PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : X6,N97،مسئله این است!

cesc.cesar
18-06-2010, 21:16
درود
من می خواستم گوشی بخرم که بین X6 وmini N97 گیر کردم نمی دونم کدوم رو بگیرم
دوستان میشه راهنمایی کنید که کدوم رو بگیرم بهتره؟
همچنین صفحه نمایش X6 Capacitive هست در حالی که n97 Resistive،این 2 چه تفاوتی داره کدوم بهتره؟
راستشو بخواید نظرم روی X6 هست اما کیبورد n97Mini داره وسوسم میکنه!!!!!
کمکککک......:19:
راستی X6 و ان 97 اصل ساخت کجا هست؟
از لحاظ کیفیت صفحه نمایش کدوم بهتره؟

a_b
18-06-2010, 23:13
سلام. صفحه نمایش x6 خازنی هست یعنی با کوچکترین لمس کار می کنه (مثل آیفون) ولی n97 mini مقاومتی هست یعنی ضربه ای . تاچ x6 خیلی ردیفه . در ضمن تایپ توی x6 اگر گوشی رو حالت عمودی بگیری مثل بقیه گوشی ها می تونی تایپ کنی ولی اگر افقی بگیری هر حرف یک دکمه داره و میشه مثل صفحه کلید n97.
فکر می کنم هر دو ساخت چین و تحت لیسانس فنلاندن (دقیق نمیدونم ولی x6 رو اینجوریه)

mohamadreza666
18-06-2010, 23:15
این دوتا گوشی خیلی شبیه همن و بشتر سلیقه ای هست اما من باشم ان 97 mini رو بر میدارم به خاطر کیبوردش!!!

همچنین صفحه نمایش X6 Capacitive هست در حالی که n97 Resistive،این 2 چه تفاوتی داره کدوم بهتره؟
راستشو بخواید نظرم روی X6 هست اما کیبورد n97Mini داره وسوسم میکنه!!!!!
کمکککک......:19:
راستی X6 و ان 97 اصل ساخت کجا هست؟
صفحه نمایش x6 خازنیه مثه آیفون و با الکترون های نوک انگستان دست کار میکنه و از لحاظ تاچ بودن از ان97 mini بهتره اما ان 97 mini صفحه نمایشش خازنی نیس که با توجه به کیبورد داشتم میشه از این مورد چشم پوشی کرد!!!
هر دو ساخت چین هستند البته تحت لیسانس نوکیا و اصلا به فنلاند بودن و یا مجار بودن توجه نکن که همچین چیزی وجود نداره!!!
سبز باشی...!!!:10:

cesc.cesar
18-06-2010, 23:17
کدوم رو بگیرم حالا؟مشکل اینجاست

SANR
18-06-2010, 23:21
سلیقه ای هستش دوست من:

خودم هم می خوام x6 بردارم.هم قیمتش مناسب تره و هم خوشگل تر.

تازه صفحه نمایش هم همونطور که دوستان ذکر کردن،از ان 97 بهتره.
کیبورد رو ولش،من خودم شخصآ از لمسیش فقط اس ام اس میدم.

به هر حال نظر من هستش.

موفق باشی.

DariushGreat
18-06-2010, 23:22
اصلا سوی N97 نرو که تندی پشیمون می شی! :13:
X6 یه سر و گردن که سهله؛ 3 - 4 سر و گردن از N97 بالاتره!!!

شاد باشین :دی

mohamadreza666
18-06-2010, 23:30
داریوش چرا اینطوری میکنی ؟؟؟!!!
چیه X6 بهتره به غیر از تاچش؟؟؟!!!

توی این رنج سونی اریکسون vivaz هم هست !!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم یه مقایسه فقط جای ---- بنویس digikala

سبز باشی...!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

cesc.cesar
19-06-2010, 00:09

ممنون ولی از چه لجاظ بهتره؟
کیفیت نمایش هم کسی نگفتا!؟!؟!
عزیزم خودم هم توی digi خودمو کشتم از بس مقایسه کردم فرقی ندارن زیاد!
راستی قیمت اولیه ان 97 مینی بالاتر بیده،

DariushGreat
19-06-2010, 00:14
داریوش چرا اینطوری میکنی ؟؟؟!!!
چیه X6 بهتره به غیر از تاچش؟؟؟!!!

توی این رنج سونی اریکسون vivaz هم هست !!!

اینم یه مقایسه فقط جای ---- بنویس digikala

سبز باشی...!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
بیشتر بخاطر باگ های نرم افزاریش می گم.... X6 باگ های کمتری داره. N97 گوشی کلافه کننده ایه. هر کی رو که دیدم داشت می نالید از دستش :41:

---------- Post added at 01:14 AM ---------- Previous post was at 01:13 AM ----------

ممنون ولی از چه لجاظ بهتره؟
کیفیت نمایش هم کسی نگفتا!؟!؟!
عزیزم خودم هم توی digi خودمو کشتم از بس مقایسه کردم فرقی ندارن زیاد!
راستی قیمت اولیه ان 97 مینی بالاتر بیده،

فکر نکنم کیفیت صفحه نمایش ها فرقی با هم داشته باشن...

cesc.cesar
19-06-2010, 08:26
راستی فرق این اصل نوکیا و خدمات پارسیان چیه؟من حضوری میرم چیزی که نمی گن!چه فرقی داره؟از کجا تشخیص بدیم؟

hoha881
19-06-2010, 09:34
به نظر من اگه x6 8gig بیاد به شدت این گوشی خز میشه.
من با N97 کار کردم تاچش خوب بود.تازه دست دوم هم فکر کنم n97 رو بهتر ببرن.
در کل انتخاب با شماست.
البته x6 فکر کنم ارزونتر باشه و صفحه نمایشش بهتر از n97 عمل کنه.

DariushGreat
19-06-2010, 11:12
راستی فرق این اصل نوکیا و خدمات پارسیان چیه؟من حضوری میرم چیزی که نمی گن!چه فرقی داره؟از کجا تشخیص بدیم؟

نمایندگان و وارد کنندگان اصلی نوکیا عبارتند از:
ارکان ارتباطات، اتصالات اینترنشنال تهران، نیا و ایراتل
این شرکت ها در گذشته گارانتی های جداگانه ای بودن؛ اما اکنون زیر چتر پوششی گارانتی ای یکتا و یگانه به نام نوکیا ایران هستن. دفتر نوکیا در تهران تامین کننده نیازهای این شرکت هاست. خدمات پارسه رو اطلاعی ندارم؛ اما فکر نکنم زیر این چتر پوششی باشه...

شاد و سلامت باشین :دی

maziarzar
19-06-2010, 12:04
در کل انتخاب با شماست.
صددرصدچون اون مقاومتی اما این خازنی است
X6:360
N97:400

cesc.cesar
19-06-2010, 13:13
در کل انتخاب با شماست.

اگه اون خازنی هست پس تشخیص دست نوشته نداره،پس دلیل برتریش چیه؟
همون،شاید اون خز بشه اما به نظرتون 97 خز نشده؟
قیمتش 30-40 بیش اختلاف نداره به همین خاطر کیفیت برام مهم تره!
یکی گفت تفاوت قیمتشون به خاطر تفاوت کارایی نیست
یه 97 هم صبح دیدم گفت فنلاند(مگه میشه؟)imei رو برداشتم از رو کارتونش:351979046671715

gh7reza
19-06-2010, 13:13

این چه حرفیه!!!
x6 اصلا قابل مقایسه با مینی نیست.
من خودم 4 ماهه که مینی دارم و خیلی هم ازش راضی ام
دوربینش مثل بقیه 5 مگی هاست.کیفیت صداش عالیه با هدفون که دیگه رو دست نداره.جمع و جوره و بسیار خوش دست
کیبردش اوایل یه کمی بد به نظر میاد ولی با یه کمی تایپ کردن دیگه چشم بسته میشه تایپ کرد که اگه زیاد اس ام اس میدی که خیلی خیلی کمک کننده است.من که خودم اینجوریم.
یه بار هم همه چیزش را با گوشی دوستم(x6)مقایسه کردم که یا برابر بودند یا مینی سر تر بوده.
طراحی هم که خوب سلیقه ایه ولی من اصلا از قیافه x6 خوشم نیومده.
آقایونی که میگند x6 سرتره لطفا موردی بگند.البته به جز تاچ خازنی که خوب بحثی توش نیست.
البت اینم بگم که تاچ مینی سریع و روونه ولی از x6 ضعیف تره!

Help118
19-06-2010, 13:20
من فقط پست اولتو خوندم این که دیگه جای بحث نداره ایکس 6 واسه خریدن مناسبه. هر دوتاشو داریم تو دستمون دارم بهت می گم
اینم بگم گارانتی اصلی اسپشیال پکه. توش هلدر ماشین و شارژر اصلی فندکی نوکیا رو داره. و منوی فارسی هم داره و گ چ پژ هم واسه اس ام اس

cesc.cesar
19-06-2010, 13:34
من فقط پست اولتو خوندم این که دیگه جای بحث نداره ایکس 6 واسه خریدن مناسبه. هر دوتاشو داریم تو دستمون دارم بهت می گم
اینم بگم گارانتی اصلی اسپشیال پکه. توش هلدر ماشین و شارژر اصلی فندکی نوکیا رو داره. و منوی فارسی هم داره و گ چ پژ هم واسه اس ام اس

میگم مگه اون هایی که معمولا فارسی داره غیر اصل نیست؟
روش نوشته ساخت کجا؟
اون پست بالاییم هم نگاهی بندازید.
.................................................. ...........................
اگه اون خازنی هست پس تشخیص دست نوشته نداره،پس دلیل برتریش چیه؟
همون،شاید اون خز بشه اما به نظرتون 97 خز نشده؟
قیمتش 30-40 بیش اختلاف نداره به همین خاطر کیفیت برام مهم تره!
یکی گفت تفاوت قیمتشون به خاطر تفاوت کارایی نیست
یه 97 هم صبح دیدم گفت فنلاند(مگه میشه؟)imei رو برداشتم از رو کارتونش:351979046671715

cesc.cesar
19-06-2010, 19:59
دوستان من می خوام فردا برم بخرم،کدوم بالاخره بهتره؟
کیبورد و ظاهر n97 Mini جالبه
استایل و تاچ و قیافه X6
شما دوستان هم که نظراتتون متنافضه!؟!؟!

maziarzar
19-06-2010, 20:51
مشکل یه چیزدیگه است این که شما می خواهید گوشی شماکیبورد داشته باشه یا نه؟

mohamadreza666
19-06-2010, 21:06
خوب دیگه اینجا سلیقه ایه چون جفتشون توی یه سطح هستن!
اما حتما یه نیگا به سونی اریکسون vivaz اونم گوشی شاخیه ها...!!!
بچه ها مقایسه کرده بودن به غیر از نوع تاچش توی بقیه چیزا از ایکس 6 بهتر بود!!!
سبز باشی...!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

hamidkabiri6270
19-06-2010, 21:42
دوستان من می خوام فردا برم بخرم،کدوم بالاخره بهتره؟
کیبورد و ظاهر n97 Mini جالبه
استایل و تاچ و قیافه X6
شما دوستان هم که نظراتتون متنافضه!؟!؟!

به نظر من ایکس6.قبل اینکه بری خرید یه ان 97 مینی را از فروشنده ها بگیر دستت یه سبک سنگین بکن که با کیبوردار بودنش مشکلی نداشته باشی.به نظر من که ایکس 6 جمع و جورتره.باز هم سلیقه ایی.و من اگه بودم بین این دو تا ایکس 6 را بر میداشتم.

cesc.cesar
19-06-2010, 21:44
نه کیبورد خیلی مهم نیست اما اگه یه نیگا به ظاهر 97 بندازی هم خیلی توپه!من اول می خواستم x6 بگیرم اما وقتی 97 رو دیدم افتادم تو شک،الان هم متمایل شدم به سمتش ولی از لحاظ تاچ روی x6 نظر دارم!ظاهر هر دو هم که ماشاالله
ویواز هم قیمتش میزنه بالا!
حالا به تاچ توجه کنم یا به کیبورد و ظاهر شیک؟
آخه حتی بچه های طرف 97 هم تو پستاشون بالا به برتری تاچ اعتراف کردند!

hamidkabiri6270
19-06-2010, 21:51
نه کیبورد خیلی مهم نیست اما اگه یه نیگا به ظاهر 97 بندازی هم خیلی توپه!من اول می خواستم x6 بگیرم اما وقتی 97 رو دیدم افتادم تو شک،الان هم متمایل شدم به سمتش ولی از لحاظ تاچ روی x6 نظر دارم!ظاهر هر دو هم که ماشاالله
ویواز هم قیمتش میزنه بالا!
حالا به تاچ توجه کنم یا به کیبورد و ظاهر شیک؟
آخه حتی بچه های طرف 97 هم تو پستاشون بالا به برتری تاچ اعتراف کردند!

از نظر تاچ که به نظر من ایکس 6 بهتره.به نظر من تاچ خوب فاکتور مهمیه.شما اگه گوشی لمسی داشته باشی وتاچش خوب عکسالعمل نشون نده حتما میره رو اعصابت.از نظر من تاچ مهمتره.باز به سلیقه شخصی خودت برمیگرده.

cesc.cesar
19-06-2010, 22:56
از نظر تاچ که به نظر من ایکس 6 بهتره.به نظر من تاچ خوب فاکتور مهمیه.شما اگه گوشی لمسی داشته باشی وتاچش خوب عکسالعمل نشون نده حتما میره رو اعصابت.از نظر من تاچ مهمتره.باز به سلیقه شخصی خودت برمیگرده.
تاچ مهمتره؟
راستی x6 کلا قلم نداره؟
ولی من هنوز 2دلم

SANR
19-06-2010, 23:11
من امروز X6 خریدم،

بسیار عالیه.

بنده خدا n97 داشت گفت حاضره سر بزنه،ما گفتیم نچ. :27:

cesc.cesar
19-06-2010, 23:12
جالبه اینم که من رفتم خیلی طرف 97 رو گرفت چرا؟قسم می خورد عالیه!
آقا x9 هم چیز خفنیه ها!!مشکل اینه که نوشتن شباهت زیادی به 97 mini داره تو رو خدا میبینید چه گیری افتادیم نمیشه تصمیم گرفت x6 یا 97mini

mohamadreza666
19-06-2010, 23:21
تاچ مهمتره؟
راستی x6 کلا قلم نداره؟
ولی من هنوز 2دلم
1.میگن یه قلم هایی واسه گوشی هایی که تاچ خازنی دارن اومده...
2.قیمت روز ویواز بدون گارانتی : 380 تومن!!!
قیمت روز ایکس6 بدون گارانتی : 350 تومن!!!
سبز باشی...!!!:10:

cesc.cesar
19-06-2010, 23:49
دوستان من تقریبا 100% شدم که x6 بگیرم اما بعد از خوندن این مطلب دوباره هنگ کردم،اینو چیکتر کنم:

X6:
یکی از مهم ترین قطعات (و یا شاید مهم ترین قطعه) Nokia X6 ، صفحه نمایش تمام لمسی 3/2 اینچی آن است که قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ را داراست.هم اندازه و هم رزولوشن این گوشی برای گوشی های لمسی اندازه ای متوسط به حساب می آیند. پیش از این گوشی های بسیاری دیده ایم که از رزولوشن WVGA پشتیبانی می کردند و از اندازه بزرگتری هم برخوردار بوده اند و به همین دلیل نمی توان عملکرد نوکیا در این مورد را خیلی فوق العاده دانست. با اینکه رزولوشن HVGA روز به روز از محبوبیت بیشتری برخوردار می شود اما نمی خواهیم در حال حاضر رزولوشن صفحه نمایش X6 را از رده خارج شده و منسوخ بنامیم.
نوآوری اصلی نوکیا در X6 (حداقل در کارنامه نوکیا) استفاده از فناوری خازنی در صفحه نمایش لمسی این گوشی است. این فناوری به شما اجازه می دهد که به جای فشار آوردن به صفحه نمایش ، برای ثبت دستورتان تنها به یک لمس کوچک صفحه نمایش اکتفا کنید. گرچه نقطه منفی این فناوری را می توان عدم امکان استفاده از صفحه نمایش توسط دستکش ، قلم و یا ناخن های بلند (برای خانم ها) دانست.
ما آزمون ساده ای را برای آزمایش دقت صفحه نمایش Nokia X6 با کشیدن خطوط مستقیمی روی آن صورت دادیم. هر برآمدگی روی این خطوط بر عدم دقت صفحه نمایش صحه می گذاشت اما خوشبختانه هیچ اثری از آن ها در نتیجه آزمون دیده نشد. در این مورد ، X6 توانست تقریبا در نزدیکی قله هرم صفحه نمایش های خازنی قرار گیرد که تقریبا با صحت و دقت صفحه نمایش های مقاومتی قابل مقایسه است.
متاسفانه سخت افزار زیرین این گوشی آنقدرها قدرتمند نیست تا بتوان بهترین استفاده را از این سرعت پاسخدهی صورت داد. گرچه گوشی در منوهای ساده و جاهایی که نیاز به محاسبات زیادی وجود ندارد ، سریع عمل می کند اما در اغلب موارد نرم افزار ناقص و پرعیب گوشی ، این بهبود را بی اثر می کند.
بسیار خوب است که نوکیا سعی کرده است گامی رو به جلو بردارد اما بهبود های صورت داده شده برای تغییر تجربه کاربر کافی نیست. احتمالا با وضع موجود افراد بیشتری نبود قلم و قابلیت تشخیص دست خط را نسبت به افرادی که قدردان به کارگیری صفحه لمسی خازنی و افزایش سرعت پاسخدهی گوشی هستند ، حس خواهند کرد.
یکی دیگر از نقایص عمده صفحه نمایش Nokia X6 خوانایی بسیار ضعیف آن در برابر تابش نور آفتاب است. در واقع ، می توان این صفحه نمایش را بدترین صفحه نمایش نوکیا از نظر خوانایی در برابر نور آفتاب دانست که فنلاندی ها در این سال ها تولید نموده اند. گرچه Nokia 5800 ، 5530 XpressMusic و 5230 هم خیلی فوق العاده نبودند اما X6 از همه آن ها بدتر است.
نخستین گوشی لمسی نوکیا که از صفحه خازنی استفاده می کند و نخستین گوشی گران قیمت سری XpressMusic ، عواملی هستند که باعث می شوند توجه ویژه ای به X6 داشته باشیم.بسیار خوب است که نوکیا سعی در بهبود دادن گوشی های لمسی خود و پاسخ دادن به تقاضاهای کاربران خود است.
اما هنوز معتقد نیستم که حساسیت صفحه نمایش مشکل اصلی گوشی های لمسی نوکیا باشد. صفحه نمایش های مقاومتی نسبت به همتاهای خازنی خود نقاط قوت خاص خود را دارند (دقت بالاتر ، امکان استفاده از قلم و قابلیت تشخیص دست خط و ...) . بنابراین انتخاب میان این دو را باید به رده بندی اولویت های شما نسبت داد تا به برتری هایی که هر یک از آن ها نسبت به دیگری دارد.

n97 mini:
کیفیت تصاویر صفحه نمایش Nokia N97 mini همانی است که پیش از این در N97 شاهد بودیم. البته اندازه کوچکتر این صفحه نمایش باعث کاهش جذابیت آن می شود اما روشنایی و درخشندگی تصاویر در هر دوی این گوشی ها برابر است. اگر نوکیا هم مانند سامسونگ به استفاده از صفحه نمایش های LED روی می آورد که درخشندگی تصویر بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهند ، مسلما رضایت کاربران بیشتری را جلب می نمود.
Nokia N97 mini هم مثل سایر گوشی های لمسی S60 از صفحه نمایش لمسی مقاومتی استفاده می کند. این به آن معنی است که به کمی فشار روی صفحه برای تفهیم دستورات نیاز دارید اما امکان استفاده از قلم و دستکش به همراه این صفحه نمایش وجود دارد.
صفحه نمایش Nokia N97 mini حساسیت نسبتا بالایی دارد و غیر از گوشی های Samsung jet و Pixon 12 ، گوشی دیگری با صفحه نمایش لمسی مقاومتی ندیدیم که از آن بهتر عمل کند. به نظر می رسد که نوکیا تغییراتی در این صفحه نمایش انجام داده است تا حساسیت آن افزایش یابد و در این مورد N97 miniحتی برادر بزرگترش را هم پشت سر می گذارد. این صفحه نمایش باز خورد لامسه ای خوبی هم دارد که غلظت و شدت آن هم قابل تنظیم است.
خوانایی این صفحه نمایش در برابر تابش نور آفتاب هم با Nokia N97 برابری می کند . هر دوی این گوشی ها در این بخش عالی عمل می کنند. خوشبختانه خوانایی صفحه نمایش نسبت به گوشی های Nokia 5800 XpressMusic و 5530 XpressMusic بهبود قابل توجهی پیدا کرده است.

با توجه به این چی؟؟!؟!؟مشکلی که x6 داره اما 97 نه،بازم خازنی سره؟

راستی vivaz هم مقاومتیه یعنی x6 سره،نه؟فقط دوربین بهتره،در مورد کیفیت نمایش نمی دونم ولی دوربینش سره

maziarzar
20-06-2010, 05:35
ببخشید ولی صدای ویواز به شدت کمه واستریو هم نیست
معايب:
1-عدم تعبيه پوشش براي لنز دوربين
2-نداشتن حالت خودکار براي فلاش دوربين
3-قدرت متوسط فلاش LED
4-نداشتنن سنسور مجاورت جهت قفل شدن خودکار صفحه نمايش حين مکالمه
5-عدم پشتيباني از فرمت هاي تصويري DivX/XviD (قابل افزودن از طريق نصب نرم افزار جانبي)
6-نداشتن شماره گير هوشمند و صوتي
7-عدم ويرايش فايل هاي Office
8-نداشتن اسپيکر هاي استريو
9-نداشتن قطب نماي ديجيتال
10-نداشتنن دوربين دوم جهت تماس تصويري

cesc.cesar
20-06-2010, 07:01
دوستان من تقریبا 100% شدم که x6 بگیرم اما بعد از خوندن این مطلب دوباره هنگ کردم،اینو چیکتر کنم:

X6:
یکی از مهم ترین قطعات (و یا شاید مهم ترین قطعه) Nokia X6 ، صفحه نمایش تمام لمسی 3/2 اینچی آن است که قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ را داراست.هم اندازه و هم رزولوشن این گوشی برای گوشی های لمسی اندازه ای متوسط به حساب می آیند. پیش از این گوشی های بسیاری دیده ایم که از رزولوشن WVGA پشتیبانی می کردند و از اندازه بزرگتری هم برخوردار بوده اند و به همین دلیل نمی توان عملکرد نوکیا در این مورد را خیلی فوق العاده دانست. با اینکه رزولوشن HVGA روز به روز از محبوبیت بیشتری برخوردار می شود اما نمی خواهیم در حال حاضر رزولوشن صفحه نمایش X6 را از رده خارج شده و منسوخ بنامیم.
نوآوری اصلی نوکیا در X6 (حداقل در کارنامه نوکیا) استفاده از فناوری خازنی در صفحه نمایش لمسی این گوشی است. این فناوری به شما اجازه می دهد که به جای فشار آوردن به صفحه نمایش ، برای ثبت دستورتان تنها به یک لمس کوچک صفحه نمایش اکتفا کنید. گرچه نقطه منفی این فناوری را می توان عدم امکان استفاده از صفحه نمایش توسط دستکش ، قلم و یا ناخن های بلند (برای خانم ها) دانست.
ما آزمون ساده ای را برای آزمایش دقت صفحه نمایش Nokia X6 با کشیدن خطوط مستقیمی روی آن صورت دادیم. هر برآمدگی روی این خطوط بر عدم دقت صفحه نمایش صحه می گذاشت اما خوشبختانه هیچ اثری از آن ها در نتیجه آزمون دیده نشد. در این مورد ، X6 توانست تقریبا در نزدیکی قله هرم صفحه نمایش های خازنی قرار گیرد که تقریبا با صحت و دقت صفحه نمایش های مقاومتی قابل مقایسه است.
متاسفانه سخت افزار زیرین این گوشی آنقدرها قدرتمند نیست تا بتوان بهترین استفاده را از این سرعت پاسخدهی صورت داد. گرچه گوشی در منوهای ساده و جاهایی که نیاز به محاسبات زیادی وجود ندارد ، سریع عمل می کند اما در اغلب موارد نرم افزار ناقص و پرعیب گوشی ، این بهبود را بی اثر می کند.
بسیار خوب است که نوکیا سعی کرده است گامی رو به جلو بردارد اما بهبود های صورت داده شده برای تغییر تجربه کاربر کافی نیست. احتمالا با وضع موجود افراد بیشتری نبود قلم و قابلیت تشخیص دست خط را نسبت به افرادی که قدردان به کارگیری صفحه لمسی خازنی و افزایش سرعت پاسخدهی گوشی هستند ، حس خواهند کرد.
یکی دیگر از نقایص عمده صفحه نمایش Nokia X6 خوانایی بسیار ضعیف آن در برابر تابش نور آفتاب است. در واقع ، می توان این صفحه نمایش را بدترین صفحه نمایش نوکیا از نظر خوانایی در برابر نور آفتاب دانست که فنلاندی ها در این سال ها تولید نموده اند. گرچه Nokia 5800 ، 5530 XpressMusic و 5230 هم خیلی فوق العاده نبودند اما X6 از همه آن ها بدتر است.
نخستین گوشی لمسی نوکیا که از صفحه خازنی استفاده می کند و نخستین گوشی گران قیمت سری XpressMusic ، عواملی هستند که باعث می شوند توجه ویژه ای به X6 داشته باشیم.بسیار خوب است که نوکیا سعی در بهبود دادن گوشی های لمسی خود و پاسخ دادن به تقاضاهای کاربران خود است.
اما هنوز معتقد نیستم که حساسیت صفحه نمایش مشکل اصلی گوشی های لمسی نوکیا باشد. صفحه نمایش های مقاومتی نسبت به همتاهای خازنی خود نقاط قوت خاص خود را دارند (دقت بالاتر ، امکان استفاده از قلم و قابلیت تشخیص دست خط و ...) . بنابراین انتخاب میان این دو را باید به رده بندی اولویت های شما نسبت داد تا به برتری هایی که هر یک از آن ها نسبت به دیگری دارد.

n97 mini:
کیفیت تصاویر صفحه نمایش Nokia N97 mini همانی است که پیش از این در N97 شاهد بودیم. البته اندازه کوچکتر این صفحه نمایش باعث کاهش جذابیت آن می شود اما روشنایی و درخشندگی تصاویر در هر دوی این گوشی ها برابر است. اگر نوکیا هم مانند سامسونگ به استفاده از صفحه نمایش های LED روی می آورد که درخشندگی تصویر بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهند ، مسلما رضایت کاربران بیشتری را جلب می نمود.
Nokia N97 mini هم مثل سایر گوشی های لمسی S60 از صفحه نمایش لمسی مقاومتی استفاده می کند. این به آن معنی است که به کمی فشار روی صفحه برای تفهیم دستورات نیاز دارید اما امکان استفاده از قلم و دستکش به همراه این صفحه نمایش وجود دارد.
صفحه نمایش Nokia N97 mini حساسیت نسبتا بالایی دارد و غیر از گوشی های Samsung jet و Pixon 12 ، گوشی دیگری با صفحه نمایش لمسی مقاومتی ندیدیم که از آن بهتر عمل کند. به نظر می رسد که نوکیا تغییراتی در این صفحه نمایش انجام داده است تا حساسیت آن افزایش یابد و در این مورد N97 miniحتی برادر بزرگترش را هم پشت سر می گذارد. این صفحه نمایش باز خورد لامسه ای خوبی هم دارد که غلظت و شدت آن هم قابل تنظیم است.
خوانایی این صفحه نمایش در برابر تابش نور آفتاب هم با Nokia N97 برابری می کند . هر دوی این گوشی ها در این بخش عالی عمل می کنند. خوشبختانه خوانایی صفحه نمایش نسبت به گوشی های Nokia 5800 XpressMusic و 5530 XpressMusic بهبود قابل توجهی پیدا کرده است.

با توجه به این چی؟؟!؟!؟مشکلی که x6 داره اما 97 نه،بازم خازنی سره؟

راستی vivaz هم مقاومتیه یعنی x6 سره،نه؟فقط دوربین بهتره،در مورد کیفیت نمایش نمی دونم ولی دوربینش سره

نه من سراغ گوشی دیگه نمی رم بین x6 و n97 mini یکی رو می خوام ولی مطلب بالا میگه از لحاظ نمایش x6 مشکل داره که؟!؟!
راستی اگه نشه از قلم استفاده کرد با این انگشت بزرگ چطور کار کنیم باهاش؟

cesc.cesar
20-06-2010, 10:46
درود
دوستان دارم له میشم کمک کنید،چی برم بخرم؟!؟!؟!؟ با توضیحات بالا

maziarzar
20-06-2010, 11:32
بعضی چیزاانتخابشان سخت است این انتخاب تشما نیز این گونه است
چون هردومدل از پرفروشترین های بازار جهان هستند وهم ازاحاظ امکانات .... .به نظر من هردو خوب هستند
پیشنهاد منانتخاب براساس سلیقه خودت است وشناختی که تو ازخودت داری =انتخاب

cesc.cesar
20-06-2010, 11:57
منم مشکلم دقیقا همینه!
من کیفیت بخش موزیک برام خیلی مهمه هم نوشتن(کیبورد،قلم نوری و...) می ترسم این نوع تاچ جدید(x6) اونطور که می خوام انعطاف پذیز نباشه و کار باهاش سخت مثل نبودن قلم
؟؟؟؟؟؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

maziarzar
20-06-2010, 12:12
کسی تو فامیل یا دوستانت این دوگوشی راندارد که امتحان کنی

cesc.cesar
20-06-2010, 12:16
x6 رو کسی نداره!
اما n97 که بد نبود
همین که کسی نداره البت خود مزیتیه!:21:

maziarzar
20-06-2010, 13:34
خوب ببین اگه مواردی که در مورد ان97 مینی گفته مشه درسته پس به احتمال بسیار زیاد بقیه ی اطلاعت نیز درست است

cesc.cesar
20-06-2010, 14:07
خوب حالا نتیجه؟
کدوم؟
میگن کلا تاچ خازنی ها توی نور درست واضح نیستن
به نظرتون اگه دیگه مشکل خاصی(مثل قاب 100% پلاستیکی) نداره همون x6 رو بگیرم؟!؟!؟!
دوستان که x6 دارن،قلم که نداره اذیت نمیکنه؟با انگشت چطور آهنگ جلو می برید؟

maziarzar
20-06-2010, 14:22
X6
باناخن ویا کوچکترین تماس باصفحه
البته میتونی یه قلم براش بخری اگه فابریک واصل توبازارنباشه هم می تونی ازقلم مدل های لمسی سایر برند ها استفاده کنی

cesc.cesar
20-06-2010, 14:27
X6
باناخن ویا کوچکترین تماس باصفحه
البته میتونی یه قلم براش بخری اگه فابریک واصل توبازارنباشه هم می تونی ازقلم مدل های لمسی سایر برند ها استفاده کنی
اوکی x6 میگیرم
حالا از کجا بفهمم اصله یا نه؟؟:10:
از نمایندگی بگیرم؟گارانتی چی؟
قیمتش چی؟5شنبه بهم گفت 335 ولی شنبه گفت قیمت خرید 339(که بالای 345 میده لابد)

maziarzar
20-06-2010, 14:34
اون طوری که این چند ساله من تومجله و اینترنت خوندم گارانتی کشکه اماتشخیص اصل بودن
باید IMEIرابه شماره200023013اس ام اس کنی

hamidkabiri6270
20-06-2010, 14:41
اوکی x6 میگیرم
حالا از کجا بفهمم اصله یا نه؟؟:10:
از نمایندگی بگیرم؟گارانتی چی؟
قیمتش چی؟5شنبه بهم گفت 335 ولی شنبه گفت قیمت خرید 339(که بالای 345 میده لابد)

اونایی که اصله یه شماره اس ام روی جعبه اش زده شماره سریال گوشیتو به این شماره اس ام اس میکنی سریع بهت جواب میده گارانتیش اصله ی نه و تا کی اعتبار داره.

یه جعبه ای مثل این داره.البته این مال ان 86 هست:

hamidkabiri6270
20-06-2010, 14:46
خوب حالا نتیجه؟
کدوم؟
میگن کلا تاچ خازنی ها توی نور درست واضح نیستن
به نظرتون اگه دیگه مشکل خاصی(مثل قاب 100% پلاستیکی) نداره همون x6 رو بگیرم؟!؟!؟!
دوستان که x6 دارن،قلم که نداره اذیت نمیکنه؟با انگشت چطور آهنگ جلو می برید؟

بیشتر گوشی های جدید توی نور وضوح ندارند.به خازنی بودن گوشی ارتباط پیدا نمیکنه.خازنی یعنی اینکه انگشتهای دستت کاره قلم را برات انجام میده ودیگه احتیاجی به قلم پیدا نمیکنی.

maziarzar
20-06-2010, 14:50
البته نوکیا اولین تاچ خازنیش روزده حالاحالاها راه داره

cesc.cesar
20-06-2010, 15:40
اونایی که اصله یه شماره اس ام روی جعبه اش زده شماره سریال گوشیتو به این شماره اس ام اس میکنی سریع بهت جواب میده گارانتیش اصله ی نه و تا کی اعتبار داره.

یه جعبه ای مثل این داره.البته این مال ان 86 هست:

واسه گارانتیه؟ نه، منظورم اصل بودن خود گوشیه نه گارانتی
خود گوشیو از کجا بفهمم که جنس تقلبی نابود نباشه؟

cesc.cesar
20-06-2010, 20:13
من پرسیدم گفتن همش لیبلی هست،اصل گیر نمیاد،گارانتی هم نداشت(نمایندگی نوکیا بود تازه)
بخرم یا نه؟!؟!؟!

cesc.cesar
21-06-2010, 07:10
درود
میگم بعضی از این گوشی ها نوشته پشتش ساخت مجارستان و بعضی ساخت چین،کدومشو باید بگیرم ؟
واسه اینکه مطمئن باشم باید چه کنم؟
n97 mini هم چنین وضعیتی داره؟

t2download
21-06-2010, 07:13
دوست من صحبت های دوستان عالی بود ولی باید دید انتظار شما از گوشی چی هست واسه چه امکاناتش قصد خریدش رو داری عزیز من پسرم .:8:

hamidkabiri6270
21-06-2010, 14:26
من پرسیدم گفتن همش لیبلی هست،اصل گیر نمیاد،گارانتی هم نداشت(نمایندگی نوکیا بود تازه)
بخرم یا نه؟!؟!؟!

به نظر من گوشی لمسی را با گارنتی بخری بهتره.البته این نظر شخصی منه.

---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:25 PM ----------

درود
میگم بعضی از این گوشی ها نوشته پشتش ساخت مجارستان و بعضی ساخت چین،کدومشو باید بگیرم ؟
واسه اینکه مطمئن باشم باید چه کنم؟
n97 mini هم چنین وضعیتی داره؟

همه گوشی های جدید چینیه.اینایی که میبینی زده مجارستان لیبیش تغیر داده شده است.