PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید کولر

aftab_azad20
26-06-2010, 11:57
سلام دوستان اگه ممکنه یه کولر 2تکیه معرفی کنید که تصویه هوا داشته باشه 30000یا32000(به نظر شما این مدل هایی که تصویه هوا دارن عملکرد خوبی دارن)اولویت اولsamsung

aftab_azad20
26-06-2010, 12:13
راستی اصلا سامسونگ کولر2تیکه25000به بالا داره

aftab_azad20
27-06-2010, 09:49
کسی نیست من منتظر راهنمایی شما اساتید هستم

aftab_azad20
28-06-2010, 11:24
از راهنمایی تون واقعا ممنون

aftab_azad20
29-06-2010, 11:53
کسی نیست بگه چه مارکی از کولر گازی تصویه هوا دارن کسی صدامو میشنوه 30000یا32000واسه خوزستان:19::19::19::19:

m654
01-07-2010, 06:53
[/COLOR]
[FONT="Arial Narrow"]هوا که گرم می شود ، مشکلات مردم هم آغاز می شود. استفاده از کولر های آبی ، دردسر های فراوانی دارد که افزایش مصرف آب و خرابی مکرر کولر تنها دو مشکل اولیه هستند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بارها شنیده ایم که خوابیدن زیر باد کولر آبی ، بدن را کرخت میکند .رطوبتی که از طریق دریچه های کولر وارد خانه می شود ، هم باعث درد های استخوانی می شود و هم لوازم چوبی را خراب می کند . برای همین است که سعی می شود ، در مسیر کانال کولر ، یک پیچ وجود داشته باشد تا رطوبت کمتری وارد خانه شود . شرجی شدن هوا در ظهر تابستان یکی دیگر از مشکلات این نوع کولرها بوده و سرانجام باید به اتلاف انرژی زیاد کولرهای آبی اشاره کرد که در حقیقت دور ریختن پول است . استفاده از پنکه نیز در روزهای گرم تابستان تاثیر چندانی در خنک شدن هوا ندارد . این پنکه ها تنها هوا را با شدت جا به جا می کنند که اگر هوا گرم باشد ، جا به جایی تاثیری در خنک شدن آن ندارد . طبیعی است که استفاده از خنک کننده هایی مانند کولر گازی یا سیستم تهویه هوا ، راه بهتری برای آسایش در فصل تابستان است . آن هم در کشور گرمی مانند ایران . البته این بدان معنا نیست که کولرهای گازی ، هیچ مشکلی ندارند ، اما قطعا کم مشکل تر هستند . کولرهای گازی امروزه انواع مختلفی دارند که تقریبا می توانند به سلیقه هر مشتری پاسخ گویند . اما تا پیش از اقبال عمومی به استفاده از کولرهای گازی ، عملا این دستگاه ها از تنوع پایینی برخوردار بودند. کولرهای گازی قدیمی ، تنها در برخی مناطق خاص مورد استفاده قرار می گرفتند و مثلا در شهری مانند تهران ، استفاده از این نوع کولرها اصلا مرسوم نبود. اگر یک کولر گازی قدیمی را دیده باشید ، می دانید که به شکل یک مکعب مستطیل ساده بودند که داخل یکی از پنجره های اتاق جاسازی می شدند و نیمی از آن بیرون و نیمی دیگر در داخل اتاق قرار می گرفت. در آن زمان، تنها مکان ویژه ای که روی این کولرها قرار داشت، پرده های خودکار تنظیم کننده جهت وزش باد بود نه از کنترل خبری بود و نه از امکانات ویژه ی که این روزها در کولرگازی ها می بینیم، سر و صدای این کولرها و مصرف زیاد برقشان هم موضوعی بسیار مشکل زا بود. ما با فراگیر شدن استفاده از کولرهای گازی در اکثر مناطق جغرافیایی به دلیل ویژگی های خاص آن ها و همچنین روند فزاینده گرم شدن کره زمین، عملا کولرهای گازی امروزی آن قدر به امکانات مجهز شده اند که قطعا برای تعیین مدل مناسب دچار مشکل می شوید. برای آشنایی با انواع کولرگازی و انتخاب یکی از آن ها، ابتدا باید با شکل ظاهریشان آشنا شوید. به قول دوستی، قیافه همه چیز نیست اما استارت اولیه است ! در حال حاضر اگر بخواهیم کولرهای گازی را به لحاظ شکل ظاهری و نوع کاربری شان تقسیم کنیم باید به 3 نوع کولرگازی اشاره کنیم که هر یک بنا به شکل ظاهری شان، کاربردهای متفاوتی دارند. البته باید توجه داشته باشید که به رغم وجود چهار نوع کولرگازی که عبارتند از: کولرهای گازی پنجره ای، کولرهای گازی اسپلیت (دو بخشی)، کولرهای گازی قابل حمل و کولرهای گازی مرکزی در بازار ایران، کولرهای گازی به دو نوع کلی پنجره ای و اسپلیت (دو بخشی) تقسیم می شوند.

