PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکلی که در اینترنت به زبان فارسی و جستجو در وب هست

mona2006
19-04-2006, 22:10
سلام
دوستان یه مشکلی که در اینترنت به زبان فارسی و جستجو در وب هست
اینه که دو کاراکتر برای نشون دادن حرف (ی) داریم (ی) معادل کارکتر f و (ي) معادل شیفت و D .

در برخی از سیستم عامل ها بسته به فونت های مورد استفاده معمولا یکی از دو شکل حرف (ي)بکار میره .

وقتی کسی مثلا واژه "فارسی" را جستجو میکند با زمانی که "فارسي" را جستجو کنید نتایج بعضا متفاوتی را دریافت میکنیم در حالیکه نتایج جستجوی هر دوی این عبارات میتواند مورد نظر ما باشد .

و این نتیجه برای صاحبان سایت ها و وبلاگ ها هم نتیجه خوبی نیست ، چون در برخی صفحات وب تمامی کلمات از کاراکتر X و در برخی دیگر معادل کاراکتر D استفاده شده است .
بدین ترتیب کسی که در سیستم عامل خود از حرف (ی) نه (ي) استفاده میکند در جستجو همواره مقدار زیادی اطلاعات را پیدا نخواهد کرد و همچنین کسانی که از حرف (ي) استفاده میکنند، بنا براین برای یافتن تمامی موارد باید عبارت را با هر دو شکل (ی) جستجو کنیم .

پس بنظر من بهتر نیست از گوگل و دیگر موتور های جستجو گر بخواهیم هر دوی این کارکتر ها را یکی فرض کنند تا تمامی صفحاتی که کلمه مورد جستجو را در خود دارند {چه مثلا "فارسی" یا "فارسي" را } در نتایج جستجو نشان دهند.
تا هم جستجوگر ان به نتیجه بهتری و کاملتری برسند هم وبمستر ها با این مشکل که کدام کاراکتر را برای نشان دادن حرف (ی) بکار ببرند.
البته فکر کنم کارکتر (ي) موارد بیشتری در نت بکار رفته باشد ،تا ببینیم نظر دوستان و پیشکسوتان چی باشه .

بهر حال ممنون که در بحث شرکت میکنید .

mona2006
22-04-2007, 01:01
ای داد بر من
ما رو باش
چی فک میکردیم

Hazy
22-04-2007, 22:00
ولي اين ي بهتره!!!!!!!