و نه معروف.
اون آقای developer هم که برنامه رو می نویسه و برای فروش میگذاره اصلا نباید به فکر کسب در آمد از ایران باشه.چون به قول شما ایران به کلی تحریم هستش و ما اصلا به صورت معمولی از آیتونز هم نمی تونیم چیزی دانلود کنیم و بایر بریم سراغ فیتیله شکن یعنی به عبارتی بازم باید یجورایی سر شرکت اپل رو کلاه بگذاریم.
اگر شرکت اپل دوست داشت که ما ایرانی ها از آیفون استفاده کنیم اصلا انقدر مانع جلوی پای ما قرار نمیداد.
ولی ماها پررو تر از این حرفاییم.:31:
دوست عزیز همونطوری هم که دوستمون پیمان گفت عقاید مختلفه.بهرحال نظر شما هم محترمه.این هم نظر شخصی من بود.:10:
بنده به احترام دوستمون آقای payamf1 این بحث رو ادامه نمی دم.:10:

payamf1
30-06-2010, 14:41
rayan - nintendo و arash لطف کنین بزارین تاپیک روال خودشو بره میتونین توی گروهها بحثتون رو ادامه بدین :11:

NINTENDO_DS
30-06-2010, 15:49
ok من چون پیام جان گفتن دیگه ادامه نمی دم بحث قبلی رو
بازم معذرت میخوام

payamf1
30-06-2010, 17:21
ok من چون پیام جان گفتن دیگه ادامه نمی دم بحث قبلی رو
بازم معذرت میخوام
نینتندو میبینم که سیمبیان رو برداشتی آندروید گذاشتی؟ واسه خودت انقلاب کردی :دی

NINTENDO_DS
01-07-2010, 11:44
آره از آندروید خیلی خوشم اومده خیلی سیستم عامل باحالیه