PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و بررسی سرویس EDGE شرکت همراه اول

صفحه ها : [1] 2 3

KING_DESIGNER
26-06-2010, 23:21
میخواهیم در این تاپیک در مورد نحوه سفارش و خرید و کیفیت ، سرویسهای EDGE شرکت ارتباطی همراه اول به بحث و گفتگو بنشینیم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif
+ میخواهیم در این تاپیک در مورد نحوه سفارش و خرید و کیفیت ، سرویسهای EDGE شرکت ارتباطی همراه اول به بحث و گفتگو بنشینیم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط یک نکته :
- سرویس EDGe در این تاریخ یعنی 4.4.89 که بر روی سیم کارتهای این شرکت فعال شده فاقد کیفیت لازم بوده و نسبه به رقیب خود ایرانسل واقعا کم اورده برای پیگیری این گفته میتونید شخصا مقایسه بفرماید:20:
+ سرویس EDGe در این تاریخ یعنی 4.4.89 که بر روی سیم کارتهای این شرکت فعال شده فاقد کیفیت لازم بوده و نسبت به رقیب خود ایرانسل واقعا کم اورده برای پیگیری این گفته میتونید شخصا مقایسه بفرماید:20:

EDGE چیست ؟

این سرویس بر روی موبایل و یه سری از وسایل تعبیه شده و امکان ارتباط پر سرعت رو از طریق آنتنهای موبایل برای شما فراهم می اورد که حداکثر توان ان حدود 40 کیلوبایت در ثانیه هست .
نکته مهم این هست که حتی اگر انتن های موبایل انتن دهی ضعیفی برای صحبت کردن داشته باشند ولی ممکن هست EDGE قوی برای استفاده از اینترنت داشته باشند .
در همه جا قابل استفاده هستند و هزینه ای به مراتب کمتری دارند ضمن این که با شروع بسته های رویای همراه اول امکان تهیه این سرویس با پرداخت 10 تومن در ماه بصورت نامحدود فراهم هست.

تفاوت GPRS و EDGE
به زبان ساده و خیلی راحت GPRS که تا دیروز شما با اون کانکت میشدید سرعتی معادل 5 کیلوبایت در ثانیه داشت یعنی هر ساعت معادل 20 مگابایت دانلود میکرد.
ولی EDGE همون GPRS هست که بهینه شده و فقط بروی یه سری از گوشیهای جدید و وسایل خاص تعبیه شده و میتونه ارتباطی معادل 40 کیلوبایت در ثانیه رو برای شما به ارمغان بیاره.
این سرعت دسترسی معادل حدود 120 مگ در ساعت هست که نسبت به GPRS حدود 6 برابر هست !

برای این که بدونید شما زیر منطقه تحت پوشش EDGE قرار گرفتید یا خیر
کافیه به گوشی خودتون نگاه کنید
اگر حرف G و(در بعضی گوشیها مثل سونی اریکسون مثلث وارونه) رو دید یعنی که شما ارتباط eDGE ندارید و با GPRs کانکت هستید
اگر حرف E رو دیدید یعنی این که EDGE برقرار هست و میتونید از ان استفاده کنید.

تعریف EDGE
کلمه EDGE مخفف کلمهEnhanced Data Rates for Global Evolutionاست .

این ابزار سرعت انتقال اطلاعات تلفن همراه را افزایش می دهد و باعث تقویت اعتماد داده ها می شود و نرخ ها و حجم های انتقال دیتا را بر روی شبکه های موجود GSM / GPRS از طریق افزایش قابل توجه سرعتهای انتقال دیتا بالا می برد.
فناوری EDGE جزء تکنولوژی نسل سوم طبقه بندی می شود اما سرعت آن بسیار پایین تر از تکنولوژی های نسل سوم است به همین علت آن را نسل 75/2 نیز می نامند .

EDGE در گوشی های تلفن همراه جزء ابزار ارتباطی طبقه بندی می شود .
استفاده از اینترنت و امکانات چند رسانه ای از جمله مواردی است که نیاز به داده پر سرعت دارد و EDGE تا حدودی این نیاز را پشتیبانی می کند .

طرز کار EDGE
این فناوری متفاوت از امکانات گوشی بوده و قابل انتقال از طریق شبکه های ارتباطی است.

این فناوری متفاوت از امکانات گوشی بوده و قابل انتقال از طریق شبکه های ارتباطی است.

EDGE با رابط سیگنال دهی که برای ارتباط از طریق امواج رادیویی استفاده می شود کار می کند . EDGE/EGPRS می تواند بر روی تمام شبکه هایی که از GPRS برخوردار است کار کند .

مزایای فناوری EDGE
از جمله مزیت های این فناوری می توان به ایجاد اتصال سریع ، کار کردن با ظرفیت بالای دیتا و تعامل متقابل با شبکه های GSM برای پوشش جهانی اشاره کرد .

چرا سرعت من کم است ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این سرویس به شدت به شرایط شبکه وابسته هست به این معنی که هرچقدر تماس تلفنی و گفتگو در آنتنهای BTS یا موبایل نزدیک به محل سکونت شما زیاد باشه سرویس با افت سرعت د چار میشه.
برای امتحان این گفته میتوند شخصا به حاشیه شهر برید و امتحان کنید و ببینید که سرعتتون چقدر بیشتر میشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شکل-1 نمونه ای از انتتن BTS که در ایران به انواع و اقسام اشکال و طرحها و طعمهای گوناگون موجود هست !![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نحوه ارتباط با سیستم
به 3 شکل میشه این ارتباط رو بوجود اورد
1- ارتباط موبایل با کابل به سیستم و استفاده از موبایل به جای مودم
2- استفاده از simcard dongle
3- مختص لپتاپها: استفاده از سیم کارت دانگل موجود در داخل لپتاپ

برای برقراری ارتباط باید از موبایل به عنوان مودم استفاده کنید خوب این هم دچار زحمات و خساراتی در آینده خواهد شد. (من جمله سوختن باطری و اصطهلاک قطعات داخلی و تضعیف قوه انتن دهی دستگاه و...)
که برای اتصال موبایل به سیستم هم من در پست بعدی توضیح میدهم .

ولی وسیله ای به نام SIMCARD DONGLE هست که به عنوان یک مبدل USB هست که سیم کارت رو داخل اون قرار میدهید و بوسیله نرم افزار همراهش سیستم به مثال یک دستگاه وبایل عمل خواهد کرد.
قیمت این وسیله با پشتیبانی از 3G (شبکه های نسل بعدی با قدرت دریافت یک مگ ) حدد 100 تا 120 تومان است

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Q8wc4Bw&usg=AFQjCNFcoZPOcXxkO3fNdWngormXkFOUTQ[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شکل 2- نمونه ای از USB دانگل ( که این هم در انواع و اقسام و طرحها و طعمهای گوناگون تولید میشود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شکل 3- روترهایی که سیم کارت میخورند محصول DLINK
که قابلیت ارتباط با چندین سیستم رو دارند و ورودی سیم کارت دارند که سیم کارت رو داخلشون یمزارین و اینترنت رو به سادگی بین چندتا سیستم بصورت کابلی پخش میکنید که مدل سمت راستی علاوه بر کابل بصورت وایرلس هم امکان تقسیم امواج رو داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم در طرحها و رنگها و طعمهای گوناگون عرضه میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الته در لپتاپهای نسل جدید ( هم اکنون در بازار نیز موجود هست) یک ورودی سیم کارت نیز تعبیه شده که با نصب درایور ان میشود از این دانگل داخلی استفاده کرد.
نمونه ای از ورودی سیم کارت در لپتاپ که بصورت خشابی وارد لپتاپ میشود
اینم در طعمها و رنگهای مختلف موجود هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کلاسهای edge بر روی موبایل شما
هر موبایلی با سرعت خودش به اینترنت وصل میشه !
پس هر EDGE ای EDGE نیست !
دقت کنید eDGE در کلاسهای متفاوتی عرشه میشه حتی ممکنه سرعتتون بالاتر از 15 نره و اون هم به خاطر نوع گوشی هست که شما دارید edge کلاس 10=236.8کیلو بیت=29 کیلو بایت
edge کلاس 12=236.8کیلو بیت= 29 کیلو بایت
edge کلاس 32=296 کیلو بیت=37 کیلو بایت
اینها حداکثر سرعت دانلود هستند ولی باز بستگی به گوشی داره که بتونه
تعداد اسلات DLوUL رو هماهنگ کنه.
و در نهایت بهترین کلاس همون کلاس اخر یعنی 32 هست

پس اگر پوشش منطقه هم خوب باشه ولی موبایل شما کیفیت لازم رو نداشته باشه با مشکل افت سرعت روبرو خواهید شد.
باید در هنگام خرید موبایل ویا اتصال به این سیستم به این پارامترهای بالا توجه داشته باشید
برای این که بدونید گوشی شما در چه کلاسی هست و حداکثر سرعت خودتون رو دربیارید به این ادرس مراجعه کنید

کد:

توجه داشته باشید که برای برقرای این سرویس ابتدا میباست سرویس GPRS رو برای موبایل خود فعال کنید.
برای برقراری این سرویسس 2 راه هست
1- استفاده از سایت خود شرکت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- استفاده از SMS درخواست
که با زدن یک SMS خالی و بدون نوشته به شماره 8088 این سرویس رو برای شما فعال میکند. که بعد از ارسال پیغام به شما باید یکی از سرویسها رو با درج شماره آن به سرویس دهنده ارجاع دهید.

نکاتی که مشترکین می بایست قبل از فعال سازی بسته ها بدانند:

۱-برای استفاده از بسته های رویایی، فعالسازی سرویس اینترنت همراه اول (GPRS) ضرورت دارد. همچنین میتوانید با ارسال پیامک به شماره ۸۰۸۸ ثبت نام نمایید.

۲-مناطق تحت پوشش GPRS همراه اول عبارتند از کلیه شهرهای استانهای تهران، گیلان و مازندران و مراکز استان ها و مناطق آزاد تجاری و ... .

۳- در سیم کارتهای اعتباری، با خرید هر بسته، مبلغ بسته از اعتبار مشترک کسر می گردد.

۴- در سیم کارتهای دائمی، با خرید هر بسته، مبلغ بسته در صورتحساب دوره آتی منظور می گردد.

۵- بعد از غیر فعال شدن بسته ها ( اتمام مدت زمان بسته های خریداری شده) سرویس اینترنت همراه اول فعال بوده وبا تعرفه های جاری (زمان peak از ۸ صبح الی ۲۳ معادل ۸ ریال و زمان OffPeak از ۲۳ الی ۸ صبح و روزهای تعطیل رسمی معادل ۲ ریال) محاسبه میگردد

۶- استفاده از بسته ها در زمان قطع ارتباط تلفن همراه، امکان پذیر نبوده و اعتبار بسته به دوره بعد انتقال نمی یابد.

۷- تکرار استفاده از بسته ها پس از مدت اعتبار بسته، به خرید مجدد مشترک بستگی دارد.

۸- نظر به اینکه در هر زمان تنها می توان از یک بسته استفاده نمود، درخواست فعال سازی بسته جدید باعث لغو بسته جاری و پرداخت هزینه مجدد می گردد.
۹- بسته های یاد شده جهت استفاده کاربران عادی (sector home) مییاشد.

قیمتهای همراه اول

نام بسته
قیمت به ریال
زمان مورد استفاده
حجم دانلود
بسته رویایی (۱)
۱۰.۰۰۰
۲۴ ساعت
نامحدود
بسته رویایی (۲)
۵۰.۰۰۰
هفت (۷) روز
نامحدود
بسته رویایی (۳)
۱۰۰.۰۰۰
یک ماه
نامحدود
بسته رویایی (۴)
۳۰.۰۰۰
یک ماه از ساعت ۲۳ لغایت ۸ صبح
نامحدود

ادرس خرید اینترنتی این بسته ها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id =column-1&p_p_col_count=1&_GPRSPackages_WAR_MciProjectII10 _templateDir=template&_GPRSPackages_WAR_MciProject II10_theme=css_xhtml&_GPRSPackages_WAR_MciProjectI I10_dynamicAttributes={}&_GPRSPackages_WAR_MciProj ectII10_id=goToPackageSelect&_GPRSPackages_WAR_Mci ProjectII10_struts.portlet.action=%2Fview%2Fview%2 FgprsPackages_packageSelect&_GPRSPackages_WAR_MciP rojectII10_struts.portlet.mode=view

با تشکر فراوان از بروبکس پی سی ورلد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehrdad38-adrenalin MrDevil- Milad_4171 و.:11:

KING_DESIGNER
26-06-2010, 23:28
رزرو شد.........

sms11
27-06-2010, 08:50
این تاپیک جاش خالی بود اما نمیدونم اینجا بشه بررسیش کرد چون مربوط به بخش موبایل میشه
اما به هرحال
دوستان در مورد خدمات دهی این سرویس بحث کنید که ایا سرویس دهیش خوبه؟
من شنیدم که شما سفارش بسته رویایی مثلا 30 روزه میدی اما چون حساب کتاب درستو حسابی نداره سر مثلا 20 روز ار طرح خارج میشه و باعث میشه پول بیشتری طرف بپردازه و یا اینکه سرعتش بسیار داغونه

roteal2007
27-06-2010, 10:06
این تاپیک جاش خالی بود اما نمیدونم اینجا بشه بررسیش کرد چون مربوط به بخش موبایل میشه
اما به هرحال
من شنیدم که شما سفارش بسته رویایی مثلا 30 روزه میدی اما چون حساب کتاب درستو حسابی نداره سر مثلا 20 روز ار طرح خارج میشه و باعث میشه پول بیشتری طرف بپردازه و یا اینکه سرعتش بسیار داغونه

چون فعالان این تاپیک بیشترن و در واقع مربوط به اینترنت همراه آخر میشه وجودش مهم بود....
والا من هنوز نمیدونم چطوری باید GPRS رو فعال کرد؟!
این EDGE رو از کجا بفهمیم؟ گوشی من SONYERICSSON P1I

ali1497
27-06-2010, 10:14
اما به هرحال

با سلام
بله شديداً تائيد ميشود.
من خودم بسته يكماهه شماره 3 به مبلغ 10 هزار تومان از همراه اول را فعال كردم، ولي بعد از مدتي در صورتحساب ميان دوره به 20 هزار تومان افزايش پيدا كرد.
و با شكايت در بخش بازرسي سايت و مراجعه حضوري به دفتر امور مشتركين و تماس با 09990 هنوز موفق به باز گشت 10 هزار تومان اضافه نشدم.

Hamid Reza
27-06-2010, 10:21
سلام

فكر كنم تو بخش موبايل يه صحبتهايي دربارش شده

من چند وقت پيش خوندم مهمترين مطالبي كه دوستان اشاره كرده بودن اينا بود:

1.سرعت خوب نيست مخصوصا واسه دانلود كه به زور ميشه يه فايل 10 مگابايتي رو دانلود كرد
2.با وجود فعال كردن بسته هاي رويايي اما پول روي فيش موبايل و به صورت استفاده ي عادي مياد
(يعني طرف بيچاره ميشه)
3. رسيدگي و پشتيباني ضعيفي داره ( كه دوستمونم اشاره كرد بعد از يه ماه هنوز نتونسته پولشو برگردونه)
4.صدمه به گوشي و خراب شدن مدار و باتري
5.خطر براي سلامتي به خاطر اشعه هايي كه منعكس ميكنه

در كل به نظرم زياد جالب نباشه چون يه مدت خودمم ميخواستم استفاده كنم كه يه نظرسنجي هم بود بيشتريا گفته بودن ناراضين
واسه همين نگرفتم

اينم چندتا از همين تاپيكها:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداينم مقايسه بين همراه اول و ايرانسل در اين زمينه

roteal2007
27-06-2010, 10:40
ای بابا اگه اینطوری باشه که هم ضرر به جیبمون میخوره هم به جونمون.....یهویی دیدی شهید میشم در راه اینترنت....

KING_DESIGNER
27-06-2010, 11:24
اما به هرحال
در مورد EDGE صحبت میکنیم که اصلا ربطی به بخش موبایل نداره
چون وقتی که ما موبایل و تبدیل به مودم کردیم و کانکت شدیم دیگه از قابلیت موبایلینگ بیرون میاد عزیز

ای بابا اگه اینطوری باشه که هم ضرر به جیبمون میخوره هم به جونمون.....یهویی دیدی شهید میشم در راه اینترنت....
اولین پست رو دقت کنید نوشتم که این همراه اول به درد نمیخوره فقط جهت اگاهی از کم و کیف این سرویس ساختم که ملت متوجه بشوند و برن سراغ ایرانسل
در واقع هدف ایرانسل هست عزیز...
:10:

KING_DESIGNER
03-07-2010, 13:55
پست شماره 1 این تاپیک به روز شد :20:

Tenacious
04-07-2010, 21:19
من با ایرانسلش کار کردم. بدک نبود ولی نوسان زیاد داره. یه چیزی که هست اینه که بسته های نامحدود ایرانسل و همراه اول به صورت موقت ارائه شدن.
از ایرانسل پرسیدم گفتن بسته مخصوص جشنواره تابستانی هستش و تا آخر تابستون بیشتر جواب نمی ده.
از همراه اول خبری دارید؟

---------- Post added at 10:19 PM ---------- Previous post was at 10:17 PM ----------

به طور کلی من از ADSL بیشتر راضیم.

KING_DESIGNER
04-07-2010, 21:20
متاسفانه همچین چیزی رو نشنیدم پیگیری میکنم.

m0jtaba370
07-07-2010, 22:46
اقا یکی این تنظیماته gprs همراه اول بگه طرحو و gprs فعال کردم.
فقط تنظیماتش مونده!
سایتشم خرابه!

KING_DESIGNER
07-07-2010, 23:09
اقا یکی این تنظیماته gprs همراه اول بگه طرحو و gprs فعال کردم.
فقط تنظیماتش مونده!
سایتشم خرابه!
دوست عزیز کافیست که در داخل موبایلتون یک کانکشن بسازید
و لازم نیست چیزی در داخل فیلدهای خالی بگزارید و فقط فیلد APN مخفف ACCESS POINT NAME باید این کلمه روئ قرار بدید
mcinet
و کانکشن رو بسازید و وصل بشید

برای استفاده در داخل سیستم هم باید کلیه نکاتی که در پست دوم اشاره شده رو انجام بدید.:20:

m0jtaba370
07-07-2010, 23:21
دوست عزیز کافیست که در داخل موبایلتون یک کانکشن بسازید
و لازم نیست چیزی در داخل فیلدهای خالی بگزارید و فقط فیلد APN مخفف ACCESS POINT NAME باید این کلمه روئ قرار بدید
mcinet
و کانکشن رو بسازید و وصل بشید

برای استفاده در داخل سیستم هم باید کلیه نکاتی که در پست دوم اشاره شده رو انجام بدید.:20:

دوست عزیز ممنون از راهنماییت ولی نشد بازم!؟

HardWare Professor
08-07-2010, 00:59

همگی دوستان توجه کنند:

برای دریافت تنظیمات GPRS همرا اول فقط کافیست نوع گوشی خود را به 8008 اسمس کنند

KING_DESIGNER
08-07-2010, 07:37

مدل گوشیتونو بزارید کسی رد شد ببینه راهنمایی کنه :27:

همگی دوستان توجه کنند:

برای دریافت تنظیمات GPRS همراه اول فقط کافیست نوع گوشی خود را به 8008 sms کنند

اینم میشه
دمت گرم.:20:

roteal2007
08-07-2010, 07:57
همگی دوستان توجه کنند:

برای دریافت تنظیمات GPRS همرا اول فقط کافیست نوع گوشی خود را به 8008 اسمس کنند

یعنی نوکیا 3250 رو بنویسیم:
NOKIA 3250
بفرستیم به 8008؟؟؟؟

KING_DESIGNER
08-07-2010, 08:35
یعنی نوکیا 3250 رو بنویسیم:
NOKIA 3250
بفرستیم به 8008؟؟؟؟
والا برای من یه SMS اومد که تویش اسم گوشیمو به وضوح نوشته بود ....
در ضمن من توی سایت سامسونگ یه مورد باحال دیدم
وقتی توی سایت وارد تنظیمات گوشی میشید در این بخش با اسم شماره تلفن و وارد کردن مشخصات میتونین یه بسته دریافت کنین که داخل این SMS ئارده تنظیمات بصورت اتومناتیک هست و خودش اتوماتیک روی گوشی نصب میشه
یادم باشه در پست اول همه چیشو توضیح بدم :20:

m0jtaba370
08-07-2010, 09:02
دیشب کلی باهاش ور رفتم نشد که نشد!
sms هم فرستادم جوابشم اومد بعدش گفت که یه کد وارد کنید برایه تنظیمات (1234) ولی بازم کار نکرد هی error کانکشن میده!

مدلش:
htc touch pro 2

m0jtaba370
08-07-2010, 09:10
خاک تو سرشون با این سایت درست کردنشون!
هروز یجاش میانگه.
اگه کسی کد امنیتی دید ما را هم خبر کنه!

roteal2007
08-07-2010, 09:26
خاک تو سرشون با این سایت درست کردنشون!
هروز یجاش میانگه.
اگه کسی کد امنیتی دید ما را هم خبر کنه!

ریفرش کن ببین نمیاد؟

---------- Post added at 10:26 AM ---------- Previous post was at 10:22 AM ----------

دیشب کلی باهاش ور رفتم نشد که نشد!
sms هم فرستادم جوابشم اومد بعدش گفت که یه کد وارد کنید برایه تنظیمات (1234) ولی بازم کار نکرد هی error کانکشن میده!

مدلش:
htc touch pro 2

خوبه واسه شما میاد واسه من همونم نمیاد خاک تو گورشون.
زنگ زدم خدمات پستی میگه اگه سیم کارتت از مرکز اصفهان گرفته باشی میتونی فعال کنی در غیر این صورت نه!!!!
بازم به ایرانسل.

m0jtaba370
08-07-2010, 09:41
ریفرش کن ببین نمیاد؟

---------- Post added at 10:26 AM ---------- Previous post was at 10:22 AM ----------

خوبه واسه شما میاد واسه من همونم نمیاد خاک تو گورشون.
زنگ زدم خدمات پستی میگه اگه سیم کارتت از مرکز اصفهان گرفته باشی میتونی فعال کنی در غیر این صورت نه!!!!
بازم به ایرانسل.

همهجوره امتحان کردم نشد بابا!!!:41:

KING_DESIGNER
08-07-2010, 09:46
مجتبی جان داداش گوشیت چیه ؟
اگر مشکلی داری دقیق بگو
اصلا GPRS برای شما فعال شده ؟
اون کد تصویری هم یه بار برای من گیر داد ولی درذستش کردم یادم نیست چه جوری ولی اگه مشکلی هست داداش بیا توی پیغام خصوصی من درستش میکنم.

mohammad_87
13-07-2010, 20:23
برای تنظیمات gprs با اس ام اس بهتر جواب میگیرین تا اینترنتی.یه پیام بدون متن باید به 8080(اگه درست گفته باشم)میدین بعد راهنماییتون میکنه.
دوستان لطفا یه تست از سرعتاشون با این همراه اول بذارن و با ذکر نوع گوشی و منطقه،تا ببینیم کیفیتش نسبت به ایرانسل چجوریاست.مرسی...

masoud65
14-07-2010, 03:36
با سلام
من بسته 1 ماهه خریدم دوستان توجه کنند با sms راحتر فعال میشه تا با سایت گوشی من 3250 میباشد اول یه sms به 8080 و 8088 و 8008 دادم وطی سه مرحله وصل شدم سرعت در روز بیشتز از شب میباشد بیشترین سرعت دانلود 15k میباشد و بعضی شبا قعطی داره مشکلی که من دارم اینه که شبا نمیتونم با yahoo messenger سایینینگ بشم ولی در روز میتونم ایا کسی میدونه چرا ایا proxy میخواد برای messenger????????????
yahoo id:masoudflasher

compund security
14-07-2010, 12:16
همون ایرانسل رو بچسبید

KING_DESIGNER
15-07-2010, 00:58
با سلام
من بسته 1 ماهه خریدم دوستان توجه کنند با sms راحتر فعال میشه تا با سایت گوشی من 3250 میباشد اول یه sms به 8080 و 8088 و 8008 دادم وطی سه مرحله وصل شدم سرعت در روز بیشتز از شب میباشد بیشترین سرعت دانلود 15k میباشد و بعضی شبا قعطی داره مشکلی که من دارم اینه که شبا نمیتونم با yahoo messenger سایینینگ بشم ولی در روز میتونم ایا کسی میدونه چرا ایا proxy میخواد برای messenger????????????

