PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عملکرد کامرانی فر چه جوری بود ؟

kkkaktoos
18-06-2010, 09:17
به نظرتون گل اول مکزیک افساید نبود ؟
والا قبلا که بازی های انگلسی و اسپانیا و ایتالیا رو پخش میکردن بازیکن اگه یه دستش هم توی افساید بود میگفتن افسایده . ولی دیشب فقط میشه گفت که پاش توی افساید نبود بقیه اعضای بدنش توی افساید بود ولی افساید اعلام نشد و طرفداری همه جانبه از کامرانی فر .
نمی خوام کامرانی فر رو خراب کنم . مایه مباهات ماست که یه کمک داور توی جام جهانی داریم در حالی که تیم ملی ما نرفته ولی این همه جانبداری کارشناسا و خواد خیابانی خیلی چیزه ضایعی بود وقتی همه افساید رو دیده بودیم .
این طور نیست ؟
ولی دو تا افساید دیگه ای که گرفت درست بود .
واقعا کارشناسای خوبی تو برنامه نشستند

Alamate Soal
18-06-2010, 09:29
بالاخره نماينده ما تو جام جهاني ايشونه ديگه بايد طرفش رو گرفت :31:

masud1384
18-06-2010, 09:36
پای بازیکن فرانسوی از بدنش عقب تر و تقریبا روی یک خط با بدن بازیکن مکزیک بود و اصلا افساید نبود و واقعا آقای کامرانی عالی پرچم زد که آفساید نگرفت. این صحنه و دو آفساید نزدیک که گرفت واقعا عالی بودو بنظرم از جمله بهترین داوریهای جام توسط این تیم داوری انجام شد و حتما داوری بازیهای مهمتری به آنهاسپرده خواهد شد.

xerxes again
18-06-2010, 09:36
آفساید نبود چون مهم همون پائه.

fandak
18-06-2010, 09:46
حالا باید ببینیم تو سایت های اصلی فیفا و روزنامه ها چی می نویسن . ولی آفساید نبود

fandak
18-06-2010, 09:52
KAMRANIFAR HassanRole: Assistant RefereeCountry: Iran [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] of Birth: 19.04.1972Height: 177 cmPlace of residence: MASHHADOccupation: Sports TeacherMother tongue: PersianInternational since: 2001 Hobbies: Sport and TV[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ae2009
18-06-2010, 09:59
یه کمی مشکوکه ولی احتمال زیاد آفساید نبود!
پنالتیه که تابلو بود بازیکن مکزیک داره شیرجه مصنوعی میزنه!

djmilad_mrb
18-06-2010, 10:02
کلا قضاوت این مسابقه خیلی خوب بود امکانش هست بازیه دیگه ای رو به این تیم داوری بدن

zahedy2006
18-06-2010, 10:17
از نظر قوانینی که کارشناس ارائه داد بهترین حالت کمک داوری رو عرضه کرد
(البته در کل جام از این تیپ صحنه ها زیاد بود مخصوصا مکث برای مشخص شدن گیرنده توپ جهت اعلام یا عدم اعلام آفساید)

titanium_zarin
18-06-2010, 10:28
به نظره من كه عالي بود كارش ...
افسايد كه اصلا نبود ...
پنالتي هم كامل پاش رو زد ...شما با سرعت برو ببينيم يه اشاره به پات بدن ميتوني شيرجه نزني ؟؟؟

bax_021
18-06-2010, 11:39
ستايش گزارشگر انگليسي و كارشناسان داوري از عملكرد كامراني‌فر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ديدار تيم‌هاي فرانسه و مكزيك شب گذشته از نمايشگر بزرگي كه در مركز شهر ژوهانسبورگ نصب شده بود، پخش شد كه هواداران زيادي اين ديدار را تماشا كردند.

حسن كامراني‌فر، كمك‌داور ايراني اول اين ديدار در دقيقه 64 بازي يك تصميم عالي گرفت كه منجر به ثمر رسيدن گل اول مكزيك شد.
گزارشگر انگليسي اين مسابقه پس از تماشاي صحنه آهسته اين حركت اعلام كرد كمك‌‌داور ايراني در سخت‌ترين شرايط بهترين تصميم را گرفت.

در پايان اين ديدار نيز در استوديويي كه در هتل محل اقامت كاركنان فيفا است؛ بحث كارشناسي و فني اين ديدار انجام شد كه هر سه كارشناس حاضر در استوديو از جمله توني برايان، يكي از مسئولان كميته داوران انگليس عملكرد داور ايراني را در ادامه بازي در به ثمر رسيدن گل عالي دانست و گفت: كمك داور اول مسابقه با هوش خود از اعلام كردن آفسايد صرف‌نظر كرد و بسيار مطلوب و هوشيارانه اجازه ادامه بازي را داد تا گلي درست به ثمر برسد.
اين ديدار با نتيجه 2 بر صفر به سود مكزيك به پايان رسيد.

alidata2010
18-06-2010, 11:49
داور مشهدی هیچوقت اشتباه نمیکنه:31:

mehrdad21
18-06-2010, 12:11
سلام
متاسفانه عادت کردیم همه جا از روی تعصب و طرفداری نظر بدیم. گل مطمئنا آفساید بود. با اینکه به اعتقاد من تشخیصش دشوار بود.
این حرف آقای نصیر زاده هم تعجب آوره که میگه بدن مهم نیست تو آفساید باشه بلکه ملاک پای بازیکن هست. این قانون فیفا:

The definition of offside position, “nearer to his opponents’ goal line” means that any part of his head, body or feet is nearer to his opponents’ goal line than both the ball and the second last opponent. The arms are not included in this definition.
خواهشا از فالس نیوز نقل قول نکنید

mehryazdan
18-06-2010, 12:25
اصلا آفساید نبود
من نمیدونم شانسی بود یا نه ولی خدایی کارش شاهکار بود

moraddad
18-06-2010, 12:29
من وقتی خیابانی گفت افساید نبود،5 دقیقه داشتم فحشش میدادم ومسخرش میکردم...
ولی وقتی گفت نصیرزاده هم میگه آفساید نیست اینجوری شدم::18:
بابا یه عمره دارن این توپارو آفساید میگیرن...
یه بدن کامل تو آفساید بود...
نمیدونم والا!

dampayi
18-06-2010, 12:33
آفساید نبود چون مهم همون پائه.

بدن هم مهمه

به وضوح آفساد بود
کاملا بدنش جلوتره

ولی مثل اینکه توصیه فیفا اینه که در این شرایط آفساد نگیرن

ولی درهر صورت کاملا آفسایده

peyman_nn
18-06-2010, 12:41
به نظر منم افساید نبود
چند روز پیش گفتند فیفا گفته اینا افساید نیست والکی بازی رو خراب نکنید

Mahdi.p30
18-06-2010, 12:46
سلام
متاسفانه عادت کردیم همه جا از روی تعصب و طرفداری نظر بدیم. گل مطمئنا آفساید بود. با اینکه به اعتقاد من تشخیصش دشوار بود.
این حرف آقای نصیر زاده هم تعجب آوره که میگه بدن مهم نیست تو آفساید باشه بلکه ملاک پای بازیکن هست. این قانون فیفا:

The definition of offside position, “nearer to his opponents’ goal line” means that any part of his head, body or feet is nearer to his opponents’ goal line than both the ball and the second last opponent. The arms are not included in this definition

یه دور خودنت ترجمه کن متن انگلیسی رو!:19:
مفهومش اینه که هر قسمت از بدن (اعم از پا و سر و بدن) مدافع یا مهاجم که نزدیکتر به خط دروازه باشه ، تعیین کننده هست
الان پای بازیکن فرانسه از کل بدن بازیکن مکزیک به دروازه نزدیکتره
یعنی اون کارگردان تلویزیونی هم نمیفهمه که خط آفساید رو روی آخرین قسمت بدن مدافع فرانسه (یعنی نوک پاش) قرار داده؟؟

mehrdad21
18-06-2010, 12:50
مفهومش اینه که هر قسمت از بدن (اعم از پا و سر و بدن) مدافع یا مهاجم که نزدیکتر به خط دروازه باشه ، تعیین کننده هست
یعنی اون کارگردان تلویزیونی هم نمیفهمه که خط آفساید رو روی آخرین قسمت بدن مدافع فرانسه (یعنی نوک پاش) قرار داده؟؟

بالا تنه ی هرناندز مهاجم مکزیک آشکارا نزدیکتره به دروازه این رو نصیر زاده هم تایید کرد که بالا تنه مهاجم نزدیکتره.
مگر اینکه نخوایم حقیقت رو ببینیم .

dampayi
18-06-2010, 12:59
حالا اینارو بیخیل
این مدافع فرانسه کیه ؟ چرا اونوری می دوه ؟:دی

Mahdi.p30
18-06-2010, 13:02
بالا تنه ی هرناندز مهاجم مکزیک آشکارا نزدیکتره به دروازه این رو نصیر زاده هم تایید کرد که بالا تنه مهاجم نزدیکتره.
نه من اصلا برام مهم نیست که کامرانی فر کمک داور بوده ، دیشبم حالم داشت از تعریفای خیابونی بهم می خورد!
ولی از این زاویه خیلی تشخیصش سخته که پنجه (یا نوک) پای مدافع فرانسه جلوتره یا بدن مهاجم مکزیک!
من بحث کارشناسی دیشبو ندیدم ، از زاویه دیگه ای نشون ندادن ؟ یا کسی عکسی نداره؟

Mojtaba N87
18-06-2010, 13:04
کامرافی فر تو مشهد معلم ورزش بوده 15 سال پیش اینا!

دوستم می گه تو دبستان سوار موتورش می شدیم می رفتیم مدرسه فوتبال! مثکه کلی بچه باحاله : دی

MoJtaBa.R
18-06-2010, 13:05

کاملا : در ضمن نصیر زاده همیشه اطلاعاتش به روز هستش و بیمورده اینجور بحثا !

تو پنالتی هم قانون رو به پا میدونن نه نوک دماغ بازیکن !

flatrish
18-06-2010, 13:08
The definition of offside position, “nearer to his opponents’ goal line” means that any part of his head, body or feet is nearer to his opponents’ goal line than both the ball and the second last opponent. The arms are not included in this definition

البته این ادامه داره که مهم هم هست:
This is taken to mean that any part of the attacking player named in this decision has to be past the part of the second-last defender closest to his goal line (excluding the arms) and past the part of the ball closest to the defenders' goal line.

کلا ربطی به ایرانی بودن نداره سایت های خارجی رو هم من میخوندم همه نوشته بودند آفساید نیست.

xerxes again
18-06-2010, 13:09
دیگه اگه بخوان اینو آفساید بگیرن باید *** تو فوتبال.
من که هر چی نگاه می کنم پای بازیکن فرانسه از همه جای مکزیکیه جلو تره:31:
شایدم چشم بصیرت می خواد که من ندارم.:13:

pinchingholian
18-06-2010, 13:36
اگر با دقت زیادی به تصویر توجه کنید متوجه میشوید که بند کفشهای مدافع از نوک بینی مهاجم نزدیکتره . پس افساید نیست.

mehrdad21
18-06-2010, 13:37
کاملا : در ضمن نصیر زاده همیشه اطلاعاتش به روز هستش و بیمورده اینجور بحثا !

تو پنالتی هم قانون رو به پا میدونن نه نوک دماغ بازیکن !

واقعا اسم این رو میزاری منطق؟ چون نصیرزاده گفته حتما نظرش درسته؟

من قانون رو به علاوه عکس گذاشتم. نصیرزاده بزرگترین ایرادش این بود که قانون رو نگفت و اون رو به نفع داور ایرانی تفسیر کرد. شک نکن اگه داور ایرانی نبود نظر دیگه ای می داد

mehrdad21
18-06-2010, 13:44
حالا اینارو بیخیل
این مدافع فرانسه کیه ؟ چرا اونوری می دوه ؟:دی

اریک آبیدال

بدترین بازیکن زمین. پنالتی رو هم اون داد

آرسـام
18-06-2010, 13:47
من بازی رو از شبکه TF1 فرانسه می دیدم.
در تفسیر بعد از بازی با میشل ووترو داور قدیمی فرانسه تماس گرفتند و به صراحت اعلام کرد که آفساید نبوده.
یه قانون فیفا هم هست که میگه همیشه موارد مشکوک رو آفساید نگیرید. فیفا به پر گل بودن بازیها اهمیت میده.

Boy Ka
18-06-2010, 14:12
گراهام پل هم بعد از بازی گفت افساید نبوده. ظاهرا همه دنیا معتقدن افساید نبوده بجز این دوستمون.

M3HRD@D
18-06-2010, 14:15
ستايش گزارشگر انگليسي و كارشناسان داوري از عملكرد كامراني‌فر
خبرگزاري فارس: گزارشگر انگليسي ديدار تيم‌هاي فرانسه و مكزيك عملكرد عالي حسن كامراني‌فر، كمك داور اول اين ديدار را مورد ستايش قرار داد.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس از آفريقاي جنوبي، ديدار تيم‌هاي فرانسه و مكزيك شب گذشته از نمايشگر بزرگي كه در مركز شهر ژوهانسبورگ نصب شده بود، پخش شد كه هواداران زيادي اين ديدار را تماشا كردند.

حسن كامراني‌فر، كمك‌داور ايراني اول اين ديدار در دقيقه 64 بازي يك تصميم عالي گرفت كه منجر به ثمر رسيدن گل اول مكزيك شد.
گزارشگر انگليسي اين مسابقه پس از تماشاي صحنه آهسته اين حركت اعلام كرد كمك‌‌داور ايراني در سخت‌ترين شرايط بهترين تصميم را گرفت.

در پايان اين ديدار نيز در استوديويي كه در هتل محل اقامت كاركنان فيفا است؛ بحث كارشناسي و فني اين ديدار انجام شد كه هر سه كارشناس حاضر در استوديو از جمله توني برايان، يكي از مسئولان كميته داوران انگليس عملكرد داور ايراني را در ادامه بازي در به ثمر رسيدن گل عالي دانست و گفت: كمك داور اول مسابقه با هوش خود از اعلام كردن آفسايد صرف‌نظر كرد و بسيار مطلوب و هوشيارانه اجازه ادامه بازي را داد تا گلي درست به ثمر برسد.
اين ديدار با نتيجه 2 بر صفر به سود مكزيك به پايان رسيد.[COLOR="Silver"]

xerxes again
18-06-2010, 14:23
خبرگزاري فارس:
آقا مرگ من از این خراب شده مطلب نذارین. یا اگر میذارین اسم منبع رو عوض کنین. :31:ذهنیت آدمو تغییر میده همین اسمش.

اریک آبیدال

بدترین بازیکن زمین. پنالتی رو هم اون داد
خدا وکیلی هر چی بازی حساس از این آبیدال دیدم تو نصفش یا اخراج شده، یا پنالتی داده، یا گل به خودی زدی، در بعضی مواقع هم دو تا یا همه اینها با هم. نمیدونم تو بارسا چی کار داره این.:31:

malkemid
18-06-2010, 17:09
سلام

دوست عزیز این عکس چون پرسپکتیو هست یه جورایی...آدمو به اشتباه میندازه...اگه روی خط کشیده شده رو در نظر بگیری و عمود به خط کناری نگاه کنی...بالاتنه مهاجم و پای مدافع تو یه خطه...مشخصه...

ae2009
18-06-2010, 17:18
دوست عزیز این عکس چون پرسپکتیو هست یه جورایی...آدمو به اشتباه میندازه...اگه روی خط کشیده شده رو در نظر بگیری و عمود به خط کناری نگاه کنی...بالاتنه مهاجم و پای مدافع تو یه خطه...مشخصه...
اگه بالا تنه حساب بشه آفسایده ولی نصیرزاده میگفت همه بدن مدافع حسابه!
نمیدونم آخر بالا تنه حسابه یا پایین تنه؟!:blink:

beenHere-doneThat
18-06-2010, 17:21
من هم فکر می کردم آفسایده، الان هم مطمئن نیستم.
به هر حال یه چیزی رو مطمئنم، که ما در کل خیلی متعصبیم.

---------- Post added at 06:21 PM ---------- Previous post was at 06:18 PM ----------

خبرگزاری فارس
آقا مرگ من از این خراب شده مطلب نذارین. یا اگر میذارین اسم منبع رو عوض کنین. :31:ذهنیت آدمو تغییر میده همین اسمش.

اینو خوب اومدی.:20:

alirezak4
18-06-2010, 17:25
والا قبلا که بازی های انگلسی و اسپانیا و ایتالیا رو پخش میکردن بازیکن اگه یه دستش هم توی افساید بود میگفتن افسایده . ولی دیشب فقط میشه گفت که پاش توی افساید نبود بقیه اعضای بدنش توی افساید بود ولی افساید اعلام نشد و طرفداری همه جانبه از کامرانی فر .
نمی خوام کامرانی فر رو خراب کنم . مایه مباهات ماست که یه کمک داور توی جام جهانی داریم در حالی که تیم ملی ما نرفته ولی این همه جانبداری کارشناسا و خواد خیابانی خیلی چیزه ضایعی بود وقتی همه افساید رو دیده بودیم .
این طور نیست ؟

ببین دوست عزیز فیفا به کمک داورها توصیه کرده صحنه هایی که مثل همین صحنه که آقای کامرانی فر بخوبی قضاوت کرد رو آفساید نگیرن چون براشون نمره منفی داره.در ضمن صحنه اصلا آفساید نبود چون فقط دست و کمی از بدن جلوتر بود اما پای هر دوتا مساوی بود که بیشتر تأکید هم بر روی پا هستش

MoJtaBa.R
18-06-2010, 17:40
واقعا اسم این رو میزاری منطق؟ چون نصیرزاده گفته حتما نظرش درسته؟

من قانون رو به علاوه عکس گذاشتم. نصیرزاده بزرگترین ایرادش این بود که قانون رو نگفت و اون رو به نفع داور ایرانی تفسیر کرد. شک نکن اگه داور ایرانی نبود نظر دیگه ای می داد

شما هر جور دوس داری :همگان میگن نبوده : شما بگو بوده !

به حرف مردم کسی گوش نمیده ! مهم قانونه !

Amin
18-06-2010, 18:16
من کاری ندارم کمک داور کی بود
به نظرم آفساید نبود
چون پای مدافع فرانسه با بدن مهاجم مکزیک توی یه خط بودن
فقط به خاطر زاویه است که بدن مهاجم مکزیک جلوتر به نظر میرسه

mehrdad21
18-06-2010, 18:29
من قصدم بحث کردن بود. بعضی ها متاسفانه بحث نمیکنن و فقط طرفداری می کنن

در مورد این گل دو نظر وجود داره:

- یه سری ها میگن این دو بازیکن تو یه خط بودن . به نظرم نه میشه این حرف رو رد کرد و نه قبول . اگر از یک زاویه دیگه می شد تصویر گل رو دید قضاوت ساده تر بود. من به همه این ها احترام میگذارم.

- دسته دوم که من باهاشون مشکل دارم افرادی هستند که میگن بالاتنه جلو بوده اما چون پای آبیدال عقب تر از پای هرناندز بوده گل درسته. من با اینا مشکل دارم چون اگه قبول کنیم که بالاتنه جلو بوده بر طبق قانون گل مردوده.

از همه افرادی که اومدند و بحث کردند (حتی اگه نظر مخالف من رو داشتند)ممنونم

ali kaka
18-06-2010, 18:41
آقا اصلا بوده نگرفتيم.ميتونيم نميگيريم:31:اونا هم واسه ما نگيرن.

alirezak4
18-06-2010, 18:59
دوست عزیز مهم پای دونفر هستش که تو یک خط قرار داره پس با توجه به قانون فیفا که میگه در مورد آفساید سخت گیری نکنید تا بازی زیباتر بشه کار کامرانی فر بسیار عالی بود و مطمئن باشید که اگه فیفا عملکرد کل تیم رو مورد قبول فرض کنه تو دیدارهای دیگه هم شاهد حضور این تیم خواهیم بود

MoJtaBa.R
18-06-2010, 19:33
با این احوال کسی از پیتزا دهی ایرلندیا خبری نداره ؟؟

AMir_JAKAL
18-06-2010, 19:37
قطعا توی سخت ترین موقعیت بهترین تصمیم رو گرفته
بیاید اینقدر ایران رو بد جلوه ندیم کلا یک چیزی که خیلی وقته به صورت اپیدمی در اومده مسخره کردن ایران توسط خود ایرانی ها هست
برای مثال:
این جنسش ایرانیه بدرد نمیخوره
اه اخه اینم مملکته که داریم؟
برو بابا مگه طرف ایرانیه
و صد البته داورهای ایرانی
اون صحنه بطور کاملا واضحی افساید نبود پس ادامه این بحث بیفایده هست
ما هیچکدوم کارشناس ورزشی نیستیم پس بهتره الکی نظر ندیمو به نظر کارشناسان احترام بزاریم
یک ضرب المثل هست که میگه توی ایران دکتر و مهندس و صد البته مکانیک خیلی زیاده
جدیدا هم کارشناس زیاد شده

بردیا
18-06-2010, 19:39
دوست عزیز مهم پای دونفر هستش که تو یک خط قرار داره پس با توجه به قانون فیفا که میگه در مورد آفساید سخت گیری نکنید تا بازی زیباتر بشه کار کامرانی فر بسیار عالی بود و مطمئن باشید که اگه فیفا عملکرد کل تیم رو مورد قبول فرض کنه تو دیدارهای دیگه هم شاهد حضور این تیم خواهیم بود

ولی کمک داور دوم توی نیمه اول چندتا آفساید تابلو رو نگرفتش
زیاد امیدوار نیستم

گرافيكار
18-06-2010, 19:54
بدون شك عالي بود
هر كس كمي فوتبال رو بفهمه
ميپذيره كه كامراني فر بهترين و از نظر داوري حرفه اي ترين تصميم رو گرفت

scali
18-06-2010, 22:10
واقعا کارش خوب بود .

aaeiria
19-06-2010, 00:24
کارش حرف نداشت
مطمئنا برای بازی های بعدی انتخاب میشه.

*Batman*
19-06-2010, 02:04
اتفاقا برای من خیلی مهمه که کمک داور ایرانی بوده و این تصمیم رو گرفته.
تصمیمش هم درست بوده و فیفا تاییدش کرده. بازی شیلی و سوئیس رو هم دادن به این تیم داوری.
واقعا جای تبریک داره.امیدوارم قضاوتهای بعدیش رو هم بدون اشتباه انجام بده.

farzad02
19-06-2010, 09:47
"کامرانی‌فر" کمک داور اول شیلی - سوئیس شد

بعد از قضاوت خوب تیم داوری بازی فرانسه - مکزیک به ویژه عملکرد تحسین‌برانگیز حسن کامرانی‌فر در این بازی؛ کمیته داوران فیفا قضاوت دیدار شیلی - سوئیس را به این تیم داوری سپرد.

به گزارش شبکه ایران، بنا بر اعلام سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال " خلیل الغمدی"داور عربستانی دیدار برنده‌های گروه H را روز دوشنبه سی و یکم خرداد ماه قضاوت خواهد کرد.

طبق اعلام کمیته داوران فیفا "حسن کامرانی‌فر" تنها ایرانی حاضر در رقابت‌های جام جهانی که در بازی فرانسه - مکزیک نمایش خارق‌العاده‌ای را به اجرا گذاشت به عنوان کمک اول " خلیل الغمدی" انتخاب شده است، "صالح المرزوقی" از امارات هم به عنوان کمک دوم این بازی انتخاب شده است."مارتین واسکس" از اروگوئه به عنوان داور چهارم در این بازی تیم داوری را همراهی خواهد کرد.

دیدار شیلی - سوئیس روز دوشنبه سی و یکم خرداد ماه در ورزشگاه نلسون ماندلا بندر الیزابت برگزار می‌شود. برنده این دیدار می‌تواند از مزیت صدرنشینی استفاده بسیار خوبی ببرد از این رو به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این دیدار از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

rezariza
19-06-2010, 11:43
100 % آفساید نبود دیگه بابا:31: وقتی 100 تا کارشناس ایرانی و خارجی میگن نبود پس >> نبود:27:
این به کنار دقت و قدرت دید خوب کامرانی فر رو ببینید که تو کسری از ثانیه باید هم خوب ب ببینه و تصمیم هم بگیره !!

MoJtaBa.R
19-06-2010, 12:55
کلا یه تاپیک نظر سنجی زده شده ولی موندم کو رای گیریش ؟؟؟ جدیدا اینجوریه نظرسنجی تو پی سی ؟؟؟

mehrdad21
19-06-2010, 12:58
از ته قلب خوشحال شدم که کامرانی فر بار دیگه می تونه در جام جهانی قضاوت کنه و مردم ایران رو دلگرم کنه

ممنون از اطلاع رسانی

اگر هم بحث کردم منظورم نقد عملکرد بود و قصدی نداشتم

fandak
19-06-2010, 15:39
شیلی و سوئیس بار دیگر او را خواهیم دید

MMM52
19-06-2010, 17:27
شیلی و سوئیس بار دیگر او را خواهیم دید
آره!
خیلی براش حال کردم!

MoJtaBa.R
21-06-2010, 19:34
کامرانی فر بازم ترکوند : اینم یه شاهکار دیگه

تبریک به این کمک داور خوب ایرانی

آرسـام
21-06-2010, 19:50
حقیقتا شاهکار بود.
فقط یه اشتباه داشت که یک اوت دستی رو به اشتباه گرفت. که قطعا امتیاز زیادی ازش کسر خواهد شد.

mmiladd
21-06-2010, 19:52
سهم ایران تو جام به این مهمی ببین چیه...!

fandak
21-06-2010, 20:01
فینال جام جهانی هم حسن کامرانی فر کمک داور اول می باشد

mehrdad21
21-06-2010, 20:27
متاسفانه با قضاوت بسیار ضعیف داور عربستانی و گل آفساید تیم شیلی این تیم داوری شانسی برای ادامه قضاوت در رقابت ها نداره

این سایت نمره دهی به عملکرد داوران هست که الغمدی رو بدترین داور مسابقات دونسته وتصمیم کامرانی فر در اعلام نکردن آفساید رو زیر سئوال برده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

the Chilean goal was scored after a tight but clear offside that the assistant failed to spot

امير موسر
21-06-2010, 20:51
در ضمن اون کارت قرمز رو هم خوده کامرانی فر به داور گفت که داورهم نشون داد ! که اصلا هم قرمز نداشت !

errmii
21-06-2010, 20:56
گل شیلی آفساید بود؟
اینجور که من دیدم آفساید بود ولی مرادی میگفت این شاهکار کامرانی فر بود

msshamraz
21-06-2010, 20:56
متاسفانه با قضاوت بسیار ضعیف داور عربستانی و گل آفساید تیم شیلی این تیم داوری شانسی برای ادامه قضاوت در رقابت ها نداره

این سایت نمره دهی به عملکرد داوران هست که الغمدی رو بدترین داور مسابقات دونسته وتصمیم کامرانی فر در اعلام نکردن آفساید رو زیر سئوال برده

سلام دوست عزیز

لطفا جمله انگلیسی را یکبار ترجمه کنید

تا ما موضوع برایمان روشن شود . :46:

mehrdad21
21-06-2010, 21:00
ترجمه: گل شیلی پس از یک آفساید دشوار(از لحاظ دیدن آفساید) اما آشکار به ثمر رسید که کمک داور آن را در نظر نگرفت.

(تقریبا معنیش این میشه)

msshamraz
21-06-2010, 21:03
ترجمه: گل شیلی پس از یک آفساید دشوار(از لحاظ دیدن آفساید) اما آشکار به ثمر رسید که کمک داور آن را در نظر نگرفت.

(تقریبا معنیش این میشه)

دوست من همه سایت ها نوشتند مشکوک به افساید ، اما هیچکدام تایید نکردند .

The ball took a deflection along the way, however, and the goal was waived off for offside.

mehrdad21
21-06-2010, 21:07
دوست من همه سایت ها نوشتند مشکوک به افساید ، اما هیچکدام تایید نکردند .

این سایت در زمینه داوری از کارشناسان داوری استفاده میکنه و میشه تا حد زیادی بهش استناد کرد. اما به تعداد آدمها نظر وجود داره.

من بیشتر نقدم بر داور وسط هست. الغمدی واقعا قضاوت بدی داشت و با سوت های زیاد و استفاده بد موقع از کارتهاش بازی رو به مسیر دیگه ای برد.

تصمیم کامرانی فر در مورد مردود کردن گل اول شیلی هم صد در صد درست بود.
در زمینه اخراج بهرامی باید به الغمدی مشاوره میداد و نمی ذاشت بهرامی اخراج بشه. اخراج بهرامی یک اشتباه کاملا تاثیر گذار در بازی بود و این تیم داوری باید به خونه برگرده.

shayan3001
21-06-2010, 21:26
جای اشتباهی پست کردم.

MORINIO
21-06-2010, 21:32
خب اگه خطی که واسه آفساید میندازه رو ملاک بگیریم تو بازی اول درست عمل کرد ولی این بازی اشتباه کرد!

نمیدونم مرادی چجوری روش شد بگه کامرانی فر شاهکار کرد!!!!

caca_caca888
21-06-2010, 21:35
بالاخره داوري اين تيم داوري خوب بوده يانه؟
كامراني فر چطور؟

گرافيكار
21-06-2010, 21:37
به نظر من كه آفسايد نبود
پاي بازيكن فرانسه به وضوح جلوتر بود
كامراني فر داره خوب كار ميكنه
كلا اين تيم داوري خيلي باهوشه
داور عربستاني هم خيلي خونسرد قضاوت ميكنه

Mohammad
21-06-2010, 22:23
به نظر من كه آفسايد نبود

به نظر من آفساید نبود ...
حالا بعدا مشخص میشه ...

حیف کامرانی فر که تویه این تیمه ! داور عرب اصلا داور خوبی نیست ...

---------- Post added at 10:23 PM ---------- Previous post was at 10:21 PM ----------

To add insult to injury, the Chilean goal was scored after a tight but clear offside that the assistant failed to spot.

این که نوشته آفساید سخت (یا بهتر بگیم نزدیک)اما واضح ! که کمک داور نگرفته ...

unartig
21-06-2010, 23:05
البته من نوشته های سایت راخوندم یه کم لحن توهین آمیزداشت .مطمینید سایت معتبری برای داوریه؟

masoudtr
21-06-2010, 23:18
This is by far and away the worst refereeing performance of the tournament so far, considerably worse than Lannoy yesterday. If he continues to be appointed to matches in the World Cup then be very worried if he takes charge of your team

به نظر من تا همین جاش هم که رفته خیلی خوبه
این خط اخرش هم باحاله
ترجمه تحت الفظی:31:
اگه به این بابا بازم قضاوت بدن تو جام جهانی باید به حال تیمی که داورش این باشه گریه کرد

malkemid
21-06-2010, 23:29
به نظر من كه آفسايد نبود

صحبت سر بازی شیلی و سوئیسه!!

در مورد آفساید واقعا خیلی نزدیک بود...من متوجه نشدم ...

در مورد بقیه بازی که گند زده بودن...مخصوصا اخراج اون بازیکن سوئیس

mehrdad21
22-06-2010, 00:00
البته من نوشته های سایت راخوندم یه کم لحن توهین آمیزداشت .مطمینید سایت معتبری برای داوریه؟

سایت معتبریه
همون سایتی هست که نصیرزاده بهش استناد میکنه

romantic
22-06-2010, 00:44
گل کاملا آفساید بود. تقریبا یک بدن جلوتر بود. البته پاهاشون روی یک خط بود اما طبق قانون فیفا سر و بالا تنه به جز دستها هم مشمول آفسایده.

بعد از گل شیلی یک بار هم کامرانی فر فکر کنم بعد از دقیقه 80 بود که یک آفساید از همون بازیکن شماره 11 شیلی گرفت و تو تصویر آهسته مشخص شد که آفساید نبوده با اینکه در تصویر عادی آفساید واضح به نظر میرسید.
اما به هر حال حتی اگر اشتباهات کامرانی فر هم نبود این تیم داوری به خاطر کارت قرمز بی مورد باید کارش رو تموم شده میدونست چون فیفا رو کارت قرمزهای بی مورد فوق العاده حساسه و حق هم داره چون به کلی روند بازی رو عوض میکنه. به طور نمونه بازی آلمان و صربستان که مطمئن باشید دیگه این داور اسپانیایی داوری نمیکنه.
در هر صورت باید به کامرانی فر تبریک گفت که تا همین مرحله هم پیش رفته

S0R3N4
22-06-2010, 02:12
شما هر جور دوس داری :همگان میگن نبوده : شما بگو بوده !

به حرف مردم کسی گوش نمیده ! مهم قانونه !

البته منظورم به این بحثمون نیستا!اتفاقا منم میگم نبوده!ولی در مورد حرفت!یه بزرگی میگه اگه 50 ملیون آدم به یک چیز احمقانه اعتقاد داشته باشن،آن یه چیز همچنان احمقانه هست...:31:

رفیق
به خط توجه کن!!اون فضای خالی مکنه گیج کنه آدم رو!
ببین که سر بازیکن مکزیک دقیقا به موازات پای مدافع فرانسه هست!
یعنی سر مکزیکی با پای فرانسوی دقیقا روی خطه!!!بدنش هم خب عقب تره کاملا!!
پس آفساید نیس
بنظر من درست تصمیم گرفت
دمش گرم

Pejvak61
22-06-2010, 08:54
کسی عکسی از صحنه مشکوک به آفساید بازی شیلی - سوئیس داره بذاره؟

hamid_diablo
22-06-2010, 09:05
کامرانی فر بازی شیلی و سوئیس خوب پرچم زد

اگه همینجوری پیش بره فکر کنم یکی از بازیهای نیمه نهایی رو هم به مین تیم داوری بدن:31:

MoJtaBa.R
22-06-2010, 09:19
کسی عکسی از صحنه مشکوک به آفساید بازی شیلی - سوئیس داره بذاره؟

این فیلمش :
-----------------------------------------------

اینم عکس : همون قانون اینجا اعمال شده : پای بازیکن سوییس نزدیک تر به دروازست » همون قانونی رو که فیفا قبول داشت تا این بازی رو بدن به کامرانی فر : اگه قانون اشتباه بوده پس نباید بازی مکزیک و فرانسه از اون قانون پیروی میکردن !

مستند حرف نمیتونید بزنید توهین نکنید

جاگیریش بد بود ولی تونست همون قانون رو پیاده کنه دوباره

malkemid
22-06-2010, 10:06
این فیلمش :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-----------------------------------------------

اینم عکس : همون قانون اینجا اعمال شده : پای بازیکن سوییس نزدیک تر به دروازست » همون قانونی رو که فیفا قبول داشت تا این بازی رو بدن به کامرانی فر : اگه قانون اشتباه بوده پس نباید بازی مکزیک و فرانسه از اون قانون پیروی میکردن !

مستند حرف نمیتونید بزنید توهین نکنید

جاگیریش بد بود ولی تونست همون قانون رو پیاده کنه دوباره

به نظر منم حرف شما درسته...البته اینجا جاگیریش روی خط نیست...

mohsen_gh1991
22-06-2010, 10:21
گل کاملا آفساید بود. تقریبا یک بدن جلوتر بود. البته پاهاشون روی یک خط بود اما طبق قانون فیفا سر و بالا تنه به جز دستها هم مشمول آفسایده.

پای بازیکن سویس جلوتر بود توی بازبینی فیلم معلوم بود ولی بالاتنه بازیکن شیلی جلوتر بود.

MoJtaBa.R
22-06-2010, 10:36

بعد از گل شیلی یک بار هم کامرانی فر فکر کنم بعد از دقیقه 80 بود که یک آفساید از همون بازیکن شماره 11 شیلی گرفت و تو تصویر آهسته مشخص شد که آفساید نبوده با اینکه در تصویر عادی آفساید واضح به نظر میرسید.
اما به هر حال حتی اگر اشتباهات کامرانی فر هم نبود این تیم داوری به خاطر کارت قرمز بی مورد باید کارش رو تموم شده میدونست چون فیفا رو کارت قرمزهای بی مورد فوق العاده حساسه و حق هم داره چون به کلی روند بازی رو عوض میکنه. به طور نمونه بازی آلمان و صربستان که مطمئن باشید دیگه این داور اسپانیایی داوری نمیکنه.
در هر صورت باید به کامرانی فر تبریک گفت که تا همین مرحله هم پیش رفته

عزیز : اگه یه همچین قانونی بوده باشه که همون بازی مکزیک فرانسه پودرش میکردن کامرانی فر رو !!!

در مورد بدن جلوتر بودن : توی دو و میدانی بدن حساب میشه ! نه تو این قانون فیفا

MoJtaBa.R
22-06-2010, 10:44
خب اگه خطی که واسه آفساید میندازه رو ملاک بگیریم تو بازی اول درست عمل کرد ولی این بازی اشتباه کرد!

نمیدونم مرادی چجوری روش شد بگه کامرانی فر شاهکار کرد!!!!

این بازی اول :

اینم دوم :

---------------------

تفاوتش در چی بود که به حال مرادی متاسف شدی شما ؟ تازه توی دومی که پاها اختلافشون بیشتره که !

Mohammad
22-06-2010, 11:54
كامراني‌فر دو اشتباه تاثيرگذار داشت

يک کارشناس داوري گفت: متاسفانه دو تصميم اشتباه تاثيرگذار حاصل قضاوت کامراني‌فر در دومين حضورش در مسابقات جام جهاني 2010 بود.

پرويز سيار در رابطه با عملکرد حسن کامراني‌فر در بازي تيم‌هاي سوييس و شيلي، اظهار کرد: از اين تيم داوري قضاوت قدرتمندانه‌اي به مانند بازي تيم‌هاي فرانسه و مکزيک نديديم. البته بازي سختي را قضاوت مي‌کردند که در ادامه سخت‌تر هم شد. الغمدي (داور وسط) کارت‌هاي زرد پي‌درپي و بي‌موردي را مي‌داد و حسن کامراني‌فر هم نتوانست عملکرد قابل قبولي داشته باشد.

وي ادعا کرد: در مهمترين صحنه قضاوت کامراني‌فر که صحنه تک‌گل تيم شيلي و مسابقه بود، دو بازيکن اين تيم در آفسايد قرار داشتند؛ يکي از آنها يک متر و ديگري چندين سانتيمتر؛ بازيکن اولي به سمت توپ نرفت اما نفر ديگري که توپ را وارد دروازه کرد در آفسايد بود. هرچند ما اکنون در منزل نشسته و با تصاوير دقيق تلويزيوني قضاوت مي‌کنيم؛ طبيعتا کار تشخيص داوران در حين بازي مشکل است.

اين کارشناس داوري گفت: اما صحنه ديگري اشتباه، اعلام خطا به سود تيم شيلي در کنار زمين و اخراج بازيکن سوييس بود؛ چرا که بازيکن تيم شيلي از چندمتر عقب‌تر شروع به انجام خطا روي بازيکن سوييس کرد و با زانو مدام ضرباتي را به بازيکن حريف مي‌زد تا جايي که بازيکن سوييسي مجبور به زدن ضربه‌اي با دست به گردن او شد. داور يا کمک‌داور که خيلي نزديک به صحنه بود، بايد قبل‌تر خطاي بازيکن تيم شيلي را اعلام مي‌کرد. اگر هم حرکات او را خطا نديدند، باز هم خطاي بازيکن سوييس چون به صورت بازيکن حريف ضربه‌اي وارد نکرد، تنها مي‌تواند جريمه با کارت زرد را در پي داشته باشد؛ همچنين مي‌توانست اخطاري هم به بازيکن شيلي دهد. اگر داور راسا آن تصميم‌ها را گرفت که کامراني‌فر بايد اوضاع را به اطلاع او مي‌رساند؛ اگر هم اطلاعات کامراني‌فر باعث اين تصميم شده که او بي‌دقتي کرده است.

سيار گفت: اين تيم داوري در نهايت قضاوتي مانند بازي نخست نداشتند و بايد ديد کميته داوران فيفا چه تصميمي درباره آينده قضاوت آنها در جام جهاني مي‌گيرند؛ ما نيز تنها اميدواريم کامراني‌فر را در اين مسابقات دوباره ببينيم.

---------- Post added at 11:54 AM ---------- Previous post was at 11:50 AM ----------

اینم جالبه :

ايرماتوف و بالداسي بهترين داوران جام‌جهاني 2010

براساس اعلام سايت تخصصي داوري فوتبال جهان، رشوان ايرماتوف و هکتور بالداسي بهترين داوران پيکارهاي جام‌جهاني محسوب مي‌شوند.

ايرماتوف ازبکستاني با کسب نمره 8.3 در صدر برترين داوران جام جهاني 2010 قرار دارد. هکتور بالداسي‌ آرژانتيني نيز با همين نمره با نماينده داوري آسيا هم رده است.

در اين ميان خليل الغمدي، داور عربستاني روز گذشته سوئيس و شيلي که يکي از کمک‌هايش حسن کامراني‌فر، کمک داور ايراني بود، با ميانگين نمره 5.3 روبرو شده است.

فهرست نمرات داوران به اين شرح است:

رشوان ايرماتوف 8.3

هکتور بالداسي 8.3

ماسيموبوساکا 8.2

کارلوس سيمون 8

اسکار روئيز 8

روبرتو روزتي 8

خورخه لارويندا 7.9

فرانک دبکلر 7.9

ولفگانگ اشتارک 7.8

هوارد وب 7.8

يويشي نيشمورا 7.5

ويکتور کاسايي 7.3

بنيتو آرخويندا 7.2

مارکو رودريگز 7

پابلو پوزو 7

مايکل هستر 6.9

ادي ميه 6.6

اولگيارو بنگورا 6.4

جروم دامون 6.2

کارلوس باترس 6.2

خليل الغمدي 5.3

آلبرتو اونديانو مالنکو 5.2

استفان لانوي 5.1

کومان کوبيالي 4.1

آرسـام
22-06-2010, 14:50
آفساید نبود!

MORINIO
22-06-2010, 14:58
این بازی اول :

اینم دوم :

---------------------

تفاوتش در چی بود که به حال مرادی متاسف شدی شما ؟ تازه توی دومی که پاها اختلافشون بیشتره که !

تو به پاها چیکار داری سر بازیکنای مهاجم رو نگاه کن !

تو عکس اول سر بازیکن مکزیک از پاهاش جلوتر نیست که تو آفساید باشه!

ولی عکس دومیه تابلوئه سر بازیکن شیلی تو آفسایده !

hamidkabiri6270
22-06-2010, 15:57

بالاخره آفساید بود یا نه؟یکیه میگه بود .یکی میگه نبود.؟مسعود مرادی میگه نبود.سیار میگه بود....:2:

xerxes again
22-06-2010, 16:32
بالاخره آفساید بود یا نه؟یکیه میگه بود .یکی میگه نبود.؟مسعود مرادی میگه نبود.سیار میگه بود....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مثه اینکه بوده .

Mohammad
22-06-2010, 20:13
تمجيد مطبوعات سوئيس از عملكرد كامراني‌فر

برخلاف سرمربي تيم ملي فوتبال سوئيس عمده مطبوعات اين کشور از عملکرد حسن کامراني‌فر تعريف کردند.

روزنامه‌هاي سوئيس، در شماره‌هاي امروز (سه شنبه) خود عملکرد تيم داوري ديدار تيم کشورشان با شيلي را زير ذره‌بين برده و عملکرد کامراني فر کمک داور ايراني اين مسابقه را مطلوب دانستند.

روزنامه بيلرتاگ‌بلات نوشت: صحنه گل مورد مشکوکي نداشت؛ اما به نظر رسيد داور در اخراج والون بهرامي عجله کرده است.

روزنامه اوبرلندر نيز عنوان کرد: اخراج بهرامي غلط بود؛ اما در رابطه با گل نمي‌توان براساس تصاوير ديده شده ايرادي گرفت.
در اين بازي که روز گذشته انجام شد و شيلي يک بر صفر برنده بازي شد، حسن کامراني‌فر،‌ کمک داور ايراني کمک خليل الغمدي عربستاني بود و در صحنه تک گل بازي بدرستي دستور به ادامه بازي داد.

ما که آخر نفهمیدیم بوده یا نبوده !!!

xerxes again
22-06-2010, 20:38
ما که آخر نفهمیدیم بوده یا نبوده !!!
me too
ولی احتمال میره بوده باشه چون روزنامه گل هم امروز تیتر زد، کامرانی فز رو چشم زدن!

MoJtaBa.R
22-06-2010, 20:57

چی گفتی ؟ من زیاد سر در نیاوردم !

عزیزم : مکزیک سبز پوش بود و فرانسه آبیا ! خط آفساید تو این بازیا همشون از پا کشیده میشد

شما میگی که خط آفساید رو از پا میکشن ولی آفساید رو از سر حساب میکنن ؟؟؟؟؟؟؟

به ایده شما باشه که جفت اینا سرشون تو آفسایده ولی پاها نه ! ! !

دوباره بگم ؟؟؟ فیفا خر حالش واسه این بود که آفساید تعریف شدش رو ( از همونجایی که خط میکشن یعنی پا ! نه سر ! ) رو انجام داده

الان اگه بگن واسه چی این رو آفساید نگرفته بزرگترین اشتباهشون هست از قانونی که خودشون میگن ! یه چور دیگه : شما بازیکن شیلی رو ببر بالاتر از سویییس میشه همون صحنه بالایی : غیر از این که نیس !

خدایی فرق میبینی ؟ ابی همون سفیده و قرمز همون سبز ! غیر از اینه ؟ اگه که هردو آفساید باشه که فیفا خودش رو ضایع میکنه !

romantic
23-06-2010, 01:50
عزیز : اگه یه همچین قانونی بوده باشه که همون بازی مکزیک فرانسه پودرش میکردن کامرانی فر رو !!!

در مورد بدن جلوتر بودن : توی دو و میدانی بدن حساب میشه ! نه تو این قانون فیفا
عزیز من شما متوجه نیستی منظور قانون رو مگه. قانون میگه پاها و بالا تنه به جز دستها مشمول آفسایده. یعنی هر یک از این اعضا از بدن مدافع که به دروازه خودشون نزدیکتر باشه اون ملاک خط آفسایده. در مورد مهاجم هم هر کدوم از این اعضاش که به دروازه نزدیکتر باشه همون ملاکه. یعنی تو این صحنه هایی که عکشهاش هشت پای مدافع ملاک خط آفسایده و سر مهاجم هم نشون دهنده مکان مهاجم.

نظر من اینه که در بازی فرانسه و مکزیک سر مهاجم مکزیک از پای مدافع فرانسه عقبتر بود و آفساید نبود. اما در بازی شیلی و سوییس تقریبا از سینه بازیکن شیلی به بالا جلوتر از پای بازیکن سوییس بوده.
من فکر میکنم شما اشتباه برداشت کردی قانون رو که مثلا فقط پا ملاکه یا فقط بالا تنه ملاکه و محل مثلا پای مدافع با بالا تنه مهاجم مقایسه نمیشه و اعضای مشابه با هم مقایسه میشن. در صورتی که همون جور که قبلا گفتم هر یک از این اعضا که به دروازه نزدیکتر باشن میشه نشان دهنده مکان بازیکن در زمین. به همین راحتی
ضمن اینکه باید بازم بگم که این اشتباه جندان هم بزرگ نبود چون خود فیفا هم به کمک داورها توصیه میکنه در صورت شک داشتن این صحنه ها رو نگیرن. ولی اشتباه داور عربستانی فوق العاده میتونه نمره منفی بدی برای این تیم داوری داشته باشه.

yuseph
23-06-2010, 01:53
آقا عکس دوم یعنی این که افساید نیست.اون پایین عکس رونگاه کنید.اخه کدوم آدم کوری این خط آفساید رو کشیده؟
کنار کمک داور رومیگم.

romantic
23-06-2010, 01:57
 اون مهاجم شیلی دخالتی رو این توپ نداشت. ضمن اینکه برای خط آفساید مدافع ملاکه.

راستی نمیدونید اسم داور آلمان-صربستان چی بود؟

yuseph
23-06-2010, 02:01
اون مهاجم شیلی دخالتی رو این توپ نداشت. ضمن اینکه برای خط آفساید مدافع ملاکه.

راستی نمیدونید اسم داور آلمان-صربستان چی بود؟
شما درست میگید ولی بخدا اگه داوره آسیایی بودن(خلیجی ها)حتما افساید میگرفتن.:27:
اون داور انقدر آشغال بود فراموشش کردم.فقط یادمه اسپانیایی بوداحمق:31:
آقا ممنون ،از تذکر خوبتون.مرسی.

persian365
23-06-2010, 04:08
کامرانی فر حالا مرحله بعدی میره یا نه ؟

Pejvak61
23-06-2010, 08:05
قانون 11 فوتبال در مورد آفساید و چگونگی حادث شدنشه. من قانون های فوتبال fifa رو دانلود کردم و البته بسیار مختصر بود و در مورد اینکه بدن ملاکه یا پا چیزی گفته نشد.

تمام اختلاف نظر ها حول همین موضوع میگرده و اگر به جواب صحیح برسیم دیگه اختلافی وجود نداره مگر اینکه غرور نذاره بپذیریم اشتباه کردیم و بر گفته هامون پافشاری کنیم که این موضوعی رو حل نمیکنه.

از کجا میشه منبع موثقی پیدا کرد؟
اگر ملاک پا باشه کامرانی فر هیچ اشتباهی نکرده و در هردو صحنه کاملاً صحیح تصمیم گرفته اما اگر ملاک بدن باشه در هردو صحنه اشتباه کرده و از اونجا که در صحنه اول همگی بر صحیح بودن تصمیمش اذعان کردن و به دلیل اینکه هر دو صحنه به طرز عجیبی شبیه به هم بودن به نظر شخص من پا ملاکه و البته قبلاً هم از جایی همینو شنیده بودم ولی نمی دونم کی و کجا بوده. پس اون درست تصمیم گرفته

MoJtaBa.R
23-06-2010, 08:19
آقا عکس دوم یعنی این که افساید نیست.اون پایین عکس رونگاه کنید.اخه کدوم آدم کوری این خط آفساید رو کشیده؟
کنار کمک داور رومیگم.

شما که بیناییت درسته خط بکش ببینم از کجا میکشی ؟ از وسط زمین حتما !!!!!!

با این پستت کلا مشخص شد که چقدر دنبال میکنی !

===================================

عزیز من شما متوجه نیستی منظور قانون رو مگه. قانون میگه پاها و بالا تنه به جز دستها مشمول آفسایده.یعنی هر یک از این اعضا از بدن مدافع که به دروازه خودشون نزدیکتر باشه اون ملاک خط آفسایده. در مورد مهاجم هم هر کدوم از این اعضاش که به دروازه نزدیکتر باشه همون ملاکه. یعنی تو این صحنه هایی که عکشهاش هشت پای مدافع ملاک خط آفسایده و سر مهاجم هم نشون دهنده مکان مهاجم.

نظر من اینه که در بازی فرانسه و مکزیک سر مهاجم مکزیک از پای مدافع فرانسه عقبتر بود و آفساید نبود. اما در بازی شیلی و سوییس تقریبا از سینه بازیکن شیلی به بالا جلوتر از پای بازیکن سوییس بوده.
من فکر میکنم شما اشتباه برداشت کردی قانون رو که مثلا فقط پا ملاکه یا فقط بالا تنه ملاکه و محل مثلا پای مدافع با بالا تنه مهاجم مقایسه نمیشه و اعضای مشابه با هم مقایسه میشن. در صورتی که همون جور که قبلا گفتم هر یک از این اعضا که به دروازه نزدیکتر باشن میشه نشان دهنده مکان بازیکن در زمین. به همین راحتی
ضمن اینکه باید بازم بگم که این اشتباه جندان هم بزرگ نبود چون خود فیفا هم به کمک داورها توصیه میکنه در صورت شک داشتن این صحنه ها رو نگیرن. ولی اشتباه داور عربستانی فوق العاده میتونه نمره منفی بدی برای این تیم داوری داشته باشه.

نظر من اینه که در بازی فرانسه و مکزیک سر مهاجم مکزیک از پای مدافع فرانسه عقبتر بود و آفساید نبود.
اما در بازی شیلی و سوییس تقریبا از سینه بازیکن شیلی به بالا جلوتر از پای بازیکن سوییس بوده.
:
شما میفرمایی الان عکس دومی فرقی با اولی داره ؟ فرق که هست ولی عکس چیزی که شما میگی

عکس اولی به نظرا بازیکن مکزیک فقط سرش عقب تر بود ؟؟؟؟ یعنی تو عکس مشخص نیست که بازیکن فرانسه پاش تا زانوش در راستای از زانو تا سر بازیکن مکزیکه ؟؟ اینطوری که شما قانون رو توضیح دادی بدتر شد که !

اگه ملاک اعضای بیشتر بدن باشه و پا ملاک نباشه : تو اولی که بدن مکزیکیه از زانو به بالا تو آفسایده که ! بر عکس تو دومی از سینه به بالا ! به سر هم باشه هر دوشون که تو آفسایدن !

بازم میگم : دو صحنه شبیه همن : بازیکنا رو بالا پایین کنین میشه مث هم !

ولی قبلا که نصیرزاده استناد میکرد به فانون میگفت این موارد بهتره ادامه بازی باشه

کاری به داور نداریم : اینجا تاپیکیه که بحث سر کامرانی فره نه تیم داوریش !

D r i v e r
23-06-2010, 08:24
تا جایی که میدونم ملاک پای بازیکن هست
یه چیز دیگه این بود که توی همون بازی اول یادم نمیاد گزارشگر کی بود ولی میگفت که فیفا هم گفته روی این موارد موشکافانه سختگیری زیاد لازم نیست و بذارین بازی جذاب تر بشه( به نقل از گزارش گر)(من بی تقصیرم : ))))

piishii
23-06-2010, 09:29
سلام
ببرین چنتا از دوستان رو تلویزیون که اینجوری کارشناسی میکنند ماشالا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehrdad21
23-06-2010, 15:34
کامرانی‌فر: بازیکن سوئیس را من اخراج کردم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r%2Fnews-70662.aspx)

حسن کامرانی‌فر کمک داور ایرانی که در دو بازی دو تصمیم سرنوشت‌ساز برای دو بازی جام‌جهانی گرفت و هر دو تصمیم او در رأی به ادامه بازی درست تشخیص داده شد. او را در آخرین ساعت دیشب وقتی تازه از جلسه آنالیز بازی برگشته بود یافتیم و با او درباره دومین بازی تیم داوری‌آسیایی گفت‌وگو کردیم:
آقای کامرانی‌فر این چند روز خیلی سعی کردیم با شما تماس بگیریم اما نمی‌شد.
این‌جا شرایط عجیبی دارد. ما برای آنالیز بازی به شهر دیگری رفته بودیم و من الان متوجه شدم سیم کارت‌های اینجا فقط در همان شهر کار می‌کند.
دومین تصمیم شما به عنوان کمک داور هم به ثبت یک گل سالم منجر شد.
سه شنبه شب درباره این بازی جلسه آنالیز داشتیم. در این جلسه مشخص شد گلی که شیلی به ثمر رساند و من آفساید گرفتم نادرست بود و گلی که شیلی زد و من پرچم نزدم، کاملاً درست بود.
اعضای کمیته داوران فیفا چیزی درباره این بازی نگفتند؟
چرا، یکی از اعضای کمیته داوران به من گفت مغز تو مثل کامپیوتر کار می‌کند. یکی دیگر هم گفت مشخص می‌شود کار تو در بازی مکزیک و فرانسه شانسی نبود.
درباره اخراج حرفی زده شد؟
نه برخلاف آنچه که گفته می‌شود همه حرف فیفا روی اخراج بازیکن سوئیسی است، در جلسه آنالیز داوری، حرفی درباره اخراج زده نشد.
الغمدی داور عربستانی با پرچم شما اعلام خطا کرد. درست است؟
بله، خطا را من اعلام کردم.
و اخراج؟
آن هم به سفارش من بود. ضربه بازیکن سوئیسی عمدی بود.
کارشناس داوری شبکه الجزیره هم می‌گفت بازیکن سوئیسی باید اخراج‌ می‌شد چون اصرار کرد برای اخراج.
به نظر من هم دو بار به صورت بازیکن شیلی کوبید.
هیتسفلد خیلی اعتراض می‌کرد؟
در کنار زمین هیچ حرف زشتی به تیم داوری نزد. البته اعتراض می‌کرد اما حرف زشتی نزد.
اما بعد از بازی انتقاد تندی کرد؟
من دیگر به بیرون زمین کاری ندارم.
در دور سوم بازی دارید؟
ما قضاوت نداریم اما آقای الغمدی داور چهارم یکی از این بازی‌هاست.
فکر می‌کنید در مرحله حذفی به شما بازی بدهند؟
نمی‌دانم، باید منتظر بمانیم و ببینیم.

منبع : خبرآنلاین

romantic
23-06-2010, 16:13
شما میفرمایی الان عکس دومی فرقی با اولی داره ؟ فرق که هست ولی عکس چیزی که شما میگی

عکس اولی به نظرا بازیکن مکزیک فقط سرش عقب تر بود ؟؟؟؟ یعنی تو عکس مشخص نیست که بازیکن فرانسه پاش تا زانوش در راستای از زانو تا سر بازیکن مکزیکه ؟؟ اینطوری که شما قانون رو توضیح دادی بدتر شد که !

اگه ملاک اعضای بیشتر بدن باشه و پا ملاک نباشه : تو اولی که بدن مکزیکیه از زانو به بالا تو آفسایده که ! بر عکس تو دومی از سینه به بالا ! به سر هم باشه هر دوشون که تو آفسایدن !

بازم میگم : دو صحنه شبیه همن : بازیکنا رو بالا پایین کنین میشه مث هم !

ولی قبلا که نصیرزاده استناد میکرد به فانون میگفت این موارد بهتره ادامه بازی باشه

کاری به داور نداریم : اینجا تاپیکیه که بحث سر کامرانی فره نه تیم داوریش !

من دقیق نمیفهمم کجای حرفم نامفهومه.  من گفتم طبق قانون فیفا (که البته من اونو از همین سایتای متفرقه خارجی دیدم و نه مثلا سایت خود فیفا) پاها، بالا تنه به جز دستها و سر بازیکن مشمول قانون آفسایده.
تو این عکسها که البته کوچیکه و اگر تصویر بزرگتر رو میذاشتی میتونستیم بهتر قضاوت کنیم نظر من اینه که :
در صحنه اول پای مدافع فرانسه نزدیکترین عضو بدنش به دروازه خودیه. بنابراین خط آفساید میفته رو پاش. در مورد بازیکن مکزیک سرش و زانوش که تو یه راستا هستن از سایر اعضای بدنش به خط دروازه نزدیکتره و بنابراین سر این بازیکن نشاندهنده مکان این مهاجمه. حالا اگر به عکس دقت کنی میبینی که سر مهاجم از پای مدافع یه کم عقبتره و آفساید نیست.
در صحنه مربوط به بازی شیلی سوییس هم من فکر میکنم به صورت میلیمتری سر مهاجم از پای مدافع جلوتر بود که البته همونجور که خودتون گفتین اینا رو فیفا توصیه میکنه نگیرن. هر چند اگر میگرفت هم بهش ایراد نمیگرفتن.
در هر صورت طبق مصاحبه ای که دوستمون گذاشتن کامرانی فر گفته که نظرش رو تایید کردن و بنابراین تصمیمش از نظر فیفا درست بوده.

سلام
ببرین چنتا از دوستان رو تلویزیون که اینجوری کارشناسی میکنند ماشال

بقیه رو نمیدونم اما خودم فکر میکنم از امثال مرادی و میرزابیگی بهتر میتونم کارشناسی کنم. حداقلش اینه که اگه بهم بگن یه عدد بین 100 تا 1000 انتخاب کن نمیگم 52 :31:
ولی از شوخی گذشته حق با شماست این بحث ها خارج از موضوع بود و منم عذر میخوام

AMir_JAKAL
23-06-2010, 19:37
کامرانی‌فر: بازیکن سوئیس را من اخراج کردم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r%2Fnews-70662.aspx)

حسن کامرانی‌فر کمک داور ایرانی که در دو بازی دو تصمیم سرنوشت‌ساز برای دو بازی جام‌جهانی گرفت و هر دو تصمیم او در رأی به ادامه بازی درست تشخیص داده شد. او را در آخرین ساعت دیشب وقتی تازه از جلسه آنالیز بازی برگشته بود یافتیم و با او درباره دومین بازی تیم داوری‌آسیایی گفت‌وگو کردیم:
آقای کامرانی‌فر این چند روز خیلی سعی کردیم با شما تماس بگیریم اما نمی‌شد.
این‌جا شرایط عجیبی دارد. ما برای آنالیز بازی به شهر دیگری رفته بودیم و من الان متوجه شدم سیم کارت‌های اینجا فقط در همان شهر کار می‌کند.
دومین تصمیم شما به عنوان کمک داور هم به ثبت یک گل سالم منجر شد.
سه شنبه شب درباره این بازی جلسه آنالیز داشتیم. در این جلسه مشخص شد گلی که شیلی به ثمر رساند و من آفساید گرفتم نادرست بود و گلی که شیلی زد و من پرچم نزدم، کاملاً درست بود.
اعضای کمیته داوران فیفا چیزی درباره این بازی نگفتند؟
چرا، یکی از اعضای کمیته داوران به من گفت مغز تو مثل کامپیوتر کار می‌کند. یکی دیگر هم گفت مشخص می‌شود کار تو در بازی مکزیک و فرانسه شانسی نبود.
درباره اخراج حرفی زده شد؟
نه برخلاف آنچه که گفته می‌شود همه حرف فیفا روی اخراج بازیکن سوئیسی است، در جلسه آنالیز داوری، حرفی درباره اخراج زده نشد.
الغمدی داور عربستانی با پرچم شما اعلام خطا کرد. درست است؟
بله، خطا را من اعلام کردم.
و اخراج؟
آن هم به سفارش من بود. ضربه بازیکن سوئیسی عمدی بود.
کارشناس داوری شبکه الجزیره هم می‌گفت بازیکن سوئیسی باید اخراج‌ می‌شد چون اصرار کرد برای اخراج.
به نظر من هم دو بار به صورت بازیکن شیلی کوبید.
هیتسفلد خیلی اعتراض می‌کرد؟
در کنار زمین هیچ حرف زشتی به تیم داوری نزد. البته اعتراض می‌کرد اما حرف زشتی نزد.
اما بعد از بازی انتقاد تندی کرد؟
من دیگر به بیرون زمین کاری ندارم.
در دور سوم بازی دارید؟
ما قضاوت نداریم اما آقای الغمدی داور چهارم یکی از این بازی‌هاست.
فکر می‌کنید در مرحله حذفی به شما بازی بدهند؟
نمی‌دانم، باید منتظر بمانیم و ببینیم.

منبع : خبرآنلاین

پس یعنی درست پرچم زده دیگه؟ اره؟

MORINIO
23-06-2010, 21:16
خدایی فرق میبینی ؟ ابی همون سفیده و قرمز همون سبز ! غیر از اینه ؟ اگه که هردو آفساید باشه که فیفا خودش رو ضایع میکنه !

نمیدونم ظاهرآ فیفا خودشو ضایع کرده با نمره ای که به تیم داوری الغمدی در بازی دوم داده و گفته که تا اخر بازیها قضاوت نخواهند کرد!

MoJtaBa.R
23-06-2010, 21:37
نمیدونم ظاهرآ فیفا خودشو ضایع کرده با نمره ای که به تیم داوری الغمدی در بازی دوم داده و گفته که تا اخر بازیها قضاوت نخواهند کرد!

شنیدم : ولی گفت تو این دوره دیگه قضاوت نداره نه تمومش :46:

شایدم همش مربوط به آفساید مشکوک نبوده و کل روند داوری رو ملاک قرار دادن

saviss
25-06-2010, 13:15
اختلاف‌نظر جامعه داوري ايران درباره داور ايراني

تصميمات پرحرف و حديث داور ايراني حاضر در جام جهاني 2010 با واکنش‌ها واظهارات متناقض کارشناسان داخلي همراه شده است. پرويز سيار که بعد از متهم کردن داوران ايراني به دريافت رشوه، رابطه سياهي با مسعود عنايت، رئيس فعلي کميته داوران دارد يکي از کارشناساني است که عملکرد كامراني‌فر در جام جهاني را نمي‌پسندد.
به نوشته تهران امروز؛ سيار يک بار به عنوان کارشناس داوري در برنامه 90 با تحليلي عجيب در مورد صحنه خطايي که بيرون از محوطه جريمه انجام شده بود، گفت:«اگر يک داور شجاع اين بازي را سوت مي زد در اين صحنه پنالتي اعلام مي‌کرد.»
او در تازه‌ترين اظهارنظرش عملکرد حسن کامراني‌فر در بازي شيلي و سوئيس را زير سوال برده و معتقد است نتيجه بازي با‌اشتباهات کمک داور ايراني اين بازي رقم خورده است:« در مهم‌ترين صحنه قضاوت كامراني‌فر كه صحنه تك‌گل تيم شيلي و مسابقه بود، دو بازيكن اين تيم در آفسايد قرار داشتند؛ يكي از آنها يك متر و ديگري چندين سانتي‌متر؛ اولي به سمت توپ نرفت اما بازيکن ديگري كه توپ را وارد دروازه كرد در آفسايد بود.»
سيار اخراج بازيکن سوئيس را هم حاصل اهمال کاري کامراني فر و مشاوره او به داور مسابقه مي داند: «بازيكن شيلي از چندمتر عقب‌تر شروع به انجام خطا روي بازيكن سوئيس كرد و با زانو مدام ضرباتي را به بازيكن حريف مي‌زد تا جايي كه بازيكن سوئيسي مجبور به زدن ضربه‌اي به گردن او شد. داور يا كمك‌داور كه خيلي نزديك به صحنه بود، بايد قبل‌تر خطاي بازيكن شيلي را اعلام مي‌كردند. اگر هم حركات او را خطا نديدند، باز هم خطاي بازيكن سوئيس چون به صورت بازيكن حريف اصابت نكرد، تنها مي‌تواند كارت زرد داشته باشد. اگر اطلاعات كامراني‌فر باعث اين تصميم شده باشد. او بي‌دقتي كرده است. متاسفانه دو تصميم‌اشتباه تاثيرگذار حاصل قضاوت كامراني‌فر در دومين حضورش در مسابقات جام جهاني 2010 بود.»
محمود رفيعي، داور ليگ برتري نظرات سيار را مغرضانه مي‌داند و در مقام دفاع از کامراني فر تصميمات او را تاييد مي‌کند:«در صحنه‌ گل شيلي، كامراني‌فر به‌درستي ادامه بازي را اعلام كرد و در صحنه‌اي كه به گل اول شيلي منجر شد هم او به درستي قضاوت كرد. در صحنه‌اي كه منجر به پنالتي مكزيك شد هم كامراني‌فر به الغمدي كمك كرد. او تنها كمك داور ايراني است كه مي‌تواند در چنين صحنه‌هايي به درستي قضاوت كند. آقاياني که از او انتقاد مي‌کنند بهتر است به كار اصلي‌شان که طبابت است، بپردازند.» در اين گير ودار تلويزيون الجزيره که معمولا از کارشناسان برجسته استفاده مي کند به عنوان يک محکمه بي‌طرف تمام تصميمات كمك‌ داور ايراني اين بازي را تاييد كرد.
كارشناس داوري شبكه الجزيره اسپورت پس از بازبيني صحنه‌هاي مشكوك بازي شيلي و سوئيس از تصميم حسن كامراني‌فر حمايت كرد و گفت:« اين کمک داور گل شيلي را به درستي آفسايد اعلام كرد و در دقايق پاياني باز هم در اقدامي تحسين برانگيز بازي را متوقف نكرد و شيلي گل اول را به ثمر رساند. طبق خط كشيده شده توسط دوربين‌هاي تلويزيوني مشخص است كه مهاجم شيلي در شرايط مساوي با مدافع قرار دارد و كمك داور ايراني به درستي پرچم خود را بالا نبرده است.»
هوشنگ نصيرزاده هم با تشريح صحنه گل شيلي به سوئيس و با استناد به آنچه در کلاس‌هاي پيشرفته داوري بر آن تاکيد مي شود تصميم کامراني‌فر را تاييد مي‌کند: «در صحنه آهسته تلويزيوني اگر چه به‌نظر مي‌رسد بخشي از سر و پاي مهاجم شيلي وارد قسمت تيره‌تر کارهاي گرافيکي شده و ذهنيت آفسايد بودن اين صحنه را تشديد مي‌کند اما تاکيد کلاس‌هاي داوري فيفا بر اين است که هر گاه کمک داور در بودن يا نبودن بازيکني در آفسايد مردد است بايد دستور ادامه بازي را براي مهاجم صادر کند. به همين دليل تصميم کامراني فر در صحنه گل شيلي کاملا درست است.»
محمد فنايي هم که به عنوان کمک داور فينال جام جهاني در ذهن اهالي فوتبال ماندگار شده تصميمات کامراني فر را تاييد مي کند:« او در يک صحنه به درستي گل شيلي را مردود دانست و در صحنه اي که گل زده شد به درستي دستور ادامه بازي را صادر کرد. در صحنه اخراج بازيکن سوئيس هم به درستي خطا گرفت اما اگر در مورد اخراج کردن بازيکن خودش به داور وسط خط داده باشد،‌اشتباه کرده. به نظر من کامراني فر پديده کمک داوري آسيا در جام جهاني است.»
منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک:

saviss
30-06-2010, 18:59
سایت گل - كميته داوران فيفا با اعلام اسامي داوران مرحله يك چهارم نهايي جام جهاني نام كامراني‌فر را به عنوان كمك داور اول در ليست اين داوران قرار داد و وي شانس حضور در اين مرحله را پيدا كرد.

اين تصميم فيفا در حالي صورت گرفت كه در بازي افتتاحيه جام جهاني كامراني‌فر به عنوان كمك داور ذخيره معرفي شد، اما با عملكرد مناسب در 2 ديدار مكزيك-فرانسه و سوئيس-شيلي به عنوان كمك داور اول مسئولان داوري فيفا را مجاب كرد تا از او در اين جايگاه استفاده كنند.

تا اين لحظه هنوز تركيب تيم داوري بازي هاي مرحله يك چهارم مشخص نشده و فقط اعلام شده كامراني‌فر در اين مرحله كمك داور اول است. از 19 تيم داوري جام جهاني 29 داور براي مرحله يك چهارم نهايي حفظ شده اند. ديدارهاي مرحله يك چهارم نهايي جام جهاني 2010 از روز جمعه با ديدار تيم‌هاي برزيل و هلند آغاز خواهد شد.
2010/6/30

13:02:00

امير موسر
30-06-2010, 19:03
2010/6/30

13:02:00

راسته !!؟ داور وسط که خیلی ضعیف بود !

Mohammad
30-06-2010, 19:15
کلا تیم قوی نیستن ! یعنی قرار به اینا بازی بدن قضاوت کنن ؟! شاید چون دو تا تیم داوری رو از جام بیرون کردن مجبور شدن اینا رو نگه دارن !

کميته داوران فيفا اسامي نفرات قضاوت کننده در ديدارهاي مرحله يک چهارم نهايي را اعلام کرد. در اين بين حضور حسن کامراني‌فر به عنوان کمک داور اول حائز اهميت است و وي شانس قضاوت در اين مرحله را دارد.
مرحله يک‌چهارم نهايي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي از روز جمعه آغاز مي‌شود.

آسيا:

داور: خليل ابراهيم الغمدي (عربستان)
کمک داور اول: حسن کامراني‌فر (ايران)
کمک داور دوم: صالح المرزوقي (امارات)

داور: روشن ايرماتوف (ازبکستان)
کمک داور اول: رافائل الياسف(ازبکستان)
کمک داور دوم: باخادير کوچکارف(قزاقستان)

داور: يوئيچي نيشيمورا (ژاپن)
کمک داور اول: تورو ساگارا (ژاپن)
کمک داور دوم: سانگ هي جئونگ(کره‌جنوبي)

آفريقا:

داور: جروم دامون (آفريقاي جنوبي)
کمک داور اول: سلستين (روآندا)
کمک داور دوم: انوک مولف (آفريقاي جنوبي)

داور: ادي مايلت (سيرالئون)
کمک داور اول: اواريست (کامرون)
کمک داور دوم: بشير حسني (تونس)

آمريکاي مرکزي و شمالي:
داور: مارکو رودريگوئز (مکزيک)
کمک داور اول: خوزه لوئيز کامارگو (مکزيک)
کمک داور دوم: آلبرتو مورين(مکزيک)

داور: بنيتو آرچونديا(مکزيک)
کمک داور اول: هکتور وارجارا (کانادا)
کمک داور دوم: ماروين تورنتارا (مکزيک)

داور: کارلوس آلبرتو گونزالس (گواتمالا)
کمک داور اول: ليونل ليل(کاستاريکا)
کمک داور دوم: کارلوس پاسترانا (هندوراس)

آمريکاي جنوبي:

داور: هکتور بالداسي (آرژانتين)
کمک داور اول: ريکاردو کازاس (آرژانتين)
کمک داور دوم: هرنان مايدان (آرژانتين)

داور: پابلو پوزو (شيلي)
کمک داور اول: پاتريسيو باسولت(شيلي)
کمک داور دوم: فرانسيسکو موندريا(شيلي)

داور: اسکار لوئيز(کلمبيا)
کمک داور اول: آبراهام گونزالس (کلمبيا)
کمک داور دوم: هومبرتو کلاويجو (کلمبيا)

داور: کارلوس سيمون(برزيل)
کمک داور اول: آلتمير هاسمن(برزيل)
کمک داور دوم: روبرتو براتز(برزيل)

اقيانوسيه:

داور: مايکل هستر (نيوزيلند)
کمک داور اول: يان هندريک هينتز (نيوزيلند)
کمک داور دوم: تويتا ماکاسيني (تونگا)

اروپا:

داور:اليگاريو (پرتغال)
کمک داور اول: خوزه کاردينال (پرتغال)
کمک داور دوم: ميراندا (پرتغال)

داور: فرانک دبلکره (بلژيک)
کمک داور اول: پيتر هلمانس (بلژيک)
کمک داور دوم :والتر ورومانس (بلژيک)

داور: ويکتور کاساي (مجارستان)
کمک داور اول: گابور اروس (مجارستان)
کمک داور دوم: تيبور واموس (مجارستان)

داور: وولفگانگ استارک (آلمان)
کمک داور اول: سالور ين هدريک (آلمان)
کمک داور دوم: مايک پيکل (آلمان)

داور: آلبرتو اونديانو مالنکو (اسپانيا)
کمک داور اول: فرمين مارتينز (اسپانيا)
کمک داور دوم: خوان کارلوس يوسته خيمنز (اسپانيا)

داور: هاوارد وب (انگليس)
کمک داور اول: دارن کان(انگليس)
کمک داور دوم: ميشائيل مولارکي (انگليس)

ببینید چند تا تیم داوری هست ! بعید می دونم به تیم داوری اینا بازی برسه !

saviss
30-06-2010, 19:16
راسته !!؟ داور وسط که خیلی ضعیف بود !
لابدراسته خبر
من توی سایت خبرگزاری مهرهم دیده بودمش اماتوقتی سایت گل تاییدش نکردخبرشواینجانذاشتم
البته ظاهرا:

نام كامراني‌فر را به عنوان كمك داور اول در ليست اين داوران قرار داد و

فقط اعلام شده كامراني‌فر در اين مرحله كمك داور اول استیعنی فقط اسم خودشودادن ونه تیم داوری رو(الغندی واون یکی دیگه)
هنوزتوی سایت فیفاچیزی ندیدم
===
ویرایش:
Mohammad جان
من عین خبررونقل قول کردم...
حالابایدصبرکرددیدچی میشه

farzad02
01-07-2010, 01:27
تعصبات تیمی و اشتباهات داورای داخلی رو در مورد تیمهایی که طرفدارشون هستیم کنار بزاریم به نظرم چند داور وسط ایران سطحشون خیلی نسبت به داورای جام جهانی پایین تر نیست

همین الغندی اگر ایرانی بود شاید بعد از 7 یا 8 داور اول ایران قرار می گرفت
به نظرم در حق داوری ایران تبعیض قائل میشن.واقعا اشتباهات داوری جام جهانی نشون داد داورای خوب ایرانی با سطح جهانی فاصله زیادی ندارن

fandak
01-07-2010, 08:26
على خسروى: مصاحبه هاى كامرانى فر كار دستش مى دهد
تهران IranSport.Net - على خسروى داور اسبق فوتبال ايران گفت: كامرانى فر پس از هر ۲ مسابقه و حتى اين اواخر ،روزانه اقدام به مصاحبه با برخى از رسانه ها كرده كه ممكن است كار دستش دهد.او درباره قضاوت كامرانى فر در جام جهانى اظهار داشت: تا به اينجا قضاوت خوبى از كامرانى فر شاهد بوده ايم و وى كماكان شانس قضاوت در مراحل بالاتر را دارد. تمركز واعتماد به نفس در اعلام آفسايد و ادامه بازى در ۲ ديدار گذشته از وى يك كمك داور برجسته در سطح جهان ساخته است. وى عنوان كرد: با تجربه اى كه من در مسابقات جوانان جهان نيجريه در سال ۹۹ و المپيك ۲۰۰۴ آتن داشته ام و با تأكيدى كه كميته داوران فيفا در ۱۶ خرداد ۸۸ داشته است؛ هيچ داور و كمك داورى در ارتباط با عملكردش در مسابقات جام جهانى حق مصاحبه ندارد. خسروى افزود: به عبارتى داوران و كمك داوران نبايد وارد حاشيه هاى ژورناليستى شوند، اما متأسفانه شاهد بوديم كامرانى فر پس از هر ۲ مسابقه و حتى اين اواخر روزانه اقدام به مصاحبه با برخى از رسانه ها كرده است كه ممكن است كار دستش دهد. وى تصريح كرد: با توجه به اينكه مصاحبه هايى كه در گذشته توسط داوران فعال در مسابقات برون مرزى صورت گرفته مشكلاتى را براى آنها فراهم كرد از كميته داوران درخواست مى كنم به نحوى به وى در آفريقاى جنوبى اطلاع دهند كه از اين تاريخ به بعد مصاحبه نكند و اگر موردى لازم بود توسط كميته داوران ايران اطلاع رسانى شود. خسروى گفت: همانطور كه شاهد بوديم با وجود موفقيت كامرانى فر در اين دوره افرادى بودند كه عملكرد وى را زير سوال برده و از يك كمك داور ايرانى حتى اگر دچار اشتباه هم شده باشد در نظر كارشناسى خود دفاع نكردند. داور اسبق فوتبال ايران يادآور شد: اميدوارم با اين اظهار نظر توانسته باشم به نوعى وى را كمك كرده تا در صورت جلب نظر مجدد كميته داوران فيفا از اين گروه داورى از آسيا هم در اين رقابت ها حتى به عنوان داور چهارم و كمك داور ذخيره استفاده شود.

sadrabadix
01-07-2010, 17:11
سلامممممممممممممممممممممم ممممم

sadrabadix
01-07-2010, 17:16
این طور نیست ؟

واقعا برای kkkaktoosمتاسفم که بعد از دیدن اون تصاویر و کارشناسی داور هنوز میگه اون صحنه افساید بود

قبول کنیم کار کامرانی فر سخت و عالی بود چون کامرانی فر نمی تونه مثل که لم داده به مبل جلوی تلوزیون با تصویر مکث شده و کند شده تاره مثل بعضی ها نفهمیم که آفساید بوده یا نه[/QUOTE]

fandak
01-07-2010, 19:41
جزو داوران یک چهارم نهایی نشد

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:36 PM ----------

داوران چهار ديدار مرحله يك چهارم نهايي رقابت‌هاي جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬آفريقاي جنوبي معرفي شدند. به گزارش روز پنجشنبه ايرنا به نقل از سايت فيفا، قضاوت ديدار تيم‌هاي برزيل و هلند كه ساعت ‪ ۱۸:۳۰‬روز جمعه برگزار مي‌شود را يوئچي نيشيمورا از ژاپن با كمك‌هاي تورو ساگاي ژاپني و جيونگ هائه سانگ از كره جنوبي برعهده خواهند داشت.
همان روز و از ساعت ‪ ۲۳‬تيم‌هاي اروگوئه و غنا به ميدان خواهند رفت كه اولئه گاريو بنكوارنسا از پرتغال با كمك‌هاي دو هموطنش خوزه كاردينال و برتينو ميراندا اين ديدا را قضاوت مي‌كنند.
اما روز شنبه آرژانتين و آلمان حساس‌ترين ديدار مرحله يك چهارم نهايي را از ساعت ‪ ۱۸:۳۰‬برگزار خواهند كرد كه روشن ايرماتوف داور ‪ ۳۱‬ساله ازبكستاني به همراه رافائل ايواسوف از ازبكستان و بهادر كوچكاروف قرقيزستاني داوران اين بازي خواهند بود.
قضاوت ديدار تيم‌هاي اسپانيا و پاراگوئه را هم كه شنبه شب و از ساعت ‪۲۳‬ آغاز مي‌شود را كارلوس باترس از گواتمالا با كمك‌هاي ليونل ليال از كاستاريكا و كارلوس پاستارانا از هندوراس برعهده دارد.

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:41 PM ----------

داوران چهار ديدار مرحله يك چهارم نهايي رقابت‌هاي جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬آفريقاي جنوبي معرفي شدند. به گزارش روز پنجشنبه ايرنا به نقل از سايت فيفا، قضاوت ديدار تيم‌هاي برزيل و هلند كه ساعت ‪ ۱۸:۳۰‬روز جمعه برگزار مي‌شود را يوئچي نيشيمورا از ژاپن با كمك‌هاي تورو ساگاي ژاپني و جيونگ هائه سانگ از كره جنوبي برعهده خواهند داشت.
همان روز و از ساعت ‪ ۲۳‬تيم‌هاي اروگوئه و غنا به ميدان خواهند رفت كه اولئه گاريو بنكوارنسا از پرتغال با كمك‌هاي دو هموطنش خوزه كاردينال و برتينو ميراندا اين ديدا را قضاوت مي‌كنند.
اما روز شنبه آرژانتين و آلمان حساس‌ترين ديدار مرحله يك چهارم نهايي را از ساعت ‪ ۱۸:۳۰‬برگزار خواهند كرد كه روشن ايرماتوف داور ‪ ۳۱‬ساله ازبكستاني به همراه رافائل ايواسوف از ازبكستان و بهادر كوچكاروف قرقيزستاني داوران اين بازي خواهند بود.
قضاوت ديدار تيم‌هاي اسپانيا و پاراگوئه را هم كه شنبه شب و از ساعت ‪۲۳‬ آغاز مي‌شود را كارلوس باترس از گواتمالا با كمك‌هاي ليونل ليال از كاستاريكا و كارلوس پاستارانا از هندوراس برعهده دارد.

saviss
01-07-2010, 20:25
fandakجان منبع شماکدوم خبرگزاریه"ایرنا"واون هم به نقل از"فیفا"؟
من که هنوزتوی "سایت فیفا"ندیدم این خبررو..."ایرنا":46:هم که تکلیفش ....معلومه...:31:
اما من اینو الان ازسایت گل گرفتم:

با انتشار مشخصات كامل داوران بازيهاي مرحله يك چهارم نهايي مشخص شد كه خليل الغمدي داور عربستاني و حسن كامراني فر كمك داور ايراني به عنوان داور و كمك داور ذخيره بازي هلند-برزيل معرفي شده اند. اين بازي را نيشيموراي ژاپني قضاوت مي كند.
اين بازي فردا جمعه ساعت18.30برگزار مي شود. 2010/7/1

19:06:00

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدظاهرا که اسمشون به عنوان "ذخیره "ردشده...
===
به هرحال دراصل قضیه فرقی نمیکنه...
اسم ایشون ظاهرا درمرحله ی1/4هم هست

fandak
02-07-2010, 08:54
fandakجان منبع شماکدوم خبرگزاریه"ایرنا"واون هم به نقل از"فیفا"؟
من که هنوزتوی "سایت فیفا"ندیدم این خبررو..."ایرنا":46:هم که تکلیفش ....معلومه...:31:
اما من اینو الان ازسایت گل گرفتم:
2010/7/1

19:06:00

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدظاهرا که اسمشون به عنوان "ذخیره "ردشده...
===
به هرحال دراصل قضیه فرقی نمیکنه...
اسم ایشون ظاهرا درمرحله ی1/4هم هست
درسته . به عنوان کمک داور ذخیره .
ولی به عنوان کمک داور اصلی منظورم بوده که نیست.

ولی باز هم یه افتخاریه