PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین روتر نرم افزاری چیه؟

KING_DESIGNER
20-06-2010, 20:24
یک برنامه میخوام که سرویس ADSL خودمو با GPRS مخلوط کنه :20:

-امکاناتش : امکان کم کردن پینگ تا حد ممکن . و افزایش سرعت ADSL از 15 به بیشتر
GPRS حدود 5تا6 کیلو میده که مجموعش حدود 20 تا میشه.
موبایلم به صورت مودم فعال هست ولی EDGE نداره . متاسفانه کابل اون یکی گوشیم هم گم شده اون یکی گوشیم EDGE داره و میتونه سرعتم رو بهبود بده تا 256 بگیره

ADSL هم از مخابرات هست که حتما باید مقادیر DNS من دست نخورده باقی بمونه.
GPRSها هم از همراه تنبل و ایرانسل هستش.
ممنون از راهنمایییی:20:

KING_DESIGNER
20-06-2010, 21:20
با شبیه سازهای سیسکو کار نکردم دوستان چیزی میدونند؟

amir_toos
20-06-2010, 21:24
به نظر من Linksys بهترین گزینه برای شما است.
در ضمن شما از کدام شرکت برای ADSL استفاده می کنی؟

KING_DESIGNER
20-06-2010, 21:33
:31: عزیز عرض کردم نرم افزاری ....سخت افزاری نمیخوام:31:

ضمنا مودم خود هم قابلیت روترینگ داره ولی قابلیت اتصال به موبایلمو نداره ویا حداقل خروجی USB برای اتصال دانگل 3G نداره.
من میخوام با یه نرم افزار بتونم مقدار دادهای ارسالی و دریافتی از مودمم که با LAN به سیستم وصل شده رو با مقادیر ارسالی و دریافتی از GPRS که با USB وصل شده مخلوط کنم و سرعتم رو افایش بدم
میخوام بدونم همچین راهی هست یا نه.
البته شدنش میشه 2-3 تا نرم افزار گیر اوردم ولی خوب نبودند
چندتا تحقیق کردم و شبیه سازهای سیسکو رو دوستان پیشضنهاد کرده بودند

کسی هست کمک کنه؟
مرسی

dsa dsa
20-06-2010, 21:34
coyote
mikrotik
vytta

اینا خوبن.

amir_toos
20-06-2010, 21:42
ببخشید من یک سوال داشتم. این فناوری 3G همون GPRS خودمونه؟
چون من الان خارج از کشور هستم اینجا یک مودم است با USB وصله به لپ تابم و داخل اون مودم یک سیم کارت است! و من به وسیله اون وصل به اینترنت میشم. حالا منظور شما همین بود یعنی به این شکل؟؟؟ در ضمن اینجوری که من گفتم الان تو ایران است؟؟ من خیلی بی خبر هستم یک مدت امتحانا بود و دسترسی به هیچ چیزی نداشتم رو این حساب گفتم.
ممنون

KING_DESIGNER
20-06-2010, 21:48
سلام
coyote که باید سیستم رو بوت کنیم و توی داس ازش استفاده کنیم و توی ویندوز جایگاهی نداره.

میکروتیک هم کار نکردم یه توضیح میشه ازش بدید ؟

vytta هم که متاسفانه تحت لینوکسه.
یه چیزی مبتنی بر ویندوز میخوام خیلی سااده باشه مثل dumeter یا cfos speed که تنظیمات زایدی ندارند و اتومات کارمیکنند.
مرسی ممنون

---------- Post added at 10:48 PM ---------- Previous post was at 10:45 PM ----------

ببخشید من یک سوال داشتم. این فناوری 3G همون GPRS خودمونه؟
چون من الان خارج از کشور هستم اینجا یک مودم است با USB وصله به لپ تابم و داخل اون مودم یک سیم کارت است! و من به وسیله اون وصل به اینترنت میشم. حالا منظور شما همین بود یعنی به این شکل؟؟؟ در ضمن اینجوری که من گفتم الان تو ایران است؟؟ من خیلی بی خبر هستم یک مدت امتحانا بود و دسترسی به هیچ چیزی نداشتم رو این حساب گفتم.
ممنون
GPRS خودتون ؟:31:
نه یک فناوری جدیده که در موبایلهای نسل جدید عزضه میشه که امکان انتقال همزمان سوت و تصیر و ...پهای باند بالا ی اینترنت رو فراهم میکنه همون چیی هم که شما در موردش ثحبت کردید یک مودم هست که شبیه سازه موبایل میشه و میتونین با نرم افزارهای کار با موبایل روی سیستم حتی به دیگران هم تماستلفنی داشته باشید
نمونه اش دیتا سیمکارتهای ایرانسل هست که فقط GPRS و SMS و MMS دارند.
همینها دیگه.

dsa dsa
20-06-2010, 22:43
کلا اون برنامه ها خودشون یه سیستم عامل هستند و یک کامپیوتر رو تبدیل به روتر می کنند.
میکروتیک یکی از قوی ترین روترهای نرم افزاری و سخت افزاری هست.
در مورد برنامه های روتری تحت ویندوز اطلاعی ندارم..

alex1020
20-06-2010, 22:59
می تونید روی kerio هم حساب کنید که به صورت نرم افزاری هست ( یعنی OS جداگانه نیست )
بهترین کرک اون هم اگر اشتباه نکنم برای نسخه 6.5 هست ( برای نسخه های بالاتر کرک ها درست کار نمی کنن )
امکانات زیادی داره و کار باهاش راحته
//
ولی اینها هیچ کدوم نمی تونن پینگ اتون رو کم کنن ! (‌اصلا ربطی نداره ! )‌
DNS که دست خودتون هست می تونید از سرویس های آزاد DNS هم استفاده کنید که هم سرعت بالاتری دارند و هم پایداری بیشتری دارند
//
نتیجه کارتون رو اینجا بزارید

amir_toos
20-06-2010, 22:59
سلام
coyote که باید سیستم رو بوت کنیم و توی داس ازش استفاده کنیم و توی ویندوز جایگاهی نداره.

میکروتیک هم کار نکردم یه توضیح میشه ازش بدید ؟

vytta هم که متاسفانه تحت لینوکسه.
یه چیزی مبتنی بر ویندوز میخوام خیلی سااده باشه مثل dumeter یا cfos speed که تنظیمات زایدی ندارند و اتومات کارمیکنند.
مرسی ممنون

---------- Post added at 10:48 PM ---------- Previous post was at 10:45 PM ----------

GPRS خودتون ؟:31:
نه یک فناوری جدیده که در موبایلهای نسل جدید عزضه میشه که امکان انتقال همزمان سوت و تصیر و ...پهای باند بالا ی اینترنت رو فراهم میکنه همون چیی هم که شما در موردش ثحبت کردید یک مودم هست که شبیه سازه موبایل میشه و میتونین با نرم افزارهای کار با موبایل روی سیستم حتی به دیگران هم تماستلفنی داشته باشید
نمونه اش دیتا سیمکارتهای ایرانسل هست که فقط GPRS و SMS و MMS دارند.
همینها دیگه.
پس یعنی من می تونم این مدل رو در ایران با سیم کارت های ایرانسل استفاده کنم؟؟؟
سرعت ایرانسل که خیلی ضایع است بعدش تاثیر هم داره در اینترنت کامپیوتر؟؟؟ یعنی اینجا سرعت gprs بالا دارند که من دارم استفاده می کنم؟؟؟
بعد از ظهر سرعت دانلود تا 500 رسید و در روز متوسط 30 تا 100 هم میره ولی متغیر است.

KING_DESIGNER
20-06-2010, 23:01
سلام مرسی برای اطلاعاتتون
ولی در مورد coyote باید بگم که این گزینه تحت ویندوز هست ظاهرا ولی خودش یه برنامه مستقل از ویندوزه که اصلا توی ویندوز نمیره .
باید روی سیستم نصبش کرد و بعد از اینکه کلی پورت و کارت بهش معرفی کردی بری سیستم رو ری استارت کنید و بعدش با یک دیسکت مخصوص خودش بتوش کنید.
ولی خوب بنرامه خوبیه.
میکروتیک هم خوبه ولی متاسفانه من برنامه ای برای تحت ویندوز بودنش گیر نیاوردم.
خوشحال میشم یه راهنمایی بکنی اصلا همچین چیزی میخوام هست یا نه
جایی ففقط یه نکته دیدم ه اون هم استفاده همزمان از 2 تا یوزر روی یک سیست بود
به این معنی که با یه یوزر بریم GPRS رو فعال کنیم سوچ کنیم و در یوزر بعدی با ADSL دانلود کنیم ولی من میخوام سرعتها رو بهم الصاق کنم که بتونم همزمان سرعتمو افزایش بدم.
آیا واقعا راهی نیست توی ویندوز با ببرنامه ای که در پست اول تعریف کردم و با همون امکانات داشته باشم :20:
مرسی

KING_DESIGNER
20-06-2010, 23:10
می تونید روی kerio هم حساب کنید که به صورت نرم افزاری هست ( یعنی OS جداگانه نیست )
بهترین کرک اون هم اگر اشتباه نکنم برای نسخه 6.5 هست ( برای نسخه های بالاتر کرک ها درست کار نمی کنن )
امکانات زیادی داره و کار باهاش راحته
//
ولی اینها هیچ کدوم نمی تونن پینگ اتون رو کم کنن ! (‌اصلا ربطی نداره ! )‌
DNS که دست خودتون هست می تونید از سرویس های آزاد DNS هم استفاده کنید که هم سرعت بالاتری دارند و هم پایداری بیشتری دارند
//
نتیجه کارتون رو اینجا بزارید
سلام
در مورد پینگ که چرا پینگ بالا میره چون که ما درهنگام ارسال با دوتا سرویس کار داریم هرکدوم یک تاخیری تا سرور رو دارند که وقتی دوتا باشند مجموع جفتش حساب میشه و اونوقته که پینگ بالا میره فرض کنید پینگ ADSL من حدود 300 تا باشه و پینگ GPRS هم حدود 400 تا باشه پینگ من حدود 700 تا میره !!!!
خوب عزیز این درواقع شبیه رید کردن هارد دیسک میشه وقتی ما دوتا هارد رو میبندیم دسترسی سریعتری به اطلاعاتمون دارمی ولی اصطهلاک هارد هم بیشترم یشه.
در رید کردن چه اتفاقی میفته اطلاعاتروی هر دوتا هارد ذخیره میشه و موقع فراخوانی هردوتا هارد به حرکت میفتند و سرعتشون بیشتر میشه !
خوب دقیقا من همین کار رو دارم روی شبکه میکنم.
خوشحال میشم در این مورد نرم افزار چندتا نمونه رو معرفی کنید ممنون و سپاسگزارم.

پس یعنی من می تونم این مدل رو در ایران با سیم کارت های ایرانسل استفاده کنم؟؟؟
سرعت ایرانسل که خیلی ضایع است بعدش تاثیر هم داره در اینترنت کامپیوتر؟؟؟ یعنی اینجا سرعت gprs بالا دارند که من دارم استفاده می کنم؟؟؟
بعد از ظهر سرعت دانلود تا 500 رسید و در روز متوسط 30 تا 100 هم میره ولی متغیر است.
نمیدونم از کسانی که با این سرویس کار کردند سئوال کنید بهترن تیجه میگیرید.