PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دلیل خراب کردن تیم های بزرگ

AMir_JAKAL
18-06-2010, 20:18
خب دوستان اینجا میخوام یک بحثی رو باز کنم
بنظر شما دلیل خراب کردن تیم های مشهوری مثل:
انگلستان - ایتالیا - اسپانیا - فرانسه و حتی المان و شاید برزیل در جام جهانی چیه
خب برای شروع من اینجا چند نظریه به ذهنم میرسه
1: تیم های درجه دوم خیلی بهتر شدن یعنی بنظر خودم نمیشه که همه تیم ها یک دفعه با همدیگه افت کرده باشن پس شاید بشه گفت تیم های درجه دوم بهتر شدن
2:سرمای افریقا : خب همونطور که میدونید افریقا الان روزهای سرد خودشو سپری میکنه بنظرم این هم میتونه تاثیر غیر مستقیم توی بازی بازیکن ها گزاشته باشه
3:تیم های مشهور ضعیف شدن : خب شاید بشه اینطور گفت که خیلی از بزرگان فوتبال حاضر نیستن (بدلیل بالا رفتن سن و مسدوم شدن خیلی از بازیکن ها و همچنین دعوت نشدن بعضی بازیکن های مشهور مثل رونالدینیو یا جمع کثیری از بازیکن های فرانسه و همچنین ایتالیا و ...) در نتیجه همه اینها روی تیم ها تاثیر گزاشته و تیم های مشهور بازی ضعیفی رو دارن ارائه میدن
4:صدای ووزلا (درستشو نمیدونم :دی): خب همه با صدای این شیپور ها اشنا هستیم و شاید یکی از عوامل صدای این شیپورهاست که بطور غیر مستقیم روی عملکرد بازیکن ها تاثیر میزاره
فعلا چیز خاص دیگه ای به ذهنم نمیرسه ولی خوشحال میشم اگه نظراتتون رو درباره بازیهای ضعیفی که تیمها انجام دادن بدونم

آرسـام
18-06-2010, 20:24
من به گزینه 2 رای می دهم. چون تیمهای درجه دو به هوای سرد عادت دارن.

yuseph
18-06-2010, 20:44
تنها گزینه معقول شماره یکه.
تیم ها حرفه ای عمل میکنن.سرما،سروصداو........تاث ری روی کیفیت شون نمیزاره.

khalilpakbaz
18-06-2010, 22:08
به نظر من تاکتیکی هست که تیمهای ضعیف دارن در مقابل تیمهای قوی استفاده میکنن. تاکتیکی که میگن خوزه مورینیو چند سالی هست رواج داده تو فوتبال مدرن امروزی و همه تیمهای ضعیف هم دارن از این تاکتیک استفاده میکنن.
تاکتیکی که تیمهای ضعیف فقط میچسبن به دفاع و منتظر یه ضد حمله میمونن که گل بزنن و دوباره سخت تر از قبل بچسبن به دفاع. تو این تاکتیک دیگه هیچ خبری از بازی جذاب و زیبا نیست و تیمهای ضعیف فقط دفاع کردن و شاید زدن یک گل در ضد حمله رو در دستور کارشون دارن . مثل یونان در یورو 2004 که اصلا بازی جذابی انجام نمیداد ولی قهرمان شد. و یا تو این جام تیم سوئیس که اسپانیا رو برد و حتی صربستان که آلمان رو برد .

این تاکتیک مزخرف باعث شده اصلا تو این روزها فوتبال جذاب از تیمهای بزرگ در مقابل تیمهای ضعیف نبینیم.
به امید روزی که این تاکتیک کنار گذاشته بشه.

AMir_JAKAL
18-06-2010, 23:22
به نظر من تاکتیکی هست که تیمهای ضعیف دارن در مقابل تیمهای قوی استفاده میکنن. تاکتیکی که میگن خوزه مورینیو چند سالی هست رواج داده تو فوتبال مدرن امروزی و همه تیمهای ضعیف هم دارن از این تاکتیک استفاده میکنن.
تاکتیکی که تیمهای ضعیف فقط میچسبن به دفاع و منتظر یه ضد حمله میمونن که گل بزنن و دوباره سخت تر از قبل بچسبن به دفاع. تو این تاکتیک دیگه هیچ خبری از بازی جذاب و زیبا نیست و تیمهای ضعیف فقط دفاع کردن و شاید زدن یک گل در ضد حمله رو در دستور کارشون دارن . مثل یونان در یورو 2004 که اصلا بازی جذابی انجام نمیداد ولی قهرمان شد. و یا تو این جام تیم سوئیس که اسپانیا رو برد و حتی صربستان که آلمان رو برد .

این تاکتیک مزخرف باعث شده اصلا تو این روزها فوتبال جذاب از تیمهای بزرگ در مقابل تیمهای ضعیف نبینیم.

عزیزم حرف شما درسته ولی هر تیمی زیر فشار بلاخره گاف میده و گل میخوره

united
19-06-2010, 00:10
همیشه وقتی جام جهانی در قاره ای قیر از اروپا برگزار میشه همه چیز مزخرف میشه!
بازیکنها، مربیها، تیمها، گلها و... و در این شرایطه که تیم مزخرفی (اکثرا برزیل) به شکلی مزخرف و حال به هم زن میاد و از فرصت استفاده میکنه و قهرمان میشه!!

S@nti@go_s&k
19-06-2010, 00:19
دلیلش اینه که تیم های ضعیف (البته از تیم ایران خیلی قویترن :دی)

قوی شدن نسبت به 4 سال پیش

دلیلش همینه

چیزی که تو بازیها دیده شده تا الان :46:

بی باک بی بال
19-06-2010, 06:57
ب فکر چند تا مورد هست
مصدومیت چندتا بازیکن بزرگ
توپ چون تعداد شوت ها در چهار چوب خیلی پایین هست
عادت نداشتن به این نوع اب هوا چون توی این موقع از سال الان افریقا زمستان هست

davy jones
19-06-2010, 07:21
سرمای هوا دلیل قانع کننده ای نیست چون درسته که الان در کشورهای اروپایی تابستونه ولی بازیکنان تیمهای اروپایی زمستونای سردتر از آفریقای جنوبی رو هر سال تجربه میکنن درحالیکه مسابقات لیگ کشور خودشون و گاها لیگ قهرمانان و جام یوفا هم توی اون سرما برگزار میشه و کیفیت بازی اونها به خاطر سرما خیلی افت نمیکنه.

من عمده ترین دلیل رو در نبود ستارگان دنیای فوتبال به دلیل آسیب دیدگی سراسری و عجیبی که قبل از شروع جام نصیب اونها شد و همچنین ستارگان دعوت نشده میبینم. بازیکنان معمولی هر چه قدر هم که تمرین کرده باشن بازم با یه حس ترس از حریف وارد زمین میشن و تسلط ذهنی لازم رو برای القای برتری خودشون به حریف رو نمیتونن داشته باشن. این بازیکنها فقط آنچه رو که تو تمرینها کار کردن رو نهایتا میتونن به نمایش بذارن (تازه اگه بازیمنای حریف این اجازه رو به اونها بدن) و در مواقعی که خلاقیت لازمه اونها فاقد چنین فاکتوری هستن و به همین دلیله که تو این جام آمار پاسهای اشتباه و لو دادن توپخا نسبت به جامهای قبلی خیلی بیشتره.

دلیل بعدی توپ مسابقاته که به نظرم هم کوچکتر از قبل شده و هم خیلی لیزه. یعنی وقتی در ارسالهای بلند توپ به زمین برخورد میکنه، جهش زیادی رو به جلو داره و کنترل توپ رو برای بازیکن دشوار میکنه. خب تیمهای بزرگ هم چون در تاکتیکهاشون بیشتر به توپ سرعت میدن، بیشتر هم از این ناحیه ضربه میخورن.

دلیل آخر رو هم در روند علمی شدن فوتبال میبینم که باعث شده مربیان و کادرفنی تیمها به آنالیز دقیق بازیکنان حریفان و تاکتیکهای اونا مبادرت کنن و این باعث شده که هر چه یک تیم معروفتر و بازیکنان شاخص تری داشته باشه، آنالیز راحت تر و بهتری از اونا صورت بگیره و این امر در نهایت به سود تیمهای گمنامه چون بازیکنان گمنام بیشتری در ترکیب خودشون دارن که آنالیز رو برای تیم حریف سخت میکنه.

xerxes again
19-06-2010, 08:41
من به گزینه 2 رای می دهم. چون تیمهای درجه دو به هوای سرد عادت دارن.

چرا تیم های ضعیف به سرمای هوا عادت دارن؟:18:
دلیل اصلیش ضعیف شدن تیمای قوی و قوی شدن تیمای ضعیفه.(آرژانتین چون ضعیف نشده داره همه رو لوله می کنه:21:)

pooyar
19-06-2010, 10:25
سرمای هوا دلیل قانع کننده ای نیست چون درسته که الان در کشورهای اروپایی تابستونه ولی بازیکنان تیمهای اروپایی زمستونای سردتر از آفریقای جنوبی رو هر سال تجربه میکنن درحالیکه مسابقات لیگ کشور خودشون و گاها لیگ قهرمانان و جام یوفا هم توی اون سرما برگزار میشه و کیفیت بازی اونها به خاطر سرما خیلی افت نمیکنه.

من عمده ترین دلیل رو در نبود ستارگان دنیای فوتبال به دلیل آسیب دیدگی سراسری و عجیبی که قبل از شروع جام نصیب اونها شد و همچنین ستارگان دعوت نشده میبینم. بازیکنان معمولی هر چه قدر هم که تمرین کرده باشن بازم با یه حس ترس از حریف وارد زمین میشن و تسلط ذهنی لازم رو برای القای برتری خودشون به حریف رو نمیتونن داشته باشن. این بازیکنها فقط آنچه رو که تو تمرینها کار کردن رو نهایتا میتونن به نمایش بذارن (تازه اگه بازیمنای حریف این اجازه رو به اونها بدن) و در مواقعی که خلاقیت لازمه اونها فاقد چنین فاکتوری هستن و به همین دلیله که تو این جام آمار پاسهای اشتباه و لو دادن توپخا نسبت به جامهای قبلی خیلی بیشتره.

دلیل بعدی توپ مسابقاته که به نظرم هم کوچکتر از قبل شده و هم خیلی لیزه. یعنی وقتی در ارسالهای بلند توپ به زمین برخورد میکنه، جهش زیادی رو به جلو داره و کنترل توپ رو برای بازیکن دشوار میکنه. خب تیمهای بزرگ هم چون در تاکتیکهاشون بیشتر به توپ سرعت میدن، بیشتر هم از این ناحیه ضربه میخورن.

دلیل آخر رو هم در روند علمی شدن فوتبال میبینم که باعث شده مربیان و کادرفنی تیمها به آنالیز دقیق بازیکنان حریفان و تاکتیکهای اونا مبادرت کنن و این باعث شده که هر چه یک تیم معروفتر و بازیکنان شاخص تری داشته باشه، آنالیز راحت تر و بهتری از اونا صورت بگیره و این امر در نهایت به سود تیمهای گمنامه چون بازیکنان گمنام بیشتری در ترکیب خودشون دارن که آنالیز رو برای تیم حریف سخت میکنه.

من با این تئوری توپ بد شدیدا موافقم. اگر دقت کنید از میانه های نیمه دوم تیم ها رو به شوت زدن میارن اما اکثر این توپ ها به آسمون میره. همچنین حرکتش هم یه جورایی غیر قابل پیش بینی میشه. اینه که انگار دارن با توپ والیبال فوتبال بازی می کنند.

خلاصه اینکه این توپ جدید خیلی موثره جوری که تا الان به زور 2 تا بازی قشنگ دیدیم.

sasan816
19-06-2010, 11:19
به نظر من گزینه ای غیر از اینها هست بازیکنان زیاد در کنار هم بازی نکردند و با هم هماهنگ نیستند

c@rn@ge
19-06-2010, 13:48
به نظر خودم گزینه ی اول!

آرسـام
19-06-2010, 14:26
چرا تیم های ضعیف به سرمای هوا عادت دارن؟:18:

ببینید تیمهای درجه دویی که تو این جام خوب نتیجه گرفتن ( مثل دانمارک و نیوزلند و افریقای جنوبی و ... ) اکثرا جزء کشورهای سردسیر می باشند.

Rastin.
19-06-2010, 16:02
پیشرفت شیوه های دفاعی در چهار سال گذشته و جواب دادن این روشها...در همین دوره اخیر جام باشگاهها بعضی کارشناسان هشدار داده بودن این نوع بازی فوتبال رو نابود خواهد کرد...حالا داریم می بینیم!
+
تیمهایی مثل برزیل,ایتالیا,پرتقال اصلا ترکیب طلایی دوره گذشته رو ندارن....همینطور نبود بکهام و زیدان برای انگلیس و فرانسه خیلی بچشم اومده.
+
جابولانی!!! درسته خیلیا ادعا دارن این توپ ترین(!) توپ فوتبال هست...ولی در این بازیها شوت خوب و زیبا کم دیدیم, برعکس گلهای اتفاقی زیاد شده...و همونطور که یکی از دوستان اشاره کرد موقع خوردن به زمین سرعت میگیره !

Mohammad King
19-06-2010, 16:16
دلیلشو من الان میگم..

پیدایش یک تاکتیک مضخرف و مسخره ...

که خوه مورینیو با این تاک تیک پیروز شد..

تازگیا اعم از تیم های بزرگ و غیر بزرگ خیلی دفاع میکنن...

و این باعث جذاب نشدن بازیها و کم گلی بازیها هست...

caca_caca888
19-06-2010, 17:24
به نظر من گزینه ای غیر از اینها هست بازیکنان زیاد در کنار هم بازی نکردند و با هم هماهنگ نیستند
اينم شديدا تاييد ميشه...
اينا هر كدومشون يه جان اونوقت يهو براي جام جهاني جمع ميشن با هم بازي ميكنن:31:

davy jones
19-06-2010, 19:18
اينم شديدا تاييد ميشه...
اينا هر كدومشون يه جان اونوقت يهو براي جام جهاني جمع ميشن با هم بازي ميكنن:31:

خب این حالت که همیشه بوده. تو جامهای قبلی هم بازیکنا به قول شما یهو جمع میشدن ولی کیفیت جام اینطوری نبود.

A'khz
19-06-2010, 19:30
دلیلشو من الان میگم..

کاملا موافقم
و از این تاکتیک متنفرم:19:

S@nti@go_s&k
19-06-2010, 19:39
به نظر من گزینه هشتم درسته

آرسـام
19-06-2010, 19:46
کاملا موافقم
و از این تاکتیک متنفرم:19:
با شما موافقم.
به هر حال تاریخ فوتبال، مورینیو رو فراموش نخواهد کرد. او روح فوتبال را زنده کرد.

به نظر من گزینه هشتم درسته
یه کم توضیح میدی؟

uness30
19-06-2010, 23:24
با سلام به همه دوستان

من در بین گزینه های از قبل تعیین شده به گزینه 1 و 3 رای میدم.

همه تیم های درجه سه و چهار حاضر در جام به نسبت وسع خودشون
خودشونو تقویت کردن کمتر تیمی از این رده ها رو میشه پیدا کرد که
مثل کره شمالی یا الجزایر با مربی وطنی پا به این عرصه گذاشته باشن
و یا در زمینه های دیگه کم سرمایه گذاری کرده باشن.
وقتی باشگاه های اروپائی به وفور از قاره سیاه بازیکنان با استعداد و
درعین حال ارزون رو دستچین میکنن و به خدمت میگیرن انگار که دارن
با پولشون تیم های ملی قاره سیاه رو بطور غیر مستقیم تقویت میکنن
=========================================
تیم های قوی هم در این میون مشکلات خاص خودشونو دارن
اما این مشکلا مربوط به سرما و سروصدا نیست
هر تیم حرفه ای باشگاهی در اروپا ، هر از چندگاهی باید تو فصل زمستون
یه سری به مسکو ، سنت پترزبورگ ، استکهلم و و و ......
بزنه بارها منچستر یونایتد رو دیدیم که تو زمین پوشیده از برف روسیه با تیم های
روس بازی کرده و برده. اینجور بازیکن های حرفه ای رو مگه کجا میبرن ؟ تیم ملی
هندبال انگلستان ؟ یا تیم ملی فوتبال ؟ نه این جور بازیکنای حرفهای که از دل
باشگاه های حرفه ای اروپا در اومدن و به تیم ملی کشورشون پیوستن نه از سرما
میترسن نه از سرو صدا ، تیم های انگلیسی و ایتالیایی باید به اسپانیا برن و تو
سانتیاگو برنابئو بازی کنن . اگه میخواستن از سروصدا و جو ورزشگاه بترسن
ما اصلا بازی تیم های میلان ، منچستریونایتد ، بایرن و غیره رو هرگز تو اسپانیا
ندیده بودیم و بالعکس. بازیکنان هم پول حرفه ای شونو گرفتن و می گیرن تا تو سرما و گرما
و تو سروصدا و هر شرایط دیگه ای بازی کنن .
اما مهمترین نقطه ضعف تیم های بزرگ که در گزینه سه به اون اشاره نشده
افت روحی اوناست . تیم های بزرگ گذشته اگه یه بازیکن رو هم از دست میدادن
در ادامه تورنمنت بسیار متحد و با روحیه ظاهر میشدن . و علتی که اونارو به یه تیم
بزرگ تبدیل میکرد روحیه بسیار بالای اونا و اتحاد درونی تیمشون بود.
اما حالا اینطور نیست ، مشکلات درونی زیاد باعث افت تیم های بزرگ شده
نمونه اش هم اخراج آنلکا از تیم ملی فرانسه به خاطر توهین به مربی تیم ملی
اینا باید یه درس بزرگی باشه برای ما ایرانی ها اون سالی هم که ما استرالیا رو
زدیم و به جام جهانی رفتیم روحیه بالا مارو تبدیل به یه تیم یکپارچه کرده بود.
آمریکا و استرالیا رو بردیم ، همه هم اعتراف به شایستگی مون کردن.
به ژاپن و یوگسلاوی هم که باختیم ، مفت نباختیم و بازی شجاعانه مونو به نمایش گذاشتیم.
ولی وقتی تیم از درون ناراحتی داشته باشه ، حتی باخت در برابر پرتغال و مکزیک رو
غیرقابل هضم میکنه . تو یه نیمه تیم خوبه و تو نیمه بعد یه دفعه تیم فرو میپاشه و
تیم تبدیل میشه به یه بازنده دست و پا بسته . گوسفندی که چه بخواد چه نخواد
باید بره به مسلخ !
این مثالا راجع به تیم ملی خودمون رو زدم چون برای ما ایرانیا قابل لمس تره
نمیخواستم از بحث اصلی دور بشم .
امیدوارم از دل این بحث ها یه نتیجه حاصل بشه و اونم حضور ایران در جام
2014 برزیل باشه . آخ که چه حالی میده !!! مگه نه ؟ :26:

S@nti@go_s&k
19-06-2010, 23:31
یه کم توضیح میدی؟

نه:31:

........

scali
19-06-2010, 23:40

دلیلشو من الان میگم..

شدیدا موافقم .

هر چی هست زیر سر مورینیوست .

انقدر بدم میاد ازش .

مضخرف ترین تاکتیک رو به بازیها آورد و گند زد به بازیها ....

Honradez
19-06-2010, 23:44
شيوه‌اي که بين تيمهاي درجه دو باب شده و اونهم پرس شديد هست - کاري که امروز ژاپن کرد - در ظاهر خبر تورنمنتهاي يخ جهاني رو ميده. سابقه اين شيوه به نظر من به خيلي قبلتر از اينتر مورينيو برميگرده. يونان و ليورپول با همين شيوه قهرمان شدن. 

با همه اينها، و در شرايطي که پيش‌بيني مي‌شد يورو 2008 بي‌ستاره بدتر از يورو 2004 از آب دربياد، ديديم که خيلي هم زيبا بود. دليلش يک چيزه: تيمها سعي مي‌کنن بر آن دفاعهاي بسته و بي‌رحم غلبه کنند و درنتيجه بي‌رحمانه «مي‌تازند»، و فکر دفاعشان را هم نمي‌کنند. اسپانيا، هلند، روسيه و حتي ترکيه در 2008 اينگونه بودند. 

جام 2010 هم دست کمي از يورو 2008 ندارد. تازه اول کار است. چيزي که نمي‌توان انکارش کرد اينست که تيمهايي با رويکرد دفاعي - همچون ايتاليا، فرانسه، انگلستان و بالاخره همان يونان - تاحدودي ناکام بوده‌اند. درحاليکه پيروزي براي تيمهايي تهاجمي چون برزيل، آرژانتين، هلند، آلمان (11 نفره) و حتي شيلي بوده. 

پس نا اميد نباشيد. شيوه دفاعي‌اي که باب شده نويد يک طوفان رو در پيش داره. طوفاني که در اون تيمهاي بسياري قطعا تهاجمي بازي خواهند کرد. 

maziarzar
21-06-2010, 13:37
مغرورشدن وخودرا برتر ازدیگران دانستن دربین بازیکنان تیمها باعث این شده
تیم های متوسط یا ضعیف هم برای ابرو واعتبارکشورشان بازی می کنند اغلب با کار گروهی بر تیم های بزرگ چیره می شوند
داشتن یک مربی خوب نه حتما مشهور وباسابقه مثل مربی کره

s_paliz
21-06-2010, 13:47
فکر میکنم چمن ورزشگاه خرابه یا توی اردو دعوا شده