کولرهای گازی پنجره ای :

کولرهای گازی پنجره ای تا سال ها، عمومی ترین و پر استفاده ترین نوع کولرهای گازی بودند. این نوع کولرها به دلیل راحتی شان در نصب و راه اندازی، همواره مورد استقبال مصرف کنندگان قرار داشته اند چرا که شما می توانید با خرید یک کولرگازی پنجره ای و نصب آن در داخل یکی از پنجره های اتاقتان از سرمای این کولر لذت ببرید. کولرهای گازی پنجره ای غالباً برای خنک کردن آپارتمان های کوچک یا 1 الی 2 اتاق مورد استقاده قرار می گیرند. این نوع کولرها هوای گرم و مرطوب اتاق را به داخل خود می کشند و آن را خشک و خنک کرده و دوباره با اتاق باز می گردانند تا محیط اتاق خنک شود. در واقع هوای گرم از طریق یک دهنده گرفته و از فیلتر های مخصوص به بیرون اتاق فرستاده می شود. توجه داشته باشید کولرهای گازی دارای یک واحد تنظیمی هستند که قسمت خشک کننده در جلوی آن قرار دارد و داخل اتاق قرار می گیرد و بخش گرم کننده آن پشت است و عملا بیرون از دریچه یا پنجره ای که کولر را روی آن نصب کرده اید قرار می گیرد. همان طور که گفته شد کولرهای گازی پنجره ای دارای نصب راحتی هستند و عملا خود شما نیز می توانید این کار را انجام دهید که با این کار دیگر هزینه نصب نخواهید داشت. اکثر کولرهای گازی پنجره ای بی سرو صدا یا کم صدا هستند. اما چنانچه تمام بخش های کولرگازی در داخل اتاق قرار گیرد سر و صدای آن از سیستم هایی که کمپرسور در بیرون اتاق قرار دارد بیشتر خواهد بود. قطعاً سیستم های کولر پنجره ای حداقل یکی از پنجره های اتاق یا ساختمان شما را مسدود می کند به همین دلیل برای اینکه در فصل سرد سال، سرما وارد خانه تان نشود باید اطراف آن را کاملا بپوشانید اگرچه کولرهای گازی قاعدتا برای نصب روی یک دریچه یا پنجره ساخته شده اند اما با توجه به ضخامت دیوار، برخی از این کولرها را می توان در داخل یک قالب قرار داد و با استفاده از چند قلاب یا بازوی محکم جای سیستم را روی دیوار محکم کرد و قطعا برای این کار بهتر است با بخش خدمات پس از فروش مربوط تماس بگیرید.

کولرهای گازی اسپلیت (دو بخشی) :

کولرهای گازی اسپلیت (دو بخشی) شبیه سیستم های تهویه مرکزی هستند با این تفاوت که این نوع کولرهای گازی از مدل های پنجره ای گران تر اما از مدل های پنجره ای گران تر اما از مدل های تهویه مرکزی ارزان تر هستند. این نوع کولرها به تازگی طرفداران فراوانی یافته اند و از انواع چند دریچه آن ها بسیار استفاده می شود. کولرهای گازی اسپلیت دارای یک سیستم خاص هستند که در داخل آن جاسازی شده و نقش تنظیم کننده را ایفا می کند. کمپرسور در بیرون منزل قرار می گیرد و تنظیم کننده هوا نیز در داخل ساختمان است. برخی مدل های این نوع کولرگازی دارای چند تنظیم کننده هوا هستند که از یک کمپرسور استفاده می کنند. کولرهای گازی اسپلیت عموما برای فضاهای بزرگ یا خنک سازی چند اتاق به طور همزمان استفاده می شوند. توجه داشته باشید اسپلیت ها بر اساس نوع هواکش هایشان انواع مختلفی دارند که برخی از هواکش ها در داخل ساختمان و برخی نیز روی دیوار و برخی دیگر روی سقف کار گذاشته می شوند. برای استفاده از انواع این هواکش ها قطعا باید با کارشناس مربوط صحبت کنید. کولرهای گازی اسپلیت نه تنها نسبت به کولرهای گازی پنجره ای گران تر هستند بلکه برای نصب آن ها حتماً نیازمند کمک یک کارشناس هستید. در واقع کارشناس مربوط باید میزان مایع خنک کننده، برق و خشکی هوا را با هم هماهنگ کند. مهمترین ویژگی این نوع کولرها کم صدا بودن آن هاست و این امر به دلیل نصب کمپرسور در بیرون از منزل یا اتاق است. برای نصب کولرهای گازی اسپلیت شما نیازمند خرید لوله هستید، این لوله ها بخش های داخلی و خارجی را به یکدیگر وصل می کنند. اندازه و متراژ لوله ها بستگی به این دارد که بخش های داخلی چه میزان از بخش های خارجی دور هستند. البته در حال حاضر گارانتی های مختلف هریک بر اساس ویژگی ها و نوع خدماتی که ارائه می دهند هزینه نصب (آهنگری و برق کاری) را دریافت می کنند و برخی نیز وسایل اضافی همچون لوله ها و بست ها را یا جزو خدمات پس از فروش به شمار می آورند یا اینکه هزینه آن را جداگانه دریافت می کنند، پس باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه نصب و خرید وسایل اضافی همچون لوله و غیره بر عهده شما یا خدمات پس از فروش کولرگازی مربوط است. در کولرهای گازی اسپلیت مفهومی تحت عنوان منطقه دو گانه که در واقع شامل دو تنظیم کننده هوا می شود و منطقه سه گانه که شامل سه تنظیم کننده هوا می شود وجود دارد. نوصیه می شود برای هر اتاق یک تنظیم کننده هوا داشته باشید اما اگر می خواهید فضاهای باز که شامل بیش از یک اتاق هستند را خنک کنید باید از یک اتاق هستند را خنک کنید باید از یک تنظیم کننده هوا استفاده کنید که میزان تولید انرژی (BTU) آن مناسب باشد.

کولرهای گازی متحرک :

کولرهای گازی متحرک در مقایسه با یکدیگر کولرهای گازی به لحاظ کارآیی از انعطاف بیشتری برخوردارند. چنانچه اغلب این نوع کولرهای گازی دارای چرخ هستند و 2 تا 3 متر طول دارند از آنجایی که این کولرها کلا در یک بدنه قرار دارند تهویه هوای آن ها از طریق دهانه ای که 3 تا 5 سانتی متر قطر دارد صورت می گیرد. غلظت گرفته شده در قالب مایع در یک سطل جمع می شود و سپس از طریق یک دهانه مجدداً به هوا بازگردانده می شود. برای انتخاب یک کولرگازی، شما باید بدانید که چه نوع سیستم غلظت گیری برایتان مناسب است. مهمترین مزیت کولرهای گازی متحرک سهولت در جا به جایی آنها است ضمن آنکه هیچ پنجره ای را نیز به عنوان هواکش نیاز ندارند و با کمی تغییر می توان یک سیستم متحرک را در یک پنجره، در کشویی یا سقف نصب کرد. برخی از آنها حتی دارای سطل ها یا سینی های غلظت هستند که باید زود به زود خالی شوند. اکثر کولرهای گازی متحرک دارای یک جعبه نصب برای قرار گرفتن در پنجره یا در کشویی هستند. این در حالی است که برخی از این کولرها دارای نوار حرارتی و برخی نیز دارای پمپ های حرارتی هستند که هوای گرم را به بیرون از اتاق هدایت می کنند. اکثر کولرهای متحرک برای نصب در پنجره ها و درهای کشویی ساخته شده اند و حتی آنها را می توانید داخل دیوار یا سقف نیز به کار ببرید

کولرهای گازی شبکه ای :

کولرهای گازی شبکه ای که تحت عنوان سیستم های PTAC شناخته می شوند از بخش های جداگانه گرمایش و سرمایش تشکیل شده اندکه اغلب در دیوار کار گذاشته می شوند. این سیستم ها دارای قطعات سرمایش هستند و از چرخه معکوس تولید و تهویه به عنوان منبع حرارتی اصلی خود استفاده می کنند و عموماً دارای تجهیزات گرمایی دیگر نیز هستند این نوع سیستم ها غالباً بزرگ تر از انواع سیستم هایی هستند که در دیوار کار گذاشته می شوند و در هتل ها و متل ها مورد استفاده قرار می گیرند مهمترین ویژگی این نوع کولرها کم صدا بودن آن هاست و این امر به دلیل نصب کمپرسور در بیرون از منزل یا اتاق است. برای نصب کولرهای گازی اسپلیت شما نیازمند خرید لوله هستید، این لوله ها بخش های داخلی و خارجی را به یکدیگر وصل می کنند. اندازه و متراژ لوله ها بستگی به این دارد که بخش های داخلی چه میزان از بخش های خارجی دور هستند. البته در حال حاضر گارانتی های مختلف هریک بر اساس ویژگی ها و نوع خدماتی که ارائه می دهند هزینه نصب (آهنگری و برق کاری) را دریافت می کنند و برخی نیز وسایل اضافی همچون لوله ها و بست ها را یا جزو خدمات پس از فروش به شمار می آورند یا اینکه هزینه آن را جداگانه دریافت می کنند، پس باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه نصب و خرید وسایل اضافی همچون لوله و غیره بر عهده شما یا خدمات پس از فروش کولرگازی مربوط است. در کولرهای گازی اسپلیت مفهومی تحت عنوان منطقه دو گانه که در واقع شامل دو تنظیم کننده هوا می شود و منطقه سه گانه که شامل سه تنظیم کننده هوا می شود وجود دارد. نوصیه می شود برای هر اتاق یک تنظیم کننده هوا داشته باشید اما اگر می خواهید فضاهای باز که شامل بیش از یک اتاق هستند را خنک کنید باید از یک اتاق هستند را خنک کنید باید از یک تنظیم کننده هوا استفاده کنید که میزان تولید انرژی (BTU) آن مناسب باشد.

فانوس‌نقطه‌کام

dostejadid
02-07-2010, 15:44
کسی نیست بگه چه مارکی از کولر گازی تصویه هوا دارن کسی صدامو میشنوه 30000یا32000واسه خوزستان:19::19::19::19:
سلام
ببین عزیز تو خودت خوزستانی هستی میدونی که دما بالای 50 است
بنابراین به چند نکته برای خرید کولر دقت کن
1- پول کولر دوتیکه دو تا سه برابر کولر پنجره اییه ولی نباید انتظار سرمای چند برابر رو از دو تیکه داشته باشی
2- کولری که میخوای بخری باید کمپرسورش پیستونی باشه مثه کریر،اجنرال،تراست و...
3- کمپرسور نباید روتاری باشه مثه میتسوبیشی چون توی گرمای بالای 48 درجه کمپرسور آف میکنه
4- حتماً موقع خرید ببین حداکثر درجه حرارتی که کمپرسور میتونه تحمل کنه چنده
سامسونگ 32000 هم با توجه به ریالتون انتخاب بدی نیست

aftab_azad20
02-07-2010, 15:46
ممنون از راهنماییت

m654
03-07-2010, 05:31
سلام
ببین عزیز تو خودت خوزستانی هستی میدونی که دما بالای 50 است
بنابراین به چند نکته برای خرید کولر دقت کن
1- پول کولر دوتیکه دو تا سه برابر کولر پنجره اییه ولی نباید انتظار سرمای چند برابر رو از دو تیکه داشته باشی
2- کولری که میخوای بخری باید کمپرسورش پیستونی باشه مثه کریر،اجنرال،تراست و...
3- کمپرسور نباید روتاری باشه مثه میتسوبیشی چون توی گرمای بالای 48 درجه کمپرسور آف میکنه
4- حتماً موقع خرید ببین حداکثر درجه حرارتی که کمپرسور میتونه تحمل کنه چنده
سامسونگ 32000 هم با توجه به ریالتون انتخاب بدی نیست
بعد از اولین گازگیری راندمان به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داشت. ضمن اینکه بهتر است از خاموش-روشن خودکار خارج شود و منافذ خانه هم بسته.

Amir M.ohAma.D
04-07-2010, 20:34
general electric asle amrika 24000 :1050000
general tropicall asle tailand 30000 :1300000
general motor amrikaie 24000 : 920000
LG asle korea new model 24000: 890000
simens asle alman 24000 : 950000
simens asle alman 12000 : 560000
bosch asle alman 9000 : 520000
o general-tailand 24000 va 30000
همشون پیستونین اینم شمارش
09126809341
08754230858

Amir M.ohAma.D
04-07-2010, 20:40
general tropical 30000 made in tailand
LG New 2010,24000 made in korea
simens24000 ,12000
general electric24000 made in usa finished in usa 24000

aftab_azad20
05-07-2010, 07:41
من راجع به پیستونی بودن یکم اطلاع داشتم من میگم کدوم مارک 30000تصویه هوا داره

Amir M.ohAma.D
05-07-2010, 11:14
همه اینا که عرض کردم تصویه هوا داره

ram1600
05-07-2010, 18:23
سلام به دوستان
من مشکلی در مورد مقدار مصرف کولرها شدم آیا نوع کمپرسور در آمپر مصرفی فرق داره ؟؟؟
یکی از نصاب ها کولر جنرال general با تکنولوژی تایلند پیشنهاد می کنه که می گه 24000 این کولر حداکثر 8 آمپر مصرف می کنه در صورتی که کولرهای دیگه کمتر از 12آمپر مصرف نمی کنند
میگه ثابت می کنم آمپر سنج می زارم ببین و هر کولری خواستی بریم برات بزارم
لطفا راهنمایی کنید

---------- Post added at 06:19 PM ---------- Previous post was at 06:17 PM ----------

من داخل منطقه زیاد گرم سیر نیستم خیلی خیلی گرم بشه تا 50 درجه بالا بره یه کولر خوب و عالی 24000 میخوام چی بخرم ؟؟؟؟
البته توی شهر خودمون هر چی گشتم تمام کولرها روتاری بودن

---------- Post added at 06:23 PM ---------- Previous post was at 06:19 PM ----------

من داخل منطقه زیاد گرم سیر نیستم خیلی خیلی گرم بشه تا 50 درجه بالا بره یه کولر خوب و عالی 24000 میخوام چی بخرم ؟؟؟؟

dostejadid
07-07-2010, 07:25
سلام به دوستان
من مشکلی در مورد مقدار مصرف کولرها شدم آیا نوع کمپرسور در آمپر مصرفی فرق داره ؟؟؟
یکی از نصاب ها کولر جنرال general با تکنولوژی تایلند پیشنهاد می کنه که می گه 24000 این کولر حداکثر 8 آمپر مصرف می کنه در صورتی که کولرهای دیگه کمتر از 12آمپر مصرف نمی کنند
میگه ثابت می کنم آمپر سنج می زارم ببین و هر کولری خواستی بریم برات بزارم
لطفا راهنمایی کنید

---------- Post added at 06:19 PM ---------- Previous post was at 06:17 PM ----------

---------- Post added at 06:23 PM ---------- Previous post was at 06:19 PM ----------

توي مناطق معتدل ومرطوب كمپرسورهاي روتاري بخوبي جواب ميدن
كمپرسور روتاري هم مصرف برقش پايينتره هم عمرش بيشتر
من پيشنهاد مي كنم مارك ميتسوبيشي رو بگيريد چون هم كمپرسورش روتاريه وهم ساخت ژاپنه

---------- Post added at 08:25 AM ---------- Previous post was at 08:20 AM ----------

من راجع به پیستونی بودن یکم اطلاع داشتم من میگم کدوم مارک 30000تصویه هوا داره
منظورت از تصويه(تصفيه) هوا چيه؟
اگه منظورت حل مشكل گرد وخاك خوزستانه بايد بگم هرچي پانل داخلي كولر بزرگتر باشه هواي بيشتري مكش مي كنه و باعث جذب گرد وخاك ميشه به همين دليل شما هميشه بايد هفته اي يكبار فيلترها رو تميز كني باقي حرفها همش تبليغه

aftab_azad20
07-07-2010, 11:21
یعنی nano silverیا فیلترbioیاdnaو این جدیده که پاناسونیک معرفی کرده e-ionهمش کشکه:19:

Scientific
07-07-2010, 12:11
سلام جماعت 100 تا تاپيك تو اين انجمن فقط براي كولر گازي زده شده نميدونم چرا خب يكي زده ميشدو ميشد مهم تا ملت الاف نشن
آقا ختم كلام يه ماركي معرفي كنين تا سقف 1و 300 تمن و با توضيحات ضميمه
منطقه اب و هوايي هم آذرشرقي هستش
راستي ديواري باشه
اين موتور پيستوني و ... من نميدونم چيه اگه ميشه تذكرات لازم رو بدين لطفا
محل نصب هم پذيراييه كه حدودا 120 متر در نظر بگيريد و خيلي چاكريم

Scientific
07-07-2010, 12:11
سلام جماعت 100 تا تاپيك تو اين انجمن فقط براي كولر گازي زده شده نميدونم چرا خب يكي زده ميشدو ميشد مهم تا ملت الاف نشن
راستي ديواري باشه

Scientific
07-07-2010, 12:27
راستي اين صفحه رم ببينيد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

dostejadid
08-07-2010, 22:19
یعنی nano silverیا فیلترbioیاdnaو این جدیده که پاناسونیک معرفی کرده e-ionهمش کشکه:19:
من سامسونگ 32000 داشتم بعد از 6 ماه این فیلترهای nano فاتحه شون خوندس باید بندازی بره بنابراین به این چیزها تکیه نکن

dostejadid
08-07-2010, 22:24
راستي ديواري باشه
در حالت استاندارد برای مناطق گرمسیر وخشک میگن هر هزار بی تی یو برای یک متر مکعب فضا لازمه یعنی 32000 برای 32 متر مکعب (البته حالت رویاییشه)
منطقه شما سردسیره بنابراین زیاد پول برای کولر گازی نده الان ال جی کولر زده با 10 سال ضمانت کمپرسور مارکهای دیگه مثه کریر،اجنرال و... برای جنوب خوبه
ضمناً کمپرسورهای روتاری برای مناطق معتدل وخنک عالین بخصوص مناطق مرطوب هم مصرف برق پایین هم عمر وعملکرد بهتر
کمپرسورهای پیستونی فقط برای مناطق خیلی گرم بکار میرن مصرف برق بالا و خرکارن در گرما ولی عمرشون کمه و راندمانشون زود میاد پایین
پیشنهاد من میتسوبیشی که توی بانه هم پره

Scientific
09-07-2010, 13:22
ممنون توضيح كه دادم
درضمن نصابا ميگن كه اين فرق پيستوني و روتاري فقط در سرعتشونه
پيستوني كه سرعتش كمتره ، زمان بيشتري ميبره و برق زياد مصرف ميشه
من نميدونم ديگه پيستوني خريديم

---------- Post added at 02:21 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

راستي ما تو مثلا تو تبريز نهايتا 8 ساعت در روز و در كل سال در 2 يا 3 ماه استفاده ميكنيم
مثله جنوب از اول بهار تا آخر پاييز نيست
به نظر مياد حساسيت به جنس و موتور و كمپرسور و اين حرفا براي كسي با موقعيت جغرافيايي من لازم نيست
ممنون

---------- Post added at 02:22 PM ---------- Previous post was at 02:21 PM ----------

راستي ما تو مثلا تو تبريز نهايتا 8 ساعت در روز و در كل سال در 2 يا 3 ماه استفاده ميكنيم
به نظر مياد حساسيت به جنس و موتور و كمپرسور و اين حرفا براي كسي با موقعيت جغرافيايي من لازم نيست
ممنون

dostejadid
09-07-2010, 13:22
ممنون توضيح كه دادم
درضمن نصابا ميگن كه اين فرق پيستوني و روتاري فقط در سرعتشونه
پيستوني كه سرعتش كمتره ، زمان بيشتري ميبره و برق زياد مصرف ميشه
من نميدونم ديگه پيستوني خريديم

---------- Post added at 02:21 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

ممنون
مبارکه
شما هرچی که به دلت بود بخر
حالشو هم ببر

aftab_azad20
09-07-2010, 15:58
شما یه 8000هم بخری کافیه
راستی تو تبریز اگه عکس کولر گازی رو هم رو دیوار نقاشی کنی باز هم کافیه:31:

Hamed_forum
20-07-2010, 16:35
ایا کولرهای بانه کیفیت دارند؟ میگن مصرف برقش بالاست البته تبلیغات تلویزیون/؟

samad_sr
22-07-2010, 15:02
سلام نظرتون درمورد اکایی چیه؟(پیستونی)

NetizeN
24-07-2010, 18:56
سلام, من تازگی کولر 24000 تایتان ال جی رو خریدم و تا الان ازش راضی بودم, 10سال ضمانت داره و چون مدل 2010 هست و تازه تولید شده اصل کره هستش, موتور 2قلوی روتاری داره و برای مشهد که خوب جواب داده و مصرف برقش هم 2 کیلووات ساعت هست.
درکل با توجه به خدمات ال جی و اینکه برند مطرح و معروفی هست و نمایندگی کره ی اون تو تهران هست و توی همه ی شهرها هم نمایندگی داره و هم چنین پشتیبانی عالی هم داره ضرر نمیکنه کسی این نوع رو بخره.
من به شخصه پشتیبانی قوی و خوبی به نوع ال جی ندیدم و این خودش 50% انسان رو در انتخاب کولر جلو میبره.
کلا درانتخاب کولر به نوع پشتیبانی برند انتخابی و نمایندگی اون تو شهر و کل کشور و نوع خدماتش دقت کنید.

ram1600
03-08-2010, 11:44
با سلام من پاناسونیک خریدم با فیلتر e-ion خودم به این موضوع شک داشتم تا زمانی که یکی از اقوام توی اتاقم سیگار کشید یه سیگار کامل توی اتاق 12 متری .
از دود سیگار متنفرم
ولی حسگر کولر روشن شد و شروع کرد به تصویه هوا در کمتر از 5 دقیقه هوای اتاق رو پاک کرد :8:

ram1600
03-08-2010, 11:52
ایا کولرهای بانه کیفیت دارند؟ میگن مصرف برقش بالاست البته تبلیغات تلویزیون/؟
مقدار سرمایشش پایینه
برادرم خریده
بعد از یک ماه روشن می کنه صدای موتورش خیلی هست
البته مارک جنرال هست
به نظر من اصلا ارزش نداره :41:
چیز جالب دیدم زمان نصب که کولر پاناسونیک برای کنترلر پنل و موتور که پیش این جترال بانه ای از 4 رشته کمتر سیم مصرف کرده شد و پرس و جو کردم فهمیدم به دلیل قدیمی بودن و آنالوگ بودن سرور جنرال بود

aftab_azad20
04-08-2010, 14:16
من 32000سامسونگ خریدم مصرف انرژیش A

amiri200
19-05-2013, 06:51
ما دوتا کولر سامسونگ خریدیم هر کدوم بعد از دو سال خراب شدن و گارانتیش هم پیچوندمون، کلا من از گارانتی سامسونگ خیری ندیدم
اما برای اتاقم یه کولر 12 هزار معمولی پاناسونیک با موتور روتاری تروپیکال گذاشتم در گرم ترین روز های سال در اهواز که دمای هوا به 57-58 درجه میرسه مثه روزای معمولی کار میکنه و باد بسیار سردی میده و خدا رو شکر تا حالا آخ نگفته، البته این کولر رو یکی از اقوام از مالزی برای ما اورد، پیشنهاد من اینه که از بانه جنس نخرید میندازن بتون، همسایه ی ما یه دو تیکه جنرال خریده از بانه سرمایش در حد کولر آبیه ! :|
دوستان هر کولری میخرید مارک ژاپنی یا آمریکایی بخرید و گول تبلیغات فریبنده ی ال جی و سامسونگ و مارک های کره ای رو نخورید، بالاترین تکنولوژی ساخت کمپرسور کولر فعلا فقط دست آمریکا و ژاپنه
مارک های ژاپنی خوب : هیتاچی، توشیبا، پاناسونیک، میتسوبیشی، اوجنرال، دایکین (البته دایکینو واقعا نمیدونم ساخت کجاست، ولی در مناطق شدیدا گرمسیری شنیدم خوب جواب داده)
مارک های آمریکایی رو هم خبر ندارم اما کمپرسور های اوجنرال رو آمریکا میزنه
یه چیز دیگه: موتور های پیستونی، اسکرول و روتاری در مارک های ژاپنی - امریکایی تقریبا هیچ تفاوتی در کاراییشون ندارن
مثلا پاناسونیک من روتاریه ولی در دماهای 57-58 درجه اهواز کاملا و به راحتی جواب داده.
در یکی از فروم های یه کشور عربی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه بنده خدایی سوال میکنه چه کولر اسپلیتی خوبه، اکثر قریب به اتفاق مارک های ژاپنی ای که نام بردم رو بهش معرفی میکنن، میدونید که کشور های عربی اکثرا فوق گرمسیری هستند

doostaaneh
15-08-2013, 19:27
مزیت خرید این کولرهای دایکین و میتسو بیشی که برند های معروف و کارامدهستند هلاوه بر خوش ساخت و ظریف بودن شامل:

طراحی پانل های صاف و زیبا متناسب با هر دکوراسیون
تمیز کردن آسان
میزان بالای صرفه جویی در انرژی
عملکرد آرام و بیصدا
پوشش آنتی کروژن (ضد خوردگی) تیغه ها ی خارجی
عیب یاب اتوماتیک با نمایشگر دیجیتالی
فیلتر تصفیه هوای فتو کاتالیک تشکیل شده از اپاتیت تیتانیوم ضد بو
سیستم دو پره ای با قابلیت رساندن هوای خنک به گوشه های اتاق
شناوری پرتاب هوا
توزیع گسترده هوای مطبوع
عملکرد جدید توزیع باد قوی
دارای دکمه روشن و خاموش بروی بدنه
سرعت فن اتوماتیک
امکان استفاده از لوله های طویل (30متر) برای انعطاف پذیری در نصب یونیت
گارنتی محصول + خدمات پس از فروش
قیمتها: در صورت تمایل به خرید با 09163725564 اصیل زاده تماس بگیرید.

Price (Rials)

Description

MODELS

67,800,000

Inverter with capacity 30000 BTU- Cold & Hot

دایکینFTX71GV/RX71GV

35,000,000

Wall mounted split with capacity 24000 BTU- Cold

FTD60/RD60 دایکین

50,000,000

Wall mounted split with capacity 30000 BTU- Cold & Hot

MSHA30/MUHA30 میتسوبیشی

73,300,000

Floor standing with capacity 36000-cold

PS4/PU4 میتسوبیشی

41,200,000

Wall mounted split with capacity 24000 BTU- Cold& Hot

MSHA24/MUHA24 میتسوبیشی

amiraub90
18-03-2015, 15:41
کولر گازی اینورتر فقط بوش بخرید هم قیمتش مناسبه هم کیفیتش برای اطلاعات بیشتر و مطالعه مقالات بیشتر به سایت اسپیلیت فروش مراجعه کنید SPLITFOROSH.IR

hamidreza777
27-05-2016, 18:45
اگه خواستین از بانه خرید کنید.قبلش حتما وبلاگ زیر رو بخونید