1-دوست عزیز فونتتو ریز کن این کار فقط برا هشدار در مورد یه مسئله به کار میره دوستان سر در گم میشوند و حجم تاپیک هم بی خودی بزر گ میشه

2-شما بهتره اول پست شماره یک اینجا و ایرانسل رو بخونید تا بدونید که سرعت بستگی به کلاس گوشی شما داره
گوشی شما طبق حدسی که من زدم کلاسش 10 هست که یه چیز خیلی پایینی هست که فقط از GPRS بهتره

این صفحه مشخصات گوشی شماست که داخلش کلاس گوشی شما رو
GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE Class 10, 236.8 kbps
معرفی کرده که ماکزیمم باید 29 کیلو دانلود داشته باشید ولی از اونجایی که بصورت بی سیم این سرویس رو دریافت میکنید این مقدار متناوب میشه و از حداقل هم شروع میشه که برای شما این مقدار یعنی 15 رو زده
قطعا اگر شما از یه گوشی کلاس 32 استفاده کنید این مقدار بیشتر هم میشه
مثلا برای من کلاس 32 هست ولی از 20 کمتر نمیشه و تا 40 هم میره ولی روی 40 پایدار نیست ولی روی 20 تقریبا پایدار هستش
البته بگم که وزیرش گفته جایی که اولویت با صبت کردن باشه مقدار پهنای باند رو به صحبت میدیم و از اینترنت کم میکنیم .
پس این رو هم مد نظر داشته باشید

masoud65
15-07-2010, 03:04
[/SIZE]

1-دوست عزیز فونتتو ریز کن این کار فقط برا هشدار در مورد یه مسئله به کار میره دوستان سر در گم میشوند و حجم تاپیک هم بی خودی بزر گ میشه

2-شما بهتره اول پست شماره یک اینجا و ایرانسل رو بخونید تا بدونید که سرعت بستگی به کلاس گوشی شما داره
گوشی شما طبق حدسی که من زدم کلاسش 10 هست که یه چیز خیلی پایینی هست که فقط از GPRS بهتره

این صفحه مشخصات گوشی شماست که داخلش کلاس گوشی شما رو
GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE Class 10, 236.8 kbps
معرفی کرده که ماکزیمم باید 29 کیلو دانلود داشته باشید ولی از اونجایی که بصورت بی سیم این سرویس رو دریافت میکنید این مقدار متناوب میشه و از حداقل هم شروع میشه که برای شما این مقدار یعنی 15 رو زده
قطعا اگر شما از یه گوشی کلاس 32 استفاده کنید این مقدار بیشتر هم میشه
مثلا برای من کلاس 32 هست ولی از 20 کمتر نمیشه و تا 40 هم میره ولی روی 40 پایدار نیست ولی روی 20 تقریبا پایدار هستش
البته بگم که وزیرش گفته جایی که اولویت با صبت کردن باشه مقدار پهنای باند رو به صحبت میدیم و از اینترنت کم میکنیم .
پس این رو هم مد نظر داشته باشید

با سلام
1.فونتمو کوچیک کردم
2.سواله من در مورد سرعت نبود اصلا در مورد اطلاع رسانی نوع گوشی و وضعیت بود به خاطر بست بالا
3.اینجا مربوط به همراه اول مگه نیست؟بس چرا در مورد سرعت ایرانسل خودتون میگید؟
4.سوال اصلیم در مورد sign in یاهو مسنجر بود که چرا با gprs همراه اول مشکل داره?
5.ممنون به جای جواب سوالم تذکر به فونت دادی این جوری کوچیک مینویسم تا فروم تموم نشه:18::18::18::18:

KING_DESIGNER
15-07-2010, 09:45
با سلام
1.فونتمو کوچیک کردم
2.سواله من در مورد سرعت نبود اصلا در مورد اطلاع رسانی نوع گوشی و وضعیت بود به خاطر بست بالا
3.اینجا مربوط به همراه اول مگه نیست؟بس چرا در مورد سرعت ایرانسل خودتون میگید؟
4.سوال اصلیم در مورد sign in یاهو مسنجر بود که چرا با gprs همراه اول مشکل داره?
5.ممنون به جای جواب سوالم تذکر به فونت دادی این جوری کوچیک مینویسم تا فروم تموم نشه:18::18::18::18:
1-lمرسی از این کار
2-ولی داخل سئوالون کمک خواستید معمولا برای این کار فونت رو ریز میکنند مهم نیست
3- سرعت در روز بیشتز از شب میباشد بیشترین سرعت دانلود 15k میباشد و بعضی شبا قعطی داره
این صحبت شما ایراد داره عزیز. چون که با یک گوشی خوب و کلاس بالا این کار رو انجام ندادید هر وقت با یک گوشی خوب تست کردید حرف شما مستند میشه. در واقع حرف من یه تذکر و راهنمایی بود نه این که جواب سئوال داده باشم ! این مسئله رو شما بد برداشت کردید .

4- در این مورد هم توصیه میکنم با یه گوشی بهتر امتحان میکنم با یه گوشی بهتر امتحان کنید
وقتی سرعت شما پایین باشه با این پینگ وحشتناک EDGE که در هست ( حدود 1100 میلی ) اونوثت شما نباید انتظار داشته باشید که خوب جواب بگیرید. مشکل از سرعتش هست .
اگر پیغام خطا یا اروری در صفحه میدهد اونوقت جای بحث دارد اگر ارور داره لطف کنید ارورش رو در تاپیک مربوط به مشکلات یاهو مسنجر بزارید.
5-فروم تموم نمیشه نترس ولی با قونت بزرگ نوشتن یه ذره بی نظمی داخل تاپیک من درست میکنی که اصلا هم هیچ توجیهی نداره
موفق باشی.:20:

masoud65
16-07-2010, 04:29

با سلام
جواب سوالمو گرفتم
ممنون که وقت گداشتی وجواب دادی
بیبن من وقتی بیشتر از 1 ساعت میزارم واسه دانلود pc suite از من یوزر و بسورد میخواد و دانلود قطع میشه
چه کنم؟

KING_DESIGNER
16-07-2010, 08:56
سلام
خوب اون هم راه داره
مثلا برای منم قطع میشه ولی با راه حل خودم دریستش میکنم
توی دانلود منیجرم در قسمت کانکشنها روی کانکشن ساخته شده داخل کنترل پنل یک کلیک میکنم و تعداد دفعات سعی مجدد برای کانکت شدن و روی 999999999 زار بار تنظیم میکنم
در واقع این عدد بزرگتیم عدد و ماکزیمم تکرار دفعات کانکت شدن هست
سعی کنید از یه نقطه ای وصل بشید و سیستم رو مستقر کنید که انتن دهی خوبی داشته باشه اگر انتن دهی ضعیف باشه این مشکلات پیش میاد
روی کانکشن که در داخل پوشه کنترل پنل / نت ورک / هستش میتونید هم کلیک راست کنید گزینه پروپرتیز و از اونجا هم این تعداد دفعات رو بیشتر کنید و فاصله زمانی رو از یک دقیقه به یک ثانیه کاهش بدید
دیگه برای کانکت شدن یک دقیقه صبر نمیکنه بلکه هر یک ثانیه اتوماتیک شروع به کانکت شدن میکنه و اون پنجره هم که یوزر پسور میخواد هم دیگه پیداش نمیشه
اگر این قسمتها رو بلد نیستی به من بگو که یه عکس بگیرم بهت نشون بدم فقط حتما بگو چه ویندوزی داری چون من هم ایکس پی دارم هم 7 که از روی یکیشون عکس بگیرم تنظیمات این دو با هم فرق داره.
فعلا

masoud65
17-07-2010, 06:14
سلام
خوب اون هم راه داره
مثلا برای منم قطع میشه ولی با راه حل خودم دریستش میکنم
توی دانلود منیجرم در قسمت کانکشنها روی کانکشن ساخته شده داخل کنترل پنل یک کلیک میکنم و تعداد دفعات سعی مجدد برای کانکت شدن و روی 999999999 زار بار تنظیم میکنم
در واقع این عدد بزرگتیم عدد و ماکزیمم تکرار دفعات کانکت شدن هست
سعی کنید از یه نقطه ای وصل بشید و سیستم رو مستقر کنید که انتن دهی خوبی داشته باشه اگر انتن دهی ضعیف باشه این مشکلات پیش میاد
روی کانکشن که در داخل پوشه کنترل پنل / نت ورک / هستش میتونید هم کلیک راست کنید گزینه پروپرتیز و از اونجا هم این تعداد دفعات رو بیشتر کنید و فاصله زمانی رو از یک دقیقه به یک ثانیه کاهش بدید
دیگه برای کانکت شدن یک دقیقه صبر نمیکنه بلکه هر یک ثانیه اتوماتیک شروع به کانکت شدن میکنه و اون پنجره هم که یوزر پسور میخواد هم دیگه پیداش نمیشه
اگر این قسمتها رو بلد نیستی به من بگو که یه عکس بگیرم بهت نشون بدم فقط حتما بگو چه ویندوزی داری چون من هم ایکس پی دارم هم 7 که از روی یکیشون عکس بگیرم تنظیمات این دو با هم فرق داره.
فعلا

دوست عزیز کارایی که گفتیو دارم انجام میدم.
1 سوال:وقتی دانلود میزام بعد 1 ساعت سزعت 0 میشه مجبور میشم disconnect بشم و دو باره وصل بشم برای این راه حلی نیست؟
ممنون که جواب میدی

KING_DESIGNER
17-07-2010, 09:21
دوست عزیز کارایی که گفتیو دارم انجام میدم.
1 سوال:وقتی دانلود میزام بعد 1 ساعت سزعت 0 میشه مجبور میشم disconnect بشم و دو باره وصل بشم برای این راه حلی نیست؟
ممنون که جواب میدی
خواهش میکنم.
برای این مورد هم اگر علامت E رفته اشه که مشکل انن دهی داری و باید مکانی که سیستم رو گذاشتی جابجا کنی گاهیاین جابجایی از یک نقطه توی اتاق هست تا یک متر و گاهی هم ممکنه کلا از اتاق بیرون بیای و سیستم و برری وسط هال و پذیرای مثل میلاد دوست من که روی لپتاپش این سیم کارت رو نصب کرده و رفته کنار پنجره توی پذیرایی و میگه سرعتش 3 برابر شده !!! :31: البته اون لپتاپه و قابلیت پرتابل بودن داره ولی این مورد شما اگر روی سیستم هستید فکر کنم به مشکل بخورید.

ولی اگر نه علامت E همچنان برقرار هست پس باید 2 تا کار انجام بدید به تاپیک بهترین DNS ممکن باری دیدن صفحات وب برید و DNS های خوب برای سرویستون رو پیدا کنید وقتی که پیدا شد کمی افزایش سرعت خواهید داشت.
یک راه اخر هم هست که باید 2 تا دانلود همزمان داشته باشید اگر با تا دانلود انجام بدید و جفتش هم از یک سرور نباشه میشه یه کاری کرد دیگه وقتی که از یک سرور دیسکانکت بشید از سرور دومی همچنان دانلود میکینید.
ایا شما توی نرم افازر IDM و یا هر دانلود منیجری که دارید تعاد کانکشنها رو افزایش دادید و یا روی همون 4 و یا 8 ست شده ؟ از تنظیمات دیفالت استفاده نکنید و تعداد کانشکنهای همزمان رو افزایش بدید.

masoud65
18-07-2010, 06:35
خواهش میکنم.
برای این مورد هم اگر علامت E رفته اشه که مشکل انن دهی داری و باید مکانی که سیستم رو گذاشتی جابجا کنی گاهیاین جابجایی از یک نقطه توی اتاق هست تا یک متر و گاهی هم ممکنه کلا از اتاق بیرون بیای و سیستم و برری وسط هال و پذیرای مثل میلاد دوست من که روی لپتاپش این سیم کارت رو نصب کرده و رفته کنار پنجره توی پذیرایی و میگه سرعتش 3 برابر شده !!! :31: البته اون لپتاپه و قابلیت پرتابل بودن داره ولی این مورد شما اگر روی سیستم هستید فکر کنم به مشکل بخورید.

ولی اگر نه علامت E همچنان برقرار هست پس باید 2 تا کار انجام بدید به تاپیک بهترین DNS ممکن باری دیدن صفحات وب برید و DNS های خوب برای سرویستون رو پیدا کنید وقتی که پیدا شد کمی افزایش سرعت خواهید داشت.
یک راه اخر هم هست که باید 2 تا دانلود همزمان داشته باشید اگر با تا دانلود انجام بدید و جفتش هم از یک سرور نباشه میشه یه کاری کرد دیگه وقتی که از یک سرور دیسکانکت بشید از سرور دومی همچنان دانلود میکینید.
ایا شما توی نرم افازر IDM و یا هر دانلود منیجری که دارید تعاد کانکشنها رو افزایش دادید و یا روی همون 4 و یا 8 ست شده ؟ از تنظیمات دیفالت استفاده نکنید و تعداد کانشکنهای همزمان رو افزایش بدید.

با سلام وتشکر من بعد ا ساعت دانلود dc نمیشم gprs وصل هست و conection هم وصله ولی رسیوم قطع میشه هم ایرانسل هم همراه اولو تست کردم وچون کانکشن وصله خود pc ردیالو انجام نمیده{کاری که گفتید بکنم} انتن هم فوله من فکر میکنم چون برای اینکه زیاد دانلود توسط کاربر نشه خود شرکت قطع میکنه ایا درسته؟اگه نیست چه کنم؟با تشکر

KING_DESIGNER
18-07-2010, 09:13
با سلام وتشکر من بعد ا ساعت دانلود dc نمیشم gprs وصل هست و conection هم وصله ولی رسیوم قطع میشه هم ایرانسل هم همراه اولو تست کردم وچون کانکشن وصله خود pc ردیالو انجام نمیده{کاری که گفتید بکنم} انتن هم فوله من فکر میکنم چون برای اینکه زیاد دانلود توسط کاربر نشه خود شرکت قطع میکنه ایا درسته؟اگه نیست چه کنم؟با تشکر
سلام
به نظرم میاد کانکشن شما روی وضعیت IDLE میره .....یعنی در یه حالتی قفل میکنه که هزینه ارتباط بالا نره و...
شما اگه مودم ADSL رو هم شب تا صبح بیکار بزاری ممکنه همچین حالتی پیش بیاد یه چیزی تو مایه های استندبای هست .
الان گرفتم چی شده
خوب ببین من یه راه حل بیشتر برای این قضیه سراغ نداره که عملی هم هست و شدنی هست.
اگه من بودم یک تورنت هم روشن میکردم . شما بلدی با تورنت کار کنی ؟ اگر بلدی که هیچ اگر نه توصیه میکنم برید تورنت رو یاد بگیرید و با تورنت ان سیستم رو گول بزنید
تورنت حدود 3 کیلو از پهنای باند شما رو میگیره ولی در عوض ارتباط پایدارتر می مونه و تا صبح میزاریش روی دانلود
شما تورنت رو طوری تنظیم کن که فقط 1 الی 2 کیلو درایفت داشته باشین
اونوقت چه اتفاقی میفته سیستم مرتب به سرور میگه که من دارم دانلود میکنم و وضعیت IDLE نباید داشته باشیم و سیستم شما رو در حالت یک سیستم فعال شناسایی میکنه این یه مورد رو هم انجام بدید
چون دیگه این P2P هست و با هاست و کمبود پهنای باند و این چیزا دچار نمیشه که یک لحظه توقف کنه.
این اولین باره که همچین موردی پیش میاد
برای من فقط یه حالتی بود که ایکن E از روی مبایلم میپرید و یعنی از شبکه خارج میشد.
این روش رو هم الان امتحجان کنید . ببینید جواب میده یا خیر.فقط پهنای باند کمی برای تورنت بزارید لازم نیست که همه ترافیک رو هزینه تورنت کنید یه مقدار باشه که باری خودش سند و رسیو داشته باشه. سند رو هم حدود 2 کیلو بزاردی چون سندیا ارسال GPRS خیلی کمه.

mohammad_87
18-07-2010, 20:41
سلام کینگ جان.توی صفحه قبل گفتی که سرعت در روز بیشتره و از 15 بالاتر نمیره.این مربوط به همراه اول میشه؟یعنی حتی با edge 32 هم بریم این محدودیت رو داره؟یعنی برخلاف ایرانسل،همراه اول برای دانلود محدودیت سرعت گذاشته؟؟

KING_DESIGNER
19-07-2010, 07:17
محدودیتی نداره محمد جان شاید برای من اینجوری بوده خدایی با همراه اول حال نمیکنم.
فقط توی جاده ها از ایرانسل بهتر انتن میده وگرنه حرفی برای گفتن نداره. تازگیها پر رو شده بسته هایی رویایی میده وگرنه این امکاناتی که الان اورده ایرانسل 4 سال پیش مفتی بهمون دادهبود یادت نمیاد ؟ من سیم کارت خریدم 30 تومن برای یک ماه مجانی بود توی عید.
واسه همین زیاد سر در نمیارم اگه کسی کامل تست کرده باشه بزاره خوب میشه
من با گوشی خودم زدم کلاسش هم 32 بود سرعتش نهایت تا 11 میرفت و یه دقعه هم روی 15 یه چرخی زد که منو امیدوار کرد.

حالا شاید نقطه ای که توی خونمون تست کردم نقطه کور بوده ولی در کل ایرانسل سرعتش عالیه. اصلا به همراه اول فکر نمیکنم این اطلاعات هم گذاشتم کسی که میخواد فقط یه چک میل بکنه و نیازی به خرید دانگل و این چیزا نداره بتونه با لپتاپش کانکت بشه و کارشو انجام بده..
حالا بازم یه تست میزنم ببینم راهی هست سرعت همراه اول بیشتر بشه .

jamshidjap
20-07-2010, 17:20

سلام

منم تقريبا همچين مشکلي رو دارم :

با نوکیا N79 نمیتونم درست و حسابی به کامپیوتر وصل بشم و از اینترنت گوشی استفاده کنم ...

مشکل :

آخرين ورژن نرم افزار OVI suite رو نصب کردم ...

وقتي connect رو ميزنم ، دفعه اول وصل میشه و یکی دو دقیقه کار میکنه و بعد دوباره از کار میفته و هیچ سایتی بالا نمیاد ...

دیسکانکت هم که میکنم و دوباره میخام وصل بشم دیگه وصل نمیشه و ارور 678 میده ...

بعد میرم تو device manager و مودم مربوط به گوشی نوکیا رو اول disable میکنم و بعد enable و میرم دوباره وصل بشم .... دوباره وصل میشه و سايتا بالا مياد و بعد از دو دقیقه دیگه هیچ سایتی لود نمیشه و این چرخه خسته کننده و بی فایده تکرار میشه ....

کينگ عزيز :10:مشکلش چیه ؟ ویندوز هم عوض کردم ولی هیچ فرقی نکرد ...

KING_DESIGNER
20-07-2010, 18:07
سلام

منم تقريبا همچين مشکلي رو دارم :

با نوکیا N79 نمیتونم درست و حسابی به کامپیوتر وصل بشم و از اینترنت گوشی استفاده کنم ...

مشکل :

آخرين ورژن نرم افزار OVI suite رو نصب کردم ...

وقتي connect رو ميزنم ، دفعه اول وصل میشه و یکی دو دقیقه کار میکنه و بعد دوباره از کار میفته و هیچ سایتی بالا نمیاد ...

دیسکانکت هم که میکنم و دوباره میخام وصل بشم دیگه وصل نمیشه و ارور 678 میده ...

بعد میرم تو device manager و مودم مربوط به گوشی نوکیا رو اول disable میکنم و بعد enable و میرم دوباره وصل بشم .... دوباره وصل میشه و سايتا بالا مياد و بعد از دو دقیقه دیگه هیچ سایتی لود نمیشه و این چرخه خسته کننده و بی فایده تکرار میشه ....

کينگ عزيز :10:مشکلش چیه ؟ ویندوز هم عوض کردم ولی هیچ فرقی نکرد ...
این مشکل شما رو من ندارم چون با ایرانسل کانکت میشم
ولی 2 تا حدس میتونم بزنم
1- احتمالا به خاطر DNS های شماست که خوب ست نشده
2- به احتمال خیلی بیشتر از مورد اول خود انتن موبایل که نزدیک خونه شماست مشکل داره شما خودت با گوشی وصل بشو
بدون استفاده از سیستم و کانکت بشو
اگر دوباره دیس کانکت بشی مشکل از انتن موبایل نزدیک خونه شماست
وگرنه که مشکل از سیستم هست
من تصور میکنم این که شما وقثی میری گوشی رو از دیواس منیجر غیر فعال میکنی و دوباره فعالش میکنی کانکشن اولی رو که در سرور به نام شما ثبت شده از کار مینداز و در بین این چند دقیقه که دوباره تماس میگیری موفق میشی
و این ایراد اگر به یقیین باشه پس مشکل از دی ان اس هاست که باید بری در تاپیک بهترین dns ممکن برای وبگردی
چون که این وضعیت شما بی شباهت به ADSL من نیست که از مخابرات داشتم و مشکل dns داشت.
ایشالا حل بشه.

jamshidjap
20-07-2010, 19:18
ممنون از جوابت ....

با مرورگر خود گوشي که ميرم هيچ مشکلي نداره يعني مشکل از آنتن نيست.... توي کامپيوتر اينطوري هست ...

موقع دانلود هم اينطوري ميشه ... مثلا دو سه مگ دانلود ميکنه و بعد از کار ميفته ....

در هرحال برم ببينم ميتونم با عوض کردن دي ان اس درستش کنم ...

KING_DESIGNER
20-07-2010, 20:20
با گوشی یک صفحه رو نگاه کن
صفحه رو نبند و بزار همون جوری استند بای بمونه برای یه ساعت
بعدش کلیک کن ببین وصله یا نه
اگه ارور بده مشکل از سرور هستش وگرنه دیگه این مشکل مربوط به سیستم شما میشه.

jamshidjap
20-07-2010, 20:32
يعني اگه برم روي يه سيستم ديگه امتحانش کنم ممکنه جواب بده ؟

KING_DESIGNER
20-07-2010, 20:40
من نگفتم سیستم دیگه
کلا ممکنه اون نرم افزار پی سی سوئیت شما مشکل داشته باشه
شما باد این کاری که میگم بکنی
اول روی خود گوشی کامل پک کن
و مطمئن بشو که روی گوشی قطع نمیشه و ارتباط پایدار می مونه
بعدش تصمیم بگیر
اگر واقعا روی گوشی مشکلی نداشت پس مشکل از سیستمت هست
و دیگه وارد بخش جزییات میشیم تا عیب یابی کامل رو انجام بدیم
ولی من همین مورد رو دقیقا در سیستم ADSL خودم داشتم
میخواید از بچه های تاپیک مخابرات بپرسید ما ده نفر ودیم که تا وبگردی میکردیم ارتباط قطع میشد
یهعنی سایت رو باز میکردیم و میرفتیم مطلب خونیم متاسفانه ارتباط قطع میشد و فهمیدیم که مشکل از DNS هستش
نمیدونم توی سرور این مخابرات لندهور چی گذاشتند که DNS رو فعال کرده روی ایرانسل از این بچه بازیها نداریم
خدای میگم
اگه ایرانسل داری یه بار برو سرویس شبانه رو فعال کن
سه تومن میشه ببین اگه قطع شد
حتی یه نفر هم گزارش قطعی توی تاپیکش نداده
بازم تصمیم گیری با خودتون.

jamshidjap
21-07-2010, 19:27
توي گوشي امتحان کردم ... چندين بار هم امتحان کردم ... درست بود ... با کامپيوتر مشکل داره ...

با پي سي سوئيتهاي مختلف امتحان کردم ولي همونطوري مونده ...

به نظرت مشکل از درايورش نيست ؟

آخه درايورش هم آخرين ورژنش هست .... به نظر من يه اختلالي توي ارتباط بين گوشي و کامپيوتر رخ ميده ...

KING_DESIGNER
21-07-2010, 21:26
اگه یه سیم کارت دیگه و یک گوشی دیگه دم دستت بود خیلی خوب میشد .
بچه هایی که سامسونگ دارند مشکلی ندارند نمیدونم به خدا چی بگم همچین چیزی توی این خط ما اتفاق نیفتاده فقط 2 بار برای من وصل نیمشد که نگاه کردم دیدم همون ایکن معروف E از روی موبایلم خط خورده

jamshidjap
27-07-2010, 15:15
سلام کينگ عزيز

فهميدم مشکل از کجاست ... کابل USB رو به پورت USB پشت کامپيوتر وصل کردم درست شد... مثل اينکه با پورتهاي جلو مشکل داره ...

کلا پورتهاي جلو مطمئن نيستن

alireza20202003
27-07-2010, 16:06
يه سوال برام پيش اومد روزهای تعطيل رسمی و پنجشنبه جمعه ها تو بسته 4 هست يا نه ؟

KING_DESIGNER
27-07-2010, 16:40
سلام کينگ عزيز

فهميدم مشکل از کجاست ... کابل USB رو به پورت USB پشت کامپيوتر وصل کردم درست شد... مثل اينکه با پورتهاي جلو مشکل داره ...

کلا پورتهاي جلو مطمئن نيستن
من جواب این مورد رو داده بودم !

با گوشی یک صفحه رو نگاه کن
صفحه رو نبند و بزار همون جوری استند بای بمونه برای یه ساعت
بعدش کلیک کن ببین وصله یا نه

يه سوال برام پيش اومد روزهای تعطيل رسمی و پنجشنبه جمعه ها تو بسته 4 هست يا نه ؟
نخیر فقط روزای تعطیل 5شنبه و جمعه مگر این که مثل روز مبعث 3 سال پیش خودشون SMS بدهند و بگویند که حالشو ببرین !:5::27:

jamshidjap
27-07-2010, 17:29

توي گوشي امتحان کردم ... چندين بار هم امتحان کردم ... درست بود ... با کامپيوتر مشکل داره ...

کينگ عزيز ، هر دوتامون ميدونستيم که مشکل از سيستم هستش... اما هيچکدوم نميدونستيم که مشکل از کجاي سيستم هستش...

بازم ممنون از راهنماييت و حسن توجهت:20:

KING_DESIGNER
27-07-2010, 18:50
کينگ عزيز ، هر دوتامون ميدونستيم که مشکل از سيستم هستش... اما هيچکدوم نميدونستيم که مشکل از کجاي سيستم هستش...

بازم ممنون از راهنماييت و حسن توجهت:20:

خواهش
عزیز من که اونجا نیستم :31: فقط بر اساس سعی و خطا میتونم راهنماییت کنم دیگه این جزییات رو خودت باید کشف کنی
مثلا شاید به دهن منم نمیرسید که نباید به پورتهای جلو بزنی و اینم بدون ولتاژ USB در جلوی کیس یه نمه متفاوت هست و باعث سوختن چندتا دوربین خوشگل عکاسی شده که همشون بالای 2-3 میلیون قیمت داشتند .

Milad4171
28-07-2010, 00:13
شیطون شدیااا. اینجا هم که ساختی بابا!!!
خوب پس من بگم به دوستان!!!

من امروز این سیستم رو راه انداختم و سرعت دانلودم هم بین 35 تا 45 هست. قبلا با ایرانسل کار میکردم ولی خوب الان بخاطر اینکه EDGE رو منطقه ما ساپورت نمیکنه مجبور شدم برم روی این اپراتور با اینکه زیاد دل خوشی ازش ندارم...
یک اسرین شات ازش میگیرم از IDM که ببینین!!

فقط یک مشکلی داره و احتمالا بخاطر ترافیک بالای این اپراتوره.
اینکه بعضی وقتا ممکنه رسیو به 0 برسه و حدودا کمتر از 1 دقیقه طول بکشه که برگرده حالت اول. و این موضوع تا 1 دقیقه هم ممکنه طول بکشه.
نمیدونم
شاید بخاطر سیستمم باشه!!
چون بعدش شدیدا سرعت برمیگرده بالا و باز روی 35 فیکس میشه!!!
نمیدونم چرا بعضی وقتا وقتی فقط روی سایت پی سی ورلد میزنم یا میخوام بازش کنم یا سرچ کنم رسیوم 0 میشه؟
روی هیچ سایت دیگه ای اینطوری نمیشه!!!!:31:
واسه کانکت هم همونطوری که گفتم واسه ی گوشی های سامسونگ در برنامه ی PC STUDIO باید نام شرکت یا اپراتور رو mcinet بزنیم و کدش هم که دیگه معلمومه!!!

---------- Post added at 01:13 AM ---------- Previous post was at 01:12 AM ----------

شیطون شدیااا. اینجا هم که ساختی بابا!!!
خوب پس من بگم به دوستان!!!

من امروز این سیستم رو راه انداختم و سرعت دانلودم هم بین 35 تا 45 هست. قبلا با ایرانسل کار میکردم ولی خوب الان بخاطر اینکه EDGE رو منطقه ما ساپورت نمیکنه مجبور شدم برم روی این اپراتور با اینکه زیاد دل خوشی ازش ندارم...
یک اسرین شات ازش میگیرم از IDM که ببینین!!

فقط یک مشکلی داره و احتمالا بخاطر ترافیک بالای این اپراتوره.
اینکه بعضی وقتا ممکنه رسیو به 0 برسه و حدودا کمتر از 1 دقیقه طول بکشه که برگرده حالت اول. و این موضوع تا 1 دقیقه هم ممکنه طول بکشه.
نمیدونم
شاید بخاطر سیستمم باشه!!
چون بعدش شدیدا سرعت برمیگرده بالا و باز روی 35 فیکس میشه!!!

KING_DESIGNER
28-07-2010, 00:15
اون مشکل قطعی سرعت مال دکل هاست !
احتمالا از این دکل هم دور هستی !
ولی دیگه از هیچی بهتره بزن استفاده کن

Mohammad_ch
28-07-2010, 00:22
منم یه مدت دارم استفاده می کنم.در حالت عادی بین 5 تا 10 سرعت دانلودمه .
ولی بعضی وقت ها به 30 هم می رسه.
تنها مشکل من اینه که بعضی وقت ها رسیوم 0 میشه و باید دوباره وصل شم تا خوب شه.

راستی من اهوارم.

Milad4171
28-07-2010, 00:27
اتفاقا مطمعن هستم که بهم نزدیکه. سر کوچه مونه!!
از گوشیم بود. یک بار خاموش روشنش کردم درست شد.
ولی در کل منم مثل تو زیاد از همراه اول خوشم نمیاد فقط واسه این سرویسش دیگه دارم هزینه میکنه.
انتخابی بین بد و بدتره!!!

---------- Post added at 01:27 AM ---------- Previous post was at 01:23 AM ----------

راستی من اهوارم.

درسته منم این مشکل رو دارم. به احتمال زیاد چون این اپراتور تو اون منطقه ( چون منم این مشکل رو دارم بعضی وقتا) خیلی پر استفاده هست همونطوری که کینگ گفت، ممکنه بعضی وقتا رسیو به 0 برسه و بعد دباره به حالت اول برگرده.
ممکن هم هست یک جایی هستی که برای این سرویس نزدیک به نقطه ی کوره!!
یعنی واسه ی ممکنه ارتباط قطع بشه و دوباره وصل بشه. جای گوشیت رو عوض کن. ببین چه تغییری میکنه!!!

KING_DESIGNER
28-07-2010, 00:32

راستی من اهوارم.

در پست اول این تاپیک با فونت قرمز رنگ جمله ای رو نوشته ام که بد نیست یه بار بخونید

اتفاقا مطمعن هستم که بهم نزدیکه. سر کوچه مونه!!
از گوشیم بود. یک بار خاموش روشنش کردم درست شد.
ولی در کل منم مثل تو زیاد از همراه اول خوشم نمیاد فقط واسه این سرویسش دیگه دارم هزینه میکنه.
انتخابی بین بد و بدتره!!!

---------- Post added at 01:27 AM ---------- Previous post was at 01:23 AM ----------

درسته منم این مشکل رو دارم. به احتمال زیاد چون این اپراتور تو اون منطقه ( چون منم این مشکل رو دارم بعضی وقتا) خیلی پر استفاده هست همونطوری که کینگ گفت، ممکنه بعضی وقتا رسیو به 0 برسه و بعد دباره به حالت اول برگرده.
ممکن هم هست یک جایی هستی که برای این سرویس نزدیک به نقطه ی کوره!!
یعنی واسه ی ممکنه ارتباط قطع بشه و دوباره وصل بشه. جای گوشیت رو عوض کن. ببین چه تغییری میکنه!!!
مال همون دلیلیه که برای نفر قبلی در بالا نوشتم .
در پست اول همین تاپیک ننوشتم
این سرویس همراه اول به درد نمیخوره . حالا شانسی برای تو خوب در وامده که عیبی نداره
بازم از هیچی بهتره
مخصوصا که شما دانگل سر خود هم هستی و نیازی به گوشی نداری :31:

jamshidjap
28-07-2010, 17:13

منم مثل تو هستم ... توي چندتا از کوچه هاي اطراف ما ايرانسل اينترنتش کار نميکنه و فقط همراه اول جواب ميده ...

سرعت من متوسط روي 25 هستش و گاهي هم به 35 ميرسه

Gangster_Benington
29-07-2010, 12:08
آقایون یه سوال، من اولش که این بسته های رویایی راه افتاده بود، از اینترنت همراه اول استفاده کردم، و سرعتش هم بد نبود، اون موقع هنوز علامت E که نشان دهنده EDGE هست نیومده بود، اما از وقتی که این علامت اومد، دیگه یچ براوزری روی موبایلم کار نمیکنه، براوزر که هیچی، هیچ نرم افزاری نمیتونه از اینترنت استفاده کنه!
چرا؟گوشیم قدیمیه؟ فک نکنم این تکنولوژی که روی نسل دوم سیستمهای مخابراتی بیسیمه (2G) از گوشی من (Nokia 6120) جدیدتر باشه!!
یا اینکه فقط از طریق چیزای دیگه مثل لپ تاپ و دانگل میشه ازش استفاده کرد؟

ممنون.

Milad4171
29-07-2010, 12:43
اینو بگم که وقتی شما از نت در سیستم استفاده میکنین با برنامه ی ارتباطیش دیگه نمیشه از نت گوشی استفاده کرد.
یعنی اگه استفاده کنی روی خود گوشی رسیو توی سیستم 0 میشه...
در این حالت نمیشه از جفتش استفاده کرد.
بهتره بعد از استفاده یک بار گوشی رو خاموش و روشن کنین اگه می بینی رسیو نداری تو گوشی!!

Davood_titan
29-07-2010, 12:45
دوستا ن بسته ها رو برام میزارین 
ببینم چجوری هست 

Gangster_Benington
29-07-2010, 12:48
آقا میلاد اگه منظورتون جواب من بود، من فهمیدم، من که اصلا از نت برای سیستمم استفاده نکردم!
من فقط از اینترنت گوشی استفاده کردم!
اصلا سوال منو فهمیدی؟

Milad4171
29-07-2010, 12:57
آره اینکه روی E که میره میگی رسیو نداری!!
خوب چون تجهیزات این سیستم تازه و نوپا هستش روی یه سری مناطق قطعی دارهl
من فکر کردم روی سیستم هم استفاده میکنی!!
ولی بهر حال در بعضی مناطق که سرویس بین GPRS و EDGE مشترک هم یا در حال به روز رسانی سیستم به EDGE در آنتهای BTS هست بعضی وقتا شاید هم در یک بازه ی زمانی مثلا 3 ماهه در بعضی ساعات این مشکل نبودن رسیو وجود داشته باشه.
من خودم رسیوم بین 25 تا 30 و بیشتر هست ولی همین دیشب حدودا 20 دقیقه رسیوم 0 بود. هرکاری کردم هم درست نشد.بعد خودش بعد از 20 دقیقه برگشت حالت اول و مثل معمول شروع به کار کردم!!!

---------- Post added at 01:56 PM ---------- Previous post was at 01:54 PM ----------

واسه ثبت نام سرویس ها از این آدرس استفاده کنین
قیمت هاش هم مشخصه

---------- Post added at 01:57 PM ---------- Previous post was at 01:56 PM ----------

واسه ثبت نام سرویس ها از این آدرس استفاده کنین
قیمت هاش هم مشخصه

Gangster_Benington
29-07-2010, 18:27
آها!
ممنون!حالا فهمیدم!

masoud65
02-08-2010, 02:06
سلام
به نظرم میاد کانکشن شما روی وضعیت IDLE میره .....یعنی در یه حالتی قفل میکنه که هزینه ارتباط بالا نره و...
شما اگه مودم ADSL رو هم شب تا صبح بیکار بزاری ممکنه همچین حالتی پیش بیاد یه چیزی تو مایه های استندبای هست .
الان گرفتم چی شده
خوب ببین من یه راه حل بیشتر برای این قضیه سراغ نداره که عملی هم هست و شدنی هست.
اگه من بودم یک تورنت هم روشن میکردم . شما بلدی با تورنت کار کنی ؟ اگر بلدی که هیچ اگر نه توصیه میکنم برید تورنت رو یاد بگیرید و با تورنت ان سیستم رو گول بزنید
تورنت حدود 3 کیلو از پهنای باند شما رو میگیره ولی در عوض ارتباط پایدارتر می مونه و تا صبح میزاریش روی دانلود
شما تورنت رو طوری تنظیم کن که فقط 1 الی 2 کیلو درایفت داشته باشین
اونوقت چه اتفاقی میفته سیستم مرتب به سرور میگه که من دارم دانلود میکنم و وضعیت IDLE نباید داشته باشیم و سیستم شما رو در حالت یک سیستم فعال شناسایی میکنه این یه مورد رو هم انجام بدید
چون دیگه این P2P هست و با هاست و کمبود پهنای باند و این چیزا دچار نمیشه که یک لحظه توقف کنه.
این اولین باره که همچین موردی پیش میاد
برای من فقط یه حالتی بود که ایکن E از روی مبایلم میپرید و یعنی از شبکه خارج میشد.
این روش رو هم الان امتحجان کنید . ببینید جواب میده یا خیر.فقط پهنای باند کمی برای تورنت بزارید لازم نیست که همه ترافیک رو هزینه تورنت کنید یه مقدار باشه که باری خودش سند و رسیو داشته باشه. سند رو هم حدود 2 کیلو بزاردی چون سندیا ارسال GPRS خیلی کمه.

سلام دوست عزیز
کاری که گفتید را انجام دادم تورنت دانلود میکرد ولی idm سرعتش صفر میشه چه کنم؟

KING_DESIGNER
02-08-2010, 05:36
سلام دوست عزیز
کاری که گفتید را انجام دادم تورنت دانلود میکرد ولی idm سرعتش صفر میشه چه کنم؟
dnS ها رو چی اونها رو هم ست کردی ؟
اگر نکردی برو تاپیک مهرداد38
بهترین dns برای مرور صفحات وب
ببین یه نرم فازاره دانلود میکنی و بهترین دی ان اس رو بهت میده
dns ها رو میزنی
ولی قبل از اعمال این کار باید حتما حتما زحمت بکشی و موبایلتو ریست کنید
به نظرم این کار رو بکنید بهتره چون منم دقیقا حرف اون پشتیبان مخابرات رو مینم که گفت ریست کنید.
بعدش هم که اعداد DNS رو وارد میکنید
همین.

masoud65
03-08-2010, 03:30
dnS ها رو چی اونها رو هم ست کردی ؟
اگر نکردی برو تاپیک مهرداد38
بهترین dns برای مرور صفحات وب
ببین یه نرم فازاره دانلود میکنی و بهترین دی ان اس رو بهت میده
dns ها رو میزنی
ولی قبل از اعمال این کار باید حتما حتما زحمت بکشی و موبایلتو ریست کنید
به نظرم این کار رو بکنید بهتره چون منم دقیقا حرف اون پشتیبان مخابرات رو مینم که گفت ریست کنید.
بعدش هم که اعداد DNS رو وارد میکنید
همین.

دوست عزیز منظورت اینجاست؟

یعنی dns برای مرورگر را وارد گوشی کنم؟
میشه id yahoo تونو برام بیغام خصوصی کنید؟

KING_DESIGNER
03-08-2010, 03:45
دوست عزیز منظورت اینجاست؟

یعنی dns برای مرورگر را وارد گوشی کنم؟
میشه id yahoo تونو برام بیغام خصوصی کنید؟
اره دیگه پست مهرداد رو بشین بخون
و اعداشو داخل گوشی اگر در قسمت کانکشن میینی نوشته DNS1 و ... اونجاها وارد کن.:20:

LordMMD
04-08-2010, 17:26
دوستانی که این ماه راه انداختن سرویس رو و بسته ای رو گرفتن ، میشه صورت حساب اینترنتی رو چک کنن مبلغ اینترنت رو ببین...مشاهده شده که برای بعضی ها مغایرت داشته.

masoud65
05-08-2010, 00:12
اره دیگه پست مهرداد رو بشین بخون
و اعداشو داخل گوشی اگر در قسمت کانکشن میینی نوشته DNS1 و ... اونجاها وارد کن.:20:
دوست عزیز من با این برنامه dns بیدا کردم 49% سرعت را افزایش میداد هم وارد گوشی کردم هم وارد ie سرعت دانلود تورنت زیاد شد ولی بعد یه مدت صفر شد و dc میشدم مجبور شدم dns باک کنم در کل من نتونستم به مدت 30 ذقیقه دانلود داشته باشم یهنی بخد مدت کوتاهی سریع قطع میشه ولی کانکشن بازه ورسیو قطع میشه
چه کنم؟
:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41:
میشه idito بیام خصو صی کنی؟

KING_DESIGNER
05-08-2010, 01:45
دوست عزیز من با این برنامه dns بیدا کردم 49% سرعت را افزایش میداد هم وارد گوشی کردم هم وارد ie سرعت دانلود تورنت زیاد شد ولی بعد یه مدت صفر شد و dc میشدم مجبور شدم dns باک کنم در کل من نتونستم به مدت 30 ذقیقه دانلود داشته باشم یهنی بخد مدت کوتاهی سریع قطع میشه ولی کانکشن بازه ورسیو قطع میشه
چه کنم؟
:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41:
میشه idito بیام خصو صی کنی؟
والا چی بگم ؟
مشکلت عجیبه من همچین چیزی ندیدم
معمولا با دی ان اس این مشکل رفع میشه.
البته در اینترنت ADSL همین وضعیت رو داشتم
و با استفاده از همون تاپیک من مشکلم و رفع کردم:20:
نمیدونم.

Milad4171
05-08-2010, 12:37
کینگ جان منم مثل دوستان مشکلی داشتم که رسیوم بعد از مدتی مثلا 3 4 ساعت 0 میشه!!! شده که شبا گذاشتم روی دانلود صبح پاشد دیدم 200 تا دانلود کرده که اگه کامل دانلود میکرد تا صبح تموم بود!!
البته من با vuze کار میکنم. و اون هم همچین مشکلی داره. با utorent کار نکردم. تو اون رو پشنهاد میکنی؟؟؟
البته این موضوع باز زمانی که خودم هم پشت سیستم هستم این اتفاق می افته×××
شاید باز بخاطر اینه که ما داریم از گوشی روی سیستم استفاده میکنیم!!البته من با ایرانسل این مشکل رو نداشتم. باید دید واسه ی زیاد استفاده نکردن کاربرهاست یا تنظیماتی داره!!!
از راهنماییهات هم ممنون کلی کمک کرد.( جواب دوستان )

KING_DESIGNER
05-08-2010, 12:57
حدسم اینه همراه تنبل گند زده ....ولا شک ..... :2:

Mohammad_ch
05-08-2010, 14:58
اقا جریان چیه؟!!!!!!!!!
واسه من 10000 تومن واسه اینترنت اضافه کرده!!!!!!!!!!!
چرا؟

بی شرفا همین جوری اضافه کردن.دزدی تو روز روشن.

من چکار کنم؟
کجا می تونم شکایت کنم؟

KING_DESIGNER
05-08-2010, 15:12
اقا جریان چیه؟!!!!!!!!!
واسه من 10000 تومن واسه اینترنت اضافه کرده!!!!!!!!!!!
چرا؟

بی شرفا همین جوری اضافه کردن.دزدی تو روز روشن.

من چکار کنم؟
کجا می تونم شکایت کنم؟
یعنی چی ؟؟؟؟؟؟
اگه طرح رو انتخاب کرده باشی و مصرف کرده باشی یا نکرده باشی همین که انتخاب کردی وظیفه ات اینه پرداخت کنی

Mohammad_ch
05-08-2010, 17:13
یعنی چی ؟؟؟؟؟؟
اگه طرح رو انتخاب کرده باشی و مصرف کرده باشی یا نکرده باشی همین که انتخاب کردی وظیفه ات اینه پرداخت کنی

منظورم اینه که10000 تومن اضافه کرده.یعنی هزینه ابنترنتم شده 20000 نومن!!!!!!!!!!!!!

Milad4171
05-08-2010, 22:59
شما میتونی بری ریز مکالمات یا اس ام اسا رو بگیری. اس ام اس همراه اول رو نشون بدی بگی که اینجا اس ام اسش اومده!!! هیچ غلط زیادی هم نمیتونن بکنن!! من یه بار بخاطر این موضوع رفتم شکایت کردم ریز مکالمات گرفتم که مشکلم حل شد تقریبا ولی خوب 2000تومن پول ریز مکالمه ها شد که پرینت گرفتم!!!!
من اس ام اسی که همراه اول داده رو سیو کردم که اگه به مشکل برخوردم نشونشون بدم!!! وای به حالشون اگه بخواین از این غلطا بکنن . هرجا رفتم اونجا رو روی سرشون خراب میکنم!!!
کینگ میدونه من پول مفت به کسی نمیدم:31::27:

KING_DESIGNER
06-08-2010, 03:15
منظورم اینه که10000 تومن اضافه کرده.یعنی هزینه ابنترنتم شده 20000 نومن!!!!!!!!!!!!!
اگر واقعا دو برا جمع زده برید دفتر مشترکین

شما میتونی بری ریز مکالمات یا اس ام اسا رو بگیری. اس ام اس همراه اول رو نشون بدی بگی که اینجا اس ام اسش اومده!!! هیچ غلط زیادی هم نمیتونن بکنن!! من یه بار بخاطر این موضوع رفتم شکایت کردم ریز مکالمات گرفتم که مشکلم حل شد تقریبا ولی خوب 2000تومن پول ریز مکالمه ها شد که پرینت گرفتم!!!!
من اس ام اسی که همراه اول داده رو سیو کردم که اگه به مشکل برخوردم نشونشون بدم!!! وای به حالشون اگه بخواین از این غلطا بکنن . هرجا رفتم اونجا رو روی سرشون خراب میکنم!!!
کینگ میدونه من پول مفت به کسی نمیدم:31::27:
بعله شما که خدا نکنه کسی هوس کنه پولتونو بالا بکشه.:31:

LordMMD
06-08-2010, 04:14
برای من هم همین طوری شده، رفتم هم دنبالش ، اما مثل این که آخرش باید بریم به برج همراه..
اینجا رو ببینید:

پ.ن: متاسفانه (یا شایدم خوشبختانه ؟!) نسل ماشده موش آزمایشگاهی گردن کلفت های این مملکت...نسل های بعدی حالشو ببرن، نسل قبلی هم حسرتش رو بخوره !

