PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار DNS Server برای ویندوز (ترجیحاً ویندوز 7)

neopersia
18-06-2010, 07:09
سلام

من چند تا سایت لوکال دارم تو کامپیوتر خودم که تا حالا با فایل hosts بهشون آدرس میدادم. ولی تعدادشون داره زیاد میشه و احتمال هم داره در آینده بخوام اینها رو از طریق شبکه بین چند تا کامپیوتر به اشتراک بزارم

برای مدیریت این دامنه ها و چند مورد دیگه مثلاً بلوک کردن چند تا سایت از اینترنت نیاز به DNS سرور دارم ولی نمیدونم برای ویندوز چی مناسب هست

اگر در این زمینه نرم افزاری میشناسید لطفاً به من هم معرفی کنید که این همه عمو گوگل رو اذیت نکنم :دی

xeNociDe
18-06-2010, 09:17
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

neopersia
18-06-2010, 09:28
ممنون ولی چطوری میشه از این دانلود کرد؟ ثبت نامش پولیه که!
اسم نرم افزار رو هم بگید کافیه. لینک حتماً لازم نیست :دی

Masоud
18-06-2010, 14:10
ممنون ولی چطوری میشه از این دانلود کرد؟ ثبت نامش پولیه که!
اسم نرم افزار رو هم بگید کافیه. لینک حتماً لازم نیست :دی
سلام

بهترين DNS Server ممكن براي سرعت مرور صفحات وب

موفق باشید :40:

neopersia
18-06-2010, 14:23
سلام

بهترين DNS Server ممكن براي سرعت مرور صفحات وب

موفق باشید :40:
این برنامه رو قبلن داشتم نصب هم کردم اما تا اینجا که من فهمیدم این میاد سرعت DNS سرورهای موجود در وب رو تست میکنه و هر کدوم رو که سریعتر هستند به عنوان آدرس DNS سرور اصلی توی کارت شبکه ست میکنه درسته؟

اما چیزی که من لازم دارم خود DNS سرور هست! یعنی بتونه یک سری نام دامنه رو که من توی مرورگر وارد میکنم چک کنه اگر جزو هاستهای مجازی خودم بود رله کنه به سرور آپاچی که تو سیستم خودم نصبه (127.0.0.1) وگرنه ip مربوط به آدرس رو از یک DNS سرور توی وب بگیره و به سرور اصلی وصل شه

برای لینوکس نسخه های مختلفی پیدا کردم که گویا بهترینش Bind9 هست. الان هم دارم نسخه ویندوزی Bind9 رو نصب میکنم و رسیدم به قسمت تنظیمات zone که مربوط به دامنه هام میشه. ولی این bind رابط کاربری نداره یعنی دوباره بخوام تغییرات بدم باید برم فایل تنظیماتش رو ویرایش کنم!

neopersia
20-06-2010, 04:12
بالاخره پیدا کردم :دی
میگم که اگر کس دیگه ای لازم داشت مثل من انقدر نگرده

Simple DNS Plus دقیقاً کاری رو که میخواستم انجام میده. رابط کاربری مناسبی هم داره و مثل Bind نیست که همه تنظیماتش از طریق فایلهای متنی باشه