PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد نحوه صحیح اتصال برق لپ تاپ

ali_nob
23-06-2010, 09:47
سلام
بهترین ترتیب اتصال برق آداپتور به پریز و اتصال کابل برق آن به لپ تاپ چگونه است ؟
منظور اینکه اول کدوم رو به برق بزنیم ؟
ممنون

pooriya_hp
23-06-2010, 10:24
تو دفترچه لپ تاپ من که به این ترتیب نوشته :
1. پریز
2. اتصالی به ترانس
3. اتصال به سوکت
خودم هم دارم با این حالت کار می کنم.

ali_nob
23-06-2010, 13:04
تو دفترچه لپ تاپ من که به این ترتیب نوشته :
1. پریز
2. اتصالی به ترانس
3. اتصال به سوکت
خودم هم دارم با این حالت کار می کنم.

منظور اینکه اول دو شاخ برق آداپتور به 220 بخوره و بعد سوکت آداپتور ( برق 12dc ) به لپ تاپ درسته ؟
و در زمان جد کردن هم بلا عکس یعنی اول سوکت اداپتور از لپ تاپ جدا بشه و سپس دو شاخ برق کشیده شود ؟
درست متوجه شدم ؟

amins2007
23-06-2010, 13:11
درسته، این کار باعث میشه اگه جرقه بزنه، سیستمت آسیب نبینه

ع.ص
26-06-2010, 17:03
یه سوال داشتم:

بعضی اوفات ترانس لپ تاپم یه صدای ویز ویزی از خودش در میاره.گاهی اوقات این صدا هنگامی هدفون میزنم شنیده میشه.ماله چیه؟

pooriya_hp
27-06-2010, 14:50
مشکل از ترانس شماست زمانی که شارژ لپ تاپ پر میشه برق قطع میشه اما ولتاژ محدودی بین مدار و سیم های اتصال
هنوز باقی هست که باید پریز رو جدا کنی اگه زیاد تکرار بشه شارژر دچار اختلال و در نتیجه خرابی میشه.

reza2378
06-08-2010, 09:13
سلام اگه برای مدت طولانی از باتری نخواهیم استفاده کنیم می شود ان را از لب تاب بیرون نگه داشت و از برق ac استفاده کرد:20:

h-y2009
23-09-2010, 21:09
سلام اگه برای مدت طولانی از باتری نخواهیم استفاده کنیم می شود ان را از لب تاب بیرون نگه داشت و از برق ac استفاده کرد:20:

منم همین سوال رو دارم
یعنی میتونم با خارج کردن باتری، مستقیما با ترانس و تقریبا همیشگی از این روش استفاده کرد؟( میخوام باتری رو کلا کنار بزارم)

pooriya_hp
24-09-2010, 09:08
نه دوستان عزیز این سوال رو من چندین و چندبار در سایت توضیح دادم. (( دیگه خودم هم قاطی کردم ))
زمانی که شما باتری رو از داخل دستگاه بیرون میآرد و با برق شهری وصل میشید
امکان داره که برق بره یا سوکت جدا و یا با نوسانات برقی مواجه بشید در اینجور مواقع آسیب جدی به مادربورد دستگاه زده میشه. (( حتی قطعاتی مثل: مانیتور و cpu و ram و حتی hard ))
حال اگه برق بره و باتری داخل لپ تاپ باشه دیگه دستگاه خاموش نمیشه و از باتری استفاده میکنه و مشکلی پیش نمیآد/
پس بهتره باتری همیشه داخل دستگاه باشه.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
طریقه شارژ کردن: از اونجای که باتری های جدید لیتیومی هستند و لیتیوم عنصر آسیب پذیری هست
بهتره لپ تاپ رو یا از همون ابتدا با برق شهری (( + باتری )) روشن کنیم یا بزاریم زیر 30% بشه.
تا سلول های باتری دچار آسیب نشن.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
میخوام برای مدتی با لپ تاپم (( باتریش )) کار نکنم: در این مواقع باید شارژ رو روی %30 بزارید.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان هر سوالی داشتند بنده در خدمتم.
--------------------------------------------------
مـــــــــــــوفـــــــــ ـــق بــــــــاشِِِِِِِِِِِِِِ ِِِِــــــــــــد

keihanmirzaei
01-10-2010, 00:09
یه سوال از حضورتون دارم
اونم اینه که یه جا شنیدم واسه زدن لبتاپ به شارژ بهتره اول لبتاپ رو خاموش کنیم بعد بزنیم به شارژ
اول توجه نکردم گفتم الکی میگن
اما یه بار که روشن زدم شارژ یهو ال سی دی رنگش قاطی شد تا وقتی که شارژر رو ازش قطع کردم
حالا درستش کدومه؟

alireza1411
03-10-2010, 07:21
کسی نیست جواب بوده ؟ بالاره چه جوری برق رو به لپ تاپ وصل کنیم ؟:41:

pooriya_hp
03-10-2010, 16:43
همون پست های اول گفتم.

