PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : sleep یا hibernate ؟

eng2006
26-06-2010, 13:42
فرق
sleep
hibernate چیه؟
و چه موقع باید از انها استفاده کنیم؟
وقتی توی خونه برای 1 ساعت کار نداریم از کدام استفاده کنیم؟
از شب تا صبح چطور؟
در ان زمان میتوان لبتاب را جا به جا کرد؟
شما معمولا از کدام استفاده میکنید؟

H@mid-Vista
26-06-2010, 17:03
در اسلیپ سیستم به حالت خلسه و خواب بیدار میره اما روشنه سیستم هنوز
در واقع در حالت حداقل مصرف انرژی قرار میگیره
اما در هایبرنیت و یا خواب زمستانی سیستم به همان حالتی كه در حال كار بوده و با همان برنامه های باز به خواب و خاموشی فرو میره
و سیستم كامل خاموش میشه اما وقتی دوباره روشن كنی به همون شرایط بر می گرده حتی برنامه ها هم همونجوری باز میشن

eng2006
26-06-2010, 23:01
مرسی
ولی نگفتی در کدام وضعیت بذارمش؟

hamid.7003
27-06-2010, 22:20
مرسی
ولی نگفتی در کدام وضعیت بذارمش؟

sleep بزار

behzad_zn
29-06-2010, 16:37
کمتر از 3-4 ساعت اسلیپ
بین 8-10 ساعت هایبرنیت
بیشتر از 10-12 ساعت شات دان
من اینجوری استفاده میکنم:20:

Mr.ahad
02-07-2010, 12:10
بکی ار دوستانم می گفت اگه لپ تاپ روی hibernate یا turn off نباشه بهتره چون موقعه روشن کردن دوباره در ابتدا سخت افزار جربان برق زیادی نسبت به معمول می خواد و این خیلی ضرر داره پس همیشه لپ تاپ روی stand by باید باشه چون برقه کمی توی این حالت توی مادر بورد هست و هنگام روشن کردن آسیبی به لپ تاپ نمی رسه

به نظر شما این حرف درسته که هیچ وقت turn off نکنیم ؟؟؟؟

hamid.7003
02-07-2010, 15:39
بکی ار دوستانم می گفت اگه لپ تاپ روی hibernate یا turn off نباشه بهتره چون موقعه روشن کردن دوباره در ابتدا سخت افزار جربان برق زیادی نسبت به معمول می خواد و این خیلی ضرر داره پس همیشه لپ تاپ روی stand by باید باشه چون برقه کمی توی این حالت توی مادر بورد هست و هنگام روشن کردن آسیبی به لپ تاپ نمی رسه

به نظر شما این حرف درسته که هیچ وقت turn off نکنیم ؟؟؟؟

:18::18::18::18::18:
عجیبه!!!!!
منبع این حرفش کجا بوده این دوستت؟؟؟؟

REGISTERED-USER
02-07-2010, 20:09
استند بای بدترین روشه برای حالتی که میخواهید توی کیفش حمل کنید ... ممکنه روشن بشه و گرمای در یک محفظه بسته دمار لپ تاپ رو در میاره

همیشه هایبرنیت کنید ... چون فقط با کلید پاور روشن میشه سیستم ... و بعد از چند بار هم خاموش ... چون در هایبرنیت تمامی باگ های حافظه باقی می مونند

eng2006
03-07-2010, 00:12
راستی شارژ کردن چطور؟
من همیشه وقتی خونه هستم توی شارژه چه زمانی که استفاده میکنم و چه زمانی که خاموش یا استند بای
ممکنه بگید چطور شارژ کنم بهتره؟

hamid.7003
03-07-2010, 00:38
راستی شارژ کردن چطور؟
من همیشه وقتی خونه هستم توی شارژه چه زمانی که استفاده میکنم و چه زمانی که خاموش یا استند بای

کلا واسه تمام باطری های شارژی چه لپ تاپ و چه دستگاه های دیگه بهترین طرز استفاده اینه که بزاری تا باطری تقریبا خالی بشه زیر 20٪ و بعد بزنی به شارژ و وقتی هم میزنی به شارژ بزاری تا آخر و کامل شارژ بشه و وقتی هم شارژ تموم شد از برق بکشی
ولی لپ تاپای جدید خودشون وقتی شارژ کامل میشه برق رو قطع می کنن
در کل تو خونه همیشه نزار به شارژ باشه ازش رو باطری استفاده کن تا باطریت برسه زیر 20٪ بعد بزن به شارژ

Mr.ahad
03-07-2010, 09:55
عجیبه!!!!!
منبع این حرفش کجا بوده این دوستت؟؟؟؟

منبعش و نگفته بود اما خودش همیشه stand by بود لپ تاپش ( 5 ؛ 6 سالی هست که لپ تاپ داشتو سالم بود ) از سخت افزار و نرم اقزار سرش می شد

راستی شارژ کردن چطور؟

شنیدم که هر باتری به عمر داره مثلن 100 ساعت حالا شما می تونی این 100 ساعت رو همون اول تمومش کنی و باتری و باطل کنی یا می تونی تا موقعی که برق در دسترس هست از باتری استفاده نکنی و باتری واست بیشتر بمونه پس از برق استفاده کردن منطقی تره البته مشاور تبیان بهم حواب داد که >>> :

در صورتیكه سیستم شما از باتری استفاده میكند حتما آن را shutdown نمایید .
حداقل در صورتیكه در مكانی هستید كه سیستم شما همیشه به برق متصل است به شما پیشنهاد میكنم هفته ای یكبار آن را بدون برق استفاده نمایید تا سلول های باتری آن كاملا خالی شوند و آنگاه آن را به برق زنید تا عمر باتری افزایش یابد.

و در صورتیكه در زمان اتصال به برق باتری را برمیدارید به شما پیشنهاد میكنم باتری را با شارژ 75% حتما از سیستم جدا نمایید .
موفق باشید

majid_3ma
03-07-2010, 11:37
در stand By هارد روشن میمونه و ممکنه خراب بشه و عمر هارد هم به پایان برسه