PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اورژانس یک لبتاپ ( help )

Dr Hannibal
17-06-2010, 12:29
سلام اساتید لب تاپ

مشکلاتم جدی زیاد شده. واقعا توش موندم.

یه لپ تاپ به اسم sony vio pcg-grt250p هست که cd اصلی لپ تاپ گم شده. این لپ تاب 2 تا ویندوز داشت xp بعد موقع اجرا انتخاب می کردم کدوم بالا بیاد حالا ویندوز ها احتمالا از بین رفته به خاطر وجود یه نرم افزار دیگه و اصلا ویندوز بالا نمیاد.

به این ترتیب که وقتی روشن میکنم صفحه سونی میاد و ادامه که می ده یک صفحه مشکی که بالای اون یه خط به این شکل===> _ هست که وقتی ادامه پیدا می کنه باز ریست میشه و بر میگرده و از دوباره صفحه اول سونی و تکرار داستان.

حالا من f2 رو که می زنم یه صفحه میاد به اسم ستاب بایوس که پسورد می خواد ( هیچ پسوردی هم ندارم).

f8 رو میزنم موقع روشن شدن اون صفحه که برای انتخاب حالت ویندوز هست میاد safe mod و غیره که وقتی انتخاب میکنم سیف مد یا نرمالی یا بهترین شرایط و .. یه صفحه دیگه میاد نوشته ویندوز دیفالت که اونو میزنم سیستم دوباره ریست میشه و بر میگرده از اول !!!

موقع روش del رو میزنم که صفحه تنظیمات بایوس بیاد هیچ اتفاقی نمی افته و فقط بوق میزنه !!!

من یه cd ویندوز دارم الان که می خواستم وین رو عوض کنم و درایور هاشو بعدا نصب کنم حالا با این تفاسیر اونم نمیتونم بکنم. راه حل چی میتونه باشه ؟

یکی به درد این سیستم اورژانسی برسه لطفا.

پیشاپیش تشکر :40:

biostar
17-06-2010, 12:50
خوب ویندوزتون را عوض کنید ، مشکل رفع خواهد شد ، قبل از نصب مجدد سیستم عامل پارتیشن مربوط به ویندوز را فرمت کنید و سیستم عامل جدید را نضب کنید.......

وقتی که سیستم عامل در حالت safe mode اجرا میشه اما در حالت طبیعی نه ، یعنی تغیرراتی در تنظیمات اصلی و اولیه داده شده ، که سیستم شما یا سیستم عامل قادر به تحمل اون نیستن..........

مثل تغییر در وقفه ها ، مشکل در درایور ها ، تغیرر تنطیمات گرافیکی و ........

Dr Hannibal
17-06-2010, 14:05
خوب ویندوزتون را عوض کنید ، مشکل رفع خواهد شد ، قبل از نصب مجدد سیستم عامل پارتیشن مربوط به ویندوز را فرمت کنید و سیستم عامل جدید را نضب کنید.......

وقتی که سیستم عامل در حالت safe mode اجرا میشه اما در حالت طبیعی نه ، یعنی تغیرراتی در تنظیمات اصلی و اولیه داده شده ، که سیستم شما یا سیستم عامل قادر به تحمل اون نیستن..........

مثل تغییر در وقفه ها ، مشکل در درایور ها ، تغیرر تنطیمات گرافیکی و ........

ممنون

اما مشکل اینجاست نمیتونم ویندوز عوض کنم. یک سی دی ویندوز xp مثلا من گذاشتم اما موقعی که بالا میاد همون اول del رو میزنم که تنظیمات بایوسش رو درست کنم اون نمیاد !!! و همینطوری هم بوت نمیشه.

f2 رو میزنم بایوس ستاپ میاد که میگه رمز بده و من ندارم..

safe mod هم نمیاد بالا گفتم

حالا چه جوری وین رو عوض کنم.

saman3230
17-06-2010, 14:07
ممنون

اما مشکل اینجاست نمیتونم ویندوز عوض کنم. یک سی دی ویندوز xp مثلا من گذاشتم اما موقعی که بالا میاد همون اول del رو میزنم که تنظیمات بایوسش رو درست کنم اون نمیاد !!! و همینطوری هم بوت نمیشه.

safe mod هم نمیاد بالا گفتم

حالا چه جوری وین رو عوض کنم.

خب کلید f12 بزن وارد بوت منو می شوید

Dr Hannibal
17-06-2010, 14:44
خب کلید f12 بزن وارد بوت منو می شوید

ممنون

هرچی میزنم فقط بوق میزنه و کلر نمیکنه :41:. و دوباره ریست میشه. فعلا فقط f8 و f2 کار می کنند.

saman3230
17-06-2010, 14:47
نه نه

ببین وقتی لوگوی سونی میاد f12 بزن

Dr Hannibal
17-06-2010, 15:18
نه نه

سامان جان من این کارو میکنم وقتی روشن میکنم یک ثانیه بعد لگوی vio میاد همون لحظه هم زدم ولی هیچی به هیچی نشد و بعد که لوگو میره صفحه مشکیه میاد :41:

REGISTERED-USER
17-06-2010, 15:29
F10 رو بزن همون لحظه پشت سر هم وارد کنسول ریکاوری سونی میشه

kevin1023
17-06-2010, 16:09
م

مگه ميشه !!!!

اگه دستگاه خودته اين پسورد بايوس هم خودت گذاشتي

به هر حال در تنظيم كارحانه اولين بوت روي دي‌وي‌دي رايتره ، به غير از اينكه يكي برات عوضش كرده و روي بايوس پسورد گذاشته.

نه نه

سامان

سوني كه با f12 ليست بوتش باز نميشه بايد از بايوس تنظيم كنه

F10 رو بزن همون لحظه پشت سر هم وارد کنسول ریکاوری سونی میشه

موافقم !!

تنها كاري كه ميتوني انجام بدي اينه كه ريكاورش كني

براي پسورد بايوس هم بايد بدي ريستش كنن

Dr Hannibal
17-06-2010, 16:34
f10 رو میزنم پسورد داره :41: خیلی رو مخم رفته شب امتحانی.

حالا راه حلش چیه؟ از یکی شینیدم می گفت باید باتری بایوس و غیره رو دربیاری تا ریست شه.

ریست سخت افزاری که میگن همینه ؟

kevin1023
17-06-2010, 16:45
f10 رو میزنم پسورد داره :41: خیلی رو مخم رفته شب امتحانی.

حالا راه حلش چیه؟ از یکی شینیدم می گفت باید باتری بایوس و غیره رو دربیاری تا ریست شه.

ریست سخت افزاری که میگن همینه ؟

روي f10 پسورد داره !! چه پسوردي !!! روي بايوس هم كه پسورد داره

مگه ميشه ؟؟ دستگاه را از هر جا خريدي بده درستش كنن!!

نه بابا مگه pc يه كه باتري را در بياري بايوس ريست بشه ؟؟؟؟ :18:

با بايوس فلشرها ميشه اين كار رو كرد

Dr Hannibal
17-06-2010, 17:07
روي f10 پسورد داره !! چه پسوردي !!! روي بايوس هم كه پسورد داره

مگه ميشه ؟؟ دستگاه را از هر جا خريدي بده درستش كنن!!

نه بابا مگه pc يه كه باتري را در بياري بايوس ريست بشه ؟؟؟؟ :18:

با بايوس فلشرها ميشه اين كار رو كرد

لب تاپ برای خودم نیست برای دوستم هست. نمی دونم میگه من پسورد عوض نکردم و الانم چیزی یادم نمیاد. نه سی دی داره نه پسورد بلده.

حالا من که f10 رو میزنم یه صفحه مشکی میاد زود و یه پسورد می خواد که تا 7 رقم میشه بهش داد.

این del لعنتی چرا کار نمیکنه که بوت رو درست کنم این سی دی ویندوز xp معمولی بزنم بهش.

راستش این مشکلات در حین کار با ویروس بوجود اومد و متاسفانه توی تست یه ویروس این ویندوز از بین رفت. حالا من می خوام درستش کنم لبتاپ رو گرفتم و این وضعیت بوجود اومده.

:47:

saman3230
17-06-2010, 19:17
والا چی بگم ماله f12 می زنی بوت منو میاد خیلی از لپ تاپ های دیگه هم همینن عجیبه ماله ایشون اینطوری نیست !!

یعنی اصلا این استاندارد که f12 = boot menu باشه

Dr Hannibal
17-06-2010, 20:10
اما حالا راه حل چیه. یعنی باید بدم بیرون درستش کنم ؟ :41: کاری نمیشه کرد ؟

saman3230
17-06-2010, 20:11
آخه این
پسورد که گفتی یکمی عجیبه !!

Dr Hannibal
17-06-2010, 20:25
آخه این
پسورد که گفتی یکمی عجیبه !!

:41: چه مصیبتی شد برای خودم

saman3230
17-06-2010, 20:36
مگر اینکه ببری بردی بایوس فلش کنند پسوردت بپره !

REGISTERED-USER
17-06-2010, 22:10
والا چی بگم ماله f12 می زنی بوت منو میاد خیلی از لپ تاپ های دیگه هم همینن عجیبه ماله ایشون اینطوری نیست !!

یعنی اصلا این استاندارد که f12 = boot menu باشه

خوب احتمالا بوت منوش فعال نیست توی بایوس

majid_3ma
23-06-2010, 14:32
F10 که دیگه پسورد نمیخوا داصلا ربتی به bios نداره میره تو ریکاوری
شما بدون اینکه چیزی تایپ کنی اینتر رو بزنید ببینید میره تو ریکاوری؟

Dr Hannibal
25-06-2010, 19:13
F10 که دیگه پسورد نمیخوا داصلا ربتی به bios نداره میره تو ریکاوری
شما بدون اینکه چیزی تایپ کنی اینتر رو بزنید ببینید میره تو ریکاوری؟

نه عزیز وقتی مزنم پسورد داره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]