keihanmirzaei
03-10-2010, 22:20
یه سوال از حضورتون دارم
اونم اینه که یه جا شنیدم واسه زدن لبتاپ به شارژ بهتره اول لبتاپ رو خاموش کنیم بعد بزنیم به شارژ
اول توجه نکردم گفتم الکی میگن
اما یه بار که روشن زدم شارژ یهو ال سی دی رنگش قاطی شد تا وقتی که شارژر رو ازش قطع کردم
حالا درستش کدومه؟
اینو چی کسی جوابی نداره واسش؟؟

pooriya_hp
03-10-2010, 22:32
بهتره قبل از روشن کردن (( چند ثانیه قبل )) سوکت رو بزنید.
البته در وسط هم زدن مشکل خاصی رو ایجاد نمیکنه اما میشه به عنوان یه شوک ضعیف ازش یاد کرد.

bess0098
03-10-2010, 23:45
سلام من لپ تاپ دل دارم وقتی شارژر به برق میزم جرقه کوچیکی میزنه اما به نظر من کافیه اول شارژرو به برق بزنی بعد فیش لپ تاپ رو متصل کنی..

aliali1262
08-10-2010, 13:46
آیا زمان استفاده نکردن از لپ تاپ باید باطریشو در بیاریم . یا لزومی نداره و کلا همیشه باید باطری یکم شارژ داشته باشد

pooriya_hp
08-10-2010, 14:49
بهتره روی 30% بزاری باشه.
البته بگم که باتری به موقعیت های آب و هوای حساس هست. (( مثلا: آفتاب مستقیم،گرمای شدی و ... ))
در تاپیک نکاتی برای نگهداری بهتره از لپ تاپ به موضوع برق و باتری لپ تاپ اشاره کردم می تونید از اون هم استفاده کنید.
موفق باشید

yoosef_st
08-10-2010, 15:04
بر و بچز، یه جایی خوندم که برای لبتاپهال سونی یه برنامه ای هست که با اون میتونیم مثلا مواقعی که یه مدت طولانی میخوایم لبتاپ به برق وصل باشه جوری تنظیم کنیمکه 100% شارژ نشه و مثلا 90% شارژ بشه
با این کار عمر باتریش رو افزایش بدیم و این حرفها.
همچین برنامه ای برای لبتاپهای Dell هم هست؟
میشه معرفی کنین؟
یا برم براش تاپیک بزنم؟

VAH ID
30-10-2010, 13:07
سلام_اول باید دوشاخه رو به پریز بزنی بعد به نوت بوک وصلش کنی_ حتی واسه شارژ کردن موبایل باید از این قانون پیروی کنی.

Ghoghnoos62
13-01-2011, 10:31
چه طور میشه کاری کرد که در هنگام وصل کردن لپتاپ به برق ، دستگاه شارژ نشه؟ مثلا باتری 80 درصد شارژ داره ولی میخوای از برق شهری استفاده کنی و باتری رو همون 80 درصد بمونه.

hovo
13-01-2011, 20:38
دقیقا موضوع همینه ما هم همین مشکل رو داریم از بس که این باطری رو در آور دیم و زدم جا قفلش داره لق میزنه
اگه میشد که موقع اتصال به برق لب تاب از باطری استفاده نکنه و جریان برق هم از آدابتور باطری رو شارژ نکنه خیلی عالی میشد
ولی به نظر میرسه این مورد ب هیچ نرم افزاری حل نشه چون موردش خیلی خیلی سخت افزاریه؟ نه.....!!!

fujin
13-01-2011, 23:52
چون علتی برای در آوردن باتری وجود نداره برای همین نرم افزاری هم برای این کار ساخته نشده ....
و هیچ برندی هم تدارک همچین کاری رو روی لپتاپش انجام نمیده که باتری شارژ نشه و یا باتری رو بخواییم در بیاریم

---------- Post added at 11:52 PM ---------- Previous post was at 11:52 PM ----------

چون علتی برای در آوردن باتری وجود نداره برای همین نرم افزاری هم برای این کار ساخته نشده ....
و هیچ برندی هم تدارک همچین کاری رو روی لپتاپش انجام نمیده که باتری شارژ نشه و یا باتری رو بخواییم در بیاریم

#joker#
14-01-2011, 23:37
معمولا چند ساعت مي تونيم با شارژ باتري كار كنيم؟چون من يه لپ تاپ خريدم احساس مي كنم خيلي زود شارژ خالي ميكنه.

keihanmirzaei
15-01-2011, 00:48
واسه من که 45 مین تا یک ساعت کار معمولی

elvin_1987
15-01-2011, 11:57
من یه asus eee 4gb دارم و روزی بالای 8 ساعت استفاده مجبورم روزی 4 بار شارژ کنم.کاش می شد بدون در اوردن باطری از شارژر استفاده کرد اخه من روزی 4 بار شارژ کنم پدر باطری در میاد.میشه از شارژر استفاده کنم و باطری هم روش باشه اسیبی به نت بوک نمیرسه مثلا باطریش یا ایسی شارژش؟واقعا نیاز دارم به این کمک . راهنماییتون.

saeidsmxo
04-04-2011, 14:12
اگه باطری روی لپتاپ باشه و مداوم باهاش کار کنیم که دائم در حال شارژه! پیر باطری درمیاد

kingtak
10-05-2011, 15:44
دوستان عزیز فرمودنن نباید باطری رو در بیاریم!!!!
خوب وقتی که برق میره یا حتی دوشاخه رو از پریز میکشیم چراغ آداپتور برای مدت کوتاهی روشنه یعنی مقداری برق تو آداپتور ذخیره میشه که مانع آسیب رسیدن به لپ تاپ میشه.دققا مپل محافظ یخچال یا....
پس نگران نباشید:5: