PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوختن مودم

Life24
26-06-2010, 09:47
با درود
خواهر بنده سیم تلفن مودم ای دی اس ال رو به جای تلفن زد تو برق
و مودم هم یک صدا ازش در اومد و بنده خدا بوی سوختنیش در اومد
زاکسل هست مودم
حالا چقدر خرج داره؟
درست میشه؟

sei_pm
26-06-2010, 09:53
با درود
زاکسل هست مودم
حالا چقدر خرج داره؟
درست میشه؟

تبریک میگم فکر کن اولین نفر باشید که این کار رو کردید. اگر 1000 تومن می دادید به جای اینکه تبدیل بگیرید پریز رو عوض می کردید اینجوری نمی شد. این دفعه یک پریز بخر که دیگه اینجوری نشه.
مودم اگه گارانتی داره ببر به احتمال زیر 1 درصد نفهمند و مجانی براتون تعمیر یا تعویض کنند.
اگر هم نداره به نظر من بیخیال بشی بهتره چون فکر کنم پیچ مودم رو بخواد کسی باز کنه 10000 تومان اجرت میگیره.
یک مودم 8811 tp-link بگیر 21 هزار تومان خیال خودتو راحت کن.

Life24
26-06-2010, 10:04
تبریک میگم فکر کن اولین نفر باشید که این کار رو کردید. اگر 1000 تومن می دادید به جای اینکه تبدیل بگیرید پریز رو عوض می کردید اینجوری نمی شد. این دفعه یک پریز بخر که دیگه اینجوری نشه.
مودم اگه گارانتی داره ببر به احتمال زیر 1 درصد نفهمند و مجانی براتون تعمیر یا تعویض کنند.
اگر هم نداره به نظر من بیخیال بشی بهتره چون فکر کنم پیچ مودم رو بخواد کسی باز کنه 10000 تومان اجرت میگیره.
یک مودم 8811 tp-link بگیر 21 هزار تومان خیال خودتو راحت کن.
به جون خودم من نکردم :31:
خواهرم اتین کار رو کرد
افتقا کل خونه پریز تلفن داره
این یکی پشت بود ما گفتیم کسی دست نمیزنه
خلاصه ترکوندش
فکر کنم 10 ماه پیش 50-60 تومن دادیم مودم :41:
قبلش هم یک دی لینک موقع آپگرید خراب کردیم
تا حالا 100-110 تومنی مومد ترکوندیم

حرف شما صحیح هست
میریم یک مودم نو 21 تومنی میخریم بهتره. وگرنه 20 تومن میخواد بگیره درستش کنه.

بعد عزیز این مودم که فرمودید خوبه؟ اوکی هست؟ با این شاتل سازگاره؟

razmjoo
26-06-2010, 10:08
به جون خودم من نکردم :31:
خواهرم اتین کار رو کرد
افتقا کل خونه پریز تلفن داره
این یکی پشت بود ما گفتیم کسی دست نمیزنه
خلاصه ترکوندش
فکر کنم 10 ماه پیش 50-60 تومن دادیم مودم :41:
قبلش هم یک دی لینک موقع آپگرید خراب کردیم
تا حالا 100-110 تومنی مومد ترکوندیم

حرف شما صحیح هست
میریم یک مودم نو 21 تومنی میخریم بهتره. وگرنه 20 تومن میخواد بگیره درستش کنه.

بعد عزیز این مودم که فرمودید خوبه؟ اوکی هست؟ با این شاتل سازگاره؟
من العان با اون مودم کار می کنم . عالیه با توجه به قیمتش .

sasan816
26-06-2010, 10:37
با درود
زاکسل هست مودم
حالا چقدر خرج داره؟
درست میشه؟
باید به فکر خرید یک مودم جدید باشید

mehrdad38
26-06-2010, 10:41
مودم TP Link TD 8811 بهترین گزینه هست. عالیه :40:

KING_DESIGNER
26-06-2010, 15:58
عزیز در تلفنهای قدیمی یک سری بمب داشتیم !
این دستگاهها تلفن رو که به برق میزدی این بمب ها مثل فیوز عمل میکردند و با عمل ترکیدن خودشون رو فدای بقیه قطعات توی دستگاه تلفن میکردند.
چند وقت پیش هم مشابه همین عمل برای برادر اینجانب اتفاق اتفاد حدود یک سال پیش و تلفنمون رو به برق زدند و متاسفانه سوخت ولی برای تعمیر بردمش و یه مبلغ ناچیزی در حد 3-4 تومن پرداخت کردم و تلفن سالم شد.
باتوجه به شباهت موضوع و اینکه تاکنون هیچ فرد خیری این مودم رو باز نکرده من پیشنهادم این هست که ابتدا به شرکت گارانتی کننده ببرید ببینید اگر فیوز ویا بمبی داشته چک کنه
اگر فیوزش ترکیده باشه که جای بسی امید هست .
ولی اگر نه مدار مستقیم تحت فشار قرار گرفته بوده که دیگه باید به فکر یک مراسم ترحیم ابرومندانه باشید :31:
و مودم رو به سطل زباله بندازید
و یک مودم خوب و جدید مثل g 31 ایسوز تهیه کنید که اپشنهای زیادی هم داره و به درد تون میخوره قیمتش هم 70 تومنه که جایگزین 604 شده است.وایرلس داره + روتر و...

البته من تصور هم میکنم اگر هم تعمیر بشود مثل روز اول نشود شاید هم شد دیگه بستگی به شانس مبارک داره
متاسفانه یه مسئله ای هست که وقتی یه قطعه ای میسوره بقیه قطعات هم نمیدونم چرا تاب تحمل دوری این قطعه رو نمیاورند و همه در غم از دست دادن قطعه مرحوم شروع به خودکشی میکنند. پس به فکر خرید یک مودم جدید باشید که عاقلانه است و اگر هم مودمتون تعمیر شد چه بهتر به عنوان یک مودم یدکی میتونید نگه دارید بعدا به دوستان در جشن تولدی جایی هدیه بدهید کلی هم سپاسگذارتون میشوند. :31:

Life24
26-06-2010, 17:08
عزیز در تلفنهای قدیمی یک سری بمب داشتیم !
این دستگاهها تلفن رو که به برق میزدی این بمب ها مثل فیوز عمل میکردند و با عمل ترکیدن خودشون رو فدای بقیه قطعات توی دستگاه تلفن میکردند.
چند وقت پیش هم مشابه همین عمل برای برادر اینجانب اتفاق اتفاد حدود یک سال پیش و تلفنمون رو به برق زدند و متاسفانه سوخت ولی برای تعمیر بردمش و یه مبلغ ناچیزی در حد 3-4 تومن پرداخت کردم و تلفن سالم شد.
باتوجه به شباهت موضوع و اینکه تاکنون هیچ فرد خیری این مودم رو باز نکرده من پیشنهادم این هست که ابتدا به شرکت گارانتی کننده ببرید ببینید اگر فیوز ویا بمبی داشته چک کنه
اگر فیوزش ترکیده باشه که جای بسی امید هست .
ولی اگر نه مدار مستقیم تحت فشار قرار گرفته بوده که دیگه باید به فکر یک مراسم ترحیم ابرومندانه باشید :31:
و مودم رو به سطل زباله بندازید
و یک مودم خوب و جدید مثل g 31 ایسوز تهیه کنید که اپشنهای زیادی هم داره و به درد تون میخوره قیمتش هم 70 تومنه که جایگزین 604 شده است.وایرلس داره + روتر و...

البته من تصور هم میکنم اگر هم تعمیر بشود مثل روز اول نشود شاید هم شد دیگه بستگی به شانس مبارک داره
متاسفانه یه مسئله ای هست که وقتی یه قطعه ای میسوره بقیه قطعات هم نمیدونم چرا تاب تحمل دوری این قطعه رو نمیاورند و همه در غم از دست دادن قطعه مرحوم شروع به خودکشی میکنند. پس به فکر خرید یک مودم جدید باشید که عاقلانه است و اگر هم مودمتون تعمیر شد چه بهتر به عنوان یک مودم یدکی میتونید نگه دارید بعدا به دوستان در جشن تولدی جایی هدیه بدهید کلی هم سپاسگذارتون میشوند. :31:
با سپاس از توضیحات شما ئوست عزیز
میخواهم راستش یک 21 تومنی بخرم
تا الان یک 45 و یک 60 تومن حدودا دادم پول مودو همش هم ترکیده
حداقل 21 تومنی سوخت ادم دلش نسوزه
:41:

ghahremanimehdi
26-06-2010, 17:16
احتمال تعمیر شدنش کم هست ، گارانتی هم به راحتی متوجه سوختگی میشه .
باید یه مودم دیگه بخری
از من به شما نصیحت که مودمهای برند چینی مثل tplink نخر.
لینکسیس و زایکسل خوبه حتی اگر ساخت چین هم باشه حداقل برندش چینی نیست.

KING_DESIGNER
26-06-2010, 17:19
با سپاس از توضیحات شما ئوست عزیز
میخواهم راستش یک 21 تومنی بخرم
تا الان یک 45 و یک 60 تومن حدودا دادم پول مودو همش هم ترکیده
حداقل 21 تومنی سوخت ادم دلش نسوزه
:41:
خوب چرا یک دست دوم به قیمت مناسب تهیه نمیکنید که کیفیت رو هم داشته باشید
مثلا asus am 602 الان دست دومش هست که حدود 20-25 تومن باید باشه
این که بهتره تا یه نو رو بخری و مشکل داشته باشه
ضمنا اگر دست دوم میخری حتما مهلت تست بگیر و با چندتا سرویس دهنده امتحان کن ( خونه دوست و یا شرکتی که امکانش هست )
توی فروم پرشین تولز میتونین اگهی خرید بزنید و شاید هم تا الان چندتا برای فروش باشه.

---------- Post added at 06:19 PM ---------- Previous post was at 06:18 PM ----------

احتمال تعمیر شدنش کم هست ، گارانتی هم به راحتی متوجه سوختگی میشه .
باید یه مودم دیگه بخری
از من به شما نصیحت که مودمهای برند چینی مثل tplink نخر.
لینکسیس و زایکسل خوبه حتی اگر ساخت چین هم باشه حداقل برندش چینی نیست.
مهدی جان منظورم از گارانتی فقط برای تعمیر هست نه استفاده از خدمات گارانتی
فقط برای اینکه اونجا متخصصینی هستند که به کار این مودم اشنایت دارند و میدونند چی به چیه وگرنه مشخصه که گمودم از گارانتی خارج هست

akhoond
26-06-2010, 21:39
دوست من ، شما که قصد خرید دارید ، قبلش گارانتی بده ، یا اگه خودت حس و حال داری ، یه باز بکن ، شاید صدمه نخورده باشه چندان ، یعنی المان های اول راه سیم ورودی فقط ترکیده باشه ، ضرر که نداره ، اگه خیلی صدمه نخورده باشه ، فکر کنم بتونی زیر 10 تومان تعمیرش کنی ، یه کم حوصله می خواد فقط .

*** یکی ماه پیش ، برق نوسان کرد ، همه رو به باد فنا داد ، از تی وی بگیرید تا گیرنده امواج بلاد کفر ، خدا رو شکر تو همه این ها فقط مدار قدرت سوخته بود ، تی وی رو هم که حوصله به خرج دادم ، بازش کردم ، فقط فیوزش سوخته بود ، عوض کردم ، در مال ناباوری دست بود ، به 30 ثانیه نرسید از لامپ تصویر یه صدایی اومد ، بومب گفت و به ملکوت پیوست :31:
ولی جدا از شوخی ، حوصله داشتی این کار رو بکن ، تجربه خوبی می شه ، باز کردن چیز میز سوخته ، جزو تفریحات سالمه ..

مرسی
یا حق

Life24
30-06-2010, 10:46
با درود و تشکر از همه دوستان عزیز
رفتم پیگیر برای تعمیر مودم
گفتند باید بره تهارن
نمی صرفه هم خرجش کنی و گارانتی هم نیست.
رفتن یک tp-link 8811 خریدم 22 تومن
هم نو هست هم دردسر نداره
راحت خریدیم رفت
این دفعه اگر سوخت هم آدم دلش نمی سوزه 60 تومن هم نمیره هوا.
:دی
با سپاس از همه دوستان
ببینیم مودم سوم این بار چطور خراب میشه!!!

mehrdad38
30-06-2010, 11:06
مودم توپی خریدی من هر چی روشنش می زارم برای دانلود ( 12 الی 14 ساعت مداوم) ببینم می سوزه برم یه مودم مدل بالا بخرم می بینم فایده ای نداره فکر کنم باید آب بریزم توش :31:

KING_DESIGNER
30-06-2010, 11:31
سوختن معنی نداره
تا وقتی که فشار بهش وارد نه چیزی نمیشه
مثلا من یادم نبود یه ماوس زاپاس دارم که اشتباهی گذاشتمش روی مودمم و روی سوراخهای جریان هوا گذاشتم بعد از 1 ساعت دیدم بوی سوختنی خفنی میاد
دیدی ای داد بیداد سولاخ ها رو که کپ کردم بوی سخوتنی از اونجا میاد سریع مودم رو خاموش کردم گذاشتم جلوی کولر خنک بشه
حالا هم نمیدونم سالمه یا مرده فعلا که کار میکنه