KING_DESIGNER
06-08-2010, 06:28
برای من هم همین طوری شده، رفتم هم دنبالش ، اما مثل این که آخرش باید بریم به برج همراه..
اینجا رو ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپ.ن: متاسفانه (یا شایدم خوشبختانه ؟!) نسل ماشده موش آزمایشگاهی گردن کلفت های این مملکت...نسل های بعدی حالشو ببرن، نسل قبلی هم حسرتش رو بخوره !
سلام
دوست عزیز من در این قسمت به این مورد اشاره کردم

و در پست شماره یک هم اشاره کردم که سرویسهای همراه اول در برابر ایرانسل حرفی برای گفتن نداره
دیگه تصمیم گیری دوستان با خودشون ! هرکسی اختیار داره تصمیم گیری کنه ولی وقتی که من 2 ماه قبل توی این تاپیک در پست اول اشاره کردم کسی گوش کرد ؟
ایشالا دفعه بعد:13:

LordMMD
06-08-2010, 07:32
خوب من هم رفتم همونجا که گفت کاریش نمیتونی بکنی باید پرداخت کنی و تازه شانس آوردی و این حرف ها و گفت باید بری میدون ونک

در مورد این که شما قبلا هم گفتی...بالاخره پیش میاد (مقصر ما نیستیم که )
از قدیم هم گفتن شنیدن کی بود مانند دیدن !

ضمنا همین ایرانسل هم که شما میگی، وضع مشابهی داره، الان یکی هست که sms فعال سازیش هم اومده ، اما بعد چند روز استفاده الان 150 هزار تومن براش اومده رو صورت حساب...ایرانسل هم گفته، "سیستم sms مون اشتباه کرده، الان هم دیر اومد یاد همون دو سه روز اول میومدی"
این کلا منطق (خدمات دهندگان) ایران هست، حالا ایرانسل یا مخابرات.

KING_DESIGNER
06-08-2010, 09:01
خوب من هم رفتم همونجا که گفت کاریش نمیتونی بکنی باید پرداخت کنی و تازه شانس آوردی و این حرف ها و گفت باید بری میدون ونک

در مورد این که شما قبلا هم گفتی...بالاخره پیش میاد (مقصر ما نیستیم که )
از قدیم هم گفتن شنیدن کی بود مانند دیدن !

ضمنا همین ایرانسل هم که شما میگی، وضع مشابهی داره، الان یکی هست که sms فعال سازیش هم اومده ، اما بعد چند روز استفاده الان 150 هزار تومن براش اومده رو صورت حساب...ایرانسل هم گفته، "سیستم sms مون اشتباه کرده، الان هم دیر اومد یاد همون دو سه روز اول میومدی"
این کلا منطق (خدمات دهندگان) ایران هست، حالا ایرانسل یا مخابرات.
در مورد ایرانسل گفتی این سرویس رو من یه ماه داشتم !
سرعت بسیار بهتر
کیفیت بالاتر
و از این مواردی که شما فرمودید به ندرت در این سرویس مشاهده میشه
فقط امروز برای اولین بار سرعت همه دسته جمعی پایین اومده و این هم خیلی طبیعی هست
بالاخره من یه ماه رو دیدم که مثل ادم سرویس دهی میکرد ! و نمیشه زحمات این شرکت رو برای یک روز نا دیده گرفت
این شرکت یک ماه تمام بدون قطعی برای من کا کرد و با قیمت 10 تومن به همه سرویس دهی کرد
چند نفر هم اومدن داخل تاپیک و گفتند که برای من این سرویس 2 بار فعال شده و 2 بار حساب کرده در صورتی که همچین چیزی امکان نداره ( از اون لحاظ که شما میگید در ایرانسل هم همین وضع هست ) من با دلیل بهتون نشون میدم که این شرکت کارش درستتر بوده و من به شخصه ازش راضی بودم.
ایشالا دقعه عد سرویسهای بهتر
به هرحال منم دوست دارم همه سرویسهاشون خوب باشه .
موفق باشی.:20:

LordMMD
11-08-2010, 06:31
یک نکته ای، این EDGE گوشی که فعال هست و داره کار میکنه، اسپیکر های من نویز زیادی میفته روشون، حتی از فاصله دو متری.... خدا به خیر بگذرونه، بتونیم سلامت بمونیم !

گفتم بپرسم چون این اسپیکر ها خیلی قدیمی هستند، گفتم شاید مدل های جدید این مشکل رو برطرف کرده باشن، دوستان لطفا از تجربه شخصی خودشون بگن..

ممنون.

KING_DESIGNER
11-08-2010, 09:09
یک نکته ای، این EDGE گوشی که فعال هست و داره کار میکنه، اسپیکر های من نویز زیادی میفته روشون، حتی از فاصله دو متری.... خدا به خیر بگذرونه، بتونیم سلامت بمونیم !

گفتم بپرسم چون این اسپیکر ها خیلی قدیمی هستند، گفتم شاید مدل های جدید این مشکل رو برطرف کرده باشن، دوستان لطفا از تجربه شخصی خودشون بگن..

ممنون.
من همون اول که کانکت میشم اسپیکرام صدا میدند.
البته اسپیکر من فرق میکنه و حساسیتش خیلی بالاست
به هرحال این هم از مزایای استفاده از موبایل هستش دیگه :31:

LordMMD
13-08-2010, 05:55
تو منطقه 18 داشتم تست میکردم.....
سرعت فیکس رو 5 کیلوبایت بود ! خدا بهشون صبر بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohalls
17-08-2010, 16:16
آقا معلوم نیست کی همراه اول اینترنتش واسه کل کشور فعال میشه !!:41:

jamshidjap
26-08-2010, 12:14
آقا اين تاپيک بدجور خوابيده ، يعني کسي از همرا اول استفاده نميکنه ؟

اين روزا سرعتش چه جوريه ؟

Milad4171
26-08-2010, 12:24
چرا خودم من از همراه اول استفاده میکنم ولی کاشکی کینگ جان این دوتا رو ادغام میکرد. جداش نمیکرد. چون عملا جفتشون یک کارو انجام میده. فقط ممکنه مشکلاتی داشته باشه مثل رسیو و چیزهای توی این موارد!!!

mahanramzi
26-08-2010, 12:40
می خواستم یه تجربه ای که از اینترنت همراه اول داشتم براتون بنویسم. من یکدونه از بسته های 24 ساعته رو فعال کردم خوب sms اومدو خلاصه فعال شد منم گوشیمو خاموش روشن کردم دیدم می تونم وصل شم رو گوشیم که از اینترنت استفاده کردم دیدم چه خوبه سرعتش گفتم بذار با کامپیوترم تست کنم خلاصه با کا مپیوتر وصل شدم دیدم سرعت مثل 128 adsl تقریبا فقط پینگ بالا بود ولی دانلودش خیلی خوب بود . منم کلی ذوق زده که به یه اینترنت 128 همیشه با منه او ... ، اما شب که اومدم وصل شم دیدم نخیر از اینترنت که هیچی از اونترنت هم خبری نیست این از این ... امروز رفتم تو سایت همراه اول ببینم میان دوره برام چقدر اومده دیدم 13000 تومان برام فقط اینترنت اومده در صورتی که من بسته فعال کرده بودم وفقط هم همون یه روز استفاده کردم نه بیشتر زنگ زدم 09990 گفت باید برم یکی از این دفاتر همراه اول پیگیری کنم:19: . من نمی دونم اسم این و چی باید گذاشت... حالا ببینیم تو دفاتر چی می گن می پیچونن یا از حسابم کم می کنند. این پیغام رو برای پچه ها گذاشتم که در جریان باشن سرشون کلا نره ...
آخه یکی نیست بگه اگه بلد نیستین مگه مجبورین وقت و پوله مردم رو تلف کنین عجب :13:

LordMMD
26-08-2010, 13:52
چرا خودم من از همراه اول استفاده میکنم ولی کاشکی کینگ جان این دوتا رو ادغام میکرد. جداش نمیکرد. چون عملا جفتشون یک کارو انجام میده. فقط ممکنه مشکلاتی داشته باشه مثل رسیو و چیزهای توی این موارد!!!
اتفاقا به نظر من جدا باشن بهتره، چون حس رقابتی بیشتر میشه !

در هر حال به نظر من مثل هندونه نبریده میمونه، تا وصل نشی معلوم نیست سرعتش چقده !

ضمن این که هر منطقه هم مثل این که واقعا فرق میکنه، طرف ما ایرانسل اوضاعش خراب تره (باز هم البته نسبتا ها ! )

بعدش من نمیدونم واقعا توی کشور های دیگه هم سرویس شابهی داده میشه یا نه ... چون قیمت هایی رو که من از At&T دیدم اصلا بعیده چنین چیزی داشته باشن، نامحدود.

اینجا فکر کنم چون یوزر کمه این طوریه.

sei_pm
26-08-2010, 14:38
بعدش من نمیدونم واقعا توی کشور های دیگه هم سرویس شابهی داده میشه یا نه ... چون قیمت هایی رو که من از At&T دیدم اصلا بعیده چنین چیزی داشته باشن، نامحدود.

من داخل پست زیر در مورد AT&T صحبت کردم Gprs که اونجا منسوخ شده ولی 3G رو دارند به طور محدود میفروشند و همچنین تا حالا خیلی ها اومدن و گفتن که سرویس نامحدود ماهیانه ایرانسل تا 10 گیگ بیشتر نمیشه دانلود کرد.
در مورد همراه اول هم هیچ گزارشی مبنی بر داشتن سقف نامحدود نداشتیم.

Microsoft24
28-08-2010, 06:38
کسی تست کرده ؟؟

Rate دانلود ش ، با ایرانسل چقدر فرق میکنه ؟؟

بیشتره ، یا کمتر ؟؟

Milad4171
28-08-2010, 10:40
نه EDGE در ایران حداکثر تا 42 گذارش شده و هرچقدر انتن و گوشی قویتر باشه به اون میرسه. ربطی با اپراتور نداره. من همراه اول دارم تستم هم گذاشتم. پینگم بالاست. حدودا 500 تا 700. رسیوم هم 20 تا 25
البته سرعت بخاطر کم شدن پهنای باند پایین اومده. قبلا تمیز 35 دانلود میکردم. کمش میشد 30

mohammad_87
28-08-2010, 22:00
من داخل پست زیر در مورد AT&T صحبت کردم Gprs که اونجا منسوخ شده ولی 3G رو دارند به طور محدود میفروشند و همچنین تا حالا خیلی ها اومدن و گفتن که سرویس نامحدود ماهیانه ایرانسل تا 10 گیگ بیشتر نمیشه دانلود کرد.
در مورد همراه اول هم هیچ گزارشی مبنی بر داشتن سقف نامحدود نداشتیم.

اتفاقا من میخوام اولین گزارش رو بدم!!

کسی تست کرده ؟؟

Rate دانلود ش ، با ایرانسل چقدر فرق میکنه ؟؟

بیشتره ، یا کمتر ؟؟
کاملا بستگی به منطقه داره.در اکثر موارد ایرانسل سرعت دانلود بهتری داره اما همراه اول قطعی بسیار کمتری داره.اگه دانلود همراه اول هم خوب بود من اصلا سمت ایرانسل نمیرفتم.برای من اینجوریه:
همراه اول:اطلاع رسانی خوب-در هنگام فعال سازی پیغام میده که سرویس شما تا کی فعال هست و در پایان هم به شما اطلاع میده که سرویس شما تمام شده.
وبگردی متوسط.
سرعت دانلود برای من 6-7 بود گاهی تا 14 میرفت.قطعی تقریبا نداشت.یکبار حدود 20 ساعت مداوم کانکت بودم فقط دوبار قطع شد.
ضمنا جدیدا محدودیت حجمی رو هم مینویسه که بیشتر توضیح میدم.
ایرانسل:اطلاع رسانی ضعیف:تا میتونن به ضرر کاربر کار میکنن.شما وقتی طرحی رو انتخاب میکنین گاهی با تاخیر یک روزه تاییدش برای شما ارسال میشه.بدون اینکه در پایانش به شما اطلاعی داده بشه.اولش هم اصلا پیغام نمیده از کی تا کی سرویس شما فعاله.خود شما باید از روی تاریخ اس ام اس این کاررو کنین تا ناگهان 3-4 تومن از حسابتون خالی نشه.
وبگردی معمولی.
سرعت دانلود عالی.برای من در حالت عادی بین 0 و 25 میچرخه و نیمه شبها و برخی ساعات خاص حدود 20 ثابت میمونه.
در حالیکه محدودیت حجمی احساس میشه اما هنوز هیچ چیز از سوی ایرانسل برای شما ارسال نمیشه.
-----------------------------------------
پنجشنبه هفته پیش من طرح یک روزه همراه اول رو فعال کردم.وقتی اس ام اسهای تشکر و دمت گرم و اینها از طرف این اپراتور سرازیر شده بود،در یکی از اونها با کمال تعجب دیدم نوشته که طرح استفاده از 1 گیگا باینت در مدت زمان 1 روز،برای شما در فلان ساعت تا فلان ساعت فعال شده است.وقتی رفتم 300 مگ دانلود کردم دیدم دوباره برام اس اومد که طرح شما 700 مگ تا پایان فلان ساعت است.
یعنی من بعد طرح یکروزه همراه اول با محدودیت 1 گیگا بایت فعال می شود.
کسی طرحهای دیگه رو امتحان کرده ببینه محدودین اونها چقدره؟
این هم متن اس ام اسی که برای من فرستاده شده بود:
Congratulations, you are entitled to 1048576 KB free flux for gprs to be used within the period of 1 days from the date of entitlement,Thank you.
این هم دومی:
Ba Tashakor Az Entekhabe Baste, Meghdar e Baghimandeh Baste Shoma 701819 KB free flux for gprs Mibashad. HAMRAH e AVVAL

Davood_titan
28-08-2010, 22:06
همراه اول:اطلاع رسانی خوب-در هنگام فعال سازی پیغام میده که سرویس شما تا کی فعال هست و در پایان هم به شما اطلاع میده که سرویس شما تمام شده.
وبگردی متوسط.
سرعت دانلود برای من 6-7 بود گاهی تا 14 میرفت.قطعی تقریبا نداشت.یکبار حدود 20 ساعت مداوم کانکت بودم فقط دوبار قطع شد.
ضمنا جدیدا محدودیت حجمی رو هم مینویسه که بیشتر توضیح میدم.

[/QUOTE]

کجا همراه اول خوبه ( بی خود ):41::41::41::41::41:

من دائمی دارم  رفتم وصل کنم  
گفت 16 هزار تومن هر ماه میاد رو قبضت  چه استفاده کنی چه نکنی :19:

آخه چرا  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مال شما هم این جوریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Milad4171
28-08-2010, 22:19
پنجشنبه هفته پیش من طرح یک روزه همراه اول رو فعال کردم.وقتی اس ام اسهای تشکر و دمت گرم و اینها از طرف این اپراتور سرازیر شده بود،در یکی از اونها با کمال تعجب دیدم نوشته که طرح استفاده از 1 گیگا باینت در مدت زمان 1 روز،برای شما در فلان ساعت تا فلان ساعت فعال شده است.وقتی رفتم 300 مگ دانلود کردم دیدم دوباره برام اس اومد که طرح شما 700 مگ تا پایان فلان ساعت است.
یعنی من بعد طرح یکروزه همراه اول با محدودیت 1 گیگا بایت فعال می شود.
کسی طرحهای دیگه رو امتحان کرده ببینه محدودین اونها چقدره؟
این هم متن اس ام اسی که برای من فرستاده شده بود:
Congratulations, you are entitled to 1048576 KB free flux for gprs to be used within the period of 1 days from the date of entitlement,Thank you.
این هم دومی:
Ba Tashakor Az Entekhabe Baste, Meghdar e Baghimandeh Baste Shoma 701819 KB free flux for gprs Mibashad. HAMRAH e AVVAL

جالبه. پس تازه اینطوری شده چون من قبلا 1روزه گرفتم نبود.
ممنون اطلاع دادی.
من ماه پیش که یک ماهه گرفتم تا دیروز که تموم شدو دوباره شارژ کردم حساب کردم حدودا 17 گیگ دانلود داشتم.
تازه جدا از رسیوی که از وبگردی حساب میشه!!
فکر کنم به این حساب محدود بخوان بکنن شاید بشه ماهی 20 تا 25 گیگ.
البته به حال منم فرقی نمیکنه .زور بزنم به 20 گیگ نمیرسم. مگه فقط قصدم دانلود باشه که نیست!!!!

Milad4171
28-08-2010, 22:29
[QUOTE]
کجا همراه اول %

LordMMD
28-08-2010, 22:33
من کلا پیشنهاد میکنم (از اون جایی که همه جیز این جا رو حساب و کتابه !!! ) هر روز صورتحساب میان دورتون رو چک بکنید تا یهو شکه نشید.

و تاکید میشه که سرویس دهی منطقه به منطقه فرق داره.

sei_pm
28-08-2010, 23:07
اتفاقا من میخوام اولین گزارش رو بدم!!

احتمالا قبلا اینجوری نبوده و میشد نامحدود دانلود کرد. ولی این خیلی خوبه که خودش میگه حداکثر حجم رو و ثل ایرانسل مخفی کاری نمیکنه. احتمال داره ایرانسل هم بگه چون 100% تا حالا کلی از این بابت شاکی داشته.

mohammad_87
29-08-2010, 00:18
کجا همراه اول خوبه ( بی خود ):41::41::41::41::41:
من دائمی دارم رفتم وصل کنم
گفت 16 هزار تومن هر ماه میاد رو قبضت چه استفاده کنی چه نکنی :19:
آخه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مال شما هم این جوریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من بخاطر اینکه گفته میشد ممکنه طرح ها فعال نشه و روی قبض زیاد بیاد اصلا روی شماره ثابتم اینترنت رو فعال نکردم.یه 919 هم دارم با استفاده از طرح ها فعال میکنم که بیشترینش یکماهه 10 تومن بود.نمی دونم اون 16 تومن چیه.شاید برای اعتباری و ثابت متفاوته.

احتمالا قبلا اینجوری نبوده و میشد نامحدود دانلود کرد. ولی این خیلی خوبه که خودش میگه حداکثر حجم رو و ثل ایرانسل مخفی کاری نمیکنه. احتمال داره ایرانسل هم بگه چون 100% تا حالا کلی از این بابت شاکی داشته.
آره.خدایی از این لحاظ همراه اول واقعا مشتری مداری میکنه.با اینکه محدودیتش ناراحتم کرده اما از این اعلام پایان طرحها خیلی خوشم اومده.البته وظیفه شان هست که اعلام کنند ولی این ایرانسل برخلاف طرحهای ویترینش،در بسته های اینترنتش اینکاررو نمیکنه.محدودیت هم فعلا اعلام نکرده.هرچند که هنوز قطعی نیست.
--------------------------------------
کسانی که بسته های مختلف همراه اول رو(1 روزه-1 هفته-1 ماه-1ماه شبانه)رو فعال کرده اند واعلام محدودیت برایشان شده،لطفا نوع طرح رو همراه با حجم محدودیت ذکر کنند.مثلا:
طرح 1 روزه-محدودیت ترافیک 1 گیگا-1000 تومان

Milad4171
29-08-2010, 01:41
دوستان برای اینکه مطمعن باشن سیستم بسته ای که فعال کردن هنوز هست فقط 1 راه داره.

برای اطمینان برید توی سایت همراه اول و بخشی که برای خرید بسته ی GPRS هست.
اگه بسته ای رو فعال کنید و شماره تون رو بهش بدین اگ بسته ای فعال کرده باشین بهتون اخطار میده میگه شما بسته ی مثلا شماره 3 که یک ماهه هست رو دارید . میخواین این جایگزین بشه؟؟؟

یک راه دیگه اش اینه زنگ بزنین 09990 که اون کلی باید منتظر بمونی نمیصرفه!!

Davood_titan
29-08-2010, 08:30
من بخاطر اینکه گفته میشد ممکنه طرح ها فعال نشه و روی قبض زیاد بیاد اصلا روی شماره ثابتم اینترنت رو فعال نکردم.یه 919 هم دارم با استفاده از طرح ها فعال میکنم که بیشترینش یکماهه 10 تومن بود.نمی دونم اون 16 تومن چیه.شاید برای اعتباری و ثابت متفاوته.

میشه شما هم یه جستجویی کنید ببینم  حقیقت داره این 16 تومن 

sei_pm
29-08-2010, 08:55
--------------------------------------
کسانی که بسته های مختلف همراه اول رو(1 روزه-1 هفته-1 ماه-1ماه شبانه)رو فعال کرده اند واعلام محدودیت برایشان شده،لطفا نوع طرح رو همراه با حجم محدودیت ذکر کنند.مثلا:
طرح 1 روزه-محدودیت ترافیک 1 گیگا-1000 تومان

به احتمال مثل همون ایرانسل باشه چون 1 روزه ایرانسل هم 1 گیگ رکورد زدن.
1 ماه شبانه 3.5 گیگ
1 ماه 10 گیگ
1 هفته 5 گیگ

دیگه 100% قطعی بودنش با خداست.

LordMMD
29-08-2010, 17:58
ایرانسل هم مقل این که وقتی 1 ماهه رو فعال میکنی تو سایتش براتون یک مقداری اعتبار اینترنت استفاده میکنه که در حقیقت همون محدودیته هست.

regularuser
29-08-2010, 20:37
حذف شود .................................

Milad4171
29-08-2010, 22:01
فکر کنم دیگه تا آخر سال همه جا رو ساپورت کنه!!!!
مگه شما کجایی!؟
البته خیلی وقتا شده که سرویس توی یه شهر دور افتاده هم زود فعال شده!!
مثل من یه زمانی شهر دلیجان کار داشتم به نظر نمی اومد اونجا فعال باشه. کار داشتم نت یه گریز به گوشی زدم دیدم جواب میده خیلی حال کردم!!:31:

bhrooz555
29-08-2010, 22:10
به نام خدا
سلام این موضوع کاملا حقیقت داره و برای من اتفاق افتاد پس تا آخرش بخونید.
چشمتون روز بد نبینه اینی که میگم عین حقیقته من اکانت 1 ماه نامحدود فعال کرده بودم 15 روز قبل به قیمت 10 هزار تومان پس باید 15 روز دیگه اعتبار داشت تا دیروز حدود 8 گیگ هم دانلود داشتم من هر شب میزاشتم روی دانلود تا اینکه دیروز صبح از خواب بیدار شدم رفتم سراغ دانلودی که کرده بودم دیدم تا نصف بیشتر پر نشده و دانلود منیجر بیچاره هم هر چی سعی میکنه نمیتونه دانلود رو ادامه بده خوب من اول گفتم شاید مثل همیشه ارتباط قطع شده پس دوباره اینترنت قطع و بعد وصل کردم اینبار دانلود رو ادامه دادم اما دریغ از 1 کیلوبایت دانلود چند تا سایت خواستم بیارم بالا باز نشد. اینجا بود که من شکم رفت روی حرفهای دوستانی که در این انجمن گفته بودن ایرانسل محدودیت دانلود داره بله برای من هم اتفاق افتاد خلاصه من برای اینکه مطمن شوم شارژم و چک کردم تا قبلی که اینترنت فعال بود 2780 تومان شارژ داشتم واقعا چشمتون روز سیاه نبینه بله شارژ بنده 0 شد به همین سادگی 10 هزار تومان از اینور و از اونور هم 2700 میشه رو هم 12700 به حساب جناب ایرانسل رفت حالا شانس اوردیم شارژمون بیشتر از این نبود خوب من اولین کاری که کردم زنگ زدم به پشتیبانی مثلا پشتیبان به شماره 9377000000 بعد 3 دقیقه صحبت خانم گوینده و 2 دقیقه هم تو صف پشتیبانی بلاخره جناب پشتیبان گوشی رو برداشت حالا عین همین حرفهایی که من و اون باهم کردیم رو براتون مینویسیم سلام آقای پشتیبان : چه کمکی از دست من برمیاد حالا من : سلام جناب بنده 1 اکانت 1 ماه نامحدود به قیمت 10 هزار تومان فعال کردم بعد 15 روز دیگه کار نمیکنه 2700 تومن شارژ بی زبون هم تو حسابم بود که اون هم بدون حتی 1 تماس و پیامک به حساب ایرانسلتون واریز شده حالا آقای پشتیبان شروع کرد به سوال کردن : شماره موبایل ؟ نام خانوادگی ؟ متولد سال ماه روز ؟ نام پدر ؟ نام مادر ؟
ماهم همه اینها رو گفتیم خلاصه نشستیم به انتظار تا جناب عالیه جوابمان را بدهند بعد از 3 دقیقه ور رفتن با کامپیوترشون گفتند یه مشکل تو شبکه به وجود اومده گفتند تا 48 ساعت آینده مشکل حل خواهد شد بعد گفتند اگه مشکل حل نشد دوباره تماس بگیرید ما گفتیم تکلیف 2700 تومان شارژ چطور میشه؟ گفتند : اونم بحسابتون بر میگرده خداحافظ .خوب الان 1 روز گذشت هیچ اتفاقی هم نیوفتاده .
دوستان این موضوع رو من اینجا گفتم تا شمایی که تازه از این نوع سرویس استفاده میکنید مراقب باشید حالا خواستید استفاده کنید یا نکنید به من ربطی نداره خوددانید.
وظیفه من گفتنش بود.
خدانگهدار.

Milad4171
30-08-2010, 02:00
به نام خدا
سلام این موضوع کاملا حقیقت داره و برای من اتفاق افتاد پس تا آخرش بخونید.
چشمتون روز بد نبینه اینی که میگم عین حقیقته من اکانت 1 ماه نامحدود فعال کرده بودم 15 روز قبل به قیمت 10 هزار تومان پس باید 15 روز دیگه اعتبار داشت تا دیروز حدود 8 گیگ هم دانلود داشتم من هر شب میزاشتم روی دانلود تا اینکه دیروز صبح از خواب بیدار شدم رفتم سراغ دانلودی که کرده بودم دیدم تا نصف بیشتر پر نشده و دانلود منیجر بیچاره هم هر چی سعی میکنه نمیتونه دانلود رو ادامه بده خوب من اول گفتم شاید مثل همیشه ارتباط قطع شده پس دوباره اینترنت قطع و بعد وصل کردم اینبار دانلود رو ادامه دادم اما دریغ از 1 کیلوبایت دانلود چند تا سایت خواستم بیارم بالا باز نشد. اینجا بود که من شکم رفت روی حرفهای دوستانی که در این انجمن گفته بودن ایرانسل محدودیت دانلود داره بله برای من هم اتفاق افتاد خلاصه من برای اینکه مطمن شوم شارژم و چک کردم تا قبلی که اینترنت فعال بود 2780 تومان شارژ داشتم واقعا چشمتون روز سیاه نبینه بله شارژ بنده 0 شد به همین سادگی 10 هزار تومان از اینور و از اونور هم 2700 میشه رو هم 12700 به حساب جناب ایرانسل رفت حالا شانس اوردیم شارژمون بیشتر از این نبود خوب من اولین کاری که کردم زنگ زدم به پشتیبانی مثلا پشتیبان به شماره 9377000000 بعد 3 دقیقه صحبت خانم گوینده و 2 دقیقه هم تو صف پشتیبانی بلاخره جناب پشتیبان گوشی رو برداشت حالا عین همین حرفهایی که من و اون باهم کردیم رو براتون مینویسیم سلام آقای پشتیبان : چه کمکی از دست من برمیاد حالا من : سلام جناب بنده 1 اکانت 1 ماه نامحدود به قیمت 10 هزار تومان فعال کردم بعد 15 روز دیگه کار نمیکنه 2700 تومن شارژ بی زبون هم تو حسابم بود که اون هم بدون حتی 1 تماس و پیامک به حساب ایرانسلتون واریز شده حالا آقای پشتیبان شروع کرد به سوال کردن : شماره موبایل ؟ نام خانوادگی ؟ متولد سال ماه روز ؟ نام پدر ؟ نام مادر ؟
ماهم همه اینها رو گفتیم خلاصه نشستیم به انتظار تا جناب عالیه جوابمان را بدهند بعد از 3 دقیقه ور رفتن با کامپیوترشون گفتند یه مشکل تو شبکه به وجود اومده گفتند تا 48 ساعت آینده مشکل حل خواهد شد بعد گفتند اگه مشکل حل نشد دوباره تماس بگیرید ما گفتیم تکلیف 2700 تومان شارژ چطور میشه؟ گفتند : اونم بحسابتون بر میگرده خداحافظ .خوب الان 1 روز گذشت هیچ اتفاقی هم نیوفتاده .
دوستان این موضوع رو من اینجا گفتم تا شمایی که تازه از این نوع سرویس استفاده میکنید مراقب باشید حالا خواستید استفاده کنید یا نکنید به من ربطی نداره خوددانید.
وظیفه من گفتنش بود.
خدانگهدار.

اول اینکه صحبت شما جند تا ایراد داشت.
1- این بحث چه ربطی به همراه اول داشت؟
2- من گفتم چطوری بفمید که همراه اول شارژش هنوز قعال هست یا نه در زمینه ی ایرانسل هم باید از سایت و یا با اس ام اس متوجه بشین.
3- من فکر نکنم بشه شب تا صبح سیستم رو گذاشت روی دانلود چون معمولا 2 3 ساعت یک بار سیستم خاموش میشه! یعنی رسیو خاموش میشه. مگه سیستم همش در حال کار باشه این تست انجام شده همه ی گفتن
4- شارژ رفته هیچ جوری برنمیگرده. خانم محترمه چرت گفتن.
5- وقتی شبکه قطع بشه کلا شبکه قطع میشه نه سرویس خریداری شده!!!
هیچ وقت مشاهده نشده که سرویسی قطع بشه ولی با شارژ خود گوشی بشه استفاده کرد!!
اسمش با خودشه بسته ی GPRS. مثل کار اینترنت.
مثل اینکه بگیم که شما با کارت میری نت بعد یه روز بگن کل شبکه نت ایران مختل شده بعد شما با هوشمند بری بگی من وصل میشم!!!
بسته ای که فعال میکنی توش 1 ماه اینترنت هست یعنی تا یک ماه هزینه ی شما روی اون حساب میشه بعد می افته روی شارژ. یعنی در زمانی که شما بسته رو فعال کردی الانا هیچ کاری با شارژ شما نداره.
من نمیدونم چطور این اتفاق افتاده.
باید دقیقتر بررسی بشه. چون امکانش خیلی ضعیف هست. لااقل برای من که حداقل 5 بار از این برسته ها خریدم مشکلی نبوده!!

LordMMD
30-08-2010, 16:28
این که به این موضوع ایرانسل بود و به همراه اول ربطی نداشت، کاملا دسته....

اما این جوابیاتی که جناب 4171 دادن هم خوب بی ربط بود.

خیلی از دوستان دچار مشکلات این چنینی شدند که نمونش من خودم با همراه اول مشکل داشتم که شرح ماجرا در پست های پیشین رفت.

پس لطفا (با تمام احترام، دعوا نداریم ها) انقدر دایه مهربان تر از مادر و یا کاسه داغتر از آش نشید و به جای این که کاربر ها رو دچار اشتباه فرض کنید، سرویس دهنده ها رو مقصر بدونید.

من خودم ماه پیش اینترنت نامحدود 1 ماه ه رو فعال کردم برای دائمی، خوب تا اونجایی که من استفاده کردم، واقعا نامحدود بود.

اما الان که برای اعتباری فعال کردم، شما میری توی سایت، بسته نامحدود یک ماهه رو میخری، پولش از حسابت کم میشه...اما بعد یک پیام میاد که شما انقدر کیلوبایت flux داری. این چیزی جز غش در معامله نیست و اگر الان ایالات متحده بودیم یا قانون داشتیم، میشد شکایت کرد.... پس میبینید که این اپراتور ها هستند که عدم صداقت و حتی در برخی موارد دروغگویی به معنای واقعی دارند.

پس دوستان بهتره که در کاربر بودن و احقاق حق کردنشون متحد باشن ، نه این که هی از خودمون ایراد بگیریم .

ضمنا، این که میگید "هیچ وقت مشاهده نشده که..." یا " برای من که مشکلی نبوده " و از این دست در حد یک اظهار نظر عادی و انفرادی مورد قبول هست اما هرگر اون رو این طور که بخواهید تعمیمش بدید به همه بیان نکنید.

پ.ن: من خواستم یک پست بدم و محدود بودن mci رو تایید کنم، با شرحی که در بالا ارائه دادم. اما با توجه به 2 تا پست قبلی دوستان یک کمی توضیحات بیشتر شد.

Milad4171
30-08-2010, 16:59
این که به این موضوع ایرانسل بود و به همراه اول ربطی نداشت، کاملا دسته....

اما این جوابیاتی که جناب 4171 دادن هم خوب بی ربط بود.

خیلی از دوستان دچار مشکلات این چنینی شدند که نمونش من خودم با همراه اول مشکل داشتم که شرح ماجرا در پست های پیشین رفت.

پس لطفا (با تمام احترام، دعوا نداریم ها) انقدر دایه مهربان تر از مادر و یا کاسه داغتر از آش نشید و به جای این که کاربر ها رو دچار اشتباه فرض کنید، سرویس دهنده ها رو مقصر بدونید.

من خودم ماه پیش اینترنت نامحدود 1 ماه ه رو فعال کردم برای دائمی، خوب تا اونجایی که من استفاده کردم، واقعا نامحدود بود.

اما الان که برای اعتباری فعال کردم، شما میری توی سایت، بسته نامحدود یک ماهه رو میخری، پولش از حسابت کم میشه...اما بعد یک پیام میاد که شما انقدر کیلوبایت flux داری. این چیزی جز غش در معامله نیست و اگر الان ایالات متحده بودیم یا قانون داشتیم، میشد شکایت کرد.... پس میبینید که این اپراتور ها هستند که عدم صداقت و حتی در برخی موارد دروغگویی به معنای واقعی دارند.

پس دوستان بهتره که در کاربر بودن و احقاق حق کردنشون متحد باشن ، نه این که هی از خودمون ایراد بگیریم .

ضمنا، این که میگید "هیچ وقت مشاهده نشده که..." یا " برای من که مشکلی نبوده " و از این دست در حد یک اظهار نظر عادی و انفرادی مورد قبول هست اما هرگر اون رو این طور که بخواهید تعمیمش بدید به همه بیان نکنید.

پ.ن: من خواستم یک پست بدم و محدود بودن mci رو تایید کنم، با شرحی که در بالا ارائه دادم. اما با توجه به 2 تا پست قبلی دوستان یک کمی توضیحات بیشتر شد.

درسته.
منظور من از این قضیه نامحدود و محدود اینه که اگر هم محدود باشه اونقدر هست که جواب ما رو بده.
من توی بخش ایرانسل هم گفتم که ماه پیش که چند روزی شارژ ماهم تموم شد و دوباره شارژ کردم 15 گیگ دانلود داشتم.
فکر کنم برای مصرف معمولی کافی باشه!!
با پینگ بالایی که داره که 7 ساعت طول میکشه یک فیلم رو دنلود کنی فکر کنم دیگه همین اندازه هم کافی باشه!!
و واقعا باید منصفانه استفاده کرد نه سو استفاده!!!
معمولا مشکل من( نمیگم ما که کسی ناراحت نشه) مشکل اینه که دلم میخواد دانلود کنم حالا که نامحدوداه. آدم وسوسه میشه!
ولی خوب باید یکمی دقت کرد! هرچیزی رو اگه ازش سو استفاده بشه ازمون میگین

شاید بی ربط باشه. الان 4 تا سرور آپلود سنتر بلاگر رو مخابرات فیلتر کرده. چون یه مشت آدم گوسفند( بلانسبت همه ی دوستان اینجا) اومدن عکسهای ناجور توی سرور بلاگر آپلود کردن!! الان بلاگر دیگه عسکهایی که دوستان اپلود کردن رو نشون نمیده. شیلتر شد!!!

هر چیزی رو باید درست استفاده کرد!

راستش قضیه ی اعتباری رو من نمیدونم چطوریه!! اونم نیاز به مدرک داره.
من گفتم محکم جوابم رو دادم چون تا امروز 5 بسته رو فعال کردم. 2 بسته از ایرانسل 3 بسته از همراه اول!!!

این قضیه پیام که چقد کلوبایت مصرف کردی رو واسه اعتباری میاد؟؟؟ آخه واسه من دائمی هست نیومده تا حالا!!! بزنم به تخته!!!

jamshidjap
31-08-2010, 22:09
سرويس شبانه يک ماهه نزديک به 18 گيگ free flux داره ...

کسي براي يک ماهه نامحدود رو ميدونه ؟

Milad4171
01-09-2010, 01:54
سرويس شبانه يک ماهه نزديک به 18 گيگ free flux داره ...

کسي براي يک ماهه نامحدود رو ميدونه ؟

نه . ولی فکر کنم اگه محدود بشه میشه 30 حدودا ولی بعید میدونم
روزی 1 گیگ؟:18:
خیلی سخته!!:13:
مگه طرف خیلی بیکار باشه:31:

jamshidjap
01-09-2010, 11:30
من يک روز خودمو کشتم بيشتر از 600 مگ در يک روز نتونستم دانلود کنم

jamshidjap
01-09-2010, 16:44
من امروز قبل از اينکه بسته يک روزه رو فعال کنم اينترنتش رو چک کردم درست بود .... اما بلافاصله بعد از فعالسازي قطع شد و الان بعد از گذشت دو ساعت هنوز قطعه

Davood_titan
01-09-2010, 18:12
چرا اینجوریه من با کامپیوتر وصل میشم با سرعت 2 کیلو دانلود میکنه ایراد چیه دوستان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Milad4171
01-09-2010, 18:42
احتمالا در منطقه ی شما درست ساپورت نمیکنه!
شما جاهای دیگه رو امتحان کنید. با ایرانسل هم امتحان کنید. ببیینین جواب میده.
زیر 6 کیلو بیت عملا از EDGE استفاده نمیشه!

---------- Post added at 07:42 PM ---------- Previous post was at 07:40 PM ----------

من امروز قبل از اينکه بسته يک روزه رو فعال کنم اينترنتش رو چک کردم درست بود .... اما بلافاصله بعد از فعالسازي قطع شد و الان بعد از گذشت دو ساعت هنوز قطعه

قطع یعنی چی؟
یعنی رسیو ندارین؟
وصل نمیشین؟
این مشکل تا حالا پیش اومده ولی خیلی کم که رسیو میاد پایین ولی قطعی نداشتیم.
مگه زمانهای اوج مصرف 10 11 شب
اس ام اسش اگه اومده فعال هست
شما باید ببینی مشکل اصلی چیه؟
برنامه مودم گوشی رو نمیشناسه؟
با خود گوشی هم نمیتونین وب گردی کنین؟

jamshidjap
01-09-2010, 21:16
رسيو ندارم ...

وصل هم نميشه يعني اصلا علامت E نمياد

اس ام اس هم اومده

با خود گوشي هم نميتونم ...
يه سيمکارت ديگه 0919 هم انداختم با اون هم وصل نميشد

سيمکارتم رو هم روي يه گوشي ديگه انداختم بازم نشد!

تو چند تا نقطه از پاسداران هم رفتم اصلا جواب نميداد... کلا انگار همه جا قطعه

---------- Post added at 09:16 PM ---------- Previous post was at 09:15 PM ----------

چرا اینجوریه من با کامپیوتر وصل میشم با سرعت 2 کیلو دانلود میکنه ایراد چیه دوستان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما الان کجايي ؟ تهراني ؟

Milad4171
01-09-2010, 23:04
نه
من پاسداران چک کردم . ولی چون این منطقه دکلهاش زیاد هستن هی می افتی روی یه دکل دیگه.
آره من تست کردم. همین ورا هم هستم:31:
و خوب خیابون با خیابون فرق داره /حتی ممکنه سر کوچه بگیره تهش نگیره.

اگه علامت E نمیاد ورسیو ندارین 2 تا حالت میمونه:

1- شما هنوز GPRS گوشیتون رو فعال نکردین( همراه اول خنگه اگه فعال نباشه بعضی وقتا باز تعرفه رو فعال میکنه)
2- کلا منطقه ی شما حالا هرجا که هست نقطه ی کور داره. نت برای همراه اول رو جواب نمیده!!!!

LordMMD
02-09-2010, 04:51
من هم تکرار میکنم،
احتمالا

1- شما هنوز GPRS گوشیتون رو فعال نکردین( همراه اول خنگه اگه فعال نباشه بعضی وقتا باز تعرفه رو فعال میکنه)

LordMMD
02-09-2010, 08:50
من با باز کردن بعضی سایت ها مشکل دارم.

دوستا ن کسی میدونه برای همراه اول چه DNS ای رو میشه ست کرد که جواب بده ؟!
(بدیش اینه که مثل شرکت های adsl قسمت پشتیبانی نداره ! )

jamshidjap
08-09-2010, 11:02
من بسته شبانه رو فعال کردم ...

ديشب بيشتر از 150 مگ نتونستم دانلود کنم ...

دوستان بيان رکورد دانلود تو يک شب ( 11 تا 8 صبح ) براي خودشون رو بگن :

LordMMD
09-09-2010, 12:27
اصولا شب هاش داغونه، نمیدونم به این خاطره که دوستان کلا شبها فقط با اینترنت کار (دانلود) دارن ، یا چیز دیگه.

داشتم فیلم های اینترنت های 100 مگابیت کره جنوبی رو میدیدم.....واقعا که !

mohsen1849
10-09-2010, 09:06
همراه اول داغونه ولي ايرانسل سرعت دانلودش 30 است.در سايت تست اسپيد هم آزمايش كردم گاهي وقتا سرعتش اينترنتش تا 200 ميرسه.

Milad4171
18-09-2010, 12:38
حل مشکل 0 شدن رسیو و اتوماتیک کانکت شدن به اینترنت در زمان مشخص شده برای دانلود های طولانی

مشکل بیشتر دوستان 0 شدن رسیو در هنگام کار با نت بوده و بیشتر زمان دانلود فایل ها با ججم زیاد که بعد از زمانی رسیو 0 میشه و مجبور هستی شبکه رو قطع و دوباره وصل کنید!
این سیستم فقط روی دیال آپ و این روش انجام میشه چون فقط قادر به انجام عملیات رو کانکشن های دیال آپ رو داره.

عکس از محیط برنامه در صورت ظاهر نشدن عکس:

1

زمان وقفه بین هر بار کانکت شدن

2

تایمر مربوطه برای دوباره کانکت شدن. زمان را به ثانیه وارد کنید و بعد از کانکت شدن تایمر به صورت معکوس به سمت 0 میل میکند و در زمان 0 اینترنت قطع و با توجه به زمان وقفه دوباره متصل میشود!

3

برای انجام عملیات کانکت شدن اتوماتیک باید این مورد روشن باشد

4

بعد از انتخاب کانکشن مربوطه در لیست کانکشن ها. با زدن کلید Deal اتصال برقرار خواهد شد.
------------

البته این برنامه ی کارهای دیگه ای هم میکنه ولی خوب منظور من از معرفی فقط این مورد بود

دانلود:

LordMMD
20-09-2010, 05:53
توی مازندران فکر کنم هنوز edge نشده چون سقف سرعت 5 KB بود.

fujitsu.siemens
21-09-2010, 12:04
سلام

دوستان مشکل سرویس نامحدود ماهیانه ( هزینه نجومی قبوض ) برای سیم کارت دایمی حل شده؟ خطری نداره فعال کنم و استفاده کنم؟

Milad4171
21-09-2010, 12:27
سلام

دوستان مشکل سرویس نامحدود ماهیانه ( هزینه نجومی قبوض ) برای سیم کارت دایمی حل شده؟ خطری نداره فعال کنم و استفاده کنم؟

بله مشکلی نیست دیگه .
شما میتونین برین و یکی از تعرفه ها رو انتخاب کنین.
مشکلی بود در همین تاپیک مطرح کنین!
:46:

LordMMD
21-09-2010, 17:16
حل مشکل 0 شدن رسیو و اتوماتیک کانکت شدن به اینترنت در زمان مشخص شده برای دانلود های طولانی

مشکل بیشتر دوستان 0 شدن رسیو در هنگام کار با نت بوده و بیشتر زمان دانلود فایل ها با ججم زیاد که بعد از زمانی رسیو 0 میشه و مجبور هستی شبکه رو قطع و دوباره وصل کنید!
این سیستم فقط روی دیال آپ و این روش انجام میشه چون فقط قادر به انجام عملیات رو کانکشن های دیال آپ رو داره.

عکس از محیط برنامه در صورت ظاهر نشدن عکس:

1

زمان وقفه بین هر بار کانکت شدن

2

تایمر مربوطه برای دوباره کانکت شدن. زمان را به ثانیه وارد کنید و بعد از کانکت شدن تایمر به صورت معکوس به سمت 0 میل میکند و در زمان 0 اینترنت قطع و با توجه به زمان وقفه دوباره متصل میشود!

3

برای انجام عملیات کانکت شدن اتوماتیک باید این مورد روشن باشد

4

بعد از انتخاب کانکشن مربوطه در لیست کانکشن ها. با زدن کلید Deal اتصال برقرار خواهد شد.
------------

البته این برنامه ی کارهای دیگه ای هم میکنه ولی خوب منظور من از معرفی فقط این مورد بود

دانلود:

این برنامه رو با این توضیحات شما خودت اضلا تست کردی ؟
این اصلا همچین کاری رو نمیکنه ها !

شماره 2 که شما گفتی، برای اینه که اگر اینترنت قطع شد (disconnect ، نه این که ریسیو 0 بشه) اون وقت شمارش معکوس میکنه و بعد دوباره وصل میشه.

چیزی برای این که سر ساعت خاصی disconnect و دوباره وصل بشه نداره این برنامه .

Milad4171
21-09-2010, 17:38
این برنامه واسه اینه که قبل از اینکه رسیو 0 بشه و شما دستی دیستکانکت کنید ، سر یه تایم مشخص که بهش میگین واستشون دیسکانکت میکنه و دوباره کانکت میکنه
بله.
من تست کردم
ناجور جواب میده
چون فیلم و برنامه و اینا که دنلود میکنم ، همیشه که پای سیستم نیستم.مثلا شب میگذارم صبح پا میشم می بینم فقط 100 مگ دانلود کرده که میشه فقط توی یک ساعت و رسیو 0 شده ولی نت وصله.
با این کار مثلا هر 1ساعت دوباره کانکت میکنه تا از 0 شدن رسیو و گیر کردن فایل درحال دانلود جلوگیری کنه
گفتم. برای دانلودهای طولانیی. کسایی که فیلم و بازی وبرنامه های بزرگ رو دانلود میکنن این موضوع شدیدا به دردشون میخوره.

regularuser
21-09-2010, 17:48
حذف شود .................................

fujitsu.siemens
21-09-2010, 23:35
سلام
قبلاً GPRS همراه اول رو تست کرده بودم اما مجدداً وسوسه شدم ببینم کیفیتش تغییری کرده یا نه . بسته 24 ساعته همراه اول رو تست کردم!

بسته پس از درخواست بلافاصله فعال شد.اما:
اکثر مواقع قطع.
اتصال پس از چندین مرتبه تلاش برای کانکت شدن.
سرعت افتضاح 2.5 کیلوبایت بر ثانیه.
تست شده در سه منطقه مختلف مشهد در بازه های زمانی مختلف.
در هیچ کدام از مناطق هم EDGE نداشت.

در این سه ناحیه ایرانسل هم همزمان تست شد.اتصال بسیار سریع.بدون قطعی. سرعت دانلود بالای 20 کیلوبایت بر ثانیه.

به نظرم GPRS همراه اول فقط برای تفریح مشترکان همراه اول ارایه شده است ! تفریحی اعصاب خورد کن به همراه هدر دادن پول!

Milad4171
22-09-2010, 00:08
نه
کاملا به منطقه مربوط میشه.
با بودجه ای که همراه اول داره شما میتونین پیشنهاد بدین که منطقه تون رو بررسی کنن
الان همراه اول منتظر پینهاد ملته که بگن کدوم محلمه مشکل داره
هرجا EDGE باشه سرعت هم همون حد ایرانسلهه

Milad4171
06-10-2010, 19:53
دو روزه هم شبکه ی GPRSه همراه اول هم دچار قطعی های مکرر شده!
از دیروز ظهر تا امروز و همین الان شبکه دچار اختلال شده!!
نمیدونم
میگم شبکه چون سه چهار جا تست کردم!
پاسداران - تهران پارس - شریعتی

دوستان وضعیت و مشکلات این سرویس رو از اینجا مطرح کنن که با GPRS ایرانسل قاطی نشه

fujitsu.siemens
06-10-2010, 20:00
نه
کاملا به منطقه مربوط میشه.
با بودجه ای که همراه اول داره شما میتونین پیشنهاد بدین که منطقه تون رو بررسی کنن
الان همراه اول منتظر پینهاد ملته که بگن کدوم محلمه مشکل داره
هرجا EDGE باشه سرعت هم همون حد ایرانسلهه

سلام

منظورتون از اینکه همراه اول منتظر پیشنهاد ملته چیه؟ مزاح کردید؟ آخه الان نزدیک یک سال میشه که از طریق سایت mci.ir فرم نظرسنجی پر میکنم برای عدم آنتن دهی و مشکلاتش در منطقه ای درست در مرکز شهر. اما دریغ از اضافه شدن یک خط آنتن.

کلاً مشهد هیچ جا EDGE ندیدم. همه GPRS بود. ( همراه اول البته )

فرمایش شما درسته بودجه هست. اما چیزای دیگه نیست...

Cleeev
06-10-2010, 23:17
بدبختی اینجاس که از بس پینگ این سرویس ایرانشل (حتی نزدیک آنتن و آنتن پر و EDGE) زیاده و حتی زیادم نباشه بی کیفیته و تأخیرش اذیت میکنه که حتی چیز پی انم به زور وصل میشه باید ده دقیقه منتظر موند تا هی تلاش کنه تا بتونه به زور وصل بشه...

وصلم بشه به خاطر تأخیر زیاد قطع میشه و اتصال امن از دست میره.....

البته توی اتصال بیسیم پینگ و تأخیر زیاد میشه ولی این دیگه خیلی داغونه کیفیتش...

Cleeev
07-10-2010, 11:08
ببینم شماها با persiangig.com و ساب دامیناش با اینترنت ایرانشل مشکلی ندارید...؟

من تمام سایتا رو به راحتی باز میکنم ولی این مدتی ه از این اینترنت دارم استفاده میکنم به هیچ وجه نمیتونم وارد persiangig.com,ir و ساب دامیناش بشم و کلاً persiangig نمیاد... اولا فکر میکردم مشکل از پرشین گیگه بعدش دیدم نه بقیه ISP ـیا مشکلی ندارن...

با خودشونم در میون گذاشتم هنوز پاسخ خاصی ندادن...

مثلاً اینو تست کنین ببینین میاد براتون:

:44:

post98
07-10-2010, 13:29
نه نیومد ولی احتمالآ از خود پرشین گیگ هستش

Milad4171
07-10-2010, 13:32
تازگیا منم با پرشین گیگ مشکل پیدا کردم.
دیر میاد. ولی میاد.
من الان تست کردم 5 دقیقه طول کشید که لود کنه عکس رو!! عکس هم زیاد حجم نداره و زود اومد!!!
البته من با پرشین گیگ مشکل ندارم ولی کلا عکسها بد باز میشن!!

regularuser
07-10-2010, 13:37
حذف شود .................................:27:

jamshidjap
07-10-2010, 16:27
هنوزم که هنوزه همراه اول با فعال کردن طرحاش مشکل داره ...

من بسته 4 رو فعال کرده بودم که اعتبارش ديشب ساعت 3 تموم ميشد ... طرفاي 12 شب بود که يه اس ام اس اومد که بسته شماره 4 براي شما فعال شد و 3000 تومن از حسابتون کم شد!!!!

جالب اينجاست که من هيچ اس ام اسي براي فعالسازي نزده بودم !!!

خودشون اتوماتيک برام فعال کردن ... جالبه نه ؟!!!

من فکر نميکنم مراجعه به امور مشترکين فايده اي داشته باشه .... بايد زورکي ازش استفاده کنم ... نظرتون چيه ؟

mohammad20ali20
08-10-2010, 06:56
هنوزم که هنوزه همراه اول با فعال کردن طرحاش مشکل داره ...

من بسته 4 رو فعال کرده بودم که اعتبارش ديشب ساعت 3 تموم ميشد ... طرفاي 12 شب بود که يه اس ام اس اومد که بسته شماره 4 براي شما فعال شد و 3000 تومن از حسابتون کم شد!!!!

جالب اينجاست که من هيچ اس ام اسي براي فعالسازي نزده بودم !!!

خودشون اتوماتيک برام فعال کردن ... جالبه نه ؟!!!

من فکر نميکنم مراجعه به امور مشترکين فايده اي داشته باشه .... بايد زورکي ازش استفاده کنم ... نظرتون چيه ؟

:31:

نه اصلا ارزش نداره بهتره زورکی ازش استفاده کنی :27:

راستی منم چند روزه از همراه اول استفاده میکنم و طرح شماره 4 رو فعال کردم اما روزهای پنجشنبه و جمعه مگه نباید از حساب کم نکنه ؟
قبلا از ایرانسل استفاده میکردم پنجشنبه و جمعه جز طرح بود.

jamshidjap
08-10-2010, 11:48
نه اصلا ارزش نداره بهتره زورکی ازش استفاده کنی

جالبه ... با وجود اينکه برام طرح فعال شده و 3 تومن کم کرده... اما بازم وقتي از 11 شب به بعد ميرم تو نت ، شارژ کم ميکنه ....

راستی منم چند روزه از همراه اول استفاده میکنم و طرح شماره 4 رو فعال کردم اما روزهای پنجشنبه و جمعه مگه نباید از حساب کم نکنه ؟
قبلا از ایرانسل استفاده میکردم پنجشنبه و جمعه جز طرح بود.

همراه اول مثل ايرانسل نيست ...

Milad4171
10-10-2010, 16:39
امروز بعد از 5 روز قطعی شبکه EDGE زنگ زدم به 09990 و گفتم موضوع چیه!
آقا یه نیم ساعتی با خانوم خوش صدایی ما بحث کردیم :31: و به این نتیجه رسیدیم که من یه نامه با مشخصات خودم پر کنم و بررسی بشه:13:
منطقه ما در حال تعمیرات آنتن هستش!
گفتم اگر این قضیه تا یک هفته دیگه درست نشه میخوام تعرفه کنسل بشه پولشم برگرده. گفتم اگه واقعا این مشکل موندگار بشه این کارو میکنیم!!!
چون من سه روز بعد از ثبت تعرفه قطع بودم تا امروز.

دوستان هم اگه مشکلی دارن زنگ بزنن.
یه بخش فقط واسه مشکلات GPRS دارن.
مریض نیستن که همچین بخشی رو راه بندازن!!:31:
اون خانومه اپراتور دوهزار وخورده ای بود!!
یا صاحب صبر!!!!!!!!!!!!!!:18:

Mr.Pooya
10-10-2010, 16:40
سلام
من دقیق نمیدونم لطفاً راهنمایی کنید :

همراه اول به EDGE ارتقا داده یا هنوز GPRS میده ؟؟

سرعت دانلودش چنده ؟؟ من خودم یک هفته استفاده کردم سرعت دانلودش مثل DIAL-UP بود .

Milad4171
10-10-2010, 16:49
سلام
نه!
ربطی نداره.
EDGE ارتقاء یافته GPRS هست.
سرعتش هم مربوط به منطقه شماست!
حد اکثر 40 کیلو بیت میتونین دانلود کنین!

باید ببینین E روی گوشی مشخص میشه یاG

شما یه تست از Speedtest.net بگیرین بگذارین!

Mr.Pooya
10-10-2010, 16:58
سلام
نه!
ربطی نداره.
EDGE ارتقاء یافته GPRS هست.
سرعتش هم مربوط به منطقه شماست!
حد اکثر 40 کیلو بیت میتونین دانلود کنین!

باید ببینین E روی گوشی مشخص میشه یاG

شما یه تست از Speedtest.net بگیرین بگذارین!

سلام

منظور من را متوجه نشدید .

میخواستم بدونم همراه اول مثل ایرانسل اینترنت را روی بستر EDGE میده یا هنوز روی بستر GPRS است ؟؟

چون من خیلی وقت پیش استقاده کردم و GPRS بود (البته اون موقع ایرانسل هم GRPS یود) .

این که میگن نامحدود واقعاً نا محدود یا نه ؟؟ چون شنیدم میگن 10 گیگ ترافیک داره ؟؟

من از اینترنت همراه اول استفاده نکینم که تست بزارم . ممکنه شما که استفاده می کنید یه تست بزارید ؟؟

Milad4171
10-10-2010, 19:56
میخواستم بدونم همراه اول مثل ایرانسل اینترنت را روی بستر EDGE میده یا هنوز روی بستر GPRS است ؟؟

EDGE ارتقا یافته ی GPRS هست و کاملا بستگی به BTS یا آنتن های فرستنده و گیرنده ی محله شما داره!
و در هر دو اپراتور این موضوع بستکی به گیرنده هایی داره که شما ازش استفاده میکنین!
ممکنه یه منطقه ارتقاء پیدا کرده باشه به EDGE و سرعت بالایی رو ارائه بده یا هنوز روی GPRSباشه!
ولی کلا این موضوع به اسم GPRS معروف هست!

چون من خیلی وقت پیش استقاده کردم و GPRS بود (البته اون موقع ایرانسل هم GRPS یود) .

خوب بخاطر اینکه BTS منطقه شما بهینه نشده و هنوز به تکنلوژی جدید که EDGE نام داره اتقا پیدا نکرده.

این که میگن نامحدود واقعاً نا محدود یا نه ؟؟ چون شنیدم میگن 10 گیگ ترافیک داره ؟؟

بله. نامحدوده من دو دوره فعال کردم فکر کنم یه 30 گیگی دانلود کردم تا امروز!

من از اینترنت همراه اول استفاده نکینم که تست بزارم . ممکنه شما که استفاده می کنید یه تست بزارید ؟؟

الان شبکه محله ما و به گفته ی دوستانم کلا شبکه ی همراه اول دچار اختلال شده مدتی هست. درست بشه تستم رو میگذارم!!

توضیحات تکمیلی در مورد EDGE رو هم میتونین از این آدرس بخونین

ویکی پیدای فارسی

Milad4171
10-10-2010, 21:00
البته اینم بگمااا.
گوشی شما هم باید EDGE ساپورت باشه!!
اینو هم باید مطمعن بشین!!

Mr.Pooya
10-10-2010, 21:21
البته اینم بگمااا.
گوشی شما هم باید EDGE ساپورت باشه!!
اینو هم باید مطمعن بشین!!

سلام
بله من با ایرانسل که وصل شدم EDGE بود روی گوشی E زده بود .

Milad4171
12-10-2010, 15:45
من یه مدتی هست که با همراه اول ( کلا با اس ام اس و مکالمه و نت ) مشکل دارم. ولی خوب چون اینجا الان بحث شبکه مطرحه از دوستان یه خواهش دارم

کسایی که حدودا یک هفته تا ده روزی هست که شبکه شون قطع شده بیان و اطلاع بدن . منطقه یا شهرشون هم بگن . میخوام ببنم چند نفر حدودا اینجا مثل من به مشکل برخوردن!!
من که عملا بسته ی یک ماهه ام پرید.
10 روزی هست که شبکه ی EDGE منطقه ما قطع شده . البته مشکلات شبکه هم کلا داریم. اس ام اس یک دقیقه طول میکشه سند بشه و بقیه!

بلکل کسایی که با EDGE توی 10 روز اخیر به مشکل برخوردن بیان اعلام کنن و منطقه شون یا شهرشون رو بگن!

:11:

qeshmkids
12-10-2010, 22:18
سلام سرعت دانلودتون چنده ؟

Steps-Rap
12-10-2010, 22:38
دوستان این EDGE فقط واسه موبایله؟؟ ینی نمیشه واسه PC استفاده کرد؟؟؟

Milad4171
12-10-2010, 22:43
برای هر کسی متغییر هست. اگه منطقه و گوشی EDGE ساپورت باشه میتونه از 6 کیلو بیت تا 40 کیلوبیت رو دریافت کنه!!
پینگ یا سرعت باز شدن صفحات هم میتونه بین 300 تا 1000 باشه!! اونم به همون موضوع بستگی داره!!
به کیفیت شبکه ی منطقه تون!!
مال ما که گلاب به روتون ..... شده!!! :2:

پس این تاپیک واسه چیه؟:31:
واسه استفاده از مودم های گوشی و EDGE روی سیستم هست دیگه!!
راهکارش هم فکر کنم پست اول هنوز باشه!!

joe_satriani
12-10-2010, 22:55

با سلام
نه دوست خوبم نمیشه
چون کلا فناوریش برای سیم کارت هست
اما اگه منظورت اینه که به جای موبایل توی کامپیوتر استفاده کنی اما از طریق سیم کارت - این کار شدنی و معمول هم هست

موفق باشید.

shahramcat
12-10-2010, 23:44
سلام

من وقتی میخام با PC Suit کانکت بشم میگه Subscribe packet data first !

روی گوشی میتونم برم و کانکت بشم به اینترنت با علامت E اما با کامپیوتر این ارور رو میده !

میشه بگید طریقه ساختن و تنظیمات کانکشن برای استفاده از برنامه Pc Suit چی هست ؟

ممنون

Mr.Pooya
13-10-2010, 00:04
سلام

من وقتی میخام با PC Suit کانکت بشم میگه Subscribe packet data first !

روی گوشی میتونم برم و کانکت بشم به اینترنت با علامت E اما با کامپیوتر این ارور رو میده !

میشه بگید طریقه ساختن و تنظیمات کانکشن برای استفاده از برنامه Pc Suit چی هست ؟

ممنون

سلام
Nokia Pc Suite منظورت هست ؟؟ من هم همچین مشکلی داشتم فکر کنم این راه حلش باشه :

کنار گزینه کانکت یه گزینه داره اسمش دقیق یادم نیست نمیدونم Setting یا Option یا هر چیز دیگری منظورم این بود که یک گزینه برای تنظیمات هست اون رو بزن وقتی باز شد تو یکی از قسمت هاش انتخاب مودم داره اونجا ممکن مودم کامپیوترت انتخاب شده اون گزینه را به مودم گوشی تغییر بده و Next بزن تو قسمت های بعدی هم هیچ کاری نکن فقط Next بزن تا تمام شه بره احتمال زیاد مشکل حل میشه اگر هم حل شد برو تو گوشی ببین Packet Data مشکلی نداشته باشه و اجازه دسترسی داشته باشه .

shahramcat
13-10-2010, 13:46
سلام
Nokia Pc Suite منظورت هست ؟؟ من هم همچین مشکلی داشتم فکر کنم این راه حلش باشه :

کنار گزینه کانکت یه گزینه داره اسمش دقیق یادم نیست نمیدونم Setting یا Option یا هر چیز دیگری منظورم این بود که یک گزینه برای تنظیمات هست اون رو بزن وقتی باز شد تو یکی از قسمت هاش انتخاب مودم داره اونجا ممکن مودم کامپیوترت انتخاب شده اون گزینه را به مودم گوشی تغییر بده و Next بزن تو قسمت های بعدی هم هیچ کاری نکن فقط Next بزن تا تمام شه بره احتمال زیاد مشکل حل میشه اگر هم حل شد برو تو گوشی ببین Packet Data مشکلی نداشته باشه و اجازه دسترسی داشته باشه .

ممنون از شما

والا من همه چیز رو چک کردم نرمال هست اما تا میخام کانکت بشم میزنه Verify username & password ارور Subscribe to packet data first رو میده !

تو گوشی هم چک کردم ....

ببینم باید یوزر و پس داشته باشیم ؟!!!

Steps-Rap
13-10-2010, 18:28
مر30
اون وقت چقدر پول میفته؟؟؟
من الان گوشیم کنار کامپیوترم بغل آنتنش علاممت E افتاه...

Mr.Pooya
13-10-2010, 20:06
ممنون از شما

والا من همه چیز رو چک کردم نرمال هست اما تا میخام کانکت بشم میزنه Verify username & password ارور Subscribe to packet data first رو میده !

تو گوشی هم چک کردم ....

سلام

نه یوزر و پس نمیخواد . Access Point گوشی خود را باید فعال کنید .

شما GPRS سیم کارت خود را فعال کردید ؟؟ بسته اینترنت نامحدود منظورم نیست سرویس GPRS سیم کارت ؟؟

این آدرس صفحه فعال سازی GPRS هست ؟؟

به نظرم به صفحه پایین هم برید :

و دوباره تنظیمات GPRS و MMS را فعال کنید .

اگر وصل شد ممنون میشم با SpeedTest تست بگیرید .

Milad4171
14-10-2010, 00:15
ممنون از شما

تو گوشی هم چک کردم ....

راستش این بحثی که شما کردین واسم جالب بود.
من نوکیا ندارم.
ولی راه حلش ساخت یه کانکشن جدید و انتخاب کشور Other
فقط شماره تلفن رو بهش بدی همان #99* و نام اون سرویس رو باید حتما Mcinet قرار بدین. اولین گزینه که نام سرویس رو گفته!

مر30
اون وقت چقدر پول میفته؟؟؟
من الان گوشیم کنار کامپیوترم بغل آنتنش علاممت E افتاه...

باید تعرفه رو از سایت Mci.ir فعال کنین یا فکر کنم یه صفحه ی خالی به 8008 اس ام اس کنین
بسته ها هم گفته شده
صفحه اول
یک روزه
یک هفته
یک ماهه
یک ماهه شبانه
تعرفه فعال بشه تا اتمام اون زمان فقط همون مقدار هزینه ی گرفته شده مصرف میشه ، نه بیشتر

Milad4171
14-10-2010, 00:27
خوب خبرای خوش دارم ( شاید واسه خودم فقط ):8:

واسه من شبکه امروز دقیقا در همین ساعت وصل شد و جالب اینجاست که من در همین دقیقه فایلی رو واسه تست گذاشتم و با کمال تعجب دیدم که قطعی بی مورد نبود
سرعت دانلودم دوباره روی 35 برگشت!
پینگ به شدت اومد پایین
و یاهو مسنجر دیگه بخاطر کم بودن سرعت قطع نمیشه!!
خدارو شکر
باید دید قطعی که بعد از 20 دقیقه صورت میگرفت هنوز هست یا خیر!!
این تا یک ساعت دیگه خبرش رو میدم!!
:5:

LordMMD
15-10-2010, 17:24
خوب خبرای خوش دارم ( شاید واسه خودم فقط ):8:

واسه من شبکه امروز دقیقا در همین ساعت وصل شد و جالب اینجاست که من در همین دقیقه فایلی رو واسه تست گذاشتم و با کمال تعجب دیدم که قطعی بی مورد نبود
سرعت دانلودم دوباره روی 35 برگشت!
پینگ به شدت اومد پایین
و یاهو مسنجر دیگه بخاطر کم بودن سرعت قطع نمیشه!!
خدارو شکر
باید دید قطعی که بعد از 20 دقیقه صورت میگرفت هنوز هست یا خیر!!
این تا یک ساعت دیگه خبرش رو میدم!!
:5:
شما با مودم gsm کار میکنی که این سرعت رو داری !؟
چون بچه ها با گوشی تا حالا نهایت 20 رو دیدن.

Tenacious
15-10-2010, 17:34
2 تا سوال
1- آیا بسته‌های نامحدود روی سیم کارت های دائمی هم جواب می‌ده؟ 0912
2- فعال کردن GPRS همراه اول از طریق اینترنت هزینه داره؟

yasaroj
15-10-2010, 17:47
2 تا سوال
1- آیا بسته‌های نامحدود روی سیم کارت های دائمی هم جواب می‌ده؟ 0912
2- فعال کردن GPRS همراه اول از طریق اینترنت هزینه داره؟

سلام
1- بله روی سیم کارت های دائمی هم جواب می ده و فرقی نداره (من خودم از سیم کارت دائمی الان ماه چهارم هست دارم استفاده می کنم):27:

2- فعال کردن از طریق اینترنت هیچ هزینه ای نداره ولی من پیشنهاد میدم از طریق همون SMS فعال کنی چون یه بار با اینترنت ثبت نام کردم خیلی اذیتم کرد:5:

Milad4171
15-10-2010, 19:07
شما با مودم gsm کار میکنی که این سرعت رو داری !؟
چون بچه ها با گوشی تا حالا نهایت 20 رو دیدن.

من با گوشی کار میکنم!!
و البته منطقه ما یه مدت قطع بود الان به نظر میرسه تقویت شده قبلا من 25 دانلود دانشتم الان فیکس روی 30 و تا 35 هم میره!!
ولی خوب پینگ همچنان روی 700 600 میچرخه!!

Mr.Pooya
15-10-2010, 19:47
سلام
میشه یک تست با اسپید تست بگیرید ؟؟ ممنون میشم .

Milad4171
15-10-2010, 21:05
حتما.:46:
اول از همه بگم این روش ( EDGE) کلا توی آپلود دچار مشکل خیلی بزرگی هست!! من هیچ وقت نتونستم درست حسابی فایلی رو آپلود کنم حتی کیلوبایتی!!!:41:
و

زیاد نمیشه به همین اسپید تست هم اعتماد کرد. بعضی وقتا قط میزنه:13:
مثلا این تست اول منه. پینگم درسته ولی دانلودم رو داری؟؟؟:18:

بذار فردا یه تست درست بگیرم امروز گویا مشکل داره شبکه!!!
یه مشکل دیگه هم هست
چون من آپلودم داغونه روی آپلود خیلی خیلی گیر میکنه و خیلی وقتا نمیتونه فایل رو آپلود کنه!! من مشکلم الان فقط روی این موضوعه!!!
:41:
میدونین
یا آپلود نمیکنه یا اگه بکنه به سرعتی باور نکردنی!!!!

Tenacious
17-10-2010, 21:08
من شنیدم گاهی بسته‌های نامحدود عمل نمی کنه و پول میاد رو قبض درسته؟!

راستی؛ من GPRS رو فعال کردم، پیغام می‌ده دیتا سنتر شما فعال نیست و تنظیمات رو نمی‌تونم انجام بدم. به نظرم واسه اینه که هنوز IR-TCI هستم، نظر شما چیه؟

alix19446
17-10-2010, 21:18
من با نوکیا e71 به شدت مشکل دارم من سرویس نامحدود یک ماهه رو فعال کردم ولی وقتی کانکت می شم سرعت خیلی خیلی بده
دانلود در حد 1 کیلو و هر دقیقه هم قطع می شه کسی می دونه مشکل من از چیه؟

---------- Post added at 05:48 PM ---------- Previous post was at 05:48 PM ----------

من با نوکیا e71 به شدت مشکل دارم من سرویس نامحدود یک ماهه رو فعال کردم ولی وقتی کانکت می شم سرعت خیلی خیلی بده
دانلود در حد 1 کیلو و هر دقیقه هم قطع می شه کسی می دونه مشکل من از چیه؟

Milad4171
17-10-2010, 21:32
من شنیدم گاهی بسته‌های نامحدود عمل نمی کنه و پول میاد رو قبض درسته؟!

راستی؛ من GPRS رو فعال کردم، پیغام می‌ده دیتا سنتر شما فعال نیست و تنظیمات رو نمی‌تونم انجام بدم. به نظرم واسه اینه که هنوز IR-TCI هستم، نظر شما چیه؟

نه. چون شما وقتی بسته رو فعال میکنین سرویس شما پایه ی کلوبایت 3 ریال میره توی سرویس دیگه ای.
من تا امروز که 3 بسته رو فعال کردم هر بار فقط همون هزینه روی قبضم اومده. دقیقا 20 تومن. هزینه ی فعال سازی 2 تعرفه در 2 ماه ( یک دوره )

اگه تنظیمات درسته ولی صفحه ای باز نمیشه ممکنه شبکه ی منطقه ی شما دچار اختلال شده. معمولا در این مواقع . روی گوشی ارور شبکه میده روی سیسیتم هم کانکت نمیشه!!

شما یه روز 5 دقیقه وقت بذار واسه اینکه خیال خودت رو راحت کنی زنگ بزن به 09990 و بخش مشکلات GPRS ببین چی میگن.
با خط ثابت بگیر که هزینه ی تلفن زیاد نشه!!!!

دانلود در حد 1 کیلو و هر دقیقه هم قطع می شه کسی می دونه مشکل من از چیه؟[COLOR="Silver"]

شما گوشیتون EDGE ساپورت هست؟ وقتی کانکت میشه حرف E روی گوشی میاد؟ اگه نمیاد که محله شما هنوز آنتن هاش بهینه نشده. البته 90 درصد تهران بهینه شده و سرعت متعادل هست. فقط مرکز شهر و بازار و یه سری جاهای خاص هنوز بهینه نشده!

alix19446
17-10-2010, 21:38
والا من زیاد وارد نیستم، من با بلوتوث با ovi store کانکت میشم و connect to internet رو میزنم
نمی دونم مشکل چیه ؟
برای اینکه به edge وصل شه باید تنظیم خاصی اننجام داد؟ مگه با gprs فرقی داره ؟
در ضمن من در محدوده دروس هستم

LordMMD
18-10-2010, 05:40
والا من زیاد وارد نیستم، من با بلوتوث با ovi store کانکت میشم و connect to internet رو میزنم
نمی دونم مشکل چیه ؟
گوشیت داره edge رو
اما خوب با سیم وصل شو چون کلا بلوتوث سرعت خیلی کمتر و کیفیت پایین تری داره.

در مرحله بعد هم با یک گوشی دیگه هم تست کن، اگر نشه احتمالا مشکل از منطقتون باشه که سیستمش قدیمی و gprs هست که اون هم نهایتا تا سقف 5 KB جواب میده.

-reza-
22-10-2010, 21:01
نه. چون شما وقتی بسته رو فعال میکنین سرویس شما پایه ی کلوبایت 3 ریال میره توی سرویس دیگه ای.
من تا امروز که 3 بسته رو فعال کردم هر بار فقط همون هزینه روی قبضم اومده. دقیقا 20 تومن. هزینه ی فعال سازی 2 تعرفه در 2 ماه ( یک دوره )

اگه تنظیمات درسته ولی صفحه ای باز نمیشه ممکنه شبکه ی منطقه ی شما دچار اختلال شده. معمولا در این مواقع . روی گوشی ارور شبکه میده روی سیسیتم هم کانکت نمیشه!!

شما یه روز 5 دقیقه وقت بذار واسه اینکه خیال خودت رو راحت کنی زنگ بزن به 09990 و بخش مشکلات GPRS ببین چی میگن.
با خط ثابت بگیر که هزینه ی تلفن زیاد نشه!!!!

شما گوشیتون EDGE ساپورت هست؟ وقتی کانکت میشه حرف E روی گوشی میاد؟ اگه نمیاد که محله شما هنوز آنتن هاش بهینه نشده. البته 90 درصد تهران بهینه شده و سرعت متعادل هست. فقط مرکز شهر و بازار و یه سری جاهای خاص هنوز بهینه نشده!
09990 جدیدا رایگان شده.
( از همراه اول بعدیه ) :19:
------
یه سوال.من مودم خاصی برای سیمکارت ندارم.
گوشی هم یه p900 هست.یه P1i یه N78
چجوری میتونم قبل پرداخت هزینه ببینم که سرعتم تو رو و تو شب چقدره ؟چون خیلی شک دارم که منطقمون آنتن نزدیک داشته باشه.آنتن دهی اینجاها خیلی کمه.شمال شرق تهرانم.
بعد شما ها که هم روز دانلود میکنید هم شب میشه بگید سرعت دانلود شب و روز چنده ؟تغییری هم میکنه ؟
شب چه ساعاتی هست اصلا ؟

Milad4171
22-10-2010, 22:07
09990 جدیدا رایگان شده.
( از همراه اول بعدیه ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
------
یه سوال.من مودم خاصی برای سیمکارت ندارم.
گوشی هم یه p900 هست.یه P1i یه N78
چجوری میتونم قبل پرداخت هزینه ببینم که سرعتم تو رو و تو شب چقدره ؟چون خیلی شک دارم که منطقمون آنتن نزدیک داشته باشه.آنتن دهی اینجاها خیلی کمه.شمال شرق تهرانم.
بعد شما ها که هم روز دانلود میکنید هم شب میشه بگید سرعت دانلود شب و روز چنده ؟تغییری هم میکنه ؟
شب چه ساعاتی هست اصلا ؟

جدا؟؟؟ چه خوب!!!
جواب شما رو تو تاپیک ایرنسل گذاشتم ولی نقل قول کردم همینجا که اینور اونور نشین!!
شما اول همینطوری تست کن ببین خوبه بعد فعال کن!

خوب البته ممکنه شما گوشیتون خوب آنتن نده ( واسه مکالمه ) ولی شبکه اش خیلی خوب باشه!!
شما قبل از خریدن تعرف ها واسه همراه اول یه تست کنین ببینین روی گوشی صفحات رو چطور باز میکنه
واسه تست سرعت دانلود ( چون مزیت این سیستم سرعت دانلودش هست ) روشی که من به بچه ها میگم سایت یوتوپ هست.
شما با برنامه ی اپرا مینی وارد سایت یوتوپ میشین و یه کلیپی رو به دلخواه اجرا کنین .اگه کلیپ زود بافر شد یعنی شما میتونین سرعتی بالای 12 رو داشته باشین حداقل. اگه نه پس دیگه باید بیخیال بشین!!! و ایرانسل رو چک کنید.
کلا جفتش رو یه چک کنین ببین کدوم بهتره عمل میکنه توی این سیستم

iman_s
23-10-2010, 13:17
نمی دونم مشکل چیه ؟
تنظيم خاصي نداره و بايد دكلي كه ازش آنتن ميگري EDGE داشته باشه.
منم تا مدتي فقط با GPRS وصل ميشدم تا اينكه به كمك برنامه fieldTest تونستم آنتن EDGE دار پيدا كنم و ازش استفاده كنم.

iman_s
23-10-2010, 13:50
من يادم نيست طرح ماهانه ام رو چه تاريخي فعال كردم و ميترسم قبل از اينكه sms اتمام طرح بياد(كه هميشه ديرتر از وقتش مياد ) دانلود كنم و ...
راهي نيست بشه فهميد طرح فعلي تا كي اعتبار داره؟

Milad4171
30-10-2010, 00:54
من يادم نيست طرح ماهانه ام رو چه تاريخي فعال كردم و ميترسم قبل از اينكه sms اتمام طرح بياد(كه هميشه ديرتر از وقتش مياد ) دانلود كنم و ...
راهي نيست بشه فهميد طرح فعلي تا كي اعتبار داره؟

شما طرح رو که فعال کنین بهتون میگه تا کی اعتبار داره!
فکر کنم یه شماره ی اس ام اس بود که میدادی میگفت چه طرحی الان فعاله!!
ولی وقتی هم که تموم میشه بهت اس ام اس میده میگه
من توی این دوره هر بار دقیقا سر همون زمان(بعضی وقتا یکم هم پیشتر) بهم اکانت داده
ولی بهترین راحت میتونین از سایت اقدام کنین

LordMMD
30-10-2010, 14:34
شما طرح رو که فعال کنین بهتون میگه تا کی اعتبار داره!
فکر کنم یه شماره ی اس ام اس بود که میدادی میگفت چه طرحی الان فعاله!!
ولی وقتی هم که تموم میشه بهت اس ام اس میده میگه
من توی این دوره هر بار دقیقا سر همون زمان(بعضی وقتا یکم هم پیشتر) بهم اکانت داده
ولی بهترین راحت میتونین از سایت اقدام کنین
به شماره 8080 عدد 0 رو بفرسنید وضعیت رو میگه

LordMMD
31-10-2010, 07:24
دوستان من یه بار سرویس 24 ساعته نامحدود ایرانسل رو راه انداختم تقریبا ساعت 9 شب، اما ایرانسل مبنای روز رو گذاشته ساعت 24 هر روز و (هیچ جایی هم این رو ذکر نکرده و کلا هم مسخره است) برای من هم ساعت 24 طرح تموم شده بود و هر چی هم شارژ داشتم تموم شد.... واقعا که

فقط خواستم بپرسم که مال همراه اولم بسته 24 ساعتش همینطوری مسخرست ؟!

Milad4171
31-10-2010, 10:34
نه. خوبی همراه اول اینه که با وجود اینکه Uploadesh افتضاحه ؛ و مشکل اصلی دوستان توی یاهو مسنجر همینه؛ ولی به طور کلی همش در حال یاد آوری و اطلاع دادنه!
به نظرم ایرانسل دیگه گندش رو در آورد.
اگه سرعت خوبه من همراه اول رو پیشنهاد میکنم چون دارم استفاده میکنم؛ فقط ممکنه با یاهو مسنجر به مشکل بخوری× چون همونطور که گفتم Upload یا Sent واسه من صفره!!!!

iman_s
31-10-2010, 13:03
دقيقا منم مشكل ياهو دارم و اينكه پينگش زيادهو فـــيــلــتـــر شــــكن روش درست حسابي جواب نميده ولي از نظر دانلود مشكلي ندارم

Milad4171
31-10-2010, 13:35
همه فکر میکن یاهو مسنجر وقتی شما پیغام میفرستین دانلود محسوب میشه ولی کاملا برعکسه. اون میشه UPload
و با تست هایی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که جدا از سرعت پینگ ، سرعت آپلود هم کاملا به ارسال به موقع پیام ها که به صورت متن یا عکس هست ، کاملا در ارتباطه!! و مهمه!

دیال آپ سرعت آپلودش به صور میانگین 6 کیلوبایت هست
ولی این سرویس من حتی 1 کیلوبایت هم نتونستم آپلود کنم
کاری به پکیج هایی که سند میشه ندارم.
خیلی وقتها ممکنه سند بشه ولی جواب رسیو نشه!
حتی من توی بخش MMS هم بخاطر نبود UPload مشکل دارم

younes_ysf
31-10-2010, 14:30
سلام به همگی. من یه مشکل با سیم کارت اعتباری همراه اولم دارم. gprs سیم کارت فعاله. گوشیم هم این قابلیت رو ساپورت میکنه اما هرکاری میکنم به اینترنت وصل نمیشه همش میگه bad gate way تنظیماتش هم تازه نصب کردم.رو گوشی های دیگه هم امتحان کردم. فقط سیم کارت من کار نمی کرد. به نماندگی مخابرا تو شیراز هم رفتم جواب درست حسابی نداد گفت گوشیت مشکل داره وگرنه تو سیستم نشون میده که اینترنت واست فعاله. کسی میدونه مشکل چیه؟ سیم کارتم هم mci هستا.

Milad4171
01-11-2010, 11:46
سلام به همگی. من یه مشکل با سیم کارت اعتباری همراه اولم دارم. gprs سیم کارت فعاله. گوشیم هم این قابلیت رو ساپورت میکنه اما هرکاری میکنم به اینترنت وصل نمیشه همش میگه bad gate way تنظیماتش هم تازه نصب کردم.رو گوشی های دیگه هم امتحان کردم. فقط سیم کارت من کار نمی کرد. به نماندگی مخابرا تو شیراز هم رفتم جواب درست حسابی نداد گفت گوشیت مشکل داره وگرنه تو سیستم نشون میده که اینترنت واست فعاله. کسی میدونه مشکل چیه؟ سیم کارتم هم mci هستا.

شما یک تماس با 09990 بگیرین بخش مشکلات GPRS
احتمالا شبکه ی منطقه ی شما دچار اختلال شده!!
توی اون تاپیک هم گفتم .دوباره تنظیمات رو انجام بدین . یک پیام با متن مدل گوشی مثلا: Samsung S5233 به شماره ی 8008 ارسال کنین تا تنظیمات دوباره انجام بشه!!!
اگه هیچ صفحه ای باز نمیشه و پیغام نبود شبکه رو دارین شبکه شما دچار اختلال شده . برای منم پیش اومده که یک هفته شبکه قطع شده!
--------------------------------------------------------------------

دوستان یه خبر دست اول شاید هم تکراری

امروز تماس گرفتم با پشتیبانی و اعلام کردم که من 3 ماهه دارم از این سرویس استفاده میکنم و همیشه با مسنجر مشکل دارم و حتی 1 کیلوبایت هم نمیتونم آپلود کنم!!
متوجه شدم که همراه اول بخش Upload رو بسته! تمام مشکلات دوستان در مورد مسنجر ها ؛ ایمیل ها ؛ آپلود عکس ها مربوط به همین موضوعه

فقط از یک پروتکل اختصاصی برای ارسال پیام Mms استفاده میشه . فقط در اون حالت Upload باز هست!

من دارم میگردم تا ببینم از چه پروتکلی استفاده میکنه!!
اگه بشه پیداش کرد انقلاب میشه!!
-
همراه اول فعلا برنامه ی برای باز کردن آپلود نداره و خودش هم اقرار کرد که ایرنسل توی این زمینه از ما جلوتر هست!!!

yasaroj
01-11-2010, 12:40
دوستان من یه بار سرویس 24 ساعته نامحدود ایرانسل رو راه انداختم تقریبا ساعت 9 شب، اما ایرانسل مبنای روز رو گذاشته ساعت 24 هر روز و (هیچ جایی هم این رو ذکر نکرده و کلا هم مسخره است) برای من هم ساعت 24 طرح تموم شده بود و هر چی هم شارژ داشتم تموم شد.... واقعا که

فقط خواستم بپرسم که مال همراه اولم بسته 24 ساعتش همینطوری مسخرست ؟!

اگه از همراه اول بگیری وفتی sms تایید را دریافت می کنی زمان و تاریخ شروع سرویس را دقیقا می نویسه (تقریبا همون وقتی میشه که sms تایید را گرفتی تا 24 ساعت بعد):11:

worldm
02-11-2010, 05:35
پس ذوستان برای دانلود شماها همراه اول رو تایید میکنید دیگه؟با مازندران چجوریه و جاده ها؟

solidworm
02-11-2010, 10:16
سرعت دانلود برای من بیش از 5 یا 6 کیلوبایت در ثانیه نمیشه.

iman_s
02-11-2010, 13:41
سرعت دانلود برای من بیش از 5 یا 6 کیلوبایت در ثانیه نمیشه.
مشكل ار دكل شماست كه EDGE نداره.
اگه گوشي سيمبيان داري برنامه FieldTest رو روي گوشيت نصب كن و بگرد دكل EDGE‌ دار پيدا كني.منم همين مشكلو داشتم ولي اين برنامه كارم رو راه انداخت.

solidworm
02-11-2010, 14:18
مشكل ار دكل شماست كه EDGE نداره.
اگه گوشي سيمبيان داري برنامه FieldTest رو روي گوشيت نصب كن و بگرد دكل EDGE‌ دار پيدا كني.منم همين مشكلو داشتم ولي اين برنامه كارم رو راه انداخت.

آیکن E ظاهر میشه. پس edge داره. اما سرعت بازم کمه. با این برنامه که شما معرفی کردین باید در سطح شهر بگردم و آنتنی که سرعت خوبی داره پیدا کنم یا خود برنامه می گرده و آنتن مناسب رو پیدا پیدا میکنه؟

Facon_Archi
03-11-2010, 01:19
بسته رویایی (۱)
۱۰.۰۰۰
۲۴ ساعت
نامحدود

دوستان این یعنی برای 24ساعت 10 هزار تومان باید پرداخت بشه؟

Milad4171
03-11-2010, 01:24
ده هزار ریال. میشه هزار تومن در 24 ساعت
ده هزار تومن مال ماهیانه هست

reza8766
03-11-2010, 04:07
همه فکر میکن یاهو مسنجر وقتی شما پیغام میفرستین دانلود محسوب میشه ولی کاملا برعکسه. اون میشه UPload
و با تست هایی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که جدا از سرعت پینگ ، سرعت آپلود هم کاملا به ارسال به موقع پیام ها که به صورت متن یا عکس هست ، کاملا در ارتباطه!! و مهمه!

دیال آپ سرعت آپلودش به صور میانگین 6 کیلوبایت هست
ولی این سرویس من حتی 1 کیلوبایت هم نتونستم آپلود کنم
کاری به پکیج هایی که سند میشه ندارم.
خیلی وقتها ممکنه سند بشه ولی جواب رسیو نشه!
حتی من توی بخش MMS هم بخاطر نبود UPload مشکل دارم
n
من بعد از این که از ایرانسل نا امید شدم از 912 استفاده میکنم
سرعت دانلود ماکزیمم بین 20-21 هست که اگه از IDM استفاده کنم ثابت میمونه
در مورد Upload باید یگم اینترنت یه شبکه دو طرفه است اگه send نباشه recieve هم معنا نداره
من با مسنجر الان دارم کار میکنم و مشکلی نداره البته قبول دارم سرعت send در حد recieve نیست
شما به id خودت یه پیغام بده بعد ببین کی میرسه
اینجوری میتونی وضعیت ارتباط خودتو بسنجی
راستی سرعت دانلود شما چنده؟

solidworm
03-11-2010, 10:13
iman_s مرسی. با اون روش اینترنت درست شد. اما متاسفانه وقتی بهم زنگ می خوره، پیغام "در دسترس نمی باشد" می ده.

worldm
03-11-2010, 10:40
شرمنده پست قبلیم اشتباه ارسال شد.وضعیت همراه اول برای دانلود و وب گردی چطوره؟میصرفه یک ماه رو بگیرم یا نه؟ایرانسل دوباره خراب شدش.

iman_s
03-11-2010, 11:12
iman_s مرسی. با اون روش اینترنت درست شد. اما متاسفانه وقتی بهم زنگ می خوره، پیغام "در دسترس نمی باشد" می ده.
واسه من هم بعضي وقتها اينجوري ميشه حتي بدون اين برنامه ولي هميشه اينجوري نيست

solidworm
03-11-2010, 16:00
شرمنده پست قبلیم اشتباه ارسال شد.وضعیت همراه اول برای دانلود و وب گردی چطوره؟میصرفه یک ماه رو بگیرم یا نه؟ایرانسل دوباره خراب شدش.
برای وبگردی اصلا مناسب نیست. یک چیزی تو مایه های dialup، شاید هم بدتر. برای دانلود، اگر با IDM با 16 کانکشن یک فایل رو دانلود کنید سرعت به 30KB/s میرسه.

ARAS71
04-11-2010, 18:58
همراه اول خیلی آشغاله ایرانسل کیفیتش بهتره

Milad4171
04-11-2010, 20:22
همراه اول خیلی آشغاله ایرانسل کیفیتش بهتره

سه هزار بار این مساله گفته شده به حرف من و شما نیست که بگیم آشغاله یا نه. کاملا مربوط به منطقه میشه و گوشی شما!!
همین!!

ali_agha1981
05-11-2010, 16:45
سلام سرعت اینترنت همراه اول چطوره ؟ نسبت به ایرانسل
من فقط واسه دانلود فایل های کم حجم زیر 5 مگ میخوام...
ایرانسل هی قطعی داره ؟ همراه اول اینطوریه ؟ هر چند دقیقه دیس میشه ؟

Milad4171
05-11-2010, 17:01
همراه اول تا الان که قطعی نداشته ولی ایرنسل زیاااد

ali_agha1981
05-11-2010, 19:23
لطفا بیشتر توضیح بدید ؟یه مقایسه ای بین ایرانسل و همراه اول ...؟
ممنون

Milad4171
06-11-2010, 11:51
مقایسه که نمیشه فعلا انجام داد. چون کاملا بستگی به منطقه هست!
ولی اگه شما هر دو تاپیک رو بررسی کنین می بینن دوستان با ایرانسل خیلی مشکل قطع شدن دارن ولی همراه اول اگه توی منطقه ای خوب جواب بده مشکلی ندارن!

iman_s
06-11-2010, 12:13
من كه با همراه اول مشكل نداشتم.
سرعت دانلودش هم از 23 بالاتر نرفته ولي ميانگينش 15 هست.
براي وبگردي هم از دايل آپ ضعيفتره

ali_agha1981
06-11-2010, 21:12
براي وبگردي هم از دايل آپ ضعيفتره

دلیلش چیه ؟ واسه منم اینطوری هست ؟ البته ایرانسل رو میگم
وفتی میخوام دانلود کنم 16 دانلود میکنه اون وقت یه صفحه p30word پنچ دقیقه طول میکشه باز بشه ؟ چرا ؟

mInI_ClockEr
06-11-2010, 21:50
این سرویس به شدت به شرایط شبکه وابسته هست به این معنی که هرچقدر تماس تلفنی و گفتگو در آنتنهای BTS یا موبایل نزدیک به محل سکونت شما زیاد باشه سرویس با افت سرعت د چار میشه.
برای امتحان این گفته میتوند شخصا به حاشیه شهر برید و امتحان کنید و ببینید که سرعتتون چقدر بیشتر میشه.

آقایون این که دوستمون گفته واقعاً درسته منم با مشکل کمبود سرعت مواجه هستم در ضمن آنتن دقیقاَ اونطرف خیابون هست ما دقیقاً روبروش هستیم
اگه اشکال از این هست پس چرا دفعه اول سرعتم حدود 11 بود امام الان که 2هفته گذشته سرعتم از 5 بالاتر نمیره

---------- Post added at 09:46 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

نمیدونم از کجا شروع کنم
راستش رو بخواهید من نمیدونم چرا اینقدر سرعت GPRS همراه اول پایین هست البته باید بگم که وقتی گوشیم نو بود منظورم اینه که وقتی دفعه اول اونرو به کامپیوتر وصل کردم تا حالت مودم بشه برای GPRS سرعت خیلی خوب بود حدود 11 بود اما بعد از حدود 2 روز و شاید هم 1 روز وقتی گوشی رو دوباره وصل کردم سرعتم بیشتر از 5 نمیشه نمیدونم البته باید بگم که اینمورد در مورد گوشی پدرم هم که یه 3110 هست به همین صورت شد یعنی دقیقاً با همون بسته ای که برای همراه اول زده بودم و برای اولین بار با اون رفتم سرعت خوب بود ولی وقتی دوباره متصل شدم دقیقاً مثل گوشی خودم شد البته باید بگم من سرویس شبانه گرفتم این دانلود ساعت 3 صبح اینجوری اگه تو روز باشه اصلاً دانلود نمیکنه
من فکر میکنم که هر دو تا شون نیم سوز شدن اگه نظری دارید بگید به یو اس بی جلوی کیس وصل میکنم آخه کابل ایکس 6 کوچیک هست
بازم باید بگم که فکر نکنم از کیس باشه چون کیسم هم گرین مدل مگنوم 2 هست و مطمئن هست
جان من کمک کنید این عکس هم وقتی داشتم دانلود میکردم انداختم سرعت اتصال 460 هست ولی دانلود 5 هر کی میتونه کمک کنه و یا هرکی با GPRS وصل میشه به اینترنت بگه سرعت خوبه یا نه برای ایرانسل هم همینطور هست
نکنه یه نوع کلاهبرداری همراه اول و ایرانسل هست و به گوشی ربطی نداره
بازم درخواست کمک میکنم عزیزان مخصوصاً مدیران این انجمن

---------- Post added at 09:50 PM ---------- Previous post was at 09:46 PM ----------

این برنامه رو از کجا دانلود کنم عزیزان گوشیم x6 هست FieldTest

LordMMD
06-11-2010, 23:06
به شما توصیه میکنم یک مودم gsm بگیرید (از همین دانگل usb ها) و با اون تست کنید. و این که اون یکی اپراتور رو هم تست کنید.

و در آخر به هممون توصیه میکنم که صبر کنیم تا اپراتور سوم بیاد و ببینیم این 3g چه نوبریه.
و از خداوند هم برای هممون صبر تقاضا میکنم !!

solidworm
06-11-2010, 23:06
FieldTest رو من از اینجا گرفتم:

solidworm
06-11-2010, 23:21
من از دیروز نمی تونم به آنتن هایی که Edge دارن وصل بشم،GPRS معمولی جواب میده اما EDGE نه. علتش چیه؟

Milad4171
06-11-2010, 23:48
من از دیروز نمی تونم به آنتن هایی که Edge دارن وصل بشم،GPRS معمولی جواب میده اما EDGE نه. علتش چیه؟

شما یه بار گوشیت رو خاموش روشن کن بعد اول با گوشیت برو تو اینترنت!!
اگه روی E نرفت دارن یه کارایی میکنن! واسه منم قبلا واسه ایرنسل این اتفاق افتاده بود!
یه روز کاملا G بود فرداش درست شد!!!!

younes_ysf
07-11-2010, 02:14
[QUOTE=Milad_4171;5572402]شما یک تماس با 09990 بگیرین بخش مشکلات GPRS
احتمالا شبکه ی منطقه ی شما دچار اختلال شده!!
توی اون تاپیک هم گفتم .دوباره تنظیمات رو انجام بدین . یک پیام با متن مدل گوشی مثلا: Samsung S5233 به شماره ی 8008 ارسال کنین تا تنظیمات دوباره انجام بشه!!!
اگه هیچ صفحه ای باز نمیشه و پیغام نبود شبکه رو دارین شبکه شما دچار اختلال شده . برای منم پیش اومده که یک هفته شبکه قطع شده!
QUOTE]
سلام مجدد نه مشکل اینا نیس. تنظیماتو دوباره انجام دادم. تو کرمان و شیراز امتحان کردم.رفیقام راحت وصل میشدن اما فقط سیم کارت من مشکل داشت.رو گوشی های دیگه هم امتحان کردم اما باز همش میزنه:
sorry.error occurred:bad gate way
کسی جوابی نداره؟

Milad4171
07-11-2010, 02:47
دوستان کمی سرعت کلاه برداری نیست!!
این سیستمی که ما داریم استفاده میکنم اصولا واسه این کار ساخته نشده!!!
اینکه شما سرعت دانلود کمی دارین ربطی به کلاه برداری نداره!!
اتفاقا اگه قرار باشه همراه اول این کارو انجام بده میلیاردها تومان هزینه نمیکرد که آنتن های GPRS رو بهینه کنه !!!
میدونین در ایران چند تا آنتن BTS وجود داره!؟ همین رو بدونین در شعاع 2 کیلومتر حداقل 3 آنتن BTS وجود داره!!!

اینا همش هزینه داره!!

به نظرم این قضیه کلاه برداری کلا منطفی هستش! مشکلاتی هم که در تاپیک ایرانسل هست مشکل سرویس دهی هست نه مشکل سخت افزاری و آنتن ها!!
همین EDGE رو هم مثل همیشه ایرانسل توی ایران جا انداخت!!
مثل وایمکس
مثل سیم کارت اعتباری!
مثل خیلی کارای دیگه!!

همراه اول هم که دیگه بخاطر محبوبیتی که داره خودش رو بخاطر یه GPRS که معلوم نیست چند نفر ازش استفاده میکنن ؛ خودش رو خراب نمیکنه!!

پس به نظر من چند تا مورد میتونه وجود داشته باشه

1 - منطقه ی شما منطقه ی شلوغی هست( مخصوصا کوچه و اطراف) و مکالمات زیادی انجام میشه که باعث میشه پهنای باند گرفته بشه!!
2- آنتن ها در حال بهینه شدن هستن!!
3- اختلالات شبکه. چیزی که من کم ندیدم. توی این دو ماه روی هم رفته 15 روز قطع بودم!!
4- گوشی شما دچار مشکل شده . باید سیم کارتتون رو با یه گوشی دیگه تست کنین!!
-
میدونین!!
یک صفحه در مرورگر مبایل بین 40 تا 80 کیلوبایت هست
ولی واسه ی کامپیوتر این حجم به 600 کیلوبایت هم ممکنه برسه!!! با عکس و فلش و تمام چیزهای جانبی!!
سرعت باز کردن صفحات در مرورگر گوشی بسیار سریع تر از سیستمه!!
-
البته باز این نظر منه .با توجه به چیزی که من توی اپرای گوشی و اپرای PC می بینم!!

dizgah
07-11-2010, 10:29
سلام من تا الان از سرویس نامحدود ایرانسل استفاده میکردم ولی چون حمل دو تا گوشی برام مشکله میخوام با خط دائمی همراه اول سرویس شبانه رو زین پس استفاده کنم چند تا سوال داشتم
1 - اون اوایل یادمه برای بعضیا سرویس نامحدود فعال میشد ولی بازم براشون کارکرد جدا میومد که بعضی ها میگفتن براشون هقبض های چند ده هزار تومانی میاد ر، این مشکل هنوزم هست ؟
2- چند تا صفحه قبل یکی از دوستان گفته بودش که امکان آپلود وجود نداره ؟ حقیقت داره ؟
3 - هنوز هم فقط مراکز استانها فقط ادج دارن ؟ لیست شهرهایی که ادج شدن رو میشه از سایتش گیر آورد ؟
4 - این نرم افزار که معرفی کردین روی UIQ3 جواب میده ؟
ممنون

dizgah
15-11-2010, 21:03
ببخشید یه شماره بود که بهش پیام بدون متن میدادین و میگفت کدوم طرح براتون فعاله
اون شماره چند بود ؟
ممنون

LordMMD
16-11-2010, 06:01
ببخشید یه شماره بود که بهش پیام بدون متن میدادین و میگفت کدوم طرح براتون فعاله
اون شماره چند بود ؟
ممنون
8080 نبود ؟

qazqaz
26-11-2010, 11:28
اون دسته از دوستان که مشکل سند و رسیو دارن اول برن این برنامه نمایشگر سند و رسیو رو دانلود کنن:Bandwidth Meter Pro

بعد درمورد هنگ کردن.. من با مودم EDGEکه تهیه کردم این مشکل برام پیش میاد .. اما یه جوری دورش زدم.. هر موقع اینطور میشه و دیگه رسیو نداره با یه گوشی دیگه به سیمکارت وصل شده به اینترنتم یه تماس میگیرم ..یه تک میزنم .. یکی .دوبار که این کارو تکرار میکنم... رسیوم برمیگرده... و دانلود ادامه پیدا میکنه.. درمورد اون دوستانی که گفتن همراه اول چطوره و ایرانسل خوبه.. یه زنگ به 700 ایرانسل بزنید.. یه صدای گویا پخش میشه بعد میگه منتظر بمونید وووووبعد از چند دقیقه .......هیچی.....هیچکس پاسخگو نیست...بعد مجبور میشید قطعش کنید . و ..یکی از دوستانم 10000هزار تومن شارژ ریخت تو حلقوم ایرانسل ..اونم خوردش و اینترنت خبری نشد... زنگ زدیم خدمات مشترکین ...هیچکی توش نبود.. هیچکس جوابی نمیداد.. فقط یه صدا... بعدشم مجبوری قطعش کنی ...

qazqaz
26-11-2010, 11:33
در ضمن برای کانکت با سیمکات همراه اول در کامپیوتر من شماره های *99# و *98# رو چک کردم که خوبه یعنی با 98 هم کانکت میشه

LordMMD
26-11-2010, 14:42
در ضمن برای کانکت با سیمکات همراه اول در کامپیوتر من شماره های *99# و *98# رو چک کردم که خوبه یعنی با 98 هم کانکت میشه
فرقی هم داشت برای شما این دوتا شماره ؟
مودم ادج رو چند و چه مارکی خریدید شما ؟ گارانتی هم داره ؟!

qazqaz
26-11-2010, 15:25
در مورد 99 و 98 ...وقتی با 99 کانکت نمیشه.. روی 98 کانکت میکنه...اما مدل مودمی که تهیه کردم:ZISA-Z622U-EDGE MODEM

و قیمتش ..من 72 تومن گرفتم و لی احتمالا طرفای 65 تومن هم گیر بیاد...

underworld
26-11-2010, 23:09
سلام بچه ها
من یکی دو باره که برام پیش میاد نمیتونم با GPRS کانکت بشم
برام مینویسه
GPRS: Attached (logon failed

هم با همراه اول هم با ایرانسل امتحان کردم ولی نمیتونم وصل شم
به نظر شما مشکل چیه؟

Milad4171
26-11-2010, 23:23
سلام بچه ها
من یکی دو باره که برام پیش میاد نمیتونم با GPRS کانکت بشم
برام مینویسه
GPRS: Attached (logon failed

هم با همراه اول هم با ایرانسل امتحان کردم ولی نمیتونم وصل شم
به نظر شما مشکل چیه؟

با چه اتصالی وصل میشی؟
شاید گوشیت از مدار خارج شده!
ببین وقتی گوشی رو به سیستم وصل میکنی تو بخش Device Menager تو بخش مودم، مودم گوشیت اضافه میشه یا نه!!

sei_pm
26-11-2010, 23:48
دلیلش چیه ؟ واسه منم اینطوری هست ؟ البته ایرانسل رو میگم
وفتی میخوام دانلود کنم 16 دانلود میکنه اون وقت یه صفحه p30word پنچ دقیقه طول میکشه باز بشه ؟ چرا ؟

این به دلیل پینگ بالا و تاخیر در ارسال و دریافت پکتهاست.

-reza-
27-11-2010, 16:45
این سرویس EDGE همراه اول تو سیمکارتای اعتباری هم جواب میده ؟
با همون قیمت ؟ اگه جواب میده کد فعالسازیاشو از کجا بیارم ؟ میخوام شبانه شو فعال کنم یه ماهه.
بعد شبانه چه ساعاتیه ؟

ویرایش : جواب همه رو یافتم تو پست اول :دی

Milad4171
28-11-2010, 22:33
خدایی خیلی همراه اول این چند روزه پیشرفت کرده!!
آپلود هنوز بسته هست ولی یه سری مشکلات که مربوط بهش بود حل شده!!
به نظرم همراه اول واقعا داره خوب جواب میده!

tik2tak
01-12-2010, 18:53
اون دسته از دوستان که مشکل سند و رسیو دارن اول برن این برنامه نمایشگر سند و رسیو رو دانلود کنن:Bandwidth Meter Pro

بعد درمورد هنگ کردن.. من با مودم EDGEکه تهیه کردم این مشکل برام پیش میاد .. اما یه جوری دورش زدم.. هر موقع اینطور میشه و دیگه رسیو نداره با یه گوشی دیگه به سیمکارت وصل شده به اینترنتم یه تماس میگیرم ..یه تک میزنم .. یکی .دوبار که این کارو تکرار میکنم... رسیوم برمیگرده... و دانلود ادامه پیدا میکنه.. درمورد اون دوستانی که گفتن همراه اول چطوره و ایرانسل خوبه.. یه زنگ به 700 ایرانسل بزنید.. یه صدای گویا پخش میشه بعد میگه منتظر بمونید وووووبعد از چند دقیقه .......هیچی.....هیچکس پاسخگو نیست...بعد مجبور میشید قطعش کنید . و ..یکی از دوستانم 10000هزار تومن شارژ ریخت تو حلقوم ایرانسل ..اونم خوردش و اینترنت خبری نشد... زنگ زدیم خدمات مشترکین ...هیچکی توش نبود.. هیچکس جوابی نمیداد.. فقط یه صدا... بعدشم مجبوری قطعش کنی ...
کجای کاری بورو تو تاپیک EDGE ایرانسل ببین چه خبر این همه ادم دارن با ایرانسل حال میکنن مشکل از دوستت بود:27:

reza8766
02-12-2010, 02:00
دوستان یه سوال
من از همراه اول روی کامپیوتر استفاده می کنم سرعتش خوبه و پاداره
فقط یه مسئله عجیب پیش اومده اونم اینکه دقیقا بعد از 3 ساعت که وصله یه دفعه فریز میشه یعنی نه send و نه receive و باید reconnect کرد
کسی میدونه چرا؟

Milad4171
02-12-2010, 14:07
من از همراه اول روی کامپیوتر استفاده می کنم سرعتش خوبه و پاداره
فقط یه مسئله عجیب پیش اومده اونم اینکه دقیقا بعد از 3 ساعت که وصله یه دفعه فریز میشه یعنی نه send و نه receive و باید reconnect کرد
کسی میدونه چرا؟
این اتفاق همیشه می افته!
بخاطر اینکه شبکه بی سیم هست
اختلالات درون شبکه بی سیم هم وجود داره
مثلا دو دقیقا میمیره یهو سرعت از 50 کیلو شروع میشه دوباره برمیگرده حالت اول!!
مورد خاصی نیست!
من دیروز 5 اومین بیسته ام تموم شد و بخاطر کارم دیگه روزانه فعال نکردم. یک ماهه شبانه فعال کردم که واقعا ساعتش هم به درد کار من میخوره
11 شب تا 8 صبح!!!

reza8766
03-12-2010, 00:07
این اتفاق همیشه می افته!
بخاطر اینکه شبکه بی سیم هست
اختلالات درون شبکه بی سیم هم وجود داره
مثلا دو دقیقا میمیره یهو سرعت از 50 کیلو شروع میشه دوباره برمیگرده حالت اول!!
مورد خاصی نیست!
من دیروز 5 اومین بیسته ام تموم شد و بخاطر کارم دیگه روزانه فعال نکردم. یک ماهه شبانه فعال کردم که واقعا ساعتش هم به درد کار من میخوره
11 شب تا 8 صبح!!!

آره
ولی جالب اینجاس که همیشه یر 3:00:00 فریز میشه
حتی یک ثانیه هم اینور اونور نداره!!!!
خواستم ببینم واسه بقیه هم همینجوریه که مثلا سر زمان مشخصی فریز شه؟

Milad4171
03-12-2010, 00:32
آره. منم این مشکل رو دارم ولی خیلی کمه. 5 6 ساعت یک بار یه شبکه معلق میشه. باید دوباره کانکت کنین!
دو سه ساعت یک بار هم شبکه یهو فریز میشه بعد دوباره راه می افته!!!
این فیریز شدن البته به دلیل اینه که این شبکه GPRS واسه گوشی هست.
این فیریز شدن اگه درون گوشی ایجاد بشه باعث قطع شدن شبکه میشه
واسه اینه که کسی یهو یادش نره که تو اینترنت هست و این حرفا
مثل تلفن خونه
که وقتی یادت میره درست بگذاره بعد از مدتی از طرف مخابرات قطعش میکنن که شبکه دچار اختلال نشه بعد خودت وقتی گوشی رو بگذاری سر جاش درست میشه!!
در کل سیستم برای مبایل طراحی شده!!

reza8766
03-12-2010, 01:23
آره. منم این مشکل رو دارم ولی خیلی کمه. 5 6 ساعت یک بار یه شبکه معلق میشه. باید دوباره کانکت کنین!
دو سه ساعت یک بار هم شبکه یهو فریز میشه بعد دوباره راه می افته!!!
این فیریز شدن البته به دلیل اینه که این شبکه GPRS واسه گوشی هست.
این فیریز شدن اگه درون گوشی ایجاد بشه باعث قطع شدن شبکه میشه
واسه اینه که کسی یهو یادش نره که تو اینترنت هست و این حرفا
مثل تلفن خونه
که وقتی یادت میره درست بگذاره بعد از مدتی از طرف مخابرات قطعش میکنن که شبکه دچار اختلال نشه بعد خودت وقتی گوشی رو بگذاری سر جاش درست میشه!!
در کل سیستم برای مبایل طراحی شده!!

آره البته خوبه و من خیالم راحته که تا حداقل 3 ساعت قطعی ندارم
این فرمایش شما که این سرویس برای موبایله رو کاملا قبول دارم اما چه کنیم که محدودیت های موجود مارو مجبور کرده از این سرویس به عنوان اینترنت کامپیوترمون استفاده کنیم

jojo_2000
03-12-2010, 16:11
این دستگاه واسه لب تابه؟کسی استفاده کرده؟سرعتش چطوره؟

Milad4171
03-12-2010, 16:28
این دستگاه واسه لب تابه؟کسی استفاده کرده؟سرعتش چطوره؟

این دستگاه دانگل EDGE modem هست که به صورت USB به سیستم متصل میشه! دقیقا مثل فلش مموری:

سیم کارت رو باید درون این دستگاه جا داد!

و البته یکم داره خیلی گرون میده.
الان دوستان اینجا این دانگل رو 70 تومن میخرن!

jojo_2000
03-12-2010, 17:04
سرعت اینترنت با این دانگل ارتباط داره؟یا به سیم کارت؟سرعتش چجوریه؟:46:

Milad4171
03-12-2010, 23:24
بستگی به منطقه داره
باید یک بار تست بشه تا مشخص بشه که سرعت توی اون منطقه چطوریه!
چون شبکه بی سیم هست ممکنه بععضی جاها سیگنال ارتباطی ضعیف باشه!!!

در حد معمول 20 کیلوبیت در ثانیه دانلود داره. و در بهترین حالت 40 کیلو

saze
04-12-2010, 08:52
سلام
قیمت مودم edge چنده؟سرعت اینترنت همراه اول از وایمکس بیشتره؟

sunprogrammer
04-12-2010, 10:47
با سلام و احترام

دقیقا نمی دانم پرسیدن این سئوال، در این تاپیک شایسته است یا خیر، لطفا اگر اطلاعات دارید راهنمایی فرمایید:

بنده پس از مدتی اتصال به اینترنت ایرانسل، سرعت اتصال/اینترنت/سند-رسیو به صفر می رسد.
تنها راه حل مشکل، DisConnect/ReConnect به شبکه اینترنت ایرانسل است.

حتی هنگام وب-گردی نیز این اتفاق می افتد، لزوما به هنگام دانلود با این اتفاق مواجه نمی شوم.
بنده نمی دانم به چه علت مشکل که عرض کردم ایجاد می شود
سخت افزاری یا نرم افزاری است؟

کلا مربوط به لپتاپ/مودم/... است؟

بنده ویندوز 7 نسخه Ultimate اوریجنال x64 و به روز شده دارم.
همچنین Kaspersky IS 2011 اریجنال و به روز شده جهت گارد امنیتی ضد ویروس و ... بهره می برم.
از نظر فایروال نرم افزار براوزر با دانلودر را در گروه Trusted و با 100% allow تنظیم می کنم.

مودم بنده:
Huawei K3565 GPRS/EDGE/3G است.
USB Modem می باشد.

تنظیمات پاور مربوط به مودم را هم نگاه کردم در Device-Manager، گزینه های مربوط به Allow computer...
را غیر فعال کرده ام تا برای صرف جویی در برق، موم را خاموش/غیر-فعال نکند

لطفا راهنمایی فرمایید.
با سپاس

sei_pm
04-12-2010, 16:42
سلام
قیمت مودم edge چنده؟سرعت اینترنت همراه اول از وایمکس بیشتره؟

قیمت مودمهای داخل بازار از 70 هزار تومان شروع میشه ولی همراه اول یک مودم داشت که داخل نمایشگاه 40000 تومان میده به همراه یک سیم کارت اعتباری . خیر سرعتش همیشه پایدار نیست و ممکنه در حد Adsl 256 باشه یا بدتر از دایال آپ به منطقتون خیلی ارتباط داره بهتره خدتون طرح یکروزه رو تست کنید.

ali gamma
04-12-2010, 19:08
چطور میتونم اینترنت همراه ول رو فعال کنم؟ بخ 8088 اسمس میدم جواب نمیده!

LordMMD
04-12-2010, 23:03
چطور میتونم اینترنت همراه ول رو فعال کنم؟ بخ 8088 اسمس میدم جواب نمیده!
به 8080 بدون متن بدید !

reza8766
05-12-2010, 01:34
بچه ها ماکزیمم سرعتی که به صورت پایدار و نه لحظه ای گرفتین چند بوده؟
برا من به صورت تقریبا پایدار 21 KB/S بوده

zanes
05-12-2010, 10:51
سلام دوستان من با این همراه اول مشکل دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وقتی که گوشیم رو به کامپوتر وصل میکنم که برم تو اینترنت این ارور رو میده

ولی وقتی با ایرانسل وصل میشم هیچ مشکلی در وصل شدن ندارم
حالا چیکار کنم؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iman_s
05-12-2010, 12:14
واسه من تو تعطيلات عيد قربان سرعت پايدارم 29-30 بود و تا 34 هم ميرفت ولي الان حدود 19

ali gamma
05-12-2010, 12:17
سلام دوستان . به 8080 و 8088 و 8008 اسمس دادم فقط جواب میده که سرویس دیتای سیم کاردم فعال نیست چطور فعالش کنم؟

aliiiiiii
05-12-2010, 12:38
سلام دوستان من با این همراه اول مشکل دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وقتی که گوشیم رو به کامپوتر وصل میکنم که برم تو اینترنت این ارور رو میده

ولی وقتی با ایرانسل وصل میشم هیچ مشکلی در وصل شدن ندارم
حالا چیکار کنم؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سلام

شما در تنظیمات کانکشن مودم در کامپیوتر نام access point رو mcinet بگذارید بعد به اینترنت وصل بشید.

ali gamma
05-12-2010, 13:46
سلام دوستان . با یه سیم کارت اعتباری گذاشتم تو مودم edge ولی اصلا وصل نمیشه!
بسته ی یک روزه رو فعال کردم . فک کنم هزار تومنم رفت هوا

zanes
05-12-2010, 22:15
با سلام

شما در تنظیمات کانکشن مودم در کامپیوتر نام access point رو mcinet بگذارید بعد به اینترنت وصل بشید.
آقا دمت گرم مشکلم حل شد:10:

shadmehrshadow1
06-12-2010, 18:09
سلام
من گوشی قابلیت edge رو داره ولی علامت E رو روی گوشیم نشون نمیده ولی G رو نشون میده . چرا ؟
ممکنه به خاطر دکل باشه . مثلا اون دکل این قابلیت رو ارایه نده ؟

کلاس گوشی :

EDGE Class 11, 236.8 kbps
3g هم هست

Cleeev
06-12-2010, 18:57
ببینم سیم کارت اعتباری همراه آخر رو بگیریم، عین ایرانشل از همون اول میشه از EDGE ـش استفاده کرد یا باید ثبت نام و فعالسازی سرویس و از این *شرا رو انجام داد و یه ماه علاف شد...؟

هنوزم همراه آخر هزینه جابجایی داره...؟

sei_pm
06-12-2010, 19:47
سلام
من گوشی قابلیت edge رو داره ولی علامت E رو روی گوشیم نشون نمیده ولی G رو نشون میده . چرا ؟
ممکنه به خاطر دکل باشه . مثلا اون دکل این قابلیت رو ارایه نده ؟

کلاس گوشی :

EDGE Class 11, 236.8 kbps
3g هم هست

بله احتمال اینکه منطقه شما یا دکلی که بهش وصل میشوید تحت پوشش Edge نباشه هست.

teza
06-12-2010, 20:41
دوستان یک سوال من خوب تا الان از ایرانسل برای اینترنت استفاده میکردم که فعلا طرحم تموم شده و وصل نمیشه
یک سیم کارت همراه اول دارم ولی انتنی که از خونه ما میگیره حتی gprs هم نداره میخواستم ببینم کسی تو فردیس کرج وصل میشه کد انتنش را برای ما بفرسته یا نه ما از اون دکل بگیریم

danial_crazy
07-12-2010, 01:28
یعنی چی! ایرانسل دیگه نمیخواد اینترنت نامحدود بده؟!!!:19:

qazqaz
07-12-2010, 10:31
این دستگاه دانگل EDGE modem هست که به صورت USB به سیستم متصل میشه! دقیقا مثل فلش مموری:

سیم کارت رو باید درون این دستگاه جا داد!

و البته یکم داره خیلی گرون میده.
الان دوستان اینجا این دانگل رو 70 تومن میخرن!

من یکی از این دانگل رو خریداری کردم سرعت بسیار عالیه البته با سیم کارت ایرانسل.....با همراه اول یه سقف سرعت داره در حد 16 کیلو بر ثانیه... اما ایرانسل این سقف نداره.. ....من به همه پیشنهاد میکنم از این نمونه بخرن چون هم نصبش راحت هم کار با هاش اسونه......حد اقل بهتره اینه که گوشیتو برای مدت طولانی وصلش کنی به کام ...من گوشیم خیلی داغمیکرد ... و باطریش خراب شد که دیگه رفتم یکی از این مودما گرفتم

qazqaz
07-12-2010, 10:49
برای تنظیمات کد اتصال این مودم باید برید و این کد رو به جای کد خود برنامه قرار بدید:
*99***2#
البته اینی که اینجا نوشتم برعکس شده شما همون طوری کپیش کنی توی تکس بازش کنی درست میشه...
برای اونایی که اینترنتشون فریز میشه.. من این کهرو با برقراری تماس با سیمکارت متصل شده به اینترنت تونستم برای خودم حل کنم ... شما هم امتحان کنید ببینید جواب میده...
و اینکه با کدهای زیر میشه وصل شد به اینترنت:

*99#
*98#
*99***2#
*98***2#