PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توپ این دوره از بازی ها

sasha_h
16-06-2010, 14:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
قبل از شروع جام جهانی 2010 دروازه بانان بزرگی مثل کاسیاس ، جولیو سزار ، بوفن درباره توپ انتقادات زیادی

داشتن و اعتقاد داشتن تشخیص مسیر حرکت این توپ (با توجه به ساختار هندسی و ایرودینامیکی) سخته و

دروازه بان رو دچار اشتباه میکنه.

با آغاز جام جهانی و گذشت چند بازی چند دروازه بان دچار اشتباهات بزرگی شدن که باعث از دست دادن امتیاز

تیمشون شد و حتی پاسهای بازیکنان و شوتهای بازیکنان شوت زن هم به نظر دقیق نمیاد

نظر شما چیه ؟؟

به نظر شما آیا این توپها استاندارد و مناسب برای جام جهانی هستن ؟

errmii
16-06-2010, 15:10
دیشب تو برنامه یک جهان یک جام دکتر صدر و نصیر زاده کلی در مورد این توپ صحبت کردن و گفتن که کاملا استاندارده و بهتر از توپ های قبلیه

yuseph
16-06-2010, 15:12
من کارشناس نیستم.
ولی بقول آقای صدر فوتبالیست ها حرفه ای هستند وباید تحت هر شرایطی خوب بازی کنن.
توپ هم جزو شرایط فوتباله...

mehryazdan
16-06-2010, 15:18
من که موافق نیستم واقعا تو عکس العمل دروازبانها کاملا مشخصه توپ ناجوره
وقتی به سمت دروازبان میره بیچاره نمیدونه چیکار کنه کلا خیلی زیاد سرعت میگیره

M . Sayid
16-06-2010, 17:07
بنده اینجا نظرم رو گفتم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mojtaba N87
16-06-2010, 17:12
امثال من که اطلاعات فنی بالایی ندارن نمی تونن نظر درستی بدن . ولی این توپ در کمپانی آدیداس و توسط بهترین دانشمندان ساخته شده . فیفا هم تایید کرده .

کروی ترین توپ تاریخ جام جهانی این توپه و از نظر افت انرژی حداقل ممکن رو داره . یعنی با یک ضربه سرعت بیشتری می گیره و نه شتاب بیشتر، چون از نظر وزنی مشابه توپ های قبلی هستش! (فرمول رو که یادتونه F=ma )

خلاصه شرایط برای همه تیم ها یکسانه و از خیلی وقت پیش این توپ ها رو در اختیار تیم ها گذاشته بودن واسه تمرین . تیمی برد کرده که خودش رو با این شرایط وفق داده

hoha881
16-06-2010, 17:18
همینجوریش که بازی ها بی گل هست.حالا اگه دروازه بان ها هم اشتباه نکنن که دیگه باید فاتحه جام رو خوند:4:

Mohammad Hosseyn
16-06-2010, 20:33
مسخره ترین ایراد که در این جام گرفته شد به توپ بود ... هر سال توپ ها بهتر میشن ... اینیکی هم تا اونجایی که من خبر دارم خیلی روش کار شده .

وقتی دروازبان های مبتدی مثل گرین و شوشو !! توپ رو نمی تونن کنترل کنن خیلی مسخرست که تائید کنیم توپ مشکل داره . اصلا تصویر گل خوردن گرین رو ببینید متوجه میشید این دروازبان خودش مقصره .

arash66_2m
16-06-2010, 20:46
میگن ساخت چینه !؟

Moh3en_DDD
16-06-2010, 20:55
توپش خیلی نازه ،
نمیشه این توپا از جایی خرید ؟
خیلی دوست دارم یه شوت باش بزنم :31:

LeBron
16-06-2010, 20:55
من به نظرم دروازه بان ها به توپ های قدیمی که مشکل دار هستن عادت کردن
پیشرفت این توپ در واقع باعث اشتباه دروازه بانا میشه

errmii
16-06-2010, 20:57
چینی کجا بود!!
توپ ها طراحی و ساخت ادیداس هست

Alamate Soal
16-06-2010, 20:57
میگن ساخت چینه !؟

آره ساخت چينه :41:

nafe-bandar
16-06-2010, 21:14
نمي دونم چرا توپ هاي ماشيني چيني رو به توپ هاي دست ساز پاكستان ترجيح دادن!
همه اين روزا دنبال آدم كار كن هستند بعدش اينا ... عجب!

masud-000000
16-06-2010, 21:14
دوستان به نظر من هم حق با دروازه بان ها هست.این توپ ها ساخت چینه و کاملا یه تیکه ساخته شده.در حالیکه توپ های قبلی پاکستانی بود و( 40 تیکه:31:Fun!) و از تعادل نسبتا بهتری برخوردار بود.(نخ به کار رفته در توپ پاکستانی هم بی تاثیر نیست در این امر):11:

p3yman_xl
16-06-2010, 21:36
عجیب این مشکل توپ وقتی که دروازه بان ها میخوان توپ رو مهار کنن خودش رو شنون میده...
انگار که لیز بخوره از دستشون...
ولی به نظم اینها بهونست؛ آلمان رو دیدم چطوری باز یکرد با همین توپ دیگه..

caca_caca888
16-06-2010, 22:25
توپش ازش ايراد زياد ميگيرن
ميگن ليزه
اما فكر نكنم اينجوريام باشه...

RONN!E
17-06-2010, 02:08
آره ساخت چينه :41:
از روی حرف اون خبرنگار ایرانی که اینو نمیگید !؟! بابا این از وقتی رفته اونطرف زیاد جوک میگه.
از سال 1970 سازنده توپ های جام جهـانی تا الان آدیداس بوده. در مورد این دوره فقط کارگاههای تولید محصول نهایی در چین بوده (مواد ساختش هم از کشورهای مختلف تهیه شده) .همونطور که مثلا در مورد توپ جام جهانی 2006 ، محصول نهایی در تایلند ساخته شدند.

A.N.A.P
17-06-2010, 02:17
حالا این توپ پلاستیکی های ما رو ببینن چی میگن !!!

---------- Post added at 02:17 AM ---------- Previous post was at 02:14 AM ----------

از روی حرف اون خبرنگار ایرانی که اینو نمیگید !؟! بابا این از وقتی رفته اونطرف زیاد جوک میگه.
از سال 1970 سازنده توپ های جام جهـانی تا الان آدیداس بوده. در مورد این دوره فقط کارگاههای تولید محصول نهایی در چین بوده (مواد ساختش هم از کشورهای مختلف تهیه شده) .همونطور که مثلا در مورد توپ جام جهانی 2006 ، محصول نهایی در تایلند ساخته شدند.
بعید هم نیس ساخت چین باشه !!!

چون خیلی از شرکت های دنیا از جمله مایکروسافت کالا هاشون بسته بندی چینه !!!

AMir_JAKAL
17-06-2010, 03:28
عزیزان چون چین ارزون ترین کارگرهای دنیا رو داره برای همین بیشتر شرکت های معروف دنیا کارخانه هاشونو توی چین تاسیس میکنن که هم ارزونتر دربیاد براشون هم ارزونتر جنسو بدن دست مشتری
این توپ هم فقط تو چین تولید میشه همونطور که RONN!E گفت

errmii
17-06-2010, 03:34
توپ ساخته شده توسط شرکت ادیداس به نام جا بو لانی بهترین توپی است که تاکنون در جهان ساخته شده از شش مشخصه استاندارد توپ فیفا ، این توپ کیفیتش در سطح بالاتری از استاندارد فیفا قرار گرفته است : 1 . محیط دایره . استاندارد فیفا 5.68 الی 5.69 سانتی متر جابولانی 5.69 2.گردی یا کرویت که در 16 موقعیت اندازه گیری می شود :استاندارد فیفا 5.1 درصد اختلاف . جابولانی یک درصد اختلاف . 3. جذب اب :یک توپ 250 بار در اب فشار داده و چرخانده میشود . استاندارد فیفا در بالاترین سطح 10 درصد . جابولانی صفر در صد . 4 . وزن 420 تا 445 گرم استاندارد فیفاست . جا بولانی 440 گرم . 5 . از دست دادن فشار . فشار باد سه روز پس از باد کردن توپ اندازه گیری می شود . استاندارد فیفا : نهایتا" 20 درصد کاهش است جا بولانی حد اکثر 10 در صد کاهش دارد . 6 . بر گشت یکپارچه : تنها ازمایش دینامیک فیفا است که توپ 10بار از ارتفاع دو متری روی سطح فولادی رها می شود و تفاوت بالاترین و پا یین ترین جهش توپ نباید بیش از 10 سانتی متر باشد . جهش جا بولانی بین 143 تا 149 سانتی متر است.

xerxes again
17-06-2010, 12:57
میگن ساخت چینه !؟
همیشه همه توپ ها یا ساخت چین بودن یا پاکستان.

ae2009
17-06-2010, 18:45
به نظر من هم زیادی شلوغش کردن اونقدرها هم بد نیست! ولی کلا قشنگترین توپ , توپ جام جهانی 98 بود یادش به خیر 32 تیکه با پرچم ایران:40:

Rastin.
17-06-2010, 19:40
چیزی که مشخصه خیلی از دروازه بانها توی مهار توپ مشکل دارن...نمونش همین گلر خوب تیم نیجریه.

pinchingholian
17-06-2010, 19:42
کاپلو: جابولانی بدترین توپ تاریخ است!

آدیداس، سازنده توپ از حرکات آن دفاع کرده و اعلام کرده ارتفاع دلیل حرکات آن در هوا است و گفته بازیکنان به اندازه کافی با آن تمرین نکرده‌اند.

سایت گل – توپ جابولانی که درجام جهانی استفاده می‌شود بار دیگر مورد انتقاد قرار گرفته و این بار نوبت به فابیو کاپلو رسیده که آن را زیر سوال ببرد: «این بدترین توپی است که در عمرم دیده‌ام. این توپ برای بازیکنان فاجعه است. برای دروازه‌بان‌ها هم فاجعه است چون نمی‌توان خط حرکت آن را تعقیب کرد.»

فیفا اعلام کرده این توپ کاملا تست شده، اما کاپلو حس می‌کند این توپ جریان بازی‌ها را خراب می‌کند: «مشکل بزرگ این است که گاهی توپ غیر قابل کنترل می‌شود. وقتی با پاس‌های کوتاه بازی می‌کنید خوب است، اما وقتی تلاش می‌کنید پاس‌های بلند بدهید بسیار سخت می‌توان مسیر حرکت آن را دریافت.»

جابولانی در فوریه معرفی شد و در جام ملت‌های آفریقا و چندین لیگ از جمله لیگ آلمان و لیگ آرژانتین مورد استفاده قرار گرفت. این توپ در دانشگاه لافبورو تست شده اما مقامات لیگ برتر به دلیل قرارداد با نایکی نمی‌تواستند آن را در این لیگ مورد استفاده قرار دهند.

آدیداس، سازنده توپ از حرکات آن دفاع کرده و اعلام کرده ارتفاع دلیل حرکات آن در هوا است و گفته بازیکنان به اندازه کافی با آن تمرین نکرده‌اند.

دیوید جیمز، جیان‌لوییجی بوفون و ایکر کاسیاس همه به شدت از این توپ انتقاد کرده‌اند. جیمز گفته: «این توپ وحشتناک است و برای همه فاجعه‌بار است.»

بردیا
17-06-2010, 19:50
تمام درد اینا این هست که با این توپ تمرین کافی نداشتن
این توپ توی لیگ آلمان تست شده و میبینید که آلمانی ها بهترین نمایش رو تونستن با همین توپ که انگلیسیا ازش انتقاد میکنن،اجرا کنن

sasan816
17-06-2010, 19:53
مناسب جام جهانی هست چون انقدر بیخوده از قبل نمیشه گفت کدوم تیم برنده میشه

RONN!E
17-06-2010, 21:09
چیزی که مشخصه خیلی از دروازه بانها توی مهار توپ مشکل دارن...نمونش همین گلر خوب تیم نیجریه.
به نظرم ربطی به توپ نداشت.اگه شما اون صحنه رو از زاویه رویرو دیده باشید ، مشخصه که دروازبان در شروع حرکتش برای گرفتن توپ خوب عمل نکرد .برعکس واکنشهای خوب دیگرش ،ناشیانه عمل کرد.

malkemid
18-06-2010, 17:18
والا من این توپو تست نکردم که بگم خوبه یا بده!! :دی

ولی تو چنتا صحنه آهسته دقت کردم موقع شوت مسیرش عجیب عوض میشه...اول مثلا میره راست بعد یهو میره چپ!!

آدم یاد شوت چرخشی سوباسا می افته!:دی

ae2009
18-06-2010, 18:47
والا من این توپو تست نکردم که بگم خوبه یا بده!! :دی

ولی تو چنتا صحنه آهسته دقت کردم موقع شوت مسیرش عجیب عوض میشه...اول مثلا میره راست بعد یهو میره چپ!!

آدم یاد شوت چرخشی سوباسا می افته!:دی
برای خروج از یکنواختی بدک هم نیست! گلهای عجیب میبینیم:31: