PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ip آدرس..

Mahdi/s
15-06-2010, 12:40
سلام..راستشو بخوایین اصلا نیدونم سوالم تو چه بخشی قرار میگیره......یه سوالی داشتم....میدونید که هر صفحه اینترنتی که باز میکنید یه ip آدرس داره.....میخواستم بدونم چطوری میشه.... ip...هر صفحه رو پیدا کرد و تشخیص داد طرف از کجا وصل شده به اینترنت....از این حرفا...ممنون میشم...راهنمایی کنید..

msnasiri
15-06-2010, 15:35
با دستور ping داخل cmd می تونید IP یه سایت رو پیدا کنید
مثلاً صفحه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برای پیدا کردن IP بزنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینکه کسی که آدرسی صفحه ای رو که می بینه IP رو بخواید پیدا کنید مدیر سایت یا سرور می تونه بره log ببینه و بگه!

Mahdi/s
15-06-2010, 19:50
ممنون دوست عزیز...فقط بیا زیر سیکل..من هیچی نفهمیدم..شاید هم شما منظور منو متوجه نشدی..میدونی چی میگم...میگم...مثلا همین صفحه...
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تاپیک....یه ip..داره دیگه.....میخوام بدونم میشه از روی این ip...فهمید من از کجا به نت وصل شدم...یعنی شهر و محدوده داخل اون...اصلا ربطی به ip..داره..؟؟

msnasiri
15-06-2010, 19:56
این ادرس روی یک سرور هست که اون سرور بدون هیچ شکی یه IP داره
از طرفی شما هم که این سایت رو باز می کنید یه IP دارید
و هر دو طرف هم IP هم رو دارن یعنی کامپیوتر شما اول کار باید IP این سایت رو پیدا کنه تا بتونه محتویاتش رو نشون شما بده
و در همین موقع هم که کامپیوتر شما درخواست رو می فرسته یکی از چیزایی که ارسال می شه هم همین IP کامپیوتر شما هست که در نتیجه اون سرور هم IP شما رو می فهمه و ثبت می کنه

حالا سوال شما چیه؟

Mahdi/s
15-06-2010, 21:58
حالا سوال شما چیه؟ ممنون بابت توضیحات کامل....

.میخوام بدونم میشه از روی این ip...فهمید من از کجا به نت وصل شدم...یعنی شهر و محدوده داخل اون...اصلا ربطی به ip..داره..؟؟
الان مثلا شما میتونید بفهمید من از کدوم شهر به نت وصل شدم و اومدم اینجا../؟؟

msnasiri
15-06-2010, 23:19
من نه به هیچ عنوان نمی تونم بفهمم ولی صاحب سایت می تونه IP شما رو بفهمه
و براساس IP می شه فهمید چه ISP یا شهری بودید
که راههایی هم برای تغییر IP وجود داره که باز صاحب سایت هم نفهمه (مثلاً برای باز کردن سایت هایی که ایرن رو تحریم کردن، چون اگه با IP ایران بریم در جا می فهمن و سرویس نمی دن)

Mahdi/s
16-06-2010, 09:27
من نه به هیچ عنوان نمی تونم بفهمم ولی صاحب سایت می تونه IP شما رو بفهمه
و براساس IP می شه فهمید چه ISP یا شهری بودیدok..ممنون....فقط یه سوال..مطمئنید دیگه.....چون یه نفر محل سکونت منو از روی همینip.گفته بود.......اگه این شکلی باشه که شما میگی پس حدس زده و الکی گفته از روی ip..بوده....ممنون..

msnasiri
16-06-2010, 20:32
از حرف هایی که زدم مطمئنم ولی بازم معناش این نیست که اصلاً کسی نمی تونه IP شما رو بفهمه!
مثلاً شما می رید سایت p30world بعداً داخل امضاش مثلاً یک عکس هست (اینا رو فرضی برای مثال می گم) که این عکس روی سایت خود اون طرف هست و وقتی شما دارید این تاپیک رو می خونید این عکس رو برای شما نشون می ده
با IP چه کسی این عکس براتون باز شده؟
با IP شما!!! اونم رو سایتی غیر از p30world!