PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : «««آيا تعداد سهميه قاره ها در جام جهاني منطقيه؟ آيا موافق كم شدن سهميه اروپا هستيد؟ »»»

گرافيكار
19-06-2010, 17:27
من به شخصه موافق 13 سهميه براي اروپا نيستم
دانمارك يونان اسلوني حتي بعضي از تيمهاي بزرگ اروپايي
ديگه توان مبارزه با قاره هاي ديگه رو ندارن

XirowN
19-06-2010, 17:32
ای بابا هرچی میشه یه تاپیک باز میکنید واسه هر موضوعی !

گرافيكار
19-06-2010, 17:36
ای بابا هرچی میشه یه تاپیک باز میکنید واسه هر موضوعی !
خب اصلا فلسفه زدن تايپيك مگه جز اين ميگه
من علاقه مندم ببينم كه نظر دوستان در اين مورد چيه
وقتي هيچ تايپيكي در اين مورد نيست اين يعني اينكه ميشه در اين مورد يه تايپيك جديد زد
حالا كه اومدي كاش نظرتم ميگفتي

djmilad_mrb
19-06-2010, 17:58
دوست عزیز تیمهایه بزرگ اروپایی الان خیلی خستن بعد از اتمام لیگایه داخلیه کشورشون به سرعت به این مسابقات اومدن ،با کمترین استراحت ممکنه
علت دوم رو من نوع توپ این بازیها میدونم

yuseph
19-06-2010, 18:00
خوب زیاد بودن سهمیه یه قاره100%به پیشرفت فوتبال اون کمک میکنه.این یک واقعیت است.
اروپا نیز باتوجه به نفوذی که در فیفا دارد اجازه کم شدن این سهمیه رونمیداد.!!!
اما پیشرفت قابل توجه تیم های دیگر قاره ها میتواند این معادله روبهم بزنه!!!
آیا این اتفاق خواهد افتاد؟
این سوالیه که باید منتظر جوابش بعداز جام ماند.

djmilad_mrb
19-06-2010, 18:10
مطمئن باشد این تیما اگه با استراحت کامل به این مسابقات میومدن این سطح از بازی رو ارائه نمیدادن

در ثانی فکر میکنید این تیم ها به راحتی تونستن بیان که شما دوست دارین سهمیه شون کم بشه؟

مثلا کم شد اون موقع به چه قاره ای اضافه بشه ؟؟

تیمایه امریکایه شمالی براحتی میان تو جام جهانی امریکایه جنوبی هم همینطور فقط قاره آفریقا میمونه و آسیا

آفریقا که تیماشون رو دیدیم همین سهمیه ای هم که واسشون گذاشتن از سرشونم زیاده مگه چند تا تیم درست حسابی داره:13:

میمونه آسیا که همگیشون رو اوردن به بازیه تدافعی که بتونن حداقل یه امتیاز رو بگیرن :2:
هموشون از تاکتیک خوزه مورینیو تقلید کردن و بازی رو بستن :2:

اگه من مسئول بودم به جایه کم کردن سهمیه کاری میکردم تیم ها مجبور باشن حمله کنن الان تمام تیم ها دارن 9-1 کار میکنن

malaki_mall
19-06-2010, 18:14
بی استعدادترین فوتبالیستایی که دیدم انگلیسی ها هستن ، آلمانها هم دست کمی ندارن. فرانسه هم با وجود عاریه گرفتن بازیکن از تمام دنیا حرفی برای گفتن نداره، حتی پرتغال و اسپانیا هم نشون دادن تیم های بزرگی نیستن. میمونه هلند که همیشه ازش خوشم اومده ولی فراز و نشیب زیاد داره

ولی واقعا انگلیسی ها خیلی خشک و ماشینی فوتبال می کنن

ae2009
19-06-2010, 18:22
دوست عزیز خوب بود یک نظرسنجی هم اضافه میکردی. به نظر من که اصلا عادلانه نیست خصوصا آفریقا و آمریکای شمالی! آمریکای شمالی نون وجود آمریکا رو میخوره! آسیا واقعا سهمیش کمه. همه چیز سطح تیمها نیست آسیا تعداد کشورهای خیلی زیادی داره. البته توی همین سطح هم تفاوت زیادی بین آسیا با قاره های مثل آمریکای شمالی و آفریقا و اقیانوسیه ندیدیم! حتی میشه گفت آسیایی ها بهتر هم بودن!! آسیا 5 سهمیه حقشه!

yuseph
19-06-2010, 18:25
بی استعدادترین فوتبالیستایی که دیدم انگلیسی ها هستن ، آلمانها هم دست کمی ندارن. فرانسه هم با وجود عاریه گرفتن بازیکن از تمام دنیا حرفی برای گفتن نداره، حتی پرتغال و اسپانیا هم نشون دادن تیم های بزرگی نیستن. میمونه هلند که همیشه ازش خوشم اومده ولی فراز و نشیب زیاد داره

ولی واقعا انگلیسی ها خیلی خشک و ماشینی فوتبال می کنن
دوست من
موضوع سر سهمیه های جام جهانیه نه استعداد انگلیس وآلمان!!!!!
لطف کن تاپیک رومنحرف نکن.
ممنون.

malaki_mall
19-06-2010, 18:27
دوست عزیز خوب بود یک نظرسنجی هم اضافه میکردی. به نظر من که اصلا عادلانه نیست خصوصا آفریقا و آمریکای شمالی! آمریکای شمالی نون وجود آمریکا رو میخوره! آسیا واقعا سهمیش کمه. همه چیز سطح تیمها نیست آسیا تعداد کشورهای خیلی زیادی داره. البته توی همین سطح هم تفاوت زیادی بین آسیا با قاره های مثل آمریکای شمالی و آفریقا و اقیانوسیه ندیدیم! حتی میشه گفت آسیایی ها بهتر هم بودن!! آسیا 5 سهمیه حقشه!

یعنی اگه آسیا 5 تا سهمیه داشته باشه میریم جام جهانی؟

نور به قبرش بباره، سال 78 در حالی ایران رفت جام جهانی که با اقیانوسیه مشترکا یه سهمیه داشتیم.:37:

dampayi
19-06-2010, 18:36
نور به قبرش بباره، سال 78 در حالی ایران رفت جام جهانی که با اقیانوسیه مشترکا یه سهمیه داشتیم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بیخیال !!!!
یه سهمیه ؟!!!:18:

djmilad_mrb
19-06-2010, 19:27
بیخیال !!!!
یه سهمیه ؟!!!:18:

اون موقع جام جهانی تعداد تیماش کم بود :5:

مثلا اگه سهمیه آسیا زیاد بشه تیمی مثل بحرین یا ایران یا عربستان میرن جام جهانی اون موقع اونجا میخوان چه غلطی بکنن عربستان با اون 8 تا گلی که از آلمان خورد نهایت فوتبالشو نشون داد:2:

شما فوتبال کثیف کره و ژاپن رو دیدید فکر کردید خبریه نه بابا الان اینا آمادن بزارید اول صعود کنن دور بعد، بعد بیان در این رابطه بحث کنید:13:

ارمغان جنون
19-06-2010, 19:29
آره واقعا یه تیمی مثل انگلیس میاد با اون بازیاش سطح مسابقاتو میاره پایین :27:
انوقت ایران نباید باشه :41:

آرسـام
19-06-2010, 19:40
نور به قبرش بباره،
اون موقع مربی ما ، حشمت مهاجرانی بود . ایشون هنوز نمرده اند. :18:

S@nti@go_s&k
19-06-2010, 19:45
منم با سهمیه زیاد اروپا مخالفم و این مسئلرو محکوم میکنم امیدوارم کمیسریای عالی سازمان ملل به این مسئله

رسیدگی کنه و مارو در جریان اخبارش قرار بده :دی

یه تایپیک هم به اسم رای شورای امنیت بزنین بقیه بحثو اونجا ادامه میدیم

اسلام علیکم و رحمت الله :دی

sakura
19-06-2010, 19:47
نه هر قاره ای به اندازه ی لیاقتش سهم میگیره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بیان سهم آسیا رو زیاد کنن که چی بشه ؟!

zahedy2006
19-06-2010, 20:18
من به شخصه موافق 13 سهميه براي اروپا نيستم
دانمارك يونان اسلوني حتي بعضي از تيمهاي بزرگ اروپايي
ديگه توان مبارزه با قاره هاي ديگه رو ندارن

اسپانیا و سوئیس هر دو اروپایی اند (جایی که اسپانیا می بازد)
دانمارک و هلند هم اروپایی اند (جایی که دانمارک می بازد) ولی ژاپن آسیاییست
آلمان و صربستان هم اروپایی اند (جایی که آلمان می بازد البته صربستان از غنا باخت) در عوض استرالیا آسیاییست
انگلستان و فرانسه اصلا تو باغ نیستند (دور از حق است بگوییم انگلستان و فرانسه بی مهره هست. حداقل نمایش همین بازیکن ها را در لیگ و تیمی که بازی می کنند دیده ایم و لااقل می توان گفت اینی که بازی می کنند نیستند)
یونان و کره جنوبی (که برد کره را به همراه دارد و مقابل ارژانتین 4 - 1 می بازد) ولی یونان بازی بعد مقابل تیم افریقایی را می برد (البته اینو چون من به نفع نیجر اس ام اس دادم اینجوری شد!!)
اسلونی اروپاییست (که مساوی با امریکا - با ناداوری - و برد در مقابل الجزیره دارد)
ایتالیا و پرتغال هم که هنوز چیزیشون معلوم نیست (ولی خیلی ضعیف ظاهر شده اند)

4 تا سهم جدید اضاف کنند و یه جوری بین قاره ها جز اروپا تقسیم کنند که معادلات گروهی زیاد دستخوش تغییر نشود (گرچه می شود)

آرسـام
19-06-2010, 20:22
کلا باید تیمهای جام جهانی کم بشه تا کیفیت بره بالا. مثل جام ملتهای اروپا باید 8 تیمی بشه تا حداکثر کیفیت رو شاهد باشیم.

H A M A S
19-06-2010, 20:23
به نظر من(چه شخصیت مهمی!!!)همین سهمیه ها تقریبا عادلانه است

اگر سهمیه اروپا بیشتره بخاطر اینکه فوتبال واقعا دست اوناست

بردیا
19-06-2010, 21:32
کلا باید تیمهای جام جهانی کم بشه تا کیفیت بره بالا. مثل جام ملتهای اروپا باید 8 تیمی بشه تا حداکثر کیفیت رو شاهد باشیم.

یورو 16تیمی هستش

ghahremanimehdi
19-06-2010, 21:49
جام جهانی داره به سمتی میره که دیگه ستاره های تیمهای معروف، خوب بازی نمیکنند یعنی انگیزه ای برای بازی خوب ندارند چون اصل هنرشون رو توی باشگاهشون نشون میدن و اصل درآمدشون هم از همون بازی های باشگاهیشون هست.
قدیما بازیکنها سعی میکردند تا خودشون رو خوب نشون بدن تا بتونند توسط باشگاههای اروپایی جذب بشن ولی الان دیگه اینطور نیست.ولی بازیکنهای تیم ملی های غیر معروف سعی میکنند تا بهترین بازیشون رو در جام جهانی بکنند تا خودشون رو به دنیا معرفی کنند تا بعدا بتونن توسط باشگاههای معروف اروپایی جذب بشن. دلیل اینکه در این جام جهانی میبینید تیمهای متفرقه مقابل تیمهای بزرگ ،بهتربازی میکنند همین هست.

united
19-06-2010, 21:52
به نظر من سهمیه اروپا خیلی کمه
شما دقت کنید این دوره چه تیمهای مهمی از اروپا نتونستن بیان جام جهانی بلژیک، ایرلند، ترکیه، روسیه، سوئد، لهستان، چک و...
اونوقت از آسیا چه تیمهای مهمی نتونستن بیان جام جهانی ایران و عربستان!
فقط یه مقایسه ای بین این تیمها داشته باشید تا ببینید سهم اروپا واقعا زیاده یا کمه

pandemonium
19-06-2010, 22:19
خیر . من مخالف کم کردن سهمیه اروپا هستم .

همین نماینده ها واسه آسیا شایسته و "کافی" هستند (البته استرالیا هم که افتضاح بود این دوره)

سهمیه آسیا زیاد بشه که این عرب ها بیشتر از گذشته راه بیفتند بیاند جام جهانی فضاحت بیشتری راه بندازند ؟!
ایران هم اگر راه پیدا نمیکنه خب معمولا لیاقت جام جهانی رو نداره ، دور قبل این رو شاهد بودیم .

errmii
19-06-2010, 22:25
مخالفم
تازه سهمیه اروپا کم هم هست!
همین الان که سهمیشون 15 تاست بازم خیلی از تیم های خوب مثل سوئد..اوکراین..ترکیه..ایرلند ..روسیه..جمهوری چک و ... فرصت حضور در جام جهانی رو پیدا نمی کنن!
سهمیه اسیا همینقدر بسه
ایندفعه که می بینید تیمای آسیایی خوب نتیجه گرفتن(به جز یه مقدار استرالیا اونم در بازی اولش)چون تیم های خوبی از آسیا راه پیدا کردن به جام جهانی و هیچکدوم آبروریزی نکردن چون همشون از شرق آسیا بودن
اگر از غرب آسیا هر تیمی بره کیسه گل و زنگ تفریح میشه و خیلی هنر کنه می تونه با یک امتیاز برگرده خونش

نادر1368
19-06-2010, 22:42
اسیا کره جنوبی فقط کافیه یه سهمیه از سرمونم زیاده حالا 1.5 هم خوبه ژآپن ابدیده تر میشه به نظر من حالت تعادل رعایت شده اسیا هم زیاده که کم نیست!افریقا هم خوبه امریکای جنوبی شاید یه کم کمه تیمی ندیدین که تو این قاره باشه راحت ببازه انصافا فوتبال خوبی بازی میکنن به نظر تا الان مهیج ترین بازی هارو این تیما انجام دادن البته قسمت جنوبی شمالی هم مکزیک و امریکا خوبن همین دوتا بیان کافیه!اروپا هم انقدرام تیماش خوب بازی نمی کنن!البته از دید یک بیننده میگم من که تا الان بازی قشنگی از تیمای اروپایی ندیدم بجز المان و کمی هم هلند البته از بزرگان مثل انگلیس ایتالیا فرانسه اسپانیا و پرتغال به نظر گروه بندی جوری بود که بعضیا راحت اومدن از اروپا بعضی دیگه نتونستن مثل ترکیه که انصافا باید میبود همانند روسیه.

گرافيكار
20-06-2010, 20:40
به نظر من سهمیه اروپا خیلی کمه
شما دقت کنید این دوره چه تیمهای مهمی از اروپا نتونستن بیان جام جهانی بلژیک، ایرلند، ترکیه، روسیه، سوئد، لهستان، چک و...
اونوقت از آسیا چه تیمهای مهمی نتونستن بیان جام جهانی ایران و عربستان!
فقط یه مقایسه ای بین این تیمها داشته باشید تا ببینید سهم اروپا واقعا زیاده یا کمه
عزيز من اين تيمايي كه شما اسم بردي
به همين تيماي اروپايي باختن كه حالا دارن توي جام 2010 براي يه گل زدن جون ميكنن

.SA33D.
20-06-2010, 21:24
به نظر من همین 4.5 سهمیه هم از سر اسیا زیاده. (البته اگه دست من بود اسیا رو 4.25 و اقیانوسیه رو 0.25 در نظر میگرفتم که جام خیلی بیش از حد نیافته دست بچه ها)
نمونه ش همین دوره،آبروی اسیا رو بردن با این بازیهاشون. اون از ژاپن که با سیستم 10 0 0 بازی میکنه و از فوتبال فقط دفاع کردن بلده اونم از استرالیا و کره که هم فوتبالشون فوتبال نبود،هم شدن حضرت آبکش.شانس اوردیم بحرین نرفت جام جهانی،وگرنه کثیفترین فوتبال ممکن رو باید تحمل میکردیم.حالا با این اوصاف فرض کنیم عربستان و ایران هم مشرف میشدن آفریقا،... آخرش میخواستن چه گلی به سر جام جهانی بزنن؟؟؟؟ فوتبال یعنی حمله و هیجان و گل زدن. نه 90 دقیقه 10 نفره دفاع کردن و با اوت دستی گل زدن.
حالا اروپای بیچاره با این همه تیم شاخ که این دوره غایبن.
البته من ایمان دارم اگه سهمیه اسیا 10 تیم هم بشه ایران بطور متوسط هر 3 دوره یه بار میتونه بره جام جهانی(اونم با بازی پلی آف) . فوتبال ایران داره دنده عقب میره.متاسفم.

گرافيكار
20-06-2010, 21:46
به نظر من همین 4.5 سهمیه هم از سر اسیا زیاده. (البته اگه دست من بود اسیا رو 4.25 و اقیانوسیه رو 0.25 در نظر میگرفتم که جام خیلی بیش از حد نیافته دست بچه ها)
نمونه ش همین دوره،آبروی اسیا رو بردن با این بازیهاشون. اون از ژاپن که با سیستم 10 0 0 بازی میکنه و از فوتبال فقط دفاع کردن بلده اونم از استرالیا و کره که هم فوتبالشون فوتبال نبود،هم شدن حضرت آبکش.شانس اوردیم بحرین نرفت جام جهانی،وگرنه کثیفترین فوتبال ممکن رو باید تحمل میکردیم.حالا با این اوصاف فرض کنیم عربستان و ایران هم مشرف میشدن آفریقا،... آخرش میخواستن چه گلی به سر جام جهانی بزنن؟؟؟؟ فوتبال یعنی حمله و هیجان و گل زدن. نه 90 دقیقه 10 نفره دفاع کردن و با اوت دستی گل زدن.
حالا اروپای بیچاره با این همه تیم شاخ که این دوره غایبن.
البته من ایمان دارم اگه سهمیه اسیا 10 تیم هم بشه ایران بطور متوسط هر 3 دوره یه بار میتونه بره جام جهانی(اونم با بازی پلی آف) . فوتبال ایران داره دنده عقب میره.متاسفم.
من نميدونم چرا وقتي آقاي مورينيو با دفاع قهرمان اروپا ميشه
ميشه آقاي خاص و پروفسور تاكتيك
اما وقتي آسياييها اين كارو ميكنن كه توجيهش به خاطر ضعيفتر بودن آسياييها منطقي تره ميشن ضد فوتبال
يادتون نره اروپا بزرگترين رواج دهنده فوتبال دفاعيه
يونان 2004
فرانسه و ايتالياي 2006
اينتر و بايرن جام باشگاه هاي اروپا
و خيلي قهرمانيهاي ديگه
اگه يه بار زحمت ميكشيدي و تاريخ فوتبال رو مرور ميكردي
ميديدي كه ايتاليا فوتبال دفاعي رو به دنيا معرفي كرد
و هجومي ترين تيمهاي اروپايي مثل هلند و پرتغال توفيق چنداني در تاريخ اين قاره نداشتن
اصولا اين روزا هر كي بلند ميشه در مورد دفاعي بازي كردن تيمهاي آسيايي حرف ميزنه
غافل از اينكه تيمها در چه شرايطي با هم رقابت ميكنن

united
20-06-2010, 21:46
عزيز من اين تيمايي كه شما اسم بردي
به همين تيماي اروپايي باختن كه حالا دارن توي جام 2010 براي يه گل زدن جون ميكنن

نتیجه نگرفتن تیمها در جام جهانی به دلیل آب و هوا و عادت نداشتن بازیکنای بزرگه
همونطور که در سال 2002 هم همه تیمهای بزرگ پر ستاره به راحتی حذف شدن
کلا هر بار که جام جهانی در قاره ای غیر از اروپا بر گزار میشه بازیهاش در حد و اندازهای لیگ برتر ایران میشه

pcnondaily
20-06-2010, 21:59
کلا هر بار که جام جهانی در قاره ای غیر از اروپا بر گزار میشه بازیهاش در حد و اندازهای لیگ برتر ایران میشه
پس نتیجه اخلاقی اینه که هروقت بازی ها توی اروپا بود، سهمیه اروپا، هر وقت آسیا بود، سهمیه آسیا، هر وقت آفریقا بود، سهمیه آفریقا و هروقت آمریکا بود، سهمیه آمریکا رو زیاد می کنیم تا شاهد بهبود کیفیت مسابقات باشیم!:31:
هرچند که الان توی آفریقای جنوبی زمستونه و اگه کسی تحمل این هوا رو نداشته باشه، اون اروپایی ها نیستن!
البته آفرقایی ها هم که امسال غوغا کردن دیگه...حسابی مارو شرمنده کردن!
به نظر من مشکل این نیست که تیم های اروپایی سهمیه شون زیاده...مشکل اینه که کلا کیفیت مسابقات ملی اومده پایین چون بازیکنا بیشتر توانشونو برای تیم باشگاهی (که حقوقشونو میده وآیندشونو تامین می کنه) میزارن و دیگه برای تیم ملی رمقی نمیمونه. این مسئله به خصوص از 2002 به بعد کاملا مشهود بود. تقریبا توی این چند دوره اخیر تنها تیم هایی موفقیت (و نه قهرمانی) به دست آوردن که انگیزه بالایی داشتن. کره و ژاپن یا همین آفریقای جنوبی. سنگال، آلمان.
همه این مسائل بعلاوه اینکه الان به شدت با فقر ستاره روبرو هستیم باعث شده کیفیت مسابقات کم بشه. اگه 98 فرانسه جالب بود، یه قسمت بزرگش به خاطر ستاره هاش بود.
ولی کلا حالا بلاتر کی میخواد لیست تعداد سهمیه ها رو تحویل بگیره، بگید ما هم بیایم اونجا!!!:27:
:31:

teza
20-06-2010, 22:03
فکر کنم بعضی از دوستان دوست داشتن جام جهانی هم مثل جام ملتهای اروپا بشه و فقط دو تیم برزیل و ارژانتین به این تیمها اضافه بشن ولی امثال کدوم تیم اروپایی خوب بازی کرده هان بگید دیگه کدوم؟؟؟؟؟؟
اگه هم میگید که جام توی اروپا حتما باشه تا این تیم ها خوب بازیکنن خوب همون جام ملتهای اروپا بهتره که

.SA33D.
20-06-2010, 23:47
من نميدونم چرا وقتي آقاي مورينيو با دفاع قهرمان اروپا ميشه
ميشه آقاي خاص و پروفسور تاكتيك
اما وقتي آسياييها اين كارو ميكنن كه توجيهش به خاطر ضعيفتر بودن آسياييها منطقي تره ميشن ضد فوتبال
يادتون نره اروپا بزرگترين رواج دهنده فوتبال دفاعيه
يونان 2004
فرانسه و ايتالياي 2006
اينتر و بايرن جام باشگاه هاي اروپا
و خيلي قهرمانيهاي ديگه
اگه يه بار زحمت ميكشيدي و تاريخ فوتبال رو مرور ميكردي
ميديدي كه ايتاليا فوتبال دفاعي رو به دنيا معرفي كرد
و هجومي ترين تيمهاي اروپايي مثل هلند و پرتغال توفيق چنداني در تاريخ اين قاره نداشتن
اصولا اين روزا هر كي بلند ميشه در مورد دفاعي بازي كردن تيمهاي آسيايي حرف ميزنه
غافل از اينكه تيمها در چه شرايطي با هم رقابت ميكنن

شما هم اگه یکم زحمت میکشیدی وپست منو میخوندی:27: میدیدی که من ادعا نکردم اسیایی ها سبک دفاعی رو ابداع کردن و نگفتم مورینیو و یونان و فرانسه و ایتالیای 2006 و خیلی قهرمانهای دیگه کار خوبی کردن.حرف من سر اینه که این سبک فوتبال نمیتونه مثل قبل جذاب باشه.حالا چه برزیل چه مالدیو.
دوست عزیز لطفا یکم قبل جواب دادن به پست خوب بخونش تا حرفهای مربوط بهش بزنی.
وضمنا اگه شما ادعا میکنی خیلی فوتبال سرت میشه یکم بگو همه فیض ببریم :31:
"ضمنا من وقت واسه کل کل ندارم. مرسی "

گرافيكار
21-06-2010, 00:16
اوه:18: ماي گاد
اين ديگه چه دليليه
:18::18::18::18:
چطور قاره هاي ديگه توي اروپا قهرمان ميشن
اما اروپاييا خارج از اين قاره نه
اين كه خودش دليليه بر ضعف تاريخي تيمهاي اروپايي

pcforlife
21-06-2010, 00:17
قبل از اینکه نظرم رو بگم این آمار رو بخونید:

5% تیم های عضو قاره اقیانوسیه به جام جهانی صعود می کنند. (10 تیم عضو این قاره، سهمیه صعود 0.5)
10% تیم های عضو قاره آمریکا شمالی و مرکزی به جام جهانی صعود می کنند. (35 تیم عضو این قاره، سهمیه صعود 3.5)
10.5% تیم های عضو قاره آسیا به جام جهانی صعود می کنند. (43 تیم عضو این قاره، سهمیه صعود 4.5)
10.5% تیم های عضو قاره آفریقا به جام جهانی صعود می کنند. (48 تیم عضو این قاره، سهمیه صعود 5)
24.5% تیم های عضو قاره اروپا به جام جهانی صعود می کنند. (53 تیم عضو این قاره، سهمیه صعود 13)
45% تیم های عضو قاره آمریکای جنوبی به جام جهانی صعود می کنند. (10 تیم عضو این قاره، سهمیه صعود 4.5)

به نظر من این سهمیه بندی عادلانست! به خاطر اینکه اگه به عملکرد تیم های قاره های مختلف در جام جهانی نگاه کنیم، میبینیم که کملا درسته که قاره آمریکای جنوبی هر تیمش 45% شانس صعود به جام جهانی رو داشته باشه. ضمن اینکه اگه ما تو تاریخ جام جهانی یه بار به مرحله دوم رفته بودیم، قطعا انتظار داشتیم که سهمیه آسیا بیشتر بشه، چه برسه که ما بین 4 تیم یا 8 تیم می رسیدیم....!!!:31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من چون درباره قاره های دیگه و شریطشون اطلاع ندارم، اظهار نظر نمی کنم... ولی به نظر من تو آسیا یه موضوع مهمی هست به نام مسافت که تو هیچ کدوم از قاره ها به این شدت نیست و البته AFC زیاد بهش توجه نمی کنه... شاید یکی از دلایلی که هیچ کدوم از تیم های غرب آسیا صعود نکردند، به دلیل کم آوردنشون بوده...
من حساب کردم که تیم های غرب آسیایی ها که 6 تیم از 10 تیم مرحله پایانی صعود به جام جهانی از قاره آسیا رو تشکیل میدادند، تنها 5 امتیاز در خانه 4 تیم شرق آسیایی دیگه گرفتند و اون 4 تیم شرق آسیایی در خانه تیم های غرب آسیایی 27 امتیاز گرفتند!:18:
خوب این نشون میده که تیم های شرق آسیایی بیشتر تونستند مسافت قاره کهن و تغییرات آب و هوایی و مکانی و زمانی و خستگی سفر رو تحمل کنید (حالا کاری به قوی بودن تیم های شرق اسیایی ندارم)
به نظر اگر تیم های شرق آسیایی و غرب آسیایی به صورت جدا با هم رقابت کنند و فرضا سهمیه غرب آسیا 1.5 یا 2 و سهمیه شرق آسیا 2.5 یا 3 باشد، اون موقع تیمی مثل کره شمالی در یه رقابت جانانه ای با تیم های شرق آسیایی به جام جهانی می ره. یا حتی تیمی مثل نیوزلند با نماینده ای قدرتمند تر از آسیا رو به رو میشه...:20:

یعنی اگه آسیا 5 تا سهمیه داشته باشه میریم جام جهانی؟

نور به قبرش بباره، سال 78 در حالی ایران رفت جام جهانی که با اقیانوسیه مشترکا یه سهمیه داشتیم.:37:
اون موقع کلا جام جهانی با 16 تیم برگزار میشد! که کلا آسیا + اقیانوسیه یه نماینده داشت! یعنی هر قاره نیم نماینده!!!:18: فکر کنم یه بار علی پروین بود که گفت تیم ملی 98 و 2006 فکر نکنن هنر کردند! تیم ملی 78 بود که مقتدرانه رفت جام جهانی!:20:

یورو 16تیمی هستش
یورو 2016 که تو فرانسس، برای اولین بار 24 تیمه برگزار خواهد شد.:20:
یاعلی:11:

united
21-06-2010, 00:18
کلا با قهرمان شدن تیمهایی مثل یونان و اسپانیا دیگه فوتبال اون جذابیت رو نداره
من که دیگه این جام جهانی آخرین فوتبالیه که با دقت دمبال میکنم
واقعا ارزش نداره آدم اینقدر وقتشو برای همچین فوتبالی صرف کنه

گرافيكار
21-06-2010, 00:23
شما هم اگه یکم زحمت میکشیدی وپست منو میخوندی:27: میدیدی که من ادعا نکردم اسیایی ها سبک دفاعی رو ابداع کردن و نگفتم مورینیو و یونان و فرانسه و ایتالیای 2006 و خیلی قهرمانهای دیگه کار خوبی کردن.حرف من سر اینه که این سبک فوتبال نمیتونه مثل قبل جذاب باشه.حالا چه برزیل چه مالدیو.
دوست عزیز لطفا یکم قبل جواب دادن به پست خوب بخونش تا حرفهای مربوط بهش بزنی.
وضمنا اگه شما ادعا میکنی خیلی فوتبال سرت میشه یکم بگو همه فیض ببریم :31:
"ضمنا من وقت واسه کل کل ندارم. مرسی"
عزيز دل برادر:21:
شما هم يه بار با دقت جواب منو بخون
تا متوجه بشي من اين حرفا رو به تو نسبت ندادم
حرف سر اينه كه شما فوتبال دفاعيه آسياييها رو رد ميكنيد بدون اينكه به خواستگاه اين تاكتيك توجه كني
من هم ميگم فوتبال دفاعيه آسيا بازتاب فوتبال اروپاس
همين كه شما گفتي و دوستان فيض بردن كافيه حاج آقا:31:

united
21-06-2010, 00:23
اوه:18: ماي گاد
اين ديگه چه دليليه
:18::18::18::18:
چطور قاره هاي ديگه توي اروپا قهرمان ميشن
اما اروپاييا خارج از اين قاره نه
اين كه خودش دليليه بر ضعف تاريخي تيمهاي اروپايي

جناب قاره های دیگه چون بیشتر بازیکناشون در اروپا بازی میکنن با شرایط اروپا کاملا آشنا هستند
ولی این اروپاییها هستند که فقط در اروپا بازی کردند و میکنند در نتیجه در قارهای دیگه دچار مشکل میشن

foxyjanam
21-06-2010, 03:34
من به نظرم باید سهمیه ها رو کم کنن
واجبه کره شمالی،اسلونی ،کامرون و .... تو جام باشن؟؟
خلاصش کنن تو 16تا تیم.(بازم اگه اضافی داشت بهشون میگم که حذف کنن:31:)
خیلی هم سطح بازیاش پایینه
جام باشگاه ها کجا این کجا !!! ؟؟

.SA33D.
21-06-2010, 09:37
عزيز دل برادر:21:
شما هم يه بار با دقت جواب منو بخون
تا متوجه بشي من اين حرفا رو به تو نسبت ندادم
حرف سر اينه كه شما فوتبال دفاعيه آسياييها رو رد ميكنيد بدون اينكه به خواستگاه اين تاكتيك توجه كني
من هم ميگم فوتبال دفاعيه آسيا بازتاب فوتبال اروپاس
همين كه شما گفتي و دوستان فيض بردن كافيه حاج آقا:31:
بله خب میدونم ،شما دلت از جای دیگه پر بود. اما بی قافیه گریز نزن.وقتی به پست من نقل و قول میکنی یعنی داری به من میگی .طبیعتا.

masoudtr
21-06-2010, 09:54
باید از سهمیه اسیا و افریقا کم کنن
افریقایی ها که همه حذف شدن
اسیایی ها هم که 4 تا 4 تا گل میخورن

گرافيكار
21-06-2010, 13:17
باید از سهمیه اسیا و افریقا کم کنن
افریقایی ها که همه حذف شدن
اسیایی ها هم که 4 تا 4 تا گل میخورن
منم موافقم
اين سهميه براي آفريقا هم زياده
كلا با نظر بعضي از دوستان كه تعداد كلي تيمها كم بشه بيشتر موافقم
اما فيفا مگه ميتونه پول بيشتر و درآمد بيشتر رو فداي كيفيت كنه
تازه يوفا به همين خاطر جام اروپا رو قراره 24 تيمه برگزار كنه
اون ديگه قراره چه جامي بشه
اضافه شدن چندين يونان جديد به فوتبال قاره نسبتا سبز:31:

گرافيكار
22-06-2010, 21:27
خب اولين تيم اروپايي كه اتفاقا از بزرگان اين قاره هستش حذف شد
فرانسه باي باي...

united
23-06-2010, 10:07
باید سیاستهای فیفا رو هم در نظر گرفت
فیفا قصد داره فوتبال رو در جهان همه گیر کنه و به خاطر همین سهمیه آسیا آفریقا و حتی آمریکای شمالی رو بیشتر از حد توانشون قرار داده تا تشویقی بشه برای این قارها
والا کیه که ندونه آسیا حداکثر دو و نیم و آفریقا 3 نماینده بیشتر نباید داشته باشند

zahedy2006
23-06-2010, 14:37
اما فيفا مگه ميتونه پول بيشتر و درآمد بيشتر رو فداي كيفيت كنه
البته فیفا به هر تیم 7 میلیون می دهد و برای مراحل بالاتر بیشتر
و سالی 250000 دلار یعنی به فاصله هر جام جهانی 1 میلیون دلار به 280 کشور جهت پیشرفت فوتبال کمک می کنه
به هرحال فیفا هم تشکیلاتی شاید بزرگتر از اداره یک کشور داشته باشه و همه اینها هزینه داره

البته نکته ای دیگر نیز می ماند
کیفیت رو باید ترجمه کنیم و تقابل جام جهانی و کیفیت چیست؟

جام جهانی یعنی شرکت یه تعداد قابل قبولی از نماینده ها. (یهو یه مریخی اومد رو زمین نگه 20 تا کشور لیگ برتر زمین رو تشکیل داده اند)
نمیشه همواره بازی آرژانتین برزیل ببینیم تا بالاترین سطوح کیفیت را ملاحظه کنیم

گرافيكار
24-06-2010, 19:45
آفريقا توي اين جام واقعا ضعيف كار كرد
توي قاره خودشون واقعا گند زدن

گرافيكار
26-06-2010, 01:35
خب دور مقدماتي تموم شد
آمركاي جنوبي با صعود ههمه تيمهاش بهترين قاره هست
آمركاي شمالي با صعود دو تيم از سه تيمش رده بعدي
آسيا با صعود دو تيم از چهار تيمش رده سوم
اروپا گند زدو از 13 سهميه اش تنها شش تيمش به مرحله بعد رفتن يعني كمتر از نصف تيماش
معلوم نبود اگه تو بعضي از گروها 2 تا تيم اروپايي نبود چي ميشد؟؟؟
آفريقا هم ضعيفترين قاره با صعود فقط يك تيم از شش سهميه
واقعا گند زدن
اين تعداد سهميه براي آفريقا واقعا زياده
خيلي وقته كه اين قاره از آسيا عقب افتاده
اما اقيانوسيه با يك سهميه
بدون باخت
فقط تشويق حقشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گرافيكار
27-06-2010, 01:08
مرحله‌ي گروهي رقابت‌هاي جام جهاني از نگاه آمار و ارقام؛ آفريقا نوميدي محض؛ آسيا آغاز عصر شكوفايي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با پايان يافتن مرحله يک هشتم نهايي جام جهاني ‌٢٠١٠ آفريقاي جنوبي با توجه به آمار و ارقام، نکات جالبي از اين رقابت‌ها به دست مي‌آيد.
با گذشت ‌١٥ روز از جام جهاني و انجام ‌٤٨ مسابقه، چهره تيم‌هاي راه يافته به مرحله يک هشتم نهايي مشخص شد. بررسي اعداد و آمار مربوط به مرحله گروهي اين رقابت‌ها خالي از لطف نيست.
آمريکاي جنوبي: سلطان جديد فوتبال با ميانگين ‌٢٧/٢ امتياز در هر بازي
تيم‌هاي قاره آمريکاي جنوبي در ‌١٥ مسابقه خود در مرحله گروهي جام جهاني ‌٣٥ امتياز به دست آوردند که آمار بسيار خوبي است. تيم‌هاي برزيل، آرژانتين، پاراگوئه و اروگوئه با اقتدار به عنوان تيم نخست راهي مرحله بعد شدند. تيم‌ شيلي هم با ‌٦ امتياز و تنها به دليل تفاضل گل کمتر نسبت به اسپانيا به عنوان تيم دوم گام به مرحله بعدي رقابت‌ها گذاشت. نمايش مقتدرانه تيم‌هاي آمريکاي جنوبي احتمالا باعث افزايش سهميه اين قاره در جام‌هاي جهاني آينده خواهد شد.
اروپا: غول‌هاي ضعيف با ميانگين ‌٣٨/١ امتياز در هر بازي
اين آمار براي تيم‌هاي اروپايي که همواره بهترين نتايج را در جام‌هاي جهاني گرفته‌اند باور کردني نيست. تيم‌هاي قاره سبز در جام جهاني ‌٢٠١٠ آفريقاي جنوبي از ‌٢٩ مسابقه در مقابل تيم‌هاي ساير قاره‌ها تنها ‌٤٠ امتياز کسب کرده‌اند.
هلند تنها تيمي بود که تمام ديدارهايش را با پيروزي پشت سر گذاشت. پرتغال و اسپانيا هم به نسبت عملکرد خوبي داشتند اما در سوي مقابل ايتاليا، آلمان، انگليس و فرانسه در ‌١٢ مسابقه ‌١٣ امتياز کسب کردند که اين آمار اصلا قابل توجه نيست. نتايج ضعيف قاره اروپا زماني بيشتر به چشم خواهد آمد که با توجه به رده‌بندي فيفا خواهيم ديد تيم‌هاي رده دوم، پنجم،‌ ششم، هشتم و نهم از اين قاره انتخاب شده‌اند.
آسيا ـ‌ اقيانوسيه: آغاز عصر شکوفايي ‌١٣/١ امتياز در هر بازي
نيوزيلند به عنوان نماينده اقيانوسيه بدون ترديد يکي از پديده‌هاي اين دوره از رقابت‌ها بود. کسب نتيجه مساوي مقابل ايتاليا که منجر به حذف قهرمان جهان از گردونه مسابقه‌ها شد، يکي از شگفتي‌هاي جام نوزدهم را رقم زد. کره جنوبي و ژاپن هم با نمايش مقتدرانه در گروه‌هاي دوم و پنجم نشان دادند که عصر جديدي در فوتبال آسيا آغاز شده است. استراليا هم پس از شکست تحقيرآميز در ديدار نخست، نشان داد اين نتيجه تا حدي اتفاقي بوده است. کره شمالي نيز تنها در ديدار اول مقابل برزيل بود که با دفاع چند لايه با کمترين اختلاف ممکن مغلوب تيم اول رده‌بندي فيفا شد. اگر نتايج تيم کره شمالي نبود بي‌شک امتياز تيم‌هاي آسيايي از اين هم فراتر مي‌رفت. حضور تيم‌هاي کره جنوبي و ژاپن در مرحله يک هشتم نهايي نويدبخش آغاز عصر جديدي در فوتبال قاره کهن است.
آمريکاي شمالي و مرکزي: ‌١١/١ امتياز در هر بازي
سه تيم راه يافته از قاره آمريکاي شمالي و مرکزي ‌١٠ امتياز در ‌٩ مسابقه به دست آوردند. آمريکا با گل ديرهنگام در دقيقه ‌٩١ در آخرين لحظات مسافر مرحله يک هشتم نهايي جام جهاني ‌٢٠١٠ شد.
مکزيک چندان انتظارها را برآورده نکرد و با کسب ‌٤ امتياز و تنها به لطف تفاضل گل نسبت به آفريقاي جنوبي به عنوان تيم دوم پس از اروگوئه به جمع ‌١٦ تيم پاياني راه يافت.
هندوراس هم نتايجي فراتر از انتظار نگرفت و تنها در آخرين ديدار توانست با تساوي مقابل سوئيس مانع از صعود اين تيم به دور بعد شود.
آفريقا: نااميدي محض ‌٨/٠ امتياز در هر بازي
با توجه به اينکه جام جهاني ‌٢٠١٠ در يک کشور آفريقايي برگزار مي‌شد، بيشتر کارشناسان پيش‌بيني مي‌کردند در اين دوره از رقابت‌ها تيم‌هاي آفريقايي بتوانند نسبت به دوره‌هاي گذشته عملکرد بهتري داشته باشند اما با پايان مرحله گروهي و صعود تنها يک تيم (غنا)‌ به دور يک هشتم نهايي جام جهاني، مشخص شد کشورهاي آفريقايي راه زيادي تا رسيدن به ابرقدرت‌هاي فوتبال دارند. کسب ‌١٤ امتياز در ‌١٨ مسابقه به هيچ وجه آمار قابل قبولي براي قاره سياه نيست. غنا تنها تيمي است که اميد را براي اين قاره زنده نگه داشته است. غنايي‌ها در گروه چهارم با ‌٤ امتياز و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به استراليا، به جمع ‌١٦ تيم پاياني اين رقابت‌ها راه يافتند.
تيم‌هاي الجزاير، نيجريه، کامرون و آفريقاي جنوبي هرگز نتوانستند انتظارها را برآورده کنند و وداعي زودهنگام با جام نوزدهم داشتند. بايد ديد تيم‌هاي قاره سياه براي جام جهاني ‌٢٠١٤ برزيل چه برنامه‌اي خواهند داشت.
اعداد مرحله گروهي:
صفر: کمترين گل زده توسط تيم‌هاي الجزاير و هندوراس که عنوان ضعيف‌ترين خط حمله اين رقابت‌ها را به خود اختصاص دادند.
صفر: کمترين گل خورده توسط تيم‌هاي پرتغال و اروگوئه که عنوان بهترين خط دفاعي را از آن خود کردند.
يک: سوئيس عاشق عدد يک بود. آن‌ها يک پيروزي، يک تساوي و يک شکست به دست آوردند. يک بار موفق به گلزني شدند و يک گل هم از خط دروازه‌شان گذشت.
دو: تعداد گل‌هاي کشورهاي قاره آمريکا که پذيرفته نشد.
هفت: بهترين خط حمله با هفت گل به آرژانتين و پرتغال رسيد با اين تفاوت که پرتغال اين هفت گل را در يک مسابقه به ثمر رساند.
دوازده: ضعيف‌ترين خط دفاع متعلق به کره شمالي است. آن‌ها مقابل برزيل تنها ‌٢ گل پذيرفتند اما در دو ديدار بعدي، ده بار توپ از خط دروازه‌ي آن‌ها عبور کرد.
صد و يک: در چهل و هشت ديدار مرحله گروهي جام جهاني، صد و يک بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد که به طور ميانگين ‌١/٢ گل براي هر بازي ثبت شد.

sina1415
27-06-2010, 01:14
به نظر من اسیا رو بکنن 2 تا سهمیه اونم واسه شرق اسیا ( کره و ژاپن)... به قسمت غرب اسیا اصلا سهمیه ندن .دی

باقی سهمیه اسا رو بدن افریقا ..

گرافيكار
27-06-2010, 01:16
به نظر من اسیا رو بکنن 2 تا سهمیه اونم واسه شرق اسیا ( کره و ژاپن)... به قسمت غرب اسیا اصلا سهمیه ندن .دی

باقی سهمیه اسا رو بدن افریقا ..
:31::31::31::31::31::31::31:
خب دليلش؟؟؟

sina1415
27-06-2010, 01:23
دلیلش معلومه .. تیمی مثل عرب ها و ایران برن جام جهانی چی کار ....مخصوصا ایران که همش باند بازیه ...ولی دم کره و ژاپن گرم .. خیلی باحاشون حال کردم ...افریقا هم جای چند تا تیم خالی بود مثل مصر ...سنگال ...به نظر من جام جهانی یعنی جام ملت های اروپاه بعلاوه 3-4 تا تیم دیگه..

گرافيكار
27-06-2010, 01:31
دلیلش معلومه .. تیمی مثل عرب ها و ایران برن جام جهانی چی کار ....مخصوصا ایران که همش باند بازیه ...ولی دم کره و ژاپن گرم .. خیلی باحاشون حال کردم ...افریقا هم جای چند تا تیم خالی بود مثل مصر ...سنگال ...به نظر من جام جهانی یعنی جام ملت های اروپاه بعلاوه 3-4 تا تیم دیگه..
يعني آفريقا با اين گندي كه توي قاره خودشون زده
لايق چند سهميه ديگس
منطقي باش دادا:27:

hacpdvp
28-06-2010, 20:42
به فرض سهمیه اروپا کم شد ، میخوان به کدوم قاره بدن
آسیا که وضعش معلومه:31:
استرلیا و اقیانوسیه که اوضاعشون از آسیا بدتره:31:
آفریقایی ها هم که لیگ کشور هاشون خیلی ضعیفه درسته استعداد زیلدی ولی فقط اونایی که تو اروپا پرور ش داده میشن بازکنای بزرگی میشن

آمریکای مرکزی آمریکای جنوبی هم تیم های خوبشون دارن میان با سهمیه بیشتر فقط تیم های ضعیف رو دارن زیاد میکنن
13 تیم حق اروپا هست

davy jones
28-06-2010, 20:49
به نظرم 5 سهمیه برای آمریکای لاتین واقعا ظلمه. هر 5 نماینده آمریکای لاتین صعود کردن در حالی که از 13 نماینده اروپا فقط 6 تا صعود کردن. وجود تیمهای آمریکای لاتین به جام جهانی روح میده. به نظرم تا الان زیباترین و تماشاگر پسند ترین بازیها رو تو این جام شیلی ارائه کرده.

ولی به نظرم حق آسیا و آفریقا همون 5 تا تیمه. بیشتر از این شایستگیش رو ندارن. البته اگه غنا بتونه تو مراحل بعدی هم گامم بگذاره و صعود کنه به نظرم مبتونه سهمیه آفریقا رو بکنه 6 تا.

united
28-06-2010, 21:16
دوره قبل 11 نماینده اروپا به مرحله بعد صعود کردند!
پس زیاد به اروپا گیر ندید اتفاقا نماینده های اروپا کم هم هستند
شما دقت کنید چه تیمهایی از اروپا موفق نشدن به جام جهانی بیان
چک ترکیه ایرلند لهستان اتریش اوکراین سوئد بلژیک روسیه

گرافيكار
28-06-2010, 21:26
كلا به نظر من تعداد تيمها بايد كم بشه
با 32 تيم جام دوره به دوره بي كيفيتر ميشه
هر چند كه براي فيفا پول از همه چيز بيشتر اهميت داره

¥ Ramin2 ¥
28-06-2010, 22:47
همینی که هست خوبه. اونها خودشون خیلی بهتر از من و تو کارشون رو بلدند.

گرافيكار
29-06-2010, 00:16
همینی که هست خوبه. اونها خودشون خیلی بهتر از من و تو کارشون رو بلدند.
باشه:20::20::20:

arctany
29-06-2010, 01:22
آخه اگه سهمیه های آسیا رو بیشتر کنن معنیش اینه که ما با وضعیت فعلی تیممون استحقاق حضور در جام جهانی رو داریم.داریم؟

خداییش نداریم دیگه:31:
یادمون نره تو همین اروپا تیمهایی مثل ترکیه و روسیه و ایرلند و چک و کرواسی (که هردفعه مادو تا ازش میخوریم!) نتونستن توجام جهانی حضور داشته باشن

=>با وجود افت شدید کیفیت فوتبال اروپا همچنان نسبت بین سهمیه اسیا و اروپا رو عادلانه می دونم

گرافيكار
29-06-2010, 11:29
آخه اگه سهمیه های آسیا رو بیشتر کنن معنیش اینه که ما با وضعیت فعلی تیممون استحقاق حضور در جام جهانی رو داریم.داریم؟

خداییش نداریم دیگه:31:
یادمون نره تو همین اروپا تیمهایی مثل ترکیه و روسیه و ایرلند و چک و کرواسی (که هردفعه مادو تا ازش میخوریم!) نتونستن توجام جهانی حضور داشته باشن

=>با وجود افت شدید کیفیت فوتبال اروپا همچنان نسبت بین سهمیه اسیا و اروپا رو عادلانه می دونم
يادتونم نره كه ايران غير از پرو كه به خاطر دست كم گرفتن حريف بعد از تساوي با اسكاتلند افسانه اي بود
هيچوقت حريف آسوني نبوده

Mr.Crow
29-06-2010, 11:55
از آسیا دو تا و از آفریقا هم دو سه تا کم کنن , اضافه کنن به اروپا و آمریکای جنوبی :دی

آرش-19
29-06-2010, 14:30
سهمیه ها خوبه, فقط اگه یکم وقتشو بیشتر کنن بهتر میشه :31:
ولی از شوخی گذشته, به نظر من تو آسیا همون کره و ژاپون و یکم استرالیا لیاقت جام جهانی
رو دارن, اگه از آسیا یه سهمیه کم کنن و به امریکای لاتین بدن بهتره.

آرسـام
29-06-2010, 14:37
به نظر من باید سهمیه بندی رو بردارن چون گاهی آدم یادش میره کارتش رو ببره پمپ بنزین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
--------------------------------------------
کلا باید سهمیه بندی برداشته بشه. تمام تیمهای جهان بصورت یکنواخت در 31 گروه 6 تیمی ( بعضی گروه ها 7 تیمی ) در دور مقدماتی بازیهاشون رو بصورت رفت و برگشت انجام بدن و قهرمان هر گروه بعلاوه تیم میزبان دور نهایی جام جهانی رو برگزار کنند.
------------------------------------------------------------------------
به جان خودم ایده ام مشتیه ها ! یه کم روش فکر کنید.

water_lily_2012
29-06-2010, 15:15
فکر کنم سهمیه اروپا نسبت به قاره های دیگه خیلی بیشتره
آسیا کمه

Mojtaba N87
29-06-2010, 15:37
به نظر من باید سهمیه بندی رو بردارن چون گاهی آدم یادش میره کارتش رو ببره پمپ بنزین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
--------------------------------------------
کلا باید سهمیه بندی برداشته بشه. تمام تیمهای جهان بصورت یکنواخت در 31 گروه 6 تیمی ( بعضی گروه ها 7 تیمی ) در دور مقدماتی بازیهاشون رو بصورت رفت و برگشت انجام بدن و قهرمان هر گروه بعلاوه تیم میزبان دور نهایی جام جهانی رو برگزار کنند.
------------------------------------------------------------------------
به جان خودم ایده ام مشتیه ها ! یه کم روش فکر کنید.

شما تا حالا کجا بودی؟ : دی

اینجوری که فقط اروپا و آمریکای لاتین میان! دیگه جام جهانی نمیشه :دی

آرسـام
29-06-2010, 15:44
شما تا حالا کجا بودی؟ : دی

اینجوری که فقط اروپا و آمریکای لاتین میان! دیگه جام جهانی نمیشه :دی
مگه جام جهانی جای شایسته ها نیست؟

united
29-06-2010, 17:11
به نظرم بهتره جام جهانی و لیگ کشورها رو هر دو سال یک بار برگزار کنن!
یعنی بازیکن یک سال در خدمت تیم ملی باشه یک سال در خدمت باشگاه!!
نحوه برگزاری مسابقات جام جهانی هم دقیقا مثل لیگ باشه یعنی دو بازی رفت و برگشت سری آ و ب و ...!!!

B L A S T E R
29-06-2010, 17:14
نحوه برگزاری مسابقات جام جهانی هم دقیقا مثل لیگ باشه یعنی دو بازی رفت و برگشت سری آ و ب و ...!!!
لذت جام جهانی همین انتظارش هست !
2 سال یه بار باشه اهمیتش میاد پایین !
بعدشم یه تیم کلی زحمت کشیده جام رو برده فقط برای دو سال ؟

teza
29-06-2010, 18:07
دوستان چه ایده هایی دارند اگه فیفا میدونست حتما رو هوا میزدشون
ولی به نظر من باید از سهمیه افریقا و اروپا کم بشه وبه امریکای جنوبی و یه نیم هم به اسیا اضافه بشه که اسیا بشه 5 سهمیه کامل 4/5 سهمیه خیلی ستمه

united
29-06-2010, 21:57
لذت جام جهانی همین انتظارش هست !
2 سال یه بار باشه اهمیتش میاد پایین !
بعدشم یه تیم کلی زحمت کشیده جام رو برده فقط برای دو سال ؟

این سیستمها و برنامه های برگزاری فوتبال یک روش قدیمی و متعلق به 70 سال پیش هست
با توجه به پیشرفهای جهان بهتره فوتبال هم پیشرفت کنه
در ضمن چه ربطی به لذت داره ؟!
اگه طولانی تر شدن برگزاری مسابقات باعث افزایش لذت میشه پس هر 10 سال یک بار برگزارش کنن که لذتش خیلی زیاد بشه!
شما اصلا منظور منو متوجه نشدید این سیستم برگزاری مسابقات فوتبال سه ایراد داره
1-بازیکنان بعد از لیگهای فشرده اون توانایی رو ندارن که در جام جهانی خوب بازی کنن
2- به دلیل نحوه برگزاری مسابقات نتایج نهایی ممکنه خیلی عادلانه نباشه چرا که همه تیمها با هم بازی نمیکنن و چه بسا تیمی که شایستگی مقامهای بالا را داشته باشه با یک اشتباه داوری و یا برخورد به یک تیم قوی خیلی زود مسابقات رو ترک کنه
3- در حال حاضر به دلیل برگزاری هر ساله رقابتهای باشگاهی و هر چهار سال یک بار جام جهانی بازیکنان بزرگ ترجیح میدن در باشگاههایشان خوب بازی کنن تا در جام جهانی

Mr.Crow
30-06-2010, 00:08
این سیستمها و برنامه های برگزاری فوتبال یک روش قدیمی و متعلق به 70 سال پیش هست
با توجه به پیشرفهای جهان بهتره فوتبال هم پیشرفت کنه
در ضمن چه ربطی به لذت داره ؟!
اگه طولانی تر شدن برگزاری مسابقات باعث افزایش لذت میشه پس هر 10 سال یک بار برگزارش کنن که لذتش خیلی زیاد بشه!
شما اصلا منظور منو متوجه نشدید این سیستم برگزاری مسابقات فوتبال سه ایراد داره
1-بازیکنان بعد از لیگهای فشرده اون توانایی رو ندارن که در جام جهانی خوب بازی کنن
2- به دلیل نحوه برگزاری مسابقات نتایج نهایی ممکنه خیلی عادلانه نباشه چرا که همه تیمها با هم بازی نمیکنن و چه بسا تیمی که شایستگی مقامهای بالا را داشته باشه با یک اشتباه داوری و یا برخورد به یک تیم قوی خیلی زود مسابقات رو ترک کنه
3- در حال حاضر به دلیل برگزاری هر ساله رقابتهای باشگاهی و هر چهار سال یک بار جام جهانی بازیکنان بزرگ ترجیح میدن در باشگاههایشان خوب بازی کنن تا در جام جهانی
آخه مشکل اینجاست که هر 4 سال یک بار هم یورو داریم. یعنی بین یورو و جام جهانی فقط 2 سال فاصله هست. اون طوری رسمآ یورو و جام جهانی می افتن روی هم ! یورو هم که به نظر بعضی ها فرق زیادی با جام جهانی نداره ! فقط برزیل و آرژانتین توش نیستن وگرنه تیمهای چرت و پرت آسیایی و آفریقایی و آمریکای شمالی واردش نمیشن و به جاش یه فوتبال اروپایی باکیفیت رو میبینیم !

Alireza_SA
30-06-2010, 22:30
از آمریکای شمالی یک سهمیه کم بشه به آمریکای جنوبی داده بشه. همین

بردیا
30-06-2010, 22:38
از آسیا و افریقا هم کم بشه به اروپا داده بشه
این همه تیم خوب تو اروپا هستن که نتونستن بیان جام