PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افرار اضافه کردن زیرنویس بافرمت sub به فیلم

iceweek
17-06-2010, 18:42
نرم افرار اضافه کردن زیرنویس بافرمت sub به فیلم را میخوام.کسی سراغ نداره

xeNociDe
17-06-2010, 18:45
Subtitle Workshop

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

iceweek
19-06-2010, 20:27
Subtitle Workshop

فایل srt را باز میکنه ولی sub را میگه ارور میده.
چیزه دیگه ای نیست؟

svb93
20-06-2010, 19:05
می تونی از این نرم افزارها استفاده کنی

REGISTERED-USER
20-06-2010, 21:13
کلا برنامه AVIAddXSub پیشنهاد میشه کیفیت خیلی خوبی هم داره ... خروجی فرمت divx هست برای پخش روی دستگاه ها

iceweek
21-06-2010, 04:57
کلا برنامه AVIAddXSub پیشنهاد میشه کیفیت خیلی خوبی هم داره ... خروجی فرمت divx هست برای پخش روی دستگاه ها

ازش استفاده کردم.2فایل زیرنویسوهم نام فیلم کردم و....اما باز زیرنویس اضافه نشد

xeNociDe
21-06-2010, 05:00
ازش استفاده کردم.2فایل زیرنویسوهم نام فیلم کردم و....اما باز زیرنویس اضافه نشد
شما میخواهید زیر نویس بسازید یا به فیلم بچسبانید!؟

iceweek
21-06-2010, 05:26
شما میخواهید زیر نویس بسازید یا به فیلم بچسبانید!؟

میخوام بچسبونم

xeNociDe
21-06-2010, 05:34
میخوام بچسبونم
خب از هر نرم افزاری که استفاده میکنی ( برای ایجاد زیرنویس ) اون رو با فرمت SUB ذخیره کن بعد از طریق نرم افزار Corel Video به قسمت Title برو و Load Subtitle File رو بزن اون خودش زیر نویس رو میپسبونه:

iceweek
21-06-2010, 09:08
خب از هر نرم افزاری که استفاده میکنی ( برای ایجاد زیرنویس ) اون رو با فرمت SUB ذخیره کن بعد از طریق نرم افزار Corel Video به قسمت Title برو و Load Subtitle File رو بزن اون خودش زیر نویس رو میپسبونه:

من زیرنویسو اماده دارم.corel حجمش خیلیه یه نرم افزار کم حجم میخوام

MrDevil
21-06-2010, 09:42
نرم افزار converXtoDVD
خروجی DVD

xeNociDe
21-06-2010, 09:52
من زیرنویسو اماده دارم.corel حجمش خیلیه یه نرم افزار کم حجم میخوام
اکثر نرم افزار های ادیت فیلم نمیتونن Sub رو پشتیبانی کنن ولی بازم شما یک سری به تاپیک درخواست نرم افزار ادیت فیلم و صدا بزن توی پست اول اکثر خوب هاشون رو گزاشتم ولی بازم خوددانی.

موفق باشید.:40:

svb93
21-06-2010, 16:07
سلام این هم نرم افزار VirtualDub-1.8.6 و آموزش تصویری آن پیشنهاد می کنم حتما دانلود کنید
حجم = 3MB
لینک 1 =
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک 2 =

REGISTERED-USER
21-06-2010, 22:05
ساده ترین نرم افزار با ساپورت فارسی و تنظیمات گسترده فونت و رنگ و ... همون برنامه ای هست که گفتم : addXsub

فقط کارکردن باهاش نکته داره :

1- باید نام فایل هم نام زیرنویس باشه

2- آموزشش رو حتما بخونید تا بنونید فونت arabic و همچنین موقعیت و ... رو تنظیم کنید

خودم عمری هست با این نرم افزار کار میکنم جدا بهترینه و سرعت عالی داره : فیلم 2 ساعته حداکثر 3 دقیقه زیرنویس دار و تبدیل به فرمت divX میشه

REGISTERED-USER
21-06-2010, 22:14
آموزش خلاصه :

بتدا فیلم و زیرنویس ھای مورد نظری را که می خواھیم بھ فیلم اضافھ کنیم در یک

پوشھ قرار می دھیم یکی از زیرنویس ھا رو ھمنام فیلم می کنیم مانند شکل زیر :

سپس برنامه avi add x sub رو اجرا کرده وفیلم مورد نظر رو انتخاب می کنیم.
از قسمت یک فیلم رو انتخاب می کنیم و از قسمت دوم هم خروجی فایل نهایی رو انتخاب میکنیم.

بعد از انتخاب فیلم نوبت می رسد به تنظیمات، وارد پنجره دوم میشویم و تنظیمات رو این طور انجام می دیم.
فکر کنم بهترین حالت تنظیمات همین طور باشه.

توجھ کنیدگزینه آخریعنیIDX/SUB برای زمانی ھست که شمابخواھید یک
زیرنویس بااین قالب روبه فیلم اضافھ کنیدکه البته در روش کارفرقی باھم ندارند
شاید تنھا فرقش این باشه که شما نمیتونید رنگ این قالب زیرنویس روعوض
کنید

اما نکته مھم اینه که برای اینکه زیرنویس دوم وسوم ھم بھ فیلم اضافھ بشھ
باید درپنجره دوم وسوم یااگربیشتربودبایدتیک گزینه Use SRT OF SUB1 بزنیم درغیراینصورت فقط ھمون زیرنویسی که بافیلم ھم نام درتبدیل به فیلم اضافه
میشود:

بعد از انجام مراحل به قسمت create divx with subtitle بر می گردیم وروی گزینه
Create subtitle divx file کلیک می کنیم تا تبدیل انجام بشه
حدود ده دقیقھ طول میکشدالبتھ بھ تعداد زیرنویسھاھم بستگی دارد بعد ازتبدیل یک فایل خروجی بھ ما داده میشھ که با برنامه
Divx player فیلم رو اجرا می کنیم و برای انتخاب زیرنویس مانندشکل زیرعمل میکنیم:

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با این برنام براحتی میتوانید زیرنویس ھا با قالبھایsrt.sub/idx روبه فیلم اضافه کنید.
برای اجرا در کامپیوتر هم باید برنامه divx player رو نصب کنید.

---------- Post added at 10:14 PM ---------- Previous post was at 10:10 PM ----------

این هم برنامه ای دیگر :

شما با اینبرنامه براحتی و در کمتر از 5 دقیقه می توانید فیلم خود روبه همراه زیر نویس بر روی cd ریخته واون روبا پلیر های خانگی مشاهده کنید البته پلیر شما باید این فرمت روساپورت کنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ابعاد این تصویر کوچکتر شده است. برای مشاهده این تصویر در ابعاد واقعی اینجا را کلیک کنید. ابعاد واقعی این تصویر 773 در 728 پیکسل است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ابتدا برنامه رو اجرا كرده و از قسمت شماره 1 فيلم Divx رو كه ميخواييم زيرنويس رو به اون اضافه كنيم انتخاب ميكنيم . توجه داشته باشيد كه زيرنويسي رو كه ميخواييد براي فيلم انتخاب كنيد حتما با فيلم هماهنگ باشه .
سپس از قسمت شماره 2 زيرنويس فيلم رو كه بايد با فرمت SRT يا TXT يا Idx باشه رو انتخاب ميكنيم . احتمال داره بعد از لود كردن زيرنويس شما با ارور اندازه زيرنويس يا همون سايز خط ها روبه رو بشيد كه براي رفع ارور بايد از قسمت شماره 8 سايز زيرنويس رو كوچيك تر كنيد . اگه بازهم ارور دريافت كرديد سايز را دوباره كوچيكتر كنيد تا زماني كه ديگر با ارور روبه رو نشويد .
در قسمت شماره 3 ما 3 قسمت Subtitel 1/2/3 رو داريم كه ميتونيم در هر قسمت يك زير نويس به فيلم اضافه كنيم مثلا قسمت شماره 1 زير نويس فارسي قسمت 2 زيرنويس عربي و قسمت 3 زيرنويس انگليسي . انتخاب زيرنويس هاي قسمت 1 و 2 اختياري ميباشد . حتما لزومي به قرار دادن زير نويس در 2 قسمت ديگر نيست .
از قسمت شماره 4 رنگ زيرنويس رو براي نمايش انتخاب ميكنيم.
در قسمت شماره 5 رنگ سايه زيرنويس رو انتخاب ميكنيم
در قسمت شماره 6 اندازه سايه زيرنويس رو انتخاب ميكنيم .
در قسمت شماره 7 استيل فونت رو مشخص ميكنيم .
در قسمت شماره 8 اندازه فونت زيرنويس رو مشخص ميكنيم .
در قسمت شماره 9 مكان زيرنويس رو براي نمايش در صفحه به صورت عمودي مشخص ميكنيم.
در قسمت شماره 10 فاصله بين خطوط زيرنويس هايي كه در دو خط نمايش داده ميشوند را مشخص ميكنيم براي تنظيم اين قسمت قسمتي از زيرنويس رو كه در دو خط نمايش داده ميشه رو انتخاب كنيد .
در قسمت شماره 11 نوع فونت رو مشخص ميكنيم كه بهتره همون Arial باشه .
در قسمت شماره 12 كدك فونت رو انتخاب ميكنيم كه بهترين حالت MAC هست چون حروف انگليسي به كار رفته در زيرنويس رو هم نمايش ميده . من كدك هاي ديگر رو هم استفاده كردم كه حروف انگليسي به كار رفته شده در ريرنويس رو به صورت علامت سئوال يا اشكال گوناگون نمايش ميده .( در بعضي فيلم ها در زيرنويس فارسي فيلم بعضي كلمات مانند اسم يا نام شهر يا اختصارات ديگر به انگليسي نوشتار ميشه كه اگه از كدك MAC استفاده نكنيد فونت رو به هم ميريزه )
در قسمت 13 زبان زيرنويس را براي نشان دادن در دستگاه Player انتخاب ميكنيم .
و در نهايت قسمت 14 رو بعد از انجام تنظيمات براي ذخيره كردن فيلم با زيرنويس ها قرار داده شده كليك ميكنيم . توجه اشته باشيد كه تنظيمات قسمت ستينگ رو دستكاري نكنيد چون رو حالت استاندارد هستش فقط اگه خواستيد به تنظيمات ديفالت برنامه برگرديد از قسمت ستينگ گزينه ديفالت رو كليك كنيد .
نكته ديگر اينكه فيلم زيرنويس شده شما در محل همان فيلم انتخابي ذخيره ميشود .
توجه داشته باشيد كه براي نمايش زيرنويس در Player هاي خانگي بايد دستگاه شما اين فرمت رو ساپرت كنه و شما توسط دكمه Subtitle روي كنترل دستگاه زيرنويس رو فعال كنيد .

موفق و پيروز